Resultat Boregalan

Björnevi IP, Torsby, Torsby   2024-05-18

Arrangör: SK Bore Senast uppdaterad: 2024-05-19 02:00:20
Visa Resultatkort
Kvinnor Höjd
18/5 10:00
1 Lisa Holmberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 163 SB
2 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 157 PB
140145148151154157160163166
324 Wilma Lindbergoooooxxoxxx
236 Lisa Holmberg----ooooxxx
Kvinnor Längd
18/5 10:50
1 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 4.95 +1.9 SB
123456
350 Myra Eriksson4.56 nwi4.95 +1.9x 4.69 nwi4.94 nwix
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
18/5 16:20
1 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 9.98 PB
123456
352 Petra Bäckström9.889.989.989.37xx
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
18/5 13:35
1 Natalie Persson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 40.54 PB
2 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 35.89 PB
3 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 35.60 SB
123456
324 Wilma Lindberg35.8932.71
245 Natalie Persson38.8240.54
341 Ida Stenbäck34.0635.60
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
18/5 15:35
1 Ruth-Magrethe Nilsen
Modum FIK (NOR)
03 Modum FIK (NOR) 52.68 SB
2 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 49.44 SB
3 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 45.92 SB
4 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 32.89 SB
123456
352 Petra Bäckström45.9244.68
324 Wilma Lindberg32.8932.42
341 Ida Stenbäck46.2249.44
303 Ruth-Magrethe Nilsen52.6852.16
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
18/5 11:55
1 Isabella Grönberg
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 22.20 SB
2 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 18.79 PB
123456
232 Isabella Grönberg22.2021.98
350 Myra Eriksson18.7914.31
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
18/5 15:35
1 Linnea-Kristine Nilsen
Modum FIK (NOR)
05 Modum FIK (NOR) 48.18 SB
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 47.19 PB
3 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 35.97 SB
123456
225 Annie Engelbrektsson Jonsson35.97
327 Ellen Mähler47.1946.21
302 Linnea-Kristine Nilsen48.1845.62
F17 100 m
18/5 12:40
Vind: +2.0
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 11.99 PB
2 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 13.12 PB
3 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 14.44 PB
F17 Höjd
18/5 10:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 163 PB
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 140 SB
135140145148151154157160163166
268 Evelina Olsson----oxooooxxx
360 Elsa Sjögrenooxxx
F17 Längd
18/5 10:50
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 5.63 +1.5
2 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.37 +1.5 PB
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.06 +2.5
123456
359 Nellie Nordh-Porath4.09 nwi4.37 +1.54.37 +1.5x 4.18 nwi3.89 nwi
268 Evelina Olsson5.54 nwi5.56 nwi5.57 nwi5.63 +1.5x x
360 Elsa Sjögren4.06 +2.53.97 nwix 3.87 nwi3.99 nwix
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
18/5 16:20
1 Julia Karlsson
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 14.08 PB
2 Vilde Marie Nebell
IF Sturla (NOR)
07 IF Sturla (NOR) 12.39
3 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 12.15 PB
4 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 9.75 SB
5 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.33 SB
6 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 6.97
123456
290 Julia Karlsson13.24x14.0813.8413.3412.93
260 Vilde Marie Nebellxx12.39xxx
282 Jostin Kingx9.529.609.75--
360 Elsa Sjögren8.028.18x8.338.308.23
268 Evelina Olsson11.6811.5211.9211.5412.1512.00
359 Nellie Nordh-Porath6.746.85x6.526.816.97
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
