Resultat Pallasspelen

Atleticum, Malmö   2024-01-27 - 2024-01-28

Arrangör: IK Pallas Tävlingsledare: Maria Kvant Senast uppdaterad: 2024-02-04 17:52:55
2024-01-27 2024-01-28 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
27/1 13:00
Heat 1
1 Marie Høgh Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.55 q =SB
2 Lærke Blaabjerg Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 7.88 PB
3 Oddvør Josephsen
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 7.92 7.911
4 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.28 PB
5 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.31 =PB
Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) DNS
Heat 2
1 Julia Wennersten
IK Ymer
01 IK Ymer 7.59 q SB
2 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.60 q SB
3 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.96 SB
4 Moa Sjödell
IFK Lund
99 IFK Lund 8.68 SB 8.677
5 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.68 SB 8.678
Elise Sanden Søvik
IK Tjalve (NOR)
97 IK Tjalve (NOR) DNS
Heat 3
1 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 7.54 q
2 Viktoria Bindslev
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 7.66 q
3 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.84 q
4 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 7.99 PB
5 Siw Rasmussen
Randers Freja Atletik (DEN)
96 Randers Freja Atletik (DEN) 8.05
6 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 8.35 SB
Heat 4
1 Astrid Glenner-Frandsen
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 7.47 q
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 7.75 q
3 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 7.90 SB
4 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.92 SB 7.911
5 Guro Hjeltnes
Bækkelaget SK (NOR)
04 Bækkelaget SK (NOR) 8.08
6 Hilda Belin
IFK Lund
04 IFK Lund 9.15 PB
7 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.45
Kvinnor 60 m Final
27/1 14:30
1 Astrid Glenner-Frandsen
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 7.46
2 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 7.56
3 Julia Wennersten
IK Ymer
01 IK Ymer 7.58 SB
4 Marie Høgh Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.59
5 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.61
6 Viktoria Bindslev
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 7.63 PB
7 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 7.70
8 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.83
Kvinnor 200 m
28/1 14:05
A-Final
Tot. plac.
1 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 24.31 1
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 24.99 2 PB
3 Felicia Ascard
Malmö AI
96 Malmö AI 25.53 5 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Misja Brynjolf Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 25.92 6 PB
2 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 26.10 7 PB
3 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 26.71 10 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 25.43 4 PB
2 Oddvør Josephsen
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 26.15 8 PB
3 Lærke Blaabjerg Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 27.02 12
D-Final
Tot. plac.
1 Maria Biskopstø
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 27.96 15 SB
2 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 28.33 16 SB
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Margit Weihe Fríðmundsdóttir
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 26.63 9 PB
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 26.84 11 PB
3 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 27.68 14 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Viktoria Bindslev
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 25.08 3 PB
2 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 27.34 13 PB
3 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 29.14 17 SB
G-Final
Tot. plac.
1 Frida Revall
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 29.31 18 SB
2 Kristina Önnerhag
IK Finish
74 IK Finish 31.42 19 PB
Kvinnor 400 m
27/1 17:25
A-Final
Tot. plac.
1 Josephine Risberg Thoor
Malmö AI
95 Malmö AI 55.04 1
2 Zarah Buchwald
Hvidovre AM (DEN)
95 Hvidovre AM (DEN) 56.31 2
3 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 56.36 3 =PB
4 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 58.76 4
B-Final
Tot. plac.
1 Misja Brynjolf Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 59.13 5
2 Margit Weihe Fríðmundsdóttir
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 59.86 7 PB
3 Maria Biskopstø
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 1:02.40 10 SB
4 Signe Lehmann
Randers Freja Atletik (DEN)
02 Randers Freja Atletik (DEN) 1:04.31 15 SB
C-Final
Tot. plac.
1 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 59.80 6 PB
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 1:00.27 8 PB
3 Silje Lindstad
Varegg Fleridrett (NOR)
97 Varegg Fleridrett (NOR) 1:00.77 9 SB
4 Emelie Lundin
IFK Helsingborg
90 IFK Helsingborg 1:05.83 17 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 1:03.43 11 SB
2 Céline Stjernfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 1:03.81 12 PB
3 Christine Emilie Næsby
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 1:04.10 13 SB
E-Final
Tot. plac.
1 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.61 16 SB
2 Katrine Saaby Nielsen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN) 1:06.18 18 PB
3 Frida Revall
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 1:11.69 20 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 1:04.12 14 PB
2 Kristina Önnerhag
IK Finish
74 IK Finish 1:10.18 19 PB
3 Anneli Lundblom
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 1:15.35 21 SB
Kvinnor 800 m
28/1 14:45
A-Final
Tot. plac.
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:13.27 1 PB
2 Lærke F. Thygesen
Randers Freja Atletik (DEN)
05 Randers Freja Atletik (DEN) 2:13.95 2 PB
3 Silje Lindstad
Varegg Fleridrett (NOR)
97 Varegg Fleridrett (NOR) 2:14.78 3 PB
4 Matilde Willer
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 2:19.97 4 PB
5 Rebekka Fuglø Poulsen
Färöarna (FAR)
93 Färöarna (FAR) 2:20.91 5 SB
6 Julie Dahlerup
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 2:21.00 6 PB
7 Signe Lehmann
Randers Freja Atletik (DEN)
02 Randers Freja Atletik (DEN) 2:26.56 8
8 Amalie Boeck
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:26.57 9 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 2:25.57 7 SB
2 Nanna Liva Krause Harrsen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 2:33.99 10 SB
3 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:34.03 11 SB
4 Florentina Stojakovic
IS Göta
74 IS Göta 2:34.37 12 SB
5 Erika Jonasson
Björnstorps IF
88 Björnstorps IF 2:36.89 13 PB
6 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 2:39.76 14 SB
7 Lova Gunnarsson
Stenungsunds FI
06 Stenungsunds FI 2:45.70 15 PB
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Kvinnor & F19 1500 m
27/1 15:40
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 4:38.79 PB
2 Lærke F. Thygesen
Randers Freja Atletik (DEN)
05 Randers Freja Atletik (DEN) 4:41.60 TR
3 Aline Hedegård Bruhn
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 4:42.83 PB
4 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 4:46.76 SB
5 Siv Bertelsen
AK Heden (DEN)
06 AK Heden (DEN) 4:48.29
6 Florentina Stojakovic
IS Göta
74 IS Göta 5:14.76 SB
7 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 5:25.48 PB
8 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5:27.38 PB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 4:38.79
2 Aline Hedegård Bruhn
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 4:42.83
3 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 4:46.76
4 Florentina Stojakovic
IS Göta
74 IS Göta 5:14.76
5 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 5:25.48
6 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5:27.38
F19
1 Lærke F. Thygesen
Randers Freja Atletik (DEN)
05 Randers Freja Atletik (DEN) 4:41.60
2 Siv Bertelsen
AK Heden (DEN)
06 AK Heden (DEN) 4:48.29
Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
28/1 11:40
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.23 q PB =TR
2 Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 8.29 q PB
3 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.45 q PB
4 Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 8.49 q SB
5 Ida Boe Rasmussen
Greve Atletik (DEN)
03 Greve Atletik (DEN) 8.64 q SB
6 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.71 q
7 Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 9.66 q SB
Kvinnor 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
28/1 12:25
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.22 PB
2 Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 8.27 PB
3 Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 8.53
4 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.59
5 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.70
6 Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 9.61 SB
Ida Boe Rasmussen
Greve Atletik (DEN)
03 Greve Atletik (DEN) DNS
Kvinnor Höjd
27/1 17:55
1 Katrine Fjerbæk Olsen
Aarhus 1900 (DEN)
01 Aarhus 1900 (DEN) 178 PB
2 Telma Kristjansson
IK Tjalve (NOR)
05 IK Tjalve (NOR) 171
3 Line Andersen
Aarhus 1900 (DEN)
99 Aarhus 1900 (DEN) 171 =SB
=4 Sofie Albrechtsen
Aarhus 1900 (DEN)
95 Aarhus 1900 (DEN) 168 SB
=4 Martyna Kresa
Aarhus 1900 (DEN)
01 Aarhus 1900 (DEN) 168
6 Sara Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 160
155160165168171174178182
Katrine Fjerbæk Olsen-ooooxoxoxxx
Sofie Albrechtsenoooxoxxx
Telma Kristjansson-oooxxoxxx
Martyna Kresa-ooxoxxx
Sara Olsenooxxx
Line Andersen-ooxoxxoxxx
Kvinnor Stav
27/1 12:00
1 Klara T. Bjerregaard
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 380 PB
2 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 350 SB
3 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 350 SB
4 Ellida Stengård
KA 2 IF
05 KA 2 IF 350
5 Sophie Bagger Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
04 Aarhus 1900 (DEN) 330 SB
=6 Ida Lønne Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 330 =SB
=6 Frida Tånnander
IFK Lund
98 IFK Lund 330 PB
8 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 310
9 Cathia Lindgaard Jensen
Randers Freja Atletik (DEN)
07 Randers Freja Atletik (DEN) 300 SB
10 Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 290 PB
Isabella Scherwin
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) x
280290300310320330340350360370380390
Sophie Bagger Bohn--ooooxxx
Isabella Scherwinxxx
Freja Strenius--oxxoxxx
Cathia Lindgaard Jensenxooxoxxx
Ellida Stengård----ooxoxxoxxx
Klara T. Bjerregaard-----o-oxoxooxxx
Elvira Collvin---oooxoxoxxx
Ida Lønne Jespersen---ooxoxxx
Frida Tånnanderoooooxoxxx
Leonie Mörstam----ooxxoxoxxx
Emma Rokkjer Langballoxxoxxx
Kvinnor Längd
28/1 13:20
1 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 5.71 SB
2 Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 5.59 SB
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 5.57 PB
4 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 5.57
5 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.51 SB
6 Bjørk Nørremark
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 5.28 SB
7 Victoria Lee Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.26 SB
8 Linn Ejnarsson
Laholm IF
04 Laholm IF 4.89
9 Emilie Nørregaard
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 4.30
123456
Binta Jammeh5.575.435.37xxx
Bjørk Nørremarkx5.105.195.275.28-
Emilie Nørregaardx4.304.21
Erika Wärffx5.575.39x5.18x
Annette Juma Nielsenx5.715.615.71xx
Nickoline Skifter Andersen5.305.535.545.595.48x
Victoria Lee Lendalxx4.855.145.065.26
Linn Ejnarssonx4.794.89x4.81x
Laura Tølløsex5.51x5.385.42x
Kvinnor Tresteg
27/1 12:00
1 Isabell Paprotny
Aarhus 1900 (DEN)
97 Aarhus 1900 (DEN) 12.12
2 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.80 SB
3 Elise Sanden Søvik
IK Tjalve (NOR)
97 IK Tjalve (NOR) 11.68 SB
4 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 11.50 SB
5 Guro Hjeltnes
Bækkelaget SK (NOR)
04 Bækkelaget SK (NOR) 11.21 PB
6 Maja Tange Nordlien
Holte Atletik (DEN)
06 Holte Atletik (DEN) 10.96 SB
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad x
123456
Matilda Åkermanxxxxxx
Maja Tange Nordlien10.9610.56xx10.68x
Annie Torkéll11.5711.80x11.7311.72x
Laura Tølløse11.24x11.0611.0611.3911.50
Elise Sanden Søvik11.52x11.6011.5911.68x
Isabell Paprotny11.7912.0512.12x12.0311.91
Guro Hjeltnes10.5711.0011.0311.0110.9211.21
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
28/1 14:10
1 Maria Sløk
Hvidovre AM (DEN)
83 Hvidovre AM (DEN) 14.23 PB
2 Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK 12.55 PB
3 Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF (DEN)
00 Frederiksberg IF (DEN) 12.41 PB
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 9.96
5 Smilla Mygind Kristensen
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 9.70 PB
123456
Amalie Molander Pedersen12.4110.6711.1910.78x11.27
Alva Sundström12.2612.55x11.4612.0412.52
Maria Sløk14.2014.2314.0114.0713.8714.13
Smilla Mygind Kristensen9.708.498.758.659.038.96
Saga Redestam8.899.479.889.96xx
F19 60 m
27/1 13:25
1 Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.88 PB
2 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 8.02 SB
3 Céline Stjernfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 8.03
4 Ebba Albert
Malmö AI
07 Malmö AI 8.21 SB
5 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.22 SB
6 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.32 SB
7 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 8.59 PB
8 Ida Widlund
Stenungsunds FI
05 Stenungsunds FI 9.61 PB
F19 60 m Extra
27/1 14:25
1 Céline Stjernfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 8.05
2 Freja Strenius
KA 2 IF
06 KA 2 IF 8.12
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.17 SB
4 Ebba Albert
Malmö AI
07 Malmö AI 8.20 SB
5 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 8.61
6 Ida Widlund
Stenungsunds FI
05 Stenungsunds FI 9.61 PB
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) DNS
F19 200 m
27/1 18:50
A-Final
Tot. plac.
