Resultat Junespelen

Råslätts IP, Jönköping   2022-05-07

Arrangör: IKHP Huskvarna Tävlingsledare: Peter Hackenschmidt Senast uppdaterad: 2022-05-11 13:12:43
Väder: 15 grader och växlande vindar  

Galvano
Arrangör: IK Hakarpspojkarna Tävlingsledare: Linda Manderhjelm Tävlingsort: Jönköping Arena: Galvano
Råslätts IP
Arrangör: IK Hakarpspojkarna Tävlingsledare: Peter Hackenschmidt Tävlingsort: Jönköping Arena: Råslätts IP
Visa Resultatkort

Lagtävling

Plac.Poäng
1 IKHP Huskvarna 63
2 Wärnamo SK 26
3 Habo Friidrott -04 24
3 Eksjö Södra IK 24
5 IK Sisu 20
6 Hovslätts IK 13
7 Södra Vi IF 11
8 Tjalve FIF 10
9 Katrineholms SK 9
9 Stensjöns IF 9
9 Linköpings GIF 9
9 Ljungby FIK 9
13 IK Ymer 8
14 Hökensås UngdomsRing 6
15 IFK Sävsjö 5
15 IFK Växjö 5
15 Lekeryd-Svarttorp SK 5
18 Huddinge AIS 3
18 Örgryte IS 3
18 Villstad GIF 3
18 IK Orient 3
18 Alingsås IF 3
18 Åtvidabergs IF 3
18 Motala AIF 3
25 Ullevi FK 2
25 IK Wilske 2
27 Tranås AIF 1
27 IF Hagen 1
KvinnorF17F15F13F12F11F10F9F8MänP19P17P15P13P12P11P10P9P8Veteraner KvinnorVeteraner Män
100 m800 m3000 mHöjdLängdKulaDiskus100 m800 mHöjdLängdKulaDiskusSlägga80 m800 m80 m häckHöjdLängdKulaSläggaSpjut60 m600 m60 m häckHöjdLängdKulaSpjut60 mLängd60 m600 mLängdKulaSpjut60 mLängdTrekamp (60m, längd, boll)Trekamp (60m, längd, boll)100 m800 m3000 mHöjdLängdKulaDiskusKulaDiskus100 m800 mHöjdLängdKulaDiskusSlägga80 m800 m80 m häckHöjdLängdKulaSläggaSpjut60 m600 m60 m häckHöjdLängdKulaSpjut60 mLängd60 m600 mLängdKulaSpjut60 mLängdTrekamp (60m, längd, boll)Trekamp (60m, längd, boll)100 m3000 mLängdKula100 m3000 mLängdKula
Örgryte IS3
IK Ymer233
Södra Vi IF322112
Villstad GIF21
IKHP Huskvarna33141223112322225323333322
Katrineholms SK333
Hovslätts IK31333
IK Sisu132332312
Wärnamo SK3233331233
Tjalve FIF2323
Habo Friidrott -041533114231
Stensjöns IF333
Lekeryd-Svarttorp SK221
Hökensås UngdomsRing213
IFK Sävsjö23
Huddinge AIS3
Ljungby FIK3321
Eksjö Södra IK22353333
Ullevi FK2
Linköpings GIF2133
IFK Växjö23
IK Orient3
Tranås AIF1
Alingsås IF3
IK Wilske011
Åtvidabergs IF3
Motala AIF3
IF Hagen1
Kvinnor & F17 & Veteraner Kvinnor 100 m
7/5 14:00
Vind: +3.7
Poäng
1 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 13.02 3.00
2 Kerstin Almerheim
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 13.98 2.00
3 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 14.51 1.00
4 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 15.70 1:a K50
5 Elsa Olausson
IK Wilske
06 IK Wilske 16.99
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 13.02
2 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 14.51
K50
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 15.70
F17
1 Kerstin Almerheim
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 13.98
2 Elsa Olausson
IK Wilske
06 IK Wilske 16.99
Kvinnor 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Kvinnor Höjd
7/5 11:30
Poäng
1 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 148 3.00
Kvinnor Längd
7/5 14:50
Poäng
1 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 5.26 +4.0 3.00
Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna DNS
123456
116 Siri ForrströmDNS
123 Ella Hakeberg4.98 -1.14.99 +1.54.92 -1.34.94 +2.05.26 +4.05.09 +0.1
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
7/5 13:40
Poäng
1 Maria Nilsson
IK Orient
95 IK Orient 13.71 3.00
2 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 8.61 2.00 PB
123456
92 Maria Nilsson12.7413.71xx12.0913.20
96 Amina Fältmars8.258.59---8.61
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
Grensponsor: Riksbyggen
7/5 14:40
Poäng
1 Elin Rubin
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 42.19 3.00 PB
2 Johanna Emanuelsson
Villstad GIF
03 Villstad GIF 41.74 2.00 PB
3 Anna Ek
IKHP Huskvarna
73 IKHP Huskvarna 32.89 1.00
4 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 25.97
5 Anne Fältström
IKHP Huskvarna
70 IKHP Huskvarna 18.36 PB
6 Karin Flodström
IKHP Huskvarna
83 IKHP Huskvarna 13.54
123456
115 Karin Flodström11.3713.2813.0111.9813.54x
74 Elin Rubin40.1542.1642.1941.43x40.87
