Results Kraftmätningen Final

Tibblevallen, Täby   2019-08-24 - 2019-08-25

Arrangör: Täby IS Friidrott Tävlingsledare: Lars Linde Senast uppdaterad: 2019-09-06 15:05:01
2019-08-24 2019-08-25 All days

Score Kraftmätningen

13 of 13 events completed
Mix
Plac.TeamPoints
1 Hässelby SK 32371
2 Örgryte IS 31731
3 Malmö AI 30363
4 Upsala IF 29707
5 Täby IS 29548
6 Hanvikens SK 28758
7 Klippans FK 28729
8 IFK Växjö 28334
9 IFK Lidingö 28157
10 Huddinge AIS 28094
11 IFK Göteborg 27006
12 Alunda SK 26676
13 Hammarby IF 26510
14 IF Göta 26071
15 Piteå IF 23177
Flickor
Plac.TeamPoints
1 Klippans FK 13781
2 Upsala IF 12894
3 IFK Växjö 12580
4 Malmö AI 12569
5 IFK Lidingö 12501
6 Hässelby SK 12476
7 Motala AIF 11882
8 Huddinge AIS 11793
9 IF Göta 11693
10 Örgryte IS 11687
11 IFK Halmstad 11304
12 Hammarby IF 11214
13 Täby IS 11057
14 Hanvikens SK 10938
15 KA 2 IF 10927
16 IFK Göteborg 10780
17 Alunda SK 10598
18 Turebergs FK, flickor 9604
19 Piteå IF 8452
Pojkar
Plac.TeamPoints
1 Hässelby SK 14490
2 Örgryte IS 14467
3 Täby IS 13286
4 Hanvikens SK 12686
5 Danderyds SK 12682
6 Malmö AI 12475
7 Västerås FK 12334
8 Bromma IF 12005
9 Turebergs FK, pojkar 11917
10 Huddinge AIS 11721
11 Upsala IF 11490
12 Alunda SK 11311
13 IFK Göteborg 10954
14 Hammarby IF 10933
15 IFK Växjö 10567
16 Piteå IF 10382
17 IFK Lidingö 10157
18 Klippans FK 9964
19 IF Göta 9509
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
FlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkar
Alunda SK1230 17941367 18772428 21402152 22892113 17051308 15064767
Bromma IF 1834 2261 2140 2535 1718 1517
Danderyds SK 2696 1533 2638 2548 1661 1606
Hammarby IF1063 19111792 13132132 20412132 22182163 17191932 17314363
Hanvikens SK1338 20241568 19612232 22901982 24532115 20641703 18945134
Huddinge AIS1521 15621949 20252617 24882451 24862054 16841201 14764580
Hässelby SK1831 21942172 26902478 25382774 27761962 23401259 19525405
IF Göta2066 15902261 12282080 16472205 21291886 14051195 15104869
IFK Göteborg2062 16651922 19482131 22402275 23001554 1532836 12695272
IFK Halmstad565 1822 2430 2291 2369 1827
IFK Lidingö2049 16942533 12632330 21402506 22151848 16781235 11675499
IFK Växjö2084 15522098 17732330 19922262 23422210 16961596 12125187
KA 2 IF1911 1392 2082 2113 2019 1410
Klippans FK1494 17182474 12772619 17942868 21602464 15251862 14904984
Malmö AI1693 20322485 25032223 21402495 22801947 17391726 17815319
Motala AIF1484 1975 2430 2303 2359 1331
Piteå IF573 14381396 12821967 21421800 21671672 16171044 17364343
Turebergs FK, flickor633 1848 2231 2044 1740 1108
Turebergs FK, pojkar 2274 2063 2339 2366 1602 1273
Täby IS1145 18852427 24752131 22892418 25631927 21531009 19215205
Upsala IF1784 13852700 18692521 19912585 22691999 19621305 20145323
Västerås FK 2175 1659 2389 2517 1881 1713
Örgryte IS1776 22502017 29162573 26382331 26631723 23511267 16495577
F15 800 m Final
Söndag 14:50
Blå + Grön, flickor 1
Poäng Tot. plac.
1 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 2:54.89 252 68
2 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:59.45 197 71
3 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 3:00.31 188 73 PB
4 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3:04.29 146 77
5 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3:05.32 136 78
6 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3:09.13 102 81
7 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 3:19.70 32 83
8 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 3:19.82 31 84 PB
9 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 3:27.93 4 85
10 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 3:37.75 0 86
Blå + Grön, flickor 2
Poäng Tot. plac.
1 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 2:42.06 437 37 PB
2 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:47.38 355 52 PB
3 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 2:47.46 353 53
4 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 2:48.16 343 55
5 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:51.08 302 60
6 Agnes Olsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 2:51.94 290 62 PB
7 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 2:57.28 222 70
8 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3:00.78 182 74
9 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 3:02.82 161 75
Blå + Grön, flickor 3
Poäng Tot. plac.
1 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:30.40 646 15
2 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:36.31 535 24
3 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 2:38.77 492 30
4 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 2:39.09 487 31
5 Freja Ekstrand
KA 2 IF
05 KA 2 IF 2:41.57 445 36
6 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:45.10 389 49
7 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 2:46.20 372 50
8 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:48.08 344 54
9 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:49.79 320 58
Blå + Grön, flickor 4
Poäng Tot. plac.
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 2:21.31 834 1 SB
2 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 2:22.70 804 3 PB
3 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:22.90 799 4
4 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:24.25 771 5
5 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:26.39 726 7 SB
6 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:27.06 712 9
7 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.79 697 12
8 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 2:29.59 662 14
9 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:34.93 560 22
Gul + Röd 1
Poäng Tot. plac.
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 2:44.83 393 48
2 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 2:50.02 317 59 PB
3 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 2:53.29 272 64
4 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:54.29 259 66
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 2:59.98 191 72
6 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 3:03.75 151 76
7 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 3:06.72 123 79
8 Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 3:08.51 107 80
9 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 3:13.05 72 82
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS DNS 0
Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS 0
Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS 0
Gul + Röd 2
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 2:38.12 504 28 PB
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:41.51 446 35 PB
3 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.45 431 40 PB
4 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 2:43.47 415 =43 2:43.47
5 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:44.70 395 46
6 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:44.76 394 47 SB
7 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 2:49.09 330 57 PB
8 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:51.80 292 61
9 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 2:53.80 266 65
10 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 2:55.07 249 69
Gul + Röd 3
Poäng Tot. plac.
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 2:34.12 575 21 PB
2 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.55 531 25 PB
3 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:42.24 434 38
4 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:42.32 433 39
5 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 2:43.34 417 42
6 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 2:43.47 415 =43 2:43.47
7 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 2:44.54 398 45
8 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 2:47.03 360 51
9 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 2:48.71 335 56
10 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:52.44 284 63
Gul + Röd 4
Poäng Tot. plac.
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 2:33.63 584 19
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 2:33.70 583 20 PB
3 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:34.98 559 23
4 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 2:36.85 526 26
5 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:37.30 518 27
6 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:38.63 495 29
7 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:40.97 455 33
8 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 2:41.29 450 34
9 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:42.91 424 41
10 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:54.77 253 67
Gul + Röd 5
Poäng Tot. plac.
1 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:22.40 810 2
2 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.32 727 6 PB
3 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:26.54 723 8 SB
4 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:27.28 708 10
5 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:27.73 699 11
6 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:28.02 693 13
7 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:31.41 626 16
8 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:32.12 613 17
9 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:32.39 608 18
10 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:39.53 479 32
Sammanställning
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 2:21.31 SB
2 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:22.40
3 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 2:22.70 PB
4 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:22.90
5 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:24.25
6 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.32 PB
7 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:26.39 SB
8 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:26.54 SB
9 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:27.06
10 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:27.28
11 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:27.73
12 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.79
13 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:28.02
14 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 2:29.59
15 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:30.40
16 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:31.41
17 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:32.12
18 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:32.39
19 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 2:33.63
20 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 2:33.70 PB
21 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 2:34.12 PB
22 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:34.93
23 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:34.98
24 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:36.31
25 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.55 PB
26 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 2:36.85
27 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:37.30
28 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 2:38.12 PB
29 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:38.63
30 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 2:38.77
31 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 2:39.09
32 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:39.53
33 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:40.97
34 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 2:41.29
35 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:41.51 PB
36 Freja Ekstrand
KA 2 IF
05 KA 2 IF 2:41.57
37 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 2:42.06 PB
38 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:42.24
39 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:42.32
40 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.45 PB
41 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:42.91
42 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 2:43.34
=43 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 2:43.47 2:43.47
=43 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 2:43.47 2:43.47
45 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 2:44.54
46 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:44.70
47 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:44.76 SB
48 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 2:44.83
49 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:45.10
50 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 2:46.20
51 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 2:47.03
52 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:47.38 PB
53 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 2:47.46
54 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:48.08
55 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 2:48.16
56 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 2:48.71
57 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 2:49.09 PB
58 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:49.79
59 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 2:50.02 PB
60 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:51.08
61 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:51.80
62 Agnes Olsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 2:51.94 PB
63 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:52.44
64 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 2:53.29
65 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 2:53.80
66 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:54.29
67 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:54.77
68 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 2:54.89
69 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 2:55.07
70 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 2:57.28
71 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:59.45
72 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 2:59.98
73 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 3:00.31 PB
74 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3:00.78
75 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 3:02.82
76 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 3:03.75
77 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3:04.29
78 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3:05.32
79 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 3:06.72
80 Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 3:08.51
81 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3:09.13
82 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 3:13.05
83 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 3:19.70
84 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 3:19.82 PB
85 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 3:27.93
86 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 3:37.75
Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS DNS
Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 12:20
A-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 11.79 1,083 1
2 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 11.94 1,037 2 PB
3 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.26 942 3 PB
4 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 12.27 939 4
5 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.36 914 5
6 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 12.75 806 16
7 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.08 720 29
8 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 14.91 328 69
B-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 12.41 899 6
2 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 12.42 897 7 =PB
3 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.57 855 8
4 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 12.60 847 9
5 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.73 811 =13 12.73
6 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.01 738 24
7 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.03 733 25
8 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 13.22 685 34
C-FinalVind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 12.72 814 12
2 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.73 811 =13 SB 12.73
3 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.87 774 18
4 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, flickor
06 Turebergs FK, flickor 12.89 769 =20 12.89
5 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.17 697 33
6 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 13.38 646 37
7 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 13.40 641 38
8 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.71 569 50
D-FinalVind: +0.9
Poäng Tot. plac.
1 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 12.74 809 15 PB
2 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 12.82 787 17 PB
3 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 12.92 761 22
4 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 12.94 756 23
5 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.04 730 26
6 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.10 715 30
7 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 14.29 445 62
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad DNF 0
E-FinalVind: +1.2
Poäng Tot. plac.
1 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 12.70 819 10 SB
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 12.71 817 11 PB
3 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.88 772 19 PB
4 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.07 722 =27 SB 13.07
5 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 13.42 636 =40 13.42
6 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.68 575 49
7 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 13.93 520 =57 13.93
8 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.22 276 73
F-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 12.89 769 =20 PB 12.89
2 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 13.36 651 36
3 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 13.48 622 =42 13.48
4 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 13.65 582 46
5 Enba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.76 557 52
6 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.77 555 =53 13.77
7 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 13.77 555 =53 13.77
8 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 26.55 0 91
G-FinalVind: +0.3
Poäng Tot. plac.
1 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.07 722 =27 PB 13.07
2 Ellen Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.12 710 31 PB
3 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.16 700 32 SB
4 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.51 615 44
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.55 605 45
6 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 13.90 526 56
7 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.94 518 59
8 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 14.30 443 63
H-FinalVind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 13.35 653 35 SB
2 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.42 636 =40 PB 13.42
3 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.48 622 =42 PB 13.48
4 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.66 580 =47 13.66
5 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.72 566 51
6 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 13.83 542 55 PB
7 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 13.93 520 =57 13.93
8 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 15.89 179 =82 15.89
I-FinalVind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 13.41 639 39 PB
2 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.66 580 =47 PB 13.66
3 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 14.24 455 61
4 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 14.58 388 65
5 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 15.12 293 72
6 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 15.27 268 76
7 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 15.61 217 78
J-FinalVind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 14.65 375 67 PB
2 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 14.94 323 70
3 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 15.10 296 71
4 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 15.25 272 75
5 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.42 245 77
6 Linnea Boqvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 15.89 179 =82 15.89
7 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 16.00 165 =84 16.00
K-FinalVind: +1.0
Poäng Tot. plac.
