Resultat Atleticumspelen

Atleticum, Malmö   2024-02-10 - 2024-02-11

Arrangör: Heleneholms IF Tävlingsledare: André Ilve Senast uppdaterad: 2024-02-12 17:49:12
2024-02-10 2024-02-11 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
10/2 11:50
Heat 1
1 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.61 q SB
2 Sarah Engsig-Karup
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 8.04 q 8.034
3 Filippa Maja Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.10 q SB
4 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 8.32
5 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 8.39 PB
6 Nova Barrett
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.47 SB
Heat 2
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.64 q
2 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 8.02 q
3 Anna Fomina
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS 8.14 q PB
4 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.27
5 Moa Sjödell
IFK Lund
99 IFK Lund 8.62 SB
6 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.71
Heat 3
1 Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.86 q PB
2 Céline Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.04 q 8.033
3 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.17 =PB
4 Annika Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.22
5 Vilma Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 8.64 SB
6 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 8.68
Kvinnor 60 m Final
10/2 13:50
1 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.54 PB
2 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.58
3 Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.86
4 Céline Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.00
5 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 8.01
6 Anna Fomina
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS 8.18
Filippa Maja Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) DNS
Sarah Engsig-Karup
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) DNS
Kvinnor 200 m
11/2 11:10
A-Final
Tot. plac.
1 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 24.75 1 PB
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 25.10 2
3 Amaya Kruse Jørgensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 25.78 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 25.29 3 PB
2 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 25.74 6 PB
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 26.78 10
C-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
Malmö AI
96 Malmö AI 25.48 4 SB
2 Misja Brynjolf Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 25.72 5 PB
3 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 26.08 8 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 26.47 9 PB
2 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.95 11 SB
3 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 27.43 12 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 27.69 13 SB
2 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 27.89 14 SB
3 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 28.38 17 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Mathilde Sofie Steenberg Olsen
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 28.30 15 PB
2 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 29.38 19 SB
3 Katrine Saaby Nielsen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN) 29.81 21 SB
G-Final
Tot. plac.
1 Frida Revall
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 28.31 16 PB
2 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 29.06 18 SB
H-Final
Tot. plac.
1 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.63 20 PB
2 Kristina Önnerhag
IK Finish
74 IK Finish 31.43 22
Kvinnor 800 m
11/2 12:50
1 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 2:22.70
2 Ebba Wahlberg
Malmö AI
02 Malmö AI 2:23.39 SB
3 Astrid Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 2:26.53 PB
4 Nanna Liva Krause Harrsen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 2:30.98 PB
5 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:32.97 SB
6 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 2:33.56 PB
7 Anneli Lundblom
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 2:49.23 SB
8 Rose Mygind Wolsk
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 2:50.09
Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
10/2 15:00
1 Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.28 SB
2 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.50
3 Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 8.57
4 Tilde Bjerager
IFK Växjö
04 IFK Växjö 8.67
5 Doris Theander
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.09
6 Ronja Berg
Laholm IF
06 Laholm IF 9.73
Kvinnor Höjd
11/2 14:40
1 Rikke Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 165 SB
2 Sara Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 162 SB
3 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 156
4 Elin Lundberg
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 150 SB
=5 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 145
=5 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 145
7 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 145 =PB
130135140145150153156159162165168
Sara Olsen------oooxxx
Matilda Åkerman--ooxxx
Rikke Andersen-------xooxoxxx
Ebba Elm---oxxx
Elin Lundberg--oooxxx
Karla Kathrine Viggers Fabild-ooooxoxxoxxx
Laura Lehman Jensenoooxxoxxx
Kvinnor Stav
10/2 11:00
1 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 396 SB
2 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 356 SB
3 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 346
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 346 PB
5 Ida Lønne Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 336 SB
6 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 316 PB
=7 Alice Bredström
IFK Växjö
07 IFK Växjö 306
=7 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 306 PB
296306316326336346356366376386396408
Alice Bredström-oxxx
Klara Hatini Pedersenxoxxoxxoxxx
Leonie Mörstam----ooxoxxx
Elvira Collvin-ooxoxooxxx
Sophia Bondeooxxx
Bella Gisel--ooxoxxoxxx
Ida Lønne Jespersen--oxooxxx
Sandra Alvero------oooxxooxxx
Kvinnor Längd
10/2 12:55
1 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 5.76 SB
2 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.61 SB
3 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 5.59 PB
4 Bjørk Nørremark
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 5.33 SB
5 Victoria Lee Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.33 SB
6 Doris Theander
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.31
7 Filippa Maja Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 5.26
8 Louise Laage-Petersen
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 4.46 PB
123456
Victoria Lee Lendalx5.03x5.284.915.33
Doris Theanderx3.74x5.164.325.31
Louise Laage-Petersen4.074.324.244.463.984.26
Bjørk Nørremark5.305.335.095.245.255.17
Alma Børregaard Ravn5.59-----
Laura Tølløse5.505.415.525.58x5.61
Annette Juma Nielsen5.63xx5.745.675.76
Filippa Maja Rougx3.943.824.31x5.26
Kvinnor Tresteg
11/2 12:10
1 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 11.47
2 Victoria Lee Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 10.81 SB
3 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.82 PB
123456
Lovis Olsson9.44x9.599.209.829.49
Laura Tølløse11.3711.26x11.4711.1411.24
Victoria Lee Lendalx10.81xxx10.81
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
11/2 13:25
1 Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK
00 Ullevi FK 13.29 PB
2 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 11.04
3 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 8.77 SB
4 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 6.28
123456
Natalie Nilssen Zappalà13.2613.19x12.8513.2912.84
Alice Hultberg10.1611.0410.7210.5710.5710.65
Linda Åkermanx8.77x8.318.268.72
Isabella Lopez5.786.276.285.846.255.93
F17 60 m Försök
10/2 10:35
Heat 1
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 7.88 q PB
2 Ebba Albert
Malmö AI
07 Malmö AI 8.17 q SB
3 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.28 q SB
4 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.30 8.296
5 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.42
6 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.68 SB
7 Karen Kirkeskov Sie
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.87
Heat 2
1 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.11 q PB
2 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.24 q SB
3 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.26 q PB
4 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.27 q =SB
5 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.30 q 8.295
6 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.54
7 Tilde Pehrsson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.73
F17 60 m Final
10/2 13:35
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 7.82 PB
2 Ebba Albert
Malmö AI
07 Malmö AI 8.07 PB
3 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 8.13
4 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.15 PB 8.149
5 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.15 SB 8.150
6 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.20 PB
7 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.32
Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) DNS
F17 200 m
11/2 11:55
A-Final
Tot. plac.
1 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 26.43 2
2 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 26.44 3
3 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 26.82 5 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 27.06 7 PB
2 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 27.10 8 PB
3 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 27.23 9 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 26.04 1 PB
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 26.98 6 PB
3 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 27.55 11 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 26.57 4 PB
2 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 27.90 12 PB
3 Ella Marie Højholt Jensen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 28.78 14 SB
E-Final
Tot. plac.
