EasyRecord

Enkel och flexibel administration av friidrottstävlingar.


Aktuella tävlingar »

Tävlingar 2024

21 juli
Ystadspelen Ystad
21 juli
Campus kastet Norrtälje
21 juli
Malmoe Throws Invitational 2 Malmö
21 juli
Kastfemkamp Valö
20 juli
Lilla Ystadspelen Ystad
20 juli
Maifhoppet Mariestad
20 juli
Högby Pole Vault Camp Högby
20 juli
Kasttävling 3 Skellefteå
20 juli
Malmoe Throws Invitational 1 Malmö
20 juli
Kasttävling Tingstäde
20-21 juli
Sparbanksspelen LEKSAND
20-21 juli
Kalmar Sommarspel Kalmar
20-21 juli
Kalmar Mångkampsfestival & Parasport Kalmar
20-21 juli
ICA Kvantum Sollefteåspelen Sollefteå
20-21 juli
Bannister Summer Night Classic Göteborg
19 juli
Sparbankslöpet Leksand
18 juli
Löparnas Kväll Oskarshamn
17 juli
Inbjudningstävling spjut Växjö
17 juli
Längd- och trestegshoppet 4 Uppsala
16 juli
Resultattävling Slägga/Diskus Åhus
16 juli
Kvällskastet Bollnäs
15 juli
Resultattävling Visby
14 juli
Söndagskastet Bollnäs
13 juli
Nonamespelen 2024 Bollnäs
13 juli
Kasttävling Tingstäde
13-14 juli
Ölandsspelen Högby
12-14 juli
Öresundsspelen Helsingborg
12-14 juli
USM-JSM-VSM Mångkamp / USM-JSM gång (Arena) Kil
11 juli
Kasttävling för veteraner Linköping
10 juli
PRK 2. Skellefteå
10 juli
Turebergs Höjdare Sollentuna
9 juli
Kvällskastet 9 juli Bollnäs
8 juli
Klubbtävling 3 Timrå
8 juli
Hoppsan 1 Lidingö
6 juli
Resultat tävling 2b Hässelby
6 juli
Kasttävling Tingstäde
5 juli
Anders Johnssons Minne 3000 m Ängelholm
4 juli
Folksam GP Karlstad Karlstad
4 juli
Mini-ÖM i friidrott Högby
4 juli
GGP 3000m Helsingborg
4 juli
Upp till 13 HENÅN
3 juli
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 Norrtälje
3 juli
Upsala Summer Series 1 Uppsala
3 juli
Lund Veterankast (Diskus/Spjut) Lund
3 juli
Veckans Gren 800m Lidingö
3 juli
Kvällskastet Bollnäs
2 juli
Wallanderloppet Ystad
2 juli
Veteran-ÖM Högby
2 juli
Klubbtävling 2 Timrå
1 juli
Resultattävling Visby
1 juli
Klubbtävling 1 Timrå
1 juli
Klubbtävling veteraner Uppsala
30 juni
DSA Elit Falun
29 juni
FORTUMSPELEN Bollnäs
29 juni
Lag UDM Tranås
29-30 juni
Vingaspelen Örnsköldsvik
27 juni
Resultattävling kast på kastplan 3 Malmö
27 juni
Turebergs Veterankast #2 Sollentuna
27 juni
Resultattävling 2024-06-27 KARLSKOGA
26 juni
Skånska mästerskap 800m och höjdhopp Höör
26 juni
Åkersberga Sommarsprint Åkersberga
26 juni
Lund Veterankast (Slägga/Kula) Lund
26 juni
Resultattävling kast Växjö
26 juni
Hopptävling Uppsala
25 juni
Grenjakt 4 Krokom
25 juni
Löpkväll i Märsta MÄRSTA
25 juni
Turebergs höjdare Sollentuna
25 juni
Bajens Sommartävling 2 Enskede
24 juni
Resultattävling Visby
24 juni
Bajens Sommartävling 1 Enskede
24 juni
Löparnas kväll 3000m Umeå
23 juni
Kraftmätningen kval Karlskrona
23 juni
Junikastet Lidköping
23 juni
Resultattävling Gävle
23 juni
Kasttävling Tingstäde
22-23 juni
Bottnarydskastet BOTTNARYD
20 juni
PRK 1. Skellefteå
20 juni
Resultattävling höjd/stav/diskus Borlänge
20 juni
Resultattävling kast på kastplan 2 Malmö
20 juni
