Resultat Castorama Ängelholm

Kullavallen, Ängelholm   2026-09-19

Arrangör: Ängelholms IF Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: 2026-09-20 02:00:38
Övrigt: Första start 10:00  
Kvinnor Castorama
Poäng Poängdiff.
1 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 1825 0
2 Jessica Örnhag
Ängelholms IF
89 Ängelholms IF 1331 -494
3 Alice Hall
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 1328 -497
4 Alicia Örnhag
Ängelholms IF
13 Ängelholms IF 1248 -577
5 Wilma Örnhag
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 1080 -745
Kula
Vikt: 4,0kg
Spjut
Vikt: 600g
Diskus
Vikt: 1,0kg
Slägga
Vikt: 4,0kg
Freja Fridholm
Ängelholms IF
8.08
452
27.10
545
25.08
439
19.49
389
Jessica Örnhag
Ängelholms IF
7.78
429
14.26
263
17.90
264
18.90
375
Alice Hall
Ängelholms IF
6.44
321
18.32
362
19.67
310
17.19
335
Alicia Örnhag
Ängelholms IF
6.56
331
18.56
368
15.00
184
18.47
365
Wilma Örnhag
Ängelholms IF
6.41
318
15.25
288
13.83
149
16.74
325
Kvinnor Castorama Kula
Vikt: 4,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Kula
19/9
Poäng
1 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 8.08 452
2 Jessica Örnhag
Ängelholms IF
89 Ängelholms IF 7.78 429
3 Alicia Örnhag
Ängelholms IF
13 Ängelholms IF 6.56 331
4 Alice Hall
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 6.44 321
5 Wilma Örnhag
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 6.41 318
1234
Freja Fridholm8.048.087.527.45
Wilma Örnhag6.016.416.175.34
Alice Hall6.426.445.796.43
Alicia Örnhag5.696.565.025.84
Jessica Örnhag7.387.207.217.78
Kvinnor Castorama Spjut
Vikt: 600g
SFIF Castorama Kvinnor Spjut
19/9
Poäng
1 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 27.10 545
2 Alicia Örnhag
Ängelholms IF
13 Ängelholms IF 18.56 368
3 Alice Hall
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 18.32 362
4 Wilma Örnhag
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 15.25 288
5 Jessica Örnhag
Ängelholms IF
89 Ängelholms IF 14.26 263
1234
Freja Fridholm27.10---
Wilma Örnhag15.25---
Alice Hall18.32---
Alicia Örnhag18.56---
Jessica Örnhag14.26---
Kvinnor Castorama Diskus
Vikt: 1,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Diskus
19/9
Poäng
1 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 25.08 439
2 Alice Hall
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 19.67 310
3 Jessica Örnhag
Ängelholms IF
89 Ängelholms IF 17.90 264
4 Alicia Örnhag
Ängelholms IF
13 Ängelholms IF 15.00 184
5 Wilma Örnhag
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 13.83 149
1234
Freja Fridholm25.08---
Wilma Örnhag13.83---
Alice Hall19.67---
Alicia Örnhag15.00---
Jessica Örnhag17.90---
Kvinnor Castorama Slägga
Vikt: 4,0kg
SFIF Castorama Kvinnor Slägga
19/9
Poäng
1 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 19.49 389
2 Jessica Örnhag
Ängelholms IF
89 Ängelholms IF 18.90 375
3 Alicia Örnhag
Ängelholms IF
13 Ängelholms IF 18.47 365
4 Alice Hall
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 17.19 335
5 Wilma Örnhag
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 16.74 325
1234
Freja Fridholm19.49---
Wilma Örnhag16.74---
Alice Hall17.19---
Alicia Örnhag18.47---
Jessica Örnhag18.90---
Män Castorama
Poäng Poängdiff.
1 Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
03 Klippans FK 1570 0
2 Daniel Malm
Ängelholms IF
72 Ängelholms IF 1471 -99
3 Henrik Fridholm
Ängelholms IF
78 Ängelholms IF 1442 -128
4 Robert Nilsson
Ängelholms IF
85 Ängelholms IF 1323 -247
5 Roger Josefsson
Ängelholms IF
82 Ängelholms IF 1287 -283
6 Filip Hansson Thulin
Klippans FK
08 Klippans FK 1122 -448
Kula
Vikt: 7,26kg
Spjut
Vikt: 800g
Diskus
Vikt: 2,0kg
Slägga
Vikt: 7,26kg
Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
8.14
317
47.00
592
26.64
395
18.93
266
Daniel Malm
Ängelholms IF
9.02
387
25.37
246
27.54
417
26.35
421
Henrik Fridholm
Ängelholms IF
8.98
384
31.40
354
27.39
413
20.03
291
Robert Nilsson
Ängelholms IF
8.36
334
27.37
283
26.22
385
21.44
321
Roger Josefsson
Ängelholms IF
9.99
459
34.59
407
27.71
421

