Resultat Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år

Trollbäckens IP, Trollbäcken   2021-08-28 - 2021-08-29

Arrangör: Hanvikens SK Tävlingsledare: Micheal Pettersson Senast uppdaterad: 2021-08-29 17:18:58
2021-08-28 2021-08-29 Alla dagar
F14 80 m Försök
28/8 10:10
Heat 1
Vind: +0.9
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 10.94 q
2 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.51
3 Edith Grimheden
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 11.93 PB
4 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 12.53
5 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 13.51
Wilma Herranen
Högby IF
07 Högby IF 11.34
Heat 2
Vind: +1.8
1 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 10.92 q
2 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.14 q PB
3 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.30 q
4 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.87 PB
5 Svea Hultkrantz
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 12.57
Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNF
Heat 3
Vind: +2.6
1 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 11.29 q
2 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 11.40 q
3 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.45 q
4 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.63
5 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 11.66
Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF DNS
Heat 4
Vind: +1.2
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.62 q
2 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 10.91 q PB
3 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.07 q PB
4 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 12.31
5 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 12.72
Heat 5
Vind: +4.1
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.75 q
2 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.13 q
3 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.51
4 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 11.68
5 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 11.95
6 Saga Eckeskog
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.2
F14 80 m Final
28/8 12:20
A-Final
Vind: +1.7
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.29 PB
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.49 PB
3 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 10.68
4 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 10.71 PB personlig varning enligt regel 4.3.13.5
5 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 10.83
6 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.96 PB
B-Final
Vind: +1.1
1 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.96 PB
2 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 11.16
3 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.19
4 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.25 PB
5 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 11.38
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
F14 300 m
29/8 13:50
A-Finaler
Tot. plac.
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 41.12 1 PB
2 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 44.77 2
3 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 44.87 3
4 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 45.46 4
5 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 46.85 5
6 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 47.13 6
B-Finaler
Tot. plac.
1 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 48.41 7
2 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 49.10 8
3 Saga Eckeskog
Hässelby SK
07 Hässelby SK 49.63 9
4 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 50.62 10
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 41.12 PB
2 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 44.77
3 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 44.87
4 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 45.46
5 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 46.85
6 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 47.13
7 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 48.41
8 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 49.10
9 Saga Eckeskog
Hässelby SK
07 Hässelby SK 49.63
10 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 50.62
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS DNS
F14 800 m
28/8 16:20
1 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:14.41
2 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:19.41
3 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:22.39
4 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:24.09
5 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:40.10
6 Mathilda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:41.58
7 Vera Forssmed
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3:01.10
F14 2000 m
29/8 15:30
1 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 6:51.96
2 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 6:55.36 PB
3 Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7:07.61 PB
4 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 7:10.77
5 Wilma Blitz
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7:35.98
6 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7:37.04
7 Mathilda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7:39.31
8 Vera Forssmed
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8:43.63
F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
28/8 10:40
1 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:29.76 PB
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
29/8 10:00
Heat 1
Vind: +1.7
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 12.93 q
2 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.07 q PB
3 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 14.01
Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK DNF
Heat 2
Vind: -0.5
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.07 q
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.09 q
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 14.28 PB
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 14.74
Heat 3
Vind: -0.7
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 13.15 q
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 13.61 q
3 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 13.97
4 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 14.71
5 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 17.45
F14 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
29/8 12:00
Vind: +1.7
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.58 SB
2 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 12.74
3 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.76 PB
4 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 12.84 PB
5 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.89 PB
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF DNS
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
28/8 14:40
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 49.83
2 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 50.72
3 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 52.83
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 53.61
5 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 56.31
F14 Höjd
29/8 11:00
1 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 151
2 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 151 =PB
3 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 148 SB
4 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 142
5 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 142
=6 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 138
=6 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 138
8 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 138
9 Vendela Ceder
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 138
10 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 134 =PB
11 Miriam Moverare
Hammarby IF
07 Hammarby IF 134 =PB
Wilma Herranen
Högby IF
07 Högby IF 154
120125130134138142145148151154158
583 Miriam Moverareooxoxxoxxx
639 Vendela Cederooooxxoxxx
630 Ebba Inngul--ooooooxxx
625 Desiree Trolling-xoooxxx
704 Vera Mattsson--oooxxx
597 Ebba Wennebjer----ooxoxoxoxxx
716 Wilma Herranen---xooooxxooxxoxxx
533 Amilia Jergmar---ooxoxxx
839 Alma Hallsten---oxoxxx
764 Ellinore Sparf-ooooxxx
763 Nova Raitis---oooxoxxoxoxxx
832 Ida Borglund---oooxxx
F14 Stav
28/8 11:30
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 330 =PB
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 260 PB
3 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 230 =PB
4 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 210
190210230245260270280285290295300305310330340
675 Frida Sörqvistxoxoxxoxxx
542 Molly Lindellooxxx
811 Beate Pott--------xo---oxxoxxx
825 Emmie Wedinoooxxooxxx
F14 Längd
28/8 09:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 5.02 -2.6 1
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.82 -0.7 2
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.71 -1.1 3
4 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.69 -1.9 4
5 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.66 -2.4 5
6 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.62 -1.1 6
7 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 4.54 -3.0 7
8 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.47 -1.5 8
9 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.31 -0.9 10
10 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.30 -1.0 11
11 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 4.28 -1.8 12
12 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.18 -2.0 14
13 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.08 -1.5 16
14 Miriam Moverare
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3.98 -1.5 20
Wilma Herranen
Högby IF
07 Högby IF 4.61 -1.6
123456
840 Alice Helgex 4.31 -0.94.17 -1.6
556 Matilda Borg4.43 -1.44.45 -1.34.59 -1.74.56 -1.54.66 -2.94.71 -1.1
597 Ebba Wennebjer4.34 0.04.42 -0.64.61 -0.24.55 -0.44.68 -1.84.69 -1.9
810 Tilde Norrbrand4.44 -1.64.40 -1.84.45 -1.84.34 -2.54.45 -1.64.47 -1.5
634 Ulrika Lomakka4.28 -1.84.26 -3.04.14 -1.0
583 Miriam Moverare3.41 0.03.98 -1.53.77 -1.3
600 Julia Wändin4.57 -2.0x 4.32 -3.3x 4.66 -0.94.66 -2.4
763 Nova Raitis3.47 -1.14.40 -0.74.38 -2.04.29 -3.44.55 -1.64.62 -1.1
848 Emma Olofsson4.08 -1.54.08 +2.14.06 -0.9
629 Edit Holmberg4.92 -1.64.83 -0.65.00 -1.55.02 -2.64.84 -1.7x
716 Wilma Herranen4.46 -1.64.61 -1.64.18 -3.4
802 Evelina Larsson4.17 -1.34.30 -1.03.69 -1.8
825 Emmie Wedinx 4.55 0.04.53 -1.64.82 -0.7x 4.70 -2.1
538 Norah Hamberg3.89 -0.73.72 -0.54.18 -2.0
533 Amilia Jergmar4.40 -1.04.47 -1.34.32 -1.64.42 -2.24.54 -3.0x
Pool 2
Tot. plac.
1 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.33 -2.2 9
2 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.28 -1.0 13
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.09 -0.1 15
4 Edith Grimheden
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.08 -1.4 17 PB
5 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.05 -1.4 18
6 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 4.02 -2.5 19
7 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.91 -1.5 21
8 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 3.80 -1.9 22
9 Saga Eckeskog
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.73 -4.2 23
10 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.64 -1.5 24
11 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.57 -1.1 25 PB
12 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.52 -2.2 26 PB
13 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.42 -2.3 27
14 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.17 -1.4 28
15 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 3.16 -1.3 29
123456
591 Linnéa Sillén4.28 -1.0x 4.09 -1.3
635 Elise Tengroth3.16 -1.32.79 -3.02.38 -1.1
839 Alma Hallsten3.84 -1.34.02 -2.53.91 -1.4
611 Luna Ekroth3.64 -1.5x x
737 Edith Grimheden3.67 -3.13.77 -3.04.08 -1.4
846 Ella Nilsson3.62 -1.03.80 -1.93.61 -2.0
625 Desiree Trolling3.68 -2.23.61 -1.13.91 -1.5
710 My Susenbethx 3.11 -1.43.17 -1.4
697 Elin Gullikssonx 3.42 -2.3x
674 Nora Söderqvist3.37 -1.73.57 -1.13.40 -1.8
832 Ida Borglund4.02 -1.24.09 -0.14.04 -1.4
619 Joséphine Lundqvist3.28 -2.23.50 -1.33.52 -2.2
704 Vera Mattsson4.01 -1.54.05 -1.4x
786 Ida Bonow3.71 -1.04.02 -2.34.33 -2.2
696 Saga Eckeskog3.45 -1.83.39 -1.13.73 -4.2
Sammanställning
1 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 5.02
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.82
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.71
4 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.69
5 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.66
6 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.62
7 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 4.54
8 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.47
9 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.33
10 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.31
11 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.30
12 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 4.28
13 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.28
14 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.18
15 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.09
16 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.08
17 Edith Grimheden
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.08 PB
18 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.05
19 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 4.02
20 Miriam Moverare
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3.98
21 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.91
22 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 3.80
23 Saga Eckeskog
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.73
24 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.64
25 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.57 PB
26 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.52 PB
27 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.42
28 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.17
29 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 3.16
Wilma Herranen
Högby IF
07 Högby IF 4.61
F14 Tresteg
29/8 09:00
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.41 -2.1
2 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.09 -2.3 PB
3 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 9.95 -2.1
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.85 -1.8
5 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.06 -2.6
6 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.05 N/A
7 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.59 -1.3
8 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.07 -1.3
9 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 7.79 -1.9
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS -
Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK -
123456
674 Nora Söderqvistx 8.09 -3.28.20 -2.28.59 -1.38.49 -1.87.37 -2.8
840 Alice Helge9.85 -1.89.28 -2.39.42 -3.3- - -
848 Emma Olofssonx x x - - -
810 Tilde Norrbrand9.83 -1.610.09 -2.310.08 -0.89.92 -1.89.85 -2.19.88 -2.5
786 Ida Bonow8.48 -2.48.62 -0.78.95 -1.28.82 -2.39.06 -1.79.06 -2.6
635 Elise Tengrothx x - - - -
715 Sophia Zuccato7.32 -1.6x 7.79 -1.9- - -
629 Edit Holmberg9.95 -2.1- x - - -
675 Frida Sörqvist7.86 -3.27.85 -1.88.07 -1.37.84 -1.17.83 -1.7x
538 Norah Hamberg8.49 -3.5x 8.84 -2.28.63 -1.78.74 -2.09.05 N/A
825 Emmie Wedin10.34 -1.510.41 -2.1x 10.10 -1.3- -
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
28/8 15:10
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.68
2 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 11.81 PB
3 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.81 PB
4 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.38
5 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.09
6 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 8.78 PB
7 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 8.60
8 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.39
9 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.34
10 Frida Heljestrand
Täby IS
07 Täby IS 7.37
11 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.32
12 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 7.21 PB
13 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 6.36
14 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 6.32
15 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.34
123456
786 Ida Bonow7.857.448.39x7.337.96
538 Norah Hamberg8.497.948.178.608.037.86
802 Evelina Larsson7.277.137.32
533 Amilia Jergmar11.4511.5811.8111.1810.59x
848 Emma Olofsson8.657.628.259.098.038.81
842 Frida Heljestrand6.837.067.37
648 Alicia Gruvberger8.838.71x9.269.809.81
619 Joséphine Lundqvist6.377.217.04
813 Elin Runemarx12.3712.68xxx
697 Elin Gulliksson5.105.436.36
597 Ebba Wennebjer9.38x9.29xxx
710 My Susenbeth5.185.344.64
632 Beatrice Lindberg7.958.178.478.788.077.81
635 Elise Tengroth6.326.10x
554 Anna Bergin7.718.178.34
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
28/8 12:30
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 29.98
2 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 28.49
3 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 28.14
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 26.61
5 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 23.88
6 Frida Heljestrand
Täby IS
07 Täby IS 21.92 PB
7 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 20.48
8 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 20.45
9 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 20.26
10 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 20.01
