Resultat Norrländska Inomhusmästerskapen (IRM / INLM)

Jämtkrafthallen, Ås   2024-02-10 - 2024-02-11

Arrangör: Östersunds GIF, Trångsvikens IF, Marieby GIF, IF Castor Tävlingsledare: Fredrik Lindberg Senast uppdaterad: 2024-02-12 02:01:26
2024-02-10 2024-02-11 Alla dagar

Total

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 1441
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 991
3 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 864
4 Norra Norrland 19
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

F13

Plac.Poäng
1 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 214
2 Södra Norrland 142
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 91
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

P13

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 203
2 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 109
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 92
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

F14

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 223
2 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 148
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 99
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

P14

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 198
2 Södra Norrland 169
3 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 135
4 Norra Norrland 19
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

F15

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 241
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 146
3 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 61
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

P15

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 153
2 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 70
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 33
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

F17

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 137
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 131
3 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 102
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

P17

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 201
2 Södra Norrland 163
3 Norrbotten (endast Regionsmästerskap) 25
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19

K35

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 10
F17F15F14F13P17P15P14P13K35
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaViktkastning8x200 m60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaStav
Norrbotten (endast Regionsmästerskap)13871310127141810131411131121139189281017121824271326262928231510899891314716111019151718121081213212110186
Södra Norrland137192526252220262620261827242727132715272618222830179177182181722237171910211010271923191910101110251022179101861791792625232027271326928272610
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)131914121914182215239162118191212115141812141016820816121611177826281927241881977109192616251916257161415111856121822
Norra Norrland19
Kvinnor 60 m Resultat bekräftade kl. 23:43
10/2 11:40
Poäng
1 Lovisa Ulvenstam
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 7.84 AR
2 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 8.06
3 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 8.16 PB
4 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 8.37
5 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 8.47 SB
Emmy Erlandsson
NORR Luleå FIF
05 NORR Luleå FIF DNS
Kvinnor 200 m Resultat bekräftade kl. 12:09
11/2 12:00
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 26.99 1 PB
2 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 27.51 2 SB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 27.65 3 PB
2 Meja Berggren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 28.28 4 PB
Kvinnor 400 m Resultat bekräftade kl. 13:26
10/2 13:20
Poäng
1 Elise Eneris
NORR Gällivare SK
06 NORR Gällivare SK 1:08.68 SB
Kvinnor 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

