Resultat Goliatspelen + DM Arena Södra Svealand

Sannerudsvallen, Kil   2024-06-08 - 2024-06-09

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2024-06-10 02:01:32
2024-06-08 2024-06-09 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 3000 m hinder
Höjd: 76,2cm
9/6 13:45
1 Ester Skoglund
Östansjö SK
07 Östansjö SK 13:37.25 PB 1:a DM
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
9/6 12:00
Vind: -1.0
1 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 16.56 SB 1:a DM
Kvinnor Höjd
8/6 16:05
1 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 159 SB
141146151155159162
311 Myra Erikssonooooxoxxx
Kvinnor Längd
9/6 09:40
1 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.49 +2.8
2 Emmy Nyström Jansson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 4.85 +1.9 SB
3 Stella Stenman
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.76 +0.2 PB
123456
95 Emmy Nyström Janssonx 4.58 +0.14.85 +1.94.84 +1.14.69 +2.84.66 +2.1
72 Irma Jonhedx 5.11 +0.15.26 +0.15.49 +2.85.36 +3.05.34 +0.1
222 Stella Stenman4.67 +0.1x 4.76 +0.2x x 4.68 +0.2
Kvinnor Tresteg
8/6 12:30
1 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 11.12 +2.5
Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK x
123456
77 Maja Karlssonx 10.86 +0.7x 11.12 +2.5x x
267 Sophie Säwex x x x - -
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 10:55
1 Rebecka Essman
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 21.34 SB
123456
301 Rebecka Essman--18.98x-21.34
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 09:40
1 Sara Forssell
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 65.67
2 Ebba Molinder
Mölndals AIK
00 Mölndals AIK 50.10
3 Rebecka Essman
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 39.65
123456
288 Ebba Molinder-x49.31-x50.10
301 Rebecka Essman-x39.65-x38.64
358 Sara Forssell--65.67-x-
F19 800 m
9/6 14:55
1 Anna Ferletta
Karlskoga Friidrott
05 Karlskoga Friidrott 2:30.93 SB 1:a DM
F19 Höjd
8/6 16:05
1 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 159 SB
2 Sara Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 159 SB
151155159162
129 Nathalie Wiman Ahlstedtxoooxxx
252 Sara Larssonooxoxxx
F19 Längd
9/6 09:40
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.61 +2.1
2 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.94 +2.2
3 Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.44 +1.8 SB
123456
63 Emma Hjelm4.94 +1.0x x x x 4.94 +2.2
207 Elin Jakobsson4.21 +0.8x 4.26 +4.04.36 +1.73.15 +0.24.44 +1.8
151 Ebba Vold Johannesson5.41 -0.25.61 +2.15.43 +1.05.46 +0.25.48 +1.05.45 +3.1
F19 Tresteg
8/6 12:30
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 12.16 +2.0 SB
2 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 10.81 +2.0 SB
123456
151 Ebba Vold Johannessonx 12.00 +1.712.16 +2.011.98 +1.912.12 +2.610.51 +2.9
63 Emma Hjelmx 10.81 +2.0x x x x
F19 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 13:35
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 39.71 PB
2 Desiree Essman
Råby-Rekarne FIF
06 Råby-Rekarne FIF 32.89 PB
3 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 29.89 PB
123456
300 Desiree Essmanxx32.89xxx
325 Moa Persson-x29.30--29.89
302 Ellen Mähler--39.71--39.45
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 09:40
1 Ruth Eklöf
Upsala IF
05 Upsala IF 56.94 TR
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 46.07
3 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 36.77 PB
4 Desiree Essman
Råby-Rekarne FIF
06 Råby-Rekarne FIF 36.71
5 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 35.83
123456
302 Ellen Mählerx-46.07xxx
45 Annie Engelbrektsson Jonsson-x35.83x-35.60
327 Ruth Eklöf-x56.94x-56.50
300 Desiree Essmanxxx-x36.71
325 Moa Perssonxxxx-36.77
F19 Spjut
Vikt: 600g
9/6 13:45
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 44.21 TR
123456
302 Ellen Mähler38.4741.3037.7944.2143.4343.19
F17 100 m
8/6 11:40
Vind: -1.2
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 12.37 1:a DM
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 13.32 SB
3 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 13.55 2:a DM
4 Leah Sewali Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
08 Romerike Friidrett (NOR) 13.85
5 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 14.38 PB 3:a DM
F17 200 m
8/6 13:45
Vind: -1.2
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 26.60 PB 1:a DM
2 Tuva Frih
Åsbro GOIF
07 Åsbro GOIF 27.86 SB 2:a DM
3 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 28.32 3:a DM
4 Leah Sewali Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
08 Romerike Friidrett (NOR) 28.74
5 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 30.60 PB 4:a DM
F17 800 m
9/6 14:55
1 Agnes Kjellgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 2:40.59 PB 1:a DM
Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad DNF
F17 1500 m
8/6 16:05
1 Ester Skoglund
Östansjö SK
07 Östansjö SK 5:32.61 SB 1:a DM
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 12:05
Vind: -1.0
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 14.44 TR
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 14.87 TR 1:a DM
3 Agnes Kjellgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 17.24 SB 2:a DM
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF DNS
F17 400 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 13:05
1 Tuva Frih
Åsbro GOIF
07 Åsbro GOIF 1:07.47 1:a DM
F17 Höjd
8/6 09:00
1 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 144 SB 1:a DM
2 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 144 SB 2:a DM
136140144147
134 Tuvali Åhserooxoxxx
322 Elsa Sjögrenoxooxxx
F17 Längd
9/6 10:35
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 5.55 +0.2
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.35 +2.6
3 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 5.19 +1.2 PB
4 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 5.00 +1.4
5 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.68 +2.7
6 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.04 +0.2
123456
70 Josefine Johansson5.14 +3.45.19 +1.2x x 5.06 +2.05.08 +0.2
129 Nathalie Wiman Ahlstedt4.68 +2.7x 4.63 +1.5x 4.58 +0.1x
1 Astrid Fakeliusx x x 5.34 +0.15.35 +2.64.11 +1.1
324 Lia Hagström4.70 +0.14.56 +2.0x 4.68 +1.8x 5.00 +1.4
321 Nellie Nordh-Porath3.69 +1.74.04 +0.23.99 +1.63.92 +3.6x x
147 Evelina Olsson5.45 +0.95.43 +0.85.32 +1.15.43 +3.45.54 +0.85.55 +0.2
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 13:10
1 Julia Karlsson
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 13.55
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 12.45 SB
3 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 12.40
4 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 12.32 PB
5 Agnes Kjellgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.46 PB
123456
210 Julia Karlssonxxx12.3112.8513.55
81 Agnes Kjellgren8.239.149.46xx8.79
147 Evelina Olsson11.4812.4011.9812.0911.9212.05
135 Emma Andersson12.3211.99x12.1611.80x
324 Lia Hagströmxxx11.4911.7912.45
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 09:50
1 Julia Karlsson
KFUM Örebro
07 KFUM Örebro 42.24
2 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 40.34 PB
3 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 35.95
4 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 33.59 SB
5 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 22.60 PB
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 47.84 PB Utom tävlan
123456
135 Emma Anderssonx-40.34--40.20
277 Alma Jolbäckxxx--35.95
210 Julia Karlsson--40.10--42.24
193 Tilda Bernhult-x41.55--47.84
238 Evelina Bönström--21.15--22.60
324 Lia Hagströmx-33.59--x
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 08:50
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 54.73 TR
2 Nathalie Wiman Ahlstedt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 48.82
3 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 46.37
4 Vendela Michels
Falu IK
07 Falu IK 42.07
5 Iris Svensson
Glanshammars IF
07 Glanshammars IF 35.58 PB
6 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 34.43
7 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 33.94
8 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 29.29 SB
123456
135 Emma Andersson--53.06--54.73
324 Lia Hagströmxx44.44x-46.37
238 Evelina Bönström-x29.29--27.67
10 Iris Svensson-x35.58-x35.49
321 Nellie Nordh-Porathxx32.72--34.43
274 Mi Westlund--33.94-x33.85
4 Vendela Michels-x42.07-x41.97
129 Nathalie Wiman Ahlstedt-x48.82x-46.69
F17 Spjut
Vikt: 500g
9/6 14:10
1 Stina Junestål
IF Kville
08 IF Kville 38.60
2 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 25.84 SB
3 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 25.13
4 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 17.78 SB
123456
238 Evelina Bönströmx16.65x17.7816.11x
147 Evelina Olssonxx24.8925.13xx
