Resultat PiteEnergispelen

PiteEnergi Arena, Piteå   2022-11-19 - 2022-11-20

Arrangör: Piteå IF Tävlingsledare: Peter Ridderstråle Senast uppdaterad: 2022-11-22 11:15:51
2022-11-19 2022-11-20 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
19/11 16:25
1 Nellie Wartanian
IFK Umeå
05 IFK Umeå 8.08
2 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 8.14 SB
3 Erika Gustafsson
Boden FI
02 Boden FI 8.24 =PB
4 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 8.51
5 Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF
05 Umedalens IF 8.70
6 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 9.06
Kvinnor 200 m
20/11 11:55
A-Final
Tot. plac.
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 26.18 1
2 Nellie Wartanian
IFK Umeå
05 IFK Umeå 26.34 2
3 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 28.55 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 28.31 3
2 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 29.69 5 PB
3 Maja Lodwika
IFK Umeå
06 IFK Umeå 30.40 6
Sammanställning
Plac. Res.
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 26.18
2 Nellie Wartanian
IFK Umeå
05 IFK Umeå 26.34
3 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 28.31
4 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 28.55 PB
5 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 29.69 PB
6 Maja Lodwika
IFK Umeå
06 IFK Umeå 30.40
Kvinnor 400 m
20/11 10:00
Kommentar: Genomfördes samtidigt som F17
1 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 1:11.85
Kvinnor 800 m
20/11 12:50
Kommentar: Genomfördes samtidigt som F13
Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF DNF
Kvinnor Höjd
20/11 11:25
1 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 153
2 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 141
136141146150153156
929 Tuva Weilandoxxoxxx
771 Emmy Erlandsson-ooooxxx
Kvinnor Stav
20/11 11:00
1 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 303 SB
2 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 293
3 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT 293
268283293303315
928 Malin Weilandxoxo-oxxx
929 Tuva Weilandxoooxxx
734 Ellinor Hannerfors-xoxxoxxx
Kvinnor Längd
19/11 11:25
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 5.26 SB
2 Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF
05 Umedalens IF 4.55
123456
978 Elin Tegenborg-Sjöströmxxxx4.55-
678 Amanda Isaksson5.24xx-5.26x
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
19/11 11:45
1 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 9.21
2 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 8.93
3 Jenny Bladh
Piteå IF
74 Piteå IF 8.09
123456
771 Emmy Erlandsson9.218.878.688.618.358.86
928 Malin Weiland8.358.228.218.558.938.57
664 Jenny Bladh7.287.867.507.537.878.09
Kvinnor Viktkastning
Vikt: 9,08kg
20/11 14:40
1 Julia Kanto
Haparanda SKT
05 Haparanda SKT 7.13
123456
737 Julia Kanto6.576.836.83x7.136.40
F17 60 m
19/11 13:50
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 8.38
2 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 8.75 PB
3 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 8.78
4 Maja Lodwika
IFK Umeå
06 IFK Umeå 8.96 PB 8.958
5 Felicia Isaksson
Riviera FI
06 Riviera FI 8.96 PB 8.960
F17 400 m
20/11 10:00
Kommentar: Genomfördes samtidigt som Kvinnor
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 1:06.66
2 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 1:08.10
3 Elise Eneris
Gällivare SK
06 Gällivare SK 1:09.40
F17 1500 m
20/11 14:20
Kommentar: Genomfördes samtidigt som P17
1 Elise Eneris
Gällivare SK
06 Gällivare SK 6:06.08
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
19/11 15:50
Kommentar: Genomfördes samtidigt som F15
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 9.78
F17 Höjd
20/11 11:25
1 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 159
2 Elina Nyström
Luleå FIF
07 Luleå FIF 136 PB
131136141146151156159161
768 Cajsa Edelbro--ooxoooxxx
786 Elina Nyströmoxxoxxx
F17 Stav
20/11 11:00
1 Elise Eneris
Gällivare SK
06 Gällivare SK 233 PB
2 Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 213
3 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 193
183193213233243
736 Agnes Hottioooxxx
740 Wilma Lundbäckoxxoxxx
697 Elise Eneris-ooxoxxx
F17 Längd
19/11 11:25
1 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 4.94
2 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 4.56 PB
3 Felicia Isaksson
Riviera FI
06 Riviera FI 4.48 PB
4 Elise Eneris
Gällivare SK
06 Gällivare SK 4.33 PB
5 Elina Nyström
Luleå FIF
07 Luleå FIF 4.22 PB
6 Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK 4.14
7 Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 3.66
123456
697 Elise Eneris4.244.33xx4.213.88
786 Elina Nyströmx4.073.984.22x4.04
740 Wilma Lundbäckxx4.56xxx
768 Cajsa Edelbro4.824.674.944.594.734.86
736 Agnes Hottixx3.66---
728 Ebba Wieslander3.973.094.14xx3.81
938 Felicia Isaksson4.274.294.264.094.48x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
19/11 14:15
1 Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK 9.14 PB
2 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 8.99
3 Evelina Wall
Riviera FI
06 Riviera FI 8.28
4 Emelina Olofsson
IFK Umeå
07 IFK Umeå 8.00 PB
5 Elise Eneris
Gällivare SK
06 Gällivare SK 7.75 PB
6 Ella Hagervall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 7.11 PB
7 Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 6.76
123456
768 Cajsa Edelbro8.678.868.918.938.998.67
728 Ebba Wieslanderx8.768.958.809.148.91
941 Evelina Wall7.497.137.657.828.288.19
697 Elise Eneris7.497.387.637.75x7.47
752 Emelina Olofsson7.576.458.007.497.287.27
736 Agnes Hotti6.656.206.766.73x6.55
750 Ella Hagervall7.117.026.81xx6.76
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
20/11 14:40
1 Ella Hagervall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 10.09 PB
2 Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK 8.72 PB
123456
728 Ebba Wieslander8.728.168.03x8.288.00
750 Ella Hagervall7.678.659.3710.099.8710.01
F15 60 m Försök
19/11 14:25
Heat 1
1 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 8.52 q
2 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 8.95 q
3 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 8.98
4 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.00 PB
5 Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 9.34
6 Viktoria Öhman
Umedalens IF
09 Umedalens IF 10.11 PB
7 Thea Täikkö
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 10.36
Heat 2
1 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.51 q
2 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 8.59 q PB
3 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.94 q
4 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 8.99
5 Märta Vesterlund
Piteå IF
08 Piteå IF 9.25 PB
6 Isabelle Norén
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 9.62 PB
7 Ida-Felicia Koski
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 10.50 PB
Heat 3
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.64 q PB
2 Signe Pettersson
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 8.85 q PB
3 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.88 q
4 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 9.38
5 Elvira Nordström
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.47 PB
6 Maya Salmi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 9.71
7 Setayesh Rahimi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 11.17 SB
F15 60 m Final
19/11 16:30
1 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.40 PB
2 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 8.55
3 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.62 PB
4 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 8.66
5 Signe Pettersson
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 8.70 PB
6 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.81 PB
7 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 8.83 PB
8 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.95
F15 200 m
20/11 10:15
A-Final
Tot. plac.
