Startlist

Bedaspelen
Åbyvallen, Klippan   2019-06-02

Women 100 m

SB PB
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI
Fanny Runheim
Thoren Track & Field Örebro
99 Thoren Track & Field Örebro
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.80
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 12.34
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 10

Women 200 m

SB PB
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 26.56
Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK

Number of registered participants: 7

Women Javelin Weight: 600g

SB PB
Nellie Malmros
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Malin Andersson
Heleneholms IF
93 Heleneholms IF
Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK
Viktoria Johansson
Klippans FK
88 Klippans FK

Number of registered participants: 4

Girls U18 100 m

SB PB
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tilda Bengtsson
Höganäs FI
03 Höganäs FI
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK

Number of registered participants: 7

Girls U18 800 m

SB PB
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:32.31
Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF

Number of registered participants: 2

Girls U18 Long Jump

SB PB
Tilda Bengtsson
Höganäs FI
03 Höganäs FI
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Girls U18 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI

Number of registered participants: 2

Girls U16 80 m

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Ellen Fridlund
Höganäs FI
04 Höganäs FI
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Andrea Gorthon
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Astrid Kulatunga
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Isabelle Lind
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Leona Ruhek
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Engla Strand
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Sanna Svensson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 17

Girls U16 800 m

SB PB
Ellen Fridlund
Höganäs FI
04 Höganäs FI

Number of registered participants: 1

Girls U16 80m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Andrea Gorthon
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Engla Strand
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.01

Number of registered participants: 10

Girls U16 Long Jump

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Andrea Gorthon
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Leona Ruhek
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Sanna Svensson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 12

Girls U16 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Isabelle Lind
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 7

Girls U16 Javelin Weight: 500g

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 6

Girls U14 60 m

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Alva Gustafsson
Markaryds FK
06 Markaryds FK
Moa Jakobsen
Markaryds FK
06 Markaryds FK
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 7

Girls U14 600 m

SB PB
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 1:54.00
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 4

Girls U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Alva Gustafsson
Markaryds FK
06 Markaryds FK
Moa Jakobsen
Markaryds FK
06 Markaryds FK
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 9

Girls U14 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 2

Girls U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Moa Jakobsen
Markaryds FK
06 Markaryds FK
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 4

Girls U13 60 m

SB PB
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Tilda Gränse
IS Göta
07 IS Göta
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.78
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI
Signe Sjöbåge
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Number of registered participants: 10

Girls U13 600 m

SB PB
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Number of registered participants: 6

Girls U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Tilda Gränse
IS Göta
07 IS Göta
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 4.38
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI
Signe Sjöbåge
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Number of registered participants: 12

Girls U13 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.42
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI
Signe Sjöbåge
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Number of registered participants: 8

Girls U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 21.78
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Girls U12 60 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.03 9.03
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Lisa Winnat Flensburg
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 9.69
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 9.50
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Helma Hugosson
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF

Number of registered participants: 10

Girls U12 600 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:57.00
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Lisa Winnat Flensburg
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 2:22.76
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Helma Hugosson
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF

Number of registered participants: 7

Girls U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Lisa Winnat Flensburg
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Helma Hugosson
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF

Number of registered participants: 11

Girls U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Lisa Winnat Flensburg
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 6

Girls U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Number of registered participants: 5

Girls U11 60 m

SB PB
Ella Gustafsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Hilma Nilsson Joneman
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 6

Girls U11 600 m

SB PB
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 4

Girls U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Ella Gustafsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Hilma Nilsson Joneman
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 8

Girls U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 6

Girls U11 Nerfboll

SB PB
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elsa Gustafsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 6

Girls U10 60 m

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Linn Nilsson
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Tove Nilsson
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan
Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta
Elsa Gustafsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Alva Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Linn Aronsson
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK
Edith Olsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Lowa Hugoson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Meira Johansson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Elise Lindblom
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Number of registered participants: 16

Girls U10 400 m

SB PB
Aprilia Ahnfelt
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Elsa Gustafsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Alva Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Lowa Hugoson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Elise Lindblom
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Number of registered participants: 12

Girls U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Aprilia Ahnfelt
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF
Elin Sjöström
Eslövs AI
11 Eslövs AI
Linn Nilsson
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Tove Nilsson
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan
Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Elsa Gustafsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Alva Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK
Linn Aronsson
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK
Edith Olsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Lowa Hugoson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Meira Johansson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Number of registered participants: 18