1 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 14.11 482 60 PB
2 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 14.59 386 66 PB
3 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 14.74 358 68 SB
4 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 15.24 273 74 SB
5 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 15.62 216 79 SB
6 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 16.00 165 =84 SB 16.00
7 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 16.14 148 87
L-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 14.52 399 64
2 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 15.63 214 80
3 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 15.65 212 81
4 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 16.09 154 86
5 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 17.27 43 88 PB
6 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 18.04 7 89
7 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 19.00 0 90 SB
Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS 0
Sammanställning
1 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 11.79
2 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 11.94 PB
3 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.26 PB
4 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 12.27
5 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.36
6 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 12.41
7 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 12.42 =PB
8 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.57
9 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 12.60
10 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 12.70 SB
11 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 12.71 PB
12 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 12.72
=13 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.73 12.73
=13 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.73 SB 12.73
15 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 12.74 PB
16 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 12.75
17 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 12.82 PB
18 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.87
19 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.88 PB
=20 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 12.89 PB 12.89
=20 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, flickor
06 Turebergs FK, flickor 12.89 12.89
22 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 12.92
23 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 12.94
24 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.01
25 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.03
26 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.04
=27 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.07 PB 13.07
=27 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.07 SB 13.07
29 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.08
30 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.10
31 Ellen Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.12 PB
32 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.16 SB
33 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.17
34 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 13.22
35 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 13.35 SB
36 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 13.36
37 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 13.38
38 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 13.40
39 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 13.41 PB
=40 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 13.42 13.42
=40 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.42 PB 13.42
=42 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.48 PB 13.48
=42 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 13.48 13.48
44 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.51
45 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.55
46 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 13.65
=47 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.66 PB 13.66
=47 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.66 13.66
49 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.68
50 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.71
51 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 13.72
52 Enba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.76
=53 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 13.77 13.77
=53 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.77 13.77
55 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 13.83 PB
56 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 13.90
=57 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 13.93 13.93
=57 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 13.93 13.93
59 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.94
60 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 14.11 PB
61 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 14.24
62 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 14.29
63 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 14.30
64 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 14.52
65 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 14.58
66 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 14.59 PB
67 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 14.65 PB
68 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 14.74 SB
69 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 14.91
70 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 14.94
71 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 15.10
72 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 15.12
73 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.22
74 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 15.24 SB
75 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 15.25
76 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 15.27
77 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.42
78 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 15.61
79 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 15.62 SB
80 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 15.63
81 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 15.65
=82 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 15.89 15.89
=82 Linnea Boqvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 15.89 15.89
=84 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 16.00 16.00
=84 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 16.00 SB 16.00
86 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 16.09
87 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 16.14
88 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 17.27 PB
89 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 18.04
90 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 19.00 SB
91 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 26.55
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad DNF
Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS DNS
F15 Höjd Final
Lördag 09:11
Blå 1
Poäng
1 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 153 842
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 149 794 SB
3 Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 149 794
4 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 145 744
5 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 145 744
6 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 145 744 PB
7 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 145 744
8 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 141 694
9 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 141 694
10 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 137 643
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
110 Klara Lindholm--------xoxoxxoxxx
125 Isabelle Rydén------oooxoxxx
37 Agnes Jansson------oxooxxx
163 Elin Joabsson--------ooxxoxxoxxx
224 Melissa Wallon----oo-oxxoxoxxx
123 Isabella Petrusic------ooxxx
39 Frida Krantz------ooooxxx
117 Moa Cornéer-------ooxxoxxx
169 Ronja Rickardsson-------ooxxooxxx
166 Emma Kirsten------oxxoxoxxx
Blå 2
Poäng
1 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 145 744 PB
2 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 141 694 =PB
3 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 137 643 =SB
4 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 137 643
5 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 133 590
6 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 133 590
7 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 129 535
8 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 129 535
=9 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 125 479
=9 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 125 479
11 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 125 479
12 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 125 479
13 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 125 479 SB
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
44 Tove Olsson------oooxxx
225 Tuva Weiland----oooooxoxxx
99 Lathifa Afrah----ooxoxxx
220 Julia Johansson---oxoxxx
128 Agnes Thundal--ooooxxx
40 Elisabeth Larsson---xooxxx
223 Johanna Stridbar---ooxxx
164 Hanna Joabsson----ooxxoxxx
114 Moa Bertilsson---xoxoxxx
226 Stina Widmark--oooxxx
109 Märta Larsson---oooxxooxxx
33 Linnea Blidborg Stenberg----oxoxxx
106 Irma Jonhed----oooxoxxx
Röd 1
Poäng
1 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 165 981 PB
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 161 935 PB
3 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 153 842 SB
4 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 153 842
5 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 153 842 =PB
6 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 153 842
6 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 153 842
8 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 153 842 PB
9 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 153 842
=10 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 149 794
=10 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 149 794
12 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 149 794
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
188 Wilma Nilsson------oooxoxxox--
182 Emilia Franzén-------oooxoxxoxxx
288 Ebba Bremer----o-ooxxoooxoxxx
15 Tilde Söderlund-------ooooxoxxx
2 Elsa Bernelind-------ooooxoxxx
66 Lina Bjerkestam--------oooxxx
150 Alice Lindgren-------oxooxxooxxx
67 Maja Björk--------ooxooxxx
151 Mellanie Neudinger Nellmer-------oooxoxxx
185 Emma Kovacevic--------ooooxxx
189 Tilda Persson------o-oooxxx
77 Lisa Mårtensson---------ooxooxxoxxoxxx
Röd 2
Poäng
1 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 157 889
2 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 153 842 SB
3 Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS 145 744
4 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 145 744 PB
5 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 141 694 =PB
6 Stella Nordgren Westin
Alunda SK
05 Alunda SK 141 694 =SB
6 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 141 694
8 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 137 643 PB
8 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 137 643 PB
10 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 133 590
10 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 133 590
12 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 133 590 PB
13 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 129 535
14 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 129 535
15 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 121 420
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
142 Edda Chin Nygårds--oooooxxx-
3 Ruth Eklöfoooooxxoxxx
286 Ida Stenman------oxooxoxxx--
149 Ingrid Kirstein-----oxxoooxxx--
187 Lovisa Nilsson-----oooxxx--
7 Felicia Janssonooooxoxox--
11 Stella Nordgren Westin-----oooxoxx---
293 Ellen Hansson---------ooooxxx
9 Alva Lindblom-----ooxoxoxxo---
294 Alicia Jisbrant--ooooooxoxxx-
299 Inez Yngve-----oooooxooxx-
290 Ebba Francois-oooooooxxx-
65 Simone Adolphsson---oxxx-
148 Nike Isaksson-----ooxxx--
297 Clara Weetomo-oooxoxoxxx
Gul 1
Poäng
1 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 161 935
2 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 153 842 PB
3 Ellen Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
04 Hässelby SK 153 842 PB
4 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 153 842 PB
5 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 149 794
6 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 145 744
6 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 145 744
8 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 145 744
9 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 145 744
10 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 141 694
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
262 Tindra Dahlberg-------oxoxxoxxx
87 Jasmine Gyllenhammar-------oooooxxx
94 Nicole Nyberg--------ooxoxxx
63 Emma Walfridsson-----oooooxxx
268 Emma Häggblom---------oooooxxx
82 Ellen Antivilo Lindsjöö------oooooxoxxx
275 Meja Wolwan----ooooooxoxoxxx
258 Sara Winberg------ooxooxxx
91 Fanny Karlsson-------oooxxx
271 Alva Nordvarg----ooooxoxxx
Gul 2
Poäng
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 157 889 PB
2 Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 149 794 =PB
3 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 145 744 PB
4 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 145 744 PB
5 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 141 694 PB
6 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 137 643
7 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 137 643 SB
8 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 133 590 SB
9 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 133 590
9 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 133 590
=11 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 129 535
=11 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 129 535
13 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 125 479 =PB
Enba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS x 0
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
253 Vera Rietz----ooxoxxx
202 Emilia Mandl---------oooxxoxxx
49 Ella Bennett------o-oxoxxoxxx
60 Ebba Lind-----ooxoxxx
248 Rut Grufman-----oooooxxx
59 Thea Katsoulaki----ooxxx
256 Louise Tilly-----oooxxx
195 Mathilda Brodd Polsten--ooooxxx
196 Lisa Engdahl-----xoxoxxx
96 Isabelle Malmborg---ooxxx
57 Felicia Johansson-----ooxxooxxx-
88 Saga Hermundstad-----xoxoxxx
200 Mira Johansson-----ooxoxxooxxx
254 Enba Sjöström------xxx
Grön, flickor 1
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 153 842
2 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 153 842 PB
3 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 149 794
=3 Linda Edberg
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 149 794
=3 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, flickor
06 Turebergs FK, flickor 149 794
6 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 149 794
7 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 149 794
8 Elli Johansson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 141 694
Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF x 0
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
212 Emma Hjelm------oooxooxxoxxx
137 Matilda Åkerman--------ooxoxxx
132 Hanna Dahlin--------oxoxxoxxx
233 Ayla Hallberg Hossain--------oooxxx
134 Ida Jexe Ek---------oooxxx
175 Elli Johansson------o-xoxxx
178 Izabella Olofsson--------xxx
229 Linda Edberg--------oooxxx
213 Ida Kindbom------oooooxxx
Grön, flickor 2
Poäng
1 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 149 794
2 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 149 794 PB
3 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 141 694
4 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 141 694 SB
5 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 137 643
6 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 137 643
7 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 137 643
8 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 133 590 PB
9 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 133 590
10 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 129 535
11 Elvira Karlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 121 420
109113117121125129133137141145149153157161165169117117
130 Ann-Kathrine Bergenhem--------oooxxx
232 Lorena Guzman---ooox-----
215 Matilda Martini---oooooxxx
210 Svea Eklundh-----ooooxoxxoxxx
235 Lara Johnsson---oooxoxxoxxx
174 Wilma Hallsten---ooooooxxx
176 Hilda Lindell----oooxoxxx
133 Alma Falck-----oxoxxx
172 Frida Berglin---oooooxoxxx
135 Elvira Karlsson--ooxxx
211 Nova Fogelqvist---ooooxxx
F15 Längd Final
Söndag 09:45
Grön, flickor
Poäng
1 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 5.16 +3.0 873
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.15 +1.4 870
3 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.09 +1.6 849
4 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.90 +1.9 784
5 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 4.84 +1.8 763
6 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 4.74 +2.0 729
7 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 4.72 +2.6 722
8 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 4.63 +2.6 691
9 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 4.47 +2.0 637
10 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4.47 +1.5 637
11 Nora Malmgren
Motala AIF
05 Motala AIF 4.43 +2.1 623
12 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 4.42 +0.7 620
13 Lovis Mathisson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 4.42 +1.6 620
14 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 4.41 +3.0 617
