Startlista

IVSM
Atleticum, Malmö   2020-02-28 - 2020-03-01

K35 60 m

SB PB
3549 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
3544 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
3540 Lisa Petersson
IFK Göteborg
84 IFK Göteborg 9.44 9.44
3506 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.69
3508 Karolina Busznyak
IFK Tumba
84 IFK Tumba 8.74
3501 Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer
3538 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 8.44
3547 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
3550 Linda Tham
Spårvägens FK
85 Spårvägens FK 8.69
3516 Orsolya Gaal
Varbergs GIF
82 Varbergs GIF
3530 Emma Ljungnér
Varbergs GIF
81 Varbergs GIF
3537 Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF
3526 Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK 9.99 9.88

Antal anmälda deltagare: 13

K35 200 m

SB PB
3549 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
3544 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
3540 Lisa Petersson
IFK Göteborg
84 IFK Göteborg 31.80 31.80
3506 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund
3508 Karolina Busznyak
IFK Tumba
84 IFK Tumba 29.77
3501 Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer
3525 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta
3538 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott
3547 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
3551 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 26.90
3516 Orsolya Gaal
Varbergs GIF
82 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 11

K35 400 m

SB PB
3525 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta
3547 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
3551 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF
3516 Orsolya Gaal
Varbergs GIF
82 Varbergs GIF
3536 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

K35 800 m

SB PB
3525 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta
3551 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 2:18.44
3536 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 3

K35 1500 m

SB PB
3515 Terese Friman
Glasrikets RC
84 Glasrikets RC

Antal anmälda deltagare: 1

K35 3000 m

SB PB
3515 Terese Friman
Glasrikets RC
84 Glasrikets RC
3531 Jennie Lorentsson
IS Göta
82 IS Göta
3551 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF

Antal anmälda deltagare: 3

K35 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
3529 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K35 4x200 m

SB PB
FK Athlet
FK Athlet
FK Athlet
Linköpings GIF
Linköpings GIF
Linköpings GIF
Malmö AI
Malmö AI
Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 3

K35 Höjd

SB PB
3549 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
3548 Camilla Sevelin
Katrineholms SK
82 Katrineholms SK
3538 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 150
3529 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI 138
3526 Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK 131 131

Antal anmälda deltagare: 5

K35 Stav

SB PB
3536 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 1

K35 Längd

SB PB
3549 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
3548 Camilla Sevelin
Katrineholms SK
82 Katrineholms SK
3547 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
3537 Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 4

K35 Tresteg

SB PB
3547 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
3529 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI
3526 Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK 7.21

Antal anmälda deltagare: 3

K35 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
3527 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK
3517 Maria Sløk Hansen (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
83 Hvidovre AM (DEN)
3529 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI
3511 Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF
3516 Orsolya Gaal
Varbergs GIF
82 Varbergs GIF
3537 Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF
3526 Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK 7.50 7.50

Antal anmälda deltagare: 7

K35 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
3527 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK
3517 Maria Sløk Hansen (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
83 Hvidovre AM (DEN)

Antal anmälda deltagare: 2

K40 60 m

SB PB
4016 Linda Hauksdóttir Stenström
Falkenbergs IK
76 Falkenbergs IK
4012 AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
4032 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF 9.12
4006 Nilla Dahlin
IF UDD
78 IF UDD 9.96 9.96
4027 Agneta Larsson
IFK Göteborg
76 IFK Göteborg 9.76 9.76
4029 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI
4040 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 8.74 8.71
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS
4043 Hanna Palmestål
Sävedalens AIK
77 Sävedalens AIK
4004 Helene Bourdin
Täby IS
80 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 10

K40 200 m

SB PB
4011 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 27.37
4032 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF 30.47
4027 Agneta Larsson
IFK Göteborg
76 IFK Göteborg
4004 Helene Bourdin
Täby IS
80 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 4

K40 400 m

SB PB
4011 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 1:00.05
4057 Lidija Jörgensen
Genarps IF
78 Genarps IF

Antal anmälda deltagare: 2

K40 800 m

SB PB
4011 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 2:16.60
4010 Maria Eriksson
IF Start
76 IF Start
4035 Malin Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

K40 1500 m

SB PB
4011 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 4:41.39
4010 Maria Eriksson
IF Start
76 IF Start
4035 Malin Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

K40 3000 m

SB PB
4011 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 10:01.25
4057 Lidija Jörgensen
Genarps IF
78 Genarps IF
4010 Maria Eriksson
IF Start
76 IF Start

Antal anmälda deltagare: 3

K40 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
4013 Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 9.62 9.62
4012 AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
4002 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS
4029 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS 9.77

Antal anmälda deltagare: 5

K40 4x200 m

SB PB
Hälle IF
Hälle IF
Hälle IF

Antal anmälda deltagare: 1

K40 Höjd

SB PB
4037 Caroline Malmquist
IFK Göteborg
76 IFK Göteborg 121 121
4040 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 143
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS 148
4046 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 4

K40 Stav

SB PB
4014 Catrine Forsström
Hälle IF
80 Hälle IF

Antal anmälda deltagare: 1

K40 Längd

SB PB
4032 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF
4006 Nilla Dahlin
IF UDD
78 IF UDD
4037 Caroline Malmquist
IFK Göteborg
76 IFK Göteborg 3.73 3.73
4040 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 4.35
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS 5.07
4030 Desirée Lindén
Ullevi FK
76 Ullevi FK
4039 Katrin Money
Varbergs GIF
78 Varbergs GIF
4046 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 8

K40 Tresteg

SB PB
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS 11.48
4030 Desirée Lindén
Ullevi FK
76 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 2

K40 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
4022 Angelica Kela
Brattås CK
80 Brattås CK 7.75
4016 Linda Hauksdóttir Stenström
Falkenbergs IK
76 Falkenbergs IK
4050 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet
4032 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF 7.37
4002 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS
4040 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 9.18
4017 Linda Holmström
Nyköpings BIS
79 Nyköpings BIS 9.20
4046 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 8

K40 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
4022 Angelica Kela
Brattås CK
80 Brattås CK 9.61
4015 Maria Gylfe
Hälle IF
77 Hälle IF 9.50 9.50
4046 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 3

K45 60 m

SB PB
4586 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 9.58 9.58
4541 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF 9.03
4560 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
4530 Martina Gidlöf
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 9.24 9.03
4565 Eva Olesjö
IFK Märsta
71 IFK Märsta 9.32
4504 Monica Andersson
IS Göta
74 IS Göta
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 8.83 8.50
4528 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 8.50
4587 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 8.61 8.42
4514 Anneli Bohm
Sävedalens AIK
74 Sävedalens AIK
4573 Susanne Sandström
Söderhamns IF
73 Söderhamns IF 8.56 8.56

Antal anmälda deltagare: 12

K45 200 m

SB PB
4586 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 32.38
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 32.20 32.20
4541 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF 30.62
4530 Martina Gidlöf
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 30.91 29.87
4527 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 29.52
4519 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI 30.00
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 28.79 28.05
4569 Mette Overgaard Nielsen (Utom tävlan)
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN) 33.06
4587 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 27.81 27.07
4514 Anneli Bohm
Sävedalens AIK
74 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 10

K45 400 m

SB PB
4586 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK
4530 Martina Gidlöf
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 1:09.67 1:08.37
4504 Monica Andersson
IS Göta
74 IS Göta
4527 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF
4587 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 1:02.61 1:01.12

Antal anmälda deltagare: 6

K45 800 m

SB PB
4579 Linda Take
IF Göta
73 IF Göta 2:35.95
4576 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
4538 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 2:48.00
4523 Anna Ekholm
LK Nyköpings Runners
72 LK Nyköpings Runners
4569 Mette Overgaard Nielsen (Utom tävlan)
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN) 3:02.56

Antal anmälda deltagare: 5

K45 1500 m

SB PB
4513 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 5:59.85
4579 Linda Take
IF Göta
73 IF Göta 5:07.50
4576 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
4523 Anna Ekholm
LK Nyköpings Runners
72 LK Nyköpings Runners

Antal anmälda deltagare: 4

K45 3000 m

SB PB
4513 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:51.00
4550 Camilla Lindholm Borg
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF
4518 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 14:05.00 13:31.00
4579 Linda Take
IF Göta
73 IF Göta
4523 Anna Ekholm
LK Nyköpings Runners
72 LK Nyköpings Runners

Antal anmälda deltagare: 5

K45 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 11.81 11.81
4525 Catrine Eriksson
Linköpings GIF
73 Linköpings GIF
4527 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 10.73
4519 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 10.28 10.00
4584 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 9.61 9.61

Antal anmälda deltagare: 6

K45 Höjd

SB PB
4522 Anna Ek
IK Hakarpspojkarna
73 IK Hakarpspojkarna
4525 Catrine Eriksson
Linköpings GIF
73 Linköpings GIF
4519 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 144 144
4584 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 144 144

Antal anmälda deltagare: 5

K45 Stav

SB PB
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 190 190
4541 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF 273 291
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 283 323
4584 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 326 330

Antal anmälda deltagare: 4

K45 Längd

SB PB
4560 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
4565 Eva Olesjö
IFK Märsta
71 IFK Märsta
4522 Anna Ek
IK Hakarpspojkarna
73 IK Hakarpspojkarna
4525 Catrine Eriksson
Linköpings GIF
73 Linköpings GIF
4570 Jenny Rosén
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 4.59 4.88
4584 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 4.76 4.76
4528 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK
4517 Monika Callenberg
Varbergs GIF
71 Varbergs GIF 3.78 4.32

