Startlista

En Midsommarnattsdröm
Stenkullens IP, Lerum   2024-06-19

Antal deltagare: 288
Antal starter: 392

Kvinnor 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
740 Alexandra Pekic
IFK Göteborg
00 IFK Göteborg 12.72 12.72 2024 Nej
751 Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer 13.55 12.98 2021 A-Final Ja
836 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK B-Final Ja
849 Sofia Johansson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 14.02 13.88 2023 A-Final Ja
871 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 13.58 13.17 2021 A-Final Ja
930 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 12.26 2022 A-Final Ja

Antal deltagare: 6

Kvinnor 200 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
678 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 25.68 2021 A-Final Ja
758 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 24.91 24.07 2016 A-Final Ja
812 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 26.69 2022 B-Final Ja
843 Ebba Gustafsson
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 24.99 24.99 2024 A-Final Ja
849 Sofia Johansson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 28.52 28.52 2024 C-Final Ja
871 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 27.96 26.75 B-Final Ja
918 Matilda Hellqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 24.51 23.75 2021 A-Final Ja
930 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 25.32 24.73 2022 A-Final Ja

Antal deltagare: 8

Kvinnor 400 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
744 Paulina Orell Sahlberg
IFK Växjö
81 IFK Växjö 56.63 2000 Nej
860 Stina Tagesson
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK B-Final Ja
871 Jenny Åkervall
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 1:00.79 2014 A-Final Ja

Antal deltagare: 3

Kvinnor 1500 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
669 Louise Lund
Alingsås IF
90 Alingsås IF 4:37.95 2023 A-Final Ja
685 Liv Dinis
Hälle IF
04 Hälle IF 4:37.28 2023 A-Final Ja
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville 5:57.99 2023 B-Final Ja
737 Ebba-Stina Bjuve
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 4:47.37 2023 20A-Final Ja
773 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 4:41.00 2021 A-Final Ja
780 Regina Carlén
Lerum Friidrott
96 Lerum Friidrott 2024 B-Final Ja
799 Alexandra Mbye
Lerum Friidrott
89 Lerum Friidrott 5:38.63 2010 B-Final Ja
840 Ebba Berglin
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 4:38.02 2023 A-Final Ja
847 Paulina Hultberg
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 4:33.72 2023 A-Final Ja
858 Elsa Svantesson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 4:41.52 2023 Nej
859 Elsa Tagesson
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 4:44.03 2022 A-Final Ja
927 Alicia Nilsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 4:41.53 4:32.11 2022 A-Final Ja

Antal deltagare: 12

Kvinnor 100 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PB NLHeat Avprickad online
739 Lisa Erkfeldt
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg Final Ja
754 Sissel Eliasson
IK Ymer
04 IK Ymer 15.79 15.50 2023 Final Ja
835 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 15.02 2021 Final Ja
853 Hanna Palmqvist
Mölndals AIK
96 Mölndals AIK 13.41 2022 Final Ja

Antal deltagare: 4

Kvinnor Höjd

# SB PB NLHeat Avprickad online
924 Lina Löfqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 167 173 2014 17Final Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Stav

# SB PB NLHeat Avprickad online
926 Anna Mol
Ullevi FK
99 Ullevi FK 280 298 2023 Final Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
818 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 5.69 5.94 2023 Final Nej
940 Clara Augustsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 5.50 5.74 2022 Final Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Tresteg

# SB PB NLHeat Avprickad online
846 Amanda Hjalmarsson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 11.94 12.35 2016 Final Nej
912 Sofia Andersson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 10.82 11.09 2022 Final Nej
919 Victoria Jacobsson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 11.65 12.01 2021 Final Nej
921 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.59 12.14 2020 Final Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
697 Angelica Kela
Hälle IF
80 Hälle IF 8.62 8.96 2023 Final Nej
774 Emilia Wernerliv
Kongahälla AIK
04 Kongahälla AIK 10.68 10.68 2024 Final Nej
874 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 9.98 9.98 2024 Final Nej

Antal deltagare: 3

Kvinnor Slägga

Pool 1: kl. 20.00, Pool 2: kl. 20.50

Vikt: 4,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
766 Josefin Hermansson
Istrums SK
93 Istrums SK 27.05 2011 Pool 1 Nej
874 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 45.92 49.28 2023 Pool 2 Nej

Antal deltagare: 2

F19 100 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PB NLHeat Avprickad online
837 Olivia Amberntsson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK Final Ja

Antal deltagare: 1

F19 Höjd

# SB PB NLHeat Avprickad online
734 Smilla Arkdal Ranebro
IF Rigor
06 IF Rigor 166 172 2023 8Final Nej
819 Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS 163 166 2023 8Final Nej

Antal deltagare: 2

F19 Stav

# SB PB NLHeat Avprickad online
736 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 310 320 2022 5Final Nej
789 Elin Jansson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 338 2023 7Final Nej

