Resultat Team Sportia-spelen

Team Sportia Hallen, Motala   2020-02-09

Arrangör: Motala AIF Tävlingsledare: Peter Håkansson Senast uppdaterad: 2020-02-10 19:33:21
Kvinnor 60 m Försök
Söndag
Heat 1
1 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 8.00 q
2 Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 8.33 q
3 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 8.43 q
4 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF 8.79 q
5 Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö 8.80
6 Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF 9.23
7 Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 9.56
Heat 2
1 Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK 7.95 q
2 Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 8.17 q
3 Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF 8.51 q
4 Orchina Ghreibo
Linköpings GIF
00 Linköpings GIF 8.76 q
5 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 8.88
6 Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 9.01
7 Linda Nordh
KFUM Örebro
81 KFUM Örebro 9.24
Kvinnor 60 m Final
Söndag
1 Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK 7.95
2 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 8.15
3 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 8.36
4 Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 8.37
5 Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF 8.51
6 Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 8.57
7 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF 8.70
8 Orchina Ghreibo
Linköpings GIF
00 Linköpings GIF 8.77
Kvinnor 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
Ida Thunberg
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 26.60 1
Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF 27.71 2
Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 29.52 5
Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF 27.97 3
2 Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 28.98 4
3 Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF 31.29 6
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF DNS
Kvinnor 800 m Final
Söndag
1 Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 2:22.76
2 Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 2:58.56
Kvinnor Längd Final
1 Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK 5.73
2 Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 4.98
3 Sofie Fransson
KFUM Örebro
02 KFUM Örebro 4.62
4 Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF 4.43
5 Camilla Sevelin
Katrineholms SK
82 Katrineholms SK 4.36
6 Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 4.20
123456
Eva Sandvall4.324.264.434.204.39-
Sofie Franssonx4.564.354.62x4.52
Filippa Svensson4.054.154.204.203.854.00
Camilla Sevelin4.324.224.334.36x3.90
Moa Ullgrenx5.44x5.595.735.64
Sofia Carlberg4.954.984.911.714.684.85
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
1 Amanda Malmehed
IF Göta
98 IF Göta 14.08
2 Emilia Malmehed
Linköpings GIF
01 Linköpings GIF 12.89
3 Ida Thunberg
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 12.38
4 Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö 12.28
5 Elisabeth Lithell
KFUM Örebro
90 KFUM Örebro 11.14
6 Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF 11.10
123456
Elisabeth Lithell10.66x9.97x10.8811.14
Emilia Malmehed12.64x12.6412.8912.7512.62
Ida Thunberg12.3812.23x12.1011.9011.72
Martina Efraimsson10.4710.5210.50x11.1011.01
Frida Bergvall11.77x11.7712.21x12.28
Amanda Malmehed13.62x14.08x13.6113.47
F17 800 m final
Söndag 14:58
1 Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 2:45.18
F17 Längd Final
1 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 5.33
2 Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 3.62
123456
Julia Westh3.583.623.363.303.363.22
Linnea Svanhall4.933.635.125.225.335.19
F15 60 m Försök
Söndag
Heat 1
1 Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.60 q
2 Alva Zimmerman
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 9.84 q
3 Ida Hodzic
Motala AIF
05 Motala AIF 11.82 q
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF DNS
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
Heat 2
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 8.17 q
2 Linn von Hofsten
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF 8.45 q
3 Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 8.47 q PB
4 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.83 q PB
5 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 9.12 q
F15 60 m Final
Söndag
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 8.19
2 Linn von Hofsten
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF 8.46
3 Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.59
4 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.78 PB
5 Alva Zimmerman
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 9.94
6 Ida Hodzic
Motala AIF
05 Motala AIF 11.96
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS DNS
F15 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
1 Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 27.90 1 PB
2 Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 29.31 3
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 29.03 2
2 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 31.07 4
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
F15 1000 m final
Söndag 13:11
1 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 3:19.68
2 Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 3:20.70
3 Clara Widfeldt
Tjalve IF
06 Tjalve IF 3:35.93 SB
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
Söndag
Heat 1
1 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 9.49 q
2 Ida Fogdesson
Tjalve IF
06 Tjalve IF 9.58 q
3 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 9.59 q
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 9.94 q
Heat 2
1 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 10.28
2 Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 10.45
