Resultat Stockholmskampen Deltävling 2

, Stockholm   2022-06-01 - 2022-06-15

Arrangör: Stockholmskampen Senast uppdaterad: 2022-06-23 18:32:47

Enskede IP
Arrangör: Hammarby IF Tävlingsort: Enskede Arena: Enskede IP
Hässelby IP
Arrangör: Hässelby SK Tävlingsort: Hässelby Arena: Hässelby IP
Spånga IP
Arrangör: BrommaIF Tävlingsort: Spånga Arena: Spånga IP
Sätra IP
Arrangör: Mälarhöjdens IK Tävlingsort: Skärholmen Arena: Sätra IP
2022-06-01 2022-06-06 2022-06-08 Alla dagar

F12, P12, P/F 12

Plac.Poäng
1 Tureberg FK P/F 12 118122 240
2 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116108 224
3 Huddinge AIS P/F 12 108109 217
4 Hammarby P/F 12 99113 212
5 Täby IS P/F 12 10798 205
6 Mälarhöjden IK P/F 12 7183.5 154.5
7 Hässelby SK P/F 12 5572 127
8 Bromma IF P/F 12 5461.5 115.5
9 IFK Lidingö P/F 12 8525 110
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 3542 77
F12P12P/F 12
600 mTrestegDiskus600 mTrestegDiskus5x60 m
Bromma IF P/F 123 + 43 + 33 + 45 + 9.55 + 75 + 10
Mälarhöjden IK P/F 125 + 65 + 65 + 44 + 55 + 9.53 + 410 + 12
Täby IS P/F 125 + 85 + 75 + 85 + 65 + 55 + 910 + 15
Hässelby SK P/F 124 + 44 + 34 + 65 + 75 + 45 + 510 + 6
Hellas FK/ Boo IF P/F125 + 115 + 115 + 95 + 85 + 85 + 610 + 15
Hammarby P/F 125 + 105 + 105 + 75 + 95 + 75 + 1010 + 20
Huddinge AIS P/F 125 + 75 + 95 + 115 + 105 + 65 + 810 + 18
Tureberg FK P/F 125 + 95 + 85 + 105 + 115 + 115 + 1110 + 22
IFK Lidingö P/F 122 + 32 + 21 + 31 + 34 + 4
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 124 + 55 + 55 + 55 + 8