Antal anmälda deltagare: 8

K45 Tresteg

SB PB
4541 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF
4519 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

K45 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 9.08 9.08
4522 Anna Ek
IK Hakarpspojkarna
73 IK Hakarpspojkarna
4556 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK
4525 Catrine Eriksson
Linköpings GIF
73 Linköpings GIF
4535 Annika Hansson
Malmö AI
73 Malmö AI
4584 Malin Weiland
Piteå IF
74 Piteå IF 10.11 10.11
4569 Mette Overgaard Nielsen (Utom tävlan)
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN)
4528 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK
4514 Anneli Bohm
Sävedalens AIK
74 Sävedalens AIK
4534 Cecilia Hallin
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 10

K45 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
4531 Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 8.52 8.52
4541 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF 9.71 9.71
4522 Anna Ek
IK Hakarpspojkarna
73 IK Hakarpspojkarna
4556 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK
4510 Ulrika Bengtsson
Lerum Friidrott
71 Lerum Friidrott
4535 Annika Hansson
Malmö AI
73 Malmö AI
4534 Cecilia Hallin
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 7

K50 60 m

SB PB
5060 Annica Sandström
IFK Lidingö
68 IFK Lidingö
5025 Maria Holmesson
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott
5006 Lena Borg
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK
5040 Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF
5009 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF
5011 Anita Christenson
Turebergs FK
66 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 6

K50 200 m

SB PB
5072 Karin Mattisson
IFK Helsingborg
68 IFK Helsingborg
5060 Annica Sandström
IFK Lidingö
68 IFK Lidingö
5040 Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF
5011 Anita Christenson
Turebergs FK
66 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 4

K50 400 m

SB PB
5033 Sara Johnsson
IFK Helsingborg
68 IFK Helsingborg
5040 Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF
5011 Anita Christenson
Turebergs FK
66 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K50 800 m

SB PB
5013 Marie Dasler
IF Start
68 IF Start
5063 Annica Sjölund
IF Start
67 IF Start

Antal anmälda deltagare: 2

K50 1500 m

SB PB
5013 Marie Dasler
IF Start
68 IF Start
5063 Annica Sjölund
IF Start
67 IF Start
5035 Anna Kinch
IS Göta
70 IS Göta

Antal anmälda deltagare: 3

K50 3000 m

SB PB
5054 Åsa Nylander
FK Studenterna
67 FK Studenterna 11:13.99 11:09.76
5013 Marie Dasler
IF Start
68 IF Start
5063 Annica Sjölund
IF Start
67 IF Start
5008 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta
5035 Anna Kinch
IS Göta
70 IS Göta

Antal anmälda deltagare: 5

K50 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
5060 Annica Sandström
IFK Lidingö
68 IFK Lidingö 10.40
5006 Lena Borg
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK
5009 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 4

K50 Höjd

SB PB
5037 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
5069 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS
5043 Malin Lindahl
Kalmar SK
69 Kalmar SK 133
5039 Kristina Landor
Malmö AI
70 Malmö AI
5009 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK
5007 Monica Brogård
Wärnamo SK
70 Wärnamo SK 124

Antal anmälda deltagare: 7

K50 Stav

SB PB
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Längd

SB PB
5037 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
5069 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS
5060 Annica Sandström
IFK Lidingö
68 IFK Lidingö 4.34 4.79
5023 Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF
5039 Kristina Landor
Malmö AI
70 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

K50 Tresteg

SB PB
5060 Annica Sandström
IFK Lidingö
68 IFK Lidingö
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 2

K50 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
5012 Maria Classon
Huddinge AIS
70 Huddinge AIS 7.37
5037 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
5023 Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF
5025 Maria Holmesson
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott
5041 Lena Larsson
Malmö AI
70 Malmö AI
5006 Lena Borg
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK
5009 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK
5068 Therese Theander
Varbergs GIF
70 Varbergs GIF
5007 Monica Brogård
Wärnamo SK
70 Wärnamo SK 7.88

Antal anmälda deltagare: 10

K50 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
5012 Maria Classon
Huddinge AIS
70 Huddinge AIS 7.65
5025 Maria Holmesson
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott
5041 Lena Larsson
Malmö AI
70 Malmö AI
5006 Lena Borg
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK
5062 Annelie Schöldström
Turebergs FK
67 Turebergs FK
5068 Therese Theander
Varbergs GIF
70 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 6

K55 60 m

SB PB
5530 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg
5516 Elisabeth Eickhoff
IK Ymer
62 IK Ymer
5547 Kristina ponting
Umara SC
61 Umara SC
5543 Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 4

K55 200 m

SB PB
5530 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg
5516 Elisabeth Eickhoff
IK Ymer
62 IK Ymer

Antal anmälda deltagare: 2

K55 400 m

SB PB
5538 Maibritt Nilsson
Falkenberg Allstars LK
64 Falkenberg Allstars LK 1:10.94

Antal anmälda deltagare: 1

K55 800 m

SB PB
5552 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 3:07.47
5538 Maibritt Nilsson
Falkenberg Allstars LK
64 Falkenberg Allstars LK 2:42.78
5561 Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF
5566 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville

Antal anmälda deltagare: 4

K55 1500 m

SB PB
5552 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 6:02.00
5561 Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF
5566 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville

Antal anmälda deltagare: 3

K55 3000 m

SB PB
5552 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:45.00
5561 Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF
5566 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville

Antal anmälda deltagare: 3

K55 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF

Antal anmälda deltagare: 1

K55 Höjd

SB PB
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF

Antal anmälda deltagare: 1

K55 Stav

SB PB
5556 Carin Thornander
Upsala IF
63 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 1

K55 Längd

SB PB
5554 Lena Sundberg
IFK Tumba
61 IFK Tumba
5540 Ingela Nyberg
Malmö AI
65 Malmö AI
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF
5543 Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 4

K55 Tresteg

SB PB
5554 Lena Sundberg
IFK Tumba
61 IFK Tumba
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF
5543 Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 3

K55 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
5559 Kristina Trollsås
Danderyds SK
61 Danderyds SK
5505 Barbro Bengtsson
Heleneholms IF
63 Heleneholms IF
5531 Ann-Christin Lindh
IFK Lund
65 IFK Lund
5554 Lena Sundberg
IFK Tumba
61 IFK Tumba
5541 Ann-Christin Olsson
IK Hakarpspojkarna
64 IK Hakarpspojkarna
5511 Suzanna Bondesson
Malmö AI
64 Malmö AI
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF
5556 Carin Thornander
Upsala IF
63 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 8

K55 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
5531 Ann-Christin Lindh
IFK Lund
65 IFK Lund
5554 Lena Sundberg
IFK Tumba
61 IFK Tumba
5541 Ann-Christin Olsson
IK Hakarpspojkarna
64 IK Hakarpspojkarna
5509 Eva-Lena Bergkvist
Piteå IF
64 Piteå IF

Antal anmälda deltagare: 4

K60 60 m

SB PB
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 9.68 9.68
6043 Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 11.03

Antal anmälda deltagare: 2

K60 200 m

SB PB
6051 Karin Wåhlstedt
Järvsö IF
60 Järvsö IF
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 31.80 31.80
6043 Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 36.69

Antal anmälda deltagare: 3

K60 400 m

SB PB
6051 Karin Wåhlstedt
Järvsö IF
60 Järvsö IF 1:12.70
6012 Edith Hult
Solvikingarna
56 Solvikingarna
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 1:10.98 1:09.80
6043 Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 1:20.02

Antal anmälda deltagare: 4

K60 800 m

SB PB
6051 Karin Wåhlstedt
Järvsö IF
60 Järvsö IF 2:38.27
6012 Edith Hult
Solvikingarna
56 Solvikingarna 3:28.00 3:28.00
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 2:48.12 2:44.97
6043 Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 3:05.44
6027 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

K60 1500 m

SB PB
6037 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta
6051 Karin Wåhlstedt
Järvsö IF
60 Järvsö IF
6012 Edith Hult
Solvikingarna
56 Solvikingarna
6027 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 4

K60 3000 m

SB PB
6037 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta
6027 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:13.00

Antal anmälda deltagare: 2

K60 60 m häck Höjd: 68.6cm

SB PB
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 11.46 11.46

Antal anmälda deltagare: 1

K60 4x200 m

SB PB
Turebergs FK Lag Tolfes
Turebergs FK
Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 1

K60 Stav

SB PB
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 1

K60 Längd

SB PB
6012 Edith Hult
Solvikingarna
56 Solvikingarna
6046 Gunnel Tolfes
Turebergs FK
58 Turebergs FK 3.50

Antal anmälda deltagare: 2

K60 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
6039 Dorte Maria Ramlov (Utom tävlan)
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN) 10.06 10.06
6040 Gerda Ribjerg (Utom tävlan)
Fremad Holbäck (DEN)
60 Fremad Holbäck (DEN) 11.11

Antal anmälda deltagare: 2

K60 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
6028 Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF
57 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 1

K65 60 m

SB PB
6527 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund
6524 Rose-Marie Nilsson
Malmö AI
52 Malmö AI
6538 Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF 9.91
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 5

K65 200 m

SB PB
6527 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund
6538 Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF 32.87
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 4

K65 400 m

SB PB
6538 Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF 1:14.26
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K65 800 m

SB PB
6538 Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K65 1500 m

SB PB
6528 Ljiljana Persson
Almby IK
53 Almby IK
6519 Ann-Katrin Lundqvist
IK Sisu
54 IK Sisu
6538 Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF

