Resultat Klubbmästerskap utomhus Bromma IF

Spånga Idrottsplats, Stockholm   2022-05-15

Arrangör: Bromma IF Tävlingsledare: Fredrik Olsson Senast uppdaterad: 2022-05-16 02:00:32
Visa Resultatkort
Kvinnor & F17 100 m
Klubbmästerskap
15/5 13:00
Vind: -1.0
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 12.95
2 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 12.99
3 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 13.03
4 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 13.08
5 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 13.48 PB
6 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 13.66
7 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 13.82
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 12.95
2 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 13.03
3 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 13.08
F17
1 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 12.99
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 13.48
3 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 13.66
4 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 13.82
Kvinnor 400 m
Klubbmästerskap
15/5 13:55
1 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 1:01.74
Kvinnor 800 m
Klubbmästerskap
15/5 14:25
1 Lykke Iacobaeus
Bromma IF
04 Bromma IF 2:20.26
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 2:21.60 PB
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Lykke Iacobaeus
Bromma IF
04 Bromma IF 2:20.26
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 2:21.60
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF DNF
Kvinnor Tresteg
15/5 13:35
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.78 +0.1 PB
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.72 +0.7 PB
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.39 +0.6
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF x
123456
648 Noomi Öhlund Karboub9.06 +1.69.30 +0.19.39 +0.68.82 nwix x
649 Norah Hamberg9.28 +0.79.50 +1.39.72 +0.78.35 +1.69.57 +1.5
662 Matilda Halfwordson11.63 +1.0x x 11.78 +0.111.60 +1.011.62 0.0
643 Sofia Sahlén Martínx x x x x x
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

F17 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 12:00
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 161
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 151
3 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 151 PB
131141146151156161165
667 Ophelia Viirman-xoxooxxx
665 Suzanne Lesageoxoxoxoxxx
662 Matilda Halfwordson---oooxxx
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
Klubbmästerskap
15/5 13:55
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.04 PB
2 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 9.19 PB
3 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.68 PB
123456
658 Lisa Appelquist8.369.198.918.938.808.69
662 Matilda Halfwordson9.4510.2810.4610.349.7211.04
665 Suzanne Lesage8.328.418.688.038.518.37
F17 Spjut
Vikt: 500g
Klubbmästerskap
15/5 12:30
1 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 30.98 PB
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 30.77
3 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 24.30
1234
665 Suzanne Lesage29.8830.9827.37
658 Lisa Appelquist22.5224.0024.3024.03
662 Matilda Halfwordson29.8130.7727.9928.00
F15 80 m Försök
Klubbmästerskap
15/5 12:35
Heat 1
Vind: -0.9
1 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.49 q
2 Inez Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 12.32 q
3 Sanna Mendes
Bromma IF
08 Bromma IF 12.44 q
4 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 12.52
Heat 2
Vind: -1.7
1 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 11.36 q
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.42 q
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.51 q
4 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 11.93 q
5 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 12.05 q
F15 80 m Final
Klubbmästerskap
15/5 13:10
Vind: +1.7
1 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 11.11
2 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.22 PB
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.27
4 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.30
5 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 12.08
