Startlista

Malmö Summer Tour 17 juni
Heleneholms IP, Malmö   2020-06-17

Öppenklass 200 m

SB PB
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 32.10
Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.80
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 23.50
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 22.90
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 29.21 29.21
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 29.86 29.86
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 29.85
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 30.65 23.49
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 22.20
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 26.09 26.09
9 Angelina Hooks
Malmö AI
04 Malmö AI
Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 24.60
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.27
Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI
23 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.12 29.12
4 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 27.92
Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.07 35.07
22 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 24.17
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 25.60
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 27.43 27.43
15 Benjamin Kadestål
Öresund FK
03 Öresund FK 23.20

Antal anmälda deltagare: 24

Öppenklass 300 m

SB PB
Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 41.00
Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 38.35 38.35
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 40.50
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 42.95
Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 40.30
6 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 42.81
Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI
10 Linnéa Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI
Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 42.25
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 39.18
7 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 46.51
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 38.47

Antal anmälda deltagare: 16

Öppenklass 400 m

SB PB
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 51.97
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 1:00.11 1:00.11
10 Linnéa Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI
Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 50.94 50.94

Antal anmälda deltagare: 6

Öppenklass 1500 m

SB PB
Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

Öppenklass 2000 m

SB PB
Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 7:17.50
Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Åsberg
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 100 m

SB PB
17 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 13.06
18 Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.66 12.61

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor 200 m

SB PB
27 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 24.80
16 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 23.80
13 Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 23.60
24 Linnea Killander
Malmö AI
93 Malmö AI 23.81
14 Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 24.20

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor 400 m

SB PB
Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 57.36 57.36

Antal anmälda deltagare: 1

Män 100 m

SB PB
19 Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 10.78
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.21 11.21
20 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.31

Antal anmälda deltagare: 3

Män 200 m

SB PB
25 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
26 Marcus Thornée
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg
11 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 20.96
12 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22.10 22.10

Antal anmälda deltagare: 4

Män 800 m

SB PB
Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 1:57.89
28 Abubakar Abdullahi
Malmö AI
99 Malmö AI
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:30.00 2:30.00
Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 1:51.91 1:50.79
Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:22.57 2:22.57
Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

Totalt antal anmälda deltagare: 64

Totalt antal anmälda starter: 74