Startlista

Inomhus DM Mittsvenska
Gavlehov, Gävle   2023-02-11 - 2023-02-12

Totalt antal deltagare: 353

Totalt antal starter: 912

Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Alma Uhlin
Falu IK
03 Falu IK 7.79 2022 Nej
Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 8.31 8.24 2022 Nej
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 9.21 9.21 2023 Nej
Marie Ebbestad
Upsala IF
00 Upsala IF 8.14 7.90 2019 Nej
Klara Helander
Upsala IF
95 Upsala IF 7.88 7.86 2020 Nej
Emelie Wonevik
Upsala IF
95 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 6

Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 27.54 27.54 2023 Nej
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 31.89 31.89 2023 Nej
Marie Ebbestad
Upsala IF
00 Upsala IF 27.02 2015 Nej
Klara Helander
Upsala IF
95 Upsala IF 24.91 24.70 2022 Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 26.95 26.95 2023 Nej
Anni Nylund
Upsala IF
02 Upsala IF 27.55 26.61 Nej
Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 25.75 25.59 2022 Nej
Emelie Wonevik
Upsala IF
95 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 8

Kvinnor 1500 m

# SB PBAvprickad online
Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4:29.36 2022 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor 3000 m

# SB PBAvprickad online
Ida Wikman
Dalregementets IF
02 Dalregementets IF 11:16.00 11:06.00 Nej
Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 13:53.00 2020 Nej
Louise Jernberg
IF Mantra Sport
91 IF Mantra Sport 10:30.00 Nej
Malin Österman
LK Roslagen
93 LK Roslagen Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Moa Erenbrand
Falu IK
03 Falu IK 9.53 2022 Nej
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 10.98 10.98 2023 Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.81 8.80 2022 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.17 9.17 2023 Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Moa Erenbrand
Falu IK
03 Falu IK 166 2018 Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 148 153 2022 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 171 171 2023 Nej

Antal deltagare: 3

Kvinnor Stav

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 336 385 2002 Nej
Elin Olsson
Kvarnsvedens GOIF FIK
93 Kvarnsvedens GOIF FIK 412 2017 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Moa Erenbrand
Falu IK
03 Falu IK 5.18 2017 Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.32 5.66 2022 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.70 5.98 2022 Nej
Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.44 4.54 2018 Nej
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.42 5.73 2019 Nej
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.25 5.27 2022 Nej
Emelie Wonevik
Upsala IF
95 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 7

Kvinnor Tresteg

# SB PBAvprickad online
Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 10.51 10.51 2023 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Moa Erenbrand
Falu IK
03 Falu IK 11.01 2022 Nej
Alma Uhlin
Falu IK
03 Falu IK 11.01 2021 Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 13.54 13.87 2022 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.12 11.90 2022 Nej
Victoria Wickman
Upsala IF
03 Upsala IF 14.30 14.30 2023 Nej

Antal deltagare: 5

Kvinnor Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Linnea Hammargren
Bollnäs FIK
01 Bollnäs FIK 12.53 12.94 2020 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 11.13 11.15 2022 Nej
Saga Berg
Upsala IF
04 Upsala IF 17.62 17.62 2022 Nej
Ruth Eklöf
Upsala IF
05 Upsala IF 14.86 14.86 2023 Nej

Antal deltagare: 4

F19 60 m

# SB PBAvprickad online
Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 8.61 8.41 2020 Nej
Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 9.00 8.57 2020 Nej
Ida Nyström-Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 9.08 8.94 2020 Nej
Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 8.86 8.82 2022 Nej
Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 8.95 8.95 2023 Nej
Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 8.25 8.25 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F19 Stav

# SB PBAvprickad online
Ellen Lundberg Hedman
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 286 286 2023 Nej

Antal deltagare: 1

F19 Längd

# SB PBAvprickad online
Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.78 5.04 2022 Nej
Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 4.90 4.90 2023 Nej
Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 4.27 4.27 2020 Nej
Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 5.10 5.12 2022 Nej
Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 4.67 5.19 2022 Nej
Smilla Eriksson
Upsala IF
05 Upsala IF 4.40 4.41 2020 Nej

Antal deltagare: 6

F19 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.50 10.72 2022 Nej
Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 11.18 11.18 2023 Nej
Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 10.96 10.96 2023 Nej
Smilla Eriksson
Upsala IF
05 Upsala IF 9.47 10.28 2020 Nej

Antal deltagare: 4

F19 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 10.08 10.14 2021 Nej
Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 10.27 10.27 2023 Nej
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 11.87 11.87 2023 Nej
Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 4

F19 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 11.13 11.15 2022 Nej
Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H Nej
Saga Berg
Upsala IF
04 Upsala IF 17.62 17.62 2022 Nej
Ruth Eklöf
Upsala IF
05 Upsala IF 14.86 14.86 2023 Nej
Malin Garbell
Upsala IF
05 Upsala IF 17.71 17.71 2023 Nej
Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 6

F17 60 m

# SB PBAvprickad online
Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK 8.44 2022 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 8.21 8.21 2023 Nej
Esther Abifayo
Upsala IF
06 Upsala IF 8.12 8.12 2023 Nej
Nova Bäckström
Upsala IF
07 Upsala IF 8.61 8.47 2022 Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 8.28 8.25 2021 Nej
Melissa Lagos
Upsala IF
07 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 6

F17 400 m

# SB PBAvprickad online
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Agnes Bergström
Upsala IF
07 Upsala IF 1:02.90 1:02.90 2023 Nej
Nova Bäckström
Upsala IF
07 Upsala IF 1:06.81 1:06.81 2022 Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 1:01.24 1:01.24 2023 Nej
Stella Livsdotter
Upsala IF
07 Upsala IF 1:07.59 1:07.59 2023 Nej

Antal deltagare: 5

F17 60 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.09 9.93 2022 Nej
Evelina Lång
Bålsta IK
07 Bålsta IK 10.76 10.76 2023 Nej
Amanda Stropp
Gefle IF
07 Gefle IF 9.79 9.79 2023 Nej
Alice Lundh Hållén
Strands IF
07 Strands IF Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.25 9.25 2022 Nej
Stella Livsdotter
Upsala IF
07 Upsala IF 11.16 11.16 2022 Nej

Antal deltagare: 7

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 142 2019 Nej
Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 153 2021 Nej

Antal deltagare: 2

F17 Stav

# SB PBAvprickad online
Emma Eriksson
Falu IK
07 Falu IK 263 263 2023 Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 222 2022 Nej

