Resultat Goliatspelen

Sannerudsvallen, Kil   2020-08-08 - 2020-08-09

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2020-08-13 07:55:00
Väder: Sol  
2020-08-08 2020-08-09 Alla dagar
Visa Resultatkort
Racerunning RR2/3 M/K 100 m Final
Lördag 13:00
Vind: -1.5
1 Gustav Tegnelund
Karlskoga FIF
02 Karlskoga FIF 24.37
Racerunning RR1 M/K 100 m Final
Lördag 13:00
Vind: -1.5
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FIF
88 Karlskoga FIF 33.91
Racerunning RR2/3 M/K 400 m Final
Lördag 15:00
1 Gustav Tegnelund
Karlskoga FIF
02 Karlskoga FIF 1:45.14
Racerunning RR1 M/K 400 m Final
Lördag 15:00
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FIF
88 Karlskoga FIF 2:03.37 PB
Kvinnor Höjd Final
Lördag 12:45
1 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 134
119124129134139
216 Wilma Lindbergxoxoooxxx
Kvinnor Längd Final
Söndag 17:30
1 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 5.00 0.0 PB
2 Maja Karlsson
IF Göta
01 IF Göta 4.99 0.0 PB
3 Sophie Säwe
Kils AIK Friidrott
04 Kils AIK Friidrott 4.91 -1.3
4 Emmy Nyström Jansson
IF Göta
02 IF Göta 4.75 0.0
5 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 3.09 -1.4
123456
127 Kristelle Grahnx 4.79 -2.24.59 -1.74.85 -1.95.00 0.0x
190 Sophie Säwe4.71 -0.54.65 -0.24.57 -2.24.89 0.03.01 0.04.91 -1.3
79 Emmy Nyström Jansson4.68 -1.5x 4.75 0.0x 4.47 -1.4-
145 Maja Karlssonx x 4.99 0.0x 4.96 -0.6x
128 Lathifa Afrahx x 3.09 -1.4- - -
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 16:00
1 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 13.22 Tävlade med 3kg
2 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 10.66
3 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 9.95
123456
177 Petra Bäckström8.859.449.769.569.799.95
30 Bea Vold Johannesson12.6513.2213.0813.0813.1412.33
18 Amanda Fridbergx10.62x10.6610.35x
Kvinnor Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Söndag 13:00
1 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 41.40
2 Elvira Högman
Kils AIK Friidrott
04 Kils AIK Friidrott 29.76
123456
70 Elvira Högman---29.76-29.40
107 Ida Stenbäck-x-40.19-41.40
Kvinnor Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 14:00
1 Josefin Berg
IF Göta
85 IF Göta 52.82
2 Ebba Wulcan
Säffle FIK
03 Säffle FIK 48.01 PB Tävlat med 3kg
3 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 47.30
4 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 46.62
5 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 45.79
6 Camilla Mattsson
Kils AIK Friidrott
73 Kils AIK Friidrott 42.36
7 Josefine Andersson
IFK Kristinehamn
01 IFK Kristinehamn 39.38 PB
123456
217 Camilla Mattsson--40.14--42.36
43 Ebba Wulcan--48.01--47.87
18 Amanda Fridberg--44.51--45.79
118 Josefine Andersson--39.38--38.56
107 Ida Stenbäck--41.91--46.62
117 Josefin Berg--52.36--52.82
177 Petra Bäckströmx-46.32--47.30
Kvinnor Spjut Final
Vikt: 600g
Söndag 14:00
1 Maria Grenegård
IF Göta
03 IF Göta 33.65
2 Cornelia Kennerstad
Kils AIK Friidrott
03 Kils AIK Friidrott 31.59
3 Elvira Högman
Kils AIK Friidrott
04 Kils AIK Friidrott 27.27
4 Emilia Breiling
IF Göta
01 IF Göta 23.06
123456
70 Elvira Högman--27.27--25.39
36 Cornelia Kennerstad --27.20--31.59
75 Emilia Breiling-----23.06
149 Maria Grenegård--31.03--33.65
F15 80 m Final
Lördag 12:00
Vind: -1.1
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 10.35
2 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 10.61 TR
3 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 11.03
4 Vendela Stridsberg
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 11.19 PB
5 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 11.23 SB
6 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 11.27
7 Tilde Andersson
IF Göta
06 IF Göta 11.30
8 Emma Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 11.53
F15 800 m Final
Söndag 11:50
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 2:17.58 TR
2 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:21.40 PB
3 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:28.72 PB
4 Elin Gezelius
IFK Mora FIK
06 IFK Mora FIK 2:37.77 PB
Tilda Eriksson
Filipstads IF
06 Filipstads IF DNS
Meija Peterson
Säffle FIK
05 Säffle FIK DNS
F15 Höjd Final
Lördag 12:45
1 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 152
2 Sara Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 149
