Startlista

Norrlandsmästerskapen
Friidrottshallen Nolia Idrottscentrum , Umeå   2020-02-08 - 2020-02-09

Kvinnor 60 m

SB PB
337 Hanna Grahn
Boden FI Norrbotten
02 Boden FI Norrbotten
363 Olivia Köhler
Gällivare SK Norrbotten
00 Gällivare SK Norrbotten
370 Sofia Ömalm
Gällivare SK Norrbotten
02 Gällivare SK Norrbotten 8.71
417 Evelina Nilsson
IFK Umeå Västerbotten
94 IFK Umeå Västerbotten 7.70
420 Sofia Rudolfsson
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten
461 Karolina Svensson
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
99 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 7.95 7.95
495 Paulina Sundvall
Riviera FI Norrbotten
01 Riviera FI Norrbotten 8.33 8.33
515 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 8.13 8.08
521 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK Västerbotten
02 Skellefteå AIK Västerbotten
572 Hannah Zetterman
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 10

Kvinnor 400 m

SB PB
337 Hanna Grahn
Boden FI Norrbotten
02 Boden FI Norrbotten
373 Ida Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
00 Haparanda SKT Norrbotten
378 Ida Harila
Haparanda SKT Norrbotten
01 Haparanda SKT Norrbotten
411 Emilia Kjellgren
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten
517 Thea Norlund
Skellefteå AIK Västerbotten
00 Skellefteå AIK Västerbotten
602 Pernilla Norgren
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
611 Lowa Juneblad
Umeå TFC Västerbotten
05 Umeå TFC Västerbotten 1:06.97

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor 800 m

SB PB
39 Fanny Dusabimana
Eskilstuna FI Södermanland
93 Eskilstuna FI Södermanland
373 Ida Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
00 Haparanda SKT Norrbotten
411 Emilia Kjellgren
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten
517 Thea Norlund
Skellefteå AIK Västerbotten
00 Skellefteå AIK Västerbotten
597 Julia Izarra
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor 1500 m

SB PB
357 Kesanat Merese
Brännans FF Ångermanland
96 Brännans FF Ångermanland
39 Fanny Dusabimana
Eskilstuna FI Södermanland
93 Eskilstuna FI Södermanland
373 Ida Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
00 Haparanda SKT Norrbotten
517 Thea Norlund
Skellefteå AIK Västerbotten
00 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 3000 m

SB PB
357 Kesanat Merese
Brännans FF Ångermanland
96 Brännans FF Ångermanland 11:19.90
39 Fanny Dusabimana
Eskilstuna FI Södermanland
93 Eskilstuna FI Södermanland
436 Evelina Niemi
Kalix SK Norrbotten
98 Kalix SK Norrbotten
451 My Rundgren
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
363 Olivia Köhler
Gällivare SK Norrbotten
00 Gällivare SK Norrbotten
370 Sofia Ömalm
Gällivare SK Norrbotten
02 Gällivare SK Norrbotten 10.55
488 Malin Weiland
Piteå IF Norrbotten
74 Piteå IF Norrbotten
495 Paulina Sundvall
Riviera FI Norrbotten
01 Riviera FI Norrbotten 9.55
602 Pernilla Norgren
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
616 Fanny Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
99 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
626 Nora Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
01 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor Höjd

SB PB
373 Ida Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
00 Haparanda SKT Norrbotten
378 Ida Harila
Haparanda SKT Norrbotten
01 Haparanda SKT Norrbotten
388 Emma Nyman
IF Kraft N.A.
00 IF Kraft N.A.
602 Pernilla Norgren
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Stav

SB PB
378 Ida Harila
Haparanda SKT Norrbotten
01 Haparanda SKT Norrbotten
488 Malin Weiland
Piteå IF Norrbotten
74 Piteå IF Norrbotten
506 Sanna Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 340 340
524 Hilda Wallgren
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten
617 Frida Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
98 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 357

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor Längd

SB PB
337 Hanna Grahn
Boden FI Norrbotten
02 Boden FI Norrbotten
373 Ida Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
00 Haparanda SKT Norrbotten
420 Sofia Rudolfsson
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten 4.84
461 Karolina Svensson
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
99 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 5.88
515 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten
521 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK Västerbotten
02 Skellefteå AIK Västerbotten
572 Hannah Zetterman
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
602 Pernilla Norgren
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
616 Fanny Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
99 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
626 Nora Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
01 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 10

Kvinnor Tresteg

SB PB
420 Sofia Rudolfsson
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten
495 Paulina Sundvall
Riviera FI Norrbotten
01 Riviera FI Norrbotten 10.93 10.93
515 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten
521 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK Västerbotten
02 Skellefteå AIK Västerbotten
626 Nora Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
01 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
337 Hanna Grahn
Boden FI Norrbotten
02 Boden FI Norrbotten
338 Linda Hedlund
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten
339 Therese Hedlund
Boden FI Norrbotten
00 Boden FI Norrbotten
378 Ida Harila
Haparanda SKT Norrbotten
01 Haparanda SKT Norrbotten
385 Vilma Styrman
Haparanda SKT Norrbotten
98 Haparanda SKT Norrbotten 8.45 8.45
602 Pernilla Norgren
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
616 Fanny Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
99 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 7