15 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.39 +3.2 610
16 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 4.34 +2.5 593
17 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.26 +1.4 566
18 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 4.23 +3.1 556
19 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4.20 +2.4 546
20 Linda Edberg
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 4.14 +1.5 525
21 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.11 +1.9 515
22 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 4.03 +1.9 488
23 Agnes Olsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 3.76 +0.5 398
24 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 3.57 +2.2 336
25 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3.43 +1.9 290
26 Elvira Karlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3.02 +1.6 157
123
215 Matilda Martini4.03 +1.94.00 +1.23.94 +2.1
208 Tilde Adolfssonx 4.13 +2.04.41 +3.0
227 Lisa Bero Lettse3.49 +2.23.57 0.03.57 +2.2
133 Alma Falck4.20 +2.42.92 +1.93.86 +3.0
210 Svea Eklundh4.39 +2.94.43 +1.94.47 +2.0
229 Linda Edbergx 4.14 +1.53.85 +1.5
177 Lovis Mathissonx x 4.42 +1.6
209 Malva Axénx 4.63 +2.6x
134 Ida Jexe Ekx x 4.90 +1.9
235 Lara Johnsson4.74 +2.04.50 +0.64.45 +4.0
239 Elin Snisx 4.10 +1.64.34 +2.5
214 Nora Malmgren4.22 +1.24.25 +0.14.43 +2.1
179 Freja Strenius4.15 +1.34.17 +1.94.23 +3.1
213 Ida Kindbomx 4.29 +1.44.39 +3.2
176 Hilda Lindellx x 5.16 +3.0
132 Hanna Dahlinx 3.47 +1.24.26 +1.4
237 Agnes Olssonx 3.76 +0.53.60 +2.8
212 Emma Hjelmx 4.84 +1.84.80 +1.9
130 Ann-Kathrine Bergenhem3.76 +2.44.47 +1.5x
136 Elin Rydqvist3.77 +1.73.95 +2.44.11 +1.9
137 Matilda Åkerman5.15 +1.45.13 +1.44.64 +1.3
232 Lorena Guzmanx 4.64 +2.14.72 +2.6
178 Izabella Olofsson4.14 +1.44.42 +0.7x
131 Linnea Colliander3.43 +1.93.15 +0.83.36 +1.1
211 Nova Fogelqvist4.98 +1.25.09 +2.15.09 +1.6
135 Elvira Karlsson2.96 +1.22.77 +1.53.02 +1.6
Gul
Poäng
1 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 5.44 +1.5 970 PB
2 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.36 +2.2 942
3 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.29 +2.3 918
4 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.28 +3.5 914
5 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 5.25 +2.7 904
6 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 5.18 +2.3 880
7 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 5.11 +1.4 856
8 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.10 +0.5 852
9 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 5.09 +1.8 849
10 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5.01 +3.0 821
11 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 4.86 +1.3 770
12 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 4.79 +1.7 746
13 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 4.79 +3.2 746
14 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 4.78 +1.7 743
15 Sofie Ugglas
Täby IS
04 Täby IS 4.74 +0.8 729 PB
16 Linnea Boqvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4.71 +0.6 719
17 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.71 +2.8 719
18 Enba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.66 +3.1 702
19 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 4.60 +3.6 681
20 Ellen Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4.59 +2.3 678
21 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.55 +2.5 664
22 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.51 +1.4 650
23 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.40 +1.0 613
24 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.31 +2.4 583
25 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 4.21 +0.6 549 PB
26 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 3.99 +2.6 475
Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS x 0
123
196 Lisa Engdahlx 4.86 +1.34.60 +1.8
254 Enba Sjöström4.36 +1.34.55 +2.64.66 +3.1
268 Emma Häggblom4.96 +0.7x 5.11 +1.4
57 Felicia Johansson4.41 +1.64.50 +2.14.51 +1.4
271 Alva Nordvarg5.08 +0.15.09 +1.8x
195 Mathilda Brodd Polsten4.85 +0.94.97 +2.95.25 +2.7
202 Emilia Mandl4.88 +2.6x 5.01 +3.0
253 Vera Rietz4.14 +0.44.16 +0.74.21 +0.6
258 Sara Winberg5.05 +0.55.44 +1.55.16 +1.4
96 Isabelle Malmborg4.47 -0.14.53 +1.34.55 +2.5
88 Saga Hermundstad5.12 +0.94.83 +1.65.28 +3.5
87 Jasmine Gyllenhammar5.10 +0.54.99 +1.15.06 +3.7
275 Meja Wolwan5.18 +2.3x x
94 Nicole Nyberg5.29 +2.35.10 +3.45.26 +2.0
272 Clara Spangenberg4.78 +1.74.70 +3.4x
82 Ellen Antivilo Lindsjöö4.59 +2.34.42 +3.34.56 +2.2
257 Sofie Ugglas4.48 +1.64.63 +3.54.74 +0.8
256 Louise Tilly4.60 +3.64.55 +2.54.38 +2.0
51 Linnea Boqvistx 4.61 +2.14.71 +0.6
53 Amanda Helgessonx 4.37 +1.34.40 +1.0
91 Fanny Karlsson5.28 +2.25.36 +2.2x
59 Thea Katsoulakix x 3.99 +2.6
206 Ella Uddenäs4.56 +4.04.47 +1.94.79 +3.2
250 Philippa Kastbergx x x
261 Maya Bergström Weekes4.71 +3.44.79 +1.74.61 +3.5
48 Karin Bengtsson4.31 +2.44.22 +1.64.24 +1.1
248 Rut Grufmanx x 4.71 +2.8
Blå
Poäng
1 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 5.17 +1.4 876
2 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.94 +1.0 797
3 Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 4.89 +1.0 780
4 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.89 +1.2 780
5 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.86 +1.7 770
6 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4.84 +0.3 763
7 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4.74 +3.6 729
8 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4.72 +1.9 722
9 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 4.70 +2.6 715
10 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 4.69 +2.9 712
11 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.67 +2.0 705
12 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.61 +2.2 685
13 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 4.57 +0.4 671
14 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 4.46 +1.8 634
15 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.44 +1.5 627
16 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 4.42 +1.6 620
17 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 4.41 +1.2 617
18 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.40 +1.0 613
19 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 4.39 +1.6 610
20 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4.38 +0.8 606
21 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.37 +2.6 603
22 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 4.36 +1.2 600
24 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.18 0.0 539
25 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.15 +1.9 529
26 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 4.13 +2.5 522
23 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.10 +2.7 512
27 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 4.10 +1.2 512
28 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 4.09 +1.1 509
29 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.03 +1.6 488
30 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4.01 0.0 482
31 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 3.99 +2.0 475
32 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 3.83 0.0 422
Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg x 0
123
106 Irma Jonhed4.69 +2.9x x
169 Ronja Rickardssonx 4.59 +2.44.67 +2.0
163 Elin Joabsson4.59 +1.04.84 +0.34.75 +1.6
37 Agnes Janssonx x 4.94 +1.0
44 Tove Olsson4.33 +1.94.15 +1.74.40 +1.0
220 Julia Johanssonx 4.09 +1.1x
226 Stina Widmark4.16 +1.54.42 +1.64.22 +0.5
157 Elenie Carlssonx x 4.86 +1.7
123 Isabella Petrusic4.44 +1.73.24 +2.64.61 +2.2
124 Saga Provci4.70 +2.64.59 +1.0-
167 Vendela Mörstam4.34 +2.0x 4.38 +0.8
121 Ida Kühnel Pappila4.66 +1.24.89 +1.0-
224 Melissa Wallonx 3.84 +1.33.99 +2.0
125 Isabelle Rydén4.26 +3.44.46 +1.8-
223 Johanna Stridbar3.70 +1.13.80 +2.03.83 0.0
41 Linnéa Lindefalk4.15 +1.94.15 +1.73.12 N/A
114 Moa Bertilssonx 4.89 +1.2x
36 Alice Ivarsson4.18 0.03.89 +0.23.90 +1.4
39 Frida Krantz4.52 +1.14.72 +1.94.68 +1.4
100 Linnéa Carlsson4.39 +2.24.08 +1.74.41 +1.2
40 Elisabeth Larsson4.01 0.03.80 +2.23.92 +1.5
117 Moa Cornéer4.10 +2.74.05 +0.9x
103 Agnes Friberg4.29 +1.7x 4.36 +1.2
166 Emma Kirsten4.44 +1.54.27 0.04.37 +2.2
99 Lathifa Afrah4.39 +1.64.00 +1.23.98 +1.8
109 Märta Larsson4.77 +2.24.95 +1.35.17 +1.4
105 Ella Holmqvist3.72 +0.83.77 0.04.10 +1.2
33 Linnea Blidborg Stenbergx 4.04 +1.14.37 +2.6
122 Ivana Pekicx x x
225 Tuva Weilandx 4.57 +0.44.31 +1.9
164 Hanna Joabssonx 4.74 +3.6x
128 Agnes Thundal4.03 +1.6- -
104 Hannah Hedström3.35 +2.63.93 +1.64.13 +2.5
Röd
Poäng
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 5.60 +1.9 1,025 PB
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.35 +2.3 939
3 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.35 +1.8 939
4 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 5.33 +2.5 932
5 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.25 +3.4 904
6 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 5.23 +3.6 897
7 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.19 +2.6 883
8 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.11 +1.3 856 PB
9 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.94 +1.2 797
10 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 4.87 +3.9 773
11 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 4.86 +2.7 770
12 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.71 +1.4 719 PB
13 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 4.70 +2.0 715 PB
14 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4.69 +3.2 712
15 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.68 +1.7 708 PB
16 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.66 +0.5 702
17 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.66 +1.6 702
18 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4.65 +1.2 698 PB
19 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.50 +1.7 647
20 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 4.49 +0.8 644 PB
21 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 4.41 +3.3 617
22 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 4.37 +2.9 603
23 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.36 +1.7 600 PB
24 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.33 +2.4 589
25 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 4.29 +2.9 576
26 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 4.20 +2.0 546
27 Stella Nordgren Westin
Alunda SK
05 Alunda SK 4.17 +1.9 535
28 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.08 +1.3 505
29 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 4.06 +3.2 499
30 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.05 +1.3 495
31 Hedda Lundström
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 3.87 +3.3 435
32 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 3.82 +2.1 418
33 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 3.69 +1.4 375
Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö - 0
123
15 Tilde Söderlundx 5.29 +2.85.33 +2.5
66 Lina Bjerkestamx 4.65 +1.2x
7 Felicia Janssonx 4.08 +1.34.04 +4.0
298 Elna Wester4.60 +1.34.70 +2.04.67 +2.4
288 Ebba Bremerx 4.68 +1.7x
77 Lisa Mårtenssonx 4.69 +3.24.59 +2.2
184 Emilia Johansson5.25 +3.43.71 +2.45.09 +2.2
3 Ruth Eklöf4.20 +2.04.16 +2.1x
5 Smilla Eriksson4.33 +2.44.30 +2.9x
188 Wilma Nilsson5.35 +2.35.16 +1.85.35 +3.1
189 Tilda Persson4.85 +1.1x 4.87 +3.9
78 Minna Silvell4.85 +1.9x 5.19 +2.6
299 Inez Yngve5.16 +1.65.20 +2.85.23 +3.6
9 Alva Lindblom4.35 +2.24.20 +2.94.37 +2.9
293 Ellen Hanssonx 4.66 +1.6x
150 Alice Lindgren4.94 +1.24.86 +3.14.90 +2.3
75 Hedda Lundström3.53 +2.43.71 +2.93.87 +3.3
148 Nike Isaksson4.70 +2.14.86 +2.72.74 +2.2
146 Tyra Hedin4.50 +1.74.43 +2.94.47 +2.5
141 Tyra Cedrenius Tunander5.23 +1.45.28 +1.95.35 +1.8
142 Edda Chin Nygårds- -
67 Maja Björk5.11 +1.35.11 +2.7x
65 Simone Adolphsson3.82 +2.13.76 +3.13.59 +1.7
2 Elsa Bernelind4.35 +1.84.41 +3.3x
185 Emma Kovacevic4.38 +2.0x 4.49 +0.8
14 Ima Sundberg3.69 +1.4x 3.66 +1.8
297 Clara Weetomx 4.36 +2.14.36 +1.7
69 Amanda Eriksson4.06 +3.23.97 +2.83.46 +0.7
11 Stella Nordgren Westinx x 4.17 +1.9
290 Ebba Francois3.81 +1.94.05 +1.3x
151 Mellanie Neudinger Nellmer4.66 +0.54.43 +2.84.56 +3.2
294 Alicia Jisbrant4.66 +1.94.71 +1.44.65 +2.5
182 Emilia Franzén5.42 +4.05.60 +1.95.37 +3.3
187 Lovisa Nilsson3.88 +2.84.29 +2.94.23 +3.6
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 09:30
Gul
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.77 908 5
2 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.32 770 11
3 Sofie Ugglas
Täby IS
04 Täby IS 9.99 738 12
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.48 687 18
5 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 9.37 676 21
6 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 9.19 658 27
7 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 9.01 639 31
8 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.94 632 34
9 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 8.93 631 36 PB
10 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.90 628 39
11 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 8.90 628 40
12 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.69 606 44
13 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.64 601 45
14 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.54 591 47
15 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.53 590 48
16 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 8.23 558 59 PB
17 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 8.15 550 60
18 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 8.15 550 61
19 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.14 549 62
20 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 7.82 515 73
21 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 7.82 515 74
22 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 7.72 504 77
23 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 7.32 460 89
24 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 7.25 452 91
25 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 7.03 428 99
26 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 6.37 351 109
27 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 6.05 313 111
123
249 Evelina Hamos7.407.827.12
94 Nicole Nyberg0.008.579.19
261 Maya Bergström Weekes8.319.018.17
59 Thea Katsoulaki7.918.558.64
63 Emma Walfridsson7.968.698.52
197 Alba Hansson9.249.480.00
200 Mira Johansson0.008.618.90
257 Sofie Ugglas9.739.219.99
262 Tindra Dahlberg0.000.0010.32
205 Amanda Rönn8.948.948.40
275 Meja Wolwan6.857.257.01
268 Emma Häggblom7.827.707.68
274 Kajsa Wibling6.186.376.10
85 Lia Cederberg7.087.326.94
256 Louise Tilly7.877.888.23
250 Philippa Kastberg8.937.578.64
87 Jasmine Gyllenhammar9.259.379.30
91 Fanny Karlsson7.957.898.14
96 Isabelle Malmborg6.857.036.48
60 Ebba Lind11.7411.7411.77
88 Saga Hermundstad8.908.657.88
195 Mathilda Brodd Polsten6.737.727.21
271 Alva Nordvarg8.408.538.40
92 Linn Adolfsson5.996.055.89
53 Amanda Helgesson7.698.548.51
202 Emilia Mandl8.157.386.90
248 Rut Grufman7.818.157.59
Grön, flickor
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.05 934 3
2 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 11.84 915 4
3 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 10.62 799 9
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 9.97 736 14
5 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 9.69 708 15
6 Elli Johansson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 9.59 698 16
7 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 9.53 692 17
8 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.98 636 32
9 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 8.91 629 37
10 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 8.88 626 41
11 Olivia Ellgren
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 8.87 625 42
12 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.52 589 49
13 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 8.46 583 52
14 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 8.25 561 58
15 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 8.13 548 64
16 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.98 532 69
17 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.88 521 71
18 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 7.73 505 76
19 Nora Malmgren
Motala AIF
05 Motala AIF 7.66 497 79
20 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.58 489 81
21 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.58 489 82
22 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.48 478 85
23 Freja Ekstrand
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.20 447 94
24 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.17 443 95
25 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 7.11 437 96
26 Lovis Mathisson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 7.08 433 97
27 Linda Edberg
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 6.61 379 105
28 Elvira Karlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 5.99 305 112
123
131 Linnea Colliander6.997.587.15
134 Ida Jexe Ek8.908.988.51
232 Lorena Guzman0.006.497.98
235 Lara Johnsson8.108.467.81
177 Lovis Mathisson7.086.756.45
214 Nora Malmgren7.327.667.53
227 Lisa Bero Lettse6.837.177.15
176 Hilda Lindell9.539.129.38
173 Freja Ekstrand7.206.976.76
213 Ida Kindbom0.009.979.54
137 Matilda Åkerman12.050.0011.31
133 Alma Falck6.077.116.77
229 Linda Edberg6.615.766.05
178 Izabella Olofsson8.808.648.91
230 Olivia Ellgren8.878.628.67
135 Elvira Karlsson0.005.665.99
239 Elin Snis7.446.517.58
175 Elli Johansson9.19x9.59
212 Emma Hjelm8.137.827.87
172 Frida Berglin7.486.667.22
174 Wilma Hallsten7.887.287.23
130 Ann-Kathrine Bergenhem8.718.888.76
132 Hanna Dahlin8.348.528.42
179 Freja Strenius7.237.736.03
210 Svea Eklundh9.269.029.69
209 Malva Axén11.0311.8411.42
136 Elin Rydqvist9.1410.629.15
211 Nova Fogelqvist8.257.627.64
Blå
Poäng Tot. plac.
