Startlista

Habo Challenge
Slättens IP, Habo   2021-06-12

Kvinnor 100 m

SB PB
Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 12.53
Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Katrin Lilienthal
Hovslätts IK
00 Hovslätts IK 13.16
Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Thyra Qvänstedt
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK

Antal deltagare: 7

Kvinnor 800 m

SB PB
Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 2:36.49

Antal deltagare: 2

Kvinnor 5000 m

SB PB
Stina Petersson
IK Hakarpspojkarna
86 IK Hakarpspojkarna
Karin Spjuth
IK Hakarpspojkarna
72 IK Hakarpspojkarna
Jenny Johannesson
Mullsjö SOK
76 Mullsjö SOK 16:51.76

Antal deltagare: 3

Kvinnor Höjd

SB PB
Tuva Svensson Swärdh (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 151
Lova Ekberg (Utom tävlan)
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 145 145

Antal deltagare: 2

Kvinnor Stav

SB PB
Filippa Miller (Utom tävlan)
Hovslätts IK
99 Hovslätts IK 400 400
Amina Fältmars (Utom tävlan)
IK Sisu
03 IK Sisu 292

Antal deltagare: 2

Kvinnor Längd

SB PB
Clara Nilsson (Utom tävlan)
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 4.40
Thyra Qvänstedt (Utom tävlan)
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK

Antal deltagare: 2

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Thyra Qvänstedt (Utom tävlan)
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 8.51 8.83

Antal deltagare: 1

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Elin Rubin (Utom tävlan)
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 35.16

Antal deltagare: 1

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Evelyn Einebrant
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK
Matilda Elfgaard
IFK Växjö
92 IFK Växjö 53.54 53.54

Antal deltagare: 3

F15 80 m

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 11.19
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 12.02
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF

Antal deltagare: 9

F15 800 m

SB PB
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:25.10 2:25.10
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 2:52.80 2:52.80
Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 2:27.10 2:27.10
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Emma Wall
IK Westmannia
06 IK Westmannia
Ella Laine
Karlskoga FIF
06 Karlskoga FIF 2:35.25 2:35.25

Antal deltagare: 7

F15 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Emma Wall
IK Westmannia
06 IK Westmannia

Antal deltagare: 7

F15 Höjd

SB PB
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 130 139
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 120
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 140 140
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 146
Emma Wall
IK Westmannia
06 IK Westmannia
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 133
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 140 140

Antal deltagare: 9

F15 Stav

SB PB
Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 180

Antal deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 4.60
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF

Antal deltagare: 10

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 7.12 7.12
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.24
Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing
Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 8.83 10.10
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF

Antal deltagare: 9

F15 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Misa Widetoft (Utom tävlan)
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 20.97

Antal deltagare: 1

F15 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 23.47 23.47
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing
Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 29.66 29.66
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 24.89 26.92
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF
Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 24.33 24.33

Antal deltagare: 10

F13 60 m

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.24
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.79
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.08
Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.26
Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 9.02
Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.55
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.41 8.24
Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.86 8.86

Antal deltagare: 16

F13 600 m

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:50.50 1:50.50
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:50.80 1:50.80
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:07.91 2:05.62
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF

Antal deltagare: 5

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.88
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.19
Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 12.68
Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 12.13
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.89
Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 11.87
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.24 9.24
Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK

Antal deltagare: 10

F13 Höjd

SB PB
Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 139 139
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 130
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 142
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 131
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 120 120
Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 141 141
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 150 150
Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK 136
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 136 136
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 150 150
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal deltagare: 15

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.62
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.17
Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.29
Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.14
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 3.85
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.20
Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.65
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.46
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 4.54
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.43
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 4.29 4.29
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.55 4.57
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 4.28 4.28
Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.28 5.44
Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 4.82 4.82

Antal deltagare: 16

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 12.66 12.66
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.75 7.75
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.09 7.15
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.29 11.36
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 9.05 9.05
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 6.74
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF

Antal deltagare: 8

F13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 27.15 27.15
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 31.93 33.22
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 16.21 16.21
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 13.78
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 26.03 28.36
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 18.99 18.99
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 35.08 35.08
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 17.90 17.90

Antal deltagare: 8

F13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 16.12
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 24.56 26.57
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 21.98 21.98
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 13.98
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 24.33 24.33
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 30.23 30.23
Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK 22.92 22.92
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 23.40
Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 24.02 24.02
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 27.96

Antal deltagare: 10

F12 60 m

SB PB
Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 10.59
Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 8.89 8.89
Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 9.43
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 9.61
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 10.40

Antal deltagare: 12

F12 600 m

SB PB
Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK
Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 2:01.10 2:01.10
Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 2:04.69
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 2:03.87
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF

Antal deltagare: 7

F12 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal deltagare: 5

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 4.14 4.14
Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 3.44
Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 3.89
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 3.98 3.98
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 4.00
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 3.35

Antal deltagare: 12

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu 9.26 9.26
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 7.76 7.76
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 7.84
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 5.47

Antal deltagare: 6

F12 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 13.48
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF

Antal deltagare: 6

F11 60 m

SB PB
Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu
Meja Persson Skiöld
IK Sisu
10 IK Sisu
Maja Olsson
Istrums SK
10 Istrums SK
Signe Pedersen
Istrums SK
10 Istrums SK
Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF

Antal deltagare: 9

F11 600 m

SB PB
Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Juline Hansson
IK Sisu
10 IK Sisu
Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu
Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Ester Nyberger
Älta IF
10 Älta IF

Antal deltagare: 8

F11 Höjd

SB PB
Nellie Elofsson
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK
Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Juline Hansson
IK Sisu
10 IK Sisu
Meja Persson Skiöld
IK Sisu
10 IK Sisu
Maja Olsson
Istrums SK
10 Istrums SK
Signe Pedersen
Istrums SK
10 Istrums SK
Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK
Reserv: Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF

Antal deltagare: 9

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Nellie Elofsson
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK
Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Juline Hansson
IK Sisu
10 IK Sisu
Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu
Meja Persson Skiöld
IK Sisu
10 IK Sisu
Maja Olsson
Istrums SK
10 Istrums SK
Signe Pedersen
Istrums SK
10 Istrums SK
Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK
10 Lekeryd-Svarttorp SK
Reserv: Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF

Antal deltagare: 13

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Signe Pedersen
Istrums SK
10 Istrums SK
Ebba Johansson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF

Antal deltagare: 7

F11 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Nellie Elofsson
Eksjö Södra IK
10 Eksjö Södra IK
Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Tilde Adolfsson
IK Sisu
11 IK Sisu
Maja Olsson
Istrums SK
10 Istrums SK
Ebba Johansson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK
Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF

Antal deltagare: 9

F10 60 m

SB PB
Cornelia Andersson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Axell
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Juli Lindberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Lundberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Saga Widetoft
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Freja Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Tilde Adolfsson
IK Sisu
11 IK Sisu
Sofia Lindor
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 9

F10 600 m

SB PB
Cornelia Andersson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Axell
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Juli Lindberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Saga Widetoft
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Sofia Lindor
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 7

F10 Höjd

SB PB
Cornelia Andersson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Juli Lindberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK
Freja Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna

Antal deltagare: 6

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Cornelia Andersson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Axell
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Juli Lindberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Lundberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Saga Widetoft
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Margot Gard
Hovslätts IK
11 Hovslätts IK
Freja Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Tilde Adolfsson
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 9

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Juli Lindberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ebba Lundberg
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Freja Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Tilde Adolfsson
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 5