274 Mi Westlund25.7121.7624.8925.8422.4825.77
136 Stina Junestål37.0837.2337.8338.60x34.00
F15 80 m Försök
8/6 09:00
Heat 1
Vind: -1.2
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.79 q PB
2 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.04 q
3 Tuvalie Medberg
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.57 q
4 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 11.70 q
Heat 2
Vind: 0.0
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 10.82 q PB
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 11.03 q
3 Julia Hillerström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.23 q PB
4 Leia Kjellbom
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.50 q
5 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 12.47 SB
F15 80 m Final
8/6 11:20
Vind: -2.5
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 10.78 1:a DM
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 10.83 2:a DM
3 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.96 3:a DM
4 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.28 4:a DM
=5 Julia Hillerström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.52 5:a DM
=5 Tuvalie Medberg
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.52 5:a DM
7 Leia Kjellbom
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.55 7:a DM
8 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 11.64 8:a DM
F15 300 m
8/6 15:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 41.44 PB 1:a DM
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 11:25
Vind: -1.2
1 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 12.18 1:a DM
2 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 12.26 2:a DM
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 13.25 3:a DM
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 13.26 SB 4:a DM
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 13:30
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 45.86 1:a DM
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 47.07 PB 2:a DM
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 51.09 3:a DM
4 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 53.20 PB 4:a DM
F15 Höjd
8/6 09:45
1 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 151 PB
2 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 148
3 Freja Wilén
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 139 SB
135139142145148151153
312 Elin Abelin--ooxoxoxxx
11 Milla Svensson--ooxoxxx
231 Freja Wilénoxxoxxx
F15 Längd
9/6 12:00
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.33 +2.0 PB
2 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 5.09 +4.0
3 Julia Hillerström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.96 +2.0 PB
4 Tuvalie Medberg
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 4.78 +2.1
5 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 4.63 +2.8
6 Leia Kjellbom
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 4.40 +1.9 SB
7 Hedvig Alexandersson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 4.34 +1.7 PB
8 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.91 +1.5
123456
312 Elin Abelin4.60 +0.74.61 +0.34.44 +1.34.45 +0.14.39 +1.24.63 +2.8
211 Leia Kjellbomx x x x x 4.40 +1.9
5 Hedvig Alexanderssonx 4.34 +1.7x x x x
215 Tuvalie Medbergx x 4.66 +0.44.75 +1.34.78 +2.1x
224 Josefine Strandx 4.96 +0.7x 4.86 +0.95.09 +4.05.05 +2.2
66 Ella Högman Skager5.33 +2.05.26 +3.05.04 +1.15.05 +1.2x 5.13 +2.4
23 Mira Andersson Lernmanx x x x 3.91 +1.5x
62 Julia Hillerström4.96 +2.04.72 +0.3x 4.83 +1.04.91 +0.14.79 +1.4
F15 Tresteg
8/6 11:40
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.00 +1.6 TR 1:a DM
2 Julia Hillerström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.99 +0.9 SB 2:a DM
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.70 +0.5 PB 3:a DM
4 Tuvalie Medberg
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.68 +0.9 PB 4:a DM
5 Freja Wilén
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.29 +2.5 5:a DM
6 Signe Estarp
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.01 +2.7 6:a DM
7 Julia Eriksson
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 8.65 0.0 7:a DM
Laura Karlsson
Västerås FK
10 Västerås FK -
123456
312 Elin Abelin9.59 +1.19.38 +0.39.62 +1.29.48 +1.4x 9.70 +0.5
215 Tuvalie Medberg9.42 +1.79.40 +0.99.66 +0.99.66 +1.39.50 +0.99.68 +0.9
231 Freja Wilén8.87 +2.38.56 +0.58.96 +0.59.18 +0.69.11 +0.49.29 +2.5
66 Ella Högman Skager10.88 +2.810.54 +1.010.98 +1.29.40 +0.211.00 +1.6x
199 Signe Estarp9.01 +2.78.85 +1.18.86 +1.18.71 +0.58.88 +1.98.89 0.0
197 Julia Eriksson8.59 +2.98.46 +1.0x 8.65 +0.58.50 +0.68.65 0.0
62 Julia Hillerström8.98 +0.69.86 +1.19.99 +0.99.85 +0.19.88 +0.4x
334 Laura Karlsson- - - - - -
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
8/6 15:40
1 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.40 SB
2 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.20
123456
65 Lisa Holmgren10.1110.91x11.40xx
98 My Olssonx10.149.9710.1010.209.95
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 11:35
1 Felicia Ottosson
SK Bore
09 SK Bore 40.82
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.94 SB
3 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 24.74 SB
123456
65 Lisa Holmgren--30.19x-30.94
307 Felicia Ottosson-x39.84-x40.82
90 Hanna Mårtenssonx-24.74-x24.66
F14 80 m
8/6 11:25
Vind: -1.9
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 11.02 1:a DM
2 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 11.08 2:a DM
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 11.39 3:a DM
4 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.45 4:a DM
5 Pim Woronin
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 11.53 5:a DM
6 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 11.60 6:a DM
7 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.71 PB 7:a DM
F14 300 m
8/6 15:20
1 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 42.91 PB 1:a DM
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 46.16 PB 2:a DM
Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott DNS
F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 11:30
Vind: -0.1
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 12.41 1:a DM
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 13.18 2:a DM
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 13.77 PB 3:a DM
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 13:30
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 48.87 1:a DM
Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro DNS
F14 Höjd
8/6 10:25
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 162 PB
2 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 152
3 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 146
4 Laura Karlsson
Västerås FK
10 Västerås FK 143 PB
5 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 140
6 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 121 SB
116121126130134137140143146149152155158162165
334 Laura Karlsson-----ooxxoxxx
202 Ebba Forslund Ekberg-------xooxooxxx
173 Elisa Östin-------ooxxx
67 Anaïs Isaksson--ooooxoxxx
133 Elina Åhserooxxx
320 Julia Karlsson---------oooxxoxoxxx
F14 Längd
9/6 09:00
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 5.35 +0.1 PB 1:a DM
2 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 5.30 +1.7 PB 2:a DM
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.87 +3.1 3:a DM
4 Anaïs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.97 +2.0 4:a DM
5 Alice Edgren
IK Viking
10 IK Viking 3.39 +0.4 PB 5:a DM
6 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.15 +0.1 PB 6:a DM
123456
133 Elina Åhser3.15 +0.1x 2.91 +1.42.75 0.0x 2.89 +0.7
173 Elisa Östin5.02 +1.85.26 +0.95.35 +0.15.02 +2.15.30 +0.85.34 +2.1
158 Alice Edgren3.22 +1.23.31 +2.13.35 +1.13.39 +0.43.25 +1.73.32 +1.1
320 Julia Karlsson4.39 +2.34.71 +1.24.60 +0.14.87 +3.1x 4.72 +1.8
67 Anaïs Isaksson3.60 +2.63.69 +0.93.97 +2.03.84 +3.23.77 +2.63.47 +2.2
202 Ebba Forslund Ekberg5.16 0.05.00 +2.25.10 +0.25.14 +2.55.30 +1.75.06 +1.8
F14 Tresteg
8/6 14:25
1 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 11.51 +1.5 TR 1:a DM
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 10.35 +2.1 2:a DM
3 Laura Karlsson
Västerås FK
10 Västerås FK 8.80 +2.1 3:a DM
4 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 7.16 +2.0 PB 4:a DM
123456
334 Laura Karlssonx 8.80 +2.18.62 +3.2- - -
320 Julia Karlsson9.81 +2.7x 9.87 +0.210.34 +2.710.06 +2.010.35 +2.1
202 Ebba Forslund Ekberg11.08 +1.211.26 +2.511.26 +0.411.07 +2.811.39 +2.311.51 +1.5
133 Elina Åhser6.70 +2.16.90 +1.57.10 +2.67.16 +2.06.89 0.06.62 +2.3
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
8/6 15:40
1 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.86
2 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 10.17
3 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 7.03 PB
123456
173 Elisa Östin9.89x9.99x9.9810.17