1 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.57 982 2
2 Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 10.75 812 6
3 Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.98 737 13
4 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 9.38 677 20
5 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 9.37 676 22
6 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 9.22 661 25
7 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 9.07 645 29
8 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.03 641 30
9 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.94 632 35
10 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 8.91 629 38
11 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 8.62 599 46
12 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 8.32 568 55
13 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.14 549 63
14 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.02 536 66
15 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 7.99 533 67
16 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 7.99 533 68
17 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 7.50 480 84
18 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 7.46 475 86
19 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.30 458 90
20 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 7.24 451 92
21 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 7.23 450 93
22 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 7.04 429 98
23 Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 6.97 421 100
24 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 6.95 419 101
25 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 6.91 414 102
26 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 6.89 412 103
27 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 6.69 389 104
28 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 6.57 375 106
29 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 6.46 362 107
30 Ebba Hedkvist
Piteå IF
04 Piteå IF 6.39 354 108
31 Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 5.99 305 113
123
109 Märta Larsson8.629.009.37
128 Agnes Thundal6.466.205.57
225 Tuva Weiland6.576.536.36
37 Agnes Jansson7.137.557.99
159 Stella Gudmundsson9.519.8710.75
169 Ronja Rickardsson9.038.127.46
220 Julia Johansson7.027.257.46
123 Isabella Petrusic7.428.079.07
158 Ella Ejermark9.98x9.42
110 Klara Lindholm5.99--
100 Linnéa Carlsson6.896.456.52
41 Linnéa Lindefalk7.988.02x
40 Elisabeth Larssonx7.497.50
106 Irma Jonhed8.479.109.38
223 Johanna Stridbar6.95x6.09
121 Ida Kühnel Pappila6.286.976.41
224 Melissa Wallon8.918.687.79
122 Ivana Pekic6.596.397.04
103 Agnes Friberg7.997.967.30
114 Moa Bertilsson6.226.916.56
44 Tove Olsson8.478.948.51
124 Saga Provci6.847.137.30
226 Stina Widmark8.32xx
117 Moa Cornéer6.356.777.23
125 Isabelle Rydén6.826.597.24
33 Linnea Blidborg Stenberg8.147.427.37
167 Vendela Mörstam9.229.058.87
39 Frida Krantz12.5711.5411.67
36 Alice Ivarsson5.50x6.69
219 Ebba Hedkvist6.396.396.38
163 Elin Joabsson8.628.407.89
Röd
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.82 1,005 1 PB
2 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 10.71 808 7
3 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 10.70 807 8
4 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 10.32 770 10
5 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 9.43 682 19
6 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 9.36 675 23
7 Hedda Lundström
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.25 664 24 PB
8 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 9.22 661 26
9 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 9.12 651 28 PB
10 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.96 634 33
11 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 8.77 615 43
12 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 8.50 587 50
13 Stella Nordgren Westin
Alunda SK
05 Alunda SK 8.50 587 51
14 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 8.46 583 53
15 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 8.35 571 54
16 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.30 566 56 PB
17 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 8.29 565 57 PB
18 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.05 539 65
19 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.95 529 70 PB
20 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.87 520 72
21 Jennie Gregenstam
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.73 505 75
22 Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.67 498 78 SB
23 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.63 494 80 PB
24 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 7.52 482 83
25 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.39 468 87
26 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.38 467 88 PB
27 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.15 325 110 PB
28 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.76 277 114
123
286 Ida Stenman7.477.67x
187 Lovisa Nilsson4.965.605.76
188 Wilma Nilsson12.0412.8212.43
150 Alice Lindgren8.438.468.96
9 Alva Lindblom7.527.317.26
298 Elna Wester5.665.106.15
65 Simone Adolphsson7.957.747.47
78 Minna Silvell8.467.90-
71 Jennie Gregenstam7.047.267.73
151 Mellanie Neudinger Nellmerx7.607.87
288 Ebba Bremer6.587.396.48
297 Clara Weetom7.107.637.24
149 Ingrid Kirstein7.497.868.05
293 Ellen Hansson8.097.648.29
148 Nike Isaksson8.447.499.36
77 Lisa Mårtensson7.177.808.30
184 Emilia Johansson8.979.128.39
75 Hedda Lundström8.61x9.25
294 Alicia Jisbrant7.618.198.35
69 Amanda Eriksson9.71x10.70
11 Stella Nordgren Westin7.877.838.50
290 Ebba Francois7.077.385.93
185 Emma Kovacevic10.3810.7110.08
299 Inez Yngve7.918.248.50
14 Ima Sundberg8.778.00x
3 Ruth Eklöf8.988.559.43
5 Smilla Eriksson8.188.399.22
15 Tilde Söderlund9.5010.329.40
Sammanställning
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.82 PB
2 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.57
3 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.05
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 11.84
5 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.77
6 Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 10.75
7 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 10.71
8 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 10.70
9 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 10.62
10 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 10.32
11 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.32
12 Sofie Ugglas
Täby IS
04 Täby IS 9.99
13 Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.98
14 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 9.97
15 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 9.69
16 Elli Johansson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 9.59
17 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 9.53
18 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.48
19 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 9.43
20 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 9.38
21 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 9.37
22 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 9.37
23 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 9.36
24 Hedda Lundström
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.25 PB
25 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 9.22
26 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 9.22
27 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 9.19
28 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 9.12 PB
29 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 9.07
30 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.03
31 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 9.01
32 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.98
33 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.96
34 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.94
35 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.94
36 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 8.93 PB
37 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 8.91
38 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 8.91
39 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.90
40 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 8.90
41 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 8.88
42 Olivia Ellgren
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 8.87
43 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 8.77
44 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.69
45 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.64
46 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 8.62
47 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.54
48 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.53
49 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.52
50 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 8.50
51 Stella Nordgren Westin
Alunda SK
05 Alunda SK 8.50
52 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 8.46
53 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 8.46
54 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 8.35
55 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 8.32
56 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.30 PB
57 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 8.29 PB
58 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 8.25
59 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 8.23 PB
60 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 8.15
61 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 8.15
62 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.14
63 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.14
64 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 8.13
65 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.05
66 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.02
67 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 7.99
68 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 7.99
69 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.98
70 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.95 PB
71 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.88
72 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.87
73 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 7.82
74 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 7.82
75 Jennie Gregenstam
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.73
76 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 7.73
77 Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 7.72
78 Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.67 SB
79 Nora Malmgren
Motala AIF
05 Motala AIF 7.66
80 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.63 PB
81 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.58
82 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.58
83 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 7.52
84 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 7.50
85 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.48
86 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 7.46
87 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.39
88 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.38 PB
89 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 7.32
90 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.30
91 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 7.25
92 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 7.24
93 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 7.23
94 Freja Ekstrand
KA 2 IF
05 KA 2 IF 7.20
95 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 7.17
96 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 7.11
97 Lovis Mathisson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 7.08
98 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 7.04
99 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 7.03
100 Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 6.97
101 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 6.95
102 Moa Bertilsson
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 6.91
103 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 6.89
104 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 6.69
105 Linda Edberg
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 6.61
106 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 6.57
107 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 6.46
108 Ebba Hedkvist
Piteå IF
04 Piteå IF 6.39
109 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 6.37
110 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.15 PB
111 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 6.05
112 Elvira Karlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 5.99
113 Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 5.99
114 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.76
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 09:45
Blå
Poäng
1 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 34.15 759
2 Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 30.70 666
3 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 29.27 628
4 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.23 545
5 Melissa Wallon
Piteå IF
05 Piteå IF 25.17 515
6 Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö 24.20 489
7 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 22.72 447
8 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 22.48 441
9 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 21.55 415
10 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 21.45 412
11 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 21.00 399
12 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 19.88 367
13 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 19.86 367
14 Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 19.08 344
15 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 18.81 337
16 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 18.79 336
17 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 18.71 334
18 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 18.12 317
19 Johanna Stridbar
Piteå IF
06 Piteå IF 17.19 290
20 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 16.67 275
21 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 15.43 239
22 Ebba Hedkvist
Piteå IF
04 Piteå IF 15.26 233
23 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 15.19 231
24 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 14.70 217
25 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 14.24 203
26 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 14.11 199
27 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 14.05 197
28 Moa Cornéer
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 12.87 162
29 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 11.82 129
30 Isabelle Rydén
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 11.14 108
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta x 0
Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg x 0
123
223 Johanna Stridbar16.6412.8817.19
124 Saga Provci16.6714.6611.69
159 Stella Gudmundssonx30.70x
167 Vendela Mörstam18.4522.4821.41
37 Agnes Jansson16.6518.7115.86
41 Linnéa Lindefalk18.4816.5121.55