F17 60 m

SB PB
338 Linda Hedlund
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten
348 Wilma Sundström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten 8.64
351 Cornelia Norell
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
354 Amanda Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
362 Alexandra Köhler
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten 8.62
367 Cornelia Nilsson
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten
376 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
405 Linn Hagervall
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
406 Elin Hammar
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
423 Stella Sällström
IFK Umeå Västerbotten
04 IFK Umeå Västerbotten 8.16
445 Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
456 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 8.48
460 Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
469 Lina Partapuoli
Nedre Soppero IK Norrbotten
03 Nedre Soppero IK Norrbotten
481 Julia Johansson
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
508 Stina Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten 9.47
509 Johanna Karlsson
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
523 Fia Viklund
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
524 Hilda Wallgren
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten
535 Casandra Johnson
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad 8.84 8.84
550 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI Medelpad
03 Sundsvalls FI Medelpad 8.17 8.17
551 Ottilia Gustafsson
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad 8.90
559 Elsa Sjölin
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
562 Lisa Uddman
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
564 Dajana Vasili
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
578 Nina Lindholm
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
03 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
594 Alma Gelfgren
Umedalens IF Västerbotten
04 Umedalens IF Västerbotten
620 Meja Llindberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.01

Antal anmälda deltagare: 31

F17 400 m

SB PB
348 Wilma Sundström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten
405 Linn Hagervall
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
406 Elin Hammar
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
423 Stella Sällström
IFK Umeå Västerbotten
04 IFK Umeå Västerbotten 1:03.01
481 Julia Johansson
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
551 Ottilia Gustafsson
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
558 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
583 Nora Karlsson
Tväråselets AIF Norrbotten
04 Tväråselets AIF Norrbotten 1:04.31

Antal anmälda deltagare: 8

F17 1500 m

SB PB
451 My Rundgren
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten 4:48.31 4:48.31
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
558 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
562 Lisa Uddman
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
583 Nora Karlsson
Tväråselets AIF Norrbotten
04 Tväråselets AIF Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 5

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
348 Wilma Sundström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten 10.63
362 Alexandra Köhler
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten 10.23
367 Cornelia Nilsson
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
423 Stella Sällström
IFK Umeå Västerbotten
04 IFK Umeå Västerbotten
445 Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
456 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.87 9.58
481 Julia Johansson
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
523 Fia Viklund
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
559 Elsa Sjölin
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 12

F17 Höjd

SB PB
354 Amanda Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
376 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
445 Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
456 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 151 158
457 Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 158
460 Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 146
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
520 Ally Robertsson Holmberg
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten 151 156
524 Hilda Wallgren
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten
535 Casandra Johnson
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
551 Ottilia Gustafsson
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
559 Elsa Sjölin
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 14

F17 Stav

SB PB
376 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
456 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 300
460 Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 255
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
508 Stina Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten 270
524 Hilda Wallgren
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten
558 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 8

F17 Längd

SB PB
348 Wilma Sundström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten 4.37
351 Cornelia Norell
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
354 Amanda Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
362 Alexandra Köhler
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten 4.27
376 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
457 Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 5.19
460 Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.54
469 Lina Partapuoli
Nedre Soppero IK Norrbotten
03 Nedre Soppero IK Norrbotten
481 Julia Johansson
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
535 Casandra Johnson
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
550 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI Medelpad
03 Sundsvalls FI Medelpad 5.19 5.40
551 Ottilia Gustafsson
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
558 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
559 Elsa Sjölin
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
562 Lisa Uddman
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
564 Dajana Vasili
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
578 Nina Lindholm
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
03 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
583 Nora Karlsson
Tväråselets AIF Norrbotten
04 Tväråselets AIF Norrbotten 4.74
594 Alma Gelfgren
Umedalens IF Västerbotten
04 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 22

F17 Tresteg

SB PB
351 Cornelia Norell
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
354 Amanda Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
456 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.95
481 Julia Johansson
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
489 Tuva Weiland
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
509 Johanna Karlsson
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
523 Fia Viklund
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
535 Casandra Johnson
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
551 Ottilia Gustafsson
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
583 Nora Karlsson
Tväråselets AIF Norrbotten
04 Tväråselets AIF Norrbotten 9.64

Antal anmälda deltagare: 10

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
338 Linda Hedlund
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten
346 Nellie Senbom
Boden FI Norrbotten
03 Boden FI Norrbotten
351 Cornelia Norell
Bollnäs FIK Hälsingland
04 Bollnäs FIK Hälsingland
362 Alexandra Köhler
Gällivare SK Norrbotten
04 Gällivare SK Norrbotten 9.06
377 Hilda Harila
Haparanda SKT Norrbotten
03 Haparanda SKT Norrbotten
405 Linn Hagervall
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
406 Elin Hammar
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
423 Stella Sällström
IFK Umeå Västerbotten
04 IFK Umeå Västerbotten
445 Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
457 Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 10.54
460 Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 11.14
462 Emelie Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
469 Lina Partapuoli
Nedre Soppero IK Norrbotten
03 Nedre Soppero IK Norrbotten
520 Ally Robertsson Holmberg
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten 11.31
546 Linnea Backlund
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
559 Elsa Sjölin
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
562 Lisa Uddman
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
564 Dajana Vasili
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
578 Nina Lindholm
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
03 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
620 Meja Llindberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
622 Emma Nyman Wänseth
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
629 Emilia Werner
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
630 Ida Westin
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 23

F15 60 m

SB PB
350 Alma Hansson
Bollnäs FIK Hälsingland
05 Bollnäs FIK Hälsingland
361 Torun Karlsson Alalahti
Gällivare SK Norrbotten
05 Gällivare SK Norrbotten
371 Smilla Andersson-Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
380 Julia Kanto
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
391 Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
394 Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
396 Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
400 Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
435 Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 8.85 8.85
437 Maja Andersson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 8.47 8.47
441 Olivia Eman
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
447 Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
458 Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 8.59
474 Elin Ågren
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
505 Annie Gustafsson
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
525 Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
532 Adelina Borges Olsson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
533 Emma Eriksson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
534 Anine Färlin
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
541 Matilda Renström
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
549 Chidinma Francis
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 8.89
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 8.53 8.53
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
579 Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
606 Emilia Sponseller
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 9.54 9.54
609 Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 8.26 8.26
610 Nellie Wartanian
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 8.44 8.44