83 Molly Lindén9.9410.8610.50x10.3610.56
133 Elina Åhser6.866.726.806.667.036.90
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
8/6 12:50
1 Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 33.40
2 Laura Karlsson
Västerås FK
10 Västerås FK 25.12 PB
3 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 22.43 PB
4 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 22.43
123456
185 Tuva Ljunggrenxxx-x22.43
334 Laura Karlsson-x22.87--25.12
133 Elina Åhser--21.90--22.43
83 Molly Lindén--31.46--33.40
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 11:35
1 Alma Wigh-Haraldsson
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 22.51 PB
2 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 18.18
123456
133 Elina Åhser--18.05--18.18
141 Alma Wigh-Haraldsson--22.51--21.35
F14 Spjut
Vikt: 500g
9/6 11:40
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 36.66 TR
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 26.01
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 23.35 PB
123456
30 Erica Berglund23.1125.8123.4625.78x26.01
173 Elisa Östinx33.8633.1234.4233.5736.66
202 Ebba Forslund Ekberg20.6023.3521.5121.16x22.00
F13 60 m Försök
8/6 09:20
Heat 1
Vind: nwi
1 Linnea Adaobi Hansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.59 q
2 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.03 q
3 Hannah Ungerberg
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.11 q
4 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.51 q
Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad DNS
Heat 2
Vind: -0.3
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 8.56 q
2 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.94 q PB
3 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.14 q
4 Frida Simonsson
Götlunda IF
11 Götlunda IF 9.26 q
Elin Wretborn
Hälle IF
11 Hälle IF DNS
F13 60 m Final
8/6 10:40
Vind: 0.0
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 8.32 PB 1:a DM
2 Linnea Adaobi Hansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.54 2:a DM
3 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.88 =PB 3:a DM
4 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.95 4:a DM
5 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.08 5:a DM
6 Hannah Ungerberg
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.10 6:a DM
7 Frida Simonsson
Götlunda IF
11 Götlunda IF 9.29 7:a DM
8 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.50 8:a DM
F13 200 m
8/6 12:55
A-Final
Vind: -2.2
Tot. plac.
1 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 28.77 1 PB 1:a DM
2 Linnea Adaobi Hansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 29.75 2 2:a DM
3 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 30.23 =3 SB 3:a DM
4 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 30.40 5 5:a DM
5 Hannah Ungerberg
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 31.67 7 7:a DM
B-Final
Vind: -3.0
Tot. plac.
1 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 30.23 =3 PB 3:a DM
2 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 30.87 6 PB 6:a DM
3 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 32.05 8 PB 8:a DM
4 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 34.44 9 PB 9:a DM
F13 600 m
9/6 14:30
1 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:57.80 PB 1:a DM
2 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:57.86 2:a DM
3 Hannah Ungerberg
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 2:01.10 PB 3:a DM
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
9/6 10:40
Vind: -0.9
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 9.49 1:a DM
2 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 10.26 2:a DM
3 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.41 3:a DM
4 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.71 PB 4:a DM
5 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 12.50 5:a DM
Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad DNS
F13 Höjd
8/6 15:20
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 154
2 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 147
3 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 135
4 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 135 =PB
116121125129132135138141144147150154160
32 Irma Björkman--ooooxooxooxxx
343 Minya Öryd-------oxooxoxxoxxx
73 Agnes Karlssonxooooooxxx
168 Zara Branneby-oooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
9/6 09:00
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 5.15 -2.6
2 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.85 -1.8 PB
3 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.68 -1.2 PB
4 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 4.56 -1.5
5 Linnea Adaobi Hansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.45 -2.1 PB
6 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 4.44 -0.7 =PB
7 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.15 -0.1 PB
123456
343 Minya Öryd5.13 0.04.98 -2.44.97 -1.44.85 -0.45.15 0.05.15 -2.6
73 Agnes Karlsson4.04 0.04.15 -0.13.78 -1.73.66 -1.73.82 -2.0x
168 Zara Branneby4.38 -1.8x 4.36 +0.14.21 -0.54.56 -1.54.45 -1.2
69 Emma Johansson4.52 -0.24.65 -1.14.56 -2.64.67 -1.04.67 -2.24.85 -1.8
118 Astrid Tallsäter4.52 0.04.68 -1.2x 4.22 -0.24.39 -0.54.40 -2.1
58 Linnea Adaobi Hansson4.45 -2.14.18 -0.44.16 -2.14.12 -0.24.17 -1.54.45 -1.2
256 Emma Mattiasson4.04 0.0x 4.03 -2.44.11 -0.54.28 -0.94.44 -0.7
F13 Tresteg
Hoppzon
8/6 16:05
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 10.80 nwi
2 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 7.78 nwi
123456
339 Stella Thyni7.34 nwi7.65 nwi7.58 nwi7.78 nwi- -
343 Minya Öryd10.80 nwi10.45 nwi- 10.43 nwi- -
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
8/6 14:15
1 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 11.33
2 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 10.86 PB
3 Vilma Harry
Västerås FK
11 Västerås FK 10.13 PB
4 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.45
5 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.05
6 Frida Simonsson
Götlunda IF
11 Götlunda IF 8.15
7 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 7.74 PB
8 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 7.37
123456
339 Stella Thyni6.886.807.306.956.807.74
76 Freja Karlsson7.356.586.976.927.376.93
14 Frida Simonsson8.157.647.717.018.048.06
332 Vilma Harry10.139.819.069.809.569.65
343 Minya Öryd10.8610.6810.1810.7910.4110.57
69 Emma Johanssonx9.058.798.658.55x
168 Zara Branneby10.789.8111.3310.3710.9010.21
256 Emma Mattiasson9.459.279.059.249.389.35
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
8/6 12:05
1 Vilma Harry
Västerås FK
11 Västerås FK 26.32 PB
2 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 23.38 PB
3 Frida Simonsson
Götlunda IF
11 Götlunda IF 21.61 PB
4 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 21.22 SB
5 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 21.20 PB
6 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 19.23 PB
7 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 19.12
123456
332 Vilma Harry--20.18--26.32
14 Frida Simonsson--21.61--21.34
343 Minya Öryd-x20.29x-21.22
339 Stella Thynix-15.92x-19.23
168 Zara Branneby--21.20xxx
76 Freja Karlsson--23.34--23.38
256 Emma Mattiasson--19.12--18.81
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
9/6 11:35
1 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 34.60 PB
2 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 32.69
3 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 29.15 PB
123456
339 Stella Thyni-x29.07--29.15
343 Minya Örydx-31.07--32.69
168 Zara Branneby--34.60x-34.42
F13 Spjut
Vikt: 400g
9/6 13:10
1 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 25.50
2 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 22.98
3 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 22.45 PB
4 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 19.99 PB
5 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 17.69 PB
6 Stella Thyni
Västerås FK
11 Västerås FK 15.37 PB
123456
73 Agnes Karlsson16.7514.8517.69xx17.26
168 Zara Branneby25.5020.1422.3820.03x20.12
256 Emma Mattiasson22.0221.0021.2021.1222.98x
339 Stella Thyni11.3915.3712.6311.8012.5512.59
343 Minya Öryd19.6822.3319.6817.8922.4518.32
69 Emma Johansson19.9916.7715.9016.9618.8718.39
F12 60 m
8/6 09:55
Vind: nwi
1 Esther Ganterud Lindahl
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.96
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.13
3 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 9.33
4 Shelby Ljungberg
Hälle IF
12 Hälle IF 9.46
5 Alicia Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.77
6 Melisa Kurkauskiene
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 10.13
Filippa Sveder
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
F12 200 m
8/6 12:45
A-Final
Vind: -3.0
Tot. plac.
