Resultat Boden Sommarspel

Björknäsvallen, Boden   2024-06-08 - 2024-06-09

Arrangör: Boden FI Tävlingsledare: Nils Pettersson Senast uppdaterad: 2024-06-10 02:00:21
2024-06-08 2024-06-09 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor & F17 100 m
9/6 11:50
Vind: +3.5
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 12.44
2 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 12.93
3 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 14.39
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 12.44
2 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 14.39
F17
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 12.93
Kvinnor 200 m
8/6 13:00
Vind: -0.2
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 25.62 SB
Kvinnor 800 m
9/6 16:10
Final
Tot. plac.
1 Vilma Styrman
Haparanda SKT
98 Haparanda SKT 2:57.56 2 PB
2 Edith Hult
Luleå FIF
56 Luleå FIF 3:42.56 3 PB
Final 2
Tot. plac.
1 Thea Norlund
Skellefteå AIK
00 Skellefteå AIK 2:15.17 1
Kvinnor 1500 m
8/6 15:40
1 Thea Norlund
Skellefteå AIK
00 Skellefteå AIK 4:31.90
Kvinnor 5000 m
8/6 16:10
1 Edith Hult
Luleå FIF
56 Luleå FIF 26:38.76 PB
Kvinnor Höjd
9/6 11:00
1 Edith Hult
Luleå FIF
56 Luleå FIF 101 PB
9598101103
871 Edith Hultoooxxx
Kvinnor Längd
8/6 15:00
1 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 5.64 +2.7
2 Edith Hult
Luleå FIF
56 Luleå FIF 2.40 -0.3
123456
770 Amanda Isaksson5.64 +2.75.56 +1.2- x 5.40 +0.85.51 -1.3
871 Edith Hult2.37 +2.62.40 -0.3x x x x
Kvinnor Tresteg
9/6 15:30
1 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK
01 Skellefteå AIK 12.33 +2.5
123456
927 Cornelia Nilsson11.98 -0.2x 12.21 +0.612.12 -0.312.33 +2.512.03 +1.6
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
8/6 13:20
1 Amanda Rask
IFK Umeå
02 IFK Umeå 11.28 PB
2 Vilma Styrman
Haparanda SKT
98 Haparanda SKT 8.57 PB
123456
855 Amanda Rask10.7810.9811.2810.65xx
848 Vilma Styrman8.047.868.338.578.207.72
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
9/6 14:50
1 Amanda Rask
IFK Umeå
02 IFK Umeå 45.06
2 Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 34.38 SB
3 Vilma Styrman
Haparanda SKT
98 Haparanda SKT 29.24
123456
848 Vilma Styrman24.8424.3429.24x22.6826.59
855 Amanda Rask43.4442.3945.06xxx
770 Amanda Isaksson34.31x34.38-33.09x
K22 Tresteg
9/6 15:30
1 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK
02 Skellefteå AIK 10.75 +3.3
123456
933 Miranda Roseniusx 10.55 +1.1x 10.47 +1.1x 10.75 +3.3
K22 Slägga
Vikt: 4,0kg
8/6 16:20
1 Linda Hedlund
Boden FI
04 Boden FI 55.05
123456
768 Linda Hedlund50.4055.05x53.1347.1946.25
F19 400 m
9/6 13:40
1 Frida Kilpiäinen
Veitsiluodon Kisaveikot (FIN)
06 Veitsiluodon Kisaveikot (FIN) 1:13.20
F19 800 m
9/6 16:10
1 Frida Kilpiäinen
Veitsiluodon Kisaveikot (FIN)
06 Veitsiluodon Kisaveikot (FIN) 2:45.17
F19 Höjd
9/6 11:00
1 Vega Kågström
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK 154 SB
149154158
919 Vega Kågströmooxxx
F19 Kula
Vikt: 4,0kg
8/6 13:50
1 Evelina Wall
Star SC
06 Star SC 7.52 PB
123456
937 Evelina Wall6.747.217.357.527.127.49
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
8/6 16:20
1 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 31.70
123456
918 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson31.70xx30.67xx
F19 Spjut
Vikt: 600g
9/6 14:50
1 Evelina Wall
Star SC
06 Star SC 15.97
123456
937 Evelina Wallx12.9911.6914.3714.9115.97
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 200 m
8/6 13:00
Vind: -0.2
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 26.93 SB
2 Meja Berggren
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 28.39 PB
F17 400 m
9/6 13:40
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 1:11.59 PB
F17 800 m
9/6 16:10
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 2:44.85 SB
F17 Höjd
9/6 11:00
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 145 SB
2 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 136
131136141145149
830 Felicia Bojang---xoxxx
809 Saga Engforsooxxx
F17 Längd
8/6 15:00
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 4.92 +1.1
2 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.90 +2.6
3 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 4.56 +0.3 PB
4 Saga Engfors
Gällivare SK
08 Gällivare SK 4.37 +0.7 PB
5 Alma Lindgren
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 4.01 -0.3 SB
123456
830 Felicia Bojangx 4.92 +1.14.88 -1.33.43 +1.1x -
921 Alma Lindgrenx x x 4.01 -0.3x x
914 Tilda Fridenborgx 4.80 -1.3x x 4.90 +2.64.85 +0.7
809 Saga Engfors4.09 +0.64.34 +1.94.18 -0.44.37 +0.74.00 +1.94.29 +1.1
840 Wilma Lundbäck4.53 +1.54.41 +2.54.56 +0.3x x x
F17 Tresteg
9/6 15:30
1 Meja Berggren
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 10.59 +2.5
2 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 10.34 +0.9 =PB
3 Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 9.58 +0.5 SB
123456
840 Wilma Lundbäckx x x 9.56 +1.09.58 +0.5x
911 Meja Berggren9.65 +2.210.44 +1.010.34 +0.910.31 +2.110.59 +2.510.56 +5.6
914 Tilda Fridenborg10.24 +4.89.36 +2.710.34 +0.9x x x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
8/6 13:50
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 11.23 PB
2 Meja Berggren
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 10.05 PB
3 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 8.99 PB
4 Felicia Blom
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 8.01
123456
911 Meja Berggren10.059.469.929.279.119.62
820 Alexandra Mattsin8.60xx8.99x8.51
912 Felicia Blom7.847.476.947.58x8.01
830 Felicia Bojangx11.0710.5410.3711.2011.23
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
9/6 10:00
1 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 23.10 PB
2 Felicia Blom
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 19.13 PB
123456
912 Felicia Blom16.5418.5417.0519.13xx
820 Alexandra Mattsin21.8919.6519.7520.0523.1021.33
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/6 16:20
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 45.42 PB
2 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 31.51 PB
123456
830 Felicia Bojang44.48x41.4844.3245.42x
820 Alexandra Mattsin31.5129.1326.71xx27.15
F17 Spjut
Vikt: 500g
9/6 14:50
1 Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT 22.53 SB
2 Alexandra Mattsin
Gällivare SK
08 Gällivare SK 19.55
3 Felicia Blom
Skellefteå AIK
07 Skellefteå AIK 19.34
123456
830 Felicia Bojang22.5320.89x21.8420.07
912 Felicia Blomxx18.87x19.34x
820 Alexandra Mattsinxxxx19.5517.92