11 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 19.32
12 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 16.71 PB
13 Linnea Nederström
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 15.67
123456
632 Beatrice Lindbergx20.40x18.5620.45x
635 Elise Tengroth15.9716.7116.62
770 Linnea Nederströmx15.67x
813 Elin Runemar27.48x28.4228.09x29.98
556 Matilda Borg24.5124.1626.61x22.0325.55
648 Alicia Gruvberger20.48x17.6516.8817.73x
636 Ebba Ahlerupx27.6028.4927.5924.9924.32
832 Ida Borglund19.5021.1617.20x23.8821.01
802 Evelina Larsson18.4820.0118.05
533 Amilia Jergmar24.72x28.14xxx
848 Emma Olofssonxx20.26
842 Frida Heljestrand21.8919.1618.7821.9219.58x
697 Elin Gulliksson19.3217.2117.20
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/8 14:50
1 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 43.13 PB
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 31.58 PB
3 Frida Heljestrand
Täby IS
07 Täby IS 26.52 PB
4 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 22.87
5 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 21.82
6 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 20.53 PB
7 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 19.86
8 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 19.54
9 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 18.23
10 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 17.87 PB
11 Vendela Ceder
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 16.62
Caisa Wibler
Hässelby SK
07 Hässelby SK -
Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK x
123456
632 Beatrice Lindberg31.5829.1623.26xx29.62
710 My Susenbeth15.4217.1617.87
715 Sophia Zuccato20.53xx17.7217.7215.51
832 Ida Borglund19.8618.5518.9319.01x19.60
635 Elise Tengroth16.6618.2313.48
714 Caisa Wibler---
619 Joséphine Lundqvist19.9821.3319.59x21.4121.82
648 Alicia Gruvberger21.9820.9122.8719.23x21.93
554 Anna Berginxx41.5343.1341.59x
639 Vendela Cederxx16.62
802 Evelina Larsson14.9118.6517.2417.6219.5319.54
813 Elin Runemarxxx
842 Frida Heljestrand26.5223.6925.4425.9224.7423.73
F14 Spjut
Vikt: 500g
29/8 13:20
1 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 32.51 PB
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 29.57 PB
3 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 27.42 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 26.61
5 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 25.80 PB
6 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.11
7 Emma Ivarsson
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 22.36
8 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 18.75
9 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 17.63
10 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 15.96 PB
11 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 15.75 PB
12 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 15.22 PB
13 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 13.84 PB
123456
611 Luna Ekroth11.3215.9614.00
538 Norah Hamberg23.7829.5723.3521.0419.95x
635 Elise Tengroth12.9515.7514.47
802 Evelina Larsson24.1118.7821.5121.0323.2723.03
786 Ida Bonowx24.3824.17-27.4227.36
619 Joséphine Lundqvist13.9915.2215.02
648 Alicia Gruvberger22.0425.80xx24.5923.90
597 Ebba Wennebjer17.6315.1615.20
630 Ebba Inngul15.9614.1718.7516.2516.1716.20
655 Emma Ivarsson21.5322.3620.3319.2619.1621.19
810 Tilde Norrbrand32.5132.2127.1925.39x25.95
556 Matilda Borg25.03x26.21-26.5326.61
710 My Susenbeth13.1113.84x
F13 60 m Försök
28/8 09:40
Heat 1
Vind: +1.0
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.50 q PB
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.73 q
3 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.96 q
4 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 9.20
5 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 9.40
6 Stella Johansson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.51
Heat 2
Vind: 0.0
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.82 q
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.95 q
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.14 PB
4 Nayri Yanekian
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.6
5 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 9.65
6 Nova Vidmark
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.80
Heat 3
Vind: +1.6
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.44 q
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.86 q PB
3 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.24
4 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 9.63 =PB
5 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.74 PB
Heat 4
Vind: +2.2
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.5 q
2 Molly Linder
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.72 q
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.21
4 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 9.33
5 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.58
Heat 5
Vind: +1.5
1 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.66 q
2 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.8 q
3 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.03 q PB
4 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.41
5 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 9.42
6 Alma Waldelius
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.64
F13 60 m Final
28/8 11:50
A-Final
Vind: +1.8
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.28 PB
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.42 PB
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.48
4 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.69
5 Molly Linder
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.70 PB
6 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.80
B-Final
Vind: +3.0
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.66
2 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.77
3 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.79
4 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.84
5 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.88
6 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.94
F13 200 m
29/8 13:20
A-Finaler
Vind: +1.1
Tot. plac.
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 27.52 2 PB
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 28.67 3
3 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 28.97 4 PB
4 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 29.59 6 PB
5 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.48 11 PB
6 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 35.92 21
B-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 30.21 8 PB
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 30.89 12 PB
3 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 30.94 13 PB
4 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 32.04 16 PB
5 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 32.07 17 PB
C-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 27.46 1
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.29 9
3 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 31.53 14
4 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 32.29 18
5 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 34.49 20
D-Finaler
Vind: +0.9
Tot. plac.
1 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 29.02 5
2 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 30.15 7
3 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.42 10
4 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 31.84 15
5 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 32.45 19
Sammanställning
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 27.46
2 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 27.52 PB
3 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 28.67
4 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 28.97 PB
5 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 29.02
6 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 29.59 PB
7 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 30.15
8 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 30.21 PB
9 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.29
10 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.42
11 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.48 PB
12 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 30.89 PB
13 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 30.94 PB
14 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 31.53
15 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 31.84
16 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 32.04 PB
17 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 32.07 PB
18 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 32.29
19 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 32.45
20 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 34.49
21 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 35.92
F13 600 m
28/8 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 1:40.67 1 PB
2 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 1:47.66 2
3 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 1:52.46 3
4 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:52.61 4 PB
5 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 1:53.18 5
6 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 1:54.28 9 PB
7 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 1:55.66 11 PB
8 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 1:57.31 12
B-Final
Tot. plac.
1 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:53.28 6 PB
2 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:53.36 7 PB
3 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 1:53.82 8 PB
4 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 1:54.40 10 PB
5 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:02.38 13 PB
6 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:11.51 14 PB
7 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:18.20 15
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Sammanställning
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 1:40.67 PB
2 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 1:47.66
3 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 1:52.46
4 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:52.61 PB
5 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 1:53.18
6 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:53.28 PB
7 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:53.36 PB
8 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 1:53.82 PB
9 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 1:54.28 PB
10 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 1:54.40 PB
11 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 1:55.66 PB
12 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 1:57.31
13 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:02.38 PB
14 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:11.51 PB
15 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:18.20
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
F13 1500 m
29/8 14:50
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4:44.25
2 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 5:24.22
3 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 5:45.10
4 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5:53.03
5 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 6:01.12
6 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 6:13.77
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
29/8 09:10
Heat 1
Vind: +0.2
1 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.22 q PB
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.71 q
3 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 11.00 q
4 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 12.43 PB
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Heat 2
Vind: -0.1
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.00 q PB
2 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.10 q
3 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 10.86 q PB
4 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 12.53
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
29/8 11:10
Vind: +0.6
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 9.76 PB
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.77 PB
3 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.98 PB
4 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.39 PB
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 10.51 PB
6 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 10.53
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/8 14:00
A-Finaler
Vind: +1.7
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.94 1 PB
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 32.92 3
3 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 37.36 8 PB
4 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 37.50 9 PB
Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
B-Finaler
Vind: +2.7
Tot. plac.
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 32.86 2
2 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 34.69 5
Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
C-Finaler
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 34.53 4
2 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 35.25 6
3 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 35.94 7
Sammanställning
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.94 PB
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 32.86
3 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 32.92
4 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 34.53
5 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 34.69
6 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 35.25
7 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 35.94
8 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 37.36 PB
9 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 37.50 PB
Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
F13 Höjd
29/8 16:00
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 146
2 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 146
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 140 PB
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 133
5 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 133 PB
6 Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK 133
7 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 129
8 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 129
=9 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 125
=9 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 125 PB
Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
110115120125129133137140143146149
546 Antonia van Uelft-oooxxx
707 Isabella Sjöholm Vitasovic-oooxooxxx
685 Mila Almströmxxx
826 Ebba Wiklander-ooxooxxoxxx
861 Zelda Eckers---oooooxoxxoxxx
698 Moa Hill-oooxxx
536 Julie Devaux-Scamaroni--xoxoxoxxx
592 Tyra Sparv-----xooxooxoxxx
618 Thea Lind-oooxoxoxxx
610 Alma Cemalovic-ooxoxoxxx
836 Emilie Ekman--ooooxooxxx
F13 Stav
28/8 09:00
1 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 210
=2 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 180 PB
=2 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 180 PB
=4 Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK 160
=4 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 160 =PB
=4 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 160 =PB
=4 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 160
8 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 160
Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS x
140160180200210221
698 Moa Hillxxx
684 Nora Ahlooxoxxx
826 Ebba Wiklanderooxxx
647 Elsa Grip Sommeliusoxoxxx
680 Greta Åberg Liesahoxxx
540 Noomi Karboubooxoxxx
633 My Lindberg-ooooxxx
849 Arwen Pameliusooxxx
685 Mila Almströmooxxx
546 Antonia van Uelftooxxx
F13 Längd
Hoppzon
28/8 16:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.96 -1.8 1
2 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.90 -1.7 2
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.81 0.0 3
4 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.75 -1.2 4
5 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.58 0.0 5
6 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.55 -1.8 6
7 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 4.37 -1.4 7
8 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.36 -1.5 8
9 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.25 -1.2 11
10 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.24 -2.5 12
11 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.22 -1.6 13
12 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.19 -3.5 14
13 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.18 -0.5 15
14 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.04 -2.4 16
123456
574 Edit Jansson4.43 -1.14.50 -1.54.55 -1.84.23 -1.94.31 -1.24.18 -2.5
834 Ebba Dahlström4.58 0.04.37 -1.73.39 -0.94.54 0.04.41 -1.34.55 0.0
610 Alma Cemalovic3.91 0.04.19 -3.54.12 -1.4
822 Elisabeth Teearu4.66 -1.04.53 -1.14.53 -2.24.72 -0.94.63 -2.74.81 0.0
831 Ebba Borglund4.69 -2.14.65 -1.34.83 -1.34.74 -1.14.75 -4.14.90 -1.7
540 Noomi Karboub4.22 -1.64.16 -0.64.10 -0.4
707 Isabella Sjöholm Vitasovic4.24 -2.54.24 -0.44.19 -0.1
836 Emilie Ekman4.08 -2.04.18 -0.54.00 -1.9
592 Tyra Sparv4.89 -1.34.64 -1.84.53 -2.74.73 -1.34.96 -1.84.84 -1.6
633 My Lindberg2.24 -1.94.35 -1.34.37 -1.44.32 -1.64.26 -2.24.23 -0.4
615 Filippa Holmqvist3.95 -1.94.04 -2.43.94 -1.4
705 Olivia Pihl4.67 -2.24.59 -0.64.44 -0.74.64 -1.84.75 -1.24.58 -0.8
814 Julia Sandler Djerf4.25 -1.24.08 -0.64.16 -2.5
754 Ester Wikfeldt4.36 -1.54.32 -1.64.27 -1.84.20 -0.14.12 -0.64.00 -1.9
Pool 2
Tot. plac.
