Resultat Kils Inomhusspel

Eva Lisa Holtz Arena, Karlstad   2023-02-04

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Johnny Holm och Jennifer Hägg Senast uppdaterad: 2023-02-19 16:06:38
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
4/2 12:05
1 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 8.06
2 Ida Palmqvist
Västerås FK
03 Västerås FK 8.39 =PB
3 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 8.53 SB
4 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 9.03 SB
5 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 9.29 PB
Erica Jarder
IF Göta Karlstad
86 IF Göta Karlstad DNS
Kvinnor 200 m
4/2 15:05
1 Malin Otterling Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 26.37 PB
2 Elin Freed
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 28.50 PB
3 Matilda Junkrans
Västerås FK
03 Västerås FK 29.98 PB
4 Kim Semstrand
IFK Nora
07 IFK Nora 30.92 PB
5 Agnes Kjellgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 31.92
Kvinnor Höjd
4/2 13:35
1 Emma Sandin
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 167
=2 Lisa Holmberg
Lidköpings IS
02 Lidköpings IS 164
=2 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 164
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 161
5 Sara Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 155
6 Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS 152
148152155158161164167171
231 Lisa Holmberg-ooooxo
185 Svea Victorén--o-oxoxxx
303 Ida Kindbom--ooxoxxx
304 Emma Sandin----oooxxx
210 Sara Larsson-ooxxx
228 Ebba Elfströmooxxx
Kvinnor Längd
4/2 12:25
1 Erica Jarder
IF Göta Karlstad
86 IF Göta Karlstad 6.08 SB
2 Emilia Kjellberg
IF Göta Karlstad
96 IF Göta Karlstad 5.97 PB
3 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.26 =PB
4 Ebba Melin
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 5.10 SB
5 Ida Palmqvist
Västerås FK
03 Västerås FK 5.05 PB
6 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 4.77 SB
7 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.73
8 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 4.51 PB
123456
273 Ida Palmqvist4.813.71x-x5.05
299 Emilia Kjellbergx5.865.97xx4.42
55 Emma Hjelm4.66x4.734.704.66-
80 Ebba Melin4.955.005.094.965.105.10
67 Maja Karlsson4.614.564.58x4.594.77
240 Nova Fogelkvist5.135.205.125.034.775.26
61 Erica Jarderx5.89xx6.046.08
148 Liv Norberg4.334.364.514.294.01x
Kvinnor Tresteg
4/2 14:00
1 Malin Otterling Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 12.65 SB
2 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.23
3 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 10.67 PB
4 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.24
5 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 10.05
6 Felicia Persson
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 9.90 SB
123456
163 Felicia Persson9.909.819.22xx-
59 Ella Högman Skager9.9610.1410.1710.1610.2410.18
272 Malin Otterling Marmbrandt12.54xxx12.65x
67 Maja Karlsson9.99x10.5510.3010.5410.67
221 Sophie Säwe10.96xxx10.8411.23
202 Julia Hillerström9.559.7210.059.739.239.25
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
4/2 15:05
1 Valentina Murillo
Eskilstuna FI
04 Eskilstuna FI 10.75 SB
2 Rebecca Edberg
KFUM Örebro
98 KFUM Örebro 9.32
3 Emilia Qvicklund
Strömstads IF
03 Strömstads IF 8.93 PB
4 Natalie Persson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 8.36 SB
5 Lovis Abrahamsson
Strömstads IF
04 Strömstads IF 7.74 SB
6 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.46
123456
248 Lovis Abrahamsson7.667.087.197.747.097.48
42 Annie Engelbrektsson Jonsson6.72xx7.067.247.46
170 Rebecca Edberg9.32xxx8.80x
3 Valentina Murillo10.7310.3110.0010.7510.5110.51
93 Natalie Persson7.868.237.728.367.918.07
250 Emilia Qvicklund8.938.188.068.38x8.51
Kvinnor Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2 17:15
1 Alexandra Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 16.25 PB
2 Emma Palmgren
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 15.72 SB
3 Ruth Eklöf
Upsala IF
05 Upsala IF 14.94 PB
4 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 13.22
5 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 11.78 PB
6 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 10.21
7 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.82 PB
123456
148 Liv Norberg9.8110.21xxx7.76
123 Elin Rydqvistx13.17x12.84x13.22
268 Ruth Eklöfx14.28x14.2314.94x
208 Emma Larssonx9.98x11.78xx
91 Emma Palmgren15.7215.68x15.2014.86x
84 Alexandra Nilsson16.2516.11x15.72x16.20
42 Annie Engelbrektsson Jonssonxx9.609.829.709.80
F17 60 m
4/2 11:00
1 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 8.62
2 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.70 PB
3 Nova Rosengren
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 8.87
4 Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.39 SB
Signe Spännar
IFK Nora
07 IFK Nora DNS
F17 800 m
4/2 16:05
1 Kim Semstrand
IFK Nora
07 IFK Nora 2:37.01 PB
F17 Höjd
4/2 14:15
1 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 149
2 Agnes Kjellgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 149 PB
