Resultat Öppna-KM 2021 IF Vingarna

Skyttis IP, Örnsköldsvik   2021-09-11

Arrangör: Örnsköldsviks kommun Senast uppdaterad: 2021-09-14 08:58:35
Visa Resultatkort
F17 100 m
11/9 12:00
Vind: -0.4
1 Wilma Isaksson
IF Vingarna
05 IF Vingarna 13.60
2 Ebba Nyfelt
IF Vingarna
05 IF Vingarna 13.97 PB
3 Emilia Rosenblom
IF Vingarna
05 IF Vingarna 14.36 PB
F17 200 m
11/9 13:10
Vind: -0.8
1 Ebba Nyfelt
IF Vingarna
05 IF Vingarna 28.95 PB
2 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 29.47
3 Emilia Rosenblom
IF Vingarna
05 IF Vingarna 29.96
4 Elin Sander
IF Vingarna
06 IF Vingarna 29.98
F17 Längd
11/9 09:00
1 Ebba Nyfelt
IF Vingarna
05 IF Vingarna 4.62 -0.8
2 Emilia Rosenblom
IF Vingarna
05 IF Vingarna 4.55 -1.6
3 Emma Vikström
IF Vingarna
05 IF Vingarna 4.15 -0.5
123456
118 Emma Vikströmx x 4.15 -0.5x x x
102 Emilia Rosenblom3.92 -0.9x 4.55 -1.64.30 -1.7x 4.47 -2.9
95 Ebba Nyfelt3.68 -3.43.47 +0.24.62 -0.84.54 -1.64.51 -1.5x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 14:10
1 Wilma Isaksson
IF Vingarna
05 IF Vingarna 9.99
2 Emilia Rosenblom
IF Vingarna
05 IF Vingarna 7.62
123456
89 Wilma Isaksson9.239.999.63x9.819.81
102 Emilia Rosenblom7.117.626.076.877.067.48
F15 80 m Final
11/9 11:40
A Final
Vind: -0.4
1 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 11.34
2 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 11.53
3 Ottiia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 11.86
4 Elin Sander
IF Vingarna
06 IF Vingarna 11.87
B Final
Vind: -0.3
1 Klara Fjällström
IF Vingarna
06 IF Vingarna 11.20 PB
2 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 11.93 PB
3 Linnéa Sahle'n
IF Vingarna
07 IF Vingarna 12.43
4 Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 12.79
F15 300 m
11/9 13:30
1 Klara Fjällström
IF Vingarna
06 IF Vingarna 44.21 PB
2 Ottiia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 48.42
3 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 52.03
4 Linnéa Sahle'n
IF Vingarna
07 IF Vingarna 55.13
F15 800 m
11/9 15:20
1 Moa Lindgren
IFK Umeå
06 IFK Umeå 2:27.29 PB
F15 Höjd
11/9 12:10
1 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 133
2 Linnéa Sahle'n
IF Vingarna
07 IF Vingarna 120
110115120125130133136
105 Linnéa Sahle'n oxooxxx
88 Alma Isaksson-oooxxoxoxxx
F15 Längd
11/9 09:00
1 Klara Fjällström
IF Vingarna
06 IF Vingarna 4.98 -0.7
2 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 4.38 -1.5
3 Rojda Demez
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.16 -0.1 PB
4 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.10 -0.5
5 Hanna Molin
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 3.62 -1.4
6 Linnéa Sahle'n
IF Vingarna
07 IF Vingarna 3.48 -1.5
123456
128 Tuva Stenebergx x x x 4.38 -1.5x
53 Hanna Molin3.62 -1.43.44 -2.02.15 -2.0x x x
78 Klara Fjällström4.82 -1.04.98 -0.74.83 -1.44.91 -0.64.90 -0.54.79 -1.0
105 Linnéa Sahle'n x x 3.22 -2.2x 3.48 -1.5x
88 Alma Isaksson3.96 +0.23.96 -1.64.10 -0.54.07 -1.33.84 -1.34.02 -0.3
150 Rojda Demezx 3.91 -0.84.16 -0.13.75 -2.14.00 -1.0x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 14:10
1 Elin Sander
IF Vingarna
06 IF Vingarna 8.27
2 Selma Rudlund
IF Vingarna
06 IF Vingarna 8.16
3 Ottiia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 7.97
123456
68 Ottiia Olsson7.747.977.917.657.417.64
104 Selma Rudlund7.627.928.16xx7.78
107 Elin Sander8.277.858.038.00x8.21
F15 Spjut
Vikt: 500g
11/9 10:20
1 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 24.72
2 Selma Rudlund
IF Vingarna
06 IF Vingarna 24.47 PB
3 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 20.10 PB
4 Linnéa Sahle'n
IF Vingarna
07 IF Vingarna 16.93
123456
105 Linnéa Sahle'n 16.93xxxxx
128 Tuva Steneberg24.72xxxxx
104 Selma Rudlund24.47xxxxx
88 Alma Isaksson20.10xxxxx
F13 60 m
11/9 10:30
Vind: -2.2
1 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.42
2 Tova-Lisa Gavelin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.61
3 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 9.65 PB
4 Elina Kling
IFK Umeå
09 IFK Umeå 10.12
5 Clara Westman
IF Vingarna
08 IF Vingarna 10.19 PB
6 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 10.43
F13 200 m
11/9 12:30
A Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 31.80 1 PB
2 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 32.06 2
B Final
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Elina Kling
IFK Umeå
