Resultat Täby Open Youth

Tibblevallen, Täby   2024-05-12

Arrangör: Täby IS Senast uppdaterad: 2024-05-13 02:00:46
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
12/5 14:10
Vind: -0.3
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.90 SB
2 Moa Hjelmer
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 12.03 SB
3 Jonna Claesson
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 12.24 SB
4 Tuva Lindqvist
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 12.52
5 Olivia Köhler
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 12.73 PB
6 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.87 SB
Kvinnor 300 m
12/5 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Jonna Claesson
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 37.98 1 PB
2 Moa Hjelmer
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 38.10 2 PB
3 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 41.00 3 PB
4 Amanda Cederberg
Täby IS
07 Täby IS 41.16 4 PB F17
5 Wilma Beiming Brotte
Täby IS
08 Täby IS 44.28 7 PB F17
B-Final
Tot. plac.
1 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 43.21 5 PB F17
2 Judith Hagfors
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 43.86 6 PB F17
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 45.03 8 PB F17
4 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 48.90 9 PB
5 Julia Bendz
Täby IS
08 Täby IS 49.63 10 PB
F17 100 m
12/5 14:00
Vind: +0.7
1 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 13.18 PB
2 Wilma Beiming Brotte
Täby IS
08 Täby IS 13.23 PB
3 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 13.45 PB
4 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.96 PB
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS DNS
F17 Höjd
12/5 11:50
1 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 165 PB
2 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 157 SB
3 Wilma Beiming Brotte
Täby IS
08 Täby IS 148 PB
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 144 SB
140144148151154157159162165167
52 Elsa Erikssonooxxx
60 Emilie Ekman---o-xxoxxx
220 Wilma Beiming Brotteoooxxx
140 Maja Andersson-----ooooxxx
F17 Stav pool 2
Ingångshöjd 2.10
12/5 10:50
1 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 310 PB
258268285300310320
52 Elsa Erikssonooooxoxxx
F17 Stav pool 3
Ingångshöjd 1.73
12/5 10:50
1 Stephanie Rimer
Turebergs FK
09 Turebergs FK 248 SB
2 Audrey Coan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 218 PB
3 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 203 PB
4 Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 203 PB
173188203218233248258
24 Audrey Coanoooxxoxxx
190 Stephanie Rimer---xoxxooxxx
41 Devina Karlsson Löfgrenooxoxxx
20 Arwen Backooo
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
12/5 14:35
1 Amilia Jergmar
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 14.98
2 Wilma Beiming Brotte
Täby IS
08 Täby IS 8.74 PB
123456
16 Amilia Jergmar14.3214.6914.4214.4214.9814.65
220 Wilma Beiming Brottex8.708.488.748.308.22
F15 80 m Försök
12/5 13:50
Heat 1
Vind: +1.9
1 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 10.62 q PB
2 Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS 10.82 q PB
3 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 11.38 q PB
4 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 11.41 PB
5 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.76 PB
Stephanie Rimer
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Heat 2
Vind: +1.3
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.45 q PB
2 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 11.18 q PB
3 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 11.30 q PB
4 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 11.31 q PB
5 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 11.40 q PB
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
F15 80 m Final
12/5 14:45
Vind: +2.8
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.37
2 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 10.74
3 Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS 10.97
4 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 11.15
