Startlista

Inomhus-SM
Atleticum, Malmö   2021-02-19 - 2021-02-21

Kvinnor 60 m

SB PB
60 Emilia Kjellberg
IF Göta
96 IF Göta 7.49
74 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.53 7.48
83 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.70 7.67
102 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 7.59 7.53
109 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.60
112 Emma Jansson
KFUM Örebro
97 KFUM Örebro 7.54 7.54
117 Elin Östlund
KFUM Örebro
91 KFUM Örebro 7.38
120 Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI 7.47 7.47
123 Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 7.54
143 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.66 7.38
144 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.61 7.61
166 Irene Ekelund
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 7.43 7.26
223 Claudia Payton
Ullevi FK
98 Ullevi FK 7.34 7.34

Antal deltagare: 13

Kvinnor 200 m

SB PB
74 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 24.03 24.03
86 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 23.92
102 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 24.46 24.46
112 Emma Jansson
KFUM Örebro
97 KFUM Örebro 24.25 24.25
123 Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 23.63 23.63
141 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 24.51
144 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 24.65 24.65
166 Irene Ekelund
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 23.15
173 Moa Hjelmer
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 23.79 23.32
219 Lisa Lilja
Ullevi FK
96 Ullevi FK 23.60 23.60
226 Elvira Tanderud
Ullevi FK
04 Ullevi FK 24.20 24.20
267 Denise Eriksson
Örgryte IS
98 Örgryte IS 24.20 24.10

Antal deltagare: 12

Kvinnor 400 m

SB PB
59 Hanna Karlsson
IF Göta
03 IF Göta 57.88
78 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 57.41 56.64
97 Vendela Rydbäck
IFK Växjö
97 IFK Växjö 56.29 55.43
105 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 57.51
119 Amanda Holmberg
Lidköpings IS
98 Lidköpings IS 56.07 56.07
135 Linnea Killander
Malmö AI
93 Malmö AI 56.38
173 Moa Hjelmer
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 54.96 52.04
195 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF Norrköping
02 Tjalve IF Norrköping 56.88
239 Ebba Svantesson
Upsala IF
97 Upsala IF 57.06 55.26

Antal deltagare: 9

Kvinnor 800 m

SB PB
2 Alice Magnell Millan
Eskilstuna FI
05 Eskilstuna FI 2:08.58 2:08.58
22 Meraf Bahta
Hälle IF
89 Hälle IF 2:09.70
33 Lovisa Bivstedt
Hässelby SK
01 Hässelby SK 2:09.77
49 Anna Silvander
Hässelby SK
93 Hässelby SK 2:12.51 2:02.54
63 Lova Perman
IF Göta
03 IF Göta 2:10.91
70 Madeleine Björlin-Delmar
IFK Göteborg
96 IFK Göteborg 2:09.35 2:09.35
72 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:09.90 2:09.90
129 Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 2:14.65
189 Gaël de Coninck
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 2:08.12 2:05.43
198 Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 2:09.95 2:09.95
203 Greta Graziani
Täby IS
94 Täby IS 2:13.67 2:10.52
220 Lovisa Lindh
Ullevi FK
91 Ullevi FK 2:02.57 2:01.37
244 Klara Ygeby
Upsala IF
02 Upsala IF 2:12.03 2:12.03
256 Klara Frih
Åsbro GOIF
02 Åsbro GOIF 2:18.66 2:13.85

Antal deltagare: 14

Kvinnor 1500 m

SB PB
2 Alice Magnell Millan
Eskilstuna FI
05 Eskilstuna FI 4:24.31 4:24.31
12 Nora Lundin
Hammarby IF
03 Hammarby IF 4:22.96 4:22.96
22 Meraf Bahta
Hälle IF
89 Hälle IF 4:15.88 4:04.89
24 Samrawit Mengsteab
Hälle IF
90 Hälle IF 4:18.68 4:18.45
25 Linn Nilsson
Hälle IF
90 Hälle IF 4:15.51 4:07.71
49 Anna Silvander
Hässelby SK
93 Hässelby SK 4:27.27 4:11.01
67 Olivia Weslien
IF Göta
97 IF Göta 4:26.19 4:26.19
70 Madeleine Björlin-Delmar
IFK Göteborg
96 IFK Göteborg 4:37.22 4:37.22
72 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 4:27.41 4:27.41
188 Sara Christiansson
Sävedalens AIK
97 Sävedalens AIK 4:25.96 4:25.29
189 Gaël de Coninck
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 4:27.09 4:27.09
196 Elin Marcusson
Trångsvikens IF
99 Trångsvikens IF 4:39.17 4:36.91
198 Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 4:38.25 4:38.25
244 Klara Ygeby
Upsala IF
02 Upsala IF 4:23.27 4:23.27
254 Elsa Wallenius
Västerås FK
01 Västerås FK 4:32.87 4:32.87
272 Johanna Larsson
Örgryte IS
93 Örgryte IS 4:39.41