118 Anne Fältström18.1517.6215.9018.3617.1218.15
98 Liv Norberg21.51x24.3423.9025.9725.81
110 Anna Ek30.6431.9432.8930.24xx
204 Johanna Emanuelssonx38.58x40.4941.7441.06
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

F17 Höjd
7/5 11:30
Poäng
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 152 3.00
2 Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 140 2.00
3 Hilda Sten
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 140 1.00
F17 Längd
7/5 15:30
Poäng
1 Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu 4.86 +0.7 3.00 PB
Elsa Olausson
IK Wilske
06 IK Wilske DNS
123456
95 Tilda Eriksson4.86 +0.74.59 0.03.73 -1.14.67 -0.84.70 -0.44.81 0.0
101 Elsa OlaussonDNS
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 10:50
Poäng
1 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 10.37 3.00 PB
Fanny Olausson Croona
Hökensås UngdomsRing
05 Hökensås UngdomsRing DNS
123456
88 Fanny Olausson CroonaDNS
93 Ellen Adolfsson9.509.689.3510.379.4910.24
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
7/5 14:40
Poäng
1 Alma Mennborg
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 32.12 3.00
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 27.17 2.00 PB
3 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 24.53 1.00
99 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 27.52 0,75 kg
123456
144 Alma Mennborg31.6231.6831.0732.1230.3232.11
93 Ellen Adolfsson27.1725.5626.5926.9925.11x
11 Felicia Bjärnlöfx26.0427.52x27.46x
122 Ida Gustavsson24.3921.8422.8724.0724.53x
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
7/5 09:30
Poäng
1 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 47.42 3.00 PB
123456
93 Ellen Adolfsson47.42x
F15 80 m Försök
Grensponsor: Boets bildemontering
7/5 13:30
Heat 1
Vind: +0.9
Poäng
1 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 10.53 q JR
2 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.16 q
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.24 q
4 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.39 q PB
5 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 11.57 PB
6 Hilda Howerdal
Villstad GIF
07 Villstad GIF 12.35
Heat 2
Vind: +1.4
Poäng
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 10.60 q
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.92 q
3 Alice Lindvert
IK Ymer
07 IK Ymer 11.25 q PB
4 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.29 q
5 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.63
6 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 12.14
F15 80 m Final
Grensponsor: Boets bildemontering
7/5 14:30
Vind: +2.4
Poäng
1 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 10.51 3.00
2 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 10.54 2.00
3 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.02 1.00
4 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.27
5 Alice Lindvert
IK Ymer
07 IK Ymer 11.33
6 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.35
7 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.41
8 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.54
F15 800 m
7/5 15:10
Poäng
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 2:37.95 3.00
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 2:44.34 2.00 PB
3 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 2:59.29 1.00
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
7/5 10:10
Vind: +1.7
Poäng
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 13.17 3.00
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 13.50 2.00
3 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 13.66 1.00
4 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 13.88 PB
5 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 16.89
F15 Höjd
7/5 11:30
Poäng
1 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 152 3.00 PB
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 148 2.00
3 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 144 1.00
F15 Längd
7/5 13:45
Poäng
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 5.00 +1.1 3.00 PB
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.83 +1.8 2.00 PB
