Resultat Maximångkampen

Våxnäshallen, Karlstad   2021-11-13

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2021-12-04 10:48:54
U8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

U9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

U10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

U11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

U12 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 3177 0
2 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
10 Raumnes & Årnes IL (NOR) 2865 -312
3 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
10 Vestby IL (NOR) 2802 -375
4 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 2578 -599
5 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2571 -606
6 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2363 -814
7 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 2065 -1112
8 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2004 -1173
9 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2002 -1175
10 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1973 -1204
11 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 1682 -1495
12 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 1589 -1588
13 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1561 -1616
14 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1531 -1646
15 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1457 -1720
60 mHöjdLängd
Hoppzon
Kula
Vikt: 3,0kg
203 Hanwen Dong
Danderyds SK
8.63
874
133
790
4.63
854
8.07
659
213 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
9.55
549
139
860
4.31
736
8.66
720
215 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
8.96
750
115
577
4.22
703
9.19
772
214 Julia Karlsson
Säffle FIK
9.54
553
130
755
4.38
762
6.68
508
206 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
9.10
700
124
685
4.28
725
6.28
461
207 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
9.75
488
127
720
3.73
525
7.79
630
217 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
9.65
518
127
720
3.49
439
5.69
388
208 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
9.48
572
112
541
3.87
576
5.14
315
205 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
9.70
503
118
613
3.57
468
5.93
418
210 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
9.43
588
109
504
3.75
533
5.38
348
216 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
9.93
435
118
613
3.43
418
4.47
216
212 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10.48
292
109
504
3.37
396
5.76
397
209 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10.74
233
106
467
2.92
238
7.72
623
211 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10.75
231
109
504
3.46
428
5.53
368
204 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10.80
220
112
541
2.89
228
6.34
468
U12 Fyrkamp 60 m
SFIF Ungdomstabell F13 60m
13/11 10:30
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.43 588
2 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.48 572
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.54 553
4 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 9.65 518
5 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 9.93 435
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.63 874
2 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
10 Raumnes & Årnes IL (NOR) 9.55 549
3 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.75 488
4 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.74 233
5 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.80 220
Heat 3
Poäng Tot. plac.
1 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
10 Vestby IL (NOR) 8.96 750
2 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.10 700
3 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.70 503
4 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 10.48 292
5 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.75 231
U12 Fyrkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
13/11 12:00
Poäng
1 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
10 Raumnes & Årnes IL (NOR) 139 860
2 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 133 790
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 130 755
=4 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 127 720
=4 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 127 720
6 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 124 685
=7 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 118 613
=7 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 118 613
9 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
10 Vestby IL (NOR) 115 577
=10 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 112 541
=10 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 112 541
=12 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 109 504
=12 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 109 504
=12 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 109 504
15 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 106 467
U12 Fyrkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
13/11 15:20
Poäng
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 4.63 854
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.38 762
3 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
10 Raumnes & Årnes IL (NOR) 4.31 736
4 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.28 725
5 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
10 Vestby IL (NOR) 4.22 703
6 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.87 576
7 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.75 533
8 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.73 525
9 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.57 468
10 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 3.49 439
11 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.46 428
12 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 3.43 418
13 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 3.37 396
14 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2.92 238
15 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2.89 228
U12 Fyrkamp Kula
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 3,0kg
13/11 14:20
Kommentar: Tjejer 2kg kula killar 3kg kula
Poäng
1 Lisa-Marie Finstad
Vestby IL (NOR)
10 Vestby IL (NOR) 9.19 772
2 Hanna Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
10 Raumnes & Årnes IL (NOR) 8.66 720
3 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.07 659
4 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 7.79 630
5 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 7.72 623
6 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 6.68 508
7 Frida Bäcklund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.34 468
8 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.28 461
9 Tora Forslund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 5.93 418
10 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 5.76 397
11 Alice Svala
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 5.69 388
12 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 5.53 368
13 Filip Nordh
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 5.38 348
14 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 5.14 315
15 Alicia Ivarsson
Ørje IL (NOR)
10 Ørje IL (NOR) 4.47 216
