Resultat Finish Games

Vellinge IP, Vellinge   2024-06-08 - 2024-06-09

Arrangör: IK Finish Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: 2024-06-11 09:30:18
2024-06-08 2024-06-09 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m Försök
- Sponsras av Brydes
8/6 14:20
Heat 1
Vind: +2.5
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 12.40 q
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 12.53 q
3 Céline Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 12.85 q
4 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 13.10 q
5 Moa Sjödell
IFK Lund
99 IFK Lund 13.60 q
Heat 2
Vind: +1.2
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 13.09 q PB
2 Ellinore Bäckvall
Malmö AI
06 Malmö AI 13.75 PB
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 14.36 SB
4 Alexandra Sjunnesson
IFK Lund
87 IFK Lund 15.19
5 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 15.42 SB
Kvinnor 100 m Final
- Sponsras av Brydes
8/6 16:35
Vind: +3.0
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 12.44
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 12.56
3 Céline Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 12.71
4 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 13.10
5 Moa Sjödell
IFK Lund
99 IFK Lund 13.65
Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Kvinnor 200 m
9/6 15:40
Vind: +1.2
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 26.74 PB
2 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 28.58 PB
3 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 29.13
Kvinnor & Män 800 m
8/6 18:05
1 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 2:06.26 SB
2 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:11.60
3 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:17.03 SB
4 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 2:19.17 PB
5 Monica Andersson
IS Göta
74 IS Göta 3:15.66 SB
Sammanställning per klass
Män
1 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 2:06.26
2 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:11.60
3 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 2:19.17
Kvinnor
1 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:17.03
2 Monica Andersson
IS Göta
74 IS Göta 3:15.66
Kvinnor 1500 m
9/6 16:10
1 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 4:58.62 PB
2 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 5:31.99 SB
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 5:59.69 PB
Kvinnor Höjd
- Sponsras av Henda
8/6 15:30
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 153 SB
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 150
3 Karolina Lindén
Malmö AI
87 Malmö AI 140
135140145150153156
Ellinore Andersson-ooooxxx
Isa Lindberg-oooxxx
Karolina Lindénooxxx
Kvinnor Längd
9/6 10:50
1 Ella Nilsson
Höganäs FF
08 Höganäs FF 4.98 +0.6
2 Ella Jovanovic
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF 4.91 -0.6 SB
3 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 4.71 +0.2 PB
4 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.30 +1.3
5 Karolina Lindén
Malmö AI
87 Malmö AI 4.03 +0.9 PB
6 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.86 +0.8
7 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 3.38 +0.7 PB
123456
Ella Nilsson4.60 +0.44.98 +0.64.94 +2.54.87 0.04.78 0.04.88 +0.4
Dalia Kamf Hoppe3.80 +1.83.82 +0.3x 2.50 0.03.86 +0.83.81 0.0
Lillian Cardinalix 4.70 +0.44.71 +0.24.58 +0.14.25 +0.24.65 0.0
Isabella Lopez3.38 +0.73.05 0.02.93 +0.12.83 +0.32.84 0.03.21 0.0
Ella Jovanovicx x 4.90 +0.5x 4.48 +0.34.91 -0.6
Nicole Thomasson3.81 +0.53.99 0.04.30 +1.34.21 +0.54.14 -0.43.97 0.0
Karolina Lindén4.03 +0.92.76 +0.63.97 0.03.88 0.03.82 +0.33.78 0.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
8/6 11:35
1 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 11.84 PB
2 Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet 8.81
3 Karolina Lindén
Malmö AI
87 Malmö AI 8.40
4 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 6.51
123456
Karolina Lindén8.40x8.088.028.36x
Ella Karmborg5.986.006.145.726.256.51
Alice Hultberg10.1111.09x11.849.79x
Anna Lindholm8.29x8.73x8.488.81
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 12:40
1 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 43.27 PB
2 Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet 32.68 PB
3 Emma Hansmar
Höörs IS
79 Höörs IS 16.95
4 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 14.73
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI x
123456
Alice Hultberg42.99xxx43.2740.37
Emma Hansmar16.95x14.51xxx
Sarah Berkanixxxxxx
Anna Lindholmx32.6824.07x24.2925.21
Ella Karmborgxx14.73xxx
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 13:30
1 Tilde Grönwall
IK Finish
04 IK Finish 47.37 SB
2 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 45.81
3 Anna Fomina
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS 42.17
123456
Tilde Grönwall47.3745.9247.14xxx
Anna Fomina41.7637.4542.1742.07x41.38
Saga Redestam45.81xx44.22x44.04
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
9/6 12:10
1 Hilda Belin
IFK Lund
04 IFK Lund 23.74 SB
2 Emma Hansmar
Höörs IS
79 Höörs IS 14.02 PB
123456
Emma Hansmar11.0714.02xx12.8413.38
Hilda Belin21.7420.9921.7022.9723.74x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
- Sponsras av Lions
8/6 10:50
1 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 10.13
2 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 7.02 PB
123456
Alice Nilsson9.139.26xx10.139.20
Lovis Olssonx6.936.546.896.977.02
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 12:40
Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF -
123456
Alice Nilssonx-----
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 13:30
1 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 39.70
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI x
123456
Nova Hedin39.7033.7238.56x35.4034.35
Sarah Berkanixxxxxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
9/6 10:35
1 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 46.38 AR
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 35.50
3 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 31.26
4 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 20.45 SB
123456
Nicole Thomassonx14.58x18.00x20.45
Felicia Mårtensson32.0435.0433.7535.5029.48x
Nova Hedin29.0030.3531.2627.3127.8529.09
Elin Lindbergxx44.63x46.38x
F15 80 m Försök
UDM
8/6 15:55
Heat 1
Vind: +3.7
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 10.51 q
2 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 10.62 q
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 10.99 q 10.981
4 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.99 q 10.989
Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish DNS
Heat 2
Vind: +1.3
1 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 11.10 q PB
2 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.24 q
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 11.32 PB
4 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 12.26 SB
5 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 12.66 SB
F15 80 m Final
UDM
8/6 17:50
Vind: +2.7
