Resultat Atleticumspelen

Atleticum, Malmö   2020-02-08 - 2020-02-09

Arrangör: Heleneholms IF Tävlingsledare: Sebastian Senast uppdaterad: 2020-02-13 20:45:56
2020-02-08 2020-02-09 Alla dagar
Kvinnor 60 m Försök
Lördag 13:15
Heat 1
1 Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 7.55 q
2 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.88 q =SB
3 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.91 q 7.901
4 Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK 8.10 q SB
5 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.13 q SB 8.129
6 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8.51 PB
7 Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 9.05
Heat 2
1 Nikki Berglund
FIK Färjestaden
94 FIK Färjestaden 7.78 q
2 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 7.98 q
3 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.13 q 8.122
4 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 8.25 q PB
5 Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 8.36 PB
6 Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.44 8.433
7 Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 9.32 SB
Heat 3
1 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.69 q PB
2 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.73 q
3 Emilie Florin
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.04 q
4 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.13 q 8.126
5 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 8.44 8.437
6 Julie Kretzschmer
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 8.54
7 Kajsa Ericsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.73
Heat 4
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.91 q SB 7.901
2 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 8.08 q
3 Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.17 q
4 Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.45 8.446
5 Misja Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 8.45 SB 8.450
6 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 8.70
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI DNF
Kvinnor 60 m Final
Lördag 14:20
A-Final
1 Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 7.53
2 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.69 PB
3 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.75
4 Nikki Berglund
FIK Färjestaden
94 FIK Färjestaden 7.81
5 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.86 SB
6 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.88
7 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.91 SB
8 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 7.96
B-Final
1 Emilie Florin
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.06
2 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.10
3 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.11
4 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.13 SB
5 Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK 8.15 SB
6 Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.20
7 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 8.34
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI DNS
Kvinnor 200 m Final
DM
Söndag 12:45
A-Final
Tot. plac.
1 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 24.54 1 PB 1:a DM
2 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 24.63 2 PB 2:a DM
3 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 25.23 3 PB 3:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25.72 4 4:a DM
2 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 26.40 7 5:a DM
3 Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 27.37 14 8:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 26.11 5 SB
2 Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 26.26 6
3 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26.72 9
D-Final
Tot. plac.
1 Maja Kronkvist
Klippans FK
02 Klippans FK 26.46 8 SB 6:a DM
2 Alberte Riber Jakobsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 26.96 11
3 Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 27.04 13 7:a DM
E-Final
Tot. plac.
1 Katrine Lund
Københavns IF (DEN)
90 Københavns IF (DEN) 26.97 12 PB
2 Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 28.21 16
3 Ena Jahic
Höörs IS
98 Höörs IS 28.44 17 9:a DM
F-Final
Tot. plac.
1 Emilie Florin
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 26.73 10 PB
2 Misja Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 27.65 15 SB
3 Kirstine Rædkjær
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 28.82 18
4 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 36.38 19 10:a DM
Kvinnor 800 m Final
DM
Söndag 14:50
1 Elena Johansen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 2:21.99
2 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:22.26 1:a DM
3 Marie Falkebo Jensen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 2:23.36
4 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 2:24.17 2:a DM
5 Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 2:25.86 3:a DM
6 Luna Christensen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 2:34.80
7 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:38.98 4:a DM
8 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 2:45.55
Kvinnor 1500 m Final
Söndag 15:25
1 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 5:32.64
Kvinnor Höjd Final
Söndag 10:00
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 165
2 Tina Bischoff Gellin
Holte Atletik (DEN)
98 Holte Atletik (DEN) 165 SB
3 Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund 162
4 Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund 162
5 Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI 159
6 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 159
7 Isabel Josefina Buxéns
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 159 PB
8 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 159
9 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 156
10 Laura Bollerslev Andreasen
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 156
11 Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna 156
12 Smilla Alex Hytholm Petersen
Holte Atletik (DEN)
04 Holte Atletik (DEN) 153
13 Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 150
14 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 150
15 Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 145
16 Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 140 =PB
130135140145150153156159162165168
Sofia Ovesson-oooxoxxx
Lærke Elgaard Larsenooxoxxx
Tina Bischoff Gellin-----ooooxxoxxx
Emma Kovacevic---oxxoxooxxoxxx
Ellen White-------xxooxxx
Tilde Bjerager------o-oxoxxx
Olivia Dittlau-oooxxx
Frida Andersson--ooooxooxxx
Isabel Josefina Buxéns---oxooxxooxxx
Smilla Alex Hytholm Petersen---oxoxoxxx
Johanna Persson---xoxxoxxx
Moa Sjödell-----oxxoxxx
Sara Johansson---oo-ooxxoxxx
Lovisa Nilsson--oooxooxxx
Laura Bollerslev Andreasen---oooxoxxx
Mea Gedin---oooooxxx
Kvinnor Stav Final
Lördag 10:00
Pool1
Tot. plac.
1 Laura Grønbech
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 370 8 =SB
=2 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 360 =9 SB
=2 Caroline Ranners
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 360 =9
4 Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 360 11
5 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 350 12
6 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 330 13
8 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 280 14 PB
9 Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280 15 =PB
10 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 270 16
11 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 240 17
12 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 230 18 PB
13 Zoë Mossberg
IFK Lund
06 IFK Lund 210 19 PB
7 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 320
Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) x
190200210220230240250260270280290300310320330340350360370380
Elvira Collvin-----oooxoxoxxx
Lærke Elgaard Larsen-------xxx
Caroline Ranners-------------o-oooxxx
Luna Johannsen--------xxo-xxx
Ella Uddenäs------------o-oxxooxxx
Laura Grønbech--------------ooxoxoxxoxxx
Zoë Mossbergoooxxx
Ida L Jespersen--------------ooxooxxx
Leo Göransson---------o-xoooxxx
Anne Sofie Hyldtoft Olsen-------------oooooxxx
Sophia Bonde--xxoooxxoxxx
Ebba Alsonooxoxoxoxxx
Frida Andersson--------ooxooooxoxxx
Ellen Persson-------oxxoxxoxxx
Pool2
Tot. plac.
