Resultat Lag-UDM Småland Match 1

Hemmaplan, Hemmaplan   2020-05-23

Arrangör: Smålands Friidrottsförbund Tävlingsledare: Ingemar Hedin Senast uppdaterad: 2020-08-01 09:49:47
Visa Resultatkort

Poängställning Mixklass 11

7 av 7 grenar genomförda
Plac.Poäng
1 Kalmar SK Lag 2 71.50
2 KA2 IF Lag 1 65.50
3 KA2 IF Lag 2 60.00
4 IFK Växjö Lag Puma 55.00
5 Wärnamo SK Lag 09 51.00
6 IFK Växjö Lag Jaguar 43.50
7 Habo FIF-04 Lag 2 39.00
8 Hovslätts IK Lag Mix11 37.00
9 Kalmar SK Lag 1 36.00
10 Tranås AIF Lag Gul 36.00
11 IFK Växjö Lag Lejon 33.00
12 FIK Färjestaden Lag 1 32.00
13 FIK Färjestaden Lag 2 31.00
14 Ljungby FIK Lag 1 30.00
15 IK Hakarpspojkarna Lag 1 29.00
16 Habo FIF-04 Lag 1 29.00
17 Tranås AIF Lag Svart 26.00
18 Stensjöns IF Lag 1 25.50
18 Eksjö Södra IK Lag 1 25.50
20 IFK Växjö Lag Gepard 24.50
21 IFK Sävsjö Lag Mix11 24.00
22 IK Hinden Lag Mix11 21.00
23 IK Sisu Lag Ljusblå 21.00
24 Eksjö Södra IK Lag 3 21.00
25 IFK Växjö lag Antilop 20.00
26 Skruvs IF Lag Mix11 16.00
27 IFK Växjö Lag Tiger 13.00
28 Ljungby FIK Lag 2 10.00
28 IK Hakarpspojkarna Lag 2 10.00
30 IK Sisu Lag Mörkblå 8.00
31 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag 4 7.00
32 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag 2 7.00
33 Ljungby FIK Lag 3 7.00
33 Wärnamo SK Lag 10 7.00
33 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag 1 7.00
33 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag 3 7.00
33 Eksjö Södra IK Lag 2 7.00

Poängställning F13

8 av 8 grenar genomförda
Plac.Poäng
1 Ljungby FIK Lag 07 95.00
2 IK Hinden Lag F13 86.00
3 Habo FIF-04 F13 Lag 1 84.00
4 IFK Växjö Lag Vit 80.50
5 Eksjö Södra IK Lag F13 77.50
6 IFK Växjö Lag Blå 73.50
7 Skruvs IF Lag F13 70.50
8 Habo FIF-04 F13 Lag 2 69.50
9 IK Hakarpspojkarna Lag F13 66.50
10 Ljungby FIK Lag 08 55.00
11 Hovslätts IK Lag F13 53.00
12 Wärnamo SK Lag F13 45.50
13 IK Sisu Lag F13 42.00
14 IFK Växjö Lag 08 F13 37.50
15 Stensjöns IF Lag F13 22.00
16 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
16 KA2 IF F13 Lag 1
16 KA2 IF F13 Lag 2
16 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13