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 10.52
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.91
3 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 10.93
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.23
Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
F15 300 m
UDM
9/6 13:45
1 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 42.91 PB
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 46.14 SB
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 50.14 PB
4 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 53.01
F15 800 m
UDM
9/6 16:35
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 2:33.08 SB
2 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 2:46.13
3 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 2:58.55
F15 & F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
UDM
9/6 11:15
Vind: +1.5
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 12.00 PB
2 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 13.94 PB
3 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 14.20 PB
4 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 15.04
5 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 22.11 PB
Sammanställning per klass
F15
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 12.00
F14
1 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 13.94
2 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 14.20
3 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 15.04
4 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 22.11
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
UDM
8/6 17:25
1 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 49.98 SB
2 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 56.87 PB
Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish DNS
F15 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
8/6 14:25
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 152 PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 146
3 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 125 SB
120125130135140143146149152155
Ester Drott Ripoll--oxooxoxoxxx
Vera Bergkvist---ooooxxoxoxxx
Tilde Hagenstamooxxx
F15 Längd
UDM
8/6 11:30
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 5.06 +2.2
2 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 4.64 +3.4
3 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.59 +1.3
4 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.53 +3.0
5 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 4.28 +2.9
6 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 4.18 +3.0
7 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 4.06 +2.6
8 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 3.78 +1.7 PB
9 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 3.77 +0.3 SB
10 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3.45 +2.8
11 Juliet Henewaa
Malmö AI
09 Malmö AI 3.00 +3.5
Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.45 +1.2 PB Utom tävlan
Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.10 +4.0 Utom tävlan
Agnes Abrahamsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.86 +0.8 PB Utom tävlan
1234
Ida Wikberg4.87 +0.44.98 +1.35.06 +2.24.52 -0.5
Alma Andersson3.83 +0.53.84 +0.84.06 +2.63.73 +0.7
Juliet Henewaax 2.41 +1.61.95 +1.83.00 +3.5
Ida-lina Somrell4.28 +2.94.01 +0.64.21 +1.93.78 +2.4
Elna Blake3.28 +2.43.13 0.03.12 +0.23.45 +2.8
Tilde Hagenstam3.57 +0.73.60 +1.23.78 +1.7x
Rebecka Bryland3.93 +2.23.98 +1.94.18 +3.04.10 +1.0
Amanda Håkansson4.59 +1.34.38 +0.34.24 +1.94.40 +2.2
Ella Wågstamx 4.33 +0.54.53 +3.0-
Kathii Bennekov4.63 +0.74.64 +3.43.94 +0.3x
Olivia Weldinghx 3.77 +0.3x x
Lo Linghagen4.39 +0.64.45 +1.24.43 +1.7x
Agnes Abrahamsson3.86 +0.83.83 +1.3- -
Hanna Hjorth4.09 0.04.09 +0.63.98 +0.14.10 +4.0
F15 Tresteg
UDM
9/6 10:00
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.38 +0.8
2 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.35 0.0
3 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.29 +0.7 SB
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.93 +0.5 SB
5 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.86 -0.3
6 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.59 +0.2 SB
7 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.96 +1.9 SB
1234
Alma Arvidsson7.96 +1.97.52 +0.87.87 +0.37.91 0.0
Rebecka Bryland8.63 +1.98.59 +0.48.86 -0.3x
Vera Bergkvistx 9.38 +0.89.10 +0.68.41 0.0
Amanda Håkanssonx 8.38 0.08.45 +1.08.93 +0.5
Hanna Hjorthx 9.11 +2.08.98 -0.79.35 0.0
Joline Billsten8.15 +1.4x x 8.59 +0.2
Lo Linghagenx 9.19 +1.39.16 +0.19.29 +0.7
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 10:50
1 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.88 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 8.45 PB
1234
Ella Svenssonx8.228.058.88
Ida Wikberg7.458.457.957.99
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
UDM
8/6 12:10
1 Agnes Abrahamsson
Malmö AI
09 Malmö AI 18.99 PB
2 Luam Biniam
Malmö AI
09 Malmö AI 18.68
3 Salina Biniam
Malmö AI
09 Malmö AI 14.57 SB
1234
Agnes Abrahamsson18.9918.7018.1016.93
Luam Biniam14.79x18.6814.67
Salina Biniam13.1713.98x14.57
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
UDM
9/6 14:30
1 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 39.43 PB
2 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 25.73 SB
1234
Joline Billsten24.4023.93x25.73
Anna Sällberg39.43x37.7738.35
F15 Spjut
Vikt: 500g
UDM
9/6 10:35
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 28.46
2 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 21.97
3 Luam Biniam
Malmö AI
09 Malmö AI 20.86
1234
Luam Biniam18.5217.6320.8614.76
Vera Bergkvistx28.0228.46x
Anna Sällbergx21.97xx
F14 80 m Försök
UDM
8/6 16:05
Heat 1
Vind: +1.8
1 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.01 q PB
2 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 11.16 q PB
3 Emily Prakash
Malmö AI
10 Malmö AI 11.26 q PB
4 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 11.42
5 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 11.92 PB
Heat 2
Vind: +3.0
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.72 q
2 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 10.94 q
3 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 11.43
4 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 11.55
Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 3
Vind: +2.8
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 10.60 q
2 Mille Widmark
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 11.80
3 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 11.83
4 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 11.93
Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK DNS
F14 80 m Final
UDM
8/6 17:45
Vind: +2.5
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 10.53
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.78
3 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 10.80
4 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.11
5 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 11.15
6 Emily Prakash
Malmö AI
10 Malmö AI 11.29
F14 300 m
UDM
9/6 13:55
A-Final
Tot. plac.