1 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.35 -1.4 9
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.26 -0.8 10 PB
3 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.97 -0.9 17 PB
4 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 3.74 -2.7 18
5 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 3.70 -1.5 19
6 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 3.67 -2.3 20
7 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.50 -2.2 21 SB
8 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.48 -1.4 22 PB
9 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.35 -1.8 23
10 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 3.16 -0.1 24
11 Nova Vidmark
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.14 -2.3 25
123456
711 Nova Vidmark3.03 -0.82.93 -1.53.14 -2.3
852 Elsa Rudström3.97 -0.93.85 -2.1x
585 Elin Nordlund4.35 -1.44.25 -2.04.20 -1.9
690 Miranda Brolin3.21 -0.33.02 -1.63.48 -1.4
541 Inès Kieffer3.16 -0.12.92 -1.02.84 -2.1
680 Greta Åberg Liesaho3.39 -1.83.48 -1.63.50 -2.2
622 Elsa Sandahl3.67 -2.33.53 -2.93.56 -1.7
631 Julia Kirk3.66 -2.13.70 -1.43.74 -2.7
739 Judit Hagerfors4.16 -2.74.22 -2.24.26 -0.8
641 Emma Edgren3.23 -1.83.35 -1.83.19 -0.9
787 Linnea Ekström3.64 -2.33.64 -1.43.70 -1.5
Sammanställning
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.96
2 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.90
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.81
4 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.75
5 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.58
6 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.55
7 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 4.37
8 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.36
9 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.35
10 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.26 PB
11 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.25
12 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.24
13 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.22
14 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.19
15 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.18
16 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.04
17 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.97 PB
18 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 3.74
19 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 3.70
20 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 3.67
21 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.50 SB
22 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.48 PB
23 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.35
24 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 3.16
25 Nova Vidmark
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.14
F13 Tresteg
Hoppzon
29/8 12:50
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.40 0.0 PB
2 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.21 -1.4 PB
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.10 -1.1
4 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.00 +1.5 PB
5 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 9.73 -1.5 PB
6 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 9.52 -0.8 PB
7 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.28 -3.0
8 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.22 -0.3
9 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 9.12 -0.5
10 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 8.89 -0.8
11 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.75 0.0 PB
12 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8.72 -1.9
13 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.63 -2.4
14 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.62 -1.1
15 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.24 -0.4
16 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.14 -1.4 PB
17 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.67 -1.8
18 Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 7.59 -1.5 PB
19 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 7.53 -1.2
20 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 7.23 -1.3
123456
759 Alva Carlsson7.59 -1.57.59 -1.57.43 -0.1
633 My Lindberg9.39 -1.99.36 -0.49.73 -1.59.34 -1.79.48 0.09.36 -1.5
615 Filippa Holmqvist8.14 -1.48.01 -0.27.89 -0.6
725 Irma-Li Grönqvist8.55 -3.08.65 -1.28.72 -1.9
541 Inès Kieffer7.52 -1.77.53 -1.2x
540 Noomi Karboub8.94 -0.39.22 -0.38.82 -2.98.78 -1.09.17 -0.59.16 -1.0
574 Edit Jansson8.45 -2.48.63 -2.48.33 -0.2
698 Moa Hill7.54 -1.97.67 -1.87.46 -2.2
685 Mila Almström8.24 -0.4x 7.87 0.0
822 Elisabeth Teearu9.31 -2.59.68 -1.59.89 -1.39.97 -0.99.88 -1.210.00 +1.5
834 Ebba Dahlströmx 9.43 -1.39.52 -0.88.89 -1.79.30 0.09.19 -1.3
544 Sofia Sahlén Martín9.04 -0.19.12 -0.58.67 -1.8
536 Julie Devaux-Scamaroni8.89 -0.88.62 +0.18.85 -0.9
705 Olivia Pihl9.90 -1.29.75 -1.310.10 -1.19.75 -0.78.28 -1.69.80 0.0
814 Julia Sandler Djerf8.75 0.08.46 -0.28.64 -1.2
831 Ebba Borglund9.83 -1.39.99 -1.210.21 -1.4x 9.93 -1.3x
592 Tyra Sparv10.40 0.09.94 -2.010.16 -2.99.88 -2.99.98 -1.710.18 -0.5
680 Greta Åberg Liesaho7.02 -1.97.23 -1.36.38 -1.9
684 Nora Ahl8.45 -2.08.30 -1.58.62 -1.1
585 Elin Nordlund9.27 -0.39.28 -3.09.04 -1.2
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
28/8 13:30
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 11.59
2 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 10.77 PB
3 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.76 PB
4 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 10.30 PB
5 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.90
6 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 9.80 PB
7 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.61 PB
8 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 9.59
9 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.64
10 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 8.58
11 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.53
12 Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.19
13 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.99 PB
14 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 7.83
15 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 7.80
16 Molly Linder
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.79
17 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 7.52
18 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 7.50
19 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 6.86 PB
20 Stella Johansson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.85
21 Alma Waldelius
Hässelby SK
08 Hässelby SK 6.58 PB
22 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 6.24 PB
23 Nova Vidmark
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.54
123456
826 Ebba Wiklander8.098.178.19
657 Stella Johansson6.156.256.85
804 Molly Linder7.236.517.79
831 Ebba Borglund11.5910.5611.1310.37--
711 Nova Vidmark5.545.034.78
641 Emma Edgren7.387.507.18
844 Charlotta Johansson8.587.167.88
546 Antonia van Uelft9.808.687.487.697.677.84
606 Iris Boqvist8.538.478.33
685 Mila Almström6.24x5.75
544 Sofia Sahlén Martín8.949.468.448.8910.309.43
550 Emelie Lundqvist9.618.739.109.069.619.34
610 Alma Cemalovic7.157.52x
658 Elin Larsson10.6110.5910.7710.1510.1210.61
618 Thea Lind8.049.119.509.599.599.41
592 Tyra Sparv9.809.7410.4210.769.8810.48
690 Miranda Brolin6.866.756.73
858 Stella Weissenborn9.909.128.949.16--
585 Elin Nordlund7.83--
712 Alma Waldelius6.556.346.58
615 Filippa Holmqvist8.458.648.13
536 Julie Devaux-Scamaroni7.487.807.53
707 Isabella Sjöholm Vitasovic7.247.997.84
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
28/8 11:10
1 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 27.89 PB
2 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 23.72
3 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 22.78
4 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 22.25 PB
5 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 20.50 PB
6 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 18.97
7 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 18.73
8 Miranda Brolin
Hässelby SK
08 Hässelby SK 17.82 PB
9 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 16.37
10 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 16.17 PB
11 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 15.79
12 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 14.95
13 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.92 PB
14 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 12.37
123456
698 Moa Hill13.9212.2613.16
685 Mila Almström13.5316.1715.33
684 Nora Ahl16.3716.2012.70
618 Thea Lind17.2618.7317.3315.6516.5516.12
606 Iris Boqvist18.0919.1918.18x20.6422.78
690 Miranda Brolinx16.1417.8216.43x14.97
680 Greta Åberg Liesaho12.0412.3711.37
550 Emelie Lundqvistx15.79x
585 Elin Nordlund17.7922.2427.89xx24.59
857 Hanna Vikström14.95x13.62
536 Julie Devaux-Scamaroni16.3718.83xx15.3518.97
844 Charlotta Johansson17.1220.50xxx19.25
658 Elin Larsson19.5118.90x22.2522.19x
546 Antonia van Uelftx19.7822.7120.2621.3923.72
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
29/8 09:30
1 Julia Eidebo
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 28.27
2 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 27.71
3 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 27.13 PB
4 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 26.75 PB
5 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 26.41 PB
6 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 24.76
7 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 23.27
8 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 23.22 PB
9 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 21.76
10 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 20.55
11 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 19.90 PB
12 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 19.75 PB
13 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 15.18 PB
14 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.67
Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF x
123456
606 Iris Boqvist27.7124.36x27.0327.10x
658 Elin Larsson24.11x26.3927.13xx
546 Antonia van Uelftxxx
671 Tyra Stjernfelt15.1814.4514.62
684 Nora Ahl19.4220.5519.88
644 Julia Eidebo25.4628.2727.5626.35xx
585 Elin Nordlundx24.19x26.7526.4725.49
615 Filippa Holmqvistx22.6922.0520.5321.4823.22
857 Hanna Vikström21.9823.2722.18x21.0822.56
540 Noomi Karboub12.3324.76x25.4226.4125.08
680 Greta Åberg Liesaho19.7517.94x
844 Charlotta Johansson24.7622.6122.5123.81xx
622 Elsa Sandahl21.7620.3818.00
685 Mila Almströmx13.67x
618 Thea Lind19.9019.2118.63
F13 Spjut
Vikt: 400g
29/8 14:30
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 24.17 PB
2 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 22.37
3 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 21.22 PB
4 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 21.21
5 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 21.16
6 Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF 20.17
7 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 18.87
8 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 18.07
9 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 13.55
10 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 13.20
11 Mila Almström
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.73
123456
610 Alma Cemalovic17.6320.9916.6115.8019.5021.21
544 Sofia Sahlén Martín12.8413.20x
705 Olivia Pihl20.8220.0624.1722.4918.3616.51
685 Mila Almström10.70x12.73
658 Elin Larsson16.5217.5516.9219.6821.2218.65
585 Elin Nordlund22.3721.6520.5321.3221.7020.29
592 Tyra Sparv21.1618.7717.85
707 Isabella Sjöholm Vitasovic18.0714.54x15.2515.3312.89
546 Antonia van Uelft13.6319.1420.1713.1017.2618.60
680 Greta Åberg Liesaho11.5913.5510.31
618 Thea Lind15.6318.49x15.6016.0618.87
F12 60 m Försök
28/8 09:20
Heat 1
Vind: +1.7
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.67 q
2 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.46 PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.50 PB
4 Signe Johansson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.51
5 Astrid Isacson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 11.61
Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Heat 2
Vind: +1.5
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.54 q
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.77 q PB
3 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.09 q PB
4 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.11 q PB
5 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.25 q PB
6 Elsa Ahlgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.63
Heat 3
Vind: +4.1
1 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 8.66 q
2 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.83 q
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.12 q
4 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.21 q
5 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.65
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.09
Heat 4
Vind: +0.3
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.81 q
2 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.33
3 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.46 PB
4 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.79
5 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 10.07
6 Smilla Gyllenbjörk
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.84
Heat 5
Vind: +1.8
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.51 q
2 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.42 PB
3 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.43 PB
4 Althea Havferkorn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.59
5 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.60
6 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.98
F12 60 m Final
28/8 11:40
A-Final
Vind: +0.9
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.43
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.49
3 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.67
4 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 8.74 PB
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.98 PB
6 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.00
B-Final
Vind: +2.8
1 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.94
2 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.97
3 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.02
4 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.06
5 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.49
Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
F12 200 m
29/8 12:50
A-Finaler
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.50 1 =PB
2 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 29.16 3 PB
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.28 4
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.38 7
5 Harper Smith
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 37.87 13
B-Finaler
Vind: +3.0
Tot. plac.