Antal deltagare: 2

F19 Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
786 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 5.19 2023 Final Nej

Antal deltagare: 1

F19 Tresteg

# SB PB NLHeat Avprickad online
786 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 10.48 10.48 2024 15Final Nej

Antal deltagare: 1

F19 Slägga

Vikt: 4,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
794 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 53.19 53.19 2024 5Final Nej
896 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 36.77 36.77 2024 Final Nej

Antal deltagare: 2

F19 Spjut

Vikt: 600g

# SB PB NLHeat Avprickad online
911 Sigrid Altus
Ullevi FK
06 Ullevi FK 36.09 36.09 2024 11Final Nej

Antal deltagare: 1

F17 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
769 Märta Elfström
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 13.08 13.08 2024 A-Final Ja
842 Lara Ghafour
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK B-Final Ja
851 Amelie Luther
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK B-Final Ja

Antal deltagare: 3

F17 200 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
769 Märta Elfström
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 26.79 26.79 2024 B-Final Ja
873 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 27.50 2023 B-Final Ja

Antal deltagare: 2

F17 400 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
679 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 1:01.45 A-Final Ja
680 Lovisa Ludwigsson
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 1:11.56 1:11.56 2024 B-Final Ja
686 Moa Enander
Hälle IF
07 Hälle IF 1:01.32 2023 12A-Final Ja
689 Sofie Gisaeus
Hälle IF
08 Hälle IF 1:03.30 1:03.30 2023 A-Final Ja
705 Nicolina Sinclair
Hälle IF
07 Hälle IF 1:01.24 2023 11A-Final Ja
771 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 1:12.88 2023 B-Final Ja

Antal deltagare: 6

F17 1500 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
698 Agnes Knauer
Hälle IF
07 Hälle IF 4:56.55 2023 10 Nej
768 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:21.45 5:21.45 2024 B-Final Ja
770 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:32.56 2021 B-Final Ja
776 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:12.74 2023 B-Final Ja
792 Sara Karner
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:50.05 5:50.05 2024 B-Final Ja
793 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:45.81 5:30.87 2021 Nej
891 Iris Käck
Sävedalens AIK
12 Sävedalens AIK 5:26.57 5:26.57 2024 B-Final Ja

Antal deltagare: 7

F17 100 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PB NLHeat Avprickad online
745 Elin Giebat
IK Orient
07 IK Orient 15.21 2023 Final Ja
836 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK Final Ja

Antal deltagare: 2

F17 Höjd

# SB PB NLHeat Avprickad online
812 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 155 160 2023 9Final Nej

Antal deltagare: 1

F17 Stav

# SB PB NLHeat Avprickad online
806 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 330 330 2024 Final Nej
881 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 295 295 2024 3Final Nej

Antal deltagare: 2

F17 Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
712 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 4.86 4.88 2023 Final Nej
771 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 4.26 2023 Final Nej
790 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 4.27 4.27 2024 Final Nej
793 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.39 2022 Final Nej
856 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 4.72 4.95 2023 Final Nej

Antal deltagare: 5

F17 Tresteg

# SB PB NLHeat Avprickad online
677 Siri Wåhlström
Bohus IF
10 Bohus IF Final Nej
798 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 8.75 8.99 2023 Final Nej
845 Molly Hallberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.64 9.98 2023 Final Nej
848 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.85 9.85 2024 Final Nej

Antal deltagare: 4

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
676 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 9.84 9.84 2024 Final Nej
745 Elin Giebat
IK Orient
07 IK Orient 11.03 2023 19Final Nej
820 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 11.46 11.49 2023 9Final Nej
880 Alice Boström Holmberg
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.74 11.42 2023 Final Nej
897 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 12.18 2023 Final Nej

Antal deltagare: 5

F17 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
676 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 37.66 38.53 2023 Final Nej
790 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 36.98 36.98 2024 Final Nej
820 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 49.68 49.68 2024 9Final Nej
889 Lisa Karlsson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 38.71 2023 18Final Nej
892 Elin Wrange Linder
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 34.07 36.81 2023 Final Nej
897 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 51.58 2023 Final Nej
898 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 43.28 43.28 2024 12Final Nej

Antal deltagare: 7

F17 Spjut

Vikt: 500g

# SB PB NLHeat Avprickad online
721 Stina Junestål
IF Kville
08 IF Kville 49.42 49.42 2024 Final Nej
790 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 29.26 29.26 2024 Final Nej
880 Alice Boström Holmberg
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 31.53 36.12 2023 11Final Nej

