Startlista

Åhus Indoor
Liviushallen, Öllsjö   2019-02-02 - 2019-02-03

Kvinnor 60 m

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Josefine Olsson
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.92
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.90 7.82
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7.80 7.75
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.07
Filippa Leijonsköld
Åhus FIK
01 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Stav

SB PB
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Längd

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Evelina Sjöstrand
Hässleholms AIS
02 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Elvira Malm
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Wilma Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Isabel Riberio
Åhus FIK
88 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F17 60 m

SB PB
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Evelina Sjöstrand
Hässleholms AIS
02 Hässleholms AIS
Alexandra Pettersson
IF Kronan
03 IF Kronan
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8.33
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.98 7.98
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alexandra Pettersson
IF Kronan
03 IF Kronan
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

F17 Höjd

SB PB
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Agnes Norman
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Evelina Sjöstrand
Hässleholms AIS
02 Hässleholms AIS
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Alexandra Pettersson
IF Kronan
03 IF Kronan
Emilia Wamsler
IFK Lund
03 IFK Lund
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Höjd

SB PB
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Stav

SB PB
Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F14 60 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.21
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 8.73 8.73
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Edith Mosbach
IFK Lund
05 IFK Lund 9.37
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.42
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.61 8.61
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF
Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F14 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Linnea Kelepouris
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ingrid Flygare
IFK Lund
05 IFK Lund
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Höjd

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnea Kelepouris
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F14 Stav

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 255

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m

SB PB
Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 9.03 9.03
Alice Carlswärd
Ystads IF
06 Ystads IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Höjd

SB PB
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Stav

SB PB
Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 4

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 4.19 4.23
Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF
Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 9.20 9.20
Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 6

F12 60 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ellen Moberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Filippa Iversson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

F12 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Tova Henningsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

F12 Höjd

SB PB
Lova Jönsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Ellen Moberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F12 Stav

SB PB
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Filippa Iversson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Ellen Moberg
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Filippa Iversson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Amanda Blad
Klippans FK
07 Klippans FK
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Tova Henningsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Alva Whalström
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

F11 60 m

SB PB
Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Felicia Tidlund
FK Athlet
08 FK Athlet
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Madicken Lindh
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ava Lundquist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 9.59
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.96
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Ella Kumpulainen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Maja Wahlström
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 29

F11 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Filippa Sjöö
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Felicia Tidlund
FK Athlet
08 FK Athlet
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ava Lundquist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 23

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Felicia Tidlund
FK Athlet
08 FK Athlet
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Amanda Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ava Lundquist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Ella Kumpulainen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Maja Wahlström
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 30

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Filippa Sjöö
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Felicia Tidlund
FK Athlet
08 FK Athlet
Ester Ander
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Mars
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ava Lundquist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Ella Kumpulainen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Maja Wahlström
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 28

F9 60 m

SB PB
Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet
Hedda Jönsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Lykke Lundell
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Cleo Borg
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

F9 Längd Hoppzon

SB PB
My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet
Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet
Nilla Jenvén
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Cleo Borg
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

F9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Nilla Jenvén
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Cleo Borg
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

Veteraner Kvinnor 60 m

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9.79
Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 9.58 9.58
Linda Jenvén
Hässleholms AIS
79 Hässleholms AIS
Anna Sjödin
Hässleholms AIS
71 Hässleholms AIS
Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
Kerstin Nilsson
IFK Lund
42 IFK Lund 10.91
Sonja Nilsson
IFK Lund
39 IFK Lund 12.63
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI
Inger Rickardsson
Vittsjö GIK
57 Vittsjö GIK
Cecilia Tornerefelt
Vittsjö GIK
66 Vittsjö GIK
Marie Danarö
Åhus FIK
81 Åhus FIK
Katarina Sulau
Åhus FIK
78 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

Veteraner Kvinnor 60 m häck

SB PB
Anna-Lena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Anna Sjödin
Hässleholms AIS
71 Hässleholms AIS
Marie Säfström
Hässleholms AIS
79 Hässleholms AIS
Maria Forsgren
Höörs IS
78 Höörs IS
Gun inger Persson
Vittsjö GIK
57 Vittsjö GIK
Cecilia Tornerefelt
Vittsjö GIK
66 Vittsjö GIK
Katarina Sulau
Åhus FIK
78 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Veteraner Kvinnor Höjd

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Kerstin Nilsson
IFK Lund
42 IFK Lund
Sonja Nilsson
IFK Lund
39 IFK Lund
Gun inger Persson
Vittsjö GIK
57 Vittsjö GIK
Cecilia Tornerefelt
Vittsjö GIK
66 Vittsjö GIK

Antal anmälda deltagare: 5

Veteraner Kvinnor Längd

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Anna-Lena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF
Linda Jenvén
Hässleholms AIS
79 Hässleholms AIS
Cecilia Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
74 Hässleholms AIS
Marie Säfström
Hässleholms AIS
79 Hässleholms AIS
Maria Forsgren
Höörs IS
78 Höörs IS
Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS
Kerstin Nilsson
IFK Lund
42 IFK Lund 3.04
Sonja Nilsson
IFK Lund
39 IFK Lund 2.35
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI
Gun inger Persson
Vittsjö GIK
57 Vittsjö GIK
Kerstin Karlström
Åhus FIK
73 Åhus FIK
Katarina Sulau
Åhus FIK
78 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 16