Kvinnor 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Kvinnor 60 m häck Resultat bekräftade kl. 10:40
Höjd: 84,0cm
11/2 10:40
Poäng
1 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 9.23 PB
2 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 9.54 PB
3 Vega Kågström
VÄST Skellefteå AIK
05 VÄST Skellefteå AIK 10.22 SB
Kvinnor Höjd Resultat bekräftade kl. 16:07
10/2 15:10
Poäng
1 Vega Kågström
VÄST Skellefteå AIK
05 VÄST Skellefteå AIK 158
2 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 149
3 Maija Keinil
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 139
139144149152155158161
165 Elsa Arnesson-ooxxx
30 Vega Kågström--oxoooxxx
28 Maija Keiniloxxx
Kvinnor Stav Resultat bekräftade kl. 14:35
11/2 12:55
Poäng
1 Lovisa Blomqvist
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 400 AR
2 Elise Eneris
NORR Gällivare SK
06 NORR Gällivare SK 269
234254269284304314324334344354364374384390400
131 Lovisa Blomqvist--------oxoooxoxoxxo
66 Elise Enerisoooxxx
Kvinnor Längd Resultat bekräftade kl. 23:29
11/2 14:40
Poäng
1 Lovisa Ulvenstam
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 5.89 AR
2 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 4.83
3 Agnes Grönlund
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 4.46 SB
4 Elise Eneris
NORR Gällivare SK
06 NORR Gällivare SK 4.15
123456
165 Elsa Arnesson4.76x4.694.564.554.83
66 Elise Eneris4.15x3.994.024.05x
27 Agnes Grönlund4.344.274.25x4.324.46
214 Lovisa Ulvenstam5.875.895.85x5.735.75
Kvinnor Tresteg Resultat bekräftade kl. 15:46
10/2 10:00
Poäng
1 Emelie Nyman Wänseth
S.NORR Östersunds GIF
98 S.NORR Östersunds GIF 12.73 AR
2 Lovisa Ulvenstam
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 12.60 SB AR F19
3 Cornelia Nilsson
VÄST Skellefteå AIK
01 VÄST Skellefteå AIK 12.15
4 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 10.91 SB
5 Maija Keinil
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 9.95 PB
6 Elise Eneris
NORR Gällivare SK
06 NORR Gällivare SK 9.22 PB
123456
28 Maija Keinil9.689.959.837.889.599.76
66 Elise Enerisx9.229.11x8.93-
150 Irma Jonsson10.9110.78x10.729.8410.70
38 Cornelia Nilssonxxx12.15xx
209 Emelie Nyman Wänsethxx12.73x--
214 Lovisa Ulvenstam12.0612.6012.43-x-
Kvinnor Kula Resultat bekräftade kl. 12:41
Vikt: 4,0kg
11/2 12:25
Poäng
1 Betty Öhlén
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 9.83 PB
2 Veronica Lundgren
S.NORR Sollefteå GIF
86 S.NORR Sollefteå GIF 9.29
3 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 8.58 PB
4 Elise Eneris
NORR Gällivare SK
06 NORR Gällivare SK 7.57
123456
143 Veronica Lundgren9.29xx9.08xx
66 Elise Eneris7.357.067.377.437.527.57
171 Stina Ericssonxx8.138.147.948.58
163 Betty Öhlén9.58x9.829.33x9.83
Kvinnor Viktkastning Resultat bekräftade kl. 23:43
Vikt: 9,08kg
10/2 12:40
Poäng
1 Linda Hedlund
NORR Boden FI
04 NORR Boden FI 15.85 AR
2 Veronica Lundgren
S.NORR Sollefteå GIF
86 S.NORR Sollefteå GIF 10.87
3 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 9.83
123456
143 Veronica Lundgrenx10.32xx10.87x
29 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson9.68x9.39xx9.83
63 Linda Hedlund15.2113.7715.5215.8515.52x
F17 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 23:46
10/2 11:45
Heat 1
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 7.90 q SB
2 Tindra Strandberg
NORR Luleå FIF
08 NORR Luleå FIF 8.44 q SB
3 Elvira Stark
NORR Star SC
08 NORR Star SC 8.55 q
4 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.71
5 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.81 PB
Heat 2
Poäng
1 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 8.15 q PB
2 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.54 q PB
3 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 8.55 q
4 Agnes Olsson
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.89
Wilma Lundbäck
NORR Haparanda SKT
07 NORR Haparanda SKT DNS
F17 60 m Final Resultat bekräftade kl. 23:46
10/2 12:25
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 7.85 9.00 AR
2 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 8.22 8.00
3 Tindra Strandberg
NORR Luleå FIF
08 NORR Luleå FIF 8.34 7.00 PB
4 Elvira Stark
NORR Star SC
08 NORR Star SC 8.49 6.00 SB
5 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.55 5.00
6 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 8.61 4.00
F17 400 m Resultat bekräftade kl. 15:03
11/2 14:55
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 1:05.53 10.00 1 PB
2 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 1:06.54 7.00 4 SB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 1:05.60 9.00 2 PB
2 Elvira Stark
NORR Star SC
08 NORR Star SC 1:06.23 8.00 3 PB
F17 60 m häck Resultat bekräftade kl. 11:13
Höjd: 76,2cm
11/2 11:10
Poäng
1 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 9.75 10.00 PB
2 Jennifer Texmo
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 10.10 9.00
3 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 10.25 8.00 PB
4 Elvira Stark
NORR Star SC
08 NORR Star SC 10.34 7.00
5 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 10.59 6.00 PB
F17 Höjd Resultat bekräftade kl. 13:25
10/2 12:45
Poäng
1 Jennifer Texmo
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 154 10.00 SB
2 Felicia Bojang
NORR Haparanda SKT
08 NORR Haparanda SKT 149 9.00
3 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 144 8.00
4 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 144 7.00 PB
=5 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 139 6.00 PB
=5 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 139 6.00
7 Saga Engfors
NORR Gällivare SK
08 NORR Gällivare SK 134 4.00
129134139144149154157
199 Mira Hagberg-ooxoxxx
24 Tilda Fridenborg--oxxx
78 Felicia Bojang---ooxxx
59 Hilma Petterssonoooxxx
67 Saga Engforsooxxx
172 Tyra Finke-oxoxxoxxx
213 Jennifer Texmo---ooxoxxx
F17 Stav Resultat bekräftade kl. 12:34
11/2 12:00
Poäng
1 Saga Engfors
NORR Gällivare SK
08 NORR Gällivare SK 254 10.00
214224234244254267
67 Saga Engforsooxoooxxx
F17 Längd Resultat bekräftade kl. 16:25
11/2 15:35
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 5.30 10.00
2 Felicia Bojang
NORR Haparanda SKT
08 NORR Haparanda SKT 5.09 9.00
3 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 5.04 8.00 PB
4 Jennifer Texmo
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.88 7.00 SB
5 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 4.81 6.00 PB
6 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 4.70 1.00 SB
7 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.62 5.00 PB
8 Meja Berggren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 4.57 4.00
9 Saga Engfors
NORR Gällivare SK
08 NORR Gällivare SK 4.30 3.00 SB
10 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.16 1.00 PB
11 Alma Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 4.13 1.00
12 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.00 1.00
13 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 2.95 1.00
123456
137 Wilma Strandbergx2.95-
51 Estelle Mjöbringx4.003.99
206 Stella Lundström5.235.215.295.25x5.30
191 Moa Svedberg3.824.592.614.654.704.68
213 Jennifer Texmo4.624.71x4.744.784.88
78 Felicia Bojang5.09xx4.942.142.32
59 Hilma Pettersson4.494.234.501.174.624.30
199 Mira Hagberg4.064.114.16
22 Meja Berggren4.464.164.472.044.494.57
32 Alma Lindgren4.094.054.13
172 Tyra Finkex4.814.484.684.754.58
67 Saga Engfors4.164.174.30
24 Tilda Fridenborgx4.833.154.695.04-
F17 Tresteg Resultat bekräftade kl. 23:47
10/2 10:00
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 12.35 10.00 AR
2 Meja Berggren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 10.88 9.00 PB
3 Jennifer Texmo
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 10.76 8.00 PB
4 Felicia Bojang
NORR Haparanda SKT
08 NORR Haparanda SKT 10.63 7.00 PB
5 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.62 6.00 PB
6 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.34 1.00 PB
7 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.32 5.00 =PB
123456
24 Tilda Fridenborgxxxx9.8210.32
172 Tyra Finke10.2710.109.8810.1610.3010.34
22 Meja Berggren10.6910.6310.6410.6210.6410.88
191 Moa Svedbergx10.62x---
213 Jennifer Texmox10.7610.3210.17-10.27
78 Felicia Bojang10.3810.5210.38x10.63x
206 Stella Lundströmx12.1112.3511.78-11.90
F17 Kula Resultat bekräftade kl. 13:35
Vikt: 3,0kg
11/2 12:50
Poäng
1 Felicia Bojang
NORR Haparanda SKT
08 NORR Haparanda SKT 10.01 10.00 SB
2 Jennifer Texmo
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 9.93 9.00 PB
3 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 9.79 8.00
4 Meja Berggren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 9.52 7.00
5 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 9.01 6.00 PB
6 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 8.60 5.00 PB
7 Alexandra Mattsin
NORR Gällivare SK
08 NORR Gällivare SK 8.53 4.00 PB
8 Ella Hagervall
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 7.79 3.00
9 Felicia Blom
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 7.63 1.00
10 Emelina Olofsson
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 6.54 1.00
123456
23 Felicia Blom7.637.547.58
22 Meja Berggren8.29x8.62x9.529.16
9 Ella Hagervall7.797.44x7.42x7.40
78 Felicia Bojangx9.059.639.68x10.01
137 Wilma Strandberg9.359.239.359.799.42x
213 Jennifer Texmo9.618.939.879.829.509.93
73 Alexandra Mattsin7.467.187.847.688.538.41
14 Emelina Olofsson6.54xx
24 Tilda Fridenborg8.28xx9.018.448.97
191 Moa Svedberg8.49x8.308.058.608.54
F17 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 23:47
Vikt: 7,26kg
10/2 13:50
Poäng
1 Felicia Bojang
NORR Haparanda SKT
08 NORR Haparanda SKT 14.57 10.00 AR
2 Ella Hagervall
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 10.70 9.00 SB
3 Alexandra Mattsin
NORR Gällivare SK
08 NORR Gällivare SK 10.15 8.00 PB
4 Meja Berggren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 9.79 7.00 SB
5 Alma Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 9.21 6.00 PB
123456
78 Felicia Bojangx13.8014.5713.9114.4112.75
73 Alexandra Mattsin9.188.989.479.12x10.15
32 Alma Lindgren7.939.148.758.859.219.09
22 Meja Berggrenxx9.329.239.799.51
9 Ella Hagervall10.3110.70xxx10.32
F15 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:06
10/2 09:45
Heat 1
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 8.42 q
2 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 8.92 PB
3 Nea Perttula
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 9.04 SB
4 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 9.20 PB
Heat 2
Poäng
1 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.47 q PB
2 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 8.85 q
3 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.13 PB
4 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 9.34
Heat 3
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 8.35 q