18/5 13:35
1 Julia Karlsson
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 43.10 PB
2 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 38.81 PB
3 Vilde Marie Nebell
IF Sturla (NOR)
07 IF Sturla (NOR) 34.21 SB
123456
259 Emma Andersson38.8137.75
260 Vilde Marie Nebell34.2133.57
290 Julia Karlsson43.1041.74
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
18/5 14:30
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 54.55 SB
2 Vilde Marie Nebell
IF Sturla (NOR)
07 IF Sturla (NOR) 45.26
3 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 37.21 SB
4 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 36.83 PB
5 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 25.18 SB
6 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 22.21 SB
123456
359 Nellie Nordh-Porath34.9337.21
299 Mi Westlund36.8334.49
259 Emma Andersson54.5553.91
360 Elsa Sjögren22.2121.84
260 Vilde Marie Nebellx45.26
293 Evelina Bönström25.1824.55
F17 Spjut
Vikt: 500g
18/5 11:55
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 27.18 SB
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 18.89 PB
3 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 16.27 PB
123456
359 Nellie Nordh-Porath13.8516.27
360 Elsa Sjögren18.8914.99
268 Evelina Olsson27.1826.81
F15 80 m
18/5 12:00
Vind: +2.1
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 11.05
2 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 11.22
3 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 11.42
4 Ingrid Mjølnerød
Halden IL (NOR)
09 Halden IL (NOR) 11.46
Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore DNS
F15 Höjd
18/5 13:35
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 160 PB
2 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 153 PB
3 Ingrid Mjølnerød
Halden IL (NOR)
09 Halden IL (NOR) 135 SB
125130135140145150153156160163
213 Ingrid Mjølnerødoooxxx
358 Julia Karlsson-----ooooxxx
287 Agnes Schröder-oooooxoxxx
F15 Längd
18/5 10:50
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.85 +2.2
2 Emelia Pettersson
SK Bore
10 SK Bore 3.69 +1.2 PB
3 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.07 +2.3
123456
258 Elina Åhser2.93 nwi2.91 nwi2.75 nwix 3.07 +2.32.97 nwi
336 Emelia Petterssonx x x 3.54 nwi3.56 nwi3.69 +1.2
358 Julia Karlsson2.82 nwix 4.67 nwi4.85 +2.24.76 nwi4.78 nwi
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
18/5 14:20
1 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.77 PB
2 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.80 PB
3 Ingrid Mjølnerød
Halden IL (NOR)
09 Halden IL (NOR) 8.71
4 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.65 PB
5 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.27 PB
123456
258 Elina Åhser6.135.785.836.276.276.21
284 Tuva Ljunggren7.718.258.43x8.658.20
213 Ingrid Mjølnerød8.478.238.398.168.717.71
281 Hanna Engströmxxxx7.448.80
240 Molly Lindén11.1210.1010.1510.139.9511.77
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
18/5 12:20
1 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 33.24 PB
2 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 19.89 PB
Felicia Ottosson
SK Bore
09 SK Bore -
123456
258 Elina Åhser16.9619.89
240 Molly Lindén33.2431.02
333 Felicia Ottosson--
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
18/5 16:25
1 Felicia Ottosson
SK Bore
09 SK Bore 43.48 PB
2 Ingrid Mjølnerød
Halden IL (NOR)
09 Halden IL (NOR) 40.05 PB
3 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 37.22 PB
4 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 18.54 PB
123456
258 Elina Åhser18.5416.99
333 Felicia Ottosson43.4841.83
213 Ingrid Mjølnerød40.05x
281 Hanna Engström37.2235.5635.48
F15 Spjut
Vikt: 500g
18/5 10:00
1 Anne-Sophie Hartmann
SK Bore
09 SK Bore 27.78 SB
2 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 21.25 PB