Antal deltagare: 3

Män 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
674 Federico Rossi
Atletica Malignani Libertas Udine (ITA)
97 Atletica Malignani Libertas Udine (ITA) 10.94 10.93 A-Final Ja
725 SoKo Nyallay
IF Kville
02 IF Kville 11.92 11.92 2024 Nej
800 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.02 12.02 2024 B-Final Ja
801 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 12.18 12.18 2024 Nej
803 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 10.54 10.43 2023 5A-Final Ja
914 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 11.41 10.80 2021 Nej
916 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 10.62 10.62 2024 13 Nej
920 Theodor Johner
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.69 11.69 2024 A-Final Ja
931 Rafael Tejada De Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 11.08 10.65 A-Final Ja

Antal deltagare: 9

Män 200 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
674 Federico Rossi
Atletica Malignani Libertas Udine (ITA)
97 Atletica Malignani Libertas Udine (ITA) 22.12 22.12 A-Final Ja
752 Carl Anderberg
IK Ymer
02 IK Ymer 23.44 2023 A-Final Ja
782 Daniel Eliasson
Lerum Friidrott
92 Lerum Friidrott C-Final Nej
801 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 25.74 2023 Nej
913 Anton Bengtsson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 22.21 22.18 2018 Nej
914 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 23.57 22.37 2020 Nej
928 Andreas Norström
Ullevi FK
92 Ullevi FK 22.64 2015 Nej
929 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 21.89 21.62 2022 A-Final Ja
932 Elias Wennolf
Ullevi FK
03 Ullevi FK 23.21 22.15 2020 Nej

Antal deltagare: 9

Män 400 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
710 Benjamin Åberg
Hälle IF
95 Hälle IF 49.38 2022 17 Nej
784 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 50.61 2023 A-Final Ja
929 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 50.59 48.54 2022 A-Final Ja
936 Malte Zettergren
Varbergs GIF
07 Varbergs GIF 51.74 51.74 2024 A-Final Ja
954 Jakob Zäll
Örgryte IS
01 Örgryte IS 49.96 2022 A-Final Ja

Antal deltagare: 5

Män 1500 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
715 Monir Elkhalki
IF Kville
81 IF Kville B-Final Ja
825 André Bülow Bengtsson
Majornas IK
03 Majornas IK 4:40.00 4:51.80 2020 A-Final Ja
827 Mattias Gustavsson
Majornas IK
78 Majornas IK 4:44.10 2020 Nej
828 Christoffer Johansson
Majornas IK
89 Majornas IK 4:35.00 4:35.00 A-Final Ja
829 Dimitrios Kiriazidis
Majornas IK
68 Majornas IK 4:56.90 2022 B-Final Ja
832 Edin Nygren
Majornas IK
76 Majornas IK 4:35.00 4:35.00 A-Final Ja
861 Lukas Larsson
OK Linné
03 OK Linné B-Final Ja
870 Jonatan Westberg
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK 4:10.00 A-Final Ja
886 Erik Holmner
Sävedalens AIK
80 Sävedalens AIK 4:30.00 A-Final Ja
893 Ivan Magnusson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 4:07.01 4:07.01 2024 A-Final Ja
901 Noah Svedberg
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4:07.44 4:06.13 2023 A-Final Ja
939 Niclas Agroth
Örgryte IS
66 Örgryte IS 4:55.00 B-Final Ja

Antal deltagare: 12

Män 110 m häck

Höjd: 106,7cm

# SB PB NLHeat Avprickad online
920 Theodor Johner
Ullevi FK
05 Ullevi FK 15.38 15.38 2024 17Final Ja

Antal deltagare: 1

Män Höjd

# SB PB NLHeat Avprickad online
730 Fabian Steene
IF Kville
03 IF Kville 196 202 2023 8Final Nej

Antal deltagare: 1

Män Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
724 Frank Nissen
IF Kville
03 IF Kville 6.04 6.04 2024 Final Nej
735 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 6.55 2023 Final Nej
815 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 6.84 6.84 2024 Final Nej
941 Oliwer Danielsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 6.98 7.38 2021 12Final Nej

Antal deltagare: 4

Män Tresteg

# SB PB NLHeat Avprickad online
681 Erik Ehrlin
Hammarby IF
90 Hammarby IF 14.98 16.28 2014 6Final Nej
800 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 11.65 11.65 2024 Final Nej
815 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 13.64 13.64 2024 Final Nej
917 Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK 12.90 13.89 2022 Final Nej
922 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 14.13 2023 19Final Nej
925 Melker Manne
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.97 15.18 2023 4Final Nej

Antal deltagare: 6

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
834 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 16.81 16.81 2024 9Final Nej
883 Leo Frid Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 16.88 16.88 2024 8Final Nej
953 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 18.07 18.07 2024 4Final Nej

Antal deltagare: 3

Män Slägga

Vikt: 7,26kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
755 Robert Fabian
IK Ymer
72 IK Ymer 27.60 39.44 Final Nej
765 Tobias Hagström
Istrums SK
96 Istrums SK 60.95 2018 16Final Nej