Antal anmälda deltagare: 3

K65 3000 m

SB PB
6528 Ljiljana Persson
Almby IK
53 Almby IK
6518 Barbro Liljequist
Heleneholms IF
54 Heleneholms IF
6519 Ann-Katrin Lundqvist
IK Sisu
54 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

K65 60 m häck Höjd: 68.6cm

SB PB
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 2

K65 Höjd

SB PB
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 2

K65 Längd

SB PB
6527 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund
6524 Rose-Marie Nilsson
Malmö AI
52 Malmö AI
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 4

K65 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
6508 Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS
6505 Karin Björin
Turebergs FK
53 Turebergs FK
6515 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K65 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
6508 Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 60 m

SB PB
7023 Ulla Littenheim
Uddevalla IS
47 Uddevalla IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 200 m

SB PB
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK
7023 Ulla Littenheim
Uddevalla IS
47 Uddevalla IS

Antal anmälda deltagare: 2

K70 400 m

SB PB
7012 Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF
7015 Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS
7023 Ulla Littenheim
Uddevalla IS
47 Uddevalla IS

Antal anmälda deltagare: 3

K70 800 m

SB PB
7012 Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF
7015 Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS
7023 Ulla Littenheim
Uddevalla IS
47 Uddevalla IS

Antal anmälda deltagare: 3

K70 1500 m

SB PB
7012 Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF
7015 Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 2

K70 3000 m

SB PB
7012 Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF
7015 Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 2

K70 60 m häck Höjd: 68.6cm

SB PB
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Höjd

SB PB
7008 Christina China Ellborn
Malmö AI
50 Malmö AI
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 2

K70 Stav

SB PB
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Längd

SB PB
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
7010 Inge Faldager (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
48 Hvidovre AM (DEN) 8.00
7007 Marianne Ek
IK Hakarpspojkarna
47 IK Hakarpspojkarna
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK
7019 Anne-Marie Jönsson
Ängelholms IF
49 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 4

K70 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
7010 Inge Faldager (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
48 Hvidovre AM (DEN) 11.50
7007 Marianne Ek
IK Hakarpspojkarna
47 IK Hakarpspojkarna
7040 Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK
7019 Anne-Marie Jönsson
Ängelholms IF
49 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 4

K75 60 m

SB PB
7536 Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 21.48
7527 Ing-Marie Persson
IK Akele
45 IK Akele

Antal anmälda deltagare: 2

K75 200 m

SB PB
7536 Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 1:19.29
7527 Ing-Marie Persson
IK Akele
45 IK Akele
7537 Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 3

K75 400 m

SB PB
7519 Monica Lorentzon Peters
Gagnefs IF
45 Gagnefs IF 1:36.00 1:36.00
7527 Ing-Marie Persson
IK Akele
45 IK Akele
7537 Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 3

K75 800 m

SB PB
7519 Monica Lorentzon Peters
Gagnefs IF
45 Gagnefs IF 3:35.00 3:35.00
7537 Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 2

K75 1500 m

SB PB
7537 Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 1

K75 Höjd

SB PB
7532 Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 110
7508 Barbro Gadle
Upsala IF
42 Upsala IF 114

Antal anmälda deltagare: 2

K75 Längd

SB PB
7525 Kerstin Nilsson
IFK Lund
42 IFK Lund 2.90
7508 Barbro Gadle
Upsala IF
42 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 2

K75 Tresteg

SB PB
7508 Barbro Gadle
Upsala IF
42 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 1

K75 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
7536 Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 3.51
7503 Ingegerd Björk
Hofors AIF
42 Hofors AIF
7532 Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 7.90 8.11

Antal anmälda deltagare: 3

K75 Viktkastning Vikt: 4,00kg

SB PB
7532 Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 9.51
7513 Majken Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK
45 Lekeryd-Svarttorp SK

Antal anmälda deltagare: 2

K80 60 m

SB PB
8005 Kristina Carlsson
Turebergs FK
40 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 1

K80 200 m

SB PB
8008 Astrid Nilsson
IFK Lund
36 IFK Lund
8009 Sonja Nilsson
IFK Lund
39 IFK Lund
8005 Kristina Carlsson
Turebergs FK
40 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K80 400 m

SB PB
8002 Jenny Bergström
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 3:00.30
8010 Viveka Rüffel
LK Nyköpings Runners
39 LK Nyköpings Runners
8005 Kristina Carlsson
Turebergs FK
40 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 3

K80 800 m

SB PB
8010 Viveka Rüffel
LK Nyköpings Runners
39 LK Nyköpings Runners
8005 Kristina Carlsson
Turebergs FK
40 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 2

K80 1500 m

SB PB
8010 Viveka Rüffel
LK Nyköpings Runners
39 LK Nyköpings Runners

Antal anmälda deltagare: 1

K80 Längd

SB PB
8009 Sonja Nilsson
IFK Lund
39 IFK Lund 2.28

Antal anmälda deltagare: 1

K80 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
8006 Anna Lisa Lind
IFK Lund
36 IFK Lund
8005 Kristina Carlsson
Turebergs FK
40 Turebergs FK 6.77 7.10

Antal anmälda deltagare: 2

K80 Viktkastning Vikt: 4,00kg

SB PB
8006 Anna Lisa Lind
IFK Lund
36 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

M35 60 m

SB PB
3553 Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK 7.34 7.07
3545 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
3510 Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 8.22
3532 Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 7.51 7.26
3552 Stefan Tärnhuvud
Sundsvalls FI
85 Sundsvalls FI 6.67
3520 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK
3502 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 7.21 6.85
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK 7.99 7.98

Antal anmälda deltagare: 8

M35 200 m

SB PB
3553 Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK 24.21 22.45
3545 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
3510 Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 26.37
3554 Eddie Wadbro
IFK Umeå
81 IFK Umeå 26.50
3532 Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 24.94 23.85
3541 Baaly Possnert
KFUM Örebro
84 KFUM Örebro 23.40 23.20
3535 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 24.93 24.93
3520 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK
3502 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 23.50 21.87
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK 27.45

Antal anmälda deltagare: 10

M35 400 m

SB PB
3507 Jonatan Brown
Alingsås IF
85 Alingsås IF 58.24
3539 David Peterson
Apladalens LK
82 Apladalens LK 53.09
3510 Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 59.56
3554 Eddie Wadbro
IFK Umeå
81 IFK Umeå 1:00.34
3541 Baaly Possnert
KFUM Örebro
84 KFUM Örebro 48.20 48.00
3535 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK 1:01.06 1:01.06

Antal anmälda deltagare: 7

M35 800 m

SB PB
3507 Jonatan Brown
Alingsås IF
85 Alingsås IF 2:10.32 2:10.32
3534 Tesfaldet Negash
Brännans FF
82 Brännans FF
3509 Ola Cederfeldt
IF Malmö Löp
81 IF Malmö Löp 2:07.98
3510 Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 2:29.05
3505 Bujar Bega
IS Göta
83 IS Göta
3533 Marcus Lundblad
IS Göta
84 IS Göta
3528 Mattias Lindén
Tjalve IF
83 Tjalve IF 2:11.73 1:55.00
3523 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

M35 1500 m

SB PB
3534 Tesfaldet Negash
Brännans FF
82 Brännans FF
3514 Johan Forsstedt
Fredrikshofs FIF
82 Fredrikshofs FIF
3513 Ola Ekström
IK Pallas
85 IK Pallas
3543 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 4:57.00
3546 Christofer Salmén
Terrible Tuesdays TC
81 Terrible Tuesdays TC 4:15.00 4:15.00

Antal anmälda deltagare: 5

M35 3000 m

SB PB
3557 Mattias Ekman
Apladalens LK
82 Apladalens LK 9:53.00
3521 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 10:10.10
3534 Tesfaldet Negash
Brännans FF
82 Brännans FF 8:41.90
3512 Daniel Ekholm
IS Göta
81 IS Göta
3546 Christofer Salmén
Terrible Tuesdays TC
81 Terrible Tuesdays TC 9:17.00 9:17.00

Antal anmälda deltagare: 5

M35 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
3535 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
3520 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 3

M35 4x200 m

SB PB
FK Athlet
FK Athlet
FK Athlet
IF UDD
IF UDD
IF UDD

Antal anmälda deltagare: 2

M35 Höjd

SB PB
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 1

M35 Stav

SB PB
3522 Henrik Johansson
FIF Gnistan
85 FIF Gnistan 420

Antal anmälda deltagare: 1

M35 Längd

SB PB
3524 Joakim Kumlemark
IFK Göteborg
81 IFK Göteborg 5.10 6.85
3532 Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 6.27
3502 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 6.00 6.78
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 4

M35 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
3503 Martin Arnemar
IF UDD
82 IF UDD
3518 Mikael Hernberg
IK Sisu
82 IK Sisu
3519 Tobias Hertzman
Ösmo Nynäs FIK
81 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 3

M35 Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
3503 Martin Arnemar
IF UDD
82 IF UDD
3504 Lennie Axelsson
IF UDD
81 IF UDD
3518 Mikael Hernberg
IK Sisu
82 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

M40 60 m

SB PB
4031 Anders Logg
Hälle IF
76 Hälle IF 7.44 7.28
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 7.98 7.98
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg 8.57
4038 Tim Malmström
IFK Lund
79 IFK Lund
4001 Nils Antonsson
IK Hakarpspojkarna
76 IK Hakarpspojkarna 7.98 7.98
4042 Thomas Novin
IS Göta
80 IS Göta 8.19
4023 David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
4003 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 8.27
4026 Younes Laroussi
Spårvägens FK
78 Spårvägens FK 7.74 7.74
4028 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