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 20.41 PB
123456
284 Tuva Ljunggren21.2516.95
313 Anne-Sophie Hartmann26.3927.78
358 Julia Karlsson20.4119.59
F13 400m Hinder
18/5 15:35
1 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 1:19.60
2 Lova Lech
SK Bore
12 SK Bore 1:30.79
3 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 1:32.56
F13 60 m
18/5 11:35
Vind: nwi
1 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 8.87
2 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 8.98
3 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.46
4 Ella Wilhelmsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 9.58
5 Alissa Mörnesten
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 9.76
Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
F13 Höjd
18/5 13:35
1 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 140 SB
2 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 120 PB
3 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 115 =PB
105110115120125130135140150
216 Wilma Adolfsson---o-o-oxxx
291 Wilma Adlerooxoxxx
224 Thelma Engbergoooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
18/5 10:00
1 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 4.29 nwi
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 4.14 nwi
3 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 3.99 nwi
4 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 3.79 nwi
5 Alissa Mörnesten
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 3.48 nwi
6 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 3.43 nwi
7 Ella Wilhelmsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 3.39 nwi
8 Lova Lech
SK Bore
12 SK Bore 3.37 nwi
9 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 2.87 nwi
10 Elin Nykvist
IK Viking
12 IK Viking 2.39 nwi
123456
292 Caroline Bönström2.61 nwi2.77 nwi2.75 nwi2.85 nwi2.85 nwi2.87 nwi
291 Wilma Adler3.43 nwi3.21 nwi3.18 nwi3.19 nwi3.14 nwi3.24 nwi
289 Ella Wilhelmsson3.38 nwi3.08 nwi3.28 nwi3.39 nwi3.20 nwi3.26 nwi
274 Elin Nykvist2.39 nwi2.32 nwi2.19 nwi2.24 nwix 2.28 nwi
295 Emma Mattiasson4.22 nwi4.29 nwi4.22 nwi4.18 nwi4.18 nwi4.18 nwi
285 Alissa Mörnesten3.48 nwi3.39 nwi3.34 nwi3.44 nwi3.39 nwi3.28 nwi
216 Wilma Adolfsson4.14 nwi4.04 nwi3.51 nwi3.89 nwi4.02 nwi3.97 nwi
224 Thelma Engberg3.57 nwi3.79 nwi3.61 nwi3.62 nwi3.78 nwi3.57 nwi
306 Smilla Bentjerodt3.96 nwi3.85 nwi3.73 nwi3.79 nwi3.99 nwi3.75 nwi
322 Lova Lech3.37 nwi3.03 nwi3.09 nwi3.01 nwi3.17 nwi3.13 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
18/5 14:20
1 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.62 PB
2 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 8.26 PB
3 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 7.99 PB
4 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 7.45 PB
5 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 4.75 PB
123456
291 Wilma Adler7.788.267.557.508.187.20
224 Thelma Engberg7.456.887.257.156.736.68
239 Freja Karlsson6.707.997.646.977.106.54
292 Caroline Bönström4.634.314.534.544.014.75
295 Emma Mattiasson9.249.489.068.879.009.62
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/5 11:45
1 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 20.58 PB
2 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 20.30 SB
3 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 14.35 PB
123456
295 Emma Mattiasson20.5817.76
239 Freja Karlsson19.0820.30
224 Thelma Engbergx14.35
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
18/5
Tot. plac.
1 Ellen Syversen
SK Bore
13 SK Bore 16.72 1 PB
123456
344 Ellen Syversen12.0516.72
F13 Spjut
Vikt: 400g
18/5 13:00
1 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 23.51 PB
2 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 15.73 PB
3 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 14.64 SB