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 42.96 1 PB
2 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 43.79 2 PB
3 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 46.79 6
4 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 48.32 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 44.73 3 PB
2 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 44.95 4 PB
3 Emily Prakash
Malmö AI
10 Malmö AI 45.55 5 PB
4 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 48.95 8 PB
F14 800 m
UDM
9/6 16:45
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:30.31
2 Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta 2:33.13
3 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 2:36.04 PB
4 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:36.63 PB
5 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2:40.56
6 Elna Skoog
IK Finish
10 IK Finish 2:40.76 PB
7 Olivia Persson
Höörs IS
10 Höörs IS 2:40.85 PB
8 Wilma Fridgren
Malmö AI
10 Malmö AI 2:41.05 PB
9 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 2:47.99 PB
10 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 2:50.37 PB
11 Alicia Glans Trulsson
Malmö AI
10 Malmö AI 2:54.07 PB
F14 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m häck

F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
UDM
8/6 17:30
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 48.44 PB
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 53.77 PB
3 Mille Widmark
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 56.87 PB
F14 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
8/6 14:25
1 Elna Skoog
IK Finish
10 IK Finish 143 PB
2 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 143
3 Olivia Persson
Höörs IS
10 Höörs IS 135
4 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 120
120125130135140143146
Gabriella Dunemarkoxxx
Olivia Perssonoxoooxxx
Elna Skoog-ooxoxoxoxxx
Smilla Koeck-ooxxoxoxxoxxx
F14 Längd
UDM
8/6 12:35
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.83 +3.7
2 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 4.56 +1.6 PB
3 Elna Skoog
IK Finish
10 IK Finish 4.50 +3.3
4 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 4.43 +1.4
5 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 4.36 +1.6 PB
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.36 +1.9 PB
7 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 4.25 +2.9
8 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.08 +1.4
9 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 4.02 +1.4
10 Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.95 +1.2 PB
11 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.88 +2.0 PB
12 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 3.75 +0.6 PB
13 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 2.95 +1.4 PB
14 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 2.64 +1.7
Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI x
1234
Ebba Pålsson3.75 +0.63.57 +0.7x x
Filippa Sundler4.36 +1.63.78 +2.04.31 +0.94.14 +1.0
Gabriella Dunemark2.64 +1.7x 2.25 +0.62.22 +2.2
Anna Ludvigsen4.73 +2.84.83 +3.74.83 +1.64.81 +0.7
Dorothea Mader3.63 +0.93.88 +2.03.82 +1.23.78 +2.3
Hedvig Götegård4.36 +1.9x 4.30 +3.5x
Elly Oredsson3.98 0.03.76 0.04.08 +1.43.67 +1.9
Elna Skoog4.50 +3.34.40 +1.94.48 +3.34.21 +1.8
Emma Valentin-Hjorthx x x x
Hedda Karlberg4.28 +1.84.50 +2.14.56 +1.64.43 +1.0
Emilia Tegårdx 2.95 +1.4x x
Kayla Gullberg3.89 +0.83.95 +1.23.54 +1.73.73 +1.4
Melanie Andersson4.09 +0.44.22 +1.74.21 +1.84.25 +2.9
Alma Lindberg3.95 +1.63.93 +0.33.89 0.04.02 +1.4
Julia Hansson4.14 +1.64.43 +1.44.37 +0.54.40 +2.1
F14 Tresteg
UDM
9/6 10:00
1 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.28 +0.2
2 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.03 +2.2
1234
Selma Ströbeck9.03 +2.28.59 +0.5x 8.85 0.0
Bonni-Marilou Bergquistx 8.99 +2.19.28 +0.28.87 +1.3
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 10:50
1 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.06
2 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 7.98
3 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 7.84
4 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 7.57
5 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 6.85 PB
1234
Siri Nilsson6.855.766.306.67
Hedda Karlberg7.967.799.068.97
Selma Berggren7.987.737.887.58
Gabriella Dunemark6.937.357.577.48
Smilla Koeck7.59x7.357.84
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
UDM
8/6 12:10
1 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 25.77 PB
2 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 23.30 PB
3 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 22.91
1234
Smilla Koeckx23.30xx
Tove Olsson24.8325.7721.2324.99
Julia Hanssonxxx22.91
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
UDM
9/6 14:30
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 57.05 AR
2 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 27.29
3 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 25.83 PB
4 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 20.55 PB
1234
Sarah Berkanixxx57.05
Hedda Karlbergx19.44x20.55
Adrianna Kowalskax24.1025.83x
Julia Hanssonxx21.1427.29
F14 Spjut
Vikt: 500g
UDM
9/6 10:35
1 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 27.28 PB
2 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 23.46 PB
3 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 22.17
4 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 20.33
1234
Hedda Karlbergx26.1925.1227.28
Selma Berggren18.2121.9818.1522.17
Laura Engmark22.8418.6420.9123.46
Alma Lindbergx18.9020.1720.33
F13 60 m Försök
UDM
8/6 10:25
Heat 1
Vind: +0.4
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 8.62 q
2 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.66 q
3 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.77 q PB
4 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.90 q 8.895
5 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.90 q 8.896
6 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.09 PB
Heat 2
Vind: +1.3
1 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 8.94 PB
2 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 8.95 PB
3 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 8.97 PB
4 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 9.12 PB
5 Ingrid Södertun
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.20 PB
Heat 3
Vind: +1.7
1 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 8.68 q PB
2 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.13 PB
3 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.34 PB
4 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.35
5 Signe Nyman
Bara FIK
11 Bara FIK 10.99 PB
F13 60 m Final
UDM
8/6 13:05
Vind: +5.3
1 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.30
2 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 8.45
3 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 8.49
4 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.69
5 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.70
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.87
F13 200 m
UDM
9/6 15:00
A-Final
Vind: +1.5
Tot. plac.
1 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 27.52 1 PB
2 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 28.62 2 PB
3 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 29.55 4 PB
4 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 29.59 5 PB
5 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 29.94 7 PB
6 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 30.17 8 PB
B-Final
Vind: +1.7
Tot. plac.
1 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 29.06 3 PB
2 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 29.79 6 PB
3 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 30.42 9 PB
4 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 30.58 10 PB
5 Ingrid Södertun
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 30.96 11 PB
6 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 31.29 12 PB
F13 600 m
UDM
8/6 15:20
1 Viktoria Heden
Malmö AI
11 Malmö AI 1:53.89 PB
2 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 1:56.77 PB
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 1:58.40 PB
4 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 1:58.55 PB
5 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2:03.53 PB
6 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2:06.82 PB
7 Signe Nyman
Bara FIK
11 Bara FIK 2:29.45 PB
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
UDM
9/6 11:40
Heat 1
Vind: -0.6
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.90 q PB
2 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 10.45 q PB
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.83 q PB
4 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.11 q PB
5 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.25 PB
Heat 2
Vind: -0.5
1 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 10.51 q PB
2 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 10.75 q PB
3 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.19 PB
4 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 12.30 PB
5 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.83 PB
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
UDM
9/6 13:10
Vind: +1.1
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.68 AR Tangerat
2 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 10.29 PB
3 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 10.48 PB
4 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 10.51
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.81 PB
6 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.08 PB
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
UDM
8/6 17:05
A-Final
Vind: +2.7
Tot. plac.
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 31.07 1
2 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 32.01 2
3 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 33.92 5
4 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 35.81 8
B-Final
Vind: +1.1
Tot. plac.