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 27.93 1 PB
2 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 28.39 2
3 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 29.53 5 PB
4 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 29.95 8 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 29.17 3 PB
2 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 29.64 7 PB
3 Märta Vesterlund
Piteå IF
08 Piteå IF 30.55 10 PB
4 Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 31.60 12
C-Final
Tot. plac.
1 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 29.30 4 PB
2 Molly Nikas
Luleå FIF
08 Luleå FIF 29.54 6 PB
3 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 30.82 11 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 30.02 9 PB
2 Elvira Nordström
Umedalens IF
09 Umedalens IF 32.10 13 PB
3 Viktoria Öhman
Umedalens IF
09 Umedalens IF 36.22 14
Sammanställning
Plac. Res.
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 27.93 PB
2 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 28.39
3 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 29.17 PB
4 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 29.30 PB
5 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 29.53 PB
6 Molly Nikas
Luleå FIF
08 Luleå FIF 29.54 PB
7 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 29.64 PB
8 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 29.95 PB
9 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 30.02 PB
10 Märta Vesterlund
Piteå IF
08 Piteå IF 30.55 PB
11 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 30.82 PB
12 Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 31.60
13 Elvira Nordström
Umedalens IF
09 Umedalens IF 32.10 PB
14 Viktoria Öhman
Umedalens IF
09 Umedalens IF 36.22
F15 1000 m
20/11 15:55
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 3:28.25 PB
2 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3:45.69
3 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3:54.34
4 Tova Segerlund
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3:59.52
5 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 4:12.66
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
19/11 15:50
Kommentar: Genomfördes samtidigt som F17
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.85 PB
2 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 9.88
3 Molly Nikas
Luleå FIF
08 Luleå FIF 10.29 PB
4 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 10.35 PB
5 Isabelle Norén
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 11.60
6 Viktoria Öhman
Umedalens IF
09 Umedalens IF 14.52
Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK DNS
F15 Höjd
20/11 11:25
=1 Molly Nikas
Luleå FIF
08 Luleå FIF 151 PB
=1 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 151 PB
3 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 151 PB
4 Anni Westlund
IFK Umeå
08 IFK Umeå 146
5 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 146
6 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 141
7 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 136
8 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 136 PB
9 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 136
10 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 136
11 Betty Sundvall
Gällivare SK
09 Gällivare SK 131 =PB
12 Tova Segerlund
Gällivare SK
09 Gällivare SK 126 PB
13 Ida-Felicia Koski
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 121 PB
14 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 116 PB
Eira Keränen
Gällivare SK
09 Gällivare SK x
111116121126131136141146151156
777 Milicia Hedman Sandberg-----ooxxx
782 Molly Nikas----oooxooxxx
692 Tyra Alldén---xxoooxxx
962 Eyja Gautadóttir-----oxooxxoxxx
738 Ida-Felicia Koskioooxxx
708 Eira Keränen----xxx
732 Felicia Bojang----oooxoxxx
760 Adina Aidanpää----xoxoxxx
741 Agnes Niskala Blickooxxx
722 Tova Segerlund---oxxx
756 Anni Westlund-----oooxxx
725 Betty Sundvall--xooxxoxxx
749 Irma Granberg-----xoxxx
964 Emilia Jonsdotter------xoooxxx
698 Saga Engfors----ooxxx
F15 Stav
20/11 14:10
1 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 218 PB
2 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 183
3 Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 183 =PB
=4 Maya Salmi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 143
=4 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 143
143163183203218223
739 Nelli Kumpula-oxoxxx
760 Adina Aidanpää-ooxxx
744 Maya Salmioxxx
741 Agnes Niskala Blickoxxx
698 Saga Engfors--ooxxox-
F15 Längd
19/11 12:25
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.95 PB
2 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 4.72
3 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.69 PB
4 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 4.63 PB
5 Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 4.60 PB
6 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.52
7 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.48 PB
8 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 4.38
9 Molly Nikas
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.28 PB
10 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 4.22
11 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.21
12 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.16
13 Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 4.11 SB
14 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 4.08
15 Eira Keränen
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3.99
16 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3.98 PB
17 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3.95
18 Betty Sundvall
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3.89
19 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 3.87
20 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3.85
21 Tova Segerlund
Gällivare SK
09 Gällivare SK 3.80
22 Maya Salmi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 3.54
23 Lova Lundgren
Piteå IF
08 Piteå IF 3.54
24 Ida-Felicia Koski
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 3.38