3 Hilda Howerdal
Villstad GIF
07 Villstad GIF 4.73 0.0 1.00
4 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.71 +3.6
5 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.69 +4.4
6 Alice Lindvert
IK Ymer
07 IK Ymer 4.55 +1.9
7 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.43 0.0 PB
8 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.42 +0.1 PB
9 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 4.13 +3.7
10 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.05 -0.6
11 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 3.99 +3.6
123456
38 Anna Elwing4.36 0.04.42 +0.14.39 +4.2x 4.26 0.03.36 +2.0
91 Vera Undin Cederberg4.34 -1.14.53 +0.64.69 +4.44.53 0.04.44 0.04.46 +2.0
192 Emilia Håårdhx 4.83 +1.8x x - x
122 Ida Gustavsson3.77 -0.94.05 +0.94.13 +3.73.40 0.03.63 -2.84.04 0.0
102 Saga Andersson4.68 +1.54.69 +1.74.84 0.0x 4.95 +3.25.00 +1.1
205 Hilda Howerdal4.73 0.03.40 +1.43.34 +4.13.39 0.03.50 0.03.65 +1.8
30 Olivia Andersson4.43 +1.94.30 +2.14.71 +3.64.08 0.04.50 +2.74.23 0.0
103 Alice Lindvert3.98 -2.14.55 +1.9x x x 4.54 +1.0
40 Stina Essbergx x 4.05 -0.6- - -
52 Tindra Westlund Stenberg4.32 0.04.09 +3.04.43 0.04.34 0.0x 4.34 +0.2
56 Tyra Antevik3.85 +0.33.99 +3.63.65 -0.8- - -
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 10:50
Poäng
1 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 10.31 3.00
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 8.28 2.00
3 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.15 1.00
4 Sara Karlsson Wallin
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 6.70
Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen DNS
123456
122 Ida Gustavsson7.90x8.287.668.198.20
91 Vera Undin Cederberg10.05x10.319.96xx
45 Matilda Johansson6.536.747.147.006.707.15
89 Maja AnderssonDNS
179 Sara Karlsson Wallin6.686.186.706.436.546.16
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
7/5 09:30
Poäng
1 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 45.08 3.00 PB
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 23.91 2.00
3 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 19.92 1.00
123456
11 Felicia Bjärnlöf
45 Matilda Johansson
122 Ida Gustavsson
F15 Spjut
Vikt: 500g
7/5 11:40
Poäng
1 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 31.34 3.00 PB
2 Sara Karlsson Wallin
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 22.64 2.00
3 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 21.65 1.00
123456
45 Matilda Johanssonx18.8116.7119.2517.3221.65
179 Sara Karlsson Wallin22.2321.03x19.3722.6421.45
54 Misa Widetoft29.3531.3429.3528.8527.2929.08
F13 60 m
7/5 14:15
Vind: -1.2
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 9.09 3.00
2 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 9.20 2.00 9,191
3 Jeanelle Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 9.20 1.00 9,194
4 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 9.29
5 Matilda Dalteg
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 9.35 PB
6 Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 9.39 PB
7 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 9.57
8 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 10.13
F13 600 m
Grensponsor: Inferens Statistikkonsult
7/5 15:00
Poäng
1 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 1:53.74 3.00 PB
2 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 2:01.22 2.00
3 Jeanelle Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 2:03.32 1.00
4 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 2:04.88 PB
5 Matilda Dalteg
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 2:14.24
6 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 2:16.84
F13 & P13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
7/5 10:00
Vind: -0.4
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 10.48 3.00
2 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 11.15 3.00 PB
3 Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 11.62 2.00
4 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 11.88 2.00