1 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 28.00 13 PB
2 Karen Kirkeskov Sie
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 29.53 15
3 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 31.46 17 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Elise Martens Sloth
Ballerup AK (DEN)
08 Ballerup AK (DEN) 27.47 10 PB
2 Rose Mygind Wolsk
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 30.19 16
F17 1500 m
11/2 14:20
1 Evelina Lundblad
Malmö AI
07 Malmö AI 5:03.22 PB
2 Iris Denes
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 5:03.58 PB
3 Olivia Lindgren
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 5:42.10
F17 Längd
10/2 11:00
1 Maya Lilja
Malmö AI
07 Malmö AI 5.71
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 5.50
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.26
4 Karla Kathrine Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 5.14 PB
5 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 5.09
6 Vesta Lindström
KA 2 IF
09 KA 2 IF 4.95
7 Frederikke Weinreich Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 4.94
8 Vilma Viggers Fabild
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 4.64
9 Tilde Pehrsson
IFK Lund
07 IFK Lund 4.23
10 Olivia Lindgren
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 4.05
11 Karen Kirkeskov Sie
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.80
123456
Karen Kirkeskov Siex3.593.80
Vilma Viggers Fabild4.624.624.474.48x4.64
Maya Lilja5.495.71xxx5.41
Evelin Varga5.095.005.255.265.215.12
Karla Kathrine Viggers Fabild4.634.894.875.14xx
Frederikke Weinreich Lundberg4.664.93xx4.944.83
Tilde Pehrsson4.224.224.23
Aliya Dahl5.025.094.794.944.794.85
Olivia Lindgren4.053.883.42
Binta Jammeh5.24x5.485.504.905.47
Vesta Lindström4.95xx---
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
11/2 12:20
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.77
2 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 11.51
3 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 10.12 PB
4 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.68
5 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.73
123456
Nora Alm10.129.469.489.209.689.79
Aliya Dahlxx11.15x11.5111.26
Laura Lehman Jensen7.839.68x8.419.169.33
Andrea Winther Glamoclija7.218.518.738.408.478.18
Sarah Berkani11.9812.4812.1612.77xx
F15 60 m Försök
DM
10/2 11:20
Heat 1
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.21 q
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.28 q
3 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.70 q PB
4 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.81 q
5 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.20 PB
6 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.28 SB
Heat 2
1 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.08 q PB
2 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.15 q PB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.59 q
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.02 q SB
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.09 SB
F15 60 m Final
DM
10/2 13:20
1 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.08 =PB
2 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.18
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.26
4 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.28
5 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.63
6 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.73
7 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.86
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.12
F15 200 m
DM
11/2 10:10
A-Final
Tot. plac.
1 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 26.30 1 PB
2 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 27.55 2 PB
3 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 30.30 7 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 28.87 3 PB
2 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 28.98 4 PB
3 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 30.36 8
C-Final
Tot. plac.
1 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 29.37 5 PB
2 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 29.63 6 PB
3 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 31.25 9 PB
F15 1000 m
DM
10/2 16:05
1 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3:38.57
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3:45.98 SB
3 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 4:01.54
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
DM
10/2 14:45
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.39
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.03
3 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.61
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.44
5 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 12.00
F15 Höjd
DM
11/2 13:50
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 150
2 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 147
3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 144
4 Sally Källén
Båstads GIF
09 Båstads GIF 144
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 144
130135138141144147150156
Emma Jakobssonoooooxxx
Molly Kamp-xoooooxxx
Vera Bergkvist---ooooxxx
Sally Källén-ooxooxxx
Alicia Dahlerus-oxooxoxxx
F15 Stav
DM
11/2 10:55
1 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 210 =PB
2 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 200 SB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 170
160170180190200210220
Molly Kampoooooxxx
Alicia Dahlerusoxooooxoxxx
Ella Svenssonooxxx
F15 Längd
DM
10/2 09:30
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.76
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.66
3 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.47
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.44
5 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 4.35
6 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.27
7 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.13
8 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 4.05
9 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.01 SB
10 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.97 SB
11 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.96
1234
Emilia Lundblom3.994.054.033.96
Vera Bergkvist4.374.474.404.36
Lovisa Nordbladh4.694.664.754.76
Emma Nordström3.984.013.924.01
Hanna Hjorth4.044.043.224.13
Joline Billsten3.784.024.274.21
Olivia Weldingh4.304.35x4.03
Ida Wikberg4.404.454.414.66
Vilma Andersson3.583.973.753.95
Amanda Håkansson4.384.284.334.44
Lo Linghagen2.933.93x3.96
F15 Tresteg
DM
11/2 12:50
1 Hanna Verbeeck
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.71
2 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.55 PB
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.15 SB
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.13 SB
5 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 9.05 PB
6 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.98 PB
7 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.85 SB
1234
Rebecka Bryland8.988.408.778.85
Hanna Verbeeck9.60x9.719.62
Emma Nordström8.708.638.848.85
Emilia Lundblom9.058.949.03x
Amanda Håkansson8.779.048.829.13
Joline Billsten8.578.979.159.01
Lo Linghagen9.559.319.469.55
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
DM
11/2 10:25
1 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.74 SB
2 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.09 PB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.05 PB
4 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.90
5 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.27
6 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 7.96
1234
Linnea Schell8.778.578.629.09
Ella Svensson8.738.908.71x
Alicia Dahlerus8.638.929.058.63
Svea Öreberg7.497.41x7.96
Vera Bergkvist6.318.27x8.16
Alicia Lindström9.749.499.39x
F14 60 m Försök
DM
10/2 11:40
Heat 1
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.39 q PB
2 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.70 q
3 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.80 q
4 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 9.16 PB
5 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 9.34
6 Mille Widmark
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 9.59 PB
Heat 2
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.45 q
2 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.99 q PB
3 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 9.01 q
4 Olivia Lidén
IFK Lund
10 IFK Lund 9.70
5 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.06
Heat 3
1 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.53 q
2 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 8.72 q PB
3 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 9.03 PB
4 Elly Fridh
Höörs IS
10 Höörs IS 9.17 PB
5 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 9.25 PB
6 Siri Jansson
IFK Lund
10 IFK Lund 9.56 PB
F14 60 m Final
DM
10/2 13:25
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.34 PB
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.42
3 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.55
4 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.71 8.703
5 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 8.71 PB 8.710
6 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 8.88
7 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.89
8 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.04
F14 200 m
DM
11/2 10:30
A-Final
Tot. plac.
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 27.53 1 PB
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 27.59 2 PB
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 28.04 3 PB
4 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 28.71 6
B-Final
Tot. plac.