Antal deltagare: 2

P19 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
757 Marko Malnar
IK Ymer
06 IK Ymer 12.73 12.65 2022 B-Final Ja
852 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 11.68 2023 A-Final Ja

Antal deltagare: 2

P19 200 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
757 Marko Malnar
IK Ymer
06 IK Ymer 24.99 24.99 2024 B-Final Ja
852 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 23.81 2023 Nej

Antal deltagare: 2

P19 400 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
839 Nils Askelund
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 57.31 2023 B-Final Ja

Antal deltagare: 1

P19 1500 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
670 Jimmy Nord
Alingsås IF
06 Alingsås IF 4:08.67 2023 8A-Final Ja
813 Viggo Trefil
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 5:05.33 2023 B-Final Ja
910 Mohammed Al-Murisi
Ullevi FK
06 Ullevi FK B-Final Ja

Antal deltagare: 3

P19 Stav

# SB PB NLHeat Avprickad online
796 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 400 420 2022 16Final Nej

Antal deltagare: 1

P19 Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
946 Marcus Johansson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.91 6.91 2024 11Final Nej

Antal deltagare: 1

P19 Slägga

Vikt: 6,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
817 Albin Östman
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 49.67 49.67 2024 6Final Nej
888 Ben Kamijo
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 51.79 53.90 2023 10Final Nej

Antal deltagare: 2

P17 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
772 Adam Pantzar
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 12.27 12.27 2024 B-Final Ja
779 Sebastian Birk
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.05 2023 Nej
797 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.13 12.13 2024 B-Final Ja
808 Anton Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 13.41 2023 C-Final Ja
838 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.00 2023 Nej
850 Svante Krutrök
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 11.55 11.55 2024 A-Final Ja

Antal deltagare: 6

P17 200 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
726 Hjalmar Peixoto
IF Kville
08 IF Kville 24.22 24.22 2024 A-Final Ja
772 Adam Pantzar
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 24.68 24.68 2024 A-Final Ja
779 Sebastian Birk
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 24.39 2023 Nej
797 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 25.74 2023 B-Final Ja
808 Anton Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 27.93 2023 C-Final Ja

Antal deltagare: 5

P17 400 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
791 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 59.49 2023 Nej
797 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 57.70 2023 Nej

Antal deltagare: 2

P17 1500 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
675 Benjamin Johansson
Bohus IF
08 Bohus IF 4:11.23 4:11.23 2024 A-Final Nej
702 Alvin Mether
Hälle IF
08 Hälle IF 5:00.01 2023 B-Final Ja
713 Alex Berger
IF Kville
07 IF Kville 4:32.88 4:32.88 17A-Final Ja
826 Lucas Mori Glad
Majornas IK
08 Majornas IK 5:05.16 5:05.16 2024 B-Final Ja
908 Linus Pålsson
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK 4:55.71 4:55.71 2024 B-Final Ja

Antal deltagare: 5

P17 Stav

# SB PB NLHeat Avprickad online
902 Isak Thörn
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 375 398 2023 16Final Nej

Antal deltagare: 1

P17 Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
797 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 5.61 5.64 2023 Final Nej
877 Hugo Andersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 6.37 6.37 2024 Final Nej

Antal deltagare: 2

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
762 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 13.87 14.52 2023 13Final Nej
890 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 15.01 15.01 2024 Final Nej

Antal deltagare: 2

P17 Spjut

Vikt: 700g

# SB PB NLHeat Avprickad online
762 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 58.86 58.86 2024 3Final Nej
855 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 43.82 45.34 2023 17Final Nej
875 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 54.26 54.26 2024 Final Nej
876 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 47.85 47.85 2024 Final Nej
884 Bruno Gianneschi
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 50.10 50.10 2024 Final Nej
909 Alexander Vedin
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 60.42 60.42 1Final Nej

Antal deltagare: 6

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PB NLHeat Avprickad online
738 George Cederqvist
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 16.49 16.49 1Final Nej