5 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 12.67 1.00
6 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 13.24
Sammanställning per klass
P13
1 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 11.15
2 Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 11.62
F13
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 10.48
2 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 11.88
3 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 12.67
4 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 13.24
F13 Höjd
7/5 10:20
Poäng
1 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 141 3.00 PB
2 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 134 2.00
3 Britta Hammar
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 131 1.00 PB
=4 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 128 PB
=4 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 128 =PB
=4 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 128
7 Jeanelle Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 125
8 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 122
9 Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 122 =PB
10 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 119
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
F13 Längd
Hoppzon
7/5 14:30
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 4.62 +2.0 3.00 PB
2 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 4.49 +2.0 2.00 PB
3 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 4.43 +1.4 1.00 PB
4 Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 4.01 -1.7 PB
5 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 3.99 -0.8 PB
6 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 3.95 +2.2
7 Matilda Dalteg
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 3.93 -0.8 PB
8 Jeanelle Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 3.86 -0.2
9 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 3.69 -0.3
10 Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 3.29 -0.5 PB
1234
84 Leja Blombergx 3.92 -1.73.99 -0.83.89 -2.3
189 Nova Arvidsson4.30 +0.54.62 +2.0x 4.40 -0.7
199 Nelly Boquist4.38 +0.54.49 +2.04.19 -0.64.35 0.0
195 Elin Jonsson3.79 -0.93.95 +2.23.84 -1.43.84 +1.1
68 Agnes Klahrx 2.94 +0.83.15 -1.13.29 -0.5
100 Jeanelle Hanna3.68 -1.93.86 -0.23.65 -1.53.79 -0.7
61 Matilda Dalteg3.77 -1.23.76 +0.23.93 -0.83.70 +0.6
87 Gaelle Mascharkji4.01 -1.73.96 -1.03.85 -1.9x
170 Ella Edgrenx 4.43 +1.44.23 -1.34.26 +0.8
160 Julia Walltin3.59 +1.53.59 +1.13.69 -0.33.68 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
7/5 11:40
Poäng
1 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 10.31 3.00
2 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 10.08 2.00 PB
3 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 8.53 1.00
4 Nowa Hultin
IFK Sävsjö
10 IFK Sävsjö 8.27 PB
5 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 8.15
6 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 7.34
Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK DNS
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
1234
202 Ida Karlsson7.827.478.158.14
68 Agnes KlahrDNS
186 Maja MartiniDNS
199 Nelly Boquist9.649.759.9610.31
195 Elin Jonsson9.889.7710.089.43
126 Ida Hellberg7.768.537.628.51
46 Rebecka Johansson6.806.637.346.67
90 Nowa Hultin8.276.797.507.32
F13 Spjut
Vikt: 400g
7/5 13:30
Poäng
1 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 27.19 3.00 PB
2 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 24.45 2.00 PB
3 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 21.09 1.00
4 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 21.09
5 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 18.80 PB
6 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 17.95 PB
7 Smilla Falkenström
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 16.10
8 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 14.50
9 Britta Hammar
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 13.22 PB
Emilia Bergquist
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna DNS