1 Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 25.89 1 PB
2 Filippa Maja Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 26.62 2 SB
3 Rosa Min Poulsen
Holte Atletik (DEN)
06 Holte Atletik (DEN) 27.47 3
B-Final
Tot. plac.
1 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 28.66 4 SB
2 Pil Johanne Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 28.91 5 SB
F19 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 1500 m

F19 60 m häck
Höjd: 84,0cm
28/1 11:35
1 Klara T. Bjerregaard
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 9.11 q
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.32 q PB
3 Ronja Berg
Laholm IF
06 Laholm IF 9.69 q
F19 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
28/1 12:20
1 Klara T. Bjerregaard
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 9.14
2 Ronja Berg
Laholm IF
06 Laholm IF 9.62 PB
Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) DNS
F19 Höjd
27/1 17:55
1 Rosa Min Poulsen
Holte Atletik (DEN)
06 Holte Atletik (DEN) 160 =PB
=2 Lydia Kure Friis
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 155
=2 Asta Hägglund
IFK Lund
06 IFK Lund 155 PB
140145150155160165
Lydia Kure Friis-ooxoxxx
Rosa Min Poulsen-oooxoxxx
Asta Hägglundoooxoxxx
F19 Längd
28/1 10:40
1 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.45 SB
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.15
3 Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4.85
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 4.66 SB
5 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.63 SB
6 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 2.75 SB
123456
Smilla Fermskog4.164.394.514.47x4.63
Annie Torkéll5.45x5.415.385.45x
Tilda Holgersson4.654.604.774.764.764.85
Daphne Rönnerling4.664.624.284.504.464.56
Isabella Lopez2.612.622.752.662.662.70
Evelin Varga5.155.135.145.064.995.11
F19 Kula
Vikt: 4,0kg
28/1 14:10
1 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.58 PB
2 Kristine Skifter Bitsch
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 11.50 PB
3 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.70
4 Ebba Bengtsson
Laholm IF
05 Laholm IF 9.34
5 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.09 PB
6 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 6.47 PB
123456
Alice Hultbergx10.7010.49xx10.62
Ebba Bengtsson7.658.798.559.34x8.88
Charmaine De Taza7.708.758.698.449.098.32
Isabella Lopez6.475.486.296.135.886.21
Annie Torkéll10.6010.9611.5811.4111.0411.31
Kristine Skifter Bitsch11.0710.2410.65x10.6211.50
F17 60 m Försök
27/1 09:55
Heat 1
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.03 q
2 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.30 q
3 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.42 q PB
4 Tilde Pehrsson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.58 q
5 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.61 q
Heat 2
1 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.24 q
2 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.36 q SB
3 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.37 q
4 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 8.62
5 Anna Abrahamson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 8.92 SB
F17 60 m Final
27/1 13:40
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 7.97 PB
2 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.18
3 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.27 =SB
4 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.37
5 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.38
6 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.42
7 Tilde Pehrsson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.51
Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) DNS
F17 200 m
28/1 13:05
A-Final
Tot. plac.
1 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 26.57 1
2 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 26.85 2 PB
3 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 28.09 6 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 27.27 3 PB
2 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 27.42 4 PB
3 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 28.27 7 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Svea Roos
IFK Lund
07 IFK Lund 27.61 5 PB
2 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 28.55 8 PB
3 Gertrud Sander Clausen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 29.25 11
D-Final
Tot. plac.
1 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 29.36 12 SB
2 Lovisa Ottosson
IF Udd
08 IF Udd 29.44 13 PB
3 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 30.04 15 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Christine Emilie Næsby
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 28.58 9 PB
2 Natalia Lydersen
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 28.89 10 PB
3 Carla Sehrt Arnø
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 30.03 14 PB
F17 400 m
28/1 15:30
A-Final
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 58.68 1 PB
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 1:02.50 3 PB
3 Clara Wellendorf
IK Hellas Roskilde (DEN)
08 IK Hellas Roskilde (DEN) 1:05.51 6
Filippa B. Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 1:01.98 2 PB
2 Svea Roos
IFK Lund
07 IFK Lund 1:05.37 5
3 Annika Aqraou
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 1:05.94 7 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 1:03.82 4 PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 1:06.43 8 PB
3 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 1:09.08 9 SB
F17 1500 m
27/1 15:00
1 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4:59.50 PB
2 Emmy Ellbring
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 5:05.75
3 Iris Denes
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 5:07.17 PB
4 Anastasiia Puryk
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 5:10.08
5 Nora Krogh Jensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 5:12.31 PB
6 Astrid Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 5:13.30 PB
7 Camilla Tegllund Blaabjerg
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 5:15.10
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
28/1 11:25
1 Lisa Erkfeldt
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 8.57 =TR
2 Maya Lilja
Malmö AI
07 Malmö AI 8.92
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.94 PB
4 Filippa B. Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 9.46 SB
5 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9.69
6 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.18 SB
F17 60 m häck Extra
Höjd: 76,2cm
28/1 12:10
1 Lisa Erkfeldt
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 8.55
2 Maya Lilja
Malmö AI
07 Malmö AI 8.71
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.98
F17 Höjd
27/1 16:30
1 Celina C.S. Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 163
2 Louise Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 160 SB
3 Sarah Nygaard Sand
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 155 PB
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 155 =SB
5 Ella Nilsson
Höganäs FF
08 Höganäs FF 145 SB
=6 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 140 SB
=6 Svea Pellmé
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 140
8 Hennie Maria Samuelsen
Färöarna (FAR)
07 Färöarna (FAR) 140 SB
9 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 140 =PB
10 Isabella Bonde
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 135
135140145150155160163166
Ebba Elm--xooxoxxx
Nicole Thomassonoxxoxxx
Aliya Dahlooxxx
Hennie Maria Samuelsenxxoxoxxx
Sarah Nygaard Sand-ooooxxx
Svea Pellméooxxx
Isabella Bondexxoxxx
Celina C.S. Jensen----xooxxoxxx
Louise Lehman Jensen--ooooxxx
Ella Nilssonoxooxxx
F17 Stav
28/1 11:55
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 320
2 Cathia Lindgaard Jensen
Randers Freja Atletik (DEN)
07 Randers Freja Atletik (DEN) 310
3 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 300 PB
4 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 290 PB
5 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 280 PB
230250260270280290300310320330
Bella Gisel-------xooxxx
Klara Hatini Pedersen--oooxoxxx
Cathia Lindgaard Jensen------ooxxx
Sophia Bonde--oooooxxx
Vera Friskooxoooxxx
F17 Längd
28/1 09:00
1 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 4.98 SB
2 Svea Roos
IFK Lund
07 IFK Lund 4.73
3 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.31
4 Tilde Pehrsson
IFK Lund
07 IFK Lund 4.24
5 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 4.01 SB
123456
Lovis Olsson3.994.15x2.84x4.31
Svea Roos4.374.544.614.294.734.65
Frederikke Weinreich Lundberg4.644.834.764.644.884.98
Nike Aldén4.014.01x3.923.97x
Tilde Pehrsson4.243.80x3.894.06x
F17 Tresteg
27/1 10:55
1 Freja Sahlin
KA 2 IF
08 KA 2 IF 10.71 PB
2 Amalie Nielsen Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 10.59 PB
3 Elin Lundberg
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 10.17 PB
4 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 10.09
5 Hennie Maria Samuelsen
Färöarna (FAR)
07 Färöarna (FAR) 9.79 SB
6 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.32 SB
7 Ingrid Bjerring Bove
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 9.01 SB
Elin Dahlén
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI x
123456
Elin Dahlénxxxxx-
Ingrid Bjerring Bove8.808.848.998.869.018.69
Lovis Olsson9.059.29x9.249.279.32
Hennie Maria Samuelsen9.319.199.499.729.199.79
Elin Lundberg9.839.7810.1710.019.069.78
Tinja Strandmark9.68x10.0910.06xx
Amalie Nielsen Hesthaven10.5210.5910.5510.4110.52x
Freja Sahlin10.71x9.2810.5810.4710.36
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
28/1 10:20
1 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 11.93
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 10.86 SB
3 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 9.17 PB
123456
Aliya Dahl11.4311.9311.8311.4911.60x
Isa Lindberg10.1010.86x10.0410.0910.61
Nike Aldén9.177.928.177.978.538.19
F16 60 m Försök
27/1 10:30
Heat 1
1 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.24 q PB
2 Annika Hassing
Bagsværd Atletik (DEN)
08 Bagsværd Atletik (DEN) 8.32 q
3 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.44 q SB
4 Natalia Lydersen
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 8.78
5 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.83 PB
6 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.96 PB
Heat 2
1 Elise Martens Sloth
Ballerup AK (DEN)
08 Ballerup AK (DEN) 8.43 q
2 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 8.61 q
3 Freja Sahlin
KA 2 IF
08 KA 2 IF 8.63 q 8.627
4 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.63 q PB 8.628
5 Lovisa Ottosson
IF Udd
08 IF Udd 8.70 q
6 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 8.92 SB
F16 60 m Final
27/1 11:50
1 Annika Hassing
Bagsværd Atletik (DEN)
08 Bagsværd Atletik (DEN) 8.22 PB
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.33
3 Elise Martens Sloth
Ballerup AK (DEN)
08 Ballerup AK (DEN) 8.38
4 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.42 SB
5 Lovisa Ottosson
IF Udd
08 IF Udd 8.60 PB
6 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.63 PB
7 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 8.69
8 Freja Sahlin
KA 2 IF
08 KA 2 IF 8.70
F16 60 m häck
Höjd: 76,2cm
28/1 11:20
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 9.98
2 Carla Sehrt Arnø
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 10.05 PB 10.046
3 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 10.05 PB 10.047
4 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 10.15
5 Amalie Nielsen Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 10.77
6 Ella Nilsson
Höganäs FF
08 Höganäs FF 11.01 PB
F16 Längd
28/1 09:40
1 Ella Nilsson
Höganäs FF
08 Höganäs FF 4.94 PB
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.74
3 Freja Sahlin
KA 2 IF
08 KA 2 IF 4.73 SB
4 Annika Hassing
Bagsværd Atletik (DEN)
08 Bagsværd Atletik (DEN) 4.52
5 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.50
6 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.49
7 Lovisa Ottosson
IF Udd
08 IF Udd 4.33
8 Nova Olsson
KA 2 IF
08 KA 2 IF 4.19 SB
9 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.84 PB
123456
Vendela Bogren3.843.803.84
Nova Olsson4.19x3.97x3.99x
Freja Sahlin4.694.734.714.54xx
Elin Lindberg4.74x4.584.34x4.55
Annika Hassing4.52xx4.424.36x
Ella Nilssonx4.814.784.784.944.73
Lovisa Ottosson4.33xxxx4.22
Ellinore Anderssonxx4.414.50xx
Esther Falckx4.324.394.32x4.49
F16 Kula
Vikt: 3,0kg
27/1 15:20
1 Louise Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 11.53
2 Elin Lundberg
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.07 PB
3 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 11.04
4 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.52 PB
5 Charlie Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
08 Helsingør IF Atletik (DEN) 10.41
6 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 10.02 PB
7 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 9.83
8 Gertrud Sander Clausen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 8.65 =PB
9 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.62 PB
10 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.05 PB
123456
Esther Falck8.627.957.97
Charlie Redestam9.9510.1910.41xxx
Gertrud Sander Clausen8.548.657.897.737.737.63
Louise Lehman Jensen11.0810.6111.5311.1211.1711.37
Nicole Thomassonx8.057.07
Elin Lindbergx9.83x9.509.509.56
Malva Thorén8.919.009.5910.029.94x
Ellinore Andersson10.529.448.059.569.809.89
Elin Lundberg10.1010.7611.0710.659.9610.55
Lisen Schrewelius10.5410.6910.1710.0010.8311.04
F15 60 m Försök
27/1 09:30
Heat 1
1 Ines Kraft
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.06 q PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.41 q 8.408
3 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.82 SB
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.11
5 Isabella Sone Randrup
Københavns IF (DEN)
10 Københavns IF (DEN) 9.19 PB
6 Doris Walldén
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.25 SB
7 Olivia Lidén
IFK Lund
10 IFK Lund 9.60 =PB
Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
Heat 2
1 Alice Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 7.99 q
2 June Johansson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.41 q PB 8.401
3 Frida Laursen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 8.42 q
4 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.61
5 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.87 =PB
6 Adda Crone Köser Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 9.09 PB
7 Molly Meldo
Malmö AI
09 Malmö AI 9.39 =PB
Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish DNS
Heat 3
1 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.16 q PB
2 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.21 q PB
3 Maj Flinch Biehl
IK Hellas Roskilde (DEN)
09 IK Hellas Roskilde (DEN) 8.44 q PB
4 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.80
5 Eleanor E Klosterborg
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 9.02 PB
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.14 SB
7 Edith Thoe Fuglsang
Københavns IF (DEN)
10 Københavns IF (DEN) 9.44 PB
Ebba Hermansson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS DNS
F15 60 m Final
27/1 11:20
1 Alice Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 7.95
2 Ines Kraft
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.04 PB
3 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.18
4 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.20 PB
5 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.27 8.267
6 Frida Laursen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 8.27 PB 8.269
7 Maj Flinch Biehl
IK Hellas Roskilde (DEN)
09 IK Hellas Roskilde (DEN) 8.39 PB
8 June Johansson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.49
F15 200 m
27/1 18:15
A-Final
Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA 2 IF
09 KA 2 IF 26.45 1 PB
2 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 26.58 2 PB
3 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 27.03 3
4 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 27.28 6 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Frida Laursen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 27.14 4 PB
2 June Johansson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 27.23 5 PB
3 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 27.38 7
4 Saga Nimb
Bagsværd Atletik (DEN)
10 Bagsværd Atletik (DEN) 27.84 9
C-Final
Tot. plac.
