Resultat Lag-UDM Småland

Sunnerbovallen, Ljungby   2021-09-12

Arrangör: Ljungby FIK och Smålands Friidrottsförbund Tävlingsledare: Mia Jansson Senast uppdaterad: 2021-09-21 14:41:51
Väder: Mulet med regnskurar, 13 grader och blåsigt  

F13

Plac.Poäng
1 Habo Friidrott -04 Lag F13 7997 176
2 Ljungby FIK Lag 1 F13 6888 156
3 Wärnamo SK Lag F13 5683 139
4 IFK Växjö Lag 08 F13 50.586.5 137
5 Eksjö Södra IK Lag F13 4676 122
6 Skruvs IF Lag F13 5465.5 119.5
7 IFK Växjö Lag Vit F13 53.551.5 105
8 Kalmar SK Lag F13 5054.5 104.5
9 IKHP Huskvarna Lag F13 3650 86
10 IFK Växjö Lag Svart F13 2857.5 85.5
11 KA2 IF Lag F13 09 076 76
12 IFK Växjö Lag Blå F13 2740.5 67.5
13 Hovslätt F13 4223.5 65.5
14 Ljungby FIK Lag 2 F13 2735.5 62.5
15 KA2 Lag 08 F13 061 61
F13
60 m1500 m200 m häck5x60 mStavTrestegDiskusSlägga
5
Ljungby FIK Lag 1 F1312117136141114
Skruvs IF Lag F1310158112.5883
KA2 IF Lag F13 09137119121095
Eksjö Södra IK Lag F13741271421515
Habo Friidrott -04 Lag F1314141315151358
Kalmar SK Lag F1356102.512613
IKHP Huskvarna Lag F1311323121144
IFK Växjö Lag 08 F1361215128.591311
IFK Växjö Lag Blå F1343108.51122
IFK Växjö Lag Vit F139548.56712
IFK Växjö Lag Svart F1388468.531010
Wärnamo SK Lag F13159148121537
Ljungby FIK Lag 2 F133564.5449
KA2 Lag 08 F131110914512
Hovslätt F13234.5716

P13

Plac.Poäng
1 Kalmar SK Lag P13 9635.5 131.5
2 IKHP Huskvarna Lag P13 84.523.5 108
3 Eksjö Södra IK Lag P13 7515 90
4 KA2 IF Lag 1 P13 49.526 75.5
5 KA2 IF Lag 2 P13 38.514 52.5
P13
60 m1500 m200 m häck5x60 mStavTrestegDiskusSlägga
KA2 IF Lag 1 P13 3255425
KA2 IF Lag 2 P1343100132
Kalmar SK Lag P1355434.5554
Eksjö Södra IK Lag P131123341
IKHP Huskvarna Lag P1324344.5213