4 Thelma Engberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 10.70 PB
5 Elin Nykvist
IK Viking
12 IK Viking 10.58 PB
6 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 10.31 PB
123456
306 Smilla Bentjerodt23.5120.43
274 Elin Nykvist9.0810.58
291 Wilma Adler14.2914.64
239 Freja Karlsson13.4215.73
224 Thelma Engberg10.7010.34
292 Caroline Bönström8.1910.31
F11 400m Hinder
18/5 14:50
1 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 1:22.70
2 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 1:31.60
3 Liv Lindström
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 1:34.81
Novalie Hellman
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad DNS
F11 60 m
18/5 10:35
A-Final
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Stina Wistrand
SK Bore
14 SK Bore 9.28 1
2 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 9.40 2
3 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 9.86 3
Novalie Hellman
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad DNS
B-Final
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 10.25 4
2 Liv Lindström
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 10.28 5
3 Celine Svärd
Säffle FIK
14 Säffle FIK 10.51 6
F11 Höjd
18/5 11:00
1 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 123 PB
2 Stina Wistrand
SK Bore
14 SK Bore 115 PB
3 Celine Svärd
Säffle FIK
14 Säffle FIK 115 PB
4 Maja Börjander
Säffle FIK
14 Säffle FIK 105 PB
5 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 105 PB
95100105110115120123125
353 Maja Börjanderoooxxx
361 Celine Svärdoooxoxxoxxx
349 Stina Wistrandoooooxxx
253 Petra Tijanic Berglundoxoxoxxx
278 Elia Andersonooxooooxoxx-
F11 Längd
Hoppzon
18/5 15:15
1 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 3.95 nwi
2 Stina Wistrand
SK Bore
14 SK Bore 3.76 nwi
3 Celine Svärd
Säffle FIK
14 Säffle FIK 3.65 nwi
4 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 3.26 nwi
5 Maja Börjander
Säffle FIK
14 Säffle FIK 3.26 nwi
6 Liv Lindström
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 3.23 nwi
7 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 3.21 nwi
8 Annie Nordlander
SK Bore
14 SK Bore 3.09 nwi
Novalie Hellman
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad DNS
123456
278 Elia Anderson3.95 nwi3.86 nwi3.50 nwi3.71 nwi3.58 nwi
253 Petra Tijanic Berglund3.01 nwi3.05 nwi2.95 nwi3.26 nwi3.14 nwi3.25 nwi
353 Maja Börjander2.78 nwi2.70 nwi3.07 nwi3.26 nwi3.20 nwi3.12 nwi
349 Stina Wistrand3.76 nwi3.48 nwi3.62 nwi3.75 nwi3.76 nwi3.73 nwi
276 Embla Säfström3.21 nwi3.13 nwi3.15 nwi3.05 nwi2.66 nwi
329 Annie Nordlander3.00 nwi2.20 nwi3.09 nwi2.97 nwi2.92 nwi2.80 nwi
235 Novalie HellmanDNS
241 Liv Lindström3.15 nwi3.17 nwi3.05 nwi3.19 nwi3.23 nwi3.06 nwi
361 Celine Svärd3.21 nwi3.33 nwi3.63 nwi3.65 nwi3.47 nwi3.40 nwi
F11 Kula
Vikt: 2,0kg
18/5 12:05
1 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 6.75 PB
2 Stina Wistrand
SK Bore
14 SK Bore 6.04 PB
3 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 5.39 PB
4 Maja Börjander
Säffle FIK
14 Säffle FIK 5.26 PB
5 Celine Svärd
Säffle FIK
14 Säffle FIK 4.97 PB
6 Annie Nordlander
SK Bore
14 SK Bore 4.53 PB
7 Liv Lindström
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 4.35 PB
Novalie Hellman
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad DNS
123456
253 Petra Tijanic Berglund4.185.145.395.014.905.28
361 Celine Svärd4.114.644.974.644.094.68
241 Liv Lindström4.194.15x4.004.274.35
329 Annie Nordlander3.864.373.884.244.234.53
278 Elia Anderson5.916.006.586.486.386.75
353 Maja Börjander5.265.024.894.365.104.86
349 Stina Wistrand5.405.525.665.475.376.04
235 Novalie HellmanDNS
F11 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/5 10:00
Final
Tot. plac.
1 Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika 18.92 1
123456
278 Elia Anderson18.5018.92
Final
Tot. plac.