F13, P13, P/F 13

Plac.Poäng
1 Tureberg FK P/F 13 122125 247
2 Hammarby P/F 13 116112 228
3 Mälarhöjden IK P/F 13 93103 196
4 Huddinge AIS P/F 13 8890 178
5 Hässelby SK P/F 13 8390.5 173.5
6 Hellas FK/ Boo IF P/F13 7982 161
7 Täby IS P/F 13 8080 160
8 IFK Lidingö P/F 13 9060.5 150.5
9 Bromma IF P/F 13 5162.5 113.5
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 2543.5 68.5
F13P13P/F 13
600 mHöjdSlägga600 mHöjdSlägga5x60 m
Huddinge AIS P/F 134 + 45 + 85 + 101 + 25 + 75 + 1010 + 14
Bromma IF P/F 134 + 73 + 65 + 53 + 33 + 2.53 + 59 + 4
Täby IS P/F 133 + 5.55 + 105 + 94 + 44 + 2.54 + 66 + 12
Hellas FK/ Boo IF P/F135 + 95 + 75 + 64 + 54 + 44 + 410 + 10
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 131 + 24 + 65 + 54 + 2.56 + 8
Hammarby P/F 135 + 105 + 95 + 115 + 75 + 105 + 910 + 16
IFK Lidingö P/F 133 + 33 + 33 + 44 + 84 + 64 + 2.57 + 6
Mälarhöjden IK P/F 134 + 84 + 55 + 75 + 95 + 95 + 710 + 20
Hässelby SK P/F 133 + 5.53 + 43 + 35 + 105 + 85 + 810 + 18
Tureberg FK P/F 135 + 115 + 115 + 85 + 115 + 115 + 1110 + 22
F13 600 m
Sätra IP
1/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Julia Stenvall Coldring
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 1:58.5 50.00 6
2 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:59.0 49.00 7 PB
3 Elina Lindgren
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 2:04.8 47.00 9 PB
4 Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:06.1 45.00 11
5 Ellen Choppelo Garneij
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:15.5 38.00 18
6 Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:16.1 36.00 20
7 Elise Jernström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:21.3 32.00 27
8 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:23.9 29
9 Ella Held
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 2:27.2 30.00 30
10 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:27.6 31
11 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:27.9 32
12 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 2:32.8 28.00 34
13 Yungu Ntela
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 2:33.9 25.00 37
Spånga IP
8/6 20:45
Kommentar: Sarg saknades. Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Juni Rudberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:07.1m 42.00 14
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:08.2m 41.00 15 PB
3 Rebecca Aldensand
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:08.6m 40.00 16
4 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:15.7m 37.00 19
5 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:22.8m 31.00 28
6 Matilda Billberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:37.4m 20.00 43
7 Emelie Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:59.6m 19.00 45
Hässelby IP 1
8/6 20:40
Poäng Tot. plac.
1 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:49.03 54.00 2 PB
2 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:55.85 52.00 4
3 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:57.72 51.00 5
4 Agnes Sildeby
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:02.42 48.00 8 PB
5 Cecilia Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:11.39 39.00 17 PB
6 Emelie Milani
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:19.54 24 PB
Hässelby IP 2
8/6 20:40
Poäng Tot. plac.
1 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:07.03 43.00 13 PB
2 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:16.44 22
3 Mikaela Weldeab
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:18.74 34.00 23
4 Naomi Marklund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:19.55 33.00 25
5 Agnes Nilsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 2:32.32 29.00 33
6 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 2:32.88 27.00 35 PB
7 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 2:33.15 26.00 36 PB
8 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:37.39 42 PB
Enskede IP 1
1/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 1:51.88 53.00 3
2 Linn Elsässer Haldin
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:06.43 44.00 12
3 Astrid Isacson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 2:34.03 24.00 38
4 Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:56.39 44
Enskede IP 2
1/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 1:45.23 55.00 1 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:05.35 46.00 10 PB
3 Stella Tuzovic
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:16.30 35.00 21
4 Linnea Sköllersten
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:20.95 26
Enskede IP
1/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 2:34.97 23.00 39 =PB
2 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 2:36.34 22.00 40 =PB
3 Emma Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 2:36.92 21.00 41 =PB
F13 Höjd
Sätra IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 140 47.00 9 PB
2 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 136 42.50 =13
3 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 132 34.50 =21 PB
4 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 128 32.00 24 PB
5 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 128 30.00 =28 PB
6 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 124 =32 PB
104108112116120124128132136140
Vera Neovius-----ooxoxoxxx
Vendela Vickberg---ooooxoxoxo
Lily Kylefjord--oooooxxoxxx
Wilda Frölundooooooxxoxxx
Estrid Lindberg Granqvistoooooooxxx
Lovisa Elvelin Östermanooxoooxoxxx
Sätra IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Elise Jernström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 128 31.00 27 PB
2 Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 124 27.00 =32
3 Yungu Ntela
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 124 25.00 35
4 Ella Held
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 120 21.00 =42
5 Julia Stenvall Coldring
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 116 =47
6 Laawa Wiklund-Bal
09 112 =51
7 Linnea Olsson Roth
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 112 53
8 Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 108 55
96100104108112116120124128132
Elise Jernströmooooooxxooxoxxx
Julia Stenvall Coldringoooooxoxxx
Emelie Lindbergooooxxx
Beatrice Wennbergoooooxooxoxxx
Linnea Olsson Rothoooxooxxx
Yungu Ntelaoooooooxxoxxx
Ella Held-oooxoxoxoxxx
Laawa Wiklund-Baloooooxxx
Spånga IP
8/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 144 53.00 3
2 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 144 51.00 5
3 Svea Strand
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 144 50.00 6
4 Juni Rudberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 140 46.00 10 PB
5 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 136 42.50 =13 =PB
6 Rebecca Aldensand
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 136 41.00 15 =PB
7 Meja In De Betou
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 132 36.00 20 =PB
8 Amanda Jörbeck
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 120 22.00 =40 =PB
112116120124128132136140144148
Vera Stolpen---oooxooxoxxx
Svea Strand------xoxoxxo-
Pixie Buchta Lento--oooooooxxx
Juni Rudberg---oxoooxxoxxx
Rebecca Aldensand-oooxoxoxxoxxx
Astrid Ström---ooxoxoxxx
Amanda Jörbeckooxoxxx
Meja In De Betou-ooxooxoxxx
Hässelby IP
8/6 19:30
Kommentar: Endast sluthöjd stämmer (rivningar finns inte inmatade)
Poäng Tot. plac.
1 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 148 54.00 2 PB
=2 Cecilia Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 140 48.50 =7 PB
=2 Molly Envall
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 140 48.50 =7 PB
4 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 136 45.00 11 PB
5 Amanda Oja
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 132 39.00 =16 PB
6 Emelie Milani
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 128 =25 PB
7 Mikaela Weldeab
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 124 26.00 34
=8 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 120 =36 =PB
8 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 120 23.50 =36
=8 Naomi Marklund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 120 23.50 =36
11 Sanni Forsberg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 120 39 PB
12 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 120 20.00 44
13 Agnes Nilsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 116 19.00 =47 PB
14 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 112 =51 =PB
15 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 112 54
16 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 100 18.00 57
100104108112116120124128132136140144148152
Elise Wiklund-----ooooooooxxx
Cecilia Melander---ooooooooxxx
Molly Envall---ooooooooxxx
Freja Kagevik---oooooooxxx
Freja Ahlepil---oooxxx
Emelie Milani---ooxoooxxx
Sanni Forsberg---xoooxxx
Amanda Oja---ooooooxxx
Agnes Nilsson---oxoxxx
Moa Sandell---oxxx
Kaddy Darbo---oooxxx
Livia Sandström---xoxxx
Sophie Adolfssonoxxx
Naomi Marklund---oooxxx
Binta Darbo---ooxxoxxx
Mikaela Weldeab---ooxxoxoxxx
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Elin Strandberg
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 152 55.00 1 =PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 144 52.00 4 PB
3 Selma Alassaad
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 136 44.00 12 PB
4 Malva Lönn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 132 39.00 =16
4 Clara Westermark
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 132 39.00 =16
6 Stella Tuzovic
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 132 37.00 19 PB
7 Agnes Steinberga
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 132 34.50 =21
8 Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 128 =28 PB
9 Astrid Isacson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 124 29.00 30 =PB
=10 Althea Havferkorn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 116 =45
=10 Nora Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 116 =45
100104108112116120124128132136140144148152156
Elin Strandberg--------oooxoxxoxxx
Malva Lönn------ooxx
Clara Westermark-----ooooxxx
Agnes Steinberga------oxxoxxx
Amanda Broberg Rydqvist------ooooxoxxx
Althea Havferkorn----oxxx
Stella Tuzovic--ooooooxoxxx
Nora Eklöf--oooxxx
Selma Alassaad--oxoooooooxxx
Astrid Isacsonoooooooxxx
Leia Finbom Höglund---ooooxxoxxx
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Alma Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 132 33.00 23 PB
2 Agnes Roslund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 128 =25 PB
3 Natalie Johansson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 124 28.00 31 PB
4 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 120 =40 =PB
5 Alba Laguna
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 120 =42 =PB
6 Linnea Sköllersten
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 116 =47 PB
7 Lovisa Ljungberg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 116 50
8 Alva Windirsch
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 104 56
100104108112116120124128132136
Agnes Roslund-oooooxooxxx
Alba Laguna-ooxxooxoxxx
Natalie Johansson-oxoooooxxx
Alma Eklöfoooooooxxoxxoxxx
Agnes Hjertzell-ooooxoxxx
Alva Windirschooxxx
Linnea Sköllerstenooooxoxxx
Lovisa Ljungbergooxxoxxoxxoxxx
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 28.01 53.00 3
2 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 25.90 51.00 5 PB
3 Laawa Wiklund-Bal
09 25.44 7
4 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 24.25 43.00 14 PB
5 Julia Stenvall Coldring
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 23.74 41.00 16
6 Ella Held
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 20.07 28.50 =33 PB
6 Elise Jernström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 20.07 28.50 =33
8 Yungu Ntela
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 19.76 27.00 35
9 Elin Tam
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 17.87 24.00 42 PB
10 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 17.66 23.00 43
11 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 17.64 22.00 44
12 Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 17.08 49
13 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 17.02 50 PB
14 Linnea Olsson Roth
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 15.33 59
15 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 14.36 60
16 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.63 63
123456
Hilda Yong Viklander25.90-----
Ella Held20.07-----
Elin Tam17.87--
Vera Neovius24.25-----
Lily Kylefjord17.02--
Linnea Olsson Roth15.33--
Vendela Vickberg12.63--
Elise Jernström20.07-----
Estrid Lindberg Granqvist17.66--
Beatrice Wennberg17.08--
Wilda Frölund14.36--
Julia Stenvall Coldring23.74-----
Emelie Lindberg28.01-----
Lovisa Elvelin Österman17.64--
Yungu Ntela19.76-----
Laawa Wiklund-Bal25.44-----
Spånga IP
8/6 18:15
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Ivarsson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 25.92 52.00 4 PB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 24.08 42.00 15 PB
3 Julie Grevfors
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 23.67 40.00 17
4 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 23.45 39.00 18 PB
5 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 23.38 38.00 19
6 Elin Schaumann