Resultattävling Höjd/spjut Kristianstad
19 juni
En Midsommarnattsdröm Lerum
19 juni
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 Rimbo
19 juni
Vätterspelen Jönköping
19 juni
Lundakvällen Lund
19 juni
Midsommarhoppet Falkenberg
19 juni
Hela Skåne - Ängelholm Ängelholm
19 juni
Midsummer Madness 3000m Bålsta
18 juni
Rekordjakten Sollefteå
18 juni
Resultattävling stav/längd/spjut Borlänge
18 juni
Längd- och trestegshoppet 3 Uppsala
18 juni
Resultattävling Kast 2 Hässelby
18 juni
Resultattävling längd Karlshamn
18 juni
Resultatchansen Norrtälje
18 juni
Resultattävling Karlstad
17 juni
Resultattävling 240617 Olofström
17 juni
Kvällstävling Eksjö
17 juni
Resultattävling kast 1 Hässelby
16 juni
Folksam GP Sollentuna Sollentuna
16 juni
Hela Skåne - Kristianstad Kristianstad
15 juni
USM parafriidrott Uppsala
15 juni
Veteran DM kastmångkamp Malmö
15-16 juni
Rosenbomspelen Karlskrona
15-16 juni
Gutegalan Visby
14 juni
Kasttävling Tingstäde
14-16 juni
SAYO Sollentuna
14-16 juni
Oslo Sportslager Tyrvinglekene Oslo
13 juni
GGP Engelsk Mile Helsingborg
13 juni
Resultattävling Kast på Kastplan 1 Malmö
13 juni
Kraftmätningskval 15 år Gävle
13-15 juni
Virtus Open European Athletics Championships 2024 Uppsala
10 juni
Resultattävling Visby
10 juni
Spjutkastet 2 Uppsala
9 juni
Vänerspelen Lidköping
9 juni
Kraftmätningskval Halmstad Halmstad
8 juni
Norrtälje Stadslopp Norrtälje
8 juni
Rabalders Papricalopp Norrtälje
8 juni
Kasttävling Tingstäde
8-9 juni
Finish Games Vellinge
8-9 juni
Boden Sommarspel Boden
8-9 juni
Östsvenskas Stora DM helg Habo
8-9 juni
Arena-DM Mittsvenska Bollnäs
8-9 juni
Goliatspelen + DM Arena Södra Svealand Kil
6 juni
Kasttävling 2. Skellefteå
6 juni
Skararacet Skara
6 juni
Distriktsmästerskap 2000m/3000m Skåne Lund
6 juni
Klubbmästerskap Åkersberga
6 juni
Ludvikaspelen 2024 Ludvika
6 juni
Kraftmätningen kval Skara Skara
6 juni
Kraftmätningskval Lerum Lerum
6 juni
Kraftmätningen 15 år kval Sollentuna
6 juni
Kraftmätningen kval - Enskede Enskede
6 juni
Björkspelen Umeå
6 juni
Kraftmätningen kval Ystad Ystad
6 juni
Spjutkastet 1 Uppsala
6 juni
Resultattävling Karlstad
6 juni
Jump Umeå Umeå
4 juni
Rekordjakten Sollefteå
4 juni
Längdhoppet 1 Uppsala
3 juni
Turebergs Veterankast #1 Sollentuna
2 juni
Niklas Minne Söderhamn
2 juni
Klippanspelen Klippan
2 juni
Mayday Luleå
2 juni
Öppna DM / VDM 10000 m Östsvenska Friidrottsförbundet Villstad
2 juni
Kraftmätningskval 15 år Bålsta
2 juni
Lag-UDM 13 år Match 1 Södra Kalmar Kalmar
2 juni
Släggtävling Sätra/K
1 juni
Trelleborgsspelen Trelleborg
1 juni
Ymerspelen Borås
1 juni
Nobelspelen 2024 Karlskoga
1 juni
Hindenspelen Nybro
1 juni
Kasttävling Tingstäde
1-2 juni
Sundsvallsspelen och DM Södra Norrland Sundsvall
31 maj - 1 juni
Täby Stavhoppsgala Täby
31 maj - 1 juni
ICA Slätta Spelen Falun
29 maj
Campusspelen Del 1 Umeå
29 maj
KM (öppet) Ystad 13 år - senior Ystad
29 maj
Västerortskampen Bromma
29 maj
Grenjakt 2 Marieby
29 maj
