Resultat Sommarkampen

Landskrona friidrottsarena / Heden, Landskrona / Helsingborg   2020-07-25 - 2020-07-26

Arrangör: IF Kronan / IFK Helsingborg Tävlingsledare: Emma Brorsson Senast uppdaterad: 2020-07-27 09:05:57
2020-07-25 2020-07-26 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m Final
Lördag 16:40
Vind: -4.6
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 12.64
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 13.01
3 Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 13.19
4 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 15.34
5 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 15.36
Kvinnor 200 m Final
Lördag 17:45
Vind: -3.0
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 25.86
2 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 31.81
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF DNS
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK DNS
Kvinnor 400 m Final
Lördag 17:55
1 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 58.62
2 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 1:03.02
3 Sara Johnsson
IFK Helsingborg
68 IFK Helsingborg 1:14.45
Felix Ericsson
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 52.23
Kvinnor Stav Final
Lördag 16:30
1 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 380
2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 370
3 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 350
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 195
5 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 150
=6 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 130
=6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 130
110130150165180195210330340350360370380390
Tyra Svedenborn-oxxoxxx
Gabriella Jönsson---------oooxxx
Linnea Jönsson----------xooxoxx-
Ida Svedenborn-oxxx
Annika Jönsson---------oxxx
Elin Lundberg-xoooxxooxxx
Vilma Atthageooxxx
Kvinnor Längd Final
Lördag 18:10
1 Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 5.33 +1.7 PB
2 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 5.24 +2.1
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.22 +1.5
4 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.09 +1.4
5 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.88 +2.2
6 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 4.77 +2.8
7 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 4.69 +1.3
8 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.62 +2.4
9 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.53 +2.8
10 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 4.31 +1.7
11 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.26 +3.6
12 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 4.25 +1.7
13 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 3.86 +1.1
1234
Elenie Carlsson5.09 +1.4x x 4.89 +0.8
Elin Thorx x 4.26 +3.6x
Iza Mellberg4.62 +2.44.60 +0.84.61 +1.94.42 +1.7
Rebecca Wibergx 4.40 +1.64.48 +1.44.69 +1.3
Ebba Holgersson3.35 +1.73.62 +1.94.18 +1.94.31 +1.7
Annika Jönsson4.77 +2.84.51 +2.24.73 +2.94.58 +2.1
Frida Andersson4.71 +1.64.81 +2.44.43 +1.24.88 +2.2
Celine Stjernfeltx 3.85 +2.33.86 +1.1x
Sara Andersson4.53 +2.84.49 +1.74.16 +2.94.40 +1.5
Annie Thorkell5.22 +1.54.63 +1.6x x
Tilda Lilja5.07 +1.9x 5.12 +2.35.24 +2.1
Alice Albienx 4.21 +2.5x 4.25 +1.7
Hanna Persson5.33 +1.75.23 +2.35.18 +2.55.32 +1.9
Kvinnor Tresteg Final
Lördag 17:00
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.76 +3.9
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.54 +3.0
3 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 10.35 +3.7
4 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 10.30 +4.1
5 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.50 +4.0
6 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.36 +2.0
1234
Sara Andersson9.00 +3.1x x 9.36 +2.0
Annie Thorkell10.54 +2.4x 10.61 +3.310.76 +3.9
Elin Lundberg- 9.50 +4.09.43 +2.69.49 +3.3
Asta Hägglundx 10.30 +4.19.90 +3.610.16 +3.8
Ronja Rickardssonx x x 10.54 +3.0
Louise Tillyx 10.15 +3.610.35 +3.710.32 +6.1
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 16:00
1 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.77
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.59
3 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.70
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 10.06
5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.81
6 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.10
7 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.76
8 Isabelle Lind
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.29
9 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 7.04
1234
Ronja Rickardsson10.31x9.8210.70
Julia Scharnellxx12.2913.77
Sara Andersson9.819.569.159.00
Saga Redestamxx10.0310.06
Annie Thorkell11.0011.5910.8911.57
Isabelle Lind7.858.297.137.96
Asta Hägglund7.046.206.496.68
Ida Svedenborn8.209.108.699.05
Frida Andersson8.027.268.708.76
F15 80 m Försök
Lördag 14:45
Heat 1Vind: -3.6
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.48 q
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 11.09 q
3 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.20 q
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.62 q
5 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 11.71
6 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.83
7 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 12.12
8 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 12.20
Heat 2Vind: -1.2
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.44 q
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.80 q
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.05 q
4 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.35 q
5 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 11.68
6 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.70
7 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 12.01
F15 80 m Final
Lördag 16:35
Vind: -3.7
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.68
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.94
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.00 PB
4 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 11.10
5 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.17
6 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.40
7 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.62
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
F15 300 m Final
Lördag 15:40
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 41.41
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 42.06