Antal anmälda deltagare: 27

F15 200 m

SB PB
350 Alma Hansson
Bollnäs FIK Hälsingland
05 Bollnäs FIK Hälsingland
371 Smilla Andersson-Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
380 Julia Kanto
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
391 Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
394 Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
396 Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
400 Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
435 Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 29.09 29.09
441 Olivia Eman
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
447 Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
458 Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 28.96
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 28.70 28.70
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
579 Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
609 Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 27.80 27.63
611 Reserv: Lowa Juneblad
Umeå TFC Västerbotten
05 Umeå TFC Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 17

F15 1000 m

SB PB
435 Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 3:31.21 3:31.21
501 Julia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 3

F15 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
350 Alma Hansson
Bollnäs FIK Hälsingland
05 Bollnäs FIK Hälsingland
400 Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
447 Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
458 Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.68
501 Julia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten 11.11
511 Vega Kågström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
525 Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 10.02 10.02
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 9

F15 Höjd

SB PB
371 Smilla Andersson-Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 146 146
447 Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
458 Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 151
472 Olivia Salomonsson
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
473 Hannah Timander
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
502 Jonna Eriksson
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
511 Vega Kågström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
525 Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
534 Anine Färlin
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
541 Matilda Renström
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
549 Chidinma Francis
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 135 135
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
579 Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
606 Emilia Sponseller
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 126 140

Antal anmälda deltagare: 16

F15 Stav

SB PB
361 Torun Karlsson Alalahti
Gällivare SK Norrbotten
05 Gällivare SK Norrbotten 226 226
371 Smilla Andersson-Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
380 Julia Kanto
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
437 Maja Andersson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 253 254
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 218 232
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 6

F15 Längd

SB PB
350 Alma Hansson
Bollnäs FIK Hälsingland
05 Bollnäs FIK Hälsingland
380 Julia Kanto
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
394 Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
396 Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
400 Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
435 Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 4.52 4.52
437 Maja Andersson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 4.62
441 Olivia Eman
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 4.26 4.42
458 Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.81
472 Olivia Salomonsson
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
473 Hannah Timander
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
474 Elin Ågren
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
505 Annie Gustafsson
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
532 Adelina Borges Olsson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
533 Emma Eriksson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
534 Anine Färlin
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
541 Matilda Renström
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
549 Chidinma Francis
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
575 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
579 Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
609 Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 5.08 5.08

Antal anmälda deltagare: 23

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
371 Smilla Andersson-Esperi
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
380 Julia Kanto
Haparanda SKT Norrbotten
05 Haparanda SKT Norrbotten
391 Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
394 Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
396 Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
400 Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
441 Olivia Eman
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
442 Emmy Erlandsson
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 9.92 9.92
447 Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
472 Olivia Salomonsson
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
473 Hannah Timander
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
474 Elin Ågren
Nedre Soppero IK Norrbotten
05 Nedre Soppero IK Norrbotten
502 Jonna Eriksson
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
532 Adelina Borges Olsson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
533 Emma Eriksson
Strands IF Hälsingland
05 Strands IF Hälsingland
549 Chidinma Francis
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
552 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
579 Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
606 Emilia Sponseller
Umedalens IF Västerbotten
05 Umedalens IF Västerbotten 8.20 8.20

Antal anmälda deltagare: 19

F14 60 m

SB PB
344 Mina Nyström
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 9.21
352 Tindra Olsson
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
355 Saga Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
360 Elise Eneris
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 9.12
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
397 Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
398 Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
413 Vera Lauri
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
421 Tuva Steneberg
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 8.57
424 Hanna Urpiala Seeman
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 8.28
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 9.03
466 Elise Johansson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 9.49
467 Maja Keinil
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 8.84
471 Rebecka Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 8.71
487 Johanna Stridbar
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 8.63
496 Izabelle Almström
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
498 Nela Baranowska
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
504 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
536 Ester Lindelöf
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
545 Nelly Öhman
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
553 Irma Jonsson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad 8.47 8.47
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
582 Emilia Höglund
Tväråselets AIF Norrbotten
06 Tväråselets AIF Norrbotten 9.30
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
627 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.30 8.30

Antal anmälda deltagare: 29

F14 200 m

SB PB
344 Mina Nyström
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 31:18.00
360 Elise Eneris
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 32.33
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
397 Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
398 Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
413 Vera Lauri
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
421 Tuva Steneberg
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 27.46
424 Hanna Urpiala Seeman
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 27.68
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 29.96
466 Elise Johansson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 32.85
467 Maja Keinil
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 28.45
476 Elsa Backlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 29.76
487 Johanna Stridbar
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 29.53
543 Elsa Vadfors
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
553 Irma Jonsson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
582 Emilia Höglund
Tväråselets AIF Norrbotten
06 Tväråselets AIF Norrbotten 32.00
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
627 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 27.76 27.76

Antal anmälda deltagare: 23

F14 1000 m

SB PB
360 Elise Eneris
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 3:35.30
384 Felicia Sanneborg
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten
386 Emma Widesand
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
397 Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
398 Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 3:32.51
413 Vera Lauri
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
476 Elsa Backlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 3:31.00
543 Elsa Vadfors
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
582 Emilia Höglund
Tväråselets AIF Norrbotten
06 Tväråselets AIF Norrbotten 4:02.79
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 14

