Startlist

HAIS-spelen
Göingevallen, Hässleholm   2019-07-26 - 2019-07-28

Women 100 m

SB PB
Josefine Olsson
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS
Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 12.37
Hanna Hoff
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Beatrice Lantz
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö
Kajsa Ericsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 13.45 13.26
Ellen Olsson
Wärnamo SK
97 Wärnamo SK
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.80
Rebecka Abrahamsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS

Number of registered participants: 11

Women 200 m

SB PB
Vendela Rydbäck
Göteborgs KIK
97 Göteborgs KIK 24.54
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK 25.84 24.61
Josefine Olsson
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö
Rebecca Högberg
KFUM Örebro
84 KFUM Örebro 25.26 24.53
Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI
Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 27.51 26.75
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF

Number of registered participants: 8

Women 400 m

SB PB
Julia Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 59.70 59.67
Wilma Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 59.37
Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 56.28 56.16
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 59.10
Rebecca Högberg
KFUM Örebro
84 KFUM Örebro 56.72 53.01
Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 1:02.13 1:00.79
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:04.06

Number of registered participants: 7

Women 800 m

SB PB
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 2:15.11
Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS
Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 2:17.30 2:13.99
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2:22.00
Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 2:50.00
Elin Björkman
Malmö AI
99 Malmö AI 2:28.00
Emelie Öberg
Ullevi FK
97 Ullevi FK

Number of registered participants: 7

Women 3000 m

SB PB
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 11:22.00 10:51.00

Number of registered participants: 1

Women 3000 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet

Number of registered participants: 1

Women 100 m Hurdles Height: 84.0cm

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 14.50
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 14.30
Nellie Erlandsson
Malmö AI
01 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Women 400 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Frida Hansson
Stenungsund FI
97 Stenungsund FI 1:06.65
Emelie Öberg
Ullevi FK
97 Ullevi FK 1:04.76

Number of registered participants: 3

Women Pole Vault

SB PB
Filippa Miller
Hovslätts IK
99 Hovslätts IK 380
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 405 415
Klara Mattsson
IK Orient
97 IK Orient 415
Hanna Jansson
Ullevi FK
95 Ullevi FK 425
Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 455
Michaela Meijer
Örgryte IS
93 Örgryte IS 475

Number of registered participants: 6

Women Long Jump

SB PB
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK 5.92
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Beatrice Lantz
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Ellen Olsson
Wärnamo SK
97 Wärnamo SK
Rebecka Abrahamsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS

Number of registered participants: 5

Women Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Beatrice Lantz
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK

Number of registered participants: 3

Women Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Jennifer Rudberg
Athletics 24 Seven SK
98 Athletics 24 Seven SK 45.78 45.78
Ella Andersson
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Elin Rubin
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 39.99
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Number of registered participants: 6

Women Hammer Weight: 4.0kg

SB PB
Rebecka Kvist
Alvesta FI
83 Alvesta FI
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Luana Klaric
Göteborgs KIK
99 Göteborgs KIK
Susanne Lindefalk
Hammarby IF
69 Hammarby IF 25.11
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Cecilia Larsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 59.58 59.58
Tilde Jönsson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF
Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 10

Women Javelin Weight: 600g

SB PB
Malin Andersson
Heleneholms IF
93 Heleneholms IF
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK
Viktoria Johansson
Klippans FK
88 Klippans FK

Number of registered participants: 5

Girls U20 100 m

SB PB
Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Kajsa Ericsson
Malmö AI
01 Malmö AI

Number of registered participants: 2

Girls U20 200 m

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 26.84
Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 3

Girls U20 2000 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
Julia Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK
Almida Thörjesson
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK

Number of registered participants: 3

Girls U20 Pole Vault

SB PB
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 405 405
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 382

Number of registered participants: 2

Girls U20 Long Jump

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Emma Joabsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Nellie Erlandsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Number of registered participants: 7

Girls U20 Triple Jump

SB PB
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF

Number of registered participants: 1

Girls U20 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Tilda Petersson
FIF Gnistan
01 FIF Gnistan
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Wilma Lundberg
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Number of registered participants: 4

Girls U20 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Ella Andersson
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 2

Girls U20 Hammer Weight: 4.0kg

SB PB
Sarah Mikkelsen
Brevik IL (NOR)
02 Brevik IL (NOR) 51.03 51.03
Tilda Petersson
FIF Gnistan
01 FIF Gnistan
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Jennifer Quick
IFK Lund
00 IFK Lund