1 Maj Flinch Biehl
IK Hellas Roskilde (DEN)
09 IK Hellas Roskilde (DEN) 27.66 8 PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 28.45 11 PB
3 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 28.49 12
4 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 29.47 16
D-Final
Tot. plac.
1 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 28.24 10 PB
2 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 28.75 13 PB
3 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 29.62 17 SB
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 30.37 21
E-Final
Tot. plac.
1 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 29.65 18 PB
2 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 30.16 19
3 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 30.28 20 PB
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 31.74 28 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 28.83 14 SB
2 Eleanor E Klosterborg
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 30.94 24 PB
3 Hanna Alstad
KA 2 IF
09 KA 2 IF 31.49 27
4 Daisy Stål
KA 2 IF
12 KA 2 IF 31.77 29 PB
G-Final
Tot. plac.
1 Rose Mygind Wolsk
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 30.51 23
2 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 31.06 25 PB
3 Maia Hylling Axelsson
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 32.45 30 PB
H-Final
Tot. plac.
1 Karen Kirkeskov Sie
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 29.46 15
2 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 30.42 22 PB
3 Carmen Veje Vintersborg
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 31.11 26
F15 1000 m
27/1 16:15
A-Final
Tot. plac.
1 Erika Livia Wischmann
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 3:16.68 1 PB
2 Freja Abildgaard
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3:17.12 2 PB
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3:19.01 3 PB
4 Barbara Anna Stemann Johansen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3:19.28 4 PB
5 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 3:31.19 5 PB
6 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3:36.18 8 PB
7 Hanna Alstad
KA 2 IF
09 KA 2 IF 3:41.26 9 PB
Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Amanda Carlsson
Ystads IF
09 Ystads IF 3:31.42 6 PB
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3:36.14 7 PB
3 Carmen Veje Vintersborg
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3:41.73 10
4 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 3:41.76 11 PB
5 Isabella Sone Randrup
Københavns IF (DEN)
10 Københavns IF (DEN) 3:46.81 12 PB
6 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 3:48.02 13 PB
7 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3:51.86 14
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
28/1 11:10
Heat 1
1 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.96 q
2 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 10.03 q SB
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 10.05 q
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.22 PB
Marie-Louise Levy Paez
Malmö AI
79 Malmö AI 10.38 SB Utom tävlan
Heat 2
1 Frida Laursen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 9.53 q PB
2 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.80 q PB
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.08
4 Maria Rose Jørgensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 10.77 PB
Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) DNF
June Johansson
KA 2 IF
09 KA 2 IF DNS
Heat 3
1 Ines Kraft
KA 2 IF
09 KA 2 IF 9.24 q
2 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 9.67 q
3 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 10.06 q
4 Johanne Hansen-Møller
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 10.36 PB
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.39
Ella Marie Højholt Jensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) DNS
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
28/1 12:15
1 Ines Kraft
KA 2 IF
09 KA 2 IF 9.15
2 Frida Laursen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 9.53
3 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.70 PB
4 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 9.89
5 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 10.01
6 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 10.12
7 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 10.15
Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI DNF
F15 Höjd
28/1 14:25
1 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 157 PB
2 Sally Källén
Båstads GIF
09 Båstads GIF 150
=3 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 145 =PB
=3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 145
5 Eleanor E Klosterborg
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 140 SB
Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish x
135140145150155157160
Alma Karlssonoooxxx
Eleanor E Klosterborgooxxx
Karla Kathrine Viggers Fabildooooxoxoxxx
Emma Jakobssonoooxxx
Sally Källénooooxxx
Ida Wikbergxxx
F15 Stav
28/1 09:40
1 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 235 PB
2 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 180
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 170
160170180190205225235245
Ella Svensson-oxxx
Bonni-Marilou Bergquistoooxxx
Ellen Palmqvist---oooxoxxx
F15 Längd
28/1 09:20
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.07 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.68 SB
3 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 4.55 SB
4 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.54 PB
5 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 4.53
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.42
7 Hanna Verbeeck
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.40 SB
8 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.37
9 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.24
10 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.14
11 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 4.06 =PB
12 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.98 PB
13 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.92 PB
14 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3.90
15 Amanda Carlsson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.77 PB
16 Adda Crone Köser Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 3.70 PB
Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI x
1234
Olivia Mårtensson3.983.653.763.65
Rebecka Bryland3.923.843.863.73
Ella Kjellbergx4.424.53-
Michelle Olssonxxxx
Alma Andersson3.873.863.903.80
Alma Karlsson4.474.55x4.48
Emilia Lundblom4.063.984.013.91
Hanna Hjorth4.144.034.093.98
Amanda Carlsson3.593.653.703.77
Lovisa Nordbladh4.534.485.074.71
Amanda Håkansson4.184.424.204.22
Emma Berglund4.234.374.324.15
Ella Wågstam4.544.45x4.53
Ida Wikberg4.684.614.59x
Lo Linghagen4.134.244.19x
Adda Crone Köser Christensen3.243.543.703.06
Hanna Verbeeck4.02x4.014.40
F15 Tresteg
27/1 10:05
1 Karoline Kristine Gatzwiller
Hvidovre AM (DEN)
09 Hvidovre AM (DEN) 10.54
2 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.09 PB
3 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 9.90
4 Hanna Verbeeck
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.83 PB
5 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.32 PB
6 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.21
7 Alice Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 9.16
8 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.10 SB
9 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.69 PB
10 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 8.53 PB
11 Alice Bengtsson
Laholm IF
09 Laholm IF 7.99
1234
Emilia Lundblom7.728.537.988.39
Alice Bengtsson7.737.747.777.99
Alice Peters9.11x9.168.96
Rebecka Bryland8.248.588.258.69
Hanna Hjorth8.629.119.139.32
Joline Billsten8.779.068.689.10
Lo Linghagen8.82xx9.21
Vintra Sävgren9.489.7810.0910.07
Hanna Verbeeck9.779.83xx
Karoline Kristine Gatzwiller10.1810.5410.1410.30
Ella Kjellberg9.90x--
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
28/1 13:35
1 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.60 SB
2 Karen Leth-Sonne
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 9.24 PB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.13 PB
4 Vanessa Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 9.05
5 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.81 SB
6 Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.72
7 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 8.41
8 Adda Crone Köser Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 7.78 PB
9 Alice Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 7.47 PB
1234
Linnea Schell7.988.728.488.81
Karen Leth-Sonne8.989.248.617.65
Alicia Lindström9.60x9.129.51
Svea Örebergx7.698.417.13
Alice Peters7.477.116.647.15
Josefine Henriksson8.578.728.478.65
Ella Svensson9.139.128.688.61
Vanessa Peters9.05x8.68x
Adda Crone Köser Christensen7.036.207.477.78
F14 60 m Försök
28/1 09:25
Heat 1
1 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.42 q SB
2 Thelma Elmeljung
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.64 q PB
3 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.73 q
4 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.91 =PB
5 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.23
6 Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.52
7 Emma Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.60
8 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 9.76
Heat 2
1 Ella Marie Højholt Jensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.23 q
2 Vanessa Valle
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.78 q PB
3 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 8.84 q 8.837
4 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.03 PB
5 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.15 PB
6 Majken Brynell
Ystads IF
10 Ystads IF 9.41 PB
7 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 9.59 PB
Heat 3
1 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.22 q PB
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.59 q
3 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.65 q PB
4 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 8.79 q PB
5 Sarah Petersen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.35 9.349
6 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 9.46
7 Marie Rüdiger Haapanen
IK Olympia (DEN)
10 IK Olympia (DEN) 9.77
Heat 4
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.51 q
2 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.74 q
3 Johanne Hansen-Møller
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.77 q SB
4 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.88 8.871
5 Elisabeth Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.11 9.105
6 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.26
7 Shola Allu
Ystads IF
10 Ystads IF 9.40 PB
Heat 5
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.54 q
2 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 8.70 q SB
3 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.84 q PB 8.836
4 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.88 8.880
5 Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 9.11 9.106
6 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 9.32
7 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 9.35 PB 9.346
F14 60 m Final
28/1 10:20
A-Final
1 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.15 PB
2 Ella Marie Højholt Jensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.17 PB
3 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.39 SB
4 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.59
5 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.60
6 Thelma Elmeljung
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.64
7 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.78 8.777
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
B-Final
1 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 8.66 SB
2 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.69 PB
3 Johanne Hansen-Møller
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.75 SB
4 Vanessa Valle
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.78 PB 8.773
5 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 8.78 PB 8.778
6 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 8.78 8.779
Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) DNS
Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
F14 Höjd
27/1 11:00
1 Johanne Hansen-Møller
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 156 PB
2 Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 153 PB
3 Maria Rose Jørgensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 145 SB
4 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 145 PB
5 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 140 PB
6 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 140
7 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 135 SB
8 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 130 SB
9 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 130
Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS x
120125130135140145150153156158
Viktoria Zygmuntooooxxoxxx
Maria Rose Jørgensen---ooxoxxx
Nova Mattsson-ooooxxx
Emilia Tegårdoxxoxxoxxx
Hedda Pansell--ooxxx
Laura Lehman Jensen--oxooxoxxx
Andrea Winther Glamoclijaooxoxxx
Johanne Hansen-Møller---ooooxoxxoxxx
Clara Sigvardsson----oxoxoxxoxxx
Gabriella Dunemarkxxx
F14 Längd
27/1 13:35
Pool 1
Tot. plac.
1 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 4.70 3
2 Johanne Hansen-Møller
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 4.55 7 SB
3 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 4.48 11 PB
4 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 4.38 12
5 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 4.35 14 PB
6 Elisabeth Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 4.33 15 PB
7 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 4.30 16 PB
8 Maria Rose Jørgensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 4.28 17 PB
9 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 4.25 19
10 Vanessa Valle
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 4.20 20 PB
11 Sarah Petersen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 3.93 25
12 Edith Thoe Fuglsang
Københavns IF (DEN)
10 Københavns IF (DEN) 3.87 26 PB
13 Emma Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.80 29
14 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 3.68 32 PB
15 Shola Allu
Ystads IF
10 Ystads IF 3.68 33 PB
16 Marie Rüdiger Haapanen
IK Olympia (DEN)
10 IK Olympia (DEN) 3.68 34
17 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.54 37
18 Maia Hylling Axelsson
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.50 38 SB
19 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.37 39
20 Siri Jansson
IFK Lund
10 IFK Lund 3.30 40 PB
1234
Dorothea Maderxxx3.54
Filippa Sundler3.273.373.293.25
Shola Allu3.593.68xx
Emma Andersson3.613.573.803.71
Nova Mattssonx4.194.354.22
Edith Thoe Fuglsang3.87xx3.64
Vanessa Valle4.154.12x4.20
Johanne Hansen-Møller4.334.554.44x
Marie Rüdiger Haapanen3.683.513.563.57
Elisabeth Gaarde Høgsbro3.994.014.333.83
Maia Hylling Axelsson3.362.193.50x
Emilia Tegård4.184.253.984.07
Ebba Pålsson3.603.68xx
Wilma Caroline Nielsen4.394.70x4.65
Maria Rose Jørgensen3.99xx4.28
Siri Jansson3.283.263.303.06
Sarah Petersen3.633.833.933.64
Bonni-Marilou Bergquistx4.304.124.25
Andrea Winther Glamoclija4.284.384.244.32
Hedda Karlberg4.204.484.184.13
Pool 2
Tot. plac.