3 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 43.08 SB
4 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 44.11
5 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 46.28
6 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 47.42
7 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 47.45 PB
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 14:00
Vind: -4.5
1 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.98
2 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 13.33
3 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 13.77
4 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 14.49
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 15.15
6 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 15.17
F13 60 m Försök
Lördag 12:10
Heat 1Vind: -3.4
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.89 q
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.93 q
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.10 q
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.45
5 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.48
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.81
7 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 10.28
Heat 2Vind: -2.8
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.88 q
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.98 q
3 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.07 q
4 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.38 q
5 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 9.41 q
6 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.56
7 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.99 PB
F13 60 m Final
Lördag 13:40
Vind: -3.0
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.74
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.88
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.91
4 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.93
5 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.11
6 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.17
7 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 9.45
8 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.47
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 13:50
Vind: -3.7
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.45
2 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 11.58
3 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 11.67
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.33
5 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 12.55
6 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 13.01
7 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 13.30
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:10
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 5.15 +1.5
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.05 +2.3
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.81 +3.2
4 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.72 +1.6 PB
5 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.54 +3.2
6 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.50 +1.8
7 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.45 +2.1
8 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 4.41 +2.6
9 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.29 +2.1
10 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 4.22 +3.4
11 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 4.08 +3.7
12 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.05 +1.9
13 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 3.86 +3.9
14 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3.68 +1.6
15 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 3.02 +3.1
1234
Tyra Svedenborn3.02 +3.1x - -
Evelin Varga4.35 +1.14.50 +1.84.38 +1.24.46 +2.0
Elsa Lundquist4.08 +3.74.06 +3.23.90 +2.23.87 +2.5
Savannah Karström3.86 +1.14.03 +3.63.97 +3.14.05 +1.9
Clara Aldskogius5.05 +2.34.64 +2.9x 4.56 +2.2
Tilda Räftegård4.22 +3.43.99 +2.33.98 +4.03.62 +2.5
Maja Ingvarsson4.62 +2.84.72 +1.64.62 +2.14.35 +2.7
Elin Lundberg4.45 +2.14.38 +2.94.27 +2.14.28 +3.6
Ida Henricsson3.91 +2.74.32 +2.84.41 +2.64.36 +2.3
Siri Lindgren3.90 +1.7x 3.91 +3.34.29 +2.1
Emma Åkesson3.86 +3.93.59 +2.43.44 +2.53.50 +0.6
Bella Gisel4.81 +3.24.30 +1.34.11 +2.04.21 +2.4
Moa Wirstedt4.94 +2.85.13 +1.84.98 +3.35.15 +1.5
Sarah Berkani4.54 +3.24.39 +3.74.32 +2.24.32 +3.1
Vilma Atthage3.56 +1.43.68 +1.63.57 +2.03.49 +3.3
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:25
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.04 PB
2 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.72
3 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.52
4 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.35
5 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 8.99
6 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.81
7 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.36
8 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.18
9 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 7.36
10 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 7.25
11 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 7.20 PB
Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg x
1234
Freja Lundinxx
Elin Lundberg9.529.089.089.38
Liv Håkansson8.138.929.599.72
Savannah Karström7.467.168.187.72
Sarah Berkanix7.20xx
Viktoria Pettersson Stephanovic6.717.367.006.71
Elsa Lundquist8.898.488.997.99
Sienna Karström8.218.388.818.59
Tyra Svedenborn5.456.666.967.25
Bella Gisel9.408.3910.049.99
Tilda Räftegård8.368.499.359.22
Alicia Lindströmx8.107.808.36
F12 60 m Försök
Lördag
Heat 1Vind: -2.8
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.02
2 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.20
3 Esmeralda Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.00
Heat 2Vind: -3.0
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.58
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.80
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.92
4 Alwa Ohlin
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.41
5 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.45
6 Astrid Hjelmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.80
F12 Längd Final
Hoppzon
Lördag
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.43 N/A
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.13 N/A
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.98 N/A
4 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.53 N/A