F14 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
356 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
384 Felicia Sanneborg
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten 14.38
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
421 Tuva Steneberg
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 9.55
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 10.31
467 Maja Keinil
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 10.58
504 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
536 Ester Lindelöf
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
543 Elsa Vadfors
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
553 Irma Jonsson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad 10.48 10.48
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad 10.52 10.52
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
582 Emilia Höglund
Tväråselets AIF Norrbotten
06 Tväråselets AIF Norrbotten 11.56
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
627 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.74 9.74
487 Reserv: Johanna Stridbar
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 17

F14 Höjd

SB PB
344 Mina Nyström
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 137
352 Tindra Olsson
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
355 Saga Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
360 Elise Eneris
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 130
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 151
466 Elise Johansson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 131
467 Maja Keinil
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 150
476 Elsa Backlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten
487 Johanna Stridbar
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 137
504 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
543 Elsa Vadfors
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
545 Nelly Öhman
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
553 Irma Jonsson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
627 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 147 147

Antal anmälda deltagare: 20

F14 Stav

SB PB
344 Mina Nyström
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 225
384 Felicia Sanneborg
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten 134
386 Emma Widesand
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten 164
413 Vera Lauri
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
415 Maja Lodwika
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 192
465 Gerda Fredriksson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten
466 Elise Johansson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 10

F14 Längd

SB PB
344 Mina Nyström
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 4.15
352 Tindra Olsson
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
355 Saga Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
356 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
360 Elise Eneris
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 3.95
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
392 Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
397 Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
398 Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
421 Tuva Steneberg
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
424 Hanna Urpiala Seeman
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
440 Kajsa Edelbro
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 4.74
466 Elise Johansson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 3.89
467 Maja Keinil
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 4.26
471 Rebecka Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 4.61
487 Johanna Stridbar
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 4.40
504 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
510 Linneah Kronqvist Wilhelmsson
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
536 Ester Lindelöf
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
543 Elsa Vadfors
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
545 Nelly Öhman
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
553 Irma Jonsson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
567 Alva Åkesson
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
576 Agnes Degermark
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
582 Emilia Höglund
Tväråselets AIF Norrbotten
06 Tväråselets AIF Norrbotten 3.88
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
627 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 5.06 5.06

Antal anmälda deltagare: 29

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
335 Alinn Eriksson
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 8.55
342 Smilla Löfvenhaft
Boden FI Norrbotten
06 Boden FI Norrbotten 7.17
352 Tindra Olsson
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
355 Saga Thyr
Bollnäs FIK Hälsingland
06 Bollnäs FIK Hälsingland
365 Linnea Mattsin
Gällivare SK Norrbotten
06 Gällivare SK Norrbotten 7.86
386 Emma Widesand
Haparanda SKT Norrbotten
06 Haparanda SKT Norrbotten 6.23
389 Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
397 Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
398 Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
424 Hanna Urpiala Seeman
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
465 Gerda Fredriksson
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten
471 Rebecka Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 8.49
476 Elsa Backlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten 7.10
496 Izabelle Almström
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
498 Nela Baranowska
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
510 Linneah Kronqvist Wilhelmsson
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
545 Nelly Öhman
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
577 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
580 Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
604 Siri Ruths
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
614 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 21

F13 60 m

SB PB
349 Ida Edling
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
353 Freja Sköld
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
364 Nellie Liinanki
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 9.31
368 Ida persson
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 9.05
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 9.36
375 Alva Haara
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 9.34
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 9.05
390 Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
401 Tilda Edlund
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 8.91
404 Ella hagervall
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten
426 Svea Bekkos
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
429 Hanna Karlsson
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
432 Märta Hovila
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten 9.23
433 Amie Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten
455 Olivia Uvemo
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 9.19
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 9.06
499 Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
500 Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 9.82
512 Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
514 Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 9.72 9.72
526 Saga Brink
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 8.82 8.82
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 9.25
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
554 Edith Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
07 Sundsvalls FI Medelpad 10.09
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 9.38 9.38
621 Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.61 8.60

Antal anmälda deltagare: 27

F13 200 m

SB PB
347 Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 34.05 34.05
353 Freja Sköld
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
364 Nellie Liinanki
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 30.91
368 Ida persson
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 31.47
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 31.78
390 Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
401 Tilda Edlund
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 29.99
404 Ella hagervall
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten
426 Svea Bekkos
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
429 Hanna Karlsson
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
432 Märta Hovila
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten 31.56
433 Amie Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten 30.97
455 Olivia Uvemo
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 31.66
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 31.05
485 Clara Risberg
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 33:00.00
499 Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
500 Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
512 Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
526 Saga Brink
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 29.86 29.86
527 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 33.83
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 30.99
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 31.13 31.13
621 Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 29.36
403 Reserv: Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 25

F13 800 m

SB PB
366 Saga Möttönen
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 3:09.00
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 2:46.98
381 Elli Kuusela
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 3:07.47
382 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 3:16.04
403 Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 2:35.00
432 Märta Hovila
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten 2:44.00
433 Amie Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
07 Kalix Friidrott Norrbotten 2:52.86
455 Olivia Uvemo
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 3:03.13
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 3:15.00
485 Clara Risberg
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten
527 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 3:04.39
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 2:42.42