1 Ella Marie Højholt Jensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 5.04 1 PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.84 2
3 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.60 4
4 Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 4.59 5
5 Thelma Elmeljung
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.58 6 PB
6 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 4.53 8 PB
7 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.50 9
8 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.48 10 PB
9 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.36 13 PB
10 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.26 18
11 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.20 21 PB
12 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.14 22 PB
13 Casandra Wassdahl
KA 2 IF
10 KA 2 IF 4.06 23 PB
14 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 3.98 24
15 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.81 27
16 Karen Kirkeskov Sie
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.81 28
17 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.78 30
18 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.77 31 PB
19 Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 3.64 35
20 Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 3.61 36
21 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.24 41
22 Rose Mygind Wolsk
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.18 42
1234
Anna Ludvigsen4.374.50x4.50
Lea Birkegård Lillelund2.163.643.563.36
Clara Sigvardsson4.442.244.593.72
Emma Valentin-Hjorth4.36xxx
Alma Lindberg3.653.533.81x
Thelma Elmeljung4.414.384.584.57
Adrianna Kowalska3.693.783.64x
Karen Kirkeskov Sie3.063.523.583.81
Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen3.55x3.612.88
Casandra Wassdahl4.063.733.973.53
Elly Oredsson3.723.503.924.14
Meja Persson4.114.034.064.26
Hedvig Götegårdx3.29x4.20
Viktoria Zygmunt4.603.844.543.21
Melanie Andersson3.713.573.773.62
Ella Marie Højholt Jensenx4.70x5.04
Klara Gredegård4.164.114.504.53
Sarah Berkani4.734.614.84x
Rose Mygind Wolsk3.002.622.953.18
Hedda Pansell4.484.344.304.38
Gabriella Dunemark3.243.213.15x
Elsa Pihlström3.983.87x3.54
F14 Tresteg
28/1 14:05
1 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.94
2 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.50 PB
3 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 9.43 PB
4 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.38
5 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.32
6 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.94 PB
7 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.70 PB
8 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 8.20 PB
9 Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 7.91
1234
Emma Valentin-Hjorth9.23x9.079.32
Bonni-Marilou Bergquist8.298.618.588.94
Amy Halmo8.70x8.538.07
Lea Birkegård Lillelund7.75x7.747.91
Selma Ströbeck9.199.09x9.50
Laura Engmark8.098.207.958.01
Hedvig Götegård9.389.009.329.21
Julia Hansson8.729.438.889.09
Lian Öhrnbergx9.94xx
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
28/1 12:35
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.59
2 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.04 PB
3 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.42 PB
4 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.23
5 Marie Rüdiger Haapanen
IK Olympia (DEN)
10 IK Olympia (DEN) 9.14
6 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.74 PB
7 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.51
8 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 7.63
9 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 7.22 PB
10 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.82 PB
11 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 6.41 PB
1234
Sarah Berkanix12.1012.59x
Andrea Winther Glamoclija8.066.878.517.44
Marie Rüdiger Haapanen8.178.048.199.14
Gabriella Dunemark5.976.866.977.22
Hedda Karlbergx9.429.209.13
Laura Lehman Jensen9.199.149.238.68
Julia Hansson9.4410.049.5810.01
Laura Engmark7.59xx7.63
Ebba Pålsson6.416.185.715.71
Matilda Blixt8.298.747.168.04
Adrianna Kowalska6.656.656.296.82
F13 60 m Försök
28/1 10:00
Heat 1
1 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.88 q
2 Sophia Dreyer-Stapput
Frederiksberg IF (DEN)
11 Frederiksberg IF (DEN) 9.06 q PB
3 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.14 q 9.138
4 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.16 q 9.157
5 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.50 PB
6 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 10.38 SB
Heat 2
1 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.70 q PB
2 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.80 q PB
3 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 9.11 q PB
4 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.14 q 9.140
5 Signe Malm
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.64
6 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 9.67 PB
7 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.23 PB 10.225
Heat 3
1 Tuva Sjöberg
KA 2 IF
11 KA 2 IF 8.66 q
2 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 8.90 q PB
3 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.21
4 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.48 PB 9.478
5 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.48 9.480
6 Olivia Salleke
KA 2 IF
11 KA 2 IF 10.14 PB
7 Inez Johansson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 10.23 PB 10.230
Heat 4
1 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.87 q
2 Nellie Wirdeman
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.15 q
3 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 9.16 q 9.157
4 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.26 PB
5 Tyra Thomsson
IF Udd
11 IF Udd 9.93 PB
6 Vega Jensen Hviid Klæbel
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 10.00 PB
7 Victoria Hedström
IFK Lund
11 IFK Lund 10.51 PB
Heat 5
1 Agnes Rask Baad Pedersen
IK Olympia (DEN)
11 IK Olympia (DEN) 8.85 q
2 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.97 q
3 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 9.12 q PB
4 Amanda Bilgrav Bach Andersen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 9.51
5 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 9.91 PB
Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF DNS
F13 60 m Final
28/1 10:45
A-Final
1 Tuva Sjöberg
KA 2 IF
11 KA 2 IF 8.68
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.72
3 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.75 PB
4 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.76 PB
5 Agnes Rask Baad Pedersen
IK Olympia (DEN)
11 IK Olympia (DEN) 8.84
6 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.85 PB
7 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.86
8 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 9.02
B-Final
1 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.11
2 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 9.13
3 Nellie Wirdeman
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.15
4 Sophia Dreyer-Stapput
Frederiksberg IF (DEN)
11 Frederiksberg IF (DEN) 9.16
5 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 9.22
6 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.23
7 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 9.26
8 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.28
F13 800 m
27/1 17:10
A-Final
Tot. plac.
1 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 2:45.21 1 PB
2 Viktoria Heden
Malmö AI
11 Malmö AI 2:47.08 2 PB
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2:47.89 3 PB
4 Alice Scherling
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3:05.81 8 PB
5 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 3:09.27 10 PB
6 Olivia Salleke
KA 2 IF
11 KA 2 IF 3:18.75 12 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Sophia Dreyer-Stapput
Frederiksberg IF (DEN)
11 Frederiksberg IF (DEN) 2:48.80 4 PB
2 Minna Morgin
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 2:50.39 5 PB
3 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 3:01.09 6 PB
4 Siri Buus Funder
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 3:02.26 7
5 Amanda Bilgrav Bach Andersen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 3:06.74 9
6 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 3:16.06 11 PB
F13 Höjd
28/1 11:40
1 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 150 PB
2 Nellie Wirdeman
KA 2 IF
11 KA 2 IF 140 PB
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 135
4 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 135 PB
=5 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 130
=5 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 130 =PB
=5 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 130 SB
8 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 130
=9 Inez Johansson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 130 PB
=9 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 130 PB
11 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 120
Sophia Dreyer-Stapput
Frederiksberg IF (DEN)
11 Frederiksberg IF (DEN) x
115120125130135140143146150153
Lykke Bruzelius-ooxoxxx
Ebba Danarö--oooxxx
Miranda Viltbackooooxoxxx
Sophia Dreyer-Stapput---xxx
Elma Hellqvist--ooxxx
Inez Johansson-ooxxoxxx
Lycka Söderströmoooxxoxxx
Noor af Wetterstedt-oooxxx
Frida Gram Jensen-oooxxx
Sara Mårtensson--oooooxoxxoxxx
Nellie Wirdeman--ooooxxx
Isabelle Ronlan-oxxx
F13 Längd
Hoppzon
27/1 14:50
1 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 4.59
2 Agnes Rask Baad Pedersen
IK Olympia (DEN)
11 IK Olympia (DEN) 4.58
3 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.55
4 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.55 PB
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 4.44 PB
6 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 4.34 PB
7 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 4.20 PB
8 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 4.19 PB
9 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 4.18
10 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.17
11 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 4.16
12 Olivia V. Nielsen
Greve Atletik (DEN)
11 Greve Atletik (DEN) 4.13 SB
13 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 4.07 PB
14 Nellie Wirdeman
KA 2 IF
11 KA 2 IF 4.04
15 Lea Brader Gatzwiller
Hvidovre AM (DEN)
11 Hvidovre AM (DEN) 4.04 PB
16 Siri Buus Funder
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 4.04
17 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 4.01
18 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 4.00
19 Signe Malm
KA 2 IF
11 KA 2 IF 3.99
20 Elsa Grundström
KA 2 IF
11 KA 2 IF 3.97 PB
21 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 3.85 PB
22 Tyra Thomsson
IF Udd
11 IF Udd 3.84 PB
23 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.78 PB
24 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.75 PB
25 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 3.72
26 Minna Morgin
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.69 PB
27 Olivia Salleke
KA 2 IF
11 KA 2 IF 3.48 PB
1234
Signe Malm3.993.893.85x
Frida Gram Jensen4.484.434.084.59
Ellen Palmqvist4.104.043.904.20
Vera Janderberg4.184.063.974.17
Fatou Jammeh4.013.883.912.84
Lycka Söderström3.753.213.413.54
Tyra Schütz4.194.03x3.00
Amelia Siorholm3.603.433.503.72
Olivia V. Nielsen4.133.974.124.04
Olivia Salleke3.483.403.413.09
Lykke Bruzelius4.114.023.884.17
Minna Morgin3.693.393.363.47
Olivia Krantz Elm4.284.144.344.34
Lärke Lantz Lund3.783.63x3.65
Noor af Wetterstedt4.474.473.864.55
Indie Sandberg3.783.74x3.85
Saga Viscomi3.793.794.024.16
Agnes Rask Baad Pedersen4.444.584.574.38
Isabella Trobäck4.003.97x4.00
Elma Hellqvist4.514.514.374.55
Nellie Wirdeman3.964.04x4.03
Ebba Danaröxxx4.44
Juni Borgcrantz3.943.963.744.07
Siri Buus Funder3.873.503.774.04
Tyra Thomsson3.723.74x3.84
Lea Brader Gatzwiller4.043.903.873.81
Elsa Grundström3.703.783.933.97
F13 Tresteg
Hoppzon
28/1 13:00
1 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 10.07 PB
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.80 PB
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.17 PB
4 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 9.12 PB
5 Signe Malm
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.07 PB
6 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 9.00 PB
7 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 8.93
8 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.89 PB
9 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 8.73 PB
10 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.67 PB
11 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.33 PB
12 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 7.98 PB
13 Astrid Asplund
Ystads IF
11 Ystads IF 7.87 PB
14 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 7.73 PB
15 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 7.35 PB
16 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 7.22 PB
1234
Ellen Palmqvist8.699.12x9.05
Lykke Bruzelius8.428.678.676.74
Amelia Siorholm7.65x7.987.84
Astrid Asplund7.717.877.677.77
Moa Thögersen8.598.558.618.89
Ida Olsson7.657.307.737.28
Maja Frieberg7.227.15x7.20
Junie Billsten7.356.937.12x
Saga Viscomi8.588.468.668.73
Sara Mårtensson8.108.058.208.33
Tyra Schütz8.448.708.608.93
Olivia Krantz Elmx8.669.009.00
Ebba Danarö9.178.85xx
Noor af Wetterstedt9.809.469.639.56
Signe Malm8.888.879.079.05
Majali MacDonald Sterner9.399.7910.0210.07
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
28/1 09:00
1 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 12.09 PB
2 Agnes Rask Baad Pedersen
IK Olympia (DEN)
11 IK Olympia (DEN) 10.29 PB
3 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 9.70
4 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.01 PB
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 8.86 PB
6 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.75
7 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 8.53
8 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 8.37
9 Signe Malm
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.98
10 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 7.89
11 Elsa Grundström
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.81 PB
12 Inez Johansson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 7.30 PB
13 Nellie Wirdeman
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.00
14 Astrid Asplund
Ystads IF
11 Ystads IF 6.50 PB
15 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 6.43
16 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.33
17 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 5.86 PB
18 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 5.85 PB
19 Olivia Salleke
KA 2 IF
11 KA 2 IF 5.84 PB
20 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 5.73
21 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 5.69 PB
22 Victoria Hedström
IFK Lund
11 IFK Lund 5.28 PB