3 Vendela Stridsberg
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 149
4 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 139
5 Tilde Andersson
IF Göta
06 IF Göta 134
124129134139143146149152161
209 Vendela Stridsberg-ooooxxoxoxxx
127 Kristelle Grahn-oooxxx
186 Sara Larsson--ooooxoxxx
197 Tilde Anderssonoooxxx
187 Sigrid Elfgren---o-xoooxxx
F15 Längd Final
Söndag 16:30
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.20 -1.3
2 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 5.10 -1.4
3 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 5.06 -2.0
4 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 4.93 -1.9
5 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 4.88 -1.5
6 Vendela Stridsberg
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 4.60 -0.5
7 Sara Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 4.45 -0.7
8 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 4.44 -3.2
9 Tilde Andersson
IF Göta
06 IF Göta 4.26 -3.0
10 Emma Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 4.14 -2.6
123456
187 Sigrid Elfgren4.48 -0.44.24 -3.04.93 -1.94.50 -3.9x 4.38 0.0
164 Märta Larssonx x 4.46 -2.94.38 -5.24.88 -1.54.49 -1.4
77 Emma Larsson4.14 -2.64.10 -1.83.90 -3.3 - -
197 Tilde Andersson4.02 -1.74.24 -2.94.26 -3.04.18 -1.6x x
186 Sara Larsson4.45 -0.7x 4.35 -3.04.23 -1.1x x
42 Ebba Vold Johannesson5.11 -1.75.17 -1.94.96 -2.85.18 -1.75.09 0.05.20 -1.3
128 Lathifa Afrah5.10 -1.42.69 -2.7x 4.70 -1.74.92 0.03.77 -3.7
108 Irma Jonhedx 4.94 -1.3x 5.02 -3.25.06 -2.0x
100 Hannah Hedström4.39 -2.24.42 -1.24.44 -3.24.32 -2.34.33 -1.0x
209 Vendela Stridsberg4.42 -3.34.59 0.04.54 -3.34.33 -3.44.60 -0.54.42 -3.7
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 16:00
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 12.67
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.66
3 Emma Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 9.34
4 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 9.01
5 Tilda Eriksson
Filipstads IF
06 Filipstads IF 8.08
123456
187 Sigrid Elfgren7.968.198.688.859.018.78
77 Emma Larssonxx9.34xxx
47 Edvina Norberg12.3011.7212.1212.5012.6712.33
104 Ida Edling10.0810.20x10.5810.6610.27
195 Tilda Eriksson7.727.757.358.087.857.97
F15 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
Söndag 13:00
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 47.76 TR
2 Emma Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 34.94
3 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 32.73 PB
4 Thyra Lundström
Kils AIK Friidrott
06 Kils AIK Friidrott 23.01
5 Julia Björn
Kils AIK Friidrott
06 Kils AIK Friidrott 17.21
123456
77 Emma Larssonx-x30.01x34.94
63 Ellen Mähler---30.36-32.73
121 Julia Björn-xx17.21-16.36
47 Edvina Norberg-x-41.62-47.76
194 Thyra Lundströmxx-23.01xx
F15 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 14:00
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 46.43 TR
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 40.54 PB
3 Emma Larsson
Kils AIK Friidrott
05 Kils AIK Friidrott 38.50
123456
47 Edvina Norbergx-46.43--46.31
63 Ellen Mähler--40.54--x
77 Emma Larsson--36.63--38.50
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 15:00
1 Emelie Olsson
Säffle FIK
05 Säffle FIK 44.22 TR
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 36.95 PB
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 34.49
4 Thyra Lundström
Kils AIK Friidrott
06 Kils AIK Friidrott 31.02 PB
5 Vendela Stridsberg
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 27.77
6 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 27.30
7 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 25.09 PB
8 Tilda Eriksson
Filipstads IF
06 Filipstads IF 24.52
9 Julia Björn
Kils AIK Friidrott
06 Kils AIK Friidrott 18.10
123456
194 Thyra Lundström--30.61--31.02
209 Vendela Stridsberg--27.77-x26.95
187 Sigrid Elfgren--27.16--27.30
195 Tilda Eriksson--24.52x-23.26
47 Edvina Norberg--34.49--34.18
63 Ellen Mähler--35.07--36.95
121 Julia Björn--18.10--17.18
100 Hannah Hedström--25.09x-24.11
73 Emelie Olsson--43.59--44.22
F13 60 m Final
Lördag 11:30
Vind: -0.2
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FIF
07 Karlskoga FIF 8.51
2 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 8.71 PB
3 Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.78 SB
