Startlista

Norrlandsmästerskapen inomhus 2023 - RM 13-14 samt öppna INLM 15 och äldre
PiteEnergi Arena, Piteå   2023-02-11 - 2023-02-12

Totalt antal deltagare: 268

Totalt antal starter: 937

Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Erika Gustafsson
NORRB Boden FI
02 NORRB Boden FI 8.07 8.07 2023 Nej
Amanda Isaksson
NORRB Boden FI
01 NORRB Boden FI 7.99 7.99 2022 Nej
Emmy Erlandsson
NORRB Luleå FIF
05 NORRB Luleå FIF 8.89 8.81 2022 Nej
Wilma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 8.48 8.48 2023 Nej
Emma Vikström
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 8.69 8.69 2023 Nej
Kajsa Myhr
SÖDRA N Marieby GIF
05 SÖDRA N Marieby GIF 8.24 8.24 2023 Nej
Amanda Hedlund
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.80 8.44 2022 Nej
Stina Ericsson
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.46 8.46 2023 Nej
Miranda Rosenius
VÄSTERB Skellefteå AIK
02 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.47 8.47 2023 Nej

Antal deltagare: 9

Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Amanda Isaksson
NORRB Boden FI
01 NORRB Boden FI 25.73 25.73 2023 Nej
Wilma Lundbäck
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 29.69 29.69 2022 Nej
Emmy Erlandsson
NORRB Luleå FIF
05 NORRB Luleå FIF 29.71 2020 Nej
Olivia Uvemo
NORRB Luleå FIF
07 NORRB Luleå FIF 29.78 28.58 2022 Nej
Alice Ridderstråle
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 28.16 28.04 2022 Nej
Alma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna 29.92 29.92 2023 Nej
Wilma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 29.64 2022 Nej
Elin Sander
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 28.95 28.95 2023 Nej
Emma Vikström
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 29.20 29.20 2019 Nej
Kajsa Myhr
SÖDRA N Marieby GIF
05 SÖDRA N Marieby GIF 28.55 28.55 2022 Nej
Vera Lauri
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 28.52 2020 Nej

Antal deltagare: 11

Kvinnor 3000 m

# SB PBAvprickad online
Rebecca Arnesson
ÖST IFK Växjö
92 ÖST IFK Växjö 11:19.96 10:51.00 2017 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Kajsa Myhr
SÖDRA N Marieby GIF
05 SÖDRA N Marieby GIF 9.40 9.40 2023 Nej
Amanda Hedlund
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.50 10.50 2023 Nej
Vega Kågström
VÄSTERB Skellefteå AIK
05 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.13 10.13 2023 Nej

Antal deltagare: 3

Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Emmy Erlandsson
NORRB Luleå FIF
05 NORRB Luleå FIF 158 158 2022 Nej
Elsa Arnesson
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 160 162 2022 Nej
Vega Kågström
VÄSTERB Skellefteå AIK
05 VÄSTERB Skellefteå AIK 161 161 2023 Nej
Ally Robertsson Holmberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
03 VÄSTERB Skellefteå AIK 163 167 2022 Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor Stav

# SB PBAvprickad online
Ellinor Hannerfors
NORRB Haparanda SKT
03 NORRB Haparanda SKT 325 342 2022 Nej
Julia Kanto
NORRB Haparanda SKT
05 NORRB Haparanda SKT 224 233 2020 Nej
Tuva Weiland
NORRB Piteå IF
04 NORRB Piteå IF 335 335 2022 Nej

Antal deltagare: 3

Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Amanda Isaksson
NORRB Boden FI
01 NORRB Boden FI 5.27 5.29 2019 Nej
Amanda Hedlund
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.54 4.55 2020 Nej
Stina Ericsson
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 4.74 4.74 2023 Nej
Johanna Karlsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
03 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.36 4.36 2023 Nej
Cornelia Nilsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
01 VÄSTERB Skellefteå AIK 5.40 5.40 2023 Nej
Ally Robertsson Holmberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
03 VÄSTERB Skellefteå AIK 5.14 5.17 2022 Nej
Miranda Rosenius
VÄSTERB Skellefteå AIK
02 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.75 4.75 2023 Nej

Antal deltagare: 7

Kvinnor Tresteg

# SB PBAvprickad online
Alice Eriksson
VÄSTERB IFK Umeå
96 VÄSTERB IFK Umeå 12.16 2018 Nej
Johanna Karlsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
03 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.41 10.53 2022 Nej
Cornelia Nilsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
01 VÄSTERB Skellefteå AIK 11.68 12.15 2022 Nej
Miranda Rosenius
VÄSTERB Skellefteå AIK
02 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.72 10.72 2023 Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Emmy Erlandsson
NORRB Luleå FIF
05 NORRB Luleå FIF 9.78 9.78 2022 Nej
Wilma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 8.51 8.51 2023 Nej
Emma Vikström
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna 7.51 7.51 2023 Nej
Levina Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
04 SÖDRA N Marieby GIF 10.17 2022 Nej
Veronica Lundgren
SÖDRA N Sollefteå GIF
86 SÖDRA N Sollefteå GIF 9.83 12.16 2007 Nej
Marlene Broman
SÖDRA N Timrå AIF
82 SÖDRA N Timrå AIF 10.69 2018 Nej
Elsa Arnesson
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.16 8.16 2023 Nej
Stina Ericsson
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 7.91 7.91 2023 Nej
Ally Robertsson Holmberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
03 VÄSTERB Skellefteå AIK 11.06 11.06 2023 Nej

Antal deltagare: 9

Kvinnor Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Linda Hedlund
NORRB Boden FI
04 NORRB Boden FI 14.48 14.48 2023 Nej
Julia Kanto
NORRB Haparanda SKT
05 NORRB Haparanda SKT 7.59 7.59 2023 Nej
Stina Widmark
NORRB Piteå IF
04 NORRB Piteå IF 10.61 2022 Nej
Wilma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
05 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Veronica Lundgren
SÖDRA N Sollefteå GIF
86 SÖDRA N Sollefteå GIF 10.97 12.59 2005 Nej
Marlene Broman
SÖDRA N Timrå AIF
82 SÖDRA N Timrå AIF 12.78 2018 Nej
Ella Green
SÖDRA N Östersunds GIF
05 SÖDRA N Östersunds GIF Nej

Antal deltagare: 7

F17 60 m

# SB PBAvprickad online
Wilma Lundbäck
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 8.60 8.60 2023 Nej
Olivia Uvemo
NORRB Luleå FIF
07 NORRB Luleå FIF 8.74 8.64 2022 Nej
Alice Ridderstråle
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 8.30 8.30 2023 Nej
Felicia Isaksson
NORRB Riviera FI
06 NORRB Riviera FI 8.96 8.96 2022 Nej
Ottilia Olsson
SÖDRA N Brännans IF
06 SÖDRA N Brännans IF 9.12 9.10 2022 Nej
Klara Fjällström
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 8.65 8.65 2023 Nej
Alissa Indevall
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 9.55 9.55 2023 Nej
Alma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna 8.86 8.86 2023 Nej
Elin Sander
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 8.68 8.68 2023 Nej
Ida Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
06 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.14 8.14 2023 Nej
Stella Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 7.82 7.82 2023 Nej
Lovisa Ulvenstam
SÖDRA N Östersunds GIF
06 SÖDRA N Östersunds GIF 7.94 2022 Nej
Molly Bergner
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 9.74 9.74 2023 Nej
Vera Lauri
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 8.31 8.28 2022 Nej
Maja Lodwika
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 8.96 8.96 2022 Nej
Emelina Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 9.16 8.86 2022 Nej
Hanna Urpiala Seeman
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 8.41 8.22 2020 Nej
Moa Aaro
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.80 8.80 2023 Nej
Meja Berggren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.01 9.01 2023 Nej