1 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 32.89 3 PB
2 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 33.46 4 PB
3 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 34.28 6 PB
4 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 34.70 7 PB
F13 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
9/6 15:15
1 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 156
2 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 145
3 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 145 PB
4 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 139 PB
5 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 136 PB
6 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 133 PB
7 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 130 PB
8 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 115 SB
115120125130133136139142145148152156160
Olivia Krantz Elm-ooooxoxxoxxx
Noor af Wetterstedtoxxx
Meja Persson Åberg-oooxoxxoxxx
Molly Perssonoooxoxxx
Tove Karlsson--oooxooxxoxxoxxx
Tove Nilsson-o-ooooxoxxoxxx
Saga Viscomiooxoxxoxxoxxx
Sara Mårtensson---ooooooxooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
UDM
9/6 10:00
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.78 0.0
2 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.54 +0.1 PB
3 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 4.41 0.0
4 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 4.38 0.0 SB
5 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.37 0.0
6 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 4.33 -0.3 PB
7 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 4.22 -0.1 PB
8 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.19 0.0
9 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 4.19 0.0 PB
10 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 4.18 0.0
11 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 3.95 0.0 PB
12 Ingrid Södertun
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.94 0.0 PB
13 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.90 0.0 PB
14 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.84 -0.1
1234
Ebba Danarö4.35 -0.24.38 0.04.34 0.04.14 0.0
Tove Karlsson4.54 +0.14.44 +0.34.37 -0.14.38 0.0
Sara Mårtensson4.37 0.04.28 0.04.20 0.0x
Lärke Lantz Lund3.84 -0.13.46 +0.53.66 0.03.75 0.0
Indie Sandberg4.12 0.03.80 -0.83.86 -0.24.18 0.0
Elma Hellqvist4.78 0.04.59 +0.54.70 +0.44.64 0.0
Tove Nilsson4.41 0.04.38 0.04.28 0.04.39 -0.3
Freja Rosberg4.17 +0.1x 4.33 -0.34.25 0.0
Noor af Wetterstedt4.18 -0.14.19 0.04.18 0.04.18 0.0
Ingrid Södertun3.69 -0.13.94 0.03.74 0.03.94 +0.4
Olivia Krantz Elm2.94 0.04.21 0.04.22 -0.1x
Molly Söderling3.43 0.03.65 0.03.90 0.03.75 +0.9
Majali MacDonald Sterner3.96 0.04.19 0.03.84 0.04.14 +0.4
Tove Malm3.73 0.03.88 0.03.95 0.03.86 0.0
F13 Tresteg
Hoppzon
UDM
8/6 13:35
1 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 10.16 -0.8
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.85 -0.7 PB
3 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.24 -1.7 PB
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.19 -1.0 PB
5 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 8.89 -1.4
6 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 8.88 -3.0
7 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.87 -1.9 PB
8 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 8.59 -3.4 PB
9 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.52 -0.2
10 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 8.41 -2.2 PB
11 Ingrid Södertun
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.88 -2.3 PB
12 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 7.79 -1.2 PB
13 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.69 -1.5 PB
1234
Molly Söderling7.60 -1.47.53 -2.07.05 -2.37.69 -1.5
Virve Sigurdsson7.41 -1.07.79 -1.27.64 -1.17.44 -1.8
Sara Mårtensson8.46 -2.38.47 -1.38.52 -0.28.31 -3.6
Ingrid Södertun7.60 -2.37.77 -2.27.82 -0.47.88 -2.3
Felicia Thedius8.87 -1.98.56 -2.88.87 -1.68.57 -1.5
Olivia Krantz Elm8.53 -2.18.59 -3.48.52 -3.67.83 -0.6
Ellen Palmqvistx 8.55 -1.78.88 -3.08.70 -2.5
Freja Rosberg8.78 -2.38.89 -1.48.67 -3.4x
Isabelle Ronlan9.06 -2.29.19 -1.0x x
Tove Karlsson9.24 -1.79.00 -2.69.14 -2.09.12 -0.2
Saga Viscomi8.35 -0.38.27 -1.48.41 -2.28.35 -2.7
Majali MacDonald Sterner9.90 0.010.16 -0.89.83 -0.19.82 -1.1
Noor af Wetterstedt9.85 -0.7x 9.81 +0.79.63 -2.3
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 12:30
1 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.26 PB
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.13
3 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.12 PB
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 8.87 PB
5 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.83 PB
6 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.93 PB
7 Thea Hurtig
Åhus FIK
11 Åhus FIK 7.70 PB
8 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 7.17
9 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 6.80 PB
10 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 6.44 PB
11 Ingrid Södertun
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 5.58
12 Signe Nyman
Bara FIK
11 Bara FIK 4.41 PB
1234
Saga Viscomi7.176.607.166.90
Ingrid Södertun5.425.495.584.59
Ebba Danarö10.139.529.889.09
Tove Malm6.496.805.986.00
Miranda Viltback5.515.925.536.44
Tove Karlsson8.338.838.588.09
Felicia Thedius9.5310.269.779.79
Virve Sigurdsson8.448.039.127.87
Signe Nyman3.924.414.093.77
Isabelle Ronlan8.878.437.97x
Ella Malmberg7.247.847.357.93
Thea Hurtig5.587.487.707.67
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
UDM
8/6 11:35
1 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 12.65 PB
2 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 10.47 PB
Elsa Johansson
Klippans FK
11 Klippans FK 34.02 PB Utom tävlan
Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 19.23 PB Utom tävlan
1234
Ellie Greydanusx10.47xx
Amelia Siorholm8.6910.1311.0712.65
Elsa Johansson34.0232.7131.5626.08
Lykke Bruzelius17.4718.1215.6219.23
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
UDM
9/6 15:45
1 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 26.73
2 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 26.13 PB
3 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 22.99 PB
4 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 20.63 PB
5 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 18.77 PB
6 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 13.17
1234
Felicia Thediusx16.9418.77x
Ellie Greydanus16.1320.6310.33x
Virve Sigurdssonx17.3420.0322.99
Amelia Siorholm13.1711.45-10.98
Ellen Palmqvist26.1325.0825.73x
Noor af Wetterstedt26.2226.73x25.49
F13 Spjut
Vikt: 400g
UDM
9/6 14:05
1 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 22.35 PB
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 19.77 PB
3 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 16.60
4 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 15.66 PB
5 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 15.65 PB
6 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 15.22 PB
1234
Ellie Greydanus15.1416.6014.1810.01
Ebba Danarö19.73x16.5019.77
Lykke Bruzelius17.0216.5020.0422.35
Ellen Palmqvist15.2213.0414.8912.65
Molly Söderling8.3813.4315.5415.66
Virve Sigurdsson14.3915.65x9.91
F12 60 m Försök
UDM
8/6 10:10
Heat 1
Vind: +0.8
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 8.83 q
2 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.07 q PB
3 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.13 q PB
4 Matilda Groff
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.41 q
5 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 9.98
Heat 2
Vind: +0.9
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 8.59 q PB
2 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.48 q
3 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 9.49
4 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 10.17
5 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 10.56 PB
Heat 3
Vind: +0.7
1 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 8.95 q PB
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.25 q
3 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 9.55 PB
4 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.69 =PB
Heat 4
Vind: +1.4
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.98 q
2 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 9.30 q
3 Vera Malm
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.34 q PB
4 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 9.40 q PB
Linnea Barr
Malmö AI
12 Malmö AI Ingen tid
F12 60 m Final
UDM
8/6 13:00
A-Final
Vind: +2.6
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 8.75
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.83
3 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 8.90
4 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 8.93
5 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.06
6 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.16
B-Final
Vind: +0.8
1 Matilda Groff
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.17
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.21
3 Vera Malm
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.28 PB
4 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 9.54
5 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.56
Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
F12 200 m
UDM
9/6 15:30
A-Final
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 28.67 1 PB
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 30.71 5
3 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 31.04 6 PB
4 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 31.38 8
5 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 31.73 10 PB
Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish DNS
B-Final
Vind: +1.6
Tot. plac.
1 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 31.43 9 PB
2 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 31.96 11 PB
3 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 32.02 12 PB
4 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 32.80 14
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 34.11 15
6 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 34.72 16 PB
C-Final
Vind: +2.9
Tot. plac.