1 Ellen Syversen
SK Bore
13 SK Bore 14.87 2
123456
344 Ellen Syversen12.5414.87
F11 Boll
18/5 13:25
1 Stina Wistrand
SK Bore
14 SK Bore 24.50
2 Celine Svärd
Säffle FIK
14 Säffle FIK 21.30
3 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 18.54
4 Annie Nordlander
SK Bore
14 SK Bore 17.50
5 Maja Börjander
Säffle FIK
14 Säffle FIK 17.06
6 Petra Tijanic Berglund
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 15.76
7 Liv Lindström
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 12.72
Novalie Hellman
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad DNS
123456
235 Novalie HellmanDNS
241 Liv Lindström12.3012.72
361 Celine Svärd19.4421.30
276 Embla Säfström18.5418.26
253 Petra Tijanic Berglund13.8415.76
353 Maja Börjander17.0616.20
349 Stina Wistrand24.5023.76
329 Annie Nordlander16.8017.50
F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
18/5 12:30
Vind: +1.8
1 Gabriel Gunnarsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 11.25 SB
2 Martin Ågren
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 11.81 PB
3 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 11.82 PB
4 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 11.83 PB
5 Adam Djuvfeldt
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 12.34 PB
Män Längd
18/5 10:00
1 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 6.25 +2.0 SB
123456
221 Karl-William Einarson6.23 nwix 6.24 nwix 6.25 +2.03.53 nwi
Män Kula
Vikt: 7,26kg
18/5 16:20
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 12.38 SB
123456
251 Rikard Throgen-Hedin11.07x11.8212.38x12.21
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
18/5 11:05
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 49.10
123456
251 Rikard Throgen-Hedin49.1048.84
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
18/5 14:30
1 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 31.62 PB
2 Gabriel Gunnarsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 25.51 PB
3 Adam Djuvfeldt
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 23.62 PB
4 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 20.96 PB
123456
220 Adam Djuvfeldt23.0423.62
233 Gabriel Gunnarsson24.7125.51
221 Karl-William Einarson31.6231.20
222 Albin Enbacker20.3620.96
P19 100 m
18/5 12:30
Vind: +1.8
1 Isac Danielsson
Säffle FIK
06 Säffle FIK 11.99 PB
P19 Höjd
18/5 14:20
1 Michael Chen Reklev
Ull/Kisa IL (NOR)
05 Ull/Kisa IL (NOR) 192
181187192197201
364 Michael Chen Reklevoooxx-x
P19 Längd
18/5 10:00
1 Isac Danielsson
Säffle FIK
06 Säffle FIK 5.56 +2.8
123456
354 Isac Danielsson5.36 nwi5.56 +2.85.11 nwix x 5.21 nwi
P17 Höjd
18/5 14:20
1 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 178 PB
2 Even Jakob Ragnhildsløkken
Ull/Kisa IL (NOR)
08 Ull/Kisa IL (NOR) 175
155160165168171175178181
365 Even Jakob Ragnhildsløkken-----o-xxx
298 Ludvig Walanooo-xoxoxxoxxx
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
18/5 16:20
Tot. plac.
1 Anton Halkonen
Falu IK
08 Falu IK 11.96 1
123456
212 Anton Halkonen11.37xx11.8811.9611.62
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
18/5 11:05
1 Anton Halkonen
Falu IK
08 Falu IK 36.81 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 34.46 PB
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 25.79 PB
123456
357 Olle Höök22.6225.79
356 Gustav Höök34.46x
212 Anton Halkonen36.81x
P17 Spjut
Vikt: 700g
18/5 10:00
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 51.86 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 39.50 SB
123456
356 Gustav Höök51.86x
357 Olle Höök39.50x
P15 Längd
18/5 10:50
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.96 +2.4
123456
231 Isak Grenegård4.65 nwi4.96 +2.44.58 nwi4.71 nwix 4.96 +2.4
P15 Spjut
Vikt: 600g
18/5 10:00
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 40.89 PB
123456
231 Isak Grenegård38.3840.89
P13 60 m
18/5 11:50
Vind: nwi
1 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 9.22
Emil Westberg
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
18/5 13:10
1 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 11.15 PB
2 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 10.81 PB