3 Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 138
127133138142146149152
70 Agnes Kjellgrenooooxxoxxoxxx
288 Alma Ivarsson--ooxooxxx
51 Aliz Halászoxooxxx
F17 Längd
4/2 09:00
1 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.55 SB
2 Nova Rosengren
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 4.40
3 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 4.40
4 Signe Spännar
IFK Nora
07 IFK Nora 3.58 SB
123456
98 Nova Rosengrenx4.31x-x4.40
288 Alma Ivarssonx3.854.404.284.254.29
291 Stella Önander4.53x4.374.554.55x
139 Signe Spännarx3.263.073.583.23x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
4/2 11:35
1 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 13.08
2 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 12.77
3 Julia Karlsson
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 11.71 SB
4 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.68
5 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 10.38 PB
6 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 10.33 PB
7 Felicia Persson
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 10.17
8 Signe Spännar
IFK Nora
07 IFK Nora 7.97
9 Emilia Krijger
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 7.43
10 Fanny Abrahamsson
Strömstads IF
06 Strömstads IF 7.16 SB
11 Elvira Spalin
IFK Nora
07 IFK Nora 6.73
123456
245 Ellen Mähler9.4610.339.469.179.9810.27
163 Felicia Persson9.458.659.4310.179.628.26
137 Elvira Spalin6.736.476.67
267 Tova Björngardx12.69x12.7712.68x
265 Linnea Fohlén Gladh12.6111.57x13.0812.08x
179 Julia Karlsson10.8511.71xx11.0711.32
139 Signe Spännar7.327.557.977.517.427.89
1 Ida Edling11.0811.3811.5411.4611.68x
121 Emma Anderssonxx8.839.4010.38x
247 Fanny Abrahamsson7.166.776.70
236 Emilia Krijger7.287.287.43
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
4/2 17:15
1 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 15.79 PB
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 15.21 PB
3 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 14.92
4 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 14.83
5 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 14.12 PB
6 Molly Åkerblom
Västerås FK
07 Västerås FK 13.63
7 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 11.66
8 Nelli Toresson Runemark
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 8.02
123456
265 Linnea Fohlén Gladh15.4115.7615.4715.2915.7915.05
121 Emma Andersson11.66x10.80x10.6711.24
146 Ellen Adolfsson14.45x15.21x14.42x
276 Molly Åkerblom13.6313.4913.10xx13.55
112 Nelli Toresson Runemarkxxx8.02xx
245 Ellen Mähler13.51xxx14.12x
267 Tova Björngardx14.76x14.2514.83-
1 Ida Edling14.9214.54x14.8314.63x
F15 60 m Försök
4/2 09:20
Heat 1
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.38 q
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.53 q PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.75 q
4 Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.86 q PB
5 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 8.95 PB
6 Alva Lilja
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.25 SB
7 Alicia Hedström
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 9.31 PB
8 Leonie Käll
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.85
Heat 2
1 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.42 q PB
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.53 q
3 Märta Larsson
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 8.57 q PB
4 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.58 q PB
5 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.04
6 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.53 PB
7 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 9.54
8 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.64
F15 60 m Final
4/2 11:30
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.25
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.44
3 Märta Larsson
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 8.52 PB
4 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.57
5 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.58
6 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.65
7 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.73
8 Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.75 PB
F15 200 m
4/2 13:50
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 26.05 PB
2 Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 29.44 PB
3 Märta Larsson
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 29.80
4 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 29.98
5 Alicia Hedström
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 30.38 PB
F15 800 m
4/2 15:45
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 2:33.02 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:35.28 PB
3 Ella Svensson
Mariestads AIF
09 Mariestads AIF 2:38.04 PB
4 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:49.76 SB
F15 Höjd
4/2 14:35
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 159 PB
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 153 PB