1 Esther Ganterud Lindahl
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 29.77 2 PB 2:a DM
2 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 30.72 3 3:a DM
3 Shelby Ljungberg
Hälle IF
12 Hälle IF 31.03 4
4 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 35.89 7 SB 6:a DM
B-Final
Vind: -1.0
Tot. plac.
1 Ellen Skott
IFK Kristinehamn
12 IFK Kristinehamn 28.81 1 PB 1:a DM
2 Alicia Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 33.84 5 PB 4:a DM
3 Melisa Kurkauskiene
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 35.84 6 SB 5:a DM
Filippa Sveder
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
F12 600 m
9/6 14:30
1 Shelby Ljungberg
Hälle IF
12 Hälle IF 2:05.36 SB
2 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 2:13.96 PB 1:a DM
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
9/6 10:35
Vind: -2.5
1 Esther Ganterud Lindahl
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 11.11 PB 1:a DM
2 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 13.43 PB 2:a DM
Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
F12 Höjd
8/6 11:10
1 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 155 PB
2 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 145 PB
3 Shelby Ljungberg
Hälle IF
12 Hälle IF 127 PB
4 Melisa Kurkauskiene
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 127 PB
5 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 124 PB
106111116120124127130133136139142145148150153155157
21 Wilma Adolfsson----oo-oooxoooooxxoxxx
183 Melisa Kurkauskieneooxoooxxoxxx
234 Wilma Adlerooooxoxxx
192 Stina Anfält--ooooooxooooxxx
16 Shelby Ljungbergooooooxxx
F12 Längd
Hoppzon
9/6 12:00
1 Esther Ganterud Lindahl
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 4.41 -3.3 PB
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 4.38 -0.2 PB
3 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 4.28 0.0 SB
4 Shelby Ljungberg
Hälle IF
12 Hälle IF 4.12 -0.8
5 Vinge Grenhage
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 3.90 -0.8 PB
6 Alissa Mörnesten
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 3.79 0.0 PB
7 Alicia Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 3.64 0.0 PB
8 Linnea Eng
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 3.09 -1.1 SB
9 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 2.82 -0.8 SB
123456
237 Caroline Bönström2.82 -0.82.80 -2.92.82 -2.2
22 Alicia Andersson Lernman3.63 0.03.64 0.03.27 -0.83.61 0.03.53 +1.23.43 -0.8
21 Wilma Adolfsson4.17 -0.74.08 -0.74.13 -2.44.38 -0.24.30 -2.14.22 -2.9
52 Esther Ganterud Lindahl4.19 -0.94.41 -3.34.35 +0.14.32 -1.34.11 +2.44.30 -1.2
44 Linnea Eng3.02 -2.72.97 -1.92.88 -1.03.01 -1.83.09 -1.12.99 -0.3
186 Alissa Mörnesten3.79 0.03.54 0.03.63 -0.63.45 -2.13.46 -1.53.54 -1.8
16 Shelby Ljungberg3.84 -1.73.81 -1.23.62 0.03.76 -1.54.09 +0.74.12 -0.8
179 Vinge Grenhage3.90 -0.83.88 -0.13.82 -0.13.54 0.03.40 0.03.65 -2.5
350 Matilda Sjöberg3.87 -1.9x 4.28 0.04.11 -0.13.60 -2.23.89 -1.1
F12 Tresteg
Hoppzon
8/6 16:05
1 Esther Ganterud Lindahl
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.69 +1.2 TR
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.53 nwi
3 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 9.12 nwi
4 Linnea Eng
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 7.49 nwi
123456
44 Linnea Eng7.49 nwi7.25 nwi7.34 nwix 7.23 nwi7.23 nwi
192 Stina Anfält9.11 nwi8.90 nwi8.90 nwi9.12 nwi8.98 nwi8.99 nwi
21 Wilma Adolfsson7.56 nwi9.41 nwi9.39 nwi9.42 nwi9.11 nwi9.53 nwi
52 Esther Ganterud Lindahl9.69 +1.29.30 nwi9.45 nwi9.51 nwi9.21 nwi9.29 nwi
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
8/6 13:10
1 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 9.60
2 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 8.63 PB
3 Melisa Kurkauskiene
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 7.09 PB
4 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 6.58 PB
5 Alicia Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 5.27 SB
6 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 4.98 PB
123456
192 Stina Anfält6.436.585.386.215.686.10
22 Alicia Andersson Lernman4.964.805.085.005.275.08
350 Matilda Sjöberg8.296.996.788.188.369.60
234 Wilma Adler8.328.198.637.988.147.75
183 Melisa Kurkauskienex7.065.406.937.096.77
237 Caroline Bönström4.31x4.984.704.214.07
F12 Spjut
Vikt: 400g
9/6 11:05
1 Matilda Sjöberg
Åsbro GOIF
12 Åsbro GOIF 20.74 PB
2 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 15.29 SB
3 Alicia Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 12.54 PB
4 Linnea Eng
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 10.46 PB
5 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 8.12
123456
237 Caroline Bönström5.784.986.536.388.127.27
350 Matilda Sjöberg15.8219.2120.74x13.2315.40
22 Alicia Andersson Lernman8.929.0312.549.7612.5412.21
44 Linnea Eng10.3210.0910.288.8310.469.48
234 Wilma Adler15.1315.2914.0913.3313.4311.95
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
8/6 11:50
Vind: -2.2
1 Samuel Ekelund
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 11.04 1:a DM
2 Gabriel Gunnarsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 11.45 2:a DM
3 Isac Danielsson
Säffle FIK
06 Säffle FIK 12.14 3:a DM
4 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 12.21 PB 4:a DM
5 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 12.31 5:a DM
6 Adam Djuvfeldt
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 12.40 6:a DM
Män 200 m
8/6 13:40
Vind: -0.5
1 Gabriel Gunnarsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 22.81 SB 1:a DM
2 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 24.06 SB 2:a DM
3 Martin Ågren
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 24.29 3:a DM
4 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 24.44 SB 4:a DM
5 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 24.96 SB 5:a DM
Män 800 m
9/6 15:05
1 Nils Erixon
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:05.97 1:a DM
2 André Rangelind
IF Göta Karlstad
91 IF Göta Karlstad 2:12.96 SB 2:a DM
3 Fredrik Førland Welander
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:14.79 3:a DM
4 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 2:16.36 PB 4:a DM
5 Carl Erixon
Grava SK
08 Grava SK 2:16.81 5:a DM
6 Adam Djuvfeldt
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 2:17.29 PB 6:a DM
7 Ante Arvelius
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:27.12 7:a DM
8 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 2:28.19 SB 8:a DM
Män Höjd
9/6 12:05
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 190
2 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 169
160165169173176180185190195202
283 Andrei Popa----xooooxx-x
121 Rikard Throgen-Hedinxoxxooxxx
Män Längd
8/6 10:15
1 Samuel Ekelund
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 7.22 +1.7 1:a DM
2 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 6.66 +1.2 PB
3 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 6.49 +2.6 2:a DM
4 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 6.20 +2.3 3:a DM
5 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 6.12 0.0 PB 4:a DM
6 Isac Danielsson