3 Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 10.84
4 Ester Müller
IK Tjelvar
05 IK Tjelvar 11.42
Heat 3
1 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 10.11 q
2 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 10.78
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF DNF
F15 Höjd Final
1 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 155
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 152
3 Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 152
4 Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 149
5 Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 149
6 Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 139
7 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 139
8 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 134
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF x
110120127134139144149152155157
Emelie Nyström----ooxxoxxx
Nova Boquistx
Alice Enetjärn----ooxoxoxxx
Matilda Martini--ooxxx
Malva Axén---oxoxxx
Emma Hjelm----ooooxxox
Ida Kindbom---ooxoxxooxxx
Evelina Swärdborn--oooxx
Linnea Lind---oxoxxooxxx
F15 Stav Final
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 280
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 260
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF ig
Lisa Carlsson
Tjalve IF
08 Tjalve IF ig
F15 Längd Final
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 4.95
2 Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 4.86
3 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 4.81
4 Ida Fogdesson
Tjalve IF
06 Tjalve IF 4.80
5 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.68
6 Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 4.55
7 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.52
8 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.43 =PB
9 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 4.14
10 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 4.13
11 Ester Müller
IK Tjelvar
05 IK Tjelvar 3.50
123456
Linnea Lind4.554.494.504.43x4.53
Matilda Martini4.144.073.81
Stella Önander4.344.204.124.274.274.43
Emma Hjelm4.594.684.694.634.764.81
Alice Enetjärn4.664.564.664.604.864.63
Ida Kindbom4.29x4.524.364.484.47
Svea Eklundh3.804.094.13
Olivia Sipos4.67x4.434.474.68x
Ida Fogdesson4.804.804.354.444.684.55
Lina Ånstad4.764.954.834.794.844.82
Ester Müllerx3.503.35
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
1 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 12.70
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 10.26
3 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 10.16
4 Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF 6.51
5 Ida Hodzic
Motala AIF
05 Motala AIF 5.69
123456
Svea Eklundh9.199.149.76x10.16x
Nova Boquist6.515.895.97x5.955.90
Malva Axén11.8611.6511.8212.2112.3412.70
Ida Kindbom8.518.7110.269.659.489.62
Ida Hodzicx5.695.215.434.895.43
F13 60 m Försök
Söndag
Heat 1
1 Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK 9.00 q
2 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.07 q
3 Tilda Östensen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 9.27 q PB
4 Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR) 9.50 9.50
5 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 9.81
6 Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 9.87 PB
Heat 2
1 Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK 9.02 q PB
2 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 9.43 q
3 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 9.62
4 Alva Jansson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.97
5 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.30 PB
6 Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 10.37
Heat 3
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.62 q
2 Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF 9.06 q
3 Julia Eriksson
Skeninge IK
08 Skeninge IK 9.46
4 thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.47 PB 9.465
5 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 9.47 PB 9.467
6 Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö 9.72
7 Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 10.16
Heat 4
1 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.85 q
2 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.50 9.50
3 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 9.70
4 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.83
5 Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 9.90
6 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 9.96
7 Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF 10.01
F13 60 m Final
Söndag
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.57
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.75 PB
3 Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK 8.89
=4 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.01 9.01
=4 Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK 9.01 PB 9.01
6 Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF 9.03
=7 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 9.41 9.41
=7 Tilda Östensen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 9.41 9.41
F13 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 29.35 1 PB
2 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 30.14 2
3 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.16 5 PB
4 Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 33.41 11
B-Final
Tot. plac.
1 Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF 30.75 3
2 thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.74 8 PB
3 Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 35.63 16
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 36.59 17
C-Final
Tot. plac.
1 Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR) 31.72 7
2 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 33.57 12
3 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 34.27 13
Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 34.76 14
D-Final
Tot. plac.