2 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.71 q PB
3 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 8.83 q
4 Saga Sjöberg
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 9.43 PB
5 Maya Salmi
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 9.83 SB
F15 60 m Final Resultat bekräftade kl. 12:34
10/2 12:30
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 8.27 9.00
2 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 8.36 8.00 PB
3 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.55 7.00
4 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 8.71 6.00
5 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 8.76 5.00 PB
6 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.83
F15 200 m Resultat bekräftade kl. 13:01
11/2 12:45
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 27.02 10.00 1 PB
2 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 27.32 9.00 2
3 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 28.61 8.00 3 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 29.24 7.00 4 PB
2 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 31.12 5.00 8
Smilla Nordin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI DNS
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 29.59 6.00 5 PB
2 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 31.00 1.00 7
3 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 32.12 1.00 10 PB
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 30.91 1.00 6 PB
2 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 32.04 1.00 9 PB
F15 1000 m Resultat bekräftade kl. 14:20
10/2 14:15
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 3:21.66 10.00
2 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 3:29.35 9.00 PB
3 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 3:29.95 8.00
4 Elsa Eriksson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 3:33.38 7.00
5 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3:35.80 1.00
F15 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 09:07
Höjd: 76.2cm
11/2 09:00
Heat 1
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 9.70 q
2 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 10.22 q PB
3 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 10.38 q PB
4 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 10.55 PB
5 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 12.50
Heat 2
Poäng
1 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.01 q =SB
2 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 10.15 q
3 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 10.31 q PB
4 Smilla Nordin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 11.04 PB
5 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 11.39 PB
6 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 12.00 PB
F15 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 11:31
Höjd: 76.2cm
11/2 11:15
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 9.53 9.00 PB
2 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.88 8.00 PB
=3 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 10.07 7.00 10.062
=3 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 10.07 7.00 PB 10.062
5 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 10.26 5.00 PB
6 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 10.54
F15 Höjd Resultat bekräftade kl. 16:00
10/2 14:45
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 155 10.00 =PB
2 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 155 9.00 =PB
3 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 144 8.00
4 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 144 7.00
5 Smilla Nordin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 139 1.00 SB
6 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 139 6.00 PB
=7 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 129 5.00 PB
=7 Elsa Eriksson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 129 1.00 SB
119124129134139144149152155158
154 Elsa Magnusson----oxxoxxx
195 Mira Cedervall-----xoooxxoxxx
56 Wilma Nilsson-oxooxxoxxx
35 Millie Lundgrenoooxxx
155 Smilla Nordin---ooxxx
148 Elsa Eriksson-ooxxx
47 Eyja Gautadóttir-----oooxxoxxx
159 Klara Sundin---oooxxx
F15 Stav Resultat bekräftade kl. 10:12
11/2 09:20
Poäng
1 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 219 10.00 PB
2 Agnes Niskala Blick
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 219 9.00
3 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 204 8.00 PB
4 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 204 7.00 PB
5 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 184 6.00 SB
6 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 184 5.00 PB
Maya Salmi
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT x 1.00
144164184204219234
154 Elsa Magnusson-ooxoxxx
161 Molly Westerberg-oxoxxx
88 Maya Salmixx------
159 Klara Sundin-ooxxx
86 Agnes Niskala Blick--ooxxoxxx
3 Irma Bjurdamm-oooxxx
33 Moa Lindgren--xoooxxx
F15 Längd Resultat bekräftade kl. 14:33
11/2 13:30
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 5.15 10.00
2 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 4.50 9.00
3 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 4.39 8.00
4 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 4.34 7.00
5 Nea Perttula
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 4.28 6.00 SB
6 Smilla Nordin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 4.18 1.00 SB
7 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.96 5.00
8 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3.84 1.00
9 Ida-Felicia Koski
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 3.51 4.00 SB
10 Agnes Niskala Blick
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 3.49 3.00
11 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 3.28 2.00 =PB
12 Saga Sjöberg
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 3.27 1.00
13 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.24 1.00
Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå - 1.00
123456
83 Ida-Felicia Koski3.513.333.21
144 Saga Sjöbergx3.273.07
155 Smilla Nordin3.924.023.844.184.144.17
7 Irma Granberg---
142 Felicia Johansson4.394.24x3.973.72x
176 Joline Fridh3.74x3.823.843.73x
56 Wilma Nilsson3.283.143.07
87 Nea Perttulax4.274.28x4.04x
164 Lykke Andersson4.281.722.584.34x3.61
86 Agnes Niskala Blickx3.273.49
130 Ellie Vedin1.554.504.174.374.434.38
35 Millie Lundgrenxx3.24
33 Moa Lindgren3.963.892.91---
47 Eyja Gautadóttir5.154.914.534.945.004.98
F15 Tresteg Resultat bekräftade kl. 12:13
10/2 11:30
Poäng
1 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 9.63 10.00 PB
2 Nea Perttula
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 9.34 9.00 SB
3 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 9.15 8.00
4 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.03 7.00 PB
5 Saga Sjöberg
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 8.79 6.00 PB
6 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.48 1.00 PB
7 Agnes Niskala Blick
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 7.96 5.00
8 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 7.92 4.00
123456
35 Millie Lundgrenxx7.92x7.92x
176 Joline Fridh8.488.33-8.428.238.15
86 Agnes Niskala Blick7.967.83xxx7.49
142 Felicia Johanssonxx9.499.639.539.50
33 Moa Lindgrenxxx8.85x9.15
144 Saga Sjöbergx8.278.79xx8.01
164 Lykke Andersson8.748.529.038.84-8.89
87 Nea Perttulax9.299.30x9.149.34
F15 Kula Resultat bekräftade kl. 12:01
Vikt: 3,0kg
11/2 11:25
Poäng
1 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 9.24 10.00 PB
2 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.96 9.00 PB
3 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 8.22 8.00
4 Smilla Nordin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 7.65 7.00 SB
5 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 7.36 1.00
6 Agnes Niskala Blick
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 6.73 6.00 PB
7 Ida-Felicia Koski
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 6.53 5.00 SB
8 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 5.16 4.00 PB
123456
56 Wilma Nilsson5.164.754.81xx4.58
155 Smilla Nordin7.657.40xx7.077.39
159 Klara Sundin8.378.817.729.248.858.73
86 Agnes Niskala Blick6.18x6.32xx6.73
176 Joline Fridhxx7.036.777.367.25
47 Eyja Gautadóttir7.667.557.298.037.938.22
154 Elsa Magnusson8.968.398.668.448.027.80
83 Ida-Felicia Koski6.21xxx6.046.53
F15 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 13:44
Vikt: 7,26kg
10/2 13:05
Poäng
1 Natalie Lööv
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.90 10.00 SB
2 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.14 9.00 PB
3 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.37 8.00 PB
4 Ida-Felicia Koski
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 7.08 7.00 PB
5 Maya Salmi
NORR Haparanda SKT
09 NORR Haparanda SKT 6.38 6.00 PB
Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK - 1.00
123456
88 Maya Salmi5.895.135.74x-6.38
174 Lisa Flinkbergx7.20xx9.148.11
176 Joline Fridh8.177.506.228.377.117.94
83 Ida-Felicia Koski6.307.086.956.756.577.01
180 Natalie Lööv9.908.779.66x8.699.60
37 Ellen Möller------
F14 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 11:11
10/2 10:30
Heat 1
Poäng
1 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.83 q
2 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 8.87 q PB
3 Lisa Hedström
NORR Star SC
10 NORR Star SC 8.90 PB
4 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.66 PB
5 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.30 PB
Heat 2
Poäng
1 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 8.96 q
2 Kajsa Kihlberg
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.02
3 Minna Kilander
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.17 PB
4 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.27
5 Tova Fahlgren
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.69 PB
Heat 3
Poäng
1 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.80 q
2 Maja Emanuelsson
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 8.90 q
3 Alice Lundström
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 9.07
4 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 9.12 PB
5 Elvira Lindberg
S.NORR Marieby GIF
10 S.NORR Marieby GIF 9.27 PB
Heat 4
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.51 q PB
2 Tove Asp
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 8.91 PB
3 Julia Waara
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 8.94 PB
4 Elin Persson
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 9.78 PB
5 Filippa Mattsin
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 10.55
F14 60 m Final Resultat bekräftade kl. 11:31
10/2 11:30
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.49 9.00 PB
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.67 8.00 PB