1 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 28.21 4 SB
2 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 28.63 5 PB
3 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 28.83 7 PB
Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 29.42 9 PB
2 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 29.75 11 PB
3 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 29.87 12 PB
4 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 30.80 15 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 30.20 14 PB
2 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 30.85 16 PB
3 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 31.19 20 PB
4 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 31.25 21 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 28.98 8
2 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 30.07 13 PB
3 Wilma Fridgren
Malmö AI
10 Malmö AI 30.93 17 PB
4 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 31.02 18 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Ebba Hermansson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 29.70 10 PB
2 Elly Fridh
Höörs IS
10 Höörs IS 31.13 19 PB
3 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 32.74 22 PB
4 Mille Widmark
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 33.82 23 PB
F14 1000 m
DM
11/2 13:50
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3:11.92 PB
2 Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta 3:13.68
3 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 3:31.86
4 Wilma Fridgren
Malmö AI
10 Malmö AI 3:35.85 PB
5 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 3:35.97 PB
6 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 3:46.83 PB
7 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 3:54.25
8 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 3:55.92
9 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4:25.01
F14 60 m häck
Höjd: 76.2cm
DM
10/2 14:40
1 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.13 PB
2 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 11.56 PB
3 Mille Widmark
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 12.08 PB
F14 Höjd
DM
10/2 10:20
1 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 144
2 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 141 PB
3 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 130
4 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 120
115120125130135138141144150
Viktoria Zygmunt---oxoxxooxoxxx
Gabriella Dunemarkoxxoxxx
Smilla Koeck--oooxoxoxxx
Emilia Tegård---xoxxx
F14 Stav
DM
11/2 10:55
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 220
2 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 210 PB
3 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 200 PB
4 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 190
150160170180190200210220230
Hedda Karlberg-xoxxoxooxxx
Hedda Lovénoooxoxooxxx
Matilda Blixt----ooooxxx
Bonni-Marilou Bergquist-oooxoooxxx
F14 Längd
DM
11/2 09:30
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.89 PB
2 Viktoria Zygmunt
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.58 SB
3 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 4.49
4 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.47 PB
5 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.35 PB
6 Ebba Hermansson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.27 PB
7 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 4.26
8 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.21
9 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 4.18
10 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 4.14 PB
11 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.97
12 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.94 PB
13 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.88
14 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 3.77
15 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 3.74
16 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.58
17 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.41
18 Siri Jansson
IFK Lund
10 IFK Lund 2.89
1234
Adrianna Kowalskax3.61x3.94
Julia Hansson3.414.084.144.09
Emma Valentin-Hjorth4.21x2.472.40
Anna Ludvigsen4.624.504.894.65
Hedvig Götegård4.36x4.344.47
Elsa Pihlström3.713.553.743.52
Filippa Sundler2.852.603.413.38
Klara Gredegård4.114.074.274.49
Ebba Hermansson4.27xx4.11
Emilia Tegård4.184.023.854.07
Tove Olsson4.224.354.114.01
Hedda Karlberg4.00x4.194.26
Elly Oredsson3.97xx3.24
Hedda Lovén3.473.553.523.58
Laura Engmark3.683.643.683.77
Bonni-Marilou Bergquist1.57x3.883.87
Viktoria Zygmunt4.464.284.294.58
Siri Jansson2.892.292.652.43
F14 Tresteg
DM
10/2 13:50
1 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.41
2 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.26 PB
3 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.48 PB
4 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 8.03
Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF -
1234
Laura Engmark7.637.758.03x
Hedda Lovén8.438.178.48x
Bonni-Marilou Bergquist8.829.169.269.24
Tove Olsson--
Hedvig Götegård9.309.419.228.32
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
DM
10/2 09:30
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.96
2 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.74 PB
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.57
4 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 7.87 PB
5 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 7.56
6 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 7.45 PB
7 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.58
8 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 6.38 PB
1234
Hedda Karlberg9.159.699.748.83
Adrianna Kowalska6.576.586.105.95
Gabriella Dunemark5.97xx7.45
Smilla Koeck7.457.637.877.58
Minéa Williamsxx6.386.15
Laura Engmark7.077.327.447.56
Sarah Berkanixx12.5012.96
Matilda Blixt8.248.238.578.41
F13 60 m Försök
DM
10/2 10:25
Heat 1
1 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.75 q PB
2 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.80 q
3 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.96 q PB
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.09 q
5 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.41 q PB
6 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 9.74 PB
7 Eva Kalm
IFK Lund
11 IFK Lund 10.25 PB
Heat 2
1 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.67 q PB
2 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 8.83 q PB
3 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 8.88 q PB
4 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 9.50 PB
5 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.62 PB
6 Silina Alabdullah
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK 10.18
7 Kerstin Wihlborg
IFK Lund
11 IFK Lund 10.40 PB
F13 60 m Final
DM
10/2 13:05
1 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.67 PB
2 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.71 PB
3 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 8.75
4 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 8.91
5 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 8.98
6 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.06
7 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.18
8 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.34 PB
F13 200 m
DM
11/2 09:50
A-Final
Tot. plac.
1 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 29.45 1 PB
2 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 29.46 2 PB
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 29.78 3 PB
Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish DQ L
B-Final
Tot. plac.
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 29.91 4 PB
2 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 30.93 10
3 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 31.04 11 PB
4 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 31.17 12
C-Final
Tot. plac.
1 Juni Jeppsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 30.71 6 PB
2 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 30.74 7 PB 30.734
3 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 30.74 8 PB 30.736
4 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 32.80 16
D-Final
Tot. plac.
1 Minna Morgin
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 30.46 5 PB
2 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 32.43 13 PB
3 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 32.61 15 PB
4 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 32.88 17 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 30.84 9 PB
2 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 32.49 14 PB
3 Stella Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 36.13 18
F13 800 m
DM
10/2 15:55
1 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 2:44.52 PB
2 Viktoria Heden
Malmö AI
11 Malmö AI 2:52.81
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2:53.63
4 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 2:59.89 PB
5 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3:01.42 PB
