Startlista

Lag-UDM Östsvenska
Sunnerbovallen, Ljungby   2022-09-24

Totalt antal deltagare: 204

Totalt antal starter: 322

Mixklass 14-17 år 100m

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Kerstin Almerheim
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 13.49 13.49 F17 Nej
Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 F15 Nej
Hilda Sten
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 13.80 13.80 F17 Nej
Anna Bergdén
IF Udd
05 IF Udd F17 Nej
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 13.67 13.67 F15 Nej
Ingrid Åberg
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF F15 Nej
Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år 800m

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Kerstin Almerheim
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:43.10 2:43.10 F17 Nej
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 2:25.27 2:25.27 F15 Nej
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 2:52.80 F15 Nej
Hannah Josefsson
IF Udd
07 IF Udd F15 Nej
Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Emmy Ellbring
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:27.87 2:27.87 F15 Nej
Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF F15 Nej
Alma Bergstrand
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år 2000m

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Edward Finndahl
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK P17 Nej
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7:44.62 7:44.62 F15 Nej
Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK P17 Nej
Hannah Josefsson
IF Udd
07 IF Udd F15 Nej
Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Emmy Ellbring
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 7:13.44 7:13.44 F15 Nej
Freja Winberg Johansson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK F17 Nej
Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF P17 Nej
Alma Bergstrand
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år 300m häck

Mix 14-17 år (tävlat med rätt häckhöjd)

# SB PBKlassAvprickad online
Edward Finndahl
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK P17 Nej
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 49.06 49.06 F15 Nej
William Blom
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK P17 Nej
Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd F13 Nej
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 45.90 45.12 F17 Nej
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 55.09 55.09 F15 Nej
Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF F15 Nej
Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Höjd

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 150 151 F17 Nej
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 156 156 F15 Nej
Emma Östklint
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 150 150 F17 Nej
Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 169 169 P15 Nej
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 163 163 F17 Nej
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK F15 Nej
Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 151 P17 Nej
Felix Sköld
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 166 166 P15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Stav

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 180 F17 Nej
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 240 240 F15 Nej
Emma Östklint
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 215 F17 Nej
Klara Dahlin
IF Udd
07 IF Udd 300 300 F15 Nej
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö P15 Nej
Kalle Karlsson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK P15 Nej
Freja Winberg Johansson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK F17 Nej
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF F17 Nej
Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 180 F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Längdhopp

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 6.16 6.22 P17 Nej
Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.67 4.67 F15 Nej
David Emilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 5.25 5.25 P17 Nej
Anna Bergdén
IF Udd
05 IF Udd 5.36 5.36 F17 Nej
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.65 4.65 F15 Nej
Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.78 4.78 F15 Nej
Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 5.18 5.18 P17 Nej
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 3.72 3.72 F15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Tresteg

Lag-UDM Mix 14-17 år

# SB PBKlassAvprickad online
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 12.65 P17 Nej
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 10.41 10.41 F15 Nej
David Emilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 10.46 10.46 P17 Nej
Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd F13 Nej
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö P15 Nej
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 8.86 F15 Nej
Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 9.55 9.55 F15 Nej
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF F15 Nej
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK F15 Nej
Felix Sköld
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK P15 Nej

Antal deltagare: 10

Mixklass 14-17 år Kula

Mix 14-17 år (tävlat med rätt redskapsvikt)

# SB PBKlassAvprickad online
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.17 10.17 F15 Nej
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.41 7.41 F15 Nej
Linus Wictorsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK P13 Nej
Anna Bergdén
IF Udd
05 IF Udd 9.82 9.82 F17 Nej
Siri Elingfors
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 9.97 9.97 F17 Nej
Freja Winberg Johansson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK F17 Nej
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.66 8.66 F15 Nej
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 14.80 14.80 P15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Diskus

Mix 14-17 år (tävlat med rätt redskapsvikt)

# SB PBKlassAvprickad online
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.32 33.32 F15 Nej
Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 31.86 31.86 F15 Nej
Linus Wictorsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK P13 Nej
Rasmus Johannsson
IF Udd
08 IF Udd P15 Nej
Ida Malmros
IF Udd
06 IF Udd 28.08 28.08 F17 Nej
Siri Elingfors
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 29.41 29.41 F17 Nej
Elin Ritzinger
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 28.20 28.20 F15 Nej
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 48.52 48.52 P15 Nej