1 Hanna Jansson
Ullevi FK
95 Ullevi FK 410 1 SB
2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 400 2
3 Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 400 3 =SB
4 Klara Mattsson
IK Orient
97 IK Orient 390 4 SB
5 Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI 390 5
6 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 380 6 =SB
7 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 380 7
Fanny Berglund
Örgryte IS
88 Örgryte IS x
360370380390400410421
Fanny Berglund---xxx
Malin Dahlström--xoxoxoxxx
Freja Andersdotter-xxooxxx
Annika Jönsson-ooxxx
Gabriella Jönsson--xoooxxx
Rebecka Krüeger-oxooxxx
Klara Mattssonooooxxx
Hanna Jansson---ooxoxxx
Kvinnor Längd Final
DM
Lördag 14:40
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 5.78 1:a DM
2 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 5.77 2:a DM
3 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI 5.74 3:a DM
4 Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 5.48 4:a DM
5 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 5.30
6 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 5.22
7 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 5.20
8 Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.18
9 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.10
10 Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 5.07
11 Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 4.96
12 Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 4.83 5:a DM
13 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 4.62
14 Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI 4.60 6:a DM
15 Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 4.34 SB
16 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 4.24 7:a DM
123456
Louise Bach Moorex5.184.964.845.165.03
Sophie Roessler4.885.075.05
Mathilde Zeuthenx5.125.205.115.12x
Annette Juma Nielsen5.14xx5.135.135.22
Maria Skov Kragh4.96x4.90
Victoria Lendal4.944.985.10
Anja Olsson5.595.695.685.605.745.71
Emma Rokkjer Langball4.34x4.07
Clara Johansson 4.334.604.62
Stephanie Ydström2.454.604.55
Freja Andersdotter5.78x5.145.535.69x
Angel Richmorexx5.39x5.77x
Hanna Johansson4.925.115.305.195.245.19
Samantha Oware4.24xx
Hanna Persson4.742.685.315.485.425.30
Anna Lukic4.704.524.83
Kvinnor Tresteg Final
Söndag 13:40
1 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 11.75 PB
2 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 11.41
3 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.24
4 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 11.02
5 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 10.64
6 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 9.42
7 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9.19
123456
Hanna Johansson11.2410.71x10.91x11.22
Frida Anderssonxx10.93x11.0211.02
Ella Jovanovic11.2111.06x11.4111.10x
Clara Johansson xxx10.6110.64x
Victoria Lendal11.0711.3111.5811.6011.7511.74
Lucky Olsson9.169.189.289.269.429.38
Emilia Malmlöfx8.86x9.179.19x
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
DM
Söndag 12:40
1 Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI 13.45 1:a DM
2 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 13.06 2:a DM
3 Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI 13.03 3:a DM
4 Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI 12.71 4:a DM
5 Jennifer Rudberg
Athletics 24 Seven SK
98 Athletics 24 Seven SK 12.43
6 Hanna Bengtsson
Heleneholms IF
92 Heleneholms IF 11.87 5:a DM
7 Amalie Pfeiffer
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 11.23
8 Maja Fernström
Malmö AI
02 Malmö AI 11.03 6:a DM
9 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 9.54 7:a DM
10 Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI 9.26 8:a DM
11 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.06 9:a DM
12 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 6.28 10:a DM
123456
Nikki Anderberg9.009.268.14---
Mathilda Eriksson12.53xx12.58x13.03
Victoria Quainoo11.3713.2112.71x12.4913.45
Amalie Pfeiffer10.35xx11.23xx
Jennifer Rudberg11.9212.0411.88x12.0312.43
Hedda Rosvallxx6.28---
Emilia Pai7.637.598.06---
Alicia Byström9.329.549.44---
Maja Fernström10.3510.0110.759.2610.4111.03
Hanna Didricksson10.9411.2811.8812.7111.8111.99
Hanna Bengtsson11.3011.87xxx11.83
Angel Richmore12.4612.6613.0012.7113.06x
F17 60 m Försök
Lördag 12:40
Heat 1
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.87 q
2 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.18 q
3 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 8.35 SB 8.350
4 Signe Xin von Rose
Bagsvaerd Atletik (DEN)
04 Bagsvaerd Atletik (DEN) 8.63
Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) DQ
Heat 2
1 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.06 q SB
2 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 8.23 q
3 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.29 q
4 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.32
5 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 8.34
6 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 8.60
Heat 3
1 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 8.02 q SB
2 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.03 q PB
3 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8.05 q SB
4 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 8.31
5 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 8.35 8.345
6 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.78
F17 60 m Final
Lördag 15:25
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.83
2 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.97 SB
3 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.00 PB
4 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8.05 SB
5 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.08
6 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 8.12
7 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.26
8 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.28
F17 200 m Final
DM
Söndag 10:10
A-Final
Tot. plac.
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 25.60 1 PB 1:a DM
2 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 25.85 2 PB
3 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 26.06 3 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 26.68 4
2 Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 27.37 6
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 27.89 9 3:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.74 5 PB 2:a DM
2 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 27.39 7 PB
3 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 27.61 8
4 Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 28.27 10 4:a DM
F17 1500 m Final
DM
Söndag 15:25
1 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 4:52.66 1:a DM
2 Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 5:14.31 2:a DM
3 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:15.59
4 Sarah Glad
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5:41.20
F17 Längd Final
DM
Lördag 13:10
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5.39 1:a DM
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 5.36 2:a DM
3 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.23 PB
4 Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 5.20
5 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 5.11 3:a DM
6 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 4.98
7 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 4.73
8 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.72 4:a DM
9 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.65 5:a DM
10 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 4.65 6:a DM
11 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 4.58 7:a DM
12 Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 4.52 8:a DM
13 Signe Xin von Rose
Bagsvaerd Atletik (DEN)
04 Bagsvaerd Atletik (DEN) 4.28
14 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 3.73 9:a DM
123456
Alice Albienx4.274.58
Stina Svenbyx4.624.65
Emilia Franzén5.315.145.095.075.175.36
Betty Lecander4.424.474.52
Stine Engberg Mikkelsen4.724.524.734.594.683.63
Maja Malm3.423.713.73
Frida Andersson4.865.115.024.905.064.89
Iza Mellberg4.504.574.724.534.594.50
Hilda Lindell4.984.94xxxx
Elvira Collvin4.244.554.65
Emilia Mandl5.115.185.195.215.395.34
Signe Xin von Rose 4.094.094.28
Nanna Grubert4.854.924.90x5.235.21
Tindra Redenfors5.175.205.005.135.044.91
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
DM
Söndag 11:15
1 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.11 1:a DM
2 Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK 11.24 2:a DM
3 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 10.72 3:a DM
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 10.33 4:a DM
5 Smilla Mygind Kristensen
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 10.10
6 Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 8.62 5:a DM
123456
Julia Scharnell13.1112.3112.98xxx
Amelie Götessonx8.437.898.628.368.62
Ella Eklund10.6010.4810.89x11.2410.38
Emma Kovacevic9.1810.72x10.1410.0510.26
Saga Redestamx9.9710.2910.099.8010.33
Smilla Mygind Kristensen9.589.509.6410.109.129.46
F15 60 m Försök
Lördag 10:10
Heat 1
1 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 7.98 q PB
2 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.17 q
3 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.44 q
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 8.75 q PB
5 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.09
6 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 9.68
Heat 2
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 7.87 q
2 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.94 q
3 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.51 q
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 8.90 q
5 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 9.25
6 Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI 10.05
F15 60 m Final
Lördag 13:05
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.87 PB 7.864
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 7.87 7.867
3 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 7.95 PB
4 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.49
5 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.54
6 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 8.80
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) DNS
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
F15 200 m Final
DM
Söndag 09:50
A-Final
Tot. plac.
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 25.50 1 PB 1:a DM
2 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 26.01 2 PB
3 Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 26.55 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 28.34 4 2:a DM
2 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 28.83 5
3 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 29.81 6 PB 3:a DM
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
F15 1000 m Final
DM
Söndag 14:25
1 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 3:30.12 1:a DM
2 Madeleine A. A. Rasmussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 3:32.07
F15 Längd Final
DM
Lördag 10:45
1 Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.23 1:a DM
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.09 2:a DM
3 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.91
4 Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.84 PB
5 Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.74
6 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.72
7 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4.45 3:a DM
8 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.40 4:a DM
9 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.17 5:a DM
10 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 4.09 6:a DM
11 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 3.68 7:a DM
12 Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI 2.64 8:a DM
123456
Emilia Johansson5.235.05x5.125.165.04
Sara Andersson3.613.944.403.644.284.33
Emilie Børregaard Voigt4.414.724.514.534.744.60
Daphne Rönnerling4.09xx
Bolette Nimskov4.72x4.684.614.704.60
Celia Parmatow4.45x4.414.25x4.23
Elsa Van der Gugten3.51x3.68
Flippa Roug4.624.724.844.684.544.75
Elin Thor4.174.013.68
Gabriela Jovovic2.64x2.48
Annie Thorkell5.095.09x4.954.86x
Ashley Gnanogoh4.864.534.914.284.664.20
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
DM
Söndag 11:15
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10.24 1:a DM
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.37 2:a DM
3 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 9.00 3:a DM
4 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet 8.60 4:a DM
5 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.39 5:a DM
123456
Alba Hansson9.81x9.769.0510.24x
Nevena Brankovic8.70x8.59x7.599.00
Sara Andersson9.37x8.508.678.819.31
Linnea Rydin8.227.898.108.608.058.30
Elin Thor7.947.767.44x7.688.39
F14 60 m Försök
Lördag 14:30
Heat 1
1 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 8.32 q PB
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.41 q PB
3 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.68
4 Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.87
5 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.91 SB
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 8.95
Heat 2
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.12 q
2 Malika Bak Jensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.52 q PB
3 Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.00 PB
4 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.06
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.09
6 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 9.48
Heat 3
1 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 8.39 q PB
=2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.58 q 8.579
=2 Linnea Odehn
Malmö AI
06 Malmö AI 8.58 q PB 8.579
4 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 8.63 q PB
5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.81 PB
6 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.45 PB
7 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 9.64
F14 60 m Final
Lördag 15:30
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.04
2 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 8.25 PB
3 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 8.39 PB
4 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.43 =PB
5 Malika Bak Jensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.56 =PB
6 Linnea Odehn
Malmö AI
06 Malmö AI 8.64
7 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 8.67
8 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.75
F14 200 m Final
DM
Söndag 09:30
A-Final
Tot. plac.
