Resultat Malmö Indoor

Atleticum, Malmö   2020-02-01

Arrangör: Björnstorps IF och MAI Tävlingsledare: Mattias Grundelius, Marie Linnarsson och Vane Senast uppdaterad: 2020-06-21 22:59:40
Blandad 3000 m Final
Lördag 11:40
A-Final
Tot. plac.
1 Sara Lundberg
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 12:47.88 42 PB
2 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:54.32 43 SB
3 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 13:54.21 47 SB
4 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 14:05.20 48
5 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:07.56 49
6 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 15:02.74 50
7 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 15:38.36 51
8 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 17:27.45 52
9 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 17:40.27 53
10 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 21:57.92 54 SB
Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF DNS
Eddy Hultgren
Team Blekinge
59 Team Blekinge DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:28.28 38 SB
2 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:38.80 40
3 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:42.30 41 SB
4 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:13.65 44
5 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 13:13.74 45
6 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 13:14.70 46
Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna DNS
Anna Malmros
IS Göta
77 IS Göta DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Ola Sandström
Malmö AI
73 Malmö AI 11:05.34 20 SB
2 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 11:28.03 25 SB
3 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:30.32 26 SB
4 Christoffer Cimbritz
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 11:36.04 29 SB
5 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:42.49 30 SB
6 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 11:46.11 31
7 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:53.74 32 SB
8 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:54.93 33 PB
9 Patrik Karlsson
GF Idrott
71 GF Idrott 12:01.09 34
10 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:02.34 35
11 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:10.13 37
12 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 12:30.26 39
D-Final
Tot. plac.
1 Jon Videfors
GF Idrott
76 GF Idrott 10:53.66 18
2 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:02.37 19
3 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 11:06.59 21
4 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 11:23.38 22
5 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 11:25.66 23
6 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 11:26.02 24
7 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:35.40 28
8 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 12:10.08 36
Yoshihiro Tsunoda
Föreningslös
82 Föreningslös DNS
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 9:56.69 7 PB
2 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 10:07.82 8 SB
3 Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK 10:15.60 10
4 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 10:15.73 11
5 Julia Nilsson
IK Pallas
92 IK Pallas 10:16.08 12 PB
6 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:28.49 14
7 Anna Bjurman
IS Göta
88 IS Göta 10:28.68 15
8 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:32.33 16
9 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:41.73 17
10 Simon Strand
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 11:34.75 27
F-Final
Tot. plac.
1 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 8:58.16 1
2 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad 9:16.26 2
3 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 9:26.99 3
4 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:39.85 4
5 Magnus Håkansson
Heleneholms IF
88 Heleneholms IF 9:50.73 5
6 Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad 9:52.28 6
7 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 10:12.37 9
8 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:21.83 13
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 8:58.16
2 Magnus Håkansson
Heleneholms IF
88 Heleneholms IF 9:50.73
3 Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad 9:52.28
4 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 9:56.69
5 Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK 10:15.60
6 Simon Strand
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 11:34.75
7 Christoffer Cimbritz
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 11:36.04
M85
1 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 17:40.27
M80
1 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 21:57.92
M75
1 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 13:13.74
2 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:07.56
3 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 15:38.36
M70
1 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 15:02.74
Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna DNS
M65
1 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 17:27.45
M60
1 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:02.37
2 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 11:06.59
3 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 11:46.11
4 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:10.13
Eddy Hultgren
Team Blekinge
59 Team Blekinge DNS
Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg DNS
M55
1 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 11:25.66
2 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:53.74
3 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:54.93
4 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:02.34
M50
1 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 11:23.38
2 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 11:26.02
3 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:30.32
4 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:35.40
5 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:42.49
6 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 13:54.21
M45
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:39.85
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:21.83
3 Ola Sandström
Malmö AI
73 Malmö AI 11:05.34
4 Patrik Karlsson
GF Idrott
71 GF Idrott 12:01.09
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:28.28
6 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 12:30.26
M40
1 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 10:12.37
2 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:32.33
3 Jon Videfors
GF Idrott
76 GF Idrott 10:53.66
4 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 11:28.03
M35
1 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad 9:16.26
2 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 9:26.99
3 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 10:07.82
4 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 10:15.73
5 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:28.49
6 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:41.73
Yoshihiro Tsunoda
Föreningslös
82 Föreningslös DNS
Kvinnor
1 Julia Nilsson
IK Pallas
92 IK Pallas 10:16.08
2 Anna Bjurman
IS Göta
88 IS Göta 10:28.68
3 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 12:10.08
K70
Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF DNS
K60
1 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:13.65
2 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 13:14.70
K55
1 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:42.30
K50
1 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:38.80
K45
1 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:54.32
2 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 14:05.20
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
K40
Anna Malmros
IS Göta
77 IS Göta DNS
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF DNS
K35
1 Sara Lundberg
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 12:47.88
Kvinnor 400 m Final
Lördag 10:00
A-Final
Tot. plac.
