Resultat Öbackaspelen

Högslättens IP, Härnösand   2022-08-06

Arrangör: Brännans IF Tävlingsledare: Mats Höglund Senast uppdaterad: 2022-08-11 09:39:54
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
6/8
Vind: +2.0
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 13.92
Kvinnor 400 m
6/8
1 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 1:03.37
2 Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 1:09.34 PB
Kvinnor Höjd
6/8 12:15
1 Emma Nyman
IF Kraft (FIN)
00 IF Kraft (FIN) 163
155160163166
409 Emma Nymanoooxxx
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
6/8 11:55
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 9.60 SB
123456
433 Veronica Lundgren8.879.609.57x8.998.84
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
6/8 11:10
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 25.67
2 Carolina Nyblom
Västerås FK
06 Västerås FK 18.40
123456
433 Veronica Lundgren25.67xxxxx
453 Carolina Nyblomx16.96x17.98x18.40
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
6/8 10:00
Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF DNS
Ingrid Lundkvist
Brännans IF
03 Brännans IF DNS
123456
433 Veronica Lundgren
455 Ingrid Lundkvist
F17 100 m
6/8
Vind: nwi
Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF DNS
F17 200 m
6/8
Vind: nwi
Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF DNS
Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF DNS
F17 Höjd
6/8 12:15
1 Lisa Norlander
Brännans IF
05 Brännans IF 160 =PB
150155160163
407 Lisa Norlanderooxoxxx
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
6/8 11:10
1 Carolina Nyblom
Västerås FK
06 Västerås FK 20.27 PB
123456
453 Carolina Nyblomx20.2717.47x17.9918.76
F15 80 m
6/8
Vind: +0.8
1 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 11.07
2 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 11.66 PB
3 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 12.55
4 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 12.85 PB
Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF DNS
F15 800 m
6/8
1 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 3:20.51
Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF DNS
F15 Höjd
6/8 10:50
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 146 PB
125130135140143146149
414 Ebba Lindströmooooxxooxxx
F15 Längd
6/8 13:20
1 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.15 +4.3
2 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 3.97 +2.7
Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF DNS
123456
434 Hanna Molin
414 Ebba Lindström3.70 +4.13.71 +4.03.97 +3.03.88 +3.53.96 +2.93.97 +2.7
411 Rojda Demez4.15 +4.3x 4.12 +3.13.88 +3.7x 3.67 +2.7
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
6/8 11:55
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 23.69 PB
2 Selma Karlström
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 20.65
3 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 18.89
4 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 16.81
Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF DNS
123456
434 Hanna Molin
429 Hannah Eriksson14.7216.0215.4517.9417.6218.89
411 Rojda Demez12.3516.7116.7516.81x15.09
414 Ebba Lindström20.44xxxx23.69
458 Selma Karlströmx20.0520.1720.1820.6120.65
F15 Spjut
Vikt: 500g
6/8 10:30
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 24.24 SB
2 Hannah Eriksson
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 18.02 PB
3 Selma Karlström
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 17.47
123456
414 Ebba Lindström20.96xx24.2423.49x
429 Hannah Eriksson18.0215.9015.0417.6414.7915.27
458 Selma Karlström17.2916.8815.0415.3815.2317.47
F13 60 m
6/8
Vind: +0.2
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 8.85
2 Ellie Vedin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.12
3 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 9.46
4 Saga Sjöberg
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 9.47
5 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 9.90 PB
6 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 9.94
7 Ebba Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 10.51
8 Holly Strindlund
IF Vingarna
09 IF Vingarna 11.10 PB
F13 200 m
6/8
Vind: +1.9
1 Ellie Vedin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 31.45
2 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 31.47
3 Saga Sjöberg
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 33.78
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 34.12
5 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 34.18
6 Ebba Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 37.27
F13 600 m
6/8
1 Ellie Vedin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 2:02.92
2 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:08.83
3 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 2:09.74
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 2:21.44
5 Ebba Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 2:32.48
Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK DNS
Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna DNS
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
6/8
Vind: +1.2
1 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 11.12
2 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 11.59 PB
3 Ebba Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 12.63
F13 Höjd
6/8 10:00
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 131
2 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 128 PB
3 Ebba Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 125
105110115120125128131135