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
1234
106 Emilia BergquistDNS
35 Wilma Bengtsson Damgren25.2127.1925.9726.39
42 Ruth Gustafsson15.5917.9516.4317.91
125 Britta Hammar13.2211.1211.719.18
126 Ida Hellbergx14.0713.8014.50
186 Maja MartiniDNS
84 Leja Blomberg18.1919.8821.3124.45
195 Elin Jonsson21.09x19.3320.50
187 Cornelia StafDNS
114 Smilla Falkenström13.9111.4213.4216.10
199 Nelly Boquistx21.0917.74x
202 Ida Karlsson18.8016.2515.8016.48
F12 60 m Försök
Grensponsor: Riksbyggen
7/5 12:10
Heat 1
Vind: +1.7
Poäng
1 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 8.86 q
2 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.16 q PB
3 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.68 q
4 Smilla Falkenström
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 9.88 q
5 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 10.10 PB
6 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 10.53
7 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 10.64
Heat 2
Vind: +0.5
Poäng
1 Nowa Hultin
IFK Sävsjö
10 IFK Sävsjö 8.98 q PB
2 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 9.24 q
3 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.42 q
4 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 9.79 q PB
5 Tilda Andersen
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 10.05 PB
6 Britta Hammar
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 10.17 PB
F12 60 m Final
Grensponsor: Riksbyggen
7/5 14:10
Vind: 0.0
Poäng
1 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 8.90 3.00
2 Nowa Hultin
IFK Sävsjö
10 IFK Sävsjö 9.02 2.00
3 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 9.20 1.00
4 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.44
5 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.45
6 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 9.76
7 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 9.95
8 Smilla Falkenström
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 10.20
F12 Längd
Hoppzon
7/5 12:55
Poäng
1 Nowa Hultin
IFK Sävsjö
10 IFK Sävsjö 4.21 -1.1 3.00 PB
2 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 4.12 0.0 2.00
3 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 3.97 +0.7 1.00
4 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 3.96 -1.2
5 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 3.77 -1.0
6 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 3.75 -2.5
7 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 3.70 -0.8
8 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 3.58 +0.2
9 Smilla Falkenström
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 3.47 -0.3
10 Tilda Andersen
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 3.37 0.0
11 Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 3.32 0.0 PB
12 Britta Hammar
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 3.29 -0.6
13 Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 3.17 0.0
14 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 2.89 -0.8
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
Emilia Bergquist
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna DNS
1234
46 Rebecka Johansson3.96 -1.23.71 -3.5x 3.90 -2.3
114 Smilla Falkenström3.38 0.03.47 -0.33.45 -0.43.47 -1.5
72 Mollie Melinder3.32 0.03.25 0.03.02 -2.1x
185 Nellie Hemmingsson3.77 -1.03.76 +1.13.74 -0.63.63 -1.3
42 Ruth Gustafsson3.70 -0.83.51 0.03.48 -1.73.56 -1.4
186 Maja MartiniDNS
169 Tilda Andersenx 3.37 0.03.25 0.0x
48 Hedvig Orestig3.82 -1.03.82 +0.63.97 +0.73.90 -0.2
90 Nowa Hultin4.19 +0.24.10 0.03.96 -2.74.21 -1.1
173 Mathilda Levinsson2.89 -0.82.60 -0.42.73 -1.92.73 -0.9
198 Nova Mattsson3.97 0.04.12 0.03.59 -0.72.80 -1.2
125 Britta Hammar2.82 -0.23.29 -0.63.03 -1.92.98 -1.0
138 Malva Lönner3.17 0.03.12 -0.22.99 0.03.01 -2.9
187 Cornelia Staf3.43 -0.53.58 +0.23.55 0.03.20 -1.6
106 Emilia BergquistDNS
35 Wilma Bengtsson Damgren3.71 -1.23.75 -2.53.73 -2.5x
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & Veteraner Män 100 m
7/5 13:55
Vind: -0.9
Poäng