Poängställning P13

8 av 8 grenar genomförda
Plac.Poäng
1 Habo FIF-04 P13 Lag 1 62.00
2 IFK Växjö Lag 07 56.00
3 Wärnamo SK Lag P13 53.00
4 IK Hakarpspojkarna Lag P13 49.50
5 FIK Färjestaden Lag P13 49.50
6 IK Sisu Lag P13 43.50
7 Högby IF Lag P13 42.50
8 IFK Växjö Lag 08 P13 38.00
9 Eksjö Södra IK Lag P13 34.00
10 KA2 IF Lag P13
10 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
Mixklass 11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F13 60 m Final
Habo FriidrottVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 8.98 13.00 3 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Mira Jansson
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 9.06 12.00 4 Slättens IP, Habo 30 maj
FärjestadenVind: N/A
Poäng Tot. plac.
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 8.79 Löttorp IP 30 maj
KA2Vind: -2.7
Poäng Tot. plac.
Siri Zetterdahl
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 9.03 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Maja Karlsson
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 9.06 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
IK HindenVind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Lilly Grenmyr
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 9.21 10.00 6 Åkrahäll, Nybro 31 maj
StensjönVind: -1.6
Poäng Tot. plac.
Matilda Bergkvist
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 10.0m 1.00 15 Runeplan, Stensjön 23 maj
LjungbyVind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Ida Henricsson
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 9.07 11.00 5 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Tinja Strandmark
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 9.29 8.00 8 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
HovslättVind: -1.5
Poäng Tot. plac.
1 Klara Lundqvist
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 9.25 9.00 7 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
EksjöVind: N/A
Poäng Tot. plac.
2 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 8.50 14.50 =1 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
SkruvVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Julia Falk
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 8.5m 14.50 =1 Skruvs IP 27 maj
VäxjöVind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Anna Daniels
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 9.50 6.00 10 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Saga Andersson
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 9.60 5.00 11 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Fideli Nivard
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 9.92 2.00 14 Värendsvallen, Växjö 24 maj
WärnamoVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Stening
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 9.66 4.00 12 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
SisuVind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Alva Philipsson
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 9.88 3.00 13 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
IKHPVind: +3.9
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Blom
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 9.41 7.00 9 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
OskarshamnVind: -0.1
Poäng Tot. plac.
Ebba Lindström
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 9.48 Arena Oskarshamn 7juni
Sammanställning
=1 Julia Falk
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 8.5m Skruvs IP 27 maj
=1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 8.50 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
3 Tindra Westlund Stenberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 8.98 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Mira Jansson
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 9.06 Slättens IP, Habo 30 maj
5 Ida Henricsson
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 9.07 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
6 Lilly Grenmyr
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 9.21 Åkrahäll, Nybro 31 maj
7 Klara Lundqvist
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 9.25 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
8 Tinja Strandmark
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 9.29 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
9 Wilma Blom
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 9.41 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
10 Anna Daniels
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 9.50 Värendsvallen, Växjö 24 maj
11 Saga Andersson
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 9.60 Värendsvallen, Växjö 24 maj
12 Tyra Stening
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 9.66 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
13 Alva Philipsson
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 9.88 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
14 Fideli Nivard
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 9.92 Värendsvallen, Växjö 24 maj
15 Matilda Bergkvist
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 10.0m Runeplan, Stensjön 23 maj
Maja Karlsson
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 9.06 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Siri Zetterdahl
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 9.03 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 8.79 Löttorp IP 30 maj
Ebba Lindström
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 9.48 Arena Oskarshamn 7juni
F13 200 m Final
Habo FriidrottVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Irma Westh
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 29.91 13.00 3 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 30.22 11.00 5 Slättens IP, Habo 30 maj
FärjestadenVind: N/A
Poäng Tot. plac.
Tuva Grimheden
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
07 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 30.60 Löttorp IP 30 maj
IK SisuVind: -0.3
Poäng Tot. plac.
1 Stella Melin
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 34.67 3.00 13 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2Vind: -2.6
Poäng Tot. plac.
Lilly Loggner
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 29.70 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Maja Karlsson
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 30.94 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
IK HindenVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Lilly Grenmyr
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 31.44 9.00 7 Åkrahäll, Nybro 31 maj
StensjönVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
Esmeralda Eisner
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 35.4m 2.00 14 Runeplan, Stensjön 23 maj
LjungbyVind: +1.0
Poäng Tot. plac.
1 Ida Cronholm
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 28.57 15.00 1 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Stina Johansson
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 30.29 10.00 6 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
HovslättVind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 31.84 7.00 9 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
IKHPVind: +3.0
Poäng Tot. plac.
1 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna Lag F13
08 IK Hakarpspojkarna Lag F13 30.12 12.00 4 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
WärnamoVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Stening
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 36.37 1.00 15 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
VäxjöVind: +0.5
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Färm
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 29.22 14.00 2 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Alva Dickner
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 31.82 8.00 8 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Ylva Unell
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 33.19 4.00 12 Värendsvallen, Växjö 24 maj
EksjöVind: N/A
Poäng Tot. plac.
4 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 33.14 5.00 11 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
SkruvVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Sanna Bremer
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 33.1m 6.00 10 Skruvs IP 27 maj
OskarshamnVind: +1.4
Poäng Tot. plac.
Wilma Haglund
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 34.78 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Ida Cronholm
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 28.57 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Ebba Färm
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 29.22 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Irma Westh
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 29.91 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna Lag F13
08 IK Hakarpspojkarna Lag F13 30.12 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
5 Tindra Westlund Stenberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 30.22 Slättens IP, Habo 30 maj
6 Stina Johansson
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 30.29 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
7 Lilly Grenmyr
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 31.44 Åkrahäll, Nybro 31 maj
8 Alva Dickner
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 31.82 Värendsvallen, Växjö 24 maj
9 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 31.84 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
10 Sanna Bremer
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 33.1m Skruvs IP 27 maj
11 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 33.14 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
12 Ylva Unell
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 33.19 Värendsvallen, Växjö 24 maj
13 Stella Melin
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 34.67 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
14 Esmeralda Eisner
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 35.4m Runeplan, Stensjön 23 maj
15 Tyra Stening
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 36.37 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Maja Karlsson
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 30.94 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Lilly Loggner
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 29.70 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Tuva Grimheden
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
07 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 30.60 Löttorp IP 30 maj
Wilma Haglund
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 34.78 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 600 m Final
Final
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Färm
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 2:01.85 12.00 4 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Alva Sandgren
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 2:03.98 9.00 7 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Alma Winroth
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 2:08.59 5.00 11 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo Friidrott
Poäng Tot. plac.
1 Irma Westh
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 1:46.69 15.00 1 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Nike Blomberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 1:56.79 13.00 3 Slättens IP, Habo 30 maj
Färjestaden
Poäng Tot. plac.
Molly Kleinvall
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 2:05.63 Löttorp IP 30 maj
IK Sisu
Poäng Tot. plac.
1 Elin Johansson
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 2:18.28 4.00 12 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2
Poäng Tot. plac.
Lilly Loggner
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 1:52.77 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Nova Olsson
KA2 IF F13 Lag 1
08 KA2 IF F13 Lag 1 2:18.51 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
IK Hinden
Poäng Tot. plac.
1 Alva Tillback
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 2:07.85 6.00 10 Åkrahäll, Nybro 31 maj
Eksjö
Poäng Tot. plac.
1 Maja Berglund
Eksjö Södra IK Lag F13
08 Eksjö Södra IK Lag F13 2:02.73 11.00 5 Rännebprgs IP, Eksjö 4 juni
Ljungby
Poäng Tot. plac.
1 Molly Palm
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 2:03.46 10.00 6 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Elsa Wiesel
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 2:05.62 8.00 8 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
Hovslätt
Poäng Tot. plac.
1 Thea Larsson
Hovslätts IK Lag F13
08 Hovslätts IK Lag F13 2:06.73 7.00 9 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
IKHP
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 1:50.36 14.00 2 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
Wärnamo
Poäng Tot. plac.
1 Edith Brandt
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 2:25.20 2.00 14 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Skruv
Poäng Tot. plac.
1 Gerda Medin
Skruvs IF Lag F13
08 Skruvs IF Lag F13 2:20.8m 3.00 13 Skruvs IP 27 maj
Oskarshamn
Poäng Tot. plac.
Wilma Haglund
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 2:17.33 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Irma Westh
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 1:46.69 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 1:50.36 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
3 Nike Blomberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 1:56.79 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Ebba Färm
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 2:01.85 Värendsvallen, Växjö 24 maj
5 Maja Berglund
Eksjö Södra IK Lag F13
08 Eksjö Södra IK Lag F13 2:02.73 Rännebprgs IP, Eksjö 4 juni
6 Molly Palm
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 2:03.46 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
7 Alva Sandgren
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 2:03.98 Värendsvallen, Växjö 24 maj
8 Elsa Wiesel
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 2:05.62 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
9 Thea Larsson
Hovslätts IK Lag F13
08 Hovslätts IK Lag F13 2:06.73 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
10 Alva Tillback
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 2:07.85 Åkrahäll, Nybro 31 maj
11 Alma Winroth
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 2:08.59 Värendsvallen, Växjö 24 maj
12 Elin Johansson
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 2:18.28 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
13 Gerda Medin
Skruvs IF Lag F13
08 Skruvs IF Lag F13 2:20.8m Skruvs IP 27 maj
14 Edith Brandt
Wärnamo SK Lag F13
08 Wärnamo SK Lag F13 2:25.20 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Nova Olsson
KA2 IF F13 Lag 1
08 KA2 IF F13 Lag 1 2:18.51 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Lilly Loggner
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 1:52.77 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Molly Kleinvall
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 2:05.63 Löttorp IP 30 maj
Wilma Haglund
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 2:17.33 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 5x60 m Final
Lördag 15:15
IFK Växjö
Poäng Tot. plac.
1 Lag 07 Vit
Elin Sundbom 07
Nellie Grankvist 07
Ebba Färm 07
Saga Andersson 07
Thea Rönnmark 07