163 Elin Joabsson18.8116.6317.59
169 Ronja Rickardsson19.8818.57x
128 Agnes Thundal14.1113.5313.54
224 Melissa Wallon25.17xx
36 Alice Ivarsson19.4220.1721.00
33 Linnea Blidborg Stenberg22.62x29.27
39 Frida Krantz34.15x33.41
122 Ivana Pekic14.7014.1813.63
106 Irma Jonhed18.1216.75-
121 Ida Kühnel Pappila19.08x14.16
166 Emma Kirsten14.0512.4413.05
109 Märta Larsson22.72xx
220 Julia Johansson10.8311.6111.82
219 Ebba Hedkvist15.2613.7913.10
125 Isabelle Rydén9.629.8711.14
40 Elisabeth Larsson18.0115.6919.86
225 Tuva Weiland15.19x14.32
117 Moa Cornéer12.5312.87x
226 Stina Widmark12.6715.4313.81
103 Agnes Friberg13.7211.3314.24
99 Lathifa Afrahxx21.45
44 Tove Olsson26.2326.2025.06
100 Linnéa Carlssonxxx
104 Hannah Hedström15.6318.79x
158 Ella Ejermarkx24.2022.57
123 Isabella Petrusicxxx
Röd
Poäng
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 33.34 737
2 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 31.30 683 PB
3 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 28.97 620
4 Inez Yngve
Örgryte IS
05 Örgryte IS 27.25 573 PB
5 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 23.59 472
6 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 22.69 447
7 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 22.51 442
8 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 21.54 414
9 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 21.32 408 PB
10 Elsa Bernelind
Alunda SK
04 Alunda SK 20.66 389
11 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 20.30 379 PB
12 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 20.29 379
13 Ima Sundberg
Alunda SK
04 Alunda SK 19.57 358
14 Alva Lindblom
Alunda SK
04 Alunda SK 19.31 351
15 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 18.67 333
16 Ebba Bremer
Örgryte IS
04 Örgryte IS 18.06 315
17 Clara Weetom
Örgryte IS
04 Örgryte IS 17.90 311
18 Stella Nordgren Westin
Alunda SK
05 Alunda SK 17.25 292
19 Mellanie Neudinger Nellmer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.91 282
20 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.19 261
21 Jennie Gregenstam
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 16.18 261
22 Alicia Jisbrant
Örgryte IS
04 Örgryte IS 15.96 254
23 Ebba Francois
Örgryte IS
04 Örgryte IS 15.34 236
24 Hedda Lundström
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 15.17 231
25 Ida Stenman
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.95 194
26 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.05 167
27 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.93 164
28 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 12.69 156
Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK x 0
123
11 Stella Nordgren Westinx14.8817.25
299 Inez Yngve20.3923.7327.25
78 Minna Silvellx20.29x
14 Ima Sundberg19.5718.0517.54
288 Ebba Bremer16.23x18.06
148 Nike Isaksson23.9428.9723.96
69 Amanda Erikssonxx21.54
149 Ingrid Kirsteinxx13.05
71 Jennie Gregenstam13.8414.8516.18
7 Felicia Jansson12.69xx
150 Alice Lindgrenx18.67x
286 Ida Stenman8.9813.95x
15 Tilde Söderlundxxx
146 Tyra Hedinx14.6516.19
185 Emma Kovacevic22.5120.3117.83
151 Mellanie Neudinger Nellmer16.9115.1314.83
5 Smilla Eriksson22.1322.6918.86
3 Ruth Eklöf23.5922.55x
2 Elsa Bernelind17.4720.66x
188 Wilma Nilsson26.1130.6833.34
184 Emilia Johansson24.8929.1631.30
75 Hedda Lundström14.1815.1714.01
77 Lisa Mårtenssonx21.3219.02
65 Simone Adolphsson10.7412.0812.93
293 Ellen Hansson16.2519.5420.30
290 Ebba Francois13.9212.0015.34
9 Alva Lindblom11.9319.2219.31
294 Alicia Jisbrantx15.9614.30
297 Clara Weetomx15.4217.90
Grön, flickor
Poäng
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 39.19 893
2 Hilda Lindell
KA 2 IF
04 KA 2 IF 29.57 636
3 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 26.34 548
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 24.97 510
5 Nora Malmgren
Motala AIF
05 Motala AIF 23.42 467
6 Lorena Guzman
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 23.41 467
7 Elli Johansson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 22.61 444
8 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 20.55 386
9 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 20.49 385
10 Olivia Ellgren
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 19.66 361
11 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 19.42 354
12 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 18.78 336
13 Freja Ekstrand
KA 2 IF
05 KA 2 IF 18.56 330
14 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 18.47 327
15 Wilma Hallsten
KA 2 IF
05 KA 2 IF 17.90 311
16 Linnea Colliander
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 16.90 282
17 Agnes Olsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 16.83 280
18 Frida Berglin
KA 2 IF
05 KA 2 IF 16.30 264
19 Izabella Olofsson
KA 2 IF
05 KA 2 IF 15.79 249
20 Alma Falck
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 15.71 247
21 Elin Snis
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 15.59 243
22 Lara Johnsson
Turebergs FK, flickor
05 Turebergs FK, flickor 15.46 239
23 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 15.37 237
24 Lovis Mathisson
KA 2 IF
04 KA 2 IF 14.62 214
25 Elvira Karlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 13.34 176
26 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 12.12 139
27 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 11.45 118
28 Lisa Bero Lettse
Turebergs FK, flickor
04 Turebergs FK, flickor 10.44 86
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF x 0
123
209 Malva Axénxxx
230 Olivia Ellgren16.04x19.66
136 Elin Rydqvistx20.55x
135 Elvira Karlsson13.1713.3412.26
235 Lara Johnsson11.7415.469.91
175 Elli Johansson20.0722.6121.00
215 Matilda Martini17.2016.6518.78
133 Alma Falck15.7112.10x
237 Agnes Olsson15.3115.9816.83
178 Izabella Olofsson13.5215.7914.58
210 Svea Eklundh18.4715.6118.05
131 Linnea Collianderx16.90x
137 Matilda Åkermanx36.1839.19
173 Freja Ekstrandx18.56x
134 Ida Jexe Ek26.3425.61-
179 Freja Strenius11.4510.59x
177 Lovis Mathisson14.62x12.32
232 Lorena Guzman21.4020.8323.41
239 Elin Snis13.4815.59x
132 Hanna Dahlin20.2620.49x
211 Nova Fogelqvist17.7019.4218.69
208 Tilde Adolfsson11.7911.4112.12
213 Ida Kindbom22.7524.97x
174 Wilma Hallsten16.2216.5617.90
227 Lisa Bero Lettsexx10.44
172 Frida Berglinx14.7716.30
130 Ann-Kathrine Bergenhemx14.8315.37
214 Nora Malmgrenxx23.42
176 Hilda Lindellx29.57x
Gul
Poäng
Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 32.84 724
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 29.43 632
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 29.22 626
Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 25.68 530
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 25.35 520
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 24.00 483
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 23.47 468
Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 22.78 449
Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 21.11 402
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 20.78 393
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 20.74 392
Ellen Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
04 Hässelby SK 20.12 374
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 19.91 368
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 19.85 366 PB
Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 18.88 339
Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 18.84 338
Enba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 18.53 329
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 18.02 314 PB
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 17.44 297
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 16.68 275
Sofie Ugglas
Täby IS
04 Täby IS 16.50 270 PB
Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 16.32 265
Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 14.13 200
Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.04 136
Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.57 122
Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS x 0
Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS x 0
Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS x 0
123
271 Alva Nordvarg16.85x19.91
60 Ebba Lind32.84xx
257 Sofie Ugglas16.1516.5012.72
253 Vera Rietzxxx
268 Emma Häggblomx16.9318.88
197 Alba Hanssonx23.2823.47
94 Nicole Nyberg15.2513.8916.32
87 Jasmine Gyllenhammar21.1117.67x
63 Emma Walfridsson11.0511.5710.29
248 Rut Grufman16.8819.8518.78
202 Emilia Mandl16.68x13.30
249 Evelina Hamos16.7217.8818.02
200 Mira Johanssonxx29.43
262 Tindra Dahlbergxx20.78
258 Sara Winbergxxx
91 Fanny Karlssonxx12.04
275 Meja Wolwan16.0516.8420.74
85 Lia Cederberg22.6619.1124.00
254 Enba Sjöström18.53--
261 Maya Bergström Weekes21.7425.35x
96 Isabelle Malmborg18.69x18.84
205 Amanda Rönn25.0426.6329.22
59 Thea Katsoulaki22.0322.7818.65
53 Amanda Helgesson25.68x24.95
82 Ellen Antivilo Lindsjööx20.12x
88 Saga Hermundstad17.43x17.44
250 Philippa Kastbergxxx
57 Felicia Johansson11.9314.1313.81
P15 800 m Final
Söndag 13:30
Blå + Grön, pojkar 1
Poäng Tot. plac.
1 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:25.65 547 41
2 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:28.83 491 52
3 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 2:29.02 488 =53 PB 2:29.02
4 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:39.21 328 77 PB
5 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 2:39.65 322 78 PB
6 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:39.95 318 79
7 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:41.18 301 81
8 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:44.06 262 82
9 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:54.77 141 88
10 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:57.71 114 90
11 Ruben Larsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 3:07.40 44 91
12 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNS 0
Blå + Grön, pojkar 2
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:18.70 679 22
2 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:19.43 665 27 SB
3 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:27.59 513 48 PB
4 Vincent Wettergren
Turebergs FK, pojkar
05 Turebergs FK, pojkar 2:30.49 463 61
5 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 2:32.15 436 65
6 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:33.32 417 67
7 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 2:33.70 411 69
8 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:34.66 396 72
9 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 2:44.67 254 84
10 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.18 248 86
Blå + Grön, pojkar 3
Poäng Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:15.24 750 14
2 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:17.10 711 17 PB
3 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 2:17.42 705 20
4 Markus Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:18.63 681 21
5 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:18.97 674 24 PB
6 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:19.51 663 28 PB
7 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:20.31 647 30
8 Anton Gruber
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:21.30 628 34
9 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:28.73 493 51
10 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK DNS 0
Blå + Grön, pojkar 4
Poäng Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:04.58 987 1
2 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:05.76 959 2
3 Tobias Pettersson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:09.58 872 3 PB
4 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:11.42 831 5
5 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:12.13 816 7
6 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:12.28 813 8
7 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:13.70 782 11
8 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:17.31 707 19
9 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:22.33 609 36
10 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:26.53 531 45
Gul + Röd 1
Poäng Tot. plac.
1 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:26.22 537 42
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 2:28.47 497 50 PB
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 2:29.14 486 56 PB
4 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 2:30.27 467 59 PB
5 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 2:33.35 417 68 PB
6 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:34.06 405 70
7 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:34.21 403 71
8 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 2:35.50 383 73
9 David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:44.37 258 83 PB
10 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.00 250 85
11 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 2:47.78 216 87 PB
12 Oskar Jansson
Alunda SK
06 Alunda SK 2:55.33 136 89
Gul + Röd 2
Poäng Tot. plac.
1 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 2:26.33 535 43 PB
2 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 2:26.42 533 44 PB
3 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 2:28.25 501 49 PB
4 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:29.02 488 =53 PB 2:29.02
5 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:29.12 486 55 PB
6 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:29.31 483 57 PB
7 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:32.90 424 66
8 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:37.00 360 74
9 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:38.37 340 75
10 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 2:38.44 339 76 PB
11 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:40.77 306 80
Gul + Röd 3
Poäng Tot. plac.
1 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 2:20.49 644 31
2 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:21.81 619 35 PB
3 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 2:23.39 589 37 PB
4 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:24.11 575 38 PB
5 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:26.82 526 46 PB
6 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 2:30.21 468 58
7 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:30.47 463 60
8 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:30.76 459 62
9 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:30.88 457 63
10 Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS DQ 0
Gul + Röd 4
Poäng Tot. plac.
1 Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:18.85 676 23 PB
2 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 2:19.15 670 25 PB
3 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 2:19.24 668 26
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 2:19.97 654 29 PB
5 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.88 636 32
6 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 2:24.26 573 39
7 Tim Tompsett
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:24.60 566 40
8 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 2:27.06 522 47
9 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:32.05 437 64
10 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK DNF 0
Gul + Röd 5
Poäng Tot. plac.