4 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 8.87 PB
5 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.94 PB
6 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.26 PB
Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn DNS
F13 800 m Final
Söndag 11:30
1 Astrid Hermansson
Stora Tuna FIK
07 Stora Tuna FIK 2:30.33
2 Evelina Åhl
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 2:42.77
3 Fanny Hagberg
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 2:44.87
4 Ida Häggqvist
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 3:06.64
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK DNS
F13 Höjd Final
Lördag 10:15
1 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 140 PB
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FIF
07 Karlskoga FIF 136
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 133
4 FIlippa Axelsson
Säffle FIK
07 Säffle FIK 124
114119124129133136139140142
89 FIlippa Axelsson-xxoxxoxxx
6 Agnes Kjellgren--oooxoxoxoxxx
19 Amanda Minstedt--ooooxxx
53 Elin Rubertssonoooxxoxxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 15:00
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FIF
07 Karlskoga FIF 4.65 -2.2
2 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.64 -3.7
3 Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 4.64 -2.1
4 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.31 -1.5 SB
5 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.17 -3.5 PB
6 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 4.15 -0.2 SB
7 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.97 -3.4 SB
8 Evelina Åhl
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 3.91 -1.4
9 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 3.87 -2.8
10 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 3.44 -0.3
123456
199 Tillie Ytfeldt 4.55 -3.54.60 -3.24.45 -4.34.43 -2.04.64 -3.74.56 -4.0
139 Lova Slänsby3.44 -0.3x 3.33 -4.63.39 -3.63.09 -3.0x
160 Moa Karlssonx x 3.91 -4.4x 2.48 -2.64.15 -0.2
198 Tilde Karlsson4.56 -2.34.53 -2.32.44 -2.52.70 -3.72.77 -2.04.64 -2.1
85 Evelina Åhl3.88 -3.23.88 -3.13.91 -2.8x 3.75 -1.63.91 -1.4
19 Amanda Minstedt4.57 -2.24.56 -2.34.65 -2.24.64 -1.74.59 -3.04.51 -1.9
202 Tove Anderssonx 3.87 -2.83.81 -2.7x x 3.77 -1.1
22 Annabelle Grahn3.97 -3.43.86 -4.03.94 -2.83.90 -0.33.87 -2.43.82 -1.5
53 Elin Rubertsson3.93 -5.04.23 -3.24.17 -3.04.11 -2.44.11 -3.14.31 -1.5
104 Ida Edling3.95 -2.14.01 -3.64.17 -3.53.94 -3.83.92 -3.04.08 0.0
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 15:00
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.74
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.29
3 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.81
4 Amanda Minstedt
Karlskoga FIF
07 Karlskoga FIF 11.28 PB
5 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 10.06
6 FIlippa Axelsson
Säffle FIK
07 Säffle FIK 8.85 PB
7 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.58 PB
8 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 8.26 PB
9 Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.26
123456
89 FIlippa Axelsson8.418.588.518.558.578.85
198 Tilde Karlsson7.687.427.988.267.977.43
83 Evelina Olsson7.647.287.347.738.588.33
122 Julia Bohlin7.797.438.268.157.388.01
54 Elin Runemarxx13.4113.6913.3013.74
156 Midea Allard10.069.489.58x9.869.82
104 Ida Edling11.4711.8412.2912.23xx
199 Tillie Ytfeldt 10.7310.7610.6610.7111.1611.81
19 Amanda Minstedt10.5810.9711.2410.5611.2810.48
F13 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Söndag 10:00
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 32.30 PB
2 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 26.37
3 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 23.74 PB
4 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 22.82
123456
54 Elin Runemar-x27.47--32.30
156 Midea Allard--21.86-x23.74
199 Tillie Ytfeldt --22.48-x26.37
104 Ida Edlingxxx--22.82
F13 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 09:00
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 42.84 PB
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 35.87 PB
3 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 33.76 PB
4 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 28.65
5 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 23.64