Antal anmälda deltagare: 15

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
347 Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 11.84 11.84
364 Nellie Liinanki
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 12.26
368 Ida persson
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 10.92
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 11.13
381 Elli Kuusela
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 12.63
382 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 11.98
390 Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
401 Tilda Edlund
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 11.20
403 Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 10.28
455 Olivia Uvemo
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 11.60
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 11.71
485 Clara Risberg
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 12.50
514 Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 11.49 11.49
526 Saga Brink
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 10.03
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
554 Edith Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
07 Sundsvalls FI Medelpad
621 Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 10.27 10.06

Antal anmälda deltagare: 18

F13 Höjd

SB PB
347 Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 131 131
366 Saga Möttönen
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 128
368 Ida persson
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 137
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 130
375 Alva Haara
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 136
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 124
387 Ella Österling
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 134
390 Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
401 Tilda Edlund
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 135
403 Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 125
426 Svea Bekkos
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
450 Elina Nyström
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 127
463 Felicia Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 139 139
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 126
514 Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 136 136
526 Saga Brink
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 138 138
527 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 120
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 131
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
554 Edith Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
07 Sundsvalls FI Medelpad
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 128

Antal anmälda deltagare: 22

F13 Stav

SB PB
372 Natalie Bäckström
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 145
375 Alva Haara
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 221
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 221
381 Elli Kuusela
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 194
382 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 175
387 Ella Österling
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 165
403 Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 226
450 Elina Nyström
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten
537 Alice Lundh Hållen
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Längd Hoppzon

SB PB
349 Ida Edling
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
353 Freja Sköld
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
364 Nellie Liinanki
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 3.95
368 Ida persson
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 4.17
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 4.40
375 Alva Haara
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 4.13
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 3.80
382 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 3.92
390 Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
401 Tilda Edlund
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten
403 Iris Grimbert
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten 4.42 4.42
426 Svea Bekkos
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
429 Hanna Karlsson
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
450 Elina Nyström
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 3.96
463 Felicia Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.19 4.19
483 Alice Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 4.06
499 Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
500 Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
512 Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
514 Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 4.02 4.02
526 Saga Brink
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 4.71 5.00
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 4.11
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
554 Edith Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
07 Sundsvalls FI Medelpad
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 4.43 4.43
621 Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 4.71 4.71

Antal anmälda deltagare: 26

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
347 Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 7.05 7.05
349 Ida Edling
Bollnäs FIK Hälsingland
07 Bollnäs FIK Hälsingland
366 Saga Möttönen
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 9.87
369 Ebba Wieslander
Gällivare SK Norrbotten
07 Gällivare SK Norrbotten 8.93
372 Natalie Bäckström
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 8.60
374 Samantha Forlund Laine
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 6.40
375 Alva Haara
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 8.33
379 Agnes Hotti
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 7.56
382 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 5.35
387 Ella Österling
Haparanda SKT Norrbotten
07 Haparanda SKT Norrbotten 7.01
404 Ella hagervall
IFK Umeå Västerbotten
07 IFK Umeå Västerbotten
463 Felicia Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 10.83 10.83
499 Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
500 Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
512 Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
514 Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
527 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 5.92
528 Selma Karlström
Sollefteå GIF Ångermanland
07 Sollefteå GIF Ångermanland 7.51
538 Rogia Mohammedi
Strands IF Hälsingland
07 Strands IF Hälsingland
554 Edith Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
07 Sundsvalls FI Medelpad
581 Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 7.46 7.46
621 Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.09 9.36

Antal anmälda deltagare: 22

Män 60 m

SB PB
407 Jibril Yeosef Hammond
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
408 Rasmus Hellberg
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten 8.17
414 Erik Lindberg
IFK Umeå Västerbotten
87 IFK Umeå Västerbotten 7.37
416 Mercy Marko Mugarama
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
422 Lukas Sällström
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten 7.41 7.39
449 Ville Makslahti
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten
453 Klas Strömberg
Luleå FI Norrbotten
74 Luleå FI Norrbotten
482 Julius Lindqvist
Piteå IF Norrbotten
00 Piteå IF Norrbotten
490 Robin Blomgren
Riviera FI Norrbotten
00 Riviera FI Norrbotten 7.68 7.68
491 Sebastian Cullsberg
Riviera FI Norrbotten
02 Riviera FI Norrbotten 7.79 7.79
492 Muhammed Salem
Riviera FI Norrbotten
01 Riviera FI Norrbotten 7.95 7.95
494 Hjalmar Sundvall
Riviera FI Norrbotten
94 Riviera FI Norrbotten 7.27 7.09
497 Johan Askefors
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 7.62
507 Sebastian Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
98 Skellefteå AIK Västerbotten 8.14
516 Oskar Nordlander
Skellefteå AIK Västerbotten
99 Skellefteå AIK Västerbotten 7.47 7.47
519 Simon Persson
Skellefteå AIK Västerbotten
02 Skellefteå AIK Västerbotten 8.30
561 Ludvig Svanberg
Sundsvalls FI Medelpad
01 Sundsvalls FI Medelpad 7.62 7.62
565 Fredrik Wallin
Sundsvalls FI Medelpad
91 Sundsvalls FI Medelpad 8.14 8.14
569 Elliot Damberg
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
571 Erik Sandström
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
590 Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
592 Marco Eimermann
Umedalens IF Västerbotten
79 Umedalens IF Västerbotten
596 Alexander Håkansson
Umedalens IF Västerbotten
91 Umedalens IF Västerbotten
603 Joel Reinholdsson
Umedalens IF Västerbotten
01 Umedalens IF Västerbotten 7.44 7.44
612 Filip Brynger
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
01 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.06