Silina Alabdullah
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK DNF
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
DM
10/2 14:15
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 10.07 PB
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.11 PB
3 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 10.92 PB
4 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.34 =PB
5 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 12.15 PB
6 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.31 PB
7 Eva Kalm
IFK Lund
11 IFK Lund 13.26 PB
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg DNS
F13 Höjd
DM
11/2 10:25
1 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 151 PB
2 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 148 PB
3 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 139 PB
4 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 136
5 Minna Morgin
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 136 PB
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 133 PB
7 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 133
8 Miranda Viltback
Åhus FIK
11 Åhus FIK 130
9 Malou Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 130 PB
10 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 125
11 Juni Jeppsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 125
12 Molly Söderling
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 120
13 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 115
14 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 115
15 Kerstin Wihlborg
IFK Lund
11 IFK Lund 105 PB
105110115120125130133136139142145148151154
Molly Söderling-oxoxoxxx
Ebba Danarö----ooxxooxxx
Miranda Viltback---oooxxx
Juni Jeppsson-ooxoxxoxxx
Magda Bengtsson ElMohamedoooxxx
Sara Mårtensson-----o-ooxooooxxx
Lycka Söderström--oooxxx
Malou Jahnsén--oxoooxxx
Tilde Wallinooxxoxxx
Tove Nilsson----ooooooxoxoxxx
Minna Morgin--oxxooooxoxxx
Kerstin Wihlborgoxxx
Lykke Bruzelius---ooxoxoxxx
Noor af Wetterstedt---ooxxooxxx
Olivia Krantz Elm---oooooxoxxx
F13 Stav
DM
10/2 09:30
1 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 240 PB
200210220230240250
Ellen Palmqvistoooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
DM
11/2 12:30
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.77 =PB
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.42
3 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.33 PB
4 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 4.27
5 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.27
6 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 4.18
7 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 4.17
8 Juni Jeppsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.16 PB
9 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 4.11
10 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 4.09
11 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 4.08
12 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 4.08
13 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 4.01 =PB
14 Lärke Lantz Lund
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.88 PB
15 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 3.84
16 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.80 PB
17 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 3.80
18 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 3.53
19 Minna Morgin
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.46
20 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 3.42
21 Lycka Söderström
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.37
22 Kerstin Wihlborg
IFK Lund
11 IFK Lund 3.24 PB
23 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.24 PB
24 Olivia Konstandeliasz
IFK Lund
11 IFK Lund 3.12
1234
Elma Hellqvist4.774.544.524.69
Fatou Jammeh4.173.933.95x
Vera Janderberg4.094.113.824.02
Ellie Greydanus4.013.663.653.82
Tilde Wallin3.152.763.243.16
Lärke Lantz Lund3.883.733.73x
Saga Viscomi3.473.723.573.80
Amelia Siorholm3.533.37--
Ebba Danarö4.154.174.274.27
Sara Mårtensson4.074.274.154.12
Kerstin Wihlborg3.193.243.012.76
Isabella Trobäck4.084.073.823.85
Lycka Söderström3.373.333.363.25
Noor af Wetterstedtx4.214.424.37
Virve Sigurdsson3.303.193.313.42
Magda Bengtsson ElMohamed3.733.803.683.65
Juni Jeppsson3.993.984.164.06
Freja Rosberg3.984.184.093.97
Minna Morgin3.223.423.433.46
Ellen Palmqvist3.773.704.084.04
Juni Borgcrantz3.823.843.73x
Olivia Konstandeliasz3.123.072.863.09
Tove Nilsson3.753.964.093.89
Lykke Bruzelius3.954.204.134.33
F13 Tresteg
Hoppzon
DM
10/2 14:40
1 Majali MacDonald Sterner
IK Finish
11 IK Finish 10.18 PB
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.07 PB
3 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 9.44 PB
4 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 9.32 PB
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.23 PB
6 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 9.14 PB
7 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 9.09 PB
8 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 9.01 PB
9 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 8.93 PB
10 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 8.83 PB
11 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.51 PB
12 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 8.23 PB
13 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 8.10 PB
14 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 8.03 PB
15 Astrid Asplund
Ystads IF
11 Ystads IF 8.00 PB
16 Silina Alabdullah
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK 7.18
17 Magda Bengtsson ElMohamed
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.04 PB
1234
Astrid Asplund8.007.977.917.64
Magda Bengtsson ElMohamedxxx7.04
Silina Alabdullah7.186.96xx
Amelia Siorholmxx8.03-
Vera Janderberg8.609.018.66x
Ellie Greydanus7.898.108.237.80
Ebba Danarö8.978.879.23-
Isabelle Ronlan8.868.938.89x
Olivia Krantz Elm8.668.959.039.09
Virve Sigurdsson8.007.77x8.10
Felicia Thedius8.318.488.51-
Ellen Palmqvistx8.959.449.32
Freja Rosbergx9.089.099.14
Sara Mårtensson8.568.728.838.70
Lykke Bruzelius8.868.868.579.32
Majali MacDonald Sterner9.7310.039.9010.18
Noor af Wetterstedt9.8610.02x10.07
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
DM
10/2 13:10
1 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 9.16
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.13 PB
3 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 8.69 PB
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 8.19
5 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.09 PB
6 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 8.06
7 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.56
8 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.03
9 Astrid Asplund
Ystads IF
11 Ystads IF 6.69 PB
10 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 6.08 PB
11 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 5.98
1234
Lykke Bruzelius7.617.788.097.00
Signe Simonsson6.085.125.575.42
Ella Malmberg6.895.837.036.72
Virve Sigurdsson8.067.187.948.03
Sara Mårtensson5.495.984.595.58
Astrid Asplund6.086.696.575.87
Freja Fridholm7.968.068.698.68
Aicha Salem7.566.736.927.56
Isabelle Ronlan8.078.078.198.08
Felicia Thedius8.508.649.169.07
Ebba Danarö9.13-9.128.77
F12 60 m Försök
DM
10/2 10:10
Heat 1
1 Ingrid Palmquist
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 9.00 q PB 9.000
2 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.13 q PB
3 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.47 q PB
4 Lisa Piros
IK Finish
12 IK Finish 9.67
5 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.69 PB
6 Thyra Hammar
Malmö AI
12 Malmö AI 10.22 10.216
Heat 2
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.00 q PB 8.993
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.21 q PB
3 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 9.41 q PB
4 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 9.58 PB
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.72 PB
6 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 10.22 10.219
Heat 3
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 8.78 q PB
2 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 9.31 q PB
3 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 9.52
4 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 9.60 PB
5 Enana Alabdullah
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 9.77
6 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 10.11
7 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 10.32 PB
F12 60 m Final
DM
10/2 12:15
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 8.88
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.01
3 Ingrid Palmquist
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 9.04
4 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.05 PB
5 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 9.23 PB
6 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.28
7 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 9.45
8 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.64
F12 200 m
DM
11/2 09:30
A-Final
Tot. plac.