3 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 7.91 PB
4 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 7.54 PB
123456
342 Anton Stigemo7.54x6.76xx6.40
343 Gustav Stigemo9.93x8.7410.8110.44x
332 Olle Olsson9.8110.68xxx11.15
296 Liam Mattiasson7.607.367.337.067.917.47
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/5 10:30
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 39.41 PB
2 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 37.11 PB
3 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 32.80 PB
4 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 21.97 SB
5 Anton Chytraeus
KFUM Arvika
11 KFUM Arvika 17.71 SB
123456
280 Anton Chytraeus17.7117.62
296 Liam Mattiasson21.9720.96
343 Gustav Stigemo39.4137.85
342 Anton Stigemo37.1133.22
332 Olle Olsson23.3032.80
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
18/5 16:25
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 47.17 PB
2 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 34.68 PB
Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore DNS
123456
343 Gustav Stigemo47.17x
342 Anton Stigemo34.6833.33
332 Olle OlssonDNS
P13 Spjut
Vikt: 400g
18/5 12:30
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 33.05 PB
2 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 24.89 PB
3 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 24.50 PB
4 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 19.33 SB
123456
296 Liam Mattiasson24.6924.89
332 Olle Olsson20.8024.50
342 Anton Stigemo19.3318.87
343 Gustav Stigemo30.7133.05
P11 400m Hinder
18/5 15:20
1 Sebastian Simo
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 1:22.54 PB
2 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 1:30.29
3 Wiktor Jansson
SK Bore
14 SK Bore 1:31.63
P11 60 m
18/5 10:20
A-Final
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Sebastian Simo
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 8.97 1
2 Hjalmar Persson
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 9.16 2
3 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 9.43 3
4 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 9.70 5
B-Final
Vind: nwi
Tot. plac.
1 John Danielsson
Säffle FIK
14 Säffle FIK 9.51 4
2 Simon Angelborg
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 9.76 6
3 Wiktor Jansson
SK Bore
14 SK Bore 10.44 7
4 Egon Olsson
SK Bore
14 SK Bore 10.50 8
P11 Höjd
18/5 13:00
1 Sebastian Simo
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 128 PB
2 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 125 =PB
3 Hjalmar Persson
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 120 PB
95100105110115120125128131
230 Victor Frykholm--oooxoxxoxxx
248 Sebastian Simoooooooooxxx
286 Hjalmar Perssonoooooxoxxx
P11 Längd
Hoppzon
18/5 14:20
1 Sebastian Simo
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 4.36 nwi
2 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 4.19 nwi
3 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 3.96 nwi
4 John Danielsson
Säffle FIK
14 Säffle FIK 3.86 nwi
5 Simon Angelborg
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 3.52 nwi
Hjalmar Persson
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika DNS
Egon Olsson
SK Bore
14 SK Bore DNS
123456
355 John Danielsson3.54 nwi3.62 nwi3.63 nwi3.74 nwi3.66 nwi3.86 nwi
230 Victor Frykholm3.99 nwi3.98 nwi4.02 nwi4.10 nwi4.13 nwi4.19 nwi
279 Simon Angelborg3.52 nwi3.49 nwi3.42 nwi3.47 nwi3.38 nwi3.34 nwi
294 Loui Högberg3.63 nwi3.76 nwi3.78 nwi3.68 nwix 3.96 nwi
286 Hjalmar PerssonDNS
248 Sebastian Simo3.93 nwi4.33 nwi4.36 nwi4.03 nwi4.29 nwi4.30 nwi
331 Egon OlssonDNS
P11 Kula
Vikt: 2,0kg
18/5 13:40
1 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 8.30 PB
2 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 7.69 PB
3 John Danielsson
Säffle FIK
14 Säffle FIK 7.04 PB
4 Simon Angelborg
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 6.43 PB
5 Thor Boden Larsbrink
IFK Sunne
14 IFK Sunne 6.02 PB
Egon Olsson
SK Bore
14 SK Bore DNS
123456
279 Simon Angelborg6.056.435.965.945.716.00
265 Thor Boden Larsbrink6.025.545.515.424.805.44
