Resultat Skåneläger

Malmö Stadion, Atleticum och Kastplanen, Malmö   2020-09-12

Arrangör: Malmö AI Tävlingsledare: Annika Hansson, Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-09-19 21:18:39
Övrigt: Höjdhopp sker inomhus Atleticum Spjut och kula på Kastplanen övriga grenar Malmö Stadion  

Poängställning Kraftmätningen

22 av 22 grenar genomförda
Mix
Plac.LagPoäng
Flickor
Plac.LagPoäng
1 Lag 5 4533
Pojkar
Plac.LagPoäng
1 Lag 5 4099
2 Lag 4 2980
800 m60 m häckHöjdLängdKulaSpjut
FlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkar
Lag 18 516337 900577 987221 607213 942 683
Lag 1041 1141737 2591445 6311397 10141302 1296899 541
Lag 11299 729 637 758 1458 482
Lag 12138 4371152 5451032 918 613861 353189 182
Lag 2411 2306 2021 2195 2495 2475
Lag 3216 2661818 1153 3422294 4451509 122648 269
Lag 447 369559 1971271 3421241 3661124 957661 749
Lag 5769 854778 518790 8511091 343981 969124 564
Lag 6575 4481166 1093 572937 579872 622570 459
Lag 72 543398 490755 5121008 620883 1724632 1120
Lag 8102 1106 755 1649 1681 1261
Lag 989 264 1130697 1321766 1408830 973655 946
F14 800 m Final
Lördag
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 3:11.52 83 13
2 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 3:23.28 17 21
3 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 3:28.75 2 25
4 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 3:29.27 2 26
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3:36.33 0 29
6 Isabell Mårtensson
Eslövs AI
07 Eslövs AI 3:58.58 0 33
7 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4:07.83 0 35
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 3:14.80 60 14
2 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 3:17.95 41 18
3 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3:20.25 29 20
4 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3:48.88 0 32
5 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4:03.74 0 34
6 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 4:13.72 0 36
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 3:03.36 155 4
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3:05.07 138 8
3 Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3:09.30 101 12
4 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 3:17.52 43 17
5 Lolo Kogo
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3:27.19 5 22
6 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 3:35.04 0 28
7 Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 3:40.01 0 31
8 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 4:39.45 0 37
Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 3:03.41 155 5
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 3:04.50 144 7
3 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 3:08.02 112 10
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 3:09.20 101 11
5 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3:27.72 4 =23 3:27.72
5 Tilde Petersen
Malmö AI
07 Malmö AI 3:27.72 4 =23 3:27.72
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 3:05.23 137 9
2 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 3:16.85 47 15
3 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 3:17.33 44 16
4 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 3:19.06 35 19
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK DNS
F-Final
Poäng Tot. plac.
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:34.11 575 1
2 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 2:46.75 364 2
3 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 2:54.28 259 3
4 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 3:04.32 146 6
5 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 3:34.93 0 27
6 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 3:37.48 0 30
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Lördag
A-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 16.23 313 2
2 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 16.27 309 3
B-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 16.86 252 6
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 18.37 131 10
3 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 19.25 77 11
C-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 16.12 324 1
2 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 16.33 303 4
3 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 18.08 151 8
Lag 1 och 2Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 16.49 287 5
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 17.00 239 7
3 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 18.18 144 9
F14 Höjd Final
Lördag
Poäng
1 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 145 744
2 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 135 617
=3 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 130 549
=3 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 130 549
=3 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 130 549
=3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 130 549
=7 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 125 479
=7 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 125 479
9 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 120 405
10 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 110 241
