Startlista

Täby Sommartävling
Tibblevallen, Täby   2020-08-05

Kvinnor 400 m

SB PB
Louise Eliasson
Bromma IF
04 Bromma IF 59.80 59.80
Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 59.56 59.56
Linn Engelgren
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:20.00 1:20.00
Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 1:02.30 1:02.30
Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 1:06.34
Linnea Frobe
Täby IS
98 Täby IS
Tova Gabrielsson
Täby IS
03 Täby IS
Greta Graziani
Täby IS
94 Täby IS 56.89
Emilia Larson
Täby IS
01 Täby IS 1:04.42 1:03.82
Jessica Olsson Aoun
Täby IS
81 Täby IS

Antal deltagare: 10

Kvinnor 1500 m

SB PB
Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5:05.30 4:58.67
Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4:52.92 4:52.92
Carolina Larson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 5:58.00 4:57.83
Jessica Österberg
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 4:49.65
Hilma Claesson
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Emilia Lillemo
Täby IS
00 Täby IS 4:34.13

Antal deltagare: 6

Kvinnor 400 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Frobe
Täby IS
98 Täby IS
Sara Hermansson
Täby IS
99 Täby IS
Caroline Larsson
Täby IS
01 Täby IS 1:01.81 1:01.32
Lovisa Linde
Täby IS
98 Täby IS 1:00.86 59.83
Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS

Antal deltagare: 5

Kvinnor Höjd

SB PB
Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 160 163
Karin Boestad
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 152 163
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 136 136
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 148 150
Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 160 160
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 140 140
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 146 146

Antal deltagare: 7

F15 300 m

SB PB
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 43.18 43.18
Ida Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 44.79
Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 45.55
Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 46.21
Maya Domanowsky
Tullinge FI
05 Tullinge FI 48.05 48.05
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 44.91
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS

Antal deltagare: 10

F15 2000 m

SB PB
Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 7:11.74 7:31.19
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7:44.51
Lowa Branth
Upsala IF Friidrott
05 Upsala IF Friidrott 6:42.20 6:42.20

Antal deltagare: 3

F13 1500 m

SB PB
Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5:14.91 5:14.91
Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 5:22.45
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS
Lina Garbell
Östhammar FI
07 Östhammar FI 5:44.40 5:44.40

Antal deltagare: 4

Män 400 m

SB PB
Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 55.04 55.04
Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 51.38 51.38
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 51.92
Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 50.20 50.20
Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 58.94 58.94
Andreas Movin
IFK Lidingö
96 IFK Lidingö 49.69 48.86
Tobias Eknor
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 52.98
Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 56.45
Edvin Hagberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 48.04
David Mattiasson
Turebergs FK
01 Turebergs FK 51.72 51.72
Axel Glavare Karlsson
Täby IS
01 Täby IS 52.00 52.00
Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS 52.57 52.57

Antal deltagare: 12

Män 1500 m

SB PB
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
02 Dala-Järna IK 4:15.32
Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4:22.27 4:22.27
Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4:40.84 4:40.84
Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:14.89 4:14.89
Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4:55.70 4:55.70
Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 6:13.47
Håkan Eriksson
Malungs Skid & Friidrott
61 Malungs Skid & Friidrott 4:29.00 4:11.09
Samuel Eriksson Lidbrink
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 4:07.09
Jonatan Lamy
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 4:26.16
Sebastian Svedhammer
Spårvägens FK
88 Spårvägens FK
Emilia Lillemo (Utom tävlan)
Täby IS
00 Täby IS 4:34.13
Nils Ekroth
Upsala IF Friidrott
03 Upsala IF Friidrott 4:15.81 4:15.81

Antal deltagare: 12

Män 400 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Dennis Elms Jansson
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 55.93 55.93
Ludvig Hillenfjärd
Huddinge AIS
97 Huddinge AIS 52.70 52.40
Fredrik Kihlblom
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 53.96 53.96
Gustav Karlsson
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 55.62 52.59
Oskar Edlund
Täby IS
02 Täby IS 51.41
Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS 56.65 56.30
Isak Andersson
Upsala IF Friidrott
96 Upsala IF Friidrott 51.42 50.05

Antal deltagare: 7

Män Höjd

SB PB
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 172 172
Leo Bergström
Täby IS
00 Täby IS
Fabian Delryd
Täby IS
96 Täby IS 220 233
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 172 172
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 172 185
Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS 172

Antal deltagare: 6

P15 300 m

SB PB
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 39.89 39.89
David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 38.46
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 40.87 40.87
Folke Eriksson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro
Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 40.73 40.73
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 39.78 39.78
Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI 41.17 40.81
Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS
Alexander Engblom
Upsala IF Friidrott
05 Upsala IF Friidrott

Antal deltagare: 9

P15 2000 m

SB PB
Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6:26.71
Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6:30.25 6:30.25
William Nillsson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 6:36.73
Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 6:33.64
Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6:35.89 6:35.89
Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI 6:21.00
Yusuf Omar
Turebergs FK
05 Turebergs FK 6:36.29
Malte Lessing
Täby IS
06 Täby IS
Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS
Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 6:10.00

Antal deltagare: 10

P13 1500 m

SB PB
Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 5:18.06
Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 5:11.75 5:11.75
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:22.17 5:22.17
Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5:03.27 5:03.27
Adam Ekström
Hässelby SK
07 Hässelby SK
Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5:04.60 5:04.60
Sebastian Lörstad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö
Sebastian Stagh
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö
Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 5:22.00 5:22.00
Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4:59.50 4:59.50
Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 5:02.00
Gustaf Hedin
Upsala IF Friidrott
07 Upsala IF Friidrott 5:09.95 5:09.95

Antal deltagare: 12

Totalt antal deltagare: 108

Totalt antal starter: 113