5 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.53 N/A
6 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.50 N/A
7 Alwa Ohlin
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.33 N/A
8 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.30 N/A
9 Astrid Hjelmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.28 N/A
10 Esmeralda Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.02 N/A
123456
Selma Ivarsson3.33 N/A3.25 N/A3.28 N/A3.29 N/A3.35 N/A3.53 N/A
Esmeralda Isgren2.81 N/A2.85 N/A3.02 N/A2.96 N/A2.43 N/A2.93 N/A
Astrid Hjelmgren2.99 N/A2.92 N/A2.74 N/A2.98 N/A3.19 N/A3.28 N/A
Emma Nordström3.43 N/A3.15 N/A3.32 N/A3.50 N/A3.50 N/A3.43 N/A
Viktoria Pettersson Stephanovic3.45 N/A3.50 N/A3.30 N/A3.53 N/A3.25 N/A3.40 N/A
Lovisa Nordbladh3.89 N/A4.04 N/A4.02 N/A4.37 N/A4.20 N/A4.43 N/A
Lavinia Winstedt3.82 N/A3.85 N/A3.99 N/A3.90 N/A3.98 N/A4.13 N/A
Alwa Ohlin3.33 N/A3.22 N/A3.25 N/A3.06 N/A3.29 N/A3.32 N/A
Alicia Lindström3.97 N/A3.70 N/A3.95 N/A3.98 N/A
Felicia Thor3.24 N/A3.17 N/A3.26 N/A3.15 N/A3.26 N/A3.30 N/A
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag
1 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.09
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.35
3 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.91
4 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.90
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.09
6 Esmeralda Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.08
7 Astrid Hjelmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.88
Alwa Ohlin
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg x
123456
Lovisa Nordbladh6.636.386.906.46
Astrid Hjelmgren4.194.544.224.88
Felicia Thor4.824.264.585.09
Alwa Ohlinxxxx
Viktoria Pettersson Stephanovic6.846.266.826.91
Lavinia Winstedt7.968.188.358.05
Alicia Lindström7.529.097.828.14
Esmeralda Isgrenx4.985.084.80
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m Final
Lördag 16:45
Vind: -1.5
1 Dennis Forsman
Hässelby SK
95 Hässelby SK 11.25
2 Joel Bengtsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 11.27
3 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.64
4 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 11.88
5 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 12.85
6 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 14.92
Män 2000 m Final
Lördag 18:30
1 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 6:26.19 PB
2 Truls Andersson
IS Göta
05 IS Göta 6:43.34 PB
3 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 6:51.65 PB
4 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 6:52.91
5 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 7:59.20
Män Stav Final
Lördag 16:30
1 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 332 PB
2 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 225
3 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 225
4 Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan 180
5 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan 130
130150165180195210225240300322332337
Johnny Lundberg--ooooxxox--
Gustav Karlström--------ooxxoxxx
Gustav Ågårdhxoxxx
Oscar Hajny-Landgrenooooxoxxoxxo---
1012 Erik Ardengård-oooxxx
Män Längd Final
Lördag 16:45
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.70 +2.8
2 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 6.34 +2.9
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 6.21 +3.2
4 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 6.13 +2.3
5 William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 6.12 +2.1
6 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 5.94 +2.0 PB
7 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 5.42 +1.5
8 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.38 +1.6
9 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.09 +2.2
10 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.79 +1.2
11 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 4.73 +4.2
12 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan 4.38 +2.9
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF x
1234
Isak Holgersson6.13 +2.35.86 +3.05.71 +3.15.76 +2.5
Melvin Vala Tefre5.90 +3.35.73 +0.65.88 +3.06.21 +3.2
Albin Sjöhx 4.64 +1.65.00 +1.95.09 +2.2
Melker Jensfelt5.83 +2.85.88 +2.96.04 +2.66.34 +2.9
Viktor Vartia4.74 +1.94.79 +1.24.48 +1.84.63 +2.1
Morgan Lindstedt5.16 +1.7x 5.22 +2.05.42 +1.5
William Duong5.83 +2.06.10 +2.0x 6.12 +2.1
Adam Greszkiewiczx 4.70 +1.64.88 +2.35.38 +1.6
Joakim Hellbratt6.70 +2.86.38 +2.3x x
Jeroen Persson5.94 +2.0x 5.49 +2.4x
Gustav Ågårdh4.38 +2.93.89 +2.63.87 +2.14.19 +3.6
Kalle Aldskogiusx x x x
Oscar Hajny-Landgrenx 4.73 +4.24.15 +2.04.62 +2.1
Män Tresteg Final
Lördag 18:10
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 10.86 -1.0
2 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.55 -2.1
1234
Leo Strand10.73 -1.310.60 -2.010.86 -1.010.68 -1.8
Viktor Vartia10.55 -2.110.34 -2.010.15 -1.810.20 -2.3
P15 80 m Försök
Lördag 14:55
Heat 1Vind: -4.0
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 9.55 q
2 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.86 q
3 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 10.58 q
4 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.68
5 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.24
6 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.88
Heat 2Vind: -4.2
1 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.12 q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 10.16 q
3 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.93 10.930
4 Jacob Rosenberg
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.16
5 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.19
6 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.95
Heat 3Vind: -4.0
1 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.58 q
2 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 10.28 q
3 William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.46 q
4 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.80
5 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.93 10.923
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P15 80 m Final
Lördag 16:30
Vind: -4.5
1 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö Ingen tid
2 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan Ingen tid
3 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg Ingen tid
4 William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg Ingen tid
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
P15 300 m Final
Lördag 15:45
A-Final
Tot. plac.