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 29.10 2
2 Leah Henricsson
IFK Lund
12 IFK Lund 30.31 3
3 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 30.46 4
4 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 31.26 7
5 Ruth Ewers Enjin
Malmö AI
12 Malmö AI 32.47 13
F12 600 m
UDM
8/6 14:50
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 1:46.62 PB AR
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 1:49.18 PB
3 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 1:57.30 PB
4 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 2:00.31 PB
5 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 2:07.40
6 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 2:09.48
Linnea Barr
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF DNS
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
UDM
9/6 11:30
Heat 1
Vind: +1.0
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 10.47 q PB
2 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 10.64 q PB
3 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 11.74 q SB
4 Thyra Söderling
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.21 q PB
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 12.72 PB
6 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 14.81
Heat 2
Vind: -0.1
1 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.95 q PB
2 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.50 q PB
3 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 13.04 PB
4 Malva Weberg
Malmö AI
12 Malmö AI 13.47 PB
5 Astrid Strandberg
Genarps IF
12 Genarps IF 14.15
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
UDM
9/6 13:15
Vind: +0.1
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 10.42 PB
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 10.44 PB
3 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 11.66 SB
4 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.77 PB
5 Thyra Söderling
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 11.93 PB
6 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.42 PB
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
UDM
8/6 16:55
Vind: +1.9
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 32.83 PB
2 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 35.17 PB
3 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 35.29 PB
4 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 35.50 PB
5 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 37.22 PB
6 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 40.17 PB
F12 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
9/6 14:05
1 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 145 PB
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 142 SB
3 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 142 PB
4 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 125
=5 Ruth Ewers Enjin
Malmö AI
12 Malmö AI 125
=5 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 125 =PB
7 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 115 PB
8 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 110
105110115120125130133136139142145148
Astrid Hansson--oooooxxooxxoxxx
Alva Buonassisi-oxxx
Ruth Ewers Enjinoooxoxxoxxx
Majken Arwedsson----ooxooxooxxx
Moa Thögersen--ooxoxxx
Olivia Lindstrandoooxxx
Lilja Janus----xoxooxxoxoxxoxxoxxx
Olivia Molin Gjorgievskioooxoxxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
UDM
9/6 11:50
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 4.58 +1.0
2 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 4.49 0.0 PB
3 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 4.48 0.0 PB
4 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 4.36 +0.2
5 Leah Henricsson
IFK Lund
12 IFK Lund 4.24 -0.2 PB
6 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 4.16 +0.3
7 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 4.16 -1.7 PB
8 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 4.03 0.0
9 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.94 +0.2
10 Matilda Groff
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 3.92 +0.1
11 Thyra Söderling
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.85 +1.3 PB
12 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 3.82 +1.5 SB
13 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.72 0.0 SB
14 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 3.70 -0.1
15 Ellen Tegård
IK Finish
12 IK Finish 3.62 0.0 PB
16 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 3.58 +0.1
17 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 3.58 +1.0
18 Isa Linghagen
Malmö AI
12 Malmö AI 3.30 +1.7 PB
19 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 3.23 +0.9
1234
Thyra Söderling3.50 -1.33.59 +0.23.60 +0.93.85 +1.3
Agnes Mårtensson3.89 +0.23.94 +0.23.93 -1.33.87 0.0
Lilja Janus4.15 +0.74.14 -0.64.49 0.04.47 0.0
Junie Billsten3.62 -0.2x 3.70 -0.1x
Janna Jansen3.58 +0.13.26 +0.73.56 +0.93.31 0.0
Isa Linghagen3.19 0.03.21 0.03.30 +1.73.23 +1.0
Maja Frieberg3.03 0.03.23 +0.9x 2.80 0.0
Leah Henricsson4.08 0.04.12 +0.94.18 -0.64.24 -0.2
Ida Bryland4.03 0.0x 3.97 +0.2x
Ellen Tegård3.60 +0.33.54 +1.13.49 0.03.62 0.0
Agnes Armbäckx 3.30 -0.14.16 -1.72.89 +0.5
Sofie Berglund4.16 +0.34.04 -0.54.02 -0.14.06 -0.5
Moa Wågstam3.58 -0.3x 3.56 +0.33.82 +1.5
Ida Olsson3.37 +0.43.45 +0.33.72 0.03.59 0.0
Olivia Lindstrand4.21 +0.64.29 -0.94.36 +0.24.27 -0.1
Moa Thögersen3.89 +0.44.18 -0.74.48 0.04.33 -0.2
Matilda Groff3.86 +0.9x 3.92 +0.13.79 +0.5
Lisa Pirosx 3.40 -0.73.58 +1.0x
Majken Arwedsson3.90 +1.54.36 -0.44.58 +1.04.50 +0.9
F12 Tresteg
Hoppzon
UDM
8/6 15:10
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.32 -3.2 PB
2 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 8.75 -0.5
3 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 8.21 -0.2
4 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 8.20 -0.9
5 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 8.10 -0.2
6 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 7.13 -3.2
1234
Ida Olsson7.98 -0.78.11 -2.88.21 -0.28.12 -0.9
Ida Bryland7.86 0.08.10 -0.27.72 -3.07.86 -1.4
Malva Arnback8.20 -0.98.15 -1.28.05 -2.07.91 -2.5
Agnes Armbäck8.55 -1.28.75 -0.58.53 0.08.66 -0.5
Maja Frieberg7.07 0.07.13 -3.2x 6.70 -1.8
Moa Thögersen9.18 0.09.06 -0.99.02 -0.59.32 -3.2
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 13:30
1 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.63
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.13
3 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 7.81
4 Ellen Tegård
IK Finish
12 IK Finish 7.79 PB
5 Stella Malmqvist
IK Finish
12 IK Finish 6.62
6 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 6.34 PB
1234
Moa Thögersen8.108.137.31x
Stella Malmqvist6.066.625.996.46
Ida Olsson5.256.036.056.34
Lilo Tuvesson9.168.398.789.63
Agnes Armbäck7.187.697.817.46
Ellen Tegård7.127.547.797.65
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
UDM
8/6 11:35
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 25.28 PB
2 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 15.66 PB
3 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 15.00 PB
4 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 12.02 PB
1234
Moa Thögersenx19.23x25.28
Ida Olsson14.86x15.6613.90
Malva Arnback11.69x11.8415.00
Majken Arwedssonx12.02xx
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
UDM
9/6 15:45
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 26.19 PB
2 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 22.76 PB
3 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 18.09 PB
4 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 16.91 PB
5 Malva Weberg
Malmö AI
12 Malmö AI 14.22 PB
1234
Ida Nilsson22.76x19.09x
Junie Billsten16.4916.4018.0915.95
Ida Olsson16.2714.0814.6416.91
Moa Thögersen22.7223.7226.19x
Malva Weberg14.22xxx
F12 Spjut
Vikt: 400g
UDM
9/6 14:45
1 Leah Henricsson
IFK Lund
12 IFK Lund 23.98 PB
2 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 19.83
3 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 18.05
4 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 17.78
5 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 16.22
6 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 15.39 PB
7 Stella Malmqvist
IK Finish
12 IK Finish 14.04 PB
8 Malva Weberg
Malmö AI
12 Malmö AI 12.74 PB
9 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 12.22 SB
1234
Malva Webergx12.7412.1712.61
Junie Billsten16.7319.8317.2514.12
Ida Olsson12.2012.2211.9011.42
Leah Henricsson17.0823.9816.1421.58
Stella Malmqvist10.61x11.9214.04
Moa Thögersen18.0513.9115.6215.58
Agnes Armbäck12.4316.1916.7517.78
Ida Nilsson14.7515.1514.2416.22
Ida Bryland15.3912.7913.178.33
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m Försök
- Sponsras av Brydes
8/6 14:30
Heat 1
Vind: +1.8
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 11.29 q PB
2 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 11.53 q SB
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 11.73 q PB
4 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 11.84 q PB
5 Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 12.08 SB
Heat 2
Vind: +1.5
1 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 11.82 q PB
2 Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish 11.89 q PB
3 Johannes Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 11.91 PB
4 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 12.02 PB
5 Mattias Lindén
Malmö AI
83 Malmö AI 12.53 PB
Män 100 m Final
- Sponsras av Brydes
8/6 16:40
Vind: +2.6
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 11.07
2 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 11.78
3 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 11.93
Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish DNS
Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF DNS
Män 200 m
9/6 15:10
A-Final
Vind: +0.7
Tot. plac.