Säffle FIK
06 Säffle FIK 5.46 +3.1 5:a DM
7 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 4.93 +1.8 SB 6:a DM
123456
42 Samuel Ekelundx x x 7.22 +1.75.32 +0.65.54 +2.4
273 Albin Westlund6.09 +2.26.12 0.05.79 +1.4x 5.99 +1.96.06 +2.1
36 Ali Dawoodx x x 4.43 +3.86.20 +2.36.15 +4.5
41 Karl-William Einarson6.18 +1.06.28 +2.76.27 +2.06.37 +3.6x 6.49 +2.6
283 Andrei Popax 6.32 +2.76.17 +2.26.66 +1.26.50 0.0x
55 Jakob Hallgren4.84 +2.34.90 +1.34.93 +1.84.69 +3.6x 4.12 +2.8
315 Isac Danielsson5.26 +4.65.20 0.05.22 +1.95.02 +1.75.46 +3.15.19 +1.6
Män Tresteg
8/6 13:50
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 13.08 +1.5 1:a DM
2 Adam Djuvfeldt
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 11.84 -0.6 PB 2:a DM
123456
40 Adam Djuvfeldt11.79 +3.411.71 +1.211.84 -0.611.77 +1.311.49 -1.211.63 +1.2
36 Ali Dawood12.79 +1.812.92 +1.012.54 +1.713.08 +1.513.04 +2.812.91 +1.0
Män Kula
Vikt: 7,26kg
9/6 09:45
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 12.54 SB
2 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 9.16 SB
123456
345 Olof Wallin8.598.99x8.869.169.05
121 Rikard Throgen-Hedin11.2911.22xx12.1112.54
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
8/6 10:25
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 49.75
2 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 29.50 PB
123456
121 Rikard Throgen-Hedinxx49.75-x46.07
345 Olof Wallin--29.14-x29.50
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
9/6 08:00
1 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 33.61
123456
345 Olof Wallin--32.10--33.61
P19 100 m
8/6 11:45
Vind: -1.0
1 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 12.61 SB
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
8/6 10:55
1 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 27.55 PB
123456
206 Hampus Hilldingxxxx-27.55
P17 100 m
8/6 11:45
Vind: -2.4
1 Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 11.66
2 August Hope Nordvang
Lørenskog FIL (NOR)
08 Lørenskog FIL (NOR) 11.96 PB
3 Lukas Eriksson
Kils AIK
07 Kils AIK 13.10 SB
P17 200 m
8/6 13:05
Vind: -2.0
1 August Hope Nordvang
Lørenskog FIL (NOR)
08 Lørenskog FIL (NOR) 24.44
2 Lukas Eriksson
Kils AIK
07 Kils AIK 26.97 SB 1:a DM
P17 800 m
9/6 14:45
1 Thomas Ferletta
Karlskoga Friidrott
07 Karlskoga Friidrott 2:02.45 SB 1:a DM
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 2:20.43 PB 2:a DM
P17 1500 m
8/6 16:15
1 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 5:00.19 PB 1:a DM
P17 400 m häck
Höjd: 84,0cm
9/6 12:55
1 Julian Zhang Førsund
Hvam IL (NOR)
07 Hvam IL (NOR) 56.58
P17 Höjd
9/6 12:05
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 185
2 Manne Moberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 173 SB
3 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 169
160165169173176180185190
272 Ludvig Walanxooxxoxxx
273 Albin Westlund----ooxxoxxx
89 Manne Moberg-oooxxx
P17 Tresteg
8/6 13:50
1 Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 12.44 +0.8 SB
123456
328 Jonas Gällstedtx x x x 12.44 +0.812.04 +1.8
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
9/6 09:45
1 Isak Olsson
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 10.30
123456
219 Isak Olsson10.30xx9.96xx
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
9/6 10:25
1 Isak Olsson
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 45.67
123456
219 Isak Olssonx-45.67xxx
P17 Spjut
Vikt: 700g
8/6 10:20
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 54.26 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 47.85 PB
3 Otto Hallgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 47.15 PB
123456
56 Otto Hallgren43.4239.2543.2347.1542.51x
318 Gustav Höök53.1550.4849.00x52.9554.26
319 Olle Höök45.2944.6247.8545.20xx
P15 80 m
8/6 11:35
Vind: -1.3
1 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 10.10 PB 1:a DM
2 Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.27 2:a DM
3 Gustav Forsling
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.76 3:a DM
4 Frans Jorbrant
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.33 4:a DM
P15 300 m
8/6 15:15
1 Gustav Forsling
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 43.13 PB 1:a DM
P15 Längd
8/6 09:35
1 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 5.63 +1.3
2 Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 5.19 +2.2
3 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.84 +3.0
4 Frans Jorbrant
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 4.66 +0.6 PB
5 Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 4.65 +1.3 PB
123456
53 Isak Grenegårdx x 4.84 +3.04.74 +0.32.46 +2.9x
341 Wilmer Åkerlund5.63 +1.3x 3.79 +3.9x - x
209 Frans Jorbrant4.50 +1.24.23 +1.9x x 4.32 +1.64.66 +0.6
217 Alex Nordhx 4.44 +2.74.54 +1.04.35 +1.04.43 +1.94.65 +1.3
196 Theo Elster5.17 +1.44.70 +2.45.19 +2.2x 5.04 0.05.06 +2.3
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
9/6 09:45
1 Anton Pranjic
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 15.75 PB
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 13.90 PB
123456
101 Anton Pranjicxxxxx15.75
9 Felix Sjöstedtx12.5312.2113.2113.9013.42
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 13:35
Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF -
123456
9 Felix Sjöstedtxxx--x
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 10:25
1 Anton Pranjic
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 43.66 TR
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 42.76 TR
123456
101 Anton Pranjic-x43.66xxx
9 Felix Sjöstedtxxxxx42.76
P15 Spjut
Vikt: 600g
8/6 12:00
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 41.97 PB
2 Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 30.88 PB
3 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 20.73 SB
123456
53 Isak Grenegård41.9736.2738.6039.8438.3339.33
196 Theo Elster30.8827.8727.05xx29.50
9 Felix Sjöstedtxx20.7320.12xx
P14 80 m
8/6 11:30
Vind: 0.0
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 10.52 1:a DM
2 Constantin Jansson Banicki
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.54 PB 2:a DM
3 Adrian Wasswa Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 10.85
4 Edvin Unosson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 10.90 PB 3:a DM
5 Brian Kato Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 11.08
6 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 11.13 4:a DM
7 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.17 PB 5:a DM
P14 300 m
8/6 15:10
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 41.02 PB 1:a DM
2 Adrian Wasswa Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 41.55
3 Erik Uddegård
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 41.89 PB 2:a DM
4 Edvin Unosson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 42.19 PB 3:a DM
5 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 43.22 PB 4:a DM
Brian Kato Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) DNS
P14 800 m
9/6 14:45
1 Erik Uddegård
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2:20.63 PB 1:a DM
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
9/6 11:35
Vind: -1.3