230 Victor Frykholm8.307.897.408.107.988.10
294 Loui Högberg6.917.117.527.407.697.31
355 John Danielsson6.456.335.956.797.046.78
331 Egon OlssonDNS
P11 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/5 11:45
1 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 23.36
2 Thor Boden Larsbrink
IFK Sunne
14 IFK Sunne 13.31
123456
265 Thor Boden Larsbrink13.3112.47
230 Victor Frykholm23.3620.15
P11 Boll
18/5 10:45
1 Victor Frykholm
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 34.52
2 Egon Olsson
SK Bore
14 SK Bore 31.68
3 John Danielsson
Säffle FIK
14 Säffle FIK 31.46
4 Sebastian Simo
IF Göta Karlstad
14 IF Göta Karlstad 30.38 PB
5 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 29.64
6 Thor Boden Larsbrink
IFK Sunne
14 IFK Sunne 27.58
7 Wiktor Jansson
SK Bore
14 SK Bore 24.36
8 Simon Angelborg
KFUM Arvika
14 KFUM Arvika 20.86
123456
294 Loui Högberg29.6427.28
318 Wiktor Jansson22.6424.36
248 Sebastian Simo30.3829.08
331 Egon Olsson31.6826.90
279 Simon Angelborg20.3820.86
355 John Danielsson31.4629.46
230 Victor Frykholm34.5232.50
265 Thor Boden Larsbrink27.5823.08
P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor Längd
18/5 10:00
1 Emilia Westberg
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 4.64 +2.4
2 Camilla Adolfsson
IF Göta Karlstad
88 IF Göta Karlstad 4.33 +2.0 PB
3 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 4.27 +1.8 PB
4 Rebecca Strand
IF Göta Karlstad
89 IF Göta Karlstad 4.04 +1.8 PB
123456
249 Rebecca Strand4.03 nwix 4.04 +1.8x x 3.88 nwi
214 Camilla Adolfsson4.13 nwi4.19 nwi4.33 +2.04.16 nwi4.24 nwix
256 Emilia Westberg4.49 nwi4.46 nwi4.56 nwix 4.36 nwi4.64 +2.4
252 Josefin Thudén4.14 nwi4.27 +1.84.12 nwi4.21 nwi4.07 nwi4.23 nwi
Sammanställning per klass
K40
1 Emilia Westberg
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 4.64
K35
1 Camilla Adolfsson
IF Göta Karlstad
88 IF Göta Karlstad 4.33
2 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 4.27
3 Rebecca Strand
IF Göta Karlstad
89 IF Göta Karlstad 4.04
Veteraner Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
18/5 15:15
1 Rebecca Strand
IF Göta Karlstad
89 IF Göta Karlstad 8.63 PB
2 Camilla Adolfsson
IF Göta Karlstad
88 IF Göta Karlstad 7.23 PB
123456
249 Rebecca Strand7.11x8.637.168.21x
214 Camilla Adolfsson6.856.867.237.186.926.92
Sammanställning per klass
K35
1 Rebecca Strand
IF Göta Karlstad
89 IF Göta Karlstad 8.63
2 Camilla Adolfsson
IF Göta Karlstad
88 IF Göta Karlstad 7.23
Veteraner Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
18/5 15:15
1 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 8.55 PB
2 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 7.10 SB
123456
227 Margaretha Folkex7.106.546.906.786.82
244 Anica Norman8.228.558.177.968.508.19
Sammanställning per klass
K55
1 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 8.55
2 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 7.10
Veteraner Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
18/5 12:20
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 31.35 SB
2 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 25.42 PB
3 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 17.29 SB
4 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 16.45 PB
123456
328 Erika Mähler17.2914.95
244 Anica Norman25.4224.96
227 Margaretha Folke16.4515.63
297 Camilla Mattson31.3531.28
Sammanställning per klass
K55
1 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 25.42
2 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 16.45
K50
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 31.35
K45
1 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 17.29
Veteraner Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
18/5 13:40
1 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 32.02 SB
2 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 21.55 PB
123456
328 Erika Mähler21.5519.99
252 Josefin Thudén30.9132.02
Sammanställning per klass
K45
1 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 21.55
K35
1 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 32.02
Veteraner Kvinnor Slägga
Vikt: 3,0kg
18/5 13:40
Tot. plac.