M40 200 m

SB PB
4031 Anders Logg
Hälle IF
76 Hälle IF 23.23
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta 26.47
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 26.74
4001 Nils Antonsson
IK Hakarpspojkarna
76 IK Hakarpspojkarna 26.36
4042 Thomas Novin
IS Göta
80 IS Göta 27.00
4044 James Parker
Laholms IF
80 Laholms IF

Antal anmälda deltagare: 6

M40 400 m

SB PB
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta 57.37
4020 Wilhelm Kardemark
IF Kville
80 IF Kville 59.68 57.93
4055 Martin Åkerlöf Exler
IS Göta
78 IS Göta
4045 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 56.80
4031 Reserv: Anders Logg
Hälle IF
76 Hälle IF 51.36

Antal anmälda deltagare: 5

M40 800 m

SB PB
4007 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 2:09.98
4054 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 2:35.00
4053 Nicklas Tollesson
Hälle IF
77 Hälle IF 2:02.31
4041 Karl-Martin Nordling
IF Göta
77 IF Göta 2:17.84
4020 Wilhelm Kardemark
IF Kville
80 IF Kville 2:13.24 2:10.80
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg
4045 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 2:08.51

Antal anmälda deltagare: 7

M40 1500 m

SB PB
4007 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 4:34.50
4053 Nicklas Tollesson
Hälle IF
77 Hälle IF 4:17.12
4019 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu
4052 Andreas Tjellander
IS Göta
79 IS Göta
4047 Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 4:00.03

Antal anmälda deltagare: 5

M40 3000 m

SB PB
4007 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 10:21.00
4054 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 11:28.00
4034 Neil Lowrie
IS Göta
77 IS Göta
4047 Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 9:09.45 8:45.00

Antal anmälda deltagare: 4

M40 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg 10.09 10.09
4044 James Parker
Laholms IF
80 Laholms IF
4028 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 4

M40 Höjd

SB PB
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 161 163
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg 168 168
4038 Tim Malmström
IFK Lund
79 IFK Lund
4023 David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
4028 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

M40 Stav

SB PB
4008 Fredrik Dymén
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 320 470

Antal anmälda deltagare: 1

M40 Längd

SB PB
4007 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF
4031 Anders Logg
Hälle IF
76 Hälle IF 6.05
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 5.60 5.64
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg 5.48 5.53
4038 Tim Malmström
IFK Lund
79 IFK Lund
4003 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 5.75

Antal anmälda deltagare: 7

M40 Tresteg

SB PB
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 11.81
4024 David Klingberg
IFK Göteborg
78 IFK Göteborg 10.91
4036 Tobias Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu
4023 David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
4028 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK
4048 Palle Storm
Ösmo Nynäs FIK
77 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 6

M40 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
4031 Anders Logg
Hälle IF
76 Hälle IF 9.88 10.08
4009 Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS
4018 Anders Hörman
Höörs IS
76 Höörs IS
4051 Magnus Thorstensson
IF Göta
77 IF Göta
4005 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 9.83 9.83
4058 Johannes Norrby
IFK Göteborg
77 IFK Göteborg
4023 David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
4025 Henrik Klingener
Lerum Friidrott
78 Lerum Friidrott
4056 Philip Åman
Lerum Friidrott
77 Lerum Friidrott
4049 Johan Ström
Åhus FIK
80 Åhus FIK
4048 Palle Storm
Ösmo Nynäs FIK
77 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 11

M40 Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
4009 Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS
4023 David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
4025 Henrik Klingener
Lerum Friidrott
78 Lerum Friidrott
4021 Jörgen Karlsson Wallstenius
Wärnamo SK
79 Wärnamo SK
4048 Palle Storm
Ösmo Nynäs FIK
77 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 5

M45 60 m

SB PB
4549 Marcus Lehto
Boden FI
73 Boden FI 7.92 7.92
4543 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
4578 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet
4580 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
4582 Kim Vilborg (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
72 Greve Atletik (DEN) 7.85
4554 Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.39
4557 Sergej Nikolajev
Hässelby SK
73 Hässelby SK 7.97 7.80
4583 Tobias Wallin
Hässelby SK
72 Hässelby SK
4589 Mikael Örnhammar
IFK Göteborg
74 IFK Göteborg
4559 Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 7.70 7.48
4505 Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund
4537 David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund
4575 Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund
4507 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 7.61
4562 MIKAEL NYBERG
IK Ymer
72 IK Ymer 8.19
4564 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 9.17
4553 Fredrik Lööf
Malmö AI
73 Malmö AI
4571 Claes Rudenholm
Malmö AI
74 Malmö AI
4503 Niklas Amberntsson
Mölndals AIK
71 Mölndals AIK 8.99
4502 Christian Albing Gröndin
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 7.46
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 8.19
4511 Jonas Bergqvist
Spårvägens FK
75 Spårvägens FK 7.93 7.57
4566 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK
4567 Fredrik Olson
Sävedalens AIK
72 Sävedalens AIK
4574 Fredrik Schöllin
Tjalve IF
72 Tjalve IF
4506 Pether Askestam
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK 8.19 8.19
4533 Patrik Gustafsson
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 27

M45 200 m

SB PB
4578 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet
4580 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
4582 Kim Vilborg (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
72 Greve Atletik (DEN) 25.81
4540 Patrik Hägg
Hälle IF
72 Hälle IF 25.26 24.58
4557 Sergej Nikolajev
Hässelby SK
73 Hässelby SK 25.26 25.01
4583 Tobias Wallin
Hässelby SK
72 Hässelby SK
4589 Mikael Örnhammar
IFK Göteborg
74 IFK Göteborg
4559 Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 24.89 24.18
4562 MIKAEL NYBERG
IK Ymer
72 IK Ymer
4564 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 31.63
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 27.24
4511 Jonas Bergqvist
Spårvägens FK
75 Spårvägens FK 24.78
4551 Benny Lundström
Spårvägens FK
75 Spårvägens FK 25.06
4574 Fredrik Schöllin
Tjalve IF
72 Tjalve IF
4512 Daniel Berr
Västerås FK
75 Västerås FK 25.15
4506 Pether Askestam
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK 27.13 27.13

Antal anmälda deltagare: 16

M45 400 m

SB PB
4582 Kim Vilborg (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
72 Greve Atletik (DEN) 58.04
4540 Patrik Hägg
Hälle IF
72 Hälle IF 54.12 53.98
4557 Sergej Nikolajev
Hässelby SK
73 Hässelby SK 57.00 55.05
4559 Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 54.93 53.71
4532 Per Gränse
IS Göta
71 IS Göta
4511 Jonas Bergqvist
Spårvägens FK
75 Spårvägens FK 57.93 55.01
4577 Niklas Södergren
Spårvägens FK
73 Spårvägens FK
4574 Fredrik Schöllin
Tjalve IF
72 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 8

M45 800 m

SB PB
4524 Stefan Engelbrektsson
Alingsås IF
72 Alingsås IF 2:11.99 2:06.67
4568 Jörgen Olsson
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 2:16.35
4552 Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 2:02.23
4581 Henrik Vangenmo
IK Granit
75 IK Granit 2:23.40
4585 Rickard Westergren
IK Wilske
71 IK Wilske
4548 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 3:08.22
4509 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 2:12.00
4558 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta
4564 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 2:39.16
4563 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:10.00
4508 Björn Axelsson
Turebergs FK
73 Turebergs FK 2:19.32
4521 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:15.00
4561 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:09.00

Antal anmälda deltagare: 13

M45 1500 m

SB PB
4524 Stefan Engelbrektsson
Alingsås IF
72 Alingsås IF 4:34.00
4552 Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 4:12.00
4529 Erik Framme
Hälle IF
73 Hälle IF 4:21.34
4581 Henrik Vangenmo
IK Granit
75 IK Granit 5:11.52
4585 Rickard Westergren
IK Wilske
71 IK Wilske 4:35.00
4548 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 6:18.53
4509 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 4:28.00
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 5:41.59 5:41.59
4564 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 5:40.63
4508 Björn Axelsson
Turebergs FK
73 Turebergs FK 4:45.74
4521 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:38.00
4561 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:20.00

Antal anmälda deltagare: 12

M45 3000 m

SB PB
4524 Stefan Engelbrektsson
Alingsås IF
72 Alingsås IF 10:21.00
4526 Ulf Eriksson
Huddinge AIS
74 Huddinge AIS 10:19.08 9:12.07
4529 Erik Framme
Hälle IF
73 Hälle IF 9:20.25
4581 Henrik Vangenmo
IK Granit
75 IK Granit 10:31.50 10:31.50
4585 Rickard Westergren
IK Wilske
71 IK Wilske 8:47.00
4548 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 13:30.48
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:28.28 12:28.28
4564 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 12:24.46
4572 Niklas Rung
Lerum Friidrott
72 Lerum Friidrott 10:30.00
4561 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 10

M45 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
4583 Tobias Wallin
Hässelby SK
72 Hässelby SK 10.70 10.70
4501 Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
4547 Joacim Kämpe
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 9.98
4516 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
4502 Christian Albing Gröndin
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 9.22
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS

Antal anmälda deltagare: 7

M45 4x200 m

SB PB
IFK Märsta
IFK Märsta
IFK Märsta

Antal anmälda deltagare: 1

M45 Höjd

SB PB
4583 Tobias Wallin
Hässelby SK
72 Hässelby SK 162
4501 Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
4516 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
4566 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK
4567 Fredrik Olson
Sävedalens AIK
72 Sävedalens AIK 168
4555 Henrik Marcusson
Upsala IF
72 Upsala IF 164
4512 Daniel Berr
Västerås FK
75 Västerås FK 171 177