1 Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 10.89 3.00 JR
2 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 11.33 2.00 PB
3 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 11.36 1.00
4 Tomas Lovén
Eksjö Södra IK
79 Eksjö Södra IK 13.37 1:a M40
5 Martin Funck
IKHP Huskvarna
81 IKHP Huskvarna 13.49 2:a M40
6 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 14.30 1:a M50
Sammanställning per klass
Män
1 Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 10.89
2 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 11.33
3 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 11.36
M50
1 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 14.30
M40
1 Tomas Lovén
Eksjö Södra IK
79 Eksjö Södra IK 13.37
2 Martin Funck
IKHP Huskvarna
81 IKHP Huskvarna 13.49
F17 & P17 800 m
7/5 14:20
Poäng
1 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:08.96 3.00 PB
2 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:11.90 3.00 JR
Tor Malmgren
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK DNS
Sammanställning per klass
P17
1 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:08.96
Tor Malmgren
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK DNS
F17
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:11.90
Veteraner Män 3000 m
Grensponsor: Boets bildemontering
Poäng
1 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 9:41.70 1:a M40
Sammanställning per klass
M40
1 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 9:41.70
Män Höjd
7/5 12:30
Poäng
1 Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 185 3.00 PB
Män Längd
7/5 14:50
Poäng
1 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.49 +1.3 3.00
2 Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 5.76 +1.0 2.00
123456
82 Jacob Vestman6.38 +2.46.25 0.06.21 0.06.42 +2.06.25 +1.66.49 +1.3
208 Hugo Schougx 5.65 +0.15.76 +1.05.65 0.04.49 +1.55.62 -2.7
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
7/5 14:40
Poäng
1 Oskar Wictorsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 28.74 3.00
Lennart Arlebjer
IKHP Huskvarna
22 IKHP Huskvarna DNS
123456
105 Lennart ArlebjerDNS
81 Oskar Wictorsson21.6722.63x28.74x-
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
7/5 13:40
Poäng
1 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 17.88 3.00
Abbe Ali
Rehns BK
03 Rehns BK DNS
123456
210 Leo Zikovic17.5117.2217.1116.1117.0517.88
188 Abbe AliDNS
P17 100 m
7/5 13:50
Vind: +1.1
Poäng
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 11.46 3.00 PB
2 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 12.07 2.00 PB
3 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 12.24 1.00
P17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P17 Höjd
Grensponsor: Boets bildemontering
7/5 12:30
Poäng
1 Vilgot Hakeberg
IKHP Huskvarna
06 IKHP Huskvarna 175 3.00
2 Tor Malmgren
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 165 2.00 PB
3 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 160 1.00
4 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 160 PB
P17 Längd
7/5 15:30
Poäng
1 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 5.18 -1.0 3.00
2 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 3.99 0.0 2.00
3 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 1.59 -1.3 1.00
123456
85 Melker Blombergx 5.05 -1.55.00 -2.7x 3.58 -1.55.18 -1.0
16 Alfons Johanssonx x 1.59 -1.3x x x
12 Lukas Björklundx x x 3.99 0.0x x
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
7/5 14:40
Poäng
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 30.28 3.00
2 Emrik Behrens
Ullevi FK
05 Ullevi FK 26.58 2.00
123456
12 Lukas Björklundx26.5824.31x30.28-
203 Emrik Behrensx26.58x24.86x26.36
P15 80 m
7/5 13:40
Vind: +3.5
Poäng
1 Nikolaj Lindblad
Åtvidabergs IF
08 Åtvidabergs IF 10.50 3.00
2 Simon Tambour
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 10.58 2.00
3 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 10.82 1.00
4 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 11.11
David Serban Opris
Alingsås IF
07 Alingsås IF DNS
P15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
