Startlista

Täby Open
Tibblevallen, Täby   2020-08-15 - 2020-08-16

Kvinnor 100 m

SB PB
Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 13.06
Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.38 13.31
Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.27 12.27
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.49 12.32
Helen Hermundstad
Spårvägens FK
73 Spårvägens FK 13.04 12.89
Linda Tham
Spårvägens FK
85 Spårvägens FK 14.21 14.21
Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 12.71
Caroline Kihlblom
Täby IS
94 Täby IS 12.24
Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor Längd

SB PB
Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 5.02 5.02
Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 4.90 4.90
Denise Sandell
KFUM Örebro
94 KFUM Örebro 5.54
Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS 5.34 5.86
Josefine Lundvall
Täby IS
99 Täby IS 5.50
Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 4.96

Antal anmälda deltagare: 6

F17 100 m

SB PB
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.99
Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.72 13.72
Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.34 12.34
Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.18 13.18
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 13.17 12.91
Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Tova Gabrielsson
Täby IS
03 Täby IS 12.73

Antal anmälda deltagare: 7

F17 800 m

SB PB
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:19.84
Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:16.40 2:16.40
Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:17.40 2:17.40
Hilma Claesson
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 2:21.95

Antal anmälda deltagare: 5

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 15.30 15.30
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK
Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 14.77
Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK
Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 15.11
Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 6

F17 Längd

SB PB
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.67 5.67
Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.42 5.62
Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.64 5.64
Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.44 5.44
Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 4.82
Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 5.25 5.25
Tova Gabrielsson
Täby IS
03 Täby IS 5.17

Antal anmälda deltagare: 7

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 13.03 13.03
Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 10.92 10.92

Antal anmälda deltagare: 2

F15 80 m

SB PB
Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 10.72 10.63
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 10.86
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.66 10.66
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 11.01 11.01
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 10.56 10.52
Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.04 10.85
Maya Domanowsky
Tullinge FI
05 Tullinge FI
Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI
Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.32 11.32
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.17 11.17
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.02 10.02
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 11.10
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.60 10.60
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 10.80
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS
Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 11.07 11.07
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 11.46 11.46
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS
Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 10.99 10.99

Antal anmälda deltagare: 24

F15 800 m

SB PB
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:23.84
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:28.35 2:28.35
Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:20.54 2:20.54
Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:23.30 2:23.30
Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:29.45 2:29.45
Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:24.85 2:24.85
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 2:35.01 2:35.01
Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 2:35.61 2:35.61
Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:29.96
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:34.21 2:34.21
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.10 2:24.10
Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:47.32 2:47.32
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:52.78 2:52.78
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 2:38.49 2:38.49

Antal anmälda deltagare: 15

F15 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.45
Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.01 12.01
Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.27 12.27
Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.83 12.69
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.74 11.74
Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 12.50 12.50
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 12.58 12.58
Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.60
Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.20 13.20
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.87 12.87
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.09 12.09
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 14.04 13.64
Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 13.31 13.31
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 12.75 12.75
Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS
Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 13.81 13.81
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS
Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 12.91 12.91
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 14.00 14.00

Antal anmälda deltagare: 22

F15 Längd

SB PB
Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.72 4.72
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 4.58 4.58
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 5.16
Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.52 5.52
Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.59 4.59
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.75 4.75
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 5.25 5.25
Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 4.19
Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.35 4.88
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.68 4.68
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.62 4.62
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.51 4.54
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.46 5.44
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.85
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.90 4.90
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.45 4.45
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.88 4.88
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.42
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 4.52 4.52
Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 4.53 4.53
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.52 4.52
Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.51 4.51
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.14 4.14

Antal anmälda deltagare: 23

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 8.37 8.37
Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.20 10.20
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.22 10.22
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.98 12.98
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 9.15 9.15
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.17 10.17
Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 12.34 12.34
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 10.31 10.31
Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 9.92 9.92
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.57 8.57