Längd- och trestegshoppet 2 Uppsala
29 maj - 5 juni
Stockholmskampen Deltävling 2 Stockholm
28 maj
Veteran DM spjut & vikt Malmö
27 maj
Resultattävling Visby
27-29 maj
Klubbmästerskap Bålsta IK Bålsta
26 maj
McDonaldsspelen Trollhättan
26 maj
Sundbybergs Ungdomsspel Sundbyberg
26 maj
KM-Friidrottens Dag Lidingö
26 maj
Jubileumstävling på Hässelby IP Hässelby
26 maj
Säterspelen Säter
26 maj
Umekastet 4 Umeå
26 maj
Mälarserien - Deltävling 1 Norrtälje
25 maj
Laholmskampen Laholm
25 maj
Parasport Challenge Umeå Friidrott Umeå
25 maj
Kasttävling Tingstäde
25-26 maj
Storsjöspelen 🥇 Östersund
25-26 maj
Stafett-SM Uppsala
25-26 maj
Ljungby Mångkamp Ljungby
25-26 maj
Vårkastet Bålsta
23 maj
GSK Rekordkväll 3 Gällivare
23 maj
GGP 800m Helsingborg
22 maj
KM 9-11 år Simrishamn Simrishamn
22 maj
Vallentuna Hammer Challenge Vallentuna
22 maj
Hela Skåne - Ystad Ystad
22 maj
Hela Skåne - Bara Staffanstorp
21 maj
Veteran DM slägga Malmö
21 maj
Turebergs Explosiva #2 Sollentuna
20 maj
Bannister Opening Mölndal
19 maj
Trangiaspelen Krokom
19 maj
Team Sportia Outdoor Games Motala
19 maj
Bromma IF Klubbmästerskap utomhus Stockholm, Spånga
19 maj
Kraftmätningen Trollhättan
19 maj
Vårkastet 2 Lidköping
19 maj
Umekastet 3 Umeå
18 maj
Boregalan Torsby
18 maj
Marmakampen Alunda
18 maj
Kasttävling 1. Skellefteå
18 maj
Marknadsspelen Skruv
18 maj
Uppstartet Falun
18 maj
Resultattävling Karlstad
18 maj
Långa kast Henån
18-19 maj
Danderydsspelen Danderyd
18-19 maj
Pannkaksspelen Eslöv
18-19 maj
Vårmångkamp Enskede
18-19 maj
Nordic Championship Malmö
16 maj
Kasttävling Falkenberg Falkenberg
16 maj
Personliga Rekordens Kväll Sundsvall
16 maj
Lerums Kastmångkamp Lerum
15 maj
adidas Spåret 5000 m Stockholm
15 maj
Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024 - del 1 - korta stafetter Sätra, Stockholm
15 maj
GSK Rekordkväll 2 Gällivare
14 maj
Grenjakt nr 1 Östersund
14 maj
Kasttävling mm Uppsala
13 maj
Resultattävling Visby
13 maj
DSA Elit kast Falun
12 maj
UIF Friidrott Klubbmästerskap Uppsala
12 maj
Lilla Skarakampen Skara
12 maj
Täby Open Youth Täby
12 maj
Seriematch div 1 Uddevalla
12 maj
Umekastet 2 Umeå
11 maj
Majspelen Oskarshamn
11 maj
Turebergs höjdare Sollentuna
11 maj
Premiärkasttävling Falun
11 maj
Härnökastet 1 Härnösand
11 maj
Kasttävling Tingstäde
11 maj
Spjut Borås
9 maj
Contactspelen Olofström
9 maj
B-Tex Cup Villstad
9 maj
Drömmilen Helsingborg
9 maj
Sista Chansen På Gamla Banorna Games Mora
7 maj
Turebergs Explosiva #1 Sollentuna
7 maj
GSK Rekordkväll 1 Gällivare
6 maj
DSA Elit kast utomhus Falun
5 maj
Lilla Stenungsundsspelen Stenungsund
5 maj
Vårkastet 1 Lidköping
5 maj
Mälaröspelen Ekerö
5 maj
Umekastet 1 Umeå
5-22 maj
Stockholmskampen Deltävling 1 Stockholm
4 maj
Junespelen Jönköping
4 maj
Vårkampen Hässleholm
4 maj
Kasttävling Tingstäde
4 maj
Utvecklingsdagtävling Skellefteå
4-5 maj
Stora Turebergskastet Sollentuna
2 maj
Resultattävling diskus Växjö
2 maj
Kultävlingen Uppsala
1 maj
Klubbtävling 1 maj Ljungby