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 28.34 1 PB
2 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 29.87 3 PB
3 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 30.20 4 PB
4 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 31.19 5 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 31.49 6 PB
2 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 32.27 10
3 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 32.88 13 PB
4 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 33.19 14 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 31.51 7 PB
2 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 31.75 8 PB
3 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 32.62 11 PB
4 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 34.49 16 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 29.47 2 PB
2 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 32.07 9 PB
3 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 32.65 12 PB
4 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 33.87 15 PB
F12 800 m
DM
10/2 15:25
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 2:36.58 PB
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 2:54.51 PB
3 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 2:59.90 PB
4 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 3:05.28 PB
5 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 3:15.00
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
DM
10/2 14:10
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 10.18
2 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 10.61 PB
3 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.38 PB
4 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 12.45
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 12.57 PB
F12 Höjd
DM
10/2 12:40
1 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 137 PB
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 137
3 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 134
4 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 131
5 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 125 SB
6 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 120
7 Ingrid Palmquist
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 120 PB
8 Enana Alabdullah
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 115
9 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 115 PB
100105110115120125128131134137140
Lily Gruvberger-ooooxxx
Moa Thögersen---oxoxoooxxx
Lilja Janus----ooooooxxx
Sigrid Walden---oxoxxoxxx
Ida Brylandooxoxoxxx
Majken Arwedsson-----ooxoooxxx
Enana Alabdullahoooxoxxx
Ingrid Palmquistoooxxooxxx
Astrid Hansson----ooooxoxxx
F12 Stav
DM
10/2 09:30
1 Line Jorlén
IFK Lund
12 IFK Lund 240
160170180190200210220230240250
Line Jorlénoooooooxoxxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
DM
11/2 10:25
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 4.29
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 4.16
3 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 4.05
4 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 4.02
5 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 3.94
6 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 3.90
7 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 3.76
8 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.71
9 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.64
10 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 3.59
11 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.45
12 Thyra Hammar
Malmö AI
12 Malmö AI 3.15
13 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 3.14
14 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 2.99 SB
1234
Maja Friebergx2.99x2.87
Helin Yildiz3.313.363.45x
Olivia Lindstrand3.874.124.084.16
Thyra Hammar3.152.903.023.00
Lilja Janusx2.484.02x
Agnes Armbäck3.923.743.883.94
Moa Wågstam2.603.593.473.52
Junie Billsten3.183.603.483.76
Ida Olsson3.673.673.573.71
Ida Brylandx3.903.783.72
Majken Arwedsson4.174.294.144.17
Moa Thögersen3.963.934.053.90
Clara-Sophie Hanfler3.643.623.603.58
Janna Jansen3.143.103.022.95
F12 Tresteg
Hoppzon
DM
10/2 15:45
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.94 PB
2 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 8.49 PB
3 Ingrid Palmquist
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 8.36 PB
4 Enana Alabdullah
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 8.32
5 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 8.09 PB
6 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 8.08 PB
7 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 7.94 PB
8 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 7.15
1234
Ida Olsson7.95x7.848.09
Moa Thögersen8.558.198.748.94
Malva Arnback7.768.087.607.56
Maja Frieberg6.736.846.837.15
Enana Alabdullahx7.757.528.32
Ida Brylandx8.498.437.98
Ingrid Palmquist7.828.068.108.36
Junie Billsten7.50x7.737.94
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
DM
11/2 09:45
1 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.27
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 7.67
3 Agnes Armbäck
Klippans FK
12 Klippans FK 7.62 PB
4 Moa Wågstam
IK Finish
12 IK Finish 7.40 PB
5 Ellen Tegård
IK Finish
12 IK Finish 7.14 PB
6 Janna Jansen
Ystads IF
12 Ystads IF 7.03 PB
7 Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad 6.77 PB
8 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 6.56
9 Stella Malmqvist
IK Finish
12 IK Finish 6.41 PB
1234
Lilo Tuvesson8.528.899.279.09
Ida Olsson6.036.566.316.27
Junie Billsten6.776.615.836.31
Stella Malmqvist6.415.235.226.33
Moa Thögersen7.14x7.677.15
Janna Jansen6.007.036.546.22
Moa Wågstam6.956.667.406.50
Agnes Armbäck7.627.627.587.42
Ellen Tegård6.45x7.147.09
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
10/2 12:30
Heat 1
1 Andreas Tissier
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 6.98 q PB
2 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.09 q 7.087
3 Victor Colberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 7.19 q PB 7.182
4 Lance Christian Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 7.32 q
5 Christoph Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
92 Frederiksberg IF (DEN) 7.39 7.382
6 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 7.47 PB
Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF DNS
Emil Wetterberg
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
Heat 2
1 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.08 q
2 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.18 q =PB
3 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7.28 q
4 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.36 q 7.359
5 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.39 7.381
6 Sebastian Tvillinggaard
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.40 PB
7 Nicklas Struve
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 7.77
Heat 3
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 6.94 q PB
2 Filip Aligrudic
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.17 q PB
3 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.26 q
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.36 q 7.351
5 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.44
6 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.58 =PB
7 Rumle Flindt-Egebak
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 7.65 SB 7.648
Heat 4
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.09 q SB 7.082
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.19 q SB 7.182
3 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.23 q PB
4 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.31 q PB
5 Christian Madsen Bordignon
Helsingør IF Atletik (DEN)
05 Helsingør IF Atletik (DEN) 7.65 7.648
6 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.71 PB
7 Tom Bayer
Frederiksberg IF (DEN)
01 Frederiksberg IF (DEN) 7.83
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund DNS
Män 60 m Final
10/2 13:45
A-Final
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 6.93 PB
2 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 6.98 PB
3 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.01 7.003
4 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.01 7.005
5 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.13 PB
6 Filip Aligrudic
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.17 PB
Victor Colberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) DNS
Andreas Tissier
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) DNS
B-Final
1 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.15 SB 7.145
2 Lance Christian Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 7.15 PB 7.149
3 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.22 PB
4 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.24
5 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7.32
6 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.34
7 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.45
Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
Män 200 m
11/2 12:20
A-Final
Tot. plac.
1 Gustav Gahne
Hässelby SK
01 Hässelby SK 22.10 1
2 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 22.53 2
3 Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 22.89 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Filip Aligrudic
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 22.75 3 PB
2 Villads Fredsted Andersen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 23.26 5 PB
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 23.70 8 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Tummas Sjóvará
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 23.56 6 PB
2 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.98 9
3 Niels Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 24.42 10
D-Final
Tot. plac.
1 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 24.44 11 PB
2 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 24.68 12 SB
3 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 24.99 13
E-Final
Tot. plac.
1 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 23.68 7 PB
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DQ
Män 800 m
11/2 13:00
A-Final
Tot. plac.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:55.00 1 PB
2 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 1:55.40 2 PB
3 Theo Hellberg
Malmö AI
04 Malmö AI 1:55.41 3 PB
4 Sylvester Windahl
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 1:57.75 4 PB
5 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:03.30 5
Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 2:05.34 6 PB
2 Sitotaw Theo Sänger
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 2:06.47 7 PB
3 Karl Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:08.39 8 PB
4 Wilhelm Kardemark
Örgryte IS
80 Örgryte IS 2:13.53 9 PB
5 Jonas Mesbih
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 2:18.69 12
C-Final
Tot. plac.