Antal anmälda deltagare: 7

M45 Stav

SB PB
4557 Sergej Nikolajev
Hässelby SK
73 Hässelby SK
4583 Tobias Wallin
Hässelby SK
72 Hässelby SK 352 352
4515 Michael Bohman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 280
4507 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 490 490

Antal anmälda deltagare: 4

M45 Längd

SB PB
4543 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
4501 Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
4547 Joacim Kämpe
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 5.63
4516 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
4503 Niklas Amberntsson
Mölndals AIK
71 Mölndals AIK 4.16
4502 Christian Albing Gröndin
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 6.22
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS
4566 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK
4567 Fredrik Olson
Sävedalens AIK
72 Sävedalens AIK 5.03
4512 Daniel Berr
Västerås FK
75 Västerås FK 5.77 6.14
4506 Pether Askestam
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK 4.66

Antal anmälda deltagare: 11

M45 Tresteg

SB PB
4543 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
4580 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 10.23
4516 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
4588 Mats Åkesson
Malmö AI
72 Malmö AI
4502 Christian Albing Gröndin
Nyköpings BIS
72 Nyköpings BIS 12.06
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS
4512 Daniel Berr
Västerås FK
75 Västerås FK 12.26

Antal anmälda deltagare: 8

M45 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
4501 Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
4546 Jonas Krogsgaard
Höörs IS
72 Höörs IS
4515 Michael Bohman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 8.71
4537 David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.43 8.47
4544 Anders Karlsson
Klippans FK
71 Klippans FK
4547 Joacim Kämpe
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 10.19
4536 Stefan Hansson
Malmö AI
71 Malmö AI
4588 Mats Åkesson
Malmö AI
72 Malmö AI
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS
4512 Daniel Berr
Västerås FK
75 Västerås FK 10.54 11.12

Antal anmälda deltagare: 11

M45 Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
4545 Roger Karlsson
IFK Tumba
71 IFK Tumba
4520 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
4544 Anders Karlsson
Klippans FK
71 Klippans FK
4536 Stefan Hansson
Malmö AI
71 Malmö AI
4539 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS

Antal anmälda deltagare: 5

M50 60 m

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK
5056 Cesar Posse (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
70 Hvidovre AM (DEN)
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD 8.48
5050 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.07
5045 Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 7.80
5024 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 8.90
5058 Robin Rich (Utom tävlan)
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN)
5057 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10 8.01
5018 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 7.94
5032 Peter Johansson
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK 7.75 7.65
5065 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 7.26
5067 Henrik Tegnér
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 8.04 7.93

Antal anmälda deltagare: 12

M50 200 m

SB PB
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD 26.11
5045 Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 24.97
5024 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 28.50
5002 Fredrik Ahlfors
Majornas IK
68 Majornas IK 27.38
5057 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI
5018 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK
5032 Peter Johansson
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK 25.05
5065 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 23.30
5067 Henrik Tegnér
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 25.35 25.13
5070 L-G Wiik
Varbergs GIF
67 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 10

M50 400 m

SB PB
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD 57.82
5027 Rodney Hundermark
IFK Nora
69 IFK Nora 58.64
5045 Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå
5024 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 1:05.00
5058 Robin Rich (Utom tävlan)
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN)
5002 Fredrik Ahlfors
Majornas IK
68 Majornas IK 1:04.46
5059 Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK
5067 Henrik Tegnér
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 57.31 55.98
5005 Olov Berg
Team CRS
70 Team CRS

Antal anmälda deltagare: 9

M50 800 m

SB PB
5016 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 2:38.10
5034 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 2:07.00
5017 Nicolaus Fager
Hälle IF
67 Hälle IF 2:20.00
5004 Tony Back
IF Mantra Sport
66 IF Mantra Sport 2:36.90
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD 2:17.10
5044 Morten Linnes
IFK Märsta
67 IFK Märsta 2:23.00 2:11.39
5027 Rodney Hundermark
IFK Nora
69 IFK Nora 2:11.89
5010 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta
5024 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 2:32.00
5002 Fredrik Ahlfors
Majornas IK
68 Majornas IK 2:30.04
5049 Michael Manske
Runacademy IF
67 Runacademy IF
5015 Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 2:19.38
5005 Olov Berg
Team CRS
70 Team CRS 2:26.00 2:21.00

Antal anmälda deltagare: 13

M50 1500 m

SB PB
5034 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:35.00 4:22.00
5017 Nicolaus Fager
Hälle IF
67 Hälle IF 4:46.50
5004 Tony Back
IF Mantra Sport
66 IF Mantra Sport 5:17.08
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD 4:56.63
5044 Morten Linnes
IFK Märsta
67 IFK Märsta 4:55.15 4:38.40
5027 Rodney Hundermark
IFK Nora
69 IFK Nora 4:44.33
5031 Jan Johansson
LK Nyköpings Runners
68 LK Nyköpings Runners
5049 Michael Manske
Runacademy IF
67 Runacademy IF
5015 Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 4:48.61

Antal anmälda deltagare: 9

M50 3000 m

SB PB
5016 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:35.00
5026 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:30.00
5003 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta
5010 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta
5047 Magnus Magnusson
Lerum Friidrott
68 Lerum Friidrott 10:09.00
5019 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 12:00.00
5031 Jan Johansson
LK Nyköpings Runners
68 LK Nyköpings Runners
5071 Per Åsberg
LK Roslagen
68 LK Roslagen 9:49.98
5021 Johan Färemo
Malmö AI
68 Malmö AI
5049 Michael Manske
Runacademy IF
67 Runacademy IF 11:16.00
5042 Svante Lenke
Upsala IF
69 Upsala IF 10:22.65
5029 Henric Höglind
Åhus FIK
68 Åhus FIK 10:24.00

Antal anmälda deltagare: 12

M50 60 m häck Höjd: 91.4cm

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK 9.47
5001 Zakaria Aatti
IF UDD
68 IF UDD
5065 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 8.47
5014 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK
5030 Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK 11.20

Antal anmälda deltagare: 5

M50 4x200 m

SB PB
IS Göta Lag 1
IS Göta
IS Göta
Spårvägens FK Lag 1
Spårvägens FK
Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 2

M50 Höjd

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK 162
5036 Mats Kollbrink
Hässelby SK
70 Hässelby SK 157
5053 tommy nygren
IF Rigor
69 IF Rigor
5045 Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 145
5020 Andreas Fröjd
Oskarshamns SK
70 Oskarshamns SK
5059 Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK
5030 Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

M50 Stav

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK
5038 Morten Kyndbøl (Utom tävlan)
Odense Atletik (DEN)
68 Odense Atletik (DEN) 390
5018 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 350
5014 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK
5030 Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

M50 Längd

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK 5.06
5050 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund
5045 Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 5.15
5022 Håkan Grahn
KA2 IF
66 KA2 IF
5018 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 5.51
5065 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 6.78
5070 L-G Wiik
Varbergs GIF
67 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 7

M50 Tresteg

SB PB
5036 Mats Kollbrink
Hässelby SK
70 Hässelby SK 10.50
5028 Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 8.86
5018 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 11.57
5065 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 13.79
5014 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 5

M50 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
5046 Hunter S Mabon
Danderyds SK
69 Danderyds SK 12.40
5064 Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 13.00 14.19
5036 Mats Kollbrink
Hässelby SK
70 Hässelby SK 9.30
5048 Mikael Magnusson
IFK Tumba
66 IFK Tumba
5028 Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 9.75
5066 Krister Svensson
KA2 IF
69 KA2 IF 12.80
5051 Allan K Nielsen (Utom tävlan)
Odense Atletik (DEN)
67 Odense Atletik (DEN)
5059 Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK
5061 Kristian Savolainen
Trollhättan FIK
70 Trollhättan FIK 10.28 10.28
5070 L-G Wiik
Varbergs GIF
67 Varbergs GIF
5055 Patrik Pettersson
Vittsjö GIK
69 Vittsjö GIK

Antal anmälda deltagare: 11

M50 Viktkastning Vikt: 11,34kg

SB PB
5064 Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 12.00 12.00
5048 Mikael Magnusson
IFK Tumba
66 IFK Tumba
5028 Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 10.03
5022 Håkan Grahn
KA2 IF
66 KA2 IF
5066 Krister Svensson
KA2 IF
69 KA2 IF 15.37
5051 Allan K Nielsen (Utom tävlan)
Odense Atletik (DEN)
67 Odense Atletik (DEN)
5061 Kristian Savolainen
Trollhättan FIK
70 Trollhättan FIK 11.87 11.87
5070 L-G Wiik
Varbergs GIF
67 Varbergs GIF
5055 Patrik Pettersson
Vittsjö GIK
69 Vittsjö GIK

Antal anmälda deltagare: 9

M55 60 m

SB PB
5560 Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
5558 Christian Trajkovski (Utom tävlan)
Hvidovre AM (DEN)
65 Hvidovre AM (DEN) 6.84
5524 Håkan Harrysson
IF Kville
63 IF Kville
5551 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg
5563 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 7.75 7.75
5515 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
5535 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
5513 Dag Dacke
IFK Märsta
65 IFK Märsta 8.17
5557 Stefano Tomai
IK Hakarpspojkarna
65 IK Hakarpspojkarna
5502 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
5518 Dan Engman
Malmö AI
63 Malmö AI 10.00 10.00
5537 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
5508 Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 8.57
5514 Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 9.09
5555 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 8.72 8.72
5506 Peder Bengtsson
Varbergs GIF
63 Varbergs GIF
5507 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 8.48