Antal anmälda deltagare: 25

Män 400 m

SB PB
336 Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten
383 Abdale Omar
Haparanda SKT Norrbotten
02 Haparanda SKT Norrbotten
407 Jibril Yeosef Hammond
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
418 Isak Olofsson
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten
422 Lukas Sällström
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten 53.26
464 Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 57.79 57.63
530 Alfred Berglöf
Strands IF Hälsingland
01 Strands IF Hälsingland
608 Emil Tegenborg Sjöström
Umedalens IF Västerbotten
03 Umedalens IF Västerbotten 52.80 52.80

Antal anmälda deltagare: 8

Män 800 m

SB PB
336 Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten
42 Joakim Ståhl
Gefle IF Gästrikland
97 Gefle IF Gästrikland 2:13.00
407 Jibril Yeosef Hammond
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
44 Jakob Sandström
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten
464 Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 2:12.45 2:06.94
482 Julius Lindqvist
Piteå IF Norrbotten
00 Piteå IF Norrbotten
530 Alfred Berglöf
Strands IF Hälsingland
01 Strands IF Hälsingland
570 Martin Jansson
Söderhamns IF Hälsingland
91 Söderhamns IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 9

Män 1500 m

SB PB
336 Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten
359 Tesfaldet Negash
Brännans FF Ångermanland
82 Brännans FF Ångermanland 4:04.00
383 Abdale Omar
Haparanda SKT Norrbotten
02 Haparanda SKT Norrbotten
407 Jibril Yeosef Hammond
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
418 Isak Olofsson
IFK Umeå Västerbotten
02 IFK Umeå Västerbotten
44 Jakob Sandström
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
570 Martin Jansson
Söderhamns IF Hälsingland
91 Söderhamns IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 7

Män 3000 m

SB PB
359 Tesfaldet Negash
Brännans FF Ångermanland
82 Brännans FF Ångermanland 8:41.90
6 Jonatan Gustafsson
KFUM Örebro Närke
99 KFUM Örebro Närke
4 Olof Skoglund
Kils AIK Värmland
99 Kils AIK Värmland
570 Martin Jansson
Söderhamns IF Hälsingland
91 Söderhamns IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 4

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
507 Sebastian Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
98 Skellefteå AIK Västerbotten 10.05

Antal anmälda deltagare: 1

Män Höjd

SB PB
464 Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 159
530 Alfred Berglöf
Strands IF Hälsingland
01 Strands IF Hälsingland
571 Erik Sandström
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
590 Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
596 Alexander Håkansson
Umedalens IF Västerbotten
91 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 5

Män Stav

SB PB
383 Abdale Omar
Haparanda SKT Norrbotten
02 Haparanda SKT Norrbotten
29 Anton Sjöström
IFK Umeå Västerbotten
97 IFK Umeå Västerbotten
519 Simon Persson
Skellefteå AIK Västerbotten
02 Skellefteå AIK Västerbotten 324 325
571 Erik Sandström
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
590 Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 5

Män Längd

SB PB
416 Mercy Marko Mugarama
IFK Umeå Västerbotten
99 IFK Umeå Västerbotten
449 Ville Makslahti
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten 6.23
491 Sebastian Cullsberg
Riviera FI Norrbotten
02 Riviera FI Norrbotten 6.00 6.00
492 Muhammed Salem
Riviera FI Norrbotten
01 Riviera FI Norrbotten 5.60 5.60
493 Johan Sundquist
Riviera FI Norrbotten
97 Riviera FI Norrbotten 6.30 6.46
497 Johan Askefors
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 5.88
513 Jonathan Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
97 Skellefteå AIK Västerbotten
516 Oskar Nordlander
Skellefteå AIK Västerbotten
99 Skellefteå AIK Västerbotten 6.01 6.01
565 Fredrik Wallin
Sundsvalls FI Medelpad
91 Sundsvalls FI Medelpad
571 Erik Sandström
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland
590 Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 11

Män Tresteg

SB PB
507 Sebastian Häggström
Skellefteå AIK Västerbotten
98 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
530 Alfred Berglöf
Strands IF Hälsingland
01 Strands IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
408 Rasmus Hellberg
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten
569 Elliot Damberg
Söderhamns IF Hälsingland
02 Söderhamns IF Hälsingland

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

SB PB
343 Melvin Nyström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten 8.48
425 Vilmer Vännman
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten 7.20 7.20
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
449 Ville Makslahti
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten 7.44 7.44
475 Sebastian Almqvist
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
529 Joel Odelberg
Sollefteå GIF Ångermanland
04 Sollefteå GIF Ångermanland 8.14
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
555 Felix Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad 7.97 7.97
556 Vidar Kempe
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad 7.80 7.80
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
574 Simon Vikström
Timrå AIF Medelpad
04 Timrå AIF Medelpad
588 Josef Berggren
Umedalens IF Västerbotten
03 Umedalens IF Västerbotten 7.42 7.42
598 Elias Körlen
Umedalens IF Västerbotten
04 Umedalens IF Västerbotten
613 Arvid Hedin
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.79
623 Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.23
625 Aron Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.75
628 Hugo Wallberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.35 7.35

Antal anmälda deltagare: 17

P17 400 m

SB PB
425 Vilmer Vännman
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
484 Felix Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
529 Joel Odelberg
Sollefteå GIF Ångermanland
04 Sollefteå GIF Ångermanland
556 Vidar Kempe
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
560 Filip Svahn
Sundsvalls FI Medelpad
03 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
574 Simon Vikström
Timrå AIF Medelpad
04 Timrå AIF Medelpad
598 Elias Körlen
Umedalens IF Västerbotten
04 Umedalens IF Västerbotten
613 Arvid Hedin
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 55.22