1 Nino Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 21.87 1 PB
2 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 22.71 2 PB
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 22.91 3 PB
4 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 23.33 4 SB
5 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 24.95 7 SB
6 Mattias Lindén
Malmö AI
83 Malmö AI 25.11 8 PB
B-Final
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 23.99 5 PB
2 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 24.24 6 PB
3 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 25.76 9 PB
4 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 27.13 10 SB
Män 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

Män 1500 m
9/6 16:20
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:25.71
2 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 4:48.33 PB
3 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 4:48.90 PB
4 Magnus Magnoy
IK Finish
77 IK Finish 5:21.86 PB
Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish DNF
Män Höjd
9/6 12:55
1 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 200 =SB
2 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 183
3 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 183 PB
4 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 180
5 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 180 SB
6 Andreas Leveau
IK Finish
80 IK Finish 175 SB
7 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 170
8 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 165 PB
9 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 155 =PB
150155160165170175180183186190196200205
Anton Rosslin-----oxooxxx
Viktor Sahlin---oxoxxoxxoxxx
Hannes Ericsson---xooxxx
Staffan Palmqvistxoxxoxxx
Fredrik Walemo----oooxxx
Andreas Leveau----oxoxxx
Aron Powell-xooxoxxx
Adam Svensson------o-oxox-xoxxx
August Thompson----ooxoxxoxxx
Män Längd
8/6 10:45
1 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 6.65 +0.2 PB
2 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF 6.54 +1.3
3 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 6.18 +1.3 SB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 6.04 +0.5
123456
August Thompson6.65 +0.2x 6.54 +1.26.30 +1.46.44 0.0x
Alfons Ekerot5.98 +1.46.18 +1.3- 5.70 +0.35.12 +1.5-
Viktor Sahlin6.04 +0.5x - 5.66 +1.64.53 +0.3x
Kristoffer Kold Erlandsen6.35 +1.86.52 +0.5x 6.54 +1.36.18 +1.26.53 +0.7
Män Kula
Vikt: 7,26kg
8/6 11:35
1 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.71
2 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 10.10
123456
Arvid Mägi Theorin15.71xxxx15.50
Isak Gunnarsson9.899.6610.109.839.929.97
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
9/6 13:30
1 Andreas Henriksson
Eslövs AI
02 Eslövs AI 57.19
2 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 30.57
123456
Viktor Sällbergxx30.19x30.57x
Andreas Henrikssonxxx57.1956.3756.72
Män Spjut
Vikt: 800g
9/6 12:10
1 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 37.95
2 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 37.28
3 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 36.12 PB
4 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 34.26 PB
123456
Isak Gunnarsson36.1237.9535.7734.7837.1237.72
Martin Bergström34.2436.1232.0932.55x33.66
Viktor Sällbergxx29.7834.2630.4130.07
Sebastian Persson37.28x35.49x33.0636.14
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
- Sponsras av Lions
8/6 11:35
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 13.22 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.90
123456
Theo Lydén12.6911.98x11.9012.9012.86
Eric Hanssonxx13.22xx12.29
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
8/6 12:40
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 39.49 PB
2 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 36.17
123456
Viktor Sahlin31.64xx35.0035.6436.17
Eric Hansson33.3035.7033.96xx39.49
P17 Spjut
Vikt: 700g
9/6 12:10
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 45.49 SB
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 43.33
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 34.99
123456
Ludvig Hallberg34.93x33.63x33.4234.99
Loke Bergström43.33-----
Viktor Sahlin45.4941.0742.7542.84--
P15 80 m
UDM
8/6 16:25
Vind: +0.7
1 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.92 PB
2 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 10.07 PB
3 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 10.23 PB
4 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.00 PB
P15 300 m
UDM
9/6 14:05
1 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 37.18 PB
2 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 39.07
3 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 41.00 PB
4 Victor Gustavsson
Genarps IF
09 Genarps IF 47.35 PB
5 Wille Rosell
Genarps IF
09 Genarps IF 50.89 PB
P15 & P14 800 m
UDM
9/6 16:55
1 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 2:20.10
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2:27.07
3 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 2:27.26 PB
4 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2:45.50
Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 2:34.75 Utom tävlan
Sammanställning per klass
P15
1 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 2:20.10
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2:27.07
Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 2:34.75
P14
1 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 2:27.26
2 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2:45.50
P15 & P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
UDM
9/6 11:05
Vind: +1.1
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 12.77
2 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 13.61 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 12.77
P14
1 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 13.61
P15 & P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
UDM
8/6 17:35
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 44.45 PB
2 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 48.22 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 44.45
P14
1 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 48.22
P15 Längd
UDM
8/6 10:00
1 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 5.48 +1.4
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.56 +0.8 SB
1234
Gabriel Åbjörnsson4.49 0.04.54 +1.54.20 +0.94.56 +0.8
Nils Möller5.48 +1.45.04 +0.35.28 0.05.07 0.0
P15 Tresteg
UDM
9/6 10:00
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 10.61 0.0
2 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 10.10 +0.6 PB
1234
Nestor Wallin Burguete9.80 +0.59.76 +0.99.61 +0.310.10 +0.6
Philip Hansmar9.95 +0.39.39 -0.110.14 0.010.61 0.0
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
UDM
8/6 12:40
1 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 31.29
2 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 25.99 SB
1234
Gabriel Åbjörnsson24.0227.45x31.29
Svante Lindström9.8825.9924.46x
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
UDM
9/6 13:30
1 Fabian Olivestedt
Åhus FIK
09 Åhus FIK 29.36 PB
1234
Fabian Olivestedt29.36xxx
P15 Spjut
Vikt: 600g
UDM
9/6 12:10
1 Fabian Olivestedt
Åhus FIK
09 Åhus FIK 32.59
Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 42.92 PB Utom tävlan
1234
Emil Blome42.9240.7941.6737.92
Fabian Olivestedtxx31.4532.59
P14 80 m Försök
UDM
8/6 16:15
Heat 1
Vind: +3.0
1 Alfred Levin Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.71 q
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.09 q
3 Arian Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 10.31 q
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 10.55 q