F15 80 m
9/6 11:30
Vind: +3.2
1 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 11.37
2 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 11.38
3 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 11.39
4 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 11.83
5 Tyra Forslund
Skellefteå AIK
10 Skellefteå AIK 12.24
6 Elin Persson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 12.63
F15 300 m
8/6 14:40
1 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 46.76 PB
2 Lova Grimborg
Gällivare SK
09 Gällivare SK 46.79 SB
F15 800 m
9/6 16:10
1 Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
10 Sävast Ski Team IF 2:55.84
2 Fanny Barchéus
Boden FI
10 Boden FI 2:57.81
3 Klara Bergstedt
Sävast Ski Team IF
10 Sävast Ski Team IF 3:10.81
4 Cornelia Johansson
Boden FI
10 Boden FI 3:14.24
F15 2000 m
8/6 15:50
1 Fanny Barchéus
Boden FI
10 Boden FI 8:17.02 PB
2 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 8:39.53 SB
F15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
9/6 15:10
1 Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
10 Sävast Ski Team IF 6:18.49
2 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 6:30.78 PB
3 Fanny Barchéus
Boden FI
10 Boden FI 6:41.46 PB
4 Klara Bergstedt
Sävast Ski Team IF
10 Sävast Ski Team IF 6:52.34
5 Cornelia Johansson
Boden FI
10 Boden FI 6:55.42
F15 Höjd
9/6 10:00
1 Tyra Forslund
Skellefteå AIK
10 Skellefteå AIK 138 PB
2 Millie Lundgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 126 PB
116121126131134138140
925 Millie Lundgrenoxooxxx
913 Tyra Forslund-oooooxxx
F15 Stav
8/6 11:30
1 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 253
2 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 243 SB
3 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 223 PB
4 Moa Lindgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 193 PB
183193203213223233243253263
842 Agnes Niskala Blick---xooxxx
922 Moa Lindgrenxoxxoxxx
887 Mira Åberg-----ooxoxxx
858 Adina Aidanpää----o-xxo-xxx
F15 Längd
8/6 10:30
1 Signe Pettersson
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 5.36 +0.7
2 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 4.53 +1.1 PB
3 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 4.38 +1.4 PB
4 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 4.35 +0.5 PB
5 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 4.22 +0.7
6 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 3.71 -1.2 PB
7 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 3.56 -1.3 PB
8 Elin Persson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.42 +0.7
123456
827 Julia Waara4.20 +2.34.27 -1.84.17 -0.14.20 0.04.38 +1.44.25 -0.5
842 Agnes Niskala Blick3.34 +0.23.53 -0.53.71 -1.23.28 -0.43.63 +0.43.59 +0.7
898 Elsa Åströmx x 3.56 -1.3x x x
930 Signe Petterssonx x 4.59 +0.3x 5.36 +0.75.35 +0.3
843 Nea Perttula4.52 -1.0x x x 4.09 +1.34.53 +1.1
824 Elin Persson3.42 +0.7x x 3.41 -1.03.09 +1.13.16 -0.7
867 Nova Fagerqvist4.10 -0.54.22 +0.7x 2.48 +2.24.18 +0.44.01 -0.3
810 Alicia Engman4.09 +0.64.24 +0.84.13 -1.44.16 +0.64.25 +0.64.35 +0.5
F15 Tresteg
9/6 13:00
1 Signe Pettersson
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 11.33 +2.5
2 Nea Perttula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 9.62 +2.4
3 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.24 +2.9
4 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 9.06 +4.7
5 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 8.83 +2.0 PB
6 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.80 +3.5
7 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 8.80 +1.4 PB
8 Millie Lundgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 7.98 +3.2
9 Elin Persson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 7.19 +0.8 PB
123456
930 Signe Pettersson11.28 +1.710.81 +1.011.33 +2.511.13 +0.711.24 +1.511.18 +1.3
810 Alicia Engmanx 8.60 +0.98.83 +2.08.28 +2.28.52 +4.1-
887 Mira Åberg8.63 +2.98.79 +1.48.66 +2.58.80 +3.58.69 +2.0-
898 Elsa Åström8.80 +1.48.60 -1.68.55 +1.18.42 +3.28.35 +2.0-
827 Julia Waara8.43 +0.88.40 +1.68.91 +1.38.63 +3.58.82 +2.89.06 +4.7
882 Asta Strömberg8.76 +1.68.87 +1.4x 8.69 +2.68.92 +1.29.24 +2.9
925 Millie Lundgren7.39 -0.57.67 +2.47.18 +1.07.67 +3.97.60 +3.47.98 +3.2
824 Elin Persson7.19 +0.87.06 +0.47.06 +2.0
843 Nea Perttula9.51 -0.89.31 +1.09.38 +0.99.46 +1.89.31 +2.39.62 +2.4
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
8/6 14:50
1 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 10.41
2 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.54 PB
3 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 7.20 PB
4 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 6.83
5 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 6.53
6 Zara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 6.46
7 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 6.43 PB
8 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 6.11 PB
9 Elin Persson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 5.48
123456
882 Asta Strömberg9.759.5710.0310.0310.4110.27
824 Elin Persson5.285.075.48
810 Alicia Engman7.20x6.766.736.516.71
827 Julia Waarax6.376.356.536.305.93
821 Filippa Mattsin6.435.905.996.216.354.86
898 Elsa Åström6.106.116.095.826.055.89
858 Adina Aidanpää7.507.888.547.94xx
763 Zara Eriksson5.996.286.466.145.826.10
842 Agnes Niskala Blick6.216.666.816.00x6.83
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
9/6 12:00
1 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 22.90 SB
2 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 21.68 SB
3 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 21.43 PB
4 Elsa Åström
Nedre Soppero IK
09 Nedre Soppero IK 19.40 PB
5 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 17.91 PB
6 Zara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 17.37 SB
7 Alva Renström
Skellefteå AIK
10 Skellefteå AIK 16.53 PB
8 Ellen Möller
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 16.49 PB
123456
898 Elsa Åströmxxx19.4017.45x
887 Mira Åberg16.73x17.1621.6820.52x
763 Zara Erikssonx16.9417.37x16.0216.14
932 Alva Renström14.9615.7116.3116.53x15.35
867 Nova Fagerqvist19.4820.5719.4220.4621.43x
926 Ellen Möller15.0016.49x15.88xx
858 Adina Aidanpää22.4422.3722.24x22.2522.90
821 Filippa Mattsin14.7815.21x17.9115.6315.23
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/6 15:30
1 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 28.54 PB
