Startlista

Svealand Regionmästerskap
Trollbäckens IP , Tyresö   2018-09-15 - 2018-09-16

F14 80 m

SB PB
109 Alva Lindblom
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 11,36
120 Vera Lindblad
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 10.53
143 Clara Bolund
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
145 Valentina Murillo
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
152 Agnes Bjerke
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 10,79
173 Karin Bengtsson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 10.57
212 Linnéa Carlsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 11.10 10.98
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 11.23
231 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO 10.65
237 Ida Eriksson
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 11,17
238 Julia Meijer
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL
240 Carla Tyskhagen
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 11,86
242 Fernanda Davidsun
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP 11,37
245 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne VÄR
04 IFK Sunne VÄR 10.89 10.89
254 Alice Boné
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 11.50
257 Wilma Saav
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 11.43
258 Lina Sellin
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 11.36
261 Ebba Asp
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 10.44
270 Tilda Lindén
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 12,21
272 Melinda Qwarforth
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 11.12
288 Linn Bond
Leksands FIK DAL
04 Leksands FIK DAL 11,46
289 Thilde Andersson
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL
290 Alice Brattström
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL 11,38
296 Stella Andersson
Nyköpings BIS SÖD
04 Nyköpings BIS SÖD
307 Emma Karlsson Svedestam
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 11.47
349 Saga Hermundstad
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10.51 10.51
351 Nora Lindahl
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10.44
354 Nicole Nyberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10.63 10.63
355 Sophie Okejeme
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10.63 10.63
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 11,50
382 Alva Nordvarg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,56
387 Kajsa Wibling
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 11,09
388 Hilma Wide
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,79
403 Sara Rask
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
408 Hedvig Ström
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 11.21 11.21
409 Julina Strömberg
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
418 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF STO
04 Värmdö IF STO 10.64 10.64
433 Matilda Eriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 10.71 10.71
436 Ebba Hedin
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
442 Rokesha Kibirige
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
447 Desiree Mwepu
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
456 Agnes Urberg Hök
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
460 Nanna Frih
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 11.33

Antal anmälda deltagare: 43

F14 300 m

SB PB
109 Alva Lindblom
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 47,00
120 Vera Lindblad
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 42,12
144 Meja Larsson
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
146 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
173 Karin Bengtsson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 42,94
178 Felicia Johansson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
212 Linnéa Carlsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 45.87
238 Julia Meijer
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL
240 Carla Tyskhagen
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL
242 Fernanda Davidsun
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP 46,68
245 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne VÄR
04 IFK Sunne VÄR
248 Agnes Hanell
IFK Tumba STO
04 IFK Tumba STO 43,03
254 Alice Boné
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 49,61
255 Ida Eklund
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 49,36
261 Ebba Asp
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 43,79
290 Alice Brattström
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL
345 Lia Cederberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO
351 Nora Lindahl
Täby IS STO
04 Täby IS STO 41,81
387 Kajsa Wibling
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 48,07
388 Hilma Wide
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
414 Moa Granat
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 41,87
418 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF STO
04 Värmdö IF STO 44,38
455 Tyra Tjulander
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 44,34
456 Agnes Urberg Hök
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 24

F14 800 m

SB PB
106 Molly Haraldsson
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 2,40
117 Louise Eliasson
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 2,20,63
144 Meja Larsson
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD 2,36
162 Stina Windås
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS 2,52
177 Amanda Helgesson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 2,27 2,20
199 Josefina Birstedt
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 2,23 2,23
238 Julia Meijer
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 2,21,54 2,21,24
242 Fernanda Davidsun
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
248 Agnes Hanell
IFK Tumba STO
04 IFK Tumba STO 2,24
255 Ida Eklund
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS 3,00
305 Nora Granström
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 2,39
345 Lia Cederberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO
378 Ida Knutsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 2:32,62
395 Emma Hätterstrand
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 2,39
418 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF STO
04 Värmdö IF STO 2,25,85 2,25,85
446 Maja Mattson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
463 Jenna Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 2,46 2,46

Antal anmälda deltagare: 17

F14 2000 m

SB PB
106 Molly Haraldsson
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
177 Amanda Helgesson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
212 Linnéa Carlsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
234 Alicia Larsten
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO 7:10.47 7:10.47
238 Julia Meijer
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 6:29.00
348 Jasmine Gyllenhammar
Täby IS STO
04 Täby IS STO
365 Elin Brådenmark
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
378 Ida Knutsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 7:17,21
395 Emma Hätterstrand
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 7:40.00
415 Elina Hellgren
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 7:11.63 7:11.63
434 Minna Fredriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 12

F14 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
146 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
177 Amanda Helgesson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
199 Josefina Birstedt
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
212 Linnéa Carlsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
234 Alicia Larsten
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO 5:40.02 5:40.02
238 Julia Meijer
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 5:41.02
255 Ida Eklund
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
348 Jasmine Gyllenhammar
Täby IS STO
04 Täby IS STO 5:57.00 5:57.00
365 Elin Brådenmark
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 7.13.00 7:13.00
378 Ida Knutsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 5:46,34
387 Kajsa Wibling
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 7:17,00
395 Emma Hätterstrand
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
415 Elina Hellgren
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 5:35.10 5:35.10
463 Jenna Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR

Antal anmälda deltagare: 14

F14 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
115 Tilde Söderlund
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 12,67
136 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 15,82
146 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD 13,18
162 Stina Windås
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS 15,34
166 Alannah Hellstadius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 12,71
178 Felicia Johansson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 12,98
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
231 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO 13,21
250 Liv Norberg
IK Stål DAL
04 IK Stål DAL
272 Melinda Qwarforth
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 13,49
310 Irma Marklund
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 15,93
355 Sophie Okejeme
Täby IS STO
04 Täby IS STO
358 Louise Tilly
Täby IS STO
04 Täby IS STO 13,06
360 Sara Winberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 12,09 12,09
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 14,50
365 Elin Brådenmark
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 13,90
377 Emma Häggblom
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 13,93
382 Alva Nordvarg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 13,48
408 Hedvig Ström
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 13,91 13,91
414 Moa Granat
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 12,08 12,08
455 Tyra Tjulander
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 12,86
461 Irma Kroon
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR

Antal anmälda deltagare: 22

F14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
115 Tilde Söderlund
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 48,45
117 Louise Eliasson
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 48,54 48,54
146 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD 48,60 48,60
162 Stina Windås
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS
166 Alannah Hellstadius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 46,97 46,97
183 Maja Björk
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
231 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO 47,30
248 Agnes Hanell
IFK Tumba STO
04 IFK Tumba STO
345 Lia Cederberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 48,33
351 Nora Lindahl
Täby IS STO
04 Täby IS STO 47,43 47,43
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
365 Elin Brådenmark
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
377 Emma Häggblom
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
414 Moa Granat
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 44,43
455 Tyra Tjulander
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
463 Jenna Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 52,99 52,99

Antal anmälda deltagare: 17

F14 4x80 m

SB PB
500 Dalarna Lag 1 F04
Dalarna DAL
04 Dalarna DAL
495 Närke Lag 1 F04
Närke NÄR
04 Närke NÄR
478 Stockholm Lag 1 F04
Stockholm STO
04 Stockholm STO
479 Stockholm Lag 2 F04
Stockholm STO
04 Stockholm STO
470 Södermanland Lag 1
Södermanland STO
04 Södermanland STO
487 Uppland Lag 1 F04
Uppland UPP
04 Uppland UPP
488 Uppland Lag 2 F04
Uppland UPP
04 Uppland UPP
471 Värmland Lag 1 F04
Värmland VÄR
04 Värmland VÄR
503 Västmanland Lag 1 F04
Västmanland VÄS
04 Västmanland VÄS

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Höjd

SB PB
102 Elsa Bernelind
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
115 Tilde Söderlund
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
139 Nova Peters Wengrud
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 1,39 1,39
152 Agnes Bjerke
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 1,45
174 Ella Bennett
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 1,47
183 Maja Björk
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 1,53 1,53
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 1.49
285 Sophie Säwe
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 1.48 1.49
286 Thilde Hansson
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
04 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 1,43
307 Emma Karlsson Svedestam
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 1,54 1,66
336 Linda Edberg
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO 1,57 1,61
348 Jasmine Gyllenhammar
Täby IS STO
04 Täby IS STO 1,51 1,51
356 Tasa Scheele Bhatia
Täby IS STO
04 Täby IS STO 1,51 1,61
377 Emma Häggblom
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
382 Alva Nordvarg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
413 Lizette Carlsson
Vallentuna FK STO
04 Vallentuna FK STO 1,57
449 Elin Rörbom
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
456 Agnes Urberg Hök
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
457 Alice Åsell
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
461 Irma Kroon
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 1,54
463 Jenna Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 1,60