11 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 105 143
100105110115120125130135140145
43 Elina Brantvall---oo
64 Lina Ås------o
45 Alva Jeppsson----ooo
49 Malva Torstensson----ooo
12 Ebba Kleman-------ooo
28 Sophia Schüttert-----oox
50 Viola Koqmezioox
1 Tilda Persson-----oo
55 Majken Nilsson--oo
44 Ebba Holgersson----oox
27 Isabella Vestergaard-oox
F14 Längd Final
Lördag
Poäng
1 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 4.52 N/A 654
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 4.39 N/A 610
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 4.00 N/A 478
4 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3.96 N/A 465
5 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 3.79 N/A 408
6 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3.71 N/A 382
7 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 3.64 N/A 359
8 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 3.64 N/A 359
9 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3.64 N/A 359
10 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 3.61 N/A 349
11 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 3.36 N/A 267
12 Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3.21 N/A 218
13 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3.07 N/A 173
14 Lolo Kogo
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 3.06 N/A 170
15 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 2.20 N/A 0
1234
27 Isabella Vestergaard3.64 N/A3.61 N/A
64 Lina Ås4.35 N/A4.39 N/A
43 Elina Brantvallx 3.61 N/A
49 Malva Torstenssonx 3.64 N/A
12 Ebba Kleman4.11 N/A4.52 N/A
65 Lolo Kogo- 3.06 N/A
45 Alva Jeppsson3.70 N/A3.79 N/A
55 Majken Nilsson3.56 N/A3.64 N/A
1 Tilda Persson3.03 N/A3.71 N/A
28 Sophia Schüttert3.96 N/A3.93 N/A
44 Ebba Holgersson4.00 N/Ax
66 Anne Rasmussen3.21 N/A3.16 N/A
8 Lucky Olsson2.20 N/A
50 Viola Koqmezi3.07 N/Ax
29 Beata Wrigstad3.35 N/A3.36 N/A
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag
Poäng
1 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.18 756
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.61 700
3 Lolo Kogo
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 9.52 691
4 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 9.07 645
5 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 6.76 397
6 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 6.28 341
7 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 6.27 339
8 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 6.16 326
9 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 6.15 325
10 Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 5.70 269
11 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 5.58 254
12 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 5.51 245
13 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 5.35 224
14 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 5.05 183
15 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 4.82 150
1234
45 Alva Jeppssonx5.58
8 Lucky Olsson4.635.35
55 Majken Nilssonx10.18
29 Beata Wrigstad5.515.24
44 Ebba Holgersson5.176.15
28 Sophia Schüttertx6.27
27 Isabella Vestergaard6.766.38
64 Lina Ås9.109.61
50 Viola Koqmezi4.824.78
66 Anne Rasmussen5.145.70
49 Malva Torstensson6.286.08
1 Tilda Persson5.936.16
65 Lolo Kogo9.119.52
43 Elina Brantvallx5.05
12 Ebba Kleman9.078.87
F14 Spjut Final
Vikt: 500g
Lördag
Poäng
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 37.85 857
2 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 25.35 520
3 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 16.00 255
4 Lolo Kogo
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 14.68 216
5 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 14.59 214
6 Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 14.44 209
7 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 13.75 188
8 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 13.61 184
9 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 13.11 169
10 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 13.10 169
11 Viola Koqmezi
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 12.30 144
12 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 11.65 124
13 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 11.21 110
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund x
Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI x
1234
8 Lucky Olsson16.00
12 Ebba Kleman22.4025.35
43 Elina Brantvall11.218.27
45 Alva Jeppsson14.59
65 Lolo Kogox14.68
27 Isabella Vestergaardxx
55 Majken Nilsson13.11x
50 Viola Koqmezi12.3011.13
49 Malva Torstensson13.1010.28
44 Ebba Holgerssonx13.61
29 Beata Wrigstad11.3111.65
64 Lina Ås18.8937.85
28 Sophia Schüttertxx
1 Tilda Persson13.75
66 Anne Rasmussenx14.44
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
Lördag
A-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Isabell Mårtensson
Eslövs AI
07 Eslövs AI 13.75 441 14
2 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 14.07 398 15
3 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 14.25 375 16
4 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 14.96 290 19
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
B-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 11.11 875 2