6 Inez Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 12.24
7 Sanna Mendes
Bromma IF
08 Bromma IF 12.35
Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
F15 800 m
Klubbmästerskap
15/5 14:15
1 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 2:40.55
2 Inez Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 2:48.75
3 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 2:55.57
4 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 2:55.73
F15 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 11:45
1 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 141
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 141
=3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 136
=3 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 136
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 131
6 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 116
116121126131136141146
643 Sofia Sahlén Martínooooxxx
651 Rose Masoudi---ooxxx
649 Norah Hamberg---ooxxoxxx
646 Aline Wistam--oooxxx
639 Clara Hergexo
638 Anja Ekooxooxxoxoxxx
F15 Längd
Klubbmästerskap
15/5 10:20
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.61 +0.1
2 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 4.32 0.0
3 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.20 +1.0
4 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.00 +1.3
5 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 3.85 0.0
6 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 3.60 -1.6
7 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 3.53 -0.2
8 Sanna Mendes
Bromma IF
08 Bromma IF 3.39 0.0
123
646 Aline Wistamx 3.21 +2.53.85 0.0
648 Noomi Öhlund Karboub4.00 +1.33.83 +1.1x
642 Sanna Mendes2.91 +1.43.34 +2.43.39 0.0
651 Rose Masoudi4.18 0.04.25 +1.54.32 0.0
638 Anja Ek3.53 -0.2x 3.46 -1.3
643 Sofia Sahlén Martín4.05 +0.24.20 +1.03.98 0.0
639 Clara Herge3.51 +2.2x 3.60 -1.6
649 Norah Hamberg4.50 +3.84.61 +0.14.39 -1.7
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
Klubbmästerskap
15/5 13:25
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 8.51
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.42
3 Inez Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 5.92
4 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 5.92
5 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 5.75
6 Sanna Mendes
Bromma IF
08 Bromma IF 5.53
Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF x
Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF x
123
643 Sofia Sahlén Martín8.427.047.63
645 Antonia van Uelftxxx
639 Clara Herge5.755.285.51
649 Norah Hamberg8.51xx
648 Noomi Öhlund Karboubxxx
638 Anja Ekxx5.92
642 Sanna Mendes5.535.505.03
641 Inez Kieffer5.924.565.34
F15 Spjut
Vikt: 500g
Klubbmästerskap
15/5 09:30
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 29.65 PB
2 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 17.84
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 15.18
4 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 14.95 PB
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 13.93
6 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 12.37
Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF -
123456
651 Rose Masoudi14.9513.2112.91---
643 Sofia Sahlén Martín13.6510.0613.93---
638 Anja Ekxxx---
648 Noomi Öhlund Karboub15.18xx---
649 Norah Hamberg29.6527.3628.20---
639 Clara Herge12.3711.8711.30---
646 Aline Wistam14.8017.3517.84---
F13 60 m Försök
Klubbmästerskap
15/5 11:25
Heat 1
Vind: -2.0
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.85 q
2 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 9.54 q
3 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 9.64 q PB
4 Ellen Landegren
Bromma IF
10 Bromma IF 10.00 PB
5 Matilda Billberg
Bromma IF
09 Bromma IF 10.83
Heat 2
Vind: +1.4
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.79 q
2 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 8.97 q PB
3 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 9.21 q PB
4 Astrid Landegren
Bromma IF
10 Bromma IF 9.39 q PB
5 Isabella Chu Burn
Bromma IF
09 Bromma IF 9.62 q
6 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 10.27 PB
7 Mathilda Gruffman
Bromma IF
10 Bromma IF 10.78
8 Malaika Andersson
Bromma IF
10 Bromma IF 10.81
F13 60 m Final
Klubbmästerskap
15/5 13:20
Vind: -2.5
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.72