Antal deltagare: 16

Kvinnor 3000 m

SB PB
6 Moa Enmark
Göteborg-Majorna OK
94 Göteborg-Majorna OK 11:02.17
22 Meraf Bahta
Hälle IF
89 Hälle IF 8:42.46
24 Samrawit Mengsteab
Hälle IF
90 Hälle IF 9:06.66 9:06.66
25 Linn Nilsson
Hälle IF
90 Hälle IF 9:07.47 8:58.31
50 Louise Wiker
Hässelby SK
79 Hässelby SK 9:47.15 9:40.56
79 Emma Bjessmo
IFK Lidingö
95 IFK Lidingö 9:43.82 9:43.82
87 Charlotte Andersson
IFK Umeå
85 IFK Umeå 9:43.32
100 Alva Olsson
IK Akele
89 IK Akele 9:55.78 9:55.78
186 Lisa Bergdahl
Sävedalens AIK
95 Sävedalens AIK 9:42.49 9:42.49
188 Sara Christiansson
Sävedalens AIK
97 Sävedalens AIK 9:09.64 9:09.64
252 Moa Rothman
Västerås FK
96 Västerås FK 9:52.95 9:49.46
254 Elsa Wallenius
Västerås FK
01 Västerås FK 9:43.64 9:43.64
257 Liduina van Sitteren
Örebro AIK
89 Örebro AIK 10:36.51
272 Johanna Larsson
Örgryte IS
93 Örgryte IS 9:47.08 9:47.08

Antal deltagare: 14

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
3 Tilde Johansson
Falkenbergs IK
01 Falkenbergs IK 8.32 8.14
7 Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 8.51 8.50
40 Amanda Hansson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 8.64 8.30
83 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 8.41 8.41
104 Julia Wennersten
IK Ymer
01 IK Ymer 8.25 8.25
105 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.63 8.63
107 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 8.67 8.67
108 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.73 8.58
119 Amanda Holmberg
Lidköpings IS
98 Lidköpings IS 8.48 8.43
121 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.75 8.58
205 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.82 8.80
222 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 8.67 8.49
233 Sofia Lindh
Upsala IF
98 Upsala IF 8.83 8.67

Antal deltagare: 13

Kvinnor Höjd

SB PB
5 Louise Ekman
Gefle IF
97 Gefle IF 182 185
47 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 176 176
57 Evelina Erlandsson
IF Göta
94 IF Göta 178 180
66 Sofie Skoog
IF Göta
90 IF Göta 187 194
84 Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 181
195 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF Norrköping
02 Tjalve IF Norrköping 173 173
275 Maja Nilsson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 190 190

Antal deltagare: 7

Kvinnor Stav

SB PB
76 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 421 421
77 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 431 431
121 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 391 400
207 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 420 420
255 Ellen Olsson
Wärnamo SK
97 Wärnamo SK 384 411
262 Fanny Berglund
Örgryte IS
88 Örgryte IS 373 420
264 Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 387 452
274 Michaela Meijer
Örgryte IS
93 Örgryte IS 441 475

Antal deltagare: 8

Kvinnor Längd

SB PB
3 Tilde Johansson
Falkenbergs IK
01 Falkenbergs IK 6.33 6.43
7 Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 5.74 6.07
40 Amanda Hansson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 5.83 6.34
47 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 5.88 5.88
58 Kaiza Karlén
IF Göta
98 IF Göta 6.40 6.40
60 Emilia Kjellberg
IF Göta
96 IF Göta 6.27
108 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 5.86 6.03
121 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 5.40 5.78
151 Emilia Hammarström
Mölndals AIK
96 Mölndals AIK 5.99 5.99
180 Sandra Törnros
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 5.99 6.14
224 Khaddi Sagnia
Ullevi FK
94 Ullevi FK 6.82 6.92
250 Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 6.32 6.33
273 Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.18 6.23