1 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 28.66 2
2 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.71 6
3 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 31.92 9
4 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 33.21 12
C-Finaler
Vind: +2.2
Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 30.60 5
2 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.87 8
3 Althea Havferkorn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 32.29 10
4 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 32.32 11
Sammanställning
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.50 =PB
2 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 28.66
3 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 29.16 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.28
5 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 30.60
6 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.71
7 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.38
8 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.87
9 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 31.92
10 Althea Havferkorn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 32.29
11 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 32.32
12 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 33.21
13 Harper Smith
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 37.87
F12 600 m
28/8 15:50
1 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:52.37
2 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:56.23
3 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 2:00.55
4 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:12.79
5 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 2:23.79
Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
F12 1500 m
29/8 14:30
1 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:19.81
2 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:36.17
3 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 5:46.69
4 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6:00.95
5 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 6:01.59
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
29/8 09:00
Heat 1
Vind: +0.6
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.15 q
2 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.85 q PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 12.03
4 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 12.40
5 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.18
Heat 2
Vind: +1.1
1 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.73 q PB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 10.96 q
3 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 12.64
4 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 13.73
Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNF
Heat 3
Vind: 0.0
1 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.51 q
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.80 q PB
3 Clara Westermark
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 12.41
4 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.98 PB
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
29/8 11:00
Vind: +2.1
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.11
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.26
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.45
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.55
5 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.43
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/8 13:30
A-Finaler
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.50 1
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 32.95 3 PB
3 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 33.04 4
4 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 37.29 8
5 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 38.01 9
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
B-Finaler
Vind: +2.2
Tot. plac.
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.92 2
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.26 5
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 34.80 6
4 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 34.90 7
5 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 40.39 10
6 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 41.32 11
Sammanställning
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.50
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.92
3 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 32.95 PB
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 33.04
5 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.26
6 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 34.80
7 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 34.90
8 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 37.29
9 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 38.01
10 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 40.39
11 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 41.32
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
F12 Höjd
29/8 09:10
1 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 141 PB
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 141 PB
3 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 138
4 Clara Westermark
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 138 PB
5 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 138 PB
6 Althea Havferkorn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 135 =PB
7 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 135 PB
8 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 128
9 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 128 PB
10 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 128 PB
11 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 120
12 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 120 =PB
13 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 120 PB
=14 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 115
=14 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 115
16 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 110
17 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 110
18 Harper Smith
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 105
105110115120124128132135138141144
749 Vera Neovius--oooooxxooxxx
843 Elvira Ivarssonooooxxx
564 Linn Elsässer Haldinoxoxoxxx
677 Clara Westermarkoooooooxoxxoxxx
851 Juni Rudberg--ooooxxooxxoxxx
743 Lily Kylefjordxooooxoxoxxx
588 Smilla Runeborg-oooxoxoxxx
581 Malva Lönn-oooxooxxx
563 Nora Eklöfoxoxoxxx
827 Elise Wiklundooooooooxooxxx
561 Filippa Ekeneroxxoxxx
656 Natalie Johanssonooxoxxoxxx
855 Svea Strand--oooxooxoxxx
539 Nova Hedlund Carlson-oooooooxoxoxxx
570 Althea Havferkornooooooooxxx
623 Harper Smithoxxx-
651 Agnes Hjertzellooxoxoxxx
580 Emmy L Lindblomooxxx
F12 Stav
28/8 10:30
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 260 PB
2 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 190
=3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 170
=3 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 170
5 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 150
6 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 150
130150170190210225241250260270
800 Freja Kagevikoxoxxx
835 Tuva Eckerberg-ooooooooxxx
557 Amanda Broberg Rydqvistoooxxx
743 Lily Kylefjordooxxx
851 Juni Rudbergoooxoxxx
781 Freja Ahlepiloooxxx
F12 Längd
Hoppzon
28/8 14:50
Pool 1
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.93 0.0 1
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.52 -0.1 2
3 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.50 0.0 3 PB
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.47 -1.9 4
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.42 -1.5 5 PB
6 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.33 -1.1 6
7 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.13 -0.5 8 PB
8 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 3.99 -0.8 9
9 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.93 0.0 10
10 Tuva Willén
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.85 -1.8 12
11 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.73 -0.5 16
12 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.73 -1.3 17
13 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.69 -2.6 19
14 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 3.60 -1.1 20
15 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.15 -1.1 26
123456
851 Juni Rudberg3.89 -0.43.96 -0.73.99 -0.8
772 Tuva Willén3.85 -1.8x 3.85 -0.9
557 Amanda Broberg Rydqvist4.31 -1.34.24 -1.74.29 -0.14.25 -0.44.29 -0.84.42 -1.5
743 Lily Kylefjord3.73 -1.33.35 -2.43.69 -1.7
580 Emmy L Lindblom3.49 -2.43.61 0.03.69 -2.6
855 Svea Strand3.56 -0.73.71 -1.33.73 -0.5
843 Elvira Ivarsson4.47 -1.94.15 -1.84.26 -0.94.07 0.04.25 0.04.26 -0.7
845 Amanda Jörbeck3.93 0.03.55 -1.63.86 0.0
581 Malva Lönn4.73 -0.14.61 -1.54.68 -1.54.56 -1.34.93 0.04.65 -0.8
827 Elise Wiklund4.32 -1.04.31 0.04.21 -3.04.40 -0.14.41 -0.94.50 0.0
656 Natalie Johansson3.07 -1.03.08 -3.53.15 -1.1
777 Miranda Nordmark Niska3.43 -1.6x 3.60 -1.1
835 Tuva Eckerberg4.25 -1.84.52 -0.14.48 -1.64.43 0.04.43 -1.74.46 -2.7
593 Tyra Sternlind4.33 -1.14.16 -0.24.12 -2.14.31 -1.24.23 -1.03.81 0.0
749 Vera Neoviusx 3.91 -1.94.13 -0.5x 4.13 -1.54.01 -1.7
Pool 2
Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.22 -2.1 7 PB
2 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.88 -2.0 11 PB
3 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.85 -1.4 13 PB
4 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.84 -2.1 14 PB
5 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.76 -2.0 15 PB
6 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.73 -0.8 18
7 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.57 0.0 21 PB
8 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.55 -2.5 22
9 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 3.38 -1.6 23
10 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.31 -2.5 24
11 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.23 -1.4 25
12 Smilla Gyllenbjörk
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.15 -1.2 27
13 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 3.06 -1.9 28
14 Signe Johansson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.00 -1.6 29
15 Elsa Ahlgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.00 -1.0 30
16 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2.87 -1.6 31 PB
123456
652 Emma Hjertzell3.18 -1.43.18 -1.33.23 -1.4
602 Elsa Ahlgren3.00 -1.02.73 -1.42.51 -2.6
753 Elin Tam3.24 -0.73.55 -2.53.46 -1.7
735 Théa Démoulin3.47 -2.83.57 0.03.52 -2.3
577 Signe Johansson3.00 -1.62.61 -1.02.99 -1.5
766 Astrid Bengtsson3.78 -2.43.77 -2.13.84 -2.1
781 Freja Ahlepil3.69 -3.03.52 -2.43.76 -2.0
588 Smilla Runeborg3.03 0.03.10 -2.43.31 -2.5
773 Matilda Danielsson3.37 -1.13.37 -2.33.38 -1.6
718 Gwen Fagerström4.09 -1.24.22 -2.13.92 -1.7x 3.88 -1.13.99 -1.6
757 Hilda Yong Viklander3.84 0.03.83 -0.83.85 -1.4
561 Filippa Ekener3.88 -2.03.56 -2.33.55 -1.4
628 Vally Granqvist3.06 -1.92.76 -2.23.02 -1.5
815 Livia Sandström2.75 -2.02.87 -1.62.85 -1.3
651 Agnes Hjertzell3.51 -0.93.62 -1.73.73 -0.8
614 Smilla Gyllenbjörk3.00 -0.92.93 -0.93.15 -1.2
Sammanställning
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.93
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.52
3 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.50 PB
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.47
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.42 PB
6 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.33
7 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.22 PB
8 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.13 PB
9 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 3.99
10 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.93
11 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.88 PB
12 Tuva Willén
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.85
13 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.85 PB
14 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.84 PB
15 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.76 PB
16 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.73
17 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.73
18 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.73
19 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.69
20 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 3.60
21 Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.57 PB
22 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.55
23 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 3.38
24 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.31
25 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.23
26 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.15
27 Smilla Gyllenbjörk
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.15
28 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 3.06
29 Signe Johansson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.00
30 Elsa Ahlgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.00
31 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2.87 PB
F12 Tresteg
Hoppzon
29/8 15:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.55 -0.3 PB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 10.53 -1.4 PB
3 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.13 -0.5 PB
4 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.49 N/A
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 9.42 -1.9
6 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.20 -0.1 PB
7 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.15 -2.2
8 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.09 -1.3
9 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.72 -1.4
10 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.63 -1.8
11 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.53 N/A
12 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 8.49 -1.0