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.77
3 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 9.16 PB
4 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 9.21
5 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 9.49 PB
6 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 9.57
7 Astrid Landegren
Bromma IF
10 Bromma IF 9.63
Isabella Chu Burn
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
F13 600 m
Klubbmästerskap
15/5 13:40
1 Beata du Hane
Bromma IF
10 Bromma IF 1:55.56
2 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 2:01.92 PB
3 Ebba Wahlgren
Bromma IF
09 Bromma IF 2:04.33 PB
4 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 2:15.06
Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
Esther Wallman
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
F13 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 10:10
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 146
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 141 SB
3 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 136 PB
4 Meja In De Betou
Bromma IF
09 Bromma IF 131
5 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 121 PB
106111116121126131136141146153
605 Stella Kjellbergooooxxx
627 Nova Hedlund Carlson---ooooxxoxxx
623 Pixie Buchta Lento---oooooxoxxx
619 Rebecca Aldensand-oooxooxoxxx
628 Meja In De Betou-oooxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
Klubbmästerskap
15/5 11:40
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 4.46 -2.7
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 4.32 -1.0
3 Meja In De Betou
Bromma IF
09 Bromma IF 4.29 -1.1
4 Ebba Wahlgren
Bromma IF
09 Bromma IF 4.26 -0.1 PB
5 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 4.04 0.0 PB
6 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 4.03 -0.9
7 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 4.02 -1.4 =SB
8 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 3.91 -1.9
9 Isabella Chu Burn
Bromma IF
09 Bromma IF 3.70 -0.8
10 Astrid Landegren
Bromma IF
10 Bromma IF 3.67 0.0 PB
11 Sophie Enevret
Bromma IF
09 Bromma IF 3.67 0.0
12 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 3.53 -0.8 PB
13 Ellen Landegren
Bromma IF
10 Bromma IF 3.49 -2.6
14 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 3.46 -0.7
15 Mathilda Gruffman
Bromma IF
10 Bromma IF 3.24 0.0
16 Matilda Billberg
Bromma IF
09 Bromma IF 3.14 -1.8
Esther Wallman
Bromma IF
10 Bromma IF x
123
607 Ellen Landegren3.49 -2.63.23 +0.83.39 -1.5
614 Theresa Van Uelft3.53 -0.83.49 +0.63.45 -1.5
599 Mathilda Gruffman3.24 0.03.09 +1.63.11 -2.2
630 Emelie Lagerdahl3.83 +0.63.83 +0.34.02 -1.4
622 Matilda Billberg3.12 -2.32.87 -2.13.14 -1.8
606 Astrid Landegren3.67 0.03.65 -2.43.38 -4.1
632 Stella Nylén4.03 -0.93.74 -1.63.91 -0.1
623 Pixie Buchta Lento4.16 -0.24.32 -1.04.30 0.0
625 Sophie Enevret3.62 +1.63.63 0.03.67 0.0
608 Linnea Lyktberg3.58 +1.94.04 0.03.89 -2.0
628 Meja In De Betou4.17 -0.44.29 -1.14.08 -2.3
627 Nova Hedlund Carlson4.39 -1.64.36 -2.14.46 -2.7
619 Rebecca Aldensand3.87 +2.13.91 -1.93.86 -1.3
635 Ebba Wahlgren4.08 +2.14.26 -0.13.03 -2.6
615 Esther Wallmanx x x
624 Isabella Chu Burn3.42 +0.93.70 -0.83.58 -2.3
605 Stella Kjellberg3.41 +2.43.46 -0.73.30 -2.9
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
Klubbmästerskap
15/5 12:45
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.59 PB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 9.00 PB
3 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 8.19 PB
4 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 7.67
5 Meja In De Betou
Bromma IF
09 Bromma IF 7.65
6 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 7.64
7 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 7.33 PB
8 Matilda Billberg
Bromma IF
09 Bromma IF 5.68 PB
9 Julia Jillestam
Bromma IF
09 Bromma IF 5.57 PB
123
627 Nova Hedlund Carlson8.868.709.59
629 Julia Jillestam5.225.575.56
614 Theresa Van Uelft5.66x7.67
623 Pixie Buchta Lento9.008.918.87
619 Rebecca Aldensand7.898.128.19
622 Matilda Billberg5.68x5.64
630 Emelie Lagerdahl6.796.727.64
605 Stella Kjellberg6.346.737.33
628 Meja In De Betoux7.487.65
F13 Spjut
Vikt: 400g
Klubbmästerskap
15/5 14:10
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 20.00
2 Rebecca Aldensand
Bromma IF
09 Bromma IF 17.47 PB