F9 60 m

SB PB
Majken Barkman
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emilia Benderius
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Tilde Björk
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emma Elwing
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Minea Helte
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Svea Ivansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Majken Jansson Lundberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Isabelle Lenberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alma Möller
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Eivor Orestig
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Meja Vennström
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Elvira Zauzu Johansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alice Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Linnea Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Tindra de Silva
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu
Esther Sheehan
Ljungby FIK
12 Ljungby FIK
Ebba Björk
Wärnamo SK
12 Wärnamo SK

Antal deltagare: 19

F9 Längd Hoppzon

SB PB
Majken Barkman
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emilia Benderius
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Tilde Björk
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emma Elwing
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Minea Helte
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Svea Ivansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Majken Jansson Lundberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Isabelle Lenberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alma Möller
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Eivor Orestig
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Meja Vennström
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Elvira Zauzu Johansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alice Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Linnea Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Tindra de Silva
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu
Esther Sheehan
Ljungby FIK
12 Ljungby FIK
Ebba Björk
Wärnamo SK
12 Wärnamo SK

Antal deltagare: 19

F9 Boll Vikt: 300g

SB PB
Majken Barkman
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emilia Benderius
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Tilde Björk
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Emma Elwing
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Minea Helte
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Svea Ivansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Majken Jansson Lundberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Isabelle Lenberg
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alma Möller
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Eivor Orestig
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Meja Vennström
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Elvira Zauzu Johansson
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Alice Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Linnea Arvidsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Tindra de Silva
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu
Esther Sheehan
Ljungby FIK
12 Ljungby FIK
Ebba Björk
Wärnamo SK
12 Wärnamo SK

Antal deltagare: 19

F8 60 m

SB PB
Signe Andreasson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Clara Carlsson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Stella Dahlén
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Elmgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Neah Flender
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Emmie Helte
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ella Kronmarker
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Moa Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Havanna Mohlin
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ellen Nordström
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Julia Norman
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Felicia Reinholdsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Norah Rogö
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Signe Rådhammar
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Elsa Sigfridsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Storm Mukwana
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Nellie Wadell
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Alice-Laura Caracitsok Svensson
Hovslätts IK
14 Hovslätts IK
Wilma Claesson
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabelle Helgegren
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabella André Sudol
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Molly Östlin
IK Hakarpspojkarna
14 IK Hakarpspojkarna
Liv Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
14 Lekeryd-Svarttorp SK

Antal deltagare: 23

F8 Längd Hoppzon

SB PB
Signe Andreasson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Clara Carlsson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Stella Dahlén
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Elmgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Neah Flender
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Emmie Helte
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ella Kronmarker
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Moa Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Havanna Mohlin
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ellen Nordström
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Julia Norman
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Felicia Reinholdsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Norah Rogö
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Signe Rådhammar
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Elsa Sigfridsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Storm Mukwana
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Nellie Wadell
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Alice-Laura Caracitsok Svensson
Hovslätts IK
14 Hovslätts IK
Wilma Claesson
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabelle Helgegren
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabella André Sudol
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Molly Östlin
IK Hakarpspojkarna
14 IK Hakarpspojkarna
Liv Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
14 Lekeryd-Svarttorp SK

Antal deltagare: 23

F8 Boll Vikt: 300g

SB PB
Signe Andreasson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Clara Carlsson
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Stella Dahlén
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Elmgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Neah Flender
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Emmie Helte
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ella Kronmarker
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Moa Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Havanna Mohlin
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Ellen Nordström
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Julia Norman
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Felicia Reinholdsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Norah Rogö
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Signe Rådhammar
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Elsa Sigfridsson
Habo Friidrott -04
14 Habo Friidrott -04
Olivia Storm Mukwana
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Nellie Wadell
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Alice-Laura Caracitsok Svensson
Hovslätts IK
14 Hovslätts IK
Wilma Claesson
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabelle Helgegren
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Isabella André Sudol
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Molly Östlin
IK Hakarpspojkarna
14 IK Hakarpspojkarna
Liv Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
14 Lekeryd-Svarttorp SK

Antal deltagare: 23

Män 100 m

SB PB
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 11.49
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 11.08 11.08