Antal deltagare: 10

Mixklass 14-17 år Slägga

Mix 14-17 år (tävlat med rätt redskapsvikt)

# SB PBKlassAvprickad online
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 46.40 46.40 F15 Nej
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 21.09 21.09 F15 Nej
Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK P17 Nej
Ida Malmros
IF Udd
06 IF Udd F17 Nej
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Smilla Stenqvist
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 34.24 34.24 F15 Nej
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 57.55 57.55 P15 Nej

Antal deltagare: 9

Mixklass 14-17 år Spjut

Mix 14-17 år (tävlat med rätt redskapsvikt)

# SB PBKlassAvprickad online
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK F15 Nej
Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 31.87 31.87 F15 Nej
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 21.25 21.25 F15 Nej
Arvid Bergdén
IF Udd
08 IF Udd 30.15 30.15 P15 Nej
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö F15 Nej
Agnes Bylander
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 33.52 35.09 F17 Nej
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK F15 Nej
Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF 25.88 25.88 F15 Nej
Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 25.79 25.96 F15 Nej

Antal deltagare: 9

F13 F/P13 spjut

Extragren (ej med i Lag-UDM)

# SB PBKlassAvprickad online
Lukas Kantarp (Utom tävlan)
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK P13 Nej
Sixten Levinsson (Utom tävlan)
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK P13 Nej
Elma Vincevic (Utom tävlan)
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 19.58 19.58 2022 F13 Nej
Carl Östberg (Utom tävlan)
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 32.38 32.38 2022 P13 Nej
Wilma Bengtsson Damgren (Utom tävlan)
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 30.59 30.59 2022 F13 Nej
Ruth Gustafsson (Utom tävlan)
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 29.58 29.58 2022 F13 Nej
Benjamin Almen (Utom tävlan)
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK P13 Nej
Jonathan Rinman (Utom tävlan)
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK P13 Nej

Antal deltagare: 8

F13 F/P13 längd

Extragren (ej med i Lag-UDM)

# SB PBKlassAvprickad online
Karin Björlingson (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK F13 Nej
Edda Ekberg Sander (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK F13 Nej
Alice Lingsarve (Utom tävlan)
Habo Friidrott -04
09 Habo Friidrott -04 F13 Nej
Hedvig Orestig (Utom tävlan)
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 F13 Nej
Emilia Bergquist (Utom tävlan)
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna F13 Nej
Malva Lönner (Utom tävlan)
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna F13 Nej
Tilda Andersen (Utom tävlan)
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 Nej
Mathilda Levinsson (Utom tävlan)
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 Nej
Arvid Brauns (Utom tävlan)
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF P13 Nej
Erik Bjarnehäll (Utom tävlan)
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK P13 Nej

Antal deltagare: 10

F13 F/P13 kula

Extragren (ej med i Lag-UDM)

# SB PBAvprickad online
Mathilda Levinsson (Utom tävlan)
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK Nej
Nelly Boquist (Utom tävlan)
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF Nej
Jonathan Rinman (Utom tävlan)
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 3

F13 F/P13 höjd

Extragren (ej med i Lag-UDM)

# SB PBKlassAvprickad online
Nellie Emilsson (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK F13 Nej
Hedda Sandh (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK F13 Nej
Solveig Nordin (Utom tävlan)
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF F13 Nej
Ella Ferm (Utom tävlan)
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK F13 Nej

Antal deltagare: 4

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Edda Ekberg Sander (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK 9.37 9.37 2022 Nej
Ester Nors
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK 9.98 9.98 2022 Nej
Alice Lingsarve
Habo Friidrott -04
09 Habo Friidrott -04 8.65 8.65 2022 Nej
Mollie Melinder
Hovslätts IK
10 Hovslätts IK 10.02 10.02 2022 Nej
Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.51 9.57 2021 Nej
Selma Pelivani
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.99 8.99 2022 Nej
Lilly Tubelius
IFK Växjö
10 IFK Växjö 11.84 11.84 Nej
Emilia Bergquist
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna Nej
Elsa Källberg (Utom tävlan)
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 10.10 2021 Nej
Melvin Vikström (Utom tävlan)
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 9.64 9.64 2022 Nej
Ines Kraft (Utom tävlan)
KA2 IF
09 KA2 IF 8.16 8.16 2022 Nej
Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.61 8.61 2022 Nej
Zion Svensson (Utom tävlan)
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 9.01 9.01 2022 Nej
Isabell Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK Nej
Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK Nej
Moa Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF Nej
Ella Engvall (Utom tävlan)
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 9.29 9.29 2022 Nej
Ebba Hammarstrand (Utom tävlan)
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 9.25 9.10 2021 Nej
Solveig Nordin
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF Nej
Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.24 8.24 2022 Nej