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 26.62 1 PB 1:a DM
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 27.92 2 PB 2:a DM
3 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 28.03 3 PB 3:a DM
4 Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 30.19 9
B-Final
Tot. plac.
1 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 29.46 6 PB 6:a DM
2 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 29.74 7 PB 7:a DM
3 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 30.24 10 9:a DM
4 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 30.28 11 10:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.79 4 4:a DM
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.44 5 5:a DM
3 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 29.89 8 8:a DM
4 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 31.08 12 11:a DM
F14 1000 m Final
DM
Söndag 14:25
1 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 3:47.03 1:a DM
2 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 3:47.68 2:a DM
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF DNS
F14 Längd Final
DM
Söndag 11:10
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 4.77 SB
2 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.75 PB 1:a DM
3 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 4.73 2:a DM
4 Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.72 SB
5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.65 3:a DM
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.51 4:a DM
7 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 4.48 5:a DM
8 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 4.41 6:a DM
9 Rebecca Ekman
IFK Trelleborg
06 IFK Trelleborg 4.26 7:a DM
10 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.25 8:a DM
11 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 4.25 9:a DM
12 Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.16
13 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 4.10 10:a DM
14 Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund 3.89 11:a DM
15 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 3.88 12:a DM
12345
Emilia Malmlöf4.51x4.384.304.47
Sara Blomkvist2.094.481.842.414.19
Ella Roman3.883.88x3.89x
Lovisa Nilsson4.754.534.56xx
Lucky Olsson2.594.074.414.164.30
Laura Diaz Friis4.163.97x3.714.12
Beata Wrigstad3.832.663.883.763.86
Rebecca Ekman4.094.154.264.164.21
Celina Hagihara4.774.424.434.644.59
Luna Frid Hanberg4.584.544.723.054.49
Sara Andersson4.454.524.654.364.61
Anastasia Nilsson4.204.254.244.103.99
Asta Hägglund3.493.954.22x4.25
Rebecca Wiberg4.584.48x3.394.73
Ebba Holgersson4.033.923.893.834.10
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
DM
Lördag 15:50
1 Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 10.71
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.47 1:a DM
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.27 2:a DM
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.71 3:a DM
5 Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 9.68 SB
6 Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.32 PB
7 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.04 4:a DM
8 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 8.47 5:a DM
9 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.34 6:a DM
10 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 6.90
123456
Luna Frid Hanberg9.549.369.9210.7110.169.85
Majken Nilssonx10.23x10.4710.10x
Annie Thorkell9.18x9.88xx10.27
Elin Thor7.778.547.378.098.769.04
Sara Anderssonx9.719.609.019.03x
Celina Hagihara6.646.406.906.736.43x
Elise Parander6.027.347.306.98x6.40
Elisabeth Røddik Elsner8.848.188.838.628.869.32
Ida Svedenborn8.218.475.627.807.767.52
Pil Nedergaard9.07x9.409.019.149.68
F13 60 m Försök
Lördag 12:20
Heat 1
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.55 q
2 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 9.07 q
3 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.17 q
4 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 9.65 PB
5 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 9.80
6 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.01
7 Maja Ferm
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 10.19
Heat 2
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.76 q
2 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.81 q SB
3 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.15 q PB
4 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.18 PB
5 Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF 9.38
6 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.45
7 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.52
8 Isabel Sinclair Kryger
Eslövs IF
07 Eslövs IF 9.67
Heat 3
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.91 q
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.05 q PB
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 9.29
4 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.35
5 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 9.36
6 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.37 PB
7 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.56
F13 60 m Final
Lördag 13:45
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.53
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.60 SB
3 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.80 SB
4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.84
5 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 9.03
6 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.04 PB
7 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.14
8 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.21 PB
F13 200 m Final
DM
Söndag 11:05
A-Final
Tot. plac.
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.45 1 1:a DM
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 28.63 2 PB 2:a DM
3 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 28.79 3
Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 29.21 5 PB 4:a DM
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 29.88 6 SB
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 30.06 7 5:a DM
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 30.45 8 6:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 30.71 9 PB
2 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 32.76 15 PB
3 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 33.13 16
4 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 33.21 17
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 30.93 10 7:a DM
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 31.88 14 11:a DM
3 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 34.51 18 12:a DM
4 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.07 19 13:a DM
E-Final
Tot. plac.
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 29.18 4 3:a DM
2 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 30.99 11 8:a DM
3 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 31.04 12 9:a DM
4 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 31.46 13 10:a DM
F13 800 m Final
DM
Söndag 13:30
1 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:39.75 PB 1:a DM
2 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 2:40.06
3 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 2:47.92 PB
4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 2:55.22 PB 2:a DM
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2:57.22 3:a DM
6 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3:01.34 4:a DM
7 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 3:05.44 5:a DM
F13 Höjd Final
Söndag 11:45
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 148
2 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 145
3 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 142 PB
4 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 142
5 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 139 PB
6 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 139
7 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 139
8 Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF 130 PB
9 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 125
10 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 120
=11 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 115 =SB
=11 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 115 =SB
110115120125130133136139142145148151
Hedvig Lindbergh---oooxoooxxx
Isa Lindberg---ooo---oxoooxxx
Ebba Mohlin----ooxxoxooxoxxx
Anna Westerlund---oooxxooxxx
Elin Petersson--oooxxx
Moa Wirstedt----oooxoxoxxx
Bella Gisel----ooxoxoxxx
Emilia Söderbergoxoxxx
Felicia Mårtensson--oxooxooxxoxxx
Siri Zetterdahl--xoxxoxxx
Elin Erlandsson-ooxxx
Maja Karlssonoxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
DM
Söndag 09:15
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.78 1:a DM
2 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.49 PB
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.48 2:a DM
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.43 3:a DM
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.30 4:a DM
6 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 4.24 5:a DM
7 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 4.11
8 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 4.08
9 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.06 SB
10 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 4.03 6:a DM
11 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 3.95 7:a DM
12 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 3.93 8:a DM
13 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.85
14 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3.79 9:a DM
15 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3.74 10:a DM
16 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 3.63 11:a DM
17 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 3.53 12:a DM
18 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 3.50 13:a DM
19 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.49
20 Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.48
21 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 3.48 14:a DM
1234
Miranda Holmberg 3.853.663.753.80
Isabella Enggren4.033.943.713.86
Hedvig Lindbergh4.434.494.404.34
Anna Westerlund3.964.094.094.11
Iris Puig Ursby3.933.793.813.66
Isa Lindberg4.734.674.784.77
Tilde Pehrsson3.503.243.343.48
Felicia Mårtensson4.304.484.244.17
Vilma Hjern3.743.793.743.79
Olivia Lindberg Tillander4.284.174.303.91
Liv Håkansson3.633.522.58-
Maja Karlsson4.084.073.973.93
Bella Giselx4.384.144.43
Ellen Birgander3.143.233.563.95
Siri Zetterdahl4.053.984.063.90
Emilia Söderberg3.493.303.433.43
Saga Siorholm3.743.343.523.53
Ebba Albert3.483.002.853.00
Isabella Ganton3.433.133.533.13
Elin Petersson3.353.353.483.39
Saga Falck4.244.174.064.11
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 14:30
1 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 11.44
2 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 10.11
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.46
4 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.45
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 8.91
6 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 8.57
7 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.51 SB
8 Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund 8.48
9 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 8.20
10 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.18 PB
11 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.64
12 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 7.49
13 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.00
14 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 6.82
15 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 6.71
16 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 6.03
12345
Vilma Klang7.006.856.576.996.91
Bella Gisel9.068.258.639.469.31
Sophia Bonde7.05x7.056.867.49
Saga Siorholm5.606.035.575.865.76
Liv Håkansson8.218.468.578.187.97
Anna Westerlund8.778.669.288.919.45
Ingrid Ekdahl Sundin7.777.917.898.218.48
Hedvig Jeansson Rahm6.316.446.216.716.64
Elsa Lundquist7.237.898.207.928.16
Isabella Enggren10.8210.7911.4410.6810.61
Emilia Söderberg6.446.047.478.186.03
Vilma Hjern6.265.866.106.646.82
Siri Zetterdahl7.538.517.688.197.66
Meja Walleringx8.739.3510.119.84
Linnea Stjernfeldt7.587.587.646.847.10
Tilda Räftegård7.878.918.028.25x
F12 60 m Försök
Lördag 10:20
Heat 1
1 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 9.06 q
2 Emma King
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 9.07 q PB
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.21 q
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.57 q
5 Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI 10.11 PB
Heat 2
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.05 q
2 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.13 q
3 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.16 q PB
4 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.35 q
5 Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK 9.97
6 Nathalie Traneborn
Malmö AI
08 Malmö AI 14.79
F12 60 m Final
Lördag 11:45
1 Emma King
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.99 PB
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.00 PB
3 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 9.15
4 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.20 PB
5 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.21
6 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.32
7 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.38
8 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.46
F12 200 m Final
DM
Söndag 10:45
A-Final
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 28.53 1 PB 1:a DM
2 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 29.22 2 PB
3 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 29.43 3 PB 2:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 29.97 5 PB 4:a DM
2 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 30.40 6 PB 5:a DM
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 32.37 11 10:a DM
4 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 32.58 12 11:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 29.91 4 PB 3:a DM
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 30.79 7 6:a DM
3 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 32.65 13 PB 12:a DM
D-Final
Tot. plac.