25 Isabelle Norén
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 3.35
26 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 3.29
27 Ida Harming
Boden FI
09 Boden FI 3.21
28 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 3.16
29 Setayesh Rahimi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 2.94
30 Thea Täikkö
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 2.70 PB
31 Maya Jakobsson
Gällivare SK
08 Gällivare SK 2.25
123456
885 Lova Lundgren3.54x-
698 Saga Engfors4.084.073.99
743 Setayesh Rahimixx2.94
951 Isabelle Norén3.35x3.17
708 Eira Keränen3.813.992.06
742 Nea Perttula4.103.984.384.13x4.14
777 Milicia Hedman Sandberg3.843.873.87
964 Emilia Jonsdotterxx4.444.69x4.64
744 Maya Salmi3.433.543.13
704 Lova Grimborgx4.484.724.434.644.43
749 Irma Granberg4.484.484.204.304.134.25
962 Eyja Gautadóttir4.384.324.954.67x4.76
782 Molly Nikas4.144.28x
722 Tova Segerlund3.803.673.70
789 Tindra Strandberg3.844.21x
790 Maja Stridsman4.424.404.52x4.26x
939 Elvira Stark4.37x4.54x4.60x
738 Ida-Felicia Koskix3.383.29
725 Betty Sundvall3.893.61x
828 Elsa Åström3.123.29x
739 Nelli Kumpulax3.964.11
772 Nova Fagerqvist4.074.154.22
968 Estelle Mjöbring4.114.163.91
745 Thea Täikkö2.432.392.70
677 Ida Harming3.182.823.21
791 Asta Strömberg3.983.923.92
732 Felicia Bojang4.474.494.59x4.384.63
741 Agnes Niskala Blickx3.16x
705 Maya Jakobssonx2.25x
692 Tyra Alldénx3.85x
760 Adina Aidanpää3.893.793.95
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/11 10:50
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 10.14 PB
2 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 9.76 PB
3 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.40 PB
4 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 8.13 PB
5 Lova Lundgren
Piteå IF
08 Piteå IF 7.88 PB
6 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 7.51
7 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 7.49
8 Maya Jakobsson
Gällivare SK
08 Gällivare SK 7.19
9 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 6.86
10 Tyra Alldén
Gällivare SK
09 Gällivare SK 6.71
11 Ida-Felicia Koski
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 6.44
12 Ida Harming
Boden FI
09 Boden FI 5.75
13 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 5.27
14 Thea Täikkö
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 5.00 PB
15 Setayesh Rahimi
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 5.00
123456
692 Tyra Alldén6.716.606.07
713 Alexandra Mattsin8.138.058.067.637.807.69
677 Ida Harming5.525.755.29
885 Lova Lundgren6.887.127.687.277.887.61
738 Ida-Felicia Koski6.445.886.26
791 Asta Strömberg7.497.057.487.377.287.29
732 Felicia Bojang8.808.518.429.2010.148.96
743 Setayesh Rahimi3.845.004.35
789 Tindra Strandbergxx8.408.24x8.09
828 Elsa Åström5.155.235.27
745 Thea Täikkö5.004.694.38
777 Milicia Hedman Sandberg9.609.769.769.37xx
790 Maja Stridsman7.156.877.517.166.647.50
760 Adina Aidanpää6.806.866.16
705 Maya Jakobsson6.607.196.315.926.845.68
F15 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
20/11 14:10
1 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 9.06 PB
2 Lova Lundgren
Piteå IF
08 Piteå IF 8.29
3 Eira Keränen
Gällivare SK
09 Gällivare SK 8.10
4 Maya Jakobsson
Gällivare SK
08 Gällivare SK 7.86
5 Betty Sundvall
Gällivare SK
09 Gällivare SK 7.24
6 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 5.56
7 Thea Täikkö
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 4.47
123456
791 Asta Strömbergx5.564.964.684.194.12
885 Lova Lundgren7.688.298.04x6.836.83
725 Betty Sundvallxx7.11x7.24x
745 Thea Täikköxx3.46x4.47x
708 Eira Keränen6.325.896.287.318.107.51
705 Maya Jakobsson7.467.867.707.066.487.76
713 Alexandra Mattsin8.768.479.06x8.268.69
F13 60 m Försök
19/11 13:00
Heat 1
1 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 8.74 q
2 Elvira Brännström
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 8.87 q PB
3 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.04 q PB
4 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 9.20 q
5 Alba Lindberg
Piteå IF
10 Piteå IF 9.62
6 Alice Lundström
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 9.82 PB
7 Alva Nordgren
Piteå IF
10 Piteå IF 11.14
Heat 2
1 Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.21 q PB
2 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 9.26 q PB
3 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 9.41 q PB
4 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 9.60 q PB
5 Aurora Wälivaara
Umedalens IF
10 Umedalens IF 9.88
6 Meja Lantto
Piteå IF
10 Piteå IF 10.26 PB
7 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 10.60 PB
F13 60 m Final
19/11 14:40
1 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 8.76
2 Elvira Brännström
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 8.77 PB
3 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.04 PB
4 Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.08 PB
5 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 9.24 PB
6 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 9.30
7 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 9.41 PB
8 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 9.44 PB
F13 200 m
20/11 11:40
A-Final
Tot. plac.
1 Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 30.79 2 PB
2 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 31.13 4
3 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 31.17 5 PB
4 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 33.22 8 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 30.36 1
2 Alba Lindberg
Piteå IF
10 Piteå IF 33.01 7
3 Svea Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 33.51 9
4 Alice Lundström
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.33 11
C-Final
Tot. plac.
1 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 30.93 3
2 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 31.81 6
3 Aurora Wälivaara
Umedalens IF
10 Umedalens IF 34.22 10
4 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.34 12
Sammanställning
Plac. Res.