Antal deltagare: 19

F17 400 m

# SB PBAvprickad online
Olivia Jonsson
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 1:08.95 1:08.95 2023 Nej
Elise Eneris
NORRB Gällivare SK
06 NORRB Gällivare SK 1:09.40 1:09.26 2022 Nej
Olivia Uvemo
NORRB Luleå FIF
07 NORRB Luleå FIF 1:07.21 1:07.21 2023 Nej
Ottilia Olsson
SÖDRA N Brännans IF
06 SÖDRA N Brännans IF 1:06.56 1:06.56 2023 Nej
Alma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Elin Sander
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Emma Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
06 SÖDRA N Trångsvikens IF 1:11.56 1:09.96 2022 Nej

Antal deltagare: 7

F17 1500 m

# SB PBAvprickad online
Olivia Jonsson
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 5:36.23 5:36.23 2023 Nej
Elise Eneris
NORRB Gällivare SK
06 NORRB Gällivare SK 6:06.08 5:48.98 2022 Nej
Thea Sörensen
SÖDRA N Trångsvikens IF
07 SÖDRA N Trångsvikens IF 5:49.35 Nej

Antal deltagare: 3

F17 60 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
Alice Ridderstråle
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 9.75 9.75 2022 Nej
Alva Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
06 SÖDRA N Sundsvalls FI 9.78 9.73 2022 Nej
Stella Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Lovisa Ulvenstam
SÖDRA N Östersunds GIF
06 SÖDRA N Östersunds GIF 8.81 8.81 2023 Nej

Antal deltagare: 4

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Olivia Jonsson
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 141 143 2022 Nej
Cajsa Edelbro
NORRB Luleå FIF
06 NORRB Luleå FIF 162 162 2023 Nej
Elina Nyström
NORRB Luleå FIF
07 NORRB Luleå FIF 139 139 2022 Nej
Maija Keinil
NORRB Nedre Soppero IK
06 NORRB Nedre Soppero IK 146 146 2023 Nej
Alva Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
06 SÖDRA N Sundsvalls FI 167 167 2023 Nej
Agnes Grönlund
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 147 147 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F17 Stav

# SB PBAvprickad online
Elise Eneris
NORRB Gällivare SK
06 NORRB Gällivare SK 240 240 2022 Nej
Agnes Hotti
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 234 243 2022 Nej
Iris Grimbert
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 254 280 2022 Nej
Vera Lauri
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 265 265 2022 Nej

Antal deltagare: 4

F17 Längd

# SB PBAvprickad online
Olivia Jonsson
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 4.02 4.26 2022 Nej
Wilma Lundbäck
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 4.63 4.63 2022 Nej
Cajsa Edelbro
NORRB Luleå FIF
06 NORRB Luleå FIF 5.06 5.09 2022 Nej
Elina Nyström
NORRB Luleå FIF
07 NORRB Luleå FIF 4.22 4.22 2022 Nej
Felicia Isaksson
NORRB Riviera FI
06 NORRB Riviera FI 4.48 4.48 2022 Nej
Klara Fjällström
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 4.66 4.84 2019 Nej
Alma Isaksson
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna 4.25 4.25 2023 Nej
Ida Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
06 SÖDRA N Trångsvikens IF 5.00 5.00 2023 Nej
Maja Lodwika
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 4.06 4.13 2022 Nej
Moa Aaro
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.62 4.62 2023 Nej
Meja Berggren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.58 4.58 2022 Nej
Agnes Grönlund
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.48 4.48 2023 Nej
Alma Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 2.37 3.63 2022 Nej

Antal deltagare: 13

F17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Wilma Lundbäck
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 10.10 10.10 2023 Nej
Maija Keinil
NORRB Nedre Soppero IK
06 NORRB Nedre Soppero IK 9.15 9.15 2023 Nej
Felicia Isaksson
NORRB Riviera FI
06 NORRB Riviera FI 9.29 9.29 2023 Nej
Klara Fjällström
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 9.42 2020 Nej
Stella Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 11.71 2022 Nej
Lovisa Ulvenstam
SÖDRA N Östersunds GIF
06 SÖDRA N Östersunds GIF 12.34 2022 Nej
Maja Lodwika
VÄSTERB IFK Umeå
06 VÄSTERB IFK Umeå 9.11 9.11 2023 Nej
Moa Aaro
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.37 9.37 2023 Nej
Meja Berggren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.40 10.40 2023 Nej
Agnes Grönlund
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.50 9.50 2023 Nej

Antal deltagare: 10

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Elise Eneris
NORRB Gällivare SK
06 NORRB Gällivare SK 8.02 8.02 2023 Nej
Ebba Wieslander
NORRB Gällivare SK
07 NORRB Gällivare SK 9.22 9.22 2023 Nej
Agnes Hotti
NORRB Haparanda SKT
07 NORRB Haparanda SKT 6.76 7.56 2022 Nej
Ester Mannberg
NORRB Riviera FI
07 NORRB Riviera FI 7.40 7.40 2023 Nej
Evelina Wall
NORRB Riviera FI
06 NORRB Riviera FI 8.74 8.74 2022 Nej
Selma Rudlund
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 6.88 2020 Nej
Alva Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
06 SÖDRA N Sundsvalls FI 11.50 11.50 2023 Nej
Ella Hagervall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 7.30 7.30 2023 Nej
Emelina Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 8.00 8.00 2022 Nej
Moa Aaro
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.19 8.19 2023 Nej
Meja Berggren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.77 8.77 2023 Nej
Felicia Blom
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.54 7.54 2022 Nej
Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.42 7.42 2023 Nej
Alma Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.93 7.93 2023 Nej

Antal deltagare: 14

F17 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Ebba Wieslander
NORRB Gällivare SK
07 NORRB Gällivare SK 8.72 8.72 2022 Nej
Ella Hagervall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 10.88 10.88 2023 Nej
Meja Berggren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.26 10.42 2022 Nej
Felicia Blom
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.94 7.94 2023 Nej
Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.62 9.62 2023 Nej
Alma Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
07 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.81 7.81 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F15 60 m

# SB PBAvprickad online
Saga Engfors
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 8.96 8.89 2022 Nej
Molly Nikas
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 9.07 2022 Nej
Tindra Strandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 8.40 8.40 2022 Nej
Maja Stridsman
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 8.92 2021 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 9.83 9.66 2021 Nej
Elvira Stark
NORRB Riviera FI
08 NORRB Riviera FI 8.52 8.45 2022 Nej
Alma Hammarström
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.52 8.52 2023 Nej
Nike Nymark
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 9.15 9.15 2023 Nej
Moa Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
08 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.48 8.48 2023 Nej
Sophie Grahn
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 8.49 8.46 2022 Nej
Tilda Fridenborg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.35 8.35 2023 Nej
Estelle Mjöbring
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 8.81 8.81 2022 Nej

Antal deltagare: 12

F15 200 m

# SB PBAvprickad online
Molly Nikas
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 29.54 29.54 2022 Nej
Maja Stridsman
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 30.14 2021 Nej
Elvira Stark
NORRB Riviera FI
08 NORRB Riviera FI 28.39 28.21 2021 Nej
Alma Hammarström
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 27.50 27.50 2023 Nej
Nike Nymark
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 31.08 31.08 2023 Nej
Moa Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
08 SÖDRA N Trångsvikens IF 28.29 28.29 2023 Nej
Sophie Grahn
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 28.61 28.35 2022 Nej
Tilda Fridenborg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 28.35 28.17 2022 Nej
Estelle Mjöbring
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 29.95 29.95 2022 Nej

Antal deltagare: 9

F15 1000 m

# SB PBAvprickad online
Maja Stridsman
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 3:28.25 3:28.25 2022 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund 3:33.17 3:28.74 2022 Nej
Maja Mossberg
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 3:43.45 2022 Nej

Antal deltagare: 4

F15 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Milicia Hedman Sandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 10.31 10.31 2023 Nej
Molly Nikas
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 10.29 10.29 2022 Nej
Elvira Stark
NORRB Riviera FI
08 NORRB Riviera FI 9.88 9.88 2022 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund 10.37 10.37 2023 Nej
Moa Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
08 SÖDRA N Trångsvikens IF 9.40 9.40 2023 Nej
Julia Blomgren
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 9.95 9.95 2022 Nej
Estelle Mjöbring
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 11.72 11.72 2023 Nej