5 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 11.23
6 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 11.33
7 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 11.44
Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS DNS
F15 300 m
12/5 15:30
1 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 40.32 PB
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 43.73 PB
3 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 44.30 PB
4 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 44.90 PB
F15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
12/5 13:20
1 Moa Kjöraas
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:17.45 SB
2 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:19.53 PB
3 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5:32.11 PB
4 Ester Nyberger
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5:35.96
F15 Höjd
12/5 12:00
1 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 148 SB
=2 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 140 PB
=2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 140 SB
4 Audrey Coan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 140 PB
5 Stephanie Rimer
Turebergs FK
09 Turebergs FK 140 SB
Iris Ahlqvist
Täby IS
10 Täby IS DNS
Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS x
125130135140144148152
49 Ella Hallsten-oooxxx
190 Stephanie Rimer-oxoxxoxxx
192 Svea Strand----xooxxx
24 Audrey Coanooxxooxxx
98 Isabella Byberg-oooxxx
209 Vera Stolpen---xxx
F15 Längd
12/5 10:20
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.07 +1.3 PB
2 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 5.05 +1.5 PB
3 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 4.92 +2.2
4 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.89 +2.5
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.83 0.0 PB
6 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 4.66 +1.0 PB
7 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.62 +0.4 PB
8 Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS 4.42 0.0 SB
9 Idun Hellström
Gefle IF
10 Gefle IF 4.28 +1.4 PB
10 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 3.99 +0.5 PB
11 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 3.88 +0.7 PB
12 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.15 0.0 PB
Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK DNS
Stephanie Rimer
Turebergs FK
09 Turebergs FK x
123456
15 Amanda Jörbeck4.67 -0.54.60 +1.54.44 -0.44.52 +1.24.71 0.05.05 +1.5
56 Ema Avramovax 4.73 +0.84.63 -1.04.72 +0.34.76 0.05.07 +1.3
53 Elsa Herlinx 4.42 0.0x x x 3.62 +1.6
47 Elin Dittmer3.15 0.03.10 0.0x
190 Stephanie Rimerx x x
55 Elvira Ivarsson4.83 0.04.71 +1.44.66 0.0x 4.73 +1.84.64 +1.0
76 Frida Hultén SkrzeczynskiDNS
209 Vera Stolpen4.48 0.04.60 +1.04.53 +0.94.52 +1.24.58 +2.24.62 +0.4
155 Natalie Johanssonx 4.58 +0.64.52 0.04.43 0.04.89 +2.5x
152 Moa Björkénx 3.88 +0.73.78 0.0
23 Astrid Ström3.67 +0.53.99 +0.51.97 +1.8
93 Idun Hellströmx 4.27 +1.24.28 +1.4
98 Isabella Byberg4.59 +0.54.55 0.0x 4.29 +0.1x 4.66 +1.0
33 Clara Arvidsson3.19 +0.54.72 0.04.61 +1.24.63 -0.2x 4.92 +2.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/5 11:10
1 Stephanie Rimer
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.37 PB
2 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.25 PB
3 Idun Hellström
Gefle IF
10 Gefle IF 8.59 PB
4 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.04 PB
123456
190 Stephanie Rimer----x9.37
47 Elin Dittmer6.236.516.466.406.517.04
23 Astrid Ström9.019.149.059.259.029.19
93 Idun Hellström7.848.008.278.597.39x
F13 60 m Försök
12/5 11:10
Heat 1
Vind: -1.1
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.52 q SB
2 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 8.77 q PB
3 Elsa Lundekvam
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.97 q PB
4 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 9.20 q
5 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.25 PB
6 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.29
7 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 9.67 PB
Heat 2
Vind: -1.4
1 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.61 q