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 30.99 8 7:a DM
2 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 31.41 9 8:a DM
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 31.82 10 9:a DM
F12 800 m Final
DM
Söndag 13:55
1 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 2:37.57 PB
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 2:42.68 PB 1:a DM
3 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 2:45.26 SB 2:a DM
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:53.55 3:a DM
Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS
Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F12 Höjd Final
Lördag 10:45
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 131
2 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 131
3 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 128
4 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 115
5 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 115
6 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 110
7 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 110
100105110115120125128131134
Ebba Elm---oooooxxx
Emma Jakobssonoxooxxoxxx
Lisa Berggren--oooxoxoxxx
Siri Lindgren--ooxxx
Alma Anderssonoooxxx
Emma Berglundooxxoxxx
Elin Lundberg-oooxoxxoxxooxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
DM
Söndag 12:15
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.65 1:a DM
2 Emma King
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 4.42 PB
3 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 4.38 2:a DM
4 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.32 3:a DM
5 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 4.28 4:a DM
6 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.11 5:a DM
7 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.03 6:a DM
8 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.01 7:a DM
9 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 4.00
10 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 3.99 8:a DM
11 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.87 9:a DM
12 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 3.81 10:a DM
13 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.68 11:a DM
14 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.57 12:a DM
15 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.51 13:a DM
16 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 3.40 14:a DM
17 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 3.39 15:a DM
18 Nathalie Traneborn
Malmö AI
08 Malmö AI 3.37 16:a DM
19 Amanda Ljungqvist
Malmö AI
08 Malmö AI 3.04 17:a DM
20 Clara Wernram
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2.91 18:a DM
12345
Elvira Helgesson4.424.414.594.614.65
Elin Lindberg3.673.683.673.61x
Emma King4.234.154.274.374.42
Vendela Bogren3.403.173.303.423.51
Nathalie Traneborn3.372.893.193.332.85
Siri Lindgren4.244.214.324.204.22
Evelin Varga4.114.034.06x2.90
Cordelia Sjöstedt2.953.203.393.393.31
Klara Hatini Pedersen3.983.564.00xx
Ebba Römbo3.673.763.833.863.99
Moa Sjöström3.613.503.343.803.81
Ebba Elm4.284.093.95x4.17
Tilde Bladh3.863.784.033.803.92
Maja Andersson3.393.333.163.213.40
Siri Rissler4.294.344.354.214.38
Dalia Kamf Hoppe3.573.363.223.293.36
Clara Wernram2.762.692.882.902.91
Ellen Andersson3.873.803.873.753.71
Amanda Ljungqvist3.042.152.952.662.73
Elin Lundberg4.013.953.904.013.40
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 09:15
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.67
2 Emma King
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.59
3 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 8.12
4 Jenna Kempegren
Malmö AI
08 Malmö AI 6.81
5 Clara Wernram
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 6.11
6 Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI 5.89
12345
Jenna Kempegren6.236.305.736.696.81
Dalia Kamf Hoppe7.948.127.637.53x
Emma King7.948.597.658.528.16
Ella Selander5.215.895.645.475.47
Elin Lundberg9.678.949.428.258.42
Clara Wernram5.406.115.295.936.06
F11 60 m Försök
Lördag 09:55
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.86 q PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.17 q
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.68 q 9.677
4 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.69 q
5 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.76 q
6 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.24
7 Lovisa Lantz
Malmö AI
09 Malmö AI 11.17
Heat 2
1 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.72 q
2 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.81
3 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 9.93
4 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.00 PB
5 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.31
6 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.01
Heat 3
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.33 q PB
2 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 9.68 q 9.672
3 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 10.08 10.075
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.08 10.076
5 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.40
6 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 11.41
7 Siri Vikevi
IFK Lund
09 IFK Lund 12.10
F11 60 m Final
Lördag 11:50
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.84 PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.21
3 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.43
4 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.45
5 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.56
6 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.84
7 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 9.85
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
F11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:10
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.00
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.84
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.77
4 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 3.65
5 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 3.60
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.58
7 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.55
8 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 3.46
9 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.45
10 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 3.43
11 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 3.42
12 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 3.28 PB
13 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.21
14 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3.14
15 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2.93
16 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 2.74
17 Siri Vikevi
IFK Lund
09 IFK Lund 2.56
12345
Saga Persson3.383.363.363.323.43
Amanda Söderlin3.143.07x3.142.98
Ida Wikberg3.603.513.533.313.29
Alicia Lindström3.553.433.483.343.50
Majken Sundewall3.373.373.303.462.68
Juliette Sjögren Debaecker3.923.854.003.783.87
Alexandra Costes2.702.742.622.57x
Hanna Hedbergx3.583.513.583.65
Amanda Håkansson3.343.363.413.433.58
Siri Vikevi2.372.482.502.562.44
Emma Berglund3.623.683.693.843.83
Lovisa Nordbladh3.213.133.162.903.20
Emma Nordström3.453.353.323.343.44
Olivia Weldingh3.423.38x3.33x
Milou Olsson3.143.283.182.913.14
Alma Andersson2.842.912.822.882.93
Joline Billsten3.493.473.613.373.77
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 10:55
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 7.58
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.24 =PB
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 6.70
4 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.64
5 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 5.60
6 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 5.38
7 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.34
8 Siri Vikevi
IFK Lund
09 IFK Lund 5.25
9 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 5.01
10 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.29
123456
Juliette Sjögren Debaecker7.586.897.386.617.107.52
Lovisa Nordbladh6.645.916.096.125.656.08
Milou Olsson4.784.084.964.135.095.60
Joline Billsten6.55x6.656.706.456.19
Hanna Hedberg5.365.205.385.085.364.74
Alicia Lindström6.796.786.467.247.207.19
Siri Vikevi4.715.165.255.214.645.19
Emma Nordströmx3.862.924.084.244.29
Amanda Håkansson4.414.404.144.414.515.34
Majken Sundewall4.834.684.945.014.804.68
F10 60 m Försök
Lördag 10:55
Heat 1
1 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.85 q PB
2 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.11 q
3 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.34 q SB
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 10.37 q
5 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.43 q PB
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.61
7 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.76
Heat 2
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.94 q
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.13 q PB
3 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.25 q
4 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.63 PB
5 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 10.73
6 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 11.32
7 Felicia Andersson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 11.73
Heat 3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.19 q
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.93 q
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.54 q
4 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 10.59 q
5 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.66 SB
6 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.68
7 Elvira Danielsson
IFK Lund
10 IFK Lund 11.28
Heat 4
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 9.92 q
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.08 q PB
3 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.23 q
4 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 10.27 q