Antal deltagare: 2

F17 Längd

# SB PBAvprickad online
Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.75 4.75 2023 Nej
Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.97 4.97 2023 Nej
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.96 4.96 2022 Nej
Evelina Lång
Bålsta IK
07 Bålsta IK 3.78 3.87 2022 Nej
Vendela Michels
Falu IK
07 Falu IK Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.68 4.86 2022 Nej
Amanda Stropp
Gefle IF
07 Gefle IF 4.80 4.80 2023 Nej
Alice Lundh Hållén
Strands IF
07 Strands IF 4.42 4.42 2023 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 5.06 5.06 2023 Nej
Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 4.43 4.82 2021 Nej
Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 4.97 4.97 2022 Nej
Agnes Bergström
Upsala IF
07 Upsala IF 4.84 4.84 2022 Nej
Elvira Elenäs
Upsala IF
06 Upsala IF 4.44 4.44 2022 Nej

Antal deltagare: 13

F17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.16 10.26 2022 Nej
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.29 10.33 2022 Nej
Evelina Lång
Bålsta IK
07 Bålsta IK 8.14 8.14 2023 Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 9.49 2021 Nej
Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 10.61 10.66 2022 Nej
Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 10.58 10.72 2022 Nej
Agnes Berglund
Upsala IF
07 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 7

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.16 12.59 2022 Nej
Ida Klingberg
Falu IK
07 Falu IK 12.20 12.20 2023 Nej
Vendela Michels
Falu IK
07 Falu IK 7.10 8.49 2022 Nej
Amanda Stropp
Gefle IF
07 Gefle IF 11.71 11.97 2022 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 12.54 12.54 2023 Nej
Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 12.21 12.35 2022 Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 13.13 13.13 2022 Nej
Melissa Lagos
Upsala IF
07 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 8

F17 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 15.57 15.57 2023 Nej
Evelina Lång
Bålsta IK
07 Bålsta IK 10.05 10.05 2023 Nej
Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 13.15 13.15 2023 Nej
Ida Klingberg
Falu IK
07 Falu IK 11.67 12.26 2022 Nej
Vendela Michels
Falu IK
07 Falu IK 12.99 12.99 2023 Nej
Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 15.14 15.14 2022 Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 15.92 15.92 2023 Nej
Elina Hallgren
Upsala IF
06 Upsala IF 9.11 2021 Nej

Antal deltagare: 8

F15 60 m

# SB PBAvprickad online
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK 10.55 2020 Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.95 8.95 2022 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.42 8.42 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.91 8.91 2022 Nej
Angela Lilljebjörn
Falu IK
08 Falu IK 10.36 2020 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 8.74 2021 Nej
Elin Bergh
Gefle IF
09 Gefle IF 8.58 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 10.17 10.17 2022 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.38 9.38 2023 Nej
Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 10.09 2019 Nej
Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.12 9.12 2022 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 9.61 9.61 2023 Nej
Alice Reyes Willfors
Gefle IF
08 Gefle IF 8.92 8.92 2023 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 9.28 2022 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 8.34 8.34 2023 Nej
Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 9.56 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 8.94 2021 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 11.02 10.81 2022 Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 10.39 10.39 2022 Nej
Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.18 9.18 2023 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.36 9.30 2021 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 8.52 8.52 2022 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 8.90 8.90 2022 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 8.89 8.89 2022 Nej
Hanna Hansson
Upsala IF
08 Upsala IF 9.04 9.04 2022 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 8.57 8.57 2022 Nej
Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 9.44 2022 Nej
Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 8.66 8.66 2023 Nej
Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 8.89 8.89 2022 Nej

Antal deltagare: 29

F15 200 m

# SB PBAvprickad online
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 29.79 29.79 2023 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 28.16 28.16 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 28.91 28.91 2022 Nej
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 29.18 29.18 2023 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 29.55 2021 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 36.15 36.15 2022 Nej
Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 31.94 31.38 2022 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 29.14 29.14 2023 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 30.67 2022 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 27.63 27.63 2023 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 27.09 27.09 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 30.12 2022 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 29.94 2022 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 30.32 30.18 2022 Nej
Hanna Hansson
Upsala IF
08 Upsala IF 31.29 30.76 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 28.95 28.95 2023 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 28.60 28.60 2023 Nej
Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 31.14 2022 Nej
Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 29.35 28.67 2022 Nej
Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 29.74 29.74 2022 Nej

Antal deltagare: 21

F15 1000 m

# SB PBAvprickad online
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 3:07.72 3:07.72 2022 Nej
Elin Bergh
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 3:07.50 3:05.42 2022 Nej
Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3:38.46 2022 Nej
Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3:47.47 2022 Nej
Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 3:25.35 3:25.35 2023 Nej
Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF Nej
Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF Nej

Antal deltagare: 10

F15 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 11.49 2022 Nej
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 11.37 11.37 2023 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.79 9.79 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 10.69 10.69 2022 Nej
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 10.67 10.67 2023 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.29 9.29 2023 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 10.46 10.46 2023 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.01 10.01 2023 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 10.18 10.18 2023 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 10.72 10.72 2023 Nej
Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF 11.78 11.78 2023 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 11.16 11.16 2023 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 9.91 9.91 2022 Nej
Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 11.49 11.49 2022 Nej
Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 10.99 10.99 2023 Nej

Antal deltagare: 16

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 148 155 2022 Nej
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK 136 136 2023 Nej
Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 135 140 2022 Nej
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 132 132 2023 Nej
Lina Lerwall
Enköpings AIF
08 Enköpings AIF 141 141 2022 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 141 2022 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 141 151 2022 Nej
Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 140 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 130 2022 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 160 160 2023 Nej
Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF 130 140 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 152 152 2023 Nej
Vera Reutfors
Upsala IF
08 Upsala IF 146 146 2023 Nej
Meja Åsbrink
Upsala IF
09 Upsala IF 144 144 2022 Nej
Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 140 140 2022 Nej

Antal deltagare: 15

F15 Stav

# SB PBAvprickad online
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 261 261 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 211 211 2023 Nej
Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 221 221 2023 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 280 280 2022 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 271 271 2023 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 234 234 2023 Nej
Lovisa Fischer
Upsala IF
09 Upsala IF 221 221 2023 Nej
Meja Åsbrink
Upsala IF
09 Upsala IF 176 188 2022 Nej