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 20.99 33.00 25
7 Juni Rudberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 20.28 30.00 32 PB
8 Rebecca Aldensand
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 17.96 25.00 41
9 Meja In De Betou
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 17.58 21.00 45
10 Emelie Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 17.41 20.00 46 PB
11 Svea Strand
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 15.58 58 PB
12 Matilda Billberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 13.91 61 PB
13 Amanda Jörbeck
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 13.87 62 PB
123456
Elvira Ivarsson25.92
Juni Rudberg20.28
Vera Stolpen23.45
Pixie Buchta Lento24.08
Emelie Lagerdahl17.41
Amanda Jörbeck13.87
Matilda Billberg13.91
Svea Strand15.58
Astrid Ström23.38
Julie Grevfors23.67
Elin Schaumann20.99
Rebecca Aldensand17.96
Meja In De Betou17.58
Hässelby IP
8/6 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 24.60 46.00 11 PB
2 Cecilia Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 22.60 37.00 20 PB
3 Emelie Milani
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 22.26 35.00 22
4 Agnes Nilsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 21.63 34.00 24 PB
5 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 20.43 31.00 29
6 Agnes Sildeby
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 18.83 26.00 37
7 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 18.82 38 PB
8 Sanni Forsberg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 18.39 40
9 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 17.34 47
10 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 17.09 19.00 48 PB
11 Mikaela Weldeab
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 16.98 18.00 51
12 Naomi Marklund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 16.66 17.00 52
13 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 16.50 16.00 53 PB
14 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 15.65 57 PB
15 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 10.96 15.00 65
123456
Binta Darbo
Livia Sandström
Agnes Nilsson
Elise Wiklund
Cecilia Melander
Freja Kagevik
Moa Sandell
Sophie Adolfsson
Kaddy Darbo
Freja Ahlepil
Agnes Sildeby
Emelie Milani
Sanni Forsberg
Naomi Marklund
Mikaela Weldeab
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Alma Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 30.50 55.00 1 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 29.64 54.00 2 PB
3 Emmy L Lindblom
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 25.78 50.00 6 PB
4 Natalie Johansson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 25.43 49.00 8 PB
5 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 25.17 48.00 9
6 Malva Lönn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 24.74 47.00 10
7 Esther Elliot
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 24.51 45.00 12
8 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 24.32 44.00 13 PB
9 Linn Elsässer Haldin
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 22.36 36.00 21
10 Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 22.18 23
11 Nora Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 20.88 26 PB
12 Astrid Isacson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 20.61 32.00 27 PB
13 Lovisa Ljungberg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 20.60 28 PB
14 Stella Tuzovic
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 20.36 30 PB
15 Tyra Sternlind
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 20.30 31 SB
16 Alba Laguna
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 19.27 36 PB
17 Alva Windirsch
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 18.42 39
18 Linnea Sköllersten
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 16.42 54 PB
19 Agnes Roslund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 16.17 55
20 Emma Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 15.70 56 PB
21 Nora Vallenholm
Hammarby P/F 13
10 Hammarby P/F 13 12.33 64
123456
Stella Tuzovic20.36
Malva Lönn24.74
Alma Eklöf30.50
Esther Elliot24.51
Amanda Broberg Rydqvist29.64
Linn Elsässer Haldin22.36
Leia Finbom Höglund22.18
Natalie Johansson25.43
Lovisa Ljungberg20.60
Tyra Sternlind20.30
Emmy L Lindblom25.78
Alba Laguna19.27
Astrid Isacson20.61
Nora Eklöf20.88
Agnes Roslund16.17
Agnes Hjertzell24.32
Nora Vallenholm12.33
Emma Hjertzell15.70
Linnea Sköllersten16.42
Elvira Karlstedt25.17
Alva Windirsch18.42
F12 600 m
Sätra IP 1
1/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 1:56.2 55.00 1 PB
2 Cajsa Sundén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 1:59.2 54.00 2 PB
3 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:04.7 47.00 9
4 Therese Löwenthal
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:08.1 14
5 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:10.5 16 PB
6 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:15.0 28
7 Hedvig Hedström
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:17.8 38
8 Sofia Wolff
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:21.4 45
9 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 2:22.1 26.00 46
10 Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 2:27.0 18.00 =55
11 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:33.2 60
12 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:36.4 61
Sätra IP 2
1/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Ester Sander
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 1:59.7 53.00 3
2 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:07.0 43.00 13
3 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:09.8 15 PB
4 Emilia Lindell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:13.7 34.00 25
5 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 2:14.3 32.00 27
6 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 2:15.6 30.00 32
7 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:19.6 41
8 Ester Cumming
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:20.3 =42
9 Ester Jevring
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:23.4 24.00 48
10 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:24.4 21.00 51
11 Edith Wignell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:26.1 20.00 52
12 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:26.2 19.00 53
13 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:27.0 =55 PB
Spånga IP
8/6 20:00
Kommentar: Sarg saknades. Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:00.1m 52.00 4
2 Lovisa Nederheim
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:10.6m 42.00 17
3 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:13.0m 36.00 23
4 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:20.3m 27.00 =42
5 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:23.6m 23.00 49
Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 DNF
Hässelby IP 1
8/6 20:20
Poäng Tot. plac.
1 Emma Håkansson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:00.67 51.00 5 PB
2 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:13.45 35.00 24 PB
3 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:16.63 36
4 Ida Lind
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:16.92 29.00 37
5 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:33.12 16.00 59
Hässelby IP 2
8/6 20:19
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 2:10.95 41.00 18
2 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:11.43 39.00 20
3 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:12.80 38.00 21
4 Elsa Fanden
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:12.85 37.00 22
5 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:15.38 31
6 Thea Karlsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:15.94 33
7 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:16.47 35
Hässelby IP 3
8/6 20:20
Poäng Tot. plac.
1 Klara Magnusson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:05.21 45.00 11
2 Sigrid Noré
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 2:15.02 31.00 29
3 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:26.26 54
4 Ellen Sandesjö
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:27.06 57
5 Lavina Sadiki
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:27.18 17.00 58
Enskede IP 1
1/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:04.68 48.00 8
2 Hedda Strömö
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:05.13 46.00 10
3 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:06.02 44.00 12 PB
4 Ella Duner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:16.06 34
5 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:23.83 22.00 50 PB
Enskede IP 2
1/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:02.01 49.50 =6 PB
1 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:02.01 49.50 =6
3 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:11.15 40.00 19
4 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:13.85 33.00 26
5 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:15.11 30
6 Anni Anjemo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:18.36 39 PB
7 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:18.93 28.00 40
8 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:21.01 44
9 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:22.88 25.00 47
F12 Tresteg
Hoppzon
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 9.07 +1.1 53.00 3
2 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 8.91 +3.2 52.00 4
3 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 8.47 +1.6 48.00 8
4 Ebba Göthlin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.46 +1.1 47.00 9
5 Emilia Lindell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.02 +1.1 39.00 17
6 Therese Löwenthal
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.95 +0.5 34.00 22
7 Ester Sander
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.95 +0.8 33.00 23
8 Cajsa Sundén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.83 +2.0 25
9 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 7.63 +2.1 29.00 30
10 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.61 +3.0 31
11 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 7.61 +2.2 28.00 32
12 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.61 +1.0 27.00 33
13 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.53 0.0 36
14 Edith Wignell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.47 +1.7 26.00 38
15 Sofie Engberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.44 +1.8 25.00 39
16 Lily Söderlind
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.35 +1.7 43
17 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.25 +1.7 48
18 Ester Cumming
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.23 +2.2 49
19 Alice Holm
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 7.07 0.0 20.00 51
20 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.03 +0.8 53
21 Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 7.01 +0.9 19.00 54
22 Hedvig Hedström
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.93 +1.5 56
23 Sofia Wolff
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.93 +0.7 58
24 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.74 +1.5 62
25 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.64 +1.3 65
26 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.62 +1.7 67
27 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.44 +1.7 70
28 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.41 +0.8 72
29 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 6.39 +0.3 15.00 73
30 Anna Rimbark
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.24 +1.2 76
123456
Edith Wignell7.47 +1.76.54 +1.0x
Ebba Göthlin7.82 +0.87.94 +1.78.46 +1.1
Eveline Bramme6.39 +0.3x x
Alice Holm7.06 0.07.07 0.06.89 +0.9
Hedvig Hedström6.93 +1.56.87 +0.36.48 +1.5
Pauline Jonsson7.36 +1.37.59 +0.77.61 +3.0
Lina Jönsson7.45 +1.4x 7.61 +2.2
Anna Rimbark6.24 +1.25.65 +1.25.81 +1.9
Alba Jergmar9.07 +1.18.56 +1.28.77 +1.0
Ailbhe McCarthy8.47 +1.67.93 +1.68.08 +2.2
Ellie Hult6.44 +1.75.97 +0.56.35 +1.8
Märta Frizell6.62 +1.76.51 +0.26.39 +4.7
Elsa Grufman6.64 +1.3x x
Hedvig Ulvenfalk Berg7.06 +1.77.39 0.07.61 +1.0
Emilia Lindell7.83 +1.58.02 +1.17.65 +2.0
Marilu de Kwant7.00 +0.97.01 +0.96.73 +0.2
Elsa Lindman7.03 +0.87.01 +1.96.97 +1.7
Emilia Essehag6.96 +1.17.22 +1.27.25 +1.7
Ester Sander7.28 +0.87.75 +0.77.95 +0.8
Sofia Wolff6.93 +0.7x x
Cajsa Sundén6.91 0.07.54 +2.77.83 +2.0
Ester Cumming6.97 +0.87.23 +2.27.11 +1.3
Nadia Florczyk7.63 +2.16.70 +1.8x
Lily Söderlind6.45 +0.87.35 +1.7x
Sofie Engberg7.24 0.0x 7.44 +1.8
Therese Löwenthal7.95 +0.57.76 +0.37.67 +1.3
Hedda Kirk7.13 +1.57.13 +0.37.53 0.0
Wilma Nori6.73 +1.26.74 +1.56.55 +1.4
Nina Nilsson Florin6.41 +0.8x 6.31 +0.8
Leonora Wessén8.60 +0.58.91 +3.28.72 +1.4
Spånga IP
8/6 17:45
Poäng Tot. plac.
1 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 9.28 +2.3 54.00 2
2 Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 8.54 +1.3 49.00 7
3 Theresa Van Uelft
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 8.20 +1.6 44.00 12
4 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 8.09 +3.2 41.00 15
5 Stella Kjellberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 7.99 +1.3 37.00 19
6 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 7.34 +1.0 22.00 44
7 Hedda Mühlbach
