22 März
Klubbmästerskap Alunda SK
Uppsala
23 März
3000m GGP #4 inne
Helsingborg
23 März
Falu IK Spelen
Falun
23 März
Mathildaspelen Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 März
Mathildaspelen Mångkamp Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 März
Vårvinterspelen
Umeå
23-24 März
Växjömångkampen
Växjö
23-24 März
ÖGIF Inne 🥇 WRC
Östersund
6 April
Inne KM Sjöbo Kretsmästerskap sydöstra Skånes idrottskrets
Sjöbo
6 April
Marsträffen
Nybro
7 April
Slottsrundan
Rånäs
7 April
Kretsmästerskap
Helsingborg
14 April
Skånska mästerskapen 10 km landsväg
Ystad
20 April
Turebergs FK Klubbmästerskap 8-11 år
Sollentuna
21 April
Friidrottsskoletävling VT24
Växjö
25 April
GGP 2000m
Helsingborg
27 April
Resultattävling kast
Växjö
4 Mai
Junespelen
Jönköping
4 Mai
Vårkampen
Hässleholm
9 Mai
Contactspelen
Olofström
9 Mai
Drömmilen Även SkM 10000m
Helsingborg
9 Mai
B-Tex Cup WRC
Villstad
12 Mai
UIF Friidrott Klubbmästerskap UIF-medlemmar som tävlar för andra föreningar anmäler sig till linus@uiffriidrott.se
Uppsala
15 Mai
adidas Spåret 5000 m WRC
Stockholm
16 Mai
Kasttävling Falkenberg
Falkenberg
18 Mai
Boregalan WRC
Torsby
18 Mai
Marmakampen Alunda SK 40 år!
Alunda
18-19 Mai
Danderydsspelen
Danderyd
18-19 Mai
Pannkaksspelen WRC
Eslöv
19 Mai
Team Sportia Outdoor Games
Motala
19 Mai
Trangiaspelen
Krokom
25 Mai
Laholmskampen
Laholm
25-26 Mai
Stafett-SM WRC
Uppsala
25-26 Mai
Storsjöspelen 🥇 WRC
Östersund
25-26 Mai
Vårkastet WRC ingår i Viking Throwing Tour
Bålsta
25-26 Mai
Ljungby Mångkamp WRC inklusive DM i mångkamp för Östsvenska
Ljungby
26 Mai
McDonaldsspelen
Trollhättan
26 Mai
Sundbybergs Ungdomsspel
Sundbyberg
1-2 Juni
Sundsvallsspelen och DM Södra Norrland
Sundsvall
2 Juni
Klippanspelen
Klippan
8 Juni
Norrtälje Stadslopp
Norrtälje
8 Juni
Rabalders Papricalopp
Norrtälje
8-9 Juni
Finish Game UDM för 12-15 årsklasserna
Vellinge
15 Juni
USM parafriidrott
Uppsala
19 Juni
En Midsommarnattsdröm WRC
Stenkullen
19 Juni
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 800 m
Rimbo
26 Juni
Åkersberga Sommarsprint 2024-06-26
Åkersberga
29 Juni
FORTUMSPELEN
Bollnäs
3 Juli
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 200 meter (M/K), 600 meter (ungdom), 3 000 meter (M/K)
Norrtälje
12-14 Juli
Öresundsspelen WRC
Helsingborg
20 Juli
Lilla Ystadspelen
Ystad
20-21 Juli
Sparbanksspelen WRC
LEKSAND
21 Juli
Ystadspelen WRC
Ystad
26-28 Juli
HAIS-Spelen WRC
Hässleholm
28 Juli
Sundsvall Windsprint
Sundvall
2-4 August
Veteran-SM
Karlstad
17 August
Kvarnsvedenspelen
Borlänge
17-18 August
Östersjöspelen WRC
Karlshamn
24-25 August
Waplanspelen
Krokom
28 August
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 400 meter, 1 500 meter, 5 000 meter (M/K)
Norrtälje
8 September
TEAM SPORTIA Höstspel
Bollnäs
11 September
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 10 000 meter (M/K , 1 000 meter (ungdom)
Norrtälje
14-15 September
Lilla Olympiaden
Järvsö