23 Vega Jensen Hviid Klæbel
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 5.25 PB
1234
Ebba Danarö8.86x8.318.45
Signe Simonsson5.605.695.435.10
Sara Mårtensson5.734.384.975.11
Lykke Bruzelius7.717.897.657.18
Vega Jensen Hviid Klæbel5.015.034.745.25
Astrid Asplund6.096.506.41x
Frida Gram Jensen9.70x9.39x
Agnes Rask Baad Pedersen10.299.119.799.71
Victoria Hedström4.105.264.755.28
Inez Johansson6.586.697.306.86
Freja Fridholm7.968.078.378.14
Elsa Grundström6.636.857.687.81
Isabelle Ronlan8.468.538.198.47
Filippa Pode Oreby6.335.895.246.24
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen4.924.455.865.21
Ida Olsson-6.436.065.79
Nellie Wirdeman6.757.006.346.40
Felicia Thedius8.227.228.758.23
Olivia Salleke5.325.305.495.84
Signe Malm7.767.817.987.60
Miranda Viltback5.305.625.735.85
Klara Håkansson8.468.678.459.01
Tyra Schütz12.0911.4911.4811.35
F12 60 m Försök
28/1 09:00
Heat 1
1 Leah Henricsson
IFK Lund
12 IFK Lund 9.20 q
2 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.41 q
3 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 9.48 PB
4 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.68
5 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.79 PB
6 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 10.11
7 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 10.34 PB
8 Alva Wallgren
Laholm IF
12 Laholm IF 10.55 PB
Heat 2
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 9.16 q PB
2 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 9.33 q PB
3 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.44 q 9.434
4 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 9.58
5 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 9.62 PB 9.614
6 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 9.69 PB
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 9.77 PB 9.762
Olivia Pålsson
KA 2 IF
12 KA 2 IF DNS
Heat 3
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.13 q 9.129
2 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 9.36 q
3 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.49 PB
4 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.52
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.77 PB 9.770
6 Liva Palmy Stein
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 10.08
7 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 10.31
Heat 4
1 Mariana Vargas
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 9.13 q 9.125
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.44 9.439
3 Daisy Stål
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.57
4 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 9.62 PB 9.613
5 Solveig Skytte Khan
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 9.82 PB
6 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 9.85 PB
7 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 10.00 PB
F12 60 m Final
28/1 10:35
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.01
2 Leah Henricsson
IFK Lund
12 IFK Lund 9.05 PB
3 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 9.09 PB
4 Mariana Vargas
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 9.17
5 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 9.32
6 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.34
7 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.35
8 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 9.44
F12 Höjd
27/1 14:05
1 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 138
2 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 138 PB
3 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 135
4 Niovi Kastrinakis
Sparta (DEN)
13 Sparta (DEN) 130
5 Alzbeta Cermakova
Holte Atletik (DEN)
12 Holte Atletik (DEN) 130
=6 Felicia Petersen
IK Finish
13 IK Finish 125
=6 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 125
8 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 125 PB
9 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 120 PB
10 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 120 =PB
11 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 115 PB
12 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 110 PB
Laura Van Aken
IFK Lund
12 IFK Lund x
105110115120125130135138141
Lisa Piros-ooxxx
Olivia Molin Gjorgievski-oooxxx
Laura Van Akenxxx
Astrid Hansson--ooooxooxxx
Izabella Andersson--oooxooxoxxx
Felicia Petersen-ooooxxx
Olivia Lindstrand-xxoooxxx
Lilja Janus--oooooxxx
Niovi Kastrinakis-o-oxooxxx
Janna Jansenooxxx
Ida Nilssonooxooxoxxx
Moa Thögersen-ooooxxx
Alzbeta Cermakova-ooxxoooxxx
F12 Längd
Hoppzon
28/1 11:25
1 Mariana Vargas
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 4.48 PB
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 4.29 PB
3 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 4.19 PB
4 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 4.18 PB
5 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 4.13 PB
6 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 4.07
7 Daisy Stål
KA 2 IF
12 KA 2 IF 4.07 PB
8 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 4.02 PB
9 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 3.95 PB
10 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 3.90 PB
11 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 3.85
12 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 3.82
13 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 3.72 SB
14 Solveig Skytte Khan
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 3.67
15 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.66
16 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 3.62 SB
17 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.61 PB
18 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 3.55
19 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.52
20 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 3.51 PB
21 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.48 SB
22 Liva Palmy Stein
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 3.48 PB
23 Thyra Hammar
Malmö AI
12 Malmö AI 3.16
24 Alva Wallgren
Laholm IF
12 Laholm IF 3.05 PB
1234
Izabella Andersson4.003.983.914.13
Vilda Ljungberg3.623.57xx
Sofie Berglund4.023.833.683.86
Olivia Lindstrand4.154.094.094.29
Lilja Janus4.164.104.134.18
Matilda Ipsen3.79x2.963.82
Sigrid Walden3.833.664.193.76
Solveig Skytte Khan3.603.503.67x
Malva Arnback3.553.273.54-
Lisa Piros3.443.583.613.72
Liva Palmy Stein3.423.453.463.48
Ida Bryland3.843.85x3.63
Thyra Hammar3.153.06x3.16
Daisy Stål3.873.964.073.72
Janna Jansen3.343.283.363.51
Tea Magnusson3.363.473.323.48
Moa Thögersen3.934.073.824.00
Helin Yildiz3.613.233.58x
Mariana Vargas4.284.334.164.48
Junie Billsten3.193.483.902.59
Alva Wallgren2.862.852.933.05
Agnes Mårtensson3.383.663.563.64
Moa Wågstamx3.953.573.73
Ida Olsson3.453.52x3.44
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
27/1 16:05
1 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 9.14
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.27 PB
3 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 8.25
4 Alberte Rask Baad Pederse
IK Olympia (DEN)
12 IK Olympia (DEN) 7.55
5 Alzbeta Cermakova
Holte Atletik (DEN)
12 Holte Atletik (DEN) 7.09
6 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 6.58 PB
7 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 6.35 PB
8 Alva Wallgren
Laholm IF
12 Laholm IF 5.91 PB
9 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 5.72 PB
10 Daisy Stål
KA 2 IF
12 KA 2 IF 5.70
11 Laura Van Aken
IFK Lund
12 IFK Lund 5.33 PB
1234
Lilo Tuvesson7.738.257.887.54
Alberte Rask Baad Pederse6.437.557.487.46
Laura Van Aken4.985.335.125.07
Malva Arnback6.176.056.586.57
Ida Nilsson9.137.608.389.14
Alzbeta Cermakova6.866.547.067.09
Daisy Stål5.235.495.70x
Moa Thögersen6.587.487.728.27
Alva Wallgren5.915.555.645.76
Janna Jansen6.356.206.355.61
Maja Frieberg5.255.485.475.72
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
27/1 11:35
Heat 1
1 Rasmus Thornbjerg Klausen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.80 q
2 Omar Chaaban
Malmö AI
00 Malmö AI 7.06
3 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.17 PB
4 Victor Kiplagat Kondrup
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.21 SB
5 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.25 PB
6 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.26 7.254
7 Emil Zail
Åhus FIK
87 Åhus FIK 7.27 SB
Heat 2
1 Frederik Schou-Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.84 q
2 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.00 q PB
3 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.02 q
4 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.11 PB
5 Filip Aligrudic
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.23
6 Jacob Moos Larsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 7.43
7 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 7.60 SB
Heat 3
1 Austin Hamilton
Malmö AI
97 Malmö AI 7.04 q 7.032
2 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.04 q PB 7.037
3 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.05
4 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.14 SB
5 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7.24 =SB
6 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.26 7.258
7 Graziano Geremia
Italien (ITA)
91 Italien (ITA) 7.82 SB
8 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 8.00 PB
Heat 4
1 Tobias Gorgone Larsen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.96 q
2 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.03 q
3 Magnus Antonio Askov-Hansen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.16 PB 7.151
4 Zacharias Albert Gustafsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 7.16 7.152
5 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 7.69
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund DNS
Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI DNS
Män 60 m Final
27/1 14:15
1 Rasmus Thornbjerg Klausen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.74
2 Tobias Gorgone Larsen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.88 SB
3 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.00 PB 6.997
4 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.00 PB 6.999
5 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.02 PB
6 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.03
7 Frederik Schou-Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 7.30
8 Austin Hamilton
Malmö AI
97 Malmö AI 8.03
Män 200 m
28/1 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 21.60 1 PB
2 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 21.99 2
3 Christoph Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
92 Frederiksberg IF (DEN) 23.33 9 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Gustav Gahne
Hässelby SK
01 Hässelby SK 22.06 3 SB
2 Iasonas Koniaris
Københavns IF (DEN)
97 Københavns IF (DEN) 22.65 4
3 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 22.70 5
C-Final
Tot. plac.
1 Dánjal Dahl Ljósheim
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 22.88 6 PB
2 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.82 12 SB
3 Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 23.94 13 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 22.94 7 PB
2 Emil Zail
Åhus FIK
87 Åhus FIK 23.50 10 SB
3 Jacob Moos Larsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 23.63 11 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Zacharias Albert Gustafsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 22.99 8 PB
2 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 24.46 15 PB
3 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 24.81 17 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Niels Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 24.36 14 PB
2 Graziano Geremia
Italien (ITA)
91 Italien (ITA) 24.79 16 PB
G-Final
Tot. plac.
1 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 25.35 18 PB
2 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 25.71 19 PB
Män 400 m
27/1 17:50
A-Final
Tot. plac.
1 Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 48.91 1 SB
2 Sebastian Højriis Monneret
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 49.37 2 SB
3 Iasonas Koniaris
Københavns IF (DEN)
97 Københavns IF (DEN) 49.43 3
4 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 50.16 4
B-Final
Tot. plac.
1 Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 52.75 6 SB
2 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 52.76 7 SB
3 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 52.87 8 SB
4 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 53.45 9
C-Final
Tot. plac.
1 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 52.61 5 PB
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 53.68 10 PB
3 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 54.54 11 SB
4 Christian Borg
IFK Helsingborg
80 IFK Helsingborg 56.53 13 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 56.27 12
2 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 58.41 16
3 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 58.49 17 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 57.34 14 PB
2 Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 58.36 15 PB
3 Mikkel Panduro Johansson
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 58.80 18 PB
Män 800 m
28/1 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 1:54.58 1 PB
2 Nick Jensen
Vejle IF (DEN)
91 Vejle IF (DEN) 1:54.89 2 SB
3 Rasmus Jæger
IK Hellas Roskilde (DEN)
04 IK Hellas Roskilde (DEN) 1:55.38 3
4 Theo Hellberg
Malmö AI
04 Malmö AI 1:57.33 4 PB
5 Jeppe Sidenius
Sparta (DEN)
92 Sparta (DEN) 1:57.43 5 SB
6 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:57.65 6
B-Final
Tot. plac.
1 Mathias Lundkvist
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 1:58.46 7 SB
2 Andrei-Stefan Ursea
Hvidovre AM (DEN)
05 Hvidovre AM (DEN) 1:59.79 8 PB
3 Magnus Abildgaard Kofoed
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 2:00.54 9 SB
4 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 2:02.04 11
5 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:02.46 12
6 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 2:03.57 13 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Sylvester Windahl
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 2:01.57 10 PB
2 Johan Emil Nygård
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 2:07.21 14 PB
3 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:08.12 15 SB
4 Sitotaw Theo Sänger
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 2:09.40 16 PB
5 Eskil Petersson
Malmö AI
91 Malmö AI 2:10.90 18 SB
6 Olof Persson
Malmö AI
76 Malmö AI 2:11.83 19 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Karl Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:10.88 17 PB
2 Mads Agustinus Rasmussen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:14.38 20 PB
3 Mattias Jonsson
Malmö AI
70 Malmö AI 2:17.37 21 SB
4 Andreas Moors
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:24.76 22 SB
5 Emil Jacobsson
KA 2 IF
07 KA 2 IF 2:25.76 23 PB
Män 1500 m
27/1 15:50
A-Final
Tot. plac.