09 IFK Umeå 33.79 3
2 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 34.75 4
F13 800 m
11/9 15:20
1 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3:04.03
F13 Höjd
11/9 13:20
1 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 129
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 126
3 Clara Westman
IF Vingarna
08 IF Vingarna 123 =PB
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 123
5 Tova-Lisa Gavelin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 115
100105110115120123126129135
50 Clara Westmanoooooxoxxx
144 Elsa Magnusson---oxooxoxxx
67 Isolde Lönnefors---oooooxxx
82 Tova-Lisa Gavelin-oooxxx
134 Julia Erikssonooooxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
11/9 14:00
1 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.38 -1.3 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.09 0.0 PB
3 Tova-Lisa Gavelin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 3.79 -1.7
4 Clara Westman
IF Vingarna
08 IF Vingarna 3.57 0.0 PB
5 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.34 -0.4
6 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 3.02 -2.3
1234
82 Tova-Lisa Gavelin3.79 -1.7x 3.68 +0.23.50 -1.2
149 Molly Westerberg3.21 -1.03.34 -0.43.25 -2.03.01 -1.0
50 Clara Westman3.39 -1.33.57 0.03.53 -1.73.40 -0.3
69 Nardos Tesfaldet3.02 -2.32.97 -0.92.90 -1.22.99 -0.1
144 Elsa Magnusson4.02 -2.34.00 -0.64.09 0.03.91 -0.3
146 Smilla Nordin4.23 -1.04.37 -1.14.38 -1.34.30 -2.3
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 09:20
1 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 8.83 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.55 PB
3 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.52
4 Tova-Lisa Gavelin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 8.36
1234
144 Elsa Magnusson8.558.328.138.42
82 Tova-Lisa Gavelinx7.897.508.36
67 Isolde Lönnefors7.998.358.358.83
146 Smilla Nordin8.528.358.228.14
F13 Spjut
Vikt: 400g
11/9 11:40
1 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 21.59 PB
2 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 19.58 PB
3 Tova-Lisa Gavelin
IF Vingarna
09 IF Vingarna 19.23 PB
4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 13.33
5 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 11.80
1234
146 Smilla Nordin13.33xxx
82 Tova-Lisa Gavelin19.23xxx
67 Isolde Lönnefors19.58xxx
149 Molly Westerberg11.80xxx
144 Elsa Magnusson21.59xxx
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 200 m
11/9 13:20
Vind: -1.0
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 24.41
2 Alexander Hägglöf
IF Vingarna
07 IF Vingarna 24.94 PB
3 Eric Sondell
IF Vingarna
06 IF Vingarna 30.76
P17 Spjut
Vikt: 700g
11/9 10:20
1 Simon Andersson
Brännans IF
04 Brännans IF 42.84
123456
66 Simon Andersson42.84xxxxx
P15 80 m
11/9 11:30
Vind: -0.2
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 9.88
2 Alexander Hägglöf
IF Vingarna
07 IF Vingarna 10.14
P15 800 m
11/9 15:20
1 Alexander Hägglöf
IF Vingarna
07 IF Vingarna 2:22.51
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 2:22.75
3 Eric Sondell
IF Vingarna
06 IF Vingarna 2:23.65
P15 Höjd
11/9 12:10
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 150
2 Eric Sondell
IF Vingarna
06 IF Vingarna 142
120125130133136139142145147150152
111 Eric Sondelloooooxoxoxxx
98 Ludwig Perssonooooxoxooxxooxxoxxx
P15 Längd
11/9 09:00
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 5.02 -1.3 SB
123456
98 Ludwig Persson4.34 -1.4x 4.97 -1.14.97 -0.75.02 -1.34.75 -0.3
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
11/9 14:10
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 9.52
2 Eric Sondell
IF Vingarna
06 IF Vingarna 9.38 PB
123456
111 Eric Sondell9.389.038.62xxx
98 Ludwig Persson8.558.959.52xxx
P15 Spjut
Vikt: 600g
11/9 10:20
1 Eric Sondell
IF Vingarna
06 IF Vingarna 29.61
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 26.45
123456
98 Ludwig Persson26.45xxxxx
111 Eric Sondell29.61xxxxx
P13 60 m
11/9 10:40
Vind: -0.9
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 8.23
2 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 8.83
3 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.17 PB
4 Hugo Franzén
IF Vingarna
08 IF Vingarna 9.26
5 Elmo Ericsson
IF Vingarna
08 IF Vingarna 10.07
6 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 10.17
P13 200 m
11/9 12:20
A Final
Vind: -2.1
Tot. plac.