Antal deltagare: 1

Mix 5000 m

# SB PB NLGruppHeat Avprickad online
667 Fredrik Andersson
Alingsås IF
69 Alingsås IF 18:42.00 18:24.00 2021 Final BFinal B Ja
668 Christoffer Hiding
Alingsås IF
85 Alingsås IF 16:12.60 2021 Final AFinal A Ja
682 Anders Bergman
Hälle IF
88 Hälle IF 14:49.71 2021 Final AFinal A Ja
683 Adam Brandt
Hälle IF
92 Hälle IF 15:39.01 2023 Final AFinal A Ja
684 Rasmus Bäcklund
Hälle IF
98 Hälle IF 16:13.57 2023 Final AFinal A Ja
687 Isak Eriksson
Hälle IF
94 Hälle IF 16:00.00 15:21.99 2022 Final AFinal A Ja
688 Erik Framme
Hälle IF
73 Hälle IF 16:30.00 14:36.64 1998 Final AFinal A Ja
690 Anton Gustafsson
Hälle IF
92 Hälle IF 16:00.00 Final AFinal A Ja
691 Karin Horkeby
Hälle IF
87 Hälle IF 18:55.71 2023 Final CFinal C Ja
694 Gustav Josefinsson
Hälle IF
96 Hälle IF 15:58.00 15:58.32 2022 Final AFinal A Ja
695 Jonatan Jungmalm
Hälle IF
91 Hälle IF 17:46.96 2021 Final BFinal B Ja
696 Axel Karlsson
Hälle IF
93 Hälle IF 16:58.18 2023 Final AFinal A Ja
699 Jacob Larsson
Hälle IF
98 Hälle IF 17:00.00 Final BFinal B Ja
700 Gustaf Leonardsson
Hälle IF
93 Hälle IF 16:39.52 2021 Final A Nej
701 Martin Lönnfält
Hälle IF
89 Hälle IF 15:15.21 2023 Final AFinal A Ja
703 Hjalmar Sandberg
Hälle IF
91 Hälle IF 15:51.00 15:43.00 Final AFinal A Nej
706 Petter Svensson
Hälle IF
90 Hälle IF 14:29.03 2022 Final AFinal A Ja
707 Emy Thorén
Hälle IF
95 Hälle IF 16:57.00 17:00.65 2022 Final AFinal A Ja
708 Peter Velin
Hälle IF
89 Hälle IF 16:39.48 2022 Final AFinal A Ja
709 Niklas Wiberg
Hälle IF
94 Hälle IF 15:35.00 16:56.46 2021 Final AFinal A Ja
715 Monir Elkhalki
IF Kville
81 IF Kville Final CFinal C Ja
729 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville 21:30.00 17:26.54 2001 Final CFinal C Ja
733 Eleonor Öström
IF Kville
59 IF Kville 25:00.00 18:55.20 2000 Final C Nej
748 Kai Karlsson
IK Wilske
64 IK Wilske 19:30.00 19:05.05 2020 Final CFinal C Ja
749 Avdesh Negi
IK Wilske
80 IK Wilske 21:40.00 21:40.00 Final CFinal C Ja
750 Rickard Westergren
IK Wilske
71 IK Wilske 18:00.00 15:41.94 2008 Final BFinal B Ja
777 Mattias Andersson
Lerum Friidrott
87 Lerum Friidrott 17:16.30 2023 Final BFinal B Ja
781 Björn Elfström
Lerum Friidrott
72 Lerum Friidrott 19:00.00 18:26.00 Final CFinal C Ja
782 Daniel Eliasson
Lerum Friidrott
92 Lerum Friidrott 19:05.00 Final CFinal C Nej
785 Peter Helmroth
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott 18:45.00 Final BFinal B Ja
795 Marcus Lindberg
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 19:00.00 18:50.00 Final CFinal C Ja
804 Mikael Rangfeldt
Lerum Friidrott
85 Lerum Friidrott 18:45.00 17:56.48 2021 Final BFinal B Ja
805 Niklas Rung
Lerum Friidrott
72 Lerum Friidrott 18:01.00 Final BFinal B Ja
810 Anna Svensson
Lerum Friidrott
87 Lerum Friidrott 21:02.09 2009 Final CFinal C Ja
814 Jonas Udéhn
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 20:00.00 19:27.00 Final CFinal C Ja
816 Christopher Westdahl
Lerum Friidrott
82 Lerum Friidrott 23:24.00 18:26.00 Final CFinal C Ja
821 Mikael Tunali
Lidköpings VSK
79 Lidköpings VSK 16:36.00 17:00.95 2020 Final AFinal A Ja
822 Karl Wilenius
Lidköpings VSK
85 Lidköpings VSK 16:15.00 15:35.22 2017 Final AFinal A Ja
824 Lennart Bengtsson
Majornas IK
61 Majornas IK Final C Nej
830 Erik Michaëlsson
Majornas IK
67 Majornas IK 18:36.00 18:30.32 2021 Final BFinal B Ja
833 Maria Talja
Majornas IK
75 Majornas IK 21:59.46 2020 Final CFinal C Ja
844 Josefine Gustavsson
Mölndals AIK
00 Mölndals AIK 18:45.00 18:45.00 Final CFinal B Nej
854 Göran Sander
Mölndals AIK
67 Mölndals AIK 17:45.00 15:22.16 2010 Final BFinal B Ja
857 Alma Svantesson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 17:00.00 18:50.64 2018 Final BFinal B Ja
862 Johanna Andersson
Solvikingarna
85 Solvikingarna 19:16.19 2017 Final CFinal C Ja
863 Jonas Carlson
Solvikingarna
71 Solvikingarna 18:00.00 Final B Nej
864 Bengt Dahlberg
Solvikingarna
49 Solvikingarna 27:00.00 27:00.00 Final CFinal C Ja
865 Sava Iancovici
Solvikingarna
74 Solvikingarna 17:40.00 Final BFinal B Ja
866 Olle Leibe Bergstedt
Solvikingarna
01 Solvikingarna 17:05.56 2021 Final BFinal B Ja
867 Kristina Nilsson
Solvikingarna
76 Solvikingarna 21:41.00 21:41.00 Final CFinal C Ja
868 Joakim Pauli
Solvikingarna
69 Solvikingarna 19:30.00 19:15.00 Final CFinal C Ja
869 Ingemar Svensson
Solvikingarna
65 Solvikingarna 18:50.03 2021 Final CFinal C Ja
870 Jonatan Westberg (Utom tävlan)
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK 15:20.34 2024 Final AFinal A Ja
872 Adam Henrysson
Stensjöns IF
93 Stensjöns IF 16:00.00 16:00.00 Final AFinal A Ja
900 Emil Stahl
Sävedalens AIK
86 Sävedalens AIK 17:50.00 Final BFinal B Ja
906 Nina Hagman
Team Minos SC
81 Team Minos SC 17:00.00 17:22.77 2023 Final BFinal B Ja
933 Love Henrikson
Umara SC
84 Umara SC 17:05.00 17:05.00 Final BFinal B Nej
934 Mikael Jansson
Umara SC
82 Umara SC 21:35.00 21:35.00 Final C Nej
938 Liduina van Sitteren
Örebro AIK
89 Örebro AIK 17:30.00 16:51.10 2020 Final BFinal B Ja
942 Jesper Evervall
Örgryte IS
94 Örgryte IS 15:51.44 2020 Final AFinal A Ja
943 Oscar Guregård
Örgryte IS
98 Örgryte IS 18:10.00 18:30.00 Final BFinal B Ja
944 Evelina Hultegård
Örgryte IS
90 Örgryte IS 17:34.75 2021 Final BFinal B Ja
945 Jenny Jernberg
Örgryte IS
89 Örgryte IS 18:40.00 18:40.00 Final BFinal B Ja
947 Johanna Larsson
Örgryte IS
93 Örgryte IS 16:28.78 2023 Final AFinal A Ja
949 Oskar Simann Ax
Örgryte IS
91 Örgryte IS 17:15.15 2020 Final B Nej
950 Fredrik Skoglund
Örgryte IS
93 Örgryte IS 15:40.00 Final AFinal A Ja
951 Joel Thorén
Örgryte IS
95 Örgryte IS 16:11.69 2022 Final AFinal A Ja
952 Moa Widjer
Örgryte IS
81 Örgryte IS 19:55.00 Final CFinal C Ja
704 Reserv: Michelle Schnellbacher
Hälle IF
85 Hälle IF 17:32.86 2021 Nej