1 Rasmus Jæger
IK Hellas Roskilde (DEN)
04 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:04.59 1 PB
2 Adam Sörqvist
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 4:06.67 2 SB
3 Sebastian Smed Grønkjær
Vejle IF (DEN)
08 Vejle IF (DEN) 4:07.60 3 PB
4 Milan Axelgaard
Haderslev IF (DEN)
04 Haderslev IF (DEN) 4:08.33 4 PB
5 Jeppe Sjølin Andersen
Hechmann Racing Club (DEN)
01 Hechmann Racing Club (DEN) 4:08.69 6 SB 4:08.688
6 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 4:11.19 8
7 William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:11.57 9
8 Christian Lykkeby Olsen
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 4:14.07 10 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Max Petersson
KA 2 IF
08 KA 2 IF 4:16.05 11
2 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:16.23 12
3 Oskar Karlsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF 4:16.81 14
4 Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4:21.01 16
5 Gustav Lund Liebing
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 4:31.13 17 SB
Noah Johansson
KA 2 IF
02 KA 2 IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:08.69 5 PB 4:08.682
2 Jakob Zäll
Örgryte IS
01 Örgryte IS 4:08.72 7 PB
3 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 4:16.65 13 PB
4 Simon Harden
Ängelholms IF
00 Ängelholms IF 4:19.63 15 PB
5 Daniel Lindqvist
IK Finish
80 IK Finish 4:56.36 18
Män & P19 60 m häck Försök
Höjd: 106,7cm
28/1 11:55
Heat 1
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.15 q
2 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.22 q
3 Sebastian Sund Frandsen
Aalborg AM (DEN)
98 Aalborg AM (DEN) 8.26 q SB
4 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 8.73 q
5 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 9.39 SB
Heat 2
1 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.24 q
2 Edvin Assarsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.27 q
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.41 q
4 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 9.16 q SB
Bertram Anders Wolff Larsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) DNF
Sammanställning per klass
P19
Bertram Anders Wolff Larsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) DNF
Män
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.15
2 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.22
3 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.24
4 Sebastian Sund Frandsen
Aalborg AM (DEN)
98 Aalborg AM (DEN) 8.26
5 Edvin Assarsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.27
6 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.41
7 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 8.73
8 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 9.16
9 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 9.39
Män & P19 60 m häck Final
Höjd: 106,7cm
28/1 12:35
Final
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.08
2 Edvin Assarsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.17 PB
3 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.19
4 Sebastian Sund Frandsen
Aalborg AM (DEN)
98 Aalborg AM (DEN) 8.21 SB
5 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.38
6 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 8.74
7 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 9.06 SB
8 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 15.71
Extra
1 Bertram Anders Wolff Larsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 9.15 PB
2 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 9.23 SB
Sammanställning per klass
P19
1 Bertram Anders Wolff Larsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 9.15
Män
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.08
2 Edvin Assarsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.17
3 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.19
4 Sebastian Sund Frandsen
Aalborg AM (DEN)
98 Aalborg AM (DEN) 8.21
5 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.38
6 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 8.74
7 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 9.06
8 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 9.23
9 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 15.71
Män Höjd
28/1 10:20
1 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 211
2 Marius Hytholm Alex Petersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 205 SB
3 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 200 SB
4 Mads Moos Larsen
Aarhus 1900 (DEN)
95 Aarhus 1900 (DEN) 200
5 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 185
6 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 175 SB
Jonas Strunge
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) x
175180185190195200205208211214
Melwin Lycke Holm-oooooooxoxxx
Mads Moos Larsen---ooxxoxxx
Jonas Strunge-xxx
Max Kørner Andersenxoxxx
Marius Hytholm Alex Petersen---oooxxoxxx
Anton Rosslinooxoxxx
Adam Svensson---oxoxoxxx
Män Stav
27/1 15:00
1 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 500
2 Mathies Hartmann
Odense Atletik (DEN)
95 Odense Atletik (DEN) 450 SB
=3 Jens Sørensen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 380 =SB
=3 Nico Schumacher
Randers Freja Atletik (DEN)
07 Randers Freja Atletik (DEN) 380
5 Morten Kyndbøl
Odense Atletik (DEN)
68 Odense Atletik (DEN) 360
6 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 300 =PB
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) DNS
300320340360380400410430440450460480500515
Mathies Hartmann------oxxooxxoxxx
Emil Carlsson-----------xxooxxx
Jens Sørensen----o---xxx
Staffan Palmqvistoxxx
Nico Schumacher----oxxx
Morten Kyndbøl--xoxxoxxx
Män Längd
28/1 11:25
1 Kasper Larsen
Aarhus 1900 (DEN)
99 Aarhus 1900 (DEN) 7.28
2 Sebastian Ree Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 7.03
3 Bertram Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.02
4 Caleb Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 6.98 SB
5 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 6.86
6 Magnus Antonio Askov-Hansen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 6.52 SB
7 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 6.24 SB
123456
Bertram Costa7.02x6.956.906.976.94
Carl Bruce Aabo6.466.86----
Nicolai Lind Andersenx6.24x6.17xx
Caleb Conable6.98xx-6.581.69
Sebastian Ree Pedersen6.877.036.796.966.946.83
Magnus Antonio Askov-Hansen6.316.466.52x4.406.27
Kasper Larsen6.807.047.28x5.587.27
Män Tresteg
27/1 12:00
1 Caleb Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 14.39 PB
2 Jonathan Sass Møller
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 13.87
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.45 SB
4 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.03 SB
123456
Viktor Vartia12.03x11.2511.56--
Adam Greszkiewicz12.31x12.45x12.2912.06
Caleb Conablex14.3914.14xxx
Jonathan Sass Møller13.33x13.8713.52x13.65
Män Kula
Vikt: 7,26kg
28/1 15:40
1 Wictor Petersson
Malmö AI
98 Malmö AI 20.35 TR
2 Jesper Arbinge
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 19.59 PB
3 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 17.46 PB
4 Leo Frid Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 16.33
5 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.92
6 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 12.69
123456
Leo Zikovic17.4617.2517.0717.1817.29x
Arvid Mägi Theorin15.92x15.59x15.50x
Max Kørner Andersen12.47x12.69x12.38x
Leo Frid Göransson16.1216.3316.1815.9915.8715.85
Wictor Peterssonx20.35x19.4620.16x
Jesper Arbingex19.33x19.4219.59x
P19 60 m Försök
27/1 13:10
Heat 1
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 7.01 q SB 7.008
2 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.20 q PB
3 Carl Lund Larsen
Vejle IF (DEN)
05 Vejle IF (DEN) 7.21 7.203
4 Oliver Larsen
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 7.21 PB 7.205
5 Thomas Sitm Madsen
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 7.48 SB
6 Christian Madsen Bordignon
Helsingør IF Atletik (DEN)
05 Helsingør IF Atletik (DEN) 7.53 7.528
7 Jacob Rosberg
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.67 PB
8 Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 8.04
Heat 2
1 Sebastian Abildgaard Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 6.96 q
2 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.15 q SB
3 Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.17 q PB
4 Sebastian Tvillinggaard
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.53 7.528
5 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.54 SB
6 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.58 =PB
7 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 7.85 PB
Heat 3
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.01 q SB 7.009
2 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.02 q
3 Victor Colberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 7.27
4 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.34 SB
5 Viktor Sigge Greifenstein
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) 7.64 7.633
5 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.64 PB 7.633
7 Markus Edström
Ystads IF
06 Ystads IF 7.92 PB
Heat 4
1 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.07 q
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.26 SB
3 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.39
4 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.41
5 Pedro Baptista
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) 7.71 SB
6 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.81 SB
P19 60 m Final
27/1 14:20
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 6.86 PB =TR
2 Sebastian Abildgaard Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 6.95
3 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 6.98 =PB
4 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.00 PB
5 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.01 SB
6 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.12 SB
7 Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.14 PB
8 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.24
P19 200 m
27/1 19:00
A-Final
Tot. plac.
1 Carl Lund Larsen
Vejle IF (DEN)
05 Vejle IF (DEN) 22.75 2
2 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 22.77 3 PB
3 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 23.16 4
B-Final
Tot. plac.
1 Thomas Sitm Madsen
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 23.36 5
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 23.40 6 PB
3 Gustav Stetkær Bohr
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 23.63 7
C-Final
Tot. plac.
1 Leo Strandh
Höörs IS
05 Höörs IS 24.98 12 SB
2 Jeppe Stetkær Bohr
Holte Atletik (DEN)
07 Holte Atletik (DEN) 25.31 13
Viktor Sigge Greifenstein
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Anders Rosenberg Jessen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 24.58 9 PB
2 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 25.72 14 SB
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DQ
E-Final
Tot. plac.
1 Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 22.34 1
2 Jacob Rosberg
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 24.56 8 PB
3 Markus Edström
Ystads IF
06 Ystads IF 26.24 15 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Christian Madsen Bordignon
Helsingør IF Atletik (DEN)
05 Helsingør IF Atletik (DEN) 24.89 10
2 Kasper Libak Rasmussen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 24.93 11
P19 1500 m
27/1 16:05
1 Niels Gustav Melgaard Svendsen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4:32.76 SB
2 David von Sicard
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4:32.78 PB
3 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 4:40.97 PB
4 Rumbin Lee
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 5:01.36 SB
P19 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m häck

P19 Höjd
28/1 11:05
1 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 185 =PB
2 Asger Pape Liboriussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 185 SB
3 Anders Rosenberg Jessen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 180 PB
170175180185190
Zac Jellum Ling--ooxxx
Anders Rosenberg Jessenoxoxoxxx
Asger Pape Liboriussen-oxoxoxxx
P19 Längd
28/1 12:20
1 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 6.83 SB
2 Victor Colberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 6.63 PB
3 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.38
4 Jonathan Sass Møller
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 6.23
5 Tage Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 6.18 PB
6 Gabriel Darin
IF Udd
05 IF Udd 5.95 SB
7 Sebastian Tvillinggaard
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 5.91
123456
Tage Ranefalk6.185.796.005.976.086.05
Victor Colberg6.326.566.606.516.636.32
Gabriel Darin5.825.955.784.274.705.93
Zac Jellum Ling6.026.136.16-6.38x
Sebastian Tvillinggaard3.855.755.915.845.915.78
Jonathan Sass Møllerx6.106.116.206.23x
Eiri Jógvansson Glerfoss6.556.656.746.836.68-
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
27/1 17:05
1 Emil Degn Pedersen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 14.93 PB
2 Angelos Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 14.36
3 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.85 PB
123456
Emil Degn Pedersen14.9314.51x13.8613.6914.43
Zac Jellum Ling11.9012.2711.6611.8112.8512.67
Angelos Pavlidis14.3313.4414.3613.06x14.35
P17 60 m Försök
27/1 10:05
Heat 1
1 Ivano Bevanda
Malmö AI
07 Malmö AI 7.06 q PB
2 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.20 q PB
3 Samuel Kærhøg
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.28 q PB
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.56 q PB
5 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.74 PB
6 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.90 PB
7 Simon Johansson
KA 2 IF
07 KA 2 IF 8.03 PB
8 Axel Funke
Malmö AI
07 Malmö AI 8.85 PB
Heat 2
1 Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.34 q
2 Nino Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.37 q
3 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 7.47 q PB
4 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.49 q
5 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.91 PB
6 Nemo Nerg
KA 2 IF
07 KA 2 IF 7.92
7 Johan Stenberg Ebbesen
Hvidovre AM (DEN)
07 Hvidovre AM (DEN) 7.98 PB
8 Tristan Trzecieski
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 8.23 PB
P17 60 m Final
27/1 13:35
1 Ivano Bevanda
Malmö AI
07 Malmö AI 7.02 PB
2 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.17 PB
3 Nino Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.24
4 Samuel Kærhøg
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.26 PB
5 Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.29
6 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.41
7 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 7.47 PB
8 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.54 PB
P17 200 m
28/1 13:25
A-Final
Tot. plac.
1 Ivano Bevanda
Malmö AI
07 Malmö AI 21.95 1 TR
2 Nino Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 22.34 2
3 Samuel Kærhøg
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 23.43 4
B-Final
Tot. plac.
1 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 22.95 3 PB
2 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 24.40 5 PB
3 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 25.92 9 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Luka Meldgaard
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 24.82 6 SB
2 Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 25.40 7 PB
3 Rasmus Johansson
IF Udd
08 IF Udd 27.68 10 PB
D-Final
Tot. plac.
1 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 25.48 8 PB
2 Axel Funke
Malmö AI
07 Malmö AI 28.48 11 PB
P17 400 m
28/1 15:45
A-Final
Tot. plac.
1 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 51.34 1
2 Nemo Nerg
KA 2 IF
07 KA 2 IF 53.90 2 PB
3 Lucas Linder
Höörs IS
08 Höörs IS 54.03 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Elliott Johansson
Malmö AI
08 Malmö AI 54.89 5 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 55.34 7 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 57.17 8 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Rune Paludan Skovgaard
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 54.74 4 PB
2 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 54.98 6 PB
3 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 1:01.84 9 PB
P17 1500 m
27/1 15:20
A-Final
Tot. plac.