1 Luke Brickhill
Malmö AI
04 Malmö AI 2:10.46 852 4
2 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:11.79 823 6
3 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:13.01 797 9
4 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:13.26 792 10
5 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:13.72 782 12
6 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:14.39 768 13
7 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:15.98 734 15 PB
8 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:16.01 734 16 PB
9 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 2:17.21 709 18
10 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:21.00 634 33
Sammanställning
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:04.58
2 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:05.76
3 Tobias Pettersson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:09.58 PB
4 Luke Brickhill
Malmö AI
04 Malmö AI 2:10.46
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:11.42
6 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:11.79
7 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:12.13
8 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:12.28
9 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:13.01
10 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:13.26
11 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:13.70
12 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:13.72
13 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:14.39
14 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:15.24
15 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:15.98 PB
16 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:16.01 PB
17 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:17.10 PB
18 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 2:17.21
19 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:17.31
20 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 2:17.42
21 Markus Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:18.63
22 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:18.70
23 Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:18.85 PB
24 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:18.97 PB
25 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 2:19.15 PB
26 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 2:19.24
27 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:19.43 SB
28 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:19.51 PB
29 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 2:19.97 PB
30 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:20.31
31 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 2:20.49
32 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.88
33 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:21.00
34 Anton Gruber
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:21.30
35 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:21.81 PB
36 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:22.33
37 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 2:23.39 PB
38 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:24.11 PB
39 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 2:24.26
40 Tim Tompsett
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:24.60
41 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 2:25.65
42 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:26.22
43 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 2:26.33 PB
44 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 2:26.42 PB
45 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:26.53
46 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:26.82 PB
47 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 2:27.06
48 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:27.59 PB
49 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 2:28.25 PB
50 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 2:28.47 PB
51 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:28.73
52 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:28.83
=53 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:29.02 PB 2:29.02
=53 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 2:29.02 PB 2:29.02
55 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:29.12 PB
56 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 2:29.14 PB
57 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:29.31 PB
58 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 2:30.21
59 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 2:30.27 PB
60 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:30.47
61 Vincent Wettergren
Turebergs FK, pojkar
05 Turebergs FK, pojkar 2:30.49
62 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 2:30.76
63 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:30.88
64 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:32.05
65 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 2:32.15
66 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:32.90
67 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:33.32
68 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 2:33.35 PB
69 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 2:33.70
70 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:34.06
71 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:34.21
72 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:34.66
73 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 2:35.50
74 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:37.00
75 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 2:38.37
76 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 2:38.44 PB
77 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:39.21 PB
78 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 2:39.65 PB
79 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 2:39.95
80 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:40.77
81 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:41.18
82 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:44.06
83 David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 2:44.37 PB
84 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 2:44.67
85 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.00
86 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.18
87 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 2:47.78 PB
88 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:54.77
89 Oskar Jansson
Alunda SK
06 Alunda SK 2:55.33
90 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 2:57.71
91 Ruben Larsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 3:07.40
Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK DNF
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK DNS
Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNS
Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS DQ
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Lördag 13:40
A-FinalVind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.24 1,063 1 PB
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.33 1,037 2
3 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.40 1,016 3
4 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.49 990 4
5 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.52 981 6
6 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 11.72 924 8
7 Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI 11.76 913 9
8 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.89 877 11
B-FinalVind: -0.5
Poäng Tot. plac.
1 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.51 984 5 PB
2 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 11.68 935 7 PB
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.88 880 10
4 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 11.90 874 12 PB
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.10 820 14 PB
6 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 12.13 812 15
7 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.19 797 16
8 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 13.18 558 =39 13.18
C-FinalVind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.92 869 13 PB
2 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 12.29 771 17 SB
3 David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.58 698 19
4 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 12.63 686 22
5 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 12.96 608 =28 12.96
6 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 12.96 608 =28 12.96
7 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.48 494 48
8 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.62 284 69
D-FinalVind: -1.6
Poäng Tot. plac.
1 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.68 673 23
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.71 666 =24 12.71
3 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 12.93 614 27
4 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 12.96 608 =28 12.96
5 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 13.07 583 =33 13.07
6 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.08 580 35
7 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 13.16 562 37
8 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 13.19 556 41
E-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 12.60 693 20 PB
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 12.71 666 =24 PB 12.71
3 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 13.01 596 31
4 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 13.18 558 =39 13.18
5 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.21 551 42
6 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.54 481 49
7 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 15.22 196 76
8 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 18.11 0 83
F-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.30 768 18 PB
2 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.76 654 26 PB
3 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.07 583 =33 PB 13.07
4 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.10 576 36
5 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 13.28 536 43 PB
6 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 13.85 420 56
7 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 14.10 373 64
G-FinalVind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 13.03 592 32 PB
2 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.42 506 =44 PB 13.42
3 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 13.83 424 55 PB
4 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 13.96 399 58 PB
5 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 14.03 386 60
6 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 14.07 378 61
7 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.13 368 65
H-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.66 457 51 PB
2 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 13.76 437 53 PB
3 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.99 393 59 PB
4 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.08 377 62 PB
5 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 14.35 329 67 PB
6 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 14.47 309 68
7 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 14.74 265 72
I-FinalVind: +1.5
Poäng Tot. plac.
1 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.43 504 46 PB
2 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 13.89 412 57 SB
3 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 14.28 341 66 PB
4 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 14.84 250 73
5 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 15.41 172 77
6 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 15.65 143 79
7 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 16.24 83 81
J-FinalVind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.17 560 38
2 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.70 449 52 PB
3 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 14.09 375 63
4 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 14.71 270 71
5 Daniel Moberg
IF Göta
04 IF Göta 15.05 220 =74 15.05
6 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 15.61 147 78
7 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 15.75 132 80
8 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 16.25 82 82
K-FinalVind: +1.3
Poäng Tot. plac.
1 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.62 688 21
2 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.42 506 =44 13.42
3 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.47 496 47
4 Gabriel Dag
Västerås FK
05 Västerås FK 13.59 471 50
5 Max Haaber-Bernth
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.80 429 54
6 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.68 275 70
7 Markus Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 15.05 220 =74 15.05
Sammanställning
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.24 PB
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.33
3 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.40
4 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.49
5 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.51 PB
6 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.52
7 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 11.68 PB
8 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 11.72
9 Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI 11.76
10 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.88
11 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.89
12 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 11.90 PB
13 Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.92 PB
14 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.10 PB
15 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 12.13
16 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.19
17 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 12.29 SB
18 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.30 PB
19 David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.58
20 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 12.60 PB
21 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.62
22 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 12.63
23 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.68
=24 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.71 12.71
=24 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 12.71 PB 12.71
26 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 12.76 PB
27 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 12.93
=28 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 12.96 12.96
=28 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 12.96 12.96
=28 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 12.96 12.96
31 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 13.01
32 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 13.03 PB
=33 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 13.07 13.07
=33 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.07 PB 13.07
35 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.08
36 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.10
37 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 13.16
38 Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.17
=39 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 13.18 13.18
=39 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 13.18 13.18
41 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 13.19
42 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.21
43 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 13.28 PB
=44 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.42 13.42
=44 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.42 PB 13.42
46 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.43 PB
47 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 13.47
48 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.48
49 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.54
50 Gabriel Dag
Västerås FK
05 Västerås FK 13.59
51 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.66 PB
52 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.70 PB
53 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 13.76 PB
54 Max Haaber-Bernth
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.80
55 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 13.83 PB
56 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 13.85
57 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 13.89 SB
58 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 13.96 PB
59 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.99 PB
60 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 14.03
61 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 14.07
62 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.08 PB
63 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 14.09
64 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 14.10
65 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.13
66 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 14.28 PB
67 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 14.35 PB
68 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 14.47
69 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.62
70 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.68
71 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 14.71
72 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 14.74
73 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 14.84
=74 Markus Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 15.05 15.05
=74 Daniel Moberg
IF Göta
04 IF Göta 15.05 15.05
76 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 15.22
77 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 15.41
78 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 15.61
79 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 15.65
80 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 15.75
81 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 16.24
82 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 16.25
83 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 18.11
P15 Höjd Final
Söndag 08:30
Blå 1
Poäng
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 175 896 PB
2 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 175 896 PB
3 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 163 746
4 Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö 163 746 SB
5 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 163 746 =PB
6 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 159 697 PB
7 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 155 647
8 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 143 500
9 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 143 500
10 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 143 500
11 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 143 500
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
162 Isak Hughes-----oxoxxx
38 Elias Kapell----oooxxoxxx
168 Love Näs Fahlgren-------ooooxoxxoxxx
101 Noel Edvinsson------xoo-xxx
112 Filip Sundin-------o-xooxxx
119 Oden Grahm Goles----------oooxoooxxx
221 Filip Lindlöf--------oxooxxoxxoxxx
161 Hannes Hertzman---------oooxxoxxx
171 Valter Viscovi------xoxoxxx
222 Felix Ridderstråle---------oooooooxxx
32 Kalle Aldskogius------o-o-ooxxx
Blå 2
Poäng
Tobias Pettersson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 163 746 PB
Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 163 746
Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 151 598
Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 151 598
Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 147 549 PB
Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 143 500
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 143 500
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 143 500
Daniel Moberg
IF Göta
04 IF Göta 143 500 PB
Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 139 451
Erik Ilison
Hammarby IF
05 Hammarby IF 139 451 PB
Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 135 403 PB
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 131 354
Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 131 354
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
217 Lukas Berglund---ooxoooxxx
42 Fabian Linderoth---oo-
218 Mikael Burman--oxoooxxx
118 Hugo Dahlborg---ooooxoxxx
34 Filip Engström---o-o-xooxoxxx
43 Winston Marklund---ooooxxx
107 Rasmus Karlsson---ooxxx
45 Tobias Pettersson----o-o-oooooxxx
35 Erik Ilison---xoooxo-
126 Ludvig Rytedal--ooooxoxoxx-
115 Anton Bokelund Singh--ooooooxoxxx
116 Nils Brakander----oooooooxxoxoxxx
120 Tristan Heno----ooooooxxx
111 Daniel Moberg----ooxoxoxxx
Röd 1
Poäng
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 179 946 PB
2 Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS 175 896
3 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 175 896 PB
4 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 171 846 PB
5 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 171 846
6 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 167 796
7 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 167 796
8 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 167 796 SB
9 Victor Wassen
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 163 746
10 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 163 746 PB
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
80 Victor Wassen-------o--oxooxxx
70 Ludvig Granberg-----------ooxxooxxoxxx
73 Felix Johansson-----------ooooxxx
154 Edvin Unger----------oooxoxxx
285 William Asker------------o-ooo--xxx
287 Benjamin Blomqvist------------xooxxx
284 Alex Apelgrim--------o---xxoxoxxx
6 Patrick Hopkins--------o-ooxxooxoxxx
289 Albin Coster------------ooxooxxx
291 Philip Frick--------o-xxoxoxxoxxx
Röd 2
Poäng
1 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 147 549 PB
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 159 697 PB
Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 155 647 PB
August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 155 647 PB
Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 155 647 PB
Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 155 647 PB
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 155 647 PB
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 151 598
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 151 598 PB
Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 151 598 SB
Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 147 549
Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 143 500
Oskar Jansson
Alunda SK
06 Alunda SK 135 403
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
190 Gustav Thörnqvist----oooxxoxxoxxx-o
181 Alexander Eklund-----ooooxoxxx-
296 Anton Matte---ooxxoooxxx-
4 Alex Eriksson----oooxooxxooxxx-
10 Josef Malsher----oooooooxxx-
292 Albin Hagstedt-----ooooxoxxx-
183 Leo Göransson------ooxoxoxxoxxx--
147 Anton Hellstrand Helleberg-----ooooxoxxx-
8 Oskar Jansson-oooooxx-
68 Joel Borrman-----oo-ooxxoxxx-
12 Alvin Rask---ooooxxooxxx-
143 Oliver Chinapah Bergman------oooxoxxooxxx--
140 August Calles-----ooxxooooxxx-
Grön, pojkar 1
Poäng
1 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 163 746 PB
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 159 697 PB
=3 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 159 697
=3 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 159 697 PB
5 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 159 697 PB
6 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 159 697 PB
7 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 155 647
8 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 143 500
9 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 139 451 PB
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
28 Lucas Törnström------o-oooo-
22 David Steinberg------oo-oxoxxoxxx
23 Ludvig Wallén-----ooxxoxxx
18 Filip Ekström---------xoooxxoxxx
241 Hugo Winther-------ooooxoxxx
276 Mikola Ahlgren-------o-xooxxx
234 Conor Hogan----ooxxoxxx
282 Henrik Silva Skoog-----ooooxoxoxxoxxx
21 Filip Olsson------oooooxoxxx
Grön, pojkar 2
Poäng
Alexander Ludwigs
Danderyds SK
04 Danderyds SK 179 946 PB
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 175 896 PB
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 175 896
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 171 846 PB
Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 167 796 PB
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 167 796 PB
Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 167 796
Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 155 647
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 155 647 PB
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
280 Ludvig Jaasund------------ooxoxxoxxx
228 Sebastian Cabanas Andersson----------o-ooxoxxx
24 Alexander Davidsson-Eriksson--------ooxoxxx
283 Hugo Sturebrand-------ooooooxxoxxx
26 Erik Skoglund---------ooooox-
25 Alexander Ludwigs----------o-oooxooxxx
236 Valter Kjellberg---------ooxoxoxxoxxx
27 Viktor Skoglund----------ooooxoox-
16 Babu Badjie-------oooxoxxx
Gul 1
Poäng
1 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 175 896 PB
2 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 175 896 PB
3 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 171 846
4 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 167 796 PB
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 167 796 PB
6 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 167 796 PB
7 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 167 796
8 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 163 746
9 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 163 746
10 Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI 163 746
11 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 155 647
12 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 155 647
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
247 Joel Enander--------oooxooxoxxx
86 Eli Dahl Oud---------xo-ooxooxxx
93 Lucas Lindberg--------ooxoxxooxxoxxx
255 Viggo Stridh--------oooxoxoxxoxxx
84 Elias Boman---------ooooxxx
245 Albin Edgert--------oxoxoxxx
90 Linus Jonsson---------o-ooxoxxoxoxxx
264 Max Fors--------oxooxxx
62 Oscar Niklasson----------o-o-oxoxxx
203 Gustav Nylander---------o-xoxoxxx
201 Joseph Lindvall---------ooxooxoxxx
266 Edvin Gustafsson--------ooxoooxxx
Gul 2
Poäng
1 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 159 697
2 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 159 697
3 Gustav Hinnas
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 159 697
4 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 155 647
5 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 151 598
6 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 151 598
7 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 151 598
8 Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 151 598
9 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 151 598
10 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 147 549
11 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 143 500
12 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 139 451 PB
115119123127131135139143147151155159163167171175179119135183
246 Marcus Eklund-------xoooxxooxxx
55 Felix Holmqvist-----o-xooxooxxx
95 Olle Skymne-----oooxoxxoxxx
263 Joel Ekman--oooooooxoxxx
52 Adam Eriksson-----o-o-x-
243 Viktor Anheim---ooooxxx
50 Christoffer Bergkvist------o-oooxoxxx
270 Viktor Lundqvist-------ooxxoxxx
97 Erik Larripa Taxell-----oxoooxoxxx
207 Melvin Vala Tefre-----xooxoooxxx
54 Gustav Hinnas------xoo-oxoxxoxxx
56 Jonathan Hurtig----o-xoooxxx
P15 Längd Final
Lördag 09:30
Röd
Poäng Tot. plac.