1 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 30.36
2 Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 30.79 PB
3 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 30.93
4 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 31.13
5 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 31.17 PB
6 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 31.81
7 Alba Lindberg
Piteå IF
10 Piteå IF 33.01
8 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 33.22 PB
9 Svea Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 33.51
10 Aurora Wälivaara
Umedalens IF
10 Umedalens IF 34.22
11 Alice Lundström
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.33
12 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.34
F13 800 m
20/11 12:50
Kommentar: Genomfördes samtidigt som Kvinnor
1 Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:41.21 PB
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:44.18 PB
3 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 3:00.59
4 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3:01.43
5 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3:03.39 PB
6 Tyra Nikas
Luleå FIF
10 Luleå FIF 3:07.44 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
19/11 11:20
1 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 10.75
2 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.87 PB
3 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 12.25 PB
4 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 12.78
5 Tyra Nikas
Luleå FIF
10 Luleå FIF 14.05 PB
6 Alva Nordgren
Piteå IF
10 Piteå IF 14.25
Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK DNS
F13 Höjd
20/11 14:05
1 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 136
2 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 131 PB
3 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 126
4 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 121
5 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 121 PB
6 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 106
Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK x
101106111116121126131136140
919 Lydia Vesterlundoooxooxxx
727 Julia Waaraoxoxxx
937 Lisa Hedström--oooooxoxxx
808 Maja Emanuelsson-oxoooooxxx
815 Mimmi Lindmark -oxooxoxxoxxx
699 Alicia Engman---ooxxx
714 Filippa Mattsinxxx
F13 Längd
19/11 15:10
1 Lisa Hedström
Riviera FI
10 Riviera FI 4.36
2 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 4.36
3 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 4.22
4 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 4.11
5 Elvira Brännström
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 4.09
6 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 4.08
7 Alva Isaksson
Tväråselets AIF
10 Tväråselets AIF 3.79
8 Aurora Wälivaara
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.72
9 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.60
10 Lydia Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 3.37
11 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3.30
12 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.26
13 Alice Lundström
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3.18
14 Meja Lantto
Piteå IF
10 Piteå IF 3.13
15 Tyra Nikas
Luleå FIF
10 Luleå FIF 2.77
123456
808 Maja Emanuelssonxx4.024.004.044.08
733 Elvira Brännström3.943.184.094.084.014.01
919 Lydia Vesterlund3.373.363.12
714 Filippa Mattsin3.262.923.08
980 Aurora Wälivaara3.653.413.473.183.603.72
746 Svea Andersson-Junkka3.833.763.903.82x4.11
815 Mimmi Lindmark 3.203.153.30
817 Alice Lundström3.043.183.16
699 Alicia Engman4.124.144.274.114.164.36
666 Lotta Saloniemi3.943.934.194.10x4.22
937 Lisa Hedström4.364.314.093.724.294.32
948 Alva Isaksson3.783.793.64x3.723.56
783 Tyra Nikas2.772.752.76
869 Meja Lantto3.002.943.13
727 Julia Waara3.383.603.23
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/11 16:15
1 Alva Isaksson
Tväråselets AIF
10 Tväråselets AIF 8.09
2 Alba Lindberg
Piteå IF
10 Piteå IF 7.93
3 Lotta Saloniemi
Alatornion Pirkat (FIN)
10 Alatornion Pirkat (FIN) 7.50
4 Elvira Brännström
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 7.44 PB
5 Maja Emanuelsson
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 7.21 PB
6 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 7.12 PB
7 Alice Lundström
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 6.97 PB
8 Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 6.22
9 Alva Nordgren
Piteå IF
10 Piteå IF 5.83
10 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 5.72 PB
11 Svea Vesterlund
Piteå IF
10 Piteå IF 5.05 PB
123456
815 Mimmi Lindmark 5.865.515.336.206.046.22
808 Maja Emanuelsson6.116.786.826.557.216.45
666 Lotta Saloniemi7.497.43x7.507.126.65
733 Elvira Brännström7.005.897.445.856.766.58
714 Filippa Mattsin5.465.725.51
876 Alba Lindberg6.497.096.226.906.827.93
921 Svea Vesterlund4.435.055.01
895 Alva Nordgren 5.335.385.83
727 Julia Waara5.776.346.446.727.126.97
948 Alva Isaksson7.537.798.097.518.06x
817 Alice Lundström6.606.496.756.556.976.25
F12 60 m Försök
19/11 13:15
Heat 1
1 Else Isachsen Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
11 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 9.37 q PB
2 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 9.69 q PB
3 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.80
4 Thelma Rantapää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.88 PB
5 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 10.02 PB
6 Alicia Prohaska
Piteå IF
11 Piteå IF 10.06
7 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 10.29 PB
8 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 10.90
Heat 2
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.27 q
2 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.31 q PB
3 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 9.65 q PB
4 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.96
5 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 10.23 PB
6 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.31 PB
7 Alice Lindström
Piteå IF
11 Piteå IF 10.89
8 Saga Nyström
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.38 PB
Heat 3
1 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 9.22 q PB
2 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.53 q PB
3 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.57 q PB
4 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.71 PB
5 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.80
6 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.96 PB
7 Tove Jonsson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.67
8 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 10.75
F12 60 m Final
19/11 14:55
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.19
2 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 9.28
3 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.32
4 Else Isachsen Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
11 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 9.33 PB
5 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.55
6 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.65
7 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 9.71
8 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 9.82
F12 200 m
20/11 11:15
A-Final
Tot. plac.
1 Else Isachsen Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
11 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 31.71 2 PB
2 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 32.19 3 PB
3 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 33.45 6 PB
4 Saga Nyström
Gällivare SK
11 Gällivare SK 39.78 16
B-Final
Tot. plac.
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 31.12 1
2 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 34.79 10 PB
3 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 35.66 13 PB
4 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 36.21 14 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 32.65 4 PB
2 Thelma Rantapää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 33.74 8
3 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 35.28 11
4 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 36.73 15
D-Final
Tot. plac.
1 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 32.81 5
2 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 33.61 7
3 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 34.04 9
4 Tove Jonsson
Piteå IF
11 Piteå IF 35.61 12
Sammanställning
Plac. Res.
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 31.12
2 Else Isachsen Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
11 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 31.71 PB
3 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 32.19 PB
4 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 32.65 PB
5 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 32.81
6 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 33.45 PB
7 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 33.61
8 Thelma Rantapää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 33.74
9 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 34.04
10 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 34.79 PB
11 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 35.28
12 Tove Jonsson
Piteå IF
11 Piteå IF 35.61
13 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 35.66 PB
14 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 36.21 PB
15 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 36.73
16 Saga Nyström
Gällivare SK
11 Gällivare SK 39.78
F12 800 m
20/11 14:40
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2:48.12
2 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 2:53.23
3 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2:54.86
4 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 2:57.30 PB
5 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 3:14.89 PB