3 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.72 7.00 PB
4 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 8.76 6.00 PB
5 Maja Emanuelsson
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 8.92 5.00
6 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 8.98 4.00
F14 200 m Resultat bekräftade kl. 14:05
11/2 13:35
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 28.18 10.00 1 PB
2 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 29.13 9.00 2 PB
3 Kajsa Kihlberg
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 29.82 7.00 4
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 29.59 8.00 3 PB
2 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 30.12 5.00 6
3 Julia Waara
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 30.15 4.00 7 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Alicia Engman
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 29.87 6.00 5 PB
2 Maja Emanuelsson
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 30.34 1.00 8
3 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 31.17 1.00 11
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tove Asp
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 30.87 1.00 9 PB
2 Elvira Lindberg
S.NORR Marieby GIF
10 S.NORR Marieby GIF 31.68 1.00 13
3 Alice Lundström
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 32.35 1.00 15
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 31.01 3.00 10 PB
2 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 35.48 2.00 16 PB
3 Filippa Mattsin
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 36.36 1.00 17 PB
F-Final
Poäng Tot. plac.
1 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 31.25 1.00 12 PB
2 Tova Fahlgren
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 32.19 1.00 14 PB
F14 1000 m Resultat bekräftade kl. 14:42
10/2 14:40
Poäng
1 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3:20.55 10.00 PB
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3:22.02 9.00 PB
3 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3:22.28 8.00 PB
4 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 3:31.32 7.00 PB
5 Alicia Engman
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 3:36.52 6.00 PB
6 Tova Fahlgren
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3:46.12 5.00 PB
Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå DNF 1.00
F14 60 m häck Resultat bekräftade kl. 10:58
Höjd: 76.2cm
11/2 10:55
Poäng
1 Kajsa Kihlberg
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 10.19 10.00
2 Lisa Hedström
NORR Star SC
10 NORR Star SC 10.40 9.00
3 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 10.86 8.00
4 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 11.01 7.00
5 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 11.56 1.00
6 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 11.89 1.00
F14 Höjd Resultat bekräftade kl. 14:57
11/2 14:20
Poäng
1 Lisa Hedström
NORR Star SC
10 NORR Star SC 142 10.00
2 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 139 9.00 PB
3 Maja Emanuelsson
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 139 8.00
=4 Elvira Lindberg
S.NORR Marieby GIF
10 S.NORR Marieby GIF 134 7.00
=4 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 134 7.00
6 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 129 1.00 PB
7 Minna Kilander
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 119 1.00
8 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 119 1.00
110114119124129134139142147
132 Elvira Lindberg-ooooxoxxx
98 Maja Emanuelsson----ooxxoxxx
196 Moa Degermarkooxxoxxx
194 Meja Cedervall---ooxoxxx
204 Minna Kilander--oxxx
111 Lisa Hedström-----oxxooxxx
141 Julia Eriksson--ooooxoxxx
145 Estrid Ödlund--ooxxoxxx
F14 Stav Resultat bekräftade kl. 10:20
10/2 09:30
Poäng
1 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 240 10.00 PB
2 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 204 9.00
3 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 204 8.00 PB
164184204219230235240245
201 Siri Herkules-oxxoxxx
80 Elvira Brännströmxoooxxx
194 Meja Cedervall--oxxooooxxx
F14 Längd Resultat bekräftade kl. 13:26
10/2 12:20
Poäng
1 Alicia Engman
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 4.38 10.00
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.31 9.00 PB
3 Lisa Hedström
NORR Star SC
10 NORR Star SC 4.26 8.00
4 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 4.19 7.00 PB
5 Julia Waara
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 4.19 6.00
6 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 4.03 5.00
7 Maja Emanuelsson
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 3.99 1.00
8 Elvira Lindberg
S.NORR Marieby GIF
10 S.NORR Marieby GIF 3.93 4.00 PB
9 Minna Kilander
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.77 1.00
10 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 3.71 1.00 PB
11 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 3.57 1.00 PB
12 Alice Lundström
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 3.54 1.00 PB
13 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.50 1.00
14 Kajsa Kihlberg
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.48 1.00
15 Tova Fahlgren
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.47 1.00 PB
16 Elin Persson
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 3.41 1.00
17 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 2.94 3.00 PB
18 Filippa Mattsin
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 2.73 1.00
123456
201 Siri Herkulesx4.194.104.142.384.19
146 Klara K Dahlgren3.834.033.953.723.773.77
12 Wilma Lind2.942.122.80
145 Estrid Ödlund3.543.573.04
203 Kajsa Kihlberg3.483.483.39
111 Lisa Hedström4.174.044.263.973.934.06
132 Elvira Lindbergx3.913.933.74x3.75
1 Svea Andersson-Junkka4.31x4.124.31x-
74 Filippa Mattsinx2.732.69
141 Julia Eriksson3.463.71x
198 Tova Fahlgren3.443.473.41
75 Elin Persson3.413.263.34
77 Julia Waara4.114.194.183.893.934.15
68 Alicia Engman4.294.314.274.304.38x
196 Moa Degermark3.403.433.50
98 Maja Emanuelsson3.903.833.873.913.713.99
204 Minna Kilander3.773.773.57
100 Alice Lundström3.543.412.51
F14 Tresteg Resultat bekräftade kl. 12:08
11/2 11:10
Poäng
1 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.66 10.00 PB
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.60 9.00 PB
3 Kajsa Kihlberg
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.26 8.00 PB
4 Minna Kilander
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 8.89 7.00 PB
5 Julia Waara
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 8.83 6.00 PB
6 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.65 5.00 PB
7 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.46 1.00 PB
8 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 7.76 1.00 PB
9 Elin Persson
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 7.11 4.00 PB
10 Elvira Petrusson
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 6.83 1.00 PB
123456
184 Elvira Petrusson6.836.816.82
75 Elin Persson6.897.117.09
77 Julia Waara8.628.59x8.558.838.62
145 Estrid Ödlund7.73x7.76x7.75x
204 Minna Kilander8.008.078.57x8.598.89
203 Kajsa Kihlberg8.34x8.418.458.709.26
146 Klara K Dahlgren8.468.217.868.037.938.43
16 Julia Olofsson8.07x8.648.658.448.53
201 Siri Herkules8.788.589.63x9.329.66
1 Svea Andersson-Junkka8.939.04x9.199.609.51
F14 Kula Resultat bekräftade kl. 16:37
Vikt: 3,0kg
10/2 15:55
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.46 10.00 PB
2 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 7.99 9.00
3 Elvira Lindberg
S.NORR Marieby GIF
10 S.NORR Marieby GIF 7.88 8.00
4 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 7.79 1.00
5 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 7.56 7.00 PB
6 Alice Lundström
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 7.49 6.00
7 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 7.36 1.00 PB
8 Alicia Engman
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 6.72 5.00
9 Julia Waara
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 6.19 4.00
10 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6.15 3.00
11 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 5.76 1.00 PB
12 Elin Persson
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 5.02 1.00
13 Filippa Mattsin
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 4.92 1.00
123456
100 Alice Lundström6.736.59x5.897.497.36
141 Julia Erikssonx5.76x
145 Estrid Ödlund6.237.36x6.74xx
146 Klara K Dahlgren8.467.28x8.108.33x
19 Sigrid Styrman7.427.476.746.817.567.43
132 Elvira Lindberg7.857.88xx6.00x
74 Filippa Mattsinx4.924.67
196 Moa Degermark6.55xxx7.79x
194 Meja Cedervall7.737.997.937.087.76x
75 Elin Persson4.565.02x
12 Wilma Lind6.156.13x
77 Julia Waara6.195.425.79
68 Alicia Engman6.726.63x6.666.485.95
F14 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:53
Vikt: 7,26kg
11/2 15:30
Poäng
1 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 7.26 10.00 PB
2 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 6.96 9.00
3 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 6.37 8.00 PB
4 Elvira Brännström
NORR Haparanda SKT
10 NORR Haparanda SKT 6.31 7.00 PB
5 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6.20 6.00 PB
6 Filippa Mattsin
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 6.18 5.00 PB
123456
19 Sigrid Styrman6.627.266.637.085.91x
80 Elvira Brännström6.13x4.985.34x6.31
74 Filippa Mattsin6.186.155.724.825.08x
194 Meja Cedervall6.375.595.535.906.346.10
196 Moa Degermarkxx6.926.966.205.96
12 Wilma Lind5.586.20x5.374.56x
F13 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:26
10/2 09:00
Heat 1
Poäng
1 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 8.76 q
2 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.98 q PB
3 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.67 PB
5 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 10.96
4 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 9.96 Utom tävlan
Heat 2
Poäng
1 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.79 q
2 Tindra Burman Sjölander
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.10
3 Jennifer Staf
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.84
4 Ella Klippmark
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 9.99
5 Elvina Bergkvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 10.85
Heat 3
Poäng
1 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.64 q PB
2 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 8.82 q PB
3 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 9.59 PB
4 Freja Eriksson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 9.68 PB
5 Lykke Asplund
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 10.20 PB
6 Emma Henriksson
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 10.22
Heat 4
Poäng
1 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 8.21 q AR