2 Moa Lindgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 27.49
3 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 25.53
4 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 25.40
5 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 23.30 PB
6 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 22.48 PB
7 Zara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 21.72 PB
8 Elin Persson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 19.80 PB
9 Julia Waara
Gällivare SK
10 Gällivare SK 17.35
123456
827 Julia Waara16.3117.2917.35
922 Moa Lindgren27.4925.8421.5624.2921.8925.11
824 Elin Perssonxx17.89x15.9919.80
858 Adina Aidanpääx25.5324.30xx24.52
887 Mira Åberg23.6625.3625.40x23.49x
882 Asta Strömberg25.8628.54x25.7823.0724.24
810 Alicia Engman19.2921.9420.45x22.4821.18
763 Zara Eriksson20.0718.3119.20x21.7220.98
821 Filippa Mattsinx17.0920.4922.5122.0023.30
F15 Spjut
Vikt: 500g
9/6 13:50
1 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 28.99
2 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 25.35 PB
3 Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT 23.83 PB
4 Zara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 19.35
5 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 18.88
6 Alicia Engman
Gällivare SK
10 Gällivare SK 17.05 PB
7 Alva Renström
Skellefteå AIK
10 Skellefteå AIK 15.08
8 Ellen Möller
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 13.20
9 Filippa Mattsin
Gällivare SK
10 Gällivare SK 11.84
123456
932 Alva Renström11.0612.5614.0015.08x13.35
763 Zara Erikssonxx18.6819.35x19.35
842 Agnes Niskala Blick17.7022.5622.6822.5323.2323.83
926 Ellen Möller11.1712.4312.7813.2011.4711.42
821 Filippa Mattsin10.78x11.84
810 Alicia Engmanxx15.4515.6712.9217.05
882 Asta Strömbergx27.45x27.6824.1428.99
858 Adina Aidanpää19.4621.1722.4121.9123.3225.35
887 Mira Åberg17.77x18.4818.22x18.88
F13 60 m Försök
9/6 10:00
Heat 1
Vind: +2.6
1 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 8.95 q
2 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 8.99 q
3 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 9.14 q
4 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 9.34
5 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.56
6 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.63
7 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 10.87
Heat 2
Vind: -0.5
1 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 8.99 q
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.20 q PB
3 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 9.29 q
4 Olivia Bergström
Boden FI
11 Boden FI 9.56 PB
5 Rio Baltzari
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.86 PB
6 Idun Koivumaa
Boden FI
12 Boden FI 11.09 PB
7 Lilly Englund
Boden FI
12 Boden FI 11.36 PB
Heat 3
Vind: +1.9
1 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 8.82 q PB
2 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.07 q SB
3 Jemina Sahlman
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 9.44 PB
4 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 9.47
5 Ellie Forsberg
Boden FI
12 Boden FI 9.80 PB
6 Thindra Fahlström
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 10.14
7 Vilma Sondermann
Luleå FIF
12 Luleå FIF 10.23 PB
F13 60 m Final
9/6 12:10
Vind: +2.6
1 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 8.80
2 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 8.88
3 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 8.98
4 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.04
=5 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 9.14
=5 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 9.14
7 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.15
8 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 9.35
F13 200 m
9/6 13:20
A-Final
Vind: -2.6
Tot. plac.
1 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 31.02 1 PB
2 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 31.28 2 PB
3 Olivia Bergström
Boden FI
11 Boden FI 31.81 3 PB
4 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 32.44 4
5 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 32.80 5 PB
6 Ellie Forsberg
Boden FI
12 Boden FI 33.65 8 PB
B-Final
Vind: +1.5
Tot. plac.
1 Jemina Sahlman
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 33.28 6 PB
2 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 33.54 7 PB
3 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 34.15 9 PB
4 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 35.20 10 PB
5 Idun Koivumaa
Boden FI
12 Boden FI 38.27 11 PB
F13 600 m
8/6 15:30
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 1:58.03 SB
2 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 2:02.20 PB
3 Olivia Bergström
Boden FI
11 Boden FI 2:03.78 PB
4 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 2:04.05 PB
5 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 2:07.15 PB
6 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 2:12.52 PB
F13 1500 m
9/6 15:50
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 5:29.81 PB
2 Elin Bonde
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 6:52.96 PB
3 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 7:00.87 PB
F13 800m hinder
9/6 14:40
1 Olivia Bergström
Boden FI
11 Boden FI 3:05.91 PB
2 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 3:17.66 PB
3 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3:24.20 PB
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
8/6 11:10
Heat 1
Vind: -0.3
1 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.24 q PB
2 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 11.75 q
3 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 12.09 q PB
4 Vilma Sondermann
Luleå FIF
12 Luleå FIF 14.35 q PB
Heat 2
Vind: -1.1
1 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 10.3 q PB
2 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 10.7 q PB
3 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.88 q PB
4 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.10 q PB
5 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 16.03 PB
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
8/6 12:10
Vind: +1.0
1 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 10.12 PB
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 10.60 PB
3 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 10.85
4 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 11.06 PB
5 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 11.76