F17, F15, P17, P15

Plac.Poäng
IFK Växjö Lag Vit Mix14-17 0
F17F15P17P15
100 m häckKulaDiskusSläggaSpjut80 m häckDiskus100 m800 m2000 m110 m häck4x100 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m häckKulaDiskusSläggaSpjut
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
Vind: -1.4
Poäng
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 17.07
2 Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 19.08
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
Poäng
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 14.15
2 Anna Askencrantz
IFK Växjö
06 IFK Växjö 12.62
3 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10.45 PB
4 Nora Larsson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 9.70 SB
5 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.22
6 Alma Mennborg
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 8.85
7 Elina Norell
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 8.49 PB
8 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 6.93
Sammanställning per klass
F17
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 14.15
2 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10.45
3 Nora Larsson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 9.70
4 Alma Mennborg
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 8.85
F15
1 Anna Askencrantz
IFK Växjö
06 IFK Växjö 12.62
2 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.22
3 Elina Norell
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 8.49
4 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 6.93
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
Poäng
1 Alma Mennborg
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 33.54
2 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 28.23
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
Poäng
1 Ebba Wallstenius
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK 39.97
2 Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 37.08
3 Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 31.89
4 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 19.35
5 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 14.44
Sammanställning per klass
F17
1 Ebba Wallstenius
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK 39.97
2 Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 37.08
F15
1 Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 31.89
2 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 19.35
3 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 14.44
F17 Spjut
Vikt: 500g
Poäng
1 Agnes Bylander
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 32.86
2 Nora Larsson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 29.47
3 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 29.27
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 27.57
5 Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 22.76
6 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 21.69
Sammanställning per klass
F17
1 Agnes Bylander
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 32.86
2 Nora Larsson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 29.47
F15
1 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 29.27
2 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 27.57
3 Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 22.76
4 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 21.69
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
Vind: -1.6
Poäng
1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 13.00
2 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 14.06
3 Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 15.25
4 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 15.77
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
Poäng
1 Anna Askencrantz
IFK Växjö
06 IFK Växjö 40.40
2 Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 29.81
3 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 27.38
4 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 25.74 PB
F13 60 m
A-Final
Vind: -1.4
Poäng Tot. plac.
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.75 1
2 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.57 7 PB
3 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.25 11
4 Julia Andersen
IFK Växjö
09 IFK Växjö 10.51 12
5 Esther Sheehan
Ljungby FIK
12 Ljungby FIK 11.00 13
B-Final
Vind: -2.6
Poäng Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.98 3
2 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 9.09 4
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.25 5
4 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.84 9
5 Sanna Persson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 11.56 15
C-Final
Vind: -1.2
Poäng Tot. plac.
1 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.83 2 PB
2 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 9.52 6
3 Alva Hultén
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.58 8
4 Siri Elingfors
IFK Växjö
08 IFK Växjö 10.03 10
5 Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 11.30 14
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.75
2 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.83 PB
3 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.98
4 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 9.09
5 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.25
6 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 9.52
7 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.57 PB
8 Alva Hultén
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.58
9 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.84
10 Siri Elingfors
IFK Växjö
08 IFK Växjö 10.03
11 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.25
12 Julia Andersen
IFK Växjö
09 IFK Växjö 10.51
13 Esther Sheehan
Ljungby FIK
12 Ljungby FIK 11.00
14 Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 11.30
15 Sanna Persson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 11.56
F13 1500 m
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF 5:35.00 1 PB
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5:36.71 2 PB
3 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 5:52.08 4 PB
4 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 6:01.30 5 PB
5 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 6:24.28 9
6 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 6:48.31 12
7 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 7:05.95 13
Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNF
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 5:44.30 3
2 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 6:14.00 6
3 Lisa Pruner
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 6:17.90 7
4 Alva Hultén
IFK Växjö
09 IFK Växjö 6:23.86 8
5 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 6:29.00 10
6 Nella Stenqvist
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 6:30.75 11
Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNF
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF 5:35.00 PB
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5:36.71 PB
3 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 5:44.30
4 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 5:52.08 PB
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 6:01.30 PB
6 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 6:14.00
7 Lisa Pruner
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 6:17.90
8 Alva Hultén
IFK Växjö
09 IFK Växjö 6:23.86
9 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 6:24.28
10 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 6:29.00
11 Nella Stenqvist
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 6:30.75
12 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 6:48.31
13 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 7:05.95
Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNF
Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNF
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
A-Final
Vind: -2.1
Poäng Tot. plac.
1 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 32.03 1 PB
2 Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 32.50 2 PB
3 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.32 3 PB
4 Maja Berglund
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.63 4 PB
5 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 36.20 9 PB
B-Final
Vind: -4.4
Poäng Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 34.54 5
2 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 35.73 7
3 Elsa Nyström
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 36.79 10
4 Bianca Winberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.87 13
5 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 39.05 14
C-Final
Vind: -3.0
Poäng Tot. plac.
1 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 35.49 6
2 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 35.93 8
3 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.40 11
4 Mira Berglund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.41 12
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 32.03 PB
2 Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 32.50 PB
3 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.32 PB
4 Maja Berglund
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.63 PB
5 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 34.54
6 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 35.49
7 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 35.73
8 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 35.93
9 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 36.20 PB
10 Elsa Nyström
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 36.79
11 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.40
12 Mira Berglund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.41
13 Bianca Winberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 37.87
14 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 39.05
F13 5x60 m
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Habo Friidrott -04 Lag F13
Edith Gustafsson 08
Anna Elwing 08
Tindra Westlund Stenberg 08
Stina Essberg 08
Nike Blomberg 08

Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 43.19 1
2 KA2 IF Lag F13 08
Freja Sahlin 08
Nova Olsson 08
Dorka Berner 08
Astrid Wadman 08
Agnes Moritz-Wistad 08

KA2 IF
KA2 IF 43.49 2
3 Ljungby FIK Lag 08
Elin Ritzinger 08
Tinja Strandmark 08
Nova Andersson 08
Smilla Stenqvist 08
Emma Lennselius 08

Ljungby FIK
Ljungby FIK 44.55 3
4 IFK Växjö Lag Vit F13
Molly Persson 09
Hanna Nordin 12
Agnes Andersson 09
Alva Lindberg 09
Lina Hessman 09

IFK Växjö
IFK Växjö 49.77 12
5 IKHP Huskvarna Lag F13
Ida Gustavsson 08
Sanna Persson 08
Maja Bunnvik 09
Julia Walltin 09
Elina Manderhjelm 14

IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 52.24 13
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Skruvs IF Lag F13
Agnes Leek 08
Gerda Medin 08
Hilma Johansson 09
Hanna Carlsson 09
Saga Simonsson 08

Skruvs IF
Skruvs IF 45.45 5
2 KA2 IF Lag F13 09
Hanna Alstad 09
Astrid Aspington 09
June Johansson 09
Liam Swensson 09
Ines Kraft 09

KA2 IF
KA2 IF 46.09 7
3 Wärnamo SK Lag F13
Meja Askestam 09
Emilia Gustafsson Hjertonsson 09
Edith Brandt 08
Lisa Pruner 09
Tyra Stening 08

Wärnamo SK
Wärnamo SK 46.30 8
4 IFK Växjö Lag Svart
Alma Stenberg 09
Kinna Dahl 09
Alva Hultén 09
Mira Berglund 09
Smilla Bernhardsson 09

IFK Växjö
IFK Växjö 47.27 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Växjö Lag 08
Siri Elingfors 08
Alma Winroth 08
Selma Hagelberg 08
Moa Hultkvist 08
Vera Undin Cederberg 08

IFK Växjö
IFK Växjö 45.13 4
2 IFK Växjö Lag Blå F13
Ellen Eriksson 09
Julia Andersen 09
Bianca Winberg 09
Maja Havtorp 09
Freya Skoog 09

IFK Växjö
IFK Växjö 45.79 6
3 Eksjö Södra IK Lag F13
Susanna Andersson 09
Tove Börjesson 09
Felicia Bjärnlöf 08
Maja Berglund 08
Ottilia Thorell 08

Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK 46.38 9
4 Ljungby FIK Lag 09
Selma Lüddeckens 09
Nella Stenqvist 09
Esther Sheehan 12
Ebba Lundgren 09
Elsa Nyström 09