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 12.93 1:a DM
2 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 15.16 2:a DM
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
9/6 13:25
1 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 44.51 TR 1:a DM
P14 Höjd
9/6 13:25
1 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 145 PB
127130133136139142145150
86 Jonas Longréeoooooxxoxxoxxx
P14 Längd
8/6 09:00
1 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.92 +0.7 PB
2 Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 4.92 +0.4
3 Edvin Unosson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 4.76 +0.5
4 Adam Gunnarsson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 3.98 +1.8 PB
123456
220 Emil Sjöholmx 4.76 +1.24.61 +1.6x 4.92 +0.4x
86 Jonas Longrée4.83 +1.2x 4.82 +1.64.65 +1.94.60 +0.44.92 +0.7
226 Edvin Unossonx x 4.71 +1.13.44 +1.84.76 +0.5x
204 Adam Gunnarsson3.18 +0.93.90 +1.4x 3.98 +1.8x 3.63 +0.6
P14 Tresteg
8/6 13:25
1 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.91 +2.0 PB
2 Adam Gunnarsson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 9.77 +2.0 PB
3 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 8.69 +4.8
123456
86 Jonas Longrée9.15 +1.59.81 -4.49.13 +2.59.17 -0.19.01 +1.19.91 +2.0
230 Karl Vinblad8.69 +4.88.19 +2.2x 7.90 +2.18.05 +2.3-
204 Adam Gunnarsson9.56 +3.29.59 +1.4x 9.70 -0.49.77 +2.0x
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
9/6 11:55
1 Ruben Tesell
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 9.93 PB
2 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 8.83 PB
123456
12 Ruben Tesell9.318.419.939.909.789.68
86 Jonas Longrée8.318.478.458.408.498.83
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 13:35
1 Ruben Tesell
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 34.55 PB
2 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 24.30 PB
123456
86 Jonas Longrée--24.11-x24.30
12 Ruben Tesell-x34.55xxx
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 10:25
1 Ruben Tesell
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 49.57 TR
123456
12 Ruben Tesell--49.57xxx
P14 Spjut
Vikt: 600g
8/6 12:00
1 Ruben Tesell
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 29.00
2 Jonas Longrée
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 23.12 PB
3 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 22.02 PB
123456
230 Karl Vinblad22.0220.2518.1618.7517.7620.52
86 Jonas Longrée23.1221.4119.5920.6818.9919.14
12 Ruben Tesell21.6929.0023.7622.6523.4018.31
P13 60 m
8/6 10:35
Vind: -2.6
1 Hugo Victorén
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 8.17 PB
2 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 8.41 PB
3 Nils Ekvall
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 8.81
4 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.91 PB
5 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.10
6 Oliver Dimming
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.38
7 Tibbe Josefsson
Motala AIF
11 Motala AIF 10.41 PB
Johan Le Fjeld
IL Tyrving (NOR)
11 IL Tyrving (NOR) DNS
P13 200 m
8/6 12:20
Vind: -3.4
1 Adrian Wasswa Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 26.69
2 Brian Kato Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 27.52
3 Elmer Larsson
Västerås FK
11 Västerås FK 32.05 SB 1:a DM
4 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 33.57 PB 2:a DM
Hugo Victorén
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro DNS
Johan Le Fjeld
IL Tyrving (NOR)
11 IL Tyrving (NOR) DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
9/6 09:50
Vind: -0.5
Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro DNF
Oliver Dimming
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad DNS
P13 Höjd
9/6 13:25
1 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 142
124127130133136139142145
225 Bruno Thuvanderoooooxoxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
8/6 12:50
1 Hugo Victorén
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 5.35 nwi
2 Adrian Wasswa Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
11 Romerike Friidrett (NOR) 5.20 -0.7
3 Nils Ekvall
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 4.78 -2.1
4 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 4.68 -0.8
5 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 4.66 nwi
6 Elmer Larsson
Västerås FK
11 Västerås FK 3.87 -0.5 SB
7 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 3.48 nwi
123456
225 Bruno Thuvander4.59 -1.74.68 -0.84.68 -1.54.61 -0.24.52 -1.14.65 -0.7
295 Adrian Wasswa Aalberg5.03 -2.65.06 -0.85.20 -0.7x x 5.12 -3.0
228 Hugo Victorén5.35 nwi5.14 -2.24.72 -2.0- 4.77 -3.75.02 nwi
336 Elmer Larsson3.87 -0.53.61 nwi3.74 -1.73.62 -3.23.75 nwi3.68 -0.3
247 Adam Gustavsson3.19 -1.13.32 -1.83.22 -2.93.35 nwi3.35 -4.53.48 nwi
261 Emil Nordlund4.64 -1.14.47 -0.24.52 -2.04.66 nwi4.55 -2.44.45 -3.1
195 Nils Ekvall4.55 -0.94.78 -2.14.45 -1.1- - -
P13 Tresteg
Hoppzon
8/6 15:05
1 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 10.26 +1.0 TR
2 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 9.67 nwi
3 Tibbe Josefsson
Motala AIF
11 Motala AIF 7.70 nwi
123456
287 Tibbe Josefsson7.65 nwix 7.70 nwix x -
261 Emil Nordlund8.99 nwix 9.67 nwi9.12 nwix 9.62 nwi
225 Bruno Thuvander9.60 nwi10.19 nwi9.96 nwi10.19 nwi10.26 +1.0x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 11:55
1 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 11.14
2 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 10.83 PB
3 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 8.26 PB
4 Elmer Larsson
Västerås FK
11 Västerås FK 7.64 PB
123456
306 Olle Olsson9.2210.9911.1410.9711.1311.01
309 Gustav Stigemo10.01xx10.059.9810.83
308 Anton Stigemo7.56x6.697.438.267.97
336 Elmer Larsson7.137.647.087.627.347.25
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
8/6 11:20
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 42.98 PB
2 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 40.23 PB
3 Hampus Lindvall
Kongahälla AIK
13 Kongahälla AIK 23.53 PB
4 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 22.17 SB
5 Elmer Larsson
Västerås FK
11 Västerås FK 17.88 SB
6 Max Svernestam
Nyköpings BIS
12 Nyköpings BIS 17.16 PB
123456
290 Max Svernestamx-15.10--17.16
276 Hampus Lindvall--23.53--17.50
257 Liam Mattiasson-x19.66x-22.17
309 Gustav Stigemo--42.98xxx
308 Anton Stigemox-40.23xxx
336 Elmer Larssonxx16.90xx17.88
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 10:25
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 48.82 TR
2 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 33.88
3 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 25.33 SB
4 Elmer Larsson
Västerås FK
11 Västerås FK 19.95 PB
5 Hampus Lindvall
Kongahälla AIK
13 Kongahälla AIK 17.89
123456
309 Gustav Stigemo-x48.82xxx
336 Elmer Larssonxx15.69x-19.95
276 Hampus Lindvall-x17.89x-16.22
308 Anton Stigemoxx28.63--33.88
306 Olle Olssonxxxxx25.33
P13 Spjut
Vikt: 400g
8/6 09:30
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 32.69
2 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 30.59
3 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 27.93 PB
4 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 26.49 PB