6 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.13
7 Vilma Sondermann
Luleå FIF
12 Luleå FIF 14.16 PB
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/6 13:40
Vind: +1.5
1 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 34.45 PB
2 Olivia Bergström
Boden FI
11 Boden FI 34.66 PB
3 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 34.69 PB
4 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 35.32 PB
5 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 40.78 PB
F13 Höjd
8/6 14:00
1 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 142 PB
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 139 =SB
3 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 136
=4 Elvina Bergkvist
Boden FI
11 Boden FI 133 PB
=4 Rio Baltzari
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 133 PB
6 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 129
7 Lisa Edelbro
Luleå FIF
12 Luleå FIF 125
8 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 121
9 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 116
10 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 116
=11 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 111
=11 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 111 PB
13 Idun Koivumaa
Boden FI
12 Boden FI 111
106111116121125129133136139142145
862 Lisa Edelbro--oooxxx
893 Nora Dahlberg-xoooxxx
872 Agnes Kieri----ooooxooxxx
798 Selma Sundqvist--ooooooxxx
754 Elvina Bergkvist--oooxoxoxxx
903 Lilly Josefsson----oooooxxx
890 Rio Baltzari-ooooxoxoxxx
883 Elina Sundström-oxxx
776 Idun Koivumaaxooxxx
813 Emma Henrikssonooxxx
849 Stella Tuiskuooxoxxx
826 Saga Simone Willerslev----xxoxxoxxx
852 Novalie Holmkvist-ooxxx
F13 Stav
8/6 12:50
1 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 233
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 233 PB
3 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 223 PB
4 Elin Bonde
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 203 PB
5 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 203 PB
143153163173183193203213223233243
841 Sofie Mogemarkooooxooxoxxx
832 Elin Bondeooooxoxxooxxx
903 Lilly Josefsson-------ooxoxxx
849 Stella Tuisku----xooooxxoxxx
838 Nea Kylmämaa------xoxxoxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
9/6 10:20
1 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 4.73 +0.7
2 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 4.49 +1.4
3 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 4.43 -0.1
4 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 4.34 +2.9
5 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 4.18 +2.2
6 Agnes Kieri
Luleå FIF
11 Luleå FIF 4.15 +3.8
7 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 4.06 +0.5
8 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 4.06 +1.7
9 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 4.04 +4.6
10 Jemina Sahlman
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 3.86 +1.3
11 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 3.78 +1.3
12 Rio Baltzari
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 3.57 +0.6 PB
13 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 3.56 +2.2
14 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 3.54 +2.4
15 Ellie Forsberg
Boden FI
12 Boden FI 3.49 +2.3
16 Stella Olsson
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3.40 -0.3 PB
17 Vilma Sondermann
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3.35 +1.1
18 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3.35 +0.7 PB
19 Elin Bonde
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 3.31 +1.8
20 Idun Koivumaa
Boden FI
12 Boden FI 3.06 +0.6
21 Lilly Englund
Boden FI
12 Boden FI 2.69 +0.4
1234
832 Elin Bonde3.31 +1.82.34 +0.82.70 -0.33.27 +2.4
893 Nora Dahlberg3.54 +2.43.37 -0.13.45 +0.33.25 +2.7
841 Sofie Mogemark3.86 +2.73.78 +0.8x 4.04 +4.6
883 Elina Sundström3.35 +0.73.19 -0.23.28 +0.6x
849 Stella Tuisku3.47 +1.43.43 +0.73.47 -0.63.56 +2.2
776 Idun Koivumaa2.89 +1.22.80 +1.23.06 +2.73.06 +0.6
899 Hanna Andersson3.63 -0.53.85 +0.83.99 +3.64.06 +1.7
853 Felicia Lundbergx 3.95 +2.74.02 +2.74.06 +0.5
826 Saga Simone Willerslev4.40 +1.14.62 +2.44.51 +1.14.73 +0.7
880 Vilma Sondermann3.35 +1.13.29 +2.13.30 -0.33.22 +2.2
852 Novalie Holmkvist4.19 +1.14.15 +2.34.18 +2.14.43 -0.1
765 Ellie Forsberg3.19 +1.03.49 +2.33.40 +3.03.48 +2.4
903 Lilly Josefsson4.19 -0.14.29 +0.94.27 +1.64.34 +2.9
798 Selma Sundqvist3.63 +0.23.77 +0.63.83 +1.94.18 +2.2
847 Jemina Sahlman3.42 +0.93.52 +1.13.54 +1.13.86 +1.3
878 Stella Olsson3.32 -0.13.19 +0.83.29 +1.13.40 -0.3
838 Nea Kylmämaa3.09 -0.54.39 -0.14.49 +1.44.42 +1.7
872 Agnes Kieri4.02 +1.33.98 +0.54.07 +2.64.15 +3.8
890 Rio Baltzari3.53 +0.33.57 +0.63.51 +0.43.31 +2.6
760 Lilly Englund2.46 +1.72.69 +0.42.60 +2.22.60 +3.7
813 Emma Henriksson3.59 +1.03.51 +1.53.72 +3.23.78 +1.3
F13 Tresteg
Hoppzon
9/6 14:10
1 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 9.95 +5.3
2 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 9.61 +0.9 SB
3 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 8.91 +2.1
4 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 8.81 +1.8 PB
5 Hedda Bahlenberg
Umedalens IF
13 Umedalens IF 8.80 +1.5 PB
6 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 8.52 +1.0 PB
7 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 8.44 +1.0 PB
8 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 8.41 +3.6
9 Jemina Sahlman
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 8.24 +0.4 PB
10 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 8.11 +4.9
11 Nora Dahlberg
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 7.63 +0.5 PB
12 Rio Baltzari
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 7.63 +1.5 PB
13 Ellie Forsberg
Boden FI
12 Boden FI 7.60 +0.7 PB
14 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 6.97 +4.2
1234
847 Jemina Sahlman8.12 +2.17.98 +3.87.88 +1.38.24 +0.4
890 Rio Baltzari7.33 +0.97.27 +2.57.63 +1.5x
765 Ellie Forsberg7.39 +7.57.47 +4.07.37 +0.67.60 +0.7
948 Hedda Bahlenberg8.72 +3.58.75 +2.98.80 +1.58.57 +1.1
826 Saga Simone Willerslev9.68 +3.39.70 +1.29.82 +0.49.95 +5.3
883 Elina Sundströmx 6.97 +4.2x -
899 Hanna Andersson8.41 +3.68.39 +6.48.05 +1.08.12 +0.8
798 Selma Sundqvist8.38 +2.48.63 +3.48.60 +2.98.91 +2.1
838 Nea Kylmämaa9.13 +0.99.44 +2.39.43 +2.69.61 +0.9
849 Stella Tuisku7.83 +3.7x 8.11 +4.98.07 +0.7
893 Nora Dahlberg7.35 +2.57.20 +0.8x 7.63 +0.5