Antal deltagare: 69

Veteraner Kvinnor 100 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
716 Amudha Harikrishnan
IF Kville
84 IF Kville 14.19 B-Final Nej
717 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 15.19 2023 A-Final Ja
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville 18.54 2023 B-Final Ja
746 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 13.66 13.54 2023 Nej
753 Elisabeth Eickhoff
IK Ymer
62 IK Ymer 16.21 15.76 2020 B-Final Ja

Antal deltagare: 5

Veteraner Kvinnor 200 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
716 Amudha Harikrishnan
IF Kville
84 IF Kville 33.90 C-Final Nej
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville C-Final Ja
746 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 28.38 28.01 2023 Nej
751 Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer 27.91 26.50 2021 B-Final Ja
753 Elisabeth Eickhoff
IK Ymer
62 IK Ymer 34.07 2022 C-Final Ja
879 Anneli Bohm
Sävedalens AIK
74 Sävedalens AIK 30.24 2021 C-Final Ja

Antal deltagare: 6

Veteraner Kvinnor 400 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
711 Sandra Andersson
IF Hagen
86 IF Hagen 1:07.01 1:02.67 2023 Nej
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville 1:18.65 2023 B-Final Ja
948 Amy Quiñones
Örgryte IS
84 Örgryte IS 59.25 A-Final Ja

Antal deltagare: 3

Veteraner Kvinnor Stav

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
693 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF 315 2000 FinalK50 Nej
717 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 250 250 2024 FinalK40 Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Kvinnor Längd

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
717 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 4.00 2023 FinalK40 Nej
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville FinalK60 Nej
759 Evelina Sandgren
IK Ymer
70 IK Ymer 3.02 3.02 2024 FinalK50 Nej
903 Elin Jarenfors
Tanums IF
89 Tanums IF 4.00 FinalK35 Nej
904 Jolanta Malmqvist Cehlin
Tanums IF
89 Tanums IF FinalK35 Nej