Antal deltagare: 13

Kvinnor Tresteg

SB PB
8 Elvira Richardsson
Göteborgs KIK
96 Göteborgs KIK 11.10 12.30
10 Emma Ehrlin
Hammarby IF
93 Hammarby IF 12.05 12.49
47 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 11.86
93 Amanda Hjalmarsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö 10.00 12.26
159 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 12.76 13.29
171 Aina Griksaite
Spårvägens FK
94 Spårvägens FK 13.07 13.23
240 Thilda Särnevång
Upsala IF
96 Upsala IF 12.16 12.47
243 Lisa Weyhenmeyer
Upsala IF
00 Upsala IF 11.95 11.97
250 Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 13.11 13.15
258 Rebecka Abrahamsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 13.31
273 Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 12.57 12.72

Antal deltagare: 11

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
44 Axelina Johansson
Hässelby SK
00 Hässelby SK 17.13 17.13
51 Frida Åkerström
Hässelby SK
90 Hässelby SK 17.27 17.27
62 Emilia Malmehed
IF Göta
01 IF Göta 13.77 13.81
103 Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 12.97 13.00
127 Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI 13.51
140 Fanny Roos
Malmö AI
95 Malmö AI 18.66 18.66
146 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 13.34 13.34
175 Sara Lennman
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 17.38 17.38
229 Victoria Engström Kindmark
Upsala IF
97 Upsala IF 12.97

Antal deltagare: 9

Kvinnor Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
9 Grete Ahlberg
Hammarby IF
98 Hammarby IF 20.57 20.57
34 Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 15.83 17.07
44 Axelina Johansson
Hässelby SK
00 Hässelby SK 17.70 17.70
145 Ida Storm
Malmö AI
91 Malmö AI 22.60 23.73
148 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 20.03 20.03
158 Kristina Andersson
Råby-Rekarne FIF
91 Råby-Rekarne FIF 17.28 17.97
172 Rebecka Hallerth
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 17.97 17.97
174 Eleni Larsson
Spårvägens FK
93 Spårvägens FK 21.25 21.25
187 Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 16.56 17.14
209 Tracey Andersson
Ullevi FK
84 Ullevi FK 21.14
231 Emma Holmgren Löf
Upsala IF
02 Upsala IF 16.88 16.88
232 Linnea Jönsson
Upsala IF
95 Upsala IF 19.20 19.20
242 Kajsa Wennberg
Upsala IF
96 Upsala IF 18.12 18.12

Antal deltagare: 13

Män 60 m

SB PB
20 Tom Kling-Baptiste
Huddinge AIS
90 Huddinge AIS 6.65
61 Henrik Larsson
IF Göta
99 IF Göta 6.69 6.60
73 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.10 6.82
82 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.03 6.93
94 Thomas Jones
IFK Växjö
01 IFK Växjö 6.80 6.75
115 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 7.15
125 Emmanuel Dawlson
Malmö AI
92 Malmö AI 6.91 6.71
130 Austin Hamilton
Malmö AI
97 Malmö AI 6.62
131 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 7.19 6.91
134 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 6.72
147 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 7.00 6.86
149 Tarley Allison
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 6.95 6.94
178 Odain Rose
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 6.77 6.62
184 Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.86 6.86
185 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.91 6.91
204 Johan Sjölander
Täby IS
99 Täby IS 6.87 6.87
206 Milo Wahlgren
Täby IS
02 Täby IS 6.95 6.82
208 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 6.91 6.78
213 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 6.87 6.87
214 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 6.89 6.88
228 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 6.96 6.90
236 Simon Plesse
Upsala IF
02 Upsala IF 6.81 6.81
259 Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 6.89 6.89

Antal deltagare: 23

Män 200 m

SB PB
13 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 21.93 21.50
39 Olle Forslin
Hässelby SK
93 Hässelby SK 21.90
73 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 22.37 22.20
122 Viktor Bondesson
Malmö AI
98 Malmö AI 22.50 22.50
134 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.18
155 Filip Schwartz
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK 21.74 21.74
199 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 21.67 21.67
210 Erik Annerfalk
Ullevi FK
94 Ullevi FK 21.67 21.33
227 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 21.92 21.92
228 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 22.00 22.00
237 Desmond Rogo
Upsala IF
96 Upsala IF 21.88 21.77
259 Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 21.96 21.96
277 Anders Pihlblad
Örgryte IS
98 Örgryte IS 21.78 21.72

