Startlista

Ungdoms DM för 14 åringar
Trollbäckens IP, Tyresö   2020-08-22 - 2020-08-23

F14 80 m

SB PB
Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.36 10.36
Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.28 11.28
Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.49 11.49
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.54 10.54
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.60 10.60
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 11

F14 300 m

SB PB
Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 48.03 48.03
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 44.95 44.95
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 43.96 43.96
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 6

F14 800 m

SB PB
Maya Swedin
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:28.30 2:28.30
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:25.10 2:25.10
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.10 2:24.10
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:52.78 2:52.78

Antal anmälda deltagare: 4

F14 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.74 11.74
Maggie Dahllöf
Hellas FK
06 Hellas FK
Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 14.58 14.58
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.09 13.09
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.87 12.87
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.53 12.53
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 12.75 12.75

Antal anmälda deltagare: 8

F14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 49.86 49.86
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 4

F14 Höjd

SB PB
Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 157 157
Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 156 156
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 130 130
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 153 153
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 152 152
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 132 132
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 150 151
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 148 148

Antal anmälda deltagare: 8

F14 Stav

SB PB
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 291 291
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 331 331
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 245 245

Antal anmälda deltagare: 3

F14 Längd

SB PB
Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Maja McCarthy
Hellas FK
06 Hellas FK 4.56 4.87
Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.90 4.90
Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.24 4.24
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.97
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.90 4.90
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.45 4.45
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.88 4.88

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Tresteg

SB PB
Maggie Dahllöf
Hellas FK
06 Hellas FK 10.01 10.01
Maja McCarthy
Hellas FK
06 Hellas FK 10.19 10.19
Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.83 9.83
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.03 10.03
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.74 9.74

Antal anmälda deltagare: 5

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.75 8.75
Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.65 9.65
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.98 12.98
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.90 10.90
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.24 9.24
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.17 10.17
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 10.31 10.31

Antal anmälda deltagare: 7

F14 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.18 26.18
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 20.92 20.92
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 29.08

Antal anmälda deltagare: 3

F14 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 35.67 35.67
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 28.70

Antal anmälda deltagare: 3

F14 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 37.94 37.94
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.87 28.87
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 33.48 33.48
Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 23.92 23.92
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.21 25.21
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.43 25.43
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 18.05 19.85

Antal anmälda deltagare: 7

P14 80 m

SB PB
Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.74 10.74
Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.93 9.93
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.02 11.02
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Samuel Hillerström-Stefansson
Täby IS
06 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 6

P14 300 m

SB PB
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 44.08 44.08
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 800 m

SB PB
Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 2:12.20 2:12.20

Antal anmälda deltagare: 1

P14 2000 m

SB PB
Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF

Antal anmälda deltagare: 1

P14 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF

Antal anmälda deltagare: 2

P14 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.75 12.75
Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.27 13.27
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.05 13.05
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.38 12.38

Antal anmälda deltagare: 5

P14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 45.72 45.72
Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 45.12 45.12
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 46.27 46.27
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 46.27 46.27

Antal anmälda deltagare: 4

P14 Höjd

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 158 158
Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 152 152
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 173 173

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Stav

SB PB
Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 300 300
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 377 377

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Längd

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.01 5.01
Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.76 4.76
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 6.11 6.11

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Tresteg

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.73 10.73
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.70 12.70

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 7.01 7.01
Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.86 9.86
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.63 11.63
Daniel Opdahl
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.29

Antal anmälda deltagare: 4

P14 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 21.93 21.93
Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 30.06 30.06
Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 25.77 25.77

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 38.27 38.27
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 20.43 20.43
Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 39.34 39.34
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 34.24 34.24
Daniel Opdahl
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 42.26 42.26

Antal anmälda deltagare: 5

Totalt antal anmälda deltagare: 29

Totalt antal anmälda starter: 123