Antal deltagare: 5

Veteraner Kvinnor Tresteg

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
716 Amudha Harikrishnan
IF Kville
84 IF Kville 7.18 FinalK40 Nej
720 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville FinalK60 Nej
759 Evelina Sandgren
IK Ymer
70 IK Ymer FinalK50 Nej
923 Desirée Lindén
Ullevi FK
76 Ullevi FK 12.59 2001 FinalK45 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor Kula

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
760 Stina Sundling
IK Ymer
64 IK Ymer 6.92 6.92 FinalK60 Nej
761 Ann-Christin Olsson
IKHP Huskvarna
64 IKHP Huskvarna 6.30 6.45 FinalK60 Nej
787 Maria Holmesson
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott FinalK55 Nej
878 Marie Barenfeld
Sävedalens AIK
85 Sävedalens AIK 10.79 FinalK35 Nej
903 Elin Jarenfors
Tanums IF
89 Tanums IF 9.64 13.80 FinalK35 Nej

Antal deltagare: 5

Veteraner Kvinnor Slägga

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
693 Weronica Hägg
Hälle IF
74 Hälle IF FinalK50 Nej
697 Angelica Kela
Hälle IF
80 Hälle IF 35.38 36.59 FinalK40 Nej
761 Ann-Christin Olsson
IKHP Huskvarna
64 IKHP Huskvarna 24.24 27.62 FinalK60 Nej
787 Maria Holmesson
Lerum Friidrott
66 Lerum Friidrott FinalK55 Nej
811 Linnéa Svensson
Lerum Friidrott
89 Lerum Friidrott FinalK35 Nej
885 Cecilia Hallin
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 33.20 33.20 FinalK45 Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Kvinnor Spjut

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
697 Angelica Kela
Hälle IF
80 Hälle IF FinalK40 Nej
761 Ann-Christin Olsson
IKHP Huskvarna
64 IKHP Huskvarna 12.81 12.81 FinalK60 Nej
778 Annie Andreasson
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 25.02 FinalK40 Nej
878 Marie Barenfeld
Sävedalens AIK
85 Sävedalens AIK 36.66 FinalK35 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Män 100 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
671 Ulf Ericsson
Angereds IS
58 Angereds IS 16.13 16.13 2024 D-Final Ja
732 James Varkey
IF Kville
79 IF Kville 12.89 2023 C-Final Ja
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg 13.54 13.14 2021 C-Final Ja
743 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 12.37 12.01 2019 B-Final Ja
756 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 15.75 14.07 2019 D-Final Nej
802 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott D-Final Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 15.24 2022 D-Final Ja
899 Mikael Rydström
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 13.87 13.87 2024 D-Final Ja
905 Daniel Wikström
Tanums IF
89 Tanums IF D-Final Ja

Antal deltagare: 9

Veteraner Män 200 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
671 Ulf Ericsson
Angereds IS
58 Angereds IS C-Final Ja
732 James Varkey
IF Kville
79 IF Kville 26.45 2023 B-Final Ja
743 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 24.82 24.65 2021 B-Final Ja
756 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 29.44 2019 C-Final Nej
802 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott 26.51 26.51 2024 B-Final Ja
899 Mikael Rydström
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 30.40 2023 C-Final Ja
905 Daniel Wikström
Tanums IF
89 Tanums IF 27.25 27.25 C-Final Ja

Antal deltagare: 7

Veteraner Män 400 m

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
692 Patrik Hägg
Hälle IF
72 Hälle IF 59.37 49.90 2000 B-Final Ja
722 Patrik Kolmodin
IF Kville
75 IF Kville C-Final Ja
731 Fredrik Svensson
IF Kville
75 IF Kville 1:02.88 1:02.88 2024 B-Final Ja
783 Fredrik Engel
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 1:00.85 2021 B-Final Ja
788 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 54.54 2023 A-Final Ja
809 Jerker Sandberg
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 1:19.00 1:17.00 C-Final Ja
823 Bo Berglund
LK DRT Kungsbacka
53 LK DRT Kungsbacka C-Final Ja
831 Johan Nilsson
Majornas IK
74 Majornas IK 1:00.13 58.90 2023 B-Final Ja
899 Mikael Rydström
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 1:04.90 1:04.90 2024 C-Final Ja
915 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 1:07.45 2022 C-Final Ja

Antal deltagare: 10

Veteraner Män Höjd

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
722 Patrik Kolmodin
IF Kville
75 IF Kville 148 2022 FinalM45 Nej
731 Fredrik Svensson
IF Kville
75 IF Kville 147 147 2024 FinalM45 Nej
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg 147 154 2022 FinalM60 Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 134 150 2023 FinalM60 Nej
894 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 158 164 2021 FinalM45 Nej
895 Fredrik Olsson
Sävedalens AIK
72 Sävedalens AIK 164 176 2021 FinalM50 Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Män Stav