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 37.98 1 PB
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 38.15 2 PB
3 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 39.20 3 SB
4 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 39.23 4 PB
5 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 43.34 8 PB
6 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 44.20 10 PB
7 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 44.79 12 PB
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 40.79 5
2 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 42.50 6
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 42.57 7
4 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 44.17 9
5 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 44.45 11
6 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 46.22 13 PB
7 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 46.99 14
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg DNS
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Lördag 14:10
Vind: -4.2
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 13.43
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 13.68
3 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 16.48
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 15:05
1 Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 15.93
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.45
3 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 7.99
4 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 7.83 PB
1234
Karl Hansen Fridolf7.837.757.527.39
Oscar Hajny-Landgren6.30x7.657.99
Zac Jellum Ling8.458.027.867.51
Jesper Lindqvist15.1315.93x15.05
P13 60 m Final
Lördag 12:00
Vind: -2.6
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.40
=2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 8.70 8.697
=2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.70 8.697
4 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.99 PB
5 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 9.15
6 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.33
7 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.47
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Lördag 13:50
Vind: -3.7
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 13.07
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:25
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 4.77 +3.0
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 4.67 +2.1
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 4.65 +3.4
4 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 4.42 +2.2
5 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.42 +2.3
6 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.40 +3.8
7 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.25 +3.0
1234
Loke Bergström4.65 +3.44.49 +2.14.22 +1.44.31 +3.4
Eric Hansson4.40 +3.84.08 +2.93.67 +2.53.71 +2.4
Tim Björk Schwabe4.67 +2.14.60 +1.74.61 +1.84.62 +2.2
Jonathan Thorin4.22 +3.34.42 +2.24.42 +1.94.39 +3.1
Laurentin Hanfler4.25 +3.04.08 +2.14.22 +1.84.16 +2.4
Bram Persson4.66 +3.64.50 +2.44.59 +4.24.77 +3.0
Elias Häll3.70 +3.04.42 +2.3x 4.34 +3.9
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 13:10
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.28
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.69
3 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 7.47
4 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 7.03
1234
Eric Hansson11.4011.3712.28x
Tim Björk Schwabe7.697.347.017.29
Elias Häll7.036.376.946.83
Jonathan Thorin7.287.477.207.43
P12 60 m Final
Lördag
FinalVind: -3.1
1 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.55
2 Leonel Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.58
3 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 11.52
Heat 2Vind: -4.0
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.69
2 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.04
3 Sune Mateos
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.72
P12 Längd Final
Hoppzon
Lördag
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.49 N/A
2 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.94 N/A
3 Sune Mateos
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.75 N/A
4 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.46 N/A
5 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.13 N/A
6 Leonel Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.12 N/A
123456
Leonel Isgren2.90 N/A2.96 N/A3.05 N/A2.96 N/A2.87 N/A3.12 N/A
Alexandro Thorkéll4.44 N/A4.49 N/A4.36 N/A4.17 N/A4.07 N/A
Sune Mateos3.60 N/A3.64 N/A3.55 N/A3.50 N/A3.75 N/A3.61 N/A
Noa Glennstål3.94 N/A3.76 N/A3.79 N/A3.92 N/A3.71 N/A3.85 N/A
Leon Bernebring Melander3.05 N/A 3.09 N/A3.04 N/A3.00 N/A3.13 N/A
Vincent Dizdar Flaig2.86 N/A 3.46 N/A 3.43 N/A3.40 N/A
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.88
2 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.94
3 Sune Mateos
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.10
4 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.91
5 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.26
Leonel Isgren
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg x
123456
Leon Bernebring Melander3.873.864.224.26
Noa Glennstål6.30x6.846.94
Leonel Isgrenxxxx
Alexandro Thorkéll7.777.887.857.77
Vincent Dizdar Flaig4.664.774.904.91
Sune Mateos5.205.37x6.10
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.