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 11.18 862 3
Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI DNF
C-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 11.91 729 5
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.50 629 7
3 Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 13.18 523 12
Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI DNS
Lag1 och 2Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 10.71 953 1
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 11.23 852 4
4 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 13.33 501 13
3 Tilde Petersen
Malmö AI
07 Malmö AI 14.56 337 18
Lag 3 och 4Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 11.93 725 6
2 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 12.94 559 8
3 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 12.97 555 9
4 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 13.08 538 11
Lag 5 och 6Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 13.06 541 10
2 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 14.30 369 17
3 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 15.27 256 20
F13 Höjd Final
Lördag
Poäng
=1 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 145 929
=1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 145 929
3 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 130 755
=4 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 130 755
=4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 130 755
6 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 125 697
7 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 120 637
8 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 120 637
9 Tilde Petersen
Malmö AI
07 Malmö AI 115 577
10 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 115 577
=11 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 110 516
=11 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 110 516
=11 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 110 516
14 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 110 516
15 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 105 455
Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 120 637
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 115 577
Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 105 455
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS x 0
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI x 0
100105110115120125130130135140145
69 Frida Paulssonoo
13 Saga Falck--o
47 Matilda Jacobsson Petersen----ooo
37 Ellen Birgander----oxo
34 Freja Bjerström-xoo
71 Vilma Atthage---o
32 Agnes Sandberg-x
24 Anna Abrahamsson-oxo
7 Isabella Enggren-o
31 Nilla Gustafsson-oox
15 Aina Buric--xoo
3 Tilde Petersen--oo
61 Adéle Camitz---oo
14 Moa Wirstedt---------xxx
11 Felicia Mårtensson----o
53 Bella Gisel-----o
21 Ebba Albert-----oxo
60 Ebba Mohlin------oo
59 Maja Ingvarsson-oo
10 Isa Lindberg--------oo
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag
Poäng
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.69 N/A 876
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.53 N/A 817
3 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.51 N/A 810
4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 4.46 N/A 791
5 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 4.43 N/A 780
6 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.39 N/A 766
7 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.38 N/A 762
8 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 4.37 N/A 758
9 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 4.04 N/A 638
10 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 3.98 N/A 616
11 Isabell Mårtensson
Eslövs AI
07 Eslövs AI 3.93 N/A 598
12 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 3.90 N/A 587
13 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 3.88 N/A 580
14 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.81 N/A 554
15 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 3.65 N/A 497
16 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3.62 N/A 486
17 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.52 N/A 450
18 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 3.52 N/A 450
19 Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.47 N/A 432
20 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3.46 N/A 428
21 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 3.31 N/A 375
22 Tilde Petersen
Malmö AI
07 Malmö AI 2.87 N/A 221
23 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 2.55 N/A 112
1234
59 Maja Ingvarsson4.51 N/A4.35 N/A
14 Moa Wirstedt4.55 N/A4.69 N/A
32 Agnes Sandberg3.31 N/A3.30 N/A
71 Vilma Atthage3.51 N/A3.62 N/A
38 Saga Siorholmx 3.46 N/A
47 Matilda Jacobsson Petersen3.56 N/A3.65 N/A
24 Anna Abrahamsson3.52 N/A3.52 N/A
48 Nicole Björklund3.57 N/A3.81 N/A
10 Isa Lindberg4.53 N/A4.48 N/A
69 Frida Paulsson3.17 N/A3.47 N/A
46 Isabell Mårtensson3.93 N/A3.83 N/A
15 Aina Buric3.98 N/A4.04 N/A
60 Ebba Mohlin3.70 N/A3.90 N/A
3 Tilde Petersenx 2.87 N/A
61 Adéle Camitz4.37 N/A4.27 N/A
37 Ellen Birgander3.13 N/A3.88 N/A
31 Nilla Gustafsson2.55 N/Ax
13 Saga Falck4.24 N/A4.43 N/A
21 Ebba Albert- 4.46 N/A
7 Isabella Enggren3.98 N/Ax