3 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 150 PB
4 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 138
5 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 138 SB
6 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 135 =PB
7 Ebba Johansson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 131
122127131135138141144147150153156159161
14 Milla Svensson-ooooxxx
90 My Olsson------ooooxoxoxxx
120 Tuvali Åhser--oooooooxxx
202 Julia Hillerströmooooxxoxxx
200 Tiril Gustavssonooooxxx
8 Ebba Johansson-xoxxoxxx
264 Elsa Sjögren-----oooooxxx
F15 Längd
4/2 10:05
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.11 PB
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.70
3 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.68 SB
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.41 PB
5 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.33
6 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 4.22 PB
7 Alva Lilja
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 4.13 PB
8 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 4.11 PB
9 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.85 PB
10 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.79
11 Ebba Johansson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 3.70
12 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 3.59
13 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.45
14 Leonie Käll
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 3.38
123456
116 Nathalie Wiman Ahlstedt4.564.634.614.564.554.68
9 Leonie Källx3.283.38
14 Milla Svensson3.593.593.45
158 Rebecka Albinsson4.324.204.344.414.234.26
220 Maja Sundmar3.943.693.834.113.98x
27 Mira Andersson Lernman3.50x3.79
120 Tuvali Åhser4.154.214.164.144.254.33
83 Hanna Mårtensson3.453.423.26
8 Ebba Johansson3.703.513.63
202 Julia Hillerström4.414.414.354.704.694.55
59 Ella Högman Skager4.944.964.905.025.085.11
10 Alva Lilja3.963.94x3.824.133.90
200 Tiril Gustavsson3.803.954.194.164.22x
96 Ellen Rinnemo3.633.853.70
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
4/2 12:25
1 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.49 PB
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.50
3 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.48
4 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.15 PB
5 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.82 PB
6 Clara Eng
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.65
123456
40 Clara Eng4.794.775.254.835.655.05
2 Ottilia Thorell9.509.169.07x9.419.10
58 Lisa Holmgren9.30xx9.369.369.48
83 Hanna Mårtenssonx5.815.235.825.065.82
116 Nathalie Wiman Ahlstedt9.049.119.349.789.6610.49
260 Linnéa Karlsson9.15xxx8.128.06
F15 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
4/2 15:50
1 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 13.71 PB
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.33 PB
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.75
4 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 10.59 PB
5 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.66
123456
2 Ottilia Thorell10.7510.30xxx9.85
58 Lisa Holmgrenx10.9611.33x10.70-
149 Maja Åhlströmxxx9.9010.599.86
116 Nathalie Wiman Ahlstedtx13.7113.3512.7513.0510.96
83 Hanna Mårtenssonxx5.854.266.665.85
F13 60 m Försök
4/2 10:40
Heat 1
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.50 q
2 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.01 q PB
3 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.15 q PB
4 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 9.25 q PB
5 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 9.43
6 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.52
7 Maja Mitell
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.08 PB
Heat 2
1 Siri Bogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 8.83 q PB
2 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.18 q
3 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.59 PB
4 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.83 PB
5 Elli Sjödelius
Håfreströms IF
11 Håfreströms IF 10.12 PB
6 Hilda Alsterdal
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 11.21
Heat 3
1 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.85 q
2 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.28 q
3 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.63
4 Hilda Läckström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.11
5 Philippa Malmarowski
Åsbro GOIF
11 Åsbro GOIF 10.23 PB
6 Elise Wallentin
Håfreströms IF
11 Håfreströms IF 10.40 PB
F13 60 m Final
4/2 11:40
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.50
2 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.83
3 Siri Bogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 8.90
4 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.10
5 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.23 =PB
6 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.25
7 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.27
8 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 9.29
F13 200 m
4/2 13:35
A-Final
Tot. plac.