Antal deltagare: 8

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 3.86 3.95 2022 Nej
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK 3.59 3.59 2023 Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 4.23 4.23 2023 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.01 4.01 2023 Nej
Svea Enghag
Bålsta IK
08 Bålsta IK 4.25 4.25 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.45 4.45 2022 Nej
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.32 4.32 2023 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 4.35 2021 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 3.50 3.50 2022 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 4.09 4.09 2023 Nej
Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 4.22 4.22 2023 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 5.00 5.00 2023 Nej
Alice Reyes Willfors
Gefle IF
08 Gefle IF 4.32 4.32 2023 Nej
Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 4.25 4.25 2023 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 4.95 4.95 2023 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 5.03 5.03 2023 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.27 4.30 2021 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 2.86 2.86 2023 Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 3.47 3.47 2022 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.37 4.53 2022 Nej
Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.39 4.39 2023 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.79 3.79 2022 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 4.16 4.16 2022 Nej
Lovisa Fischer
Upsala IF
09 Upsala IF 4.05 4.05 2022 Nej
Josefine Hammar
Upsala IF
09 Upsala IF 3.62 3.62 Nej
Hanna Hansson
Upsala IF
08 Upsala IF 4.30 4.30 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 4.57 4.57 2023 Nej
Agnes Linder
Upsala IF
09 Upsala IF 3.72 3.72 2022 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 4.71 4.71 2023 Nej
Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 3.69 3.69 2022 Nej
Meja Åsbrink
Upsala IF
09 Upsala IF 3.62 3.62 2022 Nej
Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 4.77 4.77 2023 Nej
Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 4.45 4.45 2022 Nej

Antal deltagare: 36

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 9.41 9.41 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.77 9.77 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 8.90 8.90 2023 Nej
Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 7.77 2022 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.70 9.70 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.79 8.79 2023 Nej
Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.26 8.26 2023 Nej
Hanna Hansson
Upsala IF
08 Upsala IF 8.61 8.62 2022 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 8.88 2021 Nej

Antal deltagare: 13

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Klara Gunnarsson
Alunda SK
09 Alunda SK 7.56 7.56 2023 Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 7.92 7.92 2023 Nej
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 8.92 8.92 2023 Nej
Svea Enghag
Bålsta IK
08 Bålsta IK 9.39 9.39 2023 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.60 9.60 2023 Nej
Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.05 9.05 2022 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 10.04 10.04 2023 Nej
Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 6.80 2022 Nej
Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 8.00 8.00 2022 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 4.80 4.80 2023 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 7.94 7.94 2022 Nej
Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 6.32 6.32 2023 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.24 7.24 2022 Nej
Wilma Löf
Upsala IF
08 Upsala IF 11.01 11.01 2022 Nej

Antal deltagare: 16

F15 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Svea Enghag
Bålsta IK
08 Bålsta IK 11.39 11.39 2023 Nej
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 13.24 13.24 2023 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 11.24 11.47 2022 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 11.35 11.35 2023 Nej
Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 8.98 2022 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.07 8.07 2023 Nej
Wilma Löf
Upsala IF
08 Upsala IF 13.82 13.82 2022 Nej

Antal deltagare: 7

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.22 9.22 2023 Nej
Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 9.25 9.25 2022 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK 10.69 10.69 2023 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.33 9.33 2023 Nej
Iris Berglin
Gefle IF
10 Gefle IF 10.32 10.32 2022 Nej
Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 9.40 9.40 2022 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 8.62 8.62 2022 Nej
Maliom Manele
IFK Märsta
10 IFK Märsta 8.67 8.67 2023 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 9.87 9.87 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 9.41 9.41 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 11.15 11.15 2023 Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 9.85 9.85 2023 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.90 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.24 Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 9.34 9.34 2023 Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 8.84 8.84 2022 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 8.40 8.40 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 8.89 8.89 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.12 9.12 2023 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 9.01 9.01 2022 Nej
Edith Lundin
Upsala IF
11 Upsala IF 9.77 9.77 2023 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF 9.57 9.57 2023 Nej

Antal deltagare: 23

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 31.84 31.84 2022 Nej
Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 33.12 32.82 2021 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK Nej
Saga Wicksell
Enköpings AIF
11 Enköpings AIF 31.29 2022 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 32.55 32.55 2022 Nej
Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 31.99 31.99 2022 Nej
Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 30.43 30.43 2022 Nej
Tyra Jagerwall
IK Stål
10 IK Stål 36.07 36.07 2022 Nej
Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 34.02 34.02 2022 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 31.57 31.57 2023 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 33.86 33.86 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 32.59 32.59 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 31.45 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 28.96 28.96 2022 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 29.60 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 32.53 2021 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 32.93 2022 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 30.02 30.02 2022 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 24

F13 800 m

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 2:55.94 2:55.94 2023 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 2:47.88 2:47.23 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 2:52.71 2022 Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 2:40.96 2:40.96 2022 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 2:42.41 2:42.41 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 3:18.81 3:18.81 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 12.08 11.87 2022 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 11.48 11.48 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 12.74 12.74 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 14.94 14.94 2023 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.27 2019 Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 10.09 10.09 2022 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 10.55 10.55 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 10.75 10.75 2023 Nej
Edith Lundin
Upsala IF
11 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 9

F13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 121 131 2022 Nej
Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 121 121 2023 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK 111 111 2023 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 130 130 2023 Nej
Maliom Manele
IFK Märsta
10 IFK Märsta 120 140 2022 Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 148 148 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 142 142 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 134 134 2023 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 138 138 2022 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF 129 129 2023 Nej

Antal deltagare: 10

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 190 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 4.17 4.17 2023 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.62 4.62 2023 Nej
Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 4.30 4.30 2023 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK 3.09 3.09 2023 Nej
Saga Wicksell
Enköpings AIF
11 Enköpings AIF 4.14 4.14 2023 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 4.31 4.31 2023 Nej
Iris Berglin
Gefle IF
10 Gefle IF 3.88 3.88 2022 Nej
Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 4.10 4.10 2022 Nej
Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF 3.60 2020 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 4.31 4.31 2022 Nej
Maliom Manele
IFK Märsta
10 IFK Märsta 4.53 4.53 2023 Nej
Amanda Sjöström
IFK Märsta
10 IFK Märsta 3.37 3.37 2023 Nej
Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 3.63 3.63 2022 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 3.95 3.95 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 3.73 3.73 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 3.10 3.10 2023 Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 3.68 3.68 2022 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.30 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.35 2022 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.34 3.35 2022 Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 4.30 4.30 2022 Nej
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 4.39 4.39 2023 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 4.67 4.67 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 4.81 4.81 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 4.40 4.40 2023 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 4.48 4.48 2022 Nej
Edith Lundin
Upsala IF
11 Upsala IF 3.76 3.76 2022 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 4.18 4.18 2022 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF 4.15 4.15 2022 Nej