IFK Växjö Lag Vit
IFK Växjö Lag Vit 43.79 14.00 2 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Lag 07 Blå
Alva Dickner 07
Vilma Persson 07
Alva Hedin 07
Anna Daniels 07
Alva Sandgren 07

IFK Växjö Lag Blå
IFK Växjö Lag Blå 44.08 13.00 3 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Lag 08 F13
Vera Undin Cederberg 08
Selma Hagelberg 08
Fideli Nivard 08
Alma Winroth 08
Ylva Unell 08

IFK Växjö Lag 08 F13
IFK Växjö Lag 08 F13 48.69 4.00 12 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo Friidrott
Poäng Tot. plac.
2 Lag 1
Mira Jansson 07
Misa Widetoft 07
Olivia Andersson 07
Tuva Sköld 07
Irma Westh 07

Habo FIF-04 F13 Lag 1
Habo FIF-04 F13 Lag 1 44.60 12.00 4 Slättens IP, Habo 30 maj
1 Lag 2
Anna Elwing 08
Tindra Westlund Stenberg 08
Edith Gustafsson 08
Stina Essberg 08
Nike Blomberg 08

Habo FIF-04 F13 Lag 2
Habo FIF-04 F13 Lag 2 45.35 9.00 7 Slättens IP, Habo 30 maj
Färjestaden
Poäng Tot. plac.
Färjestaden/ Högby Lag F13
Isabell Hermansson 08
Tuva Grimheden 07
Elvira Sohlberg 08
Molly Kleinvall 08
Ida Nylander 10

FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 46.08 Löttorp IP 30 maj
IK Sisu
Poäng Tot. plac.
1 Lag F13
Alva Philipsson 08
Alice Hernberg 07
Matilda Fägerskjöld 08
Stella Wendahl 08
Elin Johansson 08

IK Sisu Lag F13
IK Sisu Lag F13 47.95 5.00 11 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2
Poäng Tot. plac.
KA2 IF lag 2
Siri Zetterdahl 07
Anna Westerlund 07
Astrid Wadman 08
Emilia Söderberg 07
Lilly Loggner 07

KA2 IF F13 Lag 2
KA2 IF F13 Lag 2 44.11 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
KA2 IF lag 1
Maja Karlsson 07
Hedvig Lindbergh 07
Nova Olsson 08
Vilma Klang 07
Freja Sahlin 08

KA2 IF F13 Lag 1
KA2 IF F13 Lag 1 45.94 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
IK Hinden
Poäng Tot. plac.
1 Lag F13
Lilly Grenmyr 07
Tuva Söderberg 08
Manon Hinz 07
Alva Tillback 07
Natalie Rantzer 07

IK Hinden Lag F13
IK Hinden Lag F13 46.34 6.00 10 Åkrahäll, Nybro 31 maj
Stensjön
Poäng Tot. plac.
Stensjöns IF lag 1
Stensjöns IF Lag F13
Stensjöns IF Lag F13 DNS
Hovslätt
Poäng Tot. plac.
1 Lag F13
Thea Larsson 08
Thyra Antevik 08
Clara Gudmundsson 08
Esther Uppenberg 07
Klara Lundqvist 07