6 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3:23.22 PB
Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK DNS
Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF DNS
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
19/11 11:30
Heat 1
1 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 11.98 q
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.33 q
3 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 12.35 q
4 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 12.70
5 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.85
6 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 13.34
7 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 13.57 PB
Heat 2
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.65 q
2 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 12.22 q
3 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 12.28 q
4 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.42 q
5 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 12.69 q
6 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.84
7 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 13.47
Signe Lindgren
Piteå IF
11 Piteå IF DNS
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
19/11 15:45
1 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 11.52
2 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.03
3 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.05
4 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 12.06
5 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.14
6 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 12.32
7 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 12.88
8 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 13.51
F12 Höjd
20/11 15:00
1 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 140 PB
2 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 134
3 Signe Lindgren
Piteå IF
11 Piteå IF 131 PB
4 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 126 PB
5 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 126
=6 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 121
=6 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 121 =PB
8 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 121 PB
=9 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 121 PB
=9 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 121
11 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 121
12 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 121 PB
13 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 121 PB
14 Tove Jonsson
Piteå IF
11 Piteå IF 116
15 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 111
16 Alicia Prohaska
Piteå IF
11 Piteå IF 101
95101106111116121126131134137140142
668 Elvina Bergkvist-oooxxx
696 Nova Blomstam-oxoooooxxx
695 Houda Bensalem-oooxxooxxx
866 Lilly Josefsson-oooooxoxxx
903 Alicia Prohaskaooxxx
845 Agnes Ejerfors-ooxoxoxxoxxx
848 Betty Eriksson-ooooxoxxx
765 Emelie Axelsson-ooxxoxoxxoxxx
723 Saga Simone Willerslev-oooooxxx
884 Tuva Ljungwe--oo-ooxoxxoxxx
694 Juni Andersson-ooooxxoxxx
972 Thea Nilsson---oooxooxxooxoxxx
865 Tove Jonsson-oooxoxxx
877 Signe Lindgren---oooooxxx
779 Agnes Kieri-ooooxoxxx
959 Tindra Burman Sjölander-oooooxxx
F12 Stav
20/11 10:00
1 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 153
2 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 133
Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF x
113133153163
866 Lilly Josefssonoooxxx
845 Agnes Ejerforsxxx
972 Thea Nilssonooxxx
F12 Längd
Hoppzon
19/11 16:05
1 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 4.30 PB
2 Else Isachsen Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
11 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 4.09 PB
3 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3.87 PB
4 Agnes Ejerfors
Piteå IF
11 Piteå IF 3.83 PB
5 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.82 PB
6 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.81 PB
7 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 3.73 PB
8 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.68
9 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.65 PB
10 Betty Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.61 PB
11 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3.52
12 Tove Jonsson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.46
13 Signe Lindgren
Piteå IF
11 Piteå IF 3.42 PB
14 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.40 PB
15 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.40 PB
16 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.39 PB
17 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.36 PB
18 Thelma Rantapää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.36 PB
19 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 3.29
20 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3.16 PB
21 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 2.98
22 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2.78
23 Saga Nyström
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2.73 PB
1234
687 Else Isachsen Aune3.924.094.013.79
729 Enya Wieslanderx2.75x2.78
723 Saga Simone Willerslev3.263.202.933.40
694 Juni Andersson3.563.443.573.68
959 Tindra Burman Sjölander3.393.113.243.14
779 Agnes Kieri3.743.793.693.87
854 Nike Gebing3.733.693.583.67
830 Hanna Andersson3.403.303.17x
720 Thelma Rantapää3.363.232.963.16
877 Signe Lindgren3.313.423.30-
865 Tove Jonsson3.463.173.37x
845 Agnes Ejerfors3.833.833.733.71
696 Nova Blomstam3.733.433.593.81
765 Emelie Axelsson3.153.092.853.16
866 Lilly Josefsson3.583.653.583.62
695 Houda Bensalem3.363.302.653.15
848 Betty Eriksson3.483.41x3.61
972 Thea Nilsson3.593.613.643.82
668 Elvina Bergkvist3.003.023.103.29
776 Frida Hedlund3.39x3.523.46
788 Celine Strandberg2.982.942.882.87
716 Saga Nyströmx2.592.652.73
884 Tuva Ljungwe4.154.304.024.21
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
19/11 10:00
1 Frida Hedlund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 8.43 PB
2 Saga Nyström
Gällivare SK
11 Gällivare SK 7.75 PB
3 Nova Blomstam
Gällivare SK
11 Gällivare SK 7.72 PB
4 Tuva Ljungwe
Piteå IF
11 Piteå IF 7.65 PB
5 Thelma Rantapää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 7.15 PB
6 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 7.13 PB
7 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 7.03
8 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.68 PB
9 Houda Bensalem
Gällivare SK
11 Gällivare SK 6.57 PB
10 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 6.52 PB
11 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 6.51 PB
12 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 6.29 PB
13 Emelie Axelsson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 5.99 PB
14 Enya Wieslander
Gällivare SK
11 Gällivare SK 5.30 PB
1234
830 Hanna Andersson6.296.516.185.82
696 Nova Blomstam7.217.587.727.26
788 Celine Strandberg5.946.025.946.29
716 Saga Nyström7.107.757.376.94
972 Thea Nilsson6.646.526.196.68
884 Tuva Ljungwe7.277.657.657.32
765 Emelie Axelsson5.585.99x5.97
695 Houda Bensalem6.276.125.876.57
854 Nike Gebing6.797.036.906.97
776 Frida Hedlund7.74x8.208.43
959 Tindra Burman Sjölander7.067.137.007.11
866 Lilly Josefsson6.526.266.386.29
729 Enya Wieslander5.265.305.234.89
720 Thelma Rantapää6.587.156.396.84
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
19/11 16:05
Kommentar: Genomfördes samtidigt som P17
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 7.34 PB
2 Robin Blomgren
Riviera FI
00 Riviera FI 7.55 PB
3 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 8.18
Män 200 m
20/11 12:25
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 22.94 PB
2 Fred Franzén
Piteå IF
07 Piteå IF 24.82
Män 1000 m
20/11 16:05
Kommentar: Genomfördes samtidigt som P15
1 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK 2:58.53
2 Eddie Ljungwe
Piteå IF
84 Piteå IF 3:05.67
Män Höjd
20/11 10:00
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 189
2 Olle Bång
Umedalens IF
02 Umedalens IF 186
3 Eric Forsberg
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 181 =SB
4 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 176
166171176181186189192
945 Jesper Unander-xooxxx
905 Felix Ridderstråle-oooxooxxx
942 Eric Forsberg-oooxxx
960 Olle Bångo-oooxxx
Män Stav
20/11 10:00
1 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 381
323343363381391
945 Jesper Unanderoxoooxxx
Män Längd
19/11 10:00
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 6.41
2 Olle Bång
Umedalens IF
02 Umedalens IF 5.68
3 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 5.47
123456
960 Olle Bång5.683.41----
905 Felix Ridderstråle6.254.69x6.41x6.38
945 Jesper Unander4.815.075.475.375.33x
Män Kula
Vikt: 7,26kg
19/11 11:45
1 Andreas Larsson
Gällivare SK
75 Gällivare SK 12.72 PB
2 Nils Pettersson
Boden FI
81 Boden FI 11.99 SB
3 Martin Sundström
Gällivare SK
73 Gällivare SK 8.20 PB
123456
683 Nils Pettersson 11.3411.5111.5911.99x11.60
724 Martin Sundström 7.688.208.047.49xx
709 Andreas Larsson11.9012.2012.5012.7212.4112.42
Män Viktkastning
Vikt: 15,88kg
20/11 14:40
1 Andreas Larsson
Gällivare SK
75 Gällivare SK 8.73 PB
2 Martin Sundström
Gällivare SK
73 Gällivare SK 7.73
123456
709 Andreas Larsson8.568.397.108.738.098.10
724 Martin Sundström 7.736.70x6.92x5.96
P17 60 m
19/11 16:10
Kommentar: Genomfördes samtidigt som Män
1 Fred Franzén
Piteå IF
07 Piteå IF 7.58 PB
2 Lucas Wall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 7.88 PB
3 Albin Oja
Nedre Soppero IK
06 Nedre Soppero IK 7.91 PB
P17 400 m
20/11 15:25
1 Fred Franzén
Piteå IF
07 Piteå IF 55.88
P17 1500 m
20/11 14:20
Kommentar: Genomfördes samtidigt som F17
1 Lucas Wall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 4:26.61 PB
2 Albin Oja
Nedre Soppero IK
06 Nedre Soppero IK 5:05.88