Ljungby FIK
Ljungby FIK 49.09 11
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Habo Friidrott -04 Lag F13
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 43.19
2 KA2 IF Lag F13 08
KA2 IF
KA2 IF 43.49
3 Ljungby FIK Lag 08
Ljungby FIK
Ljungby FIK 44.55
4 IFK Växjö Lag 08
IFK Växjö
IFK Växjö 45.13
5 Skruvs IF Lag F13
Skruvs IF
Skruvs IF 45.45
6 IFK Växjö Lag Blå F13
IFK Växjö
IFK Växjö 45.79
7 KA2 IF Lag F13 09
KA2 IF
KA2 IF 46.09
8 Wärnamo SK Lag F13
Wärnamo SK
Wärnamo SK 46.30
9 Eksjö Södra IK Lag F13
Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK 46.38
10 IFK Växjö Lag Svart
IFK Växjö
IFK Växjö 47.27
11 Ljungby FIK Lag 09
Ljungby FIK
Ljungby FIK 49.09
12 IFK Växjö Lag Vit F13
IFK Växjö
IFK Växjö 49.77
13 IKHP Huskvarna Lag F13
IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 52.24
F13 Stav
Poäng
1 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 240 PB
2 Maja Berglund
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 190 PB
=3 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 180
=3 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 180 PB
=3 Tyra Stening
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 180
=6 Freya Skoog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 170
=6 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 170
=6 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 170
=6 Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 170 PB
10 Emma Lennselius
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 160
=11 Ebba Lundgren
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 150
=11 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 150
=13 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 140
=13 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 140 PB
F13 Tresteg
Hoppzon
Poäng
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.47 -1.6
2 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 9.36 -3.3
3 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.22 -0.1
4 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.50 -2.8
5 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.41 -2.7
6 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.36 -0.9
7 Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.25 -2.7 PB
8 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 8.20 -2.3 PB
9 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 8.11 -0.9
10 Alva Lindberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.00 -3.7
11 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 7.98 +0.4
12 Elsa Nyström
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 7.24 -1.8
13 Kinna Dahl
IFK Växjö
09 IFK Växjö 7.06 -1.3 PB
14 Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 6.71 -1.8
15 Maja Bunnvik
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 5.76 -1.4
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
Poäng
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 36.17 PB
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 27.86
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 22.82
4 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 22.12
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 20.63
6 Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 20.57
7 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 19.25
8 Hilma Johansson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 18.35 PB
9 Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö 17.84 PB
10 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 17.77
11 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 16.70 PB
12 Ebba Lundgren
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 15.36
13 Emilia Gustafsson Hjertonsson
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 10.66
14 Bianca Winberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 10.29
15 Agnes Klahr
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 8.31
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
Poäng
1 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 35.37
2 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 26.16
3 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 23.64
4 Agnes Andersson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 21.94
5 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 20.64
6 Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 20.52 PB
7 Nella Stenqvist
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 20.32
8 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 19.98
9 Lisa Pruner
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 19.92
10 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 19.67
11 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 18.46
12 Maja Bunnvik
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 17.99
13 Hilma Johansson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 17.28
14 Freya Skoog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 15.68
P17 100 m
A-Final
Vind: -2.0
Poäng
1 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 12.85
2 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 13.50
3 Julia Strid
Eksjö Södra IK
06 Eksjö Södra IK 13.65
4 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 14.26
5 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 15.06
B-Final
Vind: -2.7
Poäng
1 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 11.64
2 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 11.75
3 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 13.65
4 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 14.20
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 14.71
Sammanställning per klass
P17
1 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 11.64
2 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 11.75
P15
1 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 12.85
F17
1 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 14.20
F15
1 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 13.50
2 Julia Strid
Eksjö Södra IK
06 Eksjö Södra IK 13.65
2 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 13.65
4 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 14.26
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 14.71
6 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 15.06
P17 800 m
Heat 1
Kommentar: Manuell tidtagning
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:21.59 4
2 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:45.69 9
3 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 3:15.01 10
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:15.34 1
2 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 2:19.24 2 PB
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:19.54 3 PB
4 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 2:24.11 5
5 Willam Blom
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 2:25.18 6
6 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:26.96 7
7 Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 2:42.13 8
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:15.34
2 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 2:19.24 PB
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:19.54 PB
4 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:21.59
5 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 2:24.11
6 Willam Blom
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 2:25.18
7 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:26.96
8 Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 2:42.13
9 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:45.69
10 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 3:15.01
Sammanställning per klass
P17
1 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 2:15.34
2 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 2:24.11
3 Willam Blom
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 2:25.18
P15
1 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 2:19.24
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:19.54
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:26.96
P13
1 Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 2:42.13
F17
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:21.59
F15
1 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:45.69
2 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 3:15.01
P17 2000 m
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 6:56.28 1
2 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 6:59.34 2
3 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 7:19.31 3
4 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 7:24.29 4 PB
5 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 7:42.11 6
6 Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 7:42.74 7
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7:24.86 5
2 Ella Blom
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 8:09.18 8
3 Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9:01.57 9
4 Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10:32.35 10
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 6:56.28
2 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 6:59.34
3 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 7:19.31
4 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 7:24.29 PB
5 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7:24.86
6 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 7:42.11
7 Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 7:42.74
8 Ella Blom
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 8:09.18
9 Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9:01.57
10 Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10:32.35
Sammanställning per klass
P17
1 Eric Bunnvik
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 7:19.31
2 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 7:42.11
3 Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 7:42.74
P15
1 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 6:56.28
2 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 6:59.34
3 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 7:24.29
F17
1 Ella Blom
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 8:09.18
2 Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10:32.35
F15
1 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7:24.86
2 Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9:01.57
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
Vind: -1.7
Poäng
1 Måns Sjödell
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 19.74
P17 4x100 m
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ljungby FIK Lag Blå
Agnes Bylander 05
Linn Johansson 04
Ebba Cronholm 05
Johan Kenneryd 04