Antal deltagare: 22

F13 1500 m

# SB PBAvprickad online
Nellie Emilsson
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 Nej
Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK Nej
Emma König
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Tilde Stenkvist
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Mia Stoye
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 5:18.05 5:18.05 2022 Nej
Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 5:57.74 5:57.74 2022 Nej
Stina Rosander
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 6:49.30 6:49.30 2022 Nej
Nella Stenqvist
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 6:07.92 6:07.92 2022 Nej
Ellie Rönn
Skruvs IF
10 Skruvs IF Nej
Ella Engvall
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF Nej
Ella Ferm
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 14

F13 200 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Edda Ekberg Sander
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Ester Nors (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 33.88 33.88 2022 Nej
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 36.29 36.29 2022 Nej
Matilda Dalteg
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK Nej
Sigrid Hagelberg
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Alice Johansson
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Inez Sjöberg
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Malva Lönner
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna Nej
June Johansson (Utom tävlan)
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 29.69 29.69 2022 Nej
Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK Nej
Elsa Nyström
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK Nej
Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 35.93 2021 Nej
Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej
Alva Karlsson Vidén (Utom tävlan)
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 17

F13 5x60 m

# SB PBAvprickad online
ESIK Lag-F13
Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK Nej
Finspångs/ Tjalve Lag-F13
Finspångs AIK
Finspångs AIK Nej
Habo Friidrott -04 Lag x
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 Nej
Hovslätts IK Lag x
Hovslätts IK
Hovslätts IK Nej
IFK Växjö Lag Blå
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
IFK Växjö Lag Grön
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
IFK Växjö Lag Gul
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
IFK Växjö Lag Orange
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
IKHP Huskvarna Lag F13
IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna Nej
KA2 IF F13
KA2 IF
KA2 IF Nej
Lekeryd-Svarttorp SK Lag
Lekeryd-Svarttorp SK
Lekeryd-Svarttorp SK Nej
Ljungby FIK Lag F13
Ljungby FIK
Ljungby FIK Nej
Skruvs IF Lag
Skruvs IF
Skruvs IF Nej
Wärnamo SK Lag x
Wärnamo SK
Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 14

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
Kerstin Egmyr
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Edda Ekberg Sander (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 Nej
Mira Solfelt Halvardsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK Nej
Lova Karlssom
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Molly Lagrelius
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Noomi Lindkvist
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Freya Skoog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 235 235 2022 Nej
Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna Nej
Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 240 240 2022 Nej
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK Nej
My Klasa
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK Nej
Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF Nej
Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF Nej
Alice Ferm (Utom tävlan)
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej
Ella Ferm
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 16

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Karin Björlingson
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK 7.42 7.42 2022 Nej
Sofia Hägg (Utom tävlan)
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK Nej
Elma Vincevic
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 8.28 8.28 2022 Nej
Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 7.36 7.36 2022 Nej
Matilda Dalteg
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK Nej
Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.33 8.33 Nej
Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö Nej
Alicia Sandgren
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Jasmina Wenström
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Stina Rossel
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna Nej
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Vesta Lindström (Utom tävlan)
KA2 IF
09 KA2 IF 9.32 9.32 2022 Nej
Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 7.88 7.88 2022 Nej
Saga Runnemalm
Ljungby FIK
11 Ljungby FIK Nej
Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF Nej
Alva Karlsson Vidén
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 16

F13 Diskus

Vikt: 0,6kg

# SB PBAvprickad online
Nellie Elofsson
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK 15.02 15.02 2022 Nej
Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 31.31 31.31 2022 Nej
Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 26.85 26.85 2022 Nej
Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 12.76 12.76 2022 Nej
Moa Fransson Davidsen
IFK Växjö
09 IFK Växjö 27.88 27.88 2022 Nej
Livia Nilsson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 9.98 9.98 Nej
Edita Sakti
IFK Växjö
10 IFK Växjö 14.84 14.84 2022 Nej
Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.62 29.62 2022 Nej
Ida Hellberg
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna Nej
Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF 17.39 17.39 2022 Nej
Tea Blåhed
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 16.82 16.82 2022 Nej
Ines Ritzinger
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK Nej
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF 15.34 15.34 2022 Nej
Emilia Gustafsson Hjertonsson
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 10.66 2021 Nej