1 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 33.10 10
2 Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF 35.61 15
Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 30.86 4
2 Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK 31.21 6
3 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 32.77 9
F13 800 m Final
Söndag 14:25
1 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:35.67
2 Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF 2:42.62
3 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 2:43.04
4 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 2:53.72
5 Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 3:05.09
6 Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF 3:14.67
F13 Höjd Final
1 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 142 PB
2 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 139
=3 Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 133
=3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 133
=3 Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF 133
6 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 130
7 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 130
8 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 127
9 thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 127 PB
10 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 127
=11 Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR) 124
=11 Tilda Östensen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 124
13 Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 124 PB
14 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 121
=15 Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö 118
=15 Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 118
17 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 115
18 Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF 105
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF x
100105110115118121124127130133136139142144
Alina Haleniusoooxoxxx
Ellen Barkhagen-oooooxoxxx
Hilma Sevelin ---oo-ooxoxxoxxx
Alice Hernberg---ooooxxoxxx
Ellen Falkerby-ooooooxxx
Filippa Erikssonooxxx
Molly Petterssonoooooxxx
Tove Arwidson-------ooxoxoxxoxxx
Nova Lie Cederqvistoooooooxoxxx
thea randström--ooo-xooxoxxx
Tinne Jacobsson---ooooooxoooxxoxxx
Moa Kindbom---oooxoxooxxx
Tuva Lindstedt---oooooxoxxoxxx
Matilda Käck-oooxooxoxoxxoxxx
Tilda Östensen-ooooooxxx
Elina Jonsson-ooooxxx
Amelie Fritshammarxxx
Sofia Skuthälla-ooooxooooxxoxxx
Edith Gustafsson-ooooxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.58
2 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 4.41
3 Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK 4.25
4 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.20
5 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.20 PB
6 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.20
7 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.16
8 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 4.04
9 Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF 4.03
10 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 4.02
11 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 4.01
12 Julia Eriksson
Skeninge IK
08 Skeninge IK 3.90
13 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 3.88
14 thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.87 PB
15 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 3.85
16 Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 3.83
17 Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK 3.82
18 Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 3.76
19 Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF 3.76
20 Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF 3.72
21 Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 3.71 PB
22 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 3.64
23 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.55
24 Julie Munkhammar
IK Tjelvar
07 IK Tjelvar 3.52
25 Märtha Övrebö
Tranås AIF
08 Tranås AIF 2.45
123456
Alina Halenius4.043.303.103.643.533.67
Emilia Håårdh3.944.044.204.004.204.04
Alice Kindberg3.403.553.40
Ellen Barkhagen3.713.403.65
Tinne Jacobssonxx4.204.024.204.00
thea randström3.723.873.84
Märtha Övrebö2.452.332.37
Evenilla Berglund3.853.673.66
Nova Lie Cederqvist3.533.643.43
Vanessa Toftemyr3.033.803.82
Selma Thor3.723.573.56
Julie Munkhammar3.523.52x
Sofia Skuthälla3.754.034.02
Amanda Lind3.473.673.83
Amelie Fritshammarx3.763.70
Tuva Lindstedt4.524.584.394.394.384.48
Elin Larsson3.972.514.01
Tove Arwidson4.163.964.004.033.144.09
Irma Westh4.174.174.103.964.184.20
Bella Skogsberg4.124.06x4.184.144.25
Hilma Sevelin 3.743.763.75
Matilda Käck3.933.934.02
Alice Hernberg3.964.144.274.304.304.41
Julia Eriksson3.823.783.90
Edith Gustafsson3.883.773.73
F13 Tresteg Final
Hoppzon
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 9.92
2 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 9.31
3 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.84
4 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 8.62
5 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 8.53
6 Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.44
7 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 8.36
8 Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.23
9 Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF 8.09
10 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 8.00
11 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 7.90
12 Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF 7.71
13 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 7.53
14 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 7.44
15 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 7.18
Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF -
123456
Nova Lie Cederqvist8.097.948.05
Isabelle Bahr---
Hilma Sevelin 8.087.918.108.038.108.23
Alina Halenius7.446.887.22
Elin Larsson8.178.027.938.118.218.36
Alice Hernberg8.548.628.378.31--
Sara Björklund7.907.737.64
Märta Samuelsson7.447.507.53
Matilda Käck8.488.538.438.458.448.29
Amelie Fritshammar7.717.607.59
Nellie Garmland9.039.138.808.929.31x
Tuva Lindstedt9.549.429.419.359.649.92
Emilia Håårdh8.848.648.368.458.618.58
Malva Sundqvist8.007.837.92
Amanda Lindx7.948.418.448.248.21
Alice Kindberg6.927.097.18
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 9.96
2 Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK 9.82
3 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.50
4 Evelina Appel
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.37
5 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 9.20
6 Julie Munkhammar
IK Tjelvar
07 IK Tjelvar 8.61
7 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 8.57
8 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 8.48
9 Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF 8.08
10 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.08
11 thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 7.57
12 Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 7.31
13 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 7.17
14 Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK 7.08
