Resultat Oscarsborg

Hällåsen arena, Söderhamn   2021-07-14

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2021-07-16 12:42:09
Väder: 24 grader solig sommarkväll  
Visa Resultatkort
M S2 Längd
Hoppzon
14/7 18:15
1 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 6.70 +1.8
123456
Tobias Jonsson6.50 +0.76.60 +0.76.57 0.06.58 +1.66.62 +2.16.70 +1.8
Kvinnor 150m
14/7 19:35
A-Final
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 20.23 1
3 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 21.20 3
4 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 21.90 4
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF DNS
B-Final
Vind: +1.8
Tot. plac.
5 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 20.59 2
2 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 24.65 5
Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF DNS
Kvinnor Längd
14/7 18:15
1 Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 4.91 +0.6
2 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.89 +0.3
3 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 4.83 +2.1
4 Ida Westfält
Söderhamns IF
95 Söderhamns IF 4.59 +1.4
5 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.36 +1.1
6 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2.09 0.0
123456
Amanda Thyr4.91 +0.64.71 0.04.83 0.04.67 +1.94.56 +1.84.69 +1.9
Alma Hansson3.36 0.04.63 -0.44.89 +0.33.93 +2.0x x
Hannah Zetterman4.32 0.04.63 +0.9x 4.74 +1.84.83 +2.1x
Ida Westfältx x 4.19 0.0x 4.50 +2.24.59 +1.4
Hanna Elfström4.36 +1.14.20 +1.44.29 0.04.26 +1.04.30 +1.94.27 +1.7
Johanna Hedberg2.09 0.0- - - - -
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
14/7 19:50
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 40.84
123456
Alva Back39.2839.8840.8439.8535.5836.27
F17 Spjut
Vikt: 500g
14/7 19:50
1 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 27.21
123456
Adelina Borges Olsson24.7626.16xx24.3027.21
F15 Längd
14/7 18:15
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.73 +1.4
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.73 +1.2 PB
3 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.46 +1.5
4 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.13 +1.9
123456
Nellie Tällberg4.13 +1.92.88 +1.4x x x x
Alva Back4.64 +1.74.56 +1.14.73 +1.94.70 +0.6x 4.73 +1.4
Freja Sköld4.50 +1.24.23 +1.52.63 +0.53.19 +1.1x 4.73 +1.2
Tindra Olssonx x 2.90 +1.92.29 +1.24.46 +1.5x
F13 Längd
Hoppzon
14/7 18:15
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.85 +1.0
2 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.06 +1.5
123456
Ida Winlöf4.85 +1.04.72 +1.33.68 0.0- x 4.77 +2.3
Julia Gavell4.03 +1.63.97 0.03.70 0.03.91 0.04.00 +1.44.06 +1.5
F13 Spjut
Vikt: 400g
14/7 19:50
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 27.80 PB
2 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 19.24 PB
123456
Julia Gavell17.3116.89x19.2418.92x
Ida Winlöf23.9427.8026.3523.2624.25-
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 150m
14/7 19:40
Vind: +0.7
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 20.86
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 21.77
Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK DNS
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Män 100 m
14/7 18:00
Vind: +1.7
1 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 10.67 SB
2 Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 10.69
3 Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK 11.60 SB
4 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 11.67 SB
5 Lasse Ohtamaa
Strands IF
80 Strands IF 12.49 SB
Män 200 m
14/7 19:30
Vind: +1.5
1 Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 21.85 PB
2 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 22.04
Män Längd
14/7 18:15
1 Lasse Ohtamaa
Strands IF
80 Strands IF 5.55 +0.5
Jacob Barsøe
Aabenraa IG (DEN)
00 Aabenraa IG (DEN) DNS
123456
Jacob BarsøeDNS
Lasse Ohtamaa5.52 +0.32.00 0.05.29 0.05.55 +0.5- -
Män Spjut
Vikt: 800g
14/7 19:50
1 Stellan Back
Turebergs FK
75 Turebergs FK 60.28
2 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 60.09
3 Lasse Ohtamaa
Strands IF
80 Strands IF 50.06
123456
Stellan Back58.8156.0759.6960.2858.0158.60
Otto Sundell58.5257.9955.65x60.0957.84
Lasse Ohtamaa48.10x48.8550.0647.21-
P13 Längd
Hoppzon
14/7 18:15
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.87 0.0
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.32 0.0
3 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.00 +1.1
123456
Leo Thor4.29 +1.74.32 0.04.26 0.0x - -
Gusten Berglund4.00 +1.13.98 0.03.78 0.03.84 0.03.89 +1.4-
Levi Back4.87 +1.34.87 0.04.55 0.04.74 +0.94.84 +1.74.84 +1.9
P13 Spjut
Vikt: 400g
14/7 19:50
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 44.65 PB
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 40.29 PB
123456
Levi Back43.8937.8039.4842.7144.6543.59
Leo Thor36.8134.6233.5836.8139.8840.29
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.