13 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.28 -0.6
14 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.22 -1.7
15 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.10 -1.7
16 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.09 -1.7 PB
17 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 7.98 -1.0
18 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 7.71 -0.9
19 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.55 -1.8
123456
557 Amanda Broberg Rydqvist9.13 -1.98.87 -2.2x 9.06 -0.79.20 -0.19.04 -2.2
753 Elin Tam7.71 -0.97.59 -1.77.70 -1.0
845 Amanda Jörbeck8.13 -1.87.88 -1.58.49 -1.0
593 Tyra Sternlind8.91 N/A8.74 -2.18.93 -0.27.99 -2.1- 9.09 -1.3
743 Lily Kylefjord8.63 -1.88.44 -1.88.46 -1.7
757 Hilda Yong Viklander8.09 -1.77.87 -1.47.80 -2.2
835 Tuva Eckerberg9.96 N/A9.99 -1.810.00 +1.110.13 -2.410.20 -0.610.53 -1.4
781 Freja Ahlepil8.35 -1.68.48 -2.18.53 N/A
843 Elvira Ivarsson8.73 -1.29.27 -1.79.42 -1.98.80 -1.88.78 -2.99.04 -1.7
581 Malva Lönn9.72 -1.710.13 N/A10.01 -1.410.21 -0.810.25 -2.010.55 -0.3
855 Svea Strand7.98 -1.07.91 -0.97.90 -0.3
791 Molly Envall9.22 -1.7x 10.11 -1.69.77 -0.39.88 -3.810.13 -0.5
651 Agnes Hjertzell8.10 -1.76.55 -3.77.92 -2.6
749 Vera Neoviusx x 8.72 -1.4
561 Filippa Ekener8.28 -0.67.90 -2.08.08 -2.0
827 Elise Wiklund9.13 -2.69.27 -1.69.23 -1.19.14 -0.59.49 N/A8.87 -1.5
539 Nova Hedlund Carlson8.98 -2.08.98 -2.29.09 -1.58.89 -2.49.15 -2.28.86 -2.6
718 Gwen Fagerström8.19 -1.78.22 -1.7x
563 Nora Eklöf7.43 -2.17.55 -1.87.39 -1.3
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
28/8 12:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.86 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.70 PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.52
4 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.98
5 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.51 PB
6 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 8.11 PB
7 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.11
8 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.95 PB
9 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.54 PB
10 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.38 PB
11 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.13
12 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 6.97 PB
13 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 6.93 PB
14 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 6.80
15 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 6.02
16 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 5.61
17 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 5.25 PB
123456
757 Hilda Yong Viklander6.686.936.51
651 Agnes Hjertzell6.976.566.87
815 Livia Sandström6.517.136.96
835 Tuva Eckerberg8.338.987.788.298.348.44
800 Freja Kagevik7.597.847.957.737.57x
557 Amanda Broberg Rydqvist9.299.069.339.709.379.41
753 Elin Tam5.526.506.80
843 Elvira Ivarsson7.627.577.188.11x6.74
656 Natalie Johansson5.655.236.02
628 Vally Granqvist5.254.764.01
851 Juni Rudberg7.308.117.247.297.857.90
827 Elise Wiklund6.367.437.54
539 Nova Hedlund Carlson7.547.807.948.518.158.51
581 Malva Lönn10.6110.3010.4710.1910.8610.86
593 Tyra Sternlind8.809.359.52x6.679.45
588 Smilla Runeborg6.727.127.38
652 Emma Hjertzell5.465.175.61
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
28/8 13:50
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 25.18 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 24.15 PB
3 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 23.47
4 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.93
5 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 19.35 PB
6 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 19.02 PB
7 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 17.59 PB
8 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 16.11
9 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 15.80
10 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 14.89
11 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 13.95 PB
12 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.39
Signe Johansson
Hammarby IF
09 Hammarby IF x
123456
855 Svea Strand13.9513.1912.11
753 Elin Tamx15.8015.22
539 Nova Hedlund Carlsonx18.0121.3823.4722.3618.37
815 Livia Sandström18.2719.3516.0713.8918.4718.87
757 Hilda Yong Viklander14.8913.74x
577 Signe Johanssonxxx
557 Amanda Broberg Rydqvist17.6617.6519.0217.91xx
562 Alma Eklöf22.93x17.79x21.06x
835 Tuva Eckerberg14.9017.59xx--
851 Juni Rudberg12.4616.11x15.29--
561 Filippa Ekener12.15x13.39
581 Malva Lönnx25.18xxxx
593 Tyra Sternlind18.22xx22.66x24.15
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
29/8 16:20
1 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 23.89
2 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 23.43
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 23.24
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.97
5 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.69 PB
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 20.98
7 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 19.22
8 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 18.06
9 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 16.64
10 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 14.37
11 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 14.25
12 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.56
123456
589 Ebba Sahlstedt13.0113.56x
656 Natalie Johansson16.2517.8017.2917.6419.2217.52
581 Malva Lönn21.6222.0721.1119.9122.6921.04
815 Livia Sandström20.5819.0417.6819.1720.9819.45
557 Amanda Broberg Rydqvist22.7023.24x22.2522.4722.68
645 Esther Elliotx18.06xxxx
563 Nora Eklöfx13.7616.64
580 Emmy L Lindblomx17.1219.0820.1922.3523.43
562 Alma Eklöf22.6923.89x18.6221.6519.95
753 Elin Tam13.7913.8914.25
757 Hilda Yong Viklander14.3714.0014.10
593 Tyra Sternlind22.6922.9720.1620.93xx
F12 Spjut
Vikt: 400g
29/8 12:00
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.51 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.37 PB
3 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 22.82
4 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 20.08
5 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 17.83
6 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 17.63 PB
7 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 16.23
8 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 15.71
9 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 15.65
10 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 15.50
11 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 14.75
12 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 14.71
13 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.08
14 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 12.17
15 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.60
16 Filippa Ekener
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.22
123456
855 Svea Strand10.448.2512.17
815 Livia Sandström13.3814.7113.14
580 Emmy L Lindblom11.6010.9911.27
743 Lily Kylefjord12.8913.4615.50
851 Juni Rudberg13.0514.7511.89
645 Esther Elliot15.6512.9613.07
562 Alma Eklöf13.9114.2816.2315.7713.2413.62
827 Elise Wiklund12.1513.0811.94
561 Filippa Ekener8.75x9.22
835 Tuva Eckerberg19.6322.8218.2921.5721.1618.24
557 Amanda Broberg Rydqvist28.3726.1926.7626.0126.1219.19
843 Elvira Ivarsson15.7115.3714.03---
749 Vera Neovius14.9316.7014.6115.5017.4817.63
753 Elin Tam17.2720.0813.8113.9918.5619.66
593 Tyra Sternlind20.8821.5823.4723.3828.5124.38
757 Hilda Yong Viklander17.8317.2417.3113.64x15.88
P14 80 m Försök
28/8 10:00
Heat 1
Vind: +1.4
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.84 q
2 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.04 q
3 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.25 q PB
4 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.31 q
5 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.43 PB
6 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 10.89
Heat 2
Vind: -0.4
1 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.85 q
2 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.14 q PB
3 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 10.38
4 Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.85 =PB
5 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 11.54
P14 80 m Final
28/8 12:30
Vind: +0.8
1 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.81
2 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.91
3 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.94
4 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.14 PB
5 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.25
6 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.49
P14 300 m
29/8 13:40
A-Finaler
Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 39.33 1
2 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 40.12 2
3 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.54 3
4 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.57 4 PB
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
B-Finaler
Tot. plac.
1 Edvin Hansen Tyden
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.91 5
2 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 42.36 6
3 Gustav Palmaer
Turebergs FK
07 Turebergs FK 42.61 7
4 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 43.11 8
5 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 45.66 9
Sammanställning
1 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 39.33
2 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 40.12
3 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.54
4 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.57 PB
5 Edvin Hansen Tyden
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.91
6 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 42.36
7 Gustav Palmaer
Turebergs FK
07 Turebergs FK 42.61
8 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 43.11
9 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 45.66
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
P14 800 m
28/8 16:30
1 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:10.29
2 Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2:10.51
3 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:11.55
4 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:14.92
5 Bill Norlin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:19.81 PB
6 Edvin Hansen Tyden
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:25.22
7 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:25.23
8 Daniel Rasool
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 2:27.83 PB
9 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:36.29
10 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:40.52
Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS DNS
P14 2000 m
29/8 15:20
1 Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 6:09.61
2 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 6:11.18
3 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 6:33.36 PB
4 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 6:37.06
5 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 7:00.50
6 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 7:46.47
7 Elias Ohlis
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 7:53.99
P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
28/8 10:50
1 Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 5:03.16
2 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 5:15.27
3 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:16.80 PB
4 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 5:42.62
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
29/8 12:20
Vind: -1.2
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.73
2 David Berglund
AIK
07 AIK 11.90
3 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.11 PB
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 12.79 PB
5 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.41
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
28/8 14:30
1 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 42.66 PB
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 43.73
3 Alexander Christiansen
Hässelby SK
07 Hässelby SK 54.56
P14 Höjd
29/8 14:20
1 David Berglund
AIK
07 AIK 172 PB
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 169 PB
3 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 166
4 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 163 PB
5 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 157
6 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 154 PB
7 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 154
8 Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 154
9 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 145
10 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 142
11 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 138
12 Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 130
120125130134138142145148151154157160163166169172
748 Axel Neoviusooxxoxxx
767 Henrik Deresiewicz---------ooxxx
805 Simon Lindström---------ooooooxxx
681 Valter Åsberg--o-xoxxx
847 Jacob Norsell-----o-o-oxxoxooxxx
809 Alexander Mickelson---------xxoxxx
590 Alexander Samson--ooooxxx
799 Erik Håkansson-----ooxoxxoxxoxxx
695 Hugo Danielsson--oooxoxxoxxx
587 Anton Roslund--------o-ox-oxoxx-x
653 Elias Häggkvist-o-oooooooxxx
531 David Berglund----------oxooxxoxxoxo
P14 Stav
28/8 12:50
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 360 =PB
2 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 350 PB
3 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 330
4 David Berglund
AIK
07 AIK 320 PB
Elias Ohlis
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS x
230250270285300310320325330335340350360370
663 Elias Ohlisxxx
569 Quincy Hackett---oo---o---------ooxxx
809 Alexander Mickelson---oxxo---xo---xo---xxoooxxx
531 David Berglund---oooxo---xxx
805 Simon Lindström---o---oo---o---xxx
P14 Längd
28/8 10:30
Tot. plac.