Antal deltagare: 7

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Saga Engfors
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 136 142 2022 Nej
Felicia Bojang
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 152 152 2023 Nej
Milicia Hedman Sandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 142 150 2022 Nej
Molly Nikas
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 151 151 2022 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund 148 148 2023 Nej
Alma Hammarström
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 142 150 2022 Nej
Nike Nymark
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 135 142 2022 Nej
Maja Mossberg
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 145 147 2022 Nej
Emilia Jonsdotter
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 155 155 2023 Nej

Antal deltagare: 9

F15 Stav

# SB PBAvprickad online
Saga Engfors
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 244 244 2023 Nej
Tilda Fridenborg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 265 265 2023 Nej

Antal deltagare: 2

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
Saga Engfors
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 4.19 4.26 2022 Nej
Felicia Bojang
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 4.77 4.77 2022 Nej
Thea Täikkö
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 3.33 3.33 2023 Nej
Milicia Hedman Sandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 4.53 4.53 2023 Nej
Tindra Strandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 4.21 4.28 2022 Nej
Maja Stridsman
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 4.52 4.54 2022 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 3.59 3.79 2021 Nej
Elvira Stark
NORRB Riviera FI
08 NORRB Riviera FI 4.67 4.67 2023 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund 4.79 4.79 2023 Nej
Alma Hammarström
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.68 4.68 2023 Nej
Nike Nymark
SÖDRA N Sundsvalls FI
08 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.29 4.29 2023 Nej
Moa Svedberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
08 SÖDRA N Trångsvikens IF 4.65 4.65 2023 Nej
Sophie Grahn
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 4.74 4.74 2023 Nej
Tilda Fridenborg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.88 4.88 2023 Nej
Emilia Jonsdotter
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 4.90 4.90 2022 Nej
Estelle Mjöbring
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 4.36 4.36 2023 Nej

Antal deltagare: 16

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Felicia Bojang
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 7.76 2020 Nej
Thea Täikkö
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 5.55 2022 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 7.76 8.15 2022 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund Nej
Tilda Fridenborg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.81 9.81 2023 Nej
Emilia Jonsdotter
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 9.24 9.24 2023 Nej
Estelle Mjöbring
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 9.05 9.05 2023 Nej

Antal deltagare: 7

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Alexandra Mattsin
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 8.13 8.13 2022 Nej
Felicia Bojang
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 10.99 10.99 2023 Nej
Thea Täikkö
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 5.26 5.26 2023 Nej
Milicia Hedman Sandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 10.15 10.15 2023 Nej
Tindra Strandberg
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 8.60 8.60 2023 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 7.88 7.88 2022 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund 8.13 8.13 2023 Nej
Julia Blomgren
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 9.20 9.43 2022 Nej
Sophie Grahn
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 8.84 8.84 2023 Nej

Antal deltagare: 9

F15 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Alexandra Mattsin
NORRB Gällivare SK
08 NORRB Gällivare SK 9.06 9.06 2022 Nej
Felicia Bojang
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 10.23 10.23 2023 Nej
Thea Täikkö
NORRB Haparanda SKT
08 NORRB Haparanda SKT 6.10 6.10 2023 Nej
Lova Lundgren
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 8.29 8.29 2022 Nej
Jennifer Texmo
SÖDRA N IFK Strömsund
08 SÖDRA N IFK Strömsund Nej
Julia Blomgren
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF Nej

Antal deltagare: 6

F14 60 m

# SB PBAvprickad online
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 8.59 8.59 2022 Nej
Ida-Felicia Koski
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 10.21 10.21 2022 Nej
Nelli Kumpula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 9.34 9.27 2022 Nej
Agnes Niskala Blick
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 10.07 10.07 2023 Nej
Nea Perttula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 8.77 8.77 2023 Nej
Setayesh Rahimi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 11.06 10.51 2019 Nej
Maya Salmi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 9.61 9.61 2023 Nej
Nova Fagerqvist
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 9.00 9.00 2022 Nej
Alma Uvemo
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 9.16 2022 Nej
Nelly Lindqvist
NORRB Riviera FI
09 NORRB Riviera FI 8.87 8.87 2023 Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 9.62 9.62 2022 Nej
Agnes Svanholm
SÖDRA N Brännans IF
09 SÖDRA N Brännans IF 8.87 8.87 2023 Nej
Holly Strindlund
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 8.69 8.69 2022 Nej
Felicia Johansson
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF 10.06 2022 Nej
Saga Sjöberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF 9.53 2022 Nej
Ellen Broman
SÖDRA N Timrå AIF
09 SÖDRA N Timrå AIF 9.72 2020 Nej
Lykke Andersson
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 9.01 9.01 2023 Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 9.35 9.35 2023 Nej
Natalie Lööv
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.69 8.69 2023 Nej
Mira Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 9.22 9.22 2023 Nej
Wilma Huczkowsky
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 9.21 2022 Nej
Irma Granberg
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 8.83 8.83 2022 Nej
Ädla Bellgran
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.56 8.56 2022 Nej
Siri Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.15 9.15 2022 Nej
Ellen Möller
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.73 9.73 2023 Nej
Signe Pettersson
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.56 8.56 2023 Nej
Sofia Rycaj Holm
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.82 9.82 2023 Nej
Eyja Gautadóttir
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 8.54 8.54 2023 Nej
Elvira Nordström
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 9.47 9.47 2022 Nej
Viktoria Öhman
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 10.11 10.11 2022 Nej

Antal deltagare: 31

F14 200 m

# SB PBAvprickad online
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 29.30 29.30 2022 Nej
Lova Grimborg
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 29.17 29.17 2022 Nej
Nelli Kumpula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 31.60 31.39 2022 Nej
Nea Perttula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 29.30 29.30 2023 Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 30.82 30.82 2022 Nej
Elsa Åström
NORRB Nedre Soppero IK
09 NORRB Nedre Soppero IK 35.91 Nej
Nelly Lindqvist
NORRB Riviera FI
09 NORRB Riviera FI 31.63 2021 Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 34.62 2021 Nej
Agnes Svanholm
SÖDRA N Brännans IF
09 SÖDRA N Brännans IF 29.96 29.96 2023 Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 28.64 28.64 2022 Nej
Felicia Johansson
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF 35.13 2022 Nej
Saga Sjöberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF 32.53 2022 Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 31.52 31.52 2023 Nej
Natalie Lööv
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Ädla Bellgran
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 29.93 2022 Nej
Moa Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Sofia Rycaj Holm
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 33.87 Nej
Elvira Nordström
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 32.10 32.10 2022 Nej
Viktoria Öhman
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 36.22 36.22 2022 Nej

Antal deltagare: 19

F14 1000 m

# SB PBAvprickad online
Lova Grimborg
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 3:45.69 3:45.69 2022 Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 3:54.34 3:54.34 2022 Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF Nej
Elsa Åström
NORRB Nedre Soppero IK
09 NORRB Nedre Soppero IK 4:09.87 4:09.87 Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 3:34.99 3:34.99 2022 Nej
Lisa Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 3:57.28 3:57.28 2023 Nej

Antal deltagare: 7

F14 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 10.87 10.87 2023 Nej
Maya Salmi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT Nej
Alma Uvemo
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 10.83 10.83 2023 Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 11.01 11.01 2023 Nej
Felicia Johansson
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Lykke Andersson
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 10.40 10.40 2023 Nej
Lisa Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 11.66 11.66 2022 Nej
Mira Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 10.22 10.22 2023 Nej
Wilma Huczkowsky
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Ädla Bellgran
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Moa Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Eyja Gautadóttir
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 9.85 9.85 2022 Nej