Antal deltagare: 29

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 9.08 9.08 2023 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 10.19 10.19 2023 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.16 9.16 2023 Nej
Maliom Manele
IFK Märsta
10 IFK Märsta 9.57 9.57 2023 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.13 8.13 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 7.86 7.86 2023 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 9.53 9.53 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.09 9.09 2023 Nej
Edith Lundin
Upsala IF
11 Upsala IF 8.19 8.19 2023 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF 8.75 8.75 2023 Nej

Antal deltagare: 12

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 9.23 9.23 2023 Nej
Greta Enghag Aaskov
Bålsta IK
11 Bålsta IK 5.37 5.37 2023 Nej
Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF 6.51 2019 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 8.60 8.60 2022 Nej
Maliom Manele
IFK Märsta
10 IFK Märsta 9.91 9.91 2023 Nej
Amanda Sjöström
IFK Märsta
10 IFK Märsta 7.70 7.70 2023 Nej
Tyra Jagerwall
IK Stål
10 IK Stål 6.12 6.12 2022 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 7.22 7.22 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 6.15 6.15 2023 Nej
Felicia Blomsten
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 7.82 7.94 2022 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 7.72 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.13 2022 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.45 2022 Nej
Leyla Davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 8.96 8.96 2023 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 9.01 9.01 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.68 9.68 2022 Nej
Edith Lundin
Upsala IF
11 Upsala IF 6.03 6.03 2023 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 12.13 12.13 2023 Nej
Ärna Nyström
Upsala IF
11 Upsala IF 7.94 7.94 2022 Nej

Antal deltagare: 19

Män 60 m

# SB PBAvprickad online
William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 7.51 7.40 2022 Nej
Oliver Ericsson-Sotterman
Upsala IF
01 Upsala IF 7.31 7.10 2022 Nej
Krikor Krekorian
Upsala IF
95 Upsala IF 8.17 8.17 2023 Nej

Antal deltagare: 3

Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Matic Tumaini
Bålsta IK
03 Bålsta IK Nej
Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 22.45 22.45 2023 Nej
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 22.59 22.59 2023 Nej
Christ Rafi Krekorian
Upsala IF
05 Upsala IF 27.26 27.26 2023 Nej
Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 22.45 21.65 2004 Nej

Antal deltagare: 5

Män 400 m

# SB PBAvprickad online
William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 55.42 2020 Nej
Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 48.61 48.61 2022 Nej
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 53.64 53.64 2023 Nej
Björn Seifert
Upsala IF
96 Upsala IF 50.45 49.46 2022 Nej

Antal deltagare: 4

Män 800 m

# SB PBAvprickad online
Matic Tumaini
Bålsta IK
03 Bålsta IK 2:13.20 Nej
Joakim Ståhl
Gefle IF
97 Gefle IF 2:09.07 2020 Nej
Jimmy Öhman
Gefle IF
01 Gefle IF 1:55.61 1:55.61 2023 Nej
Rory Davies
IF Mantra Sport
78 IF Mantra Sport 2:13.26 2022 Nej
Björn Seifert
Upsala IF
96 Upsala IF 1:53.80 1:49.77 2022 Nej

Antal deltagare: 5

Män 1500 m

# SB PBAvprickad online
Martin Jansson
Rehns BK
91 Rehns BK 4:31.41 2018 Nej

Antal deltagare: 1

Män 3000 m

# SB PBAvprickad online
Mattias Jonsson
Bålsta IK
89 Bålsta IK 8:59.74 8:59.74 2023 Nej
Leon Dahlin
Dalregementets IF
06 Dalregementets IF 10:14.00 10:06.00 Nej
Jonathan Gunnarsson
Dalregementets IF
98 Dalregementets IF 9:44.00 Nej
Thomas Stevens
IF Mantra Sport
79 IF Mantra Sport 9:30.00 8:53.59 2019 Nej
Fredrik Swahn
IF Mantra Sport
77 IF Mantra Sport 9:30.00 8:35.83 2007 Nej
Thomas Tollstedt
IF Mantra Sport
90 IF Mantra Sport 9:30.00 9:30.00 Nej
Erik Widmark
IF Mantra Sport
96 IF Mantra Sport 8:59.21 2020 Nej
Martin Jansson
Rehns BK
91 Rehns BK 9:47.11 2018 Nej

Antal deltagare: 8

Män 60 m häck

Höjd: 106,7cm

# SB PBAvprickad online
Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 8.91 8.91 2022 Nej

Antal deltagare: 1

Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Oliver Ericsson-Sotterman
Upsala IF
01 Upsala IF 207 207 2023 Nej
Isac Åsbrink
Upsala IF
02 Upsala IF 191 192 2022 Nej

Antal deltagare: 2

Män Stav

# SB PBAvprickad online
Danya Ostrovskyi
Upsala IF
88 Upsala IF 471 500 Nej
Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 443 457 2022 Nej

Antal deltagare: 2

Män Längd

# SB PBAvprickad online
William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 5.51 5.97 2022 Nej
Krikor Krekorian
Upsala IF
95 Upsala IF 5.06 5.06 2022 Nej
Isac Åsbrink
Upsala IF
02 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 3

Män Tresteg

# SB PBAvprickad online
Tim Svantesson
Upsala IF
00 Upsala IF 14.04 14.31 2022 Nej

Antal deltagare: 1

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 13.24 2009 Nej

Antal deltagare: 1

Män Viktkastning

Vikt: 15,88kg

# SB PBAvprickad online
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 17.27 17.27 2023 Nej
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 12.82 13.87 2022 Nej

Antal deltagare: 2

P19 60 m

# SB PBAvprickad online
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.07 7.01 2022 Nej
William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 7.48 7.48 2023 Nej
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 7.47 7.30 2022 Nej
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 7.75 7.61 2022 Nej
Christ Rafi Krekorian
Upsala IF
05 Upsala IF 8.45 8.45 2023 Nej
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 8.34 2019 Nej
Josef Malsher
Upsala IF
04 Upsala IF 7.23 7.23 2022 Nej