Antal anmälda deltagare: 10

F13 60 m

SB PB
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.94 8.94
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.62 8.58
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.46
Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.71 9.31
Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.87 8.87
Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.74 8.50
Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.80 8.80
Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.49
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.85 8.85
Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 8.57 8.49
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.84
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.09 9.09
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.20
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 8.99 8.99
Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 8.82 8.82
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 8.94

Antal anmälda deltagare: 17

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.30 10.30
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.49
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.73 9.73
Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.75 11.75
Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 10.25 10.25
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.28
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 10.52 10.52
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.08
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 10.17 10.17
Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS
Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 10.71 10.71
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 10.95

Antal anmälda deltagare: 12

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.70 4.70
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.87 5.06
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.61
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.39 4.39
Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.00 5.00
Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 5.01 5.01
Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.28 4.28
Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.31
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 4.69 4.69
Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.60 4.60
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.50 4.56
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.33 4.33
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.44 4.44
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.68 4.68
Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 4.16
Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 4.34 4.34

Antal anmälda deltagare: 17

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.88
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.13
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.40 9.40
Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 7.91 7.91
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.01
Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.94 13.94
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 8.07 8.07
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 6.38
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 11.23 11.23
Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 7.51

Antal anmälda deltagare: 10

F12 60 m

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.44 8.39
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 9.14 9.14
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.34 9.34
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.65
Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.37 9.37
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.82 8.82
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.70 9.70
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.19
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.59 8.59
Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.73
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.65 9.65
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 9.59 9.59
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.56 9.56
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.13
Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.94 8.94

Antal anmälda deltagare: 15

F12 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.88 9.88
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.18 11.18
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.05
Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK
Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.45 11.45
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 10.74 10.74
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.35 10.34
Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 11.63 11.63
Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 11.49
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.51
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 13.14 13.14
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 12.90
Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 11.83 11.83

Antal anmälda deltagare: 14

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.24 5.24
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 3.89 3.89
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.16 4.16
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.58 4.60
Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.90 3.90
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.42 4.42
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.82 3.82
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 4.06 4.06
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.66 4.66
Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.28
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 3.92 3.92
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 3.86 3.91
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.80 3.80
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 4.33 4.45
Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 4.53 4.53

Antal anmälda deltagare: 15

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 7.89 7.89
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.26 8.48
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 6.11
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.05 10.05
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 7.34 7.34
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 8.88 8.88
Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 8.11
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 8.43
Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 7.56 7.56

Antal anmälda deltagare: 9

Män 100 m

SB PB
Markus Lantto
AIK
01 AIK
Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK
Malte Wilhelmsson
Falu IK
02 Falu IK 11.63
André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 11.56
Jens Falk
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 12.54 12.54
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 11.10 10.90
Tor Ekström
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK
Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 11.96
Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 11.62
Rodi Kay
Täby IS
98 Täby IS 11.14
Rickard Willman
Västerås FK
94 Västerås FK 11.23

Antal anmälda deltagare: 11

Män Längd

SB PB
Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 6.50 6.50
Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.42 6.53
Rickard Willman
Västerås FK
94 Västerås FK 6.94 7.31

Antal anmälda deltagare: 3

P17 100 m

SB PB
Petter Lundberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.39 11.32
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.57 12.57
Noah Bucht Wesslen
Hammarby IF
03 Hammarby IF 12.16 12.14
Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.92 11.88
Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 11.93 11.93
Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.57 11.57
Max Sundgren
Hässelby SK
04 Hässelby SK
Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 10

P17 800 m

SB PB
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:14.50 2:14.50
Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:03.32
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:01.84
Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:04.95 2:04.95
Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:08.60 2:08.60
Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:10.80 2:10.80
Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK
Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:03.99 2:03.99

Antal anmälda deltagare: 9

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 15.04 15.04
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Längd

SB PB
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.73
Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.17 6.17
Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.40 6.79
Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.52 6.52
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK 6.03 6.03