Antal deltagare: 12

F14 Höjd

# SB PBAvprickad online
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 140 140 2022 Nej
Eira Keränen
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 134 134 2022 Nej
Ida-Felicia Koski
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 121 121 2022 Nej
Agnes Niskala Blick
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 116 116 2022 Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 136 137 2021 Nej
Alma Uvemo
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 123 2022 Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 139 139 2023 Nej
Nelly Lindqvist
NORRB Riviera FI
09 NORRB Riviera FI Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Saga Sjöberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Lisa Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 130 130 2023 Nej
Mira Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 154 154 2023 Nej
Wilma Huczkowsky
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 134 2022 Nej
Millie Lundgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 119 119 2023 Nej
Eyja Gautadóttir
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 151 151 2022 Nej

Antal deltagare: 15

F14 Stav

# SB PBAvprickad online
Nelli Kumpula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 184 184 2023 Nej
Agnes Niskala Blick
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 195 195 2023 Nej
Maya Salmi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 174 174 2022 Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 225 225 2023 Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 205 205 2023 Nej

Antal deltagare: 5

F14 Längd

# SB PBAvprickad online
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 4.06 4.06 2023 Nej
Lova Grimborg
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 4.72 4.72 2022 Nej
Eira Keränen
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 4.23 4.23 2023 Nej
Ida-Felicia Koski
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 3.61 3.61 2023 Nej
Nelli Kumpula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 4.11 4.11 2022 Nej
Agnes Niskala Blick
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 3.45 3.45 2023 Nej
Nea Perttula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 4.48 4.48 2023 Nej
Nova Fagerqvist
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 4.50 4.50 2023 Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 4.06 4.06 2023 Nej
Alma Uvemo
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 3.79 3.79 2023 Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 4.18 4.18 2023 Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 3.82 3.82 2023 Nej
Holly Strindlund
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 4.68 4.68 2022 Nej
Felicia Johansson
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Saga Sjöberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Lykke Andersson
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 4.08 4.08 2023 Nej
Lisa Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 3.40 3.40 2022 Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 3.56 3.56 2023 Nej
Natalie Lööv
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 4.57 4.57 2023 Nej
Wilma Huczkowsky
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Ädla Bellgran
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.44 4.44 2022 Nej
Moa Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 3.84 3.84 2023 Nej
Siri Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 3.66 3.66 2022 Nej
Millie Lundgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 3.41 3.41 2023 Nej
Signe Pettersson
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.63 4.63 2023 Nej
Sofia Rycaj Holm
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 3.43 3.43 2023 Nej
Eyja Gautadóttir
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 4.95 4.95 2022 Nej

Antal deltagare: 28

F14 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Lova Grimborg
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 9.38 Nej
Eira Keränen
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 8.30 Nej
Agnes Niskala Blick
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT Nej
Nea Perttula
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 9.13 9.13 2023 Nej
Maya Salmi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 7.38 7.38 2023 Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF Nej
Isabelle Norén
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 8.01 Nej
Holly Strindlund
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ellie Vedin
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Felicia Johansson
SÖDRA N Sollefteå GIF
09 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Lykke Andersson
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Natalie Lööv
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Mira Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Ädla Bellgran
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Moa Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Siri Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Sofia Rycaj Holm
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Eyja Gautadóttir
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 9.94 9.94 2023 Nej

Antal deltagare: 21

F14 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Ida Harming
NORRB Boden FI
09 NORRB Boden FI 6.14 6.14 2023 Nej
Tyra Alldén
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 6.71 6.71 2022 Nej
Ida-Felicia Koski
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 6.91 6.91 2023 Nej
Setayesh Rahimi
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT 5.03 5.03 2023 Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 7.92 7.92 2023 Nej
Nova Fagerqvist
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 9.14 9.14 2023 Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 7.21 7.21 2023 Nej
Elsa Åström
NORRB Nedre Soppero IK
09 NORRB Nedre Soppero IK 5.32 5.32 Nej
Nelly Lindqvist
NORRB Riviera FI
09 NORRB Riviera FI 6.86 6.86 2023 Nej
Molly Pettersson Jonsson
NORRB Riviera FI
09 NORRB Riviera FI 6.79 6.79 2023 Nej
Holly Strindlund
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ellen Broman
SÖDRA N Timrå AIF
09 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 6.90 6.90 2023 Nej
Mira Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 7.56 7.56 2023 Nej
Wilma Huczkowsky
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Moa Lindgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Ellen Möller
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Elvira Nordström
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 19

F14 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Eira Keränen
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 8.10 8.10 2022 Nej
Ida-Felicia Koski
NORRB Haparanda SKT
09 NORRB Haparanda SKT Nej
Adina Aidanpää
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 8.10 8.10 2023 Nej
Asta Strömberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 6.92 6.92 2023 Nej
Mira Åberg
NORRB Luleå FIF
09 NORRB Luleå FIF 6.51 6.51 2023 Nej
Holly Strindlund
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Lykke Andersson
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Lisa Flinkberg
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Joline Fridh
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Natalie Lööv
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej

Antal deltagare: 10

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Fanny Barchéus
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 9.80 9.80 2023 Nej
Filippa Mattsin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 11.43 2022 Nej
Elin Persson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 10.61 10.61 2023 Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 9.41 9.41 2022 Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 8.77 8.77 2022 Nej
Alice Lundström
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 9.43 9.43 2023 Nej
Julia Hällgren
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 9.51 9.51 2023 Nej
Alba Lindberg
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 9.62 9.62 2022 Nej
Lydia Vesterlund
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 9.44 9.44 2022 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF 11.08 2020 Nej
Tove Asp
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 9.00 9.00 2023 Nej
Ebba Eriksson
SÖDRA N Sollefteå GIF
10 SÖDRA N Sollefteå GIF 9.88 2022 Nej
Klara K Dahlgren
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.91 8.91 2023 Nej
Elin Holmström Wersén
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.53 2021 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 9.14 2022 Nej
Ella Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.99 8.99 2023 Nej
Nova Brundin
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 9.88 9.88 2023 Nej
Meja Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 9.53 9.53 2023 Nej
Svea Andersson-Junkka
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 9.04 9.04 2022 Nej
Julia Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 8.95 8.95 2023 Nej
Astrid Styrman
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Alva Renström
VÄSTERB Skellefteå AIK
10 VÄSTERB Skellefteå AIK 9.09 9.05 2022 Nej

Antal deltagare: 23

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
Fanny Barchéus
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Filippa Mattsin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 37.94 Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 31.81 31.81 2022 Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 34.15 2021 Nej
Julia Hällgren
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 34.74 2021 Nej
Alba Lindberg
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 33.01 33.01 2022 Nej
Lydia Vesterlund
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 33.22 33.22 2022 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF Nej
Tove Asp
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 31.79 31.79 2023 Nej
Ebba Eriksson
SÖDRA N Sollefteå GIF
10 SÖDRA N Sollefteå GIF 35.32 2022 Nej
Klara K Dahlgren
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej
Elin Holmström Wersén
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 39.87 2020 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 31.48 2021 Nej
Ella Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 32.96 2022 Nej
Nova Brundin
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Selma Nordensson
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 35.23 35.23 2023 Nej
Svea Andersson-Junkka
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Julia Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 29.47 29.47 2023 Nej
Alva Renström
VÄSTERB Skellefteå AIK
10 VÄSTERB Skellefteå AIK 30.48 30.48 2023 Nej

Antal deltagare: 20

F13 800 m

# SB PBAvprickad online
Fanny Barchéus
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Filippa Mattsin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3:03.39 3:03.39 2022 Nej
Alexandra Mitsakis
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF Nej
Lisa Hedström
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 3:00.59 3:00.59 2022 Nej
Ebba Eriksson
SÖDRA N Sollefteå GIF
10 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Klara K Dahlgren
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 2:52.00 2:52.00 Nej
Elin Holmström Wersén
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 2:52.11 2022 Nej
Selma Nordensson
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 2:52.66 2022 Nej
Svea Andersson-Junkka
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 2:44.18 2:44.18 2022 Nej
Julia Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 2:41.21 2:41.21 2022 Nej