Number of registered participants: 4

Girls U20 Javelin Weight: 600g

SB PB
Tilda Petersson
FIF Gnistan
01 FIF Gnistan
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Girls U18 100 m

SB PB
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 12.69 12.69
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.00
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 13.00
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Laura Iversen
IFK Växjö
02 IFK Växjö 12.78
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 12.74 12.70
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 12.55
Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.89 12.69
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 12.34
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 15

Girls U18 200 m

SB PB
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 27.25
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 26.27
Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 27.20
Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund
Ellen Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 28.49 28.49
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 26.90 26.90
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 26.32
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 26.27
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 25.67
Ebba Gustafsson
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 25.60
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25.33
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 18

Girls U18 400 m

SB PB
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 59.50
Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 1:02.41
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Girls U18 800 m

SB PB
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:32.31
Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 2:21.03 2:21.03

Number of registered participants: 2

Girls U18 1500 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Number of registered participants: 1

Girls U18 100 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 15.27 15.27
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 14.90
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Tilda Kihlström
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF

Number of registered participants: 9

Girls U18 300 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 46.00
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 47.38
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 44.72
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Lovisa Nilsson-Edin
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 45.48
Linn Andersson
Tjalve IF
03 Tjalve IF 48.72
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 47.61

Number of registered participants: 7

Girls U18 High Jump

SB PB
Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 156 156
Maja Nilsson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF 161
Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 162 162
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Agnes Norman
Åhus FIK
03 Åhus FIK 160

Number of registered participants: 10

Girls U18 Pole Vault

SB PB
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Tove Andersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Matilda Honeth
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI

Number of registered participants: 8

Girls U18 Long Jump

SB PB
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Maja Pettersson
FIF Gnistan
02 FIF Gnistan
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Laura Iversen
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Ellen Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 5.15
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Ellen Holmberg
UF Contact
02 UF Contact
Liv Nilsander
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 18

Girls U18 Triple Jump

SB PB
Maja Pettersson
FIF Gnistan
02 FIF Gnistan
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 11.45
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Agnes Norman
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Girls U18 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Emilia Wamsler
Heleneholms IF
03 Heleneholms IF 12.40 12.60
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.86 7.86
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Amanda Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 11

Girls U18 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Emilia Wamsler
Heleneholms IF
03 Heleneholms IF 38.22 38.22
Amanda Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK 38.43
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 9

Girls U18 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Emma Krantz
Bohus IF
05 Bohus IF 45.45 45.45
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Emma Fräger
IFK Lund
02 IFK Lund
Jonna Kronander
IK Ymer
03 IK Ymer 37.26
Tilde Jönsson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF
Ryan McCollough (Except competition)
Malmö AI
89 Malmö AI
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact
Maja Åkerblom
Västerås FK
02 Västerås FK 51.81 51.81
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Alva Nilsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF

Number of registered participants: 11

Girls U18 Javelin Weight: 500g

SB PB
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Tilde Gudmundsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Ebba Toorell
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 8

Girls U16 80 m

SB PB
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 10.44 10.44
Tilde Bromann
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 11.89 11.89
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 10.53 10.51
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 10.44 10.44
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 10.26 10.26
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 10.23 10.23
Ella Borg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 10.52
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 10.45 10.45
Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute 11.23

Number of registered participants: 10

Girls U16 300 m

SB PB
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 42.19 42.19
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 47.34
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 44.10 43.80
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 42.18 42.18
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 41.36 41.36
Ella Borg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 42.17 41.12
Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute 44.20 44.20

Number of registered participants: 7

Girls U16 800 m

SB PB
Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute 2:36.17
Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 2

Girls U16 2000 m

SB PB
My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 7:29.00

Number of registered participants: 1

Girls U16 1500 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 1

Girls U16 80m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden 11.73 11.73
Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 12.68 12.45
Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 12.89 12.89
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.90

Number of registered participants: 6

Girls U16 300 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 47.75 47.00
Meja Kjellberg Larsson
Lidköpings IS
04 Lidköpings IS
Ella Borg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 48.87
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 45.60

Number of registered participants: 5

Girls U16 High Jump

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden 165 167
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 172
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 141 151
Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 155 155
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 151 151
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 171

Number of registered participants: 6

Girls U16 Pole Vault

SB PB
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 261
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 281
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 281
Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 270 280

Number of registered participants: 7

Girls U16 Long Jump

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden 5.51 5.51
Tilde Bromann
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK

Number of registered participants: 4

Girls U16 Triple Jump

SB PB
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 10.74 10.74

Number of registered participants: 2

Girls U16 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 8.00 8.00
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 6

Girls U16 Discus Weight: 0.75kg

SB PB
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 33.09 33.09
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Amanda Jönsson
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 35.74

Number of registered participants: 8

Girls U16 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 25.40 25.40
Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 39.93 39.93
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Amanda Ehn
IK Ymer
04 IK Ymer 38.25
Amanda Jönsson
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 49.19

Number of registered participants: 7

Girls U16 Javelin Weight: 500g

SB PB
Tilde Bromann
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 28.78 28.78
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Alice Davidsson
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Girls U15 80 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.30 11.30
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 11.84
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 10.83
Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 11.23
Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.04 11.04
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.67 10.67
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.45 10.45
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.67 10.67
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 10.52 10.52

Number of registered participants: 15

Girls U15 300 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 47.59 47.59
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 43.34 43.34
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 43.06 43.06
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 43.09 43.09
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 43.08 43.08
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 42.70 42.70
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF

Number of registered participants: 10

Girls U15 800 m

SB PB
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sundus Shamie
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:27.30 2:27.30
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Girls U15 2000 m

SB PB
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sundus Shamie
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 2

Girls U15 1500 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sundus Shamie
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna

Number of registered participants: 4

Girls U15 80m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.58 13.58
Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.69 12.69
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.57 12.57
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 12.49
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.41 12.41
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.44 13.44
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 8

Girls U15 300 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 49.43
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 48.18
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 47.95 47.95
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 51.76 51.76
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 51.11
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 49.30 49.30
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Number of registered participants: 9

Girls U15 High Jump

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 158 158
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 12

Girls U15 Pole Vault

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF

Number of registered participants: 5

Girls U15 Long Jump

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.27 4.40
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 5.17 5.17

Number of registered participants: 10

Girls U15 Triple Jump

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 10.52 10.52
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF

Number of registered participants: 7

Girls U15 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10.11 10.11
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 8

Girls U15 Discus Weight: 0.75kg

SB PB
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF

Number of registered participants: 9

Girls U15 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Emma Krantz
Bohus IF
05 Bohus IF 45.45 45.45
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan
Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 37.49 37.49
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK

Number of registered participants: 8

Girls U15 Javelin Weight: 500g

SB PB
Mathilde Janzen
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Reserve: Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 6

Girls U14 60 m

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 9.01 9.01
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD
Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 8.64 8.64
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.49 8.49
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 8.47 8.37
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.89 8.89
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 8.74 8.75
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 8.23
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 8.70 8.65
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 8.53 8.53

Number of registered participants: 13

Girls U14 200 m

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 29.81 29.81
Elin Freed
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD
Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 29.87 29.87
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 28.08 28.08
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 28.95
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 28.80
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 29.05

Number of registered participants: 11

Girls U14 600 m

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Elin Freed
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 1:48.00 1:48.00

Number of registered participants: 7

Girls U14 1500 m

SB PB
Elin Freed
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 5:14.56

Number of registered participants: 2

Girls U14 60 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 11.04 11.04
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 11.22
Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 11.21 11.21
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.71 9.71
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 11.47
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 10.62 10.62
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 9.97 9.97
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 9.19 9.19

Number of registered participants: 12

Girls U14 200 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI

Number of registered participants: 2

Girls U14 High Jump

SB PB
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 142 142
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI

Number of registered participants: 7

Girls U14 Pole Vault

SB PB
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 195
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 210
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 232 232

Number of registered participants: 5

Girls U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 4.38 4.38
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD
Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4.24 4.39
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4.84 4.84
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 4.14
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 4.36 4.36
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.30

Number of registered participants: 14

Girls U14 Triple Jump Jump zone

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 9.41
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.25 10.25
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 9.16
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.82 8.87
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 8

Girls U14 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 9.87 9.87
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK

Number of registered participants: 6

Girls U14 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK

Number of registered participants: 4

Girls U14 Hammer Weight: 2.0kg

SB PB
Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD
Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK

Number of registered participants: 2

Girls U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 16.51
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 4

Girls U13 60 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.96 8.96
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.67
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Julia Söderberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 9.67
Amanda Blad
Klippans FK
07 Klippans FK
Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 9.14
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.70
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.96