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.85 -2.7 1
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.71 -0.4 2
3 David Berglund
AIK
07 AIK 5.52 -1.7 3
4 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.39 -1.1 4
5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.17 -0.1 5 PB
6 Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.96 -1.8 6 =PB
7 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.88 -1.4 7
8 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 4.78 -1.9 8
9 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.70 -1.8 9
10 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.67 -1.4 10
11 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.57 -1.9 11
12 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.54 -1.3 12
13 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 3.87 0.0 13
14 Alexander Christiansen
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.64 -2.7 14
123456
809 Alexander Mickelson5.58 -3.55.85 -2.75.37 -1.54.20 -1.4- -
547 William Wellstedt4.78 -1.93.74 -2.34.72 -2.54.78 -1.34.78 -1.3x
853 Jacob Rune2.37 -2.05.53 -2.25.57 -3.1x 5.40 -2.05.71 -0.4
695 Hugo Danielsson4.54 -1.34.40 -1.14.03 -1.7
792 Joar Eriksson3.88 -3.14.98 -2.55.20 -2.44.70 -1.95.29 -2.15.39 -1.1
688 Marcus Beckman4.67 -1.44.60 -1.44.32 -2.6
799 Erik Håkansson4.58 -2.64.73 -1.64.77 -2.84.82 -2.44.83 -2.94.96 -1.8
681 Valter Åsberg4.70 -1.84.64 -1.74.59 -2.9
560 Theo Carlström Cousins4.93 -0.74.93 -1.55.17 -0.14.69 -2.24.67 -3.04.71 -0.9
549 Matteus Edetoft3.87 0.03.77 -2.33.80 -1.0
531 David Berglund5.43 -3.65.44 -2.25.52 -1.73.33 -2.85.31 -2.1x
653 Elias Häggkvist4.57 -1.9x 4.55 -3.0
587 Anton Roslund4.88 -1.4x 4.67 -2.83.67 -0.34.04 -1.54.64 -2.2
692 Alexander Christiansen3.30 -0.93.44 -3.23.64 -2.7
Sammanställning
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.85
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.71
3 David Berglund
AIK
07 AIK 5.52
4 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.39
5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.17 PB
6 Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.96 =PB
7 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.88
8 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 4.78
9 Valter Åsberg
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.70
10 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.67
11 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.57
12 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.54
13 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 3.87
14 Alexander Christiansen
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.64
P14 Tresteg
29/8 11:00
1 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.57 -2.1 PB
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.29 -1.0
3 Olle Willner
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 11.22 -2.8
4 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.63 -1.3
5 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.63 -1.9
6 Erik Håkansson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.57 -3.4
7 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.98 -2.7 PB
8 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.96 -2.9
123456
853 Jacob Rune11.21 -1.211.06 -0.911.29 -1.011.13 -2.111.00 -1.710.57 -1.5
666 Love Rabnorx 8.72 -1.98.13 -3.7 x 8.96 -2.9
755 Olle Willner10.97 -1.110.13 -2.210.73 -2.0x x 11.22 -2.8
799 Erik Håkansson10.32 -2.710.26 -2.910.55 -1.910.08 -3.010.11 -2.610.57 -3.4
653 Elias Häggkvist9.98 -2.7x x 9.69 -3.59.69 -2.1
587 Anton Roslund10.63 -1.99.66 -3.5- - x 9.77 -2.3
792 Joar Eriksson11.25 -1.311.12 -1.8- 9.65 -2.5- 11.57 -2.1
576 Hannes Johansson10.48 -1.010.63 -1.310.40 -1.7- 10.36 -3.710.60 -3.0
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
28/8 09:00
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.33 PB
2 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 12.24
3 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.00 PB
4 Filip Derezinski
IF Triangeln
07 IF Triangeln 11.90
5 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 9.74 PB
6 Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.45 PB
7 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 9.43
8 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.41
9 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 8.61 PB
10 Oliver Hagekull
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 8.16 PB
11 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.06 PB
Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK x
123456
768 Adrian Kylington12.1912.2411.15---
702 Irving Lind11.3112.0011.4111.3311.0111.98
569 Quincy Hackett8.869.158.589.419.189.34
688 Marcus Beckmanxxx
547 William Wellstedt9.389.548.829.049.749.74
721 Filip Derezinski10.9211.4311.9011.5911.4311.46
738 Oliver Hagekull8.168.097.46
863 Love Mårtensson8.358.618.53
727 Daniel Larsson9.439.40x---
613 Victor Gil9.458.248.698.578.66x
788 Ludvig Ellgren12.8013.0912.7913.33x12.69
653 Elias Häggkvist6.998.067.90
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
28/8 16:20
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 44.41
2 Rasmus Lundahl
Väsby IK
07 Väsby IK 41.82
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 39.35 PB
4 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 39.04
5 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 34.40 PB
6 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 33.51 PB
7 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 28.21
8 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 26.51
9 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 22.22
10 Alfred Eriksson
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 21.42
11 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 20.39
12 Oliver Hagekull
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 16.99
123456
859 Rasmus Lundahlxx25.29x41.82x
788 Ludvig Ellgren44.4142.8242.58x43.6140.14
702 Irving Lind33.51x26.7132.9833.2133.44
688 Marcus Beckman30.57x30.5134.40x27.11
768 Adrian Kylingtonxx35.52xx39.04
738 Oliver Hagekullx16.7716.99
863 Love Mårtensson22.2220.3817.76
553 Christoffer Bélec34.5139.3536.17x38.0933.85
727 Daniel Larsson26.5124.50xx26.21x
792 Joar Erikssonx28.21xxxx
612 Alfred Eriksson20.8921.42x
569 Quincy Hackett20.05x20.39
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
29/8 12:00
1 Rasmus Lundahl
Väsby IK
07 Väsby IK 47.62
2 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 45.35 PB
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 32.14
4 Josef Agerhäll
Hässelby SK
07 Hässelby SK 23.92
123456
683 Josef Agerhällxx23.92x16.15x
553 Christoffer Bélecxxxx32.14x
859 Rasmus Lundahl42.0444.35x43.2947.62x
788 Ludvig Ellgren44.4545.35xx45.10x
P14 Spjut
Vikt: 600g
29/8 09:00
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 42.91 PB
2 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 40.44
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 34.45
4 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 31.74
5 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 29.79
6 Olle Willner
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 29.77
7 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 29.68 PB
8 Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 28.01
9 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 27.96
10 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 27.02 PB
11 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 23.97
12 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 20.52
13 Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 20.03
14 Oliver Hagekull
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 19.11
123456
569 Quincy Hackett29.51x26.9129.63x29.79
695 Hugo Danielsson28.0121.92xx24.64x
738 Oliver Hagekull15.16x19.11
702 Irving Lind38.6136.2437.3939.7039.5040.44
576 Hannes Johansson21.2627.6227.96
788 Ludvig Ellgren38.4241.4137.36xx42.91
666 Love Rabnor23.97x21.20
748 Axel Neovius20.0319.8218.80
863 Love Mårtensson28.5925.93x25.1925.8929.68
755 Olle Willner29.3227.9329.7727.2620.3028.10
792 Joar Erikssonx26.6627.02
553 Christoffer Bélec31.7330.4931.3334.4527.9831.60
590 Alexander Samson20.5217.20x
805 Simon Lindström31.74x29.4827.5627.1229.71
P13 60 m Försök
28/8 09:10
Heat 1
Vind: +2.1
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.98 q
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.53 q
3 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.80
4 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.39
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.48
Heat 2
Vind: +2.2
1 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.17 q
2 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.46 q
3 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.53 q
4 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.63
5 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.79
6 Milo Lundgren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.29
Heat 3
Vind: 0.0
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.31 q PB
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.65
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.98
4 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.05 PB
5 Arvid Torelli
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.20
P13 60 m Final
28/8 12:00
Vind: +2.0
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.89 PB
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.03 PB
3 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.20 PB
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.48 PB
5 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.49
6 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.63
P13 200 m
29/8 13:10
A-Finaler
Vind: +1.2
Tot. plac.
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 25.99 1 PB
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 27.56 3
3 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 27.60 4 PB
4 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 28.34 7 PB
5 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 29.62 10
B-Finaler
Vind: -1.4
Tot. plac.
1 Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS 29.36 8
2 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.88 11
3 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 30.61 12 PB
4 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 30.70 13 PB
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
C-Finaler
Vind: -1.5
Tot. plac.
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 26.60 2
2 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.67 5
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.73 6
4 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 29.44 9
Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK DNS
Sammanställning
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 25.99 PB
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 26.60
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 27.56
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 27.60 PB
5 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.67
6 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.73
7 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 28.34 PB
8 Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS 29.36
9 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 29.44
10 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 29.62
11 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.88
12 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 30.61 PB
13 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 30.70 PB
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK DNS
P13 600 m
28/8 15:40
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 1:40.45
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:41.14
3 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 1:42.85 PB
4 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 1:43.10 PB
5 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 1:44.75
6 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 1:48.22 PB
7 Anton Johansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:49.03 PB
8 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 1:52.14
9 Alexander Bergemalm
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 2:13.68
Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNF
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P13 1500 m
29/8 14:40
1 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4:29.94 PB
2 Sebastian Stagh
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4:30.91 PB
3 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4:47.40
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 5:00.98
5 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 5:02.09
6 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:02.63 PB
7 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:21.01 PB
8 Arvin Ostner
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5:23.28
Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
29/8 09:40
Heat 1
Vind: +1.0
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.64 q PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.39 q
3 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 14.19
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Heat 2
Vind: +0.3
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.70 q
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.43 q
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.56 q
4 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 10.85 q
5 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.81
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
29/8 11:40
Vind: +0.7
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.46 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.51 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.95 PB
4 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.21
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.49
6 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 10.78
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/8 13:50
A-Finaler
Vind: +1.9
Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 28.83 1 PB
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 29.47 2 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.96 5 PB
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 32.93 7 PB
5 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 33.22 8
B-Finaler
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 29.85 3
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.43 4
3 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 32.34 6
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Sammanställning
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 28.83 PB
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 29.47 PB
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 29.85
4 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.43
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.96 PB
6 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 32.34
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 32.93 PB
8 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 33.22
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P13 Höjd
29/8 09:00
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 163 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 155 PB
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 152 PB
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 152
5 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 149
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 146
7 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 140
8 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 137
9 Joar Stange
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 133 PB
=10 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 133
=10 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 133 PB
12 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 133
13 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 133 PB
14 Anton Johansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 129 PB
110115120125129133137140143146149152155158163165
706 Erik Pikkuniemioooooxoxoxxx
668 Simon Solenberg Sjöströmxooxooxxoxxoxxx
664 Nemanja Opacic---ooooooooxoxxx
605 Marcus Björklund-ooooxoxxx
701 Edwin Larripa Taxell--------oo-oooox--
575 Anton Johansson-ooxoxoxxx----------
621 Viggo Rostmark-ooxoxoxxoxxx
537 Vilgot Didrikson------ooxo-xoxoxxx
573 Theodor Håkansson-----oooxxooxxx
789 Ludwig Engde-----ooxoxxx
783 Levi Back------o-oxooxxoxoxxx
821 Emil Svensson------oooxoxoxxx
670 Joar Stange--ooooxxx
734 Theodor Dauneroooooxoxxx
P13 Stav
28/8 16:00
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 235 =PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 235 PB
=3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 200 PB
=3 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 200
=3 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 200
6 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 200 PB
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 200
8 Milo Lundgren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 180 PB
=9 Anton Johansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 160
=9 Joar Stange
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 160
11 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 160 =PB
Alexander Bergemalm
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK x
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK x
160180200220235250260270275280290
598 Benjamin Wilkinsonoooxxoxxoxxx
701 Edwin Larripa Taxelloooooxxx
745 Jakob Melénxoxxx
664 Nemanja Opacicoooxxx
604 Alexander Bergemalmxxx
573 Theodor Håkanssonooxxoxxx
703 Milo Lundgrenoxxoxxx
605 Marcus Björklundoooxxx
783 Levi Back----------xxx
575 Anton Johanssonoxxx
670 Joar Stangeoxxx
746 Viktor Melénooxoxxx
599 Albin Wolgastoooxxx
P13 Längd
Hoppzon
28/8 13:30
Pool 1
Tot. plac.