29 april
DSA Elit kast utomhus Falun
28 april
Släggtävling Sätra
27 april
Resultattävling kast Växjö
27 april
Palmkastet Trelleborg
27 april
Hela Skåne - Eslöv Eslöv
25 april
GGP 2000m Helsingborg
24 april
Resultattävling 10000 m Villstad
24 april
Resultattävling diskus Växjö
24 april
Onsdagshoppet Bollnäs
22 april
Resultattävling Visby
22 april
Resultattävling Olofström
21 april
Friidrottsskoletävling VT24 Växjö
21 april
Kasttävling Tingstäde
20 april
Turebergs FK Klubbmästerskap 7-11 år Sollentuna
17 april
Miniortävling Uppsala
14 april
Skånska mästerskapen 10 km landsväg Ystad
14 april
Träningstävling Karlstad
13 april
Slägga & Diskus inbjudningstävling 3 Uppsala
10 april
Slägga & Diskus inbjudningstävling 2 Uppsala
9 april
Turebergs höjdare Sollentuna
7 april
Slottsrundan Rånäs
7 april
Kretsmästerskap Helsingborg
7 april
Åkersberga stavhopp april Åkersberga
7 april
Slägga & Diskus inbjudningstävling 1 Uppsala
6 april
Marsträffen Nybro
29 mars
Längdkväll Uppsala
28 mars
Resultattävling stav Öllsjö
26 mars
Löparkväll Ås
24 mars
Vårcupen Tranås
23 mars
Vårvinterspelen Umeå
23 mars
3000m Helsingborg
23 mars
Falu IK Spelen Falun
23 mars
Mathildaspelen Mångkamp Norrtälje
23 mars
Mathildaspelen Norrtälje
23-24 mars
Växjömångkampen Växjö
23-24 mars
ÖGIF Inne 🥇 Östersund
22 mars
Klubbmästerskap Uppsala
21 mars
Löparnas kväll Umeå
21 mars
YY-Games Borås
17 mars
Björkspelen inomhus Umeå
16 mars
Kraftmätningen 17 år Stockholm
16 mars
MEDALJJAKTEN🥇🥈🥉 Bollnäs
16 mars
Arcuskampen Luleå
16-17 mars
Götalandsmästerskapen Malmö
9 mars
Upsala Masters Uppsala
9 mars
200-metersyran Helsingborg
9 mars
Haninge Open Haninge
9 mars
Lund Fun Games Lund
9-10 mars
IUSM Växjö
5 mars
Kasttävling Linköping
5 mars
Tove open Borås
3 mars
Kalmarssundsspelen Kalmar
2 mars
Kretsmästerskap 8, 9 och 11 år Jönköping
2 mars
Thorsten GP Stav Sätra
2-3 mars
Malmö Indoor Challenge Malmö
2-3 mars
Lilla VM - Gällivare SK Gällivare
1-3 mars
IVSM Varberg
27 februari
Längdkväll Uppsala
27 februari
Resultattävling Helsingborg
27 februari
Bannister Last Chance Göteborg
25 februari
Lilla Kalmarssundsspelen Kalmar
25 februari
Resultattävling Kula/Längd/Tresteg/Höjd Helsingborg
25 februari
Kastsöndag 25 februari Bollnäs
24 februari
Inomhus-DM 3000m löpning och gång Kalmar
24-25 februari
Nordiska Ungdomsspelen 🥇 Ås
24-27 februari
1500m Helsingborg
22 februari
Bannister Trophy Göteborg
21 februari
Diskustävling Växjö
21 februari
Resultattävling - stav, kula, längd, tresteg Helsingborg
19 februari
IPRK 2 Skellefteå
18 februari
NIAS Games Malmö
18 februari
Götas vinterkast Karlstad
18 februari
IPRK Hopp + Vikt 1 Umeå
18 februari
Klubbtävling Norrtälje
18 februari
Kanelbullekastet Bollnäs
17 februari
Siljan Indoor Games Falun
17 februari
Sunna open Karlskrona
17 februari
VSM Mångkamp Inomhus Sollentuna
17 februari
Barntävling Bromma IF, 2015-2016 Solna
17-18 februari
IUDM Stockholm/Sätra
16-18 februari
Inomhus-SM Karlstad
14 februari