Antal deltagare: 7

P19 60 m häck

Höjd: 99,1cm

# SB PBAvprickad online
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 12.28 12.28 2023 Nej
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 9.15 9.15 2023 Nej

Antal deltagare: 2

P19 Höjd

# SB PBAvprickad online
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 181 181 2022 Nej

Antal deltagare: 1

P19 Längd

# SB PBAvprickad online
Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 6.49 2022 Nej
William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 5.91 2022 Nej
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 6.71 6.71 2023 Nej
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.98 6.34 2022 Nej

Antal deltagare: 4

P19 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 14.14 14.14 2023 Nej
Gustav Almén
Upsala IF
05 Upsala IF 12.01 12.01 2023 Nej
Josef Malsher
Upsala IF
04 Upsala IF 13.92 13.92 2023 Nej

Antal deltagare: 3

P19 Kula

Vikt: 6,0kg

# SB PBAvprickad online
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 15.01 15.01 2023 Nej
Viggo Berlin
Gefle IF
04 Gefle IF 12.00 12.82 2022 Nej

Antal deltagare: 2

P17 60 m

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 7.44 7.44 2022 Nej
Milton Cooper
Falu IK
07 Falu IK Nej
Walter Hedblom Green
Gefle IF
07 Gefle IF 8.86 2019 Nej
Oskar Nisser
Gefle IF
07 Gefle IF 7.70 7.70 2023 Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 8.12 2022 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 7.63 7.47 2022 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 8.12 8.12 2023 Nej
Karl Bothelius
Upsala IF
07 Upsala IF 7.77 7.77 2023 Nej
Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 7.33 7.33 2023 Nej
Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 8.00 7.85 2021 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 7.31 7.31 2023 Nej
Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 7.63 7.63 2022 Nej
Ivar Sundberg
Upsala IF
07 Upsala IF 7.80 7.80 2023 Nej

Antal deltagare: 13

P17 400 m

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK Nej
Vidar Bergström
Enköpings AIF
07 Enköpings AIF 1:00.40 1:00.40 2023 Nej
Milton Cooper
Falu IK
07 Falu IK Nej
Emil Tingård
Falu IK
07 Falu IK Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 1:03.09 1:03.09 2023 Nej
Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 52.07 52.07 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P17 1500 m

# SB PBAvprickad online
Ludvig Höglund
Upsala IF
07 Upsala IF 4:25.18 4:25.18 2023 Nej
Emil Kellgren
Upsala IF
07 Upsala IF 4:39.38 4:39.38 2022 Nej
Petter Sandberg
Upsala IF
06 Upsala IF 4:58.18 4:58.18 2022 Nej
Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 4:01.15 4:01.15 2023 Nej

Antal deltagare: 4

P17 60 m häck

Höjd: 91,4cm

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.52 9.52 2022 Nej
Ivan Nilsson
Bålsta IK
07 Bålsta IK 9.40 9.40 2023 Nej
Max Wiman
Bålsta IK
07 Bålsta IK 9.38 9.38 2023 Nej
Emil Tingård
Falu IK
07 Falu IK 9.29 9.29 2022 Nej
Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 10.70 10.70 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Theodor Öhman
Enköpings AIF
07 Enköpings AIF 179 179 2023 Nej
Walter Hedblom Green
Gefle IF
07 Gefle IF 166 166 2023 Nej
Oskar Nisser
Gefle IF
07 Gefle IF 176 176 2023 Nej
Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 161 161 2023 Nej
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 174 2022 Nej
Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 156 156 2023 Nej
Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 161 161 2023 Nej

Antal deltagare: 7

P17 Stav

# SB PBAvprickad online
Ivan Nilsson
Bålsta IK
07 Bålsta IK 381 381 2023 Nej
Theodor Öhman
Enköpings AIF
07 Enköpings AIF 351 351 2023 Nej
Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 424 424 2023 Nej
Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 341 341 2023 Nej
Jakob Höglund
Upsala IF
07 Upsala IF 351 351 2023 Nej

Antal deltagare: 5

P17 Längd

# SB PBAvprickad online
Ivan Nilsson
Bålsta IK
07 Bålsta IK 5.55 5.55 2023 Nej
Emil Tingård
Falu IK
07 Falu IK 5.63 5.63 2023 Nej
Walter Hedblom Green
Gefle IF
07 Gefle IF 5.57 5.57 2023 Nej
Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 5.35 5.48 2022 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 5.34 5.34 2022 Nej
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 5.69 2022 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.70 5.84 2022 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 4.10 4.10 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 5.05 5.05 2023 Nej
Karl Bothelius
Upsala IF
07 Upsala IF 5.00 5.00 2023 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 6.06 6.06 2023 Nej
Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 4.77 4.77 2023 Nej
Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 5.42 5.42 2023 Nej
Ivar Sundberg
Upsala IF
07 Upsala IF 5.53 5.53 2023 Nej

Antal deltagare: 14

P17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Max Wiman
Bålsta IK
07 Bålsta IK 11.61 11.61 2023 Nej
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.69 2022 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 8.66 8.66 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 9.23 9.23 2023 Nej
Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 11.59 11.68 2022 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 11.98 11.98 2023 Nej
Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 12.01 12.01 2023 Nej
Ivar Sundberg
Upsala IF
07 Upsala IF 11.84 2022 Nej

Antal deltagare: 8

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Max Wiman
Bålsta IK
07 Bålsta IK 12.19 12.19 2023 Nej
Elliot Neuhaus
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Ludvig Fredman
IFK Märsta
06 IFK Märsta 17.11 17.11 2023 Nej
Wilhelm Schiöler
IFK Märsta
07 IFK Märsta Nej
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 14.25 14.25 2023 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 13.19 13.19 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF Nej
Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 10.21 10.21 2023 Nej
Lowe Wängelin
Upsala IF
07 Upsala IF 15.22 15.22 2023 Nej

Antal deltagare: 9

P17 Viktkastning

Vikt: 11,34kg

# SB PBAvprickad online
Max Wiman
Bålsta IK
07 Bålsta IK 12.51 12.51 2023 Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 15.24 15.24 2023 Nej
Ludvig Fredman
IFK Märsta
06 IFK Märsta 20.34 20.34 2023 Nej
Wilhelm Schiöler
IFK Märsta
07 IFK Märsta Nej
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 18.48 18.48 2023 Nej
Lowe Wängelin
Upsala IF
07 Upsala IF 16.96 16.96 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P15 60 m