2 Ines Vestin
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.49 PB
3 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 9.58 PB
4 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.59
5 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 10.11 PB
F13 60 m Final Resultat bekräftade kl. 10:30
10/2 10:00
Poäng
1 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 8.28 9.00
2 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.59 8.00 PB
3 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.60 7.00 =PB
4 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 8.72 6.00
5 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 8.84 5.00
6 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.89 PB
F13 200 m Resultat bekräftade kl. 12:39
11/2 12:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 28.22 10.00 1 PB
2 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 28.99 9.00 2 =PB
3 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 29.41 8.00 3
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tindra Burman Sjölander
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 29.64 7.00 4 PB
2 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 30.54 6.00 5 PB
3 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 32.81 2.00 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 32.08 4.00 7 PB
2 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 32.87 1.00 11 PB
3 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 32.93 1.00 12 PB
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 34.18 1.00 13 PB
2 Elvina Bergkvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 35.65 1.00 15 PB
3 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 35.95 1.00 16 PB
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ines Vestin
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 32.48 1.00 9 PB
2 Emma Henriksson
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 34.76 1.00 14
F-Final
Poäng Tot. plac.
1 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 30.71 5.00 6 PB
2 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 32.38 3.00 8 PB
F13 800 m Resultat bekräftade kl. 14:55
10/2 14:50
Poäng
1 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 3:04.85 10.00
2 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 3:07.25 9.00 PB
3 Elvina Bergkvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 3:10.30 8.00 SB
4 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 3:11.54 7.00 PB
F13 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 09:28
Höjd: 68,6cm
11/2 09:10
Heat 1
Poäng
1 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 10.68 q
2 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 10.74 q
3 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 11.19 q PB
4 Ines Vestin
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 12.98 PB
Heat 2
Poäng
1 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 10.79 q
2 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 11.96 q
3 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 12.61 SB
4 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 13.46 PB
Heat 3
Poäng
1 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 9.63 q
2 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 12.63
3 Elvina Bergkvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 13.44
4 Lykke Asplund
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 13.68 PB
5 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 15.64
F13 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 10:50
Höjd: 68,6cm
11/2 10:45
Poäng
1 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 9.62 9.00
2 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 10.44 8.00
3 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 10.56 7.00
4 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 10.73 6.00
5 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 11.08 5.00 PB
6 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 11.94 4.00 PB
F13 Höjd Resultat bekräftade kl. 15:19
11/2 14:00
Poäng
1 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 144 10.00
2 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 144 9.00
3 Elvina Bergkvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 132 8.00
4 Ella Maripuu
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 132 7.00
=5 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 129 6.00
=5 Alice Edholm
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 129 6.00 PB
7 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 129 4.00 PB
8 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 124 3.00
9 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 124 1.00
10 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 124 1.00 PB
11 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 119 1.00 PB
12 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 114 1.00
=13 Stina Magni
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 114 1.00
=13 Ella Klippmark
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 114 1.00
15 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 109 1.00
16 Ines Vestin
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 109 2.00
17 Lykke Asplund
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 104 1.00
Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 135 Utom tävlan
104109114119124129132135138141144147
216 Irma Bergoooxxooxxx
42 Nellie Aronsson--oooxxx
208 Stina Magniooxxoxxx
107 Lilly Josefsson---o-oooooxxoxxx
55 Thea Nilsson---oooooooxoxxx
185 Enya Rehnstedt-ox----------
126 Tilda Sparrman-ooooxoxxx
43 Lykke Asplundoxxx
124 Ellen Olssonooooxxx
105 Nike Gebing---oxooxxx
82 Ella Klippmarkooxxoxxx
65 Selma Sundqvist-ooxooxxx
169 Alice Edholm-oooxooxxx
60 Ines Vestinoxxoxxx
62 Elvina Bergkvist---oxoxooxxx
89 Stella Tuisku-xoxoxxx
216 Ella Maripuu-ooooxoxoxxx
212 Iris Sandström----oxoxxooxxx
F13 Stav Resultat bekräftade kl. 23:48
10/2 13:05
Poäng
1 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 245 10.00 AR
2 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 219 9.00 PB
3 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 219 8.00 PB
4 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 204 7.00 PB
5 Ella Klippmark
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 184 6.00 PB
6 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 184 5.00 PB
7 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 164 1.00
124144164184204219234245260
76 Saga Simone Willerslevoooxxx
89 Stella Tuisku---ooxoxxx
107 Lilly Josefsson-----oxooxxx
82 Ella Klippmark-oooxxx
42 Nellie Aronsson-ooxxoxxx
55 Thea Nilsson-oooxxoxxx
212 Iris Sandström---oxoxoxxx
F13 Längd Resultat bekräftade kl. 16:39
Hoppzon
10/2 15:50
Poäng
1 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 4.91 10.00 PB
2 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 4.66 9.00
3 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 4.64 8.00 PB
4 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 4.53 7.00 PB
5 Lilly Josefsson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 4.53 1.00
6 Tindra Burman Sjölander
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 4.23 6.00 PB
7 Thea Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 4.18 5.00 PB
8 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 4.18 1.00 PB
9 Nellie Aronsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 3.96 4.00
10 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 3.87 1.00
11 Freja Eriksson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 3.74 3.00
12 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 3.69 2.00
13 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 3.52 1.00
14 Alice Edholm
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 3.45 1.00
15 Ines Vestin
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 3.39 1.00
16 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 3.12 1.00 SB
17 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 2.97 1.00
123456
169 Alice Edholm3.453.263.38
179 Diana Lindblad2.892.972.91
124 Ellen Olsson3.483.523.43
65 Selma Sundqvist3.833.764.183.79xx
121 Freja Eriksson3.353.743.49
167 Irma Bergx2.973.12
212 Iris Sandström4.524.314.394.634.644.41
107 Lilly Josefsson4.534.324.414.344.294.48
55 Thea Nilsson3.913.864.084.024.184.04
60 Ines Vestin3.373.293.39
185 Enya Rehnstedt3.69x3.58
89 Stella Tuisku3.843.823.87
44 Tindra Burman Sjölander4.234.104.024.063.904.06
105 Nike Gebing4.63x4.594.66x4.66
42 Nellie Aronsson3.793.903.96
84 Nea Kylmämaa4.48xx4.454.264.53
76 Saga Simone Willerslev4.634.914.57---
F13 Tresteg Resultat bekräftade kl. 23:30
Hoppzon
11/2 09:50
Poäng
1 Saga Simone Willerslev
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 10.02 10.00 AR
2 Iris Sandström
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 9.84 9.00 PB
3 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 9.23 8.00 SB
4 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 8.69 7.00 PB
5 Stella Tuisku
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 8.45 1.00 PB
6 Stina Magni
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 8.26 6.00 PB
7 Ella Klippmark
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 8.13 1.00
8 Emma Henriksson
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 7.69 1.00
9 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 7.51 5.00 PB
10 Ellen Olsson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 7.38 1.00 PB
11 Diana Lindblad
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 6.83 1.00 PB
123456
179 Diana Lindblad6.776.406.83
216 Irma Berg7.517.33x
82 Ella Klippmark8.097.958.118.007.888.13
124 Ellen Olssonxx7.38
71 Emma Henriksson7.696.957.377.687.437.10
76 Saga Simone Willerslev9.569.689.969.9710.029.90
65 Selma Sundqvist8.378.338.158.698.478.45
212 Iris Sandström9.339.249.539.519.849.55
208 Stina Magni8.248.268.13---
89 Stella Tuisku8.158.158.278.38x8.45
84 Nea Kylmämaa9.15xx9.229.23x
F13 Kula Resultat bekräftade kl. 11:59
Vikt: 2,0kg
10/2 11:30
Poäng
1 Nea Kylmämaa
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 9.92 10.00 PB
2 Tilda Sparrman
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 9.15 9.00 PB
3 Tindra Burman Sjölander
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.95 8.00
4 Nike Gebing
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.94 7.00
5 Jennifer Staf
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 8.36 6.00
6 Enya Rehnstedt
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 6.95 5.00 PB
7 Emma Henriksson
NORR Gällivare SK
11 NORR Gällivare SK 6.72 4.00
8 Selma Sundqvist
NORR Boden FI
11 NORR Boden FI 5.45 1.00 PB
9 Irma Berg
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 4.78 1.00 SB
10 Lykke Asplund
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 4.58 3.00 PB
11 Freja Eriksson
S.NORR IF Castor