813 Emma Henriksson8.28 +0.78.26 +0.88.09 +2.18.44 +1.0
793 Lillian Pettersson8.41 +1.28.51 +1.28.81 +1.88.44 +1.1
853 Felicia Lundberg8.44 +4.28.35 +0.88.46 +2.28.52 +1.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
9/6 15:00
1 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 10.19 PB
2 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.04 PB
3 Stella Olsson
Luleå FIF
12 Luleå FIF 9.00
4 Lillian Pettersson
Boden FI
12 Boden FI 8.82 PB
5 Sofie Mogemark
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 7.43
6 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 7.23
7 Jemina Sahlman
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 7.19
8 Rio Baltzari
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 6.56 PB
9 Thindra Fahlström
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 6.32
10 Ellie Forsberg
Boden FI
12 Boden FI 6.12 PB
11 Idun Koivumaa
Boden FI
12 Boden FI 5.97
12 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 5.77
13 Elin Bonde
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 5.00 PB
1234
899 Hanna Andersson8.379.048.418.38
841 Sofie Mogemark7.437.296.987.26
890 Rio Baltzari6.246.566.325.69
832 Elin Bonde4.594.035.004.64
793 Lillian Pettersson8.657.968.827.71
765 Ellie Forsberg5.973.885.636.12
835 Thindra Fahlström5.866.326.175.86
776 Idun Koivumaa4.865.604.675.97
883 Elina Sundström5.575.58x5.77
847 Jemina Sahlman6.717.196.425.36
878 Stella Olsson8.767.958.389.00
838 Nea Kylmämaa8.958.649.2710.19
853 Felicia Lundberg6.927.236.357.16
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
9/6 11:40
1 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 21.35 PB
2 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 18.51 PB
3 Stella Olsson
Luleå FIF
12 Luleå FIF 14.17 PB
4 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 13.07 PB
1234
806 Juni Andersson14.3417.2118.5117.94
813 Emma Henriksson12.8310.8913.07x
899 Hanna Andersson13.3217.9020.7221.35
878 Stella Olssonxx11.5914.17
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
8/6 14:50
1 Stella Olsson
Luleå FIF
12 Luleå FIF 28.66 PB
2 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 25.03 PB
3 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 21.57 SB
4 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 19.77 PB
5 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 18.32 PB
6 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 17.50 PB
1234
883 Elina Sundström16.1418.0519.77x
813 Emma Henriksson16.0817.1117.5017.38
899 Hanna Anderssonx24.6322.2625.03
838 Nea Kylmämaaxx21.1521.57
878 Stella Olsson22.8427.0028.6626.78
806 Juni Andersson18.3215.43x18.29
F13 Spjut
Vikt: 400g
8/6 10:30
1 Juni Andersson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 21.95 PB
2 Hanna Andersson
Piteå IF
11 Piteå IF 21.07 PB
3 Meja Wikström
Brännans IF
12 Brännans IF 19.95
4 Selma Sundqvist
Boden FI
11 Boden FI 19.01 PB
5 Lisa Edelbro
Luleå FIF
12 Luleå FIF 16.14 PB
6 Nea Kylmämaa
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 15.74 SB
7 Felicia Lundberg
IFK Umeå
12 IFK Umeå 14.75 PB
8 Stella Olsson
Luleå FIF
12 Luleå FIF 14.72 PB
9 Saga Simone Willerslev
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.53 PB
10 Stella Tuisku
Haparanda SKT
11 Haparanda SKT 12.29 PB
11 Emma Henriksson
Gällivare SK
11 Gällivare SK 12.11 PB
12 Novalie Holmkvist
IFK Umeå
12 IFK Umeå 11.67
13 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 9.00
1234
813 Emma Henriksson8.4710.8712.1110.22
883 Elina Sundström7.099.007.597.90
826 Saga Simone Willerslev10.8712.538.8811.10
806 Juni Andersson21.9521.3118.2119.66
862 Lisa Edelbro12.7916.1414.0312.77
852 Novalie Holmkvist10.4411.67x10.08
853 Felicia Lundberg14.6814.7513.6712.46
878 Stella Olsson14.5713.2614.7211.39
838 Nea Kylmämaa15.7415.3814.8214.21
803 Meja Wikström16.8414.0419.9517.23
849 Stella Tuisku12.2911.8211.1712.06
899 Hanna Andersson20.4920.1720.7021.07
798 Selma Sundqvist12.1414.3719.0117.29
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P19 & P17 100 m
9/6 11:40
Final
Vind: +1.3
1 Kevin Lindmark
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.61 PB
2 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.64 PB
3 Melker Tuvemyr
Morjärvs SK
07 Morjärvs SK 12.06 PB
4 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 12.46 PB
Final 2
Vind: +1.0
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 11.37 PB
2 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 11.48 PB
3 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 11.82 PB
4 Segran Nazarov
Boden FI
07 Boden FI 13.50 PB
Sammanställning per klass
P19
1 Kevin Lindmark
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.61
2 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.64
3 Melker Tuvemyr
Morjärvs SK
07 Morjärvs SK 12.06
4 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 12.46
P17
1 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 11.82
2 Segran Nazarov
Boden FI
07 Boden FI 13.50
Män
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 11.37
2 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 11.48
Män 200 m
8/6 13:10
Vind: 0.0
1 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 21.96 SB
2 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 22.71
3 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 22.91 PB
4 Robin Blomgren
Star SC
00 Star SC 23.60 SB
5 Mikael Larsson
Luleå FIF
75 Luleå FIF 28.66 PB
Män 400 m
9/6 13:50
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 50.67
2 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 52.82 PB
Män 800 m
9/6 16:20
1 Abel Yemane Habte
Turebergs FK
02 Turebergs FK 1:59.90
2 Måns Lundberg
Luleå FIF
88 Luleå FIF 2:10.67 PB
Män 1500 m
8/6 15:40
1 Meron Goitom
Turebergs FK
01 Turebergs FK 4:03.67
2 Martin Engkvist
Lulekamraternas MLK
82 Lulekamraternas MLK 4:38.73 PB
Män 5000 m
8/6 16:10
1 Meron Goitom
Turebergs FK
01 Turebergs FK 14:48.93
2 Abel Yemane Habte
Turebergs FK
02 Turebergs FK 14:49.92
3 Henrik Westerlind
Luleå FIF
52 Luleå FIF 32:31.17 SB
Män 3000 m hinder
Höjd: 91,4cm
9/6 15:30
1 Abel Yemane Habte
Turebergs FK
02 Turebergs FK 9:14.66
Män Höjd
9/6 12:50
1 Henrik Westerlind
Luleå FIF
52 Luleå FIF 125 =SB
110115120125130
885 Henrik Westerlindooooxxx
Män Stav
8/6 14:10
1 Henrik Westerlind
Luleå FIF
52 Luleå FIF 193 PB
153163173183193203205
885 Henrik Westerlindoxoooo-xxx
Män Kula
Vikt: 7,26kg
8/6 13:50
1 Albert Ottander
IFK Umeå
00 IFK Umeå 11.29 PB
2 Henrik Österberg
Luleå FIF
79 Luleå FIF 10.61
123456