Antal anmälda deltagare: 10

P17 1500 m

SB PB
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
484 Felix Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
522 Dennis Sandström
Skellefteå AIK Västerbotten
04 Skellefteå AIK Västerbotten 4:59.13 4:59.13
560 Filip Svahn
Sundsvalls FI Medelpad
03 Sundsvalls FI Medelpad 4:32.00 4:26.00
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 5

P17 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
555 Felix Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad 9.92 9.92
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
613 Arvid Hedin
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.40
623 Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
628 Hugo Wallberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.70 8.70

Antal anmälda deltagare: 6

P17 Höjd

SB PB
343 Melvin Nyström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten 161
439 Odin Bonivart
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten
484 Felix Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
503 Eric Forsberg
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
555 Felix Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
556 Vidar Kempe
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
625 Aron Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 10

P17 Stav

SB PB
439 Odin Bonivart
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
555 Felix Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 5

P17 Längd

SB PB
425 Vilmer Vännman
IFK Umeå Västerbotten
03 IFK Umeå Västerbotten 6.07
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
439 Odin Bonivart
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten
449 Ville Makslahti
Luleå FI Norrbotten
03 Luleå FI Norrbotten 6.11 6.23
475 Sebastian Almqvist
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
484 Felix Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
556 Vidar Kempe
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
574 Simon Vikström
Timrå AIF Medelpad
04 Timrå AIF Medelpad
588 Josef Berggren
Umedalens IF Västerbotten
03 Umedalens IF Västerbotten 6.01
623 Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 13

P17 Tresteg

SB PB
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
484 Felix Ridderstråle
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
556 Vidar Kempe
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
563 Jesper Unander
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
623 Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
625 Aron Swartz
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 8

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
343 Melvin Nyström
Boden FI Norrbotten
04 Boden FI Norrbotten
345 Linus Olofsson
Boden FI Norrbotten
03 Boden FI Norrbotten
427 Alvar Broth
Järvsö IF Hälsingland
04 Järvsö IF Hälsingland
475 Sebastian Almqvist
Piteå IF Norrbotten
04 Piteå IF Norrbotten
503 Eric Forsberg
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten
542 Albin Silén
Strands IF Hälsingland
03 Strands IF Hälsingland
544 Linus Öhman
Strands IF Hälsingland
04 Strands IF Hälsingland
555 Felix Jousse
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad
557 Christof Neib
Sundsvalls FI Medelpad
04 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 9

P15 60 m

SB PB
341 Jesper Lindqvist
Boden FI Norrbotten
05 Boden FI Norrbotten 7.76
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 8.30 8.30
448 Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 8.39 8.39
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 7.84 7.84
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 8.81 8.81
566 Vilgot Westling
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 9.12 9.12
619 Leo Lindberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
05 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.33 9.33
402 Reserv: Julian Ferreti Horst
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten 7.66

Antal anmälda deltagare: 9

P15 200 m

SB PB
402 Julian Ferreti Horst
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
410 Elvis Ineland
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 26.63 26.63
448 Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad 25.34 25.34
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
566 Vilgot Westling
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
619 Leo Lindberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
05 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 30.40 30.40

Antal anmälda deltagare: 9

P15 1000 m

SB PB
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 3:00.40 3:00.40
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
402 Julian Ferreti Horst
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
448 Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 10.08 10.08
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
619 Leo Lindberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
05 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 11.57 11.57

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Höjd

SB PB
402 Julian Ferreti Horst
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
410 Elvis Ineland
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 151 151
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
566 Vilgot Westling
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Stav

SB PB
402 Julian Ferreti Horst
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
410 Elvis Ineland
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
448 Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 321 321
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 5

P15 Längd

SB PB
410 Elvis Ineland
IFK Umeå Västerbotten
05 IFK Umeå Västerbotten
434 Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 4.72 4.72
448 Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 4.80 4.80
480 Idi Imoni
Piteå IF Norrbotten
05 Piteå IF Norrbotten 5.01 5.01
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
566 Vilgot Westling
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 7

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
341 Jesper Lindqvist
Boden FI Norrbotten
05 Boden FI Norrbotten 15.10
547 Henning Ehn
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
548 Lukas Elfström
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad
566 Vilgot Westling
Sundsvalls FI Medelpad
05 Sundsvalls FI Medelpad

Antal anmälda deltagare: 4

P14 60 m

SB PB
393 Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
395 Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 7.96
399 Eric Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
419 Olle Pettersson
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
431 Arvid Andersson
Kalix Friidrott Norrbotten
06 Kalix Friidrott Norrbotten 8.65
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 8.33
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 9.67
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 9.58
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 8.71
539 Rasmus Nyberg
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad 8.08 8.08
593 Frans Eklund
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
605 Tor Sjögren
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 8.03 8.03
607 Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 14

P14 200 m

SB PB
393 Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
395 Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 26.26
399 Eric Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
419 Olle Pettersson
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
431 Arvid Andersson
Kalix Friidrott Norrbotten
06 Kalix Friidrott Norrbotten 28.72
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 27.31
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 29.99
539 Rasmus Nyberg
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad 26.04 26.04
587 Tobias Backeström
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 28.41 28.41
593 Frans Eklund
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
595 Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
605 Tor Sjögren
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 25.66 25.66
607 Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 16

P14 1000 m

SB PB
399 Eric Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
409 Robin Hilli
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
419 Olle Pettersson
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
431 Arvid Andersson
Kalix Friidrott Norrbotten
06 Kalix Friidrott Norrbotten 3:18.00
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
587 Tobias Backeström
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 3:10.70 3:10.70
595 Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 7