Ljungby FIK
Ljungby FIK 51.43 2
2 Eksjö Södra IK lag 14-17 år
Alfons Johansson 05
Siri Vrethammar 07
Julia Strid 06
David Rehn 05

Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK 51.54 3
3 IFK Växjö Lag Vit Mix14-17
Alva Sandgren 07
Isak Bergström 06
Livia Nilsson 07
Kevin Nordin 07

IFK Växjö
IFK Växjö 51.90 4
4 IFK Växjö Lag Blå Mix14-17
Smilla Fermskog 07
Liam Belo Da Silva 07
Thea Rönnmark 07
Viggo Bergström 06

IFK Växjö
IFK Växjö 53.30 5
5 Habo Friidrott -04 Lag F14
Mira Jansson 07
Tuva Sköld 07
Olivia Andersson 07
Irma Westh 07

Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.03 8
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 IKHP Huskvarna Lag Mix14-17
Jonatan Lindh 04
Ella Hakeberg 04
Siri Forrström 04
Vilgot Hakeberg 06

IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 49.56 1
2 Hovslätts IK Lag mix 14-17
Elina Norell 06
Felix Wyon 04
Clara Nilsson 05
Elias Andersson 06

Hovslätts IK
Hovslätts IK 54.28 6
3 Wärnamo SK Lag mix 14-17
Stina Ståhl 07
Elias Andersson 07
Julia Pettersson 07
Julian Fazakas 07

Wärnamo SK
Wärnamo SK 54.32 7
4 Skruvs IF Lag Mix14-17
Hilma Johansson 07
Engla Zobal Medin 07
Juni Johansson 06
Erik Karlsson 06

Skruvs IF
Skruvs IF 56.59 9
5 Ljungby Mix14-17 Vit
Ida Henricsson 07
Nora Larsson 05
Emma Sjödal 07
Sara Karlsson Wallin 07