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 26.72 1
2 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 29.61 2
3 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 34.68 6
B Final
Vind: -1.6
Tot. plac.
1 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 30.72 3
2 Emil Hirvelä
IF Vingarna
08 IF Vingarna 33.62 4
3 Elmo Ericsson
IF Vingarna
08 IF Vingarna 34.07 5
P13 800 m
11/9 15:20
1 Hugo Lindgren
Oarksnibbs HK Umeå
09 Oarksnibbs HK Umeå 2:30.48
2 Emil Hirvelä
IF Vingarna
08 IF Vingarna 2:43.11
Elmo Ericsson
IF Vingarna
08 IF Vingarna DNF
P13 Höjd
11/9 11:10
1 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 129
2 Hugo Franzén
IF Vingarna
08 IF Vingarna 129
3 Emil Hirvelä
IF Vingarna
08 IF Vingarna 120
4 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 115
5 Nils Åberg
IF Vingarna
10 IF Vingarna 110
100105110115120123126129132
85 Emil Hirveläooooxoxxx
80 Hugo Franzén--xoxoxooooxxx
110 Johan Sjöquistoooxoxxx
122 Nils Åbergooxoxxx
112 Hugo Sondell-oooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
11/9 14:00
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.48 -1.0
2 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 4.25 -0.5 PB
3 Hugo Franzén
IF Vingarna
08 IF Vingarna 4.13 -0.3
4 Emil Hirvelä
IF Vingarna
08 IF Vingarna 4.00 -0.7
5 Elmo Ericsson
IF Vingarna
08 IF Vingarna 3.98 -3.3
6 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 3.50 -0.1 PB
1234
76 Elmo Ericssonx x 3.83 -2.23.98 -3.3
85 Emil Hirvelä3.89 -0.44.00 -0.73.89 -0.93.92 -1.1
80 Hugo Franzén4.13 -0.34.09 -1.14.06 -1.4x
112 Hugo Sondell4.25 -0.54.10 -1.64.24 +0.24.14 -0.1
64 Wahaj Ali5.12 -0.15.48 -1.05.03 0.05.37 +0.2
110 Johan Sjöquist3.50 -0.13.25 +0.33.28 -0.83.37 -0.2
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 13:00
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 10.15
2 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 9.89
3 Hugo Franzén
IF Vingarna
08 IF Vingarna 9.28
Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna x
1234
112 Hugo Sondell9.33x9.559.89
110 Johan Sjöquistxxxx
80 Hugo Franzénx8.99x9.28
64 Wahaj Ali8.6410.159.919.74
P13 Spjut
Vikt: 400g
11/9 09:20
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 43.41
2 Hugo Sondell
IF Vingarna
08 IF Vingarna 33.31 PB
3 Elmo Ericsson
IF Vingarna
08 IF Vingarna 26.24
4 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 23.45 PB
5 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 16.78
6 Mio Ericsson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 14.41
7 Hugo Franzén
IF Vingarna
08 IF Vingarna 14.33
1234
77 Mio Ericsson 14.41xxx
97 Lennart Persson23.45xxx
76 Elmo Ericsson26.24xxx
110 Johan Sjöquist16.78xxx
80 Hugo Franzén14.33xxx
64 Wahaj Ali43.41xxx
112 Hugo Sondell33.31xxx
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.