3 Kian Collins
IFK Umeå
07 IFK Umeå 5:08.11
P17 Höjd
20/11 10:40
1 Segran XXX
Boden FI
07 Boden FI 161
141146151156161
685 Segran XXXoooxoo
P17 Längd
19/11 10:00
1 Albin Oja
Nedre Soppero IK
06 Nedre Soppero IK 5.24
2 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 5.10 PB
3 Segran XXX
Boden FI
07 Boden FI 4.67
123456
685 Segran XXX4.464.674.602.964.21x
819 Albin Oja4.865.244.945.075.115.01
943 Hannes Furberg5.074.965.09x5.10x
P15 60 m Försök
19/11 14:00
Heat 1
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 7.75 q PB
2 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 8.04 q PB
3 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.41 q PB
4 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.56 q PB
5 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.79 q PB
6 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 8.80 q 8.800
7 Elliot Fransson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.91
8 Laara-Issat Fjellgren
Gällivare SK
09 Gällivare SK 11.47 PB
Heat 2
1 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 7.78 q PB
2 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.13 q PB
3 Ludvig Ekman
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.80 8.800
4 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.81 PB
5 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 9.01
6 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.41 PB
7 August Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 9.42
8 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 9.67 PB
P15 60 m Final
19/11 16:15
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 7.71 PB
2 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 7.82
3 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 8.01 PB
4 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.13 PB
5 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.37 PB
6 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.61
7 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.90
8 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 8.96
P15 200 m
20/11 12:05
A-Final
Tot. plac.
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 25.09 1 PB
2 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 25.92 2 PB
3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 26.00 3 PB
4 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.38 5 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 26.05 4 PB
2 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 29.20 8 PB
3 Niilo Höynälänmaa
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 29.92 11
Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 29.64 10 PB
2 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 30.49 12 PB
3 August Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 32.04 14
D-Final
Tot. plac.
1 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 29.36 9
2 Elliot Fransson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 32.74 15
3 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 33.24 16 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Kaapo Heikkilä
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 29.01 6
2 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 29.08 7
3 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 30.51 13 PB
Sammanställning
Plac. Res.
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 25.09 PB
2 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 25.92 PB
3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 26.00 PB
4 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 26.05 PB
5 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.38 SB
6 Kaapo Heikkilä
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 29.01
7 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 29.08
8 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 29.20 PB
9 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 29.36
10 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 29.64 PB
11 Niilo Höynälänmaa
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 29.92
12 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 30.49 PB
13 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 30.51 PB
14 August Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 32.04
15 Elliot Fransson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 32.74
16 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 33.24 PB
Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
P15 1000 m
20/11 16:05
Kommentar: Genomfördes samtidigt som Män
1 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 3:42.82
2 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3:43.35
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3:43.54
4 Elliot Fransson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3:44.50 PB
Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
19/11 11:55
1 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 10.60
2 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 10.85
3 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 11.09
4 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 11.19
5 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 11.26
6 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 13.33
P15 Höjd
20/11 10:40
1 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 156 PB
2 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 146
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 141 PB
4 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 141 PB
5 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 136
6 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 136
7 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 136 PB
8 August Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 120
120125131136141146151156161
907 Sigge Rönnbäck-oooxooxxx
686 August Aunexoxxx
966 Vilmer Jonsson-oooxoxxx
679 Olle Nordströmoxoxoxxx
690 Ulrik Rambjøroooxxx
970 Arvid Nilsson-ooooxxx
952 Tor Almqvist-xxoxxooxxx
969 Arvid Nilsson--oooooxxoxxx
P15 Stav
20/11 14:10
1 Kaapo Heikkilä
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 263
2 Niilo Höynälänmaa
Lapin Lukko (FIN)
09 Lapin Lukko (FIN) 248
=3 Sigge Rönnbäck
Piteå IF
08 Piteå IF 218
=3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 218
5 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 203 =PB
203218223233248253263276
952 Tor Almqvistxoxxx
758 Niilo Höynälänmaa-o-xoxo-xxx
757 Kaapo Heikkilä-o-oxxo-xxoxxx
907 Sigge Rönnbäckoo-xxx
966 Vilmer Jonssonoo-xxx
P15 Längd
19/11 10:00
1 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 5.33 PB
2 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 4.97
3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.93 PB
4 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.74 PB
5 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.63
6 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.52 PB
7 Ulrik Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 4.07
8 August Aune
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
08 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 4.00 =PB
9 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 3.89 =PB
10 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 3.88
11 Herman Engberg
Piteå IF
08 Piteå IF 3.87
12 Elliot Fransson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3.71 PB
13 Laara-Issat Fjellgren
Gällivare SK
09 Gällivare SK 2.72
123456
846 Herman Engberg3.693.873.75
690 Ulrik Rambjørx4.073.44xx3.73
952 Tor Almqvist4.294.294.524.304.534.74
967 Jan-ruiz Karlsson4.304.57x4.634.58x
966 Vilmer Jonsson4.934.59x4.71xx
961 Elliot Fransson3.64x3.71
686 August Aune4.003.30x3.823.681.98
747 Vilhelm Borssén4.80x5.33xx5.05
669 Samuel Bergkvist4.974.964.914.784.774.89
970 Arvid Nilsson4.514.364.52x4.26x
679 Olle Nordströmx3.533.88
700 Laara-Issat Fjellgrenx2.292.72
947 Elias Hellström3.853.893.86
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
19/11 15:05
1 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 8.23 PB
2 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.02
3 Laara-Issat Fjellgren
Gällivare SK
09 Gällivare SK 7.83
4 Ludvig Ekman
Luleå FIF
09 Luleå FIF 7.16
5 Herman Engberg
Piteå IF
08 Piteå IF 5.86
123456
769 Ludvig Ekman6.926.727.166.956.706.68
700 Laara-Issat Fjellgren7.777.757.557.63x7.83
969 Arvid Nilsson7.707.707.367.777.958.02
846 Herman Engberg5.335.795.675.865.655.55
669 Samuel Bergkvist7.107.718.117.467.638.23
P15 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
20/11 15:35
1 Laara-Issat Fjellgren
Gällivare SK
09 Gällivare SK 7.55
123456
700 Laara-Issat Fjellgrenx7.55xx6.966.64
P13 60 m Försök
19/11 12:50
Heat 1
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 9.12 q PB
2 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.16 q
3 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 10.36 q PB
4 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.99
5 Oliver Karlsson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 12.40
Heat 2
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 8.93 q PB
2 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 8.97 q
3 Melker Thomson
Riviera FI
10 Riviera FI 9.66 q
4 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 9.69 q PB
5 Love Annelind
Umedalens IF
10 Umedalens IF 10.38 q
6 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 10.88 PB
P13 60 m Final
19/11 16:20
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 8.94
2 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 9.04 PB
3 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 9.08
4 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 9.56 PB
5 Melker Thomson
Riviera FI
10 Riviera FI 9.65
6 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.27
7 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 10.39
8 Love Annelind
Umedalens IF
10 Umedalens IF 10.53
P13 200 m
20/11 10:40
A-Final
Tot. plac.