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.56 8.56 2023 Nej
Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 8.15 8.15 2023 Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 7.74 7.74 2023 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 7.17 7.17 2023 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 7.79 7.79 2023 Nej
William Edlund Tura
IFK Märsta
09 IFK Märsta 8.96 8.96 2023 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 8.20 8.20 2023 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.25 9.25 2022 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 8.96 8.96 2023 Nej
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.47 9.47 2023 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 7.97 7.97 2023 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.03 8.03 2023 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 8.47 2022 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 7.76 7.76 2023 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 8.03 8.03 2023 Nej
Max Benetyté Birgisdóttir
Upsala IF
09 Upsala IF 9.46 9.46 2022 Nej
Julian Boström Björkman
Upsala IF
09 Upsala IF 9.60 9.60 2023 Nej
Oscar Juhlén
Upsala IF
08 Upsala IF 8.39 8.39 2022 Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 7.79 7.79 2023 Nej
Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 7.97 7.97 2023 Nej
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 7.85 7.85 2023 Nej
Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 9.08 9.08 2022 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 8.85 8.85 2022 Nej
Felix Okende
Upsala IF
08 Upsala IF 8.18 8.18 2023 Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 7.97 7.97 2023 Nej

Antal deltagare: 25

P15 200 m

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 33.11 2022 Nej
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.40 29.40 2022 Nej
Max Linell
Bålsta IK
09 Bålsta IK 31.46 31.46 2022 Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 25.21 25.21 2023 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 23.37 23.37 2023 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 26.87 26.87 2023 Nej
William Edlund Tura
IFK Märsta
09 IFK Märsta 28.77 28.77 2023 Nej
Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 29.49 29.49 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 28.00 28.00 2023 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 30.30 30.30 2023 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 27.41 27.41 2023 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 27.40 27.40 2023 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 25.55 25.55 2023 Nej
Rufus Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 32.50 32.50 2023 Nej
Theodore Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 33.77 2021 Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 24.95 24.95 2023 Nej
Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 25.44 25.44 2023 Nej
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 25.40 25.40 2023 Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 27.09 2022 Nej

Antal deltagare: 19

P15 1000 m

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 3:21.34 3:21.34 2023 Nej
William Edlund Tura
IFK Märsta
09 IFK Märsta 3:12.77 3:12.77 2023 Nej
Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 3:07.46 3:07.46 2023 Nej
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 3:05.06 3:05.06 2023 Nej
Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 3:23.65 3:23.65 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P15 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Max Linell
Bålsta IK
09 Bålsta IK Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.99 Nej

Antal deltagare: 5

P15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 142 142 2023 Nej
Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 161 161 2023 Nej
Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 186 186 2023 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 144 2022 Nej
Victor Schiöler
IFK Märsta
08 IFK Märsta 110 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 167 167 2023 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 143 2022 Nej
Oscar Juhlén
Upsala IF
08 Upsala IF 145 145 2023 Nej
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 151 151 2023 Nej
Felix Okende
Upsala IF
08 Upsala IF 155 155 2023 Nej

Antal deltagare: 10

P15 Stav

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 191 191 2023 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 176 2022 Nej
Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 268 268 2023 Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Julian Boström Björkman
Upsala IF
09 Upsala IF 186 210 2022 Nej
Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 191 191 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.54 4.54 2022 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.07 4.07 2022 Nej
Max Linell
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.12 4.12 2022 Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 6.02 6.02 2023 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 5.69 2022 Nej
Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 5.98 5.98 2023 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 5.77 5.77 2023 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 4.78 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 5.26 5.26 2022 Nej
Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 4.38 4.38 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.78 4.78 2023 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.18 4.18 2022 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 4.20 4.20 2022 Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.74 3.74 2022 Nej
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.70 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 5.38 5.38 2023 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.42 4.42 2022 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 5.25 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 4.83 4.83 2022 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 5.39 5.39 2023 Nej
Max Benetyté Birgisdóttir
Upsala IF
09 Upsala IF Nej
Julian Boström Björkman
Upsala IF
09 Upsala IF 3.59 3.59 2022 Nej
Rufus Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 3.58 3.58 2023 Nej
Theodore Butler
Upsala IF
09 Upsala IF Nej
Oscar Juhlén
Upsala IF
08 Upsala IF 4.97 4.97 2022 Nej
Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 5.50 5.50 2023 Nej
Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 4.20 4.20 2023 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 4.73 4.73 2023 Nej
Felix Okende
Upsala IF
08 Upsala IF 5.39 5.39 2023 Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 5.29 5.29 2022 Nej

Antal deltagare: 30

P15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.56 Nej
Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 10.73 2022 Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 12.95 12.95 2023 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 10.37 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 11.85 11.85 2023 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 11.22 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 9.08 2021 Nej
Rufus Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 8.49 8.49 2023 Nej
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 10.56 10.56 2022 Nej
Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 8.82 8.82 2023 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 10.22 10.22 2023 Nej
Felix Okende
Upsala IF
08 Upsala IF 11.24 11.24 2023 Nej

Antal deltagare: 15

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.70 9.70 2022 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.13 9.13 2023 Nej
Victor Schiöler
IFK Märsta
08 IFK Märsta Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 11.18 11.18 2023 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 8.79 8.79 2023 Nej
Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 11.16 11.16 2023 Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 6.22 6.22 2022 Nej
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.77 4.77 2023 Nej
Max Benetyté Birgisdóttir
Upsala IF
09 Upsala IF 6.70 6.70 2022 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 8.27 8.27 2023 Nej
Rufus Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 6.84 6.84 2022 Nej
Theodore Butler
Upsala IF
09 Upsala IF 6.67 6.67 2022 Nej
Oscar Juhlén
Upsala IF
08 Upsala IF 15.40 15.40 2023 Nej
Emil Kennbäck Milbrink
Upsala IF
08 Upsala IF 9.55 9.55 2023 Nej
Henning Vlugt
Upsala IF
08 Upsala IF 9.57 9.57 2023 Nej

Antal deltagare: 15

P15 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 12.03 12.03 2023 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.87 8.87 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 8.45 8.45 2023 Nej
Oscar Juhlén
Upsala IF
08 Upsala IF 16.72 16.72 2023 Nej
Emil Kennbäck Milbrink
Upsala IF
08 Upsala IF 11.48 11.48 2023 Nej
Henning Vlugt
Upsala IF
08 Upsala IF 12.94 12.94 2022 Nej