15 Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 6.27
16 Märtha Övrebö
Tranås AIF
08 Tranås AIF 5.33
123456
Matilda Käck8.088.278.478.548.418.57
Hilma Sevelin 6.347.317.19
Märtha Övrebö5.335.254.89
Evenilla Berglund7.176.636.73
Vanessa Toftemyr6.696.807.08
Amanda Lind6.096.275.83
Tuva Lindstedt7.828.689.159.21x9.96
Emilia Håårdh8.468.428.679.20x9.16
Elin Larsson8.488.208.378.057.96x
Tinne Jacobsson7.547.418.08
thea randström7.57x7.08
Julie Munkhammar8.54x7.788.618.076.98
Bella Skogsberg9.458.799.489.818.909.82
Evelina Appel8.639.37x8.968.558.88
Tove Arwidson8.859.508.589.319.499.19
Isa Zune7.938.088.08
F11 60 m Försök
Heat 1
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.24 q
2 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 9.77 q
3 Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 10.60 10.60
4 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 10.63
5 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 10.68
6 Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.83
Heat 2
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 9.13 q
2 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 9.54 q
3 Silje Munkhammar
IK Tjelvar
09 IK Tjelvar 10.35
4 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 10.46
5 Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF 10.52
6 Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu 10.60 10.60
Heat 3
1 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 9.25 q
2 Märta Ingeson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.43 q
3 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 9.80 q
4 Nova Engberg
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.04 q
5 Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.55
6 Ester Brännström
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 10.69
7 Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 10.74
F11 60 m Final
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 9.13
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.27
3 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 9.31
4 Märta Ingeson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.36
5 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 9.82
6 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 9.91
7 Nova Engberg
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.19
8 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 10.28
F11 600 m Final
1 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 2:07.55
2 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 2:14.51
3 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 2:14.84
4 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 2:22.55
5 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2:22.87
6 Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2:31.48
7 Nova Engberg
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2:32.84
F11 Höjd Final
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 132
2 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 126
3 Märta Ingeson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 123
4 Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 115 PB
5 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 115
6 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 115
7 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 110
=8 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 110
=8 Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 110
10 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 105
11 Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF 105
12 Ester Brännström
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 105
13 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 95
95100105110115120123126129132135
Meja Askestam---oooooxoxoxxx
Nelly Boquist --ooxoxxx
Märta Samuelsson-oooxxoxxx
Malva Sundqvistoxoxoxxoxoxxx
Ester Brännström--xxoxxx
Ebba Hammarstrand-oxxooxxx
Emina Ganovicxxooxoxxx
Ida Karlssonoooxxx
Märta Ingeson--ooooxoxxx
Nelly Hjertmanoooxoxxx
Lova Wahlströmoooxoxxx
Emma Pilemalmoxxx
Nellie Garmland--oooooxxoxxx
F11 Längd Final
Hoppzon
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.69
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 4.21
3 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 3.88
4 Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.73 PB
5 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 3.65
6 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 3.58
7 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.54
8 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 3.40
9 Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF 3.32
10 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 3.31
11 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 3.21
12 Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 3.17
13 Leona Andersson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 3.15
14 Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 3.07
15 Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2.98
16 Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2.91
1234
Lovisa Granström3.072.982.833.04
Meja Askestam4.213.954.003.95
Lova Wahlström3.173.083.013.12
Ida Karlsson3.313.293.303.05
Leona Andersson3.153.112.772.93
Ebba Hammarstrand2.763.473.363.54
Linnéa Dahl2.692.982.842.72
Emma Pilemalm3.303.403.223.30
Emina Ganovicx2.912.782.74
Nellie Garmland4.564.614.694.57
Nelly Boquist 3.733.563.703.65
Julia Walltin3.213.163.093.14
Nelly Hjertman3.653.513.573.57
Märta Samuelsson3.583.48x3.54
Meja Högberg3.133.213.323.22
Malva Sundqvist3.883.803.773.88
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu 8.18
2 Liesel Skogsberg
Skeninge IK
09 Skeninge IK 7.09
3 Leona Andersson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 6.82
4 Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 6.29 PB
5 Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF 6.22
6 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 6.21
7 Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF 6.10
8 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF 5.99
9 Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 5.65
10 Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 5.38
11 Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF 5.14
12 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 4.90
1234
Lova Wahlström5.045.304.865.38
Ebba Hammarstrand5.215.995.305.51
Ida Hernberg8.127.917.828.18
Lovisa Granström5.065.14xx
Emina Ganovic6.046.225.165.38
Märta Samuelssonx5.755.756.10
Nellie Garmland6.126.21x5.98
Nelly Boquist 6.166.056.256.29
Nelly Hjertman5.024.875.655.39
Malva Sundqvist4.264.323.274.90
Liesel Skogsberg6.656.557.096.44
Leona Andersson6.136.596.446.82
F10 60 m final
Söndag 11:05
Heat 1
1 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 9.88
2 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 10.01
3 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 10.47
4 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 10.52
5 Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 11.05
Heat 2
1 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 10.04
2 Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF 10.13