Hovslätts IK Lag F13
Hovslätts IK Lag F13 48.91 3.00 13 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
IKHP
Poäng Tot. plac.
1 Lag F13
Märta Wernersson 07
Matilda Grahn 07
Wilma Blom 07
Ida Gustavsson 08
Freja Gustafsson 11

IK Hakarpspojkarna Lag F13
IK Hakarpspojkarna Lag F13 46.23 7.00 9 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
Wärnamo
Poäng Tot. plac.
1 Wärnamo SK lag 1
Tyra Stening 08
Edith Brandt 08
Felicia Ekman 08
Julia Pettersson 07
Stina Ståhl 07

Wärnamo SK Lag F13
Wärnamo SK Lag F13 50.95 2.00 14 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Eksjö
Poäng Tot. plac.
2 Lag F13
Sara Björklund 07
Maja Berglund 08
Ottilia Thorell 08
Julia Elofsson 07
Siri Vrethammar 07

Eksjö Södra IK Lag F13
Eksjö Södra IK Lag F13 45.02 10.00 6 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
Skruv
Poäng Tot. plac.
1 Skruvs IF lag 1
Hilma Johansson 07
Engla Zobal Medin 07
Sanna Bremer 07
Gerda Medin 08
Julia Falk 07

Skruvs IF Lag F13
Skruvs IF Lag F13 44.7m 11.00 5 Skruvs IP 27 maj
Ljungby
Poäng Tot. plac.
1 Ljungby FIK lag 1
Ida Henricsson 07
Moa Johannesson 07
Emma Sjödal 07
Ida Cronholm 07
Molly Palm 07

Ljungby FIK Lag 07
Ljungby FIK Lag 07 42.88 15.00 1 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Ljungby FIK lag 2
Nova Andersson 08
Tinja Strandmark 08
Smilla Stenqvist 08
Elsa Wiesel 08
Stina Johansson 08