1 Majvi Wijk
IFK Trelleborg
57 IFK Trelleborg 1:20.71 5
2 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:20.90 6 SB
3 Jenny Bergström
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 3:00.30 7
B-Final
Tot. plac.
1 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.71 1
2 Matilda Linde
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 1:07.49 2
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:10.03 3
4 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:12.71 4
Sammanställning per klass
Kvinnor
2 Matilda Linde
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 1:07.49
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:10.03
4 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:12.71
K80
1 Jenny Bergström
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 3:00.30
K60
1 Majvi Wijk
IFK Trelleborg
57 IFK Trelleborg 1:20.71
K45
1 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:20.90
K35
1 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.71
Kvinnor Stav Final
1 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 415
2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 405
3 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 385
4 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 365
5 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 300
6 Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
7 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 270
240250260270280290300310320365385395405415425
Luna Johannsen----xo-xxo-xxx
Gabriella Jönsson----------oooxxx
Freja Andersdotter---------oxoxxx
Annika Jönsson---------oxxx
Ellen Persson-ooooxxx
Elvira Collvinooooxxx
Linnea Jönsson----------oooxoxxx
Män 400 m Final
Lördag 10:10
A-Final
Tot. plac.
1 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 1:33.32 32
2 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 1:53.93 33 SB
3 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 2:22.30 34
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 1:25.45 28
2 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 1:31.65 29
3 Lars Rosenlund
Höörs IS
44 Höörs IS 1:32.23 31
C-Final
Tot. plac.
1 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:07.25 16
2 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 1:09.11 20
3 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg 1:15.66 26
4 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 1:31.70 30
D-Final
Tot. plac.
1 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 58.00 6 SB
2 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:00.42 12
3 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 1:13.21 24 SB
4 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:14.93 25 SB
E-Final
Tot. plac.
1 Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 55.35 4
2 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 1:11.29 22 SB
3 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:11.65 23 PB
4 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 1:24.43 27
F-Final
Tot. plac.
1 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 1:03.06 14
2 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 1:08.39 18
3 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 1:08.47 19
4 Tomas Nilsson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:10.81 21
G-Final
Tot. plac.
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 58.66 8 PB
2 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 1:00.05 10 SB
3 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 1:00.41 11
4 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:00.87 13 PB
H-Final
Tot. plac.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.38 2
2 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI 56.16 5
3 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad 58.69 9
4 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 1:04.92 15
I-Final
Tot. plac.