11 S.NORR IF Castor 4.54 1.00
Alice Edholm
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF x 1.00
Ella Klippmark
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT x 1.00
123456
121 Freja Erikssonx4.54x
44 Tindra Burman Sjölanderx8.95xxxx
167 Irma Bergx4.78x
169 Alice Edholmxxx
71 Emma Henriksson5.396.725.796.36x6.29
43 Lykke Asplundxx4.58
82 Ella Klippmarkxxx
84 Nea Kylmämaa8.498.68x9.669.92x
185 Enya Rehnstedt6.046.956.275.89x6.21
105 Nike Gebing8.947.037.537.028.078.70
126 Tilda Sparrman8.838.849.15x8.53x
187 Jennifer Staf8.368.198.248.107.788.13
65 Selma Sundqvist5.12x5.45xx4.83
Män & M70 60 m Resultat bekräftade kl. 12:15
10/2 12:10
Poäng
1 Felix Ridderstråle
NORR Piteå IF
04 NORR Piteå IF 7.39 SB
2 Kevin Lindmark
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 7.51 PB
3 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 7.69
4 Hugo Hakeberg
NORR Luleå FIF
06 NORR Luleå FIF 8.07
5 Mats Höglund
S.NORR Brännans IF
51 S.NORR Brännans IF 10.44 SB
Sammanställning per klass
Män
1 Felix Ridderstråle
NORR Piteå IF
04 NORR Piteå IF 7.39
2 Kevin Lindmark
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 7.51
3 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 7.69
4 Hugo Hakeberg
NORR Luleå FIF
06 NORR Luleå FIF 8.07
M70
1 Mats Höglund
S.NORR Brännans IF
51 S.NORR Brännans IF 10.44
Män 200 m Resultat bekräftade kl. 14:11
11/2 14:10
Poäng
1 Felix Ridderstråle
NORR Piteå IF
04 NORR Piteå IF 23.07
2 Melker Tuvemyr
NORR Morjärvs SK
07 NORR Morjärvs SK 26.08
3 Hugo Hakeberg
NORR Luleå FIF
06 NORR Luleå FIF 26.33 PB
Män 400 m Resultat bekräftade kl. 13:21
10/2 13:10
Poäng
1 Felix Ridderstråle
NORR Piteå IF
04 NORR Piteå IF 50.88
2 Emil Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 56.76 PB
3 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 1:04.24 SB
Kvinnor & Män 800 m Resultat bekräftade kl. 15:49
11/2 15:45
Poäng
1 Jan Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
80 S.NORR Sundsvalls FI 2:12.65
2 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 2:26.24 SB
3 Jenny Kling
S.NORR Sundsvalls FI
78 S.NORR Sundsvalls FI 2:50.15 PB
Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Jan Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
80 S.NORR Sundsvalls FI 2:12.65
2 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 2:26.24
Kvinnor
1 Jenny Kling
S.NORR Sundsvalls FI
78 S.NORR Sundsvalls FI 2:50.15
Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI DNS
Kvinnor & Män 1500 m Resultat bekräftade kl. 16:22
10/2 16:15
Poäng
1 Jan Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
80 S.NORR Sundsvalls FI 4:36.54 PB
2 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 5:16.05 SB
3 Jenny Kling
S.NORR Sundsvalls FI
78 S.NORR Sundsvalls FI 5:49.75 PB
Sammanställning per klass
Män
1 Jan Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
80 S.NORR Sundsvalls FI 4:36.54
2 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 5:16.05
Kvinnor
1 Jenny Kling
S.NORR Sundsvalls FI
78 S.NORR Sundsvalls FI 5:49.75
Män & M70 3000 m Resultat bekräftade kl. 23:33
11/2 16:00
Poäng
1 Stig-Ove Stolt
S.NORR Offerdals SK
51 S.NORR Offerdals SK 12:07.99 AR
2 Mats Erik Wiktorsson
S.NORR Rödöns SK
68 S.NORR Rödöns SK 12:27.15 SB
Sammanställning per klass
Män
1 Mats Erik Wiktorsson
S.NORR Rödöns SK
68 S.NORR Rödöns SK 12:27.15
M70
1 Stig-Ove Stolt
S.NORR Offerdals SK
51 S.NORR Offerdals SK 12:07.99
Män Höjd Resultat bekräftade kl. 12:21
10/2 11:30
Poäng
1 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 177 PB
154164169174177180
26 Hannes Furbergoooxxoxxoxxx
Män Stav Resultat bekräftade kl. 14:50
11/2 12:55
Poäng
1 Urban Åström
S.NORR Sundsvalls FI
67 S.NORR Sundsvalls FI 334 SB
Lukas Elfström
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI x
304314324334344354364374384
147 Lukas Elfström--------xxx
162 Urban Åströmooooxxx
Män Längd Resultat bekräftade kl. 15:27
11/2 14:40
Poäng
1 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 6.04
2 Hugo Hakeberg
NORR Luleå FIF
06 NORR Luleå FIF 5.71 PB
123456
94 Hugo Hakebergxx5.37xx5.71
26 Hannes Furberg5.986.045.91xx5.92
Män Kula Resultat bekräftade kl. 10:00
Vikt: 7,26kg
11/2 09:50
Poäng
1 Håkan Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
86 S.NORR Trångsvikens IF 8.73
123456
189 Håkan Svedberg7.587.988.648.578.318.73
P17 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:59
10/2 10:50
Heat 1
Poäng
1 Carl Eriksson
NORR Luleå FIF
08 NORR Luleå FIF 7.54 q
2 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 7.79 q PB
3 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 7.83 q PB
4 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.15 PB
5 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.52 PB
Heat 2
Poäng
1 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 7.65 q
2 Melker Tuvemyr
NORR Morjärvs SK
07 NORR Morjärvs SK 7.94 q
3 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 8.12 q
4 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 8.32 PB
5 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.47 SB
6 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.89
P17 60 m Final Resultat bekräftade kl. 12:22
10/2 12:20
Poäng
1 Carl Eriksson
NORR Luleå FIF
08 NORR Luleå FIF 7.50 9.00
2 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 7.68 8.00
3 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 7.76 7.00 PB
4 Melker Tuvemyr
NORR Morjärvs SK
07 NORR Morjärvs SK 8.00 6.00
5 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 8.08 5.00
Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF DNS 4.00
P17 400 m Resultat bekräftade kl. 15:23
11/2 15:10
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Carl Eriksson
NORR Luleå FIF
08 NORR Luleå FIF 53.87 10.00 1
2 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 1:10.50 7.00 4
Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 59.63 9.00 2 PB
2 Mustafa Alrikabi
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 1:02.34 8.00 3 PB
Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF DNS
P17 1500 m Resultat bekräftade kl. 16:10
10/2 16:05
Poäng
1 Vilgot Arnsten
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 5:08.47 10.00 PB
2 Mustafa Alrikabi
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 5:19.32 9.00 PB
3 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 5:19.37 8.00
P17 60 m häck Resultat bekräftade kl. 11:35
Höjd: 91,4cm
11/2 11:25
Poäng
1 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 9.04 10.00 SB
2 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 9.83 9.00 PB
3 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.57 8.00 PB
4 Vilmer Kågström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 11.36 7.00 PB
5 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.44 1.00 PB
6 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.48 1.00 PB
P17 Höjd Resultat bekräftade kl. 14:33
10/2 13:45
Poäng
1 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 164 10.00 PB
2 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 164 9.00 SB
3 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 159 8.00 PB
=4 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 149 7.00 SB
=4 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 149 7.00 PB
=6 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 149 1.00 SB
=6 Vilmer Kågström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 149 1.00 PB
8 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 140 1.00
9 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 122 5.00 PB
122127130135140144149154159164169
46 Viggo Danielssonoooxooxxx
128 Hugo Sondell--o--ooxxx
52 Arvid Nilsson--o--oxxoxxx
40 Tor Almqvist--o--ooxoxxoxxx
48 Nils Gustafsson Tengman--o--ooxxx
31 Vilmer Kågström----ooxxoxxx
211 Sam Rondung-------oxoxoxxx
50 Vilmer Jonsson---o-oooxxooxxx
129 Sebastian Söderlindo----xxx
P17 Stav Resultat bekräftade kl. 15:15
11/2 14:20
Poäng
1 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 230 10.00 SB
2 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 210 9.00 SB
210230250
50 Vilmer Jonssonoxox
40 Tor Almqvistoxxx
P17 Längd Resultat bekräftade kl. 12:53
11/2 12:05
Poäng
1 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 6.04 10.00 PB
2 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 5.38 9.00 PB
3 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 5.31 8.00
4 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 5.18 7.00
5 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 5.00 1.00 PB
6 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.69 1.00 PB
7 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.09 1.00
123456
211 Sam Rondung6.03x5.64--6.04
4 Vilhelm Borssén5.215.31xxx5.30
46 Viggo Danielsson3.954.164.413.934.454.69
50 Vilmer Jonssonxx5.18xxx
25 Gustav Furberg5.074.63x4.99x5.38
48 Nils Gustafsson Tengman4.09xx
40 Tor Almqvist4.76xx4.945.00x
P17 Tresteg Resultat bekräftade kl. 23:49
10/2 09:00
Poäng
1 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 12.48 10.00 AR
2 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 11.37 9.00 PB
3 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.98 8.00
4 Vilmer Kågström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 9.82 7.00 PB
123456
4 Vilhelm Borssén10.1310.3110.5610.8711.3711.37
25 Gustav Furberg10.7410.5510.9810.63xx
31 Vilmer Kågström9.729.82xx9.82x
211 Sam Rondungx12.48x-xx
P17 Kula Resultat bekräftade kl. 10:51
Vikt: 5,0kg
11/2 10:25
Poäng
1 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 11.48 10.00 PB
2 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 10.74 9.00 PB
3 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 10.12 8.00 PB
4 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.67 7.00 PB
5 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.41 6.00 PB
6 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 6.69 5.00
123456
134 Anton Ringdahl10.9911.48x10.84xx
129 Sebastian Söderlindx7.739.179.32x10.12
128 Hugo Sondell10.7410.51xxxx
46 Viggo Danielsson6.446.586.396.69xx
52 Arvid Nilsson7.998.52x8.67xx
50 Vilmer Jonsson8.41xx7.38--
P17 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:38
Vikt: 11,34kg
10/2 15:25
Poäng
1 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 11.25 10.00 PB
2 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 10.20 9.00 PB
3 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 9.62 8.00 PB
123456
129 Sebastian Söderlind9.969.73xx8.3810.20
128 Hugo Sondell9.5310.6711.2011.259.5411.07
40 Tor Almqvistxx9.62---
P17 8x200 m Resultat bekräftade kl. 16:57
11/2 16:30
Poäng
1 Stafett
Nils Johansson 09 S.NORR Östersunds GIF
Klara Sundin 09 S.NORR Sundsvalls FI
Ellie Vedin 09 S.NORR IF Vingarna
Molly Westerberg 09 S.NORR Sundsvalls FI
Hugo Sondell 08 S.NORR IF Vingarna
Moa Svedberg 08 S.NORR Trångsvikens IF
Mustafa Alrikabi 08 S.NORR Brännans IF
Alma Hammarström 08 S.NORR Sundsvalls FI