1 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:13.73 10 PB
2 Mads Agustinus Rasmussen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:15.01 11
3 Andreas Strandberg
IS Göta
85 IS Göta 2:25.43 13
4 Andreas Moors
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:28.24 14
Män 60 m häck
Höjd: 106,7cm
10/2 15:05
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.07
2 Edvin Assarsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.16 PB
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.56
4 Leo Strandh
Höörs IS
05 Höörs IS 9.41 PB
Män Höjd
10/2 11:15
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 191 SB
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 191 PB
3 Anders Rosenberg Jessen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 180 =PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 180
5 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 175 SB
6 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 175
7 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 170
160165170175180185188191194
Viktor Sahlin--oxoxoxxx
Anton Rosslin---oooooxxx
Anders Rosenberg Jessen--ooxoxxx
Linus Rosén--ooxxx
Zac Jellum Ling---oooxoxoxxx
Fredrik Walemooxxooxxoxxx
Lucas Anderssonoooxxx
Män Längd
11/2 11:10
1 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 6.97 PB
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.67 PB
3 Victor Colberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 6.62
4 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.61 PB
5 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 6.57 SB
6 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 6.30 PB
7 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.24
8 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 5.69
9 Staffan Palmqvist
Malmö AI
87 Malmö AI 5.53 =PB
10 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.12 PB
11 Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund 4.77
123456
Staffan Palmqvist5.185.335.53
Zac Jellum Ling6.16x6.386.33-6.67
Gabriel Hanfler4.725.122.85
Sebastian Holmbergx4.714.77
August Thompson5.866.166.016.266.30x
Adam Greszkiewiczxx5.86x2.566.24
Nicolai Lind Andersenx6.57xxxx
Alfons Ekerot5.525.695.495.525.525.41
Linus Rosén6.396.616.39-x6.49
Anyel Weis6.876.56x3.894.406.97
Victor Colberg6.406.486.416.626.456.35
Män Tresteg
10/2 16:05
1 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 12.90
123456
August Thompson12.8512.48xx12.8612.90
Män Kula
Vikt: 7,26kg
11/2 13:25
1 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 17.37
2 Leo Frid Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 16.50
3 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.12
4 Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 13.72 PB
5 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 9.98 PB
6 Anders Gunnarsson
Lomma FIK
68 Lomma FIK 9.49 PB
123456
Arvid Mägi Theorinxx15.12xxx
Oswald Carstensen13.08xx12.7513.72x
Isak Gunnarsson8.939.779.269.708.909.98
Anders Gunnarsson9.219.499.35x8.569.43
Leo Frid Göransson15.7316.0715.6715.9515.6516.50
Leo Zikovic17.3316.0517.1417.3715.8117.15
P17 60 m Försök
10/2 10:55
Heat 1
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.35 q SB 7.342
2 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 7.40 q
3 Mathias Kent
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 7.60 q PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 7.67 PB
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.03 =SB
6 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 8.06
Heat 2
1 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.21 q
2 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.58 q PB
3 James Mudingay
IFK Lund
08 IFK Lund 7.71
4 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 7.89 PB 7.882
5 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 7.93 7.921
6 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.61
Heat 3
1 Samuel Kærhøg
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.35 q 7.349
2 Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish 7.45 q =PB
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.63 q =PB
4 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.86 PB
5 Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund 7.89 7.883
6 Isak Lindahl
IFK Lund
08 IFK Lund 7.93 PB 7.926
P17 60 m Final
10/2 13:40
1 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.14 PB
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.30 PB
3 Samuel Kærhøg
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.32
4 Eric Bryde
IK Finish
08 IK Finish 7.51
5 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 7.54
6 Mathias Kent
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 7.55 PB
7 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 7.57 PB
8 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.61 PB
P17 200 m
11/2 11:40
A-Final
Tot. plac.
1 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 22.49 1 PB
2 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 24.17 3 PB
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 26.32 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 24.16 2 PB
2 Mathias Kent
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 25.09 4 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 26.05 5 PB
C-Final
Tot. plac.
Raphaël Stefani
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) DNS
P17 1500 m
11/2 14:30
1 Lucas Linder
Höörs IS
08 Höörs IS 4:21.20 PB
2 Elliott Johansson
Malmö AI
08 Malmö AI 4:27.57 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4:28.17 PB
4 Nicholas Møllegaard Noach
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:29.76 PB
Anton Lönn
Malmö AI
08 Malmö AI DNF
P17 Längd
10/2 12:05
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 6.23 PB
2 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 6.00
3 Sigge Strandberg
KA 2 IF
09 KA 2 IF 5.97 PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 5.86 PB
5 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 5.71 =PB
6 Isak Lindahl
IFK Lund
08 IFK Lund 5.47 PB
7 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 5.23 PB
8 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 5.16
123456
Isak Lindahl5.195.355.36x5.025.47
Sigge Strandbergx5.755.86x5.705.97
Alfred Tage5.715.705.37-5.685.70
Erik Petersson6.205.91x6.236.07x
Svante Reidhavx4.815.035.194.955.23
Viktor Sahlin5.545.765.864.263.53x
Fritz Theander5.805.53xx4.316.00
Lucas Levring Jakobsen5.155.10x5.075.045.16
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
11/2 12:20
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 14.70 PB
2 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 14.29 PB
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.86
4 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 10.32 PB
123456
Eric Hansson14.70xxx13.9011.55
Arman Kosovicx12.8013.63xx14.29
Theo Lydén12.8612.8511.2611.3312.6312.68
Svante Reidhav9.519.7610.3210.108.877.85
P15 60 m
DM
10/2 11:25
1 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 7.52
2 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 7.54 PB
3 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.80
4 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.92
5 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 8.04
6 Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund 8.08
7 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.14
8 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 8.60
P15 200 m
DM
11/2 10:50
A-Final
Tot. plac.
1 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 23.48 1 PB
2 Uroš Branković
Malmö AI
09 Malmö AI 23.62 2 PB
3 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 25.44 4 PB
4 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 25.52 5
B-Final
Tot. plac.
1 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 25.09 3 PB
2 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 25.75 6 PB
3 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 26.05 7 PB
P15 1000 m
DM
10/2 16:20
1 Eric Andersson
IS Göta
09 IS Göta 3:00.52 PB
2 Egon Palm
Malmö AI
09 Malmö AI 3:01.50 PB
3 Isak Kämpe
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3:08.29 PB
4 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3:11.11 PB
5 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3:21.46 PB
6 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3:43.01
P15 & P14 60 m häck
Höjd: 84,0cm
DM
10/2 14:55
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.43 PB
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.28
3 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 9.57
4 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 10.44 PB
5 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 13.98 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.43
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.28
3 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 9.57
P14
1 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 10.44
2 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 13.98
P15 Höjd
DM
11/2 09:30
1 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 175 PB
2 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 162
3 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 159 PB
4 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 147
141144147150153156159162165170173175178
Svante Lindström-------xoxxx
Valdemar Lindstrii-oooxoxxoxxoxxx
Olle Dahlholm-------oxooxxoxoxxx
Karl Edströmooxoxxx
P15 Stav
DM
11/2 12:55
1 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 320
2 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 290 =PB
250260270280290300310320333
Lucas Palmqvist------ooxxx
Wilhelm Lindmarko-oxoxxoxxx
P15 Längd
DM
10/2 10:25
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.50 PB
2 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.20
3 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 5.00
4 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.40
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund x
1234
Malte Håkanssonxx6.236.50
Fabian Tillanderx4.354.40x
Albin Anderbergxxxx
Odin Viscomi4.284.624.585.00
Noah Glennstål2.843.222.475.20
P15 Tresteg
DM
11/2 14:10
1 Dante Wesén Åstrand
Höörs IS
09 Höörs IS 10.72 PB
2 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 10.53 PB
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.24
4 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.23 PB
5 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 10.14
1234
Lucas Palmqvist9.409.9910.4010.53
Gabriel Åbjörnsson9.819.9910.1510.24
Odin Viscomix10.23xx
Philip Hansmar10.14x9.989.90
Dante Wesén Åstrand10.219.9910.7210.62
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
DM
11/2 11:30
1 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.66 PB
2 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.22 PB
3 Love Holmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.19
4 Fabian Olivestedt
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.08
5 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.68
1234
Love Holmgrenxx10.19x
Fabian Olivestedtxxx10.08
Noah Glennstål10.6610.1610.51x
Olle Dahlholm9.9810.22x9.88
Valdemar Lindstrii9.659.689.389.23
P14 60 m Försök
DM
10/2 11:05
Heat 1
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 7.80 q
2 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.26 q PB
3 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 8.58 q
4 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 8.63 q PB
5 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 8.91 PB
Heat 2
1 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.10 q PB
2 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 8.11 q PB
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.54 q =PB
4 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.60 q PB
P14 60 m Final
DM
10/2 13:10
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 7.77
2 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.09 PB
3 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 8.10 PB
4 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.22 PB
5 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.52 PB
6 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.55
7 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 8.57
8 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 8.64
P14 200 m
DM
11/2 11:00
A-Final
Tot. plac.