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.05 0.0 2 PB
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.02 -0.9 3
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.91 -1.5 4 PB
4 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.91 -2.0 5
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.90 0.0 6
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.66 -0.5 7
7 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.61 -0.5 8
8 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.51 -1.4 10
9 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.34 -0.9 11
10 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.32 -0.5 14
11 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.28 -0.9 16
123456
819 William Strömberg5.05 0.04.97 0.04.84 -1.74.66 -0.94.73 -2.55.02 -0.5
616 Oscar Johansson4.61 -0.54.42 -0.44.37 -0.14.34 -1.74.29 -0.94.39 -1.7
573 Theodor Håkansson4.58 -1.44.43 0.04.66 -0.54.44 -1.74.55 -0.94.51 -1.7
821 Emil Svensson4.91 -2.04.59 -1.4- - - -
595 Axel Victorin4.34 -0.94.12 0.04.22 -1.3
598 Benjamin Wilkinson4.32 -0.84.27 -2.74.51 -1.4
664 Nemanja Opacic4.32 -0.54.01 -2.44.19 -1.3
646 Alexander Granqvist4.05 -0.54.28 -0.9-
785 William Blomquist5.02 -0.94.71 -2.32.23 -1.44.57 -1.74.57 0.04.80 -1.6
783 Levi Back4.90 0.0- - - - -
537 Vilgot Didrikson4.91 -1.5- 4.78 -2.14.57 -0.74.68 -0.14.67 -2.3
Pool 2
Tot. plac.
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.06 N/A 1
2 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.55 N/A 9
3 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.33 N/A 12
4 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.33 N/A 13
5 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.30 N/A 15
6 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.99 N/A 17
7 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.93 N/A 18
8 Milo Lundgren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.75 N/A 19
9 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 3.58 N/A 20
10 Arvid Torelli
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2.99 N/A 21
123456
824 Arvid Torelli2.99 N/A2.88 N/A2.87 N/A
686 Philip Antivilo Lindsjöö4.90 N/A4.97 N/A4.78 N/A4.89 N/A5.06 N/A5.05 N/A
703 Milo Lundgren3.75 N/A3.55 N/A3.37 N/A
789 Ludwig Engde4.55 N/A4.30 N/A4.49 N/A
734 Theodor Dauner2.92 N/A3.50 N/A3.58 N/A
668 Simon Solenberg Sjöström2.57 N/A3.93 N/A3.91 N/A
736 Emmanuel Eneh4.32 N/A4.33 N/A4.29 N/A
621 Viggo Rostmark4.33 N/A- -
673 Algot Särnbrink3.99 N/A3.94 N/A3.82 N/A
601 Emil Ahlepil4.25 N/A- 4.30 N/A
Sammanställning
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.06
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.05 PB
3 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.02
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.91 PB
5 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.91
6 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.90
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.66
8 Oscar Johansson
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.61
9 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.55
10 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.51
11 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.34
12 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.33
13 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.33
14 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.32
15 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.30
16 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.28
17 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.99
18 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.93
19 Milo Lundgren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.75
20 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 3.58
21 Arvid Torelli
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2.99
P13 Tresteg
Hoppzon
29/8 12:50
1 Linus Westerlund
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 10.95 -1.9 PB
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.42 -2.6
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 10.17 -2.3
4 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 10.07 -1.5 PB
5 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.07 -2.2 PB
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.69 -1.5 PB
7 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.48 -1.4 PB
8 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.02 0.0 PB
9 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.72 -1.5 PB
10 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.37 -0.1 PB
11 Joar Stange
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.09 -3.4 PB
123456
537 Vilgot Didrikson10.06 -2.9- - 9.73 -0.710.10 -1.110.17 -2.3
573 Theodor Håkansson9.53 -2.19.42 -2.59.69 -1.59.20 -0.59.28 -2.79.57 -3.4
668 Simon Solenberg Sjöström8.37 -0.18.12 -3.08.09 -1.4
670 Joar Stange7.93 -1.38.09 -3.47.96 0.0
673 Algot Särnbrink8.26 -1.38.64 -1.48.72 -1.5
664 Nemanja Opacic8.72 0.08.99 -3.78.67 -1.28.32 -0.19.02 0.08.51 -2.2
819 William Strömberg9.66 -0.37.92 -2.49.89 -2.69.54 -1.7x 10.07 -2.2
821 Emil Svensson9.81 -1.9x 10.02 -1.89.98 -1.610.06 -0.410.42 -2.6
595 Axel Victorin9.19 -1.19.40 -1.8- 9.41 -1.89.33 -0.69.48 -1.4
761 Linus Westerlund10.95 -1.910.45 -1.310.71 -0.610.48 -2.5- -
535 Wilmer Davidgård9.97 -2.2x x 9.59 -1.69.98 -1.610.07 -1.5
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
28/8 10:00
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.66
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.64 PB
3 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.60 PB
4 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 11.23 PB
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.10
6 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.20 PB
7 Fredrik Danielsson
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.47 PB
8 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.89
9 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.33
10 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 7.86 PB
11 Milo Lundgren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.11 PB
12 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 7.09
13 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 6.59
14 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.52 PB
15 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.44 PB
16 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 5.61
17 Arvid Torelli
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.46
123456
785 William Blomquist9.739.6610.209.0910.209.30
819 William Strömberg10.7310.8311.6610.6710.6111.13
668 Simon Solenberg Sjöström6.196.336.44
701 Edwin Larripa Taxell11.4211.64-11.3411.1311.55
734 Theodor Dauner7.407.777.86
746 Viktor Melén6.546.467.09
535 Wilmer Davidgård10.8410.9911.239.6410.7410.53
605 Marcus Björklund8.148.338.16
694 Fredrik Danielssonx9.049.179.469.139.47
789 Ludwig Engde11.0911.6010.5111.1610.7110.69
824 Arvid Torelli5.465.15x
752 André Siljeholm5.055.615.20
745 Jakob Melén6.596.426.43
706 Erik Pikkuniemi8.897.996.648.217.857.76
783 Levi Back10.299.699.6311.1010.55x
673 Algot Särnbrink5.896.486.52
703 Milo Lundgrenx7.116.20
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
28/8 15:00
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 35.46 PB
2 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 35.29 PB
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 35.19 PB
4 Alvin Holmgren
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.13 PB
5 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 28.43 PB
6 Fredrik Danielsson
Hässelby SK
08 Hässelby SK 26.73 PB
7 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 26.54 PB
8 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 21.51
9 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 21.35
10 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 17.21
11 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 16.94 PB
12 Arvid Torelli
Turebergs FK
08 Turebergs FK 15.15
13 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 13.56
123456
745 Jakob Melénx21.2921.35
572 Alvin Holmgren29.13xxxx23.71
783 Levi Backxx35.4635.34xx
746 Viktor Melénx15.4017.21
819 William Strömbergx28.2429.9731.3035.1934.71
752 André Siljeholm13.5613.5612.46
646 Alexander Granqvistx26.5418.97x26.44x
668 Simon Solenberg Sjöströmx13.1616.94
694 Fredrik Danielsson26.7322.79x22.3123.48x
824 Arvid Torelli14.7915.15x
638 Rasmus Berglund21.51xx--x
599 Albin Wolgast22.4628.4324.4822.1822.2227.61
789 Ludwig Engde34.3035.2933.7432.53xx
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/8 11:00
1 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 29.22
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 26.11
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 25.09
4 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 21.98 PB
5 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 16.36 SB
6 Fredrik Danielsson
Hässelby SK
08 Hässelby SK 16.12
7 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 15.67 PB
123456
819 William Strömbergx26.11x25.7225.80x
668 Simon Solenberg Sjöström12.92x12.1815.67x14.59
667 Elliot Sjöberg25.0921.6522.1520.7621.7823.84
545 Oskar Thewsxxx21.7421.9817.10
694 Fredrik Danielsson16.12xxxxx
673 Algot Särnbrinkx14.2614.9716.2716.3615.93
535 Wilmer Davidgårdxx28.5029.2226.0027.12
P13 Spjut
Vikt: 400g
29/8 15:50
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 49.21 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 47.34 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 31.87
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 31.28
5 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 29.76
6 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 26.39
7 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 25.47
8 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 22.41
9 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 21.62
10 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 21.62
11 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 21.35
12 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 20.43
13 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 17.74
14 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 17.13
123456
638 Rasmus Berglund31.2828.5026.7228.8929.97x
598 Benjamin Wilkinson31.7830.3930.7931.1831.2531.87
605 Marcus Björklund20.8520.7724.4427.8629.7624.68
668 Simon Solenberg Sjöström20.4318.1211.26
701 Edwin Larripa Taxell42.2143.4345.9547.3446.6045.01
752 André Siljeholm23.5023.4523.2523.0923.9925.47
783 Levi Back41.5445.5249.2141.1339.44-
734 Theodor Dauner17.0417.7416.29
745 Jakob Melén17.2316.7922.4120.2417.9416.51
535 Wilmer Davidgård21.35--
601 Emil Ahlepil23.2823.3126.3920.7024.3218.24
746 Viktor Melén20.9918.6621.62
706 Erik Pikkuniemi13.7714.2917.13
573 Theodor Håkansson18.0021.6219.41
P12 60 m Försök
28/8 09:00
Heat 1
Vind: +0.6
1 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.01 q PB
2 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.02 q PB
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.97 q PB
4 Axel Hansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.29
5 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.43 PB
Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Heat 2
Vind: +1.6
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.97 q
2 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 9.08 q PB
3 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.28 q PB
4 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 10.44 PB
5 Simon Bossios
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.76
6 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.95 PB
Heat 3
Vind: 0.0
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.45 q PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.0 q
3 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.27 q PB
4 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 10.40 PB
5 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.68
6 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 10.86
Heat 4
Vind: 0.0
1 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.80 q PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.97 q PB
3 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.27 q PB
4 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 10.32
5 Filip Borg
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 11.63
Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK DNS
P12 60 m Final
28/8 11:30
A-Final
Vind: +1.2
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.42 PB
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.56 =PB
3 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.69 PB
4 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.79 PB
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.90 PB
6 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.93
B-Final
Vind: +0.7
1 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 8.94 PB
=2 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.13 PB
=2 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.13 PB
4 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.15 PB
5 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.27 PB
6 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.91 PB
P12 200 m
29/8 13:00
A-Finaler
Vind: +1.6
Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.91 1 PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.58 2 PB
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.70 4
4 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 29.00 5
5 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 29.30 6
B-Finaler
Vind: +1.8
Tot. plac.
1 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.70 8 PB
2 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 32.53 11
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 33.34 12 PB
4 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 36.69 15
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS DNS
C-Finaler
Vind: -0.2
Tot. plac.
1 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 28.59 3
2 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 31.09 10
3 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 33.48 13
4 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 38.06 16
Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
D-Finaler
Vind: +1.6
Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.60 7
2 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 30.75 9
3 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 36.19 14
Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Sammanställning
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.91 PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.58 PB
3 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 28.59
4 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.70
5 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 29.00
6 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 29.30
7 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.60
8 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.70 PB
9 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 30.75
10 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 31.09
11 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 32.53
12 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 33.34 PB
13 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 33.48
14 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 36.19
15 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 36.69
16 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 38.06
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS DNS
Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
P12 600 m
28/8 15:20
A-Final
Tot. plac.