S.NORR Södra Norrland
S.NORR Södra Norrland 3:33.80 23.00
2 Stafett
Erik Lundbäck 10 VÄST IFK Umeå
Irma Granberg 09 VÄST IFK Umeå
Knut Grönlund 10 VÄST IFK Umeå
Eyja Gautadóttir 09 VÄST Umedalens IF
Gustav Furberg 08 VÄST Skellefteå AIK
Meja Berggren 07 VÄST Skellefteå AIK
Vilhelm Borssén 08 VÄST IFK Umeå
Tilda Fridenborg 08 VÄST Skellefteå AIK

VÄST Västerbotten
VÄST Västerbotten 3:33.95 19.00
P15 60 m Resultat bekräftade kl. 09:38
10/2 09:20
Poäng
1 Ludvig Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.53 10.00
2 Sigge Kling
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.67 9.00 PB
3 Arvid Norén
NORR Boden FI
09 NORR Boden FI 8.73 8.00 PB
4 Johannes Jungerstam
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 8.90 7.00
P15 200 m Resultat bekräftade kl. 14:46
11/2 14:45
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 25.16 10.00
2 Ludvig Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 27.57 9.00 PB
P15 1000 m Resultat bekräftade kl. 14:32
10/2 14:30
Poäng
1 Ludvig Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3:14.80 10.00
2 Elias Hellström
NORR Tväråselets AIF
09 NORR Tväråselets AIF 3:19.30 9.00 PB
P15 60 m häck Resultat bekräftade kl. 10:30
Höjd: 84,0cm
11/2 10:30
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.03 10.00 PB
2 Elias Hellström
NORR Tväråselets AIF
09 NORR Tväråselets AIF 10.72 9.00 PB
P15 Höjd Resultat bekräftade kl. 13:31
10/2 13:10
Poäng
1 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 146 10.00 PB
Sigge Kling
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI x 1.00
124129132135138141144146148
127 Edvin Tillman-oooooxooxxx
152 Sigge Klingxxx
P15 Stav Resultat bekräftade kl. 12:34
11/2 12:00
Poäng
1 Theo Lundström
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 280 10.00 =SB
254267280300
207 Theo Lundströmoooxxx
P15 Längd Resultat bekräftade kl. 13:25
11/2 13:00
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 5.58 10.00
2 Ludvig Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 4.84 9.00 PB
3 Elias Hellström
NORR Tväråselets AIF
09 NORR Tväråselets AIF 4.61 8.00
4 Johannes Jungerstam
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 4.41 7.00
5 Sigge Kling
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 3.60 6.00 PB
123456
182 Ludvig Nordin4.474.844.614.434.364.50
11 Johannes Jungerstam3.014.354.414.23xx
152 Sigge Kling3.603.34x3.60xx
114 Elias Hellströmxx4.564.61x4.53
202 Nils Johansson5.283.825.294.345.58x
P15 Tresteg Resultat bekräftade kl. 09:51
10/2 09:35
Poäng
1 Sigge Kling
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.33 10.00 PB
2 Elias Hellström
NORR Tväråselets AIF
09 NORR Tväråselets AIF 8.11 9.00
123456
152 Sigge Kling7.517.517.208.118.338.18
114 Elias Hellströmxx8.11xxx
P15 Kula Resultat bekräftade kl. 09:38
Vikt: 4,0kg
11/2 09:15
Poäng
1 Oliwer Rosbäck
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 13.11 10.00
2 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 11.40 9.00
3 Arvid Norén
NORR Boden FI
09 NORR Boden FI 11.25 8.00 PB
4 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 11.04 7.00 PB
5 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.30 6.00
6 Laara-Issat Fjellgren
NORR Gällivare SK
09 NORR Gällivare SK 10.15 5.00 PB
123456
127 Edvin Tillman10.3510.1310.9610.6011.0111.04
64 Arvid Norén10.949.5611.2511.02x10.88
69 Laara-Issat Fjellgrenx10.159.319.589.92x
17 Oliwer Rosbäck12.5812.7212.1012.4412.5613.11
122 Gustav Gärdlundx10.2510.0711.2611.2611.40
202 Nils Johanssonx9.83x10.1010.30x
P15 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:32
Vikt: 9,08kg
10/2 14:50
Poäng
1 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 14.87 10.00 AR
2 Oliwer Rosbäck
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 14.85 9.00
3 Arvid Norén
NORR Boden FI
09 NORR Boden FI 12.10 8.00
4 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 12.03 7.00 PB
5 Laara-Issat Fjellgren
NORR Gällivare SK
09 NORR Gällivare SK 8.96 6.00
123456
17 Oliwer Rosbäckx14.29xx14.8513.49
64 Arvid Norén11.939.07x11.6311.8512.10
69 Laara-Issat Fjellgrenx7.588.968.928.187.95
127 Edvin Tillmanxx9.9011.5811.2612.03
122 Gustav Gärdlund12.7513.2712.67x13.2314.87
P14 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:27
10/2 10:10
Heat 1
Poäng
1 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.37 q
2 Valdemar Häggström
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.74 q PB
3 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.83
4 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.18 PB
5 Hjalmar Lundmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 9.22 PB
6 William Franck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.58 PB
Heat 2
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 8.24 q
2 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 8.63 q PB
3 Knut Grönlund
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.91 PB
4 Sixten Lundqvist
NORR Piteå IF
10 NORR Piteå IF 9.23 SB
5 Melker Thomson
NORR Star SC
10 NORR Star SC 9.66
Heat 3
Poäng
1 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 8.42 q
2 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.80 q
3 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 8.98
4 Isak Tjikkom
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 9.36
5 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.62
6 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.88 PB
P14 60 m Final Resultat bekräftade kl. 12:42
10/2 12:35
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 8.16 9.00
2 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.25 8.00 PB
3 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 8.42 7.00
4 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 8.55 6.00 PB
5 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.66 5.00 PB
6 Valdemar Häggström
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.83
P14 200 m Resultat bekräftade kl. 13:37
11/2 13:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 26.46 10.00 1
2 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 27.23 9.00 2 PB
3 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 28.18 7.00 4 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 28.15 8.00 3 PB
2 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 28.44 6.00 5 PB
Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF DNS
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Knut Grönlund
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 28.76 1.00 6 PB
2 Valdemar Häggström
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 29.94 1.00 7 PB
3 Melker Thomson
NORR Star SC
10 NORR Star SC 31.20 5.00 9 SB
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hjalmar Lundmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 30.48 1.00 8 PB
2 Isak Tjikkom
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 31.74 4.00 10 PB
Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå DNS
P14 1000 m Resultat bekräftade kl. 15:03
10/2 15:00
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 3:02.39 10.00 PB
2 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3:05.37 9.00 PB
3 Tim Uddgren
S.NORR Brännans IF
10 S.NORR Brännans IF 3:14.16 8.00 PB
4 Hjalmar Lundmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 3:32.03 7.00 PB
5 Melker Thomson
NORR Star SC
10 NORR Star SC 3:32.74 6.00
6 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 3:33.20 5.00
P14 60 m häck Resultat bekräftade kl. 09:36
Höjd: 84,0cm
11/2 10:35
Poäng
1 Sixten Lundqvist
NORR Piteå IF
10 NORR Piteå IF 10.94 10.00 PB
2 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 11.21 9.00 PB
3 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 11.63 8.00 PB
4 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 12.13 7.00 PB
5 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 12.65 1.00 PB
6 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 13.33 6.00 PB
P14 Höjd Resultat bekräftade kl. 12:33
11/2 11:35
Poäng
1 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 160 10.00
2 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 148 9.00 PB
=3 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 145 8.00 PB
=3 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 145 8.00
5 Sixten Lundqvist
NORR Piteå IF
10 NORR Piteå IF 142 6.00
6 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 142 5.00 PB
7 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 142 4.00
8 Olle Fjellgren
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 127 1.00 PB
9 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 127 3.00
Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå x 1.00
122127132137142145148151160168
108 Sixten Lundqvistoxoooxoxxx
70 Olle Fjellgrenxxooxxx
123 Nils Moberg-oooooxxx
72 Gustav Lindmark-oxoxxoxxoxxx
218 Axel Bejstam-Zarinxxx
18 Harry Signal------xoooxxx
215 Malte Wirénxoxxoxxx
99 Wilmer Lantto-oooooxxx
178 Oskar Handler--ooxxoooxxx
15 Jonathan Olofssonoooxxoxxoxxx
P14 Stav Resultat bekräftade kl. 11:21
10/2 10:40
Poäng
1 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 265 10.00 PB
2 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 219 9.00 PB
3 Sixten Lundqvist
NORR Piteå IF
10 NORR Piteå IF 219 8.00
4 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 204 7.00 =PB
5 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 184 6.00 PB
164184204219234250265275
205 Alvar Klefbom-oooxxx
18 Harry Signal----oooxxx
72 Gustav Lindmarkoooxxx
108 Sixten Lundqvistooxxooxxx
2 Axel Bejstam-Zarinoxoxxx
P14 Längd Resultat bekräftade kl. 14:28
10/2 13:35
Poäng
1 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.62 10.00 PB
2 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 4.55 9.00
3 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 4.42 8.00 PB
4 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 4.11 7.00
5 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.93 6.00 PB
6 Melker Thomson
NORR Star SC
10 NORR Star SC 3.90 5.00
7 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 3.84 4.00 PB
8 Hjalmar Lundmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 3.83 1.00
9 Isak Tjikkom
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 3.70 3.00
10 William Franck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.68 1.00 PB
11 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.52 1.00
12 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.48 1.00 PB
13 Emil Fahlgren
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.34 2.00 PB
Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå x 1.00
123456
18 Harry Signalxxx
15 Jonathan Olofsson3.663.783.933.503.423.65
6 William Franck3.681.633.63
113 Melker Thomson3.823.623.902.223.823.77
123 Nils Moberg4.114.09x4.003.983.82
215 Malte Wirén3.473.503.52
2 Axel Bejstam-Zarin3.291.593.48
39 Joel Almqvist3.713.793.843.15xx
205 Alvar Klefbom3.99x4.22x4.094.42
36 Hjalmar Lundmark3.723.663.833.743.613.80
101 Isak Tjikkom3.70xx
197 Emil Fahlgren3.343.283.20
13 Erik Lundbäck4.294.034.394.294.294.62
99 Wilmer Lantto4.294.374.554.46xx
P14 Tresteg Resultat bekräftade kl. 11:04
11/2 10:45
Poäng
1 Wilmer Lantto
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 10.43 10.00
2 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.86 9.00 PB
3 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 8.27 8.00 PB
4 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 7.70 7.00
123456
72 Gustav Lindmark8.167.727.788.277.828.11
215 Malte Wirén7.707.49x7.56--
205 Alvar Klefbomx9.619.57xx9.86
99 Wilmer Lantto10.089.979.8810.4310.28x
P14 Kula Resultat bekräftade kl. 09:28
Vikt: 4,0kg
10/2 09:00
Poäng
1 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 10.04 10.00 PB
2 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 9.47 9.00
3 William Franck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.06 8.00 PB
4 Olof Schäfer
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 8.58 7.00 PB
5 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.20 6.00 =PB
6 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 7.43 5.00
7 Olle Fjellgren
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 7.04 4.00 PB
8 Isak Tjikkom
NORR Nedre Soppero IK
10 NORR Nedre Soppero IK 7.00 3.00
9 Valdemar Häggström
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6.10 2.00 PB
123456
178 Oskar Handler8.619.119.099.479.039.45
125 Olof Schäfer8.327.828.588.448.378.50
123 Nils Moberg9.969.6910.049.709.209.17
72 Gustav Lindmark7.437.186.506.286.626.66
13 Erik Lundbäck7.738.207.697.757.967.50
70 Olle Fjellgren6.247.045.236.606.666.64
101 Isak Tjikkom6.686.646.977.006.786.34
10 Valdemar Häggström6.10xx
6 William Franck8.769.008.888.619.068.58
P14 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:12
Vikt: 9,08kg
11/2 14:40
Poäng
1 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 10.55 10.00 PB
2 William Franck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.71 9.00 PB
3 Olof Schäfer
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 9.63 8.00 PB
4 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 7.90 7.00 PB
5 Gustav Lindmark
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 7.44 6.00 PB
6 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6.80 5.00 PB
7 Olle Fjellgren
NORR Gällivare SK
10 NORR Gällivare SK 5.73 4.00
123456
70 Olle Fjellgren5.735.29xxxx
6 William Franck9.71x8.72x8.758.11
125 Olof Schäfer9.019.199.639.589.58x
13 Erik Lundbäck5.905.806.666.806.685.36
123 Nils Mobergx9.8910.559.62-10.04
72 Gustav Lindmark6.82x6.577.44x5.56
178 Oskar Handler6.245.496.195.196.597.90
P14 8x200 m Resultat bekräftade kl. 16:45
11/2 16:25
Poäng
1 Stafett
Samuel Andersson 11 S.NORR Östersunds GIF
Tilda Sparrman 11 S.NORR IF Castor
Casper Olovsson 11 S.NORR Sundsvalls FI
Iris Sandström 11 S.NORR Östersunds GIF
Nils Moberg 10 S.NORR IF Castor
Kajsa Kihlberg 10 S.NORR Östersunds GIF
Oskar Handler 10 S.NORR Trångsvikens IF
Klara Dahlgren 10 S.NORR Sundsvalls FI