3 Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF 10.85
4 Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF 10.97
F10 600 m Final
Söndag
1 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 2:17.59
2 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 2:24.01
3 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 2:24.12
4 Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF 2:25.89
5 Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF 2:30.00
6 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 2:30.88
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF DNS
Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF DNS
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF DNS
F10 Höjd Final
1 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 125
2 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 113
3 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 110
4 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 100 =PB
5 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 95
6 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 90
=7 Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna 85
=7 Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF 85
9 Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF 85
80859095100105110113116121125130
Tilde Högbergxxoox
Signagärd Berglundoooxooooxoxxx
Ella Larssonooooxoxxx
Maja Sevelin -------oooxoxxx
Felicia Walltinooxxx
Nellie Hemmingssonoooxxoxx
Maja Martini-ooooxxooxxx
Ellen Adolfssonooxx
Ruth Gustafsson oooxxx
F10 Längd Final
Hoppzon
1 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 3.55
2 Josefin Asplund
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.52 PB
3 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 3.45
4 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 3.43
5 Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF 3.39
6 Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF 3.32
7 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 3.31
8 Alma Antelius
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.29
9 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 3.13
10 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 3.07
11 Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF 2.88
12 Vanessa Agberg
Tjalve IF
10 Tjalve IF 2.80
13 Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 2.62
1234
Signagärd Berglundxx3.083.13
Ella Larsson2.993.223.453.36
Maja Martini3.433.303.34x
Solveig Nordin2.742.842.752.88
Lilly Ljung3.253.323.212.75
Meja Lindblad2.622.612.502.54
Ellen Stille3.243.393.293.32
Vanessa Agberg2.802.752.752.66
Maja Sevelin 3.553.483.43x
Nellie Hemmingsson3.153.043.213.31
Josefin Asplund3.463.393.523.39
Ruth Gustafsson 3.073.013.063.03
Alma Antelius3.263.243.153.29
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF 6.41
2 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 6.14
3 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 5.57
4 Alma Antelius
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 4.89
5 Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 4.72
6 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 4.51
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF -
1234
Maja Martini5.305.575.215.09
Olivia Lind----
Ella Larsson5.696.145.335.94
Ellen Stille6.256.416.326.27
Meja Lindblad3.944.724.644.29
Nellie Hemmingsson4.204.514.304.45
Alma Antelius4.894.844.724.52
F9 60 m Final
Söndag 11:00
Heat 1
1 Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 10.27
2 Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF 10.50
3 Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF 11.33
4 Keita Keplere
Motala AIF
12 Motala AIF 11.34
5 Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 11.38
6 Olivia Staf
Motala AIF
12 Motala AIF 11.58
7 Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF 12.62
Heat 2
1 Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF 10.16
2 Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF 10.53
3 Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 10.55
4 Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04 10.58
5 Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna 11.44
6 Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF 11.57
7 Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 12.50
F9 400 m final
Söndag 13:48
1 Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF 1:26.91
2 Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04 1:28.19
3 Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 1:28.71
4 Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF 1:31.89
5 Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF 1:32.65
6 Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF 1:35.89
7 Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna 1:39.87
8 Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 1:41.62
9 Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF 1:45.05
F9 Längd Final
Hoppzon
1 Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF 3.38
2 Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 3.25
3 Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF 3.09
4 Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.05
5 Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.00
6 Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04 2.95
7 Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF 2.90
8 Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna 2.86
9 Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF 2.83
10 Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 2.62
11 Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF 2.40
12 Noelle Boquist
Tjalve IF
13 Tjalve IF 2.39 PB
13 Keita Keplere
Motala AIF
12 Motala AIF 2.14
Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 2.52
1234
Ella Wykman3.052.902.842.67
Vera Westh2.842.772.502.95
Felicia Walltin2.862.602.742.80
Minna Moberg Madsen 3.253.102.803.23
Agnes Andersson3.003.002.842.96
Lilly Wahlström2.902.672.102.58
Antonia Andersson2.412.622.53x
Noelle Boquist2.332.392.132.28
Keita Keplerexx2.142.14
Tilde Högberg3.163.383.063.30
Signe Gripendahl2.402.072.182.30
Ellen Adolfsson3.092.912.802.93
Amelie Nandrup2.832.502.682.57
Estelle Cederkrantz2.212.45x2.52
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF 4.74
2 Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 4.73
3 Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF 4.56
4 Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF 4.33
5 Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF 3.88
6 Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 3.76
7 Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.76
8 Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.75
9 Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna 3.36
10 Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.22
11 Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF 3.11
12 Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF 2.90
13 Noelle Boquist
Tjalve IF
13 Tjalve IF 2.20
1234
Tilde Högberg4.544.364.564.44
Estelle Cederkrantz3.483.413.683.76
Felicia Walltinx2.983.363.24
Agnes Andersson2.253.222.672.77
Amelie Nandrup4.424.594.744.42
Antonia Andersson3.112.942.442.80
Noelle Boquist2.201.871.961.87