Antal deltagare: 13

Män 400 m

SB PB
19 Ludvig Hillenfjärd
Huddinge AIS
97 Huddinge AIS 49.91
89 Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 49.23 49.23
91 Johan Claeson
IFK Växjö
01 IFK Växjö 48.34 48.34
122 Viktor Bondesson
Malmö AI
98 Malmö AI 49.92 49.58
126 Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 48.06 46.31
134 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 48.27
142 Anton Sigurdsson
Malmö AI
96 Malmö AI 49.21 48.11
199 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 47.74 47.74
218 Andreas Kramer
Ullevi FK
97 Ullevi FK 47.75
225 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 50.54 49.13
235 Erik Martinsson
Upsala IF
96 Upsala IF 53.78 47.43
261 Carl Bengtström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 46.35 46.35
271 Gustav Karlsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 50.44 50.11
277 Anders Pihlblad
Örgryte IS
98 Örgryte IS 48.20 48.20
279 Vidar Stenqvist
Örgryte IS
00 Örgryte IS 49.85 49.85
282 Samuel Wiik
Örgryte IS
98 Örgryte IS 50.22 49.28
283 Karl Wållgren
Örgryte IS
01 Örgryte IS 48.08 48.08

Antal deltagare: 17

Män 800 m

SB PB
1 Yared Kidane
Eskilstuna FI
99 Eskilstuna FI 1:50.96 1:50.96
27 Benjamin Åberg
Hälle IF
95 Hälle IF 1:52.31 1:51.22
32 Gustav Bivstedt
Hässelby SK
96 Hässelby SK 1:52.20 1:52.20
161 Joakim Andersson
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 1:48.71 1:48.03
191 Erik Guander
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 1:53.53 1:53.53
218 Andreas Kramer
Ullevi FK
97 Ullevi FK 1:45.09 1:45.09
221 Alexander Lundskog
Ullevi FK
96 Ullevi FK 1:49.52 1:49.52
235 Erik Martinsson
Upsala IF
96 Upsala IF 1:49.68 1:48.45
238 Erik Rosqvist
Upsala IF
98 Upsala IF 1:53.77
268 Felix Francois
Örgryte IS
90 Örgryte IS 1:48.63 1:48.63

Antal deltagare: 10

Män 1500 m

SB PB
21 Sharmarke Ahmed
Hälle IF
02 Hälle IF 3:50.50 3:50.50
23 Anders Grahl
Hälle IF
87 Hälle IF 3:50.16 3:50.16
26 Samuel Pihlström
Hälle IF
01 Hälle IF 3:45.70 3:45.70
28 Arvid Öhrn
Hälle IF
94 Hälle IF 3:46.00 3:46.00
31 Gustav Berlin
Hässelby SK
95 Hässelby SK 3:46.40 3:46.40
37 Axel Djurberg
Hässelby SK
99 Hässelby SK 3:50.28 3:50.28
38 Erik Djurberg
Hässelby SK
97 Hässelby SK 3:49.70 3:49.70
88 Robin Rohlén
IFK Umeå
90 IFK Umeå 3:48.72 3:45.75
96 Omar Nuur
IFK Växjö
01 IFK Växjö 3:56.83 3:52.05
111 Jonatan Gustafsson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 3:58.05
150 Jonathan Grahn
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 3:54.50 3:54.50
153 Alexander Nilsson
Mölndals AIK
95 Mölndals AIK 3:48.33 3:48.33
154 Miguel Palm
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK 3:48.95 3:48.95
165 Emil Danielsson
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 3:45.93
168 Estifanos Faid
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 3:53.64 3:53.64
182 Abdelfath Yassin
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 3:52.20 3:52.20
183 Johan Rogestedt
Stenungsunds FI
93 Stenungsunds FI 3:40.30 3:40.03
191 Erik Guander
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 4:48.00
192 Vidar Johansson
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 3:43.50 3:43.50
193 Leo Magnusson
Sävedalens AIK
98 Sävedalens AIK 3:45.12 3:45.12
212 Hampus Börjesson
Ullevi FK
94 Ullevi FK 3:52.21 3:52.21
215 Suldan Hassan
Ullevi FK
98 Ullevi FK 3:43.84
218 Andreas Kramer
Ullevi FK
97 Ullevi FK 3:46.62
246 Efrem Brhane
Västerås FK
94 Västerås FK 3:48.69 3:48.69