5 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.64
6 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.71
F10 60 m Final
Lördag 12:55
A-Final
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.30
2 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.70 PB
3 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.80 PB
4 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 9.97
5 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.03 PB
6 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.10
7 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.11
8 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.13 PB
B-Final
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.28
2 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 10.30
3 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.36
4 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 10.46
5 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.52
6 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 10.59
7 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.60 SB
8 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.68
F10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:40
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.87
2 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 3.45
3 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.34
4 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 3.32
5 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.31
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.28
7 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 3.23
8 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.22
9 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.14
10 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.13 PB
11 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.09
12 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.07
13 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.07
14 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 3.03
15 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.02
16 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.02
17 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 3.02
18 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2.99
19 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 2.91
20 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.90
21 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 2.88
22 Felicia Andersson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.67
23 Signe Hegardt
IFK Lund
10 IFK Lund 2.26
1234
Hedvig Götegård3.123.193.283.08
Astrid Adgård2.842.702.872.88
Lykke Bruzelius3.233.092.973.19
Matilda Blixt3.143.083.103.03
Felicia Andersson2.482.352.262.67
Smilla Koeck3.072.812.912.89
Zavannah Persson3.222.773.183.19
Isabelle Ronlan3.022.702.802.82
Denise Kemi Rehnborg2.922.992.762.85
Signe Hegardt2.162.002.152.26
Elsa Gullven3.453.21x3.07
Meya Olsson3.233.343.203.28
Freja Rosberg3.133.123.023.12
Emilia Thorell2.903.022.85x
Selma Berggren2.912.792.742.29
Sarah Berkani3.853.873.853.71
Moa Ekholm3.033.053.072.84
Olivia Krantz Elm2.853.090.292.77
Beatrice Schön3.123.283.323.12
Selma Ahlquist2.902.742.712.81
Noor af Wetterstedt2.742.92x3.02
Siri Nilsson3.313.033.19x
Thea Håkansson3.032.972.932.93
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 09:30
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.93
2 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 5.40
3 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 5.32
4 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 5.18
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.16
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.93
7 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 4.90
8 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.64
9 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 4.61
10 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.50
11 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 4.38
12 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 4.32
13 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.22
14 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.15
15 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 3.99
16 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.95
17 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 3.93
18 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.81
19 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.54
20 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.51
21 Felicia Andersson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.31
22 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.23
1234
Moa Cederström4.274.45x4.61
Noor af Wetterstedtx3.113.232.63
Viktoria Pettersson Stephanovic6.935.625.605.89
Joline Opazo3.392.97x3.81
Hedvig Götegård4.694.674.874.93
Lykke Bruzelius4.514.624.334.64
Beatrice Schön4.073.983.874.38
Felicia Andersson3.312.41x3.29
Isabelle Ronlan3.653.244.434.90
Meya Olsson4.945.325.285.31
Freja Rosberg3.283.513.542.92
Emilia Thorell3.052.873.803.95
Selma Ahlquist4.094.745.184.56
Smilla Koeck4.294.945.405.23
Felicia Thor4.994.955.165.09
Selma Berggren4.323.824.263.48
Astrid Adgård3.353.763.993.69
Olivia Krantz Elm3.893.744.134.15
Siri Nilsson4.504.073.93x
Zavannah Persson3.143.513.413.27
Thea Håkansson2.983.623.933.55
Moa Ekholm3.684.204.223.65
Män 60 m Försök
Lördag 13:55
Heat 1
1 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.07 q
2 Frankly Dadey
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.17 q
3 Michael Noes Andersen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 7.40 q 7.391
4 Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund 7.40 7.397
5 Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 7.40 7.399
6 Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 7.42 7.419
7 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.48
8 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.50
Heat 2
1 Marcus Thornée
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg 7.16 q
2 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.24 q 7.240
3 Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 7.25 q
4 Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.26 q PB
5 Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.42 PB 7.415
6 Jonatan Kure
Københavns IF (DEN)
97 Københavns IF (DEN) 7.47
7 Christian Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
65 Hvidovre AM (DEN) 7.56
8 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 8.80
Heat 3
1 Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 7.09 q
2 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 7.15 q
3 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.24 q 7.238
4 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.28 q
5 Björn Jóhann Thorsson
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 7.35 q
6 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.69 7.687
7 Emil Grovn
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.76
8 Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.28
Heat 4
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.99 q
2 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.11 q SB
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.18 q
4 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.27 q SB
5 Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 7.53
6 Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.62 PB
7 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.68 SB
8 Till Maul
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 7.69 7.681
Män 60 m Final
Lördag 15:35
A-Final
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.96 PB
2 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.02
3 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.07 SB
4 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 7.12
5 Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 7.14
6 Frankly Dadey
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.18
7 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.20
8 Marcus Thornée
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg 7.27
B-Final
1 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.21
2 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.22 PB
3 Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 7.26 7.251
4 Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.26 PB 7.254
5 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.34
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI DNS
Björn Jóhann Thorsson
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK DNS
Michael Noes Andersen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) DQ
Män 200 m Final
DM
Söndag 11:45
A-Final
Tot. plac.
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.44 1 1:a DM
2 Tobias Gorgone Larsen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 22.34 2 PB
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 22.80 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22.64 3 22.635 2:a DM
2 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 22.64 4 SB 22.638
3 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 22.78 5 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 23.33 7 SB
2 Daniel Sjölin
Höörs IS
00 Höörs IS 23.74 8 3:a DM
3 Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 24.05 9
D-Final
Tot. plac.
1 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24.34 10 4:a DM
2 Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI 24.40 11 5:a DM
3 Christian Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
65 Hvidovre AM (DEN) 25.50 14
E-Final
Tot. plac.
1 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 24.87 12 PB
2 Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 25.16 13 PB
Mattis Roknic
Malmö AI
02 Malmö AI DNS
F-Final
Tot. plac.
1 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 26.88 15 PB 6:a DM
2 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 27.20 16 PB 7:a DM
3 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 28.96 19 10:a DM
G-Final
Tot. plac.