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 30.86 2 PB
2 Arvid Lundblom
Morjärv SK
10 Morjärv SK 32.00 3
3 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 35.20 6 PB
4 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 35.85 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 30.24 1
2 Melker Thomson
Riviera FI
10 Riviera FI 33.40 4
3 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.89 5
4 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 37.38 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 30.24
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 30.86 PB
3 Arvid Lundblom
Morjärv SK
10 Morjärv SK 32.00
4 Melker Thomson
Riviera FI
10 Riviera FI 33.40
5 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 34.89
6 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 35.20 PB
7 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 35.85 PB
8 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 37.38
P13 800 m
20/11 14:50
1 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 2:51.12
2 Arvid Lundblom
Morjärv SK
10 Morjärv SK 2:56.08
3 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3:01.45 PB
4 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3:06.37 PB
5 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3:15.24
6 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3:40.94
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
19/11 11:25
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 11.20 PB
2 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 13.26 PB
3 Love Annelind
Umedalens IF
10 Umedalens IF 14.93
P13 Höjd
20/11 15:15
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 131 PB
2 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 131
3 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 126 PB
4 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 116 PB
5 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 111
9196101106111116121126131136
689 Marcus Rambjør---oooxxooxxoxxx
684 Torsten Pettersson ---oooooxxx
813 Wilmer Lantto---oooooxoxxx
701 Olle Fjellgrenooxoooxxx
711 Gustav Lindmark-oxooxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/11 10:00
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.65 PB
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 4.13 PB
3 Marcus Rambjør
Bodø Friidrettsklubb (NOR)
10 Bodø Friidrettsklubb (NOR) 4.08
4 Melker Thomson
Riviera FI
10 Riviera FI 4.06
5 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 3.94 PB
6 Love Annelind
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.48
7 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.27 PB
8 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3.20
9 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.04 PB
10 Oliver Karlsson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 2.29
123456
701 Olle Fjellgren2.962.043.04
711 Gustav Lindmark3.013.093.143.233.273.14
824 Isak Tjikkom3.133.183.203.103.17x
796 Arvid Wennberg4.534.204.454.504.494.65
707 Oliver Karlssonx2.202.29
940 Melker Thomson3.98x4.064.03x3.98
684 Torsten Pettersson 3.873.823.653.913.943.80
813 Wilmer Lantto4.084.133.754.044.004.10
689 Marcus Rambjør4.083.98x3.793.913.85
954 Love Annelind3.483.323.233.363.453.23
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
19/11 15:05
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 7.80
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 7.23 PB
3 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 6.84 PB
4 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 6.60
5 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 6.31
6 Olle Fjellgren
Gällivare SK
10 Gällivare SK 5.98
7 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 5.48 PB
123456
824 Isak Tjikkom6.315.835.856.155.79x
821 Daniel Spets6.126.426.60x6.175.83
701 Olle Fjellgrenx5.545.985.805.81x
684 Torsten Pettersson 5.756.666.036.056.846.72
813 Wilmer Lantto6.927.237.036.705.786.12
711 Gustav Lindmarkx4.695.024.665.485.45
796 Arvid Wennberg7.157.297.607.717.807.79
P12 60 m Försök
19/11 12:15
Heat 1
1 Alvin Vesterlund
Piteå IF
11 Piteå IF 9.10 q
2 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.61 q
3 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.00
4 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.66 10.652
5 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.66 PB 10.656
6 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 11.18 PB
Heat 2
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.18 q PB
2 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 9.30 q
3 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.53 q
4 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.59 q
5 Leon Marklund
Piteå IF
11 Piteå IF 9.82
6 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.85 PB
7 Clifford Mwagalanyi
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.19
Heat 3
1 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.57 q
2 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.78 q
3 Oscar Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.12
4 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 10.21
5 Svante Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.62
6 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.06
7 Harry Sundvall
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.70
P12 60 m Final
19/11 15:00
1 Alvin Vesterlund
Piteå IF
11 Piteå IF 8.91
2 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.06 PB
3 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 9.07
4 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.43
5 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.51
6 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.74
7 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.80
8 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 10.04
P12 200 m
20/11 12:30
A-Final
Tot. plac.
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 30.51 1 PB
2 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 31.30 2 PB
3 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 34.22 10 PB
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 37.61 14 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 31.67 3
2 Arvid Narvesjö
Piteå IF
11 Piteå IF 35.89 11
3 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 36.50 12
4 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 37.39 13
C-Final
Tot. plac.
1 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 32.82 5
2 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 33.72 8
3 Harry Sundvall
Gällivare SK
11 Gällivare SK 39.72 17
D-Final
Tot. plac.
1 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 32.51 4
2 Leon Marklund
Piteå IF
11 Piteå IF 32.93 6 Klev in på fel bana
3 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 39.04 16
E-Final
Tot. plac.