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 27.96 1 PB
2 Siri Bogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 29.68 2 PB
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 29.96 3
4 Zara Branneby
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 31.61 4
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 31.65 6
B-Final
Tot. plac.
1 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 32.36 9
2 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 32.88 11
3 Maja Mitell
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 34.41 12
4 Sofia Stjernlöf
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 34.65 13
5 Hilda Läckström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 34.70 14
C-Final
Tot. plac.
1 Ella Constantin
Håfreströms IF
10 Håfreströms IF 31.64 5 PB
2 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 31.67 7 PB
3 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 32.16 8
4 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 32.81 10 PB
5 Linnea Hoffman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 34.91 15
F13 800 m
4/2 16:15
1 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2:49.78 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 2:50.64 PB
3 Maja Mitell
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3:01.04 PB
4 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 3:08.01 PB
5 Linnea Hoffman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3:08.93 PB
F13 Höjd
4/2 12:15
1 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 147 PB
2 Zara Branneby
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 144 PB
3 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 138
=4 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 135
=4 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 135
6 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 132
7 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 129 PB
8 Tilda Thelander
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 125 PB
9 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 125 SB
10 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 121 PB
11 Elise Wallentin
Håfreströms IF
11 Håfreströms IF 104 PB
104110116121125129132135138141144147
287 Alicia Ivarsson---ooxooxxx
233 Linnea Stenborg---ooooxooxxx
159 Zara Branneby---oooxoooxoxxoxxx
60 Anaïs Isaksson-oooxxoooxxoxoooxxo
28 Ashley Arvidssonoxxooxoxxx
259 Julia Karlsson----ooooxxx
173 Ebba Forslund Ekberg---oooooxxx
161 Tilda Thelander-oxooxxoxxx
21 Elise Wallentinoxxx
211 Emma Mattiassonoooxxoxxoxxx
261 Elsa Leverström--oxoxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
4/2 09:00
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 4.85
2 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 4.83
3 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 4.57
4 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.47 PB
5 Siri Bogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 4.42 PB
6 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 4.16 PB
7 Zara Branneby
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 4.14 PB
8 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.10
9 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.01 PB
10 Tilda Thelander
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 4.01 PB
11 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 4.01 PB
12 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 3.70
13 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.68
14 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.62
15 Philippa Malmarowski
Åsbro GOIF
11 Åsbro GOIF 3.55 PB
16 Elise Wallentin
Håfreströms IF
11 Håfreströms IF 3.48 PB
17 Elli Sjödelius
Håfreströms IF
11 Håfreströms IF 3.35 PB
18 Hannah Ungerberg
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.34 PB
19 Hilda Läckström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.33
20 Linnea Hoffman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.20
21 Hilda Alsterdal
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 2.76 PB
123456
263 Ellen Olsson4.004.013.86
173 Ebba Forslund Ekberg4.634.834.704.754.524.80
114 Hannah Ungerberg3.343.213.08
162 Elisa Östin4.554.754.664.614.494.85
20 Elli Sjödelius3.163.153.35
211 Emma Mattiasson3.994.134.163.933.844.04
21 Elise Wallentin3.123.48x
28 Ashley Arvidsson3.613.673.68
56 Linnea Hoffman3.183.073.20
65 Agnes Karlsson3.623.413.61
197 Ellie Gustafsson3.694.013.70
259 Julia Karlsson3.964.104.02x4.033.97
159 Zara Branneby3.884.023.964.004.143.97
277 Siri Bogehäll4.184.404.424.424.294.23
233 Linnea Stenborg4.324.404.574.164.284.40
283 Philippa Malmarowski3.553.433.55
287 Alicia Ivarsson3.523.663.70