Antal anmälda deltagare: 17

M55 200 m

SB PB
5560 Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
5524 Håkan Harrysson
IF Kville
63 IF Kville
5563 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 24.93 24.93
5513 Dag Dacke
IFK Märsta
65 IFK Märsta 25.50
5537 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK 26.37
5508 Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 28.20
5514 Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 29.39
5555 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK
5506 Peder Bengtsson
Varbergs GIF
63 Varbergs GIF
5507 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 27.27

Antal anmälda deltagare: 11

M55 400 m

SB PB
5533 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 1:08.00
5513 Dag Dacke
IFK Märsta
65 IFK Märsta 58.00
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK 57.79
5534 Christian Møller (Utom tävlan)
Sparta (DEN)
61 Sparta (DEN) 59.50 59.50
5555 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK
5565 Shpend Mulaj
Varbergs GIF
64 Varbergs GIF
5507 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 59.10

Antal anmälda deltagare: 7

M55 800 m

SB PB
5545 Sören Persson
IF Göta
65 IF Göta 2:16.82
5536 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta
5532 Lars Lundegård
KFUM Örebro
65 KFUM Örebro 2:23.10
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK 2:13.50
5562 Mårten Westberg
Rinkeby Run
61 Rinkeby Run 2:40.00 2:00.13
5548 Roger Reinhold
Spårvägens FK
61 Spårvägens FK 2:21.35
5539 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF
5565 Shpend Mulaj
Varbergs GIF
64 Varbergs GIF
5507 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 2:22.00
5510 Mats Berglund
Ystads IF
62 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 10

M55 1500 m

SB PB
5527 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 5:52.00 5:41.00
5545 Sören Persson
IF Göta
65 IF Göta
5536 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta
5532 Lars Lundegård
KFUM Örebro
65 KFUM Örebro 5:06.40
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK
5562 Mårten Westberg
Rinkeby Run
61 Rinkeby Run 5:00.00 4:05.01
5548 Roger Reinhold
Spårvägens FK
61 Spårvägens FK 4:54.06
5539 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF
5510 Mats Berglund
Ystads IF
62 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

M55 3000 m

SB PB
5527 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:54.00 11:42.00
5533 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:53.00
5545 Sören Persson
IF Göta
65 IF Göta
5523 Mikael Hansson
IF Start
63 IF Start
5529 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta
5536 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta
5549 Håkan Reistad
IS Göta
64 IS Göta
5519 Håkan Eriksson
Malungs Skid & Friidrott
61 Malungs Skid & Friidrott 9:21.00
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK
5565 Shpend Mulaj
Varbergs GIF
64 Varbergs GIF
5510 Mats Berglund
Ystads IF
62 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 11

M55 60 m häck Höjd: 91.4cm

SB PB
5504 Panagiotis Avramidis
Hanvikens SK
65 Hanvikens SK 10.02 10.02
5535 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
5502 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas

Antal anmälda deltagare: 3

M55 Höjd

SB PB
5520 Bo Folkeson
Falkenbergs IK
63 Falkenbergs IK
5504 Panagiotis Avramidis
Hanvikens SK
65 Hanvikens SK 151 154
5551 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg
5501 Tomas Ackeberg
IFK Tumba
64 IFK Tumba 130
5502 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
5553 Anders Silén
Järvsö IF
65 Järvsö IF 165
5542 Mats Olsson
Morjärv SK
65 Morjärv SK
5546 Hans Pohl
Spårvägens FK
64 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 8

M55 Stav

SB PB
5504 Panagiotis Avramidis
Hanvikens SK
65 Hanvikens SK 332 350
5553 Anders Silén
Järvsö IF
65 Järvsö IF 350

Antal anmälda deltagare: 2

M55 Längd

SB PB
5520 Bo Folkeson
Falkenbergs IK
63 Falkenbergs IK
5544 Eric Persson
IF Kville
63 IF Kville
5551 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg
5515 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
5535 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
5501 Tomas Ackeberg
IFK Tumba
64 IFK Tumba 4.00
5553 Anders Silén
Järvsö IF
65 Järvsö IF 5.17
5546 Hans Pohl
Spårvägens FK
64 Spårvägens FK
5555 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 4.33 4.33

Antal anmälda deltagare: 9

M55 Tresteg

SB PB
5544 Eric Persson
IF Kville
63 IF Kville
5551 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg
5535 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
5513 Dag Dacke
IFK Märsta
65 IFK Märsta
5553 Anders Silén
Järvsö IF
65 Järvsö IF 10.21
5546 Hans Pohl
Spårvägens FK
64 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 6

M55 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
5560 Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
5504 Panagiotis Avramidis
Hanvikens SK
65 Hanvikens SK 11.79 11.79
5512 Tomas Classon
Huddinge AIS
62 Huddinge AIS 10.30
5550 Peter Rosenlöf
Hörby AIF
64 Hörby AIF 12.05
5517 Anders Ek
IFK Helsingborg
64 IFK Helsingborg
5515 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
5501 Tomas Ackeberg
IFK Tumba
64 IFK Tumba 8.80 8.80
5526 Jari Ketola
Spårvägens FK
65 Spårvägens FK
5564 Rolf Österholm
Timrå AIF
62 Timrå AIF 11.70 12.42
5506 Peder Bengtsson
Varbergs GIF
63 Varbergs GIF
5528 Börje Lennartsson
Wärnamo SK
65 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 11

M55 Viktkastning Vikt: 11,34kg

SB PB
5560 Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
5504 Panagiotis Avramidis
Hanvikens SK
65 Hanvikens SK 11.49 13.97
5512 Tomas Classon
Huddinge AIS
62 Huddinge AIS 15.30
5550 Peter Rosenlöf
Hörby AIF
64 Hörby AIF 10.77
5551 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg
5526 Jari Ketola
Spårvägens FK
65 Spårvägens FK
5506 Peder Bengtsson
Varbergs GIF
63 Varbergs GIF

Antal anmälda deltagare: 7

M60 60 m

SB PB
6022 Anders Lind
AIK
59 AIK 8.60
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 8.74 8.55
6007 Jan Erlandsson
IF Kville
58 IF Kville 7.88 7.85
6015 Gunnar Jakobsson
IFK Göteborg
57 IFK Göteborg
6024 Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK 8.15 8.15
6003 Benny Carlsson
Spårvägens FK
59 Spårvägens FK
6004 Michael Cocke
Spårvägens FK
57 Spårvägens FK 9.10 9.10
6042 Jan Sjölund
Spårvägens FK
56 Spårvägens FK 9.12 8.87
6002 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 10

M60 200 m

SB PB
6035 Knud Erik Pedersen (Utom tävlan)
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN) 30.00
6024 Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK
6004 Michael Cocke
Spårvägens FK
57 Spårvägens FK 30.38 30.38
6042 Jan Sjölund
Spårvägens FK
56 Spårvägens FK 29.67 28.95
6002 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 6

M60 400 m

SB PB
6024 Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
6014 Bengt Håkansson
IS Göta
58 IS Göta
6042 Jan Sjölund
Spårvägens FK
56 Spårvägens FK 1:04.92 1:03.98
6048 Hans Tove
Spårvägens FK
57 Spårvägens FK 1:05.00 1:05.00
6002 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 5

M60 800 m

SB PB
6030 Ole Middelhede (Utom tävlan)
Aarhus 1900 A/M (DEN)
58 Aarhus 1900 A/M (DEN) 2:28.45
6006 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 2:39.08
6047 Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF
6005 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta
6018 Bill Krohn
Malmö AI
58 Malmö AI 2:29.00
6050 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 2:50.00
6016 Ulf Johansson
Solvikingarna
59 Solvikingarna 3:00.00 3:00.00
6045 Sten Thunberg
Solvikingarna
60 Solvikingarna
6042 Jan Sjölund
Spårvägens FK
56 Spårvägens FK 2:31.68
6048 Hans Tove
Spårvägens FK
57 Spårvägens FK 2:31.00
6002 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 11

M60 1500 m

SB PB
6030 Ole Middelhede (Utom tävlan)
Aarhus 1900 A/M (DEN)
58 Aarhus 1900 A/M (DEN) 5:02.00
6034 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF
6047 Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF
6005 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta
6014 Bengt Håkansson
IS Göta
58 IS Göta
6026 Björn Lindqvist
LK Nyköpings Runners
56 LK Nyköpings Runners
6018 Bill Krohn
Malmö AI
58 Malmö AI 5:00.00
6016 Ulf Johansson
Solvikingarna
59 Solvikingarna 6:00.00 5:20.00
6045 Sten Thunberg
Solvikingarna
60 Solvikingarna

Antal anmälda deltagare: 9

M60 3000 m

SB PB
6034 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF
6009 Per Gysing
FK Studenterna
60 FK Studenterna 11:51.00
6020 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:02.37
6047 Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF
6008 Kenneth Gysing
IFK Lidingö
57 IFK Lidingö 11:31.00
6005 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta
6026 Björn Lindqvist
LK Nyköpings Runners
56 LK Nyköpings Runners
6050 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:10.00
6016 Ulf Johansson
Solvikingarna
59 Solvikingarna 13:30.00 12:00.00
6045 Sten Thunberg
Solvikingarna
60 Solvikingarna
6013 Eddy Hultgren
Team Blekinge
59 Team Blekinge