Men 100 m

SB PB
Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
André Turesson
Markaryds FK
97 Markaryds FK
Jonathan Turesson
Markaryds FK
00 Markaryds FK
Nick Laporte
Team Canada (CAN)
89 Team Canada (CAN) 11.50

Number of registered participants: 5

Men 200 m

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Felix Ericsson
IFK Helsingborg
75 IFK Helsingborg
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
André Turesson
Markaryds FK
97 Markaryds FK
Jonathan Turesson
Markaryds FK
00 Markaryds FK

Number of registered participants: 6

Men Javelin Weight: 800g

SB PB
Theodor Thor
Eskilstuna FI
93 Eskilstuna FI
Jonathan Amneskog
Klippans FK
98 Klippans FK
Hampus Johansson
Klippans FK
93 Klippans FK
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK
André Turesson
Markaryds FK
97 Markaryds FK
Jonathan Turesson
Markaryds FK
00 Markaryds FK

Number of registered participants: 7

Boys U18 100 m

SB PB
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U18 Long Jump

SB PB
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Number of registered participants: 1

Boys U18 Shot Put Weight: 5.0kg

SB PB
Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 1

Boys U18 Javelin Weight: 700g

SB PB
Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 1

Boys U16 80 m

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 10.16
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 5

Boys U16 800 m

SB PB
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI
Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 5

Boys U16 80m Hurdles Height: 84.0cm

SB PB
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK

Number of registered participants: 2

Boys U16 Long Jump

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI
Hugo Andersson
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF
Vilmer Söderberg
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF

Number of registered participants: 10

Boys U16 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK

Number of registered participants: 3

Boys U16 Javelin Weight: 600g

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK

Number of registered participants: 7

Boys U14 60 m

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.15 8.09
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Victor Eklund
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 7

Boys U14 600 m

SB PB
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:44.00
Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 1:48.00
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI

Number of registered participants: 4

Boys U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Victor Eklund
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
Simon Henriksson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
Simon Sjögren
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 3.69 3.69

Number of registered participants: 9

Boys U14 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
Simon Sjögren
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 6.94 6.94

Number of registered participants: 2

Boys U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Måns Lindström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Simon Sjögren
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 2

Boys U13 60 m

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund

Number of registered participants: 2

Boys U13 600 m

SB PB
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK

Number of registered participants: 1

Boys U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK

Number of registered participants: 2

Boys U13 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK

Number of registered participants: 2

Boys U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK

Number of registered participants: 3

Boys U12 60 m

SB PB
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Liam Ekberg
Klippans FK
08 Klippans FK
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Jacobsen
Markaryds FK
08 Markaryds FK
Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF
Malik Örn
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF

Number of registered participants: 7

Boys U12 600 m

SB PB
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1:53.00
Liam Ekberg
Klippans FK
08 Klippans FK

Number of registered participants: 3

Boys U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Petter Lindberg
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Theo Jacobsen
Markaryds FK
08 Markaryds FK

Number of registered participants: 3

Boys U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Liam Ekberg
Klippans FK
08 Klippans FK
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Theo Jacobsen
Markaryds FK
08 Markaryds FK

Number of registered participants: 3

Boys U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Liam Ekberg
Klippans FK
08 Klippans FK
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Jacobsen
Markaryds FK
08 Markaryds FK

Number of registered participants: 5

Boys U11 60 m

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Ivar Lyberg
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Sulayman Sagnia
Laholms IF
09 Laholms IF
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 8

Boys U11 600 m

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Ivar Lyberg
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 5

Boys U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Sulayman Sagnia
Laholms IF
09 Laholms IF
Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 6

Boys U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Sulayman Sagnia
Laholms IF
09 Laholms IF
Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 6

Boys U11 Nerfboll

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta
Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF

Number of registered participants: 3

Boys U10 60 m

SB PB
Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.59 10.59
Olle Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK

Number of registered participants: 5

Boys U10 400 m

SB PB
Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Olle Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK

Number of registered participants: 5

Boys U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.05 3.05
Olle Olsson
Markaryds FK
10 Markaryds FK

Number of registered participants: 5

Total number of registered participants: 180

Total number of registered entries: 421