25 Hilda Alsterdal2.502.762.76
60 Anaïs Isaksson4.083.764.114.474.244.45
79 Hilda Läckström3.303.283.33
161 Tilda Thelander3.853.834.01
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
4/2 14:15
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 10.66
2 Tilda Thelander
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 9.32
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.62
4 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 8.37 PB
5 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 8.10
6 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 7.89 PB
7 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 7.79
8 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 7.42
9 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 7.36
10 Zara Branneby
Karlskoga FI
11 Karlskoga FI 6.84
11 Hedvig Elfström
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 6.80
12 Linnea Hoffman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 5.84 PB
13 Philippa Malmarowski
Åsbro GOIF
11 Åsbro GOIF 4.32
123456
162 Elisa Östin10.409.9410.02x10.6610.49
283 Philippa Malmarowski4.323.624.02
233 Linnea Stenborg7.707.187.997.657.658.10
161 Tilda Thelander9.138.809.329.239.248.14
211 Emma Mattiasson7.797.897.37x7.686.25
173 Ebba Forslund Ekberg7.658.428.628.077.438.23
56 Linnea Hoffman5.195.845.15
28 Ashley Arvidsson7.317.366.61
259 Julia Karlsson7.797.557.257.027.337.18
263 Ellen Olsson8.338.377.777.537.767.95
159 Zara Branneby6.846.566.81
197 Ellie Gustafsson6.647.007.426.276.916.65
229 Hedvig Elfström6.726.726.80
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
4/2 10:30
Heat 1
1 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 6.98 q =PB
2 Stefan Franzén
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 7.24 q
3 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.31 q
4 Wissam Al Mahmoud
KFUM Örebro
89 KFUM Örebro 7.58 q
5 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 7.65
Heat 2
1 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 7.03 q =PB
=2 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 7.28 q
=2 Kevin Lindquist
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 7.28 q
4 Markus Ögren
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad 7.43 q SB
5 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 7.71 SB
Män 60 m Final
4/2 12:00
1 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 6.98 PB
2 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 6.99
3 Stefan Franzén
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 7.27
4 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.28
5 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 7.33
6 Kevin Lindquist
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 7.40
7 Wissam Al Mahmoud
KFUM Örebro
89 KFUM Örebro 7.62
Markus Ögren
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad DNS
Män 200 m
4/2 14:05
A-Final
Tot. plac.
1 Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 21.96 1 PB
2 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 22.08 2
B-Final
Tot. plac.
1 Stefan Franzén
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 22.73 3 PB
2 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 22.86 4 SB
3 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 24.03 5 PB
4 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 25.29 6 SB
Män 800 m
4/2 15:35
1 Christoffer Skantz
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 2:05.41 PB
2 Nils Erixon
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:07.21 PB
3 Lucas Björfelt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:07.93 PB
4 Fredrik Förland Welander
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:14.36 PB
Män Längd
4/2 12:25
1 Melker Gustavsson
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 6.98
2 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 6.65
123456
49 Melker Gustavsson6.836.84x6.88x6.98
274 Henrik Silva Skoogx6.65----
Män Viktkastning
Vikt: 15,88kg
4/2 15:50
1 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 13.51
123456
246 Jacob Nilsson11.4512.8312.84x11.8713.51
P17 60 m
4/2 11:10
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 7.56 PB
2 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 7.96 PB
3 Xanthos Sakalakis
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 8.03 PB
4 Lukas Eriksson
Kils AIK
07 Kils AIK 8.33 =PB
5 Viktor Lundgren
Filipstads IF
07 Filipstads IF 8.86
P17 Längd
4/2 09:40
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 6.09 PB
2 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 5.66 PB
3 Xanthos Sakalakis
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 5.50 PB
4 Viktor Lundgren
Filipstads IF
07 Filipstads IF 4.23
123456