Antal anmälda deltagare: 11

M60 60 m häck Höjd: 84.0cm

SB PB
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 10.89 10.70
6035 Knud Erik Pedersen (Utom tävlan)
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN) 10.86 10.86
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK
6036 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 11.93 11.54

Antal anmälda deltagare: 4

M60 Höjd

SB PB
6032 Mats Nagle
IFK Märsta
60 IFK Märsta 163 163
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK 145 145
6017 Håkan Josefsson
Stensjöns IF
57 Stensjöns IF 157 162

Antal anmälda deltagare: 3

M60 Längd

SB PB
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 4.58 5.18
6015 Gunnar Jakobsson
IFK Göteborg
57 IFK Göteborg
6032 Mats Nagle
IFK Märsta
60 IFK Märsta
6033 Anders Olsson
IFK Märsta
56 IFK Märsta 5.00 5.76
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK 5.06 5.06
6052 Sture Åhs
Roma IF
56 Roma IF
6004 Michael Cocke
Spårvägens FK
57 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 7

M60 Tresteg

SB PB
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 10.33
6032 Mats Nagle
IFK Märsta
60 IFK Märsta
6038 Ingemar Pilgard
Lekeryd-Svarttorp SK
60 Lekeryd-Svarttorp SK

Antal anmälda deltagare: 3

M60 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 10.64 11.58
6010 Harald Hamacher
Alvesta FI
58 Alvesta FI
6021 Thomas Larsson
Hässelby SK
57 Hässelby SK 10.30 10.54
6029 Leif Magnusson
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
6031 Rolf Munke
IFK Helsingborg
57 IFK Helsingborg 9.74
6023 Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund 10.94
6025 Jörgen Lindholm
IFK Lund
57 IFK Lund
6017 Håkan Josefsson
Stensjöns IF
57 Stensjöns IF 11.25 12.18

Antal anmälda deltagare: 8

M60 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
6001 Bengt Aikdahl
Alvesta FI
56 Alvesta FI 11.72 12.48
6011 Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK
6021 Thomas Larsson
Hässelby SK
57 Hässelby SK 12.40 12.80
6023 Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 4

M65 60 m

SB PB
6521 Anders Mathiesen (Utom tävlan)
Amager AC (DEN)
55 Amager AC (DEN) 8.66
6501 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
6513 Mats Höglund
Brännans FF
51 Brännans FF 10.19
6511 Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
6532 Steen Skovgaars Larsen (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
54 Greve Atletik (DEN) 8.57
6526 Peter Orell
IFK Göteborg
54 IFK Göteborg
6504 lars bergström
IFK Umeå
55 IFK Umeå
6516 Ove Larsson
Järvsö IF
53 Järvsö IF 9.15
6533 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 8.83
6509 Tomas Eriksson
KFUM Örebro
51 KFUM Örebro 10.16
6534 Ronny Svensson
Mölndals AIK
55 Mölndals AIK

Antal anmälda deltagare: 11

M65 200 m

SB PB
6521 Anders Mathiesen (Utom tävlan)
Amager AC (DEN)
55 Amager AC (DEN) 29.56
6513 Mats Höglund
Brännans FF
51 Brännans FF 34.40
6511 Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
6525 Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö 31.30 31.30
6516 Ove Larsson
Järvsö IF
53 Järvsö IF 31.46
6533 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 29.87 29.69
6534 Ronny Svensson
Mölndals AIK
55 Mölndals AIK

Antal anmälda deltagare: 7

M65 400 m

SB PB
6501 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
6513 Mats Höglund
Brännans FF
51 Brännans FF 1:18.25
6511 Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
6532 Steen Skovgaars Larsen (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
54 Greve Atletik (DEN) 1:00.80
6525 Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö 1:12.95 1:12.95

Antal anmälda deltagare: 5

M65 800 m

SB PB
6502 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 3:16.00
6537 Henrik Westerlind
Solvikingarna
52 Solvikingarna 3:30.00 3:30.00

Antal anmälda deltagare: 2

M65 1500 m

SB PB
6502 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF
6520 Lars Lundqvist
IK Sisu
55 IK Sisu
6514 Tommy Josefsson
IK Ymer
51 IK Ymer 6:13.00
6503 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF
6537 Henrik Westerlind
Solvikingarna
52 Solvikingarna 7:30.00 7:30.00

Antal anmälda deltagare: 5

M65 3000 m

SB PB
6522 Bernt Mattsson
Hässelby SK
53 Hässelby SK
6520 Lars Lundqvist
IK Sisu
55 IK Sisu
6514 Tommy Josefsson
IK Ymer
51 IK Ymer 12:45.00
6529 Kenneth Rosengren
LK Myran
52 LK Myran
6537 Henrik Westerlind
Solvikingarna
52 Solvikingarna 15:00.00 15:00.00

Antal anmälda deltagare: 5

M65 60 m häck Höjd: 84.0cm

SB PB
6511 Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
6525 Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö
6504 lars bergström
IFK Umeå
55 IFK Umeå
6507 Peter Danneman
Stensjöns IF
55 Stensjöns IF

Antal anmälda deltagare: 4

M65 Höjd

SB PB
6517 Radim Lichy
Alingsås IF
54 Alingsås IF 148 191
6537 Henrik Westerlind
Solvikingarna
52 Solvikingarna 130 136

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Stav

SB PB
6533 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 280 280
6506 Björn Bratt
Åkersberga SK
51 Åkersberga SK 290

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Längd

SB PB
6511 Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
6512 Sture Holmberg
Huddinge AIS
51 Huddinge AIS 4.76 4.99

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Tresteg

SB PB
6533 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF
6531 Kristjan Saag
Sävedalens AIK
51 Sävedalens AIK 8.47

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
6535 Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 10.09 10.09
6523 Stig-Arne Mattsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 9.97 11.52
6510 Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI
6530 Åke Ruus
Spårvägens FK
53 Spårvägens FK 11.05
6536 Lasse Wallén
Spårvägens FK
52 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 5

M65 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
6535 Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 10.05 10.05
6523 Stig-Arne Mattsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 11.72 13.59
6510 Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI
6530 Åke Ruus
Spårvägens FK
53 Spårvägens FK 15.33

Antal anmälda deltagare: 4

M70 60 m

SB PB
7046 Berndt Claesson
Falköpings AIK FIF
50 Falköpings AIK FIF
7013 Krzysztof Furmaniuk
Hellas FK
48 Hellas FK 10.22
7028 Nils-Olof Niklasson
IF Kville
49 IF Kville
7038 Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
7020 Pekka Kantola
IK Orient
46 IK Orient 9.97
7005 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika
7006 Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro
7016 Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 9.68
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 10.48
7044 Gösta Öborn
Varbergs GIF
47 Varbergs GIF 10.94
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 11

M70 200 m

SB PB
7013 Krzysztof Furmaniuk
Hellas FK
48 Hellas FK 35.02
7028 Nils-Olof Niklasson
IF Kville
49 IF Kville
7038 Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
7030 Reino Olervo
IFK Umeå
49 IFK Umeå
7020 Pekka Kantola
IK Orient
46 IK Orient 34.50
7034 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 35.00 33.20
7005 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika
7016 Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 33.05
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 36.26
7037 Lars Söderberg
Vallentuna FK
48 Vallentuna FK 33.71
7044 Gösta Öborn
Varbergs GIF
47 Varbergs GIF
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 12

M70 400 m

SB PB
7043 Håkan Åman
Brännans FF
50 Brännans FF 1:18.80
7011 Dan Fernström
Friskis & Svettis Stenungsund
50 Friskis & Svettis Stenungsund
7031 Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS
7028 Nils-Olof Niklasson
IF Kville
49 IF Kville
7034 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 1:16.00 1:13.80
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
7037 Lars Söderberg
Vallentuna FK
48 Vallentuna FK 1:16.55

Antal anmälda deltagare: 7

M70 800 m

SB PB
7024 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 3:20.00
7035 Gunnar Sterner
Heleneholms IF
48 Heleneholms IF 3:07.00 2:52.32
7034 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 2:57.00 2:52.00
7009 Tommy Ericsson
LK Nyköpings Runners
47 LK Nyköpings Runners
7021 Torgny Karlsson
Solvikingarna
49 Solvikingarna
7037 Lars Söderberg
Vallentuna FK
48 Vallentuna FK 2:54.59

Antal anmälda deltagare: 6

M70 1500 m

SB PB
7032 Bo Persson
Almby IK
48 Almby IK
7041 Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna 5:57.00
7024 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 5:45.00
7009 Tommy Ericsson
LK Nyköpings Runners
47 LK Nyköpings Runners
7014 Anders Gezelius
Solvikingarna
50 Solvikingarna
7021 Torgny Karlsson
Solvikingarna
49 Solvikingarna
7037 Lars Söderberg
Vallentuna FK
48 Vallentuna FK 6:05.19

Antal anmälda deltagare: 7

M70 3000 m

SB PB
7032 Bo Persson
Almby IK
48 Almby IK
7043 Håkan Åman
Brännans FF
50 Brännans FF
7041 Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna 12:36.00
7009 Tommy Ericsson
LK Nyköpings Runners
47 LK Nyköpings Runners
7014 Anders Gezelius
Solvikingarna
50 Solvikingarna

Antal anmälda deltagare: 5

M70 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
7005 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 11.13 11.13
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 2

M70 Höjd

SB PB
7001 Flemming Aanaes (Utom tävlan)
FIF Hillerød Atletik (DEN)
47 FIF Hillerød Atletik (DEN) 105 110
7022 Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF
7002 Sven Alm
IK Orient
47 IK Orient
7045 Anders Tollstern
KFUM Örebro
47 KFUM Örebro
7027 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 134 136
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 6