Antal deltagare: 24

Män 3000 m

SB PB
23 Anders Grahl
Hälle IF
87 Hälle IF 8:12.90 8:12.90
37 Axel Djurberg
Hässelby SK
99 Hässelby SK 8:12.86 8:12.86
38 Erik Djurberg
Hässelby SK
97 Hässelby SK 8:15.77 8:15.77
43 Andreas Jansson
Hässelby SK
96 Hässelby SK 8:21.26 8:21.26
46 Samuel Russom
Hässelby SK
93 Hässelby SK 8:58.16
69 Max Peter Bejmer
IFK Göteborg
92 IFK Göteborg 8:24.39
71 Håvard Sandstad Eidsmo
IFK Göteborg
98 IFK Göteborg 8:26.30 8:26.30
81 Simon Sundström
IFK Lidingö
98 IFK Lidingö 7:52.75 7:52.75
96 Omar Nuur
IFK Växjö
01 IFK Växjö 8:17.80 8:17.80
98 Rickard Emilsson
IK Akele
89 IK Akele 8:42.46
99 Fredrik Johansson
IK Akele
86 IK Akele 8:18.23 8:18.23
110 Wilhelm Bergentz
KFUM Örebro
02 KFUM Örebro 8:29.62 8:29.62
111 Jonatan Gustafsson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 8:12.08 8:12.08
114 Martin Regborn
KFUM Örebro
92 KFUM Örebro 8:16.80 8:15.81
116 Tim Sundström
KFUM Örebro
89 KFUM Örebro 8:23.00
153 Alexander Nilsson
Mölndals AIK
95 Mölndals AIK 8:08.95 8:08.95
163 John Börjesson
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 8:13.46 8:13.46
164 Archibald Casteel
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 8:11.43 8:11.43
165 Emil Danielsson
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 7:56.68 7:56.68
167 Johan Fagerberg
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 8:19.19 8:19.19
168 Estifanos Faid
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 8:18.13 8:18.13
169 John Foitzik
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK 7:57.93 7:57.93
170 Daniel Gleimar
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 8:34.83 8:34.83
176 Oliver Löfqvist
Spårvägens FK
98 Spårvägens FK 8:08.37 8:08.37
177 Mohammad Reza
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 7:57.00 7:57.00
179 Nils Spetz
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK 8:28.91 8:28.91
181 Fredrik Uhrbom
Spårvägens FK
77 Spårvägens FK 8:37.43 8:13.75
190 Jonatan Fridolfsson
Sävedalens AIK
92 Sävedalens AIK 7:59.30 7:59.30
192 Vidar Johansson
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 7:56.40 7:56.40
197 Andreas Almgren
Turebergs FK
95 Turebergs FK 7:41.60 7:41.60
215 Suldan Hassan
Ullevi FK
98 Ullevi FK 7:50.44 7:50.44
245 Markus Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 8:50.70 8:50.70
253 Albin Wallenius
Västerås FK
03 Västerås FK 8:44.10 8:44.10

Antal deltagare: 33

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
14 Amir Shaker
Hammarby IF
89 Hammarby IF 8.17 7.77
52 Rasmus Elfgaard
Högby IF
94 Högby IF 8.22 8.22
53 Hannes Kvist Wirdmo
Högby IF
94 Högby IF 8.24 8.11
106 Oscar Hjerm
KA2 IF
97 KA2 IF 8.29 8.05
133 Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI 7.81 7.75
136 Anton Levin
Malmö AI
92 Malmö AI 8.09 7.79
152 Elias Martinsson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 8.01 8.01
160 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.30 8.30
201 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 8.32 8.32
269 Petter Gustafsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 7.93 7.93

Antal deltagare: 10

Män Höjd

SB PB
4 Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 206 212
48 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 204 208
65 Arvid Ryberg
IF Göta
98 IF Göta 206 208
118 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 213
128 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 195 200
157 Simon Wiklund
Mölndals AIK
99 Mölndals AIK 208 213
202 Fabian Delryd
Täby IS
96 Täby IS 215 226
234 Oskar Lundqvist
Upsala IF
97 Upsala IF 208 215