Ljungby FIK Lag 08
Ljungby FIK Lag 08 45.40 8.00 8 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
Oskarshamn
Poäng Tot. plac.
Oskarshamn/ Ruda Lag F13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 52.60 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Ljungby FIK lag 1
Ljungby FIK Lag 07
Ljungby FIK Lag 07 42.88 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Lag 07 Vit
IFK Växjö Lag Vit
IFK Växjö Lag Vit 43.79 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Lag 07 Blå
IFK Växjö Lag Blå
IFK Växjö Lag Blå 44.08 Värendsvallen, Växjö 24 maj
4 Lag 1
Habo FIF-04 F13 Lag 1
Habo FIF-04 F13 Lag 1 44.60 Slättens IP, Habo 30 maj
5 Skruvs IF lag 1
Skruvs IF Lag F13
Skruvs IF Lag F13 44.7m Skruvs IP 27 maj
6 Lag F13
Eksjö Södra IK Lag F13
Eksjö Södra IK Lag F13 45.02 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
7 Lag 2
Habo FIF-04 F13 Lag 2
Habo FIF-04 F13 Lag 2 45.35 Slättens IP, Habo 30 maj
8 Ljungby FIK lag 2
Ljungby FIK Lag 08
Ljungby FIK Lag 08 45.40 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
9 Lag F13
IK Hakarpspojkarna Lag F13
IK Hakarpspojkarna Lag F13 46.23 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
10 Lag F13
IK Hinden Lag F13
IK Hinden Lag F13 46.34 Åkrahäll, Nybro 31 maj
11 Lag F13
IK Sisu Lag F13
IK Sisu Lag F13 47.95 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
12 Lag 08 F13
IFK Växjö Lag 08 F13
IFK Växjö Lag 08 F13 48.69 Värendsvallen, Växjö 24 maj
13 Lag F13
Hovslätts IK Lag F13
Hovslätts IK Lag F13 48.91 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
14 Wärnamo SK lag 1
Wärnamo SK Lag F13
Wärnamo SK Lag F13 50.95 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Stensjöns IF lag 1
Stensjöns IF Lag F13
Stensjöns IF Lag F13 DNS
KA2 IF lag 1
KA2 IF F13 Lag 1
KA2 IF F13 Lag 1 45.94 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
KA2 IF lag 2
KA2 IF F13 Lag 2
KA2 IF F13 Lag 2 44.11 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Färjestaden/ Högby Lag F13
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 46.08 Löttorp IP 30 maj
Oskarshamn/ Ruda Lag F13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 52.60 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 Höjd Final
Poäng
1 Emma Sjödal
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 148 15.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
2 Natalie Rantzer
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 146 14.00 Åkrahäll, Nybro 31 maj
3 Olivia Andersson
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 139 13.00 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 138 12.00 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
=5 Vilma Persson
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 136 10.50 Värendsvallen, Växjö 24 maj
=5 Nellie Grankvist
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 136 10.50 Värendsvallen, Växjö 24 maj
=7 Nike Blomberg
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 135 8.50 Slättens IP, Habo 30 maj
=7 Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 135 8.50 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
8 Alice Hernberg
IK Sisu Lag F13
07 IK Sisu Lag F13 131 7.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
9 Alice Rylander
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 130 6.00 Runeplan, Stensjön 23 maj
10 Sara Björklund
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 126 5.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
11 Saga Simonsson
Skruvs IF Lag F13
08 Skruvs IF Lag F13 125 4.00 Skruvs IP 27 maj
=12 Selma Hagelberg
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 120 2.50 Värendsvallen, Växjö 24 maj
=12 Julia Pettersson
Wärnamo SK Lag F13
07 Wärnamo SK Lag F13 120 2.50 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
13 Smilla Stenqvist
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 110 1.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
Hedvig Lindbergh
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 141 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Anna Westerlund
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 141 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Tuva Grimheden
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
07 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 140 Löttorp IP 30 maj
Ebba Lindström
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 120 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 Längd Final
Hoppzon
Poäng
1 Natalie Rantzer
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 5.18 +4.9 15.00 Åkrahäll, Nybro 31 maj
2 Julia Falk
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 4.53 +1.6 14.00 Skruvs IP 27 maj
3 Olivia Andersson
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 4.48 0.0 13.00 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Alva Sandgren
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 4.44 -1.1 12.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
5 Stina Ståhl
Wärnamo SK Lag F13
07 Wärnamo SK Lag F13 4.43 N/A 11.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
6 Moa Johannesson
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 4.39 +0.9 10.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
7 Alice Hernberg
IK Sisu Lag F13
07 IK Sisu Lag F13 4.29 +1.5 9.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
8 Elin Sundbom
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 4.23 +0.1 8.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
9 Anna Elwing
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 4.20 +1.7 7.00 Slättens IP, Habo 30 maj
10 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 4.15 -0.1 6.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
11 Wilma Blom
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 4.05 +2.5 5.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
12 Thea Larsson
Hovslätts IK Lag F13
08 Hovslätts IK Lag F13 3.94 +0.3 4.00 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
13 Tinja Strandmark
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 3.92 +1.2 3.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
14 Matilda Bergkvist
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 3.51 +0.1 2.00 Runeplan, Stensjön 23 maj
15 Siri Elingfors
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 3.45 +0.4 1.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Hedvig Lindbergh
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 4.43 +3.4 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Siri Zetterdahl
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 4.40 +3.4 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 4.02 +2.6 Löttorp IP 30 maj
Milla Ulfsdotter
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 3.57 0.0 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Poäng
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK Lag F13
08 Eksjö Södra IK Lag F13 11.16 15.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
2 Alva Hedin
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 10.33 14.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Thea Rönnmark
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 10.13 13.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
4 Moa Johannesson
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 9.21 12.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
5 Maya Olsson
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 9.02 11.00 Åkrahäll, Nybro 31 maj
6 Engla Zobal Medin
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 8.75 10.00 Skruvs IP 27 maj
7 Rut Sjölin
Wärnamo SK Lag F13
07 Wärnamo SK Lag F13 8.15 9.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
8 Alice Rylander
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 8.10 8.00 Runeplan, Stensjön 23 maj
9 Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna Lag F13
07 IK Hakarpspojkarna Lag F13 7.78 7.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
10 Moa Hultkvist
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 7.15 6.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
11 Nova Andersson
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 7.08 5.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
12 Misa Widetoft
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 7.06 4.00 Slättens IP, Habo 30 maj
13 Matilda Johansson
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 7.01 3.00 Slättens IP, Habo 30 maj
14 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK Lag F13
08 Hovslätts IK Lag F13 6.82 2.00 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
18 Stella Wendahl
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 5.78 1.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 9.11 Löttorp IP 30 maj
Astrid Wadman
KA2 IF F13 Lag 2
08 KA2 IF F13 Lag 2 8.48 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Vilma Klang
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 7.72 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Erna Jonsson
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 5.20 Arena Oskarshamn 7 juni
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
Poäng
1 Manon Hinz
IK Hinden Lag F13
07 IK Hinden Lag F13 24.22 15.00 Åkrahäll, Nybro 31 maj
2 Stina Ståhl
Wärnamo SK Lag F13
07 Wärnamo SK Lag F13 24.20 14.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö Lag 08 F13
08 IFK Växjö Lag 08 F13 23.94 13.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
4 Stina Johansson
Ljungby FIK Lag 08
08 Ljungby FIK Lag 08 23.40 12.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
5 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK Lag F13
07 Eksjö Södra IK Lag F13 22.66 11.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
6 Matilda Fägerskjöld
IK Sisu Lag F13
08 IK Sisu Lag F13 22.30 10.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
7 Esther Uppenberg
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 21.21 9.00 Råslätts IP, Jönköping 30 maj
8 Engla Zobal Medin
Skruvs IF Lag F13
07 Skruvs IF Lag F13 21.02 8.00 Skruvs IP 27 maj
9 Emma Sjödal
Ljungby FIK Lag 07
07 Ljungby FIK Lag 07 21.00 7.00 Sunnebovallen, Ljungby 3 juni