U13 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3740 0
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3398 -342
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 3073 -667
4 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 2948 -792
5 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2779 -961
6 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 2709 -1031
7 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2641 -1099
8 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2512 -1228
9 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 2508 -1232
10 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2485 -1255
11 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 2423 -1317
12 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2372 -1368
13 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2253 -1487
14 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2193 -1547
15 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 2004 -1736
16 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1910 -1830
60 mHöjdLängd
Hoppzon
Kula
Vikt: 3,0kg
227 My Olsson
IF Göta Karlstad
8.42
957
148
963
5.13
1039
9.28
781
222 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
8.87
783
142
895
4.70
880
9.90
840
232 Julia Hillerström
Kils AIK
8.83
798
136
825
4.64
858
7.44
592
218 Sofia Hägg
Finspångs AIK
9.04
721
133
790
4.20
696
8.88
741
221 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
9.50
565
127
720
4.10
660
9.83
834
231 Tiril Gustavsson
Kils AIK
9.14
686
130
755
3.93
598
8.17
670
220 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
9.50
565
133
790
3.96
609
8.24
677
229 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
9.35
614
124
685
4.04
638
7.28
575
234 Elin Abelin
Säffle FIK
9.52
559
133
790
3.84
565
7.45
594
230 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
9.55
549
127
720
3.72
522
8.41
694
235 Elin Wittemyr
Säffle FIK
9.77
482
130
755
3.77
540
7.94
646
226 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
9.45
581
127
720
3.80
551
6.79
520
223 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
9.19
668
124
685
4.02
630
4.82
270
219 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
9.76
485
121
649
3.75
533
6.84
526
233 Maja Sundmar
Kils AIK
10.06
399
118
613
3.69
511
6.45
481
228 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
9.53
556
121
649
3.66
500
4.40
205
U13 Fyrkamp 60 m
SFIF Ungdomstabell F13 60m
13/11 11:20
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.87 783
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.50 565
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.52 559
4 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.76 485
5 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.77 482
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.42 957
2 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 9.04 721
3 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.14 686
4 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.19 668
Heat 3
Poäng Tot. plac.
1 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.35 614
2 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.53 556
3 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 10.06 399
Heat 4
Poäng Tot. plac.
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.83 798
2 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.45 581
3 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.50 565
4 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.55 549
U13 Fyrkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
13/11 13:05
Poäng
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 148 963
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 142 895
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 136 825
=4 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 133 790
=4 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 133 790
=4 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 133 790
=7 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 130 755
=7 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 130 755
=9 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 127 720
=9 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 127 720
=9 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 127 720
=12 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 124 685
=12 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 124 685
=14 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 121 649
=14 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 121 649
16 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 118 613
Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
U13 Fyrkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
13/11 14:30
Poäng
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.13 1039
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.70 880
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.64 858
4 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 4.20 696
5 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.10 660
6 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.04 638
7 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.02 630
8 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.96 609
9 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 3.93 598
10 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.84 565
11 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.80 551
12 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.77 540
13 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.75 533
14 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.72 522
15 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 3.69 511
16 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.66 500
Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS 0
Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS 0
U13 Fyrkamp Kula
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 3,0kg
13/11 16:30
Kommentar: tjejer 2kg kula killar 3kg kula
Poäng
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.90 840
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.83 834
3 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.28 781
4 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 8.88 741
5 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.41 694
6 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.24 677
7 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 8.17 670
8 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.94 646
9 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.45 594
10 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 7.44 592
11 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.28 575
12 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.84 526
13 Axel Lundqvist
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.79 520
14 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 6.45 481
15 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.82 270
16 Erla Persson Eriksson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.40 205
U14 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3422 0
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2932 -490
3 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2627 -795