34 Freja Bjerström3.44 N/A3.52 N/A
11 Felicia Mårtensson4.38 N/A4.12 N/A
53 Bella Gisel3.50 N/A4.39 N/A
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag
Poäng
1 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 10.41 888
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.79 830
3 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.58 810
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.45 797
5 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.07 760
6 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.94 747
7 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 8.45 698
8 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.38 691
9 Isabell Mårtensson
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.69 619
10 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 7.36 584
11 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.33 581
12 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 7.12 557
13 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 7.10 555
14 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 6.56 494
15 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6.45 481
16 Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 6.20 451
17 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6.05 433
18 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 5.93 418
19 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 5.86 410
20 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 5.70 389
21 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 5.53 368
22 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 5.04 301
23 Tilde Petersen
Malmö AI
07 Malmö AI 4.45 213
24 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 4.10 153
1234
7 Isabella Enggren9.9010.41
31 Nilla Gustafssonx4.10
32 Agnes Sandberg4.405.04
59 Maja Ingvarsson7.10x
53 Bella Gisel9.659.79
14 Moa Wirstedt6.407.36
34 Freja Bjerström5.575.93
63 Linnea Stjernfeldt6.209.07
15 Aina Buric5.53x
11 Felicia Mårtensson9.458.95
60 Ebba Mohlin8.168.94
38 Saga Siorholm5.705.59
69 Frida Paulssonx6.20
13 Saga Falck6.877.12
61 Adéle Camitzx8.45
48 Nicole Björklund6.436.45
47 Matilda Jacobsson Petersen7.337.12
10 Isa Lindberg8.869.58
21 Ebba Albert8.188.38
71 Vilma Atthage5.864.25
24 Anna Abrahamsson6.055.87
37 Ellen Birgander6.566.37
3 Tilde Petersen4.454.11
46 Isabell Mårtensson7.307.69
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 32.40 1,006
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 22.80 737
3 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 22.60 732
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 20.10 655
5 Isabell Mårtensson
Eslövs AI
07 Eslövs AI 15.94 519
6 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 15.63 509
7 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 14.59 472
8 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 13.34 427
9 Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 12.38 391
10 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 12.26 387
11 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 11.56 359
12 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 11.34 351
13 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 10.15 302
14 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 9.25 263
15 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 8.85 245
16 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 8.50 229
17 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 6.75 139
18 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 5.79 78
Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.09 256
Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 8.45 226
Frida Paulsson
Malmö AI
07 Malmö AI 6.20 106
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 5.86 83
1234
48 Nicole Björklund10.8311.34
34 Freja Bjerström8.508.29
47 Matilda Jacobsson Petersen12.38x
10 Isa Lindberg32.40
31 Nilla Gustafssonx5.79
37 Ellen Birgander8.85x
7 Isabella Enggren22.60
53 Bella Gisel20.1019.85
71 Vilma Atthage5.864.25
24 Anna Abrahamsson10.158.69
11 Felicia Mårtensson21.3022.80
14 Moa Wirstedt12.1915.63
32 Agnes Sandberg8.109.25
60 Ebba Mohlin10.5414.59
61 Adéle Camitzx8.45
59 Maja Ingvarsson11.3513.34
21 Ebba Albertx11.56
15 Aina Buric6.086.75
46 Isabell Mårtensson15.9415.46
69 Frida Paulssonx6.20
38 Saga Siorholm12.268.14
63 Linnea Stjernfeldt6.209.09
P14 800 m Final
Lördag
A-Final
Poäng Tot. plac.
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 2:37.10 431 2
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 3:21.96 77 17
Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 3:32.02 35 19
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 4:22.55 0 22
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 3:10.64 142 11
2 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 3:13.82 122 13
3 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3:17.65 100 14
4 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 3:39.50 14 20
5 Orhan Arslanagic
Malmö AI
07 Malmö AI 3:54.00 0 21
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 2:44.68 353 4
2 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 3:20.64 84 16
Leart Jasharaj
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
D-Final
Poäng Tot. plac.
Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 3:02.35 200 8
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 3:03.68 190 9
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 3:13.05 126 12
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 3:24.19 67 18
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 2:52.81 278 6
2 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 2:54.15 266 7
3 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 3:19.32 91 15
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI DNS
F
Poäng Tot. plac.
1 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 2:33.75 468 1
2 Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 2:41.45 386 3
3 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 2:51.14 293 5
4 Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF 3:08.56 155 10
P14 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Lördag
A-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 14.52 366 1
2 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 15.54 259 4
B-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 16.22 197 5
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI DNS
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
C-FörsökVind: N/A
Poäng Tot. plac.
Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 15.40 273 3
Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 17.09 130 7
Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 17.32 115 8
DVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 14.60 357 2
2 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 16.23 196 6
lag 9 10 Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 18.07 71 10
lag 11 12Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 17.82 84 9
P14 Höjd Final
Lördag
Poäng
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 145 524
2 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 140 463
=3 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 135 403
=3 Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 135 403
=3 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 135 403
=6 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 130 342
=6 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 130 342
=6 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 130 342
=9 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 120 224
=9 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 120 224
11 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 105 52
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF x 0
105110115120125130135140145
25 Karl Hansen Fridolfooo
57 Angelos Savvas Pavlidiso
39 Konrad Mölstad Katsler---oo
4 Eric Segnon-------oxo
19 Alfons Ekerot-ooo
67 Linus Hoff---oo
18 Tage Andersson Ranefalk----oo
30 Jakob Jungnerooo
26 Bruno Schultzoo
41 André Björk---oo
6 Elias Löndahl-oo
35 Melvin Bertilsson-x
P14 Längd Final
Lördag
Poäng
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 5.05 N/A 657
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 4.56 N/A 514
3 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 4.33 N/A 445
4 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 4.26 N/A 424
5 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 4.07 N/A 366
6 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 3.56 N/A 204
7 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 3.53 N/A 195
8 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 3.47 N/A 175
9 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 3.39 N/A 148
10 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 3.32 N/A 124
1234
41 André Björk5.05 N/Ax
39 Konrad Mölstad Katsler3.56 N/A2.94 N/A
19 Alfons Ekerot- 4.07 N/A
18 Tage Andersson Ranefalk- 4.33 N/A
4 Eric Segnon4.56 N/Ax
26 Bruno Schultzx 3.53 N/A
35 Melvin Bertilsson3.32 N/A3.24 N/A
67 Linus Hoffx 4.26 N/A
25 Karl Hansen Fridolf3.39 N/A3.35 N/A
57 Angelos Savvas Pavlidis2.89 N/A3.47 N/A
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag
Poäng
1 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 11.13 657
2 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 9.60 522
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 9.24 489
4 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 8.08 379
5 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.85 356
6 Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 7.82 353
7 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 7.59 330
8 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.43 314
9 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 7.18 287
10 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 7.17 286
11 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 6.37 198
12 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5.75 122
13 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5.49 87
14 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 4.88 0
1234
6 Elias Löndahl7.718.08
19 Alfons Ekerot7.087.43
18 Tage Andersson Ranefalkx5.75
20 Kalel Mudingay7.517.85
39 Konrad Mölstad Katsler6.236.37
26 Bruno Schultz7.137.17
67 Linus Hoff5.49x
35 Melvin Bertilsson4.654.88
22 Albin Sjöström7.077.18
25 Karl Hansen Fridolfx7.59
30 Jakob Jungner7.367.82
57 Angelos Savvas Pavlidis10.8611.13
41 André Björk9.169.60
4 Eric Segnon-9.24
P14 Spjut Final
Vikt: 600g
Lördag
Poäng
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 27.04 414
2 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 26.31 398
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 25.55 380