10 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna Lag F13
08 IK Hakarpspojkarna Lag F13 18.43 6.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
11 Matilda Johansson
Habo FIF-04 F13 Lag 2
08 Habo FIF-04 F13 Lag 2 17.37 5.00 Slättens IP, Habo 30 maj
12 Nellie Grankvist
IFK Växjö Lag Vit
07 IFK Växjö Lag Vit 17.34 4.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
13 Esmeralda Eisner
Stensjöns IF Lag F13
08 Stensjöns IF Lag F13 15.08 3.00 Runeplan, Stensjön 23 maj
14 Tuva Sköld
Habo FIF-04 F13 Lag 1
07 Habo FIF-04 F13 Lag 1 14.99 2.00 Slättens IP, Habo 30 maj
15 Alva Hedin
IFK Växjö Lag Blå
07 IFK Växjö Lag Blå 12.52 1.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13
08 FIK Färjestaden / Högby IF Lag F13 22.51 Löttorp IP 30 maj
Vilma Klang
KA2 IF F13 Lag 1
07 KA2 IF F13 Lag 1 19.58 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Anna Westerlund
KA2 IF F13 Lag 2
07 KA2 IF F13 Lag 2 18.78 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Milla Ulfsdotter
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag F13 10.60 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 60 m Final
FinalVind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Felix Gunnarsson
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 8.92 6.00 5 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Oscar Rosenberg
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 9.36 3.00 8 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo FriidrottVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Isak Sandström
Habo FIF-04 P13 Lag 1
07 Habo FIF-04 P13 Lag 1 8.88 7.00 4 Slättens IP, Habo 30 maj
FärjestadenVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 8.14 10.00 1 Löttorp IP 30 maj
IK SisuVind: -3.4
Poäng Tot. plac.
1 Erik Sethsson
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 9.11 4.00 7 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2Vind: -2.7
Poäng Tot. plac.
David Eklund
KA2 IF Lag P13
08 KA2 IF Lag P13 10.60 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
EksjöVind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Rickard Bergstrand
Eksjö Södra IK Lag P13
07 Eksjö Södra IK Lag P13 8.98 5.00 6 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
HögbyVind: -1.7
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Einarsson
Högby IF Lag P13
08 Högby IF Lag P13 10.09 2.00 9 Löttorp IP 30 maj
IKHPVind: +2.4
Poäng Tot. plac.
1 Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 8.80 8.00 3 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
WärnamoVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Casper Andersson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 8.65 9.00 2 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
OskarshamnVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
Jonathan Evertsson
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 12.05 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 8.14 Löttorp IP 30 maj
2 Casper Andersson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 8.65 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
3 Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 8.80 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
4 Isak Sandström
Habo FIF-04 P13 Lag 1
07 Habo FIF-04 P13 Lag 1 8.88 Slättens IP, Habo 30 maj
5 Felix Gunnarsson
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 8.92 Värendsvallen, Växjö 24 maj
6 Rickard Bergstrand
Eksjö Södra IK Lag P13
07 Eksjö Södra IK Lag P13 8.98 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
7 Erik Sethsson
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 9.11 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
8 Oscar Rosenberg
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 9.36 Värendsvallen, Växjö 24 maj
9 Edvin Einarsson
Högby IF Lag P13
08 Högby IF Lag P13 10.09 Löttorp IP 30 maj
David Eklund
KA2 IF Lag P13
08 KA2 IF Lag P13 10.60 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Jonathan Evertsson
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 12.05 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 200 m Final
FinalVind: +1.4
Poäng Tot. plac.
1 Elias Karlsson
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 30.39 7.00 4 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Oliver Braunias
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 30.54 6.00 5 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo FriidrottVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Rogö
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 27.85 10.00 1 Slättens IP, Habo 30 maj
IK SisuVind: -0.3
Poäng Tot. plac.
1 Viktor Fabisch
IK Sisu Lag P13
08 IK Sisu Lag P13 32.16 5.00 6 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2Vind: -2.6
Poäng Tot. plac.
Uno Stål
KA2 IF Lag P13
08 KA2 IF Lag P13 28.36 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
FärjestadenVind: N/A
Poäng Tot. plac.
Otto Esberg
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 DNS Löttorp IP 30 maj
EksjöVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK Lag P13
08 Eksjö Södra IK Lag P13 32.21 4.00 7 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
HögbyVind: -2.9
Poäng Tot. plac.
1 Petter Nylander
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 32.29 3.00 8 Löttorp IP 30 maj
IKHPVind: +4.5
Poäng Tot. plac.
1 Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 29.29 9.00 2 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
WärnamoVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Svensson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 29.49 8.00 3 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
OskarshamnVind: +1.4
Poäng Tot. plac.
Thitinan Pridaen
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 30.85 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Theodor Rogö
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 27.85 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 29.29 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
3 Edvin Svensson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 29.49 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
4 Elias Karlsson
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 30.39 Värendsvallen, Växjö 24 maj
5 Oliver Braunias
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 30.54 Värendsvallen, Växjö 24 maj
6 Viktor Fabisch
IK Sisu Lag P13
08 IK Sisu Lag P13 32.16 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
7 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK Lag P13
08 Eksjö Södra IK Lag P13 32.21 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
8 Petter Nylander
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 32.29 Löttorp IP 30 maj
Uno Stål
KA2 IF Lag P13
08 KA2 IF Lag P13 28.36 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Otto Esberg
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 DNS Löttorp IP 30 maj
Thitinan Pridaen
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 30.85 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 600 m Final
Final
Poäng Tot. plac.
1 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 1:50.61 9.00 2 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Måns Hyltsten
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 2:04.38 4.00 7 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo Friidrott
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Rogö
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 1:47.60 10.00 1 Slättens IP, Habo 30 maj
Färjestaden
Poäng Tot. plac.
1 Erik Blomgren
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 1:58.03 5.50 =5 1:58.03 Löttorp IP 30 maj
IK Sisu
Poäng Tot. plac.
1 Melvin Fabisch
IK Sisu Lag P13
08 IK Sisu Lag P13 1:58.03 5.50 =5 1:58.03 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2
Poäng Tot. plac.
Emil Jacobsson
KA2 IF Lag P13
07 KA2 IF Lag P13 2:04.30 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Eksjö
Poäng Tot. plac.
1 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK Lag P13
08 Eksjö Södra IK Lag P13 2:11.50 2.00 9 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
IKHP
Poäng Tot. plac.
1 Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 1:56.63 7.00 4 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
Wärnamo
Poäng Tot. plac.
1 Arvid Nord
Wärnamo SK Lag P13
08 Wärnamo SK Lag P13 2:06.83 3.00 8 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Högby
Poäng Tot. plac.
1 Petter Nylander
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 1:54.95 8.00 3 Löttorp IP 30 maj
Oskarshamn
Poäng Tot. plac.
Thitinan Pridaen
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 2:10.22 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Theodor Rogö
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 1:47.60 Slättens IP, Habo 30 maj
2 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 1:50.61 Värendsvallen, Växjö 24 maj
3 Petter Nylander
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 1:54.95 Löttorp IP 30 maj
4 Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 1:56.63 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
=5 Erik Blomgren
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 1:58.03 1:58.03 Löttorp IP 30 maj
=5 Melvin Fabisch
IK Sisu Lag P13
08 IK Sisu Lag P13 1:58.03 1:58.03 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
7 Måns Hyltsten
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 2:04.38 Värendsvallen, Växjö 24 maj
8 Arvid Nord
Wärnamo SK Lag P13
08 Wärnamo SK Lag P13 2:06.83 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
9 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK Lag P13
08 Eksjö Södra IK Lag P13 2:11.50 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
Emil Jacobsson
KA2 IF Lag P13
07 KA2 IF Lag P13 2:04.30 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Thitinan Pridaen
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 2:10.22 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 5x60 m Final
Lördag 15:30
IFK Växjö
Poäng Tot. plac.
1 Lag 07
Gustav Johansson 07
Kevin Nordin 07
Hugo Sjösten 07
Liam Belo Da Silva 07
Felix Gunnarsson 07