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
714 Sven Diurlin
IF Kville
74 IF Kville 325 380 2010 FinalM50 Nej
718 Sven Hellestam
IF Kville
57 IF Kville FinalM65 Nej
719 Fredrik Hernelid
IF Kville
81 IF Kville 254 254 FinalM40 Nej
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg 255 272 2023 FinalM60 Nej
807 Martin Sahlin
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott FinalM45 Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 268 2023 FinalM60 Nej
887 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK 270 FinalM40 Nej
895 Fredrik Olsson
Sävedalens AIK
72 Sävedalens AIK FinalM50 Nej
915 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 340 2008 FinalM55 Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Män Längd

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
719 Fredrik Hernelid
IF Kville
81 IF Kville 4.60 4.60 2024 FinalM40 Nej
727 Eric Persson
IF Kville
63 IF Kville 4.57 4.80 2023 FinalM60 Nej
731 Fredrik Svensson
IF Kville
75 IF Kville 4.72 4.72 2024 FinalM45 Nej
756 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 4.14 2021 FinalM80 Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 4.48 2021 FinalM60 Nej
887 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK 5.43 2020 FinalM40 Nej
894 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 5.13 5.54 2023 FinalM45 Nej

Antal deltagare: 7

Veteraner Män Tresteg

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
727 Eric Persson
IF Kville
63 IF Kville 11.88 2013 FinalM60 Nej
747 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 10.99 13.17 2003 FinalM40 Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Män Kula

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
728 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 10.28 10.67 FinalM55 Nej
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg FinalM60 Nej
747 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 10.24 FinalM40 Nej
767 Torbjörn Johansson
Istrums SK
65 Istrums SK FinalM55 Nej
775 Stig Arvidsson
Lekeryd-Svarttorps SK
49 Lekeryd-Svarttorps SK 9.52 FinalM75 Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK FinalM60 Nej
907 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 7.65 7.65 FinalM70 Nej
915 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK FinalM55 Nej
937 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK FinalM50 Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Män Slägga

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
723 Dan Lahti
IF Kville
63 IF Kville 33.68 36.24 FinalM60 Nej
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg FinalM60 Nej
755 Robert Fabian
IK Ymer
72 IK Ymer 39.46 FinalM50 Nej
756 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer FinalM80 Nej
763 Ulf Genitz
Istrums SK
63 Istrums SK FinalM60 Nej
764 Peter Hagström
Istrums SK
63 Istrums SK FinalM60 Nej
767 Torbjörn Johansson
Istrums SK
65 Istrums SK FinalM55 Nej
775 Stig Arvidsson
Lekeryd-Svarttorps SK
49 Lekeryd-Svarttorps SK 39.09 FinalM75 Nej
907 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 25.46 25.46 FinalM70 Nej
935 Carl-Herbert Wessely
Varbergs GIF
46 Varbergs GIF 38.86 FinalM75 Nej
937 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK FinalM50 Nej

Antal deltagare: 11

Veteraner Män Spjut

# SB PB NLHeatKlass Avprickad online
722 Patrik Kolmodin
IF Kville
75 IF Kville FinalM45 Nej
728 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 32.68 32.68 FinalM55 Nej
741 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg FinalM60 Nej
747 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 34.00 FinalM40 Nej
955 Jan Wirén
Kalmar SK
76 Kalmar SK FinalM45 Nej
775 Stig Arvidsson
Lekeryd-Svarttorps SK
49 Lekeryd-Svarttorps SK 30.19 FinalM75 Nej
841 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK FinalM60 Nej
887 Daniel Johansson
Sävedalens AIK
84 Sävedalens AIK 40.39 FinalM40 Nej
907 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 17.20 17.20 FinalM70 Nej
915 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK FinalM55 Nej
937 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK FinalM50 Nej

Antal deltagare: 11

Män R-stående Spjut

Vikt: 800g

# SB PB NLHeat Avprickad online
882 Carl Ekberg
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK 35.93 2021 Final Nej

Antal deltagare: 1

Män I-20 100 m

# SB PB NLHeat Avprickad online
672 Gustav Larsson
Angereds IS
03 Angereds IS 13.81 13.44 2023 C-Final Ja
673 Viktor Åberg
Angereds IS
93 Angereds IS 13.32 13.16 2023 C-Final Ja

Antal deltagare: 2

Män I-20 Längd

# SB PB NLHeat Avprickad online
672 Gustav Larsson
Angereds IS
03 Angereds IS 4.76 4.86 2023 Final Nej
673 Viktor Åberg
Angereds IS
93 Angereds IS 5.07 2023 Final Nej

Antal deltagare: 2