3 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 15.45 PB
4 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 15.13 PB
5 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 12.84 PB
6 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 10.37
7 Julia Jillestam
Bromma IF
09 Bromma IF 10.10
8 Matilda Billberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.40
1234
629 Julia Jillestam9.6910.108.46-
627 Nova Hedlund Carlson16.1719.8220.00-
619 Rebecca Aldensand16.8116.8617.47-
622 Matilda Billberg7.608.318.40-
605 Stella Kjellberg12.8411.678.55-
630 Emelie Lagerdahl10.5712.0615.45-
614 Theresa Van Uelft8.5610.379.44-
623 Pixie Buchta Lento12.7114.0415.13-
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 100 m
Klubbmästerskap
15/5 12:55
Vind: -0.9
1 Elias Bouloussaa
Bromma IF
05 Bromma IF 12.11
2 Artur Hoffsümmer
Bromma IF
06 Bromma IF 13.88
Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF DNS
Sammanställning per klass
P17
1 Elias Bouloussaa
Bromma IF
05 Bromma IF 12.11
2 Artur Hoffsümmer
Bromma IF
06 Bromma IF 13.88
Män
Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF DNS
Män & P17 800 m
Klubbmästerskap
15/5 14:35
1 Axel Hagerud
Bromma IF
02 Bromma IF 2:03.07
2 Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:04.87 PB
3 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 2:06.92 PB
4 Michael Negasi
Bromma IF
06 Bromma IF 2:16.47
5 Anton Jotoft
Bromma IF
94 Bromma IF 2:19.34
6 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 2:35.36 PB
7 Artur Hoffsümmer
Bromma IF
06 Bromma IF 2:36.98
Sammanställning per klass
P17
1 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 2:06.92
2 Michael Negasi
Bromma IF
06 Bromma IF 2:16.47
3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 2:35.36
4 Artur Hoffsümmer
Bromma IF
06 Bromma IF 2:36.98
Män
1 Axel Hagerud
Bromma IF
02 Bromma IF 2:03.07
2 Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:04.87
3 Anton Jotoft
Bromma IF
94 Bromma IF 2:19.34
Män Höjd
Klubbmästerskap
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 185
175178181184185188
674 Malte Fuchs Edbergooo-oxxxx
Män Kula
Vikt: 7,26kg
Klubbmästerskap
15/5 10:10
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.09 PB
2 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 10.62 PB
3 Edvin Livak
Bromma IF
03 Bromma IF 7.61
4 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 6.36
123456
673 Ludvig Wallénx9.6510.6210.4510.1710.39
674 Malte Fuchs Edberg10.3810.7410.4611.0410.9711.09
669 Nils Gähler6.236.026.296.286.356.36
676 Edvin Livak7.177.467.306.997.617.32
Män Spjut
Vikt: 800g
Klubbmästerskap
15/5 14:45
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 45.82 PB
2 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 29.59
3 Edvin Livak
Bromma IF
03 Bromma IF 25.30
1234
676 Edvin Livakxx25.300.23
673 Ludvig Wallén29.5927.5028.8021.86
674 Malte Fuchs Edberg44.8545.8242.6743.67
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P17 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 12:15
1 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 178 PB
2 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 175
160165169172175178
656 Kim Wingrenooxoxooxxx
661 Filip Ekströmoooooxo
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
Klubbmästerskap
15/5 10:10
1 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.93 PB
2 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 10.26 PB
123456
661 Filip Ekström12.0611.3712.93x12.3111.77
663 Nils Halvorsen10.26x9.518.428.3310.26
P17 Spjut
Vikt: 700g
Klubbmästerskap
15/5 14:45
1 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 41.03
2 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 33.68 PB
3 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 25.77
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 24.66
Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF x
Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF x
1234
661 Filip Ekström37.7937.9839.9141.03
657 Enzo Öhman23.3925.7725.2325.24
655 Hugo Sörvik Sjölinxxxx
663 Nils Halvorsenxxxx
656 Kim Wingrenxx24.6624.20
664 Victor Johnson33.2133.6832.6333.10
P15 80 m
Klubbmästerskap
15/5 12:45
Vind: 0.0
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.07 PB
2 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 11.08