Antal deltagare: 13

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Fanny Barchéus
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 12.71 12.71 2022 Nej
Zara Eriksson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Elin Persson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 12.81 2021 Nej
Lydia Vesterlund
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 12.25 12.25 2022 Nej
Lisa Hedström
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 10.75 10.75 2022 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF Nej
Ebba Eriksson
SÖDRA N Sollefteå GIF
10 SÖDRA N Sollefteå GIF 14.84 2020 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 11.19 2022 Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 13.13 2020 Nej
Meja Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 11.71 11.71 2022 Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 11.02 11.02 2023 Nej
Julia Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 11.57 11.57 2023 Nej

Antal deltagare: 13

F13 6x200 m

# SB PBAvprickad online
Sundsvalls FI Lag x
SÖDRA N Sundsvalls FI
SÖDRA N Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 1

F13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Zara Eriksson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Elin Persson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 121 121 2023 Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 126 126 2023 Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 114 114 2022 Nej
Lydia Vesterlund
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 121 121 2022 Nej
Lisa Hedström
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 139 139 2023 Nej
Ebba Eriksson
SÖDRA N Sollefteå GIF
10 SÖDRA N Sollefteå GIF 131 2022 Nej
Klara K Dahlgren
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 130 130 2023 Nej
Elin Holmström Wersén
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 113 2021 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 127 2022 Nej
Ella Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 142 142 2023 Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 114 114 2023 Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 130 130 2022 Nej

Antal deltagare: 13

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
Zara Eriksson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 185 185 2023 Nej

Antal deltagare: 2

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Filippa Mattsin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3.26 3.26 2022 Nej
Elin Persson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3.12 3.12 2023 Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3.60 3.60 2022 Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 4.09 4.09 2022 Nej
Alexandra Mitsakis
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF Nej
Lydia Vesterlund
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 3.37 3.37 2020 Nej
Lisa Hedström
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 4.36 4.36 2022 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF 3.79 3.79 2022 Nej
Tove Asp
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 3.77 3.77 2023 Nej
Klara K Dahlgren
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.51 4.51 2023 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.14 2022 Nej
Ella Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.03 4.03 2023 Nej
Nova Brundin
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Selma Nordensson
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Teja Rex
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 3.57 3.57 2023 Nej
Meja Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 3.59 3.59 2023 Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 4.01 4.01 2023 Nej
Svea Andersson-Junkka
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 4.33 4.33 2023 Nej
Julia Olofsson
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 3.98 3.98 2023 Nej
Alva Renström
VÄSTERB Skellefteå AIK
10 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.17 4.17 2023 Nej

Antal deltagare: 21

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 7.95 7.95 2023 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF Nej
Meja Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Siri Herkules
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 8.49 Nej
Svea Andersson-Junkka
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 9.04 9.04 2023 Nej

Antal deltagare: 5

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Filippa Mattsin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 6.50 6.50 2022 Nej
Elin Persson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 5.71 5.71 2023 Nej
Julia Waara
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 7.26 7.26 2023 Nej
Elvira Brännström
NORRB Haparanda SKT
10 NORRB Haparanda SKT 7.47 7.47 2023 Nej
Alice Lundström
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 7.72 7.72 2023 Nej
Alba Lindberg
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 7.93 7.93 2022 Nej
Alva Isaksson
NORRB Tväråselets AIF
10 NORRB Tväråselets AIF 8.69 8.69 2023 Nej
Vera Norberg
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.06 2022 Nej
Ella Åkesson
SÖDRA N Sundsvalls FI
10 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.93 8.93 2023 Nej
Nova Brundin
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Selma Nordensson
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Teja Rex
SÖDRA N Timrå AIF
10 SÖDRA N Timrå AIF Nej
Moa Degermark
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 7.89 7.89 2023 Nej
Meja Cedervall
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 8.78 8.78 2023 Nej
Astrid Styrman
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej

Antal deltagare: 15

Män 60 m

# SB PBAvprickad online
Henrik Åkeblom
NORRB Luleå FIF
81 NORRB Luleå FIF 7.22 7.06 2002 Nej
Henning Ehn
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.20 7.20 2023 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.81 7.81 2023 Nej
Felix Jousse
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.91 2020 Nej
Vidar Kempe
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.38 7.38 2022 Nej
Christof Neib
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.35 7.33 2022 Nej
Viktor Hällgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
02 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.51 7.51 2023 Nej
Joel Reinholdsson
VÄSTERB Umedalens IF
01 VÄSTERB Umedalens IF 7.38 7.37 2022 Nej

Antal deltagare: 8

Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Bastian Höller
NORRB Luleå FIF
97 NORRB Luleå FIF 24.49 Nej
Ville Makslahti
NORRB Luleå FIF
03 NORRB Luleå FIF 24.44 24.36 2020 Nej
Henrik Åkeblom
NORRB Luleå FIF
81 NORRB Luleå FIF 22.94 22.94 2023 Nej
Fred Franzen
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 24.55 24.55 2023 Nej
Felix Ridderstråle
NORRB Piteå IF
04 NORRB Piteå IF 22.53 22.53 2023 Nej
Robin Blomgren
NORRB Riviera FI
00 NORRB Riviera FI 24.85 2021 Nej
Ludwig Persson
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 24.18 24.18 2023 Nej
Joel Odelberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
04 SÖDRA N Sollefteå GIF 26.78 2020 Nej
Henning Ehn
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 22.95 22.95 2023 Nej
Martin Alfredsson
VÄSTERB IFK Umeå
84 VÄSTERB IFK Umeå 25.38 2022 Nej
Viktor Hällgren
VÄSTERB Skellefteå AIK
02 VÄSTERB Skellefteå AIK 24.58 24.58 2023 Nej
Kevin Lindmark
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 25.40 25.40 2023 Nej
Joel Reinholdsson
VÄSTERB Umedalens IF
01 VÄSTERB Umedalens IF 24.51 23.92 2020 Nej

Antal deltagare: 13

Män 400 m

# SB PBAvprickad online
Måns Lundberg
NORRB Luleå FIF
88 NORRB Luleå FIF 1:00.34 Nej
Felix Ridderstråle
NORRB Piteå IF
04 NORRB Piteå IF 50.02 50.02 2023 Nej
Alexander Lilliesköld
SÖDRA N Sollefteå GIF
99 SÖDRA N Sollefteå GIF Nej
Joel Odelberg
SÖDRA N Sollefteå GIF
04 SÖDRA N Sollefteå GIF 59.70 2022 Nej
Liam Jakobsson
VÄSTERB IFK Umeå
05 VÄSTERB IFK Umeå Nej

Antal deltagare: 5

Män 800 m

# SB PBAvprickad online
Måns Lundberg
NORRB Luleå FIF
88 NORRB Luleå FIF 2:14.74 Nej
Mats Olsson
NORRB Morjärv SK
65 NORRB Morjärv SK 2:13.81 2:06.94 2019 Nej
Eddie Ljungwe
NORRB Piteå IF
84 NORRB Piteå IF 2:16.01 2020 Nej
Emil Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 2:15.89 2:15.89 2023 Nej
Liam Jakobsson
VÄSTERB IFK Umeå
05 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Lars Johansson
VÄSTERB Lycksele LK
81 VÄSTERB Lycksele LK 2:20.74 2:20.74 2023 Nej

Antal deltagare: 6

Män 1500 m

# SB PBAvprickad online
Mats Olsson
NORRB Morjärv SK
65 NORRB Morjärv SK 4:39.24 4:39.24 2023 Nej
Eddie Ljungwe
NORRB Piteå IF
84 NORRB Piteå IF 4:56.99 4:56.99 2022 Nej
Emil Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
05 SÖDRA N Trångsvikens IF 4:52.58 2022 Nej