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 6.82 +1.7 17.00 60
8 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.60 +2.8 16.00 68
9 Lovisa Nederheim
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.57 +1.6 69
123456
Viktoria Lindberg8.54 +1.3x 7.87 +1.3
Stella Kjellberg7.99 +1.37.95 +2.67.42 +1.4
Alice Stiernstedt7.64 +1.9x 8.09 +3.2
Theresa Van Uelft7.98 +2.58.20 +1.68.10 +3.5
Lovisa Johansson x 6.60 +2.86.10 +1.3
Ella Hallstenx x 7.34 +1.0
Hedda Mühlbach6.82 +1.76.62 +2.06.58 +1.9
Elin Jernberg8.71 +1.68.98 +2.39.28 +2.3
Lovisa Nederheim6.41 +2.16.23 +2.56.57 +1.6
Hässelby IP
8/6 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Emma Håkansson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.76 +1.9 55.00 1
2 Elin Aneby
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.32 +2.1 45.00 11
3 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.15 +0.3 42.00 14
4 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.99 +1.4 36.00 20
5 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.42 +2.5 24.00 40
6 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.37 +0.1 23.00 42
7 Ida Lind
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.32 -0.5 21.00 45
8 Elsa Fanden
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.32 +0.3 46
9 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.15 +0.3 50
10 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.04 +0.2 52
11 Ellen Sandesjö
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.93 +0.1 57
12 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 6.88 +1.1 18.00 59
13 Alma Medelberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.68 +2.0 63
14 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.67 +0.8 64
15 Thea Karlsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.63 +1.4 66
16 Lavina Sadiki
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 6.33 +1.5 14.00 74
123456
Elin Dittmer6.67 +0.86.60 +0.46.32 +0.5
Ellen Sandesjö6.87 +2.06.93 +0.1x
Iris Augustsson7.28 +1.47.37 +0.17.06 +0.5
Thea Karlssonx x 6.63 +1.4
Emma Håkanssonx 9.76 +1.99.74 +0.8
Lavina Sadikix x 6.33 +1.5
Astrid Wetterstrandx 6.88 +1.16.84 +1.1
Lilly Skedung7.15 +0.27.42 +2.57.14 -0.1
Ida Lind7.32 -0.57.28 +2.37.27 +0.1
Klara Westlund8.15 +0.38.10 +0.37.99 +0.2
Audrey Coan7.15 +0.37.07 +0.76.88 +0.2
Emelie Hjelm7.85 +0.17.90 -0.17.99 +1.4
Elsa Fanden7.28 +0.57.32 +0.37.26 +1.4
Alma Medelbergx 6.68 +2.0x
Elin Aneby7.97 +1.38.32 +2.18.24 +1.3
Inez Loell6.98 +0.77.04 +0.26.90 +1.5
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,44 0.0 46.00 10
2 Elly Fogelström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8,17 0.0 43.00 13
3 Hedda Strömö
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,04 +1.6 40.00 16
4 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,00 +1.4 38.00 18
5 Wera Stålhammar
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,89 0.0 32.00 24
6 Elenore Thernström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,77 +1.1 31.00 26
7 Vilma Gylder
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,60 +2.2 34
8 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7,52 +1.2 37
9 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,40 +1.4 41
10 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6,95 0.0 55
11 Anni Anjemo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6,79 0.0 61
12 Dunér Anna
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6,31 +0.9 75
123456
Hedda Strömö
Stina Persson
Elly Fogelström
Wera Stålhammar
My Wisell
Emilia Örtengren
Vilma Gylder
Anni Anjemo
Hilda Järvinen
Dunér Anna
Elenore Thernström
Ida Persson
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8.89 -0.1 51.00 5
2 Sarah Bussman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8.57 -0.3 50.00 6
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.96 -0.5 35.00 21
4 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7.71 -0.9 30.00 27
5 Amanda Wirén
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.65 -1.4 28
6 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.63 0.0 29
7 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7.53 -0.3 35
8 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.27 0.0 47
9 Ella Duner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.44 0.0 71
123456
Stella Hagström7.41 0.07.71 -0.97.71 0.0
Amanda Wirén7.62 0.07.65 -1.47.65 0.0
Isabelle Sageliusx 7.27 0.07.02 0.0
Ella Dunerx 6.35 -0.26.44 0.0
Alma Carlsonx 7.39 -0.37.63 0.0
Wilma Wallsten8.87 0.08.89 -0.18.52 -1.7
Sarah Bussman8.00 0.08.19 -0.78.57 -0.3
Wilma Silvell7.96 -0.57.76 -0.47.84 -1.7
Märta Lundin7.48 0.07.23 0.07.53 -0.3
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 17.28 53.00 3
2 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 16.13 45.00 11
3 Alice Holm
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 13.93 39.00 17
4 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.31 35.00 23
5 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.22 33.00 26
6 Sofia Wolff
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.01 28.00 32
7 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.91 33
8 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.79 34
9 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 12.36 26.00 37
10 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 12.29 25.00 38
11 Ebba Göthlin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 12.22 24.00 39
12 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.95 40
13 Lily Söderlind
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 11.50 21.50 =43
14 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 11.49 20.00 45
15 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 11.47 19.00 46
=16 Therese Löwenthal
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.40 =47
=16 Hedvig Hedström
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.40 =47
18 Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 11.39 18.00 49
19 Edith Wignell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 11.13 17.00 51
20 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 10.73 56
21 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 10.60 57
=22 Ester Sander
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 10.55 =58
=22 Elsa Rutherhagen
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 10.55 =58
24 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 10.49 60
25 Clara Jörlin
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 10.10 63
26 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 10.00 14.00 65
27 Ester Cumming
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 9.23 70
28 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 8.84 71
29 Cajsa Sundén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 8.82 72
123
Ester Sander10.55xx
Elsa Lindman10.49xx
Cajsa Sundén8.82xx
Lina Jönsson12.29xx
Edith Wignell11.13xx
Märta Frizell10.73xx
Nadia Florczyk10.00xx
Ailbhe McCarthy13.31xx
Hedvig Ulvenfalk Berg12.36xx
Therese Löwenthal11.40xx
Wilma Nori12.91xx
Alba Jergmar17.28xx
Sofia Wolff13.01xx
Marilu de Kwant11.39xx
Hedda Kirk13.22xx
Emilia Essehag12.79xx
Clara Jörlin10.10xx
Leonora Wessén16.13xx
Ester Cumming9.23xx
Alice Holm13.93xx
Elsa Grufman11.47xx
Nina Nilsson Florin10.60xx
Ellie Hult11.95xx
Eveline Bramme11.49xx
Ebba Göthlin12.22xx
Lily Söderlind11.50xx
Hedvig Hedström11.40xx
Pauline Jonsson8.84xx
Elsa Rutherhagen10.55xx
Spånga IP
8/6 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 17.26 52.00 4
2 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 15.64 43.00 13
3 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 13.78 37.00 19
4 Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 13.25 34.00 =24
5 Theresa Van Uelft
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 13.09 31.00 29
6 Stella Kjellberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 13.06 30.00 30
7 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 11.60 23.00 41
8 Lovisa Nederheim
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 10.06 64
9 Hedda Mühlbach
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 9.77 13.00 67
123
Viktoria Lindberg13.25
Elin Jernberg13.78
Lovisa Johansson 17.26
Ella Hallsten11.60
Alice Stiernstedt15.64
Theresa Van Uelft13.09
Stella Kjellberg13.06
Hedda Mühlbach9.77
Lovisa Nederheim10.06
Hässelby IP
8/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Klara Magnusson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 18.25 54.00 2
2 Emma Håkansson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 17.09 51.00 5
3 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 17.05 50.00 6
4 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 16.56 47.00 9
5 Sadie Nordström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 16.22 46.00 10
6 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 15.04 41.00 15
7 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.75 27.00 36
8 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.50 21.50 =43
9 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.26 50
10 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 10.96 54
11 Lavina Sadiki
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 10.76 16.00 55
12 Ida Lind
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 10.24 15.00 61
13 Elin Aneby
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 10.22 62
14 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.38 68
15 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 9.34 12.00 69
16 Thea Karlsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.76 =74
17 Alma Medelberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.14 77
18 Ellen Sandesjö
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.96 78
19 Elsa Fanden
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.61 79
123
Iris Augustsson
Elin Aneby
Ellen Sandesjö
Elsa Fanden
Ebba Hedenryd
Alma Medelberg
Emelie Hjelm
Klara Magnusson
Lavina Sadiki
Ida Lind
Lilly Skedung
Emma Håkansson
Inez Loell
Elin Dittmer
Klara Westlund
Astrid Wetterstrand
Thea Karlsson
Audrey Coan
Sadie Nordström
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Vilma Gylder
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 20,31 55.00 1
2 Elenore Thernström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 16,78 49.00 7
3 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 16,60 48.00 8
4 Anni Anjemo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 16,00 44.00 12
5 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 15,19 42.00 14
6 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14,89 40.00 16
7 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13,81 38.00 18
8 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13,67 20
9 Hedda Strömö
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13,65 36.00 21
10 Sara Bussman
10 13,63 22
11 Elly Fogelström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13,25 =24
12 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13,15 32.00 27
13 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13,11 28
14 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13,04 29.00 31
15 Tilda Stjernfelt
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12,77 35
16 Amanda Wirén
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 11,54 42
17 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 10,99 52
18 Wera Stålhammar
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 10,97 53
19 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 9,93 66
20 Ella Duner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,77 73
21 Dunér Anna
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,76 =74
22 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,39 76
123
Tilda Stjernfelt
Hedda Strömö
Amanda Wirén
Alma Carlson
Stella Hagström
Isabelle Sagelius
Wilma Silvell
Stina Persson
Anni Anjemo
Elly Fogelström
Ida Persson
Wera Stålhammar
Märta Lundin
Elenore Thernström
Vilma Gylder
My Wisell
Emilia Örtengren
Wilma Wallsten
Hilda Järvinen
Dunér Anna
Ella Duner
Sara Bussman
P13 600 m
Sätra IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Carl Koit
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:53.2 44.50 =11 PB
2 Samuel Oliveira
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 1:55.4 40.00 16
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:57.4 38.50 =17 PB
3 Adrian Lindberg
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:57.4 38.50 =17 PB
5 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:58.8 35.00 21 PB
6 Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 1:59.4 34.00 22 PB
7 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 2:00.1 =23 PB
8 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:03.5 29.00 29 PB
Sätra IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Wiklund
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 1:57.7 37.00 19 PB
2 Emrik Stern
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:00.1 33.00 =23
3 Max Tilstam
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 2:06.2 25.00 33 SB
4 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 2:11.6 24.00 34
5 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 2:15.9 37
6 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:17.3 22.00 38 PB
7 Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:19.4 21.00 39
Spånga IP
8/6 20:15
Kommentar: Sarg saknades. Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 1:41.8m 55.00 1 PB