Antal anmälda deltagare: 21

F14 Stav

SB PB
136 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 2,11
143 Clara Bolund
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
166 Alannah Hellstadius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 3,00 3,00
168 Lana Lackanovic
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO
185 Amanda Eriksson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
187 Rebecka Forsling
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
286 Thilde Hansson
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
04 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 2,70
330 Isabell Lundholm
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 2,90 3,03
331 Alva Nilsson
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 2,60 2,60
332 Stella Stenman
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR
360 Sara Winberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 3,26 3,26
377 Emma Häggblom
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
387 Kajsa Wibling
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
433 Matilda Eriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
455 Tyra Tjulander
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 15

F14 Längd

SB PB
102 Elsa Bernelind
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
115 Tilde Söderlund
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
120 Vera Lindblad
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 5,17
143 Clara Bolund
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
145 Valentina Murillo
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD 3,59
146 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD 4,99 5,06
152 Agnes Bjerke
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 4,58
183 Maja Björk
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
212 Linnéa Carlsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 4,80
231 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO
237 Ida Eriksson
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 4,35
240 Carla Tyskhagen
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 4,52
242 Fernanda Davidsun
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
257 Wilma Saav
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
258 Lina Sellin
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
261 Ebba Asp
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 4,92 4,92
285 Sophie Säwe
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 4,46 4,46
288 Linn Bond
Leksands FIK DAL
04 Leksands FIK DAL 4,37
289 Thilde Andersson
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL
290 Alice Brattström
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL 4,61
296 Stella Andersson
Nyköpings BIS SÖD
04 Nyköpings BIS SÖD 4,70
306 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 4,40
310 Irma Marklund
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 4,30 4,19
311 Sofi Moroni
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD
349 Saga Hermundstad
Täby IS STO
04 Täby IS STO 5,54 5,54
350 Fanny Karlsson
Täby IS STO
04 Täby IS STO 5,48 5,48
354 Nicole Nyberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 5,41 5,41
358 Louise Tilly
Täby IS STO
04 Täby IS STO 4,72
360 Sara Winberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 5,10 5,10
377 Emma Häggblom
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 4,57
382 Alva Nordvarg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 5,27
388 Hilma Wide
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
409 Julina Strömberg
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
434 Minna Fredriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
436 Ebba Hedin
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 4,14
447 Desiree Mwepu
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
456 Agnes Urberg Hök
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
460 Nanna Frih
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 4,99
465 Saga Berg
Östhammar FI UPP
04 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 39

F14 Tresteg

SB PB
102 Elsa Bernelind
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
109 Alva Lindblom
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
114 Ima Sundberg
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
115 Tilde Söderlund
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 11,13
136 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 8,95
183 Maja Björk
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
220 Klara Lindholm
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
231 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö STO
04 IFK Lidingö STO
237 Ida Eriksson
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 9,04
258 Lina Sellin
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
285 Sophie Säwe
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 10.38 10,38
288 Linn Bond
Leksands FIK DAL
04 Leksands FIK DAL 9,37
290 Alice Brattström
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL 9,24
305 Nora Granström
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD
306 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 9,20
311 Sofi Moroni
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD
348 Jasmine Gyllenhammar
Täby IS STO
04 Täby IS STO
349 Saga Hermundstad
Täby IS STO
04 Täby IS STO
350 Fanny Karlsson
Täby IS STO
04 Täby IS STO 11,12 11,12
354 Nicole Nyberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO 11,29 11,29
358 Louise Tilly
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10,24
359 Sofie Ugglas
Täby IS STO
04 Täby IS STO 10,24 10,24
382 Alva Nordvarg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,26
408 Hedvig Ström
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 9,52
436 Ebba Hedin
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
457 Alice Åsell
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
460 Nanna Frih
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 10,29
465 Saga Berg
Östhammar FI UPP
04 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 28

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
106 Molly Haraldsson
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
109 Alva Lindblom
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
114 Ima Sundberg
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
142 Hanna Bertilsson
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
143 Clara Bolund
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
145 Valentina Murillo
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
160 Vilma Stolpe
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS
177 Amanda Helgesson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
179 Ebba Lind
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
185 Amanda Eriksson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
468 Madeleine Renberg
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
245 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne VÄR
04 IFK Sunne VÄR 10.12
257 Wilma Saav
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
281 Elvira Högman
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 8.94 8.94
289 Thilde Andersson
Ludvika FFI DAL
04 Ludvika FFI DAL
307 Emma Karlsson Svedestam
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD
322 Alva Ohlers
Stora Tuna FIK DAL
04 Stora Tuna FIK DAL 10,16
467 Emma Wall
Säffle FIK VÄR
04 Säffle FIK VÄR
328 Clara Jansson
Säters IF DAL
04 Säters IF DAL 8,64
329 Tilda Bernhult
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 12,49
331 Alva Nilsson
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 10,61
365 Elin Brådenmark
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
403 Sara Rask
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
408 Hedvig Ström
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
409 Julina Strömberg
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
465 Saga Berg
Östhammar FI UPP
04 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 26

F14 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
102 Elsa Bernelind
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
106 Molly Haraldsson
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
136 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 24,38
139 Nova Peters Wengrud
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 25,10 25,10
142 Hanna Bertilsson
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
160 Vilma Stolpe
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS
179 Ebba Lind
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
185 Amanda Eriksson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
244 Rosa Sadig Gafor
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
250 Liv Norberg
IK Stål DAL
04 IK Stål DAL 20,02
281 Elvira Högman
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 25.59 25.59
285 Sophie Säwe
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR
322 Alva Ohlers
Stora Tuna FIK DAL
04 Stora Tuna FIK DAL 20,05
467 Emma Wall
Säffle FIK VÄR
04 Säffle FIK VÄR
328 Clara Jansson
Säters IF DAL
04 Säters IF DAL
329 Tilda Bernhult
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 37,17 37,17
359 Sofie Ugglas
Täby IS STO
04 Täby IS STO
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
403 Sara Rask
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 17,35 17,35
436 Ebba Hedin
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
449 Elin Rörbom
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
463 Jenna Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR 20,43 20,43

Antal anmälda deltagare: 22

F14 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
106 Molly Haraldsson
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
114 Ima Sundberg
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
136 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF DAL
04 Djurmo Sifferbo IF DAL 21,89
142 Hanna Bertilsson
Eskilstuna FI SÖD
04 Eskilstuna FI SÖD
165 Alva Enblad
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 32,93
179 Ebba Lind
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
185 Amanda Eriksson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
187 Rebecka Forsling
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
189 Jennie Gregenstam
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
244 Rosa Sadig Gafor
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP 36,92
250 Liv Norberg
IK Stål DAL
04 IK Stål DAL
281 Elvira Högman
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 35.09 35.09
285 Sophie Säwe
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 30.20
306 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 28,10 30,64
311 Sofi Moroni
Råby-Rekarne FIF SÖD
04 Råby-Rekarne FIF SÖD 25,12
467 Emma Wall
Säffle FIK VÄR
04 Säffle FIK VÄR 37,88
328 Clara Jansson
Säters IF DAL
04 Säters IF DAL 18,97
331 Alva Nilsson
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 42,32
332 Stella Stenman
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 31,30
359 Sofie Ugglas
Täby IS STO
04 Täby IS STO
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
403 Sara Rask
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 21,51 21,51
408 Hedvig Ström
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 24,10 25,27
433 Matilda Eriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
442 Rokesha Kibirige
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
449 Elin Rörbom
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
461 Irma Kroon
Åsbro GOIF NÄR
04 Åsbro GOIF NÄR
465 Saga Berg
Östhammar FI UPP
04 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 28