Antal deltagare: 7

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Jean Panyachongthaworn
Bålsta IK
10 Bålsta IK 8.57 8.57 Nej
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 8.62 8.62 2023 Nej
Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 11.32 2022 Nej
Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 8.98 8.98 2023 Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta 9.40 9.40 2023 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.87 8.87 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 9.39 9.39 2023 Nej
Oliver Månsson
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 9.31 9.31 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.90 8.90 2023 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 9.78 9.78 2023 Nej
Milton Aspgren Wallin
Tierps IF
10 Tierps IF 8.82 Nej
Tyr Helén
Örbyhus IF
11 Örbyhus IF 9.43 9.43 2022 Nej

Antal deltagare: 12

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 29.37 29.37 2022 Nej
Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 30.01 30.01 2023 Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 30.74 30.74 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 31.27 31.27 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 29.50 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 36.23 36.23 2023 Nej
Milton Aspgren Wallin
Tierps IF
10 Tierps IF 29.50 Nej

Antal deltagare: 10

P13 800 m

# SB PBAvprickad online
Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 2:46.19 2:46.19 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI Nej
Oliver Månsson
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 2:48.82 2022 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:26.60 2:26.60 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:39.90 2:39.90 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P13 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 11.22 11.22 2022 Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 11.69 11.69 2023 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 12.50 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 13.92 13.92 2022 Nej
Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF Nej

Antal deltagare: 7

P13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Alexander Harning
Estuna IF
11 Estuna IF 132 135 2022 Nej
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta 130 130 2023 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 127 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 139 139 2023 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF Nej

Antal deltagare: 6

P13 Stav

# SB PBAvprickad online
Anton Gruszczynski
Alunda SK
10 Alunda SK 133 2022 Nej
Alexander Harning
Estuna IF
11 Estuna IF Nej

Antal deltagare: 2

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 3.34 3.34 2022 Nej
Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 4.43 4.43 2023 Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta 3.87 3.87 2023 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 4.41 4.41 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 3.82 3.82 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.50 4.50 2022 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 3.35 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.57 4.57 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 3.41 3.41 2023 Nej
Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF 1.98 2019 Nej
Milton Aspgren Wallin
Tierps IF
10 Tierps IF 4.47 Nej
Tyr Helén
Örbyhus IF
11 Örbyhus IF 3.76 3.76 2022 Nej

Antal deltagare: 12

P13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Alexander Harning
Estuna IF
11 Estuna IF Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 9.41 9.41 2023 Nej
Oliver Månsson
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 9.65 9.65 2023 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Tyr Helén
Örbyhus IF
11 Örbyhus IF 8.00 8.00 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Anton Gruszczynski
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Alexander Harning
Estuna IF
11 Estuna IF 7.71 8.11 2022 Nej
Kelian Rocque Berg
IFK Märsta
10 IFK Märsta 8.02 8.02 2023 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.56 8.56 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.13 2022 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 7.17 7.76 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 8.38 8.38 2022 Nej

Antal deltagare: 7

Veteraner Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Karin Svenske Nyberg
Falu IK
66 Falu IK 10.43 2022 Nej
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 9.29 9.10 2022 Nej
Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 11.17 11.03 2020 Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 9.52 9.52 2023 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 9.61 9.61 2022 Nej
Åsa Knutsson
Upsala IF
74 Upsala IF 9.36 9.13 2022 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 10.76 10.57 2022 Nej

Antal deltagare: 7

Veteraner Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 26.03 2004 Nej
Annika Björk
Falu IK
76 Falu IK 38.83 2020 Nej
Karin Svenske Nyberg
Falu IK
66 Falu IK 36.90 2022 Nej
Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 37.48 36.69 2020 Nej
Ewa Wahlberg
Uppsala LK
55 Uppsala LK 46.41 46.41 2023 Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 31.65 31.65 2023 Nej
Linda Hjertzell
Upsala IF
78 Upsala IF 28.80 2021 Nej
Åsa Knutsson
Upsala IF
74 Upsala IF 32.42 2020 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Kvinnor 400 m

# SB PBAvprickad online
Ann-Britt Nilseng
Hemlingby LK
59 Hemlingby LK 1:32.66 2022 Nej
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 1:36.73 2021 Nej
Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 1:27.35 1:19.52 2020 Nej
Ewa Wahlberg
Uppsala LK
55 Uppsala LK 1:50.60 1:42.08 2022 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor 800 m

# SB PBAvprickad online
Annika Björk
Falu IK
76 Falu IK Nej
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 3:40.92 2019 Nej
Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK 3:05.44 2020 Nej
Ewa Wahlberg
Uppsala LK
55 Uppsala LK 4:09.70 4:09.70 2023 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor 1500 m

# SB PBAvprickad online
Sofie Högberg
Hemlingby LK
81 Hemlingby LK 4:51.84 Nej
Ann-Britt Nilseng
Hemlingby LK
59 Hemlingby LK 6:36.39 2022 Nej
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 7:28.95 2021 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Kvinnor 3000 m

# SB PBAvprickad online
Annika Björk
Falu IK
76 Falu IK 11:59.00 2016 Nej
Sara Björklund
Hemlingby LK
72 Hemlingby LK Nej
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 15:25.83 2021 Nej
Veronika Nordahl
Uppsala LK
80 Uppsala LK 10:22.29 2017 Nej
Ewa Wahlberg
Uppsala LK
55 Uppsala LK 17:55.49 2022 Nej

Antal deltagare: 5

Veteraner Kvinnor 60 m häck

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 9.31 9.01 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 120 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 116 116 2023 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 116 116 2023 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Kvinnor Stav

# SB PBAvprickad online
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 4.05 4.05 2022 Nej
Kerstin Sjöqvist
Uppsala LK
56 Uppsala LK Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 3.63 3.63 2022 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 3.66 3.66 2023 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 3.39 3.39 2023 Nej

Antal deltagare: 5

Veteraner Kvinnor Kula

# SB PBAvprickad online
Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 7.99 8.10 Nej
Linnéa Björkén
Bålsta IK
85 Bålsta IK Nej
Ingegerd Björk
Hofors AIF
42 Hofors AIF Nej
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 7.43 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor Viktkastning

# SB PBAvprickad online
Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 8.36 8.36 Nej
Linnéa Björkén
Bålsta IK
85 Bålsta IK Nej
Kristina Glantz Nilsson
Bålsta IK
75 Bålsta IK 9.93 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män 60 m