3 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 11.42
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
P15 800 m
Klubbmästerskap
15/5 14:05
1 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 2:18.29 PB
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 2:40.50 PB
P15 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 10:55
1 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 141
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 141
126131136141146
647 Erland Wärnoooxoxxx
653 William Wellstedto-oxxoxxx
P15 Längd
Klubbmästerskap
15/5 09:40
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 5.04 nwi
2 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 4.49 nwi
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 3.08 nwi
123
653 William Wellstedtx 5.04 nwix
637 Vilgot Didrikson3.08 nwix x
647 Erland Wärn4.38 +0.34.49 nwix
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
Klubbmästerskap
15/5 12:05
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 11.96 PB
2 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 8.66
3 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 7.82
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF x
123
653 William Wellstedt10.9011.9610.79
647 Erland Wärn8.218.668.51
637 Vilgot Didriksonxxx
644 Oskar Thews7.327.727.82
P15 Spjut
Vikt: 600g
Klubbmästerskap
15/5 13:00
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 28.50 PB
2 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 26.23
3 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 23.07
1234
647 Erland Wärn25.9526.2324.31-
644 Oskar Thews13.4923.07x-
653 William Wellstedtx27.0228.50-
P13 60 m Försök
Klubbmästerskap
15/5 11:05
Heat 1
Vind: -1.9
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.18 q
2 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 8.91 q PB
3 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 9.11 q PB
4 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 9.91 PB
5 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 10.04
Heat 2
Vind: -1.4
1 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.58 q PB
2 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 9.07 q
3 Fredrik Hammar
Bromma IF
10 Bromma IF 9.60
4 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 9.84
5 Vidar Johansson
Bromma IF
10 Bromma IF 9.92
6 Arvin Banian
Bromma IF
09 Bromma IF 9.96
Heat 3
Vind: +1.6
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.52 q PB
2 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 9.05 q
3 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 9.19 q PB
4 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 9.76
5 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 9.98
6 Arvid Wernersson
Bromma IF
10 Bromma IF 10.65
P13 60 m Final
Klubbmästerskap
15/5 13:15
Vind: +1.3
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.28
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.58 8.573
3 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.58 8.578
4 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 9.06
5 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 9.18
6 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 9.38
7 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 9.39
8 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 9.41
P13 600 m
Klubbmästerskap
15/5 13:30
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 1:44.57
2 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 1:56.21
3 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 1:59.99 PB
4 Fredrik Hammar
Bromma IF
10 Bromma IF 2:02.58
5 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 2:03.03 PB
6 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 2:03.64 PB
7 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 2:07.55 PB
8 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 2:17.63
9 Arvid Wernersson
Bromma IF
10 Bromma IF 2:20.28
Vidar Johansson
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
P13 Höjd
Klubbmästerskap
15/5 09:45
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 161 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 152 PB
3 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 136
4 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 131 PB
5 Arvin Banian
Bromma IF
09 Bromma IF 131 PB
6 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 126 PB