IFK Växjö Lag 07
IFK Växjö Lag 07 44.08 10.00 1 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Lag 08 P13
Elias Karlsson 08
Måns Hyltsten 08
Wilton Schough 08
Albin Fagerberg 08
Oscar Rosenberg 08

IFK Växjö Lag 08 P13
IFK Växjö Lag 08 P13 48.22 4.00 7 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Habo Friidrott
Poäng Tot. plac.
1 Lag P13
Olle Thulin 09
Wille Häll 08
Isak Sandström 07
Theodor Rogö 08
Gottfried Lunden 09

Habo FIF-04 P13 Lag 1
Habo FIF-04 P13 Lag 1 44.47 9.00 2 Slättens IP, Habo 30 maj
IK Sisu
Poäng Tot. plac.
1 Lag P13
Erik Sethsson 07
Samuel Mörk 07
Göte Tollström 07
Viktor Fabisch 08
Melvin Fabisch 08

IK Sisu Lag P13
IK Sisu Lag P13 48.93 3.00 8 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2
Poäng Tot. plac.
KA2 IF lag 1
Uno Stål 08
Wilson Sjöström 07
Sixten Persson 08
David Eklund 08
Emil Jacobsson 07

KA2 IF Lag P13
KA2 IF Lag P13 DNS Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Färjestaden
Poäng Tot. plac.
Lag P13
FIK Färjestaden Lag P13
FIK Färjestaden Lag P13 DNS Löttorp IP 30 maj
Högby
Poäng Tot. plac.
1 Lag P13
Eskil Ryden 10
Hugo Ryden 08
Petter Nylander 07
Sigge Oskarsson 08
Edvin Persson 07

Högby IF Lag P13
Högby IF Lag P13 48.18 5.00 6 Löttorp IP 30 maj
Wärnamo
Poäng Tot. plac.
1 Wärnamo SK lag 1
Viggo Ihreborn 08
Arvid Nord 08
Casper Andersson 07
Elias Andersson 07
Edvin Svensson 07

Wärnamo SK Lag P13
Wärnamo SK Lag P13 44.99 8.00 3 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
Eksjö
Poäng Tot. plac.
1 Lag P13
Anders Almerheim 08
Noel Svensson Swärdh 07
Robin Martinsson 07
Joel Selldén 07
Rickard Bergstrand 07

Eksjö Södra IK Lag P13
Eksjö Södra IK Lag P13 46.92 6.00 5 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
IKHP
Poäng Tot. plac.
1 Lag P13
Emil Mennborg 08
Isac Andersson 08
Edvin Manderhjelm 08
Noah Renulf 08
Cameron Gibbs 08

IK Hakarpspojkarna Lag P13
IK Hakarpspojkarna Lag P13 46.57 7.00 4 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
Oskarshamn
Poäng Tot. plac.
Oskarshamns/ Ruda Lag P13
Alex Forsell 08
Jonathan Evertsson 08
Thitinan Pridaen 08
Atro Pispanen 09
Sigge Thörvall 09

Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 55.86 Arena Oskarshamn 7 juni
Sammanställning
1 Lag 07
IFK Växjö Lag 07
IFK Växjö Lag 07 44.08 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Lag P13
Habo FIF-04 P13 Lag 1
Habo FIF-04 P13 Lag 1 44.47 Slättens IP, Habo 30 maj
3 Wärnamo SK lag 1
Wärnamo SK Lag P13
Wärnamo SK Lag P13 44.99 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
4 Lag P13
IK Hakarpspojkarna Lag P13
IK Hakarpspojkarna Lag P13 46.57 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
5 Lag P13
Eksjö Södra IK Lag P13
Eksjö Södra IK Lag P13 46.92 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
6 Lag P13
Högby IF Lag P13
Högby IF Lag P13 48.18 Löttorp IP 30 maj
7 Lag 08 P13
IFK Växjö Lag 08 P13
IFK Växjö Lag 08 P13 48.22 Värendsvallen, Växjö 24 maj
8 Lag P13
IK Sisu Lag P13
IK Sisu Lag P13 48.93 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
KA2 IF lag 1
KA2 IF Lag P13
KA2 IF Lag P13 DNS Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Lag P13
FIK Färjestaden Lag P13
FIK Färjestaden Lag P13 DNS Löttorp IP 30 maj
Oskarshamns/ Ruda Lag P13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 55.86 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 Höjd Final
Poäng
1 Edvin Persson
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 163 10.00 Löttorp IP 30 maj
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 155 9.00 Löttorp IP 30 maj
3 Isac Andersson
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 141 8.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
4 Samuel Mörk
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 140 7.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
5 Rickard Bergstrand
Eksjö Södra IK Lag P13
07 Eksjö Södra IK Lag P13 138 6.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
6 Casper Andersson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 133 5.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
7 Hugo Sjösten
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 132 4.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
8 Olle Thulin
Habo FIF-04 P13 Lag 1
09 Habo FIF-04 P13 Lag 1 131 3.00 Slättens IP, Habo 30 maj
9 Albin Fagerberg
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 124 2.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
Emil Jacobsson
KA2 IF Lag P13
07 KA2 IF Lag P13 128 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Thitinan Pridaen
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 120 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 Längd Final
Hoppzon
Poäng
1 Edvin Persson
Högby IF Lag P13
07 Högby IF Lag P13 5.53 +3.1 10.00 Löttorp IP 30 maj
2 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 5.16 +2.0 9.00 Löttorp IP 30 maj
3 Isak Sandström
Habo FIF-04 P13 Lag 1
07 Habo FIF-04 P13 Lag 1 4.53 +2.4 8.00 Slättens IP, Habo 30 maj
4 Elias Andersson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 4.48 N/A 7.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
5 Elias Karlsson
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 4.43 +0.5 6.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
6 Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 4.42 +2.1 5.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
7 Göte Tollström
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 4.06 0.0 4.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
8 Gustav Johansson
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 3.87 -0.3 3.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
9 Robin Martinsson
Eksjö Södra IK Lag P13
07 Eksjö Södra IK Lag P13 3.59 -1.2 2.00 Ränneborgs IP, Eksjö 28 maj
Uno Stål
KA2 IF Lag P13
08 KA2 IF Lag P13 5.08 +4.3 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Alex Forsell
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 2.52 +0.1 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Kommentar: Vikt kula 3 kg
Poäng
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 12.18 10.00 Löttorp IP 30 maj
2 Elias Andersson
Wärnamo SK Lag P13
07 Wärnamo SK Lag P13 10.45 9.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
3 Kevin Nordin
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 9.85 8.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
4 Samuel Mörk
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 8.73 7.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
5 Wille Häll
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 7.85 6.00 Slättens IP, Habo 30 maj
6 Wilton Schough
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 7.37 5.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
7 Robin Martinsson
Eksjö Södra IK Lag P13
07 Eksjö Södra IK Lag P13 6.52 4.00 Ränneborgs IP, Eksjö 4 juni
=8 Hugo Ryden
Högby IF Lag P13
08 Högby IF Lag P13 5.60 2.50 Löttorp IP 30 maj
=8 Edvin Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 5.60 2.50 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
Wilson Sjöström
KA2 IF Lag P13
07 KA2 IF Lag P13 7.71 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Alex Forsell
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 5.07 Arena Oskarshamn 7 juni
P13 Spjut Final
Vikt: 400g
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 26.88 10.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
2 Wille Häll
Habo FIF-04 P13 Lag 1
08 Habo FIF-04 P13 Lag 1 26.32 9.00 Slättens IP, Habo 30 maj
3 Erik Sethsson
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 25.26 8.00 Skogsvallen, Nässjö 24 maj
4 Wilton Schough
IFK Växjö Lag 08 P13
08 IFK Växjö Lag 08 P13 23.62 7.00 Värendsvallen, Växjö 24 maj
5 Erik Blomgren
FIK Färjestaden Lag P13
07 FIK Färjestaden Lag P13 18.87 6.00 Löttorp IP 30 maj
6 Neo Rostedt
Eksjö Södra IK Lag P13
08 Eksjö Södra IK Lag P13 17.43 5.00 Ränneborgs IP Eksjö 4 juni
7 Viggo Ihreborn
Wärnamo SK Lag P13
08 Wärnamo SK Lag P13 16.90 4.00 Finnvedsvallen, Värnamo 27 maj
8 Edvin Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna Lag P13
08 IK Hakarpspojkarna Lag P13 15.75 3.00 Råslätts IP, Jönköping 7 juni
9 Hugo Ryden
Högby IF Lag P13
08 Högby IF Lag P13 11.84 2.00 Löttorp IP 30 maj
Wilson Sjöström
KA2 IF Lag P13
07 KA2 IF Lag P13 28.88 Västra Mark IP, Karlskrona 31 maj
Jonathan Evertsson
Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13
08 Oskarshamns SK/ Ruda IF Lag P13 9.07 Arena Oskarshamn 7 juni