Resultat 08fri Stafett-DM 2020 P/F15, P/F17, M/K

Danderyds Gymnasiums Arena, Danderyd   2020-09-03

Arrangör: Danderyds SK Tävlingsledare: Bo Wikmark Senast uppdaterad: 2020-09-03 19:39:45
Kvinnor 4x100 m Final
Torsdag 19:40
1 Mälarhöjdens IK /MAI
Josefin Wikfeldt 02
Elise Legzdins 02
Freja Avebäck 95 Malmö AI
Marina Janhunen 98 Malmö AI

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 48.36 Utom Tävlan
2 Danderyds SK K
Emma Sidwall 02
Olivia Ebbersten 03
Linn Engelgren 04
Lovisa Hallberg 04

Danderyds SK
Danderyds SK 54.96 1a i DM
F17 4x100 m Final
Torsdag 19:00
1 Bromma IF F17
Mellanie Neudinger Nellmer 05
Vera Lindblad 04
Lisen Rignell 03
Ophelia Viirman 05

Bromma IF
Bromma IF 49.55
2 Hanvikens SK Lag 1
Karin Bengtsson 04
Felicia Johansson 04
Thea Katsoulaki 04
Linnea Boqvist 05

Hanvikens SK
Hanvikens SK 51.14
3 Boo IF/värmdö
Ella Thylestedt 04
Maja Ekeberg 06
Edvorda Lindén 04
Linnea Hjalmarson 05

Boo IF
Boo IF 52.23
4 Hanvikens SK Lag 2
Ida Åhlander 03
Alice Lind 03
Emma Walfridsson 04
Ella Nilsson 03

Hanvikens SK
Hanvikens SK 55.33
Danderyds SK F17 Lag 1
Maja Winrot 03
Olivia Ebbersten 03
Linn Engelgren 04
Lovisa Hallberg 04

Danderyds SK
Danderyds SK DQ
Tullinge FI
Anelia Danielsson 04
Alva Königsson 03
Amanda Johansson 03
Hilma Claesson 04

Tullinge FI
Tullinge FI DQ
F15 4x80 m Final
Torsdag 18:20
1 Turebergs FK Lag 1
Emma Carlsson 05
Elsa Kagevik 06
Ida Chrifi 06
Ayla Hallberg Hossain 06

Turebergs FK
Turebergs FK 39.70
2 Turebergs FK Lag 2
Annie Grindange 06
Alva Back 06
Matilda Petersson 06
Kajsa Cabanas Andersson 06

Turebergs FK
Turebergs FK 41.66
3 Spårvägens FK
Evelina Sparf 05
Olivia Bruzelius 05
Ebba Hasselgren-Svensson 05
Rebecka Hall 05

Spårvägens FK
Spårvägens FK 41.72
4 Hanvikens SK Lag 1
Felicia Renman 06
Emma Fogdö 06
Ida Tuving 05
Emma Jäderberg 06

Hanvikens SK
Hanvikens SK 43.31
5 Hellas FK Lag x
Maggie Dahllöf 06
Klara Pappila 05
Maja McCarthy 06
Iris Kihl 05

Hellas FK
Hellas FK 43.80
6 Tullinge FI lag Tullanche
Pritha Routh 06
Alicia Nordmark Niska 06
Maya Domanowsky 05
Olivia Faskunger 05

Tullinge FI
Tullinge FI 43.87
Män 4x100 m Final
Torsdag 19:20
1 Malmö AI Lag 1
Kidus Yohannes Getahun 98
Jean-Christian Zirignon 95
Jacob Ewertzh 95
Simon Martinsson 01

Malmö AI
Malmö AI 42.38
P17 4x100 m Final
Torsdag 19:20
1 Danderyds SK P17 Lag 1
Markus Brodin 04
Alexander Davidsson-Eriksson 04
Viktor Skoglund 04
Erik Skoglund 04

Danderyds SK
Danderyds SK 44.94
2 Hanvikens SK Lag 1
Casper Gustafsson 04
Oscar Niklasson 04
Adam Eriksson 04
Christoffer Bergkvist 05

Hanvikens SK
Hanvikens SK 45.09
P15 4x80 m Final
Torsdag 18:40
1 Bromma IF Lag 1
August Calles 05
David Hedlund Carlson 05
Filip Ekström 05
Filip Olsson 06

Bromma IF
Bromma IF 36.33
2 Spårvägens FK
Erik Andersson 06
Gustav Hellsten 05
Konrad Sundbom Kopparberg 05
Oliver Ericsson 06

Spårvägens FK
Spårvägens FK 37.28
3 Danderyds SK P15 Lag 1
Noah Busch 05
Lucas Törnström 05
Jack Holmberg 06
Victor Törnström 05

Danderyds SK
Danderyds SK 38.80
4 Värmdö IF Lag 1
Patrik Omari 05
Joakim Rosengren 06
Lukas Ståhl 06
Noel Ihlis 05

Värmdö IF
Värmdö IF 39.99
Veteraner Män Svensk stafett Final
100+200+300+400
Torsdag 18:00
1 Landslag M45
Jonas Asplund 73 IFK Märsta
Peter Wallin 71 IFK Märsta
Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö
Mats Holmberg 73

Spårvägens FK
Spårvägens FK 2:08.82
2 Landslag M50
Peter Johansson 69
Jörgen Åberg 62 IFK Halmstad
Mårten Skogman 67
Mattias Sunneborn 70

Spårvägens FK
Spårvägens FK 2:08.86