F14 Spjut Vikt: 500g

SB PB
102 Elsa Bernelind
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
114 Ima Sundberg
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
160 Vilma Stolpe
Götlunda IF VÄS
04 Götlunda IF VÄS
165 Alva Enblad
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO
177 Amanda Helgesson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
179 Ebba Lind
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
189 Jennie Gregenstam
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
468 Madeleine Renberg
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 43,34 43,34
229 Olivia Sjögren
IF Triangeln STO
04 IF Triangeln STO
237 Ida Eriksson
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 24,87
240 Carla Tyskhagen
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 21,57
242 Fernanda Davidsun
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
244 Rosa Sadig Gafor
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
245 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne VÄR
04 IFK Sunne VÄR 24.64
251 Nicolina Wiberg
IK Stål DAL
04 IK Stål DAL 27,72
257 Wilma Saav
IK Westmannia VÄS
04 IK Westmannia VÄS
261 Ebba Asp
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR
281 Elvira Högman
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 27.20 27.20
286 Thilde Hansson
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
04 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 25,00
288 Linn Bond
Leksands FIK DAL
04 Leksands FIK DAL 27,51
328 Clara Jansson
Säters IF DAL
04 Säters IF DAL 24,70
329 Tilda Bernhult
Thoren Track & Field Örebro NÄR
04 Thoren Track & Field Örebro NÄR 40,88 40,88
360 Sara Winberg
Täby IS STO
04 Täby IS STO
361 Yasmin Abdullahi
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
403 Sara Rask
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
409 Julina Strömberg
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
433 Matilda Eriksson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
436 Ebba Hedin
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
442 Rokesha Kibirige
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
465 Saga Berg
Östhammar FI UPP
04 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 30

F13 60 m

SB PB
123 Nike Agerfjord
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 8,76
124 Willma Fjäll
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 8,80
134 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 8,79
135 Alice Kosjanov
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 8,78
141 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 9,40
153 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF NÄR
05 Glanshammars IF NÄR
190 Alexandra Hovenäs
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
196 Vithagii Prisoody Karan
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
198 Edith Viklund
Hulåns IF DAL
05 Hulåns IF DAL 8,76
216 Irma Jonhed
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 8.48 8.48
218 Märta Larsson
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 8.38 8.38
225 Mellanie Neudinger Nellmer
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 8,60 8,47
232 Ida Egnell
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 8,24
236 Alice Lindgren
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO
265 Molly Eriksson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,23
268 Elin Jakobsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,06
269 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
271 Sara Persson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,06
276 Maja Särnholm
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,33 9,33
282 Emma Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 8.92 8,86
292 Julia Isaksson
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL
293 Matilda Nemhe
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 9,70
294 Elin Sjöblom
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 9,89
327 Signe Westerlind
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 9.12 9,12
335 Emma Carlsson
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO
342 Sofia Eskilsson
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 8,65
364 Maya Bergström Weekes
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,36
370 Filippa Eklund
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,89
386 Frida Westfeldt
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,74
389 Meja Wolwan
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,27
396 Emmy Jonsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
398 Ronja Magnusson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
404 Olivia Richtnér
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 8,78
411 Jeanna Ulfvin
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 9,09
435 Sofia Hasler
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 8.39
437 Emilie Holmvin
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 8.42
439 Amanda Hägg
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
459 Evelina Sparf
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO 8,28

Antal anmälda deltagare: 39

F13 200 m

SB PB
134 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 30,52
190 Alexandra Hovenäs
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO 27,34
195 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO 27,80
196 Vithagii Prisoody Karan
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
207 Ida Malmborg
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 28,59
211 Latifa Afra
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 27.05
216 Irma Jonhed
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 28.52 28.52
218 Märta Larsson
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 27.93 27.93
225 Mellanie Neudinger Nellmer
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 28,78
232 Ida Egnell
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO
233 Tyra Hedin
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO
236 Alice Lindgren
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 27,62 27,62
265 Molly Eriksson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 31,56
268 Elin Jakobsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 30,81
269 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 31,69
271 Sara Persson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 30,56
283 Sara Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 30.29 30,29
291 Ellen Heldt Cassel
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 30,04
293 Matilda Nemhe
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 31,26
294 Elin Sjöblom
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 33,80
298 Caroline Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 30,51
299 Isabelle Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 31,20
317 Emma Sjöblom
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 29,67
327 Signe Westerlind
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 31.28 31,28
364 Maya Bergström Weekes
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 27,69
386 Frida Westfeldt
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 29,00
389 Meja Wolwan
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 28,11
396 Emmy Jonsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
404 Olivia Richtnér
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
411 Jeanna Ulfvin
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 30,41
417 Hilda Östergren
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 30:38
437 Emilie Holmvin
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 28.14
439 Amanda Hägg
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
459 Evelina Sparf
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO 26,88 26,88

Antal anmälda deltagare: 35

F13 600 m

SB PB
108 Felicia Jansson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 1:54,46
119 Matilda Halfwordson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO
140 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 2,14,81
157 Lova Brandt
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 1.48.25
158 Rebecka Molund
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 1.55.71
164 Astrid Cyrus
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO 1,49,58
211 Latifa Afra
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1,45,07 1.45,07
215 Ella Holmqvist
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1.45,76
232 Ida Egnell
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 1,43,97
233 Tyra Hedin
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 1,49,24
235 Cornelia Larsten
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 1,50,31 1,50,31
253 Irma Andersson Jäger
IK Vikings FK VÄR
05 IK Vikings FK VÄR 1.53,58 1,53,58
269 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 2,14
280 Emilia Öster
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 2,04
312 Tintin Engström
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 1:56,89
326 Meija Pettersson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1.47,49
339 Agnes Olsson
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 1,59
369 Tindra Dahlberg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1:50,69
379 Emelie Lenke
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1,58,42 1:58,42
380 Ingrid Lundin
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 2,04,28 2:04,28
384 Jennifer Thor
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1,54,71 1,54,71
426 Celina Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1,59,29 1.59.29
458 Thea Miilus-Larsen
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO
459 Evelina Sparf
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO 1,43,04

Antal anmälda deltagare: 24

F13 1500 m

SB PB
108 Felicia Jansson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 5:34,34
125 Molllie Gavin
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
157 Lova Brandt
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 5.14.90
158 Rebecka Molund
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 5.44.96
235 Cornelia Larsten
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 5.31.00 5.31.00
247 Vera Haglund
IFK Tumba STO
05 IFK Tumba STO 5.40.00 5.40.00
291 Ellen Heldt Cassel
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL
298 Caroline Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 6.20.00
299 Isabelle Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 6.20.00
325 Emelie Olsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 5.11,40 5.11,40
326 Meija Pettersson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR
339 Agnes Olsson
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 5.52.65
374 Ida Franzon
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 6:21,96
379 Emelie Lenke
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 6:04,50
380 Ingrid Lundin
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 6:23,50
384 Jennifer Thor
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 6.03.67
422 Sara Sundberg
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 5.37.00
426 Celina Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
458 Thea Miilus-Larsen
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO 5.36.00 5.36.00
459 Evelina Sparf
Åkersberga SK STO
05 Åkersberga SK STO

Antal anmälda deltagare: 20

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
123 Nike Agerfjord
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 10,48
124 Willma Fjäll
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 10,19
134 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 10,72
170 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO
190 Alexandra Hovenäs
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO 9.90
195 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO 9.90
206 Natalie Lindgren
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 9.94
211 Latifa Afra
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 10.05
216 Irma Jonhed
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 10.18 10.18
232 Ida Egnell
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 9.19 9.19
236 Alice Lindgren
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 9.75
265 Molly Eriksson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 10,65
276 Maja Särnholm
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 12.16 12,16
298 Caroline Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 12.51
299 Isabelle Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 12.26
300 Alice Näsman
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 13.54
303 Edvina Norberg
Ransäters AIS VÄR
05 Ransäters AIS VÄR 10.45
313 Greta Erlandsson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 10,26
364 Maya Bergström Weekes
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 9,77
374 Ida Franzon
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 11,60
386 Frida Westfeldt
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 10,27
389 Meja Wolwan
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 9,60
396 Emmy Jonsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
411 Jeanna Ulfvin
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 10.97
417 Hilda Östergren
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 10.74
435 Sofia Hasler
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 9.64
437 Emilie Holmvin
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 9.91

Antal anmälda deltagare: 28

F13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
103 Ruth Eklöf
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 35,19
112 Lovisa Rooth
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 36,09
170 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO 32,97
195 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
207 Ida Malmborg
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 32,83
211 Latifa Afra
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR
216 Irma Jonhed
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 31.84 31.84
225 Mellanie Neudinger Nellmer
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO
232 Ida Egnell
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 31,07
252 Ester Müller
IK Tjelvar GOT
05 IK Tjelvar GOT
268 Elin Jakobsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
295 Iris Kihl
Mälarhöjdens IK STO
05 Mälarhöjdens IK STO
312 Tintin Engström
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 33,40
364 Maya Bergström Weekes
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 31,57
384 Jennifer Thor
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 34,38 34,38
386 Frida Westfeldt
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 32,23
389 Meja Wolwan
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 31,35
435 Sofia Hasler
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 30.57
437 Emilie Holmvin
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 32.38
462 Angelina Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR 35,68 35,68
466 Malin Garbell
Östhammar FI UPP
05 Östhammar FI UPP 33,84