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 25.62 1 PB
2 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 26.58 2 PB
3 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 28.00 4 PB
Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 27.67 3 PB
2 Nils Heden
Malmö AI
10 Malmö AI 29.28 5
3 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 30.93 6 PB
Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
P14 1000 m
DM
11/2 14:00
1 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3:01.46 PB
2 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 3:34.94 PB
3 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3:38.54 PB
P14 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P15 60 m häck

P14 Höjd
DM
10/2 14:30
1 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 160
2 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 150
3 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 150 PB
4 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 150
5 Nils Heden
Malmö AI
10 Malmö AI 147
125130135138141144147150153156160164
Tage Frisk-oooooxxoxoxxx
Alvin Brylski----ooooooxoxxx
Nils Heden-oooxooxoxxx
Harry Stoltzooooxoooxoxxx
Javier Nilsson----oooxoxxx
P14 Stav
DM
11/2 12:55
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 310 PB
2 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 280
240250260270280290300310320
Erik Herstedt-xoooxooxooxxx
Harry Stoltzooooxxoxxx
P14 Längd
DM
11/2 10:35
1 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.12
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 5.03 PB
3 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.90 PB
4 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 4.78
5 Nils Heden
Malmö AI
10 Malmö AI 3.21
1234
Alvin Stjernfeldt5.065.12xx
Nils Heden3.21---
Love Hansson4.804.764.745.03
Arvid Bäck4.474.604.744.90
Alfred Gustafsson Calderon4.504.674.784.34
P14 Tresteg
DM
10/2 13:50
1 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 9.66
1234
Alfred Gustafsson Calderon9.468.899.539.66
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
DM
10/2 15:10
1 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.74
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.82 PB
3 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.42
4 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.80 PB
1234
Love Hansson7.688.80x7.69
Alvin Stjernfeldtxx11.74x
Erik Herstedt10.569.8610.8210.45
Guss Persson10.2710.429.329.67
P13 60 m Försök
DM
10/2 10:30
Heat 1
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.72 q PB
2 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.80 q
3 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 9.01 q
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 9.35 q SB
5 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 9.81 PB
6 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 9.98 PB
Heat 2
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.46 q
2 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 8.86 q
3 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.91 q
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.27 q PB
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.60 =PB
6 Carl Johansson
IK Finish
11 IK Finish 9.92 PB
P13 60 m Final
DM
10/2 13:15
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.42
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 8.67 PB
3 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 8.90
4 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 8.92
5 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.96
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 9.17 PB
7 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.34
Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI DNS
P13 200 m
DM
11/2 10:20
A-Final
Tot. plac.
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 27.06 1 PB
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 29.47 3
3 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 30.34 5 PB
4 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 30.97 8 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 29.23 2 PB
2 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 30.92 7 PB
3 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 31.78 9
C-Final
Tot. plac.
1 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 30.23 4 PB
2 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 30.40 6 PB
3 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 32.85 10 PB
P13 800 m
DM
10/2 15:45
1 Carl Fredrik Aplander Rosencrantz
IS Göta
11 IS Göta 2:45.37
2 Frode Gustafsson
IFK Lund
11 IFK Lund 2:52.46 PB
Leon Andersson
IFK Lund
11 IFK Lund DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
DM
10/2 14:35
1 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 11.17 PB
2 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 11.35 PB
3 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 11.42 PB
4 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 12.06 PB
5 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.40 PB
P13 Höjd
DM
11/2 12:30
1 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 154 PB
2 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 139
3 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 133
4 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 130
5 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 125
120125130133136139142154156
Viggo Lundgrenoooooooxoxxx
Knut Thompsonoooxxoxxx
Sigge Jarloooxxoooxxx
Oliver Lövgrenooxxx
Tage Karlström-ooxxx
P13 Stav
DM
11/2 12:55
1 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 250 PB
190200210220230240250260
Helmer Stoltzooxoooxoxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
DM
11/2 09:30
1 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 4.83
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.66 PB
3 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 4.57
4 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 4.41 PB
5 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.38 PB
6 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 4.25
7 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 4.22 PB
8 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.21
9 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.10 PB
10 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 4.04
11 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 3.83
1234
Eddie Ekström3.534.024.253.96
Jacob Schell4.374.384.294.30
Knut Thompson4.204.214.214.06
Benjamin Nilsson3.833.133.743.71
Viggo Lundgren4.834.744.614.63
Pax Landorxxx4.22
Jakob Bengtsson3.643.884.104.07
Oskar Carlström4.344.514.664.54
Olle Lindström4.384.364.404.41
Edvin Hafsäter4.023.563.604.04
Tage Karlström4.214.244.57-
P13 Tresteg
Hoppzon
DM
10/2 14:45
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 10.34
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.93 PB
3 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 9.88 PB
4 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.35
5 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 8.53 PB
6 Frode Gustafsson
IFK Lund
11 IFK Lund 7.73 PB
7 Carl Johansson
IK Finish
11 IK Finish 7.37 PB
1234
Carl Johansson7.277.227.267.37
Frode Gustafsson6.757.73--
Jacob Schell9.289.359.249.17
Edvin Hafsäter9.468.649.579.88
Sigge Jarl8.528.358.468.53
Benjamin Henriksson10.119.9810.2110.34
Oskar Carlström9.249.019.939.59
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
DM
10/2 15:35
1 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 8.39
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 7.92
3 Jacob Schell
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.72
4 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 7.53
5 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 7.17
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 7.03 PB
7 Vilmer Ohlin
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.49
8 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 5.94
1234
Theo Ek7.176.876.626.54
Pax Landor6.637.006.837.03
Vilmer Ohlin6.276.436.496.40
Sigge Jarlx5.585.855.94
Jacob Schell7.367.547.667.72
Oskar Carlström7.547.207.927.80
Melker Madsen7.967.998.118.39
Edvin Hafsäter6.57x6.987.53
P12 60 m Försök
DM
10/2 10:20
Heat 1
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.61 q PB
2 Theo Kusljic Radosavljevic
Malmö AI
12 Malmö AI 9.19 q SB
3 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.27 q PB
4 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 9.38 q
5 Mattis Rhodin
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.69 PB
Heat 2
1 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 8.80 q PB
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.14 q
3 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 9.63 q
4 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.64 q
5 Oskar Mattisson
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 9.88
P12 60 m Final
DM
10/2 12:25
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.57 PB
2 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 8.90
3 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.10
4 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.29
5 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 9.33
6 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.52
7 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 9.55
Theo Kusljic Radosavljevic
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
P12 200 m
DM
11/2 09:45
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 28.53 PB
2 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 29.71 PB
3 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 32.17 PB
4 Hugo Jedvik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 32.65 PB
P12 800 m
DM
10/2 15:35
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2:41.77
2 Carl Hallberg
Åhus FIK
12 Åhus FIK 2:56.46 PB
3 Hugo Jedvik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 2:56.92 PB
Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg DNS
Oskar Mattisson
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK DNS
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
DM
10/2 14:30
1 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 11.10 PB
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 11.98 PB
3 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 12.66
P12 Höjd
DM
10/2 09:45
1 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 143 PB
2 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 128
3 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 125
105110115120125128131134137140143146
Julien Sarukooooooxxx
Vilmer Otterdahl Lundqvist--ooooooooxoxxx
Edvard Robertzoooooxxx
P12 Längd
Hoppzon
DM
11/2 11:25
1 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.51 =PB
2 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 4.29 PB
3 Julien Saruk
Malmö AI
12 Malmö AI 4.04
4 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.98
5 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 3.66
6 Hugo Jedvik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.64 PB
7 Aron Näslund
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.57 PB
1234
Sigge Grönquist3.983.82x3.53
Hugo Jedvik3.64x3.463.34
Elis Bivefors4.514.394.194.13
Julien Saruk4.043.99x3.43
Aron Näslund3.483.343.573.39
Ebbe Rydingsvärd4.294.144.134.10
Edvard Robertz3.663.653.473.57
P12 Tresteg
Hoppzon
DM
10/2 14:45
1 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.34 PB
2 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.26 PB
3 Oskar Mattisson
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK 7.53
1234
Elis Bylander8.328.008.068.34
Oskar Mattisson7.33x7.507.53
Vilmer Otterdahl Lundqvist7.958.128.078.26
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
DM
11/2 11:05
1 Elis Bivefors
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 7.09 PB
2 Hugo Jedvik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.98 PB
3 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 4.78
1234
Edvard Robertz4.544.784.534.65
Hugo Jedvik4.984.834.984.95
Elis Bivefors6.716.977.095.95
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Män 1500 m

Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 1500 m
DM
11/2 14:40
A-Final
Tot. plac.