412 Frida Lauri----oxxooxxx
428 Ebba Erikssonooooxxoxxx
430 Julia Eriksson--oooox--
F13 Längd
Hoppzon
6/8 11:40
1 Ellie Vedin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 4.68 +2.3
2 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 4.40 +2.2
3 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 4.04 +2.1
4 Saga Sjöberg
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 4.01 +2.4
5 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 3.88 +1.6
6 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 3.86 +2.0
7 Holly Strindlund
IF Vingarna
09 IF Vingarna 2.90 +2.2
123456
412 Frida Laurix 4.36 +1.84.20 +1.94.14 +4.14.35 +2.44.40 +2.2
420 Ellie Vedin4.27 +2.74.18 +2.44.42 +2.04.41 +5.14.31 +2.04.68 +2.3
431 Felicia Johansson4.02 +2.84.04 +2.14.00 +3.43.94 +2.33.88 +2.84.00 +2.0
417 Holly Strindlund2.29 +2.82.11 +2.22.86 +2.42.66 +2.12.90 +2.22.72 +2.4
438 Saga Sjöberg3.83 +2.93.63 +1.74.01 +2.43.84 +3.13.84 +4.13.83 +2.3
454 Fredrika Nyblom3.79 +3.13.88 +1.63.78 +2.43.70 +2.03.70 +2.6x
449 Nova Brundin3.86 +2.13.86 +2.03.58 +3.13.70 +1.43.53 +2.6x
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
6/8 09:30
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 11.93 PB
2 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 9.45
3 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 8.34 PB
4 Holly Strindlund
IF Vingarna
09 IF Vingarna 7.59 PB
Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF Struken
123456
417 Holly Strindlund7.377.597.286.447.517.45
449 Nova Brundin8.347.538.297.017.787.59
404 Isolde Lönnefors8.618.619.459.288.668.63
412 Frida Lauri11.4210.6811.4711.6611.9311.48
431 Felicia Johansson
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
6/8 12:30
1 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 30.73
2 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 19.98
3 Holly Strindlund
IF Vingarna
09 IF Vingarna 15.26 PB
Troja Lundqvist
Brännans IF
10 Brännans IF DNS
Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF DNS
123456
412 Frida Laurixxxx19.98x
456 Troja Lundqvist
449 Nova Brundin
417 Holly Strindlund14.5215.26xx12.2211.44
404 Isolde Lönneforsx24.41x30.73xx
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
6/8
Vind: +2.0
1 Joel Odelberg
Sollefteå GIF
04 Sollefteå GIF 12.70
Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI DNS
Män 400 m
6/8
1 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 1:01.40
2 Joel Odelberg
Sollefteå GIF
04 Sollefteå GIF 1:02.76
3 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 1:03.45
Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna DNS
Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF DNS
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI DNS
Män 800 m
6/8
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 2:28.84
2 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF 2:45.70
Män 5000 m
6/8
1 Tesfaldet Negash
Brännans IF
82 Brännans IF 16:35.51
2 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 19:22.44
Män Höjd
6/8 12:15
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 185
Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI DNS
175180185188
425 Felix Ridderstråleooxxoxxx
Män Längd
6/8 13:20
1 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 6.32 +3.2
2 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 4.90 +3.3
123456
432 Alexander Lilliesköld4.90 +3.34.81 +3.04.84 +2.8x x 4.15 +2.9
443 Vidar Kempe5.91 +2.26.06 +2.76.09 +3.06.32 +3.2- -
Män Kula
Vikt: 7,26kg
6/8 11:55
1 Daniel Öhlén
IF Vingarna
79 IF Vingarna 9.93
2 Mikael Åhlén
Brännans IF
63 Brännans IF 6.34
123456
422 Daniel Öhlénx9.819.869.93xx
401 Mikael Åhlén6.146.266.346.015.896.28
Män Diskus
6/8 11:10
1 Daniel Öhlén
IF Vingarna
79 IF Vingarna 26.43
123456
422 Daniel Öhlén26.4325.08xxxx
Män Spjut
Vikt: 800g
6/8 10:00
1 Simon Andersson
Brännans IF
04 Brännans IF 39.13
2 Daniel Öhlén
IF Vingarna
79 IF Vingarna 28.26
3 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 22.69
123456
432 Alexander Lilliesköldxx22.69xxx
422 Daniel Öhlén28.26xxxxx
402 Simon Anderssonx36.3837.2737.98x39.13
P17 100 m
6/8
Vind: +2.0
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.37
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 12.06
P17 200 m
6/8
Vind: +2.3
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 25.00
Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI DNS
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
6/8 11:10
1 River Strindlund
IF Vingarna
06 IF Vingarna 13.85
123456
419 River Strindlund13.85
P17 Spjut
Vikt: 700g
6/8 10:00
1 River Strindlund
IF Vingarna
06 IF Vingarna 19.61
123456
419 River Strindlund19.5819.6118.2118.13xx
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
6/8 11:10
1 Oliver Nordström
Timrå AIF
07 Timrå AIF 22.21
123456
450 Oliver Nordströmx17.9522.2121.6619.89x
P15 Spjut
Vikt: 600g
6/8 10:00
1 Oliver Nordström
Timrå AIF
07 Timrå AIF 31.28
123456
450 Oliver Nordström31.28xx29.46xx
P13 Höjd
6/8 10:00
1 Hugo Ribbefors
Sollefteå GIF
11 Sollefteå GIF 128
115120125128131
436 Hugo Ribbeforsoooxoxxx
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
6/8 12:30
1 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 16.04
2 Benjamin Öhlén
IF Vingarna
11 IF Vingarna 12.91
123456
413 Linus Laurixxx10.0716.0415.78
421 Benjamin Öhlénxx12.91xxx
P13 Spjut
Vikt: 400g
6/8 10:30
1 Benjamin Öhlén
IF Vingarna
11 IF Vingarna 17.23
2 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 14.63
123456
421 Benjamin Öhlén11.9715.9717.23xx15.72
413 Linus Lauri14.3014.63xx12.72x
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.