Antal anmälda deltagare: 21

F13 5x60 m

SB PB
499 Dalarna Lag 1 F05
Dalarna DAL
05 Dalarna DAL
497 Närke Lag 1 F05
Närke NÄR
05 Närke NÄR
483 Stockholm Lag 1 F05
Stockholm STO
05 Stockholm STO
484 Stockholm Lag 2 F05
Stockholm STO
05 Stockholm STO
491 Uppland Lag 1 F05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
492 Uppland Lag 2 F05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
493 Uppland Lag 3 F05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
494 Uppland Lag 4 F05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
475 Värmland Lag 1 F05
Värmland VÄR
05 Värmland VÄR
474 Värmland Lag 2 F05
Värmland VÄR
05 Värmland VÄR
505 Västmanland Lag 1 F05
Västmanland VÄS
05 Västmanland VÄS

Antal anmälda deltagare: 11

F13 Höjd

SB PB
111 Stella Nordgren Westin
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
119 Matilda Halfwordson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 1,41 1,41
124 Willma Fjäll
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 1,55
137 Ida Nyström
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 1,20
140 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 1,24 1,24
195 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
198 Edith Viklund
Hulåns IF DAL
05 Hulåns IF DAL 1,48
218 Märta Larsson
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1.49
225 Mellanie Neudinger Nellmer
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 1,49 1,52
236 Alice Lindgren
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 1,53 1,53
249 Hanna Andersson
IK Stål DAL
05 IK Stål DAL 1,48 1,48
271 Sara Persson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 1,39
283 Sara Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 1.48
287 Karen Njeri
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
05 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 1,50
294 Elin Sjöblom
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 1,25
295 Iris Kihl
Mälarhöjdens IK STO
05 Mälarhöjdens IK STO 1,57 1,57
313 Greta Erlandsson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 1,46 1,46
326 Meija Pettersson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1.41 1,41
369 Tindra Dahlberg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1,48
370 Filippa Eklund
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1,49 1,49
396 Emmy Jonsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
400 Alva Nylander
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
417 Hilda Östergren
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 1,38
426 Celina Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
462 Angelina Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR 1,50

Antal anmälda deltagare: 25

F13 Stav

SB PB
135 Alice Kosjanov
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 2,03
140 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 1,85 1,85
170 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO
206 Natalie Lindgren
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
216 Irma Jonhed
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1.83
283 Sara Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR
298 Caroline Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 1,50
299 Isabelle Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 1,71
312 Tintin Engström
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
313 Greta Erlandsson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 3,45 3,45
314 Emilia Johansson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 2,16 2,16
335 Emma Carlsson
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 3,03 3,03
342 Sofia Eskilsson
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 2,75
343 Alvah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 3,30
344 Norah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 3,04
396 Emmy Jonsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Längd Hoppzon

SB PB
119 Matilda Halfwordson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 4,65 4,65
123 Nike Agerfjord
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
124 Willma Fjäll
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
134 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 4,26
135 Alice Kosjanov
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 4,17 4,17
137 Ida Nyström
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 3,09
141 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 3,98
169 Melina Lidberg
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO
190 Alexandra Hovenäs
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
198 Edith Viklund
Hulåns IF DAL
05 Hulåns IF DAL 4,94 4,89
206 Natalie Lindgren
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 4,94
211 Latifa Afra
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 4.77
218 Märta Larsson
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 5.18 5.18
225 Mellanie Neudinger Nellmer
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 4,88 4,88
265 Molly Eriksson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,24
268 Elin Jakobsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,53
269 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,06
271 Sara Persson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,11
276 Maja Särnholm
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,16 4,16
280 Emilia Öster
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,10
283 Sara Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 3.98 4,64
291 Ellen Heldt Cassel
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 4,65
292 Julia Isaksson
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL
294 Elin Sjöblom
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 3,87 3,69
295 Iris Kihl
Mälarhöjdens IK STO
05 Mälarhöjdens IK STO 4,69
298 Caroline Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 4,16
299 Isabelle Johansson
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 4,29
300 Alice Näsman
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 3,66
313 Greta Erlandsson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
326 Meija Pettersson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 4.25 4,25
327 Signe Westerlind
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 4.24
335 Emma Carlsson
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 5,19 5,19
343 Alvah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 5,37 5,37
364 Maya Bergström Weekes
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
367 Lisa Carlborg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 4,18
370 Filippa Eklund
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 4,58 4,58
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
398 Ronja Magnusson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
400 Alva Nylander
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
404 Olivia Richtnér
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
411 Jeanna Ulfvin
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
417 Hilda Östergren
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 4:47
432 Doris Dodik
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
435 Sofia Hasler
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
437 Emilie Holmvin
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
439 Amanda Hägg
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 46

F13 Tresteg Hoppzon

SB PB
103 Ruth Eklöf
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 9,43
105 Smilla Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 9,42
111 Stella Nordgren Westin
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
119 Matilda Halfwordson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 9,72
123 Nike Agerfjord
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
153 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF NÄR
05 Glanshammars IF NÄR
169 Melina Lidberg
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO 11,37
195 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
198 Edith Viklund
Hulåns IF DAL
05 Hulåns IF DAL 10,30
218 Märta Larsson
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 10.35 10.35
233 Tyra Hedin
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 9,60
235 Cornelia Larsten
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 9,62 9,62
236 Alice Lindgren
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 10,50 10,50
249 Hanna Andersson
IK Stål DAL
05 IK Stål DAL 8,98
283 Sara Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 9.20
340 Anna Strunke
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO
367 Lisa Carlborg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 9,16
370 Filippa Eklund
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 9,40
386 Frida Westfeldt
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 9,55
389 Meja Wolwan
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
398 Ronja Magnusson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
417 Hilda Östergren
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 9:18
426 Celina Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
435 Sofia Hasler
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 24

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
103 Ruth Eklöf
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
105 Smilla Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 11,18
111 Stella Nordgren Westin
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 9,08
133 Felicia Alvenius
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 10,42
135 Alice Kosjanov
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 9,11
153 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF NÄR
05 Glanshammars IF NÄR 6,05
227 Isabella Petäjistö
IF Triangeln STO
05 IF Triangeln STO 10,33 10,33
249 Hanna Andersson
IK Stål DAL
05 IK Stål DAL 12,54 12,54
259 Tova Wållander
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
271 Sara Persson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
280 Emilia Öster
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,50
282 Emma Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 12.52 12,52
287 Karen Njeri
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
05 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 12,50
291 Ellen Heldt Cassel
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 10,32
292 Julia Isaksson
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL
293 Matilda Nemhe
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 7,35
300 Alice Näsman
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 8,19
303 Edvina Norberg
Ransäters AIS VÄR
05 Ransäters AIS VÄR 13,30 13.30
327 Signe Westerlind
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 8.10 8,10
337 Olivia Ellgren
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 10,01
340 Anna Strunke
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 11,66 11,66
342 Sofia Eskilsson
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
344 Norah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 12,76
369 Tindra Dahlberg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
400 Alva Nylander
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 11,36
439 Amanda Hägg
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
466 Malin Garbell
Östhammar FI UPP
05 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 27

F13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
105 Smilla Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 27,97
124 Willma Fjäll
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
128 Lovisa Ridderstråle
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
167 Agnes Jansson
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO
206 Natalie Lindgren
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
209 Julia Samuelsson
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 26,02
249 Hanna Andersson
IK Stål DAL
05 IK Stål DAL 21,67
252 Ester Müller
IK Tjelvar GOT
05 IK Tjelvar GOT
259 Tova Wållander
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
280 Emilia Öster
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
282 Emma Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 23.41
287 Karen Njeri
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
05 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
303 Edvina Norberg
Ransäters AIS VÄR
05 Ransäters AIS VÄR 38.28 38,28
312 Tintin Engström
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
314 Emilia Johansson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 21,80 21,80
317 Emma Sjöblom
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 18,06 18,06
325 Emelie Olsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 30.18 30,18
337 Olivia Ellgren
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 26,37
342 Sofia Eskilsson
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
343 Alvah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
344 Norah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
369 Tindra Dahlberg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
400 Alva Nylander
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
404 Olivia Richtnér
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
462 Angelina Mogren-Dowding
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR 20,38 20,38