Heat 2
Vind: +2.5
1 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 10.11 q
2 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 11.20 q
3 Arvin Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 11.26
Emil Keller
IK Hellas Roskilde (DEN)
10 IK Hellas Roskilde (DEN) 10.28 Utom tävlan
P14 80 m Final
UDM
8/6 17:55
Vind: +1.5
1 Alfred Levin Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.78 PB
2 Arian Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 10.34 PB
3 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 10.59 PB
Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish DNS
Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
P14 300 m
UDM
9/6 14:10
1 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 41.99 PB
2 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 43.64 PB
Emil Keller
IK Hellas Roskilde (DEN)
10 IK Hellas Roskilde (DEN) 40.30 PB Utom tävlan
P14 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 800 m

P14 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m häck

P14 300 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P15 300 m häck

P14 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
8/6 14:25
1 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 149 PB
125130135140143146149152
Gustav Pedersenooooxooxxoxxx
P14 Längd
UDM
8/6 10:00
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 5.55 0.0
2 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 4.85 +0.7 PB
3 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 4.45 +1.3 PB
1234
Anton Ford4.79 +1.34.85 +0.74.74 0.04.58 +1.8
Erik Herstedt5.30 0.05.55 0.0x x
Anton Kalmlund4.45 +1.34.32 +1.14.28 -0.63.96 +0.3
P14 Tresteg
UDM
9/6 10:00
1 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 10.45 +0.9 PB
1234
Ludvig Friebergx 10.02 0.010.45 +0.9x
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 11:35
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 11.66 PB
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 10.98
1234
Erik Herstedt11.2311.6610.5710.88
Tiger Odéhn10.2010.989.7410.01
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
UDM
8/6 12:40
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 36.34 PB
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 36.08
3 Alfred Levin Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 32.88 PB
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 20.08 PB
1234
Erik Herstedt36.3431.87x34.60
Ludvig Frieberg20.0819.38x16.74
Alfred Levin Ohlgren30.7432.88xx
Tiger Odéhnx32.4030.8036.08
P14 Spjut
Vikt: 600g
UDM
9/6 12:10
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 32.60 PB Utom tävlan
1234
Love Hanssonx32.60--
P13 60 m Försök
UDM
8/6 12:05
Heat 1
Vind: +2.1
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.19 q
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.70 q
3 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 9.01 q
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.05 q
5 Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund 9.12
Heat 2
Vind: +2.6
1 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 8.85 q
2 Alvin Juldorf
IK Finish
11 IK Finish 8.98 q
3 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.31
4 Carl Johansson
IK Finish
11 IK Finish 9.57
P13 60 m Final
UDM
8/6 13:15
Vind: +2.5
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.15
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.71
3 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 8.98 8.973
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 8.98 8.979
5 Alvin Juldorf
IK Finish
11 IK Finish 9.04
Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund DNS
P13 200 m
UDM
9/6 15:20
A-Final
Vind: +4.3
Tot. plac.
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 26.34 1
2 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 30.46 4
3 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 31.48 6
Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish DNS
B-Final
Vind: +1.9
Tot. plac.
1 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 29.15 2 PB
2 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 30.12 3 PB
3 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 30.77 5 PB
4 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 32.00 7 PB
P13 600 m
UDM
8/6 15:30
1 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 1:37.06 PB
2 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 1:50.08 PB
3 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 1:50.97 PB
Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund DNS
P13 & P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
UDM
9/6 11:25
Vind: +0.6
1 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 10.74 PB
2 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 11.44 PB
3 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 11.59 PB
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 12.30 PB
5 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 12.57 PB
6 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 13.40 PB
Sammanställning per klass
P13
1 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 10.74
2 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 11.44
3 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 11.59
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 12.30
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 13.40
P12
1 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 12.57
P13 & P12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
UDM
8/6 17:15
Vind: 0.0
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 32.36 PB AR
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 32.43 PB
3 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 33.66 PB
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 33.90 PB
5 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 33.96 PB
Sammanställning per klass
P13
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 32.36
2 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 33.90
3 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 33.96
P12
1 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 32.43
2 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 33.66
P13 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
9/6 11:40
1 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 155 PB
2 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 142 PB
3 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 142 SB
4 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 139 PB
5 Algot Sollvén
IFK Lund
11 IFK Lund 130
6 Frode Gustafsson
IFK Lund
11 IFK Lund 125
7 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 120
115120125130133136139142145155156
Eddie Ekström-o-xxx
Knut Thompsonoooooxxoxxoxxx
Sigge Jarl-oooxooxooxxx
Algot Sollvénooxooxxx
Frode Gustafssonoooxxx
Oskar Carlström----o-o-ooxxx
Tage Karlström--ooo-xoxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
UDM
9/6 13:25
1 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.60 +0.1
2 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.60 0.0
3 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 4.45 -0.1
4 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.30 +0.9 PB
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.23 +0.1 PB
6 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 3.95 +0.4 PB
1234
Jakob Bengtsson4.23 +0.13.92 0.04.09 +0.34.08 -0.4
Jacob Schell4.60 0.04.33 +0.62.60 +1.33.92 +1.6
Knut Thompson4.13 -0.14.30 +0.94.13 +1.54.24 +0.6
Oskar Carlström4.60 +0.1- 4.58 +0.74.58 0.0
Kevin Gramming3.89 0.0x 3.95 +0.4x
Tage Karlström4.34 +0.94.40 +1.24.18 +1.64.45 -0.1
P13 Tresteg
Hoppzon
UDM
8/6 12:40
1 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.35 -1.4 PB