Veteraner Kvinnor Kula

SB PB
Anna Sjödin
Hässleholms AIS
71 Hässleholms AIS
Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS
Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
Lena Larsson
Malmö AI
70 Malmö AI
Cecilia Tornerefelt
Vittsjö GIK
66 Vittsjö GIK
Kerstin Karlström
Åhus FIK
73 Åhus FIK
Katarina Sulau
Åhus FIK
78 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Män 60 m

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet 7.83
Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.06
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.16
Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK
Quentin Kaisergues
Åhus FIK
92 Åhus FIK
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 7.32

Antal anmälda deltagare: 6

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.41

Antal anmälda deltagare: 2

Män Höjd

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Emil Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 4

Män Stav

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeanson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 4

Män Längd

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Elias Agnesson
FK Athlet
02 FK Athlet
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 6.38
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Emil Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 15

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 3

P17 60 m

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Elias Agnesson
FK Athlet
02 FK Athlet
Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 60 m

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 7.92
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.23
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P14 60 m

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 8.59 8.59
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 7.92
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Rasmus Alfredsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Casper Turesson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 10.14 10.14
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.48
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Rasmus Alfredsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Casper Turesson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P14 Höjd

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Casper Turesson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P14 Stav

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 280 280
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Casper Turesson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 60 m

SB PB
Måns Lindström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Gabriel Andersson
FK Athlet
06 FK Athlet
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet
Ludwig Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Linus Rosén
IF Kronan
06 IF Kronan
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Ludwig Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Linus Rosén
IF Kronan
06 IF Kronan
Oliver Fehrlund Persson (utom tävlan)
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Höjd

SB PB
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet
Oliver Fehrlund Persson (utom tävlan)
Ystads IF
05 Ystads IF
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Måns Lindström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Gabriel Andersson
FK Athlet
06 FK Athlet
Linus Rosén
IF Kronan
06 IF Kronan
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Rosén
IF Kronan
06 IF Kronan
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

P12 60 m

SB PB
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Birger Engberg
Klippans FK
07 Klippans FK
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P12 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Höjd

SB PB
Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Stav

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Linus Rosén
IF Kronan
06 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Birger Engberg
Klippans FK
07 Klippans FK
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Jonas Sällberg
IF UDD
07 IF UDD
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 2

P11 60 m

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Oskar Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Valter Hovold
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 14

P11 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Benjamin Vartia
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Oskar Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Valter Hovold
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 16

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Benjamin Vartia
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Valter Hovold
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 14

P9 60 m

SB PB
Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Noah Edfast
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Wilhelm Kuhlau
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ludwig Thurban
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Noah Edfast
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Wilhelm Kuhlau
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ludwig Thurban
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

P9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Noah Edfast
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Wilhelm Kuhlau
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ludwig Thurban
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

Veteraner män 60 m

SB PB
Mattias Collin
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 9.16
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 8.23
Tomas Jeanson
FK Athlet
71 FK Athlet 8.71
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 8.04
Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF
Martin Persson
Heleneholms IF
76 Heleneholms IF
Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF
Johan Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
72 Hässleholms AIS
Thomas Nilsson
Hässleholms AIS
74 Hässleholms AIS
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 8.06 8.06
Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Fredrik Andersson
KFUM Kristianstad
76 KFUM Kristianstad
Roland Pihlblad
Lönsboda SK
52 Lönsboda SK
Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI 10.66
Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
Martin Andersen
Vittsjö GIK
80 Vittsjö GIK
Kim Göthe
Vittsjö GIK
69 Vittsjö GIK
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK
Linus Olsson
Åhus FIK
81 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 26

Veteraner män 60 m häck

SB PB
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF
Robert Olin
Höörs IS
65 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 10.40 10.40
Björn Oback
IFK Tumba
44 IFK Tumba
Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 11.60
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner män Höjd

SB PB
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF
Johan Müllern-Aspegren
Hässleholms AIS
72 Hässleholms AIS
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 163 163
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 123 138

Antal anmälda deltagare: 8

Veteraner män Längd

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeanson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Jonas Krogsgaard
Höörs IS
72 Höörs IS
Robert Olin
Höörs IS
65 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 5.32 5.51
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 3.77

Antal anmälda deltagare: 13

Veteraner män Kula

SB PB
Mattias Collin
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 8.40
Tomas Jeanson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF
Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Jonas Krogsgaard
Höörs IS
72 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Martin Ackefelt
KFUM Kristianstad
81 KFUM Kristianstad
Fredrik Andersson
KFUM Kristianstad
76 KFUM Kristianstad
Martin Klasson
KFUM Kristianstad
78 KFUM Kristianstad
Gösta Castor
Klippans FK
48 Klippans FK
Ingvar Eriksson
Lönsboda SK
34 Lönsboda SK
Roland Pihlblad
Lönsboda SK
52 Lönsboda SK
Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI
Kim Göthe
Vittsjö GIK
69 Vittsjö GIK
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 10.07 10.07

Antal anmälda deltagare: 22

Totalt antal anmälda deltagare: 275

Totalt antal anmälda starter: 664