Antal anmälda deltagare: 25

F13 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
103 Ruth Eklöf
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 31,19
105 Smilla Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
112 Lovisa Rooth
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
125 Molllie Gavin
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
128 Lovisa Ridderstråle
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
153 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF NÄR
05 Glanshammars IF NÄR
167 Agnes Jansson
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO 27,12
170 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF STO
05 Hammarby IF STO 27,56
209 Julia Samuelsson
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
280 Emilia Öster
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
282 Emma Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 34.54
287 Karen Njeri
Kvarnsvedens GOIF FIK DAL
05 Kvarnsvedens GOIF FIK DAL 26,30
303 Edvina Norberg
Ransäters AIS VÄR
05 Ransäters AIS VÄR 30.13 33,28
312 Tintin Engström
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
325 Emelie Olsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 28.41
337 Olivia Ellgren
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO 35,65
340 Anna Strunke
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO
342 Sofia Eskilsson
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
343 Alvah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 43,98
344 Norah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 41,58
369 Tindra Dahlberg
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
400 Alva Nylander
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS

Antal anmälda deltagare: 23

F13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
105 Smilla Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
125 Molllie Gavin
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
128 Lovisa Ridderstråle
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
133 Felicia Alvenius
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 25,50
137 Ida Nyström
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 19,00
153 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF NÄR
05 Glanshammars IF NÄR 13,10
227 Isabella Petäjistö
IF Triangeln STO
05 IF Triangeln STO 21,54
249 Hanna Andersson
IK Stål DAL
05 IK Stål DAL 26,31 26,31
253 Irma Andersson Jäger
IK Vikings FK VÄR
05 IK Vikings FK VÄR 28.95 31,43
259 Tova Wållander
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS 21,78
282 Emma Larsson
Kils AIK VÄR
05 Kils AIK VÄR 30.76 31,42
291 Ellen Heldt Cassel
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 31,60
293 Matilda Nemhe
Ludvika FFI DAL
05 Ludvika FFI DAL 16,45
295 Iris Kihl
Mälarhöjdens IK STO
05 Mälarhöjdens IK STO
303 Edvina Norberg
Ransäters AIS VÄR
05 Ransäters AIS VÄR 33.39 33,39
313 Greta Erlandsson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
314 Emilia Johansson
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 23,86 23,86
317 Emma Sjöblom
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 18,56 18,56
325 Emelie Olsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 36.77 36,77
340 Anna Strunke
Turebergs FK STO
05 Turebergs FK STO
343 Alvah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO
344 Norah Lind
Tyresö FK STO
05 Tyresö FK STO 38,75
397 Ester Lithén
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
398 Ronja Magnusson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
411 Jeanna Ulfvin
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
421 My Persson
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO
466 Malin Garbell
Östhammar FI UPP
05 Östhammar FI UPP

Antal anmälda deltagare: 27

P14 80 m

SB PB
121 David Steinberg
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO
129 Erik Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 10,04 10,04
148 Kristoffer Andersson
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 9,62 9,62
149 Adam Hellbom
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 10,84 10,84
155 Albin Lammgård
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 10,44
163 Kalle Aldskogius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 9,97 9,97
182 Olle Billgren
Hellas FK STO
04 Hellas FK STO
197 Anton Hermansson
Hulåns IF DAL
04 Hulåns IF DAL 10,60
205 Lucas Lindberg
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 9,75 9,75
213 Noel Edvinsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
221 Love Lindström
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 10.43
239 Alfred Sandström
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 11,09 11,09
243 Adam. Löhr
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP 11,17
260 Zakis S
Karlskoga FIF VÄR
04 Karlskoga FIF VÄR
273 Alvin Reinebo
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR
297 Arvid Borg
Nyköpings BIS SÖD
04 Nyköpings BIS SÖD 9,91
315 Khalil Joshua
Rånäs 4H UPP
04 Rånäs 4H UPP 9,82
371 Joel Ekman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 11,27
372 Max Fors
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,00 10,00
373 Lukas Forss
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,38 10,38
375 Edvin Gustafsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 9,90 9,90
376 Hadrian Hägg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,75
393 Daniel Hedgilow
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
428 Melker Andersson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 10.98
441 Sebastian Jakobsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
444 Ivar Linder
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
454 Lukas Söderlund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 9.83

Antal anmälda deltagare: 27

P14 300 m

SB PB
110 Josef Malcher
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 44,29
126 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK UPP
04 Bålsta IK UPP 49,42
129 Erik Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 40,01 40,01
130 Viktor Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO
148 Kristoffer Andersson
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 38,51
154 Gustav Käll
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR
182 Olle Billgren
Hellas FK STO
04 Hellas FK STO
197 Anton Hermansson
Hulåns IF DAL
04 Hulåns IF DAL
205 Lucas Lindberg
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 40,30 40,30
221 Love Lindström
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
239 Alfred Sandström
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 46,62
273 Alvin Reinebo
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR
315 Khalil Joshua
Rånäs 4H UPP
04 Rånäs 4H UPP 41,54
341 Hugo Winther
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
375 Edvin Gustafsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 40,31
376 Hadrian Hägg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 46,13
444 Ivar Linder
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 41.02
453 Anton Södergren
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
454 Lukas Söderlund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 39.22

Antal anmälda deltagare: 19

P14 800 m

SB PB
110 Josef Malcher
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
129 Erik Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 2,14,36 2,14,36
130 Viktor Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 2,09,97 2,09,97
159 Edvin Schön
Gottsunda IF UPP
04 Gottsunda IF UPP 2,15
172 Tobias Pettersson
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO
180 Axel Månsson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 2,19
208 Fabian Olin
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 2,16
213 Noel Edvinsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 2.21,23
222 Daniel Moberg
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 2.24,00
319 Linus Jansson
SLK Oxelösund SÖD
04 SLK Oxelösund SÖD 02:13,45
338 Conor Hogan
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
385 Hilding Viirman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 2:27,45
440 Ludvig Jaasund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 2,12,00

Antal anmälda deltagare: 13

P14 2000 m

SB PB
130 Viktor Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO
159 Edvin Schön
Gottsunda IF UPP
04 Gottsunda IF UPP 6.55.97
172 Tobias Pettersson
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 6:29.00
180 Axel Månsson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 6:49.00
208 Fabian Olin
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 6:38.00 6:38.00
213 Noel Edvinsson
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
260 Zakis S
Karlskoga FIF VÄR
04 Karlskoga FIF VÄR
319 Linus Jansson
SLK Oxelösund SÖD
04 SLK Oxelösund SÖD 06:08,35
385 Hilding Viirman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 7:28,04
445 Erik Lång
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 10

P14 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
130 Viktor Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 5.07.07 5.07.07
159 Edvin Schön
Gottsunda IF UPP
04 Gottsunda IF UPP 5.19.61
172 Tobias Pettersson
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 5.06.71
208 Fabian Olin
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 5,05,05 5,05,05
319 Linus Jansson
SLK Oxelösund SÖD
04 SLK Oxelösund SÖD 04:56,24
385 Hilding Viirman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 5:49,00

Antal anmälda deltagare: 6

P14 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
121 David Steinberg
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 12,06 12,06
126 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK UPP
04 Bålsta IK UPP 15,13
148 Kristoffer Andersson
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 12,21
181 Oscar Niklasson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
188 Ludvig Granberg
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
191 David Höglund
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 13,32
200 Elias Boman
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
221 Love Lindström
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 13.27
246 Tim Engqvist
IFK Tumba STO
04 IFK Tumba STO
341 Hugo Winther
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
372 Max Fors
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 13,50
373 Lukas Forss
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 12,77
440 Ludvig Jaasund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 11,94 11,94
444 Ivar Linder
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 13,04

Antal anmälda deltagare: 14

P14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
121 David Steinberg
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 45,05 45,05
126 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK UPP
04 Bålsta IK UPP 56,30
182 Olle Billgren
Hellas FK STO
04 Hellas FK STO 42,45 42,45
191 David Höglund
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
192 Felix Johansson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 47,52
221 Love Lindström
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
279 Erik Zetterlund
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 49,31
338 Conor Hogan
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
341 Hugo Winther
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO 42,55
371 Joel Ekman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 54,80
373 Lukas Forss
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 50,61
440 Ludvig Jaasund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 43,00 43,00
454 Lukas Söderlund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 13