1 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 6.36 +2.4 1,025 1
2 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.00 +0.8 926 5 PB
3 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.88 +0.8 892 10 PB
4 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.65 +1.2 828 20 PB
5 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 5.58 N/A 808 25
6 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 5.50 N/A 786 29
7 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.48 N/A 780 30
8 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.43 +2.4 766 37
9 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.36 N/A 746 41
10 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 5.35 +0.5 743 42 PB
11 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.34 N/A 740 43
12 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.31 +0.8 732 44
13 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.30 N/A 729 45
14 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 5.18 N/A 695 57
15 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 5.16 N/A 689 58
16 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 5.12 +1.4 677 60 PB
17 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.09 N/A 669 61
18 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.97 N/A 634 71
19 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 4.95 N/A 628 73
20 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 4.89 +0.3 611 74
21 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 4.69 N/A 552 81
22 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.51 0.0 499 88
23 Max Haaber-Bernth
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.30 N/A 436 96
24 Oskar Jansson
Alunda SK
06 Alunda SK 4.06 N/A 363 101
25 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3.43 N/A 161 102
David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS x 0
Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS x 0
Tim Tompsett
Örgryte IS
04 Örgryte IS x 0
123
284 Alex Apelgrimx x 6.36 +2.4
296 Anton Matte5.16 N/A4.95 0.04.85 +0.8
140 August Calles5.48 N/A5.48 +0.35.28 +1.0
287 Benjamin Blomqvist5.36 N/Ax x
12 Alvin Rask5.18 N/A4.94 0.04.85 +0.2
292 Albin Hagstedt5.30 N/A5.13 +0.9x
72 David Höglundx x x
181 Alexander Eklundx 5.14 0.05.35 +0.5
186 Elias Lindbergx 4.77 +0.15.12 +1.4
76 Eric Mathier4.95 N/A4.87 +0.84.76 +2.4
139 Elias Bouloussaax 3.43 N/A-
13 Gustav Rydåker4.88 N/Ax 4.89 +0.3
4 Alex Erikssonx 4.51 0.04.50 +1.3
145 Max Haaber-Bernth4.30 N/A4.27 0.0-
79 Jacob Vestman5.65 +1.25.25 0.0x
6 Patrick Hopkins5.50 N/Ax 5.28 +1.8
183 Leo Göransson5.34 N/A5.05 0.0-
70 Ludvig Granberg4.98 N/A5.31 +0.8x
143 Oliver Chinapah Bergman4.42 N/A5.09 N/A4.94 +2.2
68 Joel Borrman6.00 +0.8x x
285 William Askerx 5.72 +0.75.88 +0.8
289 Albin Costerx x x
295 Tim Tompsettx - -
10 Josef Malsher5.14 N/A5.58 N/A5.51 +1.7
291 Philip Frick4.97 N/A4.80 0.04.89 +1.3
8 Oskar Jansson4.06 N/A3.98 +0.13.97 0.0
154 Edvin Unger5.17 N/A5.41 +0.85.43 +2.4
190 Gustav Thörnqvist4.69 N/A4.64 N/A-
Blå
Poäng Tot. plac.
1 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.72 +1.0 848 16
2 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 5.67 +1.2 834 18
3 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 5.66 +0.1 831 19
4 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.62 0.0 820 22
5 Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.62 +1.0 820 23
6 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.58 +0.7 808 26
7 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.46 +1.2 774 34
8 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 5.46 +1.3 774 35
9 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.30 +1.4 729 46 PB
10 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.25 +0.5 715 50
11 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.19 0.0 698 55
12 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 5.18 +1.4 695 56
13 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.15 0.0 686 59
14 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 5.06 +0.7 660 63
=15 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.06 +1.3 660 =64
=15 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.06 0.0 660 =64
17 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.03 +1.5 651 68
18 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.00 +0.7 643 69
19 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.00 +1.7 643 70 PB
20 Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 4.78 0.0 579 79
21 Benjamin Sander
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.69 N/A 552 83
22 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 4.67 +1.0 547 85
23 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 4.52 +2.1 502 87
24 Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.50 0.0 496 89
25 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.46 +1.6 484 91
26 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.37 0.0 457 94
27 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 4.37 +1.3 457 95
28 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4.28 0.0 430 97
29 Ruben Larsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.20 0.0 406 99
30 Erik Ilison
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3.36 +1.4 137 103
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg x 0
123
156 Melker Bernhardsson4.72 +1.45.03 +1.54.90 +0.2
221 Filip Lindlöfx 5.67 +1.2x
43 Winston Marklundx x 4.28 0.0
31 Håkon Aaberg4.99 0.04.93 0.05.19 0.0
129 Robin Turanx x 5.06 0.0
170 Ruben Larsson3.62 +1.63.91 +1.84.20 0.0
35 Erik Ilison3.36 +1.4- -
116 Nils Brakander5.48 +0.95.62 +1.05.37 +0.9
107 Rasmus Karlssonx x 4.78 0.0
118 Hugo Dahlborg4.43 0.04.45 +1.04.46 +1.6
162 Isak Hughesx 5.72 +1.05.55 +2.7
160 Jacob Haglund5.06 +1.3x x
218 Mikael Burman4.47 +1.84.52 +2.14.23 +0.3
119 Oden Grahm Golesx x x
161 Hannes Hertzmanx x 5.15 0.0
127 Benjamin Sander4.38 +1.64.69 N/A3.18 0.0
222 Felix Ridderstråle5.66 +0.1x 5.60 0.0
171 Valter Viscovi5.36 0.0x 5.58 +0.7
102 Daniel Forsman4.90 +1.34.94 +0.95.06 +0.7
115 Anton Bokelund Singh4.74 +0.1x 5.00 +0.7
101 Noel Edvinsson4.91 +0.85.17 +1.05.18 +1.4
38 Elias Kapell4.87 0.04.67 +1.15.30 +1.4
112 Filip Sundin5.46 +1.33.95 0.0-
217 Lukas Berglund4.37 +1.34.19 +1.53.99 +1.1
32 Kalle Aldskogius5.46 +1.24.07 +0.35.39 +0.5
42 Fabian Linderothx x 5.00 +1.7
34 Filip Engström4.91 +0.94.91 0.05.25 +0.5
126 Ludvig Rytedal4.18 +0.94.34 +1.24.37 0.0
168 Love Näs Fahlgren4.43 +0.64.45 0.04.50 0.0
120 Tristan Heno5.62 0.05.59 +0.9x
108 Bilal Larsen4.53 +1.44.67 +1.04.48 0.0
Grön, pojkar
Poäng Tot. plac.
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 5.98 0.0 920 6
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 5.89 +0.1 895 8
3 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 5.89 +0.5 895 9
4 Alexander Ludwigs
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.86 0.0 887 11
5 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.85 +0.5 884 12 PB
6 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.83 0.0 879 13
7 Gabriel Dag
Västerås FK
05 Västerås FK 5.70 +1.1 842 17
8 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 5.48 0.0 780 31
9 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 5.48 +1.7 780 32
10 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.47 +1.5 777 33 PB
11 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.45 +0.2 772 36
12 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.43 +0.7 766 38 PB
13 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 5.27 0.0 720 48
14 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.25 +1.1 715 49
15 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.07 +1.2 663 62
16 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 5.03 +0.3 651 67
17 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.82 +1.6 590 77
18 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 4.79 0.0 582 78
19 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 4.71 0.0 558 80
20 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4.48 +0.5 490 90
21 Edvin Rappe
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 4.44 0.0 478 92
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK x 0
123
276 Mikola Ahlgren5.89 +0.55.76 +1.0x
278 Melker Andersson5.48 0.05.46 +0.85.18 +1.4
236 Valter Kjellberg5.25 +1.15.00 +0.55.14 +1.6
16 Babu Badjie5.27 0.05.25 +1.75.08 +0.8
234 Conor Hogan4.79 0.04.39 +0.44.30 0.0
22 David Steinberg3.70 0.05.03 +0.34.96 +1.7
19 Nils Gähler4.48 +0.5x 3.86 +1.7
20 Simon Johansson4.45 +0.1x 4.82 +1.6
18 Filip Ekströmx 5.89 +0.15.87 +1.3
279 Gabriel Dagx x 5.70 +1.1
228 Sebastian Cabanas Andersson5.83 0.05.75 0.05.62 0.0
25 Alexander Ludwigs5.59 +2.55.72 0.05.86 0.0
21 Filip Olsson5.32 +1.45.57 0.05.98 0.0
238 Edvin Rappe4.11 +1.14.44 0.04.22 +0.6
26 Erik Skoglund5.82 0.05.85 +0.55.77 0.0
281 Viktor Rahm5.38 +1.15.37 +1.75.48 +1.7
29 Victor Törnström5.32 +0.65.29 +0.15.47 +1.5
27 Viktor Skoglund5.20 +1.05.43 +0.73.58 +0.9
241 Hugo Winther5.45 +0.25.42 0.0x
282 Henrik Silva Skoogx x x
23 Ludvig Wallén4.71 0.04.66 0.04.66 +1.0
24 Alexander Davidsson-Eriksson4.72 0.05.07 +1.24.97 +0.8
Gul
Poäng Tot. plac.