888 Henrik Österberg10.61xx10.44x10.55
854 Albert Ottanderx10.9010.4810.7510.9711.29
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
9/6 10:00
1 Henrik Österberg
Luleå FIF
79 Luleå FIF 32.82 SB
123456
888 Henrik Österberg30.00x32.8231.64x30.38
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
8/6 16:20
1 Anders Eriksson
Boden FI
76 Boden FI 18.49 SB
123456
761 Anders Eriksson18.49x16.85-16.92-
Män Spjut
Vikt: 800g
9/6 14:50
1 Albert Ottander
IFK Umeå
00 IFK Umeå 64.96
123456
854 Albert Ottander60.3764.9663.1561.0059.5664.14
M22 800 m
9/6 16:20
1 Liban Farah
Boden FI
03 Boden FI 2:13.92 PB
M22 1500 m
8/6 15:40
1 Liban Farah
Boden FI
03 Boden FI 4:35.31 PB
P19 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P19 200 m
8/6 12:50
Vind: +0.7
1 Kevin Lindmark
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 23.58 PB
2 Melker Tuvemyr
Morjärvs SK
07 Morjärvs SK 24.30 PB
3 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 25.18 PB
P19 Höjd
9/6 12:50
1 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 175 PB
161165169172175177
916 Hannes Furbergoxooxoxoxxx
P19 Längd
8/6 15:00
1 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 6.20 -0.4 PB
2 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 5.39 -0.4
123456
916 Hannes Furberg6.05 +1.45.99 -0.86.20 -0.45.98 -0.35.91 +0.96.06 +1.9
870 Hugo Hakeberg5.27 +0.45.39 -0.4x 5.25 -0.6x x
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
8/6 16:20
1 Ossian Nyroos
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 46.13
123456
929 Ossian Nyroos45.3446.1344.9545.62xx
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 200 m
8/6 12:50
Vind: -2.4
1 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 24.98 PB
2 Elis Löfgren
Boden FI
07 Boden FI 26.57 PB
P17 400 m
9/6 13:50
1 Elis Löfgren
Boden FI
07 Boden FI 1:00.45 PB
2 Simon Eriksson
Piteå IF
08 Piteå IF 1:01.77 PB
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
8/6 11:50
Vind: 0.0
1 Simon Eriksson
Piteå IF
08 Piteå IF 17.82 PB
P17 400 m häck
Höjd: 84,0cm
8/6 14:00
1 Simon Eriksson
Piteå IF
08 Piteå IF 1:08.00 PB
P17 Höjd
9/6 12:50
1 Simon Eriksson
Piteå IF
08 Piteå IF 165 PB
2 Segran Nazarov
Boden FI
07 Boden FI 156 PB
3 Vilmer Kågström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 151 PB
141146151156161165169
786 Segran Nazarovoooxoxxx
920 Vilmer Kågströmoooxxx
901 Simon Eriksson--ooxooxxx
P17 Längd
8/6 15:00
1 Gustav Furberg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 5.32 +0.3 PB
2 Elis Löfgren
Boden FI
07 Boden FI 5.23 +1.9 PB
3 Simon Eriksson
Piteå IF
08 Piteå IF 5.09 +2.8
4 Samuel Bergkvist
Boden FI
08 Boden FI 5.05 +1.2 SB
5 Segran Nazarov
Boden FI
07 Boden FI 4.90 +1.7 PB
123456
901 Simon Eriksson4.81 +1.04.59 +0.65.09 +2.84.91 +1.34.96 +0.74.37 +1.0
755 Samuel Bergkvistx x x x 5.05 +1.2x
915 Gustav Furberg5.32 +0.35.18 +0.4x x x 4.97 +1.0
786 Segran Nazarov4.64 -0.54.48 +2.64.75 +0.64.88 +0.9x 4.90 +1.7
785 Elis Löfgren4.92 -1.25.01 +0.85.23 +1.94.96 +0.5x 5.15 +0.4
P17 Tresteg
9/6 15:30
1 Vilmer Kågström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 10.45 +3.0
123456
920 Vilmer Kågström10.36 +4.510.27 +1.49.82 +3.19.70 +2.410.45 +3.010.15 +0.8
P15 80 m Försök
9/6 11:20
Heat 1
Vind: +3.0
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 10.40 q
2 Oscar Andersson Allen
Sävast Ski Team IF
09 Sävast Ski Team IF 11.00 q
3 Axel Rehnmark
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 11.08 q
4 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 11.98
5 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 12.13
Heat 2
Vind: +1.6
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.66 q PB
2 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 10.69 q PB
3 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 11.22 q PB
4 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 11.43 q PB
5 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 11.49 q PB
P15 80 m Final
9/6 12:20
Vind: +1.5
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 10.49 PB
2 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 10.67 PB
3 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.82
4 Oscar Andersson Allen
Sävast Ski Team IF
09 Sävast Ski Team IF 10.97
5 Axel Rehnmark
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 11.47 PB
6 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 11.50
7 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 11.63
8 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 11.70
P15 300 m
8/6 14:50
1 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 42.57 PB
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 44.14 PB
3 Axel Rehnmark
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 46.20 PB
4 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 48.60 PB
5 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 49.02 PB
6 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 49.64 PB
P15 800 m
9/6 16:20
1 Oscar Andersson Allen
Sävast Ski Team IF
09 Sävast Ski Team IF 2:27.07
2 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 2:32.99 PB
3 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 2:40.88 PB
P15 2000 m
8/6 15:50
1 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 7:36.77 PB
2 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 7:39.13 PB
3 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 7:48.23 PB
P15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
9/6 15:00
1 Oscar Andersson Allen
Sävast Ski Team IF
09 Sävast Ski Team IF 5:35.76
2 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 7:23.19 PB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
8/6 11:30
Vind: +1.2
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 13.15 PB
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 13.16 PB
3 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 14.44 PB
4 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 15.13 PB
P15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
8/6 13:50
1 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 53.65 PB
P15 Höjd
9/6 14:00
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 158 PB
2 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 149 PB
3 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 141
4 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 131
126131136141145149153158165
904 Sixten Lundqvist-ooooxxoxxx
818 Gustav Lindmarkooxxx
788 Olle Nordström-oooxxx
935 Ivar Thonérfelth---oooooxxx
P15 Stav
8/6 14:10