Number of registered participants: 12

Girls U13 200 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Julia Söderberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 32.10
Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 31.47
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.60
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 30.82
Reserve: Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 13

Girls U13 600 m

SB PB
Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:53.29
Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 4

Girls U13 1500 m

SB PB
Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 5:22.29
Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 3

Girls U13 60 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 11.89
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 10.61 10.61
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.06 12.06

Number of registered participants: 8

Girls U13 200 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 2

Girls U13 High Jump

SB PB
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI

Number of registered participants: 6

Girls U13 Pole Vault

SB PB
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 183 183
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Girls U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Amanda Blad
Klippans FK
07 Klippans FK
Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 8

Girls U13 Triple Jump Jump zone

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 4

Girls U13 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Julia Söderberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Amanda Blad
Klippans FK
07 Klippans FK
Emma Jönsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 7

Girls U13 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 21.00 21.00
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 6

Girls U13 Hammer Weight: 2.0kg

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 22.05 22.07
Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD
Emma Jönsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF
Teorella Jönsson
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Molly Åkerblom
Västerås FK
07 Västerås FK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 8

Girls U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Amanda Blad
Klippans FK
07 Klippans FK
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 7

Girls U12 60 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.97
Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.47 10.47
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.14
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.51
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 8.97
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.59 9.59
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 9.50
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.88

Number of registered participants: 14

Girls U12 600 m

SB PB
Iris Linnebank
AV Heerenveen (NED)
08 AV Heerenveen (NED)
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:57.00
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 1:56.00
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:55.00

Number of registered participants: 5

Girls U12 High Jump

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 130
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 13

Girls U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.12
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 20

Girls U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Iris Linnebank
AV Heerenveen (NED)
08 AV Heerenveen (NED)
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Mars
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 14

Girls U11 60 m

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 10.15 10.15
Isa Alfelt-Rosén
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Madicken Lindh
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Hedvig Turesson
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.04 10.04
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 15

Girls U11 600 m

SB PB
Amanda Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 5

Girls U11 High Jump

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK
Isa Alfelt-Rosén
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Hedvig Turesson
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 10

Girls U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK
Isa Alfelt-Rosén
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Madicken Lindh
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Hedvig Turesson
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 16

Girls U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Isa Alfelt-Rosén
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Madicken Lindh
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Hedvig Turesson
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 12

Girls U10 60 m

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Isabelle Leveau
Malmö AI
10 Malmö AI
Olivia Leveau
Malmö AI
11 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 10.80 10.80
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Number of registered participants: 13

Girls U10 400 m

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Isabelle Leveau
Malmö AI
10 Malmö AI
Olivia Leveau
Malmö AI
11 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 1:29.00 1:29.00

Number of registered participants: 11

Girls U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Number of registered participants: 12

Girls U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI

Number of registered participants: 7

Girls U9 60 m

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.54 11.54
Ida Bjerström
Björnstorps IF
11 Björnstorps IF
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.04 10.04
Elin Ljung
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Hanna Nordin
IFK Växjö
12 IFK Växjö
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.90 10.90
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.91 10.91

Number of registered participants: 9

Girls U9 400 m

SB PB
Ida Bjerström
Björnstorps IF
11 Björnstorps IF
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Girls U9 Long Jump Jump zone

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elin Ljung
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Hanna Nordin
IFK Växjö
12 IFK Växjö
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.50 2.81

Number of registered participants: 10

Girls U9 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elin Ljung
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Hanna Nordin
IFK Växjö
12 IFK Växjö
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Men 100 m

SB PB
Dennis Melander
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK 11.08 11.08
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 12.01
Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 12.44 11.97
Mojtaba Said Hosseini
Höörs IS
99 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 12.68 12.68
Kevin Perera
IFK Helsingborg
93 IFK Helsingborg 11.48 11.21
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 10.89
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund 13.04 13.04
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund 11.43
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.57 11.31
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 11.92 11.46
Eric Larsson
KFUM Örebro
93 KFUM Örebro 11.14 10.94
Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 12.89 12.89
Raymond Mpanga
Malmö AI
99 Malmö AI 11.07
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 11.13 11.13
Reserve: Abbas Taheri Nilsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö

Number of registered participants: 17

Men 200 m

SB PB
Dennis Melander
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK
Noah Lacayo
Björnstorps IF
99 Björnstorps IF 24.38 24.38
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 25.85 25.85
Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 24.76 24.76
Kevin Perera
IFK Helsingborg
93 IFK Helsingborg
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 23.50
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 29.36

