Startlista

Falu sommarspel
Lugnets friidrottsarena, Falun   2020-08-16

Kvinnor 100 m

SB PB
Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Stav

SB PB
Thilde Hansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
04 Kvarnsvedens GOIF FIK 278 280
Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 340 363

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Längd

SB PB
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 4.57 4.58
Liv Enberg
Falu IK
05 Falu IK 4.47 4.47
Lana Hildebrand
Falu IK
05 Falu IK 4.45 4.45
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 4.23 4.23
Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.35 5.52

Antal anmälda deltagare: 6

F17 100 m

SB PB
Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.91 13.91
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 12.80 12.80
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF

Antal anmälda deltagare: 3

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål

Antal anmälda deltagare: 1

F15 80 m

SB PB
Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK

Antal anmälda deltagare: 1

F15 800 m

SB PB
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 3:01.18 3:01.18

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Höjd

SB PB
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 149 154

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 28.84 30.14
Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK

Antal anmälda deltagare: 2

F13 60 m

SB PB
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.94 8.94
Agnes Borgljung
Falu IK
07 Falu IK 9.62
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.23 9.23
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 11.84 11.84
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.85 8.85
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 8.93 8.86

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.70 4.70
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 4.05 4.05
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 2.18 2.18
Elin Eklund
Hulåns IF
08 Hulåns IF
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 4.58 4.58

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Agnes Borgljung
Falu IK
07 Falu IK
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK
Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 30.41 30.41

Antal anmälda deltagare: 7

F11 60 m

SB PB
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.95 9.95
Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK 10.47
Alma Enochsson
Falu IK
10 Falu IK 10.47
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK
Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK 10.47 10.47
Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK 11.05
Isabelle Sivander
Falu IK
10 Falu IK
Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF 10.04
Agnes Karlsson
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.92
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 10.10 10.10
Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK 10.11
Tyra Hulterström
Sälens IF
10 Sälens IF
Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF 10.15
Vilma Åkerstedt
Sälens IF
10 Sälens IF

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 3.93 3.93
Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK
Alma Enochsson
Falu IK
10 Falu IK
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK
Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK 3.13 3.13
Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK 3.04 3.04
Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 3.15 3.15
Isabelle Sivander
Falu IK
10 Falu IK
Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF
Agnes Karlsson
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK
Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK 3.75
Tyra Hulterström
Sälens IF
10 Sälens IF
Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF
Vilma Åkerstedt
Sälens IF
10 Sälens IF

Antal anmälda deltagare: 15

F11 Nerfboll

SB PB
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK
Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK
Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK
Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK
Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK
Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF
Agnes Karlsson
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK
Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK
Tyra Hulterström
Sälens IF
10 Sälens IF
Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF

Antal anmälda deltagare: 12

Män 100 m

SB PB
Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 11.69
Malte Wilhelmsson
Falu IK
02 Falu IK 11.63

Antal anmälda deltagare: 2

Män 800 m

SB PB
Tomas Kobayashi
Domnarvets GoIF
65 Domnarvets GoIF

Antal anmälda deltagare: 1

Män 10 000 m

SB PB
Herbert Thiele
Borlänge LK
84 Borlänge LK 51:37.00 45:00.00
Sebastian Stenman
IFK Göteborg
91 IFK Göteborg 33:53.43 33:53.43

Antal anmälda deltagare: 2

Män Längd

SB PB
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 5.96 5.96
Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 6.68 6.68

Antal anmälda deltagare: 2

P17 100 m

SB PB
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 12.59 12.59

Antal anmälda deltagare: 1

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 15.00 15.00

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Diskus Vikt: 1,5kg

SB PB
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 39.91 39.91
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 36.87 36.87

Antal anmälda deltagare: 2

P15 80 m

SB PB
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 10.06 10.06
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Lukas Ori Saethorsson
Falu IK
05 Falu IK 156 156
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 150 150

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m

SB PB
Herman Lind Berg
Hulåns IF
07 Hulåns IF 9.13 9.13
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.56
Elias Lindén
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.36 8.36

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Herman Lind Berg
Hulåns IF
07 Hulåns IF
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 4.86 4.86

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK

Antal anmälda deltagare: 1

P11 60 m

SB PB
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.69
Lucas Sjöberg
Leksands FIK
09 Leksands FIK 10.60 10.60
Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.44
Elis Strandberg
Sälens IF
10 Sälens IF 9.86
Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF 15.20
Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 9.58 9.58

Antal anmälda deltagare: 6

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.84 3.84
Lucas Sjöberg
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.45 3.45
Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.05
Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF
Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 3.79 3.79

Antal anmälda deltagare: 5

P11 Nerfboll

SB PB
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK
Lucas Sjöberg
Leksands FIK
09 Leksands FIK 19.55 19.55
Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK
Elis Strandberg
Sälens IF
10 Sälens IF
Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF
Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF

Antal anmälda deltagare: 6

Totalt antal anmälda deltagare: 55

Totalt antal anmälda starter: 122