Lilly Wahlström3.753.613.663.54
Ella Wykman3.762.833.403.63
Ellen Adolfssonx4.334.00-
Bodil Efraimsson 3.523.503.253.88
Signe Gripendahl2.902.852.332.90
Minna Moberg Madsen 4.734.034.424.40
Män 60 m Final
Söndag
1 Viktor Palmén
Karlskoga FIF
02 Karlskoga FIF 7.34
2 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 7.44
3 Joseph Zetterfeldt
Finspångs AIK
99 Finspångs AIK 7.67
4 Mattias Nestor
Linköpings GIF
70 Linköpings GIF 8.23 SB
Erik Grundberg
Linköpings GIF
94 Linköpings GIF 7.57
Män 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
1 Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 23.73 1 PB
2 Alexander Svensson
IK Akele
01 IK Akele 24.05 2 SB
3 Joseph Zetterfeldt
Finspångs AIK
99 Finspångs AIK 24.37 3
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Vilgot Elfström
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 24.96 4
2 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 25.09 5
3 Lars-Åke Kullberg
Björkfors GoIF
68 Björkfors GoIF 29.46 6
Män 400 m final
Söndag 16:54
1 Kevin Bodén
Motala AIF
02 Motala AIF 53.56
2 Leon Bodén
Motala AIF
05 Motala AIF 1:00.58
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF DNS
Män 800 m Final
Söndag
1 Musse Abdula Majiid
Linköpings LK
00 Linköpings LK 2:00.84
2 Mattias Nestor
Linköpings GIF
70 Linköpings GIF 2:18.38 PB
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF DNS
Kevin Bodén
Motala AIF
02 Motala AIF DNS
Män Längd Final
1 Anton Östebo
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF 6.20
2 Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF 4.98
123456
Anton Östebo6.205.846.106.156.125.98
Joel Rydoff4.982.35x4.633.28x
Män Tresteg Final
1 Oskar Palmén
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF 12.17
2 Anton Östebo
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF 12.02
3 Philip Wilhelmsson
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 11.95 SB
123456
Oskar Palmén12.1711.7211.9111.9511.9211.82
Anton Östebo11.9412.0211.98---
Philip Wilhelmsson11.2411.2711.6911.43x11.95
P17 60 m häck Final
Höjd: 91.4cm
Söndag 09:55
1 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 9.19
P17 Stav Final
Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 360
Josef Kulen
Tjalve IF
04 Tjalve IF ig
P17 Längd Final
1 Benjamin Berge
Motala AIF
03 Motala AIF 4.58
123456
Benjamin Berge4.581.44----
P15 60 m Final
Söndag
1 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 7.97 SB
2 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 8.10
=3 Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 8.32 PB 8.32
=3 David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 8.32 8.32
5 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 8.45
6 Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 9.18
Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 8.46
P15 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
1 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 26.14 1
2 Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 26.60 2
3 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 28.41 4
B-Final
Tot. plac.
1 Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 27.67 3 PB
2 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 28.72 5
3 Casper Sandqvist
Motala AIF
05 Motala AIF 30.14 6
P15 1000 m Final
Söndag
1 Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3:13.92
2 David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3:15.38
3 Hector Bergström
Tjalve IF
06 Tjalve IF 3:16.15
4 Casper Sandqvist
Motala AIF
05 Motala AIF 3:18.25
5 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 3:22.76
6 Tage Askling
IK Akele
08 IK Akele 3:23.39
7 Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3:31.97
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag
1 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 9.53
2 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 9.56
3 Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 10.34
4 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 11.70
P15 Höjd Final
1 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 150
2 Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 140
3 Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 135
4 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 135
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF x
135140145150155
Mikael Tsegayeooxxx
Filip Hansenxxoxxx
David Hillbomxxx
Simon Elingstam xoxxx
Calle Lindstedt--oxxoxxx
P15 Stav Final
Linus Jönsson
Tjalve IF
05 Tjalve IF 360
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
P15 Längd Final
1 Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 5.68 SB
2 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 4.79
3 Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.67
4 David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 4.60
5 Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 4.31 SB
6 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 3.93
7 Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3.78
123456
Calle Lindstedt3.583.334.624.714.79x
David Hillbomx4.084.074.234.60x
Filip Hansen2.70x-3.93x3.02
Mikael Tsegaye4.314.133.974.184.244.21
Simon Elingstam 3.58x3.693.553.613.78
Viggo Olsson4.644.544.443.604.614.67
Sebastian Håårdh5.615.455.635.365.445.68
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
1 Leon Bodén
Motala AIF
05 Motala AIF 12.16
2 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 11.41
3 Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 10.11
4 David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 7.75
5 Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 7.36 PB
6 Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 7.04
123456
Calle Lindstedt10.6111.41x11.33xx
Simon Elingstam 6.505.997.046.285.976.64
Filip Hansenx10.118.879.60-9.01
Mikael Tsegaye6.497.017.277.367.186.91
David Hillbom7.756.907.656.706.736.67
Leon Bodén11.94x12.1611.60--
P13 60 m Försök
Söndag
Heat 1
1 Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.34 q
2 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.17 q =PB
3 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.20 q PB
4 Jack Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF 9.85
5 Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF 9.86
Heat 2
1 Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.50 q
2 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.01 q PB
3 Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF 9.13 q
4 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.36 q
5 Vincent Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF 9.70 q
6 Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF 9.92
P13 60 m Final
Söndag
1 Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.30
2 Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.56
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.07 PB
4 Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF 9.17
5 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.22
6 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.25
7 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.40
8 Vincent Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF 10.20
P13 200 m Final
Söndag
A-Final
Tot. plac.