1 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 28.16 17 PB 8:a DM
2 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet 28.20 18 9:a DM
3 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 31.63 20 11:a DM
Män 800 m Final
DM
Söndag 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 1:51.91 1 1:a DM
2 Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 1:59.29 2 2:a DM
3 Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 1:59.55 3
4 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:00.64 4 3:a DM
Hassan Jirrabey
Malmö AI
93 Malmö AI DNF
Adrian Mehic
PACE
94 PACE DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 2:03.90 5 SB
2 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:03.95 6 SB
3 Hampus Börjesson
Åhus FIK
93 Åhus FIK 2:05.83 7 PB 4:a DM
4 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:07.38 8 5:a DM
5 Eskil Petersson
Malmö AI
91 Malmö AI 2:09.96 9 6:a DM
6 Olof Persson
Malmö AI
76 Malmö AI 2:10.33 10 7:a DM
7 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:21.00 11 8:a DM
8 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 2:25.93 12 9:a DM
Män 1500 m Final
Söndag 15:35
1 Theis Læssøe
Amager AC (DEN)
93 Amager AC (DEN) 3:58.0
2 Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 4:14.41
3 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:15.78
4 Linus Lindquist
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 4:19.60
5 Mohamed Iza
Malmö AI
97 Malmö AI 4:26.52
6 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:27.76
7 Magnus Håkansson
Heleneholms IF
88 Heleneholms IF 4:35.54
Mattias Ohlsson
PACE 1000m 2:45
94 PACE 1000m 2:45 DNF
Män Höjd Final
Lördag 12:00
1 Christoffer Åndahl
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 191 SB
2 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 185
3 Jonas Danker Linnemann
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN) 175
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 165
150155160165170175180185188191195
Jonas Danker Linnemann----xoxoxxx
Adam Svensson------oo-xxx
Melvin Modessoooo-xxx
Christoffer Åndahl---oxooooooxxx
Män Stav Final
Lördag 15:30
1 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 460 SB
2 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 440
3 Patric Rodås
Ullevi FK
95 Ullevi FK 430 =PB
4 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 280
270280290410420430440450460485
William Asker---o-xxooxxx
Algot Hallbergooxxx
Magnus Herstedt--------xoxxx
Patric Rodås---xxo-xoxxx
Män Längd Final
DM
Söndag 12:40
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.49 SB 1:a DM
2 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.34
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 5.81
4 Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 4.85
5 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 4.72
123456
Jacob Chua Ziska5.685.755.785.665.815.72
Björn Boström6.486.386.325.876.496.46
Bertram Bing Costa6.346.084.476.314.706.23
Daniel Rømer Matthiesen4.504.614.644.723.144.55
Massin Ait Bouziadxxxx4.85x
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
DM
Söndag 14:35
1 Viktor Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK 18.34
2 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 10.33 1:a DM
3 David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund 9.93 2:a DM
4 Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan 8.95 3:a DM
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.04 4:a DM
123456
Dennis Due7.637.88x7.658.047.98
Johnny Lundberg9.079.979.8210.3310.009.85
Erik Ardengård8.708.958.698.927.49x
Viktor Gardenkransx18.34x18.00x17.16
David Hegardt9.339.109.939.139.299.60
P19 Kula Final
Vikt: 6,0kg
Söndag 14:35
1 Daniel Adolfsson
Tingbergs AIS
02 Tingbergs AIS 13.54 PB
123456
Daniel Adolfsson13.0212.6313.1313.5413.0013.09
P17 60 m Försök
Lördag 11:25
Heat 1
1 Frederik Thorup Sørensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 7.26 q =SB 7.251
2 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 7.41 q PB
3 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.42 q 7.420
4 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 7.49 q PB
5 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.50 SB
6 Carl Johan Zachariae
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 7.59
7 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.93
8 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.17
Heat 2
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.26 q 7.254
2 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.42 q SB 7.417
3 Dhruv Mehrotra
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.46 q
4 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.48 q
5 Benjamin Kadestål
Öresund FK
03 Öresund FK 7.57
6 August Østergaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.70 SB
7 Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.76 =PB
8 Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 8.41 PB
P17 60 m Final
Lördag 13:40
1 Frederik Thorup Sørensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 7.20 SB
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.22
3 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.40
4 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 7.41 PB
5 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.42 SB
6 Dhruv Mehrotra
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.45
7 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.49
8 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 7.59 PB
P17 200 m Final
DM
Söndag 13:15
A-Final
Tot. plac.
1 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 23.68 1
2 Dhruv Mehrotra
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 24.39 2
3 Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 25.30 4 2:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 25.28 3 1:a DM
2 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 26.64 5 3:a DM
3 Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.21 6 PB
P17 Längd Final
DM
Lördag 12:20
1 Carl Johan Zachariae
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 6.28
2 Dhruv Mehrotra
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.94
3 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 5.64 1:a DM
4 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.45 2:a DM
123456
Melvin Paixxxx5.45x
Nils Nilsson Gottx5.065.643.283.67-
Carl Johan Zachariae6.166.286.21x6.106.06
Dhruv Mehrotra5.942.25xx5.85x
P17 Kula Final
Vikt: 5,0kg
DM
Söndag 14:35
1 Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 12.36
123456
Patrik Bergstrand11.8911.9812.1012.35x12.36
P15 60 m Försök
Lördag 11:15
Heat 1
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.38 q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.60 q
3 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 7.65 q
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 7.93 q PB
5 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 9.07
Heat 2
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.41 q
2 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.58 q
3 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 7.84 q
4 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.87 q
5 isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI 8.26
P15 60 m Final
Lördag 13:10
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.37
2 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.46
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.61
4 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.65
5 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.80
6 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 7.82
7 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 7.96 PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS DNS
P15 200 m Final
DM
Söndag 10:00
A-Final
Tot. plac.
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 24.60 1 SB 1:a DM
2 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 25.45 2 PB 2:a DM
3 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 25.64 4 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 25.50 3 3:a DM
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 26.02 5 PB 4:a DM
3 Dionis Joziasse
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.63 6 5:a DM
P15 1000 m Final
DM
Söndag 14:35
1 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:46.50 SB 1:a DM
2 Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN) 2:49.50 PB
3 Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 2:53.27 SB
4 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 3:14.05 PB 2:a DM
5 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 3:19.30 3:a DM
6 Gustav Thomsen
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN) 3:19.35 PB
P15 Längd Final
DM
Lördag 09:30
1 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 5.98
2 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 5.82 1:a DM
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 5.64 2:a DM
4 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.16 3:a DM
5 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 5.03 4:a DM
6 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 4.78 5:a DM
7 Tiago Mazzarella
Malmö AI
05 Malmö AI 4.76 6:a DM
8 Hugo Green
Malmö AI
05 Malmö AI 4.62 7:a DM
9 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 3.55 8:a DM
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg x
123456
Tiago Mazzarellax4.624.764.71xx
Leo Strand4.36xx5.034.754.88
Leo Göransson5.115.124.845.013.585.16
Hugo Green4.364.294.34x4.624.26
Måns Bergström5.555.645.504.414.925.45
William Duongxxx---
Mathias Højen5.595.905.985.845.965.85
Isak Gamst4.224.782.814.493.023.91
Noah Karlberg5.465.535.664.795.825.45
Hannes Grimsholmx3.55x---
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
DM
Söndag 13:45
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 12.65 1:a DM
2 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 12.02 2:a DM
3 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 11.82 3:a DM
4 William Kalläne
Malmö AI
05 Malmö AI 10.99 4:a DM
5 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.85
123456
Casper Griphage11.8812.65xx12.63x
Hannes Grimsholm10.9911.23x11.5611.82x
Vitus Rosenkrandsx9.33x9.409.809.85
William Kalläne9.6010.1910.9910.6510.87x
Alexander Eklund11.9112.0212.0111.7711.63x
P14 60 m Försök
Lördag 15:00
Heat 1
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.83 q PB
2 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.93 q PB
3 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.63 q
4 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.67 q
5 Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI 9.44
6 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 9.92
Heat 2
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.87 q
2 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.31 q PB
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.37 q PB
4 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.77 q PB
5 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 8.81
P14 60 m Final
Lördag 15:50
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.73 PB
2 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.94 PB 7.934
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.94 7.936
4 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.34
5 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.40 PB
6 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.51 PB
7 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.68
8 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.79 PB
P14 200 m Final
DM
Söndag 09:00
A-Final
Tot. plac.
1 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 26.58 1 PB 1:a DM
2 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 26.76 2 2:a DM
3 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.08 3 PB 3:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.62 5 PB 5:a DM
2 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 29.31 6 6:a DM
3 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 29.37 7 7:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.39 4 4:a DM
2 Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI 30.13 8 8:a DM
3 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 30.46 9 9:a DM
P14 1000 m Final
DM
Söndag 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 William Hvass
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 3:04.08 1 SB
2 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 3:05.70 2 PB 1:a DM
3 Gabriel Andersson
FK Athlet
06 FK Athlet 3:05.88 3 SB 2:a DM
4 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 3:16.96 7 PB 6:a DM
5 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 3:19.47 8 SB 7:a DM
Christopher Strandgård
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 3:08.68 4 3:a DM
2 Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 3:10.03 5 4:a DM
3 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 3:16.46 6 5:a DM
4 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3:30.38 9 8:a DM
5 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 3:33.55 10 9:a DM
6 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 3:37.54 11 10:a DM
P14 Längd Final
DM
Söndag 10:00
1 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.04 1:a DM
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.96 2:a DM
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 4.94 3:a DM
4 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.91 4:a DM
5 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 4.86 5:a DM
6 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 4.69 6:a DM
7 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 4.37 7:a DM
8 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 4.23 8:a DM
9 Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI 4.14 9:a DM
10 Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI 3.77 10:a DM
12345
Adam Greszkiewicz4.694.934.474.964.76
Oscar Blomsterberg3.683.463.033.77x
Eric Segnonxx4.944.824.80
William Anderbergx4.604.394.644.69
Viktor Vartia4.664.454.624.844.91
André Björkx4.86x1.754.82
Melvin Preihs4.114.153.314.233.73
Vilgot Sandström3.994.074.014.143.92
Tage Andersson Ranefalk4.014.37x4.224.13
Albin Sjöhxxx4.985.04
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
DM
Lördag 16:45
1 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 6.63 1:a DM
2 Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI 6.18 2:a DM
123456
Kalle Fridolf5.916.376.486.506.496.63
Oscar Blomsterberg5.156.035.836.096.185.05
P13 60 m Försök
Lördag 14:50
Heat 1
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.67 q
2 Jonathan Kjær Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9.74 q PB
3 Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 10.23 q
4 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 10.73
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
Heat 2
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.44 q PB
2 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.49 q
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.66 q
4 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.97 q
5 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 9.66 q
P13 60 m Final
Lördag 15:45
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.37 PB
2 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.42
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.48
4 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.57
5 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 9.11
6 Jonathan Kjær Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9.92
7 Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 10.27
Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
P13 200 m Final
DM
Söndag 09:15
A-Final
Tot. plac.