147 Edwin Almrothx5.265.455.515.505.66
294 Xanthos Sakalakis5.295.195.184.905.505.17
37 Ali Dawoodx6.045.855.836.026.09
4 Viktor Lundgren3.873.994.234.133.71x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
4/2 11:35
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 13.68
123456
243 Bo Rydstrand13.35x13.26xx13.68
P17 Viktkastning
Vikt: 11,34kg
4/2 15:50
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 18.41
123456
243 Bo Rydstrand18.41x17.6217.6117.19x
P15 60 m
4/2 11:05
1 Olivie Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 8.52 PB
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 8.73
3 Malte Hagerud
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 9.56
P15 200 m
4/2 13:10
1 Olivie Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 27.62
2 Malte Hagerud
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 32.04
P15 800 m
4/2 15:35
1 Jonathan Enarsson
IK Westmannia
09 IK Westmannia 2:22.60 PB
2 Olivie Hanna
IK Wilske
09 IK Wilske 2:37.92
P15 Höjd
4/2 15:40
1 Lucas Björfelt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 158 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 152 PB
3 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 152 PB
4 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 146 PB
127133138142146149152155158170
257 Gustav Höök-ooooxoxoxxx
32 Lucas Björfelt----o-o-oxxx
258 Olle Höökooooooxoxxx
127 Anton Pranjic-oooxoxxx
P15 Längd
4/2 11:30
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 5.18 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.92 PB
3 Malte Hagerud
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 4.10 PB
123456
257 Gustav Höök4.95x4.965.18x4.94
258 Olle Höök4.784.924.904.814.844.85
282 Malte Hagerud4.103.94x3.83x3.73
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
4/2 13:35
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 11.21
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.68
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.24 PB
4 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 10.00
5 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.81
6 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 9.37
123456
257 Gustav Höökx10.6110.0510.6810.3610.58
258 Olle Höök9.439.699.618.979.4810.24
234 Anton Halkonenxx9.359.849.8910.00
127 Anton Pranjic10.3710.5210.6311.2110.5510.20
11 Isak Olssonx7.889.37xxx
13 Felix Sjöstedtxxx8.659.469.81
P15 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2 15:50
1 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 12.84 PB
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 11.67 PB
3 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 11.57
4 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 9.35 PB
123456
13 Felix Sjöstedt9.96x11.64xx11.67
154 Edvin Manderhjelm11.27xx11.9511.8812.84
11 Isak Olsson11.57x10.36xx11.33
234 Anton Halkonenxxx9.359.34x
P13 60 m Försök
4/2 10:05
Heat 1
1 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 8.91 q PB
2 Valdemar Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.96 q PB
3 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 9.48 q PB
4 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.50 q PB
5 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.20 PB
Heat 2
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.57 q PB
2 Victor Broström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.04 q PB
3 Ivar Wrange
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.31 q PB
4 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.57 q
5 Anton Manderhjelm
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 10.05 PB
P13 60 m Final
4/2 11:50
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.68
2 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 8.99
3 Valdemar Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.12
4 Victor Broström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.15
5 Ivar Wrange
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.43
6 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 9.60
7 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.67
8 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.69
P13 200 m
4/2 13:05
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 28.07 PB
2 Noel Seger
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 28.83 PB
3 Gustav Hallgren
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 28.90 PB
4 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 30.27
5 Ivar Wrange
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 30.60 PB
6 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 32.20
P13 800 m
4/2 15:25
1 Casper Enarsson
IK Westmannia
10 IK Westmannia 2:33.44 PB
2 Noel Seger