Antal deltagare: 4

Män 800 m

SB PB
Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna 2:08.81

Antal deltagare: 1

Män 5000 m

SB PB
Ola Grauers
Habo Friidrott -04
80 Habo Friidrott -04 15:54.07
Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04
Simon Westh
Habo Friidrott -04
05 Habo Friidrott -04 18:20.11
Lars Olsson
IF Hagen
60 IF Hagen 22:31.55
Gabriel Claesson
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Oscar Claesson
IK Hakarpspojkarna
95 IK Hakarpspojkarna
Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna 16:09.85
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Mattias Jinnerot
Mullsjö SOK
78 Mullsjö SOK
Magnus Larsson
Mullsjö SOK
71 Mullsjö SOK

Antal deltagare: 10

Män Stav

SB PB
Teodor Sobczyk (Utom tävlan)
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 426
Johan Björk (Utom tävlan)
Istrums SK
91 Istrums SK

Antal deltagare: 2

Män Längd

SB PB
Lukas Björklund (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 5.37

Antal deltagare: 1

Män Spjut Vikt: 800g

SB PB
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 41.96
Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna

Antal deltagare: 2

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Lukas Björklund (Utom tävlan)
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 11.09

Antal deltagare: 1

P15 80 m

SB PB
Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 10.67
Ali Diakite
IK Wilske
06 IK Wilske
Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.38 10.38

Antal deltagare: 8

P15 800 m

SB PB
Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal deltagare: 1

P15 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 13.77

Antal deltagare: 3

P15 Längd

SB PB
Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 4.71
Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna
Ali Diakite
IK Wilske
06 IK Wilske
Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 5.17 5.17

Antal deltagare: 8

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 9.77 9.77

Antal deltagare: 5

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 28.20
Jacob Henriksson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 34.67 34.72
Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 36.08 36.08

Antal deltagare: 7

P13 60 m

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.34
Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.79
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.42

Antal deltagare: 5

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.10 9.73
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.81
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 10.08

Antal deltagare: 3

P13 Höjd

SB PB
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 129
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 125 125
Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 162 162
Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 145
Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 139 139

Antal deltagare: 5

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5.69 4.95
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.46
Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 5.48 5.48
Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 4.42
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.14

Antal deltagare: 5

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Leo Ekelund
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 6.54 6.54
Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 8.70
Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 7.54
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.31

Antal deltagare: 5

P13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 30.65 30.65
Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 12.78 12.78
Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 23.36
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 30.22
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 33.36

Antal deltagare: 6

P13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.18 35.45
Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 28.40
Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 28.64
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 26.15

Antal deltagare: 5

P12 60 m

SB PB
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 9.63
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 9.65

Antal deltagare: 5

P12 600 m

SB PB
Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen
Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 2:02.55

Antal deltagare: 2

P12 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal deltagare: 3

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 4.06 4.06
Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 4.00
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 4.12

Antal deltagare: 5

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Linus Wictorsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 6.13 6.13
Leo Ekelund
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 6.54 6.54
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal deltagare: 6

P12 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK

Antal deltagare: 3

P11 60 m

SB PB
Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Måns Assarsson
IK Sisu
10 IK Sisu

Antal deltagare: 4

P11 600 m

SB PB
Lucas Leo
IF Hagen
10 IF Hagen
Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Måns Assarsson
IK Sisu
10 IK Sisu

Antal deltagare: 4

P11 Höjd

SB PB
Lucas Leo
IF Hagen
10 IF Hagen
Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Måns Assarsson
IK Sisu
10 IK Sisu

Antal deltagare: 4

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Lucas Leo
IF Hagen
10 IF Hagen
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna

Antal deltagare: 3

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna

Antal deltagare: 1

P11 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Lucas Leo
IF Hagen
10 IF Hagen
Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen
Arvid Krantz
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 5