P14 4x80 m

SB PB
498 Dalarna Lag 1 P04
Dalarna DAL
04 Dalarna DAL
476 Stockholm Lag 1 P04
Stockholm STO
04 Stockholm STO
477 Stockholm Lag 2 P04
Stockholm STO
04 Stockholm STO
485 Uppland Lag 1 P04
Uppland UPP
04 Uppland UPP
486 Uppland Lag 2 P04
Uppland UPP
04 Uppland UPP
472 Värmland Lag 1 P04
Värmland VÄR
04 Värmland VÄR
502 Västmanland Lag 1 P04
Västmanland VÄS
04 Västmanland VÄS

Antal anmälda deltagare: 7

P14 Höjd

SB PB
101 Rufus Arvén
AIK STO
04 AIK STO 1,73 1,73
107 Patrick Hopkins
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP 1,62
129 Erik Skoglund
Danderyds SK STO
04 Danderyds SK STO 1,58
155 Albin Lammgård
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 1,55
188 Ludvig Granberg
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 1,67
192 Felix Johansson
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 1,58
197 Anton Hermansson
Hulåns IF DAL
04 Hulåns IF DAL 1,52
201 Eli Dahl Oud
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
223 Filip Sundin
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 1.50 1.50
241 David Bäcklin Forsberg
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP 1,35
284 Melwin Lycke Holm
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 2.01 2.01
318 Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H UPP
04 Rånäs 4H UPP 1,50
375 Edvin Gustafsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 1,65
381 Viktor Lundqvist
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 1,45
419 Omer Amir
Väsby IK STO
04 Väsby IK STO 1,65
440 Ludvig Jaasund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 1,78
450 Lukas Setthammar
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
452 Hugo Sturebrand
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 1,43
453 Anton Södergren
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 19

P14 Stav

SB PB
191 David Höglund
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
194 Eric Mathier
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
202 Linus Jonsson
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 3,07
279 Erik Zetterlund
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 3,13
302 Vincent Siwek
Nyköpings BIS SÖD
04 Nyköpings BIS SÖD 2,70
341 Hugo Winther
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
363 David Axelsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
371 Joel Ekman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
440 Ludvig Jaasund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
452 Hugo Sturebrand
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 10

P14 Längd

SB PB
107 Patrick Hopkins
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
110 Josef Malcher
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
148 Kristoffer Andersson
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 6,31
149 Adam Hellbom
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 4,64
155 Albin Lammgård
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 4,75
163 Kalle Aldskogius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO
182 Olle Billgren
Hellas FK STO
04 Hellas FK STO 5,6
184 Joel Borrman
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO 5,33
197 Anton Hermansson
Hulåns IF DAL
04 Hulåns IF DAL 4,93
202 Linus Jonsson
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 5,88
205 Lucas Lindberg
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 5,54
221 Love Lindström
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
241 David Bäcklin Forsberg
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
243 Adam. Löhr
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
273 Alvin Reinebo
KFUM Örebro NÄR
04 KFUM Örebro NÄR 4,70
284 Melwin Lycke Holm
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 6.00 6.00
308 William Klacksell
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD
318 Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H UPP
04 Rånäs 4H UPP
341 Hugo Winther
Turebergs FK STO
04 Turebergs FK STO
371 Joel Ekman
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
373 Lukas Forss
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 5,46
376 Hadrian Hägg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
393 Daniel Hedgilow
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
428 Melker Andersson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
441 Sebastian Jakobsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
450 Lukas Setthammar
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
451 Henrik Silva Skoog
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
453 Anton Södergren
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
454 Lukas Söderlund
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 29

P14 Tresteg

SB PB
107 Patrick Hopkins
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
110 Josef Malcher
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
148 Kristoffer Andersson
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 11,64
181 Oscar Niklasson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
184 Joel Borrman
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
191 David Höglund
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
194 Eric Mathier
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
200 Elias Boman
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
260 Zakis S
Karlskoga FIF VÄR
04 Karlskoga FIF VÄR
284 Melwin Lycke Holm
Kils AIK VÄR
04 Kils AIK VÄR 13.03 13.03
363 David Axelsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
373 Lukas Forss
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
375 Edvin Gustafsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 10,73
444 Ivar Linder
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
451 Henrik Silva Skoog
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
452 Hugo Sturebrand
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 16

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
107 Patrick Hopkins
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
149 Adam Hellbom
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 12,78
154 Gustav Käll
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 8,63
181 Oscar Niklasson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
200 Elias Boman
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
201 Eli Dahl Oud
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
223 Filip Sundin
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 10.40 10.40
239 Alfred Sandström
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 7,52
243 Adam. Löhr
IFK Märsta UPP
04 IFK Märsta UPP
260 Zakis S
Karlskoga FIF VÄR
04 Karlskoga FIF VÄR
372 Max Fors
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
376 Hadrian Hägg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
381 Viktor Lundqvist
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
393 Daniel Hedgilow
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
443 William Larsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
450 Lukas Setthammar
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 16

P14 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
149 Adam Hellbom
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 27,00 33,00
163 Kalle Aldskogius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 35,51 35,51
176 Adam Eriksson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
200 Elias Boman
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
202 Linus Jonsson
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 39,78
223 Filip Sundin
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 31.58 31.58
363 David Axelsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
372 Max Fors
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
375 Edvin Gustafsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 29,75
376 Hadrian Hägg
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
383 Anton Sörby
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
393 Daniel Hedgilow
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS 29,15
428 Melker Andersson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
441 Sebastian Jakobsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
443 William Larsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
445 Erik Lång
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
451 Henrik Silva Skoog
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 17

P14 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
107 Patrick Hopkins
Alunda SK UPP
04 Alunda SK UPP
149 Adam Hellbom
Falu IK DAL
04 Falu IK DAL 39,59
176 Adam Eriksson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
181 Oscar Niklasson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO
191 David Höglund
Huddinge AIS STO
04 Huddinge AIS STO
200 Elias Boman
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
201 Eli Dahl Oud
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
202 Linus Jonsson
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO
223 Filip Sundin
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR
239 Alfred Sandström
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 25,03
363 David Axelsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
383 Anton Sörby
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP
393 Daniel Hedgilow
Valbo AIF GÄS
04 Valbo AIF GÄS
443 William Larsson
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
445 Erik Lång
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
451 Henrik Silva Skoog
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS
452 Hugo Sturebrand
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 17

P14 Spjut Vikt: 600g

SB PB
122 Ludvig Wallén
Bromma IF STO
04 Bromma IF STO 36,53 36,53
126 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK UPP
04 Bålsta IK UPP 18,80
154 Gustav Käll
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 26,54
155 Albin Lammgård
Glanshammars IF NÄR
04 Glanshammars IF NÄR 26,45
163 Kalle Aldskogius
Hammarby IF STO
04 Hammarby IF STO 38,19 38,19
176 Adam Eriksson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 30,88 33,53
181 Oscar Niklasson
Hanvikens SK STO
04 Hanvikens SK STO 46,58
182 Olle Billgren
Hellas FK STO
04 Hellas FK STO 28,69 28,69
202 Linus Jonsson
Hässelby SK STO
04 Hässelby SK STO 42,49 42,49
223 Filip Sundin
IF Göta VÄR
04 IF Göta VÄR 42.65 42.65
239 Alfred Sandström
IFK Mora DAL
04 IFK Mora DAL 26,89 26,37
260 Zakis S
Karlskoga FIF VÄR
04 Karlskoga FIF VÄR
321 Leo Anfält
Stora Tuna FIK DAL
04 Stora Tuna FIK DAL 37,08
363 David Axelsson
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 28,00 28,00
372 Max Fors
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 36,44 36,44
381 Viktor Lundqvist
Upsala IF UPP
04 Upsala IF UPP 20,00
451 Henrik Silva Skoog
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS 30,00
452 Hugo Sturebrand
Västerås FK VÄS
04 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 18