1 Sitotaw Theo Sänger
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 4:35.87 1 PB
2 Nicholas Møllegaard Noach
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:36.81 2 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4:39.50 3
4 Thor Rytter Larsen
SAK 77 (DEN)
07 SAK 77 (DEN) 4:40.33 4
5 Valdemar Christensen
Vejle IF (DEN)
08 Vejle IF (DEN) 4:44.30 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Elliott Johansson
Malmö AI
08 Malmö AI 4:42.56 5 PB
2 Linus Pålsson
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK 4:52.87 7 PB
3 Andreas Moors
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:56.55 8 SB
4 Emil Jacobsson
KA 2 IF
07 KA 2 IF 4:58.89 9
P17 & P16 60 m häck
Höjd: 91,4cm
28/1 11:45
1 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.51 PB
2 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.75 PB
3 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.99 PB
4 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 10.00 PB
August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) DNS
Sammanställning per klass
P17
1 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.51
2 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 10.00
August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) DNS
P16
1 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.75
2 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.99
P17 Höjd
28/1 13:05
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 193 PB
2 Pelle Armand Hulkvist
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 193 PB
3 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 187 PB
4 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 178 PB
5 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 178
6 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 178 PB
7 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 169 SB
8 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 166 PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI x
150155160163166169172175178181184187190193196
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen----oooooxxx
Johan Dahl Kokkegårdooooxxoxxx
August Skytte Christensen----o-ooooxxooxxx
Emil Bagnara---o-xoxxx
Philip Gunnarsson---xoxxooxxooxxoxxx
Hannes Ericsson-----oooxoxxx
Fredrik Walemo----xxx
Pelle Armand Hulkvist----o-o-oooooxxoxxx
Viktor Sahlin-------o-oxoooxoxxx
P17 Stav
28/1 10:40
1 Nico Schumacher
Randers Freja Atletik (DEN)
07 Randers Freja Atletik (DEN) 410
2 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 400
3 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 340 =PB
4 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 330
300310320330340350360370380390400410425
Nico Schumacher--------xo-ooxxx
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensenxooooxxx
Johan Dahl Kokkegårdoxooooxxx
August Skytte Christensen------o-oooxxx
P17 Längd
28/1 10:00
1 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 6.03
2 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 5.71 =PB
3 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 5.45 PB
4 Simon Johansson
KA 2 IF
07 KA 2 IF 4.70
123456
Mads Vincentsen6.034.635.67---
Simon Johansson4.704.644.70x4.57x
Lucas Levring Jakobsenx5.395.455.315.265.36
Viktor Sahlin5.615.715.38x5.294.03
P17 Tresteg
27/1 10:55
1 Oskar Petersson
KA 2 IF
08 KA 2 IF 10.92 PB
2 Rasmus Johansson
IF Udd
08 IF Udd 10.47 PB
123456
Rasmus Johansson10.3310.2610.41x10.47x
Oskar Petersson-x10.92x10.74x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
27/1 17:05
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 13.36
2 Emil Bagnara
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 12.39 PB
3 Johan Stenberg Ebbesen
Hvidovre AM (DEN)
07 Hvidovre AM (DEN) 10.73 PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 10.29
123456
Viktor Sahlin10.17x9.1810.299.87x
Eric Hanssonx13.36xxxx
Emil Bagnara12.1212.1611.56x11.8612.39
Johan Stenberg Ebbesen9.3710.4710.129.4010.4110.73
P16 60 m Försök
27/1 10:55
Heat 1
1 Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish 7.45 q
2 Sebastian Nowotny
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 7.50 q PB
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.67 q =PB
4 Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund 7.82 q PB
5 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 7.88 q PB
6 David Fisker
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.65
Heat 2
1 Herbert Hjorth Hågendal
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 7.56 q PB
2 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.59 q SB
3 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 7.66 q PB
4 Oskar Petersson
KA 2 IF
08 KA 2 IF 8.30 PB
5 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.75
P16 60 m Final
27/1 13:55
1 Sebastian Nowotny
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 7.48 PB
2 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.49 =PB
3 Herbert Hjorth Hågendal
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 7.52 PB
4 Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish 7.54
5 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 7.63 PB 7.622
6 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.63 PB 7.626
7 Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund 7.99
8 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 8.00
P16 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P17 60 m häck

P16 Längd
28/1 10:35
1 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 6.22 SB
2 Sebastian Nowotny
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 5.78
3 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 5.71 PB
4 Oskar Petersson
KA 2 IF
08 KA 2 IF 5.39 PB
5 Hannes Ericsson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 5.37
123456
Alfred Tage5.315.665.64-5.355.71
Oskar Petersson5.39x4.90xxx
Sebastian Nowotny5.785.735.715.645.515.60
Hannes Ericsson5.375.36x4.26xx
Oliver Anakin Mikkelsen5.895.995.766.186.226.14
P16 Kula
Vikt: 5,0kg
27/1 17:05
1 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 14.16 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.44
3 Oliver Anakin Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 11.53 PB
4 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.42 PB
5 Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 7.25 PB
123456
Svante Reidhavx8.197.52x7.828.42
Simon Löndahl7.03xx7.256.997.19
Johan Dahl Kokkegård14.1613.1213.2613.32x12.90
Oliver Anakin Mikkelsen10.059.2210.9211.2211.5311.02
Theo Lydén11.6512.24xx12.44x
P15 60 m Försök
27/1 09:45
Heat 1
1 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.63 q
2 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 7.84 q PB
3 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 7.85 q SB
4 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.18
5 Zion Svensson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 9.54 PB
Heat 2
1 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 7.57 q
2 Konstanty Piontek
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.87 q
3 Erman Morina
IF Udd
09 IF Udd 8.51 PB
4 Viggo Mazetti
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.58 PB
5 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.78
Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Heat 3
1 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 7.49 q PB
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.90 q
3 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 8.06 q PB
4 Almir Makolli Krasniqi
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.34 PB
Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF DNS
Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
P15 60 m Final
27/1 11:30
1 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 7.38
2 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 7.43 PB
3 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.60 PB
4 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 7.72 SB
5 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.80
6 Konstanty Piontek
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.85 PB
7 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 7.86
8 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 8.03 PB
P15 200 m
27/1 18:35
A-Final
Tot. plac.
1 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 23.66 1 PB
2 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 23.73 2
3 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 24.93 4
4 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 25.16 5
B-Final
Tot. plac.
1 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 25.69 6 PB
2 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 26.09 8 SB
3 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 26.16 9 PB
4 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 26.45 11
C-Final
Tot. plac.
1 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 26.43 10 PB
2 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 27.39 13
3 Benjamin Högelius
KA 2 IF
09 KA 2 IF 28.37 15
D-Final
Tot. plac.
1 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 25.87 7 PB
2 Dante Wesén Åstrand
Höörs IS
09 Höörs IS 27.64 14 PB
3 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 31.96 17
E-Final
Tot. plac.
1 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 23.80 3 PB
2 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 26.47 12 PB
3 Erman Morina
IF Udd
09 IF Udd 29.12 16 PB
P15 1000 m
27/1 16:35
A-Final
Tot. plac.
1 Magnus Abildgaard Kofoed
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 2:43.66 1 PB
2 Malte Jacobsson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 3:02.19 2
3 Tristan Sundgaard Lund
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3:07.21 3 PB
4 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3:12.39 5 PB
5 Isak Kämpe
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3:12.70 6 PB
6 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3:30.22 9 SB
7 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3:36.39 10 PB
8 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3:46.53 11
B-Final
Tot. plac.
1 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3:07.45 4 PB
2 Jeppe Grønbech
Bagsværd Atletik (DEN)
09 Bagsværd Atletik (DEN) 3:15.65 7
3 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 3:24.21 8 PB
4 Erman Morina
IF Udd
09 IF Udd 4:00.21 12 PB
5 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 4:05.34 13 PB
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
28/1 11:30
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.56
2 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 9.83 SB
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 10.40 PB
4 Frederik Polino Søebek-Henk
Københavns IF (DEN)
09 Københavns IF (DEN) 11.34 PB
5 Anders Østergaard Johansson
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 11.57 PB
Zion Svensson
KA 2 IF
09 KA 2 IF DNS
P15 Höjd
28/1 09:15
1 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 170
2 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 155 PB
=3 Conrad Casimir Rohde
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 150
=3 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 150
5 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 150 PB
=6 Anders Østergaard Johansson
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 140
=6 Samuel Grønlund Brix
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 140
135140145150155160165170173
Conrad Casimir Rohdeooooxxx
Anders Østergaard Johanssonooxxx
Karl Edström-oooxxx
Nils Möller-oxoxxoxxx
Olle Dahlholm-----ooxoxxx
Samuel Grønlund Brixooxxx
Valdemar Lindstrii--ooxxoxxx
P15 Stav
28/1 13:20
1 Alvin Juul Eskildsen
Randers Freja Atletik (DEN)
10 Randers Freja Atletik (DEN) 390 PB
2 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 310
3 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 290 PB
250260270280290300310320330350370390400
Wilhelm Lindmarkoo-ooxxx
Alvin Juul Eskildsen---------oxxooxxx
Lucas Palmqvist---xoooxo-xxx
P15 Längd
28/1 10:35
1 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 6.18
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 6.01 PB
3 Konstanty Piontek
KA 2 IF
09 KA 2 IF 5.83
4 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 5.79 PB
5 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 5.53 PB
6 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.53
7 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 5.14 PB
8 Samuel Coric
KA 2 IF
09 KA 2 IF 5.09
9 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 5.07
10 Conrad Casimir Rohde
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 5.07
11 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 4.85 SB
12 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 4.80 SB
13 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.25
14 Benjamin Högelius
KA 2 IF
09 KA 2 IF 4.14 PB
15 Erman Morina
IF Udd
09 IF Udd 4.06 PB
16 Zion Svensson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 3.76
1234
Conrad Casimir Rohde3.23x4.765.07
Cesar Berntsson5.535.45x5.38
Sixten Schützx5.74x6.01
Daniel Nielsen5.666.186.076.04
Fabian Tillander4.244.134.254.08
Uroš Branković5.725.79--
Erman Morinax4.06xx
Zion Svensson3.70x3.762.50
Odin Viscomi4.804.404.43x
Konstanty Piontek5.625.605.83x
Samuel Coric5.094.51x4.89
Nils Möllerx5.075.043.54
Benjamin Högelius4.14x3.86x
Danny Cox3.954.574.854.78
Albin Anderberg5.145.004.87x
Olle Dahlholm5.53x5.275.38
P15 Tresteg
27/1 13:05
1 Liam Swensson
KA 2 IF
09 KA 2 IF 12.29
2 Samuel Coric
KA 2 IF
09 KA 2 IF 11.56 PB
3 Dante Wesén Åstrand
Höörs IS
09 Höörs IS 10.66 PB
4 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 10.29 PB
5 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 9.89 PB
6 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 9.45 PB
7 Anders Østergaard Johansson
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 9.18 PB
1234
Anders Østergaard Johansson9.188.648.428.12
Nestor Wallin Burguete9.349.709.049.89
Fabian Tillander9.41x9.459.29
Philip Hansmar9.249.299.3410.29
Dante Wesén Åstrand9.9310.6610.0910.60
Samuel Coricxx11.3111.56
Liam Swensson12.2112.29xx
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
28/1 11:50
1 Sofus Houman-Prassé
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 11.86
2 Conrad Casimir Rohde
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 10.71 PB
3 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.94
4 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 9.69
5 Love Holmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.61 PB
6 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.48
7 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 8.78 PB
8 Samuel Grønlund Brix
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.01 PB
1234
Samuel Grønlund Brix8.017.177.69x
Svante Lindström9.698.66x9.48
Emil Blome8.788.378.438.74
Love Holmgrenxxx9.61
Olle Dahlholm9.619.329.949.68
Conrad Casimir Rohde10.5410.3710.719.85
Valdemar Lindstrii8.918.779.489.17
Sofus Houman-Prassé11.7711.8610.9711.74
P14 60 m
28/1 09:40
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 7.88
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.12
3 Vagn Bjørn
Amager AC (DEN)
10 Amager AC (DEN) 8.15 PB
4 William Kühn Bjerre
Amager AC (DEN)
10 Amager AC (DEN) 8.24 PB
5 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.31 PB
6 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 8.53 PB
7 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.58
P14 Höjd
27/1 15:50
1 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 150 PB
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 150
3 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 140 SB
125130135140145150155
Ludvig Friebergoooooxoxxx
Erik Herstedt----oxxoxxx
Melvin Sellbergooxxooxxx
P14 Längd
27/1 14:50
1 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.03
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.96 PB
3 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 4.88
4 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 4.86 PB
5 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.74 PB
6 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 4.34 PB
7 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 3.77
1234
Arvid Bäck4.743.114.564.48
Alfred Gustafsson Calderon4.714.86x2.83
Alvin Stjernfeldt4.584.894.975.03
Love Hansson4.794.914.96x
Emrik Jalkhagenxx3.77x
Melvin Sellbergx4.024.344.07
Albert Redestam4.884.824.884.12
P14 Tresteg
28/1 12:50
1 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 11.03 PB
2 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 10.50 PB
3 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 10.06 PB
1234
Alfred Gustafsson Calderon9.8110.069.9410.06
Ludvig Frieberg10.1610.0010.0510.50
Albert Redestam11.03x10.9310.71
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
28/1 15:10
1 William Kühn Bjerre
Amager AC (DEN)
10 Amager AC (DEN) 13.02 PB
2 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.83
3 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.93 PB
4 Vagn Bjørn
Amager AC (DEN)
10 Amager AC (DEN) 10.60 PB
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI -
1234
Guss Persson10.359.9610.3910.93
William Kühn Bjerre13.0211.47x11.98
Alvin Stjernfeldt11.2911.8111.6511.83
Love Hanssonxx--
Vagn Bjørn10.349.7810.3710.60
P13 60 m Försök
28/1 09:50
Heat 1
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.58 q
2 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 8.94 q PB
3 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 9.42 q
4 Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund 9.50
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.75
Heat 2
1 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 8.97 q
2 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 9.06 q
3 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.43
4 Felix Kjellberg
IF Udd
11 IF Udd 9.98 PB
5 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 10.04 PB
Pelle Juul Sørensen
Københavns IF (DEN)
11 Københavns IF (DEN) DNS
Heat 3
1 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 8.62 q PB
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.84 q PB
3 Sakarias Högelius
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.11 q PB
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.57
5 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 9.87 PB
6 Svante Sjöstedt
IFK Lund
11 IFK Lund 10.84
P13 60 m Final
28/1 10:40
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.53
2 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 8.64
3 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.79 PB
4 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 8.96
5 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 9.00
6 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 9.05
7 Sakarias Högelius
KA 2 IF
11 KA 2 IF 9.27
8 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 9.54
P13 800 m
27/1 16:55
A-Final
Tot. plac.