Number of registered participants: 8

Men 400 m

SB PB
Noah Lacayo
Björnstorps IF
99 Björnstorps IF 53.75
Mojtaba Said Hosseini
Höörs IS
99 Höörs IS
Eric Larsson
KFUM Örebro
93 KFUM Örebro 50.08 50.08
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 51.47
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Adam Danielsson
Ullevi FK
93 Ullevi FK 47.75
Reserve: Abbas Taheri Nilsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö

Number of registered participants: 7

Men 800 m

SB PB
Lars Björkqvist
Björnstorps IF
59 Björnstorps IF 2:38.00
Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 2:27.00
Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 1:58.98
Anders Holmelund Jörgensen
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 2:07.00
Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 2:30.00
Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:59.92 1:59.92
Per Lundqvist
IS Göta
79 IS Göta 2:17.05
Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 2:27.60
Håkan Reistad  
IS Göta
64 IS Göta 2:38.00 2:35.00
Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 2:00.00
Heikki Rytkönen
UF Contact
68 UF Contact 2:33.00 2:33.00
Michael Nordahl
Ystads IF
01 Ystads IF 1:59.99 1:59.99
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK 2:16.02
Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 2:02.90
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:03.87
Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK
Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 2:03.72 2:03.72
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 2:16.67 2:16.67

Number of registered participants: 18

Men 1500 m

SB PB
Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 5:03.34
Daniel Eriksson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 4:12.55 4:12.10
Michael Nordahl
Ystads IF
01 Ystads IF 4:15.13 4:15.13
Hampus Börjesson
Åhus FIK
93 Åhus FIK 4:28.82
Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:42.00

Number of registered participants: 5

Men 3000 m

SB PB
Mikael Fågelborg
Björnstorps IF
78 Björnstorps IF
Hampus Persson
Hässleholms AIS
86 Hässleholms AIS
Daniel Ekholm
IS Göta
81 IS Göta 9:15.00 9:15.00
Anton Lindberg
IS Göta
00 IS Göta 9:15.00
BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:20.00 8:55.00
Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 8:53.00 8:53.00
Timor Sandberg
Trångsvikens IF
99 Trångsvikens IF 10:29.96 10:29.96
Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact

Number of registered participants: 8

Men 3000 m Steeplechase Height: 91.4cm

SB PB
Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 12:19.00
Hampus Persson
Hässleholms AIS
86 Hässleholms AIS
Simon Westerberg
IF Triangeln
79 IF Triangeln
Martin Nilsson
IFK Umeå
95 IFK Umeå
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 14:30.00

Number of registered participants: 5

Men 110 m Hurdles Height: 106.7cm

SB PB
Hannes Kvist Wirdmo
Athletics 24 Seven SK
94 Athletics 24 Seven SK
Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund 16.33 16.33
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Anton Levin
Malmö AI
92 Malmö AI 14.21 13.97
Viktor Wahlén Diederichsen
Spårvägens FK
98 Spårvägens FK 14.91 14.91

Number of registered participants: 5

Men 400 m Hurdles Height: 91.4cm

SB PB
Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF
Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 1:02.00
Erik Lindahl
Ullevi FK
90 Ullevi FK

Number of registered participants: 3

Men High Jump

SB PB
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
Hamdi Allamine
Team Qatar (QAT)
97 Team Qatar (QAT) 220 227
Mutaz Essa Barshim
Team Qatar (QAT)
91 Team Qatar (QAT) 227 243
Mohamed Nouh
Team Qatar (QAT)
03 Team Qatar (QAT) 202 202
Joakim Wadstein
Tjalve IF
00 Tjalve IF 200 200

Number of registered participants: 5

Men Pole Vault

SB PB
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 470 470
Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö
Emil Östergren
IFK Växjö
98 IFK Växjö
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 490
Simen Guttormsen
SK Vidar (NOR)
01 SK Vidar (NOR) 530
Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK
Oscar Janson
Ullevi FK
75 Ullevi FK 515 587

Number of registered participants: 7

Men Long Jump

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 5.64 5.64
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.99 6.99
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 6.11 6.25

Number of registered participants: 4

Men Triple Jump

SB PB
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 11.81 11.81
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK

Number of registered participants: 2

Men Shot Put Weight: 7.26kg

SB PB
Viktor Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK 18.50 18.50
Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK

Number of registered participants: 2

Men Discus Weight: 2.0kg

SB PB
Jakob Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
97 Athletics 24 Seven SK 59.50 63.63
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact
Gustav Liberg
Ullevi FK
95 Ullevi FK 58.30 58.30
Theo Walther
Ullevi FK
94 Ullevi FK 49.68

Number of registered participants: 5

Men Hammer Weight: 7.26kg

SB PB
Evert Kvist (Except competition)
Alvesta FI
56 Alvesta FI
Alexander Lindefalk
Hammarby IF
03 Hammarby IF 37.09 37.09
Ryan McCollough
Malmö AI
89 Malmö AI 69.46 69.46

Number of registered participants: 3

Men Javelin Weight: 800g

SB PB
Olof Hansson
Hässelby SK
86 Hässelby SK
Jacob Larsson
IFK Lund
95 IFK Lund 60.62 60.62
Sebastian Thörngren
IFK Växjö
93 IFK Växjö 72.58 72.58
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 32.95
Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK
Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK

Number of registered participants: 6

Boys U20 100 m

SB PB
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.01 11.01
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Ian Dahlqvist
Åhus FIK
01 Åhus FIK
Emil Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U20 200 m

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 23.79
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 22.50 22.37
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF

Number of registered participants: 4

Boys U20 2000 m Steeplechase Height: 91.4cm

SB PB
Carl Erixon
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK
Alexander Ebbestad
Upsala IF
03 Upsala IF
Morgan Åkerblom
Ystads IF
02 Ystads IF 6:56.21 6:56.21
Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U20 110 m Hurdles Height: 99.1cm

SB PB
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 15.12 15.12

Number of registered participants: 1

Boys U20 High Jump

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad
Emil Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 174

Number of registered participants: 3

Boys U20 Pole Vault

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Oliver Edman
Örgryte IS
01 Örgryte IS 440

Number of registered participants: 2

Boys U20 Long Jump

SB PB
Ludvig Jönsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Filip Lindh
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.11

Number of registered participants: 3

Boys U20 Hammer Weight: 6.0kg

SB PB
Simon Bjärnlöf Segerlind
Eksjö Södra IK
00 Eksjö Södra IK 48.16 51.49

Number of registered participants: 1

Boys U20 Javelin Weight: 800g

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK

Number of registered participants: 1

Boys U18 100 m

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 11.31 11.31
Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.31 11.31
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Jimmy Moreno
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 11.55
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.42 11.42
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Karl-Axel Nilsson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 12.16

Number of registered participants: 12

Boys U18 200 m

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 23.16 23.16
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS
Emil Bengtsson
IF Kville
02 IF Kville 24.50
Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Adam Landén
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 22.65 22.58
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 22.90 22.90
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Jimmy Moreno
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 23.23
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI

Number of registered participants: 12

Boys U18 400 m

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS
Emil Bengtsson
IF Kville
02 IF Kville 54.50
Adam Landén
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 4

Boys U18 800 m

SB PB
Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:19.66
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 2:06.78

Number of registered participants: 2

Boys U18 1500 m

SB PB
Carl Erixon
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 4:27.00
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 4:12.12 4:12.62

Number of registered participants: 2

Boys U18 3000 m

SB PB
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 9:26.22
Alexander Ebbestad
Upsala IF
03 Upsala IF

Number of registered participants: 2

Boys U18 110 m Hurdles Height: 91.4cm

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 16.42
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö

Number of registered participants: 5

Boys U18 300 m Hurdles Height: 84.0cm

SB PB
Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 41.21
Anton Hermansson
Högby IF
02 Högby IF 39.66 39.54
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö

Number of registered participants: 3

Boys U18 High Jump

SB PB
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI

Number of registered participants: 2

Boys U18 Pole Vault

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan 377 377
Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor
Sten Hagström
Örgryte IS
03 Örgryte IS 401

Number of registered participants: 3

Boys U18 Long Jump

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.21 6.21
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan 5.75 5.75
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U18 Triple Jump

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan 12.12 12.12

Number of registered participants: 1

Boys U18 Shot Put Weight: 5.0kg

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 12.44 12.44
Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U18 Discus Weight: 1.5kg

SB PB
Filip Aasa
Habo Friidrott -04
03 Habo Friidrott -04
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 39.80 39.80
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Boys U18 Hammer Weight: 5.0kg

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan 43.37 43.37
Filip Aasa
Habo Friidrott -04
03 Habo Friidrott -04
Alexander Lindefalk
Hammarby IF
03 Hammarby IF 49.74 49.74
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 34.65 34.65