P13 60 m

SB PB
138 Johan Pellas
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 9,01 9,01
147 Oscar Sandgren
Estuna IF UPP
05 Estuna IF UPP 8.31
151 Max Titus
Frövi IK NÄR
05 Frövi IK NÄR 8,79 8,79
175 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK STO
05 Hanvikens SK STO 8,20
186 Tim Forsberg
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
193 Leo Jordal
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
204 Vidar Lind
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
214 Daniel Forsman
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 8.16 8.16
217 Axel Kullander
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 9,28 9.28
224 Elias Bouloussaa
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 7,90 7,90
226 Edvin Unger
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 8,02 7,90
230 August Calles
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 8,22 8,22
262 Wilmer Daleskog
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 8,85 8,85
267 Edwin Gyllander
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 8,51 8,68
275 Noah Simonsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,43 9,43
278 Hampus Wiborg
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,10 9,10
304 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 8,50 8.50
308 William Klacksell
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 8,84 8,84
316 William Lindgren
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 8,80 8,80
324 Gustav Jonasson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 7.75 7,75
334 Liam Helén
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP 9,17 9,17
346 Albin Edgert
Täby IS STO
05 Täby IS STO 8,77 8,74
347 Joel Enander
Täby IS STO
05 Täby IS STO 7,99 7,99
362 Gustav Almén
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,84 8,89
366 John Callenryd
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,07
368 Ethan Chalon
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 8,63 8,63
394 Theodor Holm
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 9,56 9,56
401 Abdi Omar
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
405 Elias Sadek
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 8,07 8,07
406 Edvin Samulsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 9,18
407 Mohamed Sheriff
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 9,20
410 Love Sällberg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 9,10
412 Malte Wikman
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
416 Thomas Wallentin
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 9,39
430 Benjamin Cefo
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 8.78
431 Gabriel Dag
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 8.46
448 Viktor Rahm
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 8,07

Antal anmälda deltagare: 37

P13 200 m

SB PB
104 Alex Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 31,13
116 David Carlsson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 26.40 26.40
138 Johan Pellas
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 30,52
147 Oscar Sandgren
Estuna IF UPP
05 Estuna IF UPP
151 Max Titus
Frövi IK NÄR
05 Frövi IK NÄR 28.73 28.73
175 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK STO
05 Hanvikens SK STO 27.31
204 Vidar Lind
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 26.49 26.49
217 Axel Kullander
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR
224 Elias Bouloussaa
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 24.88 24.88
226 Edvin Unger
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO
230 August Calles
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 26.36 26.36
262 Wilmer Daleskog
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 30.41 30.41
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 28.02 28.02
267 Edwin Gyllander
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 29,33
275 Noah Simonsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
277 Mio Sörling
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
278 Hampus Wiborg
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 29,69 29,69
301 Adrian Siwek
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD
304 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 27,34
316 William Lindgren
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 31,67
324 Gustav Jonasson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 26.60 26.60
334 Liam Helén
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP 31,13
353 Fabian Mix
Täby IS STO
05 Täby IS STO
362 Gustav Almén
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 29,42
366 John Callenryd
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 27,85
368 Ethan Chalon
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
469 Oscar Fock
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
391 Kiseri Ezuz
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
394 Theodor Holm
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
399 Julius Messering
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
401 Abdi Omar
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
405 Elias Sadek
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 26.80 26.80
406 Edvin Samulsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
410 Love Sällberg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 30.10
412 Malte Wikman
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
416 Thomas Wallentin
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT
424 Mikola Ahlgren
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 29.11
430 Benjamin Cefo
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 28.30 28.30
448 Viktor Rahm
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 26.75
464 Ludvig Sjöberg
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR

Antal anmälda deltagare: 40

P13 600 m

SB PB
113 Gustav Rydåker
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 2:09,17
131 Lucas Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO
132 Victor Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 1.41.03 1.41.03
156 Albin Bolund
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 2.00.18
186 Tim Forsberg
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
210 Olle Skymne
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 1.50.46
219 Melker Lidholt
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1.58,00 1.58,00
228 Gustav Sandkvist
IF Triangeln STO
05 IF Triangeln STO 1.40.05
230 August Calles
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 1,42,60
277 Mio Sörling
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
320 Jacob Nilsson
Spårvägens FK STO
05 Spårvägens FK STO
323 Samuel Gustafsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1.54,88
324 Gustav Jonasson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1.53,11
353 Fabian Mix
Täby IS STO
05 Täby IS STO 1.39.51 1.39.51
362 Gustav Almén
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP 1:57,45
391 Kiseri Ezuz
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
394 Theodor Holm
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
399 Julius Messering
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
401 Abdi Omar
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
405 Elias Sadek
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 1.43.29 1.43.29
406 Edvin Samulsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 1.55.00 1.55.00
412 Malte Wikman
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
424 Mikola Ahlgren
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1.49.34
425 Gabriel Akkurt
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
427 Markus Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1.49.20
430 Benjamin Cefo
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
464 Ludvig Sjöberg
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR

Antal anmälda deltagare: 28

P13 1500 m

SB PB
118 Benjamin Grahm
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO
156 Albin Bolund
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 6.10.72
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 5,01,76
277 Mio Sörling
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
323 Samuel Gustafsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR
362 Gustav Almén
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
399 Julius Messering
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
406 Edvin Samulsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
412 Malte Wikman
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
425 Gabriel Akkurt
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
427 Markus Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 11

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm, Avstånd: 7,65m

SB PB
104 Alex Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 11,54
116 David Carlsson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 9.51 9.51
127 Axel Nilsson
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 11,02
203 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
210 Olle Skymne
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
214 Daniel Forsman
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 10.00 10.00
224 Elias Bouloussaa
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 9.72 9.72
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 10,58
333 Elis Gemzell
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP 10,64
346 Albin Edgert
Täby IS STO
05 Täby IS STO 9.83 9.83
347 Joel Enander
Täby IS STO
05 Täby IS STO 9.30 9.18
357 Viggo Stridh
Täby IS STO
05 Täby IS STO 10.16 10.16
390 Rasmus Berg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 11.41 11.41
391 Kiseri Ezuz
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 11.38 11.38
392 Axel Gustavsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 11.63
410 Love Sällberg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 10.11
416 Thomas Wallentin
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 11.00 11.00
430 Benjamin Cefo
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 12.01 12.01
438 Joel Holst
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 11.09

Antal anmälda deltagare: 19

P13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
104 Alex Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 35,00
127 Axel Nilsson
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 32,83
131 Lucas Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 30,81
156 Albin Bolund
Gottsunda IF UPP
05 Gottsunda IF UPP 37.90
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 30,92
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 31,20 31,20
347 Joel Enander
Täby IS STO
05 Täby IS STO 29,80 29,80
352 William Lindberg
Täby IS STO
05 Täby IS STO 37,40
410 Love Sällberg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
427 Markus Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 33,74 33.74
438 Joel Holst
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 11

P13 5x60 m

SB PB
480 Gästrikland Lag 1 P05
Gästrikland GÄS
05 Gästrikland GÄS
501 Gästrikland Lag 2 P05
Gästrikland GÄS
05 Gästrikland GÄS
496 Närke Lag 1 P05
Närke NÄR
05 Närke NÄR
481 Stockholm Lag 1 P05
Stockholm STO
05 Stockholm STO
482 Stockholm Lag 2 P05
Stockholm STO
05 Stockholm STO
489 Uppland Lag 1 P05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
490 Uppland Lag 2 P05
Uppland UPP
05 Uppland UPP
473 Värmland Lag 1 P05
Värmland VÄR
05 Värmland VÄR
504 Västmanland Lag 1 P05
Västmanland VÄS
05 Västmanland VÄS

Antal anmälda deltagare: 9

P13 Höjd

SB PB
104 Alex Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
151 Max Titus
Frövi IK NÄR
05 Frövi IK NÄR 1,40 1,40
217 Axel Kullander
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1,30 1.30
219 Melker Lidholt
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 1.41 1.41
226 Edvin Unger
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO 1,61 1,61
264 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 1,43 1,43
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 1,50 1,50
323 Samuel Gustafsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1.38 1,38
324 Gustav Jonasson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 1,50 1,50
346 Albin Edgert
Täby IS STO
05 Täby IS STO 1,39 1,40
347 Joel Enander
Täby IS STO
05 Täby IS STO 1,55 1,65
352 William Lindberg
Täby IS STO
05 Täby IS STO 1,53
357 Viggo Stridh
Täby IS STO
05 Täby IS STO 1,51
366 John Callenryd
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
469 Oscar Fock
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
390 Rasmus Berg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 1,48 1,48
392 Axel Gustavsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 1,39 1,39
402 Tirachai Phosri
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
416 Thomas Wallentin
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 1,34 1,34
424 Mikola Ahlgren
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1,55 1,55
429 Viam Assadi
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1,39 1,39
438 Joel Holst
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 1,35 1,42

Antal anmälda deltagare: 22

P13 Stav

SB PB
127 Axel Nilsson
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP 2,1
131 Lucas Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 2,54
132 Victor Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO
203 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
264 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 2,5 2,5
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 2,30
275 Noah Simonsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
301 Adrian Siwek
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 2,74
333 Elis Gemzell
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP
357 Viggo Stridh
Täby IS STO
05 Täby IS STO 2,4
399 Julius Messering
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
448 Viktor Rahm
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 12