2 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:01.8m 30.00 27
3 Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:14.3m 23.00 36
4 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:20.6m 20.00 40
5 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:20.7m 19.00 41
6 Tage Midander
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 2:25.9m 16.00 44
Hässelby IP 1
8/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:46.61 53.00 3 PB
2 Alvin Daniels
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 1:48.80 51.00 5 PB
3 Luca Garavini
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 1:49.25 50.00 6 PB
4 Wilmer Hägg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 1:49.74 49.00 7
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 1:52.52 47.00 9
6 Viktor Berg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:53.01 46.00 10 PB
7 Moritz Bruch
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 1:53.36 43.00 13 PB
Hässelby IP 2
8/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Dante Stam
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:51.93 48.00 8
2 Emil Corlevi
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 1:53.20 44.50 =11 PB
3 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 1:55.37 41.00 15 PB
4 Edvin Möller
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:58.62 36.00 20 PB
5 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:00.92 32.00 25 PB
6 Oskar Källström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 2:02.80 28 PB
Hässelby IP 3
8/6 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Leo Wäppling
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 1:48.70 52.00 4
2 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:04.12 28.00 30
3 Jack Forssmed
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 2:05.09 26.00 32 SB
4 Albin Berglund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:13.09 35
5 Alfred Boström
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 2:27.74 45
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 1:45.48 54.00 2 PB
2 Olle Buchmayer
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 1:53.42 42.00 14
3 Arvid Tortora Lönnborg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:01.52 31.00 26
4 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:04.16 27.00 31 PB
5 Hugo Almkvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:22.95 18.00 42
6 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 2:24.40 17.00 43
P13 Höjd
Sätra IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Wiklund
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 148 52.00 4 PB
2 Adrian Lindberg
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 144 51.00 5
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 140 47.00 9 PB
4 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 136 41.00 15 PB
5 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 128 30.50 =25
6 Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 124 23.00 =32
6 Carl Koit
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 124 23.00 =32
108112116120124128132136140144148152
Hugo Wiklund----ooooooxxoxxx
Nils Andersson----ooxxx
Anton Drufva-ooooooxxoxxx
Samuel Härkegård Wulff--ooooxxoxoxxx
Alexander Bergquistoooooxxx
Adrian Lindberg--ooooxooooxxx
Carl Koit--o-oxxx
Sätra IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 132 35.00 21 PB
2 Emrik Stern
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 128 30.50 =25
3 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 128 29.00 27 PB
4 Max Tilstam
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 124 21.00 35 SB
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 120 16.00 40 PB
6 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 120 15.00 =41
7 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 116 44 PB
8 Hampus Zeberg
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 112 12.00 =47
Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 x
108112116120124128132
Lukas Goodbandoxxooxxoxxooxxx
Isak Larssonooxoxxx---------
Samuel Oliveiraooxxooxxx
Tor Zettergren-------
Felix Formanekoooxoxxx
Emrik Sternooooooxxx
Elis Rosenströmooooooxxo
Hampus Zebergooxxx
Max Tilstamooxoooxxx
Spånga IP
8/6 19:15
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 156 55.00 1
2 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 136 43.50 =12
3 Tage Midander
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 136 42.00 14 =PB
4 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 124 23.00 =32 PB
5 Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 116 13.00 45
6 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 112 11.00 49
108112116120124128132136140144148152156160
David Ahlberg-------o-xoxoxxoxoxxx
Nils Grufman------ooxxx
Tage Midander-ooooxxoxooxxx
Axel Jonell-ooooxxx
Fabian Fredingoxxoxxx
Erik Ahlmalm-xxoxoxxx
Hässelby IP
8/6 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 152 54.00 2 PB
2 Dante Stam
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 148 53.00 3
3 Viktor Berg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 144 50.00 6 PB
4 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 140 48.50 =7
5 Luca Garavini
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 140 46.00 10 PB
6 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 136 43.50 =12 PB
7 Alvin Daniels
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 136 40.00 16 PB
8 Alfred Boström
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 136 38.00 18
9 Edvin Möller
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 132 34.00 22 PB
=10 Moritz Bruch
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 132 32.50 =23 PB
=10 Jack Forssmed
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 132 32.50 =23 PB
12 Emil Corlevi
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 124 20.00 36 PB
13 Gabriel Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 124 19.00 37 PB
=14 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 120 17.50 =38
=14 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 120 17.50 =38
16 Albin Berglund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 120 =41
17 Leo Wäppling
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 112 =47
18 Elliot Åkerberg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 108 50
108112116120124128132136140144148152156
Dante Stam----o-oooooxxx
Carl Grindange----o-ooooooxxx
Viktor Berg-o-oooooxoxxoxxx
Love Willén Holgersson--ooooooxoxxx
Hugo Dahl-oooooooxxx
Alvin Daniels-oooxoooxxoxxx
Luca Garavinioooooxoxoxoxoxxx
Moritz Bruchooooxxoxoxxoxxx
Albin Berglundoooxoxxx
Elliot Åkerbergox
Emil Corleviooooxoxxx
Edvin Möller-xooooxoxxoxxx
Alfred Boströmoooooxxoxxoxxoxx-
Leo Wäppling-o
Hugo Back Nilssonooooxxx
Oskar Bonnevierooooxxx
Jack Forssmed-oooxoxxoxxoxxx
Gabriel Melanderxooooxoxxx
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 140 45.00 11 PB
2 Måns Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 132 37.00 19 PB
3 Harald Wahlin
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 128 27.00 29 PB
116120124128132136140144
Måns Gimfalloooooxxx
Olle Eide-Jensenooooooxxoxxx
Harald Wahlinoooxxoxxx
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Arvid Tortora Lönnborg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 140 48.50 =7
2 Elliot Stenborg
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 136 39.00 17 PB
3 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 132 36.00 20 PB
4 Hugo Almkvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 128 28.00 28
5 Elias Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 128 26.00 30 PB
6 Svante Blum André
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 116 14.00 43
7 Samuel Werner
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 116 46
100104108112116120124128132136140
Svante Blum Andréooxoooxxx
Elliot Stenborg----ooooxxoxxoxxx
Axel Alberts----oooxxoxoxxx
Elias Gimfall----ooxxoxxoxxx
Samuel Werner----xxoxxx
Arvid Tortora Lönnborg----ooooooxo
Hugo Almkvist---ooooxoxxx
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Olle Buchmayer
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 128 25.00 31
112116120124128132
Olle Buchmayerxxoooxoxxoxxx
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 16.73 39.00 18
2 Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 16.22 38.00 19
3 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 16.03 37.00 20
4 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 15.59 35.00 23
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 15.34 33.00 25
6 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 15.30 32.00 26
7 Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 14.84 30.00 28
8 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 14.24 27.00 31
9 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 13.98 24.00 34
10 Hampus Zeberg
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 13.39 23.00 35
11 Emrik Stern
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.12 18.00 42
12 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 11.99 17.00 43
13 Max Tilstam
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 10.58 14.00 47
123
Samuel Oliveira15.34--
Isak Larsson15.59--
Elis Rosenström15.30--
Emrik Stern12.12--
Tor Zettergren16.22--
Alexander Bergquist14.84--
Nils Andersson13.98--
Lukas Goodband14.24--
Samuel Härkegård Wulff16.73--
Felix Formanek11.99--
Hampus Zeberg13.39--
Max Tilstam10.58--
Anton Drufva16.03--
Spånga IP
8/6 17:45
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 24.13 52.00 4
2 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 23.17 50.00 6
3 Tage Midander
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 19.67 48.00 8
4 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 14.17 26.00 32
5 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 11.84 16.00 44
6 Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 10.22 13.00 48
123
Nils Grufman24.13
Fabian Freding14.17
Axel Jonell11.84
David Ahlberg23.17
Tage Midander19.67
Erik Ahlmalm10.22
Hässelby IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Gabriel Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 33.40 55.00 1
2 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 29.15 54.00 2
3 Oskar Källström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 20.67 49.00 7
4 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 18.51 46.00 10
5 Edvin Möller
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 17.86 44.00 12
6 Wilmer Hägg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 17.84 43.00 13
7 Leo Wäppling
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 17.09 41.00 15
8 Dante Stam
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 16.75 17
9 Alvin Daniels
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 15.79 36.00 21
10 Viktor Berg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 15.63 22
11 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 15.40 34.00 24
12 Jack Forssmed
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 15.27 31.00 27
13 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 14.71 29.00 29
14 Emil Corlevi
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 12.39 21.00 38
15 Luca Garavini
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 12.37 20.00 39
16 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 12.35 19.00 40
17 Elliot Åkerberg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 11.47 15.00 45
18 Moritz Bruch
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 10.86 46
19 Albin Berglund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 9.40 51
123
Wilmer Hägg
Albin Berglund
Alvin Daniels
Moritz Bruch
Hugo Back Nilsson
Luca Garavini
Hugo Dahl
Edvin Möller
Leo Wäppling
Emil Corlevi
Love Willén Holgersson
Oskar Källström
Carl Grindange
Viktor Berg
Elliot Åkerberg
Gabriel Melander
Jack Forssmed
Dante Stam
Oskar Bonnevier
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Olle Buchmayer
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 26,41 53.00 3 PB
2 Theo Wikström
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 23,57 51.00 5 PB
3 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 18,69 47.00 9
4 Albin Fridlund
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 18,40 45.00 11
5 Samuel Werner
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 17,16 42.00 14
6 Arvid Tortora Lönnborg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 16,99 40.00 16
7 Elias Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 14,45 28.00 30
8 Hugo Almkvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 14,10 25.00 33
9 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 12,80 22.00 36
10 Elliot Stenborg
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 12,75 37
11 Harald Wahlin
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 12,22 41
12 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 9,87 12.00 49
13 Måns Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 9,45 50
123
Olle Buchmayer
Theo Wikström
Olle Eide-Jensen
Elias Gimfall
Axel Alberts
Samuel Werner
Hugo Almkvist
Harald Wahlin
Albin Fridlund
Hannes Bergkvist
Elliot Stenborg
Arvid Tortora Lönnborg
Måns Gimfall
P/F 13 5x60 m
Sätra IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hanviken/Österhaninge Lag 2
Hugo Wiklund 09
Nils Andersson 09
Elina Lindgren 09
Max Tilstam 09
Hampus Zeberg 09

Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13 44.4 15.00 9
2 Hellas FK/Boo IF PF13 Lag 1
Alexander Bergquist 09
Vendela Vickberg 09
Emelie Lindberg 09
Julia Stenvall Coldring 09
Beatrice Wennberg 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 45.0 11.00 14
3 Hellas/Boo lag 3
Ellen Choppelo Garneij 09
Elis Rosenström 09
Lovisa Elvelin Österman 09
Elise Jernström 09
Emrik Stern 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 45.3 8.00 17
Mälarhöjdens IK Lag 3
Lily Kylefjord 09
Laawa Wiklund-Bal 09
Tor Zettergren 09
Samuel Härkegård Wulff 09
Vera Neovius 09

Mälarhöjden IK P/F 13
Mälarhöjden IK P/F 13 DQ Överväxel
Sätra IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag 2
Felix Formanek 09
Adrian Lindberg 09
Samuel Härkegård Wulff 09
Hilda Yong Viklander 09
Ella Held 09

Mälarhöjden IK P/F 13
Mälarhöjden IK P/F 13 43.3 19.00 4
2 Hellas FK/Boo IF PF13 Lag 2
Linnea Olsson Roth 09
Samuel Oliveira 09 Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 13
Wilda Frölund 09
Lukas Goodband 09
Estrid Lindberg Granqvist 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 44.2 8
3 Mälarhöjdens IK Lag 1
Anton Drufva 09
Yungu Ntela 09
Carl Koit 09
Elin Tam 09
Isak Larsson 09

Mälarhöjden IK P/F 13
Mälarhöjden IK P/F 13 44.5 14.00 10
Spånga IP 1
8/6 19:00
Kommentar: Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Bromma IF
David Ahlberg 09
Erik Ahlmalm 09
Elin Schaumann 09
Meja In De Betou 09
Pixie Buchta Lento 09

Bromma IF P/F 13
Bromma IF P/F 13 45.2m 9.00 16
Täby IS Team09 Lag 1
Svea Strand 09
Elvira Ivarsson 09
Julie Grevfors 09
Axel Jonell 09
Vera Stolpen 09

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 DQ Överväxling
Spånga IP 2
8/6 19:08
Kommentar: Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Team09 Lag 2
Amanda Jörbeck 09
Nils Grufman 09
Juni Rudberg 09
Fabian Freding 09
Astrid Ström 09

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 42.5m 21.00 2
2 Bromma IF Lag 2
David Ahlberg 09
Tage Midander 09
Matilda Billberg 09
Rebecca Aldensand 09
Emelie Lagerdahl 09

Bromma IF P/F 13
Bromma IF P/F 13 45.4m 18
Hässelby IP 1
8/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Viktor Berg 09
Gabriel Melander 09
Leo Wäppling 09
Dante Stam 09
Carl Grindange 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 41.52 22.00 1
2 Turebergs FK Lag 2
Amanda Oja 09
Freja Kagevik 09
Freja Ahlepil 09
Molly Envall 09
Agnes Sildeby 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 42.73 20.00 3
3 IFK Lidingö Lag 2
Love Willén Holgersson 09
Emil Corlevi 09
Agnes Nilsson 09
Binta Darbo 09
Kaddy Darbo 09

IFK Lidingö P/F 13
IFK Lidingö P/F 13 47.79 23
Hässelby IP 2
8/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby SK Lag 2
Hugo Dahl 09
Alfred Boström 09
Alvin Daniels 09
Sophie Adolfsson 09
Naomi Marklund 09

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 43.38 17.00 6
2 IFK Lidingö Lag 1
Love Willén Holgersson 09
Emil Corlevi 09
Luca Garavini 09
Oskar Bonnevier 09
Kaddy Darbo 09

IFK Lidingö P/F 13
IFK Lidingö P/F 13 45.08 10.00 15
3 Turebergs FK Lag x
Moa Sandell 09
Livia Sandström 09
Emelie Milani 09
Cecilia Melander 09
Agnes Sildeby 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 46.45 20
Hässelby IP 3
8/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag Y
Edvin Möller 09
Freja Kagevik 09
Jack Forssmed 09 Täby IS P/F 13
Oskar Källström 09
Sanni Forsberg 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 44.75 11
2 Hässelby SK Lag 3
Hugo Back Nilsson 09
Moritz Bruch 09
Elliot Åkerberg 09
Albin Berglund 09
Mikaela Weldeab 09