5 Adam Gustavsson
Kils AIK
11 Kils AIK 22.27 PB
6 Tibbe Josefsson
Motala AIF
11 Motala AIF 20.85 PB
7 Emil Nordlund
Kils AIK
11 Kils AIK 19.46 PB
123456
97 Liam Olsson27.9326.7527.6424.8827.1727.85
247 Adam Gustavssonx15.9319.7516.2819.5622.27
309 Gustav Stigemo32.6929.7231.0232.03x28.90
257 Liam Mattiasson30.5928.4027.7827.6030.1828.91
287 Tibbe Josefssonx17.15x20.8519.43x
261 Emil Nordlundx19.46x18.73x17.68
308 Anton Stigemo26.4924.4925.4222.7320.41x
P12 60 m Försök
8/6 10:30
Heat 1
Vind: -2.6
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.58 q PB 1:a DM
2 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 9.46 q SB 3:a DM
3 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 10.69 q SB 7:a DM
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 10.90 q 8:a DM
Heat 2
Vind: -2.2
1 Teodor Kvelland
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 8.75 q 2:a DM
2 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.70 q SB 4:a DM
3 Max Svernestam
Nyköpings BIS
12 Nyköpings BIS 10.21 q 5:a DM
4 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 10.61 q PB 6:a DM
Isak Hanley
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad DNS
P12 60 m Final
8/6
Vind: nwi
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.58 1:a DM
2 Teodor Kvelland
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 8.75 2:a DM
3 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 9.46 3:a DM
4 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 9.70 4:a DM
5 Max Svernestam
Nyköpings BIS
12 Nyköpings BIS 10.21 5:a DM
6 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 10.61 6:a DM
7 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 10.69 7:a DM
8 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 10.90 8:a DM
P12 200 m
8/6 13:10
Vind: -2.1
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 27.26 PB 1:a DM
2 Teodor Kvelland
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 27.54 2:a DM
3 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 31.25 =PB 3:a DM
4 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 32.66 PB 4:a DM
5 Noah Longrée
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 34.47 PB 5:a DM
P12 600 m
9/6 14:20
1 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 2:04.64 SB 1:a DM
2 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 2:32.10 PB 2:a DM
Teodor Kvelland
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro DNS
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
9/6 10:15
Vind: -0.1
1 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 13.62 PB 1:a DM
2 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 14.00 PB 2:a DM
3 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 14.89 PB 3:a DM
P12 Höjd
9/6 09:00
1 Hampus Holmgren
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 136 SB
2 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 119 PB
3 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 111 PB
101106111115119122128132136141
64 Hampus Holmgren--ooooxoxxooxxx
259 Lucas Munter-oooxxoxxx
270 Oscar Ulfsparreooxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
8/6 13:50
1 Teodor Kvelland
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 4.95 -1.4
2 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 4.54 -0.4 PB
3 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 3.57 -0.9 SB
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 3.55 -1.4 PB
5 Max Svernestam
Nyköpings BIS
12 Nyköpings BIS 3.52 -1.4
6 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 3.48 -1.6 PB
7 Joel Carlman
Kils AIK
12 Kils AIK 3.08 -0.6 PB
123456
352 Vilmer Gustafsson3.56 -2.43.54 -2.3x 3.55 nwi3.57 -0.93.38 -1.3
290 Max Svernestam3.34 -1.33.37 -1.63.37 -1.23.21 nwix 3.52 -1.4
239 Joel Carlman3.04 -1.33.08 -0.62.89 nwi2.92 nwi2.84 nwi2.94 -0.4
27 George Asp4.37 -0.64.26 -2.24.20 nwi4.15 -2.14.40 nwi4.54 -0.4
270 Oscar Ulfsparrex 3.32 nwi3.48 -1.63.21 -0.3x x
259 Lucas Munter3.20 -2.83.02 -0.43.23 -2.83.28 -1.53.14 +0.63.55 -1.4
212 Teodor Kvelland4.47 -4.34.48 -1.84.62 -0.54.72 -1.44.62 nwi4.95 -1.4
P12 Tresteg
Hoppzon
8/6 15:05
1 Theodor Dahlström
KFUM Örebro
13 KFUM Örebro 9.83 +1.0 TR 1:a DM
2 Noah Longrée
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.17 nwi 2:a DM
3 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 8.12 nwi 3:a DM
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 7.29 nwi 4:a DM
5 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 7.26 nwi 5:a DM
123456
232 Isaac Wilhelmsson7.36 nwi7.00 nwi8.12 nwi7.86 nwi7.61 nwi7.59 nwi
194 Theodor Dahlström9.20 nwi9.43 nwi9.43 nwi9.55 nwi9.83 +1.09.36 nwi
259 Lucas Munter6.71 nwi6.88 nwix 7.01 nwi6.68 nwi7.29 nwi
270 Oscar Ulfsparrex 7.12 nwi7.23 nwi6.70 nwi7.26 nwix
87 Noah Longrée7.28 nwi7.88 nwi6.37 nwi7.74 nwi8.17 nwi7.69 nwi
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 12:30
1 Noah Longrée
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 7.33 PB
2 Max Svernestam
Nyköpings BIS
12 Nyköpings BIS 6.93 PB
123456
290 Max Svernestam6.436.93x6.706.456.55
87 Noah Longrée6.477.337.327.076.017.25
P12 Spjut
Vikt: 400g
8/6 10:50
1 Noah Longrée
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 23.27 PB 1:a DM
2 Joel Carlman
Kils AIK
12 Kils AIK 19.34 PB 2:a DM
3 Oscar Ulfsparre
Kils AIK
12 Kils AIK 19.30 PB 3:a DM
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 18.70 PB 4:a DM
5 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 15.10 5:a DM
123456
259 Lucas Munter12.6318.7015.4115.5716.8515.92
270 Oscar Ulfsparre19.3016.2814.7215.5715.0716.53
87 Noah Longrée21.02x20.2821.8123.2718.13
232 Isaac Wilhelmssonx15.10xx13.51x
239 Joel Carlman16.0213.9517.9319.1919.3418.41
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K35 Längd
9/6 11:20
1 Camilla Adolfsson
IF Göta Karlstad
88 IF Göta Karlstad 4.36 +1.6 PB
2 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 4.31 +2.5
123456
122 Josefin Thudén4.01 +4.54.15 +0.44.31 +2.54.00 +0.24.27 +4.03.98 +2.1
18 Camilla Adolfsson4.10 +2.2x 4.35 +4.24.12 +0.14.24 +0.84.36 +1.6
K35 Kula
Vikt: 4,0kg
9/6 10:20
Maria Cecilia Frykholm
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad -
123456
50 Maria Cecilia Frykholm------
K35 Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 09:40
1 Josefin Thudén
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 32.97 SB
123456
122 Josefin Thudénx-30.32x-32.97
K35 Spjut
Vikt: 600g
9/6 12:35
1 Maria Cecilia Frykholm
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 21.91 PB
123456
50 Maria Cecilia Frykholmx21.9121.2620.1720.81x
K40 100 m
8/6 12:00
Vind: -2.2
1 Emilia Westberg
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 14.58 PB 1:a DM
K40 Längd
9/6 11:20
1 Emilia Westberg
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 4.79 +3.5
2 Elin Larsson
Västerås FK
83 Västerås FK 3.65 +2.0 PB
123456
128 Emilia Westberg4.75 +1.44.64 +1.14.76 +2.74.45 +0.44.77 +0.34.79 +3.5
335 Elin Larssonx 3.53 +2.63.54 +0.1x 3.43 +2.33.65 +2.0
K40 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 14:10
1 Elin Larsson
Västerås FK
83 Västerås FK 15.96 PB
123456
335 Elin Larsson-x-15.89-15.96
K45 Längd
9/6
1 Katrin Wrange
IF Göta Karlstad