1 Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 28.02 1
2 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 30.76 2 SB
3 Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF 34.25 5
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF 32.46 3
2 Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF 33.73 4
3 Adrian Bergman
Tjalve IF
08 Tjalve IF 38.59 6
P13 800 m Final
Söndag
1 Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF 2:43.00
2 Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF 2:44.99
P13 Höjd Final
1 Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 141
2 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 130
3 Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF 120
4 Gusten Jacobsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar 115
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF x
110115120125130135138141144
Karl Nestorxx
Isac Karlsson---oooxoxxoxxx
Gusten Jacobssonxoxoxxx
Emil Nestor-oooxxoxxx
Anton Stuhrmann-ooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
1 Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 4.52
2 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.35
3 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.21
4 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.16
5 Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF 4.07
6 Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF 3.86
7 Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF 3.67
8 Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF 2.32
123456
Elias Högnelid2.32x----
Isac Karlsson4.524.414.264.283.934.30
Loke Salberg4.16x4.343.894.354.21
Karl Nestor4.034.044.074.163.853.96
Arvid Åberg3.673.373.653.323.603.63
Fabian Hellquist3.683.863.863.823.853.78
Anton Stuhrmann4.01x4.073.703.413.96
Emil Nestor4.21x4.084.104.184.19
P13 Tresteg Final
Hoppzon
1 Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 9.79
2 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.62
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.06
4 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.02
5 Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF 7.63
123456
Isac Karlsson8.869.729.619.799.589.15
Karl Kullberg7.477.437.477.637.477.56
Karl Nestor9.189.469.629.579.469.21
Loke Salberg9.068.768.788.668.748.93
Emil Nestor9.018.739.028.838.539.01
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
1 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 6.75
2 Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF 6.68
3 Jack Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF 6.55
4 Gusten Jacobsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar 6.48
5 Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF 6.47
6 Vincent Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF 6.10
7 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 5.65
123456
Loke Salberg6.306.736.156.056.756.23
Gusten Jacobsson6.15x6.485.775.323.49
Vincent Andersson5.866.085.845.955.496.10
Ludvig Axelsson5.254.904.875.275.335.65
Jack Andersson6.276.556.336.046.075.84
Karl Kullberg6.686.146.466.216.506.18
Fabian Hellquist6.175.775.645.626.475.78
P11 60 m Final
Söndag
1 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 9.69 SB
2 Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF 9.72 SB
3 Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF 9.75 SB
4 Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.84 PB
5 Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.07
6 Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 10.15
7 Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.35
8 Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 10.56 PB
P11 600 m Final
Söndag
1 Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF 2:00.17
2 Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 2:12.38
3 Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 2:15.62
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF DNS
P11 Höjd Final
1 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 120
2 Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF 115
Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF x
95100105110115120123
Philip Jonssonxooxoooxxx
Sixten Paulinxxx
Noa Björn-oooooxxx
P11 Längd Final
Hoppzon
1 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 3.91
2 Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 3.89 SB
3 Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.86
4 Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 3.64
5 Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.61
6 Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.11
7 Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 3.06
1234
Alfred Stuhrmann3.863.693.563.77
Noa Björn3.913.813.683.86
Alex Nordh3.673.813.893.53
Emanuel Hillbom2.632.743.062.77
Philip Jonssonx3.053.013.11
Erik Björklund3.593.643.583.61
Sigge Läthén3.423.383.433.61
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF 7.40
2 Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 6.08
3 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 6.06
4 Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF 6.06
5 Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 4.52
1234
Alfred Stuhrmann7.207.407.276.63
Alex Nordh6.085.955.835.18
Noa Björn5.955.946.065.80
Sigge Läthén5.71x5.896.06
Emanuel Hillbomx4.32x4.52
P10 60 m Final
Söndag 10:27
Heat 1
Tot. plac.
1 August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna 9.57 2 SB
2 Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF 9.62 3
3 Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF 9.97 6
4 Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF 10.63 9
5 Vidar Jacobsson
IK Tjelvar
10 IK Tjelvar 10.72 10
Erik Eklöv
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF DNS
Heat 2
Tot. plac.