Antal deltagare: 3

Män 60 m häck

Höjd: 106,7cm

# SB PBAvprickad online
Bastian Höller
NORRB Luleå FIF
97 NORRB Luleå FIF 9.06 9.06 2023 Nej

Antal deltagare: 1

Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Linus Öhman
MITT Strands IF
04 MITT Strands IF 200 200 2023 Nej
Felix Ridderstråle
NORRB Piteå IF
04 NORRB Piteå IF 194 195 2022 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 165 165 2023 Nej
Felix Jousse
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 160 2020 Nej
Christof Neib
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 182 182 2023 Nej
Jesper Unander
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 189 189 2023 Nej
Olle Bång
VÄSTERB Umedalens IF
02 VÄSTERB Umedalens IF 191 201 2020 Nej

Antal deltagare: 7

Män Stav

# SB PBAvprickad online
Linus Öhman
MITT Strands IF
04 MITT Strands IF 420 420 2023 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 360 366 2022 Nej
Christof Neib
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 395 395 2023 Nej
Jesper Unander
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 401 401 2023 Nej

Antal deltagare: 4

Män Längd

# SB PBAvprickad online
Ville Makslahti
NORRB Luleå FIF
03 NORRB Luleå FIF 5.96 6.30 2022 Nej
Alexander Lilliesköld
SÖDRA N Sollefteå GIF
99 SÖDRA N Sollefteå GIF 4.80 4.80 2023 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 5.64 5.64 2023 Nej
Vidar Kempe
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 6.43 6.43 2023 Nej
Christof Neib
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 6.60 6.60 2023 Nej
Martin Alfredsson
VÄSTERB IFK Umeå
84 VÄSTERB IFK Umeå 5.64 5.66 2021 Nej

Antal deltagare: 6

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
NORRB Boden FI
05 NORRB Boden FI 12.53 2022 Nej
Lars Johansson
VÄSTERB Lycksele LK
81 VÄSTERB Lycksele LK Nej

Antal deltagare: 2

Män Viktkastning

Vikt: 15,88kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
NORRB Boden FI
05 NORRB Boden FI 11.77 11.77 2023 Nej

Antal deltagare: 1

P19 60 m häck

Höjd: 99,1cm

# SB PBAvprickad online
Henning Ehn
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.39 8.39 2023 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.03 10.03 2023 Nej
Felix Jousse
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.90 Nej

Antal deltagare: 3

P19 Kula

Vikt: 6,0kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
NORRB Boden FI
05 NORRB Boden FI 15.76 15.76 2023 Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.65 10.65 2023 Nej
Felix Jousse
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.37 2021 Nej
Christof Neib
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.92 10.92 2023 Nej

Antal deltagare: 4

P19 60m häck extra

Höjd: 99,1cm

# SB PBAvprickad online
Henning Ehn
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej
Lukas Elfström
SÖDRA N Sundsvalls FI
05 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej
Felix Jousse
SÖDRA N Sundsvalls FI
04 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 3

P17 60 m

# SB PBAvprickad online
Hugo Hakeberg
NORRB Luleå FIF
06 NORRB Luleå FIF 8.27 8.27 2022 Nej
Albin Oja
NORRB Nedre Soppero IK
06 NORRB Nedre Soppero IK 7.90 7.90 2023 Nej
Fred Franzen
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 7.58 7.58 2022 Nej
Love Frid Svenlin
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 9.62 2021 Nej
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Arvid Gahlin
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ludwig Persson
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 7.47 7.47 2022 Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Anton Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
07 SÖDRA N Marieby GIF 8.52 2022 Nej
Leon Ölmerud Kjellman
SÖDRA N Sundsvalls FI
06 SÖDRA N Sundsvalls FI 7.45 2021 Nej
August Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
07 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Sam Rondung
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 7.97 7.97 2023 Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 7.86 7.86 2023 Nej
Edwin Bergh
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.85 7.85 2023 Nej
Hannes Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.23 8.23 2023 Nej
Kevin Lindmark
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 7.62 7.62 2022 Nej

Antal deltagare: 16

P17 400 m

# SB PBAvprickad online
Albin Oja
NORRB Nedre Soppero IK
06 NORRB Nedre Soppero IK 1:04.65 2022 Nej
Fred Franzen
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 55.88 55.88 2022 Nej
Love Frid Svenlin
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF Nej
Arvid Gahlin
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ludwig Persson
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 53.97 53.97 2023 Nej
Eric Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Anton Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
07 SÖDRA N Marieby GIF Nej
Leon Ölmerud Kjellman
SÖDRA N Sundsvalls FI
06 SÖDRA N Sundsvalls FI 50.75 50.75 2023 Nej
August Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
07 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Edwin Bergh
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 1:00.74 1:00.74 2023 Nej
Tobias Backeström
VÄSTERB Umedalens IF
06 VÄSTERB Umedalens IF 54.39 2022 Nej

Antal deltagare: 13

P17 1500 m

# SB PBAvprickad online
Albin Oja
NORRB Nedre Soppero IK
06 NORRB Nedre Soppero IK 4:40.73 4:40.73 2023 Nej
Love Frid Svenlin
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF Nej
Eric Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
August Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
07 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 4:23.16 4:23.16 2023 Nej
Tobias Backeström
VÄSTERB Umedalens IF
06 VÄSTERB Umedalens IF 4:49.02 2022 Nej

Antal deltagare: 7

P17 60 m häck

Höjd: 91,4cm

# SB PBAvprickad online
Anton Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
07 SÖDRA N Marieby GIF Nej
Sam Rondung
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 9.07 9.07 2023 Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå Nej

Antal deltagare: 3

P17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Segran Nazarov
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 161 161 2022 Nej
Fred Franzen
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 156 2021 Nej
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Eric Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna 121 2020 Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Anton Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
07 SÖDRA N Marieby GIF 162 162 2022 Nej
Sam Rondung
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 158 2022 Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 138 2022 Nej
Hannes Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 170 170 2023 Nej

Antal deltagare: 9

P17 Stav

# SB PBAvprickad online
Hugo Hakeberg
NORRB Luleå FIF
06 NORRB Luleå FIF 300 300 2023 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Längd

# SB PBAvprickad online
Segran Nazarov
NORRB Boden FI
07 NORRB Boden FI 4.67 4.67 2022 Nej
Hugo Hakeberg
NORRB Luleå FIF
06 NORRB Luleå FIF 5.29 5.34 2022 Nej
Fred Franzen
NORRB Piteå IF
07 NORRB Piteå IF 4.93 2021 Nej
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna 5.62 5.62 Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Sam Rondung
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF 5.47 5.67 2022 Nej
Lucas Wall
VÄSTERB IFK Umeå
07 VÄSTERB IFK Umeå 5.19 5.23 2022 Nej
Edwin Bergh
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 5.03 5.03 2023 Nej
Hannes Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 5.51 5.51 2022 Nej

Antal deltagare: 9

P17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Sam Rondung
SÖDRA N Östersunds GIF
07 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Hannes Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej

Antal deltagare: 3

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Eric Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
06 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Elton Sundquist
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Anton Ringdahl
SÖDRA N Marieby GIF
07 SÖDRA N Marieby GIF Nej
August Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
07 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.25 8.25 2022 Nej
Ossian Nyroos
VÄSTERB Skellefteå AIK
06 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.42 10.42 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P17 Viktkastning

Vikt: 11,34kg

# SB PBAvprickad online
Adam Bhurtun
SÖDRA N IF Vingarna
07 SÖDRA N IF Vingarna Nej

Antal deltagare: 1

P15 8x200

Stafett

# SB PBAvprickad online
Umedalens IF Lag x
VÄSTERB Umedalens IF
VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 1

P15 60 m

# SB PBAvprickad online
Samuel Bergkvist
NORRB Boden FI
08 NORRB Boden FI 7.74 7.74 2023 Nej
Carl Eriksson
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 7.68 7.68 2023 Nej
Wahaj Ali
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 7.60 7.60 2022 Nej
Mustafa Alrikabi
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 8.59 8.59 2022 Nej
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna 8.31 2022 Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 8.35 8.35 2023 Nej
Gustav Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.85 8.85 2023 Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 8.33 8.33 2023 Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 9.52 9.52 2023 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 8.08 8.08 2023 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 8.56 8.56 2022 Nej