Number of registered participants: 5

Boys U18 Javelin Weight: 700g

SB PB
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 39.45 39.45
Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U16 80 m

SB PB
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 9.83 9.83
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 9.30 9.30
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 5

Boys U16 300 m

SB PB
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 39.87 39.87
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 38.98 38.98
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 37.54 37.54
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 37.95
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 37.73 37.73
Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 6

Boys U16 800 m

SB PB
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 2

Boys U16 1500 m Steeplechase Height: 76.2cm

SB PB
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF
Erik Framme (Except competition)
Hälle IF
73 Hälle IF
Oskar Davidsson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 5

Boys U16 80m Hurdles Height: 84.0cm

SB PB
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 11.17 11.17

Number of registered participants: 1

Boys U16 300 m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK

Number of registered participants: 1

Boys U16 High Jump

SB PB
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 172 172
Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS

Number of registered participants: 2

Boys U16 Pole Vault

SB PB
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 325 325
William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 408

Number of registered participants: 2

Boys U16 Long Jump

SB PB
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.30 6.30
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Filip Strand Olsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK

Number of registered participants: 4

Boys U16 Triple Jump

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet

Number of registered participants: 1

Boys U16 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 1

Boys U16 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Hannes Petersson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U16 Hammer Weight: 4.0kg

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U16 Javelin Weight: 600g

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Carl Ekberg
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 6

Boys U15 80 m

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.93
Johan Hedenberg
IF Hagen
05 IF Hagen 9.94 9.94
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.86 9.86
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 10.95 10.95

Number of registered participants: 10

Boys U15 300 m

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 40.32
Johan Hedenberg
IF Hagen
05 IF Hagen 38.87 38.87
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 40.00
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 40.33
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 38.47 38.47

Number of registered participants: 7

Boys U15 800 m

SB PB
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:10.05
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:06.88 2:06.88

Number of registered participants: 4

Boys U15 80m Hurdles Height: 84.0cm

SB PB
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK

Number of registered participants: 1

Boys U15 High Jump

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sebastian Karlsson
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 144 144
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 9

Boys U15 Pole Vault

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Boys U15 Long Jump

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 4.35 4.35
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 4.53

Number of registered participants: 9

Boys U15 Triple Jump

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 9.24 9.24
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 4

Boys U15 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sebastian Karlsson
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 11.56 11.56
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK

Number of registered participants: 8

Boys U15 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 38.71 38.71
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 20.36 20.36
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 18.53

Number of registered participants: 8

Boys U15 Hammer Weight: 4.0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Alicia Byström (Except competition)
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Number of registered participants: 5

Boys U15 Javelin Weight: 600g

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Johan Hedenberg
IF Hagen
05 IF Hagen
Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 23.03 23.03
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 7

Boys U14 60 m

SB PB
Erik Petersson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 9:01.00
David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 9.42 9.42
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.60
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 8.51 8.51
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.14 8.14
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad 8.09 7.94
Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 8.20 8.20

Number of registered participants: 8

Boys U14 200 m

SB PB
Jens Linnebank
AV Heerenveen (NED)
06 AV Heerenveen (NED)
Erik Petersson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 29.81 29.81
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.35
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 28.81 28.81
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 26.10 26.10
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad 25.85 25.85
Nils Hammar
Västerås FK
06 Västerås FK 27.60
Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 8

Boys U14 600 m

SB PB
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 2:01.76
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:43.00
Gabriel Andersson
FK Athlet
06 FK Athlet 1:50.20
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 1:46.00 1:46.00
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 1:48.00 1:46.00

Number of registered participants: 5

Boys U14 1500 m

SB PB
Manfred Oskarsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5:02.00
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 5:26.00 5:26.00
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U14 60 m Hurdles Höjd: 76,2cm, Avstånd: 7,65m

SB PB
Jens Linnebank
AV Heerenveen (NED)
06 AV Heerenveen (NED)
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 10.71 10.71
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 9.90 9.90

Number of registered participants: 3

Boys U14 200 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI

Number of registered participants: 1

Boys U14 High Jump

SB PB
Laban Börjlind
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U14 Pole Vault

SB PB
Ove Hagström
Örgryte IS
07 Örgryte IS 266

Number of registered participants: 1

Boys U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Erik Petersson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 4.04
David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Nils Hammar
Västerås FK
06 Västerås FK