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.71 q
3 Elin Jansson
Kungsängen FK
11 Kungsängen FK 8.72 q PB
4 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.16 q SB
5 Nova Palm
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.25 PB
6 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.33 SB
F13 60 m Final
12/5 12:00
Vind: nwi
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.35
2 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.60
3 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.67
4 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 8.83
5 Elin Jansson
Kungsängen FK
11 Kungsängen FK 8.87
6 Elsa Lundekvam
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.94
7 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.13
8 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 9.35
F13 Höjd
12/5 14:00
1 Elin Jansson
Kungsängen FK
11 Kungsängen FK 145 PB
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 142 PB
3 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 138 PB
4 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 134 SB
5 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 134 SB
6 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 130 PB
7 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 130 SB
8 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 125 =PB
Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö DNS
Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK DNS
105110115120125130134138142145148
25 Aveline Glöggler Grandell--oooooxxx
96 Ingrid Jansson-oooooooxxx
206 Vera Davidgård--oxoxooxxx
14 Amanda Håkansson--oooxxx
48 Elin Jansson---oooxoxxx
126 Lara Passeroooooooxxx
151 Moa Attersand--oxooxoxxoxxx
156 Nellie Eiving--oooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
12/5 12:25
1 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 4.61 nwi
2 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.59 nwi
3 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.59 nwi
4 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 4.52 nwi
5 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.46 nwi
6 Elsa Lundekvam
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 4.42 nwi
7 Elin Jansson
Kungsängen FK
11 Kungsängen FK 4.41 nwi
8 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 4.39 nwi
9 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.12 nwi
10 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.08 nwi
11 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 4.03 nwi
12 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.01 nwi
13 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3.93 nwi
14 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 3.78 nwi
15 Nova Palm
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 3.70 nwi
123456
208 Vera Pell3.88 nwi3.85 nwi3.93 nwi
14 Amanda Håkansson4.30 nwi4.27 nwi4.37 nwi4.13 nwi4.10 nwi4.46 nwi
54 Elsa Lundekvam4.36 nwi4.42 nwi4.31 nwi4.32 nwi4.34 nwi4.32 nwi
156 Nellie Eiving4.59 nwi4.55 nwi4.54 nwi4.44 nwi4.61 nwi4.60 nwi
142 Maja Dabrowska4.01 nwi4.08 nwi3.98 nwi
25 Aveline Glöggler Grandell4.52 nwi4.40 nwi4.21 nwix 3.90 nwi3.62 nwi
126 Lara Passero4.01 nwi3.90 nwi3.93 nwi
96 Ingrid Jansson4.51 nwi4.27 nwi4.03 nwix 4.41 nwi4.59 nwi
183 Signe Tholander4.29 nwi4.42 nwi4.32 nwi4.49 nwi4.55 nwi4.59 nwi
151 Moa Attersand3.92 nwi4.11 nwi4.12 nwi
104 Jacqueline Torgner3.78 nwi3.64 nwi-
83 Hanna Ekström4.00 nwi4.39 nwi4.18 nwi2.51 nwi4.09 nwi4.36 nwi
164 Nova Palm3.44 nwi3.70 nwi3.59 nwi
48 Elin Jansson4.41 nwi4.41 nwi4.11 nwi2.23 nwi4.28 nwi4.28 nwi
146 Matilda Öhlin3.96 nwi3.94 nwi4.03 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/5 10:05
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 12.01 PB
2 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.89 PB
3 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 9.28 PB
4 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.89 PB
5 Elsa Lundekvam
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.72 PB
6 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 7.49 PB
7 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 7.29 PB