Filip Hansson Thulin
Klippans FK
6.39
166
39.60
485
20.62
240
17.40
231
Män Castorama Kula
Vikt: 7,26kg
SFIF Castorama Män Kula
19/9
Poäng
1 Roger Josefsson
Ängelholms IF
82 Ängelholms IF 9.99 459
2 Daniel Malm
Ängelholms IF
72 Ängelholms IF 9.02 387
3 Henrik Fridholm
Ängelholms IF
78 Ängelholms IF 8.98 384
4 Robert Nilsson
Ängelholms IF
85 Ängelholms IF 8.36 334
5 Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
03 Klippans FK 8.14 317
6 Filip Hansson Thulin
Klippans FK
08 Klippans FK 6.39 166
1234
Robert Nilsson8.06x8.138.36
Daniel Malm8.718.929.02x
Henrik Fridholm8.688.988.788.65
Amadeus Stjernfelt7.977.327.718.14
Filip Hansson Thulinx5.986.396.00
Roger Josefsson9.478.989.99x
Män Castorama Spjut
Vikt: 800g
SFIF Castorama Män Spjut
19/9
Poäng
1 Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
03 Klippans FK 47.00 592
2 Filip Hansson Thulin
Klippans FK
08 Klippans FK 39.60 485
3 Roger Josefsson
Ängelholms IF
82 Ängelholms IF 34.59 407
4 Henrik Fridholm
Ängelholms IF
78 Ängelholms IF 31.40 354
5 Robert Nilsson
Ängelholms IF
85 Ängelholms IF 27.37 283
6 Daniel Malm
Ängelholms IF
72 Ängelholms IF 25.37 246
1234
Robert Nilsson27.37---
Daniel Malm25.37---
Henrik Fridholm31.40---
Amadeus Stjernfelt47.00---
Filip Hansson Thulin39.60---
Roger Josefsson34.59---
Män Castorama Diskus
Vikt: 2,0kg
SFIF Castorama Män Diskus
19/9
Poäng
1 Roger Josefsson
Ängelholms IF
82 Ängelholms IF 27.71 421
2 Daniel Malm
Ängelholms IF
72 Ängelholms IF 27.54 417
3 Henrik Fridholm
Ängelholms IF
78 Ängelholms IF 27.39 413
4 Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
03 Klippans FK 26.64 395
5 Robert Nilsson
Ängelholms IF
85 Ängelholms IF 26.22 385
6 Filip Hansson Thulin
Klippans FK
08 Klippans FK 20.62 240
1234
Robert Nilsson26.22---
Daniel Malm27.54---
Henrik Fridholm27.39---
Amadeus Stjernfelt26.64---
Filip Hansson Thulin20.62---
Roger Josefsson27.71---
Män Castorama Slägga
Vikt: 7,26kg
SFIF Castorama Män Slägga
19/9
Poäng
1 Daniel Malm
Ängelholms IF
72 Ängelholms IF 26.35 421
2 Robert Nilsson
Ängelholms IF
85 Ängelholms IF 21.44 321
3 Henrik Fridholm
Ängelholms IF
78 Ängelholms IF 20.03 291
4 Amadeus Stjernfelt
Klippans FK
03 Klippans FK 18.93 266
5 Filip Hansson Thulin
Klippans FK
08 Klippans FK 17.40 231
1234
Robert Nilsson21.44---
Daniel Malm26.35---
Henrik Fridholm20.03---
Amadeus Stjernfelt18.93---
Filip Hansson Thulin17.40---