1 Carl B Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 27.63 1
2 kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 28.09 2 PB
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 28.61 3 PB 1:a DM
4 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 29.04 4 PB 2:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 30.65 5 3:a DM
2 Jonathan Kjær Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 31.81 6 PB
3 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 32.45 7 PB 4:a DM
4 Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 33.08 8 5:a DM
P13 800 m Final
DM
Söndag 13:45
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:25.08 SB 1:a DM
2 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:26.47 2:a DM
3 Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 2:28.65 SB 3:a DM
4 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 2:54.37
5 Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3:02.01 4:a DM
P13 Höjd Final
Söndag 13:00
1 kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 148 PB
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 148
3 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 136
4 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 125 =PB
5 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 125
6 Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK 115
110115120125130133136139142145148151
Emil Jacobsson-oooxxx
Fredrik Walemo---oo-o-xxx
Harald Sandström-xoooxxx
Vidar Nilsson---ooo-xoxoxxoxxoxxx
kevin jensen----oo-oxoxxoxxoxxx
Philip Höglindooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
DM
Söndag 10:50
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 5.05 1:a DM
2 kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 4.83
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.81 2:a DM
4 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 4.75 3:a DM
5 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4.14 4:a DM
6 Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet 4.04 5:a DM
7 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 4.02 6:a DM
8 Jonathan Kjær Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 4.01 PB
9 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.89 7:a DM
10 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.40
12345
Harald Sandström4.023.873.863.783.75
kevin jensen4.804.654.754.834.74
Viktor Lindbergx4.754.684.224.32
Vidar Nilsson4.473.34x4.814.66
Mikel Månsson4.084.144.114.10x
Olle Gustafson3.293.893.78x2.79
Jonathan Kjær Mansfeldt3.693.613.773.804.01
Emil Jacobsson3.333.383.393.203.40
Simon Oldén4.033.743.794.043.80
Ivano Bevanda4.784.98-4.934.97
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 16:45
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 10.92 PB
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.80
3 Love Röme
IFK Lund
07 IFK Lund 7.38
123456
Love Röme6.317.276.727.206.907.38
August Skytte Christensen10.589.9310.6210.9210.8810.19
Eric Hansson9.179.808.808.629.169.29
P12 60 m Försök
Lördag 10:45
Heat 1
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.79 q
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.37 q
3 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 10.19 q
4 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 10.61
Heat 2
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.70 q
2 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.57 q
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.92 q
4 Felix Andersson
Lomma FIK
08 Lomma FIK 9.94 q
5 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.18 q
Gabriel Nilsson Wiberg
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
P12 60 m Final
Lördag 11:40
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.58
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.76
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.21
4 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.43
5 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 9.94
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.99
7 Felix Andersson
Lomma FIK
08 Lomma FIK 10.08
8 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.09
P12 200 m Final
DM
Söndag 11:35
A-Final
Tot. plac.
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.25 1 1:a DM
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 30.10 3 PB 3:a DM
Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 30.30 4 PB 4:a DM
2 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 30.61 5 PB 5:a DM
3 Oskar Leyde
Malmö AI
08 Malmö AI 33.32 8 8:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 29.92 2 2:a DM
2 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 33.21 6 6:a DM
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.27 7 7:a DM
P12 800 m Final
DM
Söndag 13:45
1 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 2:44.99 1:a DM
2 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:57.95 2:a DM
P12 Höjd Final
Lördag 09:45
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 128
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 128
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 128
4 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 125
5 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 120
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 120
7 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 120
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 115
9 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 110
10 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 110
105110115120125128131
Uros Brankovic-ooooxxx
Oscar Henriksson-ooxoxxooxxx
Oskar Jönssonoxoxxx
Johannes Karlsson-oxooxxx
Theo Lydén-ooxoxxoxxoxxx
Uno Stål--oxoxoxoxxx
Olle Lindbergxxoxxooxxx
August Thompsonooxxx
Algot Olssonooooxxx
Mico Pramgårdoxooxoxxx
P12 Längd Final
Hoppzon
DM
Söndag 14:00
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 4.82
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 4.30 1:a DM
3 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.23 2:a DM
4 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 4.16 SB 3:a DM
5 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 4.11 4:a DM
6 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 4.05 5:a DM
7 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3.92 6:a DM
8 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 3.91 7:a DM
9 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.84 8:a DM
10 Oskar Leyde
Malmö AI
08 Malmö AI 3.64 9:a DM
11 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 2.93 10:a DM
12345
Melker Johansson3.843.81x3.743.44
Theo Lydén3.043.984.054.044.30
Vilmer Lindström2.932.932.872.902.81
Jonatan Eklund3.803.913.87-3.82
Johannes Karlsson3.694.113.824.004.08
Rasmus Petrén4.114.164.084.054.07
Fabian Lindberg Tillander3.733.793.743.773.92
August Thompson3.933.783.684.124.23
Oskar Leyde3.453.463.643.603.25
Uno Stål4.632.794.824.684.79
Julian af Ekenstam4.053.912.333.04x
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 10:15
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.99
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 7.33
3 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 6.89
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 6.77
5 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 6.75
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 6.43
7 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 6.19 SB
8 Oskar Leyde
Malmö AI
08 Malmö AI 5.85
9 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 5.36
10 Gabriel Nilsson Wiberg
Malmö AI
08 Malmö AI 4.93
123456
August Thompson6.085.816.01x5.206.77
Uno Stål7.056.73x7.336.757.16
Olle Lindberg5.415.916.436.245.785.77
Rasmus Petrénx5.745.955.916.196.10
Theo Lydén4.447.026.927.997.555.05
Melker Johansson6.006.066.276.755.505.27
Vilmer Lindström5.305.265.235.265.365.28
Oskar Leyde4.775.234.515.855.415.51
Gabriel Nilsson Wiberg4.544.294.574.934.594.69
Jonatan Eklundxx6.006.636.756.89
P11 60 m Försök
Lördag 10:35
Heat 1
1 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.79 q
2 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 9.06 q
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.12 q
4 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 9.87 q
5 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.98
6 Mauritz Holmquist
Malmö AI
09 Malmö AI 10.16
7 Erik Lund
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.57
8 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 11.06
Heat 2
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.08 q
2 Svante Lindström
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.63 q
3 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.81 q
4 Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.91 q
5 Gustav Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.07
6 Lasse Lövenstierna
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.12
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
P11 60 m Final
Lördag 11:35
1 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.67
2 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.93 SB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.07
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.12
5 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.81
6 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 9.85
7 Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.01
Svante Lindström
Lomma FIK
09 Lomma FIK DNS
P11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:30
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.55
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.40
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.21
4 Svante Lindström
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.07
5 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.84
6 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.74
7 Lasse Lövenstierna
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.67
8 Isak Tonell
Malmö AI
09 Malmö AI 3.60
9 Gustav Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.55
10 Erik Lund
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.05
12345
Elias Landälv3.673.273.433.743.59
Gustav Nilsson3.533.423.423.553.36
Noa Glennstål3.683.773.84x3.74
Svante Lindström4.014.073.863.92x
Uros Brankovic4.044.174.404.354.27
Albin Anderberg4.544.234.554.344.53
Isak Tonellx3.433.41x3.60
Erik Lund3.052.622.95xx
Oscar Henriksson4.024.213.974.024.09
Lasse Lövenstierna2.403.522.703.673.30
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:05
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.33
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 7.72
3 Gustav Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 7.65
4 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 7.46