S.NORR Södra Norrland
S.NORR Södra Norrland 3:49.46 23.00 röd pinne
2 Stafett
Leon Marklund 11 NORR Piteå IF
Nike Gebing 11 NORR Piteå IF
Pontus Eriksson 11 NORR Piteå IF
Saga Simone Willerslev 11 NORR Gällivare SK
Wilmer Lantto 10 NORR Nedre Soppero IK
Elvira Brännström 10 NORR Haparanda SKT
Melker Thomson 10 NORR Star SC
Alicia Engman 10 NORR Gällivare SK

N.NORR Norrbotten
N.NORR Norrbotten 3:56.38 19.00 silver pinne
3 Stafett
Sixten Andersson 11 VÄST Umedalens IF
Ines Vestin 11 VÄST Umedalens IF
Hampus Nilsson 11 VÄST Umedalens IF
Tindra Burman Sjölander 11 VÄST Umedalens IF
Jonathan Olofsson 10 VÄST IFK Umeå
Svea Andersson-Junkka 10 VÄST IFK Umeå
Harry Signal 10 VÄST IFK Umeå
Julia Olofsson 10 VÄST IFK Umeå

VÄST Västerbotten
VÄST Västerbotten 3:56.61 15.00 blå pinne
P13 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 09:52
10/2 09:30
Heat 1
Poäng
1 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.64 q
2 Samuel Andersson
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 8.95 q
3 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.52
4 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 10.37 PB
5 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 10.41
Heat 2
Poäng
1 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 8.70 q
2 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.25 q
3 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 9.38 PB
4 Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 10.18 PB
5 Felix Sjödin
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 12.11
Heat 3
Poäng
1 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.73 q PB
2 Hampus Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.95 q PB
3 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.36 PB
4 Hampus K Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.77
5 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 9.96
P13 60 m Final Resultat bekräftade kl. 11:24
10/2 11:25
Poäng
1 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 8.50 9.00 PB
2 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.55 8.00 PB
3 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 8.82 7.00
4 Samuel Andersson
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 8.86 6.00
5 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.01 5.00 PB
6 Hampus Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.02 4.00
P13 200 m Resultat bekräftade kl. 14:37
11/2 14:20
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 29.39 10.00 1 PB
2 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 29.48 9.00 2 PB
Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 30.76 7.00 4 PB
2 Alfred Böhlmark
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 30.92 1.00 6 PB
3 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 30.96 5.00 7 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 31.58 4.00 8 PB
2 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 33.03 3.00 10
3 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 34.36 1.00 11
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hampus Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 30.87 6.00 5 PB
2 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 37.35 2.00 12
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Andersson
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 30.03 8.00 3
2 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 31.93 1.00 9 PB
P13 800 m Resultat bekräftade kl. 13:44
10/2 13:40
Poäng
1 Samuel Andersson
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 2:38.62 10.00
2 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 2:42.08 9.00 PB
3 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 2:48.02 8.00 PB
4 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 2:52.15 7.00
5 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 2:55.99 6.00
P13 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 10:02
Höjd: 76.2cm
11/2 09:55
Heat 1
Poäng
1 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 11.50 q PB
2 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 11.93 q
3 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 12.26 q PB
4 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 13.09
Heat 2
Poäng
1 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 10.76 q
2 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 11.86 q PB
3 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 12.01 q
4 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 13.55
5 Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 14.44 PB
P13 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 11:06
Höjd: 76.2cm
11/2 11:00
Poäng
1 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 10.47 9.00
2 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 11.56 8.00
3 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 11.67 7.00 PB
4 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 11.73 6.00 PB
5 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 11.88 5.00 PB
6 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 14.85 4.00
P13 Höjd Resultat bekräftade kl. 13:34
11/2 12:50
Poäng
1 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 150 10.00 PB
2 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 137 9.00
3 Alfred Böhlmark
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 132 8.00
4 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 132 7.00
5 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 132 1.00 PB
6 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 127 1.00 PB
7 Pontus Eriksson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 117 6.00 PB
=8 Hampus K Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 117 5.00
=8 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 117 5.00 PB
Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF x 1.00
101112117122127132137140147150152
170 Vide Ekqvist--oxoxxoxoxxx
175 David Fridh--ooxoxooxxx
102 Pontus Eriksson-ooxxx
140 Theo Brink-ooooxxo-----
54 Hampus K Nilsson-xooxxx
106 Egon Johansson---ooooxoxooxxx
58 Adam Ottosson-xxx
193 Alfred Böhlmark--oooxoxxx
156 Casper Olovsson-ooxxooxxx
79 Sebastian Bondeoxooxxx
P13 Stav Resultat bekräftade kl. 12:18
10/2 12:10
Poäng
1 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 216 10.00 PB
2 Alfred Böhlmark
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 164 9.00 PB
144164184201211216221
193 Alfred Böhlmarkooxxx
79 Sebastian Bonde-oooxoxxoxxx
P13 Längd Resultat bekräftade kl. 15:30
Hoppzon
10/2 14:40
Poäng
1 Egon Johansson
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 4.77 10.00
2 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 4.61 9.00
3 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 4.46 8.00 PB
4 Samuel Andersson
S.NORR Östersunds GIF
11 S.NORR Östersunds GIF 4.37 7.00
5 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 4.36 6.00 PB
6 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 4.34 5.00 PB
7 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 4.17 1.00 PB
8 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 3.93 1.00 PB
9 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 3.74 1.00
10 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 3.59 4.00
11 Sebastian Bonde
NORR Haparanda SKT
11 NORR Haparanda SKT 3.59 3.00
12 Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 3.39 2.00 SB
13 Felix Sjödin
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 2.57 1.00 PB
123456
177 Simon Fridh3.513.743.72
106 Egon Johansson4.664.774.72-3.694.47
41 Sixten Andersson4.244.363.954.134.054.34
58 Adam Ottosson3.393.393.11
186 Felix Sjödin2.482.512.57
109 Leon Marklund3.914.204.074.094.304.34
79 Sebastian Bonde3.443.303.59
156 Casper Olovsson4.564.45x4.61xx
192 Samuel Andersson4.343.934.024.374.234.15
175 David Fridh4.263.964.244.324.304.46
57 Harry Norberg3.483.513.59
140 Theo Brink3.933.913.91---
170 Vide Ekqvist3.873.814.17x3.984.10
P13 Tresteg Resultat bekräftade kl. 23:31
Hoppzon
11/2 09:00
Poäng
1 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 9.89 10.00 AR
2 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 9.68 9.00 PB
3 David Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.34 8.00 PB
4 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 8.89 7.00 PB
5 Leon Marklund
NORR Piteå IF
11 NORR Piteå IF 8.76 6.00 PB
6 Simon Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 8.73 1.00 PB
7 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 8.52 1.00 PB
8 Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 7.41 5.00 PB
9 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 7.40 4.00
123456
58 Adam Ottosson6.776.897.417.067.09x
57 Harry Norberg7.337.40x
177 Simon Fridhxx8.167.967.768.73
140 Theo Brink8.34x8.32x8.528.46
109 Leon Marklund8.338.718.698.638.738.76
175 David Fridh8.738.688.828.819.199.34
41 Sixten Andersson9.329.139.089.259.269.68
156 Casper Olovsson9.70xxx9.319.89
170 Vide Ekqvist8.568.478.758.898.61x
P13 Kula Resultat bekräftade kl. 10:37
Vikt: 3,0kg
10/2 09:55
Poäng
1 Casper Olovsson
S.NORR Sundsvalls FI
11 S.NORR Sundsvalls FI 10.30 10.00 PB
2 Vide Ekqvist
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 9.90 9.00 PB
3 Sixten Andersson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 7.41 8.00 PB
4 Hampus Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 7.15 7.00 PB
5 Theo Brink
S.NORR Sollefteå GIF
11 S.NORR Sollefteå GIF 6.56 6.00 PB
6 Adam Ottosson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 5.46 5.00
7 Harry Norberg
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 5.36 1.00
8 Hampus K Nilsson
VÄST Umedalens IF
11 VÄST Umedalens IF 4.78 1.00
9 Felix Sjödin
S.NORR Trångsvikens IF
11 S.NORR Trångsvikens IF 4.46 1.00
123456
57 Harry Norberg4.144.695.305.36x5.21
41 Sixten Andersson7.307.416.956.81x6.45
170 Vide Ekqvist9.40x9.779.809.909.80
53 Hampus Nilsson6.686.966.506.087.15x
186 Felix Sjödin4.464.234.31
58 Adam Ottosson5.46xx5.165.405.44
156 Casper Olovsson10.2410.3010.2210.199.9010.29
140 Theo Brink6.565.646.216.216.316.49
54 Hampus K Nilsson4.78x4.35xxx
K35 Höjd Resultat bekräftade kl. 16:07
10/2 15:10
Poäng
1 Betty Öhlén
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 144 SB
134139144149
163 Betty Öhlénoooxxx
K35 Stav Resultat bekräftade kl. 14:42
11/2 12:55
Poäng
1 Betty Öhlén
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 234 10.00 SB
234254
163 Betty Öhlénxoxxx
K35 Längd Resultat bekräftade kl. 15:27
11/2 14:40
Poäng
1 Betty Öhlén
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 4.29 PB
123456
163 Betty Öhlén4.294.093.974.243.973.93
K35 Kula Resultat bekräftade kl. 23:50
Vikt: 4,0kg
10/2 10:50
Poäng
1 Betty Öhlén
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 10.06 AR
123456
163 Betty Öhlénx9.689.759.9510.069.95
K55 Kula Resultat bekräftade kl. 11:04
Vikt: 3,0kg
10/2 10:50
Poäng
1 Åsa Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
68 S.NORR Marieby GIF 7.12 PB
123456
136 Åsa Ringdahl7.096.817.126.566.666.62
K75 Kula Resultat bekräftade kl. 11:04
Vikt: 2,0kg
10/2 10:50
Poäng
1 Margareta Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
45 S.NORR Marieby GIF 6.33
123456
135 Margareta Ringdahlxx6.335.265.915.96
M50 Kula Resultat bekräftade kl. 10:00
Vikt: 6,0kg
11/2 09:50
Poäng
1 Peter Franck
VÄST IFK Umeå
71 VÄST IFK Umeå 8.53
123456
5 Peter Franck8.058.318.52x8.53x
M50 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 13:03
Vikt: 11,34kg
10/2 12:35
Poäng
1 Peter Franck
VÄST IFK Umeå
71 VÄST IFK Umeå 9.19
123456
5 Peter Franckxx8.198.15x9.19
M55 Kula Resultat bekräftade kl. 23:32
Vikt: 6,0kg
11/2 09:50
Poäng
1 Lars Hansson
S.NORR Östersunds GIF
69 S.NORR Östersunds GIF 10.74 AR
123456
200 Lars Hansson10.3510.3410.7410.7310.6910.37
M65 Kula Resultat bekräftade kl. 11:04
Vikt: 5,0kg
10/2 10:50
Poäng
1 Carl Festin
S.NORR Fåker IK
57 S.NORR Fåker IK 7.67
123456
119 Carl Festin7.427.00x7.67xx
M70 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m

M70 200 m Resultat bekräftade kl. 14:14
11/2 14:10
Poäng
1 Mats Höglund
S.NORR Brännans IF
51 S.NORR Brännans IF 36.56 SB
M70 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m