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 53.90 1
2 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 54.82 3
3 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 58.65 7 PB
4 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:07.61 17 SB
Sammanställning per klass
Män
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 53.90
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.38
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 54.82
4 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI 56.16
5 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 58.65
6 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:07.61
7 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 1:09.11
M85
1 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 1:53.93
M80
1 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 2:22.30
M75
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 1:25.45
2 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 1:31.65
3 Lars Rosenlund
Höörs IS
44 Höörs IS 1:32.23
M70
1 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 1:33.32
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact DNS
M65
1 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 1:31.70
M60
1 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:07.25
2 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg 1:15.66
M55
1 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 58.00
2 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:00.42
3 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 1:13.21
4 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:14.93
M50
1 Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 55.35
2 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 1:03.06
3 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 1:08.39
4 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 1:08.47
5 Tomas Nilsson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:10.81
6 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 1:11.29
7 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:11.65
8 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 1:24.43
M45
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 58.66
2 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 1:00.05
3 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 1:00.41
4 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:00.87
M35
1 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad 58.69
2 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 1:04.92
Män Stav Final
1 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 480
460480500
Magnus Herstedtxxoxxoxxx
K35 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 141
2 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI 138
126129132135138141144
0 Lina Sollvenoxoxooxxoxoxxx
0 Marie Linnarsson-ooooxxx
K35 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 12:00
1 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI 9.42
123456
0 Marie Linnarsson9.108.85x9.429.38x
K45 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI 135
117120122124126129132135138
0 Vanessa De Lucaoo--oxoxoxxoxxx
K45 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 12:00
1 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI 7.76
123456
0 Vanessa De Luca7.177.44x7.447.617.76
K50 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:00
1 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS 9.75
2 Runa Pettersson
Malmö AI
70 Malmö AI 7.98
123456
0 Ann Krogsgaard8.848.899.729.349.599.75
0 Runa Pettersson7.987.727.667.747.256.87
K55 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:00
1 Ann-Christin Lindh
IFK Lund
65 IFK Lund 7.21
2 Suzanna Bondesson
Malmö AI
64 Malmö AI 7.13
123456
0 Suzanna Bondessonx6.606.797.136.646.45
0 Ann-Christin Lindh6.877.216.746.856.956.82
K65 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:00
1 Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS 7.44
123456
0 Elisabet Ekborg6.806.847.017.016.867.44
K80 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:00
1 Anna Lisa Lind
IFK Lund
36 IFK Lund 5.45
123456
0 Anna Lisa Lind5.065.455.244.955.195.11
M40 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK 184
170173176180184
0 Andreas Leveauooooxo
M40 Kula Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 12:00
1 Anders Hörman
Höörs IS
76 Höörs IS 9.88
2 Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS 9.40
123456
0 Mattias Ekborg9.40xxxxx
0 Anders Hörman9.769.889.649.428.769.88
M45 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 132
120122124126129132135
387 Dennis Duexo--oxoxxoxxx
M45 Kula Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 12:00
1 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.43 PB
2 Jonas Krogsgaard
Höörs IS
72 Höörs IS 8.09
123456
387 Dennis Due7.747.728.177.808.038.43
0 Jonas Krogsgaard7.027.768.09x7.857.91
M50 Kula Final
Vikt: 6,0kg
Lördag 12:00
1 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 8.03
2 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 6.09
123456
361 Erik Månsson5.945.965.935.925.966.09
0 Alexander Milanovx7.237.448.037.668.00
M55 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas 144
126129132135138141144147
380 Peter Algotssonoooooooxxx
M65 Kula Final
Vikt: 5,0kg
Lördag 12:00
1 Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 9.97
123456
0 Mikael Sörensson9.689.879.199.329.779.97
M70 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF 111
99105108111114
0 Ulf Karlströmo-ooxxx
M70 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 12:00
1 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 13.26
2 Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF 5.90
123456
0 Kenneth Jansson12.5112.1213.26xxx
0 Ulf Karlström5.715.605.905.885.735.71
M75 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 126
2 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 117
3 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 111
9099105108111114117120122124126129
0 Magnus Andersson---ooooxxoxoxxoxoxxx
0 Klas Fjällrotoooooxxx
248 Åke Jonson----oooxxx
M75 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 12:00
1 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 9.21
2 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 7.12
123456
248 Åke Jonson5.876.336.877.126.90x
0 Klas Fjällrotx8.899.218.968.678.92
M80 Kula Final
Vikt: 3,0kg
1 Carl-Erik Särndal
Ystads IF
37 Ystads IF 10.11
123456
Carl-Erik Särndal9.679.659.709.629.8210.11
M85 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:00