Number of registered participants: 6

Boys U14 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 11.85 11.85
Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U14 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U14 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 1

Boys U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 44.90 44.90
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Boys U13 60 m

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U13 200 m

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 28.81
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK

Number of registered participants: 5

Boys U13 600 m

SB PB
Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:57.77
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 1:48.64 1:48.64
Milo Rugland
Kalmar SK
08 Kalmar SK 2:02.11 2:02.11
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1:45.00 1:45.00

Number of registered participants: 4

Boys U13 1500 m

SB PB
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U13 60 m Hurdles Höjd: 76,2cm, Avstånd: 7,65m

SB PB
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 1

Boys U13 200 m Hurdles Height: 68.6cm

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Number of registered participants: 3

Boys U13 High Jump

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 6

Boys U13 Pole Vault

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 3

Boys U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Boys U13 Triple Jump Jump zone

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Boys U13 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 5

Boys U13 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Boys U13 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 19.17 19.17
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Alvin Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Number of registered participants: 9

Boys U12 60 m

SB PB
Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.95
Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF 9.87 9.87
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Oskar Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 8.98 8.98
Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 9.12
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.44 9.44
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 10.67 10.58

Number of registered participants: 10

Boys U12 600 m

SB PB
Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF 2:03.13 2:03.13
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2:06.62 2:06.62
Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 1:58.72
Milo Rugland
Kalmar SK
08 Kalmar SK 2:02.11 2:02.11
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 2:18.00

Number of registered participants: 6

Boys U12 High Jump

SB PB
Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS
Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Oskar Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 105

Number of registered participants: 7

Boys U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Oskar Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.32 4.32
Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 3.34

Number of registered participants: 8

Boys U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF 6.75 6.75
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Alvin Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 4.20

Number of registered participants: 7

Boys U11 60 m

SB PB
Jonas Gretlund
Amager AC (DEN)
09 Amager AC (DEN) 8.79 8.79
Valter Delavaux
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.32 9.32
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.16 9.16
Wilhelm Mörstam
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.76 8.76
Erik Mattisson
Vittsjö GIK
09 Vittsjö GIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 9.13 9.13

Number of registered participants: 13

Boys U11 600 m

SB PB
Benjamin Vartia
FK Athlet
09 FK Athlet 1:57.27
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Wilhelm Mörstam
IFK Växjö
09 IFK Växjö 1:56.23 1:56.23
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:05.00 2:05.00

Number of registered participants: 7

Boys U11 High Jump

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Wilhelm Mörstam
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Erik Mattisson
Vittsjö GIK
09 Vittsjö GIK

Number of registered participants: 8

Boys U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Jonas Gretlund
Amager AC (DEN)
09 Amager AC (DEN) 4.52 4.52
Valter Delavaux
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Benjamin Vartia
FK Athlet
09 FK Athlet
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Wilhelm Mörstam
IFK Växjö
09 IFK Växjö
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Erik Mattisson
Vittsjö GIK
09 Vittsjö GIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 13

Boys U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Erik Mattisson
Vittsjö GIK
09 Vittsjö GIK
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Number of registered participants: 8

Boys U10 60 m

SB PB
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.69 9.69
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 10.40
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 11.17

Number of registered participants: 5

Boys U10 400 m

SB PB
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 1:32.65

Number of registered participants: 3

Boys U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.45 3.45
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2.89

Number of registered participants: 4

Boys U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.45

Number of registered participants: 3

Boys U9 60 m

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK
Aron Ander
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 10.31
Ludwig Persson
Manly Warringah AC (AUS)
11 Manly Warringah AC (AUS)
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.45 9.45
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.56 9.56
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.30 11.30
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.50 10.50

Number of registered participants: 11

Boys U9 400 m

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2:16.00
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 1:59.00
Albert Wennerbeck
Björnstorps IF
11 Björnstorps IF
Aron Ander
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 1:23.00
Ludwig Persson
Manly Warringah AC (AUS)
11 Manly Warringah AC (AUS)
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 12

Boys U9 Long Jump Jump zone

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 1.83
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 2.51
Aron Ander
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Ludwig Persson
Manly Warringah AC (AUS)
11 Manly Warringah AC (AUS)
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 11

Boys U9 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Aron Ander
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Ludwig Persson
Manly Warringah AC (AUS)
11 Manly Warringah AC (AUS)
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Total number of registered participants: 558

Total number of registered entries: 1402