4 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
08 Ørje IL (NOR) 2465 -957
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 2388 -1034
6 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2090 -1332
7 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 2058 -1364
Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 1676 -1746 DNF
60 mHöjdLängdKula
Vikt: 4,0kg
238 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
8.82
801
161
1111
4.29
729
9.28
781
237 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
9.09
703
137
837
4.16
681
8.58
711
239 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
9.28
638
143
906
4.27
722
5.48
361
244 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
9.31
628
140
872
3.73
525
6.11
440
243 Mi Westlund
Kils AIK
9.32
624
119
625
3.81
554
7.37
585
236 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
9.58
540
122
661
3.95
605
4.92
284
241 Evelina Bönström
Kils AIK
10.09
391
119
625
3.66
500
6.98
542
240 Evelina Olsson
IFK Sunne
8.30
1006
DNS
4.13
670
DNS
U14 Fyrkamp 60 m
SFIF Ungdomstabell F13 60m
13/11 10:20
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.30 1006
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.09 703
3 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
08 Ørje IL (NOR) 9.31 628
4 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 9.32 624
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.82 801
2 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.28 638
3 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.58 540
4 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 10.09 391
U14 Fyrkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
13/11 14:30
Poäng
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 161 1111
2 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 143 906
3 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
08 Ørje IL (NOR) 140 872
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 137 837
5 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 122 661
=6 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 119 625
=6 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 119 625
Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne DNS
Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK DNS
U14 Fyrkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
13/11 12:40
Poäng
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.29 729
2 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.27 722
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.16 681
4 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.13 670
5 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3.95 605
6 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 3.81 554
7 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
08 Ørje IL (NOR) 3.73 525
8 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 3.66 500
Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK DNS
U14 Fyrkamp Kula
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 4,0kg
13/11 15:40
Kommentar: Tjejer 3kg kula killar 4kg kula
Poäng
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.28 781
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.58 711
3 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 7.37 585
4 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 6.98 542
5 Mercedes Melbye
Ørje IL (NOR)
08 Ørje IL (NOR) 6.11 440
6 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 5.48 361
7 Robin Carlson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.92 284
Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne DNS
U15 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4734 0
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 4422 -312
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 3837 -897
4 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 2914 -1820
5 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 2858 -1876
6 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 2536 -2198
7 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 2156 -2578
60 mHöjdLängdKula
Vikt: 4,0kg
246 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
7.59
1319
175
1267
5.74
1268
10.33
880
252 Albin Westlund
Kils AIK
8.15
1069
172
1233
5.26
1088
12.01
1032
245 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
8.39
969
154
1032
5.16
1050
9.33
786
254 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
8.91
768
145
929
4.16
681
6.93
536
251 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
9.20
665
130
755
4.52
813
7.74
625
250 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
9.67
512
139
860
4.04
638
6.84
526
248 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
9.50
565
124
685
3.73
525
5.63
381
U15 Fyrkamp 60 m
SFIF Ungdomstabell F13 60m
13/11 10:00
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 8.15 1069
2 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 8.91 768
3 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.67 512
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 7.59 1319
2 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 8.39 969
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.20 665
4 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.50 565
U15 Fyrkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
13/11 11:00
Poäng
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 175 1267
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 172 1233
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 154 1032
4 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 145 929
5 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 139 860
6 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 130 755
7 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 124 685
Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad DNS
Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad DNS
Frida Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
07 Raumnes & Årnes IL (NOR) DNS
U15 Fyrkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
13/11 13:40
Poäng
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 5.74 1268
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 5.26 1088
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 5.16 1050
4 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.52 813
5 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 4.16 681
6 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.04 638
7 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 3.73 525
Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad DNS
Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad DNS
Frida Rimstad
Raumnes & Årnes IL (NOR)
07 Raumnes & Årnes IL (NOR) DNS
U15 Fyrkamp Kula
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 4,0kg
13/11 12:25
Kommentar: tjejer 3kg kula killar 4kg kula
Poäng
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 12.01 1032
2 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 10.33 880
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 9.33 786
4 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 7.74 625
5 Alma Ivarsson
Ørje IL (NOR)
07 Ørje IL (NOR) 6.93 536
6 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 6.84 526
7 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 5.63 381