8 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 6.77 PB
123456
156 Nellie Eiving6.686.356.776.086.286.61
142 Maja Dabrowska11.5411.5510.2311.2012.0111.93
54 Elsa Lundekvam8.477.858.428.728.478.33
104 Jacqueline Torgner9.279.369.029.899.089.18
183 Signe Tholander8.897.957.92x7.34x
146 Matilda Öhlin6.72x5.696.726.947.29
83 Hanna Ekström7.267.045.756.587.496.91
96 Ingrid Jansson9.249.289.068.939.029.23
F12 60 m Försök
12/5 11:25
Heat 1
Vind: -0.2
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.71 q PB
2 Stina Sjöström
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.90 q SB
3 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 9.98 q SB
4 Isabelle Torstenius
Täby IS
12 Täby IS 10.19 q
5 Tilde Fredh
Täby IS
12 Täby IS 10.25 q PB
6 Freja Söderberg
Täby IS
12 Täby IS 10.83 PB
Heat 2
Vind: -0.3
1 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.42 q
2 Isabelle Rex
Turebergs FK
12 Turebergs FK 10.01 q
3 Emilia Edgar
Täby IS
12 Täby IS 10.15 q PB
4 Esther Jansson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 10.30
5 Linnea Kaiser
Täby IS
12 Täby IS 10.72
F12 60 m Final
12/5 12:05
Vind: +1.0
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.61 PB
2 Stina Sjöström
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.88 SB
3 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.55
4 Isabelle Rex
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.96
5 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 10.01
6 Emilia Edgar
Täby IS
12 Täby IS 10.11 PB
F12 800 m hinder
68 cm, inget hinder vid vattengrav
12/5 12:50
1 Nova Borensjö
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2:41.46 PB
2 Corinne Cederroth
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2:54.05 PB
3 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 2:59.79 PB
F12 Höjd
12/5 10:35
1 Corinne Cederroth
Turebergs FK
12 Turebergs FK 130 =PB
2 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 125 SB
3 Emilia Edgar
Täby IS
12 Täby IS 115 PB
4 Freja Söderberg
Täby IS
12 Täby IS 110
5 Esther Jansson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 100
95100105110115120125130135
7 Alice Lindskog--ooxoxxoxxoxxx
67 Esther Janssonooxxx
75 Freja Söderbergoooxxoxxx
36 Corinne Cederroth---ooooxoxxx
58 Emilia Edgarooooxxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
12/5 13:00
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.56 nwi
2 Stina Sjöström
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.19 nwi
3 Isabelle Rex
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.00 nwi
4 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3.98 nwi
5 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3.70 nwi
6 Linnea Kaiser
Täby IS
12 Täby IS 3.35 nwi
7 Freja Söderberg
Täby IS
12 Täby IS 3.17 nwi
8 Isabelle Torstenius
Täby IS
12 Täby IS 3.15 nwi
9 Esther Jansson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2.93 nwi
10 Emilia Edgar
Täby IS
12 Täby IS 2.81 nwi
Corinne Cederroth
Turebergs FK
12 Turebergs FK -
123
242 Märtha Englund4.56 nwi3.82 nwi-
58 Emilia Edgarx 2.81 nwi2.72 nwi
101 Isabelle Rex3.95 nwi3.95 nwi4.00 nwi
191 Stina Sjöström4.11 nwi4.00 nwi4.19 nwi
7 Alice Lindskog- 3.70 nwi3.23 nwi
2 Agnes Franzén3.98 nwi3.95 nwi3.94 nwi
131 Linnea Kaiser3.35 nwi3.14 nwi3.08 nwi
67 Esther Jansson2.68 nwi2.93 nwi2.79 nwi
36 Corinne Cederroth- - -
102 Isabelle Torstenius3.07 nwi3.15 nwi3.07 nwi
75 Freja Söderberg3.17 nwi2.92 nwi2.98 nwi
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
12/5 09:30
1 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 7.67 PB
2 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 6.65 PB
3 Isabelle Torstenius
Täby IS
12 Täby IS 6.31 PB
4 Isabelle Rex
Turebergs FK
12 Turebergs FK 5.36 SB
5 Freja Söderberg
Täby IS
12 Täby IS 4.97 PB
6 Emilia Edgar
Täby IS
12 Täby IS 3.69 SB
123
101 Isabelle Rex5.355.365.11
75 Freja Söderberg4.974.54x
7 Alice Lindskog6.246.656.16
102 Isabelle Torstenius6.315.225.79
2 Agnes Franzén7.077.147.67
58 Emilia Edgarxx3.69
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
12/5 14:25
Vind: -0.2
1 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.26 SB
Män 300 m
12/5 15:55
Final
Tot. plac.