Antal deltagare: 12

P15 200 m

# SB PBAvprickad online
Samuel Bergkvist
NORRB Boden FI
08 NORRB Boden FI 25.68 25.68 2023 Nej
Carl Eriksson
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 24.58 24.58 2023 Nej
Sigge Rönnbäck
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 28.45 28.45 2023 Nej
Wahaj Ali
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 24.75 24.75 2023 Nej
Mustafa Alrikabi
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 28.53 28.53 2023 Nej
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna 28.79 2022 Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 27.38 27.37 2022 Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 30.49 30.49 2022 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 25.70 25.70 2023 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 28.79 2022 Nej

Antal deltagare: 12

P15 1000 m

# SB PBAvprickad online
Wahaj Ali
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF Nej
Mustafa Alrikabi
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 4:00.95 2021 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 3:11.09 2019 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 3:29.95 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P15 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Sigge Rönnbäck
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 10.19 10.19 Nej
Vilmer Kågström
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 7

P15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Carl Eriksson
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 154 154 2023 Nej
Sigge Rönnbäck
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 146 146 2022 Nej
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 169 169 2022 Nej
Vilmer Kågström
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 141 141 2023 Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 147 147 2023 Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 150 150 2022 Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 132 132 2023 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 150 150 2023 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 148 148 2023 Nej

Antal deltagare: 11

P15 Stav

# SB PBAvprickad online
Brandon Jayawardene
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 203 2021 Nej
Sigge Rönnbäck
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 265 265 2023 Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 210 210 2023 Nej
Nils Gustafsson Tengman
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 200 200 2023 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 241 241 2023 Nej

Antal deltagare: 5

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
Samuel Bergkvist
NORRB Boden FI
08 NORRB Boden FI 5.43 5.43 2023 Nej
Carl Eriksson
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 4.80 4.80 2023 Nej
Hugo Higberg
NORRB Piteå IF
08 NORRB Piteå IF 2.30 2.30 Nej
Wahaj Ali
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 5.89 5.89 2023 Nej
Mustafa Alrikabi
SÖDRA N Brännans IF
08 SÖDRA N Brännans IF 3.83 3.83 2023 Nej
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna 4.24 2022 Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF 5.35 5.35 2023 Nej
Gustav Furberg
VÄSTERB Skellefteå AIK
08 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.59 4.59 2023 Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 4.74 4.74 2022 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 5.12 5.12 2023 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 4.52 4.52 2022 Nej

Antal deltagare: 12

P15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Théodore Lagroix Kronlund
SÖDRA N Östersunds GIF
08 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 9.11 9.11 2023 Nej

Antal deltagare: 3

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Samuel Bergkvist
NORRB Boden FI
08 NORRB Boden FI 9.51 9.51 2023 Nej
Carl Eriksson
NORRB Luleå FIF
08 NORRB Luleå FIF 8.88 8.88 2023 Nej
Hugo Franzén
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna 9.87 2022 Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 8.75 8.86 2022 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 5.72 2022 Nej

Antal deltagare: 6

P15 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Hugo Sondell
SÖDRA N IF Vingarna
08 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Tor Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Isak Bengtsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF 9.68 9.68 2023 Nej
Vilmer Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
08 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 4

P14 60 m

# SB PBAvprickad online
Olle Nordström
NORRB Boden FI
09 NORRB Boden FI 9.39 9.39 2023 Nej
Laara-Issat Fjellgren
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 11.47 11.47 2022 Nej
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 9.92 2022 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 8.43 8.43 2023 Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI 8.10 8.10 2023 Nej
Ludvig Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.59 8.59 2023 Nej
Axel Huss
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 8.55 8.55 2023 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 7.94 7.94 2023 Nej
Johannes Jungenstam
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 9.16 9.16 2023 Nej
Hjalmar Rutqvist
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 8.36 8.36 2023 Nej
Gustav Möller
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 10.17 10.17 2023 Nej
Ivar Thonérfelth
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 8.69 8.69 2023 Nej
Olle Bang
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 9.41 9.41 2022 Nej
Elliot Fransson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 9.91 9.91 2022 Nej
Jan-ruiz Karlsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 8.81 8.81 2022 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 8.79 8.79 2022 Nej

Antal deltagare: 16

P14 200 m

# SB PBAvprickad online
Olle Nordström
NORRB Boden FI
09 NORRB Boden FI 33.24 33.24 2022 Nej
Laara-Issat Fjellgren
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 41.62 2021 Nej
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 31.86 2022 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna 28.70 28.70 2023 Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI 27.59 27.59 2023 Nej
Ludvig Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 28.48 28.48 2023 Nej
Axel Huss
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 28.80 28.80 2023 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 26.63 26.63 2023 Nej
Ivar Thonérfelth
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 30.25 2022 Nej
Olle Bang
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 30.51 30.51 2022 Nej
Elliot Fransson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 32.74 32.74 2022 Nej
Jan-ruiz Karlsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 29.64 29.64 2022 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 29.20 29.20 2022 Nej

Antal deltagare: 13

P14 1000 m

# SB PBAvprickad online
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 3:42.82 3:42.82 2022 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Ludvig Nordin
SÖDRA N Trångsvikens IF
09 SÖDRA N Trångsvikens IF 3:36.26 3:36.26 2023 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 3:32.45 3:32.45 2023 Nej
Olle Bang
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 3:43.35 3:43.35 2022 Nej
Elliot Fransson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 3:44.50 3:44.50 2022 Nej

Antal deltagare: 6

P14 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 10.96 10.96 Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Olle Bang
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 5

P14 Höjd

# SB PBAvprickad online
Olle Nordström
NORRB Boden FI
09 NORRB Boden FI 136 136 2022 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Theo Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 133 2021 Nej
Ivar Thonérfelth
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 156 156 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P14 Stav

# SB PBAvprickad online
Theo Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 260 260 2023 Nej

Antal deltagare: 1

P14 Längd

# SB PBAvprickad online
Olle Nordström
NORRB Boden FI
09 NORRB Boden FI 4.01 4.01 2023 Nej
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 4.26 4.26 2023 Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI 4.40 4.40 2022 Nej
Axel Huss
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 4.79 4.79 2023 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 5.40 5.40 2023 Nej
Theo Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Johannes Jungenstam
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 4.19 4.19 2022 Nej
Hjalmar Rutqvist
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 4.89 4.89 2023 Nej
Gustav Möller
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 3.62 3.62 2023 Nej
Ivar Thonérfelth
VÄSTERB Skellefteå AIK
09 VÄSTERB Skellefteå AIK 4.57 4.57 2023 Nej
Olle Bang
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Jan-ruiz Karlsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 4.63 4.63 2022 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 13

P14 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Elias Hellström
NORRB Tväråselets AIF
09 NORRB Tväråselets AIF 8.90 Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.14 10.14 2022 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Theo Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej

Antal deltagare: 4

P14 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Laara-Issat Fjellgren
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 8.00 8.00 2023 Nej
Gustav Gärdlund
SÖDRA N IF Castor
09 SÖDRA N IF Castor 8.06 8.06 2023 Nej
Edvin Tillman
SÖDRA N IF Castor
09 SÖDRA N IF Castor 8.23 8.23 2023 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Karl Enarsson
SÖDRA N Sundsvalls FI
09 SÖDRA N Sundsvalls FI 10.09 10.09 2023 Nej
Nils Johansson
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF 8.80 8.80 2023 Nej
Theo Lundström
SÖDRA N Östersunds GIF
09 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Oliwer Rosbäck
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 10.56 10.56 2023 Nej
Arvid Nilsson
VÄSTERB Umedalens IF
09 VÄSTERB Umedalens IF 8.02 8.02 2022 Nej