Antal anmälda deltagare: 5

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 10.76 11.66

Antal anmälda deltagare: 1

P15 80 m

SB PB
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 10.15 9.90
August Calles
Bromma IF
05 Bromma IF 9.98 9.85
Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.80 10.80
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 10.04 10.04
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.66 9.66
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.72
Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.88 9.88
Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.03 10.03
Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 10.33 10.33
Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
Adrian Siwek
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 10.17 10.17
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.93 9.93
Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.61 10.61
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS
Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 9.83
Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 11.90 11.90
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 10.23
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 9.72
Samuel Hillerström-Stefansson
Täby IS
06 Täby IS
Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS 10.73
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 10.01 10.01

Antal anmälda deltagare: 24

P15 800 m

SB PB
Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:30.98
Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.37 2:31.37
Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:22.31 2:22.31
Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:27.39 2:27.39
Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:12.10 2:12.10
Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:19.70 2:19.70
Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:34.37 2:34.37
Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:10.80 2:10.80
Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 2:09.00
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:20.30 2:20.30
Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 2:43.52 2:43.52
Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:26.19 2:26.19
Timothy Rimér
Täby IS
07 Täby IS
Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 2:27.30 2:27.30

Antal anmälda deltagare: 15

P15 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.75 12.75
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.90
Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 11.66 11.66
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.55 13.55
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.38 12.38
Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 12.71
Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.17 11.17
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.03 11.03
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 11.38 11.38

Antal anmälda deltagare: 11

P15 Längd

SB PB
August Calles
Bromma IF
05 Bromma IF 6.17 6.17
Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 5.11 5.11
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.43 5.43
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.69 5.69
Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.01 5.01
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.84 5.22
Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.39 5.39
Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.69 5.69
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.46 5.46
Adrian Siwek
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 5.66 5.66
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 6.11 6.11
Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 5.26 5.26
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.78 4.78
Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 4.33 4.33
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 6.10 6.10
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6.18 6.18
Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS 5.03
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.57 5.88
Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 4.75 4.75

Antal anmälda deltagare: 19

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
August Calles
Bromma IF
05 Bromma IF 13.14 13.20
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.17 11.17
Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.58 12.58
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.63 11.63
Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 13.84 13.84
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.26 10.26
Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 9.83 9.83
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.99 13.79

Antal anmälda deltagare: 8

P13 60 m

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK 8.40
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.41 8.41
Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 8.86 8.86
Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.11 9.11
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 8.02 8.02
Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 9.23 9.23
Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.36 8.36
Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.64
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.98
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.64
Timothy Rimér
Täby IS
07 Täby IS
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.23
Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 9.74
Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.12 8.12

Antal anmälda deltagare: 15

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK 9.74 9.54
Walter Hedblom
Gefle IF
07 Gefle IF 10.02
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.75 9.75
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 10.80
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.73

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Längd Hoppzon

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK 5.14 5.15
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 4.66 4.66
Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.89 4.89
Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.09
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.21
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 4.36
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS
Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 3.68
Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 5.08

Antal anmälda deltagare: 10

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK 10.84 10.84
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 11.38 11.38
Walter Hedblom
Gefle IF
07 Gefle IF 10.18 10.18
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK
Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.19 9.19
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.34
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.62
Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 9.29 9.29
Timothy Rimér
Täby IS
07 Täby IS
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 10

P12 60 m

SB PB
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.89
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.32 9.32
Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.64 8.64
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.80
Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.34
Gustaf Lindell
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.46 8.46
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.59 9.59
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.02
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.05 9.05
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS
Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS 10.32 10.32
Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 8.95 8.95

Antal anmälda deltagare: 14

P12 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 11.24 11.24
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.05 12.05
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 10.15 10.15
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.23 11.23
Axel Falk
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.05 11.05
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.70 10.70
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.48 10.48
Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 9

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.65
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.04 4.28
Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.29 4.29
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.30 4.30
Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3.89 3.98
Gustaf Lindell
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.03 5.15
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.08 4.08
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.23 4.64
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.49 4.49
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS
Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS 2.76 2.76
Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 4.54 4.63

Antal anmälda deltagare: 14

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.39 8.39
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.75 8.75
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 7.37 7.37
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.14 8.14
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.46 8.64
Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 7

Totalt antal anmälda deltagare: 211

Totalt antal anmälda starter: 447