Resultat Resultattävling löpning

Heleneholms IP, Malmö   2020-08-05

Arrangör: Malmö AI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-08-05 19:03:30
Väder: molnigt 22 C  
Kvinnor 100 m Final
Onsdag 17:35
Vind: -1.6
1 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 12.10
2 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 12.46
3 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 12.71
4 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 12.79
5 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 12.91
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI DNS
Kvinnor 200 m Final
Onsdag
A-FinalVind: +0.5
Tot. plac.
1 Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI 25.00 1
2 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 25.04 2
3 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 25.36 3
4 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 25.56 4
5 Ann Sofie Kirkegaard
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 25.67 6
B-FinalVind: -0.9
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25.66 5
2 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 25.88 7
3 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26.39 8
4 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 27.28 9
5 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.55 10
Kvinnor 800 m Final
Onsdag 17:50
1 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 2:36.60
Kvinnor 100 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Onsdag 17:00
Vind: -2.5
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 14.88
F17 100 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Onsdag 17:00
Vind: -2.5
1 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 16.09
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 17.58
F17 300 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Onsdag 18:15
1 Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 46.03
2 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 46.06
F15 80 m Final
Onsdag 17:20
Vind: -2.5
1 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.74
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 11.28
=3 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 11.44 11.44
=3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.44 11.44
5 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 11.51
6 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.86
Män Extralopp MS 110m Häck Final
Vind: -1.7
1 Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI 13.88
Män 100 m Final
Onsdag 17:30
Vind: -1.4
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 11.00
2 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.26
3 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.43
4 Benjamin Kadestål
Öresund FK
03 Öresund FK 11.90
5 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 12.09
Män 200 m Final
Onsdag
Vind: -1.7
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 23.43
2 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 25.07
3 Isak Granberg
Malmö AI
01 Malmö AI 25.94
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI DNS
Män 400 m Final
Onsdag 17:45
1 Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI 52.58
2 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 52.94
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI DNF
Män 800 m Final
Onsdag 17:55
1 Anton Larsson
Malmö AI
02 Malmö AI 2:27.61
2 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 2:28.80
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
Män 110 m häck Final
Höjd: 106,7cm
Onsdag 17:10
Vind: -2.1
1 Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI 13.97
P19 Extralopp MS 110m Häck Final
Vind: -1.7
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 14.74
P19 110 m häck Final
Höjd: 99,1cm
Onsdag 17:10
Vind: -2.1
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 14.69
P15 80 m Final
Onsdag 17:25
Vind: -2.2
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.77
2 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 10.36
3 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 11.21
P15 300 m Final
1 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 38.56
2 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 38.95
3 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 39.38