1 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 230 PB
183193203205225226227228230229230231
818 Gustav Lindmarkooo-oxxooxxo-ooxxx
P15 Längd
8/6 11:40
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 5.18 -0.5 PB
2 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 4.80 +3.0
3 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 4.66 +0.9
4 Axel Rehnmark
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 4.31 -1.2 PB
5 Olle Nordström
Boden FI
09 Boden FI 4.06 -1.0
6 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 4.04 +2.8
7 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 4.04 -0.6 PB
8 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 3.82 -0.4
9 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 3.42 -0.3 PB
123456
935 Ivar Thonérfelth5.06 +0.95.18 -0.55.12 -0.65.07 +1.4x 4.98 +0.6
897 Isak Tjikkomx 3.33 +0.93.42 -0.3
818 Gustav Lindmark3.73 +2.53.56 -0.13.52 +1.63.68 +0.83.41 -1.03.82 -0.4
794 Torsten Pettersson3.89 +2.13.82 -2.14.04 -0.63.83 +1.23.92 +3.33.81 -1.1
845 Axel Rehnmark4.06 -0.53.75 +0.34.24 +0.73.91 +0.44.05 +1.64.31 -1.2
945 Elias Hellströmx x 4.63 -1.3x 4.52 +0.44.66 +0.9
788 Olle Nordströmx 3.79 -1.0x 4.01 +0.7x 4.06 -1.0
895 Daniel Spets4.00 +0.93.99 +1.34.04 +2.83.52 +0.9- -
894 Wilmer Lantto4.52 +0.44.36 -2.54.80 +3.0x 4.45 -0.3x
P15 Tresteg
9/6 15:30
1 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 10.68 +0.7 PB
2 Elias Hellström
Tväråselets AIF
09 Tväråselets AIF 10.39 +1.5 PB
3 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 9.27 +2.3
4 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 8.24 +1.4 SB
123456
945 Elias Hellström10.15 +3.710.39 +1.510.15 +2.79.99 +1.310.00 +3.110.27 +2.1
894 Wilmer Lantto10.06 +2.210.51 -0.210.37 +1.610.40 +1.510.30 +3.310.68 +0.7
818 Gustav Lindmark7.85 +3.28.24 +1.47.54 +1.47.95 +2.47.51 +2.57.92 +3.2
794 Torsten Pettersson8.28 +5.88.51 +1.68.77 +3.38.92 +0.78.48 +2.29.27 +2.3
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
8/6 12:50
1 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 12.59 PB
2 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 10.33 PB
3 William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.49
4 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 8.14 PB
5 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 7.36 PB
6 Axel Rehnmark
Haparanda SKT
10 Haparanda SKT 7.17 PB
7 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 6.93 PB
123456
895 Daniel Spets8.048.147.697.117.11-
845 Axel Rehnmark6.486.895.59x7.176.92
789 Arvid Norénxx11.7712.3010.5012.59
794 Torsten Pettersson7.076.737.177.307.017.36
851 William Franck9.028.939.009.169.499.16
935 Ivar Thonérfelth10.0210.1110.0210.159.7210.33
897 Isak Tjikkom6.706.646.636.936.576.89
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
9/6 10:00
1 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 31.13 PB
2 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 27.68 PB
3 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 22.62 PB
4 Wilmer Lantto
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 22.59 PB
5 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 22.27 PB
6 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 20.88 PB
7 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 20.13 PB
8 Isak Tjikkom
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 15.89 PB
9 Oliver Karlsson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 12.66 PB
123456
904 Sixten Lundqvist17.3917.0920.3020.5320.7820.88
894 Wilmer Lanttox21.1121.90x22.0522.59
884 Arvid Wennberg22.27x21.1121.5719.63x
895 Daniel Spetsx27.68x26.5022.5524.79
789 Arvid Norénx26.9728.82x31.13x
818 Gustav Lindmarkx17.6720.1318.9119.10x
794 Torsten Pettersson15.5220.0019.3218.2120.4122.62
897 Isak Tjikkom12.34x13.6512.2515.8915.44
814 Oliver Karlssonx12.3812.66
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
8/6 16:20
1 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 37.54 PB
2 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 20.29 PB
3 Oliver Karlsson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 13.42 PB
William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå x
123456
814 Oliver Karlssonx13.1912.0113.42x12.62
789 Arvid Norén34.4834.7637.5434.79xx
851 William Franckxxx--
818 Gustav Lindmark19.8318.8720.2920.28x17.81
P15 Spjut
Vikt: 600g
9/6 13:10
1 Arvid Norén
Boden FI
09 Boden FI 28.37 PB
2 Daniel Spets
Nedre Soppero IK
10 Nedre Soppero IK 26.21 PB
3 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 20.40 PB
4 Gustav Lindmark
Gällivare SK
10 Gällivare SK 19.81 SB
5 Torsten Pettersson
Boden FI
10 Boden FI 19.05 PB
6 Oliver Karlsson
Gällivare SK
10 Gällivare SK 12.63 PB
123456
884 Arvid Wennberg18.6419.07xx16.9420.40
814 Oliver Karlsson12.6312.59xxx11.25
818 Gustav Lindmarkxx16.4519.8117.7718.40
794 Torsten Pettersson17.41xx18.8418.9419.05
895 Daniel Spetsxx25.7024.6826.21x
789 Arvid Norén26.4127.7528.3724.5823.6426.84
P13 60 m Försök
9/6 10:10
Heat 1
Vind: +1.3
1 Manfred Lindgren
Boden FI
12 Boden FI 9.59 q
2 Liam Silverlind
Boden FI
11 Boden FI 9.64 q
=3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.78 q PB
=3 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.78 q PB
Heat 2
Vind: +1.9
1 Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 8.88 q
2 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 9.27 q
3 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.68 q SB
4 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.90 q SB
5 Oscar Leppäniemi
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 10.57 PB
6 Milo Wikström
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 10.60
P13 60 m Final
9/6 12:00
Vind: +0.6
1 Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 8.71
2 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 9.29
=3 Liam Silverlind
Boden FI
11 Boden FI 9.63
=3 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.63 SB
5 Manfred Lindgren
Boden FI
12 Boden FI 9.71
6 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.72
7 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 9.87
8 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.96
P13 200 m
9/6 13:10
A-Final
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 27.83 1 PB
2 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 32.46 4 SB
3 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 33.92 5 PB
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 36.54 7 PB
B-Final
Vind: +2.3
Tot. plac.