7/5 10:20
Vind: -0.5
Poäng
1 Malte Andreasson
Alingsås IF
08 Alingsås IF 13.73 3.00
2 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 16.37 2.00
P15 Höjd
7/5 12:30
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 170 3.00 PB
2 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 170 2.00 PB
P15 Längd
7/5 15:30
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 5.34 -1.5 3.00
2 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 4.81 0.0 2.00
Malte Andreasson
Alingsås IF
08 Alingsås IF DNS
David Serban Opris
Alingsås IF
07 Alingsås IF DNS
123456
206 Elias Andersson5.07 -0.1x x 5.22 -2.05.34 -1.5x
1 Malte AndreassonDNS
97 Erik Sethsson4.81 0.04.54 -0.94.42 -1.83.46 0.0x x
6 David Serban OprisDNS
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
7/5 14:30
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 14.53 3.00 PB
2 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 13.66 2.00 PB
3 Simon Tambour
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 8.99 1.00
4 Nikolaj Lindblad
Åtvidabergs IF
08 Åtvidabergs IF 8.62
5 Albin Påfvelsson
Alingsås IF
08 Alingsås IF 8.58 PB
6 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 8.29 PB
123456
209 Nikolaj Lindblad8.627.948.118.438.468.18
206 Elias Andersson14.5313.34xx13.4014.12
4 Albin Påfvelsson7.958.508.078.558.588.20
151 Caspian Sanderberg12.6013.6612.44x12.3712.79
174 Ludvig Axelsson7.557.758.257.118.297.13
176 Simon Tambour7.788.838.348.708.328.99
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
7/5 09:30
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 55.75 3.00 PB
2 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 32.85 2.00
Albin Påfvelsson
Alingsås IF
08 Alingsås IF DNS
123456
4 Albin PåfvelssonDNS
141 Edvin Manderhjelmxx32.85
206 Elias Andersson55.75x55.75
P15 Spjut
Vikt: 600g
7/5 11:40
Poäng
1 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 45.24 3.00 PB
2 Jacob Henriksson
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 36.70 2.00
3 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 35.70 1.00
4 Albin Påfvelsson
Alingsås IF
08 Alingsås IF 32.20
5 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 30.37
6 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 23.50
7 Simon Tambour
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 23.49
99 Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK 40.31 PB
123456
174 Ludvig Axelsson30.3728.2729.1926.5027.3524.29
151 Caspian Sanderberg45.24-45.11-42.5745.23
141 Edvin Manderhjelm21.4922.1523.5023.10x-
18 Malin Lundgren36.6439.5538.0536.2036.5440.31
176 Simon Tambour23.4921.61x22.8023.20x
4 Albin Påfvelsson32.2029.1426.48x28.44x
206 Elias Anderssonx35.70-x--
127 Jacob Henriksson36.7030.9434.0631.97--
P13 60 m
7/5 12:15
Vind: +0.5
Poäng
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.60 3.00
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 9.12 2.00 PB
3 Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 9.33 1.00
4 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 9.64 PB
P13 600 m
Grensponsor: Boets bildemontering
7/5 14:50
Poäng
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 2:01.77 3.00
2 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 2:09.39 2.00
P13 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F13 60 m häck

P13 Höjd
7/5 12:30
Poäng
1 Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 140 3.00
2 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 135 2.00
3 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 125 1.00
4 Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 120 =PB
Ivar Strahl Funck
IKHP Huskvarna
12 IKHP Huskvarna dns
P13 Längd
Hoppzon
7/5 13:50
Poäng
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.78 -0.3 3.00
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 4.08 -0.8 2.00 PB
3 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 4.06 -1.7 1.00 PB
Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna DNS
1234
147 Erik PerssonDNS
168 William Daun4.17 -2.24.76 -1.84.64 -1.04.78 -0.3