Ljungby FIK
Ljungby FIK 58.28 10
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 IKHP Huskvarna Lag Mix14-17
IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 49.56
2 Ljungby FIK Lag Blå
Ljungby FIK
Ljungby FIK 51.43
3 Eksjö Södra IK lag 14-17 år
Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK 51.54
4 IFK Växjö Lag Vit Mix14-17
IFK Växjö
IFK Växjö 51.90
5 IFK Växjö Lag Blå Mix14-17
IFK Växjö
IFK Växjö 53.30
6 Hovslätts IK Lag mix 14-17
Hovslätts IK
Hovslätts IK 54.28
7 Wärnamo SK Lag mix 14-17
Wärnamo SK
Wärnamo SK 54.32
8 Habo Friidrott -04 Lag F14
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.03
9 Skruvs IF Lag Mix14-17
Skruvs IF
Skruvs IF 56.59
10 Ljungby Mix14-17 Vit
Ljungby FIK
Ljungby FIK 58.28
P17 Höjd
Poäng
1 Vilgot Hakeberg
IKHP Huskvarna
06 IKHP Huskvarna 170
2 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 155
3 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 149
4 Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 146 SB
5 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 143 PB
6 Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 143 SB
7 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 140
8 Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 137
9 Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 134
10 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 131
Sammanställning per klass
P15
1 Vilgot Hakeberg
IKHP Huskvarna
06 IKHP Huskvarna 170
2 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 140
F17
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 149
2 Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 143
3 Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 134
F15
1 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 155
2 Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 146
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 143
4 Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 137
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 131
P17 Stav
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 380
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 370
=3 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 250
=3 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 250
5 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 240 PB
6 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 220
=7 Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 210 =PB
=7 Emma Östklint
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 210 =SB
9 Joel Selldén
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 190 =PB
Sammanställning per klass
P17
1 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 250
P15
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 380
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 370
3 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 220
4 Joel Selldén
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 190
F17
1 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 250
2 Emma Östklint
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 210
F15
1 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 240
2 Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 210
P17 Längd
Poäng
1 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 6.63 +2.7
2 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 5.36 +1.5
3 Theo Ståhl
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK 5.11 +2.5
4 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 4.91 +2.3
5 Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.41 +1.8
6 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.35 +1.8
7 Elina Norell
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 4.29 +1.7
8 Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 4.28 +1.4
9 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.23 +2.7
10 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 3.95 +1.9
Sammanställning per klass
P17
1 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 6.63
2 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 5.36
3 Theo Ståhl
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK 5.11
F17
1 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 4.91
F15
1 Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.41
2 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.35
3 Elina Norell
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 4.29
4 Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 4.28
5 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.23
6 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 3.95
P17 Tresteg
Poäng
1 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 13.42 -1.4
2 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.11 -2.3
3 Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 9.94 -1.7
4 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 9.66 -3.1 PB
5 David Emilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 9.59 -1.6
6 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.54 -4.3
7 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 8.96 -0.2
8 Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 8.86 +0.6
9 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.70 -1.5
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK x
Sammanställning per klass
P17
1 Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 13.42
2 David Emilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 9.59
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK x
P15
1 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.11
2 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 9.66
F17
1 Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 9.94
F15
1 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.54
2 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 8.96
3 Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 8.86
4 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.70
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
Poäng
1 Edward Finndahl
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 9.65
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
Poäng
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 25.59
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
Poäng
1 Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF 42.96
2 David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 32.54
3 Måns Sjödell
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 28.92
4 Victor Wallin
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 25.75
P17 Spjut
Vikt: 700g
Poäng
1 Edward Finndahl
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 27.45
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
Vind: -0.1
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 11.72 PB
2 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 14.63
3 Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 16.82
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 12.16
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 41.36
2 Elias Andersson
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 27.24
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 24.87
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 35.77
P15 Spjut
Vikt: 600g
Poäng
1 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 37.99
2 Elias Andersson
Hovslätts IK
06 Hovslätts IK 31.87
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 29.19
P13 60 m
Vind: -0.3
Poäng
1 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.02
2 Almir Markolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 9.27
3 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 9.66
4 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 10.06
5 Neo Rostedt
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.85
P13 1500 m
Poäng
1 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 5:22.36
2 Emil Mennborg
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 5:22.54 PB
3 Max Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 5:24.27
4 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 5:44.09
5 Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 6:19.82
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
Vind: -1.3
Poäng
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 30.09
2 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 33.55
3 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 36.00
4 Otto Dahlesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 38.43
5 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 42.57
P13 5x60 m
Poäng
1 KA2 IF Lag 1 P13
Malte Jacobsson 09
Uno Stål 08
Konstanty Piontek 09
Samuel Coric 09
Benjamin Högelius 09

KA2 IF
KA2 IF 46.53
2 IKHP Huskvarna Lag P13
Emil Mennborg 08
Erik Persson 09
Leo Ekelund 09
Edvin Manderhjelm 08
Lukas Alexandersson 09

IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 46.83
3 Kalmar SK Lag P13
William Johnsson 09
Svante Svensson 09
Filip Lindvall 12
Edvin Mattsson 08
Melvin Håkansson 09

Kalmar SK
Kalmar SK 48.79
Eksjö Södra IK Lag P13
Erik Björklund 09
Otto Dahlesson 09
Neo Rostedt 08
Hampus Nelander-Karlsson 09
Anders Almerheim 08

Eksjö Södra IK
Eksjö Södra IK DNS
KA2 IF Lag 2 P13
Zion Svensson 09
Liam Swensson 09
Max Petersson 08
Almir Markolli Krasniqi 09
Ines Kraft 09

KA2 IF
KA2 IF DQ
P13 Stav
Poäng
=1 Erik Persson
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 160
=1 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 160
3 Neo Rostedt
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 150
P13 Tresteg
Hoppzon
Poäng
1 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.06 -2.2
2 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.27 -1.8
3 Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 8.18 -2.2
4 Noah Renulf
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 7.97 -2.4 PB
5 Almir Markolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 7.27 0.0
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
Poäng
1 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 36.15
2 Hampus Nelander-Karlsson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 19.30
3 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 19.00
4 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 18.02 PB
5 Leo Ekelund
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 12.10
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
Poäng
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 33.68 PB
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 20.15
3 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 19.96
4 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 16.84
5 Hampus Nelander-Karlsson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 15.75