Antal deltagare: 9

P14 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Laara-Issat Fjellgren
NORRB Gällivare SK
09 NORRB Gällivare SK 7.55 7.55 2022 Nej
Gustav Gärdlund
SÖDRA N IF Castor
09 SÖDRA N IF Castor 9.89 9.89 2023 Nej
Edvin Tillman
SÖDRA N IF Castor
09 SÖDRA N IF Castor 7.95 7.95 2023 Nej
Lennart Persson
SÖDRA N IF Vingarna
09 SÖDRA N IF Vingarna Nej
Oliwer Rosbäck
VÄSTERB IFK Umeå
09 VÄSTERB IFK Umeå 10.92 10.92 2023 Nej

Antal deltagare: 5

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Linus Palmer
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 9.45 9.45 2023 Nej
Mille Edin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 10.36 10.36 2022 Nej
Oliver Karlsson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 12.40 12.40 2022 Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 8.84 8.84 2023 Nej
Gustav Oja
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 9.53 2021 Nej
Isak Tjikkom
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 10.43 10.43 2023 Nej
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 9.22 9.22 2023 Nej
Melker Thomson
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 9.43 9.43 2023 Nej
Nils Moberg
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 9.53 9.53 2023 Nej
Oskar Handler
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 8.55 8.55 2023 Nej
Petter Ulfsparre
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 9.33 9.33 2023 Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 9.64 9.64 2023 Nej
Knut Grönlund
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 9.67 9.67 2022 Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 9.46 9.46 2023 Nej
Joel Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF 9.30 2022 Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Emil Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 19

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
Linus Palmer
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Mille Edin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 35.85 35.85 2022 Nej
Oliver Karlsson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 35.20 35.20 2022 Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF 31.70 2021 Nej
Arvid Lundblom
NORRB Morjärv SK
10 NORRB Morjärv SK 32.00 32.00 Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 30.86 30.86 2022 Nej
Gustav Oja
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 34.24 2021 Nej
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 33.59 2021 Nej
Melker Thomson
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 32.18 32.18 2023 Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 35.06 2020 Nej
Oskar Handler
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 28.23 28.23 2023 Nej
Petter Ulfsparre
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 31.17 31.17 2023 Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Knut Grönlund
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 32.15 32.15 2023 Nej
Ivan Johansson
VÄSTERB Lycksele LK
10 VÄSTERB Lycksele LK Nej
Joel Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 19

P13 800 m

# SB PBAvprickad online
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 2:57.19 2:57.19 2023 Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF 2:53.27 2:53.27 2023 Nej
Arvid Lundblom
NORRB Morjärv SK
10 NORRB Morjärv SK 2:45.17 2:45.17 Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 2:52.65 2:52.65 2023 Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Oskar Handler
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 2:33.32 2:33.32 2023 Nej
Joel Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF 2:50.38 2022 Nej

Antal deltagare: 8

P13 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 13.21 13.21 2023 Nej
Mille Edin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 14.95 14.95 2023 Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF 11.20 11.20 2022 Nej
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 11.51 11.51 2023 Nej
Nils Moberg
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 12.26 12.26 2022 Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 14.21 2020 Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 12.55 12.55 2023 Nej
Joel Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 11

P13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Linus Palmer
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 126 126 2022 Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 111 111 2022 Nej
Oliver Karlsson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 95 95 Nej
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 116 116 2022 Nej
Arvid Lundblom
NORRB Morjärv SK
10 NORRB Morjärv SK Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 131 131 2022 Nej
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 141 141 2023 Nej
Nils Moberg
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 127 127 2022 Nej
Olof Schäfer
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 125 125 2023 Nej
Alvar Klefbom
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Axel Bejstam-Zarin
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 119 119 2023 Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 127 127 2023 Nej

Antal deltagare: 13

P13 Stav

# SB PBAvprickad online
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 205 205 2023 Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 170 2022 Nej
Alvar Klefbom
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 160 160 2023 Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 141 141 2023 Nej

Antal deltagare: 4

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Linus Palmer
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 4.10 4.10 2023 Nej
Mille Edin
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3.39 3.39 2022 Nej
Oliver Karlsson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 2.29 2.29 2022 Nej
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 3.44 3.44 2023 Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF 4.65 4.65 2022 Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 4.32 4.32 2023 Nej
Gustav Oja
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 3.75 2021 Nej
Isak Tjikkom
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 3.30 3.30 2023 Nej
Sixten Lundqvist
NORRB Piteå IF
10 NORRB Piteå IF 4.30 4.30 2023 Nej
Melker Thomson
NORRB Riviera FI
10 NORRB Riviera FI 4.06 4.06 2022 Nej
Olof Schäfer
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 3.78 3.78 2022 Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 3.51 2020 Nej
Alvar Klefbom
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 4.01 4.01 2023 Nej
Petter Ulfsparre
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 3.70 3.70 2023 Nej
Axel Bejstam-Zarin
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 3.42 3.42 2023 Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 4.01 4.01 2023 Nej
William Franck
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 3.37 3.37 2023 Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 3.82 3.82 2022 Nej
Joel Almqvist
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF 3.36 2022 Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej
Emil Jonsson
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 23

P13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF Nej
Arvid Lundblom
NORRB Morjärv SK
10 NORRB Morjärv SK Nej
Wilmer Lantto
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK Nej
Nils Forzelius
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF Nej
Alvar Klefbom
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Petter Ulfsparre
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF Nej
Oscar Brolin Van Guelpen
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå Nej
Malte Wirén
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 7.60 7.60 2023 Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 11

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Linus Palmer
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI Nej
Torsten Pettersson
NORRB Boden FI
10 NORRB Boden FI 7.57 7.57 2023 Nej
Olle Fjellgren
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 6.36 6.36 2022 Nej
Oliver Karlsson
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 4.06 4.06 Nej
Gustav Lindmark
NORRB Gällivare SK
10 NORRB Gällivare SK 5.81 5.81 2023 Nej
Arvid Wennberg
NORRB Luleå FIF
10 NORRB Luleå FIF 8.12 8.12 2023 Nej
Gustav Oja
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 7.11 2021 Nej
Isak Tjikkom
NORRB Nedre Soppero IK
10 NORRB Nedre Soppero IK 6.31 6.31 2022 Nej
Nils Moberg
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 8.44 8.44 2023 Nej
Olof Schäfer
SÖDRA N IF Castor
10 SÖDRA N IF Castor 8.21 8.21 2023 Nej
Oskar Handler
SÖDRA N Trångsvikens IF
10 SÖDRA N Trångsvikens IF 9.00 9.00 2023 Nej
Petter Ulfsparre
SÖDRA N Östersunds GIF
10 SÖDRA N Östersunds GIF 7.05 7.05 2023 Nej
Axel Bejstam-Zarin
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 5.23 5.86 2022 Nej
William Franck
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 8.00 8.00 2023 Nej
Knut Grönlund
VÄSTERB IFK Umeå
10 VÄSTERB IFK Umeå 7.12 7.12 2022 Nej
Rafael Carmona Haegerström
VÄSTERB Umedalens IF
10 VÄSTERB Umedalens IF Nej

Antal deltagare: 16

K55 Höjd

# SB PBAvprickad online
Eva-Lena Bergkvist
NORRB Piteå IF
64 NORRB Piteå IF 126 155 2000 Nej

Antal deltagare: 1

K55 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Eva-Lena Bergkvist
NORRB Piteå IF
64 NORRB Piteå IF 7.62 8.00 2020 Nej

Antal deltagare: 1

K55 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Eva-Lena Bergkvist
NORRB Piteå IF
64 NORRB Piteå IF 11.33 11.33 2022 Nej

Antal deltagare: 1

M35 60 m häck

Höjd: 99,1cm

# SB PBAvprickad online
Martin Alfredsson
VÄSTERB IFK Umeå
84 VÄSTERB IFK Umeå 8.57 2003 Nej

Antal deltagare: 1

Na-I 60 m

# SB PBAvprickad online
Elvira Sandlund
NORRB Piteå IF
06 NORRB Piteå IF 12.66 2020 Nej

Antal deltagare: 1

Na-I Kula

# SB PBAvprickad online
Elvira Sandlund
NORRB Piteå IF
06 NORRB Piteå IF Nej

Antal deltagare: 1