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 2:41.83 PB
3 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 2:46.02
Abel Halász
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad DNS
P13 Höjd
4/2 09:00
1 Hugo Victorén
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 150
2 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 144
3 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 135 PB
4 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 121 PB
5 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 116 PB
104110116121125129132135138141144147150153
95 Gabriel Preseljoooxoxxx
89 Liam Olsson------oooooxxx
217 Emil Nordlundoooxxx
184 Hugo Victorén-----ooxoxoooxxoxoxxx
76 Jonas Longrée-ooooooxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
4/2 13:55
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 4.69
2 Noel Seger
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 4.62 PB
3 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.47 PB
4 Victor Broström
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.21
5 Gustav Hallgren
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.21 PB
6 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 3.91 PB
7 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.86
8 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 3.64
9 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 3.53 PB
10 Anton Manderhjelm
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 3.19 PB
123456
153 Anton Manderhjelm1.683.193.18
182 Emil Sjöholm4.434.674.254.424.404.69
95 Gabriel Preselj3.683.623.863.493.413.54
52 Gustav Hallgren4.214.064.003.763.864.11
36 Victor Broström4.214.064.004.193.924.05
217 Emil Nordlund3.913.803.743.673.623.66
76 Jonas Longrée4.474.354.244.254.194.18
289 Adam Gustavsson3.473.173.473.343.533.41
12 Noel Seger4.394.334.474.344.544.62
188 Karl Vinblad3.513.563.64
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
4/2 10:50
1 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 9.91 PB
2 Rasmus Fors
Håfreströms IF
10 Håfreströms IF 9.30 PB
3 Hugo Victorén
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 8.11
4 Ruben Tesell
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 7.38 PB
5 Ivar Wrange
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 7.21 PB
6 Anton Manderhjelm
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 6.69 PB
123456
153 Anton Manderhjelm6.155.996.696.315.886.60
184 Hugo Victorén7.947.926.657.388.117.89
117 Ivar Wrange6.796.727.146.787.087.21
15 Ruben Tesell7.387.176.757.077.067.37
125 Ville Bjuhr9.069.45x9.509.839.91
18 Rasmus Fors9.309.258.078.588.408.90
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K35 Kula
Vikt: 4,0kg
4/2
1 Maria Cecilia Frykholm
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 6.84 PB
123456
44 Maria Cecilia Frykholm6.106.736.846.716.586.72
K40 Kula
Vikt: 4,0kg
4/2
1 Linda Manderhjelm
IKHP Huskvarna
80 IKHP Huskvarna 8.26 PB
123456
156 Linda Manderhjelm7.747.707.708.117.608.26
K40 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2
1 Linda Manderhjelm
IKHP Huskvarna
80 IKHP Huskvarna 9.54 PB
123456
156 Linda Manderhjelm9.419.54x8.298.858.89
K50 Kula
Vikt: 3,0kg
4/2
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 11.11 PB
2 Lotta Perman
IF Göta Karlstad
70 IF Göta Karlstad 6.53
123456
212 Camilla Mattson11.1111.02x10.95x10.66
305 Lotta Perman6.466.535.446.485.636.38
K50 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
4/2
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 13.45 PB
123456
212 Camilla Mattsonx13.45x12.49x13.24
K55 Kula
Vikt: 3,0kg
4/2
1 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 7.32 PB
2 Ann-Christin Olsson
IKHP Huskvarna
64 IKHP Huskvarna 6.46 PB
123456
300 Margaretha Folke6.716.937.037.327.03x
157 Ann-Christin Olsson6.065.916.466.146.385.73
K55 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
4/2
1 Ann-Christin Olsson
IKHP Huskvarna
64 IKHP Huskvarna 8.39 PB
123456
157 Ann-Christin Olssonx8.268.39xx7.98
Veteraner Män 60 m
4/2 12:10
1 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 8.38 SB
2 Tomas Eriksson
KFUM Örebro
51 KFUM Örebro 10.27
Veteraner Män 200 m
4/2 14:25
1 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 26.55 SB
2 Magnus Thorstensson
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 26.86 SB
Veteraner Män 800 m
4/2 15:35
1 Karl-Martin Nordling
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 2:12.69 SB
2 Sören Persson
IF Göta Karlstad
65 IF Göta Karlstad 2:14.69 SB
3 Lars Lundegård
IF Start
65 IF Start 2:27.58 SB
Veteraner Män Längd
4/2 15:15
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 4.43 SB
123456
164 Olle Borg4.004.434.082.94--