M70 Stav

SB PB
7036 Arne Svensson
FIK Färjestaden
46 FIK Färjestaden 230
7002 Sven Alm
IK Orient
47 IK Orient

Antal anmälda deltagare: 2

M70 Längd

SB PB
7028 Nils-Olof Niklasson
IF Kville
49 IF Kville
7005 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 4.51 4.51
7006 Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro
7026 Lars-Rune Myhrén
Munsö IF
46 Munsö IF 3.19
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
7044 Gösta Öborn
Varbergs GIF
47 Varbergs GIF 3.11
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 7

M70 Tresteg

SB PB
7005 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
7044 Gösta Öborn
Varbergs GIF
47 Varbergs GIF
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 4

M70 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
7025 Greger Melin
Bottnaryds IF
46 Bottnaryds IF
7017 Knud Høyer (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
46 Greve Atletik (DEN) 10.80
7018 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
7003 Kjell Andersson
IFK Lidingö
50 IFK Lidingö 10.25 10.25
7002 Sven Alm
IK Orient
47 IK Orient
7020 Pekka Kantola
IK Orient
46 IK Orient
7006 Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro
7039 Kenneth Thorstensson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro 10.12 10.12
7004 Stig Arvidsson
Lekeryd-Svarttorp SK
49 Lekeryd-Svarttorp SK 10.72
7042 Carl-Herbert Wessely
Varbergs GIF
46 Varbergs GIF 10.37
7029 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF

Antal anmälda deltagare: 11

M70 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
7025 Greger Melin
Bottnaryds IF
46 Bottnaryds IF
7017 Knud Høyer (Utom tävlan)
Greve Atletik (DEN)
46 Greve Atletik (DEN) 13.75
7018 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
7003 Kjell Andersson
IFK Lidingö
50 IFK Lidingö 11.04 11.04
7039 Kenneth Thorstensson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro 11.90 11.90
7004 Stig Arvidsson
Lekeryd-Svarttorp SK
49 Lekeryd-Svarttorp SK
7033 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
7042 Carl-Herbert Wessely
Varbergs GIF
46 Varbergs GIF 16.88

Antal anmälda deltagare: 8

M75 60 m

SB PB
7517 Leif Karlsson
Alvesta FI
43 Alvesta FI 10.25
7533 Lars-Gunnar Svensson
IFK Lund
42 IFK Lund
7514 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer
7511 Jan Bent Hansen (Utom tävlan)
Københavns IF (DEN)
44 Københavns IF (DEN)
7501 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 10.48
7522 Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 9.77 9.77
7523 Jan Myrtorp
Östansjö SK
41 Östansjö SK

Antal anmälda deltagare: 8

M75 200 m

SB PB
7517 Leif Karlsson
Alvesta FI
43 Alvesta FI 33.67
7534 Lars Söderlund
GIF Manhem
43 GIF Manhem
7528 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå
7514 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer
7538 Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 35.96
7535 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF
7523 Jan Myrtorp
Östansjö SK
41 Östansjö SK

Antal anmälda deltagare: 8

M75 400 m

SB PB
7517 Leif Karlsson
Alvesta FI
43 Alvesta FI
7524 Gunnar Nilsson
Alvesta FI
44 Alvesta FI
7505 Lars-Göran Carlsson
Hovslätts IK
43 Hovslätts IK
7528 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå
7529 Sven-Åke Persson
IK Akele
44 IK Akele
7514 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 1:27.00
7540 Bertil Ekstedt
Skellefteå AIK
45 Skellefteå AIK
7535 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF
7522 Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 1:20.92 1:20.92
7523 Jan Myrtorp
Östansjö SK
41 Östansjö SK

Antal anmälda deltagare: 11

M75 800 m

SB PB
7505 Lars-Göran Carlsson
Hovslätts IK
43 Hovslätts IK
7528 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå
7529 Sven-Åke Persson
IK Akele
44 IK Akele
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
7530 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF
7540 Bertil Ekstedt
Skellefteå AIK
45 Skellefteå AIK
7535 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF
7523 Jan Myrtorp
Östansjö SK
41 Östansjö SK

Antal anmälda deltagare: 8

M75 1500 m

SB PB
7529 Sven-Åke Persson
IK Akele
44 IK Akele
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
7530 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF
7540 Bertil Ekstedt
Skellefteå AIK
45 Skellefteå AIK
7535 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF

Antal anmälda deltagare: 5

M75 3000 m

SB PB
7529 Sven-Åke Persson
IK Akele
44 IK Akele
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
7522 Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 15:09.58 15:09.58

Antal anmälda deltagare: 3

M75 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
7517 Leif Karlsson
Alvesta FI
43 Alvesta FI
7534 Lars Söderlund
GIF Manhem
43 GIF Manhem
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK 16.24
7526 Björn Oback
IFK Tumba
44 IFK Tumba
7512 Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK
45 Lekeryd-Svarttorp SK
7501 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI
7516 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

M75 Höjd

SB PB
7506 Gunnar Ekstedt
Hässelby SK
43 Hässelby SK 130
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK 124 124
7531 Erik O. Sjödin
Kramfors-Alliansen
45 Kramfors-Alliansen 134 140
7511 Jan Bent Hansen (Utom tävlan)
Københavns IF (DEN)
44 Københavns IF (DEN) 120
7512 Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK
45 Lekeryd-Svarttorp SK
7501 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI
7509 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
7518 Lars Kronlund
Munsö IF
42 Munsö IF 124

Antal anmälda deltagare: 8

M75 Stav

SB PB
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK
7528 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå 250
7531 Erik O. Sjödin
Kramfors-Alliansen
45 Kramfors-Alliansen 220
7501 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

M75 Längd

SB PB
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK 3.16
7515 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund
7528 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå
7514 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer
7531 Erik O. Sjödin
Kramfors-Alliansen
45 Kramfors-Alliansen 3.58
7509 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

M75 Tresteg

SB PB
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK
7515 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund
7531 Erik O. Sjödin
Kramfors-Alliansen
45 Kramfors-Alliansen 7.37 7.87
7512 Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK
45 Lekeryd-Svarttorp SK
7501 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

M75 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
7521 Inge Melin
Bottnaryds IF
42 Bottnaryds IF
7507 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK 9.05
7510 Peter Hackenschmidt
IK Hakarpspojkarna
43 IK Hakarpspojkarna 11.30
7531 Erik O. Sjödin
Kramfors-Alliansen
45 Kramfors-Alliansen 9.67 9.67
7511 Jan Bent Hansen (Utom tävlan)
Københavns IF (DEN)
44 Københavns IF (DEN) 10.54
7502 Kenneth Arvidsson
Malmö AI
41 Malmö AI 10.70 13.28
7518 Lars Kronlund
Munsö IF
42 Munsö IF 9.47
7520 Ambjörn Martinsson
Stensjöns IF
45 Stensjöns IF 9.11

Antal anmälda deltagare: 9

M75 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
7521 Inge Melin
Bottnaryds IF
42 Bottnaryds IF
7507 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
7539 John Östlund
Hässelby SK
45 Hässelby SK 11.31
7510 Peter Hackenschmidt
IK Hakarpspojkarna
43 IK Hakarpspojkarna 17.25
7514 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer
7512 Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK
45 Lekeryd-Svarttorp SK
7502 Kenneth Arvidsson
Malmö AI
41 Malmö AI 12.00 15.92
7520 Ambjörn Martinsson
Stensjöns IF
45 Stensjöns IF 16.72

Antal anmälda deltagare: 8

M80 60 m

SB PB
8007 Ingvar Lindqvist
IFK Lidingö
38 IFK Lidingö
8012 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 9.67
8004 Hans Bruno
IFK Tumba
36 IFK Tumba
8003 Gösta Blank
Järvsö IF
39 Järvsö IF
8011 Carl-Erik Särndal
Ystads IF
37 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

M80 200 m

SB PB
8007 Ingvar Lindqvist
IFK Lidingö
38 IFK Lidingö 11.10
8012 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 34.13
8004 Hans Bruno
IFK Tumba
36 IFK Tumba
8003 Gösta Blank
Järvsö IF
39 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 4

M80 400 m

SB PB
8012 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 1:21.45

Antal anmälda deltagare: 1

M80 Höjd

SB PB
8003 Gösta Blank
Järvsö IF
39 Järvsö IF
8001 Bengt Adolfsson
Malmö AI
40 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

M80 Längd

SB PB
8012 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 3.56

Antal anmälda deltagare: 1

M80 Tresteg

SB PB
8012 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö

Antal anmälda deltagare: 1

M80 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
8007 Ingvar Lindqvist
IFK Lidingö
38 IFK Lidingö 9.19
8001 Bengt Adolfsson
Malmö AI
40 Malmö AI
8011 Carl-Erik Särndal
Ystads IF
37 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 3

M80 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
8007 Ingvar Lindqvist
IFK Lidingö
38 IFK Lidingö 12.20

Antal anmälda deltagare: 1

M85 800 m

SB PB
8502 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 4:07.00

Antal anmälda deltagare: 1

M85 3000 m

SB PB
8502 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 17:40.00

Antal anmälda deltagare: 1

M85 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
8501 Ingvar Eriksson
Lönsboda SK
34 Lönsboda SK
8503 Tor Trondset
Ösmo Nynäs FIK
35 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 2

M85 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
8503 Tor Trondset
Ösmo Nynäs FIK
35 Ösmo Nynäs FIK

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 537

Totalt antal anmälda starter: 1264