104 Lukas Alexandersson3.99 -2.0x 4.07 -0.44.08 -0.8
158 Melvin Vikströmx x 4.06 -1.7x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 15:30
Poäng
1 Linus Wictorsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 11.47 3.00
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 7.28 2.00
3 Leo Ekelund
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 6.48 1.00
4 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 6.23
1234
80 Linus Wictorsson11.4710.8010.5211.43
104 Lukas Alexandersson7.286.897.066.30
150 Emil Samuelsson5.455.305.746.23
112 Leo Ekelundx5.306.146.48
P13 Spjut
Vikt: 400g
7/5 11:40
Poäng
1 Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 31.72 3.00
2 Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 20.89 2.00 PB
3 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 14.35 1.00 PB
1234
150 Emil Samuelsson14.3514.2613.7814.02
147 Erik Perssonx20.8920.1519.28
207 Jonathan Rinman31.7226.2327.3621.19
P12 60 m
7/5 12:20
Vind: +2.3
Poäng
1 Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 8.94 3.00
2 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 9.84 2.00
P12 Längd
Hoppzon
7/5 13:50
Poäng
1 Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.95 -0.7 3.00
2 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 3.65 -2.1 2.00 PB
August Lindh
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna DNS
1234
150 Emil Samuelsson3.52 -3.13.65 -2.13.48 -0.9-
175 Egon Sipos2.80 -1.93.63 -1.33.88 -1.83.95 -0.7
134 August LindhDNS
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

Veteraner Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Veteraner Kvinnor Längd
7/5 14:50
Poäng
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 3.98 +3.2 1:a K50
123456
201 Ingela Carlsson3.82 0.03.79 0.0x 3.48 0.03.98 +3.23.54 -1.5
Sammanställning per klass
K50
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 3.98
Veteraner Kvinnor Kula
7/5 13:40
Poäng
1 Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF 10.97 1:a K35
2 Anna Ek
IKHP Huskvarna
73 IKHP Huskvarna 9.95 1:a K45
3 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 8.56 1:a K50
4 Anne Fältström
IKHP Huskvarna
70 IKHP Huskvarna 8.19 2:a K50
5 Marianne Ek
IKHP Huskvarna
47 IKHP Huskvarna 7.71 1:a K75
6 Karin Flodström
IKHP Huskvarna
83 IKHP Huskvarna 6.77 2:a K35
123456
183 Martina Efraimsson10.6910.9710.7910.7810.7310.45
201 Ingela Carlsson8.317.67--8.498.56
110 Anna Ek9.669.609.629.95xx
115 Karin Flodström6.276.646.506.716.776.59
118 Anne Fältström7.798.058.197.627.667.70
111 Marianne Ek7.377.667.716.957.397.11
Sammanställning per klass
K75
1 Marianne Ek
IKHP Huskvarna
47 IKHP Huskvarna 7.71
K50
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 8.56
2 Anne Fältström
IKHP Huskvarna
70 IKHP Huskvarna 8.19
K45
1 Anna Ek
IKHP Huskvarna
73 IKHP Huskvarna 9.95
K35
1 Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF 10.97
2 Karin Flodström
IKHP Huskvarna
83 IKHP Huskvarna 6.77
Veteraner Män 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

Veteraner Män 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Veteraner Män Längd
7/5 14:50
Poäng
1 Martin Funck
IKHP Huskvarna
81 IKHP Huskvarna 4.93 0.0 PB
2 Tomas Lovén
Eksjö Södra IK
79 Eksjö Södra IK 4.53 +1.2
3 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 4.48 +1.5
123456
184 Patric Halenius4.36 +0.64.17 -1.74.45 +2.64.31 +1.94.48 +1.54.42 +2.5
17 Tomas Lovén 4.53 +1.24.25 0.04.32 -0.24.00 -0.13.91 +3.3x
117 Martin Funck4.93 0.04.63 0.04.78 +0.94.75 -2.14.66 +2.0-
Sammanställning per klass
M50
1 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 4.48
M40
1 Martin Funck
IKHP Huskvarna
81 IKHP Huskvarna 4.93
2 Tomas Lovén
Eksjö Södra IK
79 Eksjö Södra IK 4.53
Veteraner Män Kula
7/5 13:40
Poäng
1 Johan Gustafsson
Alingsås IF
80 Alingsås IF 9.76
2 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 7.74
123456
2 Johan Gustafsson8.988.559.489.769.578.87
184 Patric Halenius5.847.42xx7.747.67
Sammanställning per klass
M50
1 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 7.74
M40
1 Johan Gustafsson
Alingsås IF
80 Alingsås IF 9.76