1 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 34.43 1 PB
2 David Mattiasson
Turebergs FK
01 Turebergs FK 35.04 2 PB
3 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 36.70 3 PB P17
4 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 36.98 4 PB P17
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 39.19 5 PB
2 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 41.08 6 PB P17
3 Cristoffer Carnmark
Sundbybergs IK
87 Sundbybergs IK 42.93 7
4 Johan Bergman
Sundbybergs IK
66 Sundbybergs IK 43.56 8 PB
P17 100 m
12/5 14:15
Vind: -0.2
1 Melvin Nilsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.44 PB
2 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.67 SB
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 12.15 SB
4 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 12.41 PB
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 12.62 PB
P17 100 m Extra
12/5 15:05
Vind: 0.0
1 Melvin Nilsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.53
2 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 12.21
3 Olivia Köhler
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 12.99 PB
P17 Höjd
12/5 13:00
1 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 178 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 171 PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 160 SB
155160164168171174178181
199 Theodor Håkanssonoxoxxx
57 Emil Söderberg----oxoxoxxx
127 Levi Backoooooxxx
P17 Stav pool 1
Ingångshöjd 2.60
12/5 13:40
1 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 416 PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 396
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 386 SB
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 386 PB
5 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 376 PB
6 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 321 PB
7 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 301 PB
261281301321336351366376386396406416423
127 Levi Back-----oxoxxx
28 Benjamin Wilkinson--------ooxxx
138 Ludvig Stenlundxooooxxx
159 Nils Grufman------oxoxxoxxx
201 Tristan Backooxxoxxx
44 Edwin Larripa Taxell-----xooxxoxxx
199 Theodor Håkansson--------ooxxoxxox--
P17 Längd
12/5 12:00
1 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 6.03 -1.1 SB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.85 +1.1 PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.58 +0.1 SB
4 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 5.53 +0.6 SB
5 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 5.19 0.0 SB
Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS DNS
123456
28 Benjamin Wilkinsonx 5.54 -1.75.59 0.05.85 +1.1x 5.76 +0.5
198 Theodor Daunerx x 3.77 -0.95.31 -1.85.13 0.05.53 +0.6
199 Theodor Håkansson5.33 +1.35.43 0.05.57 -0.55.43 +0.25.55 -1.45.58 +0.1
138 Ludvig Stenlund5.11 0.05.19 0.05.00 -0.5x 4.95 0.05.09 -1.7
132 Linus MattssonDNS
19 Anton Roslund5.59 -0.16.00 +1.16.00 -0.96.03 -1.15.91 0.05.97 -1.7
P17 Stav pool 3
Ingångshöjd 1.73
12/5 10:40
1 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 233 PB
2 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 218
3 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 173
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK DNS
173188203218233248
212 Viktor Stenlundoxxx
179 Sebastian Kotte-oooxxoxxx
133 Love Anderberg Grunander-oooxxx
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
12/5 14:35
1 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.12 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.56 PB
123456
28 Benjamin Wilkinson13.1213.12x12.8812.7413.04
127 Levi Back12.1412.0712.56x11.9712.51
P15 80 m
12/5 13:40
Vind: 0.0
1 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.57 PB
2 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.01 PB
3 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.30 PB
4 Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 10.60 PB
=5 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 10.63 PB
=5 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.63 PB
7 Isak Edgar
Täby IS
10 Täby IS 11.87 PB
P15 300 m
12/5 16:10
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 38.50 PB
2 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 47.76 PB
P15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
12/5 13:20
1 Karl Pell
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4:55.79 PB
2 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 5:07.77 PB
3 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5:27.67 PB
P15 Höjd
12/5 10:50
1 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 158 PB
2 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 154 PB
3 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 145 PB
135140145150154158166