IPRK 5 Umeå
14 februari
Ymerkastet Borås
13 februari
Upsala Winter Series 3 Uppsala
13 februari
Resultattävling Längd/Tresteg/Kula 2 Helsingborg
12 februari
Turebergs Explosiva #4 Sollentuna
12 februari
DSA Elit kast inne Falun
12 februari
DSA Elit kast ute Falun
11 februari
Team Sportia Indoor Games, Östsvenska Inomhus DM Motala
11 februari
Resultattävling 3 Rimnershallen Uddevalla
10 februari
Bannister Winter Classic Göteborg
10-11 februari
Mittsvenska IDM Gävle
10-11 februari
Atleticumspelen Malmö
10-11 februari
Norrländska Inomhusmästerskapen (IRM / INLM) Ås
9-11 februari
Hammarbyspelen Stockholm
8 februari
Resultattävling 3000m Kalmar
6 februari
Kretsmästerskap 17, 15 och 13 år Jönköping
6 februari
Bannister 800 m Göteborg
6 februari
GGP Uppsamling 800m+1000m Helsingborg
6 februari
IPRK 4 Umeå
6 februari
Resultattävling Längd/Tresteg/Kula 1 Helsingborg
5 februari
DSA Elit Kasttävling Inomhus Falun
4 februari
Lilla Hässelbyspelen Sätra
4 februari
Vinterkampen Helsingborg
3 februari
Kils Inomhusspel Karlstad
3 februari
Raka Spåret Sätra
3 februari
GGP #2 1000m inne Helsingborg
3 februari
Barntävling Bromma IF, 2013-2014 Solna
3 februari
IPRK 4 Stav Umeå
3 februari
Resultattävling sprint/stav Växjö
3-4 februari
Växjö Inomhuskast Växjö
2-4 februari
Åhus Indoor Öllsjö
1 februari
Resultattävling 1500m Kalmar
31 januari
Turebergs Explosiva #3 Sollentuna
31 januari
IPRK 3 Umeå
30 januari
IPRK 3 Stav Umeå
29 januari
DSA Elit Kasttävling Falun
28 januari
Kastsöndag 28 januari Bollnäs
27 januari
Ymerspelen inomhus Borås
27-28 januari
Pallasspelen Malmö
27-28 januari
Hissmoforsspelen Ås
27-28 januari
Götas ungdomsspel Karlstad
27-28 januari
DM Norra Norrland Luleå
26-28 januari
Mondo Indoor Games Uppsala
24 januari
IPRK 1 Skellefteå
24 januari
Klubbtävling Varberg
24 januari
IPRK 2 Stav Umeå
23 januari
Kretsmästerskap Seniorer/veteraner Jönköping
23 januari
IPRK 2 Umeå
22 januari
Bannister Ignition Göteborg
22 januari
DSA ELIT Kasttävling Inomhus Falun
22 januari
DSA Elit Kasttävling Utomhus Falun
21 januari
Kastsöndag 21 januari Bollnäs
20 januari
Skånska mästerskapen 800m inomhus Helsingborg
20 januari
Klubbtävling mångkamp Uppsala
20-21 januari
SM Mångkamp Inomhus Sollentuna
20-21 januari
Aspen Athletic Games Haparanda
19-21 januari
Quality Hotel Games Växjö
19-21 januari
Täby Vinterspel Stockholm
18 januari
IPRK 1 Umeå
15 januari
DSA ELIT Kasttävling Inomhus Falun
14 januari
Sprinterträffen Lund
14 januari
IPRK Stav 1 Umeå
13 januari
Januari höjdtävling Sundsvall
13 januari
Massa Lind Indoor Throwing Karlstad
13 januari
KA2-spelen Karlskrona
13 januari
Kasta loss Öllsjö
11 januari
Turebergs Explosiva #2 Sollentuna
10 januari
Upsala Winter Series 2 Uppsala
7 januari
Malmoe Sprint Malmö
6 januari
Nonamespelen Indoor Bollnäs
6 januari
Distriktskampen Karlstad
6-7 januari
Floraspelen Skellefteå
4 januari
Ymerkulan Borås
3 januari
ÅSK Hopptävling Åkersberga
2 januari
Resultattävling stav Öllsjö