75 IF Göta Karlstad 3.73 +0.3
123456
130 Katrin Wrange3.60 +4.13.72 +1.7x 3.73 +0.3x 3.41 +1.4
K45 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 14:10
1 Ulrika Lindgren
Glanshammars IF
76 Glanshammars IF 19.02 SB
2 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 18.33 SB
123456
6 Ulrika Lindgren--19.02--16.38
303 Erika Mähler--17.68-x18.33
K45 Slägga
Vikt: 4,0kg
9/6 08:00
1 Ulrika Lindgren
Glanshammars IF
76 Glanshammars IF 24.80 SB
2 Erika Mähler
SK Bore
75 SK Bore 21.56 PB
123456
303 Erika Mähler--20.96-x21.56
6 Ulrika Lindgren--24.80-x22.15
K45 Spjut
Vikt: 600g
9/6 12:35
1 Ulrika Lindgren
Glanshammars IF
76 Glanshammars IF 18.70
123456
6 Ulrika Lindgren17.4916.3716.6617.3018.2818.70
K50 200 m
8/6 13:45
Vind: -1.2
1 Lizzy Namuleme Aalberg
Romerike Friidrett (NOR)
73 Romerike Friidrett (NOR) 34.37
K50 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 10:20
1 Mari Kjølberg
Romerike Friidrett (NOR)
72 Romerike Friidrett (NOR) 11.10 SB
123456
299 Mari Kjølberg11.10xxxx10.43
K50 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 14:10
1 Mari Kjølberg
Romerike Friidrett (NOR)
72 Romerike Friidrett (NOR) 30.49
123456
299 Mari Kjølbergx-30.49x-30.04
K50 Slägga
Vikt: 3,0kg
9/6 08:00
1 Mari Kjølberg
Romerike Friidrett (NOR)
72 Romerike Friidrett (NOR) 46.77
2 Camilla Mattson
Kils AIK
73 Kils AIK 43.93
3 Karin Nyberg
Glanshammars IF
74 Glanshammars IF 30.36
123456
299 Mari Kjølberg-x46.62--46.77
258 Camilla Mattson--42.42--43.93
7 Karin Nyberg-x26.00-x30.36
K55 Längd
9/6 11:20
1 Sofia Carlsson
Tjalve FIF
67 Tjalve FIF 2.73 +1.9
123456
326 Sofia Carlsson2.73 +1.92.60 +0.82.61 +0.21.73 +3.02.63 +2.72.59 +3.0
K55 Kula
Vikt: 3,0kg
9/6 10:20
1 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 9.26 PB
2 Sofia Carlsson
Tjalve FIF
67 Tjalve FIF 8.03 PB
3 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 7.25 PB
123456
94 Anica Norman9.268.76x9.049.20x
326 Sofia Carlsson7.657.356.878.037.457.21
47 Margaretha Folke6.966.987.25xxx
K55 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 14:10
1 Anica Norman
IF Göta Karlstad
67 IF Göta Karlstad 25.65 PB
2 Margaretha Folke
IF Göta Karlstad
68 IF Göta Karlstad 18.48 PB
123456
47 Margaretha Folkex-18.48--16.26
94 Anica Norman--25.65-x24.83
K55 Spjut
Vikt: 500g
9/6 12:35
1 Sofia Carlsson
Tjalve FIF
67 Tjalve FIF 13.87
123456
326 Sofia Carlsson13.0513.8712.3712.0411.9912.75
M35 100 m
8/6 11:55
Vind: -2.2
1 Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 13.05 1:a DM
2 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 13.83 PB 2:a DM
M35 200 m
8/6 13:55
Vind: 0.0
1 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 27.68 PB 1:a DM
M35 800 m
9/6 15:05
1 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 2:29.64 SB 1:a DM
M35 Längd
8/6 10:15
1 Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 4.49 +1.6
123456
71 Per Johansson4.29 +0.6x 4.47 +2.2x 4.49 +1.6-
M35 Kula
Vikt: 7,26kg
9/6 09:00
1 Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 11.16
123456
71 Per Johansson10.4410.9311.0211.1610.83x
M35 Spjut
Vikt: 800g
8/6 13:15
1 Martin Andreasson
Eds SK
87 Eds SK 37.79 SB
2 Per Johansson
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 37.25
123456
3 Martin Andreasson35.1534.8433.0537.7936.4537.64
71 Per Johansson37.2536.8536.23x29.5730.97
M40 100 m
8/6 11:55
Vind: -2.2
1 Emil Karlsson
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 13.59 1:a DM
M40 Spjut
Vikt: 800g
8/6 13:15
1 Ulf Zetterman
Ransäters AIS
83 Ransäters AIS 39.54
2 Emil Karlsson
IF Göta Karlstad
83 IF Göta Karlstad 32.31
123456
294 Ulf Zetterman39.5438.4038.5538.9637.5738.63
75 Emil Karlsson29.3026.35x28.9531.3432.31
M45 100 m
8/6
Vind: +1.0
1 Espen Nygaard
Lørenskog FIL (NOR)
76 Lørenskog FIL (NOR) 14.30
M45 200 m
8/6 13:55
Vind: 0.0
1 Felix Andler
IF Göta Karlstad
75 IF Göta Karlstad 28.65 PB 1:a DM
M45 800 m
9/6 15:05
1 Felix Andler
IF Göta Karlstad
75 IF Göta Karlstad 2:31.29 PB 1:a DM
M50 100 m
8/6 11:55
Vind: -2.2
1 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 13.81 PB 1:a DM
M50 Längd
8/6 10:15
1 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 4.25 +2.0 SB
123456
289 Fredrik Hegefors3.68 -2.42.35 +1.64.02 +1.64.25 +2.01.67 +2.24.01 +0.7
M50 Tresteg
8/6 13:50
1 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 8.79 +1.1 SB
123456
289 Fredrik Hegefors8.41 +4.08.56 +1.58.26 +0.18.79 +1.18.35 +3.18.66 +1.9
M50 Kula
Vikt: 6,0kg
9/6 09:00
1 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 10.17 PB
2 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK 8.64 SB
123456
345 Olof Wallin9.8110.17x9.939.829.61
333 Markku Jääskeläinen8.64xxxxx
M50 Diskus
Vikt: 1,5kg
8/6 15:05
1 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 34.53 PB
2 Michael Oesten
Glanshammars IF
74 Glanshammars IF 28.42 PB
3 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 26.50 PB
4 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK 25.21 PB
123456
333 Markku Jääskeläinen--25.08--25.21
289 Fredrik Hegeforsxx22.21--26.50
8 Michael Oesten--28.42--26.97
345 Olof Wallin--34.53-x31.80
M50 Slägga
Vikt: 6,0kg
9/6 12:35
1 Olof Wallin
Wedevågs IF
73 Wedevågs IF 37.75 PB
2 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK 29.43 PB
3 Michael Oesten
Glanshammars IF
74 Glanshammars IF 22.72 PB
4 Stefan Thyni
Västerås FK
72 Västerås FK 20.87
123456
338 Stefan Thyni--20.87x-19.09
333 Markku Jääskeläinen--28.70--29.43
8 Michael Oesten--22.72xxx
345 Olof Wallin--37.75--37.45
M50 Spjut
Vikt: 700g
8/6 12:55
1 Peter Taylor
KFUM Arvika
70 KFUM Arvika 56.10
2 Markku Jääskeläinen
Västerås FK
70 Västerås FK 30.72 SB
3 Fredrik Hegefors
Nyköpings BIS
73 Nyköpings BIS 27.62 PB
123456
289 Fredrik Hegefors23.7724.87xxx27.62
333 Markku Jääskeläinenx26.8827.14xx30.72
190 Peter Taylor43.1349.0446.55x56.10x
M55 800 m
9/6 15:05
1 Sören Persson
IF Göta Karlstad
65 IF Göta Karlstad 2:15.62 1:a DM
M55 1500 m
8/6 16:15
1 Lars Lundegård
IF Start
65 IF Start 5:07.64 1:a DM
M60 200 m
8/6 13:55
Vind: 0.0
1 Mikael Hansson
IF Start
63 IF Start 31.73 PB 1:a DM
2 Kent Nordgren
IF Göta Karlstad
62 IF Göta Karlstad 32.88 PB 2:a DM
M60 800 m
9/6 15:05
1 Mikael Hansson
IF Start
63 IF Start 2:31.65 SB 1:a DM
M60 1500 m
8/6 16:15
1 Mikael Hansson
IF Start
63 IF Start 5:11.62 PB 1:a DM
M70 Kula
Vikt: 4,0kg
9/6 09:00
1 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF 10.21 SB
123456
349 Börje Nordinx10.0310.21xxx
M70 Diskus
Vikt: 1,0kg
8/6 10:25
1 Börje Nordin
Åsbro GOIF
50 Åsbro GOIF 31.14 SB
123456
349 Börje Nordin--31.14x-29.96
Kvinnor Framerunning R-71 100 m
8/6 12:05
Vind: -0.3
1 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 31.85 SB 1:a DM
Kvinnor Framerunning R-71 200 m
8/6 13:50
Vind: -2.1
1 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 1:01.60 SB 1:a DM
Kvinnor Framerunning R-71 400 m
8/6 15:30
1 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 2:22.08 1:a DM
Män Framerunning R-72 100 m
8/6 12:05
Vind: -0.3
1 Gustav Tegnelund
Karlskoga Friidrott
02 Karlskoga Friidrott 21.81 SB 1:a DM
Pontus Stålfors
Upsala IF
97 Upsala IF DNS
Män Framerunning R-72 200 m
8/6 13:50
Vind: -2.1
1 Gustav Tegnelund
Karlskoga Friidrott
02 Karlskoga Friidrott 45.64 SB 1:a DM