2 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 9.53 -0.7
3 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.36 -1.1
4 Carl Johansson
IK Finish
11 IK Finish 7.60 -1.1 PB
1234
Carl Johansson7.60 -1.17.57 -1.17.39 -2.67.29 -1.6
Edvin Hafsäter9.17 -2.59.53 -0.79.36 -1.09.10 -2.7
Jacob Schell9.34 -1.79.21 -1.79.36 -1.19.28 -1.6
Oskar Carlström10.09 +0.910.35 -1.410.01 -3.79.93 -2.3
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 10:00
1 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 9.77 PB
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.35
3 Vilmer Ohlin
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 7.99 PB
4 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 7.67
5 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.52 SB
6 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 7.23
1234
Theo Ek7.087.077.237.06
Melker Madsen8.908.48x9.77
Oskar Carlström9.359.077.979.24
Vilmer Ohlinx6.747.967.99
Love Wemmert7.317.346.867.67
Jacob Schell7.317.527.346.71
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
UDM
8/6 10:40
1 Vilmer Ohlin
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 30.25
2 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 23.18 PB
3 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 17.75 PB
4 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 17.43 PB
1234
Love Wemmert15.5112.4916.2917.43
Vilmer Ohlin24.5230.2511.2928.09
Melker Madsen22.71x23.1817.02
Theo Ekx17.75xx
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
UDM
9/6 14:30
1 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 25.28 PB
Alexander Dragulescu
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS x
1234
Love Wemmertxx25.28x
Alexander Dragulescuxxxx
P13 Spjut
Vikt: 400g
UDM
9/6 16:00
1 Alexander Dragulescu
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 33.48 PB
2 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 27.09
3 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 21.41 PB
4 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 21.01 PB
5 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 17.51 PB
1234
Jacob Schell21.0119.2420.9220.30
Theo Ekx12.9417.5114.09
Love Wemmert13.5117.4919.9321.41
Alexander Dragulescu28.8928.6533.48x
Melker Madsen24.8025.3827.09x
P12 60 m Försök
UDM
8/6 11:55
Heat 1
Vind: +1.6
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.52 q
2 Elis Bivefors
IK Finish
12 IK Finish 8.74 q PB
3 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.79 q PB
4 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.96 q PB
5 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.29 q
Heat 2
Vind: +1.4
1 Mattis Rhodin
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.35 q PB
2 Joel Rundberg
Malmö AI
12 Malmö AI 9.68 PB
3 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 10.08 =PB
4 Oscar Carlsson
Lomma FIK
12 Lomma FIK 10.59
P12 60 m Final
UDM
8/6 13:10
Vind: +2.2
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.40
2 Elis Bivefors
IK Finish
12 IK Finish 8.63
3 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.88
4 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.91
5 Mattis Rhodin
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.30
6 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.42
P12 200 m
UDM
9/6 15:50
A-Final
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 28.08 1
2 Elis Bivefors
IK Finish
12 IK Finish 28.75 2 PB
3 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 30.68 3 PB
4 Hugo Jedvik
IK Finish
12 IK Finish 32.15 5 PB
B-Final
Vind: +2.4
Tot. plac.
1 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 31.99 4
2 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 32.71 6
Mattis Rhodin
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 31.24 Utom tävlan
Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
P12 600 m
UDM
8/6 15:40
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 1:51.00 PB
2 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 1:57.05 PB
3 Elis Bivefors
IK Finish
12 IK Finish 1:57.38 1:57.374
4 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 1:57.38 PB 1:57.377
5 Hugo Jedvik
IK Finish
12 IK Finish 1:58.66 PB
6 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 2:01.23 PB
P12 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P13 60 m häck

P12 200 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P13 200 m häck

P12 Höjd
UDM - Sponsras av Henda
9/6 11:40
1 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 139
2 Theo Kusljic Radosavljevic
Malmö AI
12 Malmö AI 133 PB
3 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 120 SB
4 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 120
115120125130133136139142
Julien Sarukoooooxxoxoxxx
Ejnar Blakexooxxx
Theo Kusljic Radosavljevic-ooxoxxoxxx
Ebbe Rydingsvärdooxxx
P12 Längd
Hoppzon
UDM
9/6 13:25
1 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 4.35 -0.7 SB
2 Theo Kusljic Radosavljevic
Malmö AI
12 Malmö AI 4.29 0.0 PB
3 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 4.09 +0.1
4 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.75 +0.1
5 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 3.71 0.0 PB
6 Hugo Jedvik
IK Finish
12 IK Finish 3.56 -0.7
1234
Nils Rickhag3.73 0.03.75 +0.13.61 0.03.61 0.0
Ebbe Rydingsvärd3.90 0.04.09 +0.13.94 -0.53.88 0.0
Eric Modig3.65 -0.33.61 -0.63.71 0.03.40 -0.7
Theo Kusljic Radosavljevic4.23 -0.84.27 0.04.10 -0.14.29 0.0
Julien Saruk4.10 0.04.35 -0.7x 4.06 0.0
Hugo Jedvik3.50 -0.63.56 -0.73.48 -0.93.56 -1.2
P12 Tresteg
Hoppzon
UDM
8/6 12:40
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.15 -2.0 PB
2 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 7.87 -2.1 PB
1234
Nils Rickhag7.87 -2.1x 7.77 -2.87.79 -1.8
Christopher Suorra Noël9.05 -1.9x 8.90 -0.89.15 -2.0
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
UDM - Sponsras av Lions
8/6 10:00
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.09 PB
2 Joel Rundberg
Malmö AI
12 Malmö AI 8.75
3 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 6.23 PB
4 Jacob Dahlen
Malmö AI
12 Malmö AI 6.06
5 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 5.94
6 Hugo Jedvik
IK Finish
12 IK Finish 5.40 PB
1234
Hugo Jedvik5.404.994.915.22
Ebbe Blake5.886.236.035.86
Jacob Dahlenx6.065.41x
Ejnar Blake5.035.865.945.11
Joel Rundbergx7.708.756.78
Christopher Suorra Noël9.098.758.159.07
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
UDM
8/6 10:40
1 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 20.44 PB
2 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 19.37 PB
3 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 18.88 PB
1234
Christopher Suorra Noël14.67x19.37x
Valter Farnestam16.09x18.88x
Ebbe Blake13.55x20.4419.90
P12 Slägga
Vikt: 3,0kg
UDM
9/6 14:30
1 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 13.88
1234
Ebbe Blake13.6613.8813.58x
P12 Spjut
Vikt: 400g
UDM
9/6 16:00
1 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 27.54 PB
2 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 21.88 PB
3 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 19.57
4 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 17.65 PB
5 Hugo Jedvik
IK Finish
12 IK Finish 14.82
6 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 14.51
Mattis Rhodin
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 16.68 PB Utom tävlan
David Thorsgaard
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 16.58 Utom tävlan
1234
Nils Rickhag11.3214.519.8013.09
Ebbe Blakex18.7019.5321.88
Hugo Jedvik14.82xx11.30
Eric Modig17.3817.6517.2716.59
Ejnar Blake18.0018.4519.5718.31
Valter Farnestam21.7223.6522.1627.54
Mattis Rhodin15.0415.0014.8016.68
David Thorsgaard16.4016.5814.1612.35
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.