216 Ville Mårtensson--oxoxooxxx
157 Nicholas Chang-oooxoxxx
78 Gustaf Malmoxooxxx
P15 Längd
12/5 15:00
1 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.84 0.0 PB
2 Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 5.31 0.0 PB
3 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 5.27 -1.4 PB
4 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.78 +1.5 PB
5 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.64 +1.1 PB
6 Isak Edgar
Täby IS
10 Täby IS 3.86 -1.6 PB
123456
157 Nicholas Chang5.38 0.05.47 -2.05.62 +1.75.53 +1.05.84 0.05.48 +1.5
171 Oskar Lyberg5.10 0.05.27 -1.43.82 +1.74.20 +1.6- -
150 Maximilian Van Der Meijdenx x 2.66 +2.4x x 5.31 0.0
134 Love Lindberg4.51 0.04.10 +0.94.64 +1.14.16 +0.9x 4.62 0.0
201 Tristan Back4.14 -0.94.69 +2.14.78 +1.5x x x
103 Isak Edgar3.86 -1.6x 3.78 +1.0x 3.52 +2.43.48 +1.0
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/5 12:00
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 12.28 PB
2 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.18 PB
3 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.62 PB
4 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.44 PB
5 Isak Edgar
Täby IS
10 Täby IS 5.66 PB
123456
134 Love Lindberg8.57x8.318.288.628.60
201 Tristan Back7.717.78x7.898.448.29
157 Nicholas Chang9.187.79x7.598.078.80
103 Isak Edgarx5.255.66x5.605.33
159 Nils Grufman11.0111.9511.7912.28x11.36
P13 60 m Försök
12/5 10:50
Heat 1
Vind: -0.1
1 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.73 q
2 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.99 q PB
3 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.09 q
4 Vilmer Buchar
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.24 q SB
5 Gustav Löwing
Väsby IK
11 Väsby IK 9.27 PB
6 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.36 PB
Heat 2
Vind: -0.1
1 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 8.33 q PB
2 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.42 q PB
3 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 9.11 q PB
4 Hugo Görling
Täby IS
11 Täby IS 9.20 q PB
5 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 9.80 SB
P13 60 m Final
12/5 11:45
Vind: nwi
1 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 8.34
2 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.42
3 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.77
4 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.04
5 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.09
6 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 9.12
7 Hugo Görling
Täby IS
11 Täby IS 9.14
8 Vilmer Buchar
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.47
P13 Höjd
12/5 09:30
1 Gustav Löwing
Väsby IK
11 Väsby IK 145 PB
2 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 142 PB
3 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 138 PB
4 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 138 PB
=5 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 134 SB
=5 Hugo Görling
Täby IS
11 Täby IS 134 PB
7 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 134 PB
115120125130134138142145148
133 Love Anderberg Grunander-ooxxoxooxxx
196 Theo Theorin-ooooxxoxxx
87 Heino Tahkokorpiooooxoxxx
80 Gustav Löwingooooooxxooxxx
166 Odin Östmanoxoxooxoxxx
91 Hugo Görlingooooxoxxx
43 Edvin Bergendahl-ooooxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
12/5 12:05
1 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 4.78 nwi
2 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.64 nwi
3 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.62 nwi
4 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 4.58 nwi
5 Vilmer Buchar
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.30 nwi
6 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 4.19 nwi
7 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.09 nwi
8 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 3.98 nwi
9 Hugo Görling
Täby IS
11 Täby IS 3.87 nwi
10 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 3.65 nwi
11 Gustav Löwing
Väsby IK
11 Väsby IK 3.64 nwi
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK DNS
123456
218 Vilmer Buchar3.91 nwi4.18 nwi4.10 nwi4.30 nwi4.13 nwi4.21 nwi
166 Odin Östman4.55 nwi4.78 nwi4.67 nwi4.55 nwi4.54 nwi4.76 nwi
202 Tudor ToccaDNS
87 Heino Tahkokorpi3.98 nwi3.86 nwix 3.55 nwix 3.88 nwi
196 Theo Theorin4.03 nwi4.15 nwi4.12 nwi4.08 nwi4.19 nwi4.13 nwi
91 Hugo Görling3.87 nwi3.56 nwi3.19 nwi
80 Gustav Löwingx 3.57 nwi3.64 nwi
133 Love Anderberg Grunander4.28 nwi4.34 nwi4.30 nwi4.48 nwi4.52 nwi4.62 nwi
143 Mathias Lindgren4.09 nwi4.09 nwix 3.88 nwi3.77 nwi3.84 nwi
179 Sebastian Kotte4.64 nwi4.60 nwi4.45 nwi4.42 nwi4.25 nwi4.56 nwi
43 Edvin Bergendahl4.45 nwix x 3.18 nwi4.43 nwi4.58 nwi