1 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 2:27.16 1 PB
2 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 2:28.74 2 PB
3 August Lindbergh
KA 2 IF
12 KA 2 IF 2:28.76 3 PB
4 Arvid de la Motte
IS Göta
12 IS Göta 2:37.69 4 PB
5 Jacob Sahlsten
Lomma FIK
13 Lomma FIK 2:37.93 5 PB
6 Algot Sollvén
IFK Lund
11 IFK Lund 2:50.86 8
B-Final
Tot. plac.
1 Tobias Abildgaard Kofoed
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 2:46.53 6 PB
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 2:47.73 7 PB
3 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 2:52.17 9 PB
4 Hugo Hviid Holm-Pedersen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 2:56.57 10 PB
5 Alfred Hartung
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 3:07.67 11 PB
P13 Höjd
27/1 12:25
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 145 PB
2 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 140 PB
3 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 135
4 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 135
5 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 135 PB
=6 Elliot Hallquist
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 130
=6 Noel Larsson
Laholm IF
11 Laholm IF 130
8 Erik Sundin
Lomma FIK
11 Lomma FIK 130 PB
9 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 125
=10 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 120
=10 Algot Sollvén
IFK Lund
11 IFK Lund 120
12 Dexter Lindell
IF Kronan
11 IF Kronan 120
110115120125130135140145150
Oliver Lövgren---oooxxx
Sigge Jarl--ooooxxoxxx
Oscar Hallengrenoooxxx
Tage Karlström---oooooxxx
Elliot Hallquist--oooxxx
Algot Sollvén-ooxxx
Erik Sundin--xoxoxoxxx
Walter Nilsson--oxooxoxxx
Noel Larsson-ooooxxx
Knut Thompson--oooxoxxx
Eddie Ekström--ooxxx
Dexter Lindell-xoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
27/1 14:50
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 4.74 PB
2 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 4.70 =SB
3 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 4.52 PB
4 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.52
5 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 4.42 PB
6 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 4.42 PB
7 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 4.39 PB
8 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 4.36 PB
9 Elliot Hallquist
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 4.26 PB
10 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.17
11 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.04 PB
12 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 4.00 PB
13 Noel Larsson
Laholm IF
11 Laholm IF 3.74
14 Alfred Hartung
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 3.63 PB
15 Dexter Lindell
IF Kronan
11 IF Kronan 3.35
16 Elliot Ekström
IFK Lund
11 IFK Lund 3.32 PB
1234
Alfred Hartungx3.633.413.50
Eddie Ekström3.074.234.284.42
Oscar Hallengren3.954.214.424.32
Elliot Hallquist3.903.923.694.26
Benjamin Nilsson3.963.783.654.00
Jakob Bengtsson3.833.853.834.04
Dexter Lindell3.103.093.35x
Edvin Hafsäter4.254.114.364.30
Walter Nilsson4.254.444.524.40
Elliot Ekström3.323.153.233.20
Oskar Carlström4.354.36x4.52
Olle Lindström4.174.234.224.39
Benjamin Henriksson4.624.704.624.60
Noel Larsson3.683.613.573.74
Knut Thompson4.103.944.134.17
Tage Karlström4.744.574.744.60
P13 Tresteg
Hoppzon
28/1 12:50
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 10.46 TR
2 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 9.96 PB
3 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 9.78 PB
4 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.66 PB
5 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.40 PB
6 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 9.05 PB
7 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 8.95 PB
8 Elliot Hallquist
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 8.90
9 Sakarias Högelius
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.71 SB
1234
Oscar Hallengren8.958.718.708.56
Jacob Schell8.768.989.019.40
Oskar Carlström9.328.978.989.66
Sakarias Högeliusx7.71xx
Benjamin Henriksson10.1510.0110.4610.31
Walter Nilssonx9.729.809.96
Tage Karlström9.569.729.789.75
Arvid Persson9.049.058.96-
Elliot Hallquist8.558.868.758.90
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
28/1 11:10
1 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 9.19 PB
2 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 8.63 PB
3 Elliot Hallquist
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 8.24 PB
4 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.18
5 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.91 PB
6 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 7.65 PB
7 Sakarias Högelius
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.42 PB
8 Oscar Hallengren
KA 2 IF
11 KA 2 IF 7.22
9 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 6.50 PB
10 Vilmer Ohlin
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.45
11 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 6.41 PB
12 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 6.20
13 Felix Kjellberg
IF Udd
11 IF Udd 5.78
1234
Vilmer Ohlin6.45xx5.05
Walter Nilsson8.117.969.198.98
Love Wemmertx5.756.506.02
Theo Ek6.757.287.656.99
Elliot Hallquist7.498.247.657.13
Knut Thompsonx6.416.376.28
Jacob Schell7.857.657.917.69
Oscar Hallengren6.546.467.227.18
Sakarias Högelius7.067.096.777.42
Edvin Hafsäter5.866.206.08x
Felix Kjellberg5.785.495.565.51
Oskar Carlström7.327.038.187.72
Melker Madsen8.638.638.198.36
P12 60 m Försök
28/1 09:15
Heat 1
1 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 8.81 q
2 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 8.88 q PB
3 Elwin Sjöberg
KA 2 IF
12 KA 2 IF 8.95 q =PB
4 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.43 q PB
5 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 9.53 q =PB
6 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 9.84 PB
7 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 9.89 9.885
8 David Sylvest Rasmussen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 10.28
Heat 2
1 Albert Arrey Sørensen
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 8.65 q
2 August Lindbergh
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.26 q
3 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.58 q
4 Mads Berthelsen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 9.67 SB
5 Edvard Silvanius
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.80 PB
6 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 9.89 PB 9.888
7 Hugo Hviid Holm-Pedersen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 9.99
8 Viggo Rud Reinhold
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 10.95
P12 60 m Final
28/1 10:15
1 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 8.66 PB
2 Albert Arrey Sørensen
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 8.74
3 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 8.92
4 Elwin Sjöberg
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.17
5 August Lindbergh
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.19
6 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.47
7 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.60
8 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 9.64
P12 Höjd
27/1 09:30
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 145
2 Albert Arrey Sørensen
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 140 PB
3 Gustav Krantz Elm
IK Finish
14 IK Finish 130
4 Mads Berthelsen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 130 PB
5 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 120 PB
=6 Otto Hartung
Sparta (DEN)
13 Sparta (DEN) 120 PB
=6 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 120
=6 Liam Johansson
IF Udd
12 IF Udd 120 PB
=6 Hugo Hviid Holm-Pedersen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 120 =PB
10 Dusan Stefanovic
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 110 PB
11 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 110 PB
Filip Brandt
Båstads GIF
12 Båstads GIF x
David Sylvest Rasmussen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) x
105110115120125130135140145151
Albert Arrey Sørensen-ooooooxxoxxx
Gustav Krantz Elm-ooooxoxxx
Mads Berthelsen--ooxoxxoxxx
Dusan Stefanovic-oxxx
Otto Hartung-ooxxoxxx
Edvard Robertz-ooxxoxxx
Filip Brandtxxx
Elliot Tryggooxoxoxxx
Liam Johanssonoooxxoxxx
David Sylvest Rasmussen--xxx
Hugo Hviid Holm-Pedersen--oxxoxxx
Hampus Henrikssonoxoxxx
Arvid Persson---oooooxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
28/1 11:40
1 Albert Arrey Sørensen
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 4.77 PB
2 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.51 PB
3 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 4.13
4 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 4.11
5 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.00
6 August Lindbergh
KA 2 IF
12 KA 2 IF 3.96
7 Isak Ottosson Ek
IFK Helsingborg
14 IFK Helsingborg 3.92
8 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 3.91 PB
9 Elwin Sjöberg
KA 2 IF
12 KA 2 IF 3.87 PB
10 Dusan Stefanovic
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 3.83 PB
11 Mads Berthelsen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 3.77 PB
12 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 3.75
13 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 3.73
14 Edvard Silvanius
KA 2 IF
12 KA 2 IF 3.72
15 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.66 PB
16 Hugo Hviid Holm-Pedersen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 3.62
17 David Sylvest Rasmussen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 3.59 PB
18 Adam Nilsson
IFK Lund
12 IFK Lund 3.59 PB
19 Hugo Jedvik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.53 PB
1234
Elis Bivefors4.51x4.394.37
Adam Nilsson3.593.463.493.36
Hugo Jedvik3.353.323.273.53
Alexander Vedel Møller4.093.904.113.95
Elliot Trygg3.873.913.793.91
Edvard Silvanius3.723.472.933.13
Albert Arrey Sørensen4.614.70x4.77
Hampus Henriksson3.623.673.733.56
Dusan Stefanovicxx3.363.83
David Sylvest Rasmussen3.523.313.593.36
Hugo Hviid Holm-Pedersen3.463.433.623.50
Isak Ottosson Ek3.773.673.923.70
Elwin Sjöberg3.853.873.333.16
Edvard Robertz3.653.753.303.72
Mads Berthelsen3.773.423.603.76
Arvid Persson4.124.133.863.98
August Lindbergh2.873.963.553.39
Sigge Grönquist4.003.833.923.93
Nils Rickhag3.663.363.323.41
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
27/1 13:30
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.63 PB
2 Albert Arrey Sørensen
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 8.27
3 Dusan Stefanovic
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 7.54 PB
4 Mads Berthelsen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 6.85 PB
5 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 6.79 PB
6 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 5.84 PB
7 David Sylvest Rasmussen
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 5.70 PB
8 Liam Johansson
IF Udd
12 IF Udd 5.69 PB
9 Edvard Silvanius
KA 2 IF
12 KA 2 IF 5.64
10 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 5.63 PB
11 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 5.25 PB
12 Alfred Hartung
Sparta (DEN)
12 Sparta (DEN) 4.98 PB
13 Viggo Rud Reinhold
Herlev Atletik (DEN)
12 Herlev Atletik (DEN) 4.76 PB
1234
Edvard Silvanius5.204.865.325.64
Mads Berthelsen6.106.236.856.47
Elliot Trygg5.84x5.035.63
Edvard Robertz4.864.175.254.60
Viggo Rud Reinhold4.76x4.324.38
Dusan Stefanovic7.007.357.117.54
Arvid Persson6.756.79xx
David Sylvest Rasmussen5.705.165.325.49
Albert Arrey Sørensen7.397.448.278.26
Hampus Henriksson5.255.324.965.63
Alfred Hartung4.984.904.654.97
Christopher Suorra Noël7.868.568.188.63
Liam Johansson5.225.325.694.71
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 60 m
27/1 14:00
1