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK 9.19 2022 Nej
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK 8.40 8.40 2023 Nej
Kit Johnny Eklöf
Enköpings AIF
83 Enköpings AIF Nej
Tomas Lilljebjörn
Falu IK
53 Falu IK 8.66 2018 Nej
Mikael Nord
Högbo GIF
61 Högbo GIF 8.49 8.43 2019 Nej
Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 10.23 10.23 2022 Nej
Jimmy Olsson
Upsala IF
85 Upsala IF Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF 8.87 2022 Nej

Antal deltagare: 8

Veteraner Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK 28.87 28.87 2023 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 33.99 2020 Nej
Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 48.42 2022 Nej
Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 36.37 35.88 2022 Nej
Gunnar Söderberg
Uppsala LK
66 Uppsala LK Nej
Örjan Carlborg
Upsala IF
72 Upsala IF Nej
Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 22.45 21.65 2004 Nej
Jimmy Olsson
Upsala IF
85 Upsala IF Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF 29.30 28.67 2022 Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Män 400 m

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK Nej
Johan Skäringer
Hemlingby LK
64 Hemlingby LK 1:13.60 2022 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 1:17.37 2020 Nej
Örjan Carlborg
Upsala IF
72 Upsala IF Nej
Jimmy Olsson
Upsala IF
85 Upsala IF Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Män 800 m

# SB PBAvprickad online
Sten F Berglund
Gagnefs IF
40 Gagnefs IF 4:00.38 2021 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3:14.32 2022 Nej
Gunnar Söderberg
Uppsala LK
66 Uppsala LK Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män 1500 m

# SB PBAvprickad online
Lars Melin
Falu IK
72 Falu IK Nej
Anders Richardsson
Falu IK
78 Falu IK 4:43.06 2021 Nej
Göran Lindqvist
Hemlingby LK
57 Hemlingby LK 5:39.95 2021 Nej
Johan Skäringer
Hemlingby LK
64 Hemlingby LK 5:16.77 2021 Nej
Rory Davies
IF Mantra Sport
78 IF Mantra Sport 4:40.00 Nej
Markus Nägele
IF Mantra Sport
77 IF Mantra Sport 4:40.00 Nej
Bo Larsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 7:00.00 6:53.40 2022 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 6:09.54 2019 Nej
Örjan Wedin
Östhammar FI
55 Östhammar FI 8:24.45 2020 Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Män 3000 m

# SB PBAvprickad online
Mikael Nykvist
Avesta OK
68 Avesta OK 10:20.99 2022 Nej
Leif Andersson
Borlänge LK
54 Borlänge LK 12:44.60 2020 Nej
Tony Eriksson
Borlänge LK
73 Borlänge LK Nej
Göran Johanson
Bålsta IK
74 Bålsta IK 10:30.00 10:30.00 Nej
Niklas Berg
Hedesunda IF
76 Hedesunda IF 10:00.56 10:00.56 2023 Nej
David Wijk
Högbo GIF
70 Högbo GIF 10:10.05 10:07.71 Nej
Emanuel Janzon
IF Mantra Sport
84 IF Mantra Sport 10:05.40 10:05.40 2022 Nej
Erik Nordberg
IF Mantra Sport
80 IF Mantra Sport 10:18.11 10:18.11 2022 Nej
Markus Nägele
IF Mantra Sport
77 IF Mantra Sport 10:43.95 10:43.95 2022 Nej
Niclas Rydell
IF Mantra Sport
71 IF Mantra Sport 10:45.00 10:20.00 Nej
Daniel Westergren
IF Mantra Sport
74 IF Mantra Sport 9:30.00 Nej
Bo Larsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 14:00.00 14:08.82 2022 Nej
Mikael Tennare
LK Roslagen
61 LK Roslagen 12:07.96 2020 Nej
Per Åsberg
LK Roslagen
68 LK Roslagen 9:12.70 2006 Nej
Christian Dahlmann
Uppsala LK
75 Uppsala LK 9:55.93 9:29.36 2014 Nej
Bo Lager
Uppsala LK
63 Uppsala LK Nej
Svante Lenke
Upsala IF
69 Upsala IF 10:07.57 10:07.57 2023 Nej

Antal deltagare: 17

Veteraner Män 60 m häck

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK Nej
Gunnar Söderberg
Uppsala LK
66 Uppsala LK Nej
Mats Nordal
Upsala IF
77 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK 135 2020 Nej
Per-Olof Larsson
Enköpings AIF
55 Enköpings AIF 138 2021 Nej
Sten F Berglund
Gagnefs IF
40 Gagnefs IF 100 115 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män Stav

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK 200 Nej
Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 320 360 2018 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män Längd

# SB PBAvprickad online
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK 4.23 2020 Nej
Kit Johnny Eklöf
Enköpings AIF
83 Enköpings AIF Nej
Sten F Berglund
Gagnefs IF
40 Gagnefs IF 2.50 3.25 2021 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3.08 2020 Nej
Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 4.94 5.36 2022 Nej
Mats Nordal
Upsala IF
77 Upsala IF 5.38 Nej
Jimmy Olsson
Upsala IF
85 Upsala IF 4.34 4.68 Nej

Antal deltagare: 7

Veteraner Män Tresteg

# SB PBAvprickad online
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK 8.60 2020 Nej
Sten F Berglund
Gagnefs IF
40 Gagnefs IF 6.00 6.88 2021 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 6.42 2020 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män Kula

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK Nej
Pentti Kuusisto
Gefle IF
50 Gefle IF 11.00 Nej
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 14.10 Nej
Patrik Rostmark
IFK Märsta
67 IFK Märsta Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF Nej
Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF Nej
Göran Åberg
Järvsö IF
67 Järvsö IF Nej
Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF Nej
Lars Gustafsson
Upsala IF
70 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 10

Veteraner Män Viktkastning

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej
Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK Nej
Mats Berggren
Bålsta IK
71 Bålsta IK Nej
Pentti Kuusisto
Gefle IF
50 Gefle IF Nej
Henric Fredman
IFK Märsta
72 IFK Märsta Nej
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF Nej
Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF Nej
Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF Nej

Antal deltagare: 8

Kvinnor R-stående 60 m

# SB PBAvprickad online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 10.78 10.78 2023 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor R-stående Längd

# SB PBAvprickad online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 3.23 3.23 2023 Nej

Antal deltagare: 1