Antal deltagare: 14

F13 Slägga

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Hedda Sandh
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK Nej
Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 Nej
Emilia Segerholm
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK Nej
Moa Fransson Davidsen
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.75 29.75 2022 Nej
Selma Pelivani
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Edita Sakti
IFK Växjö
10 IFK Växjö 14.85 14.85 2022 Nej
Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.24 29.24 2022 Nej
Elsa Källberg
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna Nej
Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF Nej
Signe Larsson
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK 14.84 2021 Nej
Ebba Johansson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK Nej
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF Nej
Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 27.27 27.27 Nej
Alice Ferm
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 14

P17 4x100 m

# SB PBAvprickad online
ESIK lag Mix14-17 år
Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK Nej
Habo Friidrott -04 Lag 14-17år
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 Nej
Hovslätts IK Lag x
Hovslätts IK
Hovslätts IK Nej
IF Udd Lag 14-17
IF Udd
IF Udd Nej
IFK Växjö
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
Ljungby FIK Lag Blå
Ljungby FIK
Ljungby FIK Nej
Ljungby FIK Lag Vit
Ljungby FIK
Ljungby FIK Nej
Skruvs IF Lag
Skruvs IF
Skruvs IF Nej
Wärnamo SK
Wärnamo SK
Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 9

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Otto Dahlesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 8.49 8.49 2022 Nej
Carl Östberg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 8.54 8.54 2022 Nej
Albert Carling
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.77 8.77 2022 Nej
Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 8.86 8.86 2022 Nej
Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.63 8.63 2022 Nej
Noah Selinder
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 6

P13 1500 m

# SB PBAvprickad online
Victor Bergqvist (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK Nej
Melker Sundbom
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK Nej
Lukas Kantarp
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK Nej
Elvin Nilsson
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna Nej
Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 5:19.25 5:19.25 2022 Nej
Erik Bjarnehäll
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 7

P13 200 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Otto Dahlesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 38.43 2021 Nej
Carl Östberg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 32.17 32.17 2022 Nej
Arvid Uddenberg
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 36.00 2021 Nej
Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Erik Bjarnehäll
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 6

P13 5x60 m

# SB PBAvprickad online
ESIK Lag-P13
Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK Nej
Finspångs AIK Lag x
Finspångs AIK
Finspångs AIK Nej
IFK Växjö Lag Vit
IFK Växjö
IFK Växjö Nej
IKHP Huskvarna Lag P13
IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna Nej
KA2 IF P13 (Utom tävlan)
KA2 IF
KA2 IF Nej
Wärnamo SK Lag p
Wärnamo SK
Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 6

P13 Stav

# SB PBAvprickad online
Victor Bergqvist
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK Nej
Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 203 203 2022 Nej
Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 160 2021 Nej
Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Leon Bermhed
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF Nej
Leon Skuthälla
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF Nej
Benjamin Almen
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 7

P13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Melker Sundbom
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 8.94 8.94 2022 Nej
Sixten Levinsson
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK Nej
Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.59 8.59 Nej
Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna Nej
Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 10.20 10.20 2022 Nej
Konstanty Piontek (Utom tävlan)
KA2 IF
09 KA2 IF 8.27 2021 Nej
Benjamin Almen
Wärnamo SK
10 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 7

P13 Diskus

Vikt: 0,6kg

# SB PBAvprickad online
Nils Oskarsson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK Nej
Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna
10 IKHP Huskvarna 20.77 20.77 2022 Nej
Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 21.97 21.97 2022 Nej
Alfred Stuhrmann
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 37.25 37.25 Nej
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 6

P13 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Hampus Nelander-Karlsson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 20.45 20.45 2022 Nej
Gustav Kroon
IFK Växjö
10 IFK Växjö Nej
Anton Manderhjelm
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 21.45 21.45 2022 Nej
Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF Nej
Alfred Stuhrmann
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 27.15 27.15 Nej
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK Nej

Antal deltagare: 6