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
419 Olle Pettersson
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
431 Arvid Andersson
Kalix Friidrott Norrbotten
06 Kalix Friidrott Norrbotten 11.31
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 12.11
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 11.70
593 Frans Eklund
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
607 Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
618 Viktor Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 8

P14 Höjd

SB PB
393 Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
399 Eric Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
412 Edvin Källströmer
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 137 137
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 141
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 137
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 148
539 Rasmus Nyberg
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
593 Frans Eklund
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
618 Viktor Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 10

P14 Stav

SB PB
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 273
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 193
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 204
518 Ossian Nyroos
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
618 Viktor Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 6

P14 Längd

SB PB
393 Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
395 Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
412 Edvin Källströmer
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten 4.50
419 Olle Pettersson
IFK Umeå Västerbotten
06 IFK Umeå Västerbotten
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 4.80
443 Hugo Hakeberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 3.92
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 3.89
468 Albin Oja
Nedre Soppero IK Norrbotten
06 Nedre Soppero IK Norrbotten 4.58
531 Herman Berglöf
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
539 Rasmus Nyberg
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
587 Tobias Backeström
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 4.36 4.36
593 Frans Eklund
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
595 Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
600 Gustav Lundmark
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
607 Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
618 Viktor Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 17

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
393 Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
395 Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
399 Eric Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
438 Joel Bergenstråle
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten
452 Anton Strömberg
Luleå FI Norrbotten
06 Luleå FI Norrbotten 8.48
518 Ossian Nyroos
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
531 Herman Berglöf
Strands IF Hälsingland
06 Strands IF Hälsingland
568 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI Medelpad
06 Sundsvalls FI Medelpad
587 Tobias Backeström
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
595 Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
600 Gustav Lundmark
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
605 Tor Sjögren
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 10.42 10.42
607 Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 13

P13 60 m

SB PB
340 Robin Jansson
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten
358 AbduelEllah Alageelalsleby
Brännans FF Ångermanland
07 Brännans FF Ångermanland 8.92 8.92
430 Edvin Käller
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
446 Wilhelm Jaxe
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 9.36
470 Emil Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
07 Nedre Soppero IK Norrbotten 10.42
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 9.00
478 Fred Franzén
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 8.33
479 Love Frid Svenlin
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 10.20
589 Noah Berggren
Umedalens IF Västerbotten
07 Umedalens IF Västerbotten 8.21
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.41 9.41

Antal anmälda deltagare: 11

P13 200 m

SB PB
430 Edvin Käller
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
446 Wilhelm Jaxe
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 31.00
478 Fred Franzén
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 27.60
479 Love Frid Svenlin
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 37.17
589 Noah Berggren
Umedalens IF Västerbotten
07 Umedalens IF Västerbotten 25.54
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 7

P13 800 m

SB PB
478 Fred Franzén
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 2:41.27
479 Love Frid Svenlin
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 3:30.00
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 3:00.52

Antal anmälda deltagare: 3

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
446 Wilhelm Jaxe
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 10.94
459 Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 12.27
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 11.12 11.12

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Höjd

SB PB
430 Edvin Käller
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
459 Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 135
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 133
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 139 139

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Stav

SB PB
446 Wilhelm Jaxe
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 230
459 Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 190
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 179
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Längd Hoppzon

SB PB
358 AbduelEllah Alageelalsleby
Brännans FF Ångermanland
07 Brännans FF Ångermanland 3.90 3.90
430 Edvin Käller
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
446 Wilhelm Jaxe
Luleå FI Norrbotten
07 Luleå FI Norrbotten 4.36
459 Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.12
470 Emil Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
07 Nedre Soppero IK Norrbotten 3.33
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 4.08
478 Fred Franzén
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 4.80
615 Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 4.46 4.46

Antal anmälda deltagare: 9

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
430 Edvin Käller
Järvsö IF Hälsingland
07 Järvsö IF Hälsingland
470 Emil Rutström
Nedre Soppero IK Norrbotten
07 Nedre Soppero IK Norrbotten 7.52
477 Gustav Bergkvist
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 8.04
479 Love Frid Svenlin
Piteå IF Norrbotten
07 Piteå IF Norrbotten 5.70
624 Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.71 7.71

Antal anmälda deltagare: 5

F14 (Parasport U) 60 m

SB PB
486 Elvira Sandlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 1

F14 (Parasport U) 200 m

SB PB
486 Elvira Sandlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 1

F14 (Parasport U) Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
486 Elvira Sandlund
Piteå IF Norrbotten
06 Piteå IF Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 1

Män (Parasport U) 60 m

SB PB
482 Julius Lindqvist
Piteå IF Norrbotten
00 Piteå IF Norrbotten
603 Joel Reinholdsson
Umedalens IF Västerbotten
01 Umedalens IF Västerbotten 7.41

Antal anmälda deltagare: 2

P14 (Parasport U) 60 m

SB PB
601 Emil Nilsson
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten 11.79 11.79

Antal anmälda deltagare: 1

PF13/14 8x200m

SB PB
636 Norrbotten
Piteå IF Norrbotten
Piteå IF Norrbotten
632 Hälsingland
Strands IF Hälsingland
Strands IF Hälsingland
585 Västerbotten
Umedalens IF Västerbotten
Umedalens IF Västerbotten
584 Jämtland
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 4

PF15/17 8x200m

SB PB
634 Norrbotten
Piteå IF Norrbotten
Piteå IF Norrbotten
633 Medelpad
Sundsvalls FI Medelpad
Sundsvalls FI Medelpad
586 Västerbotten
Umedalens IF Västerbotten
Umedalens IF Västerbotten
635 Jämtland
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 4

Totalt antal anmälda deltagare: 300

Totalt antal anmälda starter: 1012