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 44.87 13.00 12
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 4
Althea Havferkorn 09
Tyra Sternlind 09
Alba Laguna 09
Amanda Broberg Rydqvist 09
Malva Lönn 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 44.96 12.00 13
2 Hammarby IF Lag 2
Axel Alberts 09
Nora Vallenholm 10
Hugo Almkvist 09
Agnes Roslund 09
Stella Tuzovic 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 47.62 21
3 Huddinge AIS Lag 2
Harald Wahlin 09
Samuel Werner 09
Elvira Karlstedt 09
Måns Gimfall 09
Agnes Hjertzell 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 47.63 22
4 Hammarby IF Lag 1
Leia Finbom Höglund 09
Olle Eide-Jensen 09
Arvid Tortora Lönnborg 09
Linnea Tägtström 10
Lovisa Ljungberg 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 49.43 24
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 1
Hannes Bergkvist 09
Leo Sonesson 09
Astrid Isacson 09
Elias Gimfall 09
Clara Westermark 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 43.36 18.00 5
2 Hammarby IF Lag 3
Linn Elsässer Haldin 09
Emmy L Lindblom 09
Nora Eklöf 09
Alma Eklöf 09
Selma Alassaad 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 43.71 16.00 7
3 Huddinge AIS Lag 3
Natalie Johansson 09
Emma Hjertzell 09
Theo Wikström 09
Elliot Stenborg 09
Svante Blum André 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 46.02 7.00 19
P12 600 m
Sätra IP
6/6 23:15
Poäng Tot. plac.
1 Elias Riml
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 1:52.7 50.00 6 PB
2 Vidar Ahlstrand
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:03.0 40.00 16
3 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:04.1 38.00 18
4 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:04.5 37.00 19
5 Albin Holmer
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:06.1 36.00 20
6 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:06.9 35.00 22
7 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:07.5 34.00 23
8 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:09.3 26
9 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:09.7 31.00 27
10 Viktor Magnusson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:17.0 34
11 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:22.7 44
12 Vincent Lundvall
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:23.3 45
13 Gustaf Klein
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:23.7 46
14 Walter Karlström
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 2:32.6 19.00 52
Spånga IP
8/6 19:30
Kommentar: Sarg saknades. Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därav manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Harry Rosendahl
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 2:01.1m 42.00 14 PB
2 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 2:02.0m 41.00 15
3 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:03.5m 39.00 17 PB
4 Jonatan Torssell
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 2:12.1m 30.00 29 PB
5 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:13.1m 28.00 31
6 Eyvind Carlsson Berg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:17.6m 26.00 35
7 Vilhelm Askehed
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:20.1m 24.00 41
8 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 2:21.4m 23.00 42
Hässelby IP 1
8/6 20:10
Poäng Tot. plac.
1 Eliah Hallberg Hossain
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 1:46.27 55.00 1 PB
2 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 1:47.03 54.00 2 PB
3 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 1:48.25 53.00 3
4 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 1:50.42 52.00 4 PB
5 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 1:51.64 51.00 5 PB
6 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 1:52.99 49.00 7 PB
Hässelby IP 2
8/6 20:10
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:13.44 32 PB Ändrat från 2:58.15 Ulf (tränare i Tureberg)
2 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:21.58 43 Ändrat från 2:13.44 Ulf (tränare i Tureberg)
3 Milkias Amanuel Hailegergish
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:58.15 55 Ändrat från 2:21.58 Ulf (tränare i Tureberg)
Hässelby IP 3
8/6 20:10
Poäng Tot. plac.
1 Alex Forsberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:06.70 21
2 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:07.64 33.00 24
3 Vidar Martin
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:10.53 28
4 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:18.12 37
5 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:32.33 20.00 =50
Hässelby IP 4
8/6 20:10
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:17.78 25.00 36
2 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:18.68 38
3 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 2:18.91 39
4 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:29.02 21.00 48
5 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 2:32.33 =50
Enskede IP 1
6/6 23:15
Poäng Tot. plac.
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 1:55.36 47.00 9
2 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 1:57.61 46.00 10 SB
3 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 1:58.20 45.00 11
4 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 1:59.18 43.00 13
5 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:12.34 29.00 30
6 Sidney Kwinten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:19.97 40
7 Albin Freyling
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:33.92 53
8 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:46.14 54
Enskede IP 2
6/6 23:15
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Winterman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 1:54.69 48.00 8
2 Edvin Wester
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 1:58.72 44.00 12
3 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:09.13 32.00 25
4 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:15.68 27.00 33
5 Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 2:24.54 22.00 47
6 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 2:29.13 49
P12 Tresteg
Hoppzon
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 10.33 +1.7 55.00 1
2 Vidar Ahlstrand
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 9.75 +1.9 54.00 2
3 Vincent Lundvall
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 9.06 +2.7 48.00 8
4 Elias Riml
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.94 +0.7 45.00 11
5 Albin Holmer
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.79 +3.4 43.00 13
6 Viktor Magnusson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 8.38 +3.5 36.00 22
7 Alfred Arnberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.08 +2.5 31.00 28
8 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.89 +0.5 25.00 36
9 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.88 0.0 24.00 37
10 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.60 +2.3 43
11 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.56 +3.8 44
12 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.54 +2.1 45
13 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.44 +2.1 49
14 Walter Karlström
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.19 +2.3 19.00 52
123
Viktor Magnussonx 8.35 +2.18.38 +3.5
Albert Gottfarb7.48 +1.07.39 +2.87.60 +2.3
Alfred Arnberg8.08 +2.57.65 +2.37.81 +1.7
Per Lomakkax 7.54 +2.1x
Vincent Lundvall9.06 +2.78.80 +2.58.87 +0.9
Eric Sigsfors Cinadlerx 7.56 +3.87.47 +1.5
Nils Riserus7.55 +2.7x 7.89 +0.5
Petter Borgstrand10.33 +1.77.66 +1.710.25 +0.7
Oliver Sjölinder7.44 +2.16.85 +0.76.58 +1.8
Elias Rimlx 7.44 +2.48.94 +0.7
Walter Karlström7.19 +2.3x 6.94 +1.8
Love Lindbergx 7.88 0.07.74 +1.6
Vidar Ahlstrand9.75 +1.99.60 +2.59.32 +0.5
Albin Holmer8.43 +1.68.79 +3.48.76 +2.5
Spånga IP
8/6 18:15
Poäng Tot. plac.
1 Harry Rosendahl
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 9.01 +1.8 47.00 9
2 David Hult
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 8.94 +0.3 46.00 10
3 Jonatan Torssell
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 8.64 +1.9 40.00 18
4 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 8.43 +2.4 37.00 21
5 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 8.35 +1.8 34.00 25 PB
6 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 8.13 +2.8 32.00 27
7 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 7.90 +1.7 27.00 34
8 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 7.89 +1.7 26.00 35
9 Grim Pamelius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 7.18 +1.1 18.00 53
10 Vilhelm Askehed
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.59 +0.9 16.00 58
Eyvind Carlsson Berg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 x
123
Victor Herge7.98 +1.28.14 +1.88.35 +1.8
Nils Bernström Wallerberg7.89 +1.77.86 +3.67.44 +2.5
David Hult8.94 +0.38.89 +2.08.58 +2.6
Vilhelm Askehedx 6.59 +0.96.17 +2.1
Gustaf Malm7.94 +0.28.00 +2.28.13 +2.8
Eyvind Carlsson Bergx x x
David Bonnevier7.90 +1.7x x
Jonatan Torssell8.64 +1.98.44 +2.68.10 +0.8
Jakob Bonnevier8.43 +2.48.15 +2.87.84 +2.5
Harry Rosendahl8.97 +2.18.98 +3.09.01 +1.8
Grim Pamelius7.18 +1.1- -
Hässelby IP
8/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.58 +0.1 53.00 3
2 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.57 +1.2 52.00 4
3 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.25 +1.9 51.00 5
4 Eliah Hallberg Hossain
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.18 -0.1 50.00 6
5 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.89 +2.7 44.00 12
6 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.77 +2.1 14
7 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.65 +0.5 17
8 Hugo Meyer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.36 +1.0 23
9 Vidar Martin
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.04 +0.8 29
10 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 8.00 0.0 30.00 30
11 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.94 +3.4 31
12 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.94 +0.8 29.00 32
13 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.83 -0.3 22.00 39
14 Jakob Waessman
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 7.69 +2.1 20.00 42
15 Anton Elmqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.50 +1.1 46
16 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.44 +1.4 48
17 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.40 +1.7 51
18 Alex Forsberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.12 -0.1 54
19 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.10 -0.1 17.00 55
20 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 6.44 +1.3 15.00 59
21 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 6.24 +2.1 60
Carl-Johan Åkesson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 x
Milkias Amanuel Hailegergish
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 x
123
Cian Hogan8.42 +1.68.77 +2.18.41 -1.0
Hugo Meyer8.36 +1.08.27 +1.08.21 -0.5
Ruben Bos7.94 +3.47.78 +2.17.94 +0.2
Sam Söderhäll Fonsecax 7.06 +1.57.10 -0.1
Filip Enhörning Edholm8.77 +1.39.06 +1.39.57 +1.2
Vidar Ekx 7.83 -0.3x
Oliver Rosquist6.12 +0.76.05 -0.16.44 +1.3
Tristan Back8.34 +1.18.32 +1.18.65 +0.5
Carl-Johan Åkessonx x x
Milkias Amanuel Hailegergishx x x
Anton Elmqvist7.31 +0.97.50 +1.1x
Hugo Klingvall Berglund8.00 0.07.73 +1.3x
Viktor Sandberg7.13 +0.27.40 +1.7x
Emil Ribacke9.32 +1.59.35 +1.09.58 +0.1
Tage Lood Falgen9.25 +1.99.11 +0.49.03 +1.0
Alvar Engström8.29 -0.48.89 +2.78.83 +0.9
Vidar Martin7.95 -0.28.04 +0.87.81 +0.9
Alex Forsberg7.12 -0.17.04 +0.77.07 +1.1
Eliah Hallberg Hossain8.64 +0.7x 9.18 -0.1
Isak Söderhällx 7.94 +0.87.40 +1.8
Jakob Waessman7.51 +1.07.69 +2.17.34 +0.6
Eskil Wier6.22 +1.86.24 +2.16.09 +0.8
Lucas Bergman7.44 +1.47.33 +0.77.06 +0.5
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 9,08 +1.7 49.00 7
2 Sidney Kwinten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8,67 +0.8 41.50 =15
3 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8,62 +0.4 39.00 19
4 Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,36 -0.1 35.00 24
5 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,86 +1.2 23.00 38 PB
6 Otto Ahlerup
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,79 +2.5 40
7 Jonathan Karlsson Siegers
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6,66 +0.3 56
8 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6,64 +3.3 57
123
Benjamin Karlsson
Otto Ahlerup
Sidney Kwinten
Jonathan Karlsson Siegers
Hugo Fransson
Lucas Bergman
Klaus Heinonen
Emil Askerud
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Winterman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,67 0.0 41.50 =15
2 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 8,57 0.0 38.00 20
3 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8,24 0.0 33.00 26
4 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,94 0.0 28.00 33
5 Edvin Wester
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7,75 -2.9 21.00 41
6 Arvid Hörstedt
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7,47 -1.7 47
7 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7,44 0.0 50
8 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6,24 -0.5 61
9 Albin Freyling
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6,09 -1.9 62
123
Alfred Brunberg
Hugo Winterman
Albin Freyling
Arvid Hörstedt
Grim Malmgren
Ludvig Lind
Dennis Ohlis
Gabriel Dahlberg
Edvin Wester
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
Sätra IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 20.45 49.00 7
2 Vincent Lundvall
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 20.17 48.00 8
3 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 17.53 37.00 20
4 Alfred Arnberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 17.38 35.00 22
5 Viktor Magnusson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 15.63 30.00 28
6 Vidar Ahlstrand
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 15.00 27.00 31
7 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 14.76 26.00 33
8 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 14.50 35
9 Gustaf Klein
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.22 42
10 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.15 43
11 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.46 46
12 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.72 51
13 Walter Karlström
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 8.57 18.00 61
123
Nils Riserus14.50--
Vidar Ahlstrand15.00--
Gustaf Klein13.22--
Per Lomakka13.15--
Walter Karlström8.57--
Eric Sigsfors Cinadler12.46--
Petter Borgstrand20.45--
Albert Gottfarb14.76--
Vincent Lundvall20.17--
Oliver Sjölinder11.72--
Love Lindberg17.53--
Viktor Magnusson15.63--
Alfred Arnberg17.38--
Spånga IP
8/6 20:00
Poäng Tot. plac.
1 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 35.86 55.00 1
2 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 26.48 54.00 2
3 Eddie Carlsten
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 18.62 41.00 15
4 Harry Rosendahl
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 18.18 39.00 18
5 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 17.95 38.00 19
6 Jonatan Torssell
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 17.36 34.00 23
7 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 15.78 31.00 27
8 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 14.22 24.00 36
9 Grim Pamelius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.75 22.00 45
10 Eyvind Carlsson Berg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 8.35 17.00 62
123
Jonatan Torssell17.36
Nils Bernström Wallerberg15.78
David Bonnevier35.86
Gustaf Malm17.95
Jakob Bonnevier26.48
Harry Rosendahl18.18
Victor Herge14.22
Eddie Carlsten18.62
Grim Pamelius12.75
Eyvind Carlsson Berg8.35
Hässelby IP
8/6 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 22.76 53.00 3
2 Hugo Meyer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 21.20 50.00 6
3 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 19.85 47.00 9
4 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 19.80 46.00 10
5 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 19.55 44.00 12
6 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 18.54 40.00 16
7 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 18.27 17
8 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 17.43 36.00 21
9 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 16.32 26
10 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 15.50 29.00 29
11 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 14.94 32
12 Alex Forsberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.60 38
13 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 13.35 23.00 39
14 Vidar Martin
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.28 41
15 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.06 44
16 Jakob Waessman
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.43 21.00 47
17 Anton Elmqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.24 49
18 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.06 53
19 Milkias Amanuel Hailegergish
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 10.89 54
20 Eliah Hallberg Hossain
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.79 57
21 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 9.65 19.00 58
22 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 9.54 59
123
Eskil Wier
Anton Elmqvist
Hugo Meyer
Jakob Waessman
Cian Hogan
Vidar Martin
Oliver Rosquist
Alex Forsberg
Hugo Klingvall Berglund
Lucas Bergman
Vidar Ek
Tristan Back
Eliah Hallberg Hossain
Emil Ribacke
Filip Enhörning Edholm
Viktor Sandberg
Ruben Bos
Milkias Amanuel Hailegergish
Tage Lood Falgen
Alvar Engström
Sam Söderhäll Fonseca
Isak Söderhäll
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 22.39 52.00 4 PB
2 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 22.27 51.00 5
3 Hugo Winterman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 19.68 45.00 11
4 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 19.39 43.00 13
5 Otto Ahlerup
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 19.00 42.00 14
6 Jonathan Karlsson Siegers
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 17.19 33.00 24
7 Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 16.64 32.00 25
8 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 15.20 28.00 30
9 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.64 25.00 34
10 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.16 37
11 Sidney Kwinten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.32 40
12 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.14 50
13 Oliver Perillo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 11.59 52
14 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 10.73 55
15 Albin Freyling
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 10.68 56
16 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8.70 60
123
Benjamin Karlsson22.39
Dennis Ohlis14.16
Hugo Fransson16.64
Grim Malmgren10.73
Sidney Kwinten13.32
Hugo Winterman19.68
Albin Freyling10.68
Lucas Bergman15.20
Jonathan Karlsson Siegers17.19
Emil Askerud14.64
Alfred Brunberg8.70
Otto Ahlerup19.00
Gabriel Dahlberg22.27
Klaus Heinonen19.39
Oliver Perillo11.59
Ludvig Lind12.14
Enskede IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Wester
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.35 20.00 48
123
Edvin Wester12.35
P/F 12 5x60 m
Sätra IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag x4
Ester Jevring 10
Albin Holmer 10
Sofie Engberg 10
Hedvig Ulvenfalk Berg 10
Walter Karlström 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 47.3 12.00 12
2 Hellas FK/Boo IF PF12 Lag 6
Hedvig Hedström 10
Oliver Sjölinder 10
Wilma Nori 10
Elsa Lindman 10
Pauline Jonsson 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 47.5 10.00 15
3 Hellas FK/Boo IF PF12 Lag 4
Love Lindberg 10
Gustaf Klein 10
Therese Löwenthal 10
Ellie Hult 10
Sofia Wolff 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 49.9 23
4 Mälarhöjdens IK Lag 1:2
Edith Wignell 10
Elsa Grufman 10
Petter Borgstrand 10
Elsa Rutherhagen 10
Emil Rosendal 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 50.4 24
Hellas FK/Boo IF PF12 Lag1
Eric Sigsfors Cinadler 10
Leonora Wessén 10
Alba Jergmar 10
Hedda Kirk 10
Vidar Ahlstrand 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 DQ Överväxling
Sätra IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hellas FK/Boo IF PF12 Lag2
Nils Riserus 10
Albert Gottfarb 10
Per Lomakka 10
Ester Sander 10
Ailbhe McCarthy 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 44.8 19.00 4
2 Hanvikens SK Lag 2010
Nadia Florczyk 10
Eveline Bramme 10
Alice Holm 10
Lina Jönsson 10
Marilu de Kwant 10

Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12
Hanvikens SK/ Österhaninge P/F 12 45.8 17.00 6
3 Mälarhöjdens IK Lag 1:1
Elias Riml 10
Lily Söderlind 10
Alfred Arnberg 10
Märta Frizell 10
Emilia Lindell 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 47.9 9.00 17
4 Mälarhöjdens IK Lag x3
Anna Rimbark 10
Nina Nilsson Florin 10
Ebba Göthlin 10
Walter Karlström 10
Hedvig Ulvenfalk Berg 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 48.0 18
5 Hellas FK/Boo IF PF12 Lag 3
Ester Cumming 10
Vincent Lundvall 10
Clara Jörlin 10
Cajsa Sundén 10
Viktor Magnusson 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 48.5 21
Spånga IP 1
8/6 19:04
Kommentar: Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
1 Bromma IF
Theresa Van Uelft 10
Harry Rosendahl 10
Stella Kjellberg 10
Victor Herge 10
Jonatan Torssell 10

Bromma IF P/F 12
Bromma IF P/F 12 44.7m 20.00 3
2 Täby IS Lag blå
Alice Stiernstedt 10
Elin Jernberg 10
Viktoria Lindberg 10
Ella Hallsten 10
Lovisa Johansson 10

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 46.8m 15.00 8
3 Täby IS Lag x
Jakob Bonnevier 10
David Bonnevier 10
Gustaf Malm 10
Eyvind Carlsson Berg 10
Lovisa Nederheim 10

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 47.0m 14.00 9
Spånga IP 2
8/6 19:12
Kommentar: Eltidtagning användes men med manuell startimpuls. därför manuella tider.
Poäng Tot. plac.
Bromma IF Lag x
Theresa Van Uelft 10
Harry Rosendahl 10
Victor Herge 10
Nils Bernström Wallerberg 10
Hedda Mühlbach 10

Bromma IF P/F 12
Bromma IF P/F 12 DQ Överväxling
Hässelby IP 1
8/6 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Eliah Hallberg Hossain 10
Filip Enhörning Edholm 10
Tage Lood Falgen 10
Emma Håkansson 10
Elin Aneby 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 41.92 22.00 1
2 Hässelby SK Lag 1
Vidar Ek 10
Oliver Rosquist 10
Isak Söderhäll 10
Ida Lind 10
Lavina Sadiki 10

Hässelby SK P/F 12
Hässelby SK P/F 12 48.49 8.00 20
3 Turebergs FK Lag 5
Viktor Sandberg 10
Thea Karlsson 10
Carl-Johan Åkesson 10
Iris Augustsson 10
Elin Dittmer 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 50.44 26
Hässelby IP 2
8/6 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2
Tristan Back 10
Cian Hogan 10
Alvar Engström 10
Emil Ribacke 10
Klara Westlund 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 47.45 14
2 Turebergs FK Lag 3
Vidar Martin 10
Lilly Skedung 10
Ruben Bos 10
Lucas Bergman 10
Ellen Sandesjö 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 48.42 19
3 Hässelby SK Lag 2
Hugo Klingvall Berglund 10
Emelie Hjelm 10
Sam Söderhäll Fonseca 10
Astrid Wetterstrand 10
Eskil Wier 10

Hässelby SK P/F 12
Hässelby SK P/F 12 48.99 7.00 22
4 Turebergs FK Lag 4
Alma Medelberg 10
Anton Elmqvist 10
Inez Loell 10
Audrey Coan 10
Alex Forsberg 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 50.55 27
Hässelby IP
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Tureberg 6
Elsa Fanden 10
Milkias Amanuel Hailegergish 10
Carl-Johan Åkesson 10
Iris Augustsson 10
Klara Magnusson 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 46.63 16.00 7
2 IFK Lidingö Lag vit
Oskar Bonnevier 09 IFK Lidingö P/F 13
Sadie Nordström 10
Sigrid Noré 10
Ebba Hedenryd 10
Jakob Waessman 10

IFK Lidingö P/F 12
IFK Lidingö P/F 12 47.71 16
Enskede IP 1
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF lag 10:1
Gabriel Dahlberg 10
Hedda Strömö 10
Stella Hagström 10
Klaus Heinonen 10
Hugo Winterman 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 44.48 21.00 2
2 Huddinge AIS Lag 1
Benjamin Karlsson 10
Wilma Wallsten 10
Vilma Gylder 10
Ludvig Lind 10
Lucas Bergman 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 45.7 18.00 5
3 Hammarby IF Lag 2010:3
Edvin Wester 10
Stina Persson 10
Sara Bussman 10
My Wisell 10
Dunér Anna 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 54.55 28
4 Hammarby lag 2010:4
Albin Freyling 10 Hammarby P/F 12
Ella Duner 10 Hammarby P/F 12
Oliver Perillo 10 Hammarby P/F 12
Anni Anjemo 10 Hammarby P/F 12
My Wisell 10 Hammarby P/F 12

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 57.49 29
Enskede IP 2
1/6
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 3
Benjamin Karlsson 10
Amanda Wirén 10
Alfred Brunberg 10
Elly Fogelström 10
Alma Carlson 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 47.19 10
2 Huddinge AIS Lag 2
Ida Persson 10
Sidney Kwinten 10
Wilma Silvell 10
Otto Ahlerup 10
Grim Malmgren 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 47.2 13.00 11
3 Hammarby IF Lag 2010:2
Hilda Järvinen 10
Emilia Örtengren 10
Märta Lundin 10
Hugo Fransson 10
Arvid Hörstedt 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 47.41 11.00 13
4 Huddinge AIS Lag 4
Isabelle Sagelius 10
Elenore Thernström 10
Jonathan Karlsson Siegers 10
Emil Askerud 10
Dennis Ohlis 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 50.43 25