6 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 21.68
7 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 21.09
123456
199 Tillie Ytfeldt ---26.18-28.65
29 Astrid Wall-x-33.76-33.72
122 Julia Bohlin--x22.57x23.64
53 Elin Rubertsson---21.29x21.68
54 Elin Runemarxxxxx42.84
6 Agnes Kjellgren---21.09-20.13
104 Ida Edling---34.34-35.87
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
Söndag 13:00
1 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 29.86
2 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 29.38 PB
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 26.69 PB
4 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 25.89
5 Amanda Minstedt
Karlskoga FIF
07 Karlskoga FIF 24.53
6 Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 15.55
123456
53 Elin Rubertsson--21.67--26.69
156 Midea Allard--29.55--29.86
19 Amanda Minstedt--24.53--23.14
199 Tillie Ytfeldt --25.89--25.58
198 Tilde Karlsson--15.19--15.55
54 Elin Runemar--28.96--29.38
F12 60 m Final
Lördag 10:45
Vind: 0.0
1 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 8.64
2 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.89
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.44 PB
4 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 9.55 PB
5 Saga Lindqvist
IF Göta
08 IF Göta 9.72 PB
6 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 9.89
7 Tuvali Åhser
IF Göta
08 IF Göta 10.04
8 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.23
F12 800 m Final
Söndag 12:10
1 Tilda Granevald
IF Göta
08 IF Göta 2:35.47
2 Agnes Gustafsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:46.11
3 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 2:47.25 PB
4 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 2:48.50 PB
5 Embla Allard
Västerås FK
12 Västerås FK 2:59.78
6 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 3:10.48
F12 Höjd Final
Lördag 11:30
1 Tillie Ytfeldt
Leksands FIK
08 Leksands FIK 146
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 146
3 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 143
=4 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 137 PB
=4 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 137
6 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 124
7 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 124
8 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 124
9 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 119
109114119124128131134137140143146149
153 Matilda Linden-oxooooxooxxx
156 Midea Allard---oxooxooxxx
68 Elsa Sjögrenooooxxx
173 Nova Lie Cederqvistooxooxxx
83 Evelina Olsson----o-ooxooxxx
99 Hannah Erikssonoxxoxxoxxx
199 Tillie Ytfeldt ---oooxoooxxooxxx
166 Nathalie Wiman Ahlsetdt-------oxooxxoxxx
82 Evelina Bönström-oxxoxxoxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 14:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.71 -2.3
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 4.48 -1.5 PB
3 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.46 -1.7
4 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 4.20 -1.6 PB
5 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 4.05 -2.1 PB
6 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 4.02 0.0 PB
7 Saga Lindqvist
IF Göta
08 IF Göta 4.00 -0.8 PB
8 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 3.78 -2.6
9 Agnes Gustafsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.71 -1.5
123456
82 Evelina Bönström4.01 -0.74.20 -1.63.74 -1.03.83 -2.43.94 -0.3x
17 Alina Halenius3.78 -2.63.67 -0.43.42 -0.23.56 -0.53.59 0.03.40 -3.0
83 Evelina Olsson4.71 -2.33.44 -0.14.26 -0.14.49 -2.84.71 -0.74.54 -2.0
184 Saga Lindqvist3.72 -3.14.00 -0.83.72 -2.03.87 -0.83.94 -1.73.59 -2.0
4 Agnes Gustafsson3.41 -2.83.71 -1.53.64 N/A3.21 -1.83.56 -1.83.50 -1.0
173 Nova Lie Cederqvist4.05 -2.13.98 -1.23.83 -3.24.02 -0.64.05 -1.63.93 -1.0
166 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.48 -1.54.16 0.03.99 -3.44.30 -0.64.09 -2.04.39 -1.0
7 Mi Westlund4.00 -2.24.02 0.03.83 -1.13.87 0.03.86 -3.03.97 -2.0
134 Linnéa Karlsson4.46 -1.74.31 -0.64.10 -2.34.15 -0.83.98 -3.04.32 -1.0
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 09:00
1 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 9.97
2 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 9.68 PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 9.34