1 Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 28.44 2
2 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 31.75 3
3 Milo Wikström
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 35.46 6
P13 600 m
8/6 15:20
1 Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 1:47.42
2 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 1:55.33
3 Milo Wikström
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 2:02.03
4 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 2:03.47 SB
5 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 2:05.17 PB
P13 1500 m
9/6 15:50
1 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 5:53.20 SB
2 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 5:58.13
P13 800m hinder
9/6 14:40
1 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 2:59.35
2 Milo Wikström
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 3:07.24
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
8/6 11:20
Vind: -1.6
1 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 11.82
2 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 12.34 SB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 14.05 PB
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/6 13:40
Vind: +0.7
1 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 33.37
2 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 34.36 PB
3 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 35.61 PB
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 38.36 PB
P13 Höjd
8/6 12:00
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 148 PB
2 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 136 =PB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 111 SB
101106111116121125129133136139145148152
953 Adam Ottossonoooxxx
902 Egon Johansson-----ooooxooxxoxxx
891 Adrian Björkevid---oooooxxoxxx
P13 Stav
8/6 14:10
1 Manfred Lindgren
Boden FI
12 Boden FI 143
Natnael Dawit
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT x
123133143153
782 Manfred Lindgrenoooxxx
834 Natnael Dawitxxx
P13 Längd
Hoppzon
9/6 12:20
1 Egon Johansson
Piteå IF
11 Piteå IF 5.06 +1.7 PB
2 Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
11 Sävast Ski Team IF 4.69 +2.6
3 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 4.10 +4.3
4 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 4.03 +2.6
5 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 3.76 +1.8 PB
6 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.67 +3.0
7 Liam Silverlind
Boden FI
11 Boden FI 3.44 +3.0
8 Oscar Leppäniemi
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 3.19 +1.5 PB
1234
896 Joshua Spets3.76 +1.83.17 +1.43.66 +0.33.69 +1.4
940 Vidar Bergdahl4.69 +2.64.30 +0.84.39 +1.04.30 +1.5
796 Liam Silverlind3.44 +3.03.27 +0.33.29 +1.53.27 +2.7
891 Adrian Björkevid4.03 +2.63.94 +1.43.91 +1.93.81 +3.0
953 Adam Ottosson3.54 +4.33.42 +2.43.33 +1.43.67 +3.0
839 Oscar Leppäniemi3.19 +1.52.71 -0.23.17 +1.43.02 +3.1
836 Tristan Fahlström3.72 +2.14.05 +1.03.53 +4.14.10 +4.3
902 Egon Johansson4.93 -0.21.54 +2.15.06 +1.74.87 +3.0
P13 Tresteg
Hoppzon
9/6 14:10
1 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 7.86 +2.0 PB
1234
953 Adam Ottosson7.40 +4.67.11 +1.07.33 +2.27.86 +2.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 10:40
1 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 7.95
2 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 6.97 =PB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.64 PB
4 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 6.25 PB
5 Oscar Leppäniemi
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 4.72 PB
1234
896 Joshua Spets6.086.255.755.90
839 Oscar Leppäniemi4.284.314.694.72
836 Tristan Fahlström6.697.957.796.58
891 Adrian Björkevid6.926.976.786.49
953 Adam Ottosson6.336.646.265.89
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
9/6 11:10
1 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 21.96 PB
2 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 14.03 PB
3 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 12.12 PB
1234
953 Adam Ottosson14.03xxx
896 Joshua Spets17.1721.66x21.96
891 Adrian Björkevidxxx12.12
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/6 14:50
1 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 15.46 PB
1234
953 Adam Ottosson15.46xx15.09
P13 Spjut
Vikt: 400g
8/6 12:40
1 Tristan Fahlström
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 22.53
2 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 21.57 PB
3 Pontus Eriksson
Piteå IF
11 Piteå IF 20.80 SB
4 Manfred Lindgren
Boden FI
12 Boden FI 18.05
5 Joshua Spets
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 17.88 PB
6 Adrian Björkevid
Nedre Soppero IK
12 Nedre Soppero IK 16.62 PB
7 Natnael Dawit
Haparanda SKT
12 Haparanda SKT 16.47 PB
1234
891 Adrian Björkevid15.9515.4616.6215.17
896 Joshua Spets16.7316.5215.2317.88
834 Natnael Dawit14.1616.4716.45x
900 Pontus Eriksson20.8018.7820.1018.55
953 Adam Ottosson17.5218.3421.5719.38
836 Tristan Fahlström21.1918.8522.5320.83
782 Manfred Lindgren17.8716.4918.0515.64
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mix 4x100 m
8/6 16:30
1 Happis
Nea Kylmämaa 11
Nea Perttula 09
Agnes Niskala Blick 09
Tristan Fahlström 12

Haparanda SKT
Haparanda SKT 57.19
2 Marie med sina småtöser
Saga Simone Willerslev 11
Emma Henriksson 11
Marie Andersson 90
Juni Andersson 11

Gällivare SK
Gällivare SK 59.86
3 BFI
Idun Koivumaa 12
Isa Koivumaa 13
Fanny Barchéus 10
Elis Löfgren 07

Boden FI
Boden FI 1:02.74
4 GSK
Julia Lindahl 14
Elma Andersson 14
Lily Leone Willerslev 14
Ida Aarea Johansson 13

Gällivare SK
Gällivare SK 1:10.56
M60 Diskus
Vikt: 1,0kg
9/6
1 Jari Vanhatalo
Boden FI
63 Boden FI 25.23 PB
123456
193 Jari Vanhatalo22.0123.8425.1724.4125.1725.23
M70 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
9/6
1 Henrik Westerlind
Luleå FIF
52 Luleå FIF 9:58.30 PB
PARA 60 m
8/6 12:20
Vind: +0.7
1 Lina nord
Luleå FIF
88 Luleå FIF 13.02 PB
2 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 13.09 PB
PARA Kula
8/6 13:20
1 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 4.89
2 Lina nord
Luleå FIF
88 Luleå FIF 3.91 PB
1234
875 Lina nord3.913.083.493.70
906 Elvira Sandlund4.894.123.864.52
PARA Vortex
8/6 14:20
1 Elvira Sandlund
Piteå IF
06 Piteå IF 17.86
1234
906 Elvira Sandlund14.9214.8216.5117.86