1 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 33.51 7
2 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 34.15 9
3 Clifford Mwagalanyi
Gällivare SK
11 Gällivare SK 38.59 15
Sammanställning
Plac. Res.
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 30.51 PB
2 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 31.30 PB
3 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 31.67
4 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 32.51
5 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 32.82
6 Leon Marklund
Piteå IF
11 Piteå IF 32.93 Klev in på fel bana
7 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 33.51
8 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 33.72
9 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 34.15
10 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 34.22 PB
11 Arvid Narvesjö
Piteå IF
11 Piteå IF 35.89
12 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 36.50
13 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 37.39
14 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 37.61 PB
15 Clifford Mwagalanyi
Gällivare SK
11 Gällivare SK 38.59
16 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 39.04
17 Harry Sundvall
Gällivare SK
11 Gällivare SK 39.72
P12 800 m
20/11 14:55
1 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3:07.90
2 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 3:09.64
3 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 3:09.65
4 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3:12.85 PB
5 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3:14.05
6 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3:19.79
7 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3:21.47
8 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 3:25.13
9 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3:26.89
10 Arvid Narvesjö
Piteå IF
11 Piteå IF 3:27.26
11 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 3:31.05 PB
P12 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
19/11 11:10
Heat 1
1 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 11.91 q
2 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.79 q
3 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.88 q
4 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 13.03 q PB
5 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 15.75
Heat 2
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 11.46 q PB
2 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 13.03 q
3 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 13.79 q
4 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 14.63 q
5 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 17.23
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
19/11 15:40
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 11.67
2 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 11.69
3 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 12.91 PB
4 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 13.19
5 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 13.24
6 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 13.40
7 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 13.66
8 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 14.64
P12 Höjd
20/11 15:15
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 131 PB
2 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 121
3 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 116
4 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 116
5 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 111
6 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 111 PB
7 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 111
8 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 106
9 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 106
9196101106111116121126131136
706 Valter Jänkänpää--ooxxoxoxxx
977 Joel Rönnqvistoooooxxoxxx
762 Ture Anderssonoooxxooxxx
766 Rio Berglund--ooooxoxxx
719 Ailo Påveooxooxxx
844 Leon Draumann--ooxxx
975 Adam Ottossonoooxxoxxoxxx
860 Egon Johansson-----oxooxoxxx
953 Sixten Anderssonoooooxxx
P12 Stav
20/11 10:00
1 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 113
113133
762 Ture Anderssonoxxx
P12 Längd
Hoppzon
19/11 16:15
1 Alvin Vesterlund
Piteå IF
11 Piteå IF 4.34
2 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 4.23 PB
3 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 4.04
4 Liam Wennberg
Piteå IF
11 Piteå IF 3.90
5 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.75
6 Leon Marklund
Piteå IF
11 Piteå IF 3.65
7 Sixten Andersson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.61
8 Ailo Påve
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.55
9 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.48
10 Ture Andersson
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3.43 PB
11 Leon Draumann
Piteå IF
11 Piteå IF 3.40
12 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.37
13 Svante Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.26
14 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.07
15 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 3.04 PB
16 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 2.76
17 Clifford Mwagalanyi
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2.75
123456
918 Alvin Vesterlund4.124.344.204.124.214.08
971 Hampus Nilsson3.483.363.43
715 Clifford Mwagalanyi2.752.472.62
891 Leon Marklund3.653.403.313.223.353.52
762 Ture Andersson3.433.302.56
953 Sixten Andersson3.283.613.553.403.563.52
844 Leon Draumann3.353.403.21
977 Joel Rönnqvist3.473.603.653.633.693.75
931 Liam Wennberg3.573.503.903.553.183.42
975 Adam Ottosson2.602.672.76
863 Svante Johansson3.26xx
850 Pontus Eriksson3.373.343.26
766 Rio Berglund3.964.042.223.913.993.08
973 Harry Norberg3.023.072.95
860 Egon Johansson4.033.98xx3.074.23
827 Svante Ylivainio3.042.772.70
719 Ailo Påve3.253.553.253.17x3.41
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
19/11 13:20
1 Alvin Vesterlund
Piteå IF
11 Piteå IF 8.22
2 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.38
3 Joel Rönnqvist
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.02
4 Rio Berglund
Luleå FIF
11 Luleå FIF 5.70
5 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 5.11 PB
6 Svante Ylivainio
Nedre Soppero IK
11 Nedre Soppero IK 4.87
7 Clifford Mwagalanyi
Gällivare SK
11 Gällivare SK 4.81
8 Valter Jänkänpää
Gällivare SK
11 Gällivare SK 4.73
9 Harry Norberg
Umedalens IF
11 Umedalens IF 4.53
123456
977 Joel Rönnqvist5.495.365.875.856.025.72
971 Hampus Nilsson5.855.456.225.256.385.99
715 Clifford Mwagalanyi4.594.814.344.454.054.47
706 Valter Jänkänpää4.293.784.604.454.734.63
766 Rio Berglund5.055.305.525.704.565.38
973 Harry Norberg4.44x4.53
975 Adam Ottosson5.115.09x4.694.544.91
827 Svante Ylivainio4.574.454.364.874.514.45
918 Alvin Vesterlund8.027.44x7.977.758.22
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K55 Höjd
20/11 11:25
1 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF 126 =SB
116121126131
835 Eva-Lena Bergkvistooxoxxx
K55 Kula
Vikt: 3,0kg
20/11 11:45
1 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF 7.62
123456
835 Eva-Lena Bergkvist7.617.62xx7.127.27
K55 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
20/11 14:40
1 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF 11.33 PB
123456
835 Eva-Lena Bergkvist11.33xxx9.10x
Na-I 40m
19/11 12:10
1 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 9.20
2 Hedvig Ingvarsson
Piteå IF
13 Piteå IF 10.26
Na-I Längd
Hoppzon
19/11 14:40
1 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 2.35
2 Hedvig Ingvarsson
Piteå IF
13 Piteå IF 1.33
123456
908 Elvira Sandlund2.35x1.872.162.112.12
857 Hedvig Ingvarsson1.231.330.721.281.00x
Na-I Kula
19/11 12:55
1 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 5.73
2 Hedvig Ingvarsson
Piteå IF
13 Piteå IF 2.86
123456
857 Hedvig Ingvarsson2.712.602.732.652.862.63
908 Elvira Sandlund5.495.734.855.655.055.69