4 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.33
5 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.62 PB
6 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 8.57 =PB
7 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 8.00 PB
8 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 7.65
9 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 7.12
10 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 6.74 PB
123456
156 Midea Allard9.94x9.289.419.699.97
99 Hannah Eriksson7.125.756.286.826.876.73
173 Nova Lie Cederqvist5.766.996.637.398.007.64
82 Evelina Bönström7.907.807.807.777.458.57
17 Alina Halenius4.826.74x5.456.336.54
134 Linnéa Karlsson8.737.868.829.338.818.57
166 Nathalie Wiman Ahlsetdt9.348.408.27x9.348.97
153 Matilda Linden8.978.609.079.079.469.68
68 Elsa Sjögrenx7.177.207.298.628.15
7 Mi Westlund7.657.017.457.307.277.33
F12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Söndag 11:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 23.92 PB
2 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 21.14
3 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 19.58 PB
4 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 19.53 PB
5 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 18.66 PB
6 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 18.37
7 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 16.14
8 Lisa Holmgren
IF Göta
09 IF Göta 16.12
9 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 14.81
10 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 13.33
123456
17 Alina Halenius--13.72xx16.14
160 Moa Karlssonxx16.51--21.14
103 Ida Bjerkliden--19.53x-18.29
139 Lova Slänsby--10.68--14.81
153 Matilda Linden-x18.37xx17.96
7 Mi Westlundx-18.66xxx
202 Tove Andersson-x13.33xxx
137 Lisa Holmgren--15.94--16.12
82 Evelina Bönström--19.58--19.13
83 Evelina Olssonx-23.27x-23.92
F12 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:00
1 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 31.55 PB
2 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 29.97 PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 28.03
4 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 26.42
5 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 24.56
6 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 22.38
7 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 20.37
8 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 18.50
9 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 17.82 PB
10 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 14.59
123456
156 Midea Allardxx30.17x-31.55
202 Tove Andersson-x13.65--14.59
99 Hannah Eriksson--20.37-x20.03
153 Matilda Lindenx-23.90x-26.42
188 Siri Frisk-x16.03--18.50
82 Evelina Bönström--24.06x-24.56
83 Evelina Olsson--15.22--17.82
68 Elsa Sjögrenx-21.73-x22.38
166 Nathalie Wiman Ahlsetdtxxxx-28.03
7 Mi Westlundx-28.25xx29.97
F12 Spjut Final
Vikt: 400g
Söndag 16:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 26.08 PB
2 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 21.66 PB
3 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 20.96
4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 20.71 PB
5 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 20.03
6 Mi Westlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 19.24
7 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 18.79
8 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 15.73
9 Evelina Bönström
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 14.82
10 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 14.12
123456
83 Evelina Olsson--25.50--26.08
166 Nathalie Wiman Ahlsetdt--18.97--20.71
7 Mi Westlund--17.20--19.24
160 Moa Karlsson--20.96--20.92
173 Nova Lie Cederqvist--13.00--14.12
202 Tove Andersson--17.32--18.79
153 Matilda Linden--21.66--20.00
22 Annabelle Grahn--20.03--17.80
82 Evelina Bönström--13.31--14.82
103 Ida Bjerkliden--15.73--15.41
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m Final
Lördag 12:30
Vind: -0.1
1 Alexander Hult
IF Göta
96 IF Göta 11.07
2 Gabriel Ant Styffe
IFK Sunne
03 IFK Sunne 12.11 PB
3 Alfred Bäckryd
Kils AIK Friidrott
04 Kils AIK Friidrott 12.77
Män Höjd Final
Söndag 10:45
1 Arvid Ryberg
IF Göta
98 IF Göta 195
165170175180182185190195200