1 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.20 -0.7 981 2
2 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.19 0.0 978 3
3 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.17 -0.9 973 4
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 5.92 0.0 904 7 PB
5 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5.80 -0.1 870 14
6 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.74 -0.9 853 15
7 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.63 0.0 822 21
8 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 5.60 -0.3 814 24
9 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 5.57 -1.6 806 27 =PB
10 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.53 -1.1 794 28
11 Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI 5.40 0.0 757 39
12 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 5.37 -0.2 749 40
13 Gustav Hinnas
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.29 -1.0 726 47
14 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.23 -0.1 709 51
15 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 5.23 -1.3 709 52
16 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.22 0.0 706 53
17 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.22 -0.4 706 54
18 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.04 -0.8 654 66
19 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 4.97 +1.2 634 72
20 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4.87 0.0 605 75
21 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4.85 +0.8 599 76
22 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4.69 -0.8 552 82
23 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 4.68 -1.0 549 84
24 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 4.64 -1.3 538 86
25 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.41 0.0 469 93
26 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 4.21 0.0 409 98 PB
27 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 4.19 -1.0 403 100 PB
123
264 Max Fors4.94 0.05.45 -1.55.53 -1.1
90 Linus Jonsson6.20 -0.75.93 -1.6x
56 Jonathan Hurtig4.34 -1.04.43 -1.64.69 -0.8
247 Joel Enanderx 5.84 -0.55.92 0.0
245 Albin Edgert4.74 +0.54.97 +1.24.57 -1.1
61 Axel Månsson5.04 -0.84.63 -0.34.41 -1.1
86 Eli Dahl Oud5.22 -0.45.07 0.04.75 -1.3
244 Yannick Büchli3.90 0.0x 4.21 0.0
95 Olle Skymnex 5.14 -1.05.22 0.0
54 Gustav Hinnas5.16 -0.25.29 -1.05.26 -0.3
52 Adam Eriksson5.23 -0.1x 5.23 -0.6
203 Gustav Nylanderx x 5.40 0.0
97 Erik Larripa Taxell4.41 0.04.25 0.0x
84 Elias Boman5.63 0.0x 5.35 -0.8
260 David Axelsson4.87 0.0x 3.00 -0.7
55 Felix Holmqvist4.57 0.04.68 -1.04.66 0.0
255 Viggo Stridhx 5.74 -0.95.56 0.0
201 Joseph Lindvall5.60 -0.3x 5.59 0.0
207 Melvin Vala Tefre5.17 +0.15.23 -1.35.08 0.0
266 Edvin Gustafsson5.48 +0.75.48 -1.25.80 -0.1
62 Oscar Niklasson6.19 0.0- -
243 Viktor Anheim3.93 +0.34.19 -1.04.12 0.0
58 Marcus Julin4.55 +0.24.39 -0.84.85 +0.8
93 Lucas Lindberg5.92 -0.66.17 -0.9-
50 Christoffer Bergkvist5.23 0.05.37 -0.25.31 +0.4
265 Lukas Forss4.64 -1.3x x
246 Marcus Eklund5.57 -1.6x
Sammanställning
1 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 6.36
2 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.20
3 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.19
4 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.17
5 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.00 PB
6 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 5.98
7 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 5.92 PB
8 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 5.89
9 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 5.89
10 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.88 PB
11 Alexander Ludwigs
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.86
12 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.85 PB
13 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.83
14 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5.80
15 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.74
16 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.72
17 Gabriel Dag
Västerås FK
05 Västerås FK 5.70
18 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 5.67
19 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 5.66
20 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.65 PB
21 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.63
22 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.62
23 Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.62
24 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 5.60
25 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 5.58
26 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.58
27 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 5.57 =PB
28 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.53
29 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 5.50
30 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.48
31 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 5.48
32 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 5.48
33 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.47 PB
34 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.46
35 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 5.46
36 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.45
37 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.43
38 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.43 PB
39 Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI 5.40
40 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 5.37
41 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.36
42 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 5.35 PB
43 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.34
44 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.31
45 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.30
46 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.30 PB
47 Gustav Hinnas
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.29
48 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 5.27
49 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 5.25
50 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.25
51 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.23
52 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 5.23
53 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.22
54 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.22
55 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.19
56 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 5.18
57 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 5.18
58 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 5.16
59 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.15
60 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 5.12 PB
61 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.09
62 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 5.07
63 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 5.06
=64 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 5.06
=64 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.06
66 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.04
67 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 5.03
68 Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.03
69 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 5.00
70 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.00 PB
71 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 4.97
72 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 4.97
73 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 4.95
74 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 4.89
75 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4.87
76 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4.85
77 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.82
78 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 4.79
79 Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 4.78
80 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 4.71
81 Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK 4.69
82 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4.69
83 Benjamin Sander
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.69
84 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 4.68
85 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 4.67
86 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 4.64
87 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 4.52
88 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.51
89 Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.50
90 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4.48
91 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.46
92 Edvin Rappe
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 4.44
93 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.41
94 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4.37
95 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 4.37
96 Max Haaber-Bernth
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.30
97 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4.28
98 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 4.21 PB
99 Ruben Larsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.20
100 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 4.19 PB
101 Oskar Jansson
Alunda SK
06 Alunda SK 4.06
102 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3.43
103 Erik Ilison
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3.36
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK x
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg x
Tim Tompsett
Örgryte IS
04 Örgryte IS x
Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS x
David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS x
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 08:30
Grön, pojkar
Poäng
12 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.19 663
1 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 10.92 639
5 Gabriel Dag
Västerås FK
05 Västerås FK 10.90 638
2 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 10.82 631
3 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 10.61 612
4 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 10.57 609
7 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 10.34 589
6 Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 10.34 589
8 Alexander Ludwigs
Danderyds SK
04 Danderyds SK 10.29 584
9 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 9.87 547
10 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.68 530
11 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 9.44 508
13 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.99 466
16 Edvin Rappe
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 8.87 455
14 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.69 438
15 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 8.47 417
17 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 7.99 370
123
19 Nils Gähler7.997.81x
25 Alexander Ludwigs9.7110.29x
29 Victor Törnströmx9.489.68
238 Edvin Rappe8.368.208.87
228 Sebastian Cabanas Andersson9.44x8.96
282 Henrik Silva Skoog10.61xx
18 Filip Ekström10.349.9810.18
280 Ludvig Jaasund10.7910.8210.68
283 Hugo Sturebrand10.34x9.78
241 Hugo Winther10.9210.5910.44
22 David Steinberg8.618.698.36
24 Alexander Davidsson-Eriksson9.679.879.83
20 Simon Johansson8.658.998.39
28 Lucas Törnström8.468.47x
23 Ludvig Wallén9.42x11.19
279 Gabriel Dag10.3610.1610.90
276 Mikola Ahlgren10.4410.5710.36
Röd
Poäng
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 13.61 863 PB
2 Benjamin Blomqvist
Örgryte IS
04 Örgryte IS 12.54 776 PB
3 Patrick Hopkins
Alunda SK
04 Alunda SK 12.27 753
4 Albin Coster
Örgryte IS
04 Örgryte IS 11.77 712 PB
5 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 11.34 675
6 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 10.33 588
7 Felix Johansson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 10.14 571
8 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 10.13 570 PB
9 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 10.05 563 PB
10 David Höglund
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.91 550
11 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.79 540
12 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.64 526
13 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.50 513 PB
14 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 9.49 512 PB
15 Victor Wassen
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.43 507 PB
16 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.10 477
17 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.04 471
18 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.02 469 PB
19 Ludvig Granberg
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 8.57 427
20 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 8.45 415 PB
21 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 7.93 364
22 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 7.92 363
23 Anton Matte
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.68 233
123
10 Josef Malsher7.087.937.57
140 August Calles11.0511.3411.26
76 Eric Mathier8.889.028.95
144 Fabian Gylden Svensson8.559.048.63
296 Anton Matte6.68x6.64
284 Alex Apelgrim7.579.499.29
181 Alexander Eklundxx9.79
289 Albin Coster10.8411.77x
186 Elias Lindberg8.457.748.15
80 Victor Wassen9.329.439.12
147 Anton Hellstrand Helleberg9.108.348.34
79 Jacob Vestman9.239.499.50
287 Benjamin Blomqvist12.3611.4312.54
183 Leo Göransson10.13x9.64
72 David Höglund9.91x9.53
154 Edvin Unger9.647.848.78
68 Joel Borrman9.7110.0010.05
6 Patrick Hopkins12.1612.27x
70 Ludvig Granbergx8.578.40
13 Gustav Rydåker10.33xx
285 William Asker13.6112.8112.78
12 Alvin Rask7.927.676.60
73 Felix Johansson10.0210.149.59
Gul
Poäng
1 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 14.90 965
2 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.43 848
3 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 13.42 847
4 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.80 797
5 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 12.53 775
6 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.30 756 PB
7 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 11.71 707
8 Eli Dahl Oud
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.57 695
9 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 10.72 622
10 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 10.52 605
11 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 10.33 588 PB
12 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 10.30 585
13 Adam Eriksson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 10.11 568
14 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.81 541
15 Olle Skymne
Hässelby SK
05 Hässelby SK 9.78 539
16 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 9.69 531
17 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 9.68 530
18 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.26 491
19 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 9.06 473
20 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 8.91 459 PB
21 Lucas Lindberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.87 455
22 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 8.84 452
23 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 8.67 436 PB
24 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.45 415
25 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 7.84 355
123
93 Lucas Lindbergx8.87x
245 Albin Edgert9.8110.3310.00
243 Viktor Anheim8.918.748.74
90 Linus Jonsson13.1012.8013.43
247 Joel Enanderx12.53x
56 Jonathan Hurtig9.06x7.87
255 Viggo Stridh11.8311.5112.30
95 Olle Skymne9.649.789.51
251 Fabian Mix10.1610.3410.72
198 Viktor Hedner7.847.117.24
201 Joseph Lindvallx10.7611.71
52 Adam Eriksson10.048.7110.11
246 Marcus Eklund7.988.678.64
97 Erik Larripa Taxell10.1510.52x
266 Edvin Gustafsson10.308.8110.03
264 Max Fors12.57x13.42
61 Axel Månsson8.458.268.28
86 Eli Dahl Oud11.3711.4211.57
84 Elias Boman12.1412.8012.09
265 Lukas Forss8.778.238.84
199 Melker Jensfelt8.829.26x
207 Melvin Vala Tefre9.549.369.81
260 David Axelsson9.68x9.53
62 Oscar Niklasson14.5014.90x
50 Christoffer Bergkvist9.559.699.33
Blå
Poäng
1 Filip Lindlöf
Piteå IF
04 Piteå IF 12.40 764
2 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 11.29 671
3 Erik Ilison
Hammarby IF
05 Hammarby IF 10.95 642
4 Benjamin Sander
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 10.85 633
5 Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.34 589
6 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 10.20 576
7 Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö 9.95 554
8 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 9.94 553
9 Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.82 542
10 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 9.66 528
11 Tobias Pettersson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.36 501
12 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.07 474
13 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 8.96 463
14 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.70 439
15 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 8.68 437
16 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 8.67 436
17 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 8.57 427
18 Mikael Burman
Piteå IF
04 Piteå IF 8.56 426
19 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.46 416
20 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 8.27 398
21 Lukas Berglund
Piteå IF
04 Piteå IF 7.98 369
22 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.96 367
23 Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö 7.85 356
24 Nils Brakander
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.80 351
25 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 7.37 307
26 Winston Marklund
Hammarby IF
04 Hammarby IF 7.33 303
27 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 6.44 206
28 Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 6.07 163
123
160 Jacob Haglund7.477.857.54
34 Filip Engström8.688.437.13
120 Tristan Heno7.747.967.55
32 Kalle Aldskogiusx10.20x
168 Love Näs Fahlgrenx9.829.59
43 Winston Marklund7.337.127.19
218 Mikael Burman8.56x7.65
42 Fabian Linderoth8.188.519.07
118 Hugo Dahlborg8.118.677.77
112 Filip Sundin11.2910.68x
127 Benjamin Sander10.109.9010.85
162 Isak Hughes8.468.268.35
108 Bilal Larsen6.446.225.94
129 Robin Turanx8.27x
126 Ludvig Rytedal7.37x7.31
45 Tobias Pettersson8.948.929.36
35 Erik Ilison10.9510.4810.79
102 Daniel Forsman9.599.419.66
107 Rasmus Karlsson6.02x6.07
171 Valter Viscovi9.739.219.95
217 Lukas Berglund7.367.727.98
222 Felix Ridderstråle8.578.018.27
165 Peppe Karlsson10.349.76x
119 Oden Grahm Goles8.558.96x
221 Filip Lindlöf11.6012.4011.81
116 Nils Brakander6.517.727.80
38 Elias Kapell8.218.708.07
161 Hannes Hertzman9.719.419.94
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Lördag 09:30
Grön, pojkar
Poäng Tot. plac.
1 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 37.95 645 9
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 36.31 612 14
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 34.50 575 17
4 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 33.31 550 23
5 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 33.10 545 26
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 32.02 523 29
7 Alexander Ludwigs
Danderyds SK
04 Danderyds SK 31.72 516 31 PB
8 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 31.68 515 32
9 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 31.43 510 33
10 Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 27.09 415 46
11 Valter Kjellberg
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 26.09 393 54
12 Conor Hogan
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 25.11 370 59
13 Hugo Winther
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 24.67 360 62
14 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 24.48 355 64
15 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 23.40 330 66
16 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 23.37 329 67
17 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 21.71 289 72
18 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 20.46 258 79
19 Edvin Rappe
Turebergs FK, pojkar
04 Turebergs FK, pojkar 17.13 170 92
123
282 Henrik Silva Skoogx27.09x
29 Victor Törnström32.1834.1434.50
26 Erik Skoglund23.3722.1817.17
22 David Steinbergxx24.48
16 Babu Badjie19.0520.2421.71
238 Edvin Rappe16.11x17.13
234 Conor Hogan23.8925.1124.59
276 Mikola Ahlgren28.2032.0231.05
281 Viktor Rahm28.8728.1833.10
28 Lucas Törnström31.1631.6828.64
21 Filip Olsson21.9118.2923.40
25 Alexander Ludwigs29.4629.2531.72
23 Ludvig Wallénx33.2033.31
20 Simon Johansson20.2720.4619.81
228 Sebastian Cabanas Anderssonx31.4328.38
236 Valter Kjellberg26.0916.9320.91
241 Hugo Winther21.7222.6424.67
18 Filip Ekström34.6936.3134.00
280 Ludvig Jaasund37.9535.58