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 43.95 1 SB
123456
297 Camilla Mattson43.9543.67
Sammanställning per klass
K50
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 43.95
Veteraner Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
18/5 10:50
1 Maria Cecilia Frykholm
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 21.33 PB
2 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 20.91 PB
123456
229 Maria Cecilia Frykholm21.1221.33
252 Josefin Thudén20.9120.49
Sammanställning per klass
K35
1 Maria Cecilia Frykholm
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 21.33
2 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 20.91
Veteraner Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
18/5 10:50
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 28.46 PB
123456
297 Camilla Mattson25.7228.46
Sammanställning per klass
K50
1 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 28.46
Veteraner Män 100 m
18/5 12:20
Vind: +2.9
1 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 14.15
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
Sammanställning per klass
M35
1 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 14.15
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
Veteraner Män Kula
Vikt: 7,26kg
18/5 15:15
1 Tobias Lindström
IF Göta Karlstad
79 IF Göta Karlstad 6.46 PB
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
123456
242 Tobias Lindström6.366.46xx6.46x
237 Per JohanssonDNS
Sammanställning per klass
M45
1 Tobias Lindström
IF Göta Karlstad
79 IF Göta Karlstad 6.46
M35
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
Veteraner Män Kula
Vikt: 5,0kg
18/5 15:15
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 8.37
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 8.16
123456
363 Terje Aastorp8.118.37x7.818.198.05
362 Ove Aastorp8.167.86xx7.967.93
Sammanställning per klass
M65
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 8.37
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 8.16
Veteraner Män Kula
Vikt: 4,0kg
18/5 15:15
1 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 8.33
2 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 8.28 SB
123456
301 Magnar Langbråten8.338.26x7.828.128.30
300 Håkon Aasvestad8.28xx8.188.00-
Sammanställning per klass
M75
1 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 8.33
2 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 8.28
Veteraner Män Diskus
Vikt: 1,0kg
18/5 12:20
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 32.13
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 29.43
3 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 27.71 SB
4 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 22.84
123456
301 Magnar Langbråten22.8419.39
362 Ove Aastorp27.9029.43
363 Terje Aastorp32.1330.28
300 Håkon Aasvestad27.7125.07
Sammanställning per klass
M75
1 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 27.71
2 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 22.84
M65
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 32.13
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 29.43
Veteraner Män Slägga
Vikt: 5,0kg
18/5 13:40
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 27.01
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 21.81
123456
363 Terje Aastorp27.01x
362 Ove Aastorp21.3221.81
Sammanställning per klass
M65
1 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 27.01
2 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 21.81
Veteraner Män Slägga
Vikt: 4,0kg
18/5 13:40
1 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 27.60 SB
2 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 25.80
123456
300 Håkon Aasvestad27.60-
301 Magnar Langbråten25.8025.25
Sammanställning per klass
M75
1 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 27.60
2 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 25.80
Veteraner Män Spjut
Vikt: 800g
18/5 10:50
1 Tobias Lindström
IF Göta Karlstad
79 IF Göta Karlstad 20.25 PB
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
123456
242 Tobias Lindström19.8720.25
237 Per JohanssonDNS
Sammanställning per klass
M45
1 Tobias Lindström
IF Göta Karlstad
79 IF Göta Karlstad 20.25
M35
Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad DNS
Veteraner Män Spjut
Vikt: 600g
18/5 10:50
1 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 24.56
2 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 18.00
123456
362 Ove Aastorp24.5624.49
363 Terje Aastorp17.6818.00
Sammanställning per klass
M65
1 Ove Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 24.56
2 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 18.00
Veteraner Män Spjut
Vikt: 500g
18/5 10:50
1 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 24.85
2 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 24.45 SB
123456
300 Håkon Aasvestad24.45x
301 Magnar Langbråten24.8521.93
Sammanställning per klass
M75
1 Magnar Langbråten
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
48 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 24.85
2 Håkon Aasvestad
Kongsvinger IL Friidrett (NOR)
47 Kongsvinger IL Friidrett (NOR) 24.45