27 Arvid Rybergoooxo-ooxoxxx
Män Längd Final
Lördag 16:30
1 Karl-William Einarson
Wedevågs IF
02 Wedevågs IF 6.12 +0.5
123456
125 Karl-William Einarson6.07 +2.56.10 +2.46.05 +1.2x 5.97 +1.16.12 +0.5
Män Diskus Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:00
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 42.87 PB Tävlade med 1,5kg
123456
181 Rikard Throgen-Hedin34.03x40.1542.8741.24x
Män Spjut Final
Vikt: 800g
Lördag 15:00
1 Martin Andreasson
Eds SK
87 Eds SK 37.65
123456
151 Martin Andreasson--36.54--37.65
P15 80 m Final
Lördag 11:45
Vind: -1.5
1 Alexander Oliver
IF Göta
05 IF Göta 9.97
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 10.11
3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 10.84
4 Jacob Samuelsson
Filipstads IF
06 Filipstads IF 11.26
5 David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 12.01
P15 800 m Final
Söndag 11:10
1 Samuel Gustafsson
Säffle FIK
05 Säffle FIK 2:27.83
2 Alfred Nilsson
Stora Tuna FIK
06 Stora Tuna FIK 2:32.35 PB
P15 Höjd Final
Söndag 10:45
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 182 PB
165170175180182185
21 Andrei Popaoooxooxxx
P15 Längd Final
Lördag 16:30
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.39 +0.3 PB
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 4.53 +1.7
3 David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 3.86 0.0 PB
123456
200 Tinh Lundström3.62 +0.13.81 0.03.80 +1.24.53 +1.7x 3.79 -0.6
31 Benjamin Bodin4.83 +1.34.85 +0.75.15 0.04.82 +0.7x 5.39 +0.3
39 David Jonhed3.24 +1.13.46 +2.23.30 +1.6x x 3.86 0.0
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 16:00
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 11.24 PB
123456
31 Benjamin Bodin11.0310.4310.8511.2410.68x
P15 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Söndag 12:00
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 31.56
123456
31 Benjamin Bodin31.56x31.07x28.8530.13
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Lördag 15:00
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 36.90
2 Noah Johansson
Kils AIK Friidrott
06 Kils AIK Friidrott 36.55
123456
31 Benjamin Bodin--36.90--36.72
170 Noah Johansson--32.67--36.55
P13 60 m Final
Lördag 11:15
Vind: -1.4
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 8.50 PB
2 Jacob Åhman
IF Göta
07 IF Göta 8.89 PB
3 Daniel Asplund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 8.93
4 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 9.01
5 Fredrik Jansson
IF Göta
07 IF Göta 12.98
P13 800 m Final
Söndag 12:30
1 Jacob Åhman
IF Göta
07 IF Göta 2:14.13 PB
2 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 2:43.79
P13 Höjd Final
Söndag 10:45
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 150
2 Daniel Asplund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 124
109114119124129131134137140144147150153155
1 Albin Westlund------oo--xxoo-xxx
38 Daniel Asplundooxxoxxoxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 15:00
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 5.16 0.0 PB
2 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 4.74 +2.5
123456
81 Erik Sethsson4.56 +1.84.50 +1.14.70 +1.14.74 +2.54.59 +1.84.66 +3.0
1 Albin Westlund4.66 +1.14.95 +1.05.16 0.04.87 +2.05.04 +2.75.05 +0.7
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:00
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 11.97 PB
2 Daniel Asplund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 9.52
3 Fredrik Jansson
IF Göta
07 IF Göta 7.27
123456
38 Daniel Asplundx6.999.528.818.698.40
1 Albin Westlundx11.4711.9711.8511.1811.48
91 Fredrik Jansson6.306.416.546.247.117.27
P13 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Söndag 09:00
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 36.65 PB
2 Daniel Asplund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 27.42
3 Fredrik Jansson
IF Göta
07 IF Göta 18.46
123456
1 Albin Westlund--35.70--36.65
38 Daniel Asplund--24.53--27.42
91 Fredrik Jansson--18.00--18.46
P13 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:00
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 34.55 TR
2 Daniel Asplund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 27.88
3 Fredrik Jansson
IF Göta
07 IF Göta 17.84
123456
38 Daniel Asplund--27.88-x27.26
1 Albin Westlundx-32.94--34.55
91 Fredrik Jansson-x17.84--17.54