1 Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 4:13.15 1 PB
2 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:19.99 2 SB
3 Joakim Smedberg
Slottsstaden RC
88 Slottsstaden RC 4:38.28 3 SB
4 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:38.38 4 PB
5 David Waller
Ystads IF
79 Ystads IF 4:40.10 5 PB
6 Mattias Jonsson
Malmö AI
70 Malmö AI 4:40.65 6
7 Terje Augdal
IS Göta
89 IS Göta 4:51.13 8
8 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 4:52.14 9
9 Mattias Stenström
IS Göta
88 IS Göta 4:52.54 10
10 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 4:52.56 11 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Jacob Gumpert
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 4:45.65 7 PB
2 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 5:04.99 12 PB
3 Henrik Dahlström
Söderåsens FK
80 Söderåsens FK 5:11.63 13 PB
4 Florentina Stojakovic
IS Göta
74 IS Göta 5:13.68 14
5 Sven-Inge Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 5:13.88 15
6 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 5:17.06 16 SB
7 Christian Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:18.50 17
8 Erika Jonasson
Björnstorps IF
88 Björnstorps IF 5:18.57 18 PB
9 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 5:18.96 19 PB
10 Fredrik Aplander Rosencrantz
IS Göta
69 IS Göta 5:22.37 21
Bo-Göran Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Jörgen Hejde
Genarps IF
68 Genarps IF 5:20.58 20 PB
2 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 5:30.06 22
3 Jan Forsberg
IK Pallas
66 IK Pallas 5:35.42 23 PB
4 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 5:39.12 24 PB
5 Anders Östman
Genarps IF
62 Genarps IF 5:49.41 25 SB
6 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 5:56.30 26
7 Tina Reimer
IS Göta
69 IS Göta 5:56.59 27 PB
8 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF 6:17.01 30
9 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 7:02.39 38
Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Lars Uddbäck
Hässleholm Freeflow AC
56 Hässleholm Freeflow AC 6:03.27 28 SB
2 Anders Kristensson
Turebergs FK
58 Turebergs FK 6:03.77 29 PB
3 Bengt Håkansson
IS Göta
58 IS Göta 6:21.14 31
4 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 6:24.94 32
5 Kajsa Hansson
FK Snapphanarna
56 FK Snapphanarna 6:30.27 33
6 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 6:33.57 34
7 Nils H Persson
Heleneholms IF
45 Heleneholms IF 6:33.69 35 SB
8 Gunnar Sterner
Heleneholms IF
48 Heleneholms IF 6:45.64 36 PB
9 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 7:00.31 37
10 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 8:01.61 39 PB
11 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 12:26.98 40 SB
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNF
Sammanställning per klass
M85
1 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 8:01.61
M80
1 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 6:33.57
M75
1 Nils H Persson
Heleneholms IF
45 Heleneholms IF 6:33.69
2 Gunnar Sterner
Heleneholms IF
48 Heleneholms IF 6:45.64
M70
1 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF 6:17.01
2 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 6:24.94
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNF
M65
1 Christian Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:18.50
2 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 5:56.30
3 Lars Uddbäck
Hässleholm Freeflow AC
56 Hässleholm Freeflow AC 6:03.27
4 Anders Kristensson
Turebergs FK
58 Turebergs FK 6:03.77
5 Bengt Håkansson
IS Göta
58 IS Göta 6:21.14
M60
1 Sven-Inge Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 5:13.88
2 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 5:30.06
3 Anders Östman
Genarps IF
62 Genarps IF 5:49.41
Bo-Göran Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta DNS
M55
1 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 5:17.06
2 Jörgen Hejde
Genarps IF
68 Genarps IF 5:20.58
3 Fredrik Aplander Rosencrantz
IS Göta
69 IS Göta 5:22.37
4 Jan Forsberg
IK Pallas
66 IK Pallas 5:35.42
5 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 5:39.12
M50
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:19.99
2 Mattias Jonsson
Malmö AI
70 Malmö AI 4:40.65
3 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 4:52.56
4 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 5:04.99
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 7:02.39
M45
1 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:38.38
2 David Waller
Ystads IF
79 Ystads IF 4:40.10
3 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 4:52.14
M40
1 Henrik Dahlström
Söderåsens FK
80 Söderåsens FK 5:11.63
M35
1 Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 4:13.15
2 Joakim Smedberg
Slottsstaden RC
88 Slottsstaden RC 4:38.28
3 Jacob Gumpert
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 4:45.65
4 Terje Augdal
IS Göta
89 IS Göta 4:51.13
5 Mattias Stenström
IS Göta
88 IS Göta 4:52.54
K65
1 Kajsa Hansson
FK Snapphanarna
56 FK Snapphanarna 6:30.27
2 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 7:00.31
K60
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 12:26.98
Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF DNS
K55
1 Tina Reimer
IS Göta
69 IS Göta 5:56.59
K50
1 Florentina Stojakovic
IS Göta
74 IS Göta 5:13.68
2 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 5:18.96
K35
1 Erika Jonasson
Björnstorps IF
88 Björnstorps IF 5:18.57
Framerunning R-72 60 m
10/2 12:45
1 Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 15.53 q PB
Framerunning R-72 60 m Final 2
10/2 13:55
1 Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 16.20
Framerunning R-72 800 m
11/2 13:30
1 Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 3:34.39 PB Svenskt rekord