P13 Längd Hoppzon

SB PB
138 Johan Pellas
Djurmo Sifferbo IF DAL
05 Djurmo Sifferbo IF DAL 4,08 4,08
147 Oscar Sandgren
Estuna IF UPP
05 Estuna IF UPP
150 Johan Runesson
Fjugesta IF NÄR
05 Fjugesta IF NÄR 4,36 4,36
151 Max Titus
Frövi IK NÄR
05 Frövi IK NÄR 4,47 4,50
175 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK STO
05 Hanvikens SK STO 4,79
186 Tim Forsberg
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO 5,15 5,15
193 Leo Jordal
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
217 Axel Kullander
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 4,45 4.45
219 Melker Lidholt
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR
226 Edvin Unger
IF Linnéa STO
05 IF Linnéa STO
230 August Calles
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 5,45 5,45
264 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,32 4,32
267 Edwin Gyllander
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,36
275 Noah Simonsson
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,17 4,17
277 Mio Sörling
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
278 Hampus Wiborg
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 4,29 4,29
304 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 5,13 5,13
308 William Klacksell
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 4,23 4,36
309 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD
316 William Lindgren
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP
333 Elis Gemzell
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP
334 Liam Helén
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP
366 John Callenryd
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
390 Rasmus Berg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 4,41 4,41
392 Axel Gustavsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 4,25 4,25
394 Theodor Holm
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
401 Abdi Omar
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
402 Tirachai Phosri
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
405 Elias Sadek
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 4,66 4,66
406 Edvin Samulsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 4,22 4,22
407 Mohamed Sheriff
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 4,60 4,10
420 Niklas Lundahl
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 5,17 5,17
424 Mikola Ahlgren
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 5,07 5,43
427 Markus Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
429 Viam Assadi
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 4,21 4,21
430 Benjamin Cefo
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
431 Gabriel Dag
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 5,35 5,35
464 Ludvig Sjöberg
Åsbro GOIF NÄR
05 Åsbro GOIF NÄR

Antal anmälda deltagare: 38

P13 Tresteg Hoppzon

SB PB
104 Alex Eriksson
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
116 David Carlsson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO
131 Lucas Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 10,45
151 Max Titus
Frövi IK NÄR
05 Frövi IK NÄR 9,54 9,54
175 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK STO
05 Hanvikens SK STO 10,15
214 Daniel Forsman
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 10.25 10.25
217 Axel Kullander
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 8,65 8.65
266 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,65 9,65
278 Hampus Wiborg
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 8,55 8,55
301 Adrian Siwek
Nyköpings BIS SÖD
05 Nyköpings BIS SÖD 10,12
316 William Lindgren
Rånäs 4H UPP
05 Rånäs 4H UPP 9,03 9,03
320 Jacob Nilsson
Spårvägens FK STO
05 Spårvägens FK STO 10,51 10,51
333 Elis Gemzell
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP 10,05
334 Liam Helén
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP
347 Joel Enander
Täby IS STO
05 Täby IS STO 11,33 11,33
352 William Lindberg
Täby IS STO
05 Täby IS STO 9,69 9,98
357 Viggo Stridh
Täby IS STO
05 Täby IS STO
394 Theodor Holm
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
412 Malte Wikman
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
424 Mikola Ahlgren
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 11,01 11,01
427 Markus Andersson
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 9,30
429 Viam Assadi
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 9,21 9,21

Antal anmälda deltagare: 22

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
113 Gustav Rydåker
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 10,22 10,22
116 David Carlsson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 10,23 10,23
147 Oscar Sandgren
Estuna IF UPP
05 Estuna IF UPP
150 Johan Runesson
Fjugesta IF NÄR
05 Fjugesta IF NÄR 9,97
161 Teodor Wallén
Götlunda IF VÄS
05 Götlunda IF VÄS
175 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK STO
05 Hanvikens SK STO 10,04
210 Olle Skymne
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 9,49 9,49
230 August Calles
IFK Lidingö STO
05 IFK Lidingö STO 11,30 11,30
256 Gustav Jansson
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 10,30
274 Robin Ringström
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 9,58
309 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD
320 Jacob Nilsson
Spårvägens FK STO
05 Spårvägens FK STO
323 Samuel Gustafsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR
324 Gustav Jonasson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 7,88 7,88
346 Albin Edgert
Täby IS STO
05 Täby IS STO 8,95 8,95
353 Fabian Mix
Täby IS STO
05 Täby IS STO 12,42 12,42
407 Mohamed Sheriff
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 7,85 7,85
420 Niklas Lundahl
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 11,28 11,28
431 Gabriel Dag
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 20

P13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
113 Gustav Rydåker
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 35,80 35,80
127 Axel Nilsson
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
131 Lucas Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 29,80
132 Victor Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO 37,22 37,22
147 Oscar Sandgren
Estuna IF UPP
05 Estuna IF UPP
150 Johan Runesson
Fjugesta IF NÄR
05 Fjugesta IF NÄR 33,52
161 Teodor Wallén
Götlunda IF VÄS
05 Götlunda IF VÄS
214 Daniel Forsman
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 36.44 36.44
256 Gustav Jansson
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR
274 Robin Ringström
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 29,67
304 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 34,47 34,47
320 Jacob Nilsson
Spårvägens FK STO
05 Spårvägens FK STO 37,13 37,13
346 Albin Edgert
Täby IS STO
05 Täby IS STO 25,30 25,30
353 Fabian Mix
Täby IS STO
05 Täby IS STO 38,19 38,19
390 Rasmus Berg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 24,83 24,83
391 Kiseri Ezuz
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 21,54 21,54
392 Axel Gustavsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
416 Thomas Wallentin
Visby IF Gute GOT
05 Visby IF Gute GOT 20,87 20,87
420 Niklas Lundahl
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 32,02 34,44
438 Joel Holst
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
448 Viktor Rahm
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 22

P13 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
113 Gustav Rydåker
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP
127 Axel Nilsson
Bålsta IK UPP
05 Bålsta IK UPP
150 Johan Runesson
Fjugesta IF NÄR
05 Fjugesta IF NÄR 26,63
210 Olle Skymne
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO 30,60 30,60
214 Daniel Forsman
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR
219 Melker Lidholt
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR
256 Gustav Jansson
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
274 Robin Ringström
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 21,43
320 Jacob Nilsson
Spårvägens FK STO
05 Spårvägens FK STO
353 Fabian Mix
Täby IS STO
05 Täby IS STO 33,50
410 Love Sällberg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 20,62
420 Niklas Lundahl
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 50,05 50,05
429 Viam Assadi
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS

Antal anmälda deltagare: 13

P13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
113 Gustav Rydåker
Alunda SK UPP
05 Alunda SK UPP 31,20 31,20
116 David Carlsson
Bromma IF STO
05 Bromma IF STO 35,88 35,88
132 Victor Törnström
Danderyds SK STO
05 Danderyds SK STO
150 Johan Runesson
Fjugesta IF NÄR
05 Fjugesta IF NÄR 29,16
186 Tim Forsberg
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
193 Leo Jordal
Huddinge AIS STO
05 Huddinge AIS STO
203 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK STO
05 Hässelby SK STO
219 Melker Lidholt
IF Göta VÄR
05 IF Göta VÄR 26.88 26.88
256 Gustav Jansson
IK Westmannia VÄS
05 IK Westmannia VÄS
263 Anton Eklind
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 36,21
264 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 25,30 25,30
267 Edwin Gyllander
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 30,98
274 Robin Ringström
KFUM Örebro NÄR
05 KFUM Örebro NÄR 25,44
309 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF SÖD
05 Råby-Rekarne FIF SÖD 39,85 39,85
323 Samuel Gustafsson
Säffle FIK VÄR
05 Säffle FIK VÄR 25.82 25.85
333 Elis Gemzell
Tierps IF UPP
05 Tierps IF UPP 28,67
469 Oscar Fock
Upsala IF UPP
05 Upsala IF UPP
390 Rasmus Berg
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 32,54 32,54
391 Kiseri Ezuz
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS 31,43 31,43
392 Axel Gustavsson
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
399 Julius Messering
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
401 Abdi Omar
Valbo AIF GÄS
05 Valbo AIF GÄS
420 Niklas Lundahl
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 45,15 45,15
423 Lukas Svensson
Väsby IK STO
05 Väsby IK STO 33,39
429 Viam Assadi
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS
448 Viktor Rahm
Västerås FK VÄS
05 Västerås FK VÄS 35,26

Antal anmälda deltagare: 26

Totalt antal anmälda starter: 1339