Antal deltagare: 8

Män Stav

SB PB
17 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 462 531
18 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 500 500
29 Carl af Forselles
Hässelby SK
01 Hässelby SK 492 492
48 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 482 500
54 Marcus Nilsson
Högby IF
91 Högby IF 497 508
85 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 485 520
90 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 482 498
92 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 475 514
113 Tom Johansson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 461 490
132 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 476 482
194 Linus Jönsson
Tjalve IF Norrköping
05 Tjalve IF Norrköping 475 475
216 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 500 510
260 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 480 480
280 Melker Svärd Jacobsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 533 582

Antal deltagare: 14

Män Längd

SB PB
15 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.35 7.35
29 Carl af Forselles
Hässelby SK
01 Hässelby SK 7.13 7.34
42 Jesper Hellström
Hässelby SK
95 Hässelby SK 7.41 7.57
48 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 7.41 7.66
55 Oliver Ellström
IF Göta
03 IF Göta 6.85 7.03
56 Oskar Erixon
IF Göta
99 IF Göta 7.02 7.28
64 Victor Pettersson
IF Göta
97 IF Göta 7.01 7.29
80 Andreas Otterling
IFK Lidingö
86 IFK Lidingö 7.20 8.12
95 Albin Månsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 6.77 6.77
101 Andreas Carlsson
IK Ymer
95 IK Ymer 7.49 7.65
118 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 7.05
124 Caleb Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.47 7.47
137 Thobias Montler
Malmö AI
96 Malmö AI 8.06 8.22
185 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.79 6.79
213 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.38 7.38
249 Patric Hjort
Västerås FK
93 Västerås FK 7.23 7.26
263 Tobias Carlryd
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.99
266 Artur Engström
Örgryte IS
96 Örgryte IS 6.74 7.22
270 Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 7.13 7.27
278 Olof Ryberg
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.10 6.10

Antal deltagare: 20

Män Längd B-pool

SB PB
55 Oliver Ellström
IF Göta
03 IF Göta 6.85 7.03
68 Gustav Tartu
IF Kville
02 IF Kville 6.70
82 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 3.82 6.88
95 Albin Månsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 6.77 6.77
185 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.79 6.79
278 Olof Ryberg
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.10 6.10

Antal deltagare: 6

Män Tresteg

SB PB
11 Erik Ehrlin
Hammarby IF
90 Hammarby IF 15.39 15.87
42 Jesper Hellström
Hässelby SK
95 Hässelby SK 15.84 16.36
68 Gustav Tartu
IF Kville
02 IF Kville 14.28 14.28
156 Oskar Weidenholm
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 14.30 14.43
211 Gustaf Bålström
Ullevi FK
98 Ullevi FK 14.95 15.53
265 Lukas Edqvist
Örgryte IS
02 Örgryte IS 14.32 14.66
266 Artur Engström
Örgryte IS
96 Örgryte IS 15.25 15.49
276 Isak Persson
Örgryte IS
95 Örgryte IS 15.86 15.86
281 Gabriel Wallmark
Örgryte IS
02 Örgryte IS 15.11 15.11

Antal deltagare: 9

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
41 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 18.35
54 Marcus Nilsson
Högby IF
91 Högby IF 15.48 16.02
138 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.55 16.53
139 Wictor Petersson
Malmö AI
98 Malmö AI 20.71 21.15
162 Jesper Arbinge
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 18.55 18.59
217 Arwid Koskinen
Ullevi FK
92 Ullevi FK 17.26 18.18
230 Viktor Gardenkrans
Upsala IF
95 Upsala IF 18.61 18.89

Antal deltagare: 7

Män Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
35 Ragnar Carlsson
Hässelby SK
00 Hässelby SK 23.52 23.52
45 Simon Pettersson
Hässelby SK
94 Hässelby SK 20.12
200 Karl Ludvik
Turebergs FK
02 Turebergs FK 18.21 18.21
241 Hugo Sörby
Upsala IF
01 Upsala IF 17.49 17.49
247 Leo Bystedt
Västerås FK
03 Västerås FK 17.26 17.26
248 Alfons Haals
Västerås FK
02 Västerås FK 16.23 16.23
251 Johannes Nilsson
Västerås FK
98 Västerås FK 16.72 16.72

Antal deltagare: 7

Totalt antal deltagare: 283

Totalt antal starter: 353