121 Karl Fyrberg3.55 nwi3.65 nwi3.50 nwi
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
12/5 13:50
1 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.59 PB
2 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.38 PB
3 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 7.88 PB
4 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 7.87 PB
5 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 6.82 PB
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK DNS
123456
179 Sebastian Kotte7.40x7.067.617.628.38
121 Karl Fyrberg7.287.537.177.807.877.85
202 Tudor ToccaDNS
166 Odin Östman6.676.826.246.676.646.37
133 Love Anderberg Grunander8.078.227.868.597.568.55
196 Theo Theorin7.257.587.457.887.617.60
P12 60 m Försök
12/5 11:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.64 q PB
2 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.20 q PB
3 Benjamin Lantto
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.44 q
4 Harry Södermark
Täby IS
12 Täby IS 10.48 PB
5 Axel Kotte
Hammarby IF
13 Hammarby IF 10.53 PB
Heat 2
Vind: -1.2
1 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 9.03 q PB
2 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 9.15 q =SB
3 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.23 q PB
4 Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.63 q
5 Lucas Cederberg
Täby IS
12 Täby IS 9.82 q PB
P12 60 m Final
12/5 11:50
Vind: nwi
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.44
2 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 8.94
3 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 9.04
4 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.07
5 Benjamin Lantto
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.27
6 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.38
7 Lucas Cederberg
Täby IS
12 Täby IS 9.84
Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK DNS
P12 800 m hinder
68 cm, inget hinder vid vattengrav
12/5 13:00
1 Sixten Tjärdal
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 2:51.24 PB
2 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 3:02.43 PB
3 Axel Kotte
Hammarby IF
13 Hammarby IF 3:04.10 PB
P12 Höjd
12/5 09:45
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 148 PB
2 Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK 145 PB
3 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 134 PB
4 Benjamin Lantto
Turebergs FK
12 Turebergs FK 130 PB
5 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 130 PB
6 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 130 PB
7 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK
12 Turebergs FK 115 PB
8 Axel Kotte
Hammarby IF
13 Hammarby IF 115 PB
Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK DNS
Anton Boscher-Gustafsson
Täby IS
12 Täby IS DNS
105110115120125130134138142145148157
32 Cesar Engström-oooxoxxoxxoxxx
3 Alexander Chang---oooooxooxxoxxx
176 Rupert Coan---oooooxoxxoxxx
136 Lucas Olsson--oooxxoxxx
175 Ruben Strand--oooxoxxx
27 Benjamin Lantto---oooxxx
26 Axel Kotteooxoxxx
51 Elmer Engrup Klevard-ooxxx
P12 Längd
Hoppzon
12/5 13:50
1 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 4.21 nwi
2 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.21 nwi
3 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 4.11 nwi
4 Lucas Cederberg
Täby IS
12 Täby IS 4.03 nwi
5 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3.97 nwi
6 Harry Södermark
Täby IS
12 Täby IS 3.29 nwi
7 Victor Hatt
Täby IS
12 Täby IS 3.19 nwi
8 Axel Kotte
Hammarby IF
13 Hammarby IF 3.16 nwi
Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK DNS
Anton Boscher-Gustafsson
Täby IS
12 Täby IS DNS
123
51 Elmer Engrup Klevard4.21 nwi4.12 nwix
85 Harry Södermark3.20 nwi3.25 nwi3.29 nwi
176 Rupert CoanDNS
70 Florian Lindberg3.93 nwi3.89 nwi3.97 nwi
210 Victor Hatt3.19 nwix 3.14 nwi
135 Lucas Cederberg3.60 nwi4.03 nwi3.54 nwi
17 Anton Boscher-GustafssonDNS
175 Ruben Strand4.11 nwi4.02 nwi3.89 nwi
32 Cesar Engström4.21 nwi4.19 nwi4.08 nwi
26 Axel Kottex 2.90 nwi3.16 nwi
P12 Kula
Vikt: 2,0kg
12/5 12:50
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.40 PB
2 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.85 SB
3 Harry Södermark
Täby IS
12 Täby IS 6.85 PB
4 Theodor Dahling
Täby IS
13 Täby IS 6.71 =PB
5 Lucas Cederberg
Täby IS
12 Täby IS 6.65 PB
6 Alexander Dahling
Täby IS
13 Täby IS 6.37 SB
7 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 5.80 SB
8 Victor Hatt
Täby IS
12 Täby IS 5.48 PB
123
70 Florian Lindberg8.858.738.43
3 Alexander Chang9.409.29-
4 Alexander Dahlingx6.376.34
210 Victor Hattx4.715.48
136 Lucas Olsson5.805.53x
197 Theodor Dahlingx6.436.71
85 Harry Södermark6.686.856.59
135 Lucas Cederberg6.656.496.60
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.