P13 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag 13:30
1 Albin Westlund
Kils AIK Friidrott
07 Kils AIK Friidrott 36.47 PB
2 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 27.95 PB
3 Fredrik Jansson
IF Göta
07 IF Göta 11.45
123456
81 Erik Sethsson-----27.95
1 Albin Westlund-----36.47
91 Fredrik Jansson-----11.45
P12 60 m Final
Lördag 11:15
Vind: -1.4
1 Elis Grönvall Hallerstedt
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 8.89 PB
2 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 10.11
3 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 10.36
P12 800 m Final
Söndag 12:30
1 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 2:35.34 PB
2 Linus Framme
Hälle IF
08 Hälle IF 2:36.90 PB
3 Elis Grönvall Hallerstedt
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 2:39.00
4 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 2:49.87
Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott DNF
P12 Höjd Final
Söndag 10:45
1 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 153 PB
2 Elis Grönvall Hallerstedt
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 137
3 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 131
4 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 129
99104109114119124129131134137140144147150153155
141 Lucas Björfelt-------oo-oo-ooxxx
95 Gustav Höök---ooxxooxoxxx
143 Ludvig Walanooooxxooxxo
56 Elis Grönvall Hallerstedt--o-oooxoxxoxxoxxx
P12 Längd Final
Hoppzon
Lördag 15:00
1 Elis Grönvall Hallerstedt
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 4.77 0.0 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.46 +1.9
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.08 +2.5
4 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 4.02 +2.1
123456
95 Gustav Höök4.37 +0.34.30 +1.04.19 +0.64.46 +1.94.18 +2.5x
174 Olle Höök3.96 +3.04.05 +1.03.88 +1.44.08 +2.53.88 +1.13.98 +1.0
2 Adam Skovlund 4.02 +2.13.88 +1.03.95 +1.43.46 +2.53.86 +1.13.78 +1.0
56 Elis Grönvall Hallerstedt4.40 +1.24.77 0.04.59 +2.24.17 +1.34.23 +1.43.97 +1.4
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:00
1 Noah Karlsson Hjortborg
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 9.59
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.94 PB
3 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.14
4 Elis Grönvall Hallerstedt
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 7.59
5 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 6.73 PB
6 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 6.15
7 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 5.86
123456
2 Adam Skovlund 5.805.865.545.295.475.38
95 Gustav Höök8.638.948.648.388.628.33
56 Elis Grönvall Hallerstedt6.847.217.217.457.287.59
143 Ludvig Walan5.455.406.066.156.026.12
46 Edvin Mattsson8.147.577.637.10xx
171 Noah Karlsson Hjortborg9.538.828.938.419.409.59
69 Elton Järpegård6.736.456.256.396.696.63
P12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Söndag 09:00
1 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 30.74
2 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 18.00 PB
3 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 15.44
4 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 14.50
123456
143 Ludvig Walanx-15.44--13.07
46 Edvin Mattsson--29.72--30.74
69 Elton Järpegård--17.33--18.00
2 Adam Skovlund --14.24--14.50
P12 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:00
1 Robin Eltonson
Kils AIK Friidrott
10 Kils AIK Friidrott 14.77
2 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 13.53
3 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 10.69
123456
143 Ludvig Walan--10.09--13.53
2 Adam Skovlund --9.87--10.69
182 Robin Eltonsonxx14.47--14.77
P12 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag 13:30
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 26.47
2 Adam Skovlund
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 19.80
3 Ludvig Walan
Kils AIK Friidrott
08 Kils AIK Friidrott 19.32
4 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 18.94
5 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 17.69 PB
123456
69 Elton Järpegård-----18.94
2 Adam Skovlund -----19.80
95 Gustav Höök-----26.47
143 Ludvig Walan-----19.32
141 Lucas Björfelt-----17.69
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.