Resultat Malmö Summer Tour 17 juni

Heleneholms IP, Malmö   2020-06-17

Arrangör: MAI och Heleneholm Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-06-21 23:03:44
Öppenklass 200 m Final
Onsdag 17:30
A-FinalVind: +0.5
Tot. plac.
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 22.81 1 PB
2 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.98 2
3 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 23.32 3 SB
4 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 23.51 4 PB
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.61 5
6 Benjamin Kadestål
Öresund FK
03 Öresund FK 24.40 6
B-FinalVind: -0.5
Tot. plac.
1 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 26.21 8
2 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26.73 9
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.07 10
4 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 28.35 11
C-FinalVind: -1.8
Tot. plac.
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 28.94 12 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.30 13
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 29.82 14 PB
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31.14 15
5 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.27 16 SB
D-FinalVind: -0.8
Tot. plac.
1 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.16 7
2 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 32.69 17
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.73 18
4 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.08 19
Sammanställning
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 22.81 PB
2 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.98
3 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 23.32 SB
4 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 23.51 PB
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.61
6 Benjamin Kadestål
Öresund FK
03 Öresund FK 24.40
7 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.16
8 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 26.21
9 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26.73
10 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.07
11 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 28.35
12 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 28.94 PB
13 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.30
14 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 29.82 PB
15 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31.14
16 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.27 SB
17 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 32.69
18 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.73
19 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.08
Öppenklass 300 m Final
Onsdag 18:40
A-Final
Tot. plac.
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 40.77 1
2 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 40.80 2
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 41.39 7
4 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 41.79 8
5 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 41.97 9
B-Final
Tot. plac.
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 41.00 3 PB
2 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 41.14 4 PB
3 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 41.29 5 PB
4 Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 41.37 6
5 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 45.38 11 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 44.85 10
2 Linnéa Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 45.61 12
3 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 47.04 13
4 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 49.06 14
5 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 52.74 15
Sammanställning
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 40.77
2 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 40.80
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 41.00 PB
4 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 41.14 PB
5 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 41.29 PB
6 Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 41.37
7 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 41.39
8 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 41.79
9 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 41.97
10 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 44.85
11 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 45.38 PB
12 Linnéa Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 45.61
13 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 47.04
14 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 49.06
15 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 52.74
Öppenklass 400 m Final
Onsdag 19:20
1 Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 51.46
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 59.75 PB
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 1:15.24
Öppenklass 2000 m Final
Onsdag 19:05
1 Hugo Åsberg
Malmö AI
06 Malmö AI 6:43.90
2 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 6:58.53
3 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 7:42.28
4 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 7:56.69
Kvinnor 100 m försök
Onsdag 18:20
Vind: 0.0
1 Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund 12.99 Q
2 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 13.06 Q =PB
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund DNS
Kvinnor 100 m final
Onsdag 19:50
Vind: -1.7
1 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.89
2 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 13.09
3 Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund 13.14
Kvinnor 200 m Final
Onsdag 18:10
Vind: -2.7
1 Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 24.73
2 Linnea Killander
Malmö AI
93 Malmö AI 24.88
3 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 26.73 DNS
Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg DNS
Kvinnor 400 m Final
Onsdag 19:30
1 Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 57.23 PB
Män 100 m försök
Onsdag 18:25
Vind: 0.0
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.45 Q
2 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.61 Q
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund DNS
Män 100 m final
Onsdag 19:50
Vind: -1.7
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.50
2 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 12.04
Män 200 m Final
Onsdag 18:00
Vind: -2.5
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.79
2 Marcus Thornée
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg 21.87
3 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 23.50
Män 800 m Final
Onsdag 19:30
1 Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 1:53.32
2 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 2:08.56
3 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:27.51
4 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:30.50
Abubakar Abdullahi
Malmö AI
99 Malmö AI DNS
Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI DNS