1 Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF 9.44 1
2 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 9.81 4
3 Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 9.88 5
4 Olle Wandus
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 9.98 7
5 Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 10.61 8
P10 600 m Final
Söndag
1 Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF 1:59.87
2 Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF 2:01.40
3 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 2:11.11
4 August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna 2:11.63
5 Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 2:27.26
6 Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF 2:34.00
P10 Höjd Final
1 Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF 115
2 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 110
3 August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna 105
4 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 105
5 Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF 105
6 Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF 90
Love Weyde
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF x
859095100105110115120
Leon Bermhed-ooooooxxx
Lysander Aurell---oxxoxxx
Olle Hernbergo-oxoxooxxx
Love Weyde-x
Felix Eriksson-oxxx
Leo Törnqvist---xoxoxxx
August Lindhoooooxxx
P10 Längd Final
Hoppzon
1 August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna 3.83
2 Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF 3.79
3 Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF 3.79
4 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 3.78
5 Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.53
6 Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF 3.43
7 Vidar Jacobsson
IK Tjelvar
10 IK Tjelvar 3.19
8 Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.10
9 Olle Wandus
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 2.71
1234
Egon Sipos3.423.533.243.40
August Lindh3.783.83x3.67
Olle Wandusx2.71xx
Leon Bermhedx3.793.723.68
Leo Törnqvist3.763.743.78x
Jakob Simfors Larsson3.043.103.053.08
Hugo Wirf2.903.43x2.86
Vidar Jacobsson3.083.193.043.15
Omer Temsah3.743.553.623.79
P10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 6.67 SB
2 Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF 6.59
3 Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF 5.82
4 Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 5.73
5 Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF 5.46
6 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 5.23
1234
Leon Bermhed5.135.375.465.46
Egon Sipos5.084.805.734.64
Jakob Simfors Larsson6.396.676.086.58
Leo Törnqvist5.005.232.945.02
Felix Erikssonxxx5.82
Hugo Wirf6.166.596.146.39
P9 60 m Final
Söndag 10:32
Heat 1
1 Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 10.25
2 Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF 10.30
3 Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF 10.50
4 Elvin Ottebäck
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 10.65
5 Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 10.94
6 Vilgot Högberg
Motala AIF
12 Motala AIF 11.68
Heat 2
1 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 10.12
2 Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 10.55
3 Gabriel Tjäder Smith
Motala AIF
11 Motala AIF 10.70 PB
4 Leander Friman
Linköpings GIF
13 Linköpings GIF 11.61
5 Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 11.77
P9 400 m Final
Söndag 13:50
1 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 1:18.42
2 Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 1:19.43
3 Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF 1:25.48
4 Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 1:32.11
5 Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 1:35.85
P9 Längd Final
Hoppzon
1 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 3.57
2 Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 3.44
3 Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF 3.28
4 Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF 3.15
5 Elvin Ottebäck
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 2.95
6 Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 2.85
7 Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 2.75
8 Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 2.72
9 Vilgot Högberg
Motala AIF
12 Motala AIF 2.48
10 Leander Friman
Linköpings GIF
13 Linköpings GIF 2.41
11 Jamie Cederkrantz
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF 2.23
1234
Vincent Ekvall2.752.642.602.69
Jamie Cederkrantz2.232.141.99x
Elvin Ottebäck 2.872.762.752.95
Leander Friman x2.412.122.31
Olle Hernberg3.573.573.503.30
Vilgot Högberg2.482.312.462.47
Eric Salbergx2.702.722.68
Neo Wallgren2.492.73x2.85
Lorenz Friman3.443.423.353.29
Melvin Hjelm2.963.083.053.15
Felix Kilveus3.002.743.283.20
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
1 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 6.40
2 Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF 5.63
3 Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 5.61
4 Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 5.32
5 Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 4.98
6 Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF 4.40
7 Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 4.24
8 Gabriel Tjäder Smith
Motala AIF
11 Motala AIF 3.42
9 Jamie Cederkrantz
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF 2.46
1234
Eric Salberg5.035.325.145.02
Vincent Ekvall4.984.024.283.86
Felix Kilveus4.273.854.344.40
Jamie Cederkrantz2.062.462.181.97
Neo Wallgrenx4.013.574.24
Lorenz Frimanx5.355.285.61
Melvin Hjelm4.084.783.815.63
Gabriel Tjäder Smith3.033.423.123.35
Olle Hernberg6.405.595.735.27
K45 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Måndag 19:26
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 10.73
K50 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Måndag 19:26
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 11.41
K50 Höjd Final
Måndag 19:31
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 134
K50 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Måndag 19:32
1 Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF 9.46