P10 60 m

SB PB
Theo Kronmarker
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Axel Kvarnstrand
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ben Zethson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Oscar Silfverstrand
IF Hagen
11 IF Hagen
Nicolas Gibson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Max Axelsson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK

Antal deltagare: 8

P10 600 m

SB PB
Filip Grauers
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Theo Kronmarker
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Axel Kvarnstrand
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Oscar Silfverstrand
IF Hagen
11 IF Hagen
Nicolas Gibson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Ivar Strahl Funck
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu
Petrus Claesson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK

Antal deltagare: 9

P10 Höjd

SB PB
Filip Grauers
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Axel Kvarnstrand
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ben Zethson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Oscar Silfverstrand
IF Hagen
11 IF Hagen
Nicolas Gibson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Max Axelsson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK
Petrus Claesson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK

Antal deltagare: 10

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Filip Grauers
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Theo Kronmarker
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Axel Kvarnstrand
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ben Zethson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Oscar Silfverstrand
IF Hagen
11 IF Hagen
Nicolas Gibson
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Max Axelsson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK
Petrus Claesson
Wärnamo SK
11 Wärnamo SK

Antal deltagare: 10

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Axel Kvarnstrand
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Ben Zethson
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu

Antal deltagare: 5

P9 60 m

SB PB
Anton Törnblad
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vilmer Björklund
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK
Arvid Boger
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Theodor Nilsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Wilmer Mannerström
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ivar Strahl Funck
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ludvig Wessman
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Mattis Assarson
IK Sisu
12 IK Sisu
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu

Antal deltagare: 9

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Anton Törnblad
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vilmer Björklund
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK
Arvid Boger
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Theodor Nilsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Wilmer Mannerström
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ivar Strahl Funck
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ludvig Wessman
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Mattis Assarson
IK Sisu
12 IK Sisu
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu

Antal deltagare: 9

P9 Boll Vikt: 300g

SB PB
Anton Törnblad
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Vilmer Björklund
Hovslätts IK
12 Hovslätts IK
Arvid Boger
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Theodor Nilsson
Hökensås UngdomsRing
12 Hökensås UngdomsRing
Wilmer Mannerström
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ivar Strahl Funck
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Ludvig Wessman
IK Hakarpspojkarna
12 IK Hakarpspojkarna
Mattis Assarson
IK Sisu
12 IK Sisu
Lucas Eriksson
IK Sisu
12 IK Sisu

Antal deltagare: 9

P8 60 m

SB PB
Lowe Edgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Aron Ermold
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Sigge Gullquist
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Noah Larenholtz
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Filip Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Melker Nyrinder Sternudd
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Charlie Espinoza
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Oskar Östklint
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Wilmer Blomberg
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Kalle Blomqvist
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Walter Krantz
IK Hakarpspojkarna
13 IK Hakarpspojkarna
Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu

Antal deltagare: 12

P8 Längd Hoppzon

SB PB
Lowe Edgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Aron Ermold
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Sigge Gullquist
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Noah Larenholtz
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Filip Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Melker Nyrinder Sternudd
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Charlie Espinoza
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Oskar Östklint
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Wilmer Blomberg
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Kalle Blomqvist
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Walter Krantz
IK Hakarpspojkarna
13 IK Hakarpspojkarna
Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu

Antal deltagare: 12

P8 Boll Vikt: 300g

SB PB
Lowe Edgren
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Aron Ermold
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Sigge Gullquist
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Noah Larenholtz
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Filip Merkert
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Melker Nyrinder Sternudd
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04
Charlie Espinoza
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Oskar Östklint
Hovslätts IK
13 Hovslätts IK
Wilmer Blomberg
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Kalle Blomqvist
Hökensås UngdomsRing
13 Hökensås UngdomsRing
Walter Krantz
IK Hakarpspojkarna
13 IK Hakarpspojkarna
Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu

Antal deltagare: 12

Totalt antal deltagare: 221

Totalt antal starter: 676