4 Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 25.49 379
5 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 22.57 310
6 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 20.88 269
7 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 20.78 266
8 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 17.25 173
9 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 16.65 156
10 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 15.30 116
11 Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 14.78 100
12 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 13.88 69
13 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 12.79 27
14 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 12.68 22
1234
4 Eric Segnon21.7525.55
18 Tage Andersson Ranefalk18.3720.88
26 Bruno Schultz13.88x
30 Jakob Jungner25.49x
35 Melvin Bertilsson12.6812.61
19 Alfons Ekerot20.3220.78
22 Albin Sjöström17.9622.57
25 Karl Hansen Fridolf15.3013.11
57 Angelos Savvas Pavlidis26.3125.63
39 Konrad Mölstad Katslerx12.79
20 Kalel Mudingay15.6717.25
67 Linus Hoff8.8214.78
6 Elias Löndahl14.6516.65
41 André Björk24.1127.04
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Lördag
B-FinalVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.10 602 1
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 12.57 528 3
3 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 14.65 259 7
C-FinalVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 12.46 545 2
Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF DNS
lag 1och 2Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 12.97 470 5
2 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 13.25 430 6
lag 7 8Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.83 490 4
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI DNS
P13 Höjd Final
Lördag
Poäng
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 130 690
2 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 125 631
3 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 125 631
4 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 120 572
5 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 115 512
Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF x 0
105110115120125130
56 Oskar Nilsson---oxo
36 Valter Wennerbeckooo
54 Vidar Nilsson-----o
52 Olle Gustafson-ooo
40 Eric Hansson--xo
33 Babak Lindbergx
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag
Poäng
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.72 N/A 825
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.12 N/A 620
3 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.10 N/A 613
4 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 4.08 N/A 607
5 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.01 N/A 583
6 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.80 N/A 512
7 Orhan Arslanagic
Malmö AI
07 Malmö AI 3.77 N/A 502
8 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 3.67 N/A 469
9 Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF 2.57 N/A 110
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI x
1234
2 Aron Powell4.08 N/A3.77 N/A
68 Wincenth Fought4.10 N/Ax
54 Vidar Nilsson4.10 N/A4.72 N/A
52 Olle Gustafsonx 4.01 N/A
33 Babak Lindberg2.57 N/Ax
36 Valter Wennerbeck3.67 N/A
56 Oskar Nilsson3.80 N/Ax
40 Eric Hansson4.12 N/A
58 Orhan Arslanagic3.77 N/A3.58 N/A
42 Ivano Bevandax x
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag
Poäng
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 11.26 940
2 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.54 784
3 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 8.61 695
4 Orhan Arslanagic
Malmö AI
07 Malmö AI 7.67 601
5 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 6.66 492
6 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 6.66 492
7 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 6.56 481
8 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 6.29 450
9 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 5.49 353
10 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 5.39 340
11 Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF 4.96 282
1234
68 Wincenth Fought5.49x
42 Ivano Bevanda9.549.54
33 Babak Lindberg4.554.96
56 Oskar Nilsson8.617.71
58 Orhan Arslanagicx7.67
5 Fredrik Walemo6.666.40
36 Valter Wennerbeck5.075.39
52 Olle Gustafson6.666.66
2 Aron Powell6.226.29
54 Vidar Nilsson6.306.56
40 Eric Hanssonx11.26
P13 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag
Poäng
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 29.35 714
2 Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 22.23 541
3 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 21.74 529
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 17.60 417
5 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 17.20 406
6 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 16.65 390
7 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 13.50 293
8 Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF 11.89 239
9 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 11.36 220
10 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 10.34 182
Orhan Arslanagic
Malmö AI
07 Malmö AI x
1234
54 Vidar Nilsson16.8217.60
58 Orhan Arslanagicxx
68 Wincenth Foughtx10.34
36 Valter Wennerbeck8.4111.36
2 Aron Powell13.5013.30
33 Babak Lindberg11.2711.89
42 Ivano Bevandax17.20
52 Olle Gustafson20.4021.74
40 Eric Hansson26.0929.35
56 Oskar Nilsson16.5522.23
5 Fredrik Walemo14.6516.65