7 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 121 PB
8 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 116 PB
9 Gustav Jansson Vallenfjord
Bromma IF
10 Bromma IF 111
101106111116121126131136141146149152155158161164
603 Gustav Jansson Vallenfjordooo-----------
601 Victor Hergeooooxxx
602 David Hultoooooxxoxxx
595 Nils Bernström Wallerbergoooxooxxx
613 Jonatan Torssell--oooooxxx
617 David Ahlberg-----oooooooxxx
631 Tage Midanderooooooxoxxoxxx
633 Ivar Olsson-----o-o-xxoooo-oxxx
621 Arvin Banianoooooxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
Klubbmästerskap
15/5 12:30
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.17 +1.4
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 4.70 -0.6
3 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 4.29 +1.0 PB
4 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 4.27 -3.0 PB
5 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 4.18 -0.7 PB
6 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 3.79 0.0 PB
7 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 3.70 -2.2
8 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 3.69 +0.9
9 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 3.62 -2.1 PB
10 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 3.58 +0.6
11 Vidar Johansson
Bromma IF
10 Bromma IF 3.54 +3.7
12 Arvin Banian
Bromma IF
09 Bromma IF 3.44 +0.6 PB
13 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 3.44 +1.6 PB
14 Arvid Wernersson
Bromma IF
10 Bromma IF 3.27 -1.5
15 Alvar Tegel
Bromma IF
10 Bromma IF 2.84 -0.3
Adrame Badjie
Bromma IF
10 Bromma IF -
Noel Persson
Bromma IF
10 Bromma IF -
123
610 Harry Rosendahl4.27 -3.04.11 +2.33.94 -6.0
616 Arvid Wernersson3.27 -1.53.11 +1.53.11 +2.1
626 Elias Ghazi3.83 -2.63.86 +1.04.18 -0.7
593 Adrame Badjie- - -
621 Arvin Banian3.01 0.03.37 -1.13.44 +0.6
633 Ivar Olsson4.80 -2.65.17 +1.42.94 -0.6
631 Tage Midander3.53 -2.03.58 -2.33.70 -2.2
609 Noel Persson- - -
601 Victor Herge3.56 -1.73.56 0.03.58 +0.6
617 David Ahlberg3.85 -1.44.70 -0.64.66 +1.6
604 Vidar Johansson3.37 +0.23.45 +0.23.54 +3.7
618 Erik Ahlmalm3.61 +1.43.62 -2.13.31 +1.7
595 Nils Bernström Wallerberg3.18 +0.63.21 -0.53.44 +1.6
602 David Hult4.29 +1.03.95 -3.04.19 +1.2
594 Eyvind Bergman3.58 -6.03.26 -0.73.69 +0.9
611 Alvar Tegel2.65 +0.12.84 -0.32.65 +2.5
613 Jonatan Torssell3.70 +2.33.27 +0.13.79 0.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
Klubbmästerskap
15/5 11:25
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.56
2 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 7.92 PB
3 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 7.01
4 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 6.45
5 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 6.03
6 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 5.73
7 Gustav Jansson Vallenfjord
Bromma IF
10 Bromma IF 5.44
8 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 5.30
9 Arvid Wernersson
Bromma IF
10 Bromma IF 5.11
10 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 4.63
123
603 Gustav Jansson Vallenfjord4.734.955.44
610 Harry Rosendahl6.436.226.45
616 Arvid Wernersson5.115.034.99
631 Tage Midander6.867.015.89
626 Elias Ghazi7.927.047.79
596 Eddie Carlsten5.355.466.03
618 Erik Ahlmalm4.885.135.30
601 Victor Herge4.885.735.67
595 Nils Bernström Wallerberg4.634.53x
617 David Ahlberg7.728.568.46
P13 Spjut
Vikt: 400g
Klubbmästerskap
15/5 13:40
1 Elias Ghazi
Bromma IF
09 Bromma IF 22.52 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 22.29 PB
3 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 15.68
4 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 14.62
5 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 13.79 PB
6 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 13.20
7 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 12.51
8 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 11.69
9 Arvid Wernersson
Bromma IF
10 Bromma IF 10.87
1234
616 Arvid Wernersson9.539.7310.87-
617 David Ahlberg20.7322.2914.05-
631 Tage Midander11.699.149.14-
601 Victor Herge12.6911.2613.20-
602 David Hult12.519.7711.45-
594 Eyvind Bergman15.6812.6510.20-
610 Harry Rosendahl10.3914.6213.31-
626 Elias Ghazi20.4322.5219.58-
618 Erik Ahlmalm12.0512.0513.79-
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.