5 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 6.62
6 Mauritz Holmquist
Malmö AI
09 Malmö AI 6.61
7 Lasse Lövenstierna
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.40
8 Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund 6.34
9 Erik Lund
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.55
10 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 5.33
11 Måns Karlsson
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 4.23
12 Milo Lohmeier
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 3.74
12345
Milo Lohmeier2.77x3.233.623.74
Uros Brankovic7.727.43x7.697.47
Erik Lund4.595.255.555.395.12
Oscar Henriksson6.496.585.827.047.46
Filip Månssonx6.136.276.346.26
Lucas Falknell5.956.486.056.626.55
Erik Hansen Fridolf4.915.335.015.255.29
Alexandro Thorkéll8.337.23x6.928.19
Gustav Nilsson7.46x6.98x7.65
Mauritz Holmquist5.996.615.895.79x
Lasse Lövenstierna5.71x6.403.975.80
Måns Karlssonx2.643.664.124.23
P10 60 m Försök
Lördag 09:45
Heat 1
1 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.50 q
2 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.55 q
3 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 9.77 q
4 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.32
5 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.36
Heat 2
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 9.28 q
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.42 q PB
3 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.12 q
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.35
5 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 10.40
Heat 3
1 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.71 q
2 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 10.06 q
3 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 10.14
4 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 10.23
5 Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund 10.75
6 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.95
P10 60 m Final
Lördag 11:55
1 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.34 SB
2 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.49
3 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.54 PB
4 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 9.58
5 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 9.75
6 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 10.05
7 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.08
8 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.21
P10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:30
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.88 PB
2 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.83
3 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 3.82
4 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 3.79
5 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 3.68
6 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.59
7 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.55
8 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 3.52 PB
9 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 3.37
10 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.35
11 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.30
12 Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund 3.26
13 Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet 3.21
14 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 3.19
15 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.17
16 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.03
17 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2.99
18 Vidar Lövendahl
IFK Lund
10 IFK Lund 2.94
19 Gustav Blomström
Malmö AI
10 Malmö AI 2.66
12345
Samuel De Luca3.823.613.623.693.74
Anton Sinclair Kryger3.443.243.223.463.59
Tage Karlström3.002.992.433.172.96
Melvin Sellberg3.523.393.283.473.47
Alvin Stjernfeldt2.962.922.922.682.99
Axel Falknell3.163.213.093.13x
Leon Bernebring Melander2.752.812.893.032.96
Vincent Pizdar Flaig3.183.113.013.183.35
Pax Landor3.223.223.373.35x
Martin Langevi3.503.623.64x3.79
Anton Ford3.833.713.803.573.81
Gustav Blomström2.662.552.612.61x
Viktor Hellmo2.972.603.083.263.12
Erik Herstedt3.303.02---
Ville Wernram3.192.943.043.193.10
Benjamin Henriksson3.643.693.843.863.88
Alexander Lundberg3.503.54x3.663.68
Vidar Lövendahl2.94x2.812.862.91
Love Hanssonx3.303.463.553.48
P10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:10
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 7.21
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 7.09
3 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 6.80
4 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 6.66 PB
5 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 6.59
6 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 6.27
7 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.13
8 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.67
9 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 5.65
10 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.40
11 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 5.36
12 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.28
13 Vidar Lövendahl
IFK Lund
10 IFK Lund 3.98
12345
Alexander Lundberg6.016.466.126.806.22
Tage Karlström5.285.215.364.725.27
Valmar Malmlöf5.866.12x6.13x
Alvin Stjernfeldt4.384.824.455.404.85
Leon Bernebring Melander4.283.563.512.793.52
Anton Sinclair Kryger5.985.686.276.21
Gustav Pedersen5.155.155.324.905.65
Love Hansson6.566.357.096.326.41
Melvin Sellberg6.265.496.666.596.59
Erik Herstedt5.326.315.826.847.21
Vincent Pizdar Flaig5.135.275.675.075.54
Vidar Lövendahl3.183.983.273.56x
Tiger Odéhn6.295.776.076.595.65
Veteraner Kvinnor 1500 m Final
DM
Söndag 15:45
1 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 5:56.75
2 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 5:59.20
3 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 6:02.20 SB
4 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 6:24.40
5 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 6:27.88 SB
Sammanställning per klass
K45
1 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 5:56.75
2 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 5:59.20
3 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 6:27.88
K55
1 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 6:02.20
K60
1 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 6:24.40
Veteraner Män 1500 m Final
DM
Söndag 15:55
A-Final
Tot. plac.
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:24.09 1
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 4:34.43 2
3 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:35.88 3 SB
4 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 4:44.48 4 SB
5 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:44.86 5
6 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 4:50.47 6
7 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 5:16.39 7 SB
8 Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF 5:17.80 8 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 5:20.59 9 SB
2 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 5:21.40 10 SB
3 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 5:22.26 12 SB
4 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 5:31.18 13
5 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 5:39.15 15
6 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 5:41.59 17 SB
7 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 5:43.30 18 SB
8 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 5:52.92 20
C-Final
Tot. plac.
1 Ola Sandström
Malmö AI
73 Malmö AI 5:21.60 11
2 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 5:36.78 14 SB
3 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 5:40.63 16 PB
4 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 5:52.29 19
5 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 6:34.43 21
6 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 6:59.77 22
7 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 8:04.99 23
8 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 8:19.11 24
Sammanställning per klass
M35
1 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 4:44.48
M40
1 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 4:34.43
2 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 5:20.59
M45
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:24.09
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:44.86
3 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 4:50.47
4 Ola Sandström
Malmö AI
73 Malmö AI 5:21.60
5 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 5:40.63
6 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 5:41.59
M50
1 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:35.88
2 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 5:16.39
3 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 5:21.40
4 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 5:22.26
5 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 5:31.18
6 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 5:36.78
7 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 5:39.15
8 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 6:34.43
M55
1 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 5:52.29
2 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 5:52.92
M60
1 Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF 5:17.80
2 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 5:43.30
M65
1 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 8:04.99
M70
1 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 6:59.77
M85
1 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 8:19.11
Racerunning 60 m Final
Lördag 15:10
Final
1 Pontus Stålfors
Valjeviken IF
97 Valjeviken IF 15.56 q
2 Nelly Löfgren
Furuboda IF
96 Furuboda IF 18.63 q SB
3 Klara Wannerbratt
Furuboda IF
98 Furuboda IF 22.02 q SB
4 Pauline Lundberg
Furuboda IF
95 Furuboda IF 22.84 q
Final B
1 Emil Wallenberg
Valjeviken IF
94 Valjeviken IF 13.18 q
2 Kevin Thörnkrantz
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 18.43 q
3 Besir Turan
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 24.26 q
4 Alva Densloe
Furuboda IF
99 Furuboda IF 26.34 q
Racerunning 60 m Final 2
Lördag 15:55
Heat 1
1 Pontus Stålfors
Valjeviken IF
97 Valjeviken IF 15.95
2 Nelly Löfgren
Furuboda IF
96 Furuboda IF 17.78 SB
3 Kevin Thörnkrantz
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 18.42
Heat 2
1 Emil Wallenberg
Valjeviken IF
94 Valjeviken IF 13.75
2 Pauline Lundberg
Furuboda IF
95 Furuboda IF 21.32
3 Klara Wannerbratt
Furuboda IF
98 Furuboda IF 21.57 SB
4 Alva Densloe
Furuboda IF
99 Furuboda IF 26.54
5 Besir Turan
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 32.20