1 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:48.42 1 PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:48.60 2 PB
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:49.58 3
4 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 1:50.60 4 PB
5 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:51.50 5 PB
6 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 1:53.07 7
Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:52.53 6
2 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 1:56.14 8 PB
3 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 2:02.53 9
4 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:12.29 10 PB
5 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:21.17 11 PB
6 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:27.33 12 PB
Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Sammanställning
1 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:48.42 PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:48.60 PB
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:49.58
4 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 1:50.60 PB
5 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:51.50 PB
6 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:52.53
7 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 1:53.07
8 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 1:56.14 PB
9 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 2:02.53
10 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:12.29 PB
11 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:21.17 PB
12 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:27.33 PB
Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P12 1500 m
29/8 15:00
1 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:18.75
2 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 5:22.14
3 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 5:26.63
4 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:34.40
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 6:28.01
6 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 6:42.26
Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Olle Wärlegård
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS DNS
P12 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
29/8 09:30
Heat 1
Vind: 0.0
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.39 q PB
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.20 q
3 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 12.55 q
4 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 12.61 q PB
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 13.49
6 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 14.95
Heat 2
Vind: +1.0
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 10.60 q PB
2 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 11.42 q PB
3 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 13.40
4 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 15.43
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 15.69
Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
29/8 11:30
Vind: +0.3
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.35 PB
2 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 10.51 PB
=3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.84
=3 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 10.84 PB
5 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 12.07 PB
6 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 12.47 PB
P12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/8 13:40
A-Finaler
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 31.08 1 SB
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.26 2
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.28 3
4 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 31.78 4 PB
B-Finaler
Vind: +1.8
Tot. plac.
1 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 33.23 5
2 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 39.93 6
3 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 41.59 7
Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 31.08 SB
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.26
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.28
4 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 31.78 PB
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 33.23
6 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 39.93
7 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 41.59
Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS DNS
P12 Höjd
29/8 11:50
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 148 PB
2 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 141 PB
3 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 141
=4 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 141 SB
=4 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 141 PB
6 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 141 PB
=7 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 138 PB
=7 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 138 PB
9 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 138
10 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 132
11 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 132 PB
12 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 128
13 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 128 PB
14 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 124 PB
15 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 115
16 Olle Wärlegård
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 115 PB
17 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 115 PB
18 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 110
19 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 110
20 Filip Borg
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 105 PB
105110115120124128132135138141144148151
744 Alfred Lorentzonoooxxx
594 Filip Svanehav-oooooxooxoxxx
603 Nils Anderssonoooooooxxx
782 Oskar Ahlstrand---oooooxoooxoxxx
699 Wilmer Häggxoooooxxoxxoxxx
693 Hugo Dahl-ooooxoxxx
795 Carl Grindange---oo-xoxxoxoxxx
741 Samuel Härkegård Wulff-oooxxoxxoxxx
838 Nils Grufman----ooxoooxoxxx
607 Filip Borgoxxx
709 Dante Stam--ooooxoxoxoxxoxxx
775 Folke Duhlin-oooooxooxoxxoxxx
679 Olle Wärlegårdooxoxxx
732 Love Willén Holgersson--ooooxooxoxxx
617 Melvin Kotanderoxxoxxx
626 Oliver Wallbomoxoxoxxx
708 Elias Spiridopoulos Peterssonxxoxoxxx
659 Joar Larsson-oo-oooxooxxoxxx
582 Alessandro Mancinella--o-xooxoooxxoxxx
676 Samuel Werner-oxoxoxxoxxx
P12 Stav
28/8 14:10
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 250
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 225
=3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 190 PB
=3 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 190
=5 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 170
=5 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 170
7 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 150
Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK x
150170190210225240245250260
669 Leo Sonessonoxxx
568 Jumanne Hackett-xo-xoxxoxxx
795 Carl Grindangeoooxxx
627 Hugo Wiklundoooxxx
617 Melvin Kotanderxxx
659 Joar Larssonooxxx
838 Nils Grufmanoooooxoooxxx
594 Filip Svanehavooxxx
P12 Längd
Hoppzon
28/8 12:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.17 -1.2 1
2 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.92 -0.7 2
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.80 -1.1 3 PB
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.79 -1.6 4
5 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.43 0.0 5 PB
6 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 4.43 -0.2 6 PB
7 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.31 -2.1 7
8 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.15 -0.4 9
9 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.13 -1.4 10
10 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.06 -1.4 11 PB
11 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.01 -1.3 12
12 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 3.87 -1.2 14 PB
13 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.82 -0.4 15 PB
123456
782 Oskar Ahlstrand4.68 -0.44.72 -1.64.39 -0.14.30 -0.74.64 -1.74.80 -1.1
582 Alessandro Mancinella4.27 0.04.43 0.04.27 -0.64.26 -0.14.40 -1.04.24 -1.1
594 Filip Svanehav3.82 -0.43.74 -0.63.65 -1.0
760 Albin Rydling4.18 -1.84.37 -2.74.29 -1.74.30 0.04.43 -0.2-
543 Ivar Olsson4.56 0.05.17 -1.24.93 -0.2- 3.52 -1.7-
555 Jonatan Borg4.52 -0.64.36 -0.23.15 0.04.72 -0.14.64 -2.14.79 -1.6
659 Joar Larsson4.14 -1.04.45 -1.04.65 -0.14.42 0.04.66 -0.94.92 -0.7
650 Simon Haraldsson4.01 -0.24.06 -1.44.00 0.0
534 Eliah Andersson3.87 -1.23.35 -0.2-
669 Leo Sonesson4.13 -1.4- -
719 Alexander Hulthén Gyllered4.01 -1.34.00 -1.23.97 0.0
726 Jeppe Karlsson4.15 -0.44.09 -1.44.06 -0.2
795 Carl Grindange3.91 -0.91.85 -1.24.31 -2.14.16 -1.8- -
Pool 2
Tot. plac.
1 Vilgot Delsmo Rehn
Tullinge FI
09 Tullinge FI 4.26 0.0 8 PB
2 Axel Alberts
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.99 -1.8 13
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.59 -0.1 16 PB
4 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.53 -0.8 17
5 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.31 -1.4 18
6 Axel Hansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.30 -1.6 19
7 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.22 -2.0 20 PB
8 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.18 -1.3 21
9 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.17 -3.6 22
10 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.05 -1.8 23 PB
11 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.04 -3.2 24
12 Simon Bossios
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.02 -0.4 25
13 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.00 -0.4 26
14 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 2.61 -2.8 27
123456
774 Vilgot Delsmo Rehn4.12 -1.84.15 -1.34.10 -2.14.24 -0.54.06 -1.64.26 0.0
820 Jonathan Sundström3.53 -0.8x 3.33 -1.3
579 Morgan Källqvist3.17 -3.62.90 -1.93.08 -2.8
626 Oliver Wallbom2.89 -2.12.97 -4.43.05 -1.8
609 Simon Bossios3.02 -0.42.68 -2.02.99 -1.4
676 Samuel Werner3.25 -0.13.18 -1.73.31 -1.4
620 Samuel Oliveira3.46 -2.83.49 -3.93.59 -0.1
649 Axel Hansson3.30 -1.63.20 -0.4x
624 Elton Spong3.04 -3.22.98 -1.02.60 -1.9
758 Tor Zettergren3.18 -1.33.10 -1.33.16 -2.1
720 Mio Norén2.52 -2.12.61 -2.82.48 -2.3
708 Elias Spiridopoulos Petersson2.98 -2.02.97 -2.83.00 -0.4
617 Melvin Kotander3.22 -2.0x 3.18 -1.9
551 Axel Alberts3.99 -1.8- -
Sammanställning
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.17
2 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.92
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.80 PB
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.79
5 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.43 PB
6 Albin Rydling
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 4.43 PB
7 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.31
8 Vilgot Delsmo Rehn
Tullinge FI
09 Tullinge FI 4.26 PB
9 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.15
10 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.13
11 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.06 PB
12 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.01
13 Axel Alberts
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.99
14 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 3.87 PB
15 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.82 PB
16 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.59 PB
17 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.53
18 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.31
19 Axel Hansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.30
20 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.22 PB
21 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.18
22 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.17
23 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.05 PB
24 Elton Spong
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.04
25 Simon Bossios
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.02
26 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.00
27 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 2.61
P12 Tresteg
Hoppzon
29/8 16:00
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.06 -0.8 PB
2 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.65 -1.9 PB
3 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.65 -1.5
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.55 -2.0
5 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.88 -2.8
6 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.78 -1.1
7 Simon Haraldsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.72 -0.5
8 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 8.54 -0.5
9 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.23 -2.0
10 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.01 0.0
11 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 7.48 -1.5
12 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 7.47 -0.2
13 Oliver Wallbom
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 7.35 -0.9
123456
838 Nils Grufman9.50 -1.59.49 -0.58.35 -2.09.55 -2.09.49 -1.4x
741 Samuel Härkegård Wulff8.00 -1.08.01 0.07.85 -2.0
620 Samuel Oliveira6.72 -0.8x 7.48 -1.5
603 Nils Andersson8.54 -0.58.42 -2.37.98 -2.28.18 -2.28.30 -3.08.24 -0.6
626 Oliver Wallbom7.35 -0.97.16 -1.37.22 -2.3
617 Melvin Kotander7.47 -0.27.16 -1.75.89 -1.0
555 Jonatan Borg8.94 -1.79.26 -1.89.16 0.09.52 -1.99.79 -1.210.06 -0.8
659 Joar Larsson8.98 -1.39.15 0.09.52 -2.39.58 -0.69.59 -2.19.65 -1.9
693 Hugo Dahl8.88 -2.88.54 -1.98.73 -0.78.45 -0.68.47 -1.58.45 -2.1
582 Alessandro Mancinella9.40 -3.29.09 -1.49.38 -2.59.39 -2.99.18 -1.49.65 -1.5
719 Alexander Hulthén Gyllered8.78 -1.18.59 -1.7x 8.45 -1.47.86 0.0x
691 Moritz Bruch7.72 -1.18.22 -0.78.23 -2.0
650 Simon Haraldsson8.58 -1.28.46 -1.78.45 -2.08.67 -0.78.72 -0.58.46 -1.4
P12 Kula Prel. resultat
Vikt: 3,0kg
28/8 16:30
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.97 PB
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.46
3 Vilgot Delsmo Rehn
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.32
4 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 8.65
5 Alfred Helström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.36 PB
6 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 7.74 PB
7 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.60 PB
8 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.46
9 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 6.89 PB
10 Melvin Kotander
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 6.48 PB
11 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.32 PB
12 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.25
123456
820 Jonathan Sundström6.325.696.29
617 Melvin Kotander6.456.486.35
627 Hugo Wiklund8.598.178.567.768.358.65
774 Vilgot Delsmo Rehn9.239.159.139.239.328.84
795 Carl Grindange7.467.177.226.78--
838 Nils Grufman8.63x9.369.978.939.11
571 Alfred Helström8.177.887.427.878.368.12
699 Wilmer Hägg7.557.067.357.747.207.20
732 Love Willén Holgersson6.997.306.637.607.227.24
568 Jumanne Hackett9.159.329.469.37x9.43
579 Morgan Källqvist6.256.196.09
678 Theo Wikström6.895.926.14
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
28/8 09:30
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 35.74 PB
2 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 31.09 PB
3 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.12 PB
4 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 29.62 PB
5 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